Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - Zdrowe potrawy z grilla

jemioła - Sro Lip 08, 2015 12:36 pm
Temat postu: Zdrowe potrawy z grilla
Znacie może jakieś przepisy na zdrowe potrawy z grilla? Czy można to w ogóle jakoś połączyć? Nie idą mi tłuste karkówki, kiełbaski czy szaszłyki...
dora11 - Sro Lip 08, 2015 1:58 pm
Temat postu: Re: Zdrowe potrawy z grilla
jemioła napisał/a:
Znacie może jakieś przepisy na zdrowe potrawy z grilla? Czy można to w ogóle jakoś połączyć? Nie idą mi tłuste karkówki, kiełbaski czy szaszłyki...


W takim razie proponuję przyrządzić sobie tradycyjnego wołowego steka. Nie jest to takie tłuste danie. My równiez preferujemy chudsze dania z grilla. Bardzo lubię warzywa. Papryka czy też bakłażan.

Wiesz,ze smaczna jest rówież chińszczyzna z grilla? Możesz dodać do mięska trochę sosu teryjaki i od razu zyskuje fajny posmak.

Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

szaorma - Wto Sie 04, 2015 11:56 am

Ja bardzo lubię wszelkiego rodzaju warzywa z grilla. Z odpowiednimi przyprawami są naprawdę świetne. Mam tu na myśli cukinię, bakłażana, pietruszkę, paprykę, pomidory, ziemniaki.
Juska - Wto Sie 04, 2015 12:02 pm

Ja często robię na grillu ryby- najczęściej łososia, ale również pstrąga czy dorsza. Zazwyczaj dzień wcześniej, lub rano przygotowuję marynatę - sos sojowy, jakieś zioła, czasami dorzucę warzywa, oczywiście przyprawy do smaku. Każdy kawałek oddzielnie zawijam w folię aluminiową i wstawiam na kilka godzin do lodówki, a potem takie gotowe paczuszki na grilla :) Ryba jest ładnie uduszona i smaczna, bo przygotowana z dodatkiem warzyw i ulubionych przypraw :) Mój mąż wyjmuje rybę z folii i opieka ją bezpośrednio na ruszcie :) Też bardzo dobra :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group