Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - W co zapakować ciasto dla gości?

nutka85 - Czw Lut 26, 2015 2:47 pm
Temat postu: W co zapakować ciasto dla gości?
Na wstępie chciałabym się serdecznie przywitać, gdyż dopiero do Was dołączyłam...

Tak, żeby nakreślić sytuację. Denerwują mnie patery z ciastami na stole (bo galaretka się rozpływa, krem się roztapia...), dlatego chcę mieć osobny stół, gdzie na płaskich talerzach będzie poukładane ciasto.
Nie podoba mi się tort (już pokrojony, na talerzykach, zawsze się rozpaprze), dlatego chce mieć tort babeczkowy.
I nie podobają mi się pudełka z ciastem na wynos dla gości, bo tam też to ciasto się kruszy i robi nieapetyczne. I dlatego pytam: w co można zapakowac ciasto dla gosci? Można byłoby z niego zrezygnowac, ale chciałabym, żeby goście posmakowali wypieków ;)
Macie jakiś pomysł?

PS. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam opisem ciasta czy tortu, nie miałam na myśli nic złego, to są tylko i wyłącznie moje odczucia ;)

alekul89 - Czw Lut 26, 2015 3:02 pm
Temat postu: Re: W co zapakować ciasto dla gości?
Na ostatnim weselu na jakim byliśmy dostaliśmy na pożegnanie cztery rodzaje ciasta zapakowane w pudełko. Wielkość kawałków ciasta była idealnie dopasowana do rozmiarów pudełeczka i nic się nie pokruszyło ani nie rozpaprało. Były to pudełka coś tego typu:


nutka85 napisał/a:
Nie podoba mi się tort (już pokrojony, na talerzykach, zawsze się rozpaprze)


Nie rozumiem za bardzo, wydaje mi się że ukrojony kawałek tortu na talerzyku nie wygląda jak rozpaprany. Ale tort babeczkpowy to akurat ciekawy pomysł i chyba dość oryginalny. Nie miałam okazji być na weselu, gdzie byłby tort babeczkowy.

AgaMi28 - Pią Kwi 10, 2015 10:20 pm

hmm u mojej koleżanki na weselu, które było co prawda w nowym targu to pakowali ciasto w klasyczne przezroczyste pojemniki ( do kupienia w macro czy w selgrosie) i do tego butelka wódki, całość była spakowana w śliczną papierową torebkę z ich imionami i datą ślubu, pomysł myślę, że ciekawy :)

alternatywa może być właśnie pudełko na ciasto, nie jest drogie, a wygląda efektownie

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2015 10:21 pm ]
a może być dać gościom kilka muffinek właśnie w takim pudełeczku, jak zaproponowała alekul89 ?:)

patrycjaaa0 - Sob Sty 16, 2016 2:46 pm

O to powinna się martwić sala, a nie wy... ;/
Julia_ja - Sob Sty 16, 2016 6:31 pm

patrycjaaa0, to zależy kto, jak organizuje wesele ;-)

My dawaliśmy w zwykłych przezroczystych plastikowych opakowaniach z Selgrosu :-)

magdalena0000 - Sob Maj 14, 2016 10:37 am

no takie ładne pudełka, to super sprawa; )
nie są też kosztowne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group