Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - W jakim kolorze wiązanka?

Mia - Wto Wrz 21, 2004 1:29 pm

A ja zupełnie nie wiem jakie kwiaty wybrać i jaki kolor, czy w tonacji sukni czy jakieś w kontrastowych kolorach. A kształt bukiecika to chyba standardowy, za duży wybór tego wszystkiego.. :roll:
Magdzia - Wto Wrz 21, 2004 1:50 pm

Mia, polecam kolor kontrastowy, ale pasujacy do jakiegos elementu np koloru kamizelki pana mlodego, albo jakiegos elementu przy twojej sukni (nie wiem jak bedziecie ubrani, wiec zgaduje). Moze byc tez kolor kwiatkow ton ciemniejszy lub jasniejszy od twojej sukni, nie polecam takiego samego bo wszystko sie zleje, szczegolnie na zdjeciach.
Mia - Wto Wrz 21, 2004 2:00 pm

też tak myślałam, ale suknię mam w kolorze tzw. cappucino, a pan młody brązowy garnitur bez marynarki. Z brązowymi kwiatami będzie więc raczej problem;-) I jaki kolor tu wprowadzić...?
Asiek - Wto Wrz 21, 2004 3:02 pm

Mia napisał/a:
a pan młody brązowy garnitur bez marynarki.

Mia, jak to garnitur bez marynarki? :shock:
To jak? Spodnie i kamizelka? Spodnie i koszula?
Tak kombinuję, bo surdut, frak czy smoking mają marynarkę, więc to nie one. :roll:
Zaciekawiłaś mnie. :wink:

Mia - Wto Wrz 21, 2004 3:04 pm

Ojej, bez kamizelki miało być :oops:
Asiek - Wto Wrz 21, 2004 3:24 pm

Mia napisał/a:
Ojej, bez kamizelki miało być :oops:

:hahaha:
Nieźle. :graba:
Od razu mi się to trochę dziwne wydało. :wink:

Mia, co do kwiatów to jak chcesz mieć kolor zbliżony do kolorów strojów to może pokombinuj z barwą herbacianą i ecru? Ewentualnie ocienie źółte i pomarańczowe (ciepła tonacja).
Zależy jaki jest ten brąz garnituru Twojego narzeczonego. Bardziej musztardowy czy czekoladowy, ciemny czy jasny.

Mia - Wto Wrz 21, 2004 3:31 pm

kolor gorzkiej czekolady, czyli ciemny, ale masz rację, te kolory będą ciekawe. Wszystko to jakoś trudno mi sobie wyobrazić.
Magdzia - Wto Wrz 21, 2004 3:38 pm

Mia, dobra kwiaciarka (nie mylic z droga) powinna bez problemu doradzic ci odpowiedni kolor i rodzaj kwiatow.
Kolory zaproponowane przez Asiek beda napewno dobrym wyborem.

just_Kate - Wto Wrz 21, 2004 4:19 pm

Też się zgadzam z Asiek co do kolorów, a poza tym twoja suknia ma jakieś elementy dekoracyjne doszyte? Bo można wtedy coś podobnego wkomponować w bukiet. Można też bukiet ładnie owinąć kawałkiem matriału na welon czy w kolorze sukni... :)
aggna - Sro Mar 16, 2005 5:49 pm

Dziewczyny czy wiazanka takiego koloru pasuje do bialej sukni???
megi - Sro Mar 16, 2005 6:00 pm

do białej pasuje prawie kazdaq, byle nie za jasna bo sie wszystko zleje!
gambi - Sro Mar 16, 2005 6:03 pm

Agni
ta wiązanka jak najbardziej pasuje!
a do tego jest sliczna :D

gosiaczek - Czw Mar 17, 2005 8:24 am

Też uważam, że jest śliczna i na pewno będzie pasowała
szczako - Pią Sty 27, 2006 11:07 am

natknelam sie na takie stronki (sa w jezyku angielskim):

kwiaty posegregowane kolorystycznie:
http://www.weddingbasics.com/flowers/colors.asp

kwiaty posegregowane na pory roku:
http://www.weddingbasics.com/flowers/seasons.asp

znaczenie kwiatow:
http://www.weddingbasics.com/flowers/meaning.asp

opisy kwiatow:
http://www.weddingbasics.com/flowers/types.asp

strawberrytea - Pią Sty 27, 2006 6:42 pm

megi napisał/a:
do białej pasuje prawie kazdaq, byle nie za jasna bo sie wszystko zleje!
akurat z tym sie nie zgadzam że sie zleje... ja miałam białą suknię i... białą wiązankę tyle że z zielonymi dodatkami-kwiaty odbijały jakgdyby tę zieleń i wcale się nic nie zlewało... A koloru nie brałam pod uwagę bo do białej sukni i ciemnoszarego garnituru pana młodego (bez kamizelki, z białą muchą) to raczej żaden kolor nie pasuje...
Kati - Pią Sty 27, 2006 10:28 pm

Ja również się nie zgadzam :wink:

Moja suknia była ecru a wiązanka z łososiowych róż i eustomy koloru ecru :)

Mnie się efekt podobał :roll:

szczako - Pią Mar 10, 2006 4:59 pm

tekst artykulu zaczerpniety ze strony serwisy gazety.pl

Często przy wyborze kwiatów na ślub państwo młodzi są zagubieni, a nawet już zmęczeni żmudnym realizowaniem listy spraw koniecznych. Kwiaty figurują zazwyczaj na ostatnim miejscu. Spróbujmy to zmienić. Starajmy się przekonać naszych klientów, że kwiaty są ważne - wyrażają przecież nasze emocje. W takiej chwili dobrze jest się zdać na profesjonalne doradztwo florysty.


Florystyka ślubna jest moją ulubioną dziedziną - mówi Mariola Miklaszewska. - Tworzenie ozdób dla panny młodej daje mi dużą satysfakcję, gdyż są one ściśle związane z osobą, dla której są przeznaczone. Blisko 24 godziny będą dopełnieniem wizerunku panny młodej i zostaną uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Dlatego też zdaję sobie sprawę ze spoczywającej na mnie odpowiedzialności. ?le dobrana wiązanka, choćby była wykonana po mistrzowsku, będzie niepokoić, wprowadzi poczucie chaosu i zamętu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie doradztwo. Najlepiej gdy wybór wiązanki ślubnej poprzedzają rozmowy, które pozwolą bliżej poznać naszą klientkę. Florysta powinien uruchomić swoje wyczucie i bacznie obserwując pannę młodą, jej relacje z bliskimi, spróbować ustalić, jaki typ kobiety reprezentuje. Istotny jest także wzrost i postura, kolor włosów i oczu, karnacja oraz rodzaj sukni i biżuterii.

Rady ogólne

Wysoka, postawna kobieta powinna mieć dość dużą wiązankę ślubną, w której znajdą się spore kwiaty, np. lilie, róże, cantedeskie (kalle). Drobna, filigranowa - wiązankę małą i delikatną w wyrazie. Dla kobiety, która sprawia wrażenie wyniosłej i władczej (typ damy) odpowiednia będzie wiązanka-wodospad lub berło wykonane ze szlachetnych kwiatów o reprezentacyjnym charakterze. Odpowiednie będą tu: eucharis, anturium oraz różne odmiany storczyka. Dojrzała i kobieca panna młoda powinna nieść do ślubu wiązankę pełną, o obłych kształtach i nasyconych kolorach - angielską kroplę lub łuk.

Do młodzieżowego typu urody pasuje wiązanka sprawiająca wrażenie jakby była ze świeżych, polnych kwiatów; najlepiej w kształcie kokonu lub kwiatowej bransoletki. Jednak okrągły, "zamknięty", nieduży bukiet również będzie odpowiedni. Paniom pełnym młodzieńczego wdzięku poleciłabym delikatne, jasne kolory, np. biały, niebieski, odrobinę szarej zieleni; mały, "grzeczny" bukiet, typu biedermeier lub kwiatową kulę. Pasowałaby również nieduża wiązanka w kształcie luźnej kropli z jasnoróżowych, ogrodowych kwiatów, z kilkoma akcentami jasnofioletowymi. Kobieta ekstrawagancka jest na ogół wymagająca i pewna siebie. Do ślubu zasugerowałabym jej jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie - rzadko spotykane kwiaty wbudowane w eksperymentalne (np. łuk) i graficzne formy lub długą, wijącą się wiązankę. Ciekawa powinna być również kolorystyka, np. odcienie fioletu z dodatkiem srebrnej zieleni. Przypuszczam, że kobiety praktyczne, w typie sportowym, będą zadowolone, gdy otrzymają mało zobowiązującą wiązankę z jednobarwnych i niezbyt małych kwiatów. Odpowiedni będzie biedermeier i jego przekształcenia, jak wiązanka kameliowa.

Wiązankę powinniśmy dopasować również do koloru włosów panny młodej. Blondynce o jasnej karnacji doradzam bukiet w jasnych kolorach z ciemniejszymi akcentami. Rudowłosym dziewczętom najlepiej pasują wiązanki w ciepłych kolorach - żółtym, pomarańczowym, z dodatkiem czerwieni lub brązu. W przypadku brunetek i szatynek mamy znacznie większą gamę możliwości.

Również olbrzymie znaczenie przy doborze wiązanki ślubnej ma kolor i krój sukni oraz tkanina, z jakiej ją uszyto. Suknia długa, z lekkiego, zwiewnego materiału powinna być podkreślona wiązanką w kształcie luźnej kropli. Do sukni gładkiej z lejącego się materiału pasuje bardzo przejrzysta struktura bukietu z wyraźnie zaznaczonym przebiegiem linii. Jeśli suknia jest ze sztywnego materiału - dostojna i ciężka - proponuję wiązankę w formie zdecydowanie zwartej i zamkniętej (np. angielską). Ważne jest też wrażenie, jakie robi suknia - wiązanka ślubna i użyte w niej kwiaty powinny z nim współgrać, i tak np. romantyczną w wyrazie suknię uzupełniamy romantycznym bukietem (np. z róż, peonii czy hortensji).

angi23 - Wto Lip 25, 2006 9:12 pm

Hehe
No teraz to juz na pewno nie wybiorę za szybko wiązanki :) a myslalam ze to bedzie takie proste :) :) Ech życie...
Będę miała suknię w kolorze kości słoniowej z koronką w kolorze starego złota. Co byście zaproponowały ? Proszę o pomoc, bo powoli tracę siły... :)

misia-misia - Sro Lip 26, 2006 8:51 am

Ja też ma tai problem jak ty ;)
Niby już wybrałam wiązankę (zaproponowaną przez forumki) ale ostatnio zaczęłam w nią wątpić. ?e może inna, kolor inny.

A co do koloru twojej wiązanki to ... zależy czy chcesz mieć kolorową czy jednak stonowana w kolorze sukni. Jeśli kolorowa to np. może pomarańczowe kalie albo pomarańczowe gerbery...
Może jakiś ciepły i delikatny (jasny) odcien czerwieni.
A jeżeli wolisz jasne bukiety to może kwiaty kremowo-zółte (gdzieś na forum widziałam taką wiązankę w tych kolorach) albo w kolorze złota z akcentami brązowymi... Moze coś takiego?[/b]

kasia24 - Pon Sty 15, 2007 10:56 pm

Do sukni w kolorze capucino lub podobnej polecam kwiaty w cieplych kolorach, np. moj ulubiony pomarancz. Slicznie to wyglada szczegolnie gdy dolaczymy do tych kwiatow jakies zielone listki.
Ela_i_Adam - Nie Sty 21, 2007 9:45 pm

Czesc Dziewczyny ja też mam problem z wiązanką nie wiem jaki kolor wybrać kocham ciemnoczerwone róże ale mam bielusieńką suknie i boje się że będzie za duży kontrast a znowu białych nie będzie widać najgorsze ż e nie wiem jaki kolor garnituru wybierze moje kochanie więc musze czekać :( dobrze że fason mam już wybrany :) jak znajde to wkleje zdięcie :) pozdrawiam
kiciucha - Wto Sty 23, 2007 3:18 pm

mnie się bardzo podobają storczyki. Są przecudne. Do bielutkiej sukieneczki moga być lekko różowe, ecru, lekko zielone. Każda wiązaneczka bedzie się odbijała, bo przecież są listki, gałązki. Chyba ze wiązanka jest w stylu kuleczki bez zieleni. wtedy faktycznie lepiej jest wybrać kolor który bedzie się ździebko odbijał.
Na pewno nie myślę o różach bo są nieszczęśliwe - chyba ze z tych różopodobnych - własnie nie wiem jak się nazywają te kwiatki.Jak narazie jednak moim faworytem jest storczyk. :razz:

fiona83 - Wto Sty 23, 2007 7:45 pm

kiciucha napisał/a:
Na pewno nie myślę o różach bo są nieszczęśliwe


A kto je tak skrzywdził, że nieszczęśliwe są ;)
Ech te zabobony :?

kiciucha - Sro Sty 24, 2007 8:25 am

Fionka powaznie, ludzie którzy mieli róże na swoich slubach mówią że nie przyniosły one im szczęścia w życiu. A może faktycznie jest to jedynie pretekst na który można zrzucić życiowe niepowodzenia.
:?
Sama nie wiem co o tym mysleć, tez mam dylemat jaką wiązanikę mam mieć. Tymbardziej że pani która będzie nam ubierała samochód, chce dostosować kwiaty do wiązanki panny młodej. Nie wiem czy storczyk jest wytrzymałym kwiatem i utrzyma mi się na samochodzie. Róże wiem ze są sprawdzone.
A może Ty Fionka wiesz jak się nazywają te kwiaty bardzo podobne do róży, ale niemajace kolców.?

Ela_i_Adam - Czw Sty 25, 2007 5:59 pm

Cześć Dziewczyny a ja mimo przesądów chce róże bo zawsze dostawałam je od mojego Adaśka i uwielbiam je. A te kwiaty o które pytacie nazywają się eustema są podobne do róż ale w delikatnych kolorach od białych do fioletowych są trwalsze od róż ale nie tak ładne. mnie storczyki też się podobają ale u mnie w rodzinie kobiety mówią że to kwiaty na pogrzeb a nie na ślub pozdrawiam :)
Szpilka - Pią Lut 02, 2007 4:28 pm

ja bym chciała coś w jasnym kolorze, ale niezlewajacym sie z sukienka.. może jakieś kwiatki w kremowo - pomaranczowe.. nie wiem jeszcze
nieszka - Pon Mar 05, 2007 6:33 pm


może coś takiego?

dominiqsz - Pon Mar 05, 2007 7:01 pm

ja bede miała taka wiazanke :
gosc - Pon Mar 05, 2007 7:30 pm

a ja coś w tym stylu, tylko bordowa

ta ostatnia najbardziej

lmyszka - Pon Mar 05, 2007 7:35 pm

Sajonara6 napisał/a:
a ja coś w tym stylu, tylko bordowa


no właśnie ja też sobie wymarzyłam wiązanke w kolorze bordo :) tylko tak jakos nie mam wyobraźni żeby sobie ja ułożyc w myślach, czego bym chciała, ostatnio bardzo spodobały mi sie kalie ( jeszcze miesiąc temu nie wiedziałam o ich istnieniu ;) )

gosc - Pon Mar 05, 2007 7:43 pm

ja wybraŁam kalie bo to moje ulubione kwiaty

w TYM dniu chcę mieć przy sobie i na sobie tylko to co lubię i kocham

nieszka - Sro Mar 07, 2007 10:57 am





lmyszka - Sro Mar 07, 2007 10:59 am

bardzo ładne wiązanki i takie wiosenne kolory :)
ale mnie najbardziej podoba sie ta 3 - białe kwiatki :)

nieszka - Sro Mar 07, 2007 11:09 am

imyszko mnie tez podobaja sie kalie, ale jak ogladam te kolorowe bukiety to zaczyna robic mi sie metlik w glowie.
Jeszcze dochodzi wystroj sali , ktory jes bialo -niebieski. I tu sie zastanawiam jaki kolor kwiatow?

fiona83 - Sro Mar 07, 2007 11:43 am

kiciucha napisał/a:
Fionka powaznie, ludzie którzy mieli róże na swoich slubach mówią że nie przyniosły one im szczęścia w życiu. A może faktycznie jest to jedynie pretekst na który można zrzucić życiowe niepowodzenia.
:?


Dziecinada. Można też zwalić na deszcz podczas ceremonii albo na czarnego kota, który przebiegł przed samochodem Nowożeńców :lol:

kiciucha napisał/a:
A może Ty Fionka wiesz jak się nazywają te kwiaty bardzo podobne do róży, ale niemajace kolców.?


Musiałabyć mi je pokazać, bo ja wzrokowiec jestem :oops: Na pewno je znam, ale bez obrazka nie skojarzę ;) Szczerze ? Jeśli kochasz róże - NIE WAHAJ SI? :!:

dominiqsz - podziwiam, że masz już wybraną wiązankę. Ja na razie nawet o tym nie pomyślałam :roll:

magdallena - Sro Mar 07, 2007 2:52 pm

Imyszka ja też jestem generalnie za białymi i tylko białymi a bierzesz coś innego pod uwage niż kalie i róże? Bo ja nie mam pojęcia
lmyszka - Sro Mar 07, 2007 3:05 pm

wiesz co ja to na kwitakach to sie słabiutko znam :) albo mi sie podoba to co widzę na zdjeciu albo nie a jak one sie nazwyaja to ja czesto nie wiem :)
a tak wogóle to zastanawiam sie jeśli bym wybrała te kalie to co z butonierka młodego? przcież on tez ma takie kwiatka jak ja w wiązance i jak mu taki wielki kwiat kalii przypiąć ?? :)

nieszka - Sro Mar 07, 2007 3:43 pm



bez problemu da sie przypiac bo to sa male kwiatki

lmyszka - Sro Mar 07, 2007 4:12 pm

faktycznie wygląda bardzo ładnie :)
Ela_i_Adam - Sro Mar 07, 2007 8:59 pm

te kwiaty o które pytacie podobne do róż tylko bez kolców to eustema :) są trwalsze niz róże ale niestety nie tak ładne :)
gosc - Sro Mar 07, 2007 9:07 pm

ja bym wŁaśnie chciaŁa wiązanka z takich kalii jak ta butonierka z postu nieszki; i butonierkę Crissa wŁaśnie taką - tylko bez tego zielonego bo wygląda jak pietruszka :smile:
fiona83 - Sro Mar 07, 2007 9:08 pm

Chyba eustoma ;) Trochę peonie przypomina - piękny kwiat :mrgreen:
Ela_i_Adam - Sro Mar 07, 2007 9:14 pm

o te ci chodziło?

[ Dodano: Sro Mar 07, 2007 9:21 pm ]
takie?

magdallena - Sro Mar 07, 2007 11:22 pm

Ela_i_Adam ładne nawet
nieszka - Czw Mar 08, 2007 2:34 pm

zamiast róż i eustomy moga byc peonie
madzia8181 - Wto Mar 13, 2007 2:20 pm

Mam ten sam dylemat... Ja na biało a młody na stalowo :) i jaka wiązanka? Rozowa? Bialo zielona? herbaciana? :zalamany:
Ela_i_Adam - Wto Mar 13, 2007 2:29 pm

Madzia do takiego zestawu kolorystycznego stoi może być wiązanka w różnych odcieniach różu a także biała z dodatkiem innego koloru, może byc w czerwieni cielista lub jeśli lubisz coś z błekitem. herbaciane bym odradzała bo nie będą pasowały do garnituru ;)
nieszka - Sro Mar 14, 2007 11:56 am

do stalowego garnituru kolor musi byc zdecydowany, pastelowe nie beda dobrze sie prezentowac, moze byc wielokolorowa wiazanka
MonikaZgierz - Sob Kwi 14, 2007 11:13 pm

Moja wiązanka będzie biała lub biało-zielona.
Chciałam z hiacyntów, ale niestety nie będzie ich w sierpniu

madzia8181 - Pon Kwi 16, 2007 11:39 am

Mialam różową z hiacyntami i na zielonym spodzie :)
magdallena - Pon Kwi 16, 2007 9:05 pm

Moniko ja kolory też chcę takie jak coś wymyślisz to daj znać bo ja coraz bardziej przekonuje się do róż One zawsze takie inne takie ciekaw No chciałam coś bardziej oryginalnego ale we wrześniu to chyba najorginalniejsze to jeszcze ta z jabłkami będzie No może te podobne do róż Eusta... coś tam
Maleństwo - Sob Sie 04, 2007 8:26 pm
Temat postu: niebieskie kwiaty w październiku...
a ja mam następujący problem, czy jest możliwa wiązanka niebiesko biała z żywych kwiatów pod koniec sierpnia? i zastanawiam sie jakie dodatki pasują. Tzn.jaki kolor musznika pasuje do takiego koloru? ja może będę miała akcenty błękitne w postaci róży przy sukni i może naszyjnika. Tylko nie mam pojęcia jaki makijaż:/ bo podobno słyszałam ze też ma pasować do bukietu:/ jakie kolory oprócz niebieskiego pasują do niebieskiej wiązanki?

uff, proszę o pomoc bo zupełnie nie znam się na tego typu sprawach:(

klara76 - Nie Sie 12, 2007 9:44 pm

mam problem, jakie kwiaty do tej sukienki na ślub cywilny


oto kolka moich kandydatek:
1.

2.

3.

4.

5.

Maleństwo - Pon Sie 13, 2007 12:10 am

nie się podoba ta ostatnia:) albo ta pierwsza. Takie zywsze kolory mają...
kochecka - Pon Sie 13, 2007 8:15 pm

mi najbardziej podoba się druga wiązaneczka :)
EJ-ET - Pon Sie 13, 2007 8:45 pm

Mnie się podobają wszstkie...pierwsza ze względu na soczysty kolor a pozostałe ze względu na moje ukochane storczyki :) Na którą się w końcu zdecydowałaś? Byłaś je pokazać florystce??
pipi - Pon Sie 20, 2007 12:12 pm

Pierwsza ma idealny zestaw kolorów.
klara76 - Pon Sie 20, 2007 3:06 pm

zdecydowałam się na tą pierwszą, tylko zamiast różowych róż będzie różowa eustoma
Gabro - Pon Sie 20, 2007 3:14 pm

Bardzo ładną wiazankę wybrałaś :)
Dosia_Zosia - Pią Lis 16, 2007 12:37 pm

Mi osobiście bardzo podobają się eustomy. Uwielbiam te śliczne kwiaty, dlatego na pewno będą w mojej ślubnej wiązance. Kolorystyka będzie biało-różowa. Początkowo myślałam o wiązance tylko z białych kwiatów, ale pomyślałam sobie: suknia biała, wiązanka biała, zleją się i nie będzie jej widać dlatego rożowe kwiaty będą dla kontrastu.
Myślę,że poniższe zdjęcie najbardziej odpowiada, temu o czym myślę, tylko że bez storczyków, które są w tym bukiecie.



słonko - Pią Lis 16, 2007 1:08 pm

Ja nie mogę się zdecydować - frezje czy konwalie - uwielbiam i te i te. Kilka propozycji:






Dosia_Zosia - Pią Lis 16, 2007 1:26 pm

Z tych trzech bukietów najbardziej podoba mi się środkowy. Same konwalie też są ładne, na pewno taki bukiet będzie oryginalny. Pierwszy bukiet podoba mi się najmniej, to nie w moim stylu.
SYLWECZKA - Pią Lis 16, 2007 7:45 pm

Cudowny jest ten bukiet z róż i konwalii :)
Olala - Nie Lis 18, 2007 6:41 pm

niestety nie moge miec konwalii (slub w sierpniu) ale znalazlam takie cudenka:








klarysa - Pią Lis 30, 2007 12:32 am

moja wiazanka beczie albo bialo-zielona (konwalie lub roze) albo czerwona (roze)
Olala - Pią Lis 30, 2007 7:15 pm

Klarysko, nie chce cie martwic, ale konwalie w czerwcu??? jak tego chcesz dokonac?
klarysa - Sob Gru 01, 2007 12:23 am

podobno da sie jakos to zrobic, ale 100% szans nie ma. dlatego mam druga opcje :)
owieczka_foto - Sob Gru 01, 2007 9:41 am

klarysa napisał/a:
podobno da sie jakos to zrobic, ale 100% szans nie ma. dlatego mam druga opcje :)


Chętnie bym się dowiedziała jaka to opcja. Mamy ślub dzień po Tobie i żałuję, że brk już konwalii.

Pozdrawiam

fastyna - Sob Gru 01, 2007 11:12 am

?licznie wyglądają wiązanki z konwalii ale ja nawet nie mam co na nie liczyć - ślub w sierpniu...
na razie planuję pastelowy róż, może coś z fioletem

cosola - Sob Gru 01, 2007 4:33 pm

Mi się marzy wiązanka w różnych odcieniach bieli, ekri, ewentualnie jasny łosoś :) no i oczywiśćie konwalie :mrgreen:
aka - Pon Gru 03, 2007 9:15 pm

Mam slub w maju wiec moglabym teoretycznie mieć wiązankę z konwalii, ale same konwalie sa zbyt drobne na wiązankę (moim zdaniem)
cosola - Wto Gru 04, 2007 8:24 pm

aka też tak myślę, konwalie będą ładnym dodatkiem np. do róż :)
aka - Wto Gru 04, 2007 8:37 pm

No jako dodatek mogą być :)
Ladnie wyglądają te z postu Słonka, ale już te, które wkleiła Olala nie bardzo (znaczy połączenie bieli z nie do końca bielą ;) - za duża róznica w kolorze jak na jeden kolor, a za mała jak na dwa).
A czy konwalie są w ogóle sprzedawane w kwiaciarniach?

klarysa - Wto Gru 04, 2007 8:44 pm

owieczka - nie wiem jeszcze dokladnie, po nowym roku bedziemy sie z rodzicami dowiadywac wszytskich mozliwych sposobow. podobno mozna je jakos oszuakc, wykopac jak sa male, gdzies przesadzic, trzymac w chlodzie itd ale ja na prawde nie mam o tym zielonego pojecia :lol:
ava - Wto Lut 19, 2008 4:53 pm

Moja sytuacja przedstawia sie tak: sala najprawdopodobniej bedzie ubrana szarfami w kolorach ciemnej zieleni i pomarańczy ( widzialam to na zdjęciach konkretnie w tej sali i wyglądało to bardzo ładnie, bo świetnie grało z kolorami ścian), w związku z tym kwiaty na stołach bedą pewnie pomarańczowe. Ja na 100% nie chcę mieć wiązanki w kolorze pomarańczowym, najbardziej podobają mi się wiązanki w jasnych kolorach typu ecri, ale pomyślałam, ze można połączyć te dwa kolory i znalazłam w necie wiązankę, którą przedstawiam poniżej. Co o niej sądzicie? (może dodam, że nie planuję mieć żadnych kolorowych dodatków do sukni)

I czy w ogóle myślicie, że wiodące kolory dekoracji powinny mieć znaczenie przy wyborze koloru wiązanki? Np. moja znajoma miała różowe dodatki na sukni, więc (to akurat jest oczywiste) wiązanka była w kolorze różowym, ale także salę udekorowano w tym kolorze.

owieczka_foto - Wto Lut 19, 2008 6:54 pm

ava napisał/a:
I czy w ogóle myślicie, że wiodące kolory dekoracji powinny mieć znaczenie przy wyborze koloru wiązanki? Np. moja znajoma miała różowe dodatki na sukni, więc (to akurat jest oczywiste) wiązanka była w kolorze różowym, ale także salę udekorowano w tym kolorze.


Rozumiem dobieranie wiązanki do stroju, ale do dekoracji sali to już dla mnie za dużo... moja wiązanka z salą nie ma nic wspólnego i nawet o tym przez chwilę nie pomysłałam, żeby stosować takie kryterium wyboru.

tofee - Wto Lut 19, 2008 7:22 pm

A mi się marzą takie kwiatki ...
lmyszka - Wto Lut 19, 2008 8:11 pm

a ja miałam pomarańczowe różyczki ( takie małe ) z zielonymi dodatkami :)
555 - Sro Lut 20, 2008 9:10 pm

owieczka napisał/a:
ava napisał/a:
I czy w ogóle myślicie, że wiodące kolory dekoracji powinny mieć znaczenie przy wyborze koloru wiązanki? Np. moja znajoma miała różowe dodatki na sukni, więc (to akurat jest oczywiste) wiązanka była w kolorze różowym, ale także salę udekorowano w tym kolorze.


Rozumiem dobieranie wiązanki do stroju, ale do dekoracji sali to już dla mnie za dużo... moja wiązanka z salą nie ma nic wspólnego i nawet o tym przez chwilę nie pomysłałam, żeby stosować takie kryterium wyboru.

ja zdecydowalam sie na rozowe kwiaty w wiazance i jak ustalalam kolory dekoracji w lokalu to chcialam miec wszystko na bialo ewentualnie z dodatkiem rozu wlasnie.. na torcie tez zazyczylam sobie rozowe kwiaty.. wydaje mi sie to calkiem naturalne, ze zwraca sie uwage na takie detale.. ale dla mnie istotne bylo, zeby papier zaproszen komponowal sie z kolorem sukni..

owieczka_foto - Sro Lut 20, 2008 10:02 pm

555 napisał/a:
ja zdecydowalam sie na rozowe kwiaty w wiazance i jak ustalalam kolory dekoracji w lokalu to chcialam miec wszystko na bialo ewentualnie z dodatkiem rozu wlasnie.. na torcie tez zazyczylam sobie rozowe kwiaty.. wydaje mi sie to calkiem naturalne, ze zwraca sie uwage na takie detale.. ale dla mnie istotne bylo, zeby papier zaproszen komponowal sie z kolorem sukni..


To co dla jednych jest oczywiste dla jednych, dla innych niekoniecznie. Styl zaproszeń, dobrany jest do stylu samochodu - wszystko retro. Sala też raczej w starym stylu... Elementem łączącym jest raczej styl niż kolor. Kolor będzie zbieżny stroje - kwiaty - dodatki.

555 - Sro Lut 20, 2008 10:38 pm

no oczywiscie, Owieczko, ze podstawa jest styl, absolutnie, on musi zagrac w pierwszej kolejnosci.. ale tutaj mowa byla o koloach, dlatego wypowiedzialam sie na ten temat :))
owieczka_foto - Sro Lut 20, 2008 11:01 pm

555 napisał/a:
no oczywiscie, Owieczko, ze podstawa jest styl, absolutnie, on musi zagrac w pierwszej kolejnosci.. ale tutaj mowa byla o koloach, dlatego wypowiedzialam sie na ten temat :) )


ja też nawiązałam do kolorów... tym samym nie zamierzam mieć "ceglanej" wiązanki ze względu na to, że obiad jest "U Fabrykanta". Zaproszenia też nie są kolorystycznie dobrane, ponieważ papier czerpany w kolorze morelowym, stylizowany na stary bardziej przypadł nam do gustu niż biały.

agunia84 - Pon Lut 25, 2008 11:31 pm

Ja też nawiązuje do koloru :) Sala będzie udekorowana bordowo ecry lub bordowo biało, kwiaty będę mieć bordowe, dekoracja samochodu będzie bordowa. Zaproszenia będą też mieć coś bordowego :)
balazianka - Pon Mar 24, 2008 6:18 pm
Temat postu: mam duży problem
Za 3 tygodnie biorę ślub, jestem z mazur ale ślub biorę w górach, znalazłam kwiaciarnię w Zakopcu ale nasza korespondencja jest mailowa i telefonicznam i nie do końca mogę się w pełni poradzić. Nie mam pojęcia jaki kolor powinna mieć moja wiązanka, suknia ma kolor waniliowy łamany z ecrii, garnitur narzeczonego jest w kolorze ciemnej czekolady, musznik w kolorze sukni. Ja sama jestem blondynką z niebieskimi oczami, o jasnej karnacji skóry, czy ktoś mi coś podpowie? proszę
jpuasz - Wto Mar 25, 2008 12:43 am

moja będzie biała z elementami bordo no i wiadomo trochę "zieleni" :P
sistermonn - Wto Mar 25, 2008 10:54 am

u mnie tak samo jak u Pauliny - bordo + biel (ewentualnie ecri). Generalnie dekoracje sali i samochodu będę miała w tych kolorach i chce żeby wszystko ze sobą ładnie kolorystycznie współgrało :)
jpuasz - Sro Mar 26, 2008 9:39 am

A ja namieszałam :D moja będzie bordo z elementami bieli a nie odwrotnie :P Tzn bordo goździk miniaturka i do tego kilka białych frezji :)
balazianka - Sro Mar 26, 2008 3:13 pm

no trudno , widzę,że nikt mi nie pomoże
gosc - Sro Mar 26, 2008 4:59 pm

balazianka na Twoim miejscu zdecydowaŁabym się na bukiet w odcieniach pomarańczu - np. pomarańczowe kale (te maŁe, candenski chyba). Czerwień i róż moim zdaniem odpada (nie gra z brązami), tak samo biel (bo będzie się "gryźć" z odcieniem sukni), również nie wybraŁabym np. róż herbacianych bo wszystko byŁoby takie ... pasztetowe. Kolor w wiązance musi ożywiać caŁość. Zdecydowanie postawiŁabym na pomarańcz.
Mam nadzieję, że pomogŁam :)

balazianka - Pon Mar 31, 2008 8:15 am

Hmm, jetsem blondynką,a pomarańcz nie jest dla dla blondynek, to samo powiedziała mi pani w salonie ślubnym, znalazł.am wiązankę w tym kolorze nawet mi się podobała, ale ja tak bardzo nie lubię pomarańczu znalazłam coś takiego
MalaJu - Pon Mar 31, 2008 8:19 am

balazianko, niestety, nic nie widac. a myslalas moze o kremowych różach??
balazianka - Pią Kwi 04, 2008 10:12 am

jakoś róże w wiązankach ślubnych wydają mi się już przechodzone, jejku ale jestem maruda
fiona83 - Pią Sie 29, 2008 4:43 pm

Róże w moim pomponie były herbaciane :)
sistermonn - Pon Wrz 01, 2008 2:14 pm

U mnie będą czerwone róże z dodatkiem biały stefanosów (ale ręki to ja sobie nie dam uciąć że faktycznie tak to małe biale sie nazywa) :)
mietka wie ;P

mietka - Pon Wrz 01, 2008 2:25 pm

mietka sobie wymyslila, ze to stefanosy, rownie dobrze moga to byc stanislawosy lub sebastianosy :) :)
sistermonn - Pon Wrz 01, 2008 2:32 pm

mnie to naprawdę wsi-ryba jak to sie nazywa, byle by było to białe, małe i znalazło się u mnie w wiązance.
Emi - Pon Wrz 01, 2008 8:06 pm

Ja chcę mieć jakieś jasne kwiatki, białe lub kremowe z dodatkiem zielonych listków aby się nie zlało z sukienką :-)
Klaudynka - Pon Gru 08, 2008 2:54 pm

Dziewczynki, a macie może jakiś pomysł na kolor kwiatów we wiązance/butonierce który ładnie by się komponował z garniturem kawa z mlekiem?
truskawka_ja - Pon Gru 08, 2008 3:20 pm

Kawa z mlekiem to znaczy taki?

Wydaje mi sie ze bladorozowe pasuja, no i biale z dodatkiem zieleni.

Klaudynka - Pon Gru 08, 2008 3:26 pm

Tak :) narzeczony jeszcze nie kupił garnituru, ale na 90% będzie mniej więcej taki kolor :)

biel z zielonym akcentem-ta opcja mi się podoba :)

ppola - Pon Gru 08, 2008 3:29 pm

a intensywny pomarancz z zielonym? wydaje mi sie ze tez nie bedzie zle wygladal, ale oczywiscie nie przy brazowej koszuli ;)
Klaudynka - Pon Gru 08, 2008 4:05 pm

Znalazłam :) np. biel z zielonym:

żółty


pomarańczy z zielonym nie znalazłam :>

ppola - Pon Gru 08, 2008 4:43 pm

ale storczyk juz prawie robi za pomaraancz :) a ten bialy miodzio :)
Klaudynka - Pon Gru 08, 2008 9:24 pm

Znalazłam jeszcze blado-różową przypinkę:

i i białą

Marika007 - Pon Gru 22, 2008 11:43 am

Ja także zaczynam mieć problem z wiązanką
Chciałabym lilie, kalie lub storczyki. Jeśli chodzi o kolor to interesują mnie odcienie bieli, gdyż mam ciemne włosy i chciałabym mieć jednego kwiatka we włosach, takiego jak w wiązance oczywiście żywego. Sukienkę mam białą.

EwaM - Sob Sty 10, 2009 3:26 pm

Tak wogóle to bardzo pięknie wygląda ta brązowa koszula do garnituru kawa z mlekiem. Ale to nie na wesele. Brązowa koszula nie jest elegancka.
Co do koloru kwiatka to moim zdaniem większość. Ekri i żółty wydają mi się najbardziej trafionymi kolorami.

anuszkaa - Wto Mar 15, 2011 8:27 am

dziewczyny mam dylemat.
Bardzo podoba mi sie ta wiązanka i taką chciałam miec


jednak moj przyszly slubny kupil garnitur ciemnogranatowy i teraz nie jestem pewna czy ten kolor bedzie pasowal do jego garnituru :?
Poradzcie mi, plis!!

Myslalam rowniez o czyms takim


ten bez kalii, bo nie lubie tych kwiatow

czy moze bardziej pudrowy róż??


czy moze zupelnie inne kolory?

Hellen - Wto Mar 15, 2011 1:01 pm

Moim zdaniem ten pierwszy nie za bardzo będzie pasował do granatowego garnituru, bo fiolet i granat jak dla mnie się gryzą. Chyba, ze zamiast fioletu będzie niebieski, albo chabrowy. Jakimś specem od kolorów nie jestem ale chyba ta ostatnia delikatnie różowa będzie pasować najbardziej. No chyba, że w ogóle zmienisz kolorystykę na biały z zielenią, albo biały z czerwienią.
anuszkaa - Wto Mar 15, 2011 1:06 pm

Tez tak mysle, ze fiolet to nie bardzo. Szkoda, bo bardzo mi sie podoba ten bukiet :( Czerwien/bordo odpada - nie lubie.
Chyba bede musiala sie wlasnie zdecydowac na delikatne kolory - a chcialam bardziej zdecydowane kolory

Hellen - Wto Mar 15, 2011 1:20 pm

A w odcieniu niebieskim jak tu http://free.bridal-shower...quets-with-blue tez Ci się nie podobają?

A tu masz fajne połączenia z granatem http://www.atelierslubne.pl/granat-w-duetach.html

anuszkaa - Wto Mar 15, 2011 1:32 pm

wiesz, nigdy nie myślałam o takim kolorze, takze musialabym sie zastanowic
ten jest nawet ladny

Ale chyba juz wole cos w bezu np

no to mam ciężki orzech do zgryzienia :)

[ Dodano: Wto Mar 15, 2011 1:33 pm ]
Hellen napisał/a:
A tu masz fajne połączenia z granatem http://www.atelierslubne.pl/granat-w-duetach.html

dziekuje, popatrze i moze na cos sie zdecyduje :)

555 - Sob Mar 26, 2011 5:42 pm

anuszkaa, fiolet jak najbardziej pasuje do granatu, tylko trzeba trafić z tonacją.. moi świadkowie mieli granatowe garnitury, krawaty jedwabne opalizujące na fioletowo właśnie i różowe butonierki (taki miałam bukiet.. w dzienniczku hellen wkleiłam jak to wyglądało..
natomiast same niebieskie bukiety wydają mi się takie chłodne i sztuczne..

Pit_20 - Czw Gru 01, 2011 10:47 pm

piękne są w błękicie
Doriart - Wto Gru 20, 2011 12:23 pm

dla szukających tego połączenia kolorystycznego








lilia.em - Sro Lip 24, 2013 11:15 am
Temat postu: Zielony bukiet ślubny
Bardzo lubię zielony kolor dlatego od zawsze chciałam mieć do ślubu bukiet w tym kolorze :)
Moją inspiracją jest ta oto wiązanka znaleziona w internecie:



Jedyne co bym zmieniła w tym bukiecie to kolor wstążki - na biały :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group