Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Archiwum - Święta Bożego Narodzenia 2015

Dorotka_ - Pon Lis 23, 2015 1:10 pm
Temat postu: Święta Bożego Narodzenia 2015
Hej Dziewczyny i Chłopaki,
zakładam zbiorczy wątek dotyczący nadchodzących Świąt. Jestem ich absolutną maniaczką, mogłyby dla mnie trwać cały rok.

W tym temacie możemy pochwalić się dekoracjami, potrawami świątecznymi, wypiekami, pomysłami na prezent, a może i wymarzonym prezentem.

Wybaczcie mi, że tak wcześnie, ale już jestem na haju świątecznym przez padający we Wrocławiu śnieg :newy

alekul89 - Pon Lis 23, 2015 1:22 pm

O tak :) Też uwielbiam święta Bożego Narodzenia :newy Już nie mogę doczekać się choinki i całej świątecznej atmosfery, dekoracji w sklepach, światełek na ulicach i "Last Christmas" w radiu :smile:
Dorotka_ - Pon Lis 23, 2015 1:27 pm

alekul89, my będziemy mieć swoją choinkę dużo wcześniej, bo te święta będziemy w rozjazdach :) no i staram się przekonać Męża, że moje wariactwo może być dla Niego przyjemne :)

Wczoraj mi się zachciało pierogów z kapustą i grzybami i zrobiłam 70 sztuk :) dla przyjemności, bo wigilijnych się doczekać nie mogliśmy :smile:

Asiek - Pon Lis 23, 2015 1:29 pm


Dorotka_ - Pon Lis 23, 2015 1:41 pm

Asiek, ja już mam połowę ozdób świątecznych kupionych, pierogi wczorajsze to kolejny kaprys manii mej. Mąż tylko wzdycha z politowaniem, a ja fruwam pod sufitem testując lampki choinkowe. :smile:

od rana sobie słucham RMF na Święta, polecam każda chandra dzięki temu nastrojowi przejdzie :wink:

aguuuunia44 - Pon Lis 23, 2015 2:36 pm

A ja się sobie dziwiłam, że już od rana cały dzień słucham piosenek świątecznych i kolęd :) Widzę, że nie jestem sama :) Coś chyba w powietrzu musi być :) :lol3: :lol3:
U nas prezenty były już praktycznie wszystkie kupione kilka tygodni temu :) Zostały nam już tylko małe drobiazgi ale to zostawimy chyba na sam koniec :) Więc jeśli chodzi o upominki jestem spokojna :)
Marzyły mi się święta z wielką prawdziwą choinką już w nowym domu, ale niestety marzenie się chyba nie spełni. Chociaż jeszcze iskierka nadziei się tli :) :) Zobaczymy jak to będzie :) :newy :newy :newy

Dorotka_ - Pon Lis 23, 2015 2:44 pm

aguuuunia44, no to trzymam kciuki za to marzenie :wink:
herbatnik - Pon Lis 23, 2015 3:03 pm

My z prezentami jeszcze w proszku, ale od 1 grudnia zacznę polowanie :) Nie miałam jeszcze czasu na wymyślanie podarków, mam nadzieję, że pomysły pojawią się niedługo. Mąż już podobno wymyślił, co mi kupi a ja umieram z ciekawości :D
W tym roku Wigilia u moich rodziców, u teściów drugi dzień Świąt, a potem zaraz uciekamy w góry na ferie zimowe aż do 3 stycznia.
Nie mogę się doczekać właśnie pierogów :D I chciałabym, żeby w tym roku Wigilia była wreszcie biała, bo ostatnio jest zazwyczaj pluchowata.
Nie mamy własnego mieszkania, tylko wynajmujemy, więc nie mamy swojej choinki, ale lampki i drobne ozdoby jak najbardziej :)
Mam nadzieję, że przyszłoroczne Święta spędzimy już na "swoim", to będę pierwsze święta we trójkę :)

Julia_ja - Pon Lis 23, 2015 3:46 pm

o matko, uwielbiam to forum!!!! :-)
pierogi? No u nas w domu rodzinnym tradycja Świąt Bożego Narodzenia jest naj, naj, naj, naj i w ogóle :-P

W ten weekend lepiłyśmy pierogi z kapustą i grzybami - 240 wyszło :-)

Za dwa tygodnie zaczynamy wpiek ciasteczek bożonarodzeniowych!!!! To nie zwykłe pieczenie, to muzyka świąteczna, grzane wino i cała sobota w kuchni!!!! Bosko, już się nie mogę doczekać :-) Jak tylko będę w domu (bo niestety jestem jeszcze w pracy) podzielę się z Wami przepisem na ulubione ciasteczka :-)

U nas w domu Święta trochę bardziej ubogie niż co roku, bo mąż nie ma pracy :( ale staramy się cieszyć tym, co uda nam się zrobić no i po raz pierwszy Pierwszy Dzień Świąt u NAS!!!! Będą moi rodzice, teściowie, męża brat z żoną i synem, mój brat z dziewczyną, obie babcie i najlepsi przyjaciele, którzy są dla nas jak rodzeństwo!!!!

Już się nie mogę tego wszystkiego doczekać :-)

A to wspomnienia z tamtego roku (nasza pierwsza choinka i prezenty):



Dorotka_ - Pon Lis 23, 2015 4:21 pm

Julia_ja, jaka piękna choinka :smile:
nie tylko ja lepiłam pierogi w takim rsazie :wink:

a święta bogate czy skromne, zawsze będą piękne, bo ważne, że jesteśmy z najbliższymi :wed5

Julia_ja - Pon Lis 23, 2015 6:14 pm

Dorotka_, masz rację, to jest najważniejsze, więc też się cieszymy bardzo :D

Umieszczam przepis na moje ulubione ciasteczka bożonarodzeniowe z marmoladą (robimy je w moim domu odkąd pamiętam, już jako 4-letnia dziewczynka wykrawałam je literatką, choć mama nie pozwalała mi jeszcze ich sklejać, bo robi się to na gorąco ;-) )

Ciasteczka Bożonarodzeniowe

360 g mąki pszennej przesianej
2 opakowania cukru wanilinowego (lub własnej roboty - taki lubię najbardziej :) )
150 g cukru
250 g Ramy (margaryny)
125 g zmielonych orzechów laskowych

Wszystkie składniki razem wyrabiamy dość szybko i ciasto w folii wkładamy do lodówki na 1 h.

Po godzinie rozwałkowujemy i wyciskamy szklanką literatką (taką mniejszą). Pieczemy w 180 st. z termoobiegiem na pergaminie przez około 15 minut (muszą się lekko zarumienić)

Gorące natychmiast smarujemy marmoladą różaną i sklejamy po dwa kółeczka. Obtaczamy w cukrze pudrze i odstawiamy do ostygnięcia.

Smacznego :)

To tylko jedne z trzech rodzajów. Jak będę robiła ciasteczka za dwa tygodnie to cyknę fotki :)

Oprócz tego oczywiście ja z moją mamą (dwie maniaczki kuchenne) już od dwóch tygodni sporządzamy listę potraw świątecznych, która właśnie wczoraj została całkowicie zaakceptowana :)

Dorotka_, nie wiem, czy nie będziesz żałowała, że założyłaś ten temat, bo ja jestem walnięta na punkcie świąt i generalnie nie myślę o niczym innym od miesiąca :-P

Dorotka_ - Pon Lis 23, 2015 6:20 pm

Julia_ja, chyba żartujesz :smile:
ja jestem zachwycona, bo mi rodzinka mówi, że chyba za wcześnie się nakręcam...

ooo nie :wink:
a dla nas to będą wyjątkowe Święta, ale o tym kiedy indziej

alekul89 - Pon Lis 23, 2015 6:23 pm

Dorotka_ napisał/a:
a dla nas to będą wyjątkowe Święta, ale o tym kiedy indziej


O nie nie kochana, żadne tam "kiedy indziej". Zaintrygowałaś, zaciekawiłaś więc mów szybko ;)

Catylyn89 - Pon Lis 23, 2015 6:23 pm

U nas obowiązki w pracy tak przytłaczają, że marzymy już o Świętach :smile: Kevin, grzybowa, wieeelka choinka i cudowna świąteczna muzyka. Ah ;)

Prezenty dla dzieciaków kupione, dla rodziców też, został brat męża i sam mąż. Ale przesyłka z prezentem dla J. już w drodze, więc można śmiało go "odhaczyć" :razz:
Tak btw. kobitki. Co dajecie w prezencie swoim mężom? :wink:

W tym roku Święta będą w rozjazdach od 23 do 25 grudnia u teściów i od 25 do 27 grudnia u rodziców. Stwierdziliśmy, że tak będzie sprawiedliwie. Tylko przeraża mnie wizja 4h jazdy od jednych do drugich.

Wymarzony prezent? Hm... Własna toaletka z wbudowanym oświetleniem :serce: Ale to dopiero za rok w naszym mieszkanku :razz:

Dorotka_ napisał/a:

a dla nas to będą wyjątkowe Święta, ale o tym kiedy indziej


Wtajemniczeni wiedzą 8)

Dorotka_ - Pon Lis 23, 2015 6:56 pm

Catylyn89, u nas jest 8 godzin :wink:
Julia_ja - Pon Lis 23, 2015 7:10 pm

Catylyn89, niewtajemniczeni mogą się domyślać :P
_Bella_ - Pon Lis 23, 2015 7:32 pm

Ja też już nie mogę doczekać się Świąt ;)

Zostawiliśmy sobie właśnie powiadomienie rodzinki o naszym szczęściu na Boże Narodzenie :razz:

aguuuunia44 - Pon Lis 23, 2015 8:03 pm


alamakota - Pon Lis 23, 2015 10:18 pm

A ja rodzę na święta więc będę pocięta z młodym przy cycu, w dresach i młodą przyklejoną do mnie pewnie - mega :D
Gilgamesz - Pon Lis 23, 2015 11:10 pm

Jeszcze nie zaprosimy rodziny do nas na święta, ale cieszę się, że będziemy mieć mega wielką choinkę :D Do tej pory musieliśmy się zadowolić drzewkiem max 150cm, a teraz można szaleć :)

Żonie chyba kupię rower na gwiazdkę, natomiast sam nie wiem co ja bym chciał dostać.... Wszystko co bym chciał to albo mega drogie albo niemoralne ;)

A dla tych co nie wiedzą co sprawić drugiej osóbce, mogę podpowiedzieć, że wydaliśmy całkiem ładne zaproszenia na sesje fotograficzne :) Gdyby ktoś chciał poznać szczegóły prośba o priv :)

Ale i tak najważniejsze, by śnieg był ! Bo co to za święta bez śniegu !

Catylyn89 - Pon Lis 23, 2015 11:23 pm

No nie mogę... 3 godziny temu jeszcze śniegu w Krakowie nie było. Wyglądam teraz i wszędzie biało :smile:
alekul89 - Wto Lis 24, 2015 8:41 am

W Łodzi w nocy delikatnie przyprószyło :smile: Też marzą mi się wreszcie białe święta... Ale znając życie i nasz klimat to znowu będzie ciepło i ciapa.
Dorotka_ - Wto Lis 24, 2015 9:51 am

ja mimo wszystko wolałabym, żeby było ciepło, żeby nie było ślisko na drogach ;)
Terry - Wto Lis 24, 2015 2:47 pm

Ja o wrzesnia mysle o prezentach, bo wiekszosc uroczystosci rodzinnych mamy od wrzesnia do grudnia. Niestety na mikolajkach skonczyly mi sie pomysly. Nie wiem co kupic mezowi, a ma urodziny,imieniny i jeszcze gwiazdka w jednym czasie. Na pewno perfumy, ale co dalej?. Moze macie jakis pomysl?
Dorotka_ - Wto Lis 24, 2015 2:51 pm

Terry, może jestem infantylna, ja Mężowi kupiłam komplet klocków Lego Technic :wink: uwielbia je składać i zamienia się w małego chłopca jak je układa :smile:
Terry - Wto Lis 24, 2015 2:57 pm

Moj tez czasem wzdycha, jak widzi je. Ale chyba zostawie mu to na zabawy z chrzesniakami, u nich. Inaczej bedzie sie wsciekal, jak mu rozbiora cos.
Dorotka_ - Wto Lis 24, 2015 3:29 pm

Terry, no i o to chodzi, kupiłam dla Męża, żeby sam się pobawił. Nie z Chrześniakami, nie z moim Siostrzeńcem. Dla Męża szczęścia i dumy, już się kurzy kilka instalacji u nas w domu, ale za to jak widzę Jego radość :smile:
Gilgamesz - Wto Lis 24, 2015 5:07 pm

Dorotka_ napisał/a:
ja Mężowi kupiłam komplet klocków Lego Technic
Ooo tak, marzy mi się pokój, gdzie będzie zbudowane miasto z klocków :)
monic_pawlak - Wto Lis 24, 2015 5:10 pm

Dla nas te święta będą wyjątkowe, pierwszy raz w 3 :) ... No i lecimy do Polski!
ithanielle - Wto Lis 24, 2015 8:10 pm

Dorotka_ napisał/a:
Terry, może jestem infantylna, ja Mężowi kupiłam komplet klocków Lego Technic :wink: uwielbia je składać i zamienia się w małego chłopca jak je układa :smile:


Świetny prezent, też się do takich przymierzam dla męża :)
Rok temu kupiłam mu Monster Trucka, do tej pory ma z niego radochę :)

Dorotka_ - Wto Lis 24, 2015 9:39 pm

ithanielle, no przecież nasi Mężowie zawsze będą w środku słodkimi urwisami :) zaszalałam kupiłam trochę drogi zestaw, ale co tam. Wiem, że będzie przeszczęśliwy 8)
lovinlizard - Wto Lis 24, 2015 9:57 pm

Dorotka_ napisał/a:
Terry, może jestem infantylna, ja Mężowi kupiłam komplet klocków Lego Technic :wink: uwielbia je składać i zamienia się w małego chłopca jak je układa :smile:
jakie kupiłaś ? też o tym myślałam ale wymyślił sobie takie za 800zł :?

[ Dodano: Wto Lis 24, 2015 9:58 pm ]
Dorotka_ napisał/a:
Julia_ja, chyba żartujesz :smile:
ja jestem zachwycona, bo mi rodzinka mówi, że chyba za wcześnie się nakręcam...

ooo nie :wink:
a dla nas to będą wyjątkowe Święta, ale o tym kiedy indziej
czy chodzi o moje przepowiednie czy masz lepsze asy w rękawie :smile:



ja nie mam ani prezentów, ani jednej dekoracji póki co :/ i strasznie nie chce mi sie na święta nigdzie jechać , poleniuchowałabym w domku :P ale klimat lubię :D tylko jakoś czasu brak o czymkolwiek pomyśleć

Dorotka_ - Wto Lis 24, 2015 10:19 pm

lovinlizard, no właśnie ten zestaw ciężarówkę... Przepowiednie też :wink:
herbatnik - Sro Lis 25, 2015 8:24 am

Ja na poprzednie Święta kupiłam mężowi helikopter zdalnie sterowany :D Radości nie było końca, brał go nawet do pracy, żeby kolegom pokazywać :) Ale w tym roku może coś bardziej praktycznego dostanie, elektryczną maszynkę do golenia albo portfel.
alekul89 - Sro Lis 25, 2015 9:44 am

To ja jestem totalnie nieprzygotowana bo nie mam jeszcze ani prezentów ani nawet pomysłów :?
Dorotka_ - Sro Lis 25, 2015 9:58 am

alekul89, spooookojnie, pomożemy :smile:
Catylyn89 - Sro Lis 25, 2015 10:00 am

herbatnik napisał/a:
Ja na poprzednie Święta kupiłam mężowi helikopter zdalnie sterowany :D


Mój Małż, o takim marzy... :razz: Co przechodzimy obok sklepu z gadżetami, to te helikoptery podziwia. Niestety musimy odkładać na mieszkanko, więc w tym roku dostanie na gwiazdkę dodatek do Wiedźmina 3 z kartami ;) W tym roku nie szalejemy z prezentami.

herbatnik - Sro Lis 25, 2015 11:26 am

Catylyn89, Mój już ma dodatek i nawet sobie raz zagraliśmy w gwinta :)
alekul89, ja mam często trudności z wymyśleniem prezentów, najgorzej dla rodziców. Zawsze chciałabym podarować coś zaskakującego, czego się obdarowywany nie spodziewa, a jednak się cieszy :)

Terry - Sro Lis 25, 2015 12:23 pm

Herbatnik, może sprawdź zastawę stołową rodzicom. Ja zawsze po cichu myszkuję rodzicom po szafkach kuchennych i w kosmetykach. Dzięki temu wiem, czego im brakuje. Np. w zeszłym roku kupiłam mamie paterę do ciasta. Wygląda jak ręcznie malowana. A w tym roku tata dostał od nas zestaw słuchawkowy. Kupujemy coś większego z bratem, bo tata ma urodziny i imieniny razem.

[ Dodano: Sro Lis 25, 2015 1:08 pm ]
Podzielę się z wami moim pomysłem na Mikołajki. Wymyśliłam, że zrobimy sobie sami prezent. Zamówię dla nas bombki. Małej jakąś księżniczkę, albo balerinę. Ewentualnie zwierzaczka. A mężowi i mi, chyba kolibry (jeden z symboli naszego wesela). Jak pojawi się kolejne dziecko, też dostanie swoją, wyjątkową bombkę.

Dorotka_ - Sro Lis 25, 2015 3:34 pm

Terry, rewelacyjny pomysł! :)

śliczne kolibry były w Almi Decor chyba 15 zł sztuka.

alekul89 - Sro Lis 25, 2015 3:37 pm

Terry super pomysł :) Bardzo mi się spodobał.
Terry - Sro Lis 25, 2015 5:58 pm

Teraz mam dylemat, bo miałam wszystkie z tej strony zamówić http://a-z-decor.pl/produ...m-AZ02089-.html . Ze względu na duży wybór lalek na choinkę. Ale polecane przez Dorotę kolibry też sa piękne.
Dorotka_ - Sro Lis 25, 2015 7:00 pm

Terry, tam są też wróżki i elfy - dziewczynki - więc może być jako Wasza Córcia :)
Terry - Sro Lis 25, 2015 7:16 pm

Jednak zamówimy z a-z-decor.pl. Pierwsza myśl często jest najlepsza. :)
podrozniczkaa - Czw Lis 26, 2015 9:31 am

Jeszcze nie miałam czasu sie zatrzymać i pomyśleć dłużej o nadchodzących świętach :-?
W tym roku narzeczony dostanie w prezencie lot w tunelu aerodynamiczny. Niech sobie chłop polata trochę :smile: Myślę, że będzie zaskoczony ;)

Catylyn89 - Pią Lis 27, 2015 9:04 pm

dziewczyny, może któraś z Was ma sprawdzony przepis na grzańca świątecznego? ;)

Będę baaaardzo wdzięczna :smile:

Julia_ja - Pią Lis 27, 2015 9:42 pm

U mnie jest gluewein z Lidla, do tego dodajemy goździki (około 8-10), cynamon (pół łyżeczki), gałka muszkatałowa (pół łyżeczki), kardamon (pół łyżeczki) i odrobinę startego imbiru. Podgrzewamy w garnku i na sam koniec dodajemy ćwiartki pomarańczy.
Propocje są na 750 ml wina i nie wolno go zagotować :-)

Catylyn89 - Sob Lis 28, 2015 11:02 am

Julia_ja, dziękuję ;) dziś wypróbuję... Mamy dziś w planach obejrzeć sobie jakiś film, opatuleni w koc i ciepłe bluzy z kubkiem grzańca w dłoniach :razz:

[ Dodano: Sob Lis 28, 2015 9:21 pm ]
dałam wszystkiego na oko, zamiast normalnego czerwonego wina dałam Choyę i wyszedł pyszny grzaniec :razz: dziękuję Julia_ja :smile:

dorotka0603 - Pon Lis 30, 2015 10:03 pm

Świetny wątek, również uwielbiam ten magiczny, świąteczny czas! W tym tygodniu będę piekła świąteczne kruche ciasteczka (uwielbiam!) i zacznę myśleć nad prezentami dla najbliższych! A, i wymyśliłam sobie, że na drugi dzień świąt kupię sobie jakiś sweterek z Mikołajem bądź reniferem;d haha:))) moja siostra podłapała pomysł i będziemy ciekawie wyglądać ;p
Julia_ja - Wto Gru 01, 2015 9:03 am

Catylyn89, nie ma za co, mi też bardzo smakuje, choć w tym roku raczej pieczenie ciasteczek bez grzańca ;-)
Catylyn89 - Wto Gru 01, 2015 12:24 pm

Julia_ja, A jakie ciasteczka? :)

Z mężem w przyszłym tygodniu będziemy piec kruche i pierniki :serce:

Dorotka_ - Wto Gru 01, 2015 12:33 pm

a my dzisiaj idziemy odebrać choinkę :D ja sobie upatrzyłam jedną sztunię i pewno ją dzisiaj ubiorę :smile:
Asiek - Wto Gru 01, 2015 12:39 pm

Dziewczyny - poświęćcie niecałe dwie minuty i same zobaczcie.
https://www.youtube.com/watch?v=V6-0kYhqoRo

(można wrzucić angielskie napisy, ale myślę, że każdy zrozumie bez tłumaczenia o co chodzi...).

Jak pierwszy raz zobaczyłam to w telewizji to pomyślałam - piękne....

Proste, ale chwytające za serce....

I jakże prawdziwe w dzisiejszych czasach....

ithanielle - Wto Gru 01, 2015 1:03 pm

Asiek, prawdziwe... piękny spot! Nie mogę takich rzeczy oglądać, bo popłakuję na reklamie allegro (tu tez popłakałam).

Co do choinki, wczoraj dostaliśmy piękną choinkę od mojej mamy, dokupiłam dekoracje i bardzo muszę się powstrzymywac, żeby już dziś jej nie ubrać :)

Dorotka_ - Wto Gru 01, 2015 1:08 pm

Asiek, no to popłynęłam... nie wiem jak można spędzać CHCIEĆ Święta bez Rodziny. Dla mnie jest to priorytet.

[ Dodano: Wto Gru 01, 2015 1:09 pm ]
ithanielle, nie powstrzymujmy się :smile:

Catylyn89 - Wto Gru 01, 2015 1:11 pm

Asiek, zobacz ten... https://www.youtube.com/watch?v=3OIhUnw555s

Co roku płaczę oglądając te spoty świąteczne :cry: Paulina z kanału YT Mówiąc Inaczej dodała ostatnio filmik na temat tych reklam

ithanielle - Wto Gru 01, 2015 1:12 pm

Dorotka_ napisał/a:

ithanielle, nie powstrzymujmy się :smile:


Weź nie kuś, bo mnie tu jeszcze małe przemeblowanie czeka przed Świętami :) Marcin wczoraj chciał choinkę wynieść na poddasze - a ja mówię, że nie ma takiej opcji, ona zostaje :)

aguuuunia44 - Wto Gru 01, 2015 4:05 pm

ithanielle napisał/a:
Asiek, prawdziwe... piękny spot! Nie mogę takich rzeczy oglądać, bo popłakuję na reklamie allegro (tu tez popłakałam).
o to to! Na reklamie allegro za każdym razem mam szklanki w oczach. I tutaj też się popłakałam... Piękny spot...
Cytat:

Asiek, zobacz ten... https://www.youtube.com/watch?v=3OIhUnw555s

Ta sama sytuacja :) Znów łezki.. Ehh...

Dorotka_ - Wto Gru 01, 2015 4:15 pm

ithanielle, reklama allegro mnie rozwala na łopatki. Ta z psem cała. A jeśli chodzi o tą świąteczną, to moment kiedy synek "narratora" bierze prezent w ręce. O matko co się dzieje ze mną... :roll:
ithanielle - Wto Gru 01, 2015 4:22 pm

Dorotka_ napisał/a:
ithanielle, reklama allegro mnie rozwala na łopatki. Ta z psem cała. A jeśli chodzi o tą świąteczną, to moment kiedy synek "narratora" bierze prezent w ręce. O matko co się dzieje ze mną... :roll:


Mam to samo - dodam więcej, lepiej nie będzie :) na reklamie Coca-Coli też popłakiwałam. Święta+właściwy stan robią swoje :)

Forever - Wto Gru 01, 2015 4:38 pm

Ta klasyczna o magii Świąt zawsze mnie rusza. Jestem prawdziwym Christmas freakiem. Przedwczoraj wydałam ostatnie pieniądze z listopadowej pensji na ozdoby choinkowe. Marzy mi się teraz złota Wigilia, choć w zeszłym roku wszystko miałam srebrno-niebieskie.
Teraz choinka będzie złota i wszystkie ozdoby też. Kupiłam łańcuch z maleńkich złotych koralików.
Myślałam też o lampkach z maleńkich diod w złotym kolorze, które uzupełniałyby blask świec. Co myślicie? Bo u mnie w domu to zawsze są czerwone ozdoby - moja mama nie lubi świąt w innym kolorze.


Catylyn89 - Wto Gru 01, 2015 4:44 pm

Forever, u nas przez cały rok świecą lampki choinkowe (jako dekoracja ścian lub oświetlenie mojej toaletki :lol: )... Polecam ledowe białe-ciepłe. Dają takie samo światło co świece, nie grzeją się, no i mało prądu żrą :razz: W Obi jest promocja na te lampki i za komplet 50 szt zapłaciłam 15 zł :)
Dorotka_ - Wto Gru 01, 2015 5:32 pm

Catylyn89, ja w październiku kupiłam 400 lampek za 39 zł 8)
Catylyn89 - Wto Gru 01, 2015 5:53 pm

Dorotka_ napisał/a:
Catylyn89, ja w październiku kupiłam 400 lampek za 39 zł 8)


No to ładnie 8) my, aż tylu nie potrzebujemy, więc zdecydowaliśmy się na 50 sztuk:)

dorotka0603 - Sro Gru 02, 2015 8:39 pm

Asiek, wzruszające bardzo!! :cring:
Dorotka_ - Nie Gru 06, 2015 9:22 am

Jak tam Dziewczynki (i Chłopaki), byliście grzeczni? Był Mikołaj? :smile:
lukash - Nie Gru 06, 2015 10:25 am

jeszcze nie ;)
herbatnik - Nie Gru 06, 2015 12:34 pm

U mnie na Mikołajki dawało się upominki tylko dzieciom :) Aleja małżonkowi dałam Mikołaja z czekolady :)
Dorotka_ - Nie Gru 06, 2015 1:01 pm

A my ubraliśmy choinkę :) ))
w domu pachnie drzewkiem i piernikami.

Jestem an świątecznym haju!

Asiek - Pon Gru 07, 2015 7:13 am

Dorotka_ napisał/a:

Jestem an świątecznym haju!

A "Love Actually" obejrzane (po raz setny...)? :cool:

alekul89 - Pon Gru 07, 2015 8:43 am

My w ramach mikołajkowego prezentu zabraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy, Teodora i spędziliśmy pierwszą noc "na swoim" :smile:
herbatnik - Pon Gru 07, 2015 8:48 am

Ja dzisiaj lecę do pasmanterii po styropianowe kulki i będę malować bombki :D
Coraz mniej czasu na prezenty, a ja mam dopiero 2/5 wymyślone :o

Dorotka_ - Pon Gru 07, 2015 8:53 am

Asiek, pytanieeee 8)
Terry - Pon Gru 07, 2015 11:20 am

Herbatnik pisz dla kogo potrzebujesz prezentu a moze ktos ci podsunie pomysl
Julia_ja - Pon Gru 07, 2015 11:40 am

My z mężem kupiliśmy sobie na Mikołajki kubki z renifarami w Home&You :-)

Oprócz tego dostaliśmy dużo słodkości i kaskę od rodzicow :)

Terry - Pon Gru 07, 2015 12:50 pm

Apropo kasy Moj tesc nie kupuje prezentow tylko daje pieniadze Mala dostala juz na mikolajki i dostanie na gwiazdke Zastanawiam sie co kupic 3 miesiecznemu dziecko Licze na doswiadczone mamy
Dorotka_ - Pon Gru 07, 2015 12:59 pm

Terry, mata edukacyjna, albo jak zabawka z metkami :D ewentualnie karuzela nad łóżeczko :smile:
Terry - Pon Gru 07, 2015 1:21 pm

Kojec zamiast maty dostanie od nas na gwiazdke Karuzele juz ma - liczylam na to ze zacznie dzieki niej spac w lozeczku
Ja chcialam kupic malej ciuszek i reszte odlozyc az bedzie starsza, ale maz chce to teraz wydac

Przy okazji napisze wam o rewelacyjnych prezentach jakie rodzina znalazla dla Mai w pepco. DostanieBabcie Gaske opowiadajaca bajki Glos sie malej podoba Sprawdzalismy zeby wtopy nie bylo I Mis Akuku Nie testowalismy ale jest obledny Usmialam sie jak dziecko Mis mowi A teraz sie pobawimy podnosi roczki z chusteczka zaslaniajac pyszczek odslania go i mow Akuku

aguuuunia44 - Pon Gru 07, 2015 8:09 pm

Terry napisał/a:
I Mis Akuku Nie testowalismy ale jest obledny Usmialam sie jak dziecko Mis mowi A teraz sie pobawimy podnosi roczki z chusteczka zaslaniajac pyszczek odslania go i mow Akuku

Super! A nie wiesz może jaka cena? Chyba się przejadę go zobaczyć :)

Terry - Wto Gru 08, 2015 1:04 pm

Miedzy 79 a 99 zl. Nie pamietam zbyt dobrze. Ges na powno 99 zl i w przeciwienstwie do innych zabawek czytajacych np kubusia puchatka moze byc tez przytulanka.
Asiek - Sro Gru 09, 2015 7:11 pm


herbatnik - Sro Gru 09, 2015 8:19 pm

Asiek, to tak jak ja, też mam nadzieję,że poczta/kurierzy nie zawiodą :)
Musiałam w końcu zamówić parę rzeczy w internecie,bo buszowanie po sklepach było jałowe :(
Ale przynajmniej już poczyniłam pierwsze zakupy i do Świąt wszystko będzie zapakowane :)

sss_ - Czw Gru 10, 2015 11:31 am

A my w tym roku po raz pierwszy w trójkę :smile:
Musimy zrobić duuuuzo fotek na pamiątkę :D

Dorotka_ - Pią Gru 11, 2015 2:41 pm

nam zostały jeszcze 4 prezenty

dla Dziadków, dla Szwagra i dla mojej Chrześnicy :roll:

Terry - Pią Gru 11, 2015 4:44 pm

Tez mam zawsze problem z babcia. Dziadek co roku czekal na slodycze ktore przez reszte roku babcia mu ogtaniczala. Moje propozycje dla babci to dobra kawa bieznik witaminy albo cos do domuStarsi ludzie czesto maja skorupy z roznej parafi Moja miala4 kubki Kazdy inny. Na urodziny dam jej talerze bo tez ma od 3 kompletow.
Moj szwagier co roku czeka na zestaw kosmetykow ale w tym roku na swoje 3 okazje dostanie zestaw sluchawkowy. Z dobrego alko tez zawsze sie cieszy.
A chrzesnica ile ma lat?

Dorotka_ - Pią Gru 11, 2015 4:47 pm

Terry, 8 lat skończyła 24 listopada :)

Dla Babci chyba damy ładną ramkę z naszym zdjęciem ślubnym. Bo ma problem z włączeniem płyty, i postawiła sobie album, co jej daliśmy. Więc chyba to będzie fajne.

Dla Dziadka, album - pamiętnik

herbatnik - Pią Gru 11, 2015 5:11 pm

A mnie zostali jeszcze rodzice...z prezentami dla nich mam zawsze spory problem. Oni wszystko mają :) A na pytanie, co by chcieli, zawsze odpowiadają, że niczego nie potrzebują i żeby lepiej się na nich nie kosztować...No ale może coś wymyślę. Na te Święta mamy małe ułatwienie, bo będziemy rozdawać bliskim zdjęcia ślubne i zawsze można to podpiąć pod prezent.
Julia_ja - Pią Gru 11, 2015 6:51 pm

My właśnie przed chwilą kupiliśmy ostatni prezent i wszystkie już mamy w domku :-)
Terry - Pią Gru 11, 2015 9:11 pm

8 latki szaleją za lalkami Monster i Pony. Bardzo fajne są też księżniczki z ciastoliny. Możesz jej też podarować zestaw do samodzielnego tworzenia biżuterii. Albo ładna sukienja, jeśli jest strojnisią.

herbatnik, możesz rodzicom podarować fotoksiążkę z waszymi zdjęciami. Albo szczoteczki elektryczne.

dorotka0603 - Sob Gru 12, 2015 11:07 am

Dorotka_, super jest ten właśnie pamiętnik, my kupujemy to dla Babci W. :) ))
Catylyn89 - Nie Gru 13, 2015 11:56 am

My już tydzień temu wszystko popakowaliśmy i Mikołaj (moja siostra) zabrała prezenty do siebie, by wręczyć je wszystkim na Wigilii ;)

Rodzicom kupiliśmy ogromne obrazy. Jednym, aby urozmaicić beżowo-brązowe kolory w salonie, a drugim do planowanego remontu mieszkania ;)

herbatnik - Nie Gru 13, 2015 8:12 pm

Terry, szczoteczki elektryczne już mają :D Zdecydujemy się chyba na jakiś ładny album, do którego włożymy nasze ślubne zdjęcia i zostawimy miejsce na przyszłe zdjęcia potomka.
lorien - Wto Gru 15, 2015 4:59 pm

A ja dzisiaj odebrałam zamówione kalendarze na 2016 :) dla rodziców, dziadków i teściów. W kalendarzu 12 zdjęć Piotrka :P Dziadkowie i Pradziadkowie oszaleją ze szczęścia ;)
alekul89 - Sro Gru 16, 2015 8:41 am

lorien oglądając zdjęcia Twojego synka tutaj na forum można stwierdzić, że dziadkowie będą zadowoleni z prezentu :)
Terry - Sro Gru 16, 2015 10:04 am

We wtorek widzialam Misia Akuku za 50 zl. W porcie.
alekul89 - Sob Gru 19, 2015 9:06 pm

Kupiliśmy naszą pierwszą żywą choinkę :smile: Wreszcie spełniło się moje marzenie. I w dodatku pierwszą do nowego mieszkania :newy


Dorotka_ - Sob Gru 19, 2015 10:28 pm

alekul89, piękna! :smile:
ithanielle - Nie Gru 20, 2015 10:10 am

alekul89, piękna choinka :)

Nam może dzisiaj się uda ubrać naszą... mój kochany Mąż wczoraj sam zrobił przemeblowanie w pokoju, poodkurzał, pomył podłogi, wymył meble, okna i powiesił firanki <3

MadziaKura - Pon Gru 28, 2015 11:29 am

ithanielle to ze względu na Twoja ciążę czy mąż zawsze taki pracowity? ;)
Anets - Pon Gru 28, 2015 1:12 pm

Święta święta i po świętach :) pozostaje życzyć wszystkiego dobrego w nowym roku i niech będzie on lepszy niż poprzedni :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group