Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Czym do ślubu ? - Transport gości z kościoła na wesele i po weselu

Asia - Pon Sie 16, 2004 9:07 pm
Temat postu: Autokar - poszukuję namiarów
Duża część naszych weselnych gości jest z Pabianic i chcemy załatwić autokar, który ich przywiezie do kościoła i na salę. Czy zncie może namiary do prywatnych przewoźników?
Jelonek - Pon Sie 16, 2004 9:37 pm

Asiu ja gadałam z MPK , moga podstawić taki autobus miejski i chyba najtaniej wychodzi ,
poza tym
MKT - to jest tu gdzieś koło mnie , przy Helenowku 658 91 88
G&P lines - 684 50 23 - mają nawet neoplany na 74 osoby , ale :( w moim dniu nie mają wolnego , chlip chlip a już się tak nastawiłam że moich gości powiozę z klasą
poza tym zawsze możesz zadzwonić do PKS

A jak ktos ma jakieś namairy na inne firmy to ja tez chętnie się zaznajomię - jeszcze nie zarezerwowałam dla nas przewozu gości z kościoła na salę.

Asia - Pon Sie 16, 2004 9:43 pm

Jelonku, dziekuję bardzo. Czy wiesz coś na temat ceny takiej usługi?
josephine - Pon Sie 16, 2004 10:21 pm

no własnie, ile?
chociaż może sama zadzwonię jutro i się dowiem
:)

Megan - Wto Sie 17, 2004 1:25 am

Wiem ze na Stoki jezdzi prywatny autobus nr 58. Firma ta zajmuje sie rowniez innymi przewozami nazywa sie KORO (aha jest to chyba firma ze zgierza) .Niestety nie mam telefonu, ale gdybys chciala jakis kontakt to mozna zapytac kierowcy. 58 ma krancowke na Placu Dabrowskiego
pipi - Wto Sie 17, 2004 10:24 am

Ja miałam autobus załatwiony w MKT. Mają dwa typy autobusów: mniejszy i większy.
Ja miałam ten większy i kosztuje 50 zł za godzinę netto w granicach Łodzi - jest jednak jeden kruczek trzeba go wynając na minimum 3 godziny. :(
Jednak to i tak nie jest drogo :mrgreen:

Jelonek - Sro Sie 18, 2004 12:28 am

wynajem po łodzi kosztuje około 200 - 300 złotych , z tego co się dowiedziałam
just_Kate - Czw Sie 19, 2004 12:16 am

Dziewczyny, widziałam na filmie kiedyś, jak młodzi wynajęli na przejazd z kościoła na salę tramwaj z Pietryny. Wyglądało to bardzo fajnie. Nie wiem jednak, ile to kosztuje, i gdzie się to załatwia, ale może to niezły pomysł? :)
tweety - Nie Sie 22, 2004 7:39 pm

Gorzej jak w poblizu sali nie ma torów. :D
Jelonek - Nie Sie 22, 2004 7:50 pm

ale przecie tan" tramwaj " to autobus :) )))
pomysł dobry musze popatrzeć jak to załatwić :)

just_Kate - Nie Sie 22, 2004 11:13 pm

Jelonek napisał/a:
ale przecie tan" tramwaj " to autobus :) )))


tak tak, i w ogóle to na początku byłam zła że niby zabytkowy tramwaj, a zrobili z niego autobus, ale w tym przypadku to ma to swoje zalety, taki tramwaj/autobus super wygląda wypełniony gośćmi, sunąc niespiesznie po np. al. Piłsudzkiego :D

opium - Pon Paź 11, 2004 4:41 pm
Temat postu: Transport gości z kościoła na wesele i po weselu
Zastanawiałyście się nad transportem gości z kościoła do sali weselnej?
Czy według Was każdy powinien dostać się tam we własnym zakresie czy planujecie inne rozwiązanie?
Ja mam zamiar wynająć jakiś autobusik, bo nie chcę żeby goście przyjeżdzali samochodami - w końcu mają pić nasze zdrowie :winko:

Kasia21 - Pon Paź 11, 2004 5:32 pm

Szczerze mówiąc to od kąd zaczęłam chodzic na wesela jeszcze żadna para młoda nie zamawiała transportu. Kazdy przyjeżdza we własnym zakresie. Ze spankiem to inna sprawa...
Asiek - Pon Paź 11, 2004 7:29 pm

Opium, zajrzyj do działu "Sprawy ślubno-weselne", temat "Autokar - poszukuję namiarów" - trochę tam pisaliśmy na temat transportu gości.
opium - Wto Paź 12, 2004 9:44 am

OK zaraz sie tam udam... tup tup...
opium - Wto Paź 12, 2004 10:08 am

Słuchajcie - ten pomysł z tramwajem=autobusem jest rewelacyjny ( zakładając, że ślub jest w ciepły dzionek).
Bardzo mi się to podoba :) ))

Ile on może pomieścić osób?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

A może by tak gości przewieźć Ogórkiem?

opium - Pon Paź 18, 2004 11:00 am
Temat postu: Mam namiary na TRAMBUS :)
W Trambusie mieści się 35 osób jest 16 miejsc siedzących, cena to 130zł brutto za godzinę liczona jest od momentu wyjazdu Trambusa i powrótu do zajezdni. Jeśli ktoś jest zainteresowany wynajęciem Trambusa to mogę przesłać formularz wynajęcia, który należy wypełnić i przesłać faksem albo mailem do MPK. Następnie oni przesyłają potwierdzenie rezerwacji. :party:
fjona - Czw Maj 12, 2005 10:31 am

ja juz podpisałam umowę z MPK na autobus (nowy, niskopodłogowy), i będzie mnie to kosztowało 200 zł. będziemy mieli duzo gości przyjezdnych i wolimy ułatwic im przejazd do lokalu a poza tym to na pewno taniej niz każdy by płacił za taxówkę, choc oczywiści za taxi każdy by płacił sam a tak to my pokrywamy ten koszt. ale i tak wole tak zrobić.
tusia_queen - Czw Maj 12, 2005 3:55 pm

fajny pomysł fjona.

a jak to organizacyjnie wygląda?

fjona - Wto Maj 17, 2005 10:36 am

tusia_queen napisał/a:
fajny pomysł fjona.

a jak to organizacyjnie wygląda?



no to się dopiero okaże :) ale z tego co mi powiedziano, to na wyznaczoną godzinę podjedzie autobus na miejsce i przewozi gości. nie pamiętam czy płaność jest przed czy po, musiałabym sprawdzić w zleceniu. chyba trzeba miec jeszcze osobno załawionego kierowcę ale u nas będzie to jakis kolega z dzieciństwa narzeczonego :)
nie wiem czy masz jakieś jeszcze konkretne pytanie?

Bandora - Pią Lip 01, 2005 7:58 am

Tutaj przyznam racje KASI21, ponieważ ja ostatnio byłem na kilku weselach i niestety nikt o nas nie zadbał :( . Fakt że mam ślub w kościele w Łodzi przy al. Pasjonistów a wesele w Borynie (Rąbień) jakoś nas nie poruszyło by zorganizować transport. Trasa z kościoła na sale zajmuje 6 minut, a w taki dzień to mogą sobie ludziska pozwolić na taxi ;) .
A co do środków transportu to ja osobioście spotkałem się z tramwajem który kursuje po Piotrkowskiej, i zespołem żółtych taksówek. Mimo to niektórzy goście (przyjezdni) dostaną pokój hotelowy, a to już jest koszt. Generalnie ja spotkałem się z sytuacją że 90% nie organizuje transportu, aczkolwiek fajny gest i może kiedyś tego zakosztuję bo na razie tylko widziałem :D .

Kasiawka - Pią Lip 01, 2005 9:46 am

Opium i jak miałaś transport dla gości??
joanna_25 - Pią Lip 01, 2005 10:33 am

Hm...ja też się zastanawiam czy wynająć busa czy nie.Nie orientujecie się ile to kosztuje?
W sumie wolałabym nie wynajmować.I tak już koszmarnie dużo kasy będzie kosztować to wesele i jeszcze i to...Jak wesele i slub jest w Lodzi no to chyba każdy może sobie dojechać jakoś...to nie wieś.
Tylko ostatnio mnie zdołowała taka jedna...powiedziała że ma nadzieję że wynajełam jakiś pojazd bo ona nie wie jak dojechać itp.Wyobrażacie sobie jakie nie?adnie?Mieszka 2 ulice ode mnie i robi aferę.Może pod kosciół też mam ją przetransportować?
przykro mi się zrobiło no i nie wiem co teraz robić...

just_Kate - Pią Lip 01, 2005 10:51 am

Joanno_25 powiem tak, jeśli sala jest niedaleko kościoła to wcale nie trzeba wg mnie zapewniać gościom transportu, najwyżej zostawić pod kościółkiem kogoś z rodzinki kto będzie tłumaczył dokładnie jak dojść.
Jeśli sala jest dalej, to cóż - zawsze znajdą się tacy, dla których taki dojazd będzie problemem, bo:
1. muszą taxi dojechać do kościoła na ślub,
2. muszą taxi dojechać na wesele,
3. muszą taxi dojechać później do domu.
Jak się to zliczy to może wyjść niezła suma. :?
Można też przemyśleć to inaczej - tzn. policzyć ilu gości (sprawdza się przy niewielkich weselach) nie ma transportu na salę weselną i np. zorganizować brata, kuzyna, tatę czy teścia żeby podwiózł kilka razy rodzinkę do sali. Wy (młodzi) w tym czasie jedzie na Pietrynkę :wink: :lol: i wracacie jak już wszyscy na sali są. :D

joanna_25 - Pią Lip 01, 2005 12:43 pm

Just_Kate ja właśnie o tym myślałam,że rodzinkę spoza Lodzi podwiezie się samochodami .No ale liczyłam że ludzie z Lodzi sami dadzą sobie radę.Tym bardziej ze od kościola do sali jest bliziutko.No ale jak usłyszałam ten tekst to.... :evil:
Kurcze zobaczymy jak ona będzie organizować wesele to czy u niej wszystko będzie.Wkurza mnie taki brak zrozumienia.Trudno ,trzeba będzie coś wynająć bo nie chcę potem sluchać jakis glupich komentarzy :?

Kasiawka - Pią Lip 01, 2005 1:17 pm

Joasiu nie przejmuj się tak bardzo tym co ludzie gadają, a zwłaszcza tym, że ktoś jest nie wychowany ( bo pytanie uważam, ze było mało taktowne) , bo chociaż będziesz z narzeczonym " skakała na głowie i ziała ogniem" to zawsze będzie ktoś nie zadowolony.

Jak ktoś ma blisko do kościoła to bez przesady i nie wariuj jeszcze z transportem dla jakiejś "rozkapryszonej lali"

Bandora - Pią Lip 01, 2005 1:36 pm

No właśnie kwestia finansowa. Przyznam że kilka osób z rodzinki zarówno mojej jak i ukochanej, zapytała np: "Czy to nie za drogo, czy jednak dzieci też mogą przyjść". Przyznam że miło nam się zrobiło bo ktoś jednak pomyślał że to kosztuje. Mimo to na razie nie mieliśmy sygnałów że daleko, i jak tam dojechać. Już nawet wpadliśmy na złośliwy tekst który można by odpowiedzieć jeżeli ktoś zapyta o transport "aa transport, a to my jedziemy Fordem Galaxy" :D . No fakt że nie było potrzebne ale może komuś sie przyda. A tak nawiasem mówiąc to doskonale rozumiem rozterki finansowe. Z tego co wiem to wynajęcie minibusa 10-15 osób to jest koszt ok 300-400 zł na godzinkę.
just_Kate - Pią Lip 01, 2005 1:44 pm

Ale któraś dziewczyna kiedyś pisała że wynajęcie autobusu od MPK to koszt 200 zł - czy mnie się to tylko śniło? :? :lol:

U nas większość gości była z różnych rejonów Polski, więc i tak jakiś transport mieli, i z dostaniem się do sali nie było problemów (tym bardziej że już wcześniej zameldowali się tam w hotelu). Ale - moja sis zaprojektowała ze znajomymi i dołączyła do zaproszeń specjalne mapki z zaznaczonym kościółkiem i zajazdem w Białce. ?eby każdy wiedział gdzie, i jak. I to też jest pomysł. My też nad tym myśleliśmy, ale czasu brakło. :roll:

Joanno, może wręcz tej niezorientowanej łodziance przed kościołem mapkę z dojściem do sali. :wink: :lol: (napewno wyjmiejsz jej jeden argument z ręki)

kryszka - Pią Lip 01, 2005 1:52 pm

joanna_25 napisał/a:
Tylko ostatnio mnie zdołowała taka jedna...powiedziała że ma nadzieję że wynajełam jakiś pojazd bo ona nie wie jak dojechać itp.

Taaa... u mnie też jedna taka ciotka się znalazła. :twisted:
Jak byliśmy ich zapraszać to ta z miejsca wywaliła: "Strasznie daleko sala od kościoła! Rozumiem, że wynajęliście jakiegoś busa?"
Mama: "Nie. Nie ma takiej potrzeby."
Ciotka: "No to bardzo mi przykro, ale my w takim razie nie przyjdziemy".
My: :shock:
No i faktycznie nie przyszli, na szczęście potwierdzili to wcześniej telefonicznie. Przyszli tylko na ślub i wtedy dali kopertę. Więc na pewno odpadł motyw finansowy nie przyjścia, chyba faktycznie ten transport zadecydował. :roll: :twisted: Bynajmniej na weselu wcale mi ich nie brakowało. 8)

Kati - Pią Lip 01, 2005 2:53 pm

Na szczęście nikt ode mnie na takie pytania nie wpadł :roll: Każdy "wykombinował" sobie jakąś podwózkę, i to niekoniecznie musiała być taxi :roll: - np moich rodziców podwoził sąsiad, dziadków ich sąsiad :mrgreen: a co do reszty to nie wiem... ale dotarli wszyscy. Tłumaczyliśmy jak dojechać, ale kwestia czym, to już nie był nasz problem. natomiast goście z Warszawy w większosci przybyli autobusikiem, a nieliczni własnymi samochodami. :D
pipi - Pią Lip 01, 2005 3:53 pm

No nie wiem, ja należe do tych co wynajęli autobus kosztowało to około 150 zł.
Po prostu policzyliśmy ile gości nie ma czym dojechać (byli to głównie miejscowi - łodzianie) i wyszło że nie zabiorą się z innymi - nie zmieszczą się.

I faktycznie autobus ponoć się zapełnił - niektórzy byli zaskoczeni tym rozwiązaniem.

Wiadomo, że nie warto załatwiać transportu dla kilku osób, ale gdy robi się ich więcej a do sali nie jest blisko, warto to rozważyć

tusia_queen - Pon Lip 11, 2005 7:05 pm

P. dla swojej rodziny spoza Łodzi wynajął autokar, nowoczesny full wypas
płaci 2.60 zł za kilometr plus 13 zł za godzinę postoju
ponieważ goście zostaną do łodzi przywiezieni
i zabrani po weselu.
Goście sa zadowoleni i przyznam, że byłam zaskoczona,
ale wszyscy o ten autokar pytali..

natomiast moja rodzina, wszyscy z Łodzi jada sami
nikt nie wpadł na pomysł, ze skądś jest za daleko, że oni nie trafią..
i bardzo się z tego cieszę

Malgoosia - Wto Lip 12, 2005 12:00 pm

a ja mam nieco inny problem :? nasze przyjątko bedzie w Aleksandrowie (slub na Teofilowie, wiec niedaleko), ale konczyc sie bedzie o polnocy. no i wlasnie, czy na naszej glowie bedzie zapewnic ludziskom transport chcoby do Łodzi? Autobusy nie jezdza, taxi to juz inna taryfa poza granicami Łodzi, poza tym to srodek nocy (choc niektórzy mowia, ze lepiej tak niz prosic kogos ok 3 w nocy). Co byscie zrobily na moim miejscu??? :|
Kasiawka - Wto Lip 12, 2005 12:03 pm

Malgoosia napisał/a:
a ja mam nieco inny problem :? nasze przyjątko bedzie w Aleksandrowie (slub na Teofilowie, wiec niedaleko), ale konczyc sie bedzie o polnocy. no i wlasnie, czy na naszej glowie bedzie zapewnic ludziskom transport chcoby do Łodzi? Autobusy nie jezdza, taxi to juz inna taryfa poza granicami Łodzi, poza tym to srodek nocy (choc niektórzy mowia, ze lepiej tak niz prosic kogos ok 3 w nocy). Co byscie zrobily na moim miejscu??? :|



Wydaje mi się, ze łądnie by było jakbyście wypytali gości o transport, albo zamówili i przy zaproszaniu o tym informowali.

gambi - Sro Lip 13, 2005 1:33 pm

oprocz wynajecia busa do transportu gosci z kosciola na sale mozna tez pomyslec o zamowieniu taksowek- busow. oczywiscie cena zalezy od odleglosci, ale podejrzewam, ze mozna porozmawiac z korporacja i uzgodnic cene, jesli sie bedzie zamawialo wiecej takich taksowek.
My wlasnie tak planujemy rozwiazac problem transportu gosci. mimo ze sala jest niedaleko nie wyobrazam sobie tlumaczyc goscia - skrecicie przy cerwonym bloku w lewo, potem na zakrecie w prawo itd :lol: .

Alma_ - Wto Sty 03, 2006 10:19 am

My na początku chcieliśmy pozbyć się własnie tego problemu planując wesele blisko kościoła - miał być św. Wojciech i Ambasador, sprawa rozwiązałaby się sama, nawet najmniej sprawni goście nie mieliby problemu z przejściem tych kilkuset metrów. Cóż, nie wyszło.

Padło na Borynę, a nie chciałabym mieć ślubu w Rąbieniu, bo nic mnie z tamtejszym kościołem nie łączy. Będzie to najprawdopodobniej na mój kościół (Janów - czyli do pokonania jakieś 20 km na salę) lub kościół Ł. (tutaj jakieś 8 km odległości).

Nie chciałabym zostawiać gości z problemem tej skali, bo taksówka na taka odległość to już spory koszt (+ druga strefa poza Łodzią), więc pewnie będziemy zapewniać jakiś transport.

Jaki? To już zależy od liczby gości, który będą chcieli z niego skorzystać. Może to będą dwie - trzy taksówki busy, może autokar. Zobaczymy.

Pomyślałam jeszcze, że może warto zasugerowac gościom, żeby przyjechali własnymi samochodami i wynajęli sobie pokój w Borynie - koszt pokoju dla całej rodziny to 80zł, czyli praktycznie tyle, co taksówka w tę i z powrotem, a komfort chyba nieporównywalnie większy. Myślicie, że wypada?

gosiaczek - Wto Sty 03, 2006 12:13 pm

Kilkoro moich znajomych zamówiło autobus MPK. Podobno koszty wcale nie są duże.

Alma, może zamiast proponować gościom wynajęcie pokoju, ustalcie kto ma nocować i załatwcie to sami. Myślę, że tak byłoby zgrabniej.

Alma_ - Wto Sty 03, 2006 12:25 pm

Gosiaczku, ten temat już próbowałam ugryźć z każdej strony... I obawiam się nadłamania ząbków ;)

Pewnie goście przyjezdni zostaną zakwaterowani, ale nie widze powodu, żeby kwaterować gości łódzkich :roll: pomyślałam o noclegu jako alternatywie dla taksówki nad ranem – ale pozostawię to chyba ich decyzji.

strawberrytea - Wto Sty 03, 2006 12:50 pm

gosiaczek napisał/a:
Kilkoro moich znajomych zamówiło autobus MPK. Podobno koszty wcale nie są duże.

Jest to bardzo możliwe. Jeśli Trambus w MPK kosztuje 107 zł za godzinę to myslę że normalny autobus będzie naprawdę dość tani.
Tu jest link:
http://www.mpk.lodz.pl/sh...ion?article=918

Madzialena - Sro Lip 12, 2006 2:28 pm

A czy ktoś z Was wynajmował transport trochę dalej? Moja rodzina to w 100% przyjezdni i to z całej Polski. Mamy również rodzinę w Głownie i tam chcielibyśmy zakwaterować gości. Najwygodniej byłoby w jedną stronę pozwolić im dojechać na włąsną rękę, a po weselu małymi busikami rozwozić gości do domów. Próbowaliśmy znaleźć noclegi blisko sali, ale nie wyszło, przegraliśmy w konkurencji ze stuosobową drużyną pływacką :(

Może ktoś miał podobny problem i mógłby podpowiedzieć rozwiązanie?
Gdzie i za ile można wynająć transport dla osób z i do Głowna?

kryszka - Sro Lip 12, 2006 2:50 pm

Myślę, że każdy świadczący usługi transportowe w przewozie osób (małe czy większe busiki np. jeżdżące na trasach podmiejskich) by się podjął tego zadania. Musisz podzwonić i się dowiedzieć. Albo iść np. na przystanek pod Centralem i bezpośrednio się popytać.
adriannaaa - Sro Lip 12, 2006 2:51 pm

madzialena - wiem,z e do głowna jeżdzą takei małe busiki ze skrzyżownia wojska polskeigo z brzezińską - firma się chyba Mewa nazywa, my płaciliśmy cos koło 2,50 czy 3 zPLN od osoby - ale to był taki transport zorganizowany - jeżdzący codziennie w okreslonych godzinach - zadzwoń do nich, moze oni wynajmą ci busiki. Bo wiem, że w MPK mozna wynając autobus - ale oni licza od kilometra..a do Głowna trochę to bedzie.
misia-misia - Sro Lip 12, 2006 3:45 pm

My chyba też wynajmniemy busika żeby przetransportowac gości z kościoła do sali.
Busik chyba lepszy i tańszy od sznura taksówek...

szczako - Czw Lip 13, 2006 10:23 pm

ja właśnie postanowiłam, że podstawimy (nie osobiście ;) ) autobus niskopodłogowy MPK pod kościół. zawiezie ludzi na wesele. ponieważ sala jest w Łodzi, powiedzmy, w miarę w mieście, to transport do domów będzie już w zakresie gości. ale ponieważ dojazd z kościoła do sali, pomimo niewielkiej odległości wcale prosty nie jest i nie wszyscy przyjadą samochodami (chcielibyśmy, żeby jak najmniej), to myślę, że autobusik to dobre rozwiązanie.
Lucky - Czw Lip 13, 2006 10:26 pm

U nas z racji tego , że bedzie dużo osób z poza Łodzi, będzie wynajęty autokar, który dowiezie gości z miejsca zamieszkania do kościoła, a poźniej na salę :lol: a po weselu odwiezie gości do domów :? :lol: Całe szczęście że przyjezdni goście mieszkają niedaleko siebie :wink:
szczako - Czw Lip 13, 2006 10:28 pm

no to już w autobusie będzie imprezka ;)
Lucky - Czw Lip 13, 2006 10:31 pm

No właśnie tego się boje :shock:
A jak mi zaczną śpiewac w kościele :wink:

szczako - Czw Lip 13, 2006 10:34 pm

nie martw się. to nie wycieczka licealna, tylko dorośli ludzie ;)

nie wiem tylko jak dużo wcześniej trzeba taki autobus rezerwować. no, ale zadzwonię i się wszystkiego dowiem. lepiej to zrobić jeszcze teraz, przed wyjazdem, bo potem może być za późno.

Lucky - Czw Lip 13, 2006 10:51 pm

Szczako a orientowałaś się ile kosztuje taka przyjemność :?:
Wynajem autokarów to taki standard, ale nie spotkalam sie jeszcze żeby ktoś wynajmował autobus MPK :shock:

szczako - Czw Lip 13, 2006 10:55 pm

jutro zadzwonię, dowiem się i wszystko napiszę.
moja koleżanka podstawiała właśnie niskopodłogowy autobus (z informacją "wycieczka" ;) ) i pomysł bardzo mi się spodobał.

jutro podam więcej informacji.

Alma_ - Czw Lip 13, 2006 11:12 pm

Szczako, bardzo dobry pomysł :spoko:
Też czekam na szczegóły.

kryszka - Czw Lip 13, 2006 11:27 pm

Widziałam kiedyś taki autobus - nowiutki i czyściutki, a dodatkowo w środku na drążkach miał kokardki. :) Nie wiem tylko czy to pomysł Młodych czy standardowe wyposażenie tego wynajętego autobusu.
szczako - Czw Lip 13, 2006 11:31 pm

ten mojej koleżanki kokardek nie miał, więc to pewnie inwencja własna, ale zapytam się, czemu nie ;)
adriannaaa - Pią Lip 14, 2006 8:05 am

Dziewczyny - my również wynajmujemy atobus niskopodłogowy - krótki. I z tego co się orientowałam w MPK, to usługa odebrania gości z USC na Pilsudskiego, dowiezienie ich na salę na jana i cecylii, oraz odebranie ich około godziny 2 i dowiezienie na plac wolności będzie nas kosztowało około 200 - 300 złotych... Ponoć wystarczy kilka dni przed imprezą zadzwonić do MPK i się umówić co do terminu, godzin i trasy.

myślałam o tym, by powtót z imprezy goście już orgnizowali sobie na własną rękę, ale... jana i cecylii jest już w 2 strefie z tego co pamiętam, do tego to będzi neniedziela, noc, więc stawki za kus mogły by być okrągłe...

misia-misia - Pią Lip 14, 2006 9:15 am

adriannaaa napisał/a:


myślałam o tym, by powtót z imprezy goście już orgnizowali sobie na własną rękę


Właśnie u nas tak będzie.
Na 90% zagwarantujemy im przejazd z kościoła do sali. A jak dostana się do kościoła i potem z sali do hotelu czy domów...to już sprawa gości.
Trudno, jakos będą sobie musieli dac radę.

adriannaaa - Pią Lip 14, 2006 10:04 am

misia, szczako - a nie bedziecie miały wyrzutów sumienia, że narazicie gości na dość spore koszty taksówki? w końcu jak imprezy będa na krańcach miasta, to taki przejazd może byc trochę kosztowny...
kryszka - Pią Lip 14, 2006 10:27 am

I tam... od wieków sobie radzili i nikt nie narzekał, teraz to dopiero gości się rozpuszcza. ;)
Ja pomimo tego, że miałam pod Łodzią nie załatwiałam gościom transportu. Raz, że głupio mi byłoby narzucić jakąś konkretną godzinę opuszczenia wesela, dwa, że wynajęcie busika czy autobusu i odwożenie pojedynczych par, którym akurat się zebrało na wychodzenie to wyrzucenie kasy w błoto, a trzy - u nas nikt nie zamówił taksówki - po każdego przyjechał ktoś z rodziny bądź goście zabierali się z innymi.

FifthAvenue - Pią Lip 14, 2006 10:31 am

Dziewczyny, bierzcie pod uwage takze to, ze nie wszyscy goscie beda wychodzili z wesela o tej samej porze. Jedni zostane dluzej, inni szybko beda sie zbierac do domku. POdstawienie autobusu w nocy o konkretnej godzinie to nie zawsze, nie u wszystkich moze byc dobre rozwiazanie przeciez. Ja chyba nie chcialabym isc na wesele i wiedziec, ze o 3 rano zbiorka i wracamy do domku. Przeciez to nie jest taki dramat, ludzie jakos daja sobie rade.. Przyjezdni maja zakwaterowanie w hotelu, a co z Lodzi i okolic moga sobie cos na wlasna reke zorganizowac...
szczako - Pią Lip 14, 2006 10:37 am

hmm... ja sobie odwożenia gości do centrum nie wyobrażam.
sala Madame Synowiecka jest na rogu Wycieczkowej i Woskowej. do tramwaju ... bodajże 3, jest kawałek na piechotkę, jeżdżą autobusy. goście łódzcy mieszkają w każdym możliwym miejscu w tym mieście. goście przyjezdni ulokowani będą w Prząśniczce, więc nawet jeżeli zdecycują się na taksówkę, koszty nie będą wysokie.
wsyszystkich zagranicznych gości umieścimy prawdopodobnie w jendym miejscu, więc zrzutka na taksówkę też nie będzie wielka.
zresztą pamiętam, jak zdziwiło mnie, że u koleżanki autobus podstawili o 3. a co jeżeli większość chce się jeszcze pobawić? początek imprezy mogę narzucić ;) , końca sobie nie wyobrażam.

Lucky - Pią Lip 14, 2006 10:58 am

U nas raczej nie bedzie tego problemu :lol: Goście przyjezdni, z natury bawia sie dopóki gra zespół :shock: to bedzie autokar do ich dyspozycji, więc sami zdecyduja kiedy opuścic sale :D
adriannaaa - Pią Lip 14, 2006 11:04 am

No niby macie rację... u nas raczej będą zamawiać taksówki.... i do tramwaju z jana i cecylii raczej jest kawałek...Poza tym właściele woleli wiedziec do której bedziemy się bawili... a po nas ma pzyjechać kierowca z Głowna, który też wolał by wczesniej wiedziec do której skończy sięprzyjęcie ... no nie wiem..chyba jeszcze będziemy sie zastanawiać nad tym autobusem w 2. stronę...
bajeczka - Pią Lip 14, 2006 9:17 pm

A ja powiem szczerze, że transportu gościom nie organizujemy. Mimo, iż mieszkaja poza Łodzią, a moja rodzina prawie w jednym miejscu. Uważam podobnie jak Kryszka, że teraz goście to juz przesadzają. Wychodzi na to, że w ogóle robia łaske, że zaszczycą pare młodą swoja obecnościa. Jeśli im zależy na pewno uda im sie zorganizować dojazd samodzielnie.
Alma_ - Pią Lip 14, 2006 10:33 pm

Ja też raczej nie wyobrażam sobie zakończenia imprezy o wyznaczonej wcześniej godzinie przez podstawienie środka transportu... Przecież końcówki imprez są zazwyczaj najciekawsze ;)
adriannaaa - Pon Lip 17, 2006 10:17 am

W sumie macie rację - trudno, my gwarantujemy dojazd do sali, i hotele.. zwlaszcza, że dla kilku osób na 2 noce - z piatku na sobotę i z soboty na niedzielę ( większość bedzie jechać 300 km.. a ślub na 15.30 więc....) , to niech oni już sobie zagwarantują powrót - w ostatecznosci sala jest w Łodzi,a nie 40 km za nią,a do tego taksówki sa ogólno dostępne, to nei lata 70 czy 80 gdzie na taksówkę trzeba było czekać dłuzej niż na MPK;)
szczako - Pon Lip 17, 2006 10:38 am

no nareszcie mam informacje. dodzwonić się trudno, ale odpowiedzieli na mail'a (!)
"Koszt kalkulacyjny wynajęcia autobusu na nw. zlecenie wynosi 300, 00 zł
brutto. Rezerwacji dokonuje sie poprzez wypełnienie zlecenia na wynajem i
odesłania na adres: ... bądź fax ...".
zadałam pytanie o niskopodłogowy autobus jednoczłonowy.
dostałam również formularz, który należy wypełnić. jest tam opcja "dodatkowe wymagania", więc myślę, że można ten wystrój wpisać i później z MPK omówić.

katia - Pon Lip 17, 2006 11:13 am

W zalezności od liczby gości - ich transport z kościoła na salę - zamówić można taksówki, które zabierają 9 osób.
jpuasz - Pon Lip 17, 2006 12:51 pm

Dokładnie tak - i to jest chyba wersja o wiele tańsza... Bo to jest chyba jednorazowa dopłata 5 czy 10 zł... Przynajmniej tak było rok temu :roll:
Misiamo - Pon Lip 17, 2006 1:34 pm

Dziewczyny. W ciągu 5 lat byłam na 11 weselach i powiem Wam, że nikt się o transport dla mnie nie martwił. I dla mnie to też nie był problem, bo albo prosiłam kogoś ze znajmych o podwiezienie, albo brałam taksówkę.
misia-misia - Pon Lip 17, 2006 1:57 pm

kryszka napisał/a:
I tam... od wieków sobie radzili i nikt nie narzekał, teraz to dopiero gości się rozpuszcza. ;)
Ja pomimo tego, że miałam pod Łodzią nie załatwiałam gościom transportu. Raz, że głupio mi byłoby narzucić jakąś konkretną godzinę opuszczenia wesela, dwa, że wynajęcie busika czy autobusu i odwożenie pojedynczych par, którym akurat się zebrało na wychodzenie to wyrzucenie kasy w błoto, a trzy - u nas nikt nie zamówił taksówki - po każdego przyjechał ktoś z rodziny bądź goście zabierali się z innymi.


Popieram. Jak zapraszaliśmy gości i mówiliśmy o autobusie spod kościoła do lokalu to kazdy mówił że to spory wydatek ze sobie wszyscy poradzą! To mówili sami goście.
Ale postanowiliśmy jednak podstawic busika. Ale wracać z lokalu do hotelu beda na własną rekę. Bo jak ktos będzie miał życzenie wyjśc z lokalu o 1.30 to o tej godzinie wyjdzie. A znowusz to nie jest jakiś wielgachny wydatek bo z lokalu do hotelu nie jest daleko. Skoro goście przyjechali z Łodzi do Czestochowy na wesele to juz bardziej nie zbiednieją.
Mnie jakoś też nikt nie podwoził na wesele ani z niego nie zabierał. I nie narzekałam.

[ Dodano: Wto Lip 18, 2006 9:26 pm ]
Własnie się dowiedziałam że chyba nici z busika dla gości.
Gościu który wynajmuje busy zaśpiewał sobie 200zł tylko za przejazd z kościoła do sali. :zdziwko: Ciekawe ile by zaspiewał za zawiezienie gości na sale i odwiezienie ich pod hotel...
Na mnie napewno nie zarobi! :zly:
Albo znajdę innego przewoźnika albo zamówię taryfy. Przynajmniej będzie o połowę taniej...

Pusiak - Pon Lip 24, 2006 1:29 pm

Lucky napisał/a:
No właśnie tego się boje :shock:
A jak mi zaczną śpiewac w kościele :wink:


Lucky, spoko, u mnie w autokarze była praktycznie sama młodziez i nie śpiewali w kościele :) Także myślę, że nie ma się o co bac ;)

misia-misia - Wto Sie 08, 2006 5:02 pm

No i jak tu nie zwariować...
Najpierw miał być bus, ale gość chciał za dużo za jeden kurs z kościoła do sali.
Stanęło na taryfach.
Po czym tata załatwił w ostatniech chwili (bo chwilkę później bus zajęliby inni młodzi też na 19 sierpnia) busik za połowę ceny.
Zadatek już dany, więc raczej zmiany nie przewiduję :wink:

kamui - Wto Sie 08, 2006 9:45 pm

my mamy o tyle dobrze ze z domu M do kosciola i do sali jest pare metrow :) i bedziemy szli po blogoslawienstwie do kosciola a goscie przed nami :) ale na sale to juz my jako para mloda ich poprowadzimy :)
gosc - Sro Lip 11, 2007 11:23 pm
Temat postu: przejazd gości weselnych z kościoŁa na salę
nie znalazŁam takiego tematu a jestem mocno zainteresowana.
Rodzina mojego Crissa domaga się od nas rezerwacji busa żeby gości niezmotoryzowanych i przyjezdnych przewieźć na salę. PomyślaŁam, że to trochę nie fair w stosunku do reszty - dla jednych będziemy zamawiać busa a reszta niech sobie radzi sama i wydaje kasę na taxi.
Jak Wy to organizujecie :?: Czy wogóle coś zamawiacie :?:
Ja chyba będę musiaŁa zamówić 2 busy 20-osobowe lub 1 autokar :? Tylko nie mam pojęcia jakie to są koszty a za dużo kasy na takie brewerie nie mamy :zalamany:
Poradźcie coś :roll:

EJ-ET - Sro Lip 11, 2007 11:26 pm

my też chcemy zorganizowac transport spod kościoła dla Gości, zwłaszcza przyjezdnych niezmotoryzowanych. Jest możliwośc wynajęcia autobusu mpk, podobno koszt około 150 zł, ale to pewnie zależy od ilości kilometrów...trzeba się tym bliżej zainteresować w najbliższym czasie!
gosc - Sro Lip 11, 2007 11:38 pm

dzięki Ewuniu
w takim razie jutro będę dzwoniŁa do biura MPK żeby się czegoś bliżej dowiedzieć i dam Ci znać :D

EJ-ET - Czw Lip 12, 2007 12:09 am

aleś Ty zorganizowana! Ja planuję i planuę a Ty już gotowa do telefonowania :)
W takim razie czekam na wieści...

lmyszka - Czw Lip 12, 2007 10:42 am

ja też na początku myślałam o czymś takim ale rodzice wybyli mi to z głowy :) pisałam w moim wątku, czy o was kiedyś na jakimś weselu ktoś się martwił jak dojedziecie z kościoła na salę, bo o mnie nie, każdy da sobie świetnie radę, zresztą ci co nawet przyjadą samochodem mają zawsze wolne miejsca i w ten spoób często docierało się na salę :)
goście sa duzi niech sobie radzą :D

Gabro - Czw Lip 12, 2007 10:59 am

Całkowicie się zgadzam z Imyszką. Goście powinni zadbać sami o siebie. Wiadomo, że należy sie zatroszczyć np. o dziadków, ale na tym koniec. O mnie - jako gościa - nikt nigdy się nie martwił.
gebka - Czw Lip 12, 2007 11:14 am

ja tez bede organizowac dojazd dla gosci bo sa spoza Łodzi :)
gosc - Czw Lip 12, 2007 11:46 am

ja też się w 100% zgadzam z Imyszką. Denerwuje mnie, że mam zapewnić noclegi, wyżywienie, całonocną imprezę alkoholową przy muzyce na żywo i jeszcze przejazd a pewnie i tak nic większego z tego nie będę miała :twisted: :zly:
ale teściowie się uparli bo dali marny grosz i mogą wymagać :bad:

niech mi ktoś przypomni, po co to całe wesele :?: :cry: :zalamany:

gebka - Czw Lip 12, 2007 11:59 am

znaczy u nas ikt tego nie wymaga ale u nas wiekszosc mojej rodziny jest z zza Olsztyna i to jest glownie rodzenstwo mojej may i mysle ze nie znaja na tyle Łodzi zeby sobie transport organizowac wiec wezmiemy zamowimy takiego busa kilkuuosobowego
dominiqsz - Czw Lip 12, 2007 12:22 pm

Na moim slubie będzie około 15 osób z Cypru, ludzie w ogole nie znaja łodzi wiec wole nie ryzykowac i zamówie dla nich busa, zeby przyjechał do hotelu, zawiózł do mnie do domu do kościoła i na sale, a spowrotem to juz wróca sobie taksówkami :)

Ale żeby organizowac przejazd dla osób z łodzi czy tez okolic? Inna sprawa jeśli są to osoby przyjezdne i dodatkowo nie maja własnych samochodów :)

Agnieszka19 - Czw Lip 12, 2007 12:24 pm

My zamawiamy autkoar dla gości przyjezdnych po to żeby nie musieli jechac na sale właśnymi samochodami. Goście z Łodzi mogą załatwić sobie transport. Mogą poprosić znajomych czy cos takiego. :)
gosc - Czw Lip 12, 2007 12:53 pm

no u mnie będzie 8 osób przyjezdnych ale oni jadą prosto do rodziców Crissa, którzy ich poprowadzą ale chyba z wygody rodzice Crissa sobie zażyczyli żebyśmy zorganizowali przejazd. Choć moim zdaniem mogliby sobie zamówić taxi vana i rozłożyć płatność po równo na osobę. Wyszłoby i im a przede wszystkim nam znacznie taniej. Ależ jestem zła :zly: :evil:

[ Dodano: Czw Lip 12, 2007 3:25 pm ]
własnie się zorientowałam, że taki wątek już istnieje :oops: przewóz gości
więc przepraszam Moderatorów i proszę o połączenie wątków :lol:

Niusia80 - Pią Lip 13, 2007 7:44 am

Uważam, że zamawianie transportu dla gości to gruba przesada. W najbliższym czasie jadę na wesele do Tomaszowa Mazowieckiego i mimo, że większość gości będzie z Łodzi organizatorzy, czyli Państwo Młodzi nie zamawiają transportu grupowego. Przecież większość osób posiada samochody, a jeżeli nawet nie to żadnym problemem jest zamówienie sobie taksówki (za którą oczywiście płacą goście).
gebka - Pią Lip 13, 2007 7:58 am

wiesz co nie uważam tego za gruba przesade co innego jest Tomaszów Mazowiecki a co innego jak u mnie jest 15 osób z Olsztyna i nie chce zeby moja najbliższa rodzina bładziła po co maja płacic za 5 taksówek skoro mozna zamowic jedna a poza tym to zależy czy jest to bliska czy troszke dalsza rodzina oni bedą spali u nas i tak troszke głupio było by mi ich zostawic chyba bym sie denerwowała poprostu
EJ-ET - Pią Lip 13, 2007 10:54 am

u mnie jest to jeszcze bardziej złożone - mam Rodzinkę ze Szczecina, Wrocławia, spod Krakowa, z Białegostoku i z innych jeszcze bardziej lub mniej oddalonych miejscowości, dlatego tak jak Gebka organizuję dla nich transport (i nocleg). W końcu to Rodzina. Jak jeździmy do nich, jest podobnie.
magda26 - Pią Lip 13, 2007 3:26 pm

U nas też pojawił się problem transportu gości,szczególnie tych ze strony M - wszyscy są z Bolesławca.Początkowo chcieliśmy wszystkim zapewnić dojazd i wynająć autokar,ale sami zainteresowani powiedzieli,że to nie potrzebne,że poradzą sobie.Także transport tych gości nam odpadł.Za to pojawił się problem z miejscowymi gośćmi.Wesele mamy na drugim końcu miasta niż ślub...no i przy zapraszaniu nasłuchaliśmy się czemu tak daleko i takie tam...i dla świętego spokoju zamówiliśmy pojazd,który zawiezie gości weselnych na sale(wyniesie nas to 300zł),ale powrotną podróż muszą sobie zapewnić sami.Także więcej problemu sprawili miejscowi,ale co poradzić...
podrozniczka - Pią Lip 13, 2007 11:00 pm

Ja bede miala gosci z zagranicy i tez zdecydowalam sie zorganizowac transport jako ze Lodzi nie znaja.
Dziewczyny moze Was to zainteresuje - moj tato podjechal do PKS i zarezerwowal bus na 20 kilka osob. Cena za 1 godz 53zl (liczone od wyjazdu z zajezdni) i uwazam ze to bardzo tanio!

Koalinha - Pon Sie 20, 2007 12:10 am
Temat postu: PKS transportuje tak tanio?
Cześć Podrozniczka, czy możesz potwierdzić, że to było rzeczywiście 53 złote? Bardzo tanio. Widzę, że jesteś już "po", więc napisz, proszę, wrażenia. 53 złote za godzinę, a co z kilomentrami? Był jakiś limit? Jaki był ten bus? W miarę elegancki? No i na jakiej trasie transportowaliście gości? Bo ja też będę miała gości zagranicznych i muszę ich przywieźć z Okęcia. Trochę boję się kosztów, ale Twój post wprawił mnie w złoty nastrój :lol:
gosc - Sro Wrz 19, 2007 10:06 pm

Ja również zapewniŁam weselnikom transport z KościoŁa na salę weselną. Autokar (50-osobowy) bardzo się gościom podobaŁ. Ja osobiście go nie widziaŁam ale skoro goście byli zadowoleni to znaczy, że byŁ super. ZapŁaciŁam za kurs 250 zeta. Jeśli ktoś byŁby zainteresowany mogę podać namiary na prv.
tofee - Wto Kwi 08, 2008 1:46 pm

My się zastanawiamy czy lepiej autokar czy może dwa busy. Chcemy też zapewnić gościom transport powrotny do centrum po imprezie, aby kazdy mial blizej taxi do domu. Wesele mamy za miastem.
SYLWECZKA - Nie Kwi 20, 2008 6:00 pm

My też zastanawiamy się nad transportem gości.

Mamy zamiar zorganizować noclegi dla przyjezdnych gości i wtedy trzeba by było przewieść ich z sali do miejsca noclegowego, a później zawieść ich na poprawiny na salę.
Wesele mamy w Konstantynowie Łódzkim, a ślub na Widzewie, więc jest to spora odległość. Czy uważacie, że z kościoła na salę też powinniśmy organizować gościom transport?

Macie jakieś namiary na firmy przewozowe, busy, autobusy?

Proszę o opinie i podpowiedzi, bo nie wiemy jak wybrnąć z sytuacji, żeby nie pochłonęło to kolejnej porcji dużej gotówki, a żeby goście byli zadowoleni

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

słonko - Nie Kwi 20, 2008 6:15 pm

Ja raczej uważam, że "należy" zapewnić gościom transport z kościoła na salę, a dalej już każdy sobie, bo przecież z wesela każdy wychodzi wtedy kiedy chce i nie chciałabym nikogo zmuszać do wcześniejszego wyjścia albo do czekania, bo transport będzie już o tej albo dopiero o tej godzinie.
MalaJu - Nie Kwi 20, 2008 7:05 pm

dokladnie slonko, dlatego my postaramy sie "upchnac" wszystkich do samochodow. Mialam juz kiedys przyjemnosc przysypiac za ławką, czekajac, az wieksza grupa weselnikow sie zbierze, by mozna bylo odwiesc nas na nocleg. Chce uniknac tego na swoim...
tofee - Nie Kwi 20, 2008 10:55 pm

Ale ja myślałam o transporcie na koniec dla chętnych i tych wytrwałych ... jak ktoś chce wyjść wcześniej ... jego wola ... nikogo do siedzenie przymuszać nie będę. A dla tych co się doskonale będą bawić ... bonus w postaci transportu :razz:
MalaJu - Nie Kwi 20, 2008 11:12 pm

to taki to spoko, przynajmniej nie beda siedzieli do 7 rano - zapakujesz ostatnich i wio, spac ;) Tyle ze ja mam male wesele, to do dwoch busow weszliby wszyscy potrzebujacy transportu :D
tofee - Nie Kwi 20, 2008 11:14 pm

Ja jeszcze sie zastanawiam czy to ma być autokar czy np 2 busiki po 12 osób ...
lobuziak - Pon Cze 23, 2008 10:50 pm

Jej mam dokładnie taki sam dylemat
ale widze ze osamotniona w tym nie jestem

Dla mnie od poczatku było oczywiste ze bedzie autokar
ze dla gosci z daleka ktorzy nie maja w Bełchatowie rodziny zeby u niej przenocowac
to dostana domek
Na słoku wynajęcie domku 6 osobowego kosztuje 120 PLN na dobe

No ale sie okazało ze mamy są przeciwne

pomimo tego ze ja z moim kochaniem placimy za wesele i wcale rodzicow o pieniadze nie poprosilismy to oni uwazaja ze to zbedny wydatek
ze kiedy my jezdzimy na wesela to nas nikt nie pyta czy mamy gdzie spac i czym dojechac :/

No i teraz to nie wiem co zrobic

z jednej strony maja racje
w sumie jak ktos nie wie gdzie kosciul jest to jedzie do mlodych do domu
i pozniej za orszakiem
i po problemie

nie jestem jednak przekonana
bylismy na weselu z autokarem i powiem ze sie przydal
bo ja bylam osoba towarzyszaca swiadka
on pojechal z mlodymi
a ja miala jechac z kolega ktory jednak do mlodej nie dotarl (dziewczyna sie nie mogla wyszykowac) i nawet do kosciola sie spoznili
gdyby nie to ze autobus ruszyl na koncu zostalabym sama pod blokiem u mlodej :/

Dorotka847 - Sro Lip 16, 2008 4:47 pm

Ja żadnych autokarów nie przewiduje, bo :
1. u mnie w rodzinie nie ma takiego zwyczaju
2. to dodatkowe koszty :kwasny:
Wiem jednak, że w rodzinie K chyba część gości się spodziewała jakiegoś transportu (ślub i wesel poza Łodzią). Więc ich brutalnie uświadamiamy, że nie będzie transportu :] a jak ktoś nie będzie miał, czym wrócić to odwiezie ich Tata K :mrgreen: .

Martysia - Wto Lip 22, 2008 2:50 pm

my mamy gości z Włoch, którzy przylatują na Balice, no więc wyobraźcie sobie! Ponieważ to rodzina i przyjaciele mojego P. to nie zostawimy ich na pastwę losu w obcym kraju tylko zamówiliśmy dla nich autokar i bus z firmy Gawroński, który przywiezie ich z Krk do Łodzi, a po weselu z powrotem z Łodzi na lotnisko w Krk....odległość dość duża więc masakra, płacimy 5000 zł :kwasny: niestety loty z Milano do Łodzi były...ale niedawno odwołali :kwasny: natomiast w Łodzi wynajęliśmy autobusy niskopodłogowe z MPK tylko dla gości oczywiście:D z hotelu Ambasador do Katedry i z kościoła do hotelu (tam też jest sala weselna)- to dla Włochów, a polscy goście przyjezdni będą w innym hoteliku, troszkę w innej części Łodzi, więc tam też będzie czekał na nich autobus, który przewiezie ich do Katedry a potem do Ambasadora. A za noclegi płacimy my, zarówno dla wszystkich włoskich jak i polskich gości, więc już w ogóle...Jestem happy i aż dumna, że tak się zorganizowaliśmy. A w Łodzi zdecydowaliśmy się na MPK bo jest tanio (360 zł), a firma prywatna typu gawroński chciała ponad 1000 zł
caixa - Nie Mar 29, 2009 12:22 pm

Orientujecie się może na ile przed ślubem trzeba rezerwować taki autobus? Zastanawiam się czy może go nie wynająć . Z naszego kościoła na salę trzeba przejechać przez całe miasto. Z drugiej strony ja często jak byłam na ślubach prosiłam kogoś żeby mnei zawiózł na ślub a później na salę. Po weselu wracaliśmy już Taxi. Nie wiem czy taki autobus jest konieczny kiedy większość gości jest z Łodzi :?
Tissaia - Nie Mar 29, 2009 4:26 pm

Jak najszybciej. My załatwialiśmy niedawno w MPK i już było na styk, bo jest sporo chętnych na wynajęcie autobusów na tego typu okazje. Tak więc 2-3 mies. przed to wcale nie jest zbyt wczesny termin, a przy większych ilościach gości (i aut) to można jeszcze wcześniej.
kata100710 - Pon Maj 24, 2010 7:45 pm

Czy macie może jakieś sprawdzone namiary na wynajem busa dla gości? albo orientujecie się na bieżąco w cenach? ja mam ślub w Łodzi a wesele w Poddębicach więc próbuje sobie uzmysłowić ile mnie to może kosztować taki transport tam i z powrotem .
misiao1983 - Pon Maj 24, 2010 9:01 pm

Też jestem zainteresowana ceną, bo u nas z kolei prawdopodobnie będziemy zamawiać busa dla znajomych z Koluszek, dojazd na ślub i wesele do Łęczycy czyli około 70 km.
mała9364 - Wto Maj 25, 2010 8:15 am

Hej!My też cały czas szukamy transportu :( .
Ślub mamy na piotrkowskiej przy Czerwonej a wesele na Kolumny

slubzcharakterem - Wto Maj 25, 2010 5:21 pm

mała9364 napisał/a:
Hej!My też cały czas szukamy transportu :( .
Ślub mamy na piotrkowskiej przy Czerwonej a wesele na Kolumny


Proponuję zadzwonić do Urzędu Gminy Brójce, to jest jakieś 10 km od ul. Kolumny. Mają tam kilka autobusów i chyba coś mniejszego też. Tel do urzędu: 042-214-03-76

Pozdrawiam

anooleczka - Sro Wrz 22, 2010 11:01 am

Dziewczeta :)
Czy znacie moze jakis kontakt do taniego transportu na terenie Lodzi??
Chodzi o przewiezienie gosci z hotelu/motelu do kosciola, pozniej z kosciola na sale i pozniej z sali do hotelu/motelu.
Prosze o pomoc :)

paulii - Sro Wrz 22, 2010 3:07 pm

anooleczka napisał/a:
Dziewczeta :)
Czy znacie moze jakis kontakt do taniego transportu na terenie Lodzi??
Chodzi o przewiezienie gosci z hotelu/motelu do kosciola, pozniej z kosciola na sale i pozniej z sali do hotelu/motelu.
Prosze o pomoc :)


anooleczka zapytam mojego taty, bo on ma kolegę, który zakłada firmę transportową. Namiary Ci wyślę na privie, jesteś zainteresowana?

anooleczka - Sro Wrz 22, 2010 4:18 pm

paulii, pewnie.. ale spokojnie dopiero na przyszly rok (w dodatku nie wiem dokladnie kiedy- nie mamy jeszcze terminu) :D
M4rcysi4 - Czw Wrz 23, 2010 2:22 pm

Cóż u mnie z racji tego ,że część gości bedzie z Bełchatowa ,a impreza wypadła w Piotrkowie na koniec o konkretnej godzinie(ok.5-6) będzie podstawiony autobus ,albo bus w zależności od ilości gości. Oczywiście transport będzie też z kościoła na salę. Pozostali goście to Piotrków (oni będą swoimi samochodami lub zorganizowanym przez siebie transportem) i przejezdni ,którzy będą mieli nocleg ze śniadaniem więc również swoimi samochodami. :)
All-me - Czw Kwi 28, 2011 10:56 am

My niestety będziemy musieli zamówić transport... :roll: , nie cieszy mnie to ale sale mamy 25 km od kościoła...sala jest poza Łodzią więc goście mieliby problem z dojazdem.

[ Dodano: Sro Lip 13, 2011 2:29 pm ]
DZwoniłam do MPK - oni wynajmują autobus tylko na terenie Łodzi.
PKS pani powiedziała, że mam dzownić miesiąc przed ślubem...a na chwilę obecną byłaby lipa...został by nam autobus na 19 osób a potrzebujemy na 60... :roll:

tomcia - Pon Sie 15, 2011 2:33 pm

All-me napisał/a:
My niestety będziemy musieli zamówić transport... :roll: , nie cieszy mnie to ale sale mamy 25 km od kościoła...sala jest poza Łodzią więc goście mieliby problem z dojazdem.

[ Dodano: Sro Lip 13, 2011 2:29 pm ]
DZwoniłam do MPK - oni wynajmują autobus tylko na terenie Łodzi.
PKS pani powiedziała, że mam dzownić miesiąc przed ślubem...a na chwilę obecną byłaby lipa...został by nam autobus na 19 osób a potrzebujemy na 60... :roll:

All-me, my równiez mamy z koscioła na salę 20-25 km, w zależności od trasy, a sala w Adriatico w Andrespolu, więc tuż poza administracyjnymi granicami Łodzi, ale przyłączam się do wczesniejszych opinii, że transport gości na terenie miasta i okolic nie jest nieodzowny. Nie wiem jak u Ciebie w rodzinie, ale u mnie nikt do tej pory tym się specjalnie nie przejmował, a i ja tego nie wymagałam... Do auta wchodzi te 4-5 osób, jedna osoba nie pije, albo po prostu bierze się taxi-nie jest to gigantyczny koszt po podziale.

Emmi - Pon Sie 15, 2011 4:44 pm

są też firmy prywatne ale one z tego co dzwoniłam przed swoi ślubem liczą sobie od 400zł wzwyż za wynajęcie autokaru.moja siostra zresztą też tyle płaciła .....my w mpk zapłaciliśmy 130zł za godzinę.....
kasiechna - Sro Paź 05, 2011 5:27 pm

Witajcie
my z mężem zamawialiśmy autokar ze Zgierza z firmy Koro. Przejazd obejmował Pabianice - Łódź(kościół) - Aleksandrów Łódzki (sala) oraz przyjazd na 5.00 rano pod salę i zabranie gości do Pabianic. Kosztowało nas to 1000zł ale goście byli bardzo zadowoleni. Wynajęcie busa kosztuje mniej więcej tyle samo...

takasama - Nie Paź 09, 2011 5:52 pm
Temat postu: transport gosci
My zamówilismy takich fajnych dwuch chłopaków potrzeba nam bylo przewiesc 11 osób na sale do Niesiecina z Łodzi naprawde godni polecenia mają dwa busy ale ilu osobowe to nie wiem ugodowi i reprezentacyjni "nie jak co drugi taxi najarane i prawie w dresach"!Jutro postaram sie znalesc kontakt do nich to wam napisze!My płacilismy za gosci za sam dojazd na sale ale z tego co wiem ze pare"ciotek i wujków"wracało z nimi do lodzi!
Karolina1984 - Wto Gru 20, 2011 11:44 am

Ma jako że nasz samochód to VW transporter z 9 miejscami, dogadamy się z sąsiadem żeby za parę groszy rozwiózł gości np o północy i potem co godzinę- do miejsca noclegowego. I tyle.
waleczna83 - Nie Sty 08, 2012 1:15 pm

my natomiast mieliśmy tramwaj-autobus ten który jeździ w manufakturze, polecam na krótkie trasy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group