Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Mężatki - Utrzymanie dorosłych dzieci

dora11 - Nie Lut 15, 2015 4:02 pm
Temat postu: Utrzymanie dorosłych dzieci
Mój brat jest kilka lat po rozwodzie - jego dzieci są obecnie na studiach. Płaci na nie alimenty. Jak długo będzie miał taki obowiązek? Czy jest jakaś górna granica do której rodzicie mają obowiązek płacenia na dzieci?
ppola - Nie Lut 15, 2015 6:10 pm

Z tego co pamiętam do ukończenia studiów. Jeśli by nie studiowali to chyba do końca nauki w szkole średniej, ponadgimnazjalnej itd
Muszkowa - Nie Lut 15, 2015 6:48 pm

ppola napisał/a:
Z tego co pamiętam do ukończenia studiów.


Dokładnie, jeśli by nie studiowali to do ukończenia osiemnastego roku życia.

jemioła - Pon Lut 16, 2015 4:21 pm

Alimenty na uczące się dzieci trzeba łożyć do 26 r. ż.
No chyba, że dziecko jest niepełnosprawne, wtedy trzeba dłużej. Kwestia ta została opisana w tym wpisie Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_
(tekst wiarygodny, bo napisany przez doświadczonego adwokata od rozwodów).

Terry - Wto Lut 17, 2015 12:17 pm

dora11 napisał/a:
Mój brat jest kilka lat po rozwodzie - jego dzieci są obecnie na studiach. Płaci na nie alimenty. Jak długo będzie miał taki obowiązek? Czy jest jakaś górna granica do której rodzicie mają obowiązek płacenia na dzieci?

Wybacz, ale twój post odebrałam jako próbę wymigania się od wspierania dziecka tylko dlatego, że jest z poprzedniego małżeństwa. Dziewczyny już ci napisały, jak to jest z obowiązkiem, ale wielu rodziców pomaga jeszcze zaraz po studiach, żeby dziecko miało lepszy start. Wszystko zależy od więzi między rodzicami a dzieckiem i ich stosunkiem do dziecka. Jeśli brat uważa, że nie powinien tych pieniędzy dawać byłej żonie, niech weźmie dziecko do siebie lub daje mu bezpośrednio pieniądze. Bo rozwód jest z współmałżonkiem, a nie z dzieckiem.

Asiek - Wto Lut 17, 2015 12:54 pm

Terry, myślę, że nadinterpretujesz i niepotrzebnie kogoś (nieznajomego) oceniasz. :roll:
Ja odebrałam to jako normalne pytanie.

Terry - Wto Lut 17, 2015 1:31 pm

Możliwe, że znam zbyt wielu facetów, którzy zadawali to pytanie, by wymigać się od odpowiedzialności. Nieraz powtarzających, że jak ona dostała prawa do dziecka, to niech się nim teraz zajmuje i nie jęczy o kasę. Niestety mnóstwo rodziców o tym zapomina, że wychowanie dziecka nie spoczywa jedynie na osobie opiekującej się nimi na co dzień. I nie kończy się na obowiązku płacenia. A potem niech dzieciak robi co chce, już jego obowiązki się skończyły, a zaczęły obowiązki dziecka wobec nich.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group