Forum Weselne miasta £odzi
Forum weselne, wesele i ¶lub w £odzi i woj. ³ódzkim

Sprawy ¶lubno-weselne - ¶lub w parafii panny m³odej

studentka - Sob Lip 25, 2015 2:35 pm
Temat postu: ¶lub w parafii panny m³odej
Jak u Was by³o ? Ja nie jestem z £odzi, ale ¶lub tu planujemy bo tak wygodniej i jeste¶my tu zwi±zani z t± parafi±.Tylko ¿e jak rozmawiam to tradycj± jest ¿e w parafii panny m³odej.
M-Martusia - Sob Lip 25, 2015 2:47 pm

My bêdziemy braæ ¶lub w parafii do której nie nalezê ani ja ani mój narzeczony. Po prostu z t± parafi± czujemy siê najbardziej zwi±zani i tam s± naprawdê porz±dni ksiê¿a, tacy z powo³ania, a nie tak jak w mojej parafii ksi±dz-biznesmen, któremu zale¿y tylko i wy³±cznie na pieni±dzach, a nie na tym, ¿eby w jaki¶ sposób dotrzeæ do ludzi...
Teraz coraz czê¶ciej odchodzi siê od tradycji. Zawsze mo¿ecie j± uchwyciæ w innych elementach uroczysto¶ci.

studentka - Sob Lip 25, 2015 2:50 pm

No w³a¶nie u nas jest podobnie, to nie jest ani moja parafia ani mojego £ukasza.Ja nie jestem z £odzi, w mojej parafii jest ok, ale to nie bêdzie nam na rêkê braæ tam ¶lub.
M-Martusia - Sob Lip 25, 2015 3:07 pm

No to nie macie siê czym przejmowaæ i we¼cie ¶lub tam gdzie Wam odpowiada i gdzie bêdziecie czuæ siê najlepiej :)
Terry - Nie Lip 26, 2015 9:06 am

My brali¶my ¶lub w mojej starej parafii, do której nale¿ê tylko z dowodu. Formalnie powinni¶my braæ ¶lub w parafii M-Martusi, bo od 8 lat oboje z mê¿em mieszkamy w jej "rejonie". Ale mam takie samo zdanie o proboszczu i nawet zastanawiam siê czy chcê tu dziecko chrzciæ.
Dorotka_ - Nie Lip 26, 2015 9:36 am

Zgodnie z tradycj± powinni¶my braæ ¶lub w £odzi, ale wybrali¶my parafiê w Zadzimiu, do której mamy sentyment.
herbatnik - Wto Lip 28, 2015 2:17 pm

Nie jest tak, ¿e koniecznie trzeba braæ ¶lub tam, gdzie siê "nale¿y", chocia¿ trochê wiêcej w tym przypadku za³atwiæ ¶wistków. My ¶lubujemy w ko¶ciele w moim rodzinnym mie¶cie, gdzie mia³am wszystkie sakramenty, ale formalnie nie by³am tam parafiank±. Wiêc wygra³ sentyment. Nie ¿a³ujê, mimo ¿e wi±za³o siê to z dodatkow± op³at± za licencjê w naszej aktualnej parafii.
Catylyn89 - Czw Lip 30, 2015 1:23 pm

U nas by³o tradycyjnie, bo nasz ko¶ció³ dopiero siê budowa³ (na miejscu ma³ej kapliczki stan±³ du¿y ceglany ko¶ció³), a po zarêczynach ju¿ odprawiano w nim msze. Trochê nas przerazi³ wygl±d, gdy¿ by³y widoczne same deski i beton na pod³odze, ale jak odmalowali o³tarz i zobaczyli¶my piêkne freski na nim, powiedzieli¶my sobie, "Nasz ¶lub musi byæ tu" :) A mieli¶my w rezerwie ko¶ció³ w Kolumnie, który te¿ jest ¶liczny i w przypadku, gdy nasz ko¶ció³ nie wyrobi³by siê z pracami wykoñczeniowymi, to mieliby¶my ¶lub w³a¶nie tam :)
Wybierzcie taki ko¶ció³ jaki Wam siê podoba :)

dorotka0603 - Pon Sie 03, 2015 9:56 pm

My równie¿ nie bierzemy ¶lubu ani w mojej parafii, ani Narzeczonego..
Moj± parafiê ju¿ 3 raz zmieniaj± i obecnie ten ko¶ció³ jest nowo wybudowany i wszêdzie s± ceg³y, deski i rusztowanie i bêdzie to trwa³o jeszcze kilka ³adnych lat, wiêc ksiê¿a siê w ogóle nie dziwi±, ¿e na razie ¿aden parafianin nie przyj±³ tam sakramentu ma³¿eñstwa :) Chocia¿ msze s± odprawiane :)

kapatka - Wto Sie 11, 2015 1:07 pm

A u nas nie by³o problemu bo oboje nale¿eli¶my do jednej parafii wiêc tylko ta jedna wchodzi³a w grê.
studentka - Nie Sie 30, 2015 2:56 pm

To widzê,¿e nie jestem wyj±tkiem :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group