Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dom - Telewizor na regale czy zawieszony na ścianie?

jemioła - Sro Lut 25, 2015 5:56 am
Temat postu: Telewizor na regale czy zawieszony na ścianie?
Zastanawiamy się co będzie lepszą opcją. Postawienie telewizora (42 cale, więc nie jest mały) na regale czy powieszenie go na ścianie?
Czy powieszenie na ścianie nie jest przypadkiem uciążliwe? Wiszące kable czy problemy z podłączeniem np jakiegoż przewodu ?

Szczęsliwa M - Sro Lut 25, 2015 8:33 am

Zdecydowanie na ścianie. U naz mąż zrobił półeczki pod tv i kable są schowane. Przy dziecku tv na regale ciężka sprawa bo ciągle włącza przynajmniej nasz maluch tak ma.
Muszkowa - Sro Lut 25, 2015 9:38 am

Zdecydowanie zawieszony na ścianie właśnie ze względu na małe dzieci. Oprócz tego, że Maluch szybko łapie, jak się włącza i wyłącza telewizor (mam dokładnie tak, jak Szczęsliwa M), dochodzi jeszcze sprawa bezpieczeństwa - taki telewizor dziecko może bardzo łatwo ściągnąć z regału i nieszczęście gotowe, w najlepszym wypadku będzie po telewizorze
dora11 - Sro Lut 25, 2015 12:06 pm

Też tak uważam, tv zawieszone na ścianie jest najzwyczajniej w świecie praktyczniejsze. A kable możesz przecież zamaskować. Jest przecież wiele sposobów na to aby to jakoś ukryć (sama nie lubię ciągnących się kabli). Tutaj masz duży wybór uchwytów Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_ masz zarówno te stacjonarne jak i z możliwością regulacji poziomu położenia, nachylenia itd.
Asiek - Sro Lut 25, 2015 12:12 pm

Ja mam 50 cali na "regale". Nie ma możliwości, żeby dziecko włączyło/wyłączyło, bo wszystko "robi się" pilotem - na plazmie nie ma żadnych przycisków. W moim przypadku niemożliwe jest, żeby małe dziecko ściągnęło, przesunęło tv, bo nawet ja pewnie miałabym z tym problem :wink: , biorąc pod uwagę wagę i ROZMIAR telewizora. :smile:
Ale poprzednią plazmę miałam na ścianie i też było w porządku, więc jak dla mnie obie opcje tak samo dobre. :)

paulinkaaMU - Sro Lut 25, 2015 2:26 pm

ja mam od jakiegoś czasu na ścianie (40 cali) i wolę ta opcję - m.in. dlatego, że tv jest zamontowany na takim "wysięgniku" dzięki czemu mogę go odsunąć od ściany na max. 50 cm i skręcić w prawo lub lewo, co u mnie akurat często sie sprawdza, kiedy chcemy coś obejrzeć siedząc przy stole czy na tarasie.
karollubus - Wto Mar 03, 2015 5:52 pm

Fajnie jest mieć tv na ścianie. Niestety gdy chcemy zmienić miejsce położenia telewizora to w ścianie zostają dziury. Dwa, że ciężko cokolwiek podłączyć do telewizora, to jest to kłopotliwe.
Sajgonka - Czw Mar 12, 2015 5:38 pm

Mi na ścianie wizualnie nie podoba się jak wisi.
koszelek - Sob Maj 16, 2015 12:07 pm

Też mam na ścianie a kable są schowane w peszlu, który wkuty jest w ścianę :) Wszystko jest praktyczne i schowane. Ścieranie kurzu i porządki są łatwiejsze.
kasiama - Nie Cze 14, 2015 6:15 pm

Jeśli jest możliwość to na ścianie. Fajnie wygląda i sprawdza się na przykład kiedy w domu są dzieci lub zwierzęta (brak możliwości zrzucenia go;p)
Catylyn89 - Pon Cze 15, 2015 11:47 am

Zdecydowanie powieszony na ścianie, ze względu na organizację wolnego miejsca :) W naszym nowym mieszkanku będzie zamontowany na wysięgniku, co umożliwi przekręcanie go na boki.
rembran - Wto Mar 13, 2018 1:27 pm

My za to mamy postawiony na regale i w naszym przypadku bardziej się sprawdza bo często robimy przemeblowania :) A taki telewizor na ścianie jednak ograniczałby ruchy. Mi osobiście nawet bardziej podoba się wersja z powieszonym telewizorem ale jednak względy praktyczne przeważyły :)
betti - Czw Mar 22, 2018 1:18 pm

Mi się bardziej podoba wiszący na ścianie i też z tej wysokości lepiej się ogląda.
stronawesela - Pią Mar 23, 2018 10:06 am

na regale, można ustawiać lepiej niż na ścianie :)
engii5 - Pon Sie 20, 2018 9:52 am

Mi bardziej się podoba zawieszony na ścianie, ale... boje się, że źle go przymocujemy i że spadnie
weronikamostal - Wto Gru 04, 2018 4:45 pm

Kable można ładnie zamaskować, a wysięgnik na ścianie regulować w każdą stronę.
ktrantow - Sro Mar 01, 2023 6:20 pm

Poszukiwania idealnego telewizora nigdy nie są łatwe. Ogromny wybór dostępnych na rynku modeli i konieczność wyboru pomiędzy telewizorami LCD, OLED czy QLED mogą przytłoczyć. Czy lepiej zdecydować się na idealne kolory i głęboką czerń, jaką oferują telewizory OLED, czy może wybrać wysoką żywotność matryc LCD?
cleopatraa - Sro Sie 09, 2023 6:27 pm

Najlepiej sobie kupić szafkę pod tv.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group