Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - Kolor przewodni - jesienne kwiaty?

Be_Mine - Pon Maj 16, 2016 1:49 am
Temat postu: Kolor przewodni - jesienne kwiaty?
Przyszła pora na wybór dekoracji kościoła. :smile:
Zastanawiam się wciąż nad kolorem przewodnim ślubu a więc i kolorem kwiatów w kościele. Bardzo podoba mi się właśnie taki pomysł, że jeden kolor gdzieś ciągle ale subtelnie by się przeplatał. Myślałam nad wyborem pomiędzy złotym, czerwienią i pudrowym różem ale ostatnio przyszło mi do głowy coś zupełnie innego. Ślub biorę 23 września więc to już prawie jesień choć na drzewach jeszcze nie dominują złote, pomarańczowe i czerwone liście. Obejrzałam kilka jesiennych bukietów i naprawdę mi się podobają. :D
(Chciałam tu wkleić parę zdjęć z internetu ale mam za mało postów i jeszcze nie mogę :( Natomiast po wpisaniu w wyszukiwarkę "jesienne bukiety ślubne" pojawia się dużo fajnych propozycji :) )
Widziałam też kilka zaproszeń ślubnych w jesiennym stylu. Tylko mam wątpliwości... Jesień kojarzy się bardziej z przemijaniem i nie za bardzo mi to pasuje do uroczystości jaką jest ślub. :?
Doradźcie mi proszę jak Wy to widzicie? Czy iść w jesień czy lepiej to sobie odpuścić, a wybrać jakiś inny jeden kolor przewodni?

LinaMiódMalina - Pon Maj 16, 2016 5:47 am

Uważam, że to bardzo wdzięczny motyw - mnie szalenie się podobają eleganckie bukiety z jesiennych dalii, albo takie bardziej w stylu boho - z dodatkiem złotych kłosów zbóż, ostu ozdobnego itp <3 Bukiety z jarzębiny lub z okraszone kuleczkami owoców czarnego bzu to już ciut inny klimat stylizacji, ale też cudny i bardzo jesienny :smile:
A Tobie jakie kwiaty się podobają? A może oryginalny bukiet z samych jesiennych liści właśnie, hmm? ;)

PS. ja też postawiłam na wrzesień, wybór bukietu będzie ciężki, póki co cierpię na nadmiar internetowych inspiracji :mrgreen:

mspp - Pon Maj 16, 2016 9:12 am

Be_Mine, rok temu pod koniec września nie było na drzewach złotych liści, zieleń się długo trzymała. Jeśli pójdziesz w złotą stylistykę może się to gryżć lekko. Mnie osobiście do września pasują rumiane czerwone polskie jabłka, dac je dosłownie wszędzie i z tej czerwieni tych jabłek zrobić kolor przewodni. Wtedy mozna do bukietu w kolorystyce jasnej czerwieni i beżu dać rajskie jabłuszka. Kilka przykładów poniżej:




oleczqa002 - Pon Maj 16, 2016 12:41 pm

Ja również podsyłam kilka jesiennych inspiracji :)







Tutaj jeszcze artykuły o jesiennych bukietach, może coś Ci się z tego przyda:

http://www.slubnaglowie.p...y-bukiet-slubny

http://www.slubnaglowie.p...-na-4-pory-roku

http://www.slubnaglowie.p...y-bukiet-slubny

PS. Załóż dzienniczek! :P

Be_Mine - Pon Maj 16, 2016 3:37 pm

I niech ktoś powie że to wszystko nie jest piekne no! Bajka!LinaMiódMalina, takie dodatki do bukietu jak kłoski zboża, albo jażębina szalenie mnie kręcą :D
mspp, właśnie tego się obawiam. 2 lata temu koleżanka brała ślub też coś koło 20 września i miała piękną letnią pogodę! W ogóle jesieni nie było widać. Motyw z jabłuszkiem mnie zachwycił!
oleczqa002, marzyły mi się zdjęcia w takiej bardzo jesiennej scenerii jednak nie odważyłam się zaplanować ceremonii na październik bo bałam się o pogodę.

Jabłuszko zawróciło mi w głowie! :ura1 [smilie=4.gif]

Dorotka_ - Pon Maj 16, 2016 3:40 pm

Be_Mine, a takie kolory?


Be_Mine - Pon Maj 16, 2016 8:57 pm

Dorotka_, o słonecznikach też myślałam w ramach żółci/złota. :) Zawsze lubiłam słoneczniki. :) Dziś jednak jestem zafascynowana jabłuszkiem :D Muszę się nad tym jeszcze zastanowić ale jak na razie to jest pomysł numer 1 :smile:
ithanielle - Pią Maj 27, 2016 4:31 pm

U nas (13.09) była brzoskwinia i srebro :)

Tez szukalismy inspiracji w motywach jesiennych i zakochana byłam w pomarańczy oraz bieli, ale ostatecznie zdecydowalismy sie na cos delikatniejszego.

Co do jabłek - pomysl swietny, sama to rozwazalam, gdzies w moim przedslubnym dzienniczku sa nawet jablkowe inspiracje.

Be_Mine - Pią Sie 26, 2016 3:39 pm

Odświeże trochę temat :) Jeśli macie więcej inspiracji to chętnie obejrze. Przekopuje podziemia internetu w znalezieniu jeszcze czegoś fajnego :P

I mam przy okazji drugie pytanie. Wpadł mi do głowy pomysł na motyw przewodni w postaci filmu :P Nie jakiegoś konkretnego tylko ogólnie film i kino. Oboje z narzeczonym uwielbiamy filmy i oglądamy ich na prawdę sporo. Znalazłam już kilka propozycji dekoratorskich - klaps filmowy, klisza, zaproszenia stylizowane na plakat filmu Pan i Pani Smith. Na weselu mogły by od czasu do czasu lecieć kawałki ze znanych filmów. Można by z tego zrobić jakąś fajną zabawę. :D Czytałam o takiej, gdzie każdy stolik miał swój klaps na którym wypisany był jakiś film z piosenką przewodnią i gdy zespół zagrał tę piosenkę to wszyscy ze stolika musieli iść tańczyć. :mrgreen: Sesja ślubna w kinie też mogłaby wyglądać super. Podjarałam się tym pomysłem :hot: Co tym sądzicie? Inspiracje mile widziane :razz:

oleczqa002 - Pią Sie 26, 2016 6:51 pm

Be_Mine, Tutaj znalazłam zaproszenia z motywem filmowym na stronie Ślub&Papier :D


Tutaj link do zaproszeń: http://slubipapier.pl/por.../love-actually/

Jak coś jeszcze znajdę to będę podsyłać :)
Natomiast teraz to już się pogubiłam... W takim razie robicie zarówno motyw jabłuszka jak i motyw filmowy ? ;) Nie lepiej zdecydować się na coś jednego konkretnego ? :D

Be_Mine - Pią Sie 26, 2016 8:29 pm

oleczqa002, dziękuję :D Byłam zdecydowana na jabłuszko, jednak ostatnio wpadł mi ten pomysł z filmem no i teraz nie wiem :P Na pewno zdecydujemy się na jeden motyw tylko jeszcze nie wiem który :D
oleczqa002 - Czw Wrz 01, 2016 8:47 pm

Be_Mine, Jeśli chodzi o motyw filmowy to znalazłam takie oto zaproszenie:

:D

A jeśli chodzi o typowo jesienny klimat wesela, to tutaj podsyłam link: http://www.slubnaglowie.p...-slubu-i-wesela - również motyw z jabłuszkiem się przeplata, może coś Cię zainspiruje ;)

Be_Mine - Pią Wrz 02, 2016 7:24 pm

oleczqa002, dziękuję :* Znalazłam już sporo fajnych rzeczy do takiego filmowego wesela :D Jednak z zaproszeniami mam kłopot :P Uwielbiam piękne, delikatne, laserowo wycinane, eleganckie zaproszenia a te filmowe ni w ząb mi się nie podobają :D I chyba pomyśle nad tym żeby wymarzone zaproszenia po prostu jakoś ozdobić co by się wpasowały w klimat. Możliwe że zamówię też specjalnie robiony dla nas projekt. :)
Nawet zespół już mi potwierdził że z zagraniem piosenek filmowych nie będzie problemu :D
Ale jabłuszko ciągle mam w głowie. Pewnie zdecyduje się na 100% dopiero jak zacznę coś kupować w dany format. :)

slubzcharakterem - Nie Sty 29, 2017 12:29 am

Mam wrażenie, że w tym roku będzie królował kolor złoty. Zgadzacie się ze mną?
Tinny - Nie Mar 05, 2017 12:34 pm

A skąd taki wniosek?
Janka93 - Wto Cze 06, 2017 11:30 am

Muszę przyznać, że niektóre te zdjęcia z sesji jesiennych wyszły przepięknie :) Uzyskanie takiego efektu to nie lada wyzwanie, tak samo jak odpowiednie ozdobienie zarówno kościoła jak i sali weselnej. W tym drugim przypadku warto skorzystać z odpowiedniej pomocy, bo dzięki temu efekt końcowy będzie prezentował się o wiele lepiej. Osobiście skorzystałam z pomocy Pani Ewy Szumińskiej z pracowni dekoratorskiej "Dzika Róża". Wyszło cudownie, więc polecam jeśli ktoś wciąż zastanawia się jeszcze, gdzie zamówić dekoracje :)
Zakupoholiczka - Czw Mar 04, 2021 7:20 am

Jesienne kolory to najczęściej czerwienie, żółcie, pomarańcze, ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żebyścioe zrobili sobie zupełnie inne, czyli np. tropikalne wesele jesienią.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group