Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dodatki ślubne - Kolor przewodni

slubzcharakterem - Nie Mar 15, 2015 11:23 pm
Temat postu: Kolor przewodni
Proszę napiszcie jakie kolory dodatków będą królować w tym roku. Czy panują mody w tym temacie?
alekul89 - Pon Mar 16, 2015 8:22 am

U mnie lawenda i kolor lawendowy. Gdzieś ostatnio czytałam, że trendem na 2015 ma być brokat.
herbatnik - Pon Mar 16, 2015 8:37 am

Nie wiem, jakie są trendy :) ale u nas będzie biel+niebieski(różne odcienie). To ulubiony kolor mojego narzeczonego i mnie się bardzo podoba.
Muszkowa - Pon Mar 16, 2015 10:22 am

Ja słyszałam, że kolorem roku 2015 jest kolor wina...czytałam o tym na kilku blogach. My natomiast mamy fiolet i zastanawiamy się nad dołączeniem mięty lub właśnie brokatu, ale nie zależy nam, żeby było modnie, bo ma się nam podobać. Fiolet jest moim ulubionym kolorem i mojemu Mężowi też się podoba :wink:
Terry - Pon Mar 16, 2015 12:02 pm

Wina? A jeszcze 2 lata temu słyszałam, że bordo i wino to zaszłe czasy i nikt już ich nie wybiera.
Catylyn89 - Pon Mar 16, 2015 1:11 pm

To ja się wypowiem, pary teraz najczęściej wybierają beż, złoto, brąz, fiolet i odcienie ombre kolorów... I ja to popieram, nie zamykajcie się na jeden-dwa kolory :)
Julia_ja - Pon Mar 16, 2015 7:59 pm

Szczerze to trendy chyba mało kogo interesują :-P Raczej wybiera się to, o czym się zawsze marzyło. Moim kolorem jest amarant i nie zamieniłabym go na żaden trend :-)
Catylyn89 - Sro Mar 18, 2015 3:57 pm

Ah, zapomniałabym o popularności niebieskiego z fioletem :)


emi87 - Sob Mar 21, 2015 10:20 pm

U nas będzie królował fiolet z zielenią nam się bardzo ten zestaw kolorów podoba :smile:
Terry - Sob Mar 21, 2015 10:35 pm

Mi też, bo sama taki miałam. :razz:
Dekoratorka doradziła nam, żebyśmy fioletowego materiału nie dawali na stół. Miała rację. Przy zielonym jedzenie wygląda apetyczniej.

Juska - Pon Mar 23, 2015 4:03 pm

emi87 napisał/a:
U nas będzie królował fiolet z zielenią nam się bardzo ten zestaw kolorów podoba :smile:


Bardzo ładne zestawienie kolorów :P

A co do tegorocznych trendów:

Podobno ma to wyglądać tak:






















Zaczerpnięte z: http://www.bialebuty.com....-trendy-2015/26


Inne pomysły:
http://eventbyev.blogspot...lubny-2015.html

http://www.sweetwedding.p...dlug-eventbyev/

emi87 - Pon Mar 23, 2015 8:02 pm

Juska, no wiesz nie żebym chciała cię zawstydzić ale jesteś moją inspiracją :lol:
Karollka - Pon Mar 23, 2015 8:02 pm

Juska, jeden z tych kolorów bardzo mi się podoba :smile: :D
herbatnik - Pon Mar 23, 2015 8:16 pm

Juska, super zestawienie :)
I niechcący jednak wpasowałam się w trendy-aqua i granat to moje kolorki :)

Juska - Pon Mar 23, 2015 8:33 pm

emi87, polecam się :) i nie ukrywam, że bardzo to miłe :)
Karollka, ja bym się chyba w tym roku nie umiała zdecydować :P Dużo zestawień mi sie podoba :D Szczęśliwie mam to już za sobą :D
herbatnik, tez pewnie bym szła w tym kierunku :D

Catylyn89 - Wto Mar 24, 2015 9:56 am

http://www.bridelle.pl/?cat=1841

Wysyłam coś o trendach na 2015 rok, z magazynu Bridelle :) Mnie jedno urzeka na tych zdjęciach, dobór wielu kolorów :)

ithanielle - Wto Mar 24, 2015 2:17 pm

U nas była brzoskwinia ze srebrem i bielą - gdybym miała raz jeszcze wybierać, wybrałabym to samo. Moda modą, kolor(y) przewodni przede wszystkim musi się podobać Młodej Parze.
nisia1988 - Wto Mar 24, 2015 8:17 pm

lawendowy :)
dekoracje sa dopieszczane wiec jak bede miala juz gotowe to podesle zdjecia:)

[ Dodano: Wto Mar 24, 2015 8:18 pm ]
Catylyn89 napisał/a:
http://www.bridelle.pl/?cat=1841

Wysyłam coś o trendach na 2015 rok, z magazynu Bridelle :) Mnie jedno urzeka na tych zdjęciach, dobór wielu kolorów :)



Piekne :)

mirekwalczyk - Wto Kwi 07, 2015 9:44 am

Wydaje mi się, że wszystkie kolory są odpowiednie, byle by były stonowane, łagodne i nie krzykliwe :smile: Przecież większość kobiet właśnie wybierze róż ale to nie trzeba się tym sugerować.
Muszkowa - Wto Kwi 07, 2015 10:23 am

mirekwalczyk napisał/a:
Przecież większość kobiet właśnie wybierze róż ale to nie trzeba się tym sugerować.


Tylko trzeba pamiętać w tej ślubno-weselnej gorączce, że to dzień nie tylko kobiety :wink: mój mąż od razu postawił sprawę jasno: żadnych różowych kolorów! :razz:

Catylyn89 - Wto Kwi 07, 2015 3:30 pm

Muszkowa napisał/a:
mój mąż od razu postawił sprawę jasno: żadnych różowych kolorów! :razz:


Mój mąż nie znosi żadnych krzykliwych kolorów, z wściekłym różem na czele, a że ja lubię pastele, to się w tym temacie zgraliśmy :)

zu_za - Czw Kwi 09, 2015 8:19 am

U nas kolorem przewodnim był pomarańcz :) Stwierdziliśmy, że fiolety i róże są oklepane.Pomarańcz- taki w sumie wpadający w róż, sprawdził się super :)
AgaMi28 - Sob Kwi 11, 2015 8:49 pm

oj tak jasny zielony i truskawka to nasze kolory, ale piękny jest też kremowy i morski :)
dorotka0603 - Wto Kwi 21, 2015 5:10 pm

U nas kolor przewodni to biel :) Ewentualnie delikatne dodatki ze złotem:)
Ale żaden wyrazisty kolor:)

Sycylijka - Wto Kwi 21, 2015 7:28 pm

my zdecydowaliśmy się na soczystą limonkę :smile:
Mirka90 - Pon Kwi 27, 2015 10:48 am

Najmodniejszy ma być jakiś okropnie brzydki kolor w typie spłowiałego wina.
alekul89 - Pon Kwi 27, 2015 7:01 pm

Mirka90 pewnie masz na myśli kolor marsala.


Catylyn89 - Pon Kwi 27, 2015 8:02 pm

Mirka90, taki kolor był modny w 2008-2009 roku :) ale moda lubi się powtarzać ;)
dorotka0603 - Pon Kwi 27, 2015 8:23 pm

A mnie się podoba ten kolor, super:)))
blondynka89 - Wto Maj 19, 2015 6:32 pm

my mamy za kolor przewodni czerwień i uważam, że to słuszny wybór :)
A to czy ten kolor jest modny czy nie - niezbyt nas to interesuje - grunt żeby nam się podobalo i bylo tak jak chcemy :D

kasiama - Czw Maj 21, 2015 11:13 pm

Tangerine <3

klasyczna biel, ecru i żywy (ale nie krzykliwy) pomarańcz - dla mnie wspaniały zestaw.

alekul89 - Sob Gru 19, 2015 10:01 pm

Trendy kolorystyczne na wiosnę 2016:
http://www.slubnaglowie.p...-sezon-wiosenny


Catylyn89 - Nie Gru 20, 2015 10:58 am

Iced coffee i złoto... Mrr :smile:
Gomigo - Nie Maj 15, 2016 11:49 am

Jak ponad rok temu wymyśliłam sobie błękit - oboje lubimy ten kolor, dodaje nam lekkości :) nie miałam pojęcia że stanie się hitem 2016 roku.
BasiaK - Pon Wrz 05, 2016 5:29 pm

Teraz na jesień fajnie wygląda kolor przewodni miedź, chciałem podesłać link jak to wygląda ale jestem nowa na forum i nie wolno mi :)
alekul89 - Czw Wrz 22, 2016 2:53 pm

Trendy kolorystyczne na nadchodzącą jesień i zimę. Może ktoś się zainspiruje ;)
http://www.slubnaglowie.p...-zima-2016-2017

LinaMiódMalina - Sob Wrz 24, 2016 2:56 am

alekul89, super, szalenie estetyczne te inspiracje :) Spośród prezentowanych do gustu przypadły mi szczególnie te stonowane i klasyczne - cieliste beże, a jeśli jakiś konkret to zdecydowanie wytworna szmaragdowa zieleń :serce:
Tak poza konkursem to miłością od pierwszego wejrzenia darzę wszystkie prezentowane tam w artykule szaro-zielone "zimowe" bukiety, wspaniaaałe są :buja w oblokach:

Paolina - Czw Wrz 29, 2016 9:34 pm

Kolor 2017 roku http://www.vogue.com.au/v...edictions,40494 ;)
Be_Mine - Nie Paź 02, 2016 11:59 pm

Paolina, jakieś te kolory takie hmmm... niby żywe ale jednocześnie stonowane.
Pale dogwood - blada dereń. Coś jak pudrowy róż trochę przybrudzony. Bardzo mi się podoba. Czyli trochę z zamiarami jak na razie trafiłam. :P

BasiaK - Sob Paź 08, 2016 11:16 am

Jeśli chodzi o kolor przewodni wesela mogę szczerze polecić stronę http://www.wesele-slub.com/dekoracje-weselne/ Szczególnie teraz na jesień pasuję "miedź" zajefanie to wygląda.
ewrek - Wto Paź 25, 2016 11:57 am

u mnie królował pudrowy róż i krem
_Ray_ - Wto Paź 25, 2016 12:55 pm

szczerze... ja nie do konca rozumiem o co chodzi z tym kolorem przewodnim :D serio
tzn rozumiem wasze zamysły , ale byłam na wielu weselach i jakos nigdy ie zauwazylam tego "koloru przewodniego"..

mspp - Wto Paź 25, 2016 1:41 pm

_Ray_, bo większość olewa dekoracje w mniejszym bądź większym stopniu. A dla niektórych motyw przewodni bądź chociaż wybrana kolorystyka nie istnieje. Pewnie na takowych weselach byłaś ;)
alekul89 - Wto Paź 25, 2016 1:58 pm

Dużo ludzi nie przywiązuje uwagi do szczegółów i nie zwraca uwagi na takie rzeczy jak kolor przewodni. Ja np. nie wyobrażam sobie mieć fioletowych kwiatów w wiązance ślubnej a czerwonych na samochodzie czy na sali, albo winietek i zaproszeń nie od kompletu.
_Ray_ - Wto Paź 25, 2016 2:28 pm

jakbym miała wybraną kolorystkę to wtedy na pewno nie mogłabym wybrać Konstancji jako swojej sali weselnej. Widziałam różne zdjęcia i niektórzy próbowali ustawiać tam świeczki etc pod swój kolor przewodni ale fioletowa konstancja+ np czerwone świeczki wyglądały bardzo słabo. Ja nie wyobrażam sobie właśnie takiego naciągania "motywu przewodniego' pomijając jak to rzeczywiście wygląda.

Biorąc całokształt u mnie to będzie coś na oko kremowa biel. Bo i takie kwiaty na sali, takie w wiązance, takie winetki i takie zaproszenia.
ale mimo wszystko nie nazywam tego kolorem przewodnim ;)

oleczqa002 - Pon Paź 31, 2016 7:16 pm

A oto trendy kolorystyczne na rok 2017 :D
<<<<<<KLIK>>>>>>
Według mnie wszystkie są śliczne i każdy ma coś w sobie ^^ Jest w czym wybierać :)

nisia1988 - Pon Paź 31, 2016 10:31 pm

Kuzynka zdecydowala sie w tym roku na pudrowy roz :)
Rzeczywiscie calosc buty jak i bukiet oraz dodatki na sali, wszystko pieknie sie komponwalo :) :)

Be_Mine - Wto Lis 01, 2016 11:07 pm

BasiaK napisał/a:
Jeśli chodzi o kolor przewodni wesela mogę szczerze polecić stronę http://www.wesele-slub.com/dekoracje-weselne/ Szczególnie teraz na jesień pasuję "miedź" zajefanie to wygląda.

Wow, ta miedź na prawdę jest fantastyczna!

Co do dekoracji i koloru przewodniego to faktycznie nie wszyscy przywiązują do tego wagę. Trochę szkoda, bo pięknie wyglądają dekoracje które są ze sobą spójne. A najgorzej jak ktoś faktycznie tego nie przemyśli i później sala ustrojona na seledynowo, bukiet w czerwieni, a zaproszenia w złocie. Miny gości były bezcenne :D
Innym razem był granat ale było go za mało. Zaproszenia, kokardy na krzesła, tort i paznokcie Panny Młodej.
W drugą stronę czyli przesyć widziałam tylko na internecie - ostatnio różowy jako kolor przewodni. Ale dziewczyna zaszalała i wszystko było różowe! Nawet ściany sali. Obrusy, kwiaty, pokrowce na krzesła, świece. Nawet młoda miała suknie różową tak że zlała się z tym wszystkim pięknie :mrgreen:

KasiaStel - Pią Sty 20, 2017 6:06 pm

My sie wahamy pomiedzy: biel + odcienie niebieskiego, lub biel + odcienie fioletu, ale chyba ta pierwsza opcja bedzie wybrana :)
Tinny - Nie Mar 05, 2017 12:30 pm

Ja miałam malinowy, a teraz jestem świadkową i moja przyjaciółka wymyśliła sobie pudrowy róż. Bardzo lubię i jest do tego wiele miłych opcji.
AGIS - Nie Mar 05, 2017 8:31 pm

Ja chciałam mieć biały-pudrowy róż-delikatny fiolet, ale chyba zrezygnuję z tego fioletu.
Hachiko - Pon Mar 06, 2017 5:45 pm

AGIS, Ty rezygnujesz z fioletu, a my chcemy mieć :) może nie wiadomo jak wiele tego fioletu, ale coś tam na pewno! :) Myślałam o jakimś odcieniu niebieskiego (możliwe, że stanie na chabrowym), poprzez fiolet taki jakiś przy zmierzchu nieba i złoty, ponieważ sala ma elementy złota, więc trzeba to wpleść, szczególnie, że chcemy mieć motyw gwiazd, więc złoto wpasuje akurat w gwiazdy.
sienna_081 - Sro Maj 10, 2017 6:20 pm

Mi też się marzy fiolet jako motyw przewodni. Mam pierścionek zaręczynowy w tym kolorze i tak chciałabym dobrać dodatki oraz dekoracje.
kfr89 - Sro Maj 10, 2017 6:36 pm

Ja na początku chciałam wprowadzić kolor lawendowy, delikatniejszy od fioletu, no i lawenda sama w sobie jest cudna! Niestety nie kwitnie w moim miesiącu, więc zmieniłam koncepcję :-)
muffinka - Czw Cze 22, 2017 1:33 pm
Temat postu: Re: Kolor przewodni
slubzcharakterem napisał/a:
Proszę napiszcie jakie kolory dodatków będą królować w tym roku. Czy panują mody w tym temacie?

U mnie pudrowy, zgaszony róż :)

Zielonadoniczka - Wto Cze 05, 2018 1:22 pm

Massala ..jest ok
kozera1 - Pon Lip 02, 2018 10:52 am

Pudrowy róż połączony z lawendą
marianna105 - Wto Lip 17, 2018 10:20 am

Moim zdaniem świeże odcienie zieleni i seledynu
Vanilde - Nie Sie 05, 2018 1:31 pm

Zostało nam jeszcze dużo czasu na decyzję (ślub zimą 2019/2020), ale mamy już pomysł na nasz motyw i kolor przewodni.

Najprawdopodobniej będę brać ślub w grudniu i jako kolor przewodni wybralibyśmy ciemną czerwień. Taki kolor chyba najbardziej pasuje do świątecznej aury grudnia. Przełamiemy go bielą i zielenią.

Bierzemy też pod uwagę termin w lutym 2020, i wtedy jako kolor przewodni wybralibyśmy coś jaśniejszego - szary/błękitny.

[ Dodano: Nie Wrz 23, 2018 12:35 am ]
Wybór koloru przewodniego to znacznie trudniejsza kwestia niż myślałam :) Po wybraniu daty ślubu (luty), zdecydowaliśmy się finalnie na paletę kolorów: biel, szarość, fiolet i miedź. Żaden z nich nie będzie wyraźnie dominował.

Foremka - Pią Maj 24, 2019 1:13 pm

Kolorem 2019 roku jest koral. Można zrobić piękne dekoracje w tym kolorze.
Zakupoholiczka - Sob Maj 30, 2020 6:04 pm

A co myślicie o tym, żeby kolorem przewodnim był zielony? W sensie wszelkie roślinne dekoracje, będą bez kwiatów, tylko z zielonych elementów?
ajemstories - Wto Lut 09, 2021 5:04 pm

na sezon 2021 żółty i szary to kolory Pantone. Myślę, że moga fajnie wyglądać na weselach. Szczególnie ten słoneczny żółty ;)
Mannes - Czw Kwi 06, 2023 4:18 pm

Panna młoda to biel, niewinność. Restauracja i cała reszta robią coś w kolorze lawendowej zieleni, uważam, że to piękne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group