Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Stół wiejski

Julia_ja - Nie Mar 22, 2015 12:23 pm
Temat postu: Stół wiejski
Szukałam, ale nie znalazłam tego tematu. Jeśli istnieje już, to proszę o przepięcie :-)

Czy ma ktoś godne polecenia wędliny, wędzonki itd. na stół wiejski? Chodzi mi o takie prawdziwie wiejskie wyroby (kiełbasa, szynka z kością, schab, polędwica, piersi wędzone, żeberka, boczek).

Mam nadzieję, że ktoś pomoże :-)

kapatka - Czw Kwi 09, 2015 5:00 pm

My zamówiliśmy (a właściwie moi rodzice) w jakiejś masarni gdzieś na Kolumny. Czy dobre to się okaże bo jeszcze nie miałam okazji próbować, ale wiem, że tam można coś takiego dostać (wszystkie te szynki z kością i inne takie).
Julia_ja - Czw Kwi 09, 2015 8:06 pm

Jakbyś mogła się dowiedzieć gdzie dokładnie to byłabym wdzięczna :-) Mieszkam bardzo blisko Kolumny to się przejadę :-)
justynka5587 - Nie Lut 07, 2016 3:22 pm

No to jest mega popularne i uważam, że to świetne rozwiązanie oczywiście dla wesel swojskich, tradycyjnych.
pixie77 - Pią Lip 22, 2016 2:54 pm

Ja uważam, że wiejski stół to naprawde spoko opcja, goście to lubią. Warto dokładnie patrzeć na oferte lokali, bo są takie, które mają taki stół w swojej ofercie.

usunięto fragment z reklamą sali. Dorotka_

alekul89 - Pią Lip 22, 2016 3:04 pm

Ja ostatnio zaobserwowałam, że stół wiejski cieszy się powodzeniem tylko wtedy, kiedy jest na nim alkohol, bimber, inne alkohole domowej produkcji. Na ostatnim weselu na którym byliśmy na wiejskim stole nie było alkoholu i w czasie wesela nikt do niego nie podchodził. Dopiero na drugi dzień na poprawinach trochę ludzi skusiło się na kiełbasę czy chleb ze smalcem. A tydzień wcześniej byliśmy na weselu, gdzie na wiejskim stole stał bimber i co chwila zbierały się grupki :D
sandranowak - Sro Lip 27, 2016 12:42 pm

też podpinam się pod temat
Joneta - Czw Lip 28, 2016 10:09 am

My byliśmy ostatnio na weselu w Podkarpackim, gdzie właśnie był taki stół wiejski. Leżały na nim oprócz alkoholi rożne wędliny w tym kiełbasy, boczek wędzony, pasztet i inne(wszystkie domowej roboty) i muszę Wam powiedzieć, że ogólnie wszyscy panowie, szczególnie po kilku głębszych chętnie sięgali po te wyroby.

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_

MarcinP06 - Czw Wrz 14, 2023 9:22 am

Godne polecenia wędliny, polecam skorzystać z lokalnych rzeźników lub sklepów mięsnych, gdzie często oferowane są produkty wysokiej jakości, często pochodzące od lokalnych dostawców. Zapytaj sprzedawcę o wędliny typu schab z kością oraz kiełbasę do stołu wiejskiego, które są dostępne w danym sklepie. Warto również poszukać recenzji i rekomendacji online.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group