Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - dekoracja kościoła

Edyta - Pią Lis 21, 2003 3:00 pm
Temat postu: dekoracja kościoła
to teraz może parę rad na temat dekoracji kościoła!!!!????
napiszcie skąd miałyście firmę, jakie są mniej więcej ceny??
aha no i ewentualnie podajcie wszystkim przyszłym pannom mlodym adresy godne polecenia

Majaa - Pią Lis 21, 2003 7:42 pm

U nas albo ma się dekorację kościelną albo nie ma się w ogóle dekoracji.
Impreza pod tytułem rozstawienie wazonów ze sztucznymi kwiatami wzdłuż ławek kosztowała zdaje się 100 zł albo 150.

gosia - Pią Lis 21, 2003 8:45 pm

my nie dekorowalismy kościoła w te koszta juz nie chcielismy sie wpędzać bo i tak za wszystko płacilismy sami ale w Warszawie dekoracja koscioła kosztuje 300 zł :?
Edyta - Pią Lis 21, 2003 11:57 pm

hmmm ja wiem ze w lodzi tez sa bardzo drogie dekoracje, ale ze tylko 100 czy 150zl?? zaskoczona jestem. no w sumie zalezy co sie wybiera
mnie podobaja sie kokardki przy lawkach
ale no kto wiek na co sie kiedys zdecyduje

Majaa - Wto Lis 25, 2003 3:10 pm

Edyta jak Ty uważasz, że koszt porozstawiania wazonów ze sztucznymi kwiatami wzdłuż ławek to tylko, to ja dziękuję bardzo. Przecież to kupa kasy. Te wazony to standard, dla każdej pary. takie same dla wszystkich, o każdej porze roku. Przed nami było z 4 śluby (albo i lepiej). Od każdego skasowali powiedzmy po 100 zł co daje 500 zł za jedną sobotę. To mało?
Jeszcze wam coś powiem. Przed naszym ślubem panie zaczęły zbierać te wazony. Jak to zobaczyłam to zakasałam kiecę i leciałam do nich. Któraś z ciotek mnie powstrzymała. Wazony wróciły na swoje miejsce po awanturze jaką zrobiła nasza znajoma i mój wujek.

A generalnie to wyglądało tak jakby wszyscy zapomnieli z "władz kościelnych" że jeszcze jeden ślub jest. Ksiądz to nas nawet przepraszał za zamieszanie i opóźnienie.

A już dobiła mnie poprzednia para, która przyjmowała życzenia na środku Kościoła i my nie mieliśmy jak podejść do ołtarza. Dopiero po zwróceniu uwagi przez księdza (przez mikrofon) usunęli się.

Wiecie jak to koszmarnie wyglądało.

Edyta - Wto Lis 25, 2003 5:38 pm

no przykro mi maju ze tak to u ciebie wygladalo

a co do tych 100zl to nie mialam na mysli ze taka kwota to malo!!!
chodzilo mi raczej o to ze bylam pewna ze dekoracje kosciolow sa znacznie wyzsze!!

Majaa - Sro Lis 26, 2003 11:40 am

W małych Kościołach, gdzie nie ma hurtu ślubnego pewnie tak jest. Kupujesz kwiaty dajesz je siostrze zakonnej, komuś znajomemu albo firmie dekoratorskiej, które zajmują się już wystrojem.[/list]
gosia - Nie Gru 28, 2003 4:58 pm

http://bellisima.fm.interia.pl/zdjecia_k.htm

DEKORACJE

Edyta - Wto Mar 23, 2004 3:29 pm

właśnie znalazłam dekorację, która marzy mi się na moim ślubie
moim zdanie jest troszkę tutaj zadużo kwiatków, ale ogólnie ślicznie to wygląda

co sądzicie????









ewa - Wto Mar 23, 2004 3:39 pm

dekoracja bardzo ładna ale bałabym się, że młodzi się z nią "zleją"
dobra do dużego kościoła
ja też zastanawiam się nad jakąś dekoracją może dzisiaj pojadę zobaczyć ofertę jednej z kwiaciarni do której dzwoniłam i mają w miare cenę za dekorację

anna.b - Wto Mar 23, 2004 11:26 pm

Dekoracja na pierwszym zdjeciu bardzo mi sie podoba. :spoko: Ale na dwoch pozostalych ilosc kwiatow, bialego sukna - to juz przesada. W takiej ilosci bieli nie bedzie widac sukni Panny Mlodej. Moim zdaniem przewaga formy nad trescia - zbytnie bogactwo oltarza. :girl :
Asiek - Wto Mar 23, 2004 11:37 pm

Moim zdaniem za dużo białego materiału na klęczniku i krzesłach.
Ołtarz przypomina stół weselny... :roll:
Wcale nie wygląda to ładnie (wg. mnie).
Tak trochę "szpitalnie". :wink:

tweety - Czw Mar 25, 2004 6:56 pm

Dziewczynki a wogole to ile mniejwiecej placilyscie albo bedziecie placic za dekorację? I czy wogole bedziecie dekorowac kosciol?
Asiek - Czw Mar 25, 2004 6:58 pm

Ja nic nie płaciłam, samodzielnie nie dekorowałam dodatkowo kościoła.
ewa - Pią Mar 26, 2004 11:37 am

Ja bym bardzo chciała mieć udekorowany kościół
z tego co się orientowałam to ceny wynoszą od 150 zł. w górę
ale myślimy o tym, żeby złożyć się z kimś kto ma przed nami ślub lub za nami na taką dekorację wyjdzie taniej i nie będzie zabierania dekoracji przez firmy dla par które za nią nie zapłaciły ( byłam na takim ślubie wyglądało to strasznie)

Kati - Pią Mar 26, 2004 5:36 pm

Ja planuję tylko takie białe wazony z kwiatami i kokardy przy ławkach. Nie wiem ile to kosztuje. Podobna dekoracja jest na 2 zdjęciu Edyty
dagmara - Pią Mar 26, 2004 8:25 pm

U mnie było bardzo fajnie bo spotkały się wszystkie pary które miały tego dnia ślub i razem wymyśliliśmy dekorację z żywych kwiatów. I myślę że warto się dogadać bo sprzątanie i rozstawianie dekoracji przed każdą parą jest jakimś koszmarem. Poza tym dzień przed moim ślubem była pielgrzymka i cały kościół był pięknie ubrany.
anna.b - Pią Mar 26, 2004 9:48 pm

Wydaje mi sie, ze czesto pary majace w danym dniu slub, spotykaja sie wczesniej, uzgadniaja jaka chca miec dekoracje kosciola i dziela sie kosztami. Przynajmniej ja bede chciala tak zrobic, bo np. 150-200 zl od kazdej pary za dekoracje, to troche duzo, a nie sadze, aby tak naprawde byla ona zmieniana przed kazdym slubem.
Edyta - Pon Mar 29, 2004 12:51 pm

moja kuzynka zaplaciła za dekorację kościoła 230zł (kilka wazonów z kwiatami - sztuczne czerwone róże)

ale wyglądalo to naprawdę sztucznie :roll:

gosia - Pon Mar 29, 2004 7:24 pm

Ja dekoracji w kościele nie miałam bo nie chcielismy, ale powiedziano mi 350 zł
dagmara - Pon Mar 29, 2004 10:55 pm

Mówie wam żywe kwiatki złożyć się w kilka par i cudo. Nas wyniosło to coś koło 100,-
Edyta - Pon Maj 17, 2004 12:48 pm




gosia - Sob Maj 22, 2004 10:40 pm












Edyta - Nie Maj 23, 2004 12:21 pm





podobają mi się tiulowe dekoracje

bardzo bym chciała miec tak przybrany kościółek, ale w Naszym kościele ławki są różne i pewnie zdecydujemy się na jakieś wysokie wazony z kwiatali (oczywiście połączone tiulową dekoracją!!)

gosiaczek - Pią Wrz 17, 2004 9:40 am

Myślicie, że można sie umówić z parami, które mają ślub tego samego dnia? Inaczej to chyba nie da rady... Trochę licze na to, że mój proboszcz i tak sam z siebie wydaje ogromne sumy na kwiaciarnie, może to wystarczy ;) A tydzień po Bożym Ciele będą już chyba świeże kwiaty przy ołtarzu
Anion - Pią Wrz 17, 2004 11:45 am

Ja też liczę na to że standardowa dekoracja kościoła wystarczy. Mamy ślub parę dni po święcie15 sierpnia(wniebowziecie) więc z tej okazji zawsze jest mnóstwo kwiatów i ładna dekoracja kościoła. Jeśli miałabym sama organizować jakąś dekorację to raczej tylko na pierwszych kilka ławek. Nasz kościół jest dosyć duży więc chcąc mieć kwiaty wdłuż całych ławek musiałabym wydać majątek.
just_Kate - Sob Wrz 18, 2004 12:24 am

gosiaczek napisał/a:
Myślicie, że można sie umówić z parami, które mają ślub tego samego dnia? Inaczej to chyba nie da rady...


Nie powinno byc z tym problemu, wręcz przeciwnie, w końcu jak kilka par ma przystrojenie zamówione u tej samej firmy (lub w kościele) to nie ma tego całego zamieszania ze zmianą dekoracji po każdym ślubie...

My mieliśmy tak jak Dagmara, żywe kwiaty, całe mnóstwo przy ołtarzu, przy klęczniku i przy ławkach. :)

gosiaczek - Sob Wrz 25, 2004 10:46 pm

Mój optymizm w sprawie wystroju własnego kościoła troszkę osłabł :| Czy firmy dekoratorskie mają też swoje krzesła?
suhotnikowa - Czw Paź 07, 2004 9:12 pm

gosiaczek napisał/a:
Myślicie, że można sie umówić z parami, które mają ślub tego samego dnia? Inaczej to chyba nie da rady...

Na pewno :D
My właśnie tak robimy :D :wink:
Jak byliśmy się umówić co do terminu i godziny, to ksiądz wziął od Nas numery tel. i sam coś takiego zaproponował. Okazało się jednak, że ślub po Nas ma moja koleżanka, a przed Nami jakiś ich znajomy :lol: Tak więc w trójkę damy radę :D :) :P Dekorację Kościoła zamówiliśmy w kwiaciarni, gdzie będziemy wszyscy zamawiać "kompleksową usługę", więc liczymy na dodatkowy rabat :D :) :lol: :lol: :lol:

szoko - Pią Gru 31, 2004 9:20 am

Zamierzam brac ślub w kościele, który jest malutki (miejsc siedzacych około 80). Przejście przez środek też jest dość wąskie. Obawiam się czy takie wazony w ogóle się zmieszczą i czy przypadkiem nie będziemy musieli sie później przeciskać do ołtarza pomiędzy tymi wazonami :wink:
Raczej myślałabym o kokardach przypinanych do ławek- czy wiecie moze czy któraś łódzka firma proponuje takie rozwiązanie?

just_Kate - Pią Gru 31, 2004 10:33 am

szoko, mnie się wydaje, że każda firma dekorująca kościoły powinna mieć tą opcję wśród swoich propozycji, zgodnie z regułą - klient nasz pan. :wink:
Ja mogę ci polecić kwiaciarnię Rokoko na Rzgowskiej (pisałyśmy o niej w temacie o bukietach ślubnych), wiem, że dekorują kościoły i myślę, że podejmą wyzwanie. :D
My mieliśmy właśnie w ten sposób udekorowany kościół, ale niestety w naszym przypadku dekoracja była przypisana do kościoła (przygotowały ją siostry z parafii)

Powodzenia.
Kate

kryszka - Pią Gru 31, 2004 12:25 pm

Też myślę że każda firma która zajmuje się dekoracjami ma takie przybranie w swojej ofercie. Ciekawe tylko po ile.

Szoko, a nie myślałaś sama o zrobieniu takich kokard? Przecież to nic trudnego. :) Trochę wstążki i tiulu:


gosiaczek - Pią Gru 31, 2004 4:42 pm

Kryszka, ale kto i kiedy ma je powiesić w kościele? To w sumie miejsce użytku publicznego i chyba trudno sobie zarezerwować na cały dzień na wyłączność?
kryszka - Pią Gru 31, 2004 6:44 pm

Ależ to była tylko propozycja. :) Zawsze można się dogadać z parami ślubującymi tego samego dnia żeby dekorację zrobić wspólnymi siłami.
A jeśli chodzi o techniczne możliwości przypięcia dekoracji to chyba nie ma znaczenia czy robi to firma czy np. jakaś kuzynka. Czasu przed danym ślubem i po będzie tyle samo. :)

gosiaczek - Sob Sty 01, 2005 4:04 pm

A tak to tak :) Patrzę z własnego punktu widzenia, że nie śmiałabym angażować gości w pracę.

Swoją drogą - taka skromna dekoracja z wstążki i tiulu, ale jak pięknie się prezentuje

just_Kate - Sob Sty 01, 2005 7:31 pm

gosiaczek napisał/a:


Swoją drogą - taka skromna dekoracja z wstążki i tiulu, ale jak pięknie się prezentuje


Prawda? :) Mnie też się ta dekoracja bardzo podoba, i w ogóle nie są potrzebne kwiaty.

szoko - Wto Sty 04, 2005 9:36 am

just_Kate napisał/a:
gosiaczek napisał/a:


Swoją drogą - taka skromna dekoracja z wstążki i tiulu, ale jak pięknie się prezentuje


Prawda? :) Mnie też się ta dekoracja bardzo podoba, i w ogóle nie są potrzebne kwiaty.


Zgadzam sie z Wami. Mnie również niezmiernie sie podobają takie dekoracje z kokardami- tym bardziej ze właśnie takie przewidziane są w moim kosciele w czasie pierwszych komuniii i bardzo ładnie sie prezentują.
Tak sobie myślę, że przy najbliższej okazji po prostu porozmawiam z siostrami zakonnymi czy nie mogłyby wywiesić tegorocznej dekoracji komunijnej- w sumie firmy dekoratorskie też używają kokard i kwiatów na kilku lub kilkunastu uroczystosciach, prawda?

Aha z innymi parami nie mam się co dogadywać bo w moim kościele ślub brany jest co... pół roku, albo i rzadziej.

kryszka - Wto Sty 04, 2005 10:27 am

szoko napisał/a:
Tak sobie myślę, że przy najbliższej okazji po prostu porozmawiam z siostrami zakonnymi czy nie mogłyby wywiesić tegorocznej dekoracji komunijnej

Jeśli faktycznie wykorzystują taką dekorację przy komuniach to nie widzę przeszkód żeby ci ją wypożyczyli na ślub. Byłoby super jakbyś miała dokładnie to co chciałaś. :D

Lily - Pią Mar 11, 2005 7:37 pm

Swietnie to wyglada. Czy ktos zna namiar na firme ktora to zrobi?
kryszka - Pią Mar 11, 2005 11:33 pm

Lily napisał/a:
Swietnie to wyglada. Czy ktos zna namiar na firme ktora to zrobi?

Dekoracje pochodzą z tej strony: http://www.dekorowanie.com/ - znajdziesz tam wszystkie namiary.

Basia - Wto Kwi 05, 2005 6:25 pm

Mam lekkiego fijola na punkcie kwiatow, tak wiec stanowia jeden z powazniejszych punktow budzetu:-) Bedziemy dekorowac kosciol kremowymi rozami i bluszczem. Kute stojaczki do kwiatow juz zamowilismy, sprezentujemy je potem kosciolowi, beda sluzyc kolejnym parom. Kosciolek jest maly, wiec 12 stojaczkow wystarczy... Plus dekoracja na bocznych oltarzach i pod oltarzem glownym. Zajmie sie tym mila pani, ktora ze smakiem dekoruje kosciol na wszystkie uroczystosci. Przewidujemy 200 roz na kosciol, 100 roz na dekoracje stolikow w namiocie (przyjecie w plenerze). Miejce pod namiot zostalo juz wybrane, obsadzimy je mnostwem kwiatow, wedlug jednego klucza - tez maja byc biale. Do tego jeszcze wianek z bluszczu. A na sukience mam haftowane listki... Nie przewiduje wiazanki slubnej jako takiej - wezme pare kwiatow w reke, wystarczy :-) Przepraszam, ze tak wszystko w temacie dekoracji kosciola, ale to wiaze sie ze soba...
kryszka - Wto Kwi 05, 2005 9:14 pm

Basiu - bardzo mi się podoba to co już napisałaś o swoim ślubie. Zapowiada się naprawdę niesamowicie. :D Jestem bardzo ciekawa jakie jeszcze "niespodzianki" się szykują. O zdjęciach PO już nie wspomnę... :oops:

Może przedstawisz nam się pokrótce (oczywiście w odpowiednim dziale :wink: )? Ciekawską babę interesuje zwłaszcza ten Reykjavik. :wink: :oops:

Kati - Nie Maj 01, 2005 8:06 pm

W sobotę byłam cos załatwić w kościele, gdzie mamy ślub i był on udekorowany właśnie na ślub. PI?KNIE !! ! Już wiem, czemu ta dekoracja jest 250 zł :roll: Do dekoracji użyto gerberów w kolorze bladożółtym oraz tulipanów tej samej barwy. Gerbery były piękne - na środku pod ołtarzem była okazała kompozycja z gałązkami wierzby japońskiej. Wzdłuż głównej nawy ustawiono wysokie wazony z wiązaneczkami mniejszych rozmiarów, no i na ołtarzu u góry były jeszcze dwie po bokach takie większe.

Powiem wam, że jak dotąd to najelegantsza kompozycja jaką widziałam (nawet w tym kościele - a już dawno stwierdziłam, że mają świetną kwiaciarnię :hm: , choć cenią się...)

Kasiawka - Sro Maj 04, 2005 1:27 pm

Mi ksiądz w rozmowie na temat slubu powiedział, że w cenie która płaci sie jako ofiarę jest dekoracja Kościoła. Czyli jest czerwony dywan i świeże kwiaty na ołtarzu. Powinno być ładnie, więc nie wiem, czy będziemy brali dodatkowa dekorację...
Marti - Pon Maj 16, 2005 5:27 pm

A ja jestem cokolwiek zniesmaczona. Biorę ślub w Katedrze i szybko pożałowałam swojej decyzji. Sam ślub (bez marsza weselnego) kosztuje 500 zł. Wystrój kościoła najtańszy ze wstążek 600 zł. Z kwiatami wpuszczają tylko Skrzydlewską - wystrój z różami 2000 pln. Razem z nami są 4 śluby i chcą mieć róże. 500 zł za wystrój to jakiś obłęd !! !!!!! Szkoda, że tak późno się zorientowałam. Gdzie teraz znajdę termin na 9 lipca? I zaproszenia prawie wszystkie rozdane. Po prosty finansowa kaszana i już. :cry:
kryszka - Pon Maj 16, 2005 6:24 pm

Ceny :shock:


Marti napisał/a:
Gdzie teraz znajdę termin na 9 lipca?

Myślę że w każdym mniejszym i mniej obleganym kościele. Musisz po prostu podzwonić albo pochodzić i się dowiedzieć.
Choć z cenami to może być różnie, bo skoro śluby w takich mniej obleganych kościołach są rzadko to mogą sobie więcej żądać, żeby "nadrobić" na tej samej zasadzie co pensjonaty nad morzem.

Kasiawka - Wto Maj 17, 2005 7:06 am

Marti napisał/a:
Gdzie teraz znajdę termin na 9 lipca?


Nie wiem Marti gdzie mieszkasz , ale np. w Kościele na pasjonistów, na Teofilowie niedaleko CH Teofil jest Kościół MMBolesnej i tam ślub kosztuje 300 zł z dekoracją, a terminy na pewno mają wolne, bo to bardzo mało oblegany Kościół.
Nie wiem czy mogę, ale podaję Ci numer do kancelarii 652-76-50.
A jak nie tu na pewno gdzies znajdziesz jakiś inny.

Kasiawka - Sro Wrz 14, 2005 8:57 am

babeczki - help- musze jakoś przydekorowac krzesła, które u nas w Kościele nie sa najładniejsze. Macie jakis pomysł, oprócz prześcieradła??
Żaneta - Sro Wrz 14, 2005 9:17 am

Kasiu! Krzesla dla Was czy dla gości?
Kasiawka - Sro Wrz 14, 2005 9:42 am

?aneta napisał/a:
Kasiu! Krzesla dla Was czy dla gości?


krzesła dla młodych czyli dla nas

Żaneta - Sro Wrz 14, 2005 9:48 am




Na razie wygrzebalam coś takiego!

A czy coś takiego się podoba,bo jeszcze mam dużo!

Kasiawka - Sro Wrz 14, 2005 9:53 am

Super!!!

Jak masz wklejaj super są, zwłaszcza te z bliska

Kati - Sro Wrz 14, 2005 1:03 pm

Ojej... mnie się niestety nie podoba - totalnie przeładowane i przesłodzone... :?
Kasiawka - Sro Wrz 14, 2005 1:34 pm

Kati napisał/a:
Ojej... mnei się niestety nei podoba - totalnie przeładowane i przesłodzone... :?


dekoracje tak, ale mi chodziło gównie o krzesła, bo chcę je ubrać sama :wink:

kryszka - Sro Wrz 14, 2005 7:36 pm

Też tak chciałam zrobić, a potem pomyślałam :wink: że: przy sukni ecru siedzenie na białym materiale będzie głupio wyglądać, natomiast biała suknia wydaje mi się, że zupełnie wtopi się w tło. :roll:


Ja mam jeszcze takie (tutaj co prawda na weselu, ale do kościoła chyba lepiej pasują):


Żaneta - Nie Wrz 18, 2005 9:15 am

Kryszka! Te dekoracje które Ty wkleilaś są naprawdę urocze! Skromne,ale gustowne!
Kasiu! Warto faktycznie pomyśleć nad czymś kolorowym np. nad kokardą lub czymś takim jak Kryszka wkleila!
Faktycznie może to się zlać z kolorem sukni!

Pusiak - Wto Wrz 20, 2005 5:12 pm

Nasze krzesła w restauracji nie były co prawda obciągnięte płótnem, ale też miały oparcie ozdobione girlandą z białych różyczek :)
Kasiawka - Czw Wrz 22, 2005 1:04 pm

Wczoraj poszłam do kościoła, porozmawiac z siostrą odnośnie dekoracji ławek i krzeseł dla nas. Ławki rozumiem, że głupio dekorowac na mszy i mogę zrozumieć, ze nie ma kiedy przyjść tego zrobić ( chociaż w sobotę nie ma mszy od 6.00 do 19.00 ) no cóż moge to zrozumieć, ale że nie mogę przyjść wcześniej udekorowac sobie dwóch krzeseł np. na zakrysti to już dziwne. NIe bardzo mogłam się z siostrą dogadać. Mówiła cos o pozowleniu od proboszcza :shock: i takie tam, nie mające większego sensu rzeczy.
W końcu zapytałam, co ona proponuje i jaka jest inna możliwość udekorowania ławek i krzeseł. A jej pierwsze pytanie było
- ale czy chce pani dać cos na ofiarę :roll: ??
Powiedziałam, ze tak, a ona na to, że ona może mi udekorować i ławki i krzesła jak będę chciała... :shock:
Powiedziałam, że dobrze, mieszkam blisko więc moge przyjść w piątek wieczorem pomóc siostrze udekorować Kościół a ona na to, że lepiej, zebym nie przychodziła, skoro dam na ofiare to nie mam czego tu szukać. :shock: :roll:

Ech , przykro, u księdza poszło wszystko tak ładnie, zero problemów, no to siostra pokazała na co ją stać. Kurcze, a już myślałam, ze tu tez pójdzie bezboleśnie, no tak, ale za pięknie być nie może, zawsze musi byc to jakieś "ale"...

Teraz nie wiem ile mam jej dac na tą "ofiarę" 20, 50 a może 100 zł, co radzicie.

To ma być dekoracja ławek wstążkami, i przybranie krzeseł, żadnych kwiatków nic specjalnego.

Żaneta - Czw Wrz 22, 2005 1:13 pm

Jestem naprawdę w szoku :shock: !
Sama udekorować nie możesz,ale ona to zrobi za oplatą!
Zdziwiona jestem postępowaniem siostry!
Nie powedziala ile masz dać na ofirę to daj ile uważasz! Ja dalabym nie więcej niż 50 PLN!

Calinka - Czw Wrz 22, 2005 1:33 pm

Ja nie dała bym wiecej niz 30 zł, ofiara to ofiara, nie bedzie dekorowac przecież całego koscioła. Spytaj sie czy nie mozesz uiścić opłaty u proboszcza, jeśli ci powie, ze nie to chyba bedzie wiadomo co jest grane :roll: .
Kasiawka - Czw Wrz 22, 2005 1:54 pm

Calinka napisał/a:
Ja nie dała bym wiecej niz 30 zł, ofiara to ofiara, nie bedzie dekorowac przecież całego koscioła. Spytaj sie czy nie mozesz uiścić opłaty u proboszcza, jeśli ci powie, ze nie to chyba bedzie wiadomo co jest grane :roll: .


dobry pomysł, z tym zapytaniem proboszcza może się do niego wybiorę, porozmawiam z R. najpierw co ile i kiedy dac.

Calinka - Czw Wrz 22, 2005 2:06 pm

A moze uzyskasz zgodę od proboszcza to sama sobie udekorujesz :wink: . Bezpłatnie.
Żaneta - Czw Wrz 22, 2005 2:11 pm

Calinka napisał/a:
A moze uzyskasz zgodę od proboszcza to sama sobie udekorujesz :wink: . Bezpłatnie.


Kasiu! Warto spróbować!!!!! Może się uda!

kryszka - Czw Wrz 22, 2005 5:19 pm

Kasiu, ja bym poszła do propobszcza po prostu zapytać czy jest to możliwe, i jeśli tak, to na jakich warunkach. I w ogóle bym się nie przyznała że rozmawiałam wcześniej z siostrą. :wink:
Pusiak - Czw Wrz 22, 2005 8:07 pm

Kasiu, radziłabym to samo co kryszka, a gdyby sie nie udało i trzeba byłoby dalej rozmawiać z siostrą, to dałabym jej nie więcej jak 50 zł... chociaż to ryzyko, że sie zdenerwuje i spartaczy ze złośliwości dekoracje... w ogóle to co za jakieś wymagania i fochy :shock:
Kasiawka - Pią Wrz 23, 2005 8:55 am

Właśnie chyba trzeba odiwedzić proboszcza. Jak wrócimy po weekendzie to przejde się do niego i zapytam, ciekawe co z tej rozmowywyniknie, na pewno Wam babeczki powiem - tzn. napiszę :mrgreen:
Pusiak - Pon Wrz 26, 2005 2:12 pm

No i co :?: kiedy wybieracie sie na rozmowe z proboszczem :?:
Kasiawka - Pon Wrz 26, 2005 4:06 pm

Pusiak napisał/a:
No i co :?: kiedy wybieracie sie na rozmowe z proboszczem :?:


wczoraj wieczorem wrócilismy od R. z domu od rodziców, więc nie wiem kiedy pewnie w tygodniu, albo ja sama jutro wejdę z nim porozmawiać, na pewno napisze o wynikach rozmów.

[ Dodano: Wto Wrz 27, 2005 08:47 ]
Od proboszcza zostałam odesłana do siostry bo ona się tym zajmuje, no i z nia załatwiłam wczoraj, dałam na "ofiarę" no i dekoracja będzie.

Calinka - Wto Wrz 27, 2005 11:07 am

KasiaK ile w końcu cie ta ofiara wyniosła i u kogo uiszczalś :wink: ? Powiedziałaś siostrze jak mniej więcej byś chciała mieć przystrojone, czy zdasz sie na jej gust?
Kasiawka - Wto Wrz 27, 2005 11:11 am

na ofiare dałam 50 zł ( mam nadzieję, ze mój R. tego nie zobaczy, bo by się zdemerwował), uzgadniałam wszystko z siostra i to ona mi przystroi kościół według moich wskazówek
gambi - Wto Wrz 27, 2005 2:38 pm

u nas dekoracja tez zajmuja sie siostry. wiem, ze dekoracje z zywych kwiatow robia sliczne, wiec jestem spokojna. tylko cennik jest troche nielogiczny - gdy jedna para placi za dekoracje to 250zl, a gdy sie skladaja dwie to 200zl :roll: . My zaplacilismy wczoraj 200 i siostra powiedziala, zeby sie niczym nie martwic.
Żaneta - Czw Wrz 29, 2005 11:18 am

200 PLN to bardzo dużo! :shock: :shock:
Nie dalo się jakoś zmniejszyć kosztów?

Pusiak - Czw Wrz 29, 2005 11:38 am

My zapłaciliśmy 150 :) za kawiaty przy ołtarzu i serduszka z kwiatów na krzesłach Młodych :)
Kot - Czw Wrz 29, 2005 11:41 am

Jest to dekoracja zywymi kwiatami więc cena nie jest zbyt wygórowana. W ?w. Wojciechu na prawdę pieknie przybierają kościół.

Gdyby Gambi miała sztuczne kwiaty to pewnie byłoby taniej ale nie ten sam efekt.

gambi - Czw Wrz 29, 2005 1:51 pm

w Wojciechu akurat dekoracja mi sie nie podobala, ale na Jutrzenki,czyli tam gdzie mamy slub jest bardzo duza ilosc zywych kwiatow i dekoracja jest przesliczna :wink: . wiec mysle ze 200zl to nie jest straszna kwota, gdy sie patrzy na efekt.
poza tym duzo zalezy od tego jaka jest forma rozmowy o kwiatach i podejscie osoby, ktora sie zajmuje dekoracja. Mam nadzieje, ze tez bede tak chwalila po slubie :wink:

Kot - Pon Paź 03, 2005 3:49 pm

dzwoniłam dziś do pani, która zajmuje się dekoracjami w kościele Przemienienia Pańskiego - koszt takiej dekoracji to 220 złotych

kwiaty są sztuczne, jest duży wybór kolorów, gdybym uparła sie na żywe to cena mogłaby być 2 razy większa

Ja dekoracji kościoła, tzn tego szpalera nie potrzebuję ale moja mam bardzo nalega więc na pewno będziemy mieć te kwiatki :roll:

do przyszłego wtorku najpóźniej musimy podjąć decyzję i ustalić, które kwiatki chcemy

Mika - Wto Paź 04, 2005 6:51 am

Akurat mi dekoracja się podobała w kościele ?w. Wojciecha zarówno na moim ślubie jak i Dotki. Obie zapłaciłyśmy za żywe kwiaty 100zł.
gambi - Wto Paź 04, 2005 9:54 am

nikogo nie chciałam obrazić :oops: .dekoracja, która widziałam była na ślubie w kwietniu, więc od tego czasu dużo sie mogło zmienić, choćby dostępność kwiatów. A cena bardzo przyjazna :wink:
Kot - Wto Paź 04, 2005 10:44 am

no cena rewelacyjna jak za żywe kwiaty że też ja muszę tak przepłacać za te sztuczne :hm: ale nie ma wyjścia w kościele ta właśnie pani ma wyłączność na dekoracje :dead:
Mika - Wto Paź 04, 2005 4:19 pm

gambi napisał/a:
nikogo nie chciałam obrazić :oops: .dekoracja, która widziałam była na ślubie w kwietniu, więc od tego czasu dużo sie mogło zmienić, choćby dostępność kwiatów. A cena bardzo przyjazna :wink:

I nie obraziłaś Gambi, każdy ma swoje zdanie. Zresztą masz rację od kwietnia wiele się mogło zmienić.

Alma_ - Nie Paź 30, 2005 11:43 am

A czy któraś z Was ma może zdjęcia udekorowanego wnętrza kościoła ?w. Wojciecha?
Kot - Nie Paź 30, 2005 11:58 am

Alma_ wejdź do galerii, tam są między innymi zdjęcia ześlubu Megi i Dotki, które brały ślub w św. Wojciechu.
Mika - Nie Paź 30, 2005 1:42 pm

Kot napisał/a:
Alma_ wejdź do galerii, tam są między innymi zdjęcia ześlubu Megi i Dotki, które brały ślub w św. Wojciechu.

Dotka brała napewno ślub w św. Wojciechu, ale Megi jak dobrze pamiętam w kościele na ul. Jutrzenki. Ja też miałam ślub w św. Wojciechu jak będę miała chwilkę to wstawię zdjęcia.

Kati - Nie Paź 30, 2005 2:01 pm

Ale na zdjęciach Dotki nie widzę dekoracji...
Alma_ - Nie Paź 30, 2005 3:21 pm

Kati byłabym bardzo wdzięczna!

Zastanawiam się własnie, czy w tak dużym kościele nie trzeba użyć mnósta dekoracji żeby nie zniknęła we wnętrzu.

Mogłabyś napisać jak wyglądał sam proces? Administracja kościoła coś Ci narzucała? Możesz polecic firmę?

Z góry dziękuję :mrgreen:

Kati - Nie Paź 30, 2005 3:40 pm

W moim kościele było tak:

firmę biorą oni - ja nie mogłam zdecydować nawet jakie bedą kwiatki :? Znałam cenę - ale można było ponegocjować. W rezultacie "targowałam się" o ogólną cenę uroczystości więc nie wiem ile tak naprawdę kosztowała mnie dekoracja - chyba około 150-180 zł

Ale wcześniej niejednokrotnie widziałam dekoracje robione przez tę firmę - ciągle tą samą i podobało mi się. Ja lubię żywe kwiaty, dekorację subtelną - nie zwracającą zbyt dużej uwagi a jednocześnie zapadającą w pamięć.
My mieliśmy różowe goździki i białe lilie wzdłuż kościoła w wysokich wazonach, a przy ołtarzu 3 duże kompozycje w koszach na środku i dwie po bokach.
Nie wiem jak ocenią to inne forumki - mamy baardzo rózne gusta... ale nam się podobało

Alma_ - Nie Paź 30, 2005 3:46 pm

Kati, pomęcze Cię jeszcze trochę pytaniami, jeśli pozwolisz ;)

Ile płaciliście za całą uroczystość?
Czy była możliwość przystrojenia dodatkowo czymś ławek, krzeseł, na których siedzieliście, innych elementów, czy też jest to jedyna możliwość?

Kwiaty ogólnie podobają mi się, ale wolałabym zastosować trochę więcej elementów dekoracji i zastanawiam się, czy będzie to możliwe.

Pozdrawiam :D

Kati - Nie Paź 30, 2005 4:31 pm

Zdaje się że my się chyba nie do końca dogadujemy :P Ja nie miałam ślubu w Wojciechu... a dodatkowe możliwości były - tyle że ja nie chciałam...

O całej cenie pisałam w wątku o cenach :D ale przypomnę - bllisko 1000 zł za wszystko (ślub, dekor, skrzypce, organista i inne)
:)

Alma_ - Nie Paź 30, 2005 7:28 pm

Kati, przepraszam bardzo, nie wiem dlaczego wzięłam wpis Miki za Twój :oops: Wybacz ;)

Mika napisał/a:
Kot napisał/a:
Alma_ wejdź do galerii, tam są między innymi zdjęcia ześlubu Megi i Dotki, które brały ślub w św. Wojciechu.

Dotka brała napewno ślub w św. Wojciechu, ale Megi jak dobrze pamiętam w kościele na ul. Jutrzenki. Ja też miałam ślub w św. Wojciechu jak będę miała chwilkę to wstawię zdjęcia.


Mika, będę wdzięczna, jeśli uda Ci się zamieścic te zdjęcia, z góry dziękuję! :D

Kati - Nie Paź 30, 2005 7:53 pm

Tak myślałam, że cosik tu nie pasuje ihihihihih :mrgreen: 8)

nie przepraszaj, nie ma za co :wink:

Mika - Pon Paź 31, 2005 6:51 am

Alma dekoracja kościoła jest zmieniana, w każdą sobotę jeśli są śluby jest inna.
Alma_ - Pon Paź 31, 2005 7:58 am

Mika, to teraz zasypie Cię pytaniami, OK? ;)

Ile kosztowała Twoja dekoracja?
Czy sama zamawiałas firmę czy tez kościół cos narzucił?
Jaki miałaś wpływ na jakość i ilość dekoracji?
Czy składałaś się na nią z innymi parami biorącymi ślub tego samego dnia?

I (poza protokołem) czy ślub w Wojciechu był z punktu widzenia administracyjno-formalnego dobrym pomysłem czy tez utrudniano Ci jakoś życie i ile kosztował?

Dziękuję za pomoc! :D

Mika - Pon Paź 31, 2005 8:18 am

Na dekorację składały się wszystkie pary, które tego samego dnia miały ślub i wyniosło to 100zł od pary. Płaci się siostrze zakonnej na spotkaniu na kilka dni przed ślubem zamiast nas byli rodzice mojego męża więc nie umiem Ci powiedzieć, czy mogliśmy mieć jakiś wpływ na dekorację, z tego co jednak wcześniej dowiedziałam się od Dotki to siostra proponuje i wszystkich się pyta czy się na to zgadzają.
Przy załatwianiu formalności nie mieliśmy problemów, tak naprawdę to mało tam załatwialiśmy tylko zaklepaliśmy termin a potem spisaliśmy akt ślubu. Zapłaciliśmy za ślub 200zł ponieważ mieliśmy licencję z mojej parafii gdzie wcześniej zostawiliśmy już 150zł. Za organistę zapłaciliśmy 150zł + 100zł za dziewczynę, która śpiewała na ślubie.

AiD - Czw Gru 15, 2005 1:37 pm











[

emilkaa - Pon Sty 02, 2006 12:06 pm

Czy ktoś wie czy te zdjęcia to z łódzkich kościolów?

A tak w ogóle to marzy mi się na swój ślub kościół bardzo jasny i skromny, nie duży. Może mi ktoraś z Was powiedzieć czy znajdę taki w Łodzi? Póki co mam zarezerwowany termin we własnej parafii no ale może się jeszcze rozmyślę bo dziś widziałam zdjęcia i tak mi się średnio podobalo....... :(

Dajcie znać. A te załączone obrazki kościołów do mnie przemawiają :P

[ Dodano: Pon Sty 02, 2006 12:07 pm ]
i ten..

Agatka_P - Pon Sty 02, 2006 12:10 pm

Emilka a nie myślałaś o drewnianym kościółku??
kryszka - Pon Sty 02, 2006 12:11 pm

emilkaa napisał/a:
Czy ktoś wie czy te zdjęcia to z łódzkich kościolów?

Raczej nie. 8)
Jeśli chcesz sprawdzić skąd pochodzi zdjęcie kliknij je prawym przyciskiem myszy i przeczytaj adres URL z Właściwości. :)

Alma_ - Pon Sty 02, 2006 12:12 pm

Mnie tez się bardzo podobają takie tiulowo-kwiatowe dekoracje, raczej skromne.

[ Dodano: Pon Sty 02, 2006 12:16 pm ]
Agatka_P napisał/a:
Emilka a nie myślałaś o drewnianym kościółku??

A Ty Agatko myślałaś o takim?

gosiaczek - Wto Sty 03, 2006 9:28 am

emilkaa napisał/a:


A tak w ogóle to marzy mi się na swój ślub kościół bardzo jasny i skromny, nie duży. Może mi ktoraś z Was powiedzieć czy znajdę taki w Łodzi? Póki co mam zarezerwowany termin we własnej parafii no ale może się jeszcze rozmyślę bo dziś widziałam zdjęcia i tak mi się średnio podobalo....... :(



Zdjęcia widziałaś z własnej parafii? ;)

Z opisu myślę, że kościół M.B. Różańcowej mógłby Ci się spodobać. Malutki, jasny. Tyle, że na końcu świata - na Stokach, Janosika 110

Agatka_P - Wto Sty 03, 2006 12:28 pm

Alma_ napisał/a:
[ Dodano: Pon Sty 02, 2006 12:16 pm ]
Agatka_P napisał/a:
Emilka a nie myślałaś o drewnianym kościółku??

A Ty Agatko myślałaś o takim?


Tak myślałam :)

Alma_ - Wto Sty 03, 2006 12:59 pm

Proponuję kontynuować ewentualną dyskusję na ten temat tutaj, żeby nie krzywić wątku ;)
ismena - Sob Lut 04, 2006 1:49 pm

najpiękniejsze dekoracje są w małych kościołach

[ Dodano: Pon Lut 06, 2006 2:36 pm ]
np takie

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 2:43 pm ]
jeszczeobraz

Magda2 - Wto Maj 09, 2006 10:55 pm

Nasz wystroj Kosciola to: bukiety zywych bialych kwiatow ( mieczyki, gerbery i gozdziki ), tiulowe kokardy, swieczniki ( co druga lawka) i bordowy dywan :buja w oblokach:
hanusia - Pią Maj 19, 2006 10:14 am

ja jeszcze nie wiem jak bedzie u nas bo musze sie zapytac ksiedza c oni maja "w standardzie" ale mysle ze bedzie trzeba tylko ustroic lwaki jakims tiulem bo zywe kwiaty na ołtarzu to zawsze sa
kasiek - Wto Maj 23, 2006 6:02 pm

wlasnie dzis bylismy w kosciele i okazalo sie ze nie mozemy miec swojej dekoracji tylko taka jak zrobi zakonnica.nie mozemy nawt koloru sobie wybrac.ta zakonnica byla straszna.nie dala do slowa dojsc.chcielismy jej zaplacic za dekoracje ale zeby jej nie robila tylko zamowimy u florystki.tez sie nie zgodzila.chce nam jakies sztuczne porozstawiac.feeee
na koniec wyrzucila nas z kosciola.po tym jak nas potraktowano chyba zmienimy kosciol.a propo to kosciol jezuitow na sienkiewicza

Vanice - Pią Maj 26, 2006 7:56 am

Może jeszcze inne...
fiona83 - Pią Maj 26, 2006 8:00 am

Te ostatnie nie podobają mi się - kojarzę je raczej z pogrzebem :?
Oczywiście - kwestia gustu ;)

Aniadamowicz - Wto Lip 11, 2006 7:36 am

w moim kosciele (Radogoszcz Wschod) istnieje kolko charytatywne.

Pani na czele tego kolka dekoruje sale, bierze 50 zl na cele charytatywne kolka, reszta zalezy od nas, czyli my decydujemy jaki przybranie, za jaka cene, sami nawet mozemy je kupic, albo podpowiedziec z jakiej kwiacirni- lub poddac sie Jej gustow.


Sadze ze jest to uczciwe rozwiazanie.

Kati - Wto Lip 11, 2006 7:54 am

fiona masz rację - na tych ze świeczkami brak tylko nieboszczyka :? :zdziwko:
misia-misia - Czw Sie 10, 2006 5:29 pm

Nie zaczyna się zdania od "no więc..." ale co tam :hyhy:

No więc, własnie zabrałam się za swoją dekorację kościoła!

Nie zamówiliśmy żadnej firmy która się tym zajmuje ale sami postanowiliśmy sie tym zająć.

Kupiłam dziś tiul i wstążkę z organtyny i sama zabrałam się za wykonywanie kokard na ławki.

Wyszły super...choć na razie mam 3 zrobione...

Nie trudno samemu zrobić takie kokardy, a ile kasy się zaoszczędzi.

Brat wejdzie wcześniej do kościoła , poprzyczepia je do ławek i juz.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

evcia84 - Czw Sie 10, 2006 8:25 pm

Super Misiu na pewno wyjdzie pięknie :)
sylwia - Czw Sie 10, 2006 10:54 pm

misiu amoże fotki? ja mam dwie kuzynki uzdolnione wieć może one też bedą nam stroić sale i kosćiół może coś podejrzymy :)
misia-misia - Pią Sie 11, 2006 8:57 am

Zrobiłam już 12 kokard...zostały mi jeszcze dwie.
Przymocuje się po 6 kokard na brzegu ławki, co drugą ławkę. Dwie kokardy pójdą najprawdopodobniej na krzesła dla nas.

Niestety nie mam chwilowo aparatu przy sobie i zdjęcia nie mogę zrobić.
Naszkicowałam w paincie jak to mniej więcej wygląda... Choć na żywo jest 100 razy ładniejsze.
No i w rzeczywistości tiul nie jest szary (jak na rysunku tylko biały).

Ale mnie jwięcej o to chodzi

Pusiak - Sob Sie 12, 2006 11:43 am

Nawet szkicowane na szybko w Paincie wygląda super :) A wobec tego na żywo musi wyglądac super bajecznie :)
FifthAvenue - Sob Sie 12, 2006 11:50 am

Misia_Zdolniacha :-)

Gdybym miala jakiekolwiek zdolnosci plastyczne, tez chcialabym sobie sama pewne rzeczy zrobic. Ale nie mam, wiec moge tylko pozazdroscic.

misia-misia - Czw Sie 31, 2006 5:58 am

Teraz mogę wam pokazać te kokardy które zrobiłam.

Na tym zdjęciu mniej więcej widac je ... choć z daleka i mało wyrażnie.

Ale mniej więcej widac efekt końcowy.

Co drugą ławkę przypięta kokarda...

Z bliska były ładniejsze... bo z daleka, na zdjęciu nie widać tej wstążeczki w środku...

Pusiak - Czw Sie 31, 2006 10:35 am

Ale i tak wyglądają ślicznie :)
sylwia - Pon Lis 20, 2006 3:26 pm

Dzwoniłam do kwiciarni która dekoruje kościoły i zażyczyła sobie Pani minimum 1500 za dekoracje ale to i tak było skromna dekoracje bo taka,żeby była ładna to tak 2000, chyba kobita na glówę upadła ,żeby tyle kasy wołać no ja nie dam tyle napewno wole cos sobie do domu kupić :kwasny:
szczako - Pon Lis 20, 2006 3:33 pm

1.

2.

3.

4.

5.

Alma_ - Pon Lis 20, 2006 3:40 pm

Te gałęzie całkiem ciekawe, pasują mi do zimowego ślubu.
Duszka - Wto Lis 21, 2006 9:44 am

A ja wlasnie bylam niedawno w naszym kosciele, zeby sie wszystkiego dowiedziec, m.in. o dekoracje. I nasz proboszcz po dluzszej rozmowie nt. tego gdzie, jak i kiedy udekorowac dostal olsnienia. "Darujcie sobie dekoracje". Przeciez bierzemy slub w Wielkanoc wiec caly kosciol jest udekorowany najpiekniej w roku. Wiec my nawet gdybysmy chcieli to i tak niewiele bysmy tam mogli dolozyc.

Wiec jak sie okazuje slub w Wielkanoc to nie byl wcale taki zly pomysl :lol:

Alma_ - Wto Lis 21, 2006 1:23 pm

My z kolei 2 dni po Bożym Ciele - też coś powinno być ;)
FifthAvenue - Wto Lis 21, 2006 4:17 pm

Dobre.. o tym nie pomyslalam :-) Mam nadzieje, ze nie zwiednie "to co bedzie" i ze "to co bedzie" będzie ładne :-D
dymocha - Wto Lis 21, 2006 5:25 pm

sylwia napisał/a:
chyba kobita na glówę upadła ,żeby tyle kasy wołać no ja nie dam tyle napewno wole cos sobie do domu kupić :kwasny:


A juz myślałam, że to ze mna cos jest nie tak, że sknera jestem :lol: Ja też nie mam zamiaru wydawać kasy na cos takiego. Co poniektórzy nie zwrócą nawet uwagi czy kwiatki były czy nie. :D

sylwia - Wto Lis 21, 2006 10:39 pm

dymocha zgadzam się z tobą w 100%.Zaproponowano mi 300 zł za kościól i to jest jeszcze suma warta.Ale 1500 lub 2000 to nie wiem co tam ma byc za dekoracja: no chyba,że ławki nowe daja to może być ta cena i jeszcze dekoruja je :wink:
narzeczona - Sro Lis 22, 2006 4:11 am

Jeśli ktoś ma ochotę na nietuzinkową i niedrogą dekorację kościoła, auta, sali i co tam jeszcze potrzebne(cena kwiatów zależy też od pory roku), mogę gorąco polecic moją koleżankę. Jest świetną florystką i wielokrotnie juz sprawdzoną. W sprawie namiarów zapraszam na priv, bo nie chcę żeby zabrzmiało to jak reklama, ale dziewczyna naprawdę jest godna polecenia. Naturalnie robi też wiązanki ślubne. Dla naszej koleżanki wymysliła pod suknie w stylu retro mała koronkową parasolkę pieknie zdobiona kwiatkami. Naprawdę ma oryginalne pomysły.
zaslubiona - Sro Lis 22, 2006 12:46 pm
Temat postu: Kosciol M.B. Zwycieskiej
Moje drogie dekoratorki :D , ja mialam slub w kosciele M.B. Zwycieskiej przy Lakowej. Poniewaz moja mama zna tamtejsza siostre obylo sie bez problemow, tym bardziej, ze tylko my bralismy slub w tym dniu. Moi rodzice z siostra pojechali na gielde kwiatowa i kupili kosze koreanek do dekoracji i jeszcze troche kwiatow do wazonow, byly tez swiece przy oltarzu z mojej i mezusia strony. Wyszlo naprawde ladnie, ale jak pisalam, moja mama zna siostre. (oczywiscie jeden szczegol zostal niedopatrzony takze zwracam uwage- KONIECZNIE dowiedzcie sie co z krzeslami, nasze byly zwykle i nieudekorowane :cry: ), ale w sumie "zginely" wsrod dekoracji i tak nie przeszkadzalo.
Natomiast bylam na slubie tydzien przed naszym, wlasnie zeby zobaczyc dekoracje i byla katastrofa. sztuczne kwiaty, kilka koreanek poprzywiazywanych do lawek, sterczace badyle normalnie!!! Dlatego polecam przejsc sie na slub dwa-trzy tygodnie przed waszym, jesi dekoracje powierzacie siostrze i zobaczyc czy wam sie podoba. 8)

milkablabla - Sro Lis 22, 2006 3:04 pm

Zdjęcia widziałaś z własnej parafii? ;)

Z opisu myślę, że kościół M.B. Różańcowej mógłby Ci się spodobać. Malutki, jasny. Tyle, że na końcu świata - na Stokach, Janosika 110[/quote]


Stoki to nie jest koniec świata !! ! :-)
To moja parafia i tam będziemy brali ślub. Nie jest "przeładowany" (mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi)

kiciucha - Czw Sty 11, 2007 9:25 am

ja sie tak zastanawiam odnośnie dekoracji kościoła - co z ołtarzem? :?: Firma dekorujaca ubiera drogę do ołtarza, krzesła....a wiązanki na ołtarzu? :?
Mój Kościół jest dopiero w trakcie rozbudowy i nie ma zbyt pięknego , bogatego ołtarza. Dlatego też chciałabym postawić piękne bukiety z żywych kwiatów, no może sztucznych o ile byłyby na prawdę takie ładne......
Problem tylko w tym, ze Firma ubierająca Kościół weźmie sobie za usługę 200-350 zł. a bukiety będę musiała sama sobie kupować i takie duże piękne wiązanki będą bardzo drogie. :roll:
Poradzcie jak to u Was było. Może źle do tego podchodzę. :zalamany:

elza1977 - Pon Sty 15, 2007 2:03 pm

kiciucha napisał/a:
ja sie tak zastanawiam odnośnie dekoracji kościoła - co z ołtarzem? :?: Firma dekorujaca ubiera drogę do ołtarza, krzesła....a wiązanki na ołtarzu? :?
Mój Kościół jest dopiero w trakcie rozbudowy i nie ma zbyt pięknego , bogatego ołtarza. Dlatego też chciałabym postawić piękne bukiety z żywych kwiatów, no może sztucznych o ile byłyby na prawdę takie ładne......
Problem tylko w tym, ze Firma ubierająca Kościół weźmie sobie za usługę 200-350 zł. a bukiety będę musiała sama sobie kupować i takie duże piękne wiązanki będą bardzo drogie. :roll:
Poradzcie jak to u Was było. Może źle do tego podchodzę. :zalamany:



może poszukaj innej firmy. Ja mialam ubrany kościol z ołtarzem za 400 zł (naprawdę slicznie) coprawda bez krzeseł ale wiem ze za krzesla brali 25zł

Szpilka - Pią Lut 02, 2007 4:06 pm

ja szukałam firm, ale niestety.. jak juz jest cos co mi sie podoba to niestey.. cena jest za wysoka
Aniadamowicz - Pon Maj 07, 2007 9:15 am
Temat postu: dekoracja
Mama z 2 tyg ślub i nie wiem jak poradzić sobie z dekoracja kościoła. Chciałam aby wzdłuż ławek były zawieszony kotyliony, jakieś kokardy.,,, ale kościół nie ma takich ozdób w swoim wyposażeniu i jeśli już chce to sama musze kombinować, gdyz w tym dniu to jedyny ślub w kościele. Może któraś z was ma jakiś pomysł gdzie moge dostać takie ozdoby .. ?
gebka - Pon Maj 07, 2007 9:48 am

ja tez zaplanowalam sama dekorowac beda to szcztuczne biale kwiaty pojade na gielde rano porobie kokardy z kwiatami i w sobote rano ktos podjedzie je przywiescic
Aniadamowicz - Pon Maj 07, 2007 10:47 am

Gebka,

A jakie kwiatki bedziesz łączyła z kokardką.... które są w miare trwałe tak aby przetrwały? Ja chyba też sama zajme się ozdobą koscioła... nic innego mi nie pozostaje.
Powiedz na jakiej giełdzie planujesz kupno ozdób?

gebka - Pon Maj 07, 2007 10:59 am

ja chce sztuczne kwiatki zeby sie nie martwic czy zwiedna ajakie nie wiem musze zobaczyc a jeszcze mam czas a gieldy sa dwie jedna na Teresy a druga przy szpitalu Matki Polki
Maja_Kris - Pon Maj 07, 2007 11:52 am

jest tutaj zdjecia ze swiecami...wszystko fajnie ale przeciez co bedzie przechodzil jakis gosc to moze ja zgasic...dobrze mysle??
powiem wam szczerze ze mnie sie nie podobaja ozdoby na zdjeciach...na zywo jakos bardziej jestem przekonana...nie wiem zupelnie czemu tak jest...

MałaMi1 - Pon Lis 12, 2007 7:41 pm

u nas kościół będzie dekorowała znajoma, ławki bedą ubrane tiulem i kwiatkami (1 lub 2 na lawke) prawdopodobnie kalie...niestety zdjecia nie mam, tylkow glowie :-)
aka - Wto Gru 04, 2007 8:44 pm

Orientujecie się ile wcześniej trzeba zamówić dekorację kościoła?
Niebieskooka - Czw Lut 14, 2008 4:35 pm

u mnie wolaja 250 zl za dekoracje kosciola... ale zastanawiam sie nad opcja full tzn., dekoracja, sali, auta, kosciola, wiazanka , butonierka i jakis efekcik na pierwszy taniec tzn para, banki, itp za wszystko chca 2000zl, kazda firma tyle chce... :roll:
Magda_M. - Czw Mar 27, 2008 9:22 am

Dziewczyny a jak się skontatktowałyście z parami które maja ślub po was czy przed wami? My wczoraj bylismy w kancelarii i usłyszeliśmy od pani ktora tam pracuje ze nie może nam dać telefonu do pary majacej ślub po nas bo oni mogą sobie tego nie życzyć i nie dała choć wcześniej to obiecała brr Planowaliśmy się dogadać z tą parą co do dekoracji i nie ukrywam podzielić kosztami ale nic z tego i teraz to się zastanawiam czy w ogóle dekorować dodatkowo kościół bo u nas dekoracja przy ołtarzu jest w cenie ślubu.
doni_iza - Czw Mar 27, 2008 11:30 am

A ja chciałam się zapytać, czy któras z Was orjentuje się czy w kościele jezuitów na Sienkiewicza cos się zmieniło w sprawie dekoracji kościoła? Czy nadal jest ta zakonnica, z która nawet nie da się dyskutowac :? My planujemy tam ślub w przyszłym roku, a ja się boję że jak tak będzie to się z nia ostro zetne :zly: , niestety do potulnych nie należę. ;)
Dosia_Zosia - Czw Mar 27, 2008 1:00 pm

Magda_M. napisał/a:
Dziewczyny a jak się skontatktowałyście z parami które maja ślub po was czy przed wami?


W tym samym dniu co my ślub maja jeszcze dwie pary(jedna na pewno, druga jeszcze nie wiadomo). Przy spisywaniu protokołu przedślubnego ksiądz sam dał nam numery telefonów do tej pary, kótra ma na pewno ślub,zeby się skontaktować z nimi w sprawie dekoracji. Ale ksiądz powiedział też,że tak normalnie to kwiaty na ołtarzu będą więc to dotyczy jakiś dodatkowych dekoracji, które jeśli chcemy mieć to możemy ale nie musimy.

ava - Czw Mar 27, 2008 2:19 pm

My nie planujemy jakichś dodatkowych dekoracji kościoła- wystarczą nam te dekoracje, które są "w cenie" ślubu- tzn. jakieś skromne pokrowce na krzesła i klęczniki (nie są za piękne, więc być może jakieś ładniejsze pożyczę od pani, która bedzie mi dekorować salę- sama to zaproponowała) oraz kwiaty ustawione wzdłuż przejścia i przy ołtarzu (co prawda sztuczne, ale co tam- moim zdaniem nie są złe). Na profesjonalną dekorację zdecydujemy się tylko jeśli okaże się, że jakaś para bedzie miała ślub w tym samym dniu i bedzie takiej dekoracji bardzo chciała. Tylko obawiam się trochę takiej właśnie sytuacji- tzn. chodzi mi o to, że ta inna para może mieć zupełnie inną koncepcję dekoracji niż ja- np. bedzie chciała coś co mi się w ogóle nie podoba. No ale liczę na to, że bedziemy jedynymi nowożeńcami tego dnia, bo to kościół na wsi, więc nie jest oblegany.
tofee - Nie Mar 30, 2008 11:17 am

Wczoraj byłam na ślubie koleżanki i kościół był przybrany .. przy każdej ławce od strony głównego wejścia miał przyczepione po jednej dużej białej gerberze wraz z zielonym dodatkiem. Bardzo ładnie to wyglądało, nie było chyba bardzo drogie bo kwiatów było po jednym na ławkę a dawało uroczy widok.
Panna młoda nie miała wiązanki połączonej stylem do wystroju kościoła bo chyba zrzucali się wspólnie z drugą parą ...

Klaudynka - Sro Maj 21, 2008 3:58 pm

Trochę propozycji dekoracji kościoła:

http://wedding.w8w.pl/DEK...5%81/index.html

MałaMi1 - Sro Cze 04, 2008 5:40 pm

poszukuje namiarów na firmę dekorującą kościoły oczywiście nie chodzi mi o jakieś wybitne koszty , najlepiej żeby była ładna i niedroga :) tutaj jest sporo zdjęć ale nie ma namiarów na konkretne firmy.... więc uprzejmie prosze o podanie namiarów na wasze firmy dekoratorskie które ubieraja/ubierały kosciół... chodzi mi o aktualne dane i ceny...
katarynka - Sro Cze 04, 2008 5:51 pm

Kwiaciarnia Galeria Kwiatów na retkini robi dekoracje kosciołów nasza kosztowała 450 zł i wyglądała tak:



gosc - Sro Cze 04, 2008 5:54 pm

olciap6, oprócz tego wątku, o dekoratorach mowa byŁa w następujących wątkach:
cena za usŁugę... ;
big-screen ;
dekoracja samochodu i kościoŁa ;
dekorator sal poszukiwany ;
Piątek ;
oraz ewentualnie
dekoracja kościoŁa świeżymi kwiatami ;
dekoracje sal .

Zaznaczam od razu, że firmy dekorujące sale mogą również zajmować się dekoracją KościoŁa.
Prośbę o namiary wysyŁamy do konkretnych osób na prw i na prw wysyŁamy te namiary - nie publicznie

Proszę na przyszŁość korzystać z wyszukiwarki :]

MałaMi1 - Sro Cze 04, 2008 6:09 pm

ja korzystam z wyszukiwarki :] i owszem w tych wątkach byłam,ale...tak jak mówię nie inetresuję mnie same zdjęcia tylko konkretne namiary,zdjęcia i ceny w komplecie.... tych osób,które ostatnio korzystały z usług firm dekoratorskich i maja obecne dane :)

ale dzieki za te linki....

Gumisia - Czw Cze 19, 2008 9:54 pm

mam pytanie odnosnie dekoracji kosciola .Czy ktos z was dekoruje kosciol przez forme dekoratorska mieszczaca sie na il organizacji WiN?
jezeli nie ten watek to przepraszam

MałaMi1 - Czw Cze 19, 2008 10:29 pm

my korzystamy z ich usług :) firma nazywa sie Efekt :)
karola8207 - Pią Cze 20, 2008 9:25 am

z trego co sie dowiedzieliśmy od księdza, w "naszym" kościele :D dekoracją zajmuje się specjalnie oddelegowana do tego pani. może w innych też tak jest?
ps. napewno nie bedziemy mieć sztucznych kwiatków, bo tych nie trawi proboszcz :smile:
ksiądz z którym rozmawialiśmy nas przed tym przestrzegł, a ja sie z nim zgadzam!!! żadnych sztucznych :smile:

szept - Sob Cze 21, 2008 3:14 pm

karola8207 napisał/a:
w "naszym" kościele :D dekoracją zajmuje się specjalnie oddelegowana do tego pani

u nas to samo
każda z par płaci 100zł

Agha - Pon Sie 25, 2008 10:09 am

u nas kościół dekorowała firma Efekt (dziękujemy Olcia za namiary:-) ).
Mieliśmy szpaler z mosiężnych postumentów w białymi kwiatami wzdłuż nawy oraz dwa po obu stronach klęczników.
Prócz tego i krzesła i klęczniki ozdobione białym tiulem.
Całkowity koszt 350PLN.

fiona83 - Pon Sie 25, 2008 4:07 pm

My mielismy tylko dywan. Bosko zakurzony :) Ale nawet miękki :)
agunia84 - Pon Sie 25, 2008 6:48 pm

fiona83 napisał/a:
My mielismy tylko dywan. Bosko zakurzony :) Ale nawet miękki :)


My tak samo chcemy. Mam nadzieję, że dywan też będzie miękki :)

MałaMi1 - Wto Sie 26, 2008 2:55 pm

Agha napisał/a:
u nas kościół dekorowała firma Efekt (dziękujemy Olcia za namiary:-) ).
Mieliśmy szpaler z mosiężnych postumentów w białymi kwiatami wzdłuż nawy oraz dwa po obu stronach klęczników.
Prócz tego i krzesła i klęczniki ozdobione białym tiulem.
Całkowity koszt 350PLN.


my mielismy to co Agnieszka, super wygladalo, jak beda fotki to wkleje ;) firma bardzo profesjonalna musze przyznac,a kwiaty wygladaly jak zywe... tylko my zamiast tulu naklecznikach i krzeslach mielismy material ecru...

Audiolka - Sob Wrz 27, 2008 11:09 am

To nasza dekoracja.Jak będę miała zdjęcia od fotografa to pokaże jak wyglądał ołtarz :)





EwaM - Czw Paź 02, 2008 7:43 pm

Ładnie Audiolka :)
A tu kilka zdjęc naszej dekoracji.

MałaMi1 - Czw Paź 02, 2008 10:59 pm

my mięliśmy tą sama dekorację co Agha, tylko dzień później ;) Firma Efekt-pełen profesjonalizm,a dekoracja nam się bardzo podobała....(i nie tylko nam ;) ) kwiaty wygladały jak żywe ;)
niżej załączam fotki




agagaga - Sob Paź 04, 2008 3:09 pm

a tak wyglądał nasz kościółek, byliśmy bardzo zadowoleni z usług firmy,
a goście wprost oniemieli.... :)

Agnieszka19 - Sob Paź 04, 2008 5:36 pm

?liczne przybranie :)
juta79 - Nie Paź 05, 2008 12:58 pm

Bardzo ładnie miałyście przybrane te kościoły, dziewczynki.
A oto mój kościółek

ewcia29 - Wto Gru 16, 2008 10:12 am

EwaM, Audiolka, napiszcie mi nazwe firmy która wam robiła dekoracje i może jakiś namiar :D Błagam
Audiolka - Wto Gru 16, 2008 11:46 am

ewcia:)
Cena naszej dekoracji może Cię odstraszyć-1000 zł.Ale jeśli nie to pisze dalej :)
Nam kościół ubierała Monika Adamczewska z kwiaciarni w Nowosolnej.Jeśli będziesz zainteresowana to powołaj się na mnie(daj znać na pw) .

ewcia29 - Wto Gru 16, 2008 12:33 pm

Oj faktycznie cena nie mała :? hmmmm zobacze muszę przeliczyć wszystko
dzięki :D

EwaM - Wto Gru 16, 2008 1:38 pm

No to u mnie wyszło 1260 zł. Tylko my na dekorację składaliśmy się z dwiema innymi parami z tego samego dnia.
aaniaa - Wto Gru 16, 2008 2:34 pm

Juta 79 kto dekorował Ci kościół? Jakie były koszty Twojej dekoracji? Czy przy krzesełkach młodych też była jakaś dekoracja?
Klaudynka - Wto Kwi 14, 2009 10:22 am

Dodam jeszcze jedną firmę dekoratorską "Andrzejewska". Z tego co się orientowałam to koszt dekoracji wynosi około 250-300 zł.




Firma dekoruje również samochody do ślubu i oferuje wiązanki ślubne.

skalimonka - Wto Kwi 21, 2009 3:19 pm

Wszystkie te dekoracje sa piekne. My nie bedziemy dekorowac kosciola, ze wzgledu na to, ze jest bardzo piekny sam w sobie i ciasny. A ludzi bedzie na slubie duzo, wiec i tak nie bedzie nic z dekoracji widac. No i slub jest dzien po Bozym Ciele wiec, pewnie bedzie ladnie udekorowany oltarz jeszcze po tym swiecie. Podobaly mi sie platki i swieczki, ale nasz kosciolek drewniany i zabytkowy wiec ogien odpada zupelnie :)
owieczka_foto - Wto Kwi 21, 2009 8:29 pm

skalimonka napisał/a:
Podobaly mi sie platki i swieczki, ale nasz kosciolek drewniany i zabytkowy wiec ogien odpada zupelnie :)

wg. mnie dodatkowo jest stanowczo zbyt wąsko na świece.

skalimonka - Wto Kwi 21, 2009 9:08 pm

Hehehe zgadza sie owieczko, Ty cos o tym wiesz :) ) Balabym sie, zeby mi sie suknia nie zajarala :smile:
Mudik - Sro Cze 03, 2009 8:29 am

Mi się taka podoba i z pomocą chrzestnej, takie sama mam zamiar zrobić, zobaczę jak wyjdzie. Ciocia-chrzestna ładnie szyje, do tego kupię kwiaty pewnie sztuczne, po wkleję fotkę.
A tak bym to widziała mniej więcej

(nie mogę wkleić linka) chodzi mi o dekorację tiulem a dokładniej woalem, tiul jest dla mnie za rzadki.

U nas w kościele sami musimy udekorować.
Mam nadzieję,ze w takim razie nie będziemy dużo płacić za samą uroczystość.

nailew - Sro Cze 17, 2009 1:50 pm

Zazwyczaj takie dekoracje wykonują kwiaciarnie z tego co się orientuję, ale nie wiem czy cenowo sie to opłaca. Ja polecam moją znajomą, która zajmuje się dekoracjami sal weselnych i innych, a także przystrajaniem kościołów. Ceny ma bardzo przystępne, a i gust ma świetny. Jak ktoś chciał by jakiś kontakt do niej to piszcie. :-)
France - Sro Cze 24, 2009 2:43 pm

Mi sie marzy dekoracja ze swiec w wysokich swiecznikach
orientujecie sie ,gdzie mozna cos takiego zalatwic?

ewcia29 - Sro Cze 24, 2009 2:47 pm

hmmm z tego co wiem to galeria kwiatów ma takie świeczniki i dekoracje efekt , niewiem czy ktoś jeszcze ma!
emigrantka - Czw Lip 02, 2009 7:14 pm

Witam chcialabym miec udekorowany kosciol tak jak miala " agagaga" tylko ze przegladajac wyszukiwerke nigdzie nie znalazlam takich swiecznikow a tym bardziej takiego zdjecia jesli ktoras z Was znalazla przypadkiem firme ktora chociaz podobnie dekoruje prosilabym o namiary z gory dzieki pozdrawiam :)
tosia - Nie Sie 23, 2009 3:13 pm
Temat postu: Re: dekoracja kościoła
Edyta napisał/a:
to teraz może parę rad na temat dekoracji kościoła!!!!????
napiszcie skąd miałyście firmę, jakie są mniej więcej ceny??
aha no i ewentualnie podajcie wszystkim przyszłym pannom mlodym adresy godne polecenia



dziewczyny, czy orientujecie się kto dekorował kościół na ślub miski 2007?
te drzewa były cudowne, pomóżcie;-))) też chcę takie;-))))

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 7:07 pm ]
emigrantka, emigrantka,
witaj;-)
nie wiem jakich poszukujesz świeczników bo nie widziałam żadnej fotki przy twojej wypowiedzi, ale byłam u znajomych na ślubie w lutomiersku i tam były wysokie świeczniki tk ok 1.6cm, z dwiema grubymi świecami, owiniętymi organdyna. do tego pojedynczy kwiat lilii. wyglądało super;-)))))
jeśli zechcesz postaram się o kontakt do tej osoby

pozdrawiam
tosia

blondii - Sob Wrz 05, 2009 11:27 am

Tydzień temu był nasz ślub. Dekoracje kościoła, wiązankę i kosze z kwiatami dla rodziców przygotowała nam Pani Teresa Skoczek z Firmy Dekoracyjnej z Pabianic przy ul. Jutrzkowcikiej 40. Było pięknie. Wiązanka zachwycająca. Dokładnie taka jaką sobie wymyśliłam, dlatego z całym sercem mogę polecić Panią Teresę.
ana25 - Nie Gru 27, 2009 4:47 pm

Witajcie...
A kogo mozecie jeszcze polecić z Lodzi do dekoracji kompleksowo, kosciól i salę

Buźka

monisiagoku - Sob Sty 16, 2010 11:21 pm

ja miałam ślub w kościele w Nowoslnej. ławki ubrane tiulem na podlodze obok ławek były ustawione małe swieczniki z ieki na teelighty ;-) a przestrzeń miedzy nimi wypeniona była płatkami z kwattów.

przed ołtarzem duży rozlożysty bukiet z białych lili z czyms zielonym i białymi koreankami, mniejszy pod amboną i jeszcze jeden mnieszy pod tabernakulum ( chyba tak to się pisze ;-) ) krzesła niczym nie ubrane bo nowe i ładne. klęczniki jedynie tiulem delikatnie i przpypeity jakis kwiatek do tego.

nie widziałam nigdy tak ubranego tego kościoła a jak weszliśmy to az nie moglam uwierzyc ze to ten sam koscioł. wygladało wszystko cudnie

Audiolka - Nie Sty 17, 2010 7:12 pm

Ubierała MOnika? jak tak, to ta sama co u mnie :)
zdjęcie jest kilka postów wyżej.

Malena - Pon Sty 18, 2010 2:59 pm

A nie można takich tea lightów i płatkow załatwić we własnym zakresie? Bo wyglada to pięknie, ale cena jest wysoka..
truskawka_ja - Pon Sty 18, 2010 4:03 pm

Nasza dekoracja. Kosciol Matki Boskiej Bolesnej, dekoracje robila siostra.


MDW - Pon Sty 18, 2010 9:30 pm

My umówiliśmy się na Sienkiewicza 56. Otworzyła się tam firma Magia Ślubu. Robią dekoracje mają zaproszenia. Idziemy jutro
Audiolka - Pon Sty 18, 2010 9:31 pm

Malena napisał/a:
A nie można takich tea lightów i płatkow załatwić we własnym zakresie? Bo wyglada to pięknie, ale cena jest wysoka..

Szczerze to nawet nam do głowy nie przyszło, żeby samemu to załatwiać. Cena owszem wysoka, ale ani troszkę nie żałuję. Zapłaciliśmy i wszystko było zrobione na tip top :)

rozowa0 - Nie Kwi 18, 2010 7:51 pm

hej dziewczyny. mam pytanko co sadzicie na temat dekoracji kosciola podczas slubu w swieta? my akurat mamy slub 25 grudnia wiadomo ze beda choinki lampki itp. wiec czy jest sens zeby jeszcze dodatkowo wydawac kase? co wy o tym myslicie? wiadomo ze kwiaty beda drozsze bo to zima.... nie wiem juz sama :(
decolife_dekoracje - Sob Maj 29, 2010 1:15 pm

Jeśli zależy Ci na elementach dekoracji typowo ślubnych typu pokrowce na krzesła i klęczniki, jakieś tiule, organzy i klimatyczne świece w cudnych szklanych naczyniach, jakieś płatki róż, aleja kwiatowa - to zamów dekorację. Jeśli zaś klimat świąt odpowiada Ci - szkoda Twoich pieniędzy. Spożytkuj je lepiej na inny cel.
agagaga - Nie Sie 15, 2010 10:52 am

wyobraź sobie ten śnieg na zewnątrz , choinki i lampki, i kościół cały w bieli w blasku swiec - u mnie było super.
i wcale nie jest drogo -
moja dekoratorka podpowiadała żeby dzielić koszty między wszystkimi parami młodymi z twojej soboty.
polecam panią Milenę z firmy na ulicy Kilińskiego (Białe studio),
dane moge podac ci na priv.

juzpostresie - Nie Sie 15, 2010 5:09 pm

Nie polecam białego studia !! !!!!!!dla mnie to byl tylko dodatkowy stres !!
AnBa - Pon Wrz 27, 2010 5:40 pm

Nieuczciwe są panie, które mają wyłącznosc w kosciele Brata Alberta Chmielowskiego na Bartoka w Łodzi. Rządają dużych pieniedzy za udekorowanie kosciola i trzeba sie na ich kwote zgodzic, bo jak sie nie zgodzi to nie ma sie nic. te panie wiedza ze maja wylacznosc i robia co chca. ich ceny sa 2 razy wieksze niz w normalnej firmie zajmujacej sie dekoracja kosciolów. wazne jest tez to, ze w tym kosciele nie wolno miec innej, zewnetrznej firmy! trudno! takze przestrzegam i radze sie ostro targowac jesli nie macie wyjscia i chcecie albo musicie miec slub w tym kosciele. my nie bylismy zadowoleni z dekoracji, a jednoczesnie zostalismy oszukani (szczegoly mozemy wyslac na prywatna poczte)
ciechu - Wto Paź 05, 2010 10:25 pm

Ja mysle, ze skoro juz bierzecie slub 25 to niepotrzebne sa jakies super ozdby, dla mnie wystarczy np. drobny akcet nawiazujacy do slubu, czyli jakies tiulowe ozdoby. Np u mnie pare fajnych rzeczy na slubie zaproponowal kamerzysta, no bo oni jednak czesto maja do czynienia ze slubami i zawsze cos podpatrza ciekawego :)

edit: usunęłam nazwę firmy, jest tu zupełnie niepotrzebna
Pusiak

AnBa - Pią Gru 10, 2010 10:33 am
Temat postu: Jeszcze raz o paniach z kościoła św. Alberta Chmielowskiego
Całkiem niedawno okazało się, że jedna z tych pań ma swoją dużą kwiaciarnię w bardzo dobrym punkcie w Łodzi, na rogu Piotrkowskiej i Piłsudskiego na przeciwko Centralu (dokładnie Piotrkowska 164). Więc podając tak wygórowane ceny na zdobienie kwiatami kościoła zarabia mnóstwo pieniędzy!!! Więc nie wierzcie jej, że musi coś zarobić, bo ozdabianie kościoła na widzewie jest jej dodatkowym dochodem. Bo naprawdę trzeba mieć dużo pieniędzy i duże zarobki, żeby móc prowadzić salon kwiaciarniany (zresztą oprócz kwiatów są tam różne tzw. duperele-aniołki, domki bombki, itp.) na Piotrkowsiej przy centralu-jaki tam musi być wysoki czynsz. Radze wszystkim ostro się targować i pamiętać o moim wpisie.
decolife_dekoracje - Sob Gru 11, 2010 12:02 pm

AnBa, czy możesz określić konkretnie koszt usługi, który został Ci przedstawiony i co wchodziło w kosztorys?
Będę wdzięczna.

Tusia - Sro Sty 26, 2011 11:38 am

Czy ma ktoś fotki z dekoracji kościoła przy ul.Ogrodowej ...Kościół św.Józefa,a może ktoś też będzie miał tam ślub to djcie znać.

Ślub 23 lipca 2011r.

K11_06_2011 - Czw Lut 03, 2011 11:48 am

Czy ktoś wie coś na temat dekoracji Kościoła Najśw.Zbawiciela na Al.Włokniarzy??
Ślub 11.06.2011.

allbino - Wto Lut 08, 2011 4:52 pm

AnBa napisał/a:
Nieuczciwe są panie, które mają wyłącznosc w kosciele Brata Alberta Chmielowskiego na Bartoka w Łodzi. Rządają dużych pieniedzy za udekorowanie kosciola i trzeba sie na ich kwote zgodzic, bo jak sie nie zgodzi to nie ma sie nic. te panie wiedza ze maja wylacznosc i robia co chca. ich ceny sa 2 razy wieksze niz w normalnej firmie zajmujacej sie dekoracja kosciolów. wazne jest tez to, ze w tym kosciele nie wolno miec innej, zewnetrznej firmy! trudno! takze przestrzegam i radze sie ostro targowac jesli nie macie wyjscia i chcecie albo musicie miec slub w tym kosciele. my nie bylismy zadowoleni z dekoracji, a jednoczesnie zostalismy oszukani (szczegoly mozemy wyslac na prywatna poczte)


Niestety tak jest w większości kościołów.
Z tego co wiem to jak firma dekoratorska nie podzieli się zyskiem z dekoracji z księdzem/proboszczem to ten nie chce pozwolić aby robiła dekorację "w jego" kościele. (cyt. "w moim kościele, bo ja tu jestem gospodarzem". ) W innym przypadku po prostu para młoda musi dołożyć trochę kasy na ofiarę aby "gospodarz kościoła" zgodził się na inną firmę dekoratorską, ale nawet wtedy dyktuje jakie mają być kwiaty i ile kwiatów musi być koniecznie zrobione na ołtarze.

Mnie dekoracje robiła dekoratorka Agnieszka Bartoś z Łodzi i za naprawdę nieduże pieniądze i pomimo problemów z proboszczem bardzo sprawnie i szybko. Jak ktoś będzie chciał nr.tel. to proszę pisać na priva.

Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w przygotowaniach dekoracji kościoła

czkawka - Pon Lut 28, 2011 9:11 pm

Macie racje co do ksieży, sama zajmuje sie dekoracjami kosciolów i z każdym wielebnym wlasciwie trzeba sie umawiac na temat co moze byc a czego nie może.
W jednym kosciele nie moze byc swieczników, w drugim nic na lawkach bo sie zniszczą. Ostatnio to stał nademna jak układałam materiał na krzesłach dla Pary Młodej zebym czasem szpileczki nie wbila i nie zniszczyła(krzeszla pamietają swietność wczesnego Gierka) Jednym słowem koszmar. Na swój staz spotkałam sie z jednym kościołem gdzie Para Młoda mogła mieć taką dekoracje jak sobie wymarzyła bez żadnych zakazów.
Wiec dziewczyny życzyć cierpliwości w :) walce z "gospodarzami" ;) :smile:

kasia_m85 - Pon Lut 28, 2011 9:18 pm

czkawka napisał/a:
Na swój staz spotkałam sie z jednym kościołem gdzie Para Młoda mogła mieć taką dekoracje jak sobie wymarzyła bez żadnych zakazów.

To mój jest drugi-ksiądz nie stawiał żadnych warunków,powiedział żebyśmy udekorowali sobie kościół tak jak sobie to wymarzyliśmy (oczywiście w ramach rozsądku).

M4rcysi4 - Pon Lut 28, 2011 10:11 pm

Dziewczyny, a spotkałyście się może z sytuacją, gdzie w ogóle nie mogło być dekoracji w kościele? Podpisywałam niedawno umowę z moim kamerzystą i on powiedział, że w moim kościele chyba nie pozwalają, bo on nie kojarzy z tego roku, ale jak pokazywał film z 2009 to dekoracja była i teraz pełna konsternacja z mojej strony :roll: a i że jeszcze nie wolno sypać przed kościołem ryżem??!
Audiolka - Pon Lut 28, 2011 10:18 pm

Nie, ja nie. Nam ksiądz tylko powiedział żeby małpiego gaju z kościoła nie robić :wink: no i było uroczo :razz:
czkawka - Wto Mar 01, 2011 12:29 pm

Az tak zle nie było zeby wielebny dekoracji nie pozwolił robic .. :roll:
kasia-m85 superowo że Ci sie udało. to jest własnie super:) aby miec to co sie podoba;)

wamaba - Wto Mar 01, 2011 8:44 pm

Ja też się nie spotkałam z taką sytuacją, gdzie kościół byłby całkowicie bez dekoracji ale często są przypadki, że ksiądz proponuje dekoracje wykonaną przez jakieś osoby z kościoła lub mówi, że kościół posiada własną dekorację, oczywiście trzeba odpowiednio dopłacić.
czkawka - Sro Mar 09, 2011 10:27 am

wamaba dokładnie. Tylko nie raz ta ich dekoracja jest taka ze lepiej jak w ogóle by jej nie było... chociaz zdarzaja sie przypadki ze jest ok:)
madziuja - Czw Mar 10, 2011 12:57 pm

My będziemy sami dekorować kościół. Ksiądz powiedział,że możemy zamówić dekoracje u nich albo wziasc kogoś od siebie.Dzwoniłam po różnych kwiaciarniach i firmach i ceny są kosmiczne( jak dla nas). Postanowiliśmy więc,że sami zrobimy to o 1/4 taniej i do tego z żywych kwiatów:)
K11_06_2011 - Sro Mar 30, 2011 11:40 am

allbino napisał/a:
AnBa napisał/a:
Nieuczciwe są panie, które mają wyłącznosc w kosciele Brata Alberta Chmielowskiego na Bartoka w Łodzi. Rządają dużych pieniedzy za udekorowanie kosciola i trzeba sie na ich kwote zgodzic, bo jak sie nie zgodzi to nie ma sie nic. te panie wiedza ze maja wylacznosc i robia co chca. ich ceny sa 2 razy wieksze niz w normalnej firmie zajmujacej sie dekoracja kosciolów. wazne jest tez to, ze w tym kosciele nie wolno miec innej, zewnetrznej firmy! trudno! takze przestrzegam i radze sie ostro targowac jesli nie macie wyjscia i chcecie albo musicie miec slub w tym kosciele. my nie bylismy zadowoleni z dekoracji, a jednoczesnie zostalismy oszukani (szczegoly mozemy wyslac na prywatna poczte)


Niestety tak jest w większości kościołów.
Z tego co wiem to jak firma dekoratorska nie podzieli się zyskiem z dekoracji z księdzem/proboszczem to ten nie chce pozwolić aby robiła dekorację "w jego" kościele. (cyt. "w moim kościele, bo ja tu jestem gospodarzem". ) W innym przypadku po prostu para młoda musi dołożyć trochę kasy na ofiarę aby "gospodarz kościoła" zgodził się na inną firmę dekoratorską, ale nawet wtedy dyktuje jakie mają być kwiaty i ile kwiatów musi być koniecznie zrobione na ołtarze.

Mnie dekoracje robiła dekoratorka Agnieszka Bartoś z Łodzi i za naprawdę nieduże pieniądze i pomimo problemów z proboszczem bardzo sprawnie i szybko. Jak ktoś będzie chciał nr.tel. to proszę pisać na priva.

Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w przygotowaniach dekoracji kościoła

w jakim kościele braliscie ślub?? bo przypomina mi moj Najśw.Zbawiciela na al.włókniarzy :)

Dajmond - Nie Maj 29, 2011 11:32 pm

Przeczytałam wszystkie posty z tego tematu i wniosek jest jeden-wcześniej nie było problemu z dekoracjami kościołów , z umawianiem się z parami aby podzielić koszty przybrania,Im póżniejszy post to zaczynaja się problemy... A to ,że nie są wpuszczane firmy dekoratorskie do kościołów( niby ,że potem brzydko wygląda jak po ceremonii "zwijają" cała dekoracje..) a to,że ryżu nie mozna sypać (bo potem bałagan, a zaraz kolejny slub) ,że kościelni nie dają nr telefonów do ludzi którzy biorą slub w tym samym dniu, przybranie kosztuje np. 150 zł od każdej pary a przecież przez cały dzień jest ta sama dekoracja(używana oczywiście w innych dniach też). To przykre ,że w tak dla nas ważnym dniu , który nie mało nas kosztuje nerwów i pieniędzy,w czasach kiedy wszystko da sie załatwić , zorganizować i dogadać , niektórym zalezy tylko na łatwych pieniądzach...natomiast jeżeli nie zapłacicie za "dekoracje" kościoła ( zapomnieliście w natłoku spraw, czy mysleliście iż jest tto w cenie opłaty za ślub)to możecie być spokojni ,że ona i tak będzie.zyczę wszystkim udanego ślubu!!!
Malena - Wto Maj 31, 2011 12:21 pm

Dziewczyny, może któreś z Was same dekorowały kościoły? Na pewno taniej wyjdzie kupienie kwiatów i udekorowanie ławek + postawienie świeczek. Tylko pytanie techniczne - kto dokłądnie to robi (świadkowie? czy młoda para? tylko kiedy?). Na pewno takie rady przydadzą się dziewczynom.

I polecajcie firmy dekoratorskie z aktualnymi cenami. Szukam taniej dekoracji, kwiatki żywe i tiulowa kokarda przy każdej łąwce + świeczki na podłodze wzdłuż drogi do ołtarza, nie wiecie, gdzie można taką zamówic i za ile?

Dosia_Zosia - Wto Maj 31, 2011 1:14 pm

Malena napisał/a:
Tylko pytanie techniczne - kto dokłądnie to robi (świadkowie? czy młoda para? tylko kiedy?)

Najlepiej iść do kościoła i tam omówić sprawę,że chcecie sami dekorować i kiedy można to zrobić. Ja podejrzewam,że raczej w sobotę ale nie wiadomo czy rano czy po południu(rano może być msza) a jak dekoracja byłaby w sobotę to raczej sama nie będziesz się tym zajmować bo wiadomo fryzura, makijaż itd.

AZEA - Sro Cze 01, 2011 11:48 am

Czasami pozwalają zrobić dekorację wcześniej, np. w czwartek lub piątek. Myślę, że ksiądz-proboszcz może się nawet ucieszy, bo będzie miał dekorację kościoła, a jak po ślubie zostawicie kwiaty (które postoją jeszcze kilka dni), to wydaje mi się, że nie powinno być problemu.:)
Malena - Sro Cze 01, 2011 1:09 pm

AZEA napisał/a:
Czasami pozwalają zrobić dekorację wcześniej, np. w czwartek lub piątek


hmm, żywe kwiaty i świeczki na podłodze raczej niekoniecznie....

niem - Sro Cze 01, 2011 1:36 pm

czasem ktoś zapomni w natłoku zapłacić? trzeba twardo stąpać po ziemi, głównie ktoś specjalnie nie odbiera telefonu, zeby ktoś udekorował Kościół za nich.. żeby mieć łqdnie za darmo, to nie fair :/ jakby ktoś był złośliwy to zwinałby swoją dekoracje, a kolejne śluby, co nie zapłaciły miałyby problem i stres, plucie w brodę, że poskąpili

a swoja drogą uważam, ze każdy powinien posprzątać ten ryż, czy płatki róz, bo pieniądze nie zostają tylko pozostałe "amerykańskie" wymyślone śmieci, którymi rzuca się w młodych.. nie chciałabym, żeby przed moim wejściem do Kościoła ktoś to wszystko zostawił niesprzątnięte
Dajmond napisał/a:
natomiast jeżeli nie zapłacicie za "dekoracje" kościoła ( zapomnieliście w natłoku spraw, czy mysleliście iż jest tto w cenie opłaty za ślub)to możecie być spokojni ,że ona i tak będzie

Dajmond wnioskuję, że nie zapłaciłaś i się nie martwisz, bo inni udekorują i zapłaca za Ciebie?[/quote]

AZEA - Sro Cze 01, 2011 3:04 pm

Malena, z własnego doświadczenia wiem, że pozwalają. Jeśli w piątek kupisz świeże kwiaty na giełdzie, to bez problemu wytrzymają do soboty. A świeczki to oczywiste, że w sobotę tuż przed ceremonią.

[ Dodano: Sro Cze 01, 2011 4:32 pm ]
A może żeby się nie martwić z czego zrobić dekorację, kiedy i kto ma ją przygotować i rozstawić w kościele, warto ją komuś zlecić. Przynajmniej jedno zmartwienie mniej.

hapcia82 - Sro Cze 15, 2011 10:11 pm

moje wszystkie dekoracje robila kobitka z parviflory(prochnika8).wszystko bylo super na stronie to te gdzie w kosciele sa pomaranczowe lilie.z reszta wszedzie byl pomarancz i zielen,wszystkie dekoracje w jednej tonacji.polecam!!!
anuszkaa - Wto Lip 19, 2011 1:41 pm

u nas dekoracja kosciola to tylko sukiennki na krzesłach Mlodych i Swiadków. To wszystko. Ale kosciol byl malutki.
M4rcysi4 - Czw Wrz 15, 2011 9:21 pm

Pytałam dziś w jednej z kwiaciarni o dekorację kościoła i tak za tego typu dekorację:

a dokładniej mówiąc stojaki obleczone materiałem tak jak tu (również połączone tym materiałem) tylko w stojakach żywe mieczyki po ok. 4-5 gałązek przez cały tak długi korytarz kościoła (ok. 60m):

Do tego dekoracja siedzeń młodych i świadków no i dekoracja ołtarza w kilku bukietach Pani powiedziała 1200 zł. Wydaje mi się, że to nie jest wysoka cena. Cenę tutaj skutecznie podwyższa dekoracja długaśnego korytarza :-) Oczywiście gdybym sama brała ślub tego dnia bym się nie zdecydowała, ale jeśli zbierze się 5 par byłoby super.

marciami - Pią Wrz 16, 2011 2:20 pm

M4rcysi4, może skontaktuj się z dekoratorami, którzy u mnie robili dekorację kościoła. U nas wzięli 900 zl za salę i kościół, a przystroili naprawdę ładnie :)
tulipan87 - Pią Wrz 16, 2011 3:09 pm

M4rcysi4, myślę, że zanim dogadasz się z dekoratorem powinnaś skontaktować się z parami, które ewentualnie mają ślub tego samego dnia. Bo wiesz cena to jedno, a koncepcja dekoracji to drugie. Pomijam już fakt, że któraś z par też może mieć już "zaklepaną" dekorację, albo chociaż jej wizję.
My musieliśmy dogadać się tylko z jedną parą, ale i tak nie byłam tym zachwycona, bo tamta Panna Młoda na wszystko kręciła nosem. Ledwo się udało dojść do kompromisu.

M4rcysi4 - Pią Wrz 16, 2011 5:30 pm

Generalnie chodziło mi o cenę. Dekoracja średnio mi się podoba nie przepadam za mieczykami :razz: No i miałam w zamyśle świece. Tak wiem, ze może być trudno z innymi parami, ale jeszcze nie będę panikować :wink:
Malena - Pią Paź 14, 2011 11:55 am

Nasza dekoracja - materiał ecru na ławkach, swiece, żywe róże ecru - cena 400zł ("Świat dekoracji" Joanna Radka)




decolife_dekoracje - Czw Paź 20, 2011 12:06 pm

niem napisał/a:

Dajmond napisał/a:
natomiast jeżeli nie zapłacicie za "dekoracje" kościoła ( zapomnieliście w natłoku spraw, czy mysleliście iż jest tto w cenie opłaty za ślub)to możecie być spokojni ,że ona i tak będzie

Dajmond wnioskuję, że nie zapłaciłaś i się nie martwisz, bo inni udekorują i zapłaca za Ciebie?
[/quote]

Takie sytuacje mają miejsce coraz cześciej niestety. Ja kiedyś rozliczałam się za dekorację kościoła we wtorek po ślubie. Teraz, po kilku nieprzyjemnych doświadczeniach z płatnościami, oczekuję rozliczenia najpóźniej do 12 w sobotę. Obdzwaniam wszystkie młode pary "składkowe" w chwili zakończenia dekoracji, robię foty i wysyłam MMS. I w 99,9% przypadków przyjeżdza MP lub ktos z rodziny i reguluje płatność. Jesli któraś z młodych par nie zapłaci - demontuje dekorację. Czy robię źle? Według mnie robię dobrze, ponieważ po weselu nie jestem już nikomu do niczego potrzebna. Owszem można iść do sądu z podpisana umową...ale to też są koszta a przede wszystkim stracony czas. Dlatego oczekuje 100% płatności tuż po zakończeniu dekoracji, to samo tyczy się dekoracji sali czy płatności przy odbiorze bukietów ślubnych czy kwiatów dla rodziców. Ludzie uczą rozumu.

Wiktoriaaa - Sob Lis 12, 2011 10:15 am

Witajcie :)
Z tego co zaobserwowałam na ślubach to czesto "wystrój w cenie ofiary na kościoł" jest dość mizerny, no niestety taka jest prawda w większości przypadków.

W ubiegłym tygodniu slub brała moja przyjaciółka i miała naprawde rzeczową Pania dekoratorę :)
Zrobiła wszystko dokładnie tak jak ustaliły to wcześniej i była bardzo elastyczna jeżeli chodzi o sugestie panny młodej itp;p
Moja przyjaciółka oprocz dekoracji kościoła zamówiła u tej Pani również wiązanke ślubną, butonierki, dekoracje samochodu, sali i dostała kwiaty we włosy o ktorych wczesniej moja przyjaciolka nie wiedziała :)
fryzjerka zrobiła z nich wspaniały pożytek;d
dołącze zdjęcie kościoła :)
kontakt moge podaj jesli ktos by chciał :)

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 10:18 am ]
decolife_dekoracje wydaje mi sie Twoj sposób jest niezwykle dobrym pomyslem :) wydaje mi sie ze wygodniej jest młodej parze zaplacic wczesniej ale jesli niechcą badz n ie moga to taka forma jest dobrym zabezpieczeniem :)

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 10:25 am ]
M4rcysi4 masz racje że wygodnie jest sie skontaktowac i parami ktore biora ślub w tym samym dniu :) to obniża koszta zdecydowanie:) ale 1200zl to jest kosmiczna kwota!! ;p W ubiegłym tyg. moja przyjaciółka płaciła duuuuuzo mniej :) i efekt był rewelacujny, a dekoratorka fantastyczna ;p :)

alamakota2011 - Czw Kwi 12, 2012 9:30 am

Proboszcz w mojej parafii zakazał przystrojania kościoła na własną rękę. Twierdzi że jest wystarczająco piękny i już nie potrzeba żadnego upiększania. Standardowo jest dywan, krzesła i klęknik dla młodych ustrojony, ale żadnych swoich kwiatów, kokardek przy ławkach gości itd. nie można. Ja miałam szczęście bo w niedzielę na drugi dzień po moim ślubie było wazne święto kościelne i ołtarz był bogato przystrojony kwiatami. I nie wydałam na to dodatkowych pieniędzy :)
oreska - Czw Maj 17, 2012 9:35 am

nasza dekoracja kościoła, koszt 600 zł (dzielone na 3 pary), pani Szymańska kwiaciarnia Konstantynów, jesteśmy średnio zadowoleni

dekoracja przed kościołem


dekoracja w kościele





ava - Czw Maj 17, 2012 10:52 am

oreska napisał/a:
jesteśmy średnio zadowoleni
Sama dekoracja jest ładna i skromna, ale jak dla mnie nie warta aż 600 zł :o Na naszym ślubie mieliśmy podobną dekorację ławek i zapłaciliśmy 200 zł (tyle, że my nie braliśmy dekoracji krzeseł młodych).
Jak wrócę do domu to wkleję zdjęcie.

oreska - Czw Maj 17, 2012 11:14 am

ava napisał/a:
oreska napisał/a:
jesteśmy średnio zadowoleni
Sama dekoracja jest ładna i skromna, ale jak dla mnie nie warta aż 600 zł :o .

dokładnie o to chodzi, że naszym zdaniem nie jest to dekoracja za 600 zł, mężowi też nie podobała się ta dekoracja przed kościołem, ja jej prawdę mówiąc w dniu ślubu nawet nie zauważyłam

Kalanchoe - Czw Maj 17, 2012 12:54 pm

oreska, ładnie, skromnie ale naprawdę ładnie. Jak to kosztowało 600 zł to liczyłabym na jakieś świeczki, materiał czy więcej kwiatów na samej drodze do ołtarza - bo tam tak troszkę licho...
ava - Sob Maj 19, 2012 3:47 pm

Tak jak obiecałam wstawiam zdjęcia naszej dekoracji:


Deco-Strefa - Sob Maj 19, 2012 7:52 pm

oreska Napisz co się stało z tymi dekoracjami przed kościołem i z czego one były zrobione - bo być może właśnie te dwa elementy wpłynęły na podwyższenie ceny.
oreska - Sob Maj 19, 2012 8:37 pm

ava ładna dekoracja ławek

Deco-Strefa napisał/a:
Napisz co się stało z tymi dekoracjami przed kościołem i z czego one były zrobione

tzn co mialo sie stac z dekoracjami?? zostały przed kościołem ;) cała dekoraja miała byc z bialych tulipanow, kupionych bylo podobno 300 szt, ta dekoracja przed kościołem jak tak patrze raczej z tulipanów nie była

Deco-Strefa - Sob Maj 19, 2012 11:15 pm

oreska napisał/a:
tzn co mialo sie stac z dekoracjami??
Są różne możliwości:
- wypożyczenie na czas ceremoni - ale to najczęściej w przypadku "sztucznych" kompozycji lub takich ozdobnych drzewek doniczkowych. (ale w takiej sytuacji cena mocno by mnie zakoczyła)
- dekoracje, które po ceremonii Młodzi zabierają ze sobą na salę (ale raczej trudne do zrealizowania, kiedy koszt dekoracji pokrywa wiecej niż jedna para - bo niby która miałaby zabrać?)
- kompozycje kwiatowe, które zostają w kościele


Ale skoro piszesz o 300 tulipanach, to może w ramach dekoracji - oprócz ławek i krzeseł - były jeszcze jakieś wiązanki pod ołtarz, tabernakulum, ołtarze boczne??
Szukam wyjaśnienia ceny, bo sama jestem ciekawa.

oreska - Pon Maj 21, 2012 2:37 pm

jak dostaniemy płytę to dokładnie zobaczymy co i jak, ołtarz też miał być zdobiony, ogólnie dekoracja miała być na full wypasie - czy taka była? nie wiem

napiszę jak zobaczymy dokładnie na filmie

i tak jak pisałam wszystko zostało w kościele bo po nas były jeszcze 2 pary

Deco-Strefa - Pon Maj 21, 2012 9:13 pm

oreska, jeżeli chcesz to jak będziesz już miała film i przyjrzysz się dekoracji to powiem Ci wtedy, gdzie mogły być ukryte koszty (o ile były).

Ogólnie powiem tak - zanim zaczęłam się zajmowac dekoracjami, sama byłam zdziwiona niektórymi cenami. Jak słyszałam o kosztach dekoracji kościoła to włos mi się na głowie jeżył.
Teraz patrzę na to nieco inaczej, bo wiem, że żeby zrobić naprawdę efektowną dekorację z żywych kwiatów to trzeba się niestety liczyć z kosztami. Bo okazuje się, że kwiaty niestety są drogie (z czego sama nie zdawałam sobie sprawy, kiedy kupowałam sobie np 10 kwiatków do wazonu).

M4rcysi4 - Czw Maj 24, 2012 11:44 am

U mnie jak się okazuje księża ustalili, że dekorację robi jedna florystka (kwiaciarnia) i bez względu na to ile jest tego dnia par to płaci się 200zł za dekorację. Niby jak składka przekroczy wartość dekoracji to pójdzie to na dekoracje w inne dni (nie ślubne), a jak będzie za niska to ksiadz dopłaci :-? Ja nie kumam nie wiem jak to będzie wyglądało, czym prędzej muszę się wybrać do tej kwiaciarni.
AgaNika - Pią Lip 06, 2012 7:26 pm

W mojej parafii dekoracją kościoła zajmują się siostry zakonne. Dekoracje są z żywych kwiatów w ustalonych przez pary kolorach. Koszt całości to 600 zł - u nas podzielone na 4 pary, więc w sumie koszt niewielki. Pomiędzy wazonami - w tkaninie na podłodze ustawione były świece w szklanych kulach. Poza tym było sporo kwiatów w okolicy ołtarza. Według mnie wyglądało ślicznie ale hiciorem, który zobaczyłam dopiero na zdjęciach, było to, że pomiędzy nami - na klęczniku siedziały dwa gołąbki z czego jeden miał na głowie stroik ślubny a drugi czarny cylinder :smile: Tak to mniej więcej wyglądało



bluszcz - Czw Wrz 27, 2012 8:06 am

M4rcysi4 napisał/a:
: a i że jeszcze nie wolno sypać przed kościołem ryżem??!


No ja się ostatnio spotkałam z tym, że pod koniec mszy, ksiądz poprosił, by nie rzucać ryżem, bo to jedzenie - że tylko płatkami kwiatów, konfetti albo drobnymi można rzucać...
to było na ślubie kuzynki, a ja w torebce miałam pełny woreczek konfetti wymieszanego z ryżem właśnie. no co miałam zrobić - już bym tego ryżu nie ugotowała, a rozdzielać je od siebie to robota głupiego, więc obsypaliśmy młodych i nic się takiegoo nie stało - przecież nikt Ci ślubu za to nie cofnie ;)

gaskaB - Wto Lis 13, 2012 9:31 pm

Mi się bardzo podobają skromne dekoracje kościołów z gradiolami w roli głównej... są to przecudne kwiaty, które same w sobie stanowią zachwycającą dekorację :D niestety nie mogę wkleić swoich pomysłów.
bluszcz - Sro Lis 14, 2012 7:54 am

gaskaB napisał/a:
Mi się bardzo podobają skromne dekoracje kościołów z gradiolami w roli głównej... są to przecudne kwiaty, które same w sobie stanowią zachwycającą dekorację :D niestety nie mogę wkleić swoich pomysłów.

a nie gladiole?
ja obstaję przy dekoracjach bogatych, ale nie przesadzonych za bardzo

Partyshow_pl - Nie Sty 13, 2013 7:19 pm

Można też samemu zająć się dekoracją kościoła czy sali. W internecie można kupić teraz wszystkie niezbędne rzeczy do dekoracji i udekorować według własnych upodobań i często mniejszym kosztem.
bluszcz - Pon Sty 14, 2013 8:03 am

Ja myślę, że lepiej to zostawić profesjonalistom - nie porywać się samemu. Poza tym, Państwo Młodzi są wystarczająco zajęci przed ślubem.
Deco-Strefa - Pon Sty 14, 2013 4:18 pm

bluszcz napisał/a:
Poza tym, Państwo Młodzi są wystarczająco zajęci przed ślubem.
Po ślubie zresztą też, a ktoś przecież musi tą dekoracje jeszcze zdemontować.

Nam zdarzyło się już kilka razy zaobserwować sytuację, kiedy kończy się ceremonia, wychodzą młodzi - a zaraz za nimi biegną mamy i zdejmują dekorację z ławek.
Czyli można. Tylko czy rodzice w tym momencie powinni się tym zajmować? Czy nie lepiej aby poświęcili ten czas gościom czekającym w kolejce do życzeń?

bluszcz - Wto Sty 15, 2013 8:27 am

Pewnie! Byłoby mi dziwnie, gdyby moi rodzice, zamiast być koło mnie, zdejmowali kwiaty i wstążki z kolumn kościoła czy ławek. Według mnie, to w ogóle nie przystoi. Faux pas na całej linii!
Polinka1987 - Pon Sty 28, 2013 11:14 am

Czy wie któraś z Was czy można gdzieś klęczniki wypożyczyć?
Deco-Strefa - Sro Sty 30, 2013 6:43 pm

Polinka1987, nie wiem. A w kościele nie ma?
Może w teatrach popytaj - może mają w swoich rekwizytach.

Polinka1987 - Sro Sty 30, 2013 10:13 pm

Niestety nie ma, dzis sie jeszcze dowiedzialąm ze nie moge isc i odejscod ołtarza jak człowiek bo na środku koscioła ksiadz ustawił fotele kinowe i nie zamierza ich usunąc, nam tez nie pozwolil tego zrobic, tak wiec juz z mezem bedziemy wg niego wychodzic z kosciola osobno lub gesiego
PaulinaPS - Sro Sty 30, 2013 10:55 pm

Polinka1987, wykłóć się o te fotele, a klęczniki może z innego kościoła.
Deco-Strefa - Czw Sty 31, 2013 2:21 pm

Polinka1987, a co robią fotele kinowe w kościele?? Ciekawostka.

Powiem jeszcze tak: klęczniki nie będą tego dnia najważniejsze. Ich brak można przeżyć - tym bardziej jeśli ołtarz główny jest jakby na schodku (a najczęściej tak jest). Krzesła Młodych możecie postawić przed tym schodkiem i w odpowiednim momencie przyklęknąć na tym schodku.
Tak naprawdę klęcznik jest wykorzystywany tylko przez krótki moment podczas ceremonii i nie ma co się denerwować, że go nie ma.
Jeżeli natomiast są one tak bardzo istotne dla was porozmawiaj z kimś kto będzie Wam dekorował kościół (o ile się na to decydujecie): powiedzcie o problemie. Powinni znaleźć rozwiązanie.

Co nie zmienia faktu, że zadziwiające jest to, że w kościele klęczników nie ma. Może kościelny chce od was wyciągnąć dodatkową kasę za ich wystawienie? Bo opcja - nie ma, wydaje mi się aż tak bardzo nierealna.

ajwonka - Nie Lut 02, 2014 3:35 pm

Do mojego ślubu jest jeszcze trochę czasu. Ale tak orientacyjnie chciałam się wstępnie zorientować z jakimi kosztami trzeba się liczyć w przypadku dekoracji kościoła? Jakiejś takiej skromnej dekoracji raczej..
Kasioludek - Pon Lut 03, 2014 10:44 pm

Ja patrząc z rocznej perspektywy czasu myślę, że zrobiłabym teraz to samodzielnie. Bo choć nasza dekoracja była naprawdę śliczna - żółte tulipany i róże w kremie, to wydaliśmy sporo pieniędzy (byliśmy jedyną parą w danym dniu biorącą ślub, ba! nawet w danym miesiącu).

A mam wrażenie, że wiele osób naprawdę na to nie zwróciło uwagi... chyba lepiej dołoży pieniądze np. w fajniejszy zespół albo fotografa :-)

lejla79 - Nie Lut 09, 2014 6:05 pm

My mamy ślub w dość dużej parafii na Retkini więc tam są śluby dość często i mam nadzieję że uda się skontaktować z jakąś parą żeby wspólnie udekorować kościół ( bo ceny są czasem kosmiczne ) zawsze będzie trochę taniej a i tak śluby są w krótkich odstępach więc ciężko by było zmieniać dekoracje .
lolek112 - Czw Mar 19, 2015 2:46 pm

bardzo ładne dekoracje kościoła można dostać od firmy Wesele z Naturą :)
Juska - Czw Kwi 09, 2015 8:36 pm


Sycylijka - Pią Kwi 10, 2015 5:56 am

Juska, podglądam ;)
Muszkowa - Pią Kwi 10, 2015 6:29 am

Też podejrzę, może coś mnie dodatkowo zainspiruje :wink:

Juska o, nasza parafia (w której jednak nie bierzemy ślubu), a już myślałam, że tam się nie da zrobić pięknej dekoracji :D

Juska - Pią Kwi 10, 2015 7:52 am

Muszkowa napisał/a:
a już myślałam, że tam się nie da zrobić pięknej dekoracji :D


Ej nie no, błagam. W starym kościele to może byłby problem, bo była ciasny, ciemny i w ogóle. Ale jak tylko zobaczyłam ten - taki jasny i przestronny, bez przesadnych zdobień i pierdół, to od razu wiedziałam, że ślub będzie tam i będzie można go fajnie przybrać.

Muszkowa - Pią Kwi 10, 2015 11:10 am

Juska, a widzisz, dla z kolei tej przestrzeni jest za dużo, więc ślub bierzemy po sąsiedzku, bo na Włókniarzy :wink:
Julia_ja - Pią Kwi 10, 2015 8:29 pm

Podglądam :-)

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2015 9:30 pm ]
Juska, ten kościół jest tak piękny sam w sobie, że w sumie nawet jakby nie było dekoracji to nikt by nie zauważył :-)

kapatka - Pią Kwi 10, 2015 9:08 pm

Ja też podglądam - a nuż coś mnie zainspiruje :razz:

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2015 10:09 pm ]
Juska, faktycznie kościół cudnie wygląda, bez dekoracji też byłoby pieknie

emi87 - Sob Kwi 11, 2015 1:48 pm

ja również podglądam :wink:
AgaMi28 - Sob Kwi 11, 2015 8:53 pm

ja również podglądam :)

[ Dodano: Sob Kwi 11, 2015 9:54 pm ]
napawdę bardzo ładnie :)

Dorotka_ - Sro Kwi 15, 2015 10:08 am


Cicia - Sro Kwi 15, 2015 2:54 pm

ja również podglądam :)
Nartha - Nie Kwi 19, 2015 4:29 pm

Podglądam :D
agagors - Pon Kwi 27, 2015 6:08 am

To ja też może zaczerpnę parę pomysłów :)

Dziewczyny mam pytanie czy orientujecie się czy i gdzie można wypożyczyć takie długie wazony lub stojaki?
Bo kościółek w którym bierzemy ślub ma ławki, bez oparć i właśnie mam dylemat jak przystroić.

AgaMi28 - Pon Kwi 27, 2015 8:40 pm

czy może orientujecie się, jak z dekoracją jest w Łagiewnikach w klasztorze? :)
kiciaeudezet - Sob Maj 02, 2015 7:27 am

szukam ciekawych inspiracja na dekorację kościola , w internecie nic ciekawego nie znalazłam
alekul89 - Sob Maj 02, 2015 9:00 am

kiciaeudezet a masz jakiś pomysł, swoją wizję jak chciałabyś, żeby kościół wyglądał? Jakie kwiaty?
kiciaeudezet - Nie Maj 03, 2015 9:42 pm

alekul89, mniej więcej wizje mam, ale nie wiem jakie mogłabym wybrać kwiaty na ołtarz :( i do dekoracji ławek :(
ciasteczkowa - Wto Maj 12, 2015 9:32 am

podglądam :)
gonius - Sro Maj 20, 2015 4:05 pm

też podejrzę :)
Karmelova - Pią Maj 22, 2015 12:23 am

My planujemy dekorację z mieczyków. Podglądam ;)
Terry - Pią Maj 22, 2015 9:54 am

Mieczyki świetnie się sprawdzają w kościołach. Zwłaszcza przy ołtarzu.
Irmine - Sro Cze 24, 2015 7:58 am

Szukam inspiracji dekoracji kosciola
Catylyn89 - Sro Cze 24, 2015 10:37 am


Sycylijka - Czw Cze 25, 2015 8:55 am

Catylyn89 napisał/a:
Najfajniejsza była obiecana kompozycja kwiatowa przy ołtarzu :D Wazon z 5 miniaturami róż. Prawda, że wyglądało to komicznie? :P


ulala zaszaleli :razz:

herbatnik - Czw Cze 25, 2015 1:42 pm


kapatka - Czw Cze 25, 2015 2:26 pm


Dorotka_ - Czw Cze 25, 2015 3:14 pm

to my za 500 zł mieliśmy 2 kompozycję przy tabernakulum, jedną dużą pod ołtarz, pokrowce na krzesła, dekoracja na klęczniku i udekorowane ławki :roll: :roll: :roll: szkoda, że nie widać na zdjęciach, ale kwiaty były piękne i trzymały się 2 tygodnie, że jeszcze 3 śluby po nas skorzystały :smile:
kapatka - Czw Cze 25, 2015 3:21 pm

My płaciliśmy coś ok. 300-350 zł (mój mąż już dokładnie nie pamięta) i w tym były: mój bukiet, dekoracja ławek gości, dekoracja krzeseł świadków kwiaty na ołtarzu.
Catylyn89 - Czw Cze 25, 2015 7:48 pm


herbatnik - Czw Cze 25, 2015 7:50 pm


Martusia90 - Sob Cze 27, 2015 11:53 am

U nas w kościele mają przyozdaniać siostry zakonne. Zastanawiam się jak to będzie. Może któraś z was miała ślub w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej na Łąkowej i potrafi mi coś powiedzieć?
kapatka - Czw Lip 16, 2015 6:33 pm

Trochę późno, ale się pochwalę. U nas dekoracja z tulipanów (ławki i krzesła świadków) wyglądała tak:




Dorotka_ - Czw Lip 16, 2015 6:46 pm

kapatka, PRZEŚLICZNIE! Tak delikatnie i skromnie, elegancko. Jestem zachwycona!
kapatka - Czw Lip 16, 2015 6:59 pm

Tak skromnie właśnie chcieliśmy. I obowiązkowo z tulipanami. Ja też byłam zachwycona jak zobaczyłam zdjęcia (bo na żywo w ogóle nie zarejestrowałam tego czy ta dekoracja była :razz: ).
blondynka89 - Wto Lip 28, 2015 2:03 pm

podglądam i ja ;)
Julia_ja - Pon Paź 05, 2015 6:39 am

Nasza dekoracja kościoła Przemienienia Pańskiego - robiła Pani, która jest tam odpowiedzialna za dekoracje



Be_Mine - Nie Kwi 24, 2016 11:05 pm

A co myślicie o tym aby samemu udekorować kościół? Chciałabym trochę przyoszczędzić na dekoratorkach. Sali dekorować nie muszę bo jest tak piękna, że wystarczą kwiaty do wazonów które zapewnia już sala, ale co z kościołem? Myslałam kupić tiul, kwiaty i samemu ubrać ławki. A do ubioru ołtarzy zamiast wymyślnych bukietów tylko kwiaty w wazony powkładać. I tu mam małą zagwostkę bo nie wiem jak to zorganizować. O ile mogłabym jechać i ubrać kościół przed ślubem to co z tym zrobić po ślubie? Przecież nie będę sama tego zbierała ani nie poproszę nikogo z gości o to. :mrgreen: Miał ktoś podobny problem?

Juska, Catylyn89, Julia_ja dziewczyny powiedzcie proszę co to za kościoły. :)

Julia_ja - Pon Kwi 25, 2016 8:07 am

Be_Mine, Kościół, w ktorym braliśmy ślub to Przmienienia Pańskiego przy ul. Rzgowskiej. Też początkowo myślałam o samodzielnym przystrojeniu kościoła, ale:

- problem z założeniem z zdjęciem dekoracji (kiedy, jak, kto?)
- przelicz dokładnie, ile wyjdzie Ci za tą dekorację, jeśli zrobisz ją sama. Zazwyczaj jest tak, że w kościele jest jakaś Pani, która odpowiada ze dekoracje. U nas tak było. Nie zamawialiśmy dekoracji w żadnej firmie czy kwiaciarni, tylko ona się tym zajęła. Jak obliczyłam z mamą koszty to okazało się, że na same materiały wydamy więcej niż zapłacimy jej
- dowiedz się, czy Twój ślub jest jedynym w tym dniu. Jeśli nie, można się dogadać i podzielić koszty na wszystkie pary. Z drugiej strony, wtedy jeszcze większym problem staje się własna dekoracja, na przykład, kiedy między ślubami jest 5 minut różnicy (a tak teź bywa). Tego sobie nie wyobrażam.

Ja bym przemyślała, bo można oszczędzić naprawdę na wielu rzeczach, ale tutaj to będą nikłe oszczędności moim zdaniem :-) i kupa roboty w najbardziej gorącym okresie :-D

podrozniczkaa - Pon Kwi 25, 2016 8:32 am

Podglądam :)
Karmelova - Pon Kwi 25, 2016 9:01 pm

Potwierdzam to co napisała Julia_ja. Wydaje mi się, że w tym dniu i tak harmonogram jest dość napięty żeby jeszcze zajmować się dekoracją kościoła.
Aby ciąć koszty my załatwiliśmy to w ten sposób, że poprosiliśmy w kancelarii kościoła w którym braliśmy ślub o kontakt do pary która ślubowała tego samego dnia co my. Udało nam się dogadać i kosztami podzieliliśmy się po połowie :)
A po drugie nasze dekoracje kwiatowe zamówiliśmy w kwiaciarni w Warszycach przez co też wyszło nas to taniej niż w Łodzi a kompozycje niczym nie odbiegały od tych robionych przez znane florystki.

oleczqa002 - Wto Kwi 26, 2016 8:53 pm

Be_Mine, Ja wraz z mamą i siostrą samodzielnie przyozdabiałyśmy kościół w przeddzień ślubu zakupionymi na giełdzie kwiatowej kwiatami oraz tiulem. O tyle sytuacja była komfortowa, że był to mały kościół na wiosce, a ślub mojej siostry był jedynym tego dnia, dlatego miałyśmy pełną dowolność w kwestii dekoracji :) Nie podam Ci dokładnie ceny ile Nas to wyniosło, ale na pewno dużo dużo mniej niż zaoferował kościół, ponieważ chcieli Nam wcisnąć własną dekoratorkę za śmieszną kwotę. Uważam, że wyszło całkiem ładnie, a we 3 zrobiłyśmy to całkiem sprawnie! Same żywe kwiaty, nic sztucznego i przez noc pięknie się utrzymały ;) Polecam taką opcję - jeśli masz kogoś do pomocy, można sporo zaoszczędzić, a zrobisz według własnej wizji ! Mogłyśmy co prawda ubrać każdą ławkę, ale moja siostra stwierdziła, że będzie już za dużo ;p

Tutaj mam zdjęcia:





P.S. Bukietów było o wiele więcej, jeszcze za ołtarzem i po bokach kościoła, ale nie mam takich zdjęć :o

P.S.2. Dekoracje posprzątał kościół :D Tzn kwiaty z czego co wiem zostały jeszcze na jakiś czas, a tiul zdjęli od razu po mszy bo na drugi dzień miał być z tego co pamiętam pogrzeb ;p


Be_Mine - Sro Kwi 27, 2016 8:53 pm

Kościólka nie mamy jeszcze zaklepanego. Mója parafia jest w Górce Pabianickiej i tam rzadko są śluby. Z tego co wiem, nie ma tam nikogo kto by zajmował się strojeniem. Jeszcze nie wiem czy na pewno tam będzie ślub :P Bo szczerze mówiąc nie za bardzo podoba mi się ten kościół.
Julia_ja właśnie dlatego się zastanawiam czy ubieranie kościoła samemu to dobry pomysł :P Może uda mi się znaleźć kogoś kto zrobiłby to w miare tanio i ładnie.

A wiecie może czy można zrobić coś takiego, że zatrudnić kogoś do dekoracji, żeby ubrał ławki tiulem itd. a np. kwiatami się zająć samemu? Kwiaty po ceremonii mogłyby zostać w kościele. :P
oleczqa002 dziękuję za zdjęcia. Jak widać można samemu pięknie przytroić kościół :)

aga_ww - Pon Cze 06, 2016 11:59 am

mam wrażenie, że im mniej dekoracji tym lepszy efekt
ihtiras - Sob Sie 27, 2016 1:41 pm

Podglądam.
kozera1 - Pon Lip 02, 2018 10:39 am

Właśnie nie wiem czy zdecydować się na jakąś firmę, która udekoruje kościół czy lepiej samemu udekorować?
magdalena.n88 - Pią Lut 12, 2021 12:34 pm

Mnie denerwuje jak ktoś wypożycza dywan a potem przewiesza jakieś wstęgi itp żeby goście nie mogli chodzić i każą im iść bokiem... nie po to się płaci za wynajem. Tylko taki dywan kosztuje sporo żeby samemu położyć na jeden raz więc w wypadku dekorowania kościoła warto wziąc firmę, ale jednak dowiedzieć się warto jak to jest z tym chodzeniem po dywanie
ajemstories - Sro Lut 17, 2021 11:48 am

dekoracje w kościołach najcześciej sa mocno jak kwiatek do kożucha, lepiej postawić na lepsze jakościowo dekoracje samej sali, a kościół zostawic jak jest

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group