Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Przesądy - Coś starego, pożyczonego i niebieskiego

dorotka0603 - Nie Sty 18, 2015 2:13 pm
Temat postu: Coś starego, pożyczonego i niebieskiego
Hej dziewczyny, co starego, pozyczonego i niebieskiego mialyscie na ślubie? Zastanawiam się, czy obrączki po Babci można uznać za rzecz starą? Czy to ma być jakiś drobiazg? A niebieskiego? Może być to podwiązka z niebieskim oczkiem? I co powinnam pożyczyć? Nie mam kompletnie pojęcia...
herbatnik - Nie Sty 18, 2015 2:24 pm

dorotka0603, a jakie ma to znaczenie? :) przesądy lepiej jest traktować z przymrużeniem oka-inaczej zwariujesz, tyle ich jest :D zazwyczaj niebieskim przedmiotem jest właśnie podwiązka, skoro obrączki są po babci to na 100% są stare :) ja podwiązkę pożyczam, więc mam 2 punkty w jednym przedmiocie załatwione :) ale jakoś bardzo się nie spinam-mam kupioną używaną suknię ślubną, wg jakiegoś przesądu to przynosi pecha, ale dla mnie to super oszczędność.
dorotka0603 - Nie Sty 18, 2015 3:02 pm

herbatnik, Ja to jestem załamana bo jestem taka przesadna, zaboboniasta :p aż mój Narzeczony się robi taki przeze mnie a ja w to wszystko wierze niestety :( chociaż staram się z tym walczyć ;p haha
Ok ja podwiazke kupie z niebieskim oczkiem, obrączki stare są, teraz tylko co pożyczyć? Hmm :hmmm:

alekul89 - Nie Sty 18, 2015 3:57 pm

Pożyczyć można np. coś z biżuterii, spinkę do włosów.
Terry - Nie Sty 18, 2015 11:09 pm

Nie jestem przesądna, ale moja mama tak, więc musiałam mieć coś z każdego rodzaju. Żeby uniknąć podwiązki, która by się odznaczała i pierścionka z niebieskim oczkiem, świadkowa przyszyła mi do halki niebieską wstążkę, którą miałam oddać po weselu. W ten sposób nie miałam nic kłopotliwego, świadkowa poczuła się potrzebna, a mama spokojna.
Dorotka_ - Pon Sty 19, 2015 7:09 am

Starego miałam Narzeczonego :p pożyczony błyszczy i wsuwki do włosów:) niebieskie kryształki miałam na podwiązce:)
ewa91 - Sob Sty 24, 2015 10:26 am

Będę szczera. Nie lubię niebieskiego koloru. Dlatego też w moim przypadku będzie to coś, co nie będzie się rzucało w oczy. Z początku myślałam o pożyczeniu sukni ślubnej, ale szybko zrezygnowałam z tego pomysłu.

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek

Gomigo - Nie Maj 15, 2016 5:18 pm

Uwielbiamy niebieski - dlatego prawie wszystkie dodatki mamy jasno błękitne - w połączeniu z bielą mamy bardzo dużo lekkości :) Jasny błękit niektórym panom odejmuje lat, bordo postarza. mojemu N bardzo pasuje, bo jest zimowy typ urody.
Pifka - Sro Wrz 27, 2017 10:58 am

Jak dla mnie wszystko jak najbardziej na tak. Zwłaszcza obrączki <3 cudny pomysł! (chyba sama podkradnę do siebie ;) ) I tak jak już było wspomniane, trzeba traktować z przymrużeniem oka. W końcu to tylko stare przesądy!
Makówka88 - Czw Wrz 28, 2017 2:10 pm

Polecam nie brać poważnie przesądów, one naprawdę nie mają znaczenia :D Moim zdaniem perły są bardzo eleganckie i ładne na ślubie, ale niektórzy uważają że przynoszą łzy - oczywiście się tym nie przejmuje i dajesz uważam, że perły na ślubie to mus! :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group