Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - peonie w sierpniu

blondynka89 - Wto Paź 21, 2014 7:34 pm
Temat postu: peonie w sierpniu
Dziewczyny marzy mi się bukiet z peonii i to najlepiej czerwonych ale słyszałam, że pod koniec sierpnia może być z tym problem. Czy jest jakakolwiek możliwość żeby sprowadzili mi te kwiaty z zagranicy? :|

chodzi mi o coś takiego:

http://1.bp.blogspot.com/...640/peonie3.jpg

Dorotka_ - Wto Paź 21, 2014 9:42 pm

blondynka89, mi florystki mówiły o róży chińskiej czy coś w podobie, a peonie są niedostępne od lipca już.Chyba, że sprowadzane z Holandii, ale wtedy to wydasz na bukiet z 700 zł
Catylyn89 - Sro Paź 22, 2014 9:43 am

Tak jak napisała Dorotka_, też miałam mieć peonie, ale florystka mówiła, że musiałaby sprowadzić, a to kosztuje, to samo ze storczykami, które kocham, też ich w sierpniu nie ma... Ale ostatecznie z bukietu byłam zadowolona.
alekul89 - Sro Paź 22, 2014 11:22 am

Catylyn89 napisał/a:
Ale ostatecznie z bukietu byłam zadowolona.

Catylyn89 Ostatecznie bukiet miałaś przepiękny :) Pastelowy i delikatny. Świetnie komponował się z suknią i całą resztą.

kiciaeudezet - Pią Paź 24, 2014 12:35 pm

o nie :( teraz mnie zdołowałyście .... ja tez myślałam o peoniach :( i chyba nici z moich pomysłów ......
PositiveAga - Pią Paź 24, 2014 5:06 pm

blondynka89, w sierpniu to w ogóle nie ma szansy, od października można sprowadzić z Holandii ale to będą koszty, poza tym musiałabyś znaleźć na prawdę dobrą kwiaciarnię która podjęłaby się takiego zlecenia
więcej o gatunkach poczytasz tutaj: http://pozytywneinspiracj...h/label/peonie#

kiciaeudezet - Pią Paź 24, 2014 10:24 pm

PositiveAga, a coś podobnego do peoni jest w sierpniu :) ?
blondynka89 - Sob Paź 25, 2014 3:44 pm

No to jak peonie odpadają to nie wiem jakie ja kwiaty wezmę do mojego ślubu.... :(
Chciałam czerwone peonie bo po pierwsze bardzo podobają mi się te kwiaty, według mnie idealnie pasują do ślubu i obłędnie pachną.... to było takie małe marzenie :|

Mam czerwony akcent na moim ślubie i nie mam pojęcia jakie kwiaty wybrać :?: Niby jest ich spory wybór ale nic mi się nie podoba..... Skończy się na czerwonych różach pewnie i tyle.

Catylyn89 - Sob Paź 25, 2014 4:03 pm

blondynka89, a może hortensje w kolorze czerwonym? :) ja miałam je w swoim bukiecie, w kolorach pudrowego różu i jasnego fioletu :)
blondynka89 - Sob Paź 25, 2014 4:22 pm

Catylyn89, Własnie byłam w twoim dzienniczku poślubnym i boski miałaś ten bukiet 8) jak tak patrze na forum na te wasze ślubne bukieciki w jasnych kolorach (pudrowych,kremowych,fioletach itd) to mi też od razu zachciewa się takiego koloru na ślubie. Ale mój strasznie się uparł że chce czerwień żeby trochę ożywić naszą salę,białą sukienkę itd.

i już sama nie wiem... :?:

Dorotka_ - Sob Paź 25, 2014 4:56 pm

blondynka89, to Mu powiedz, że bialo-czerwona to jesteś podczas kibicowania. A na ślubie niespodzianka i już. :)
Terry - Sob Paź 25, 2014 7:57 pm

Dziewczyny nie zapominajcie, że to ICH ślub, nie tylko JEJ.
Hortensji chyba nie ma czerwonych.
Polecam goździki. Są ładne i bardzo trwałe.

Catylyn89 - Sob Paź 25, 2014 9:50 pm

Terry, są czerwone hodowlane hortensje, dostępne w lecie, w różnych kolorach :)


Terry - Nie Paź 26, 2014 12:20 am

Nie wiedziałam. Moi rodzice będą wniebowzięci, bo uwielbiają te kwiaty i mają już kilka ich rodzai.
blondynka89 - Nie Paź 26, 2014 10:57 pm

Hmm no może w końcu się na coś zdecyduje z czerwieni.....
Z takich ładniejszych bukietów ślubnych czerwonych znalazłam takie w sieci:







[/img]

W ogóle przypomniałam sobie że z czerwonych kwiatów jest jeszcze Amarylis :twisted:

Catylyn89 - Nie Paź 26, 2014 11:03 pm

blondynka89, brałabym pierwszy lub czwarty, ewentualnie piąty z malutką zmianą (nie ma w sierpniu storczyków niestety), ale decyzja należy do Ciebie :)
blondynka89 - Nie Paź 26, 2014 11:09 pm

No pierwszy jest jak na razie moim faworytem - czerwone róże i białe frezje ładnie się komponują razem. Jeszcze słyszałam, że do róż pasuje bardzo eustoma...
Catylyn89 - Nie Paź 26, 2014 11:58 pm

blondynka89 napisał/a:
Jeszcze słyszałam, że do róż pasuje bardzo eustoma...


Oj, tak! :) Aczkolwiek musisz pamiętać o dobrze zgranej ilości eustom w stosunku do róż, gdyż eustoma ma lekkie płatki i róże mogą je zniekształcić.


alekul89 - Pon Paź 27, 2014 8:54 am

Pierwszy mi się najbardziej podoba. Wygląda dość lekko. Bukiety z samych czerwonych róż wydają się być ciężkie. Wizualnie ;)
Terry - Pon Paź 27, 2014 2:26 pm

Mam podobny gust do Catylyn89, bo też 1 i 4 mi się najbardziej podobają.
Catylyn89 - Sro Paź 29, 2014 11:45 am

blondynka89, sprawdź jeszcze różę angielską i włoskie jaskry :) Niektóre odmiany róż angielskich są łudząco podobne do peonii :)
blondynka89 - Sro Paź 29, 2014 3:37 pm

Catylyn89, jeju ty to masz świetne pomysły !! 8) :)
Pierwsze słyszę o tych kwiatach ale właśnie znalazlam je w google grafice i są przepiękne!! Szczególnie róża angielska - rzeczywiście bardzo podobna do peonii - trafiłaś idealnie w mój gust :D tylko ciekawe jak z jej dostępnością :wink: Muszę podowiadywać się w kwiaciarniach ;)


Ta szczególnie mi sie spodobała:


Catylyn89 - Czw Paź 30, 2014 8:16 am

blondynka89, dostępność jest bodajże od czerwca do października, więc nie powinno być problemu :) Cieszę się, że mogłam pomóc :)
PositiveAga - Czw Paź 30, 2014 11:12 am

blondynka89, podrzucam przewodnik po różach .... http://pozytywneinspiracj...e-poradnik.html
blondynka89 - Czw Paź 30, 2014 1:38 pm

Catylyn89, właśnie za to uwielbiam to forum- że są tutaj takie pomocne osoby, które zawsze służą poradą ;)

PositiveAga, wiem, dzięki za linka ale byłam na twoim blogu już nieraz;) wiele ciekawych inspiracji tam znalazłam 8)

Catylyn89 - Czw Paź 30, 2014 9:02 pm

blondynka89, to teraz czekamy na rezultaty ;) :*

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group