Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dom - Jaki kredyt na dom?

jemioła - Pią Lip 10, 2015 9:24 am
Temat postu: Jaki kredyt na dom?
Będziemy kupowali dom i zastanawiamy się, jaki lepie wziąć kredyt: czy w złotówkach czy jednak walutowy? A jak walutowy, to w jakiej walucie? Jak sądzicie?
Dorotka_ - Pią Lip 10, 2015 9:47 am

Czekam na odpowiedź od Aldoknki albo dora11 :smile:
lmyszka - Pią Lip 10, 2015 9:41 pm

Jako pracownik Banku odradzam kredyty w walucie.
Jako przykład mogą służyć Frankowicze.
Podpisując umowę oświadczasz, że zapoznałaś się z ryzykiem, a ono może być duże.
Jak dla mnie kredyt na lata to tylko w PLN.

dora11 - Sro Lip 15, 2015 6:39 am

W 100% zgadzam się z poprzedniczką. Kredyt w obcej walucie to duże ryzyko. No chyba, ze na jakiś krótki okres, ale banki też bardzo niechętnie udzielają takowych.
Tutaj masz jak coś linka na forum kredytowe (...)tam też o tym pisali. Ewentualnie zapytaj o koszta z tym związane, bo z tego co wiem, to trzeba mieć 2x większą zdolność kredytową niż w przypadku kredytów złotówkowych.

Usunęłam link. Moderatorka Asiek

Juska - Pią Lip 24, 2015 3:41 pm

Ja miałam frankowy kredyt na samochód. Zdecydowałam się, bo pani z domu kredytowego bardzo zachwalała, i faktycznie w momencie, kiedy kredyt brałam, koszt franka był niezbyt wysoki. To co powyczyniało się później utwierdziło mnie w przekonaniu, że nigdy więcej kredytu w walucie :) Cieszę się, że udało mi się spłacić autko i nie należę już do grona jęczących frankowiczów :)
Ajlar - Pią Lis 06, 2015 2:29 pm

Kredyt w zlotowkach wg mnie jest bezpieczniejszy. Ja sama bym sie nie zdecydowala brac kredytu w obcej walucie - przeciez to logiczne, ze kurs moze sie zmienic - zarowno na lepsze ale i na gorsze przeciez.

Usunęłam reklamę. Kolejna próba przemycenia reklamy, zaowocuje ostrzeżeniem. Pozdrawiam, Dorotka_


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group