Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Koszty związane ze ślubem i weselem

gosia - Czw Kwi 29, 2004 6:57 pm
Temat postu: Koszty związane ze ślubem i weselem
Kalkulator kosztów ślubnych


edit: zmieniłam tytuł wątku na bardziej czytelny
kryszka

tweety - Pon Maj 03, 2004 10:43 pm

Mnie wyszło jakieś 12000
Kati - Pon Maj 03, 2004 10:53 pm

Nam wyszło razem około 25000
Na pól daje 12500

marchefka - Sro Maj 05, 2004 1:29 pm

a ja juz za kilka dni napisze wam dokladnie, ile co kosztowalo, bo jestem na etapie zliczania rachunkow :)
marchefka

scorpionka - Sro Sie 04, 2004 1:42 pm

mnie wyszlo 14000
Jelonek - Sro Sie 04, 2004 2:19 pm

a mnie ponad 16000 :( boshhhheee
just_Kate - Sro Sie 04, 2004 3:21 pm

Trudno mi jest to wyliczyć dokładnie, ale w zaokrągleniu moi rodzice zmieścili się w 9000 (męża rodzice wydali dużo mniej), ja ze swojej strony na wszystko co mnie dotyczyło wydawałam sama - około 2500. Staraliśmy się nie przesadzać w kosztach, ale jednocześnie kombinowaliśmy, żeby było i nie za drogo i dobrej jakości... chyba się udało... :)
marchefka - Sro Sie 04, 2004 3:35 pm

U mnie impreza kosztowala 18 000 zl. A czas byl goracy, bo akurat wszystko bylo drozsze ze wzgledu na to, ze jak wejdziemy do unii, to nam wszystko wyzra cudzoziemcy...
marchefka

pipi - Czw Sie 05, 2004 9:28 am

Ja nie liczyłam dokładnie, ale u mnie to wyszło znacznie więcej, więc nie martwcie się dziewczynki
becia - Czw Sie 05, 2004 2:32 pm

To myślę, że ja też w tej górnej granicy wydatków bnędę się mieścić i powyżej 20 000 zł to na pewno wyjdzie.
Czyli chyba jeszcze więcej uśmiechniętych twarzy wiedzę.




ślubuję 25.09.2004

Agniesia - Sob Paź 23, 2004 2:29 pm

nie podoba mi sie ten kalkulator - skad ja tyle kasy nazbieram :(
ewe - Wto Lut 01, 2005 10:07 pm
Temat postu: Koszty związane z weselem
Mam do Was takie pytanie - ile w sumie wydaliście na wesele(i na ile osób mieliście to wesele)Chodzi mi zupełnie o wszystko bez żadnych podziałów. Wiem ze może nie powinnam zadawać takich pytań ale do mojego wesela jeszcze dalego właśnie ze względu na to że nie mamy na nie pieniędzy :roll: Więc chce wiedzieć ile musimy "uzbierać". Jak ktoś nie chce pisac na forum to proszę o wiadomości na maila: ewe@neostrada.pl
Agni - Sro Lut 02, 2005 2:19 pm

ja moge na razie tylko oszacować - wiele rzeczy się dolicza i wydaje się stopniowo.. :roll:


chodzi ci o samo wesele czy również ślub (czyli ubrania itd.)? jeśli wszystko to ja przy 70 osobach i raczej standardowych cenach (np.restauracja 120/osoba) to koszt jest pomiędzy 15-20tys. :roll:

Kati - Sro Lut 02, 2005 2:22 pm

Koszt powinien wyjść nam około 20 tys. A powiem szczerze, że można za mniej :roll:
josephine - Sro Lut 02, 2005 10:26 pm

zgadzam się z przedmówczyniami - w sumie około 20 tys
i pewnie że można za mniej!!!

juttah - Sro Lut 02, 2005 10:30 pm

Ale czy są szanse, żeby choć część się zwróciła? Ja jak liczyłam to mi wyszło 30 tysięcy,a liczyłam suknię za 1500, także nie wiem czemu wam tak mało...
just_Kate - Sro Lut 02, 2005 11:11 pm

juttah - da się za mniej. Nie wiem co prawda ile wydali teściowie, ale dużo mniej niż moi rodzice (z racji mało licznej rodziny), a moi wydali ok. 8 tyś. Ja wydałam do tego ok. 2 tyś. W sumie -razem- zamknęliśmy się chyba w ok. 15 tyś. może trochę więcej... da się, ale oczywiście, jak ktoś się uprze. :wink: No i wcale nam to tak strasznie biednie nie wyszło :lol:
Kati - Czw Lut 03, 2005 8:08 am

Ja np na początku myślałam że orkiestra będzie kosztaowała 2.500-3.000 a zapłaciliśmy 1600... czasem miłe niespodzianki się trafiają :wink:
Agni - Czw Lut 03, 2005 10:08 am

30tys? to bardzo dużo: chyba że bardzo duża rodzina :roll: Jeśli do 100osób wesele - to chyba coś przeszacowałaś koszty :wink: np.planujesz występ Krawczyka.. :wink:
tusia_queen - Czw Lut 03, 2005 11:23 am

U nas będzie koło 100 osób i samo wesele bez poprawin
jak liczylismy to wszysto wyjdzie koło 26 Tyś.
z czego moi rodzice zapłacą około 1/3
a resztę rodzice P.

Agni - Czw Lut 03, 2005 1:53 pm

można to szybko podliczyć:

http://www.slubinfo.pl/porady/kosztorys.htm

ja w ten sposób oszacowałam nasze własne koszty i niewiele się pomyliłam (własne to znaczy sprawy organizacyjne, fotograf, orkiestra, samochód, kwiaty, i kosmetyczne..)

jednak żeby nieprzeszacowywać warto się zorentować w realnych cenach a nie liczyć że jak usługa jakaś 1500,- to załóżmy że 2000.. wtedy faktycznie może wyjść o wiele więcej a właśnie na takich "drobnych" oszczędnosciach pomniejsza się całą sumę..

aggna - Sro Lut 09, 2005 6:25 pm

Dziewczyny macie bardzo drogie wesela moja impreza (przeliczajac) wyniesie okolo 12 tys.
Ale to jest wstepny kosztorys (moze sie cos zmieni i cena pojdzie w gore) :cry:

bajeczka - Nie Mar 20, 2005 9:18 pm

Czy to są ceny na 1 osobe czy za wesele jako całosć?

Jestem przerażona, bo mi wychodzi grubo ponad 20 000. :oops:

megi - Nie Mar 20, 2005 11:38 pm

a więc my na 100 osob z poprawinami, i wszystkim ponad 30000tys
joa - Pon Mar 21, 2005 8:33 am

Nasze wesele oceniamy na jakieś 16000 + ubrania slubne.
Wesele na jakies 70 osob, bez poprawin.Główny koszt-ok. 11000+ alkohol to impreza.

juttah - Pon Mar 21, 2005 12:03 pm

My na 80 osób + poprawiny, około 16 tysięcy.
Pusiak - Pon Mar 21, 2005 4:37 pm

My wesele na 140 osób bez poprawin - około 30000 zł
Anion - Pon Mar 21, 2005 10:46 pm

Na razie po baaaaardzo wstepnym oszacowaniu wychodzi troche ponad 10000. Ale na pewno sie cos tam jeszcze "przyplącze" wiec myślę że ostatecznie dobrniemy do jakichś 12000. Wesele mamy na 45 osób , jednodniowe. :)
Pusiak - Czw Maj 19, 2005 7:25 pm

No mnie już wyszło ponad 30000... Jezu... :shock:
fjona - Pią Maj 20, 2005 10:14 am

ja jeszcze nie robiłam wyliczen ale ten kalkulator wyliczył mi mniej niż ja sobie planowałałm :) więc jest nieźle. ale pewnie pominełam jakieś istotne wydatki :(
Kasiawka - Pią Maj 20, 2005 10:25 am

Właśnie dziś rano liczylismy wydatki, całe wesele na okło 90 osób bez poprawin, ze strojami, i wszystkimi potrzebnymi rzeczami na tę okolicznośc wyniosa nas około 25 000 zł Wydaje mi się, ze to dużo...
gambi - Pią Maj 20, 2005 10:36 am

KasiaK napisał/a:
Właśnie dziś rano liczylismy wydatki, całe wesele na okło 90 osób bez poprawin, ze strojami, i wszystkimi potrzebnymi rzeczami na tę okolicznośc wyniosa nas około 25 000 zł Wydaje mi się, ze to dużo...


Kasiu to jest bardzo duzo jesli chodzi o wydanie tylu pieniedzy na jeden dzien, ale jesli chodzi o wesele, to wydaje mi sie ladnie to wszystko sobie zaplanowaliscie i na 90 osob to jest to suma przystepna - niestety, czemu to wszystko musi tyle kosztowac :evil:

Mysle ze my bedziemy mieli podobnie, mam nadzieje, ze uda sie troche mniej, ale w koncu wesele mamy mniejsze

Pusiak - Pią Maj 20, 2005 10:45 am

Kasiu, gambi ma racje... jak spojrzysz na mój wpis to zobaczysz, że mnie wyszło już ponad 30000, a też mam wesele bez poprawin, tyle że mam zaplanowanych nieco więcej gości, bo około 120 osób... no i trochę koszty zawyża mi bryczka i obrączki :D Ale warto :!: Pamiętaj, że jakąs część zapewne "odzyskacie" w formie prezentów, chociaż takie stawianie sprawy jest... hmmm... brakuje mi słowa... My pewnie to co dostaniemy zużytkujemy na pokrycie kosztów remontu mieszkanaka, lub na budowę domku Naszego:0 :) Albo na podróż poślubną :D
Kasiawka - Pią Maj 20, 2005 10:45 am

Też mi się wydaje, że to dużo jak na jeden dzień, no ale cóż, wesele to teraz niezły interes i wszyscy wariuja z cenami, mam namyśli ceny za salę, za suknię ślubną, wiązanki, wynajem samochodu, dekoracje itd... Może zmieścimy się w 20.000, ale coś kiepsko to widzę. I tak oszczędzaliśmy i staralismy sie nie szaleć.
R. stwierdził, że za taka kasę mielibysmy niezłe auto... :? - w sumie ma rację i jeszcze byłoby an więcej dni a nie na jeden :wink:

Daffodil - Pią Maj 20, 2005 12:36 pm

Mnie wyszlo kolo 12000 czyli tak jak wyliczalismy wczesniej, tylko ze u mnie przyjecie na 50 osob bez poprawin i samochod odpada bo jedziemy wlasnym:)a i tak mysle sobie ze 12000 na 1 dzien to sporawo...no ale coz poradzic:)
Rene - Pią Maj 20, 2005 1:51 pm

Znam kalkulator, bardzo dobra rzecz i jaka przydatna.

Jeżeli chodzi o koszty wesela to ciężko mi powiedzieć ile to będzie kosztowało.
Nas osobiście ok 3.000, bo za jedzenie i dekoracje płacą moi rodzice natomiast za hotel i obiad (tylko obiad) sobotni teście.

Dla mnie liczy się tylko to co my wydamy czyli jakieś 3.000 :mrgreen:

Kot - Pią Maj 20, 2005 1:55 pm

Rany Rene twoje wydatki na wesele zrobiły na mnie duże wrażenie, u nas nawet w wersji bez typowego przyjęcia weselnego - tylko obiad i tak wychodziło z kalkulacji duuużo więcej
Filomena - Pią Maj 20, 2005 1:55 pm

A ja po podliczeniu mam ochotę wszystko odwołać :smut: Moje roczne dochody diabli biorą (tzn. przemysł weselny) :dead:
Kasiawka - Pią Maj 20, 2005 1:58 pm

Rene napisał/a:
Znam kalkulator, bardzo dobra rzecz i jaka przydatna.

Jeżeli chodzi o koszty wesela to ciężko mi powiedzieć ile to będzie kosztowało.
Nas osobiście ok 3.000, bo za jedzenie i dekoracje płacą moi rodzice natomiast za hotel i obiad (tylko obiad) sobotni teście.

Dla mnie liczy się tylko to co my wydamy czyli jakieś 3.000 :mrgreen:


Według takich obliczeń to ja z R. płacimy około 10000 a reszta rodzice po połowie :wink:

Mika - Pią Maj 20, 2005 2:30 pm

Mi też niestety wyszło ok. 25.000zł. Oszczędzamy jak możemy, ale mimo wszystko grosz do grosza :smut:
Kasiawka - Pią Maj 20, 2005 2:38 pm

Mika napisał/a:
Mi też niestety wyszło ok. 25.000zł. Oszczędzamy jak możemy, ale mimo wszystko grosz do grosza :smut:


Mika my tak samo oszczędzamy, ale po prostu ten "interes" tyle kosztuje :?

Mika - Pią Maj 20, 2005 2:56 pm

Niestety Kasiu płaci się za to jedno słowo ślub :evil:
Filomena - Pią Maj 20, 2005 3:08 pm

I dlatego ja zaczynam knuć, jakby tu kupic bukiet ślubny pod innym hasłem. W ostateczności wykonam go sama.
Mika - Pią Maj 20, 2005 4:05 pm

Proponuję Ci w takim razie wizytę w kwiaciarni na ul. Piotrkowskiej 59 byłam tam i wiem, że płaci się tam tylko za bukiet nie za nazwę.
gambi - Pią Maj 20, 2005 4:09 pm

Mika tzn w jakich cenach tam maja bukiety??
Mika - Pią Maj 20, 2005 4:18 pm

Za 50-60zł to już mogą zrobić fajny bukiet. Tania kwiaciarnia jest też na Tuwima kawałek za Kilińskiego jadąc w stronę Sienkiewicza po lewej stronie, tam pani się chwaliła, że zrobiła ładną wiązankę już za 30zł.
Filomena - Pią Maj 20, 2005 4:45 pm

No to mi troche ulżyło. Dziekuje wam niezmiernie za te namiary. Na pewno sprawdzę. :D
Mika - Pią Maj 20, 2005 4:55 pm

Nie ma sprawy jak będę miała nowe namiary to dam znać. Przeczytaj jeszcze ten wątek, który poświęcony jest bukietom ślubnym: gdzie kupić i za ile http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
Kasiawka - Pon Maj 23, 2005 8:11 am

W sobotę kupilismy garnitur i buty i wyszło duzo taniej niż planowalismy więc jestesmy tak 500 do przodu :mrgreen:
bajeczka - Pon Maj 23, 2005 12:50 pm

KasiaK napisał/a:
W sobotę kupilismy garnitur i buty i wyszło duzo taniej niż planowalismy więc jestesmy tak 500 do przodu :mrgreen:


Gratuluję - to się nazywa redukcja kosztów :)

Kasiawka - Pon Maj 23, 2005 12:59 pm

bajeczka napisał/a:
Gratuluję - to się nazywa redukcja kosztów :)


Pewnie a najszczęśliwszy jest mój R. bo on powiedział, że więcej jak 600 zł za garnitur nie da, a tu 800 zł zapłaciliśmy z butami i kamizelka żakardową :D

bajeczka - Pon Maj 23, 2005 1:50 pm

KasiaK napisał/a:
bajeczka napisał/a:
Gratuluję - to się nazywa redukcja kosztów :)


Pewnie a najszczęśliwszy jest mój R. bo on powiedział, że więcej jak 600 zł za garnitur nie da, a tu 800 zł zapłaciliśmy z butami i kamizelka żakardową :D


Jak widąć narzeczona ma siłę perswazji. :)

Kasiawka - Pon Maj 23, 2005 1:53 pm

bajeczka napisał/a:
KasiaK napisał/a:
bajeczka napisał/a:
Gratuluję - to się nazywa redukcja kosztów :)


Pewnie a najszczęśliwszy jest mój R. bo on powiedział, że więcej jak 600 zł za garnitur nie da, a tu 800 zł zapłaciliśmy z butami i kamizelka żakardową :D


Jak widąć narzeczona ma siłę perswazji. :)



A jak, ktos musi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mika - Pon Maj 23, 2005 4:10 pm

No to ja jestem lepsza za 2 garnitury jeden na nasz ślub drugi też na ślub ale brata stryjecznego zapłaciliśmy 500 zł :D Bardzo się cieszę, że nam się udało za jednym zamachem oba bo mój M. nie cierpi chodzić po sklepach a tym bardziej jak sobie ma coś kupić.
Kasiawka - Wto Maj 24, 2005 6:37 am

Mika napisał/a:
No to ja jestem lepsza za 2 garnitury jeden na nasz ślub drugi też na ślub ale brata stryjecznego zapłaciliśmy 500 zł



No naparwdę niezła cena. Gratulacje, hm, czy Twój przyszły mąż zauważył, jaką będzie miał oszczędna żonkę??? :wink: :wink: :wink:

Pusiak - Wto Maj 24, 2005 6:57 am

Mój miś też sobie niedawno nabył garnitur za 250 zł.... więc znaczy, że można :D Ale na ślub będzie sobie szył surdut :D
Kasiawka - Wto Maj 24, 2005 7:01 am

Pusiak napisał/a:
Mój miś też sobie niedawno nabył garnitur za 250 zł.... więc znaczy, że można :D Ale na ślub będzie sobie szył surdut :D


Pewnie, że można, mój R. tez przymierzał w takiej cenie, ale po prostu nie pasowały, ale akurat garnitur to spokojnie możńa kupić poniżej 500 zł, szkoda, że z naszymi kreacjami tak nie ma... :(

Pusiak - Wto Maj 24, 2005 7:41 am

Jasne, że szkoda... chociaż to bardzo ciekawe... Jak kupuje Młody garnitur, to płaci za niego 500 zł, a potem może w nim iść na bal Sylwestrowy, na ślub w rodzinie, itp., a My płacimy za kieckę 2000 i zakładamy ją raz w życiu... ?mieszne... :D
Kasiawka - Wto Maj 24, 2005 7:47 am

Pusiak napisał/a:
Jasne, że szkoda... chociaż to bardzo ciekawe... Jak kupuje Młody garnitur, to płaci za niego 500 zł, a potem może w nim iść na bal Sylwestrowy, na ślub w rodzinie, itp., a My płacimy za kieckę 2000 i zakładamy ją raz w życiu... ?mieszne... :D


Właśnie o tym samym myślałam jak R. kupował garnitur, to trochę niesprawiedliwe. On właściwie wszystko może potem nosić, garnitur, buty, koszulę, no nieco gorzej z kamizelka żakardową. A my co :?: Sukienka na raz, butów białych też się nie nosi zbyt często - zalezy jaki fason -model i czy w ogóle jeszcze kiedyś zostaną założone, welon, bolerko - hm, no chyba żeby straszyć w jakimś zamku :mrgreen:


p.s. Rozmawiałam z mamą o wydatkach, liczyłyśmy ile potrzeba, co jest czego nie ma, no i ja zaczęłam mówić, że tyle kasy na jeden dzień,a moja mama na to, że to nie na jeden dzień tylko na całe życie :mrgreen: , no a jak się z tego punktu widzenia spojrzy faktycznie jest inaczej...

Pusiak - Wto Maj 24, 2005 8:37 am

No jakby nie patrzeć, to twojamama ma święta rację :D
A straszyc w zamku nie zamierzam :lol:

Kasiawka - Wto Maj 24, 2005 8:39 am

Pusiak napisał/a:
No jakby nie patrzeć, to twojamama ma święta rację :D
A straszyc w zamku nie zamierzam :lol:


No ja też nie chce straszyć :mrgreen:
Więc chyba w welonie po slubie juz nigdzie nie wystąpimy :?

Pusiak - Wto Maj 24, 2005 8:45 am

heh :cry:
No ale własnie dlatego uważam, że na stroju Panny Młodej, dodatkach oraz makijażu, fryzurze i paznokciach nie maco oszczędzać :!: Tylko raz w życiu będziemy tak wyglądać :!:

Mika - Wto Maj 24, 2005 1:44 pm

KasiaK napisał/a:
No naparwdę niezła cena. Gratulacje, hm, czy Twój przyszły mąż zauważył, jaką będzie miał oszczędna żonkę??? :wink: :wink: :wink:

Dzięki Kasiu. Spróbowałby tylko nie zauważyć :wink: Sam chciał garnitur bo go wykorzysta, na szczęście podobał mu się tak jak i mi zapinany na 4 guziki :)

Kasiawka - Wto Maj 24, 2005 1:49 pm

Mika napisał/a:
Dzięki Kasiu. Spróbowałby tylko nie zauważyć :wink: Sam chciał garnitur bo go wykorzysta, na szczęście podobał mu się tak jak i mi zapinany na 4 guziki :)


Hm, to dobrze, ze zauważył.

Kurcze, alez Wy jesteście dokładne, ja kupowałam w sobotę garnitur z moim R. ale ile on ma guzików nie mam pojęcia :(

Mika - Wto Maj 24, 2005 1:58 pm

Kasiu to nie kwestia dokładności. W rodzinie mam krawcową wiele się od niej nauczyłam i to chyba przez to zwracam większą uwagę na niektóre rzeczy. Klasyczny garnitur ma 3 guziki te z 4 są podobno teraz modne. Nie kierowałam się jednak modą poprostu uważam, że jest bardziej elegancki i lepiej w nim M. wyglądał. Poza tym on codziennie chodzi w garniturze klasycznym do pracy więc na swój ślub może mieć inny fason prawda? :wink:
Kasiawka - Sro Maj 25, 2005 6:28 am

No tak teraz rozumiem skąd u Ciebie taka dokładność, bo już się przestraszyłam, że ja cos przeoczyłam :mrgreen: i za mało sie interesowałam zakuper mojego R. :mrgreen:
Akane - Sro Sie 24, 2005 7:43 am

Odświeżam temat i przy okazji podrzucam drugi kalkulator:
http://www.slubinfo.pl/porady/kosztorys.htm

martucha - Sro Sie 24, 2005 10:36 am

Nam wyszło ok. 20000 zł :shock: :shock:
Akane - Sro Sie 24, 2005 11:13 am

Mnie około 12.000 zł, ale liczyłam wariant najgorszy z możliwych ;) Po cichu wierzę w to, że uda się taniej kupić suknię i taniej załatwić obiad w restauracji. Te dwa wydatki są chyba najgorsze :(
Kasiawka - Sro Sie 24, 2005 11:14 am

Mnie na chwile obecna wyszło 22.000 zł
Mika - Sro Sie 24, 2005 1:25 pm

Mi też wyszło ok. 22.000 zł...
Malgoosia - Sro Sie 24, 2005 1:53 pm

bez naszych ubran 12000 zł :?
Kot - Sro Sie 24, 2005 2:17 pm

wyszło mi około 14 000
bajeczka - Czw Paź 27, 2005 8:24 pm

Nam pi razy oko wyszło 20 000 :oops:
Edi - Czw Paź 27, 2005 10:06 pm

Mi wyszło około 11000. To dużo ale i tak mniej niż powychodziło innym forumowiczkom :wink:

Kurcze ale sie pocieszam... :wink:

Alma_ - Czw Paź 27, 2005 10:15 pm

xxxxxxxxx
Edi - Czw Paź 27, 2005 10:22 pm

Ja z twoich wyliczeń to tylko zgodziłabym się z kwotą na orkiestre/dj, kościół i fryzjera. A reszta to strasznie ogromniaste dla mnie kwoty. Na ile osób robicie wesele skoro za same zaproszenia płacicie 1200 zł ( jeśli przykładowo liczyć koszt jednego zaproszenia na 5 PLN to za taką kwote można zrobić 240 zaproszeń) No więc jak :idea: ?? ????????
Filomena - Czw Paź 27, 2005 10:27 pm

Alma, jak tak patrzę na te wyliczenia, to wydaje mi się, że kwiaty są przeszacowane (Oczywiście nie wiem, jak dużo chcesz mieć dekoracji w kościele, czy z żywych, czy ze sztucznych, bo to może wpływać na cenę). DJ jest tańszy od orkiestry. Nie wiem, czy w cenie zaproszeń jest też ich wysłanie, czy zanosicie osobiście, ale średnio 10 zł za sztukę to dość sporo. Suknia z welonem jest wyceniona na "średnią zagraniczną i wyższą krajową półkę", a całkiem przyzwoitą można już kupić za około połowy tej kwoty. Co do ceny stroju Pana Młodego - analogicznie. Nie wiem, co ukryłaś pod hasłem dodatki ( Bieliznę można mieć za 120 i za 600 To zależy ile chce się na nią wydać, tak samo z biżuterią). Myślę, że nie masz sie co martwić - jest z czego oszczędzać :mrgreen:
gambi - Czw Paź 27, 2005 10:40 pm

ja tez patrzac na te sumy mysle, ze sa mocno na wyrost, ale rozumiem cie bo sama wolalam policzyc wiecej niz mniej na poczatku, zeby potem mozna bylo zaoszczedzic.
za orkiestre zaplacilismy 1700, za alkohol w przeliczeniu na twoja liczbe gosci tez mniej, podobnie z kwiatami i oczywiscie strojami - wszystko zalezy od wyboru dokonywanego przez was.
nie chce cie martwic, bo nie wiem czy planujecie miec zdjecia i kamerzyste, ale nie widzialam tych wydatkow uwzglednionych w twoim wykazie :(

Filomena - Czw Paź 27, 2005 11:04 pm

No to jeszcze do kompletu z kamerzystą/fotografem: obrączki, wynajęcie samochodu (tego, który przystroisz kwiatami :D ), ustalenie, czy przypadkiem cena 150 za osobę na weselu nie uwzględnia takich rzeczy jak tort (od 30 do 60 za kg + kaucja za stelaż, jeżeli kupujesz poza lokalem), wyśledzenie stawki za organistę, jeżeli 500 zł to stawka tylko dla księdza, zdecydowanie się na dodatkową oprawę muzyczną (skrzypce, wokal), koszt podróży poślubnej.

Jeżeli możesz wydać własne, ciężko zarobione prawie 40 tys., to chyba nie masz się co martwić. A co do przesady: przesadzić można też za mniejszą kwotę, a często szlachetny umiar kosztuje więcej. Skoro wiesz, że "DA SI? taniej", to ostateczny koszt Twojego wesela i ślubu jest tylko Twoją decyzją.

Alma_ - Czw Paź 27, 2005 11:12 pm

xxxxxxxxxx
Kasiawka - Pią Paź 28, 2005 6:37 am

Boshe Alma ja wiem, że to Twój jedyny dzień i chciałabyś by był on wyjątkowy, wymarzony, ale twoje wydatki powaliły mnie dziś z nóg. Strasznie dużo naliczyłas za niektóre rzeczy, no cóż pamietaj jednak ( nawet jesli Cię na to wszystko stać) - powiem coś co już gdzies tu pisałam, ale ja się tym kieruje w życiu-
?E NIE SZTUK? JEST WYDA? BARDZO DU?O PIENI?DZY, SZTUK? JEST WYDA? MAŁO A KUPI? COS ORGINALNEGO I WARTO?CIOWEGO.

pipi - Pią Paź 28, 2005 9:18 am

Alma_ widzisz już ile może to kosztować - wcale nie przesadziłaś aż tak bardzo z niektórymi kwotami.
Prawda jest taka, że każda z nas zastanawia się gdzie może sobie pozwolić na jakąś oszczędność - a gdzie absolutnie nie chce żałować pieniędzy.
Trzeba się zastanowić nad własnymi priorytetami napiszę na swoim przykładzie.

Nie oszczędzałam na sali, jedzeniu i strojach dla nas oraz chyba zaszaleliśmy ze zdjęciami w studiu.
Przypadkowo niedrogo wyszły: kwiaty, orkiestra, opłaty za ślub, reportaż ze ślubu i plener

Celowe oszczędności: samochód, dekoracje - tzn. ich brak, zaproszenia wykonane samodzielnie (150 zł :shock: to maks) - bez fajerwerków, filmowanie - też brak

Pusiak - Pią Paź 28, 2005 9:42 am

Alma, tyle mogę dodać na pocieszenie, że ja również zapłaciłam za całość około 40000 :) Ale absolutnie nie żałuję, bo było naprawdę fantastycznie i z całą pewnością był to taki ślub, jaki chciałam mieć :) Fakt, że miejscami można było cos oszczędzić, i oszczędziliśmy tam gdzie się dało :) Więc jeśli możecie tyle wydać (i nie żałować tego potem) to naprawdę warto :)
Natomiast co do Twoich wyliczeń, to uważam, że przeszacowałaś koszty alkoholu oraz ubrań zarówno swoich jak i narzeczonego :)

kryszka - Pią Paź 28, 2005 10:14 am

Na pewno jest plus tego Alma, że do wyliczeń przyjęłaś górne granice wydatków. Jeśli uda się Wam w którymś punkcie zaoszczędzić to będzie potem miłe rozczarowanie. :mrgreen: I jeśli chce się pewien standard to niestety trzeba liczyć się z wyższymi wydatkami. A jeśli stać Was na to to super. :D
Ja np. każdy punkt Twoich wydatków bym zmniejszyła, bo mam inną sytuację finansową i tyle. :)

Pusiak - Pią Paź 28, 2005 10:15 am

Alma, jeżeli masz zamiar wypożyczyć sukienkę (nawet nową) to w życiu nie wydasz na to 4000 tysięcy.... Uszycie nowej sukni kosztuje 2000 albo mniej, a za wypożyczenie nie przekroczy to (moim zdaniem) 1200 zł, więc tu niewątpliwie przeszacowałas koszt conajmniej o połowę, chyba że w tym liczysz jeszcze wszystkie swoje dodatki.... (ale nawet wtedy do 4000 nawet sie nie zbliżysz :) )
Gosik8 - Pią Paź 28, 2005 10:24 am

wyszło mi 23000 - wesele na 100 osób... ech.na pewno o czymś zapomniałam, ale z drugiej strony może da się na czymś zaoszczędzić jeszcze... mało kwot znam na pewno, więc raczej zaokrąglałam. no ale jak mówią moje mądre Koleżanki z Forum (chwalę Was hihihi) - wesele to nie jeden dzień tylko na całe życie.
Alma_ - Pią Paź 28, 2005 10:46 am

A ile kosztuje wypożyczenie nowej sukienki w renomownym salonie?

Np. takiej jak załączona ;)

aggna - Pią Paź 28, 2005 10:52 am
Temat postu: Re: Sprawdźcie swoje wydatki związane ze ślubem
Mi jak dotad wyszlo 16080 zl bez fotografa. A wesele ma byc tylko na max 60 osob. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Alma_ - Pią Paź 28, 2005 11:04 am

xxxxxxxxx
aggna - Pią Paź 28, 2005 12:18 pm

Nie o niczym nie zapomnialam. Ale twoje ceny z moimi to sa kolosalne.
Sala weselna bedzie mnie kosztowac 9400 - to na dzisiejszy dzien wiem na 100% i oczywiscie kosciol 500 zl - to tez jest pewniak. Suknia ok. 1300 - z dodatkami (szyje). A reszte cen sugerowalam dawalam troche wieksze niz w rzeczywistosci, bo napewno wzrosna do tego czasu.
Na dzien dzisiejszy u mnie dobry zespol na wesele to koszt 2400 a dj do 1000 zl.

pipi - Pią Paź 28, 2005 1:33 pm

Alma_ wypożyczenie nowej sukni to 50% jej ceny kupna, tak chyba jest najczęściej
bajeczka - Pią Paź 28, 2005 8:35 pm

Alma mój zespół to niewiele wiecejniz połowa ceny Twojego, sala tez połowa, sukienka szyta..................... Wychodzi na to, że ja mam wersje ekonomiczna :(
karmelcia - Sro Lis 09, 2005 10:54 am

[[ Dodano: Sro Lis 09, 2005 12:42 pm ]
U mnie wyszlo prawie 17000 :( zaduzo jak na mnie:(

AiD - Czw Gru 15, 2005 11:58 am

mi juz wyszło 21.000 ... hmmm a to pewnie jeszcze pojdzie w gore bo nie wszytsko podliczone :smut:
szczako - Czw Gru 15, 2005 12:03 pm

AiD, ja zrobilam budzet w excelu (nie korzystalam z kalkulatora) i mam taka sama sytuacje.
zastanawiam sie jak by to i owo zredukowac :)

AiD - Czw Gru 15, 2005 12:06 pm

u mnie to raczej redukcja juz w gre nie wchodzi... chyba ze zaprosze polowe z planowanych gosci :wink: u mnie duzy procent kosztow to sala... 150 zł za os. ... jedyne pocieszenie... naprawde warta swojej ceny :D
szczako - Czw Gru 15, 2005 12:19 pm

koszt sali mamy taki sam :)

moze uda mi sie cos oszczedzic np. na zaproszeniach, winetkach i innych takich, bo zamierzam to sama robic.
ale nie beda to jakies znaczace kwoty.

i to wszytsko za jedna noc przyjemnosci :P

owieczka_foto - Pon Sty 21, 2008 5:58 pm

panna rozyczka napisał/a:
Sam ślub wyniesie ok 7000 - jestem w szoku, ze aż tak drogo


Jestem ciekawa Twoich obliczeń, czy mogłabys się nimi podzielić? Z tego co poczytałam Twoje posty to jestesmy w podobnej sytuacji - my tez organizujemy tylko obiad. Bardziej ze względu na nasze przekonania. Skąd taka kwota tylko za ślub?

MałaMi1 - Pon Sty 21, 2008 6:03 pm

no biorąc pod uwage wszystkie opłaty za strój pany młodej i pana młodego , wszystkie dodatki, opłaty w kościele , zapowiedzi itp. to myslę, że może to tyle wynieść...
panna rozyczka - Pon Sty 21, 2008 6:05 pm

Już piszę:
- sukienka ( używana lub wypożyczona 1000-1500)
- dodatki (welon, bolerko, halka, buty, bielizna) ok 1000
- kosmetyczka wcześniej + makijaż - 200
- fryzjer (fryzura + balejaż) - 200
- manicure (żel) - 100
- bukiet ślubny - 250
- obrączki - liczyłam 1000 ale kupię za 200
- samochód - 200 ( po znajomości)
- płaty za kościół - 500
- opłaty za wszytskie dokumenty - 200
- fotograf - 1000-1500
- strój młodego ( garnitur + dodatki)- 1000
- zaproszenia - ok 250-300

owieczka_foto - Pon Sty 21, 2008 6:36 pm

panna rozyczka napisał/a:
Już piszę:...


Dziękuję za informacje.

KaMi1982 - Sro Sty 23, 2008 12:57 pm

Różyczko, uważam, że na niektóre rzeczy za dużo piliczyłaś. Nie chcę zarzucać sojej woli, ale uważam, że np garnitur możan kupić za 500 zł (z koszulą), buty za 200. I już oszczędzisz 300 zł. Jeśli chodzi o sukienkę, to radzę wejść do Adagio. Jeśli nie zależy Ci na konkretnym modelu, to tam juz suknie zaczynają się za 1000 zł (NOWE). Za 1200 możesz mieć z dodatkami prostą, skromną suknię. (Welon 170 zł, rękawiczki 40 zł, halka często wliczona w koszt, ja za buty nie wydam więcej niż 100 zł, nie wiem jak zbielizną, ale nie będę szaleć). A i fotograf. My robimy zdjęcia za 500 zł (10 póz w albumie + 3 odbitki. Za 800 zł - 20 póz). To tylko dla porównania.

U nas sytuacja wygląda tak: moi rodzice dają nam 10000 zł, my dokładamy 5000 zł (wyliczyłam, że tyle (czyli około 15 tyś) nas wyniesie ślub z weselem i poprawinami na 70 osób). Na rodziców mojego M. niestety nie bardzo możemy liczyć. Mnie jest przykro z tego powodu, ale wyobrażam sobie, co czuje mój narzeczony. Moi rodzice mieli sponsorowac wszystko, ale uparł się, że weźmie kredyt. no a że mieszkamy razem, to razem spłacimy. Nie wiem tez jak będą wyglądać podziękowania, bo moim rodzicom należą się, no a z teściami to lipa.
Dla mnie nie liczą się wstawne restauracje, stroje itd. Wszystko najniższym kosztem, co nie oznacza, że będzie gorzej niż za 50000.

panna rozyczka - Sro Sty 23, 2008 1:19 pm

KaMi
Tak na prawdę to mam n nadzieję, że za dużo policzyłam. przydałoby się na czymś oszczędzić. Co do tego tysiąca na garnitur to pewnie tyle wyniesie- do tego dochodzi jeszcze bielizna, buty - na młodym nie chcę oszczędzać, bo to akurat zostanie na przyszłość. Cały strój młodego będzie do wielokrotnego użytku, więc wolałąbym kupić rzeczy lepszej jakości, co za tym idzie droższe niestety,

Sukienkę będę chciała jak najtaniej

My byśmy nie mogli wziąć kredytu bo nie za bardzo mamy jak spłacić. Nasze obie pensje idą na utrzymanie. Niestety nie mamy własnego mieszkanka więc wynajem nas pochłania

KaMi1982 - Sro Sty 23, 2008 2:00 pm

Rozumiem, tak tylko zasugerowałam. Wiem, że w Ptaku można kupić garnitur za niecałe 300 zł. Co do jakości, to nie wiem. Mój korzysta z garniaka tylko na okazje rodzinne, dlatego nie potrzebuje niczego super ekskluzywnego.
Różyczko, będzie dobrze! Informuj na bierząco, co udało Cie się załatwić, bo śubujemy tego samego dnia.

EwaM - Sro Sty 23, 2008 8:28 pm

Różyczko, to ja mam dla ciebie podpowiedź.
1. Teraz są wyprzedaże i można kupić garnitury zdecydowanie taniej. W Pawo w Pabianicach jest stały kiermasz. Tam można kupić garnitur zwykły już za 200 - 300 zł! I nie jest to chłam. Ta firma ma rzeczy ładne i dobrej jakości. Mają też dość bogatą kolekcję garniturów ślubnych - może warto się przejechać. Jakby co, to służę pomocą jak trafić.
2. W Lady Katherine mają bardzo fajną kolekcję tanich sukien ślubnych, polskiego producenta. Nie pamiętam dokładnie cen, ale wydaje mi się, że za 1500 zł jesteś w stanie kupić sobie nową sukienkę. Może potem ją sprzedasz i zaoszczędzisz dodatkowo kilkaset zł, a będziesz miała nową i tylko swoją sukienkę.

cosola - Sro Sty 23, 2008 8:35 pm

panna rozyczka napisał/a:
- kosmetyczka wcześniej + makijaż - 200

na pewno mozna taniej mam namiary na kosmetyczkę która bierze 35 zł za makijaż ślubny i dojeżdża do domu! (jest sprawdzona bo już mnie malowała, kilka innych dziewczyn z Forum też)
Cytat:
- opłaty za wszytskie dokumenty - 200

co za opłaty :?: bo chyba się jeszcze nie orientuję

KaMi1982 - Sro Sty 23, 2008 9:33 pm

Ja dowiadywałam się w Martice (Gdańska 10 chyba), to makijaz próbny 30 zł a ślubny 40 (na 100% nie jestem pewna). Co do żeli, to mnie będzie robić (za 50 zł) koleżanka kuzynki mojego M., czyli piąta woda po kisielu. Może warto popytać po znajomych?
MałaMi1 - Sro Sty 23, 2008 9:38 pm

zwłaszcza ze teraz mnóstwo osób robi takie cudeńka :) może ktoś ze znajomych sie tym też zajmuje :| warto popytać :)
gosc - Sob Sty 26, 2008 7:34 pm

nam na wszystko wyszŁo ok 25.000 zŁ. ale raczej nie oszczędzaliśmy. Doszliśmy do wniosku, że ślub ma się raz w życiu (no my akurat dzielony na cywilny i kościelny :mrgreen: ) i nie ma co oszczędzać. Ale też z umiarem, przysŁowiowych zŁotych klamek w samochodzie nie wymagaliśmy :lol:
MałaMi1 - Nie Lut 03, 2008 3:09 pm

no my planujemy zamknąć się w 40 tyś ale trzeba wziąć pod uwagę, że planujemy spore wesele, wiec niech nikogo ta kwota nie przeraża (ok.150 osób). Oczywiście kwota obejmuje samo wesele, bez poprawin... Po ostatnich wygranych na forum i targach mamy nadzieję, że kwota ta troszkę zmaleje :]
rusałeczka:) - Pon Lut 04, 2008 3:32 pm

my chcielibyśmy zamknąć sie w 35 tys. tak jak sobie wyliczyliśmy wszystko to powinno nam sie to udać.
- wesele na 100 osób - od talerzyka 155 zł, także za samych gości damy 15,500 zł,
- nasze stroje ślubne (suknia, garnitur,buty młodej i młodego, bielizna itp.) w granicach 5000,
- kościół + dokumenty - 1500 zł
- na zaproszeniach oszczędzamy bo robimy sami (120 zaproszeń) - 200 zł
- wystrój sali - 300 zł
- alkohol - dokładnie nie wiemy, ale na pewno będziemy mieli mniejsze koszta po znajomości - liczmy około 3000 zł
- samochód - znajomy - 100 zł
- obrączki - w granicach 2000 zł
- orkiestra - 3000 zł
- wiązanka + przypinka - 250 zł
- podziękowania dla rodziców - 400 zł
- kamerzysta 1000 zł
- fotograf 1200 zł

SUMA 33450 zł na razie :)

kiri - Pon Lut 04, 2008 5:52 pm

suknia+dodatki 2400zl
buty 170zl
surdut (bedzie wypozyczany w tym buty,cylinder)150zl
konie (tata mojego M jest instruktorem jazdy konnej wiec mamy transport gratis)
kamerzysta 900zl
sala za osobe 140zl (bedzie 100 osob
orkiestra 2200zl
obrączki 500zl (za pare)
fryzjer i kosmetyczka ( po znajomosci wiec gratis
Najwieksze obciazenie finansowe to sala weselna,na wszystko juz mamy odlozone teraz tylko odkladamy na sale
Razem wychodzi ok 21000

Pamcia - Pią Lut 08, 2008 2:50 pm

a my planujemy zmiescic sie w 14tys ale watpie zeby nam sie udalo, niestety sami za wszystko placimy i na wszystkim musimy oszczedzac :(
ales - Pon Lut 11, 2008 2:51 pm

U nas łącznie wyniesie około 20 tyś
Kociadło - Pon Lut 25, 2008 10:16 pm

Witam wasz wszysystkich właśnie rozpoczynam przygotowania ślubno-weselne i sie troche podłamałam cena jaką przyjdzie nam na to wydać. Zaczeliśmy z ukochanym oblicznia i wyszło nam cos takiego :(
wesele na 60 osób/ 160 zł plus 5000 za wynajem sali + tort 500 zeta
stroje ślubne plus dodatki granicach 3700, fryzjer makijaż 200,dokumenty 500 zł, zaproszenia 250 zł, dekoracje sali kościoła i samochodu - 2000 zł,alkohol 3000 zł( mam nadzieje):/
samochód 700 zł, obrączki ok 2000 zł, orkiestra 2500 zł, wiązanka 250 zł, prezent dla rodziców 700zł, kamerzysta 1000 zł, fotograf 1000 zł
więc w sumie 30 tys hmmm mam nadzieje ze na tym się skończy bo na wszystko zbieramy sami i kurcze podróż poślubna jeszcze ojjj wiec 40 tysi wyjdzie

izulaS - Pon Lut 25, 2008 10:23 pm
Temat postu: koszty wesela
witaj KOCIADŁO - przeraziła mnie kwota jaka podajesz, tragedia, tyle kaski w jeden wieczór :kwasny:

No ale cóz to raz w zyciu, więc - a co tam

Gdzie organizujecie swoje przyjęcie weselne?

marysia - Pon Lut 25, 2008 10:40 pm

u nas wyjdzie około 22 tysięcy może sie jeszcze coś zaoszczędzi a może coś jeszcze dojdzie :)
Kociadło - Pon Lut 25, 2008 10:49 pm

Mnie tez to przeraża ale wkońcu to ten jeden jedyny wieczór chcemy z K. aby było pięknie. Ale za wszystko płacic trzeba ale mam nadzieje ze jak zaczne chodzic tu i tak to uda się pociąc ciutke pewne rzeczy bo niektóre juz wiem ze napewno nie. Bardzo chce zorganizowac wesele w starym folwarku ale mam spiecie z rodzicami i tesciomi którzy chca zebyśmy zrobili tylko obiad weselny taki dłuższy i nie chca przyjąc do wiadomości naszych planów tak więc wszyssko opłacamy sami -> rozumieć -> wyjazd za granice zeby na to zarobic. Bedzie cięzko ale chcemy pokazac im damy rade.
agunia84 - Pon Lut 25, 2008 10:57 pm

My planujemy wydać na ślub i wesele 20 - 25 tys. Sama sala nas wyniesie 11550 (55 osób).
izulaS - Pon Lut 25, 2008 10:58 pm

Podziwiam Cie Kociadło!!!! :o

To na prawde duze poswiecenie!!!

Mam nadzieje, ze dacie rade.

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 11:00 pm ]
Agunia84 - gdzie bedzie Wasz slub?

agunia84 - Pon Lut 25, 2008 11:03 pm

W Bełchatowie :) Cena od osoby 210 zł
Kociadło - Pon Lut 25, 2008 11:23 pm

Dzięki IzulaS :) mam nadzieje że wszystko pójdzie po naszej myśli a raczej musi pójść za dużo już sie wypłakałam więc teraz tylko do przodu: i w górę:):) pozdrówka
izulaS - Pon Lut 25, 2008 11:33 pm

Kociadło - nie ma sie co załamywac, ja wiem, ze najgorzej jest sie przeciwstawic rodzicom - oni zawsze maja swoja wizje świata. Nie przeskoczymy tego!!!

Ja z kolei jestem w odwrotnej do Was sytuacji, my chcielibysmy skromne przyjecie parogodzinne a z kolei rodzice są za weselem. Cóż na to poradzic, nie chcemy sie z nimi za bardzo spierac i sprawiac przykrości - poszlismy na ustępstwa - wesele ale małe. Ciagle zastanawiamy sie nad poprawinami, czy je robic.... :roll:

Kociadło - Pon Lut 25, 2008 11:44 pm

Ja zawsze miałam wizje idealnego ślubu ale realia realiami zeszłam wiec na ziemie ale i tak mojej mamy nikt nie przebije -kupiła mi suknie ślubna jeszcze przed zaręczynami wedle swego uznania - bo miala taką ochote ( oczywiscie sprzedałam ja ) wizja slubu wesela i kosztów u rodziców i tesciów jest podbna skromnie ale za to podróż poślubna za 20 tysi
ha wiem czego do kosztów nie doliczyłam transporu gości ale nie licze ile to mnie wyniesie bo dostane gęsiej skórki hmmm a moze zaczne grać w lotka:p

MałaMi1 - Wto Lut 26, 2008 12:18 am

Kociadło-my robimy wesele na 150 osób (bez porpawin) i wyliczylismy ze wlasnie 40 tys nas to wydjzie (bez podrozy poslubnej) wiec kurcze u was to jakos duzo tego wyszlo...
Kociadło - Wto Lut 26, 2008 12:32 am

:( no chciał nie chciał tak nam wychodzi:( chciałam kupic suknie za 3000 ale mnie pila ze po co tyle ale ona mi sie tak podoba nie chce innej i nie chce z wielu rzeczy zrezygnowac a wszystko to przeciez pieniazki wiec tak wychodzi :( nio chyba ze K. walnie mnie po głowie i mi sie tam szufladki poprzeorganizuja sie to moze pojdzie w dół z kosztami ale co z tego jak ja chce na malediwy a to tez sa koszty jak cholera gram w lotka!!! postanowione!!!!
MałaMi1 - Wto Lut 26, 2008 12:40 am

nie rezygnuj z marzen, jesli masz mozliwosci finansowe, to nie zmieniaj decyzji :) a w totka tez gram ;) moze tym sposobem uda sie pojechac w jaaks podroz poslubna ;)
Kociadło - Wto Lut 26, 2008 12:49 am

finanse zbieramy jedziemy teraz za granice zarobic na te nasze marzenia rezygnowac nie chce bede walczyc :) :)
marta_s3 - Nie Mar 02, 2008 3:51 pm

Witam serdecznie.
Mnie tez przerażaja te koszty ale na szczęście rodzice i teściowe nam pomagają więć kwotę dzielimy na 3 części. Nas wszystko wyniesie 30-32 tyś. A wesele będzie na 80 osób.

kryszka - Pon Mar 03, 2008 10:18 am

Kociadło napisał/a:
ale i tak mojej mamy nikt nie przebije -kupiła mi suknie ślubna jeszcze przed zaręczynami wedle swego uznania - bo miala taką ochote ( oczywiscie sprzedałam ja )

Padłam :o niezła mama :|

cisza - Wto Kwi 01, 2008 7:29 am

Dokładnie nie pamietam ale chcieliśmy zamknać sie w 40tys w przyszłym roku
- wesele na 80-90 osób - od talerzyka 170 zł,
- nasze stroje ślubne około 5000,
- kościół + dokumenty - 1500 zł
- zaproszenia 500zł
- alkohol - liczmy około 3200 zł
- samochód - znajomy - 1000zł
- obrączki - w granicach 1000zł
- orkiestra - 2500zł
- wiązanka + przypinka - 250 zł
- podziękowania dla rodziców - 500zł
- kamerzysta 1100zł
- fotograf reportarz 750zł+plener 1000zł+studyine w formie ksiazki 1500zł Moja nazreczona ma chopla na punkcie zdiec ;-(

Za wszystko płacimy sami-tez ciułamy ile sie da.Od rodzicówniechemy zadnych peieniedzy choc przez to may wielkie problemy w rozmowie z nimi. Ponadto uwazaja ze teraz nie robi sie takich slubów tylko wszystko organizuje sie samemu, sale,kucharki ip a wtedy jest o polowe taniej.Naszczescie nie wiedza ile to bedzie kosztowac bo by sie do wesela napewnonie odezwali.

Z tego co wiem o ile ktoś ma czas zrobienie weselea samemu własnie wynajmujac wszystko naprawde kosztuje sporo mniej np: na 120 osób zanjomi zapłacili 16tys.Ale wzyciu sie tak nie natrrali jak wtedy.

Sorki za błedy ale strasznie sie spieszyałem bo w pracy jestem.

jpuasz - Wto Kwi 08, 2008 1:33 pm

Kociadło myslę, ze ta suma jest naprawde mocno wygórowana.Najbardziej zszokowała mnie cena prezentów dla rodziców, obrączek i dekoracji sali i kościoła - naprawdę da się dużo taniej... Są kwiaciarnie w których zamawiasz dekorację kościoła a potem ta dekoracja jest np przewozona za sale. Warto poszukać oszczędności... Bo u nas za wesele z poprawinami na 70 osob wyszło troszkę ponad 30 tysięcy... A szczegóły:
Sala 67 * 185 zł = 12 395 zł
nocleg 15 pokoi po 110 zł = 1 650 zł
zespół = 3 300 zł
alkohol = 4 000 zł
kamerzysta = 1 200 zł
foto studio (mam nadzieję) = 500 zł
foto reportaż = 800 zł
prezenty = 250 zł
samochód = 700 zł
dokumenty = 800 zł
kwiaty = 450 zł
strój Michała na slub i poprawiny = 1 130 zł
mój strój na slub i poprawiny = 2 625 zł
uroda czyli fryzjer, manicure, henna itp = 570 zł
lekcje tańca = 100 zł
--------------------------------------------------------
Razem = 30 470 zł

W obliczeniach w excelu jest 30 830 więc albo coś pominełam, albo zaokrąglenia dały taki efekt :] No troche tego jest ale jeszczce raz dodam, ze to jest wesele z poprawinami. Policzyłam tak mniej więcej i za samo wesele wyszłoby jakies 22-23 tysiące :]

fewka - Wto Kwi 08, 2008 1:36 pm

U nas też wychodzi około 30-34 tys..Dzisiaj mamy zamiar wszystko dokladnie policzyć...Bez wina sie nie obejdzie :) ))
Kociadło - Wto Kwi 08, 2008 2:37 pm
Temat postu: :(
Jpausz - koszty wstepne obliczyłam napewno na wyrost bo wole założyć wiecej niz później się zamartwiać na dzień dzisiejszy napewno wiem że zmiejsza sie o 6 tysi bo nastapiła zmiana planów :( przestaje planować :( gdybac i wogle bo wszystko co planuje nie wychodzi ostatnio wrr pozdro dla wszystkich
EwaM - Sob Kwi 12, 2008 9:00 pm

jpuasz napisał/a:
Są kwiaciarnie w których zamawiasz dekorację kościoła a potem ta dekoracja jest np przewozona za sale. Warto poszukać oszczędności


Niee, nie z każdego kościoła pozwalają zabierać dekorację. Np u mnie księzy nie interesuje co zrobią młodzi z dekoracją, ale wszystkie pary z jednego dnia mają się dogadać, bo firmom dekoratorskim nie wolno nic zmieniać między ślubami.

Nie wszędzie da się znaleźć oszczędności. Poza tym kogoś mogą nie satysfakcjonować półśrodki. Ja to rozumiem, chociaż wtedy nie powinni aż tak bardzo narzekać na koszty, bo to przecież ich wybór czy biorą dekorację za 1000 zł czy za 5000.

jpuasz - Sob Kwi 12, 2008 10:56 pm

Ewo tego nie wzięłam pod uwage, bo u nas nie było tego problemu :) No i nasz slub był ostatni ;)
justinaa - Sob Kwi 19, 2008 7:05 pm

widzę, że nie ja jedna zrobiłam sobie obliczenia w Excelu :)
nam póki co wyszły 34 tyś (wesele ok. 100 osób bez poprawin) bez podróży, w naszym przypadku przedślubnej, więc razem wyjdzie ok. 40 tyś.

ale jak to już wspominałyście, to jedyna taka okazja w życiu, więc nie ma co oszczędzać :)

kochecka - Sob Kwi 19, 2008 8:27 pm

Ja właśnie z ciekawości podliczyłam ile nas wyniosło nasze wesele (120 osob, z poprawinami).Dokładnie wyszło 34 724 ale myślę że spokojnie można zaokrąglić do 35tys albo nawet 35 500 bo mogłam o czymś zapomnieć w podliczeniach.
mietka - Sob Kwi 19, 2008 9:37 pm

ojojoj... my planowalismy zamknac sie w 20 tys, ale sie nie udalo, wyszlo ok 25... a wesele bylo bez poprawin, bez orkiestry - mielismy dj, bez kamerzysty - bo nie lubie, na 70 osob, w palacyku, z wlasnym cateringiem - (moja mama ma restauracje, a moj maz jest kucharzem).
za samochod nie placilismy, dekoracji w kosciele nie bylo dodatkowej, nikt nam nie gral na skrzypcach ani na innym instrumencie... hmmm... ciekawe na co wydalismy te pieniadze? :)
1600 zaplacilismy za wynajecie sali, 400 w kosciele, ok 6000 zaplacilismy za nasze ubranka, ok 1000 wzial dj, zdjecia robil moj znajomy - fotoreporter z gazety - to mielismy spora znizke :) . reszta poszla na alkohol, obsluge, jedzenie... ooo i 300 na moje kwiatki i z 500 na wszelkie zabiegi kosmetyczne moje i meza.
na szczescie dostalismy od naszych rodzicow w prezencie 20 tys na wesele, to dramatu nie bylo :)

Magda M. - Wto Maj 06, 2008 4:55 pm

My planujemy zamknac sie w 30 000 zł jako całość kosztów (na 80 osób bez poprawin) Narazie oscylujemy w tej granicy Zobaczymy czy ostatecznie podskoczy w góre czy moze da sie przyoszczedzic Ale to uwaznie trzeba czytac forum zeby wiedziec gdzie :]
agunia84 - Wto Maj 06, 2008 6:12 pm

My planujemy wydać 20 000 zł ale coś mi się wydaje, że przekroczymy tę sumę.
Planowany koszt sali - 11 550 zł
Kościół - 700 zł
zespół - 2200 zł
dekoracja - 800 zł
kamerzysta - 1200 zł
Na razie wychodzi: 16 450 zł, a gdzie reszta :|

katarynka - Wto Maj 06, 2008 6:33 pm

u nas wyszło koło 30 tys. wesele z poprawinami na 80 osób. Do tego nalezałoby dodac jeszcze koszt naszych strojow z dodatkami (ok 5 tys ). Łącznie 35 tys. ale warto było :)
Trismegista - Czw Maj 08, 2008 5:50 pm

nam wyjdzie ok 30 tys, mam nadzieje, ze nawet mniej, przynajmniej bede sie starac, ale wiadomo jak to bywa;)
Martysia - Czw Maj 08, 2008 6:22 pm

nam już wychodzi 50 tys. a zobaczymy pod koniec, w lipcu...mamma mia!
Trismegista - Czw Maj 08, 2008 8:06 pm

tak sobie mysle, ile te firmy na nas zarabiaja, szoooook!!!:)
agunia84 - Czw Maj 08, 2008 8:47 pm

To prawda. Z roku na rok ceny rosną, czasami zastanawiam się czy za parę lat będzie się opłacało organizować wesele. :kwasny:
Suelen - Czw Maj 08, 2008 8:58 pm

Niestety to prawda co piszecie, np. nasz ślub za dobry ponad rok, a np. na jednej sali pani podała koszt 175zł ale na 2009 to już 185zł, tak samo kamerzysta 100zł już za 2009. Jak ja będę mieć dzieci i będę mieć własny ślub i wesele to od osoby będzie chyba 1000zł
Niepowaga - Pią Maj 09, 2008 6:26 am

Moja siostra miała ślub+wesele 9 lat temu i od pary płaciła 140 zł. A niczego tam nie brakowało. Wiec mam porównanie jak ceny skoczyły.
agunia84 - Pią Maj 09, 2008 9:42 am

Mój brat miał w roku 2006 ślub i od osoby płacił 145 zł, K. siostra miała w 2007 r. i płaciła od osoby 165 zł, a ja mam w 2009 r. i płace od osoby 190 zł ( w umowie jest jeszcze punkt, że w razie podwyżki cen żywności cena wzrasta o 5%) :zly:
Trismegista - Pią Maj 09, 2008 11:29 am

moim zdaniem teraz jest jakis wielki boom na wesela i dlatego tak jest, chociaz sama nie wiem, ciekawa jestem, co bedzie za kilka lat, moim zdaniem wszystko powinno sie uspokoic
agunia84 - Pią Maj 09, 2008 12:32 pm

Trismegista ja mam też cichą nadzieje, że wszystko wróci do normy:)
Trismegista - Pią Maj 09, 2008 1:35 pm

tylko wtedy, to juz nam bedzie wszystko jedno hehehe ;)
mona83 - Sob Maj 10, 2008 9:30 am

u nas podobnie ok. 35 tyś :cry:
nawet nie wiem na co ta kaska idzie, rozchodzi się jak woda
ale decyzja zapadła i nie będziemy z niczego rezygnować

izunia_82 - Nie Maj 11, 2008 4:52 pm

My zamkniemy się w 20tyś. Za salę płacimy 150zł od osoby z poprawinami, więc wyniesie nas około 11tyś na max 80 osób ( biorąc pod uwagę też fakt, że nie wszystkich zapraszamy na poprawiny lub na odwrót, więc koszt samej imprezy może nam się obniżyć). Alkohol kosztował nas 2700 (180 butelek), orkiestra-2300 z poprawinami, kamerzysta-1000, zdjęcia 500zł, stroje łącznie 3000, zaproszenia 100zł i około 500zł kościół z wyciągnięciem dokumentów z USC. Za samochód nie płacimy bo wiezie nas kuzynki mąż. Jak czytam Wasze koszta w wysokości 35tyś, 40tyś czy 50tyś to aż się łapię za głowę. Zaczynam się zastanawiać na co idzie tyle pieniędzy i czy może ja o czymś nie zapomniałam. Bo dla mnie to już są niewyobrażalne sumy. Chyba największą różnicą tutaj jest cena w salach dlatego tyle to kosztuje.
MałaMi1 - Nie Maj 11, 2008 4:57 pm

Iza a na ile osób robicie wesele? roznica jest w wielu miejscach-ja np płace za samo wesele 160zł od osoby za samą salę, licząc że na weselu będzie 150 osób to sama sala wynosi nas ponad 20tyś...stad się wlasnie biorą te kwoty...

a tak z ciekawosci, jak chcecie powiedziec gościom ze tego prosicie na wesele z poprawinami a tamtego na wesele bez poprawin? na jakiej podstawie bedziecie ich dzielic?

MalaJu - Nie Maj 11, 2008 5:00 pm

z weselem jest jak z remontami - zawsze finalna kwota jest większa ok 1/3 od zakładanej i z tym należy się liczyć. Ja liczyłam, że zmieścimy się w 15-16 tys, a dziś już wiem, że raczej blizej 20...
izunia_82 - Sro Maj 14, 2008 5:09 pm

Wesele będzie max. na 80 osób, chociaż jeszcze nie mamy wszystkich zaproszonych gości. Jeśli chodzi o poprawiny to będziemy zapraszać indywidualnie w miarę dyskretnie, żegnając gości na weselu lub też wypiszemy na zaproszeniach. W sumie to faktycznie, zależy też od ilości gości. My na pierwszej zarezerwowanej sali płacilibyśmy 140zł od osoby za samo wesele, gdzie jeszcze minimalną liczbą gości było 100. A licząc z poprawinami wyszło 190zł od osoby.
spray - Sro Maj 21, 2008 10:45 am

My się chcemy zamknąć w 20 000, może da radę. Za salę zapłacimy 10000, za noclegi dla gości 3000. Sukienkę kupię używaną, zamknę się spokojnie w 1000 zł, narzeczony na garnitur też wyda z 1000zł, fotografa mam za darmo (mój brat, zawodowiec) to odejdzie nam z 1000 zł. Reszta na orkiestrę i formalności.
gosc - Sro Maj 21, 2008 11:22 am

spray napisał/a:
fotografa mam za darmo (mój brat, zawodowiec) to odejdzie nam z 1000 zł.

spray a nie wolaŁabyś żeby brat też miaŁ coś z tego ślubu i wesela a nie tylko biegaŁ po kościele i na sali i cykaŁ fotki :?:

z tego co napisaŁaś to macie pewnych 15 tys. wydatków - a co z zaproszeniami, winietkami, samochodem, dodatkami ubraniowymi, kwiatami, KościoŁem, makijażem i fryzjerem, podróżą poślubną i milionem innych drobiazgów na które idzie mnóstwo kasy :?:

pscoolka - Sro Maj 21, 2008 1:12 pm

jak ja licze ile przyjdzie mi wydac to mi sie wszystkiego odechciewa :?
ale tak:
przyjecie (na 60 osob) - ok 8500
sukienka z dodatkami ok 3000
makiajaze i fryzurki ok 200
obraczki 1200
fotograft 1100
DJ 1000 (chyba)
samochod (friko-mama kolezanki)
zaproszenia 350
garniach ok 1000
buty dla pana mlodego 350
papierki z USC nawet nie wiem ile ale mysle ze z 200 jak nic
kosciol tez nie wiem ale chyba kolo 350 + organista 100 + oprawa muzyczna (kolezanki znajoma ok 200)
alkohol itd
ale sie tego namnozylo :cry: chyba z torbami pojdziemy
wychodzi 18000 mam nadzieje ze sie zmiescimy w 20000

spray - Nie Maj 25, 2008 10:10 am

Sajonara6 napisał/a:
spray napisał/a:
fotografa mam za darmo (mój brat, zawodowiec) to odejdzie nam z 1000 zł.

spray a nie wolaŁabyś żeby brat też miaŁ coś z tego ślubu i wesela a nie tylko biegaŁ po kościele i na sali i cykaŁ fotki :?:

z tego co napisaŁaś to macie pewnych 15 tys. wydatków - a co z zaproszeniami, winietkami, samochodem, dodatkami ubraniowymi, kwiatami, KościoŁem, makijażem i fryzjerem, podróżą poślubną i milionem innych drobiazgów na które idzie mnóstwo kasy :?:


Brat sam mi to zaproponował, to jego prezent ślubny dla nas. Przyjęłam z wdzięcznością, to jednak duże odciążenie finansowe. Nie wiem czy się umęczy czy nie, w każdym razie obu moim siostrom też robił foty.

A co do innych wydatków- będę cieła koszty maksymalnie jak się da. Samochód będziemy mieli pożyczony od kumpla, zaproszenia już mamy (kupiliśmy jakiś czas temu gotowe wzory na allegro). Umaluje mnie szwagierka kosmetyczka, a kwiaty zrobi mi teściowa, która prowadziła ze swoją mamą kwiaciarnię - no więc na bukiecie tylko koszt kwiatów, odpada marża za robociznę, a w kwiaciarniach sobie słono liczą za to Heh.
Wiadomo- zawsze są jakieś nieprzewidziane wydatki, ale baza finansowa to 20 tysięcy i będziemy się strasznie starać zmieścić w tej kwocie.
O podrózny poślubnej nawet nie myślałam. To są potworne koszta dodatkowe, nawet jakbym miała gratisowe 5000zł to bym nie odłożyła ich na miesiąc miodowy tylko od razu wpakowała w wesele. W tym roku tez nigdzie nie pojedziemy, odłożone pieniądze idą na poczet wydatków weselnych.
Może :razz: wyjedziemy gdzieś za uzbierane kopertowe, ale nie ma co ciąć skóry na niedźwiedziu.

Marika007 - Sro Wrz 17, 2008 4:51 pm

My tez tak liczymy okolo 30 tys zl. Liczymy tak w zaokrągleniu, bo do wesela jeszcze troche czasu, ale mam nadzieje, że nie przekroczymy tej kwoty. Sama sala okolo 15000zl na okolo 100 osób.
kamorek - Sro Wrz 17, 2008 5:18 pm

rany tak czytam i się załamuję :o ...my mamy wprawdzie wesele za rok,tzn za niecały bo 1.08.2009, ale wstępne szacunki na 130 osób wesele plus cała reszta liczyliśmy na 26 tysięcy...wszystko robimy sami tzn, wynajmujemy sale do tego szukamy orkiestry, kucharki itd...czyli nie przyjątko w restauracji tylko sala OSP...myślałam że się zamkniemy w 26 tyś ale jak tak Was słucham to się zaczynam bać... pozdrawiam wszystkich... ;)
ava - Sro Wrz 17, 2008 5:20 pm

kamorku myślę, że bedziecie musieli naprawdę oszczędzać, jeśli chcecie zmieścić się w 26 tyś. :roll:
kamorek - Sro Wrz 17, 2008 5:24 pm

Pewnie masz rację ava....no ale cóż zachciało się wesela trzeba cierpieć:)
Debussy - Sro Wrz 17, 2008 7:30 pm

No my wstępnie wyliczyliśmy ok 36 tys. :o
marysia - Sro Wrz 17, 2008 8:14 pm

Nam ze wstępnych obliczeń wyszło 25tys. na 100 osób :-?
Tajgete - Sro Wrz 17, 2008 8:40 pm

Nam też wyszło około 25-27 tys. (zależnie od noclegów) na 100 osób :wink:
Emilka23 - Czw Wrz 18, 2008 10:49 am

DZI?KI WAM BARDZO ?E MNIE POSTRASZYŁY?CIE :o
MalaJu - Czw Wrz 18, 2008 12:18 pm

ja juz wiem, ze na 44 osoby, bez poprawin, pojdzie razem 20 tys. a oszczedzalismy!
Kociadło - Czw Wrz 18, 2008 3:42 pm

nio wczoraj robilismy znowu kosztorys żeby rodzicom przedstawic i przedyskutowac - 26 tysi to będzie to co na bank wydamy. Z ustawową poprawką 28 i powinno byc piknie- mam taką nadzieje.
Emilka23 - Czw Wrz 18, 2008 7:30 pm

to ja liczyłam25 tys na moja strone a ty 30 mize byc malo na 150 gosci

[ Dodano: Czw Wrz 18, 2008 8:35 pm ]
fajnie macie ze wszyscy tak razem to robicie u mnie sie nieda wiec musze sama z mamą kosztorys robić
:cry: :(

ppola - Czw Wrz 18, 2008 7:45 pm

My tez robimy kosztorys co kilka dni z roznymi opcjami jak narazie przekroj cenowy mamy od 25 do 39 tys. Do wyboru do koloru :D
fastyna - Pią Wrz 26, 2008 7:40 am

u nas wstępny budżet to 40 tys ale nie liczyliśmy dokładnie wszystko wyjdzie w trakcie
Dorotka847 - Pią Wrz 26, 2008 10:39 am

u nas wydatki slubmo weslene to około 30.000 przyjęcie jednodniowe na około 90 osób ale jak będzie napiszę po czyli już za 3 tygodnie :smile:
EwaM - Czw Paź 02, 2008 6:59 pm

Nasze wesele ze wszystkimi dodatkami kosztowało około 60 tyś (ponad 140 osób, wesele z poprawinami), przy czym:
- samochód mieliśmy za darmo ze straży
- oprawa muzyczna w kościele była generalnie prezentem od babci
- plener wygraliśmy na forum
- fotografa i kamerzystę (oprócz zaliczek) płaciliśmy sami po ślubie więc te koszty nie są wliczone do kosztów ogólnych

justinaa - Czw Paź 02, 2008 9:03 pm

jak dużo! no ale fakt, że sporo gości, aż strach myśleć, co by było, gdyby doszły Wam te koszty, o których wspominasz
makunia81 - Sob Paź 11, 2008 6:34 am

Nam ze wstępnych wyliczeń wychodzi, że powinniśmy zmieścić się w 10 tys zł przy weselu na 40 osób z orkiestrą i kamerzystą. Ale to dlatego, że moja suknia była w bardzo okazyjnej cenie (mniej-więcej o jedno 0 mniej niż u większości Panien Młodych :wink: ). Ogólnie - organizujemy wesele przy niewielkim wsparciu rodziców, więc tniemy koszty, jak tylko można...
MalaJu - Sob Paź 11, 2008 8:06 am

makunia81, a jak Wam to wyszlo, by my za sama sale zaplacilismy 8 tys.... (liczac ze stolem staropolskim etc.)
makunia81 - Wto Paź 14, 2008 12:19 pm

MalaJu, my płacimy 125zł za osobę w restauracji plus 400zł za pieczonego indyka. Alkohol - około 1000zł, kamerzysta - 630zł, zdjęcia w studiu ok. 250zł, orkiestra 1200zł, mój strój w całości ok. 550zł :D , strój narzeczonego 340zł, zaproszenia 100zł, obrączki ok.450zł. Plus drobne na kwiatki (znajoma kwiaciarka), fryzjera i makijaż (też znajoma). Samochód za darmo od mojego brata, przybranie robię sama - koszt ok. 30 zł.
To mniej więcej cały kosztorys. :wedding:

EwaM - Wto Paź 14, 2008 12:57 pm

No to macie bardzo tanią restaurację.
fiona83 - Nie Paź 19, 2008 3:09 pm

U nas wyszło ok. 40 000.
555 - Nie Paź 19, 2008 5:43 pm

nam wyszlo jakos ok. 10 tysiecu, z tym, ze my robilismy przyjecie do polnocy i mielismy slub cywilny..
anuleczkam - Pon Paź 20, 2008 8:26 pm

No to ja mogę się podsumować po wszystkim:
mieliśmy 57 gości- 140 zł/ osoba;
kamerzysta- 2900 zł;
alkohol i napoje- 2300 zł;
tort- 115 zł;
zespół- 1450 zł;
suknia ślubna i dodatki- 2203 zł;
garnitur- 640 zł;
koszula- 189 zł;
przypinki- 185 zł;
fryzura i makijaż- 380 zł;
kościół- 450 zł;
organista- 100 zł;
zaproszenia- 162 zł;
zaproszenia na ślub- 30 zł;
organza do przystrojenia sali 9m- 45 zł;
róże do przystrojenia sali- 40 zł;
paznokcie- 60 zł;
buty młodego- 220 zł;
pokoje hotelowe- 1600 zł;
zapowiedzi- 50 zł.
To tak z grubsza. Suma 21099 zł. Dodam, że kilku rzeczy na bank nie dopisałam do tej listy.

justinaa - Pon Paź 27, 2008 10:03 pm

nam wyszło 37 tysięcy, wesele bez poprawin na 95 osób, nie liczyłam jedynie kosztów benzyny :smile: ogromnych i pojemników na jedzenie kupionych w Makro :) poza tym jest alles ;)
Hatifnatka - Wto Paź 28, 2008 1:59 pm

jakieś 21 tysięcy. wesele bez poprawin, na 70 osób. :)
Dorotka847 - Wto Paź 28, 2008 5:36 pm

Zmieściliśmy się w 30tys. bez kilku stówek. Wesele ostatecznie na 86 osób z orkiestra z fotografem tylko na ślubie i bez kamery. Dodam tylko ze zostało nam alkoholu za około 1 tys. zł :smile:
justinaa - Wto Paź 28, 2008 8:02 pm

Dorotka847 napisał/a:
Dodam tylko ze zostało nam alkoholu za około 1 tys. zł :smile:

no to możecie imprezować co najmniej do końca roku :D

EwaM - Sro Paź 29, 2008 8:26 am

Nam zostało baaardzo dużo alkoholu. Nie wiem dlaczego, ale poszło wyjątkowo mało wódki. W efekcie - dwa kartony zostały zabunkrowane przez tatów na pierwszego wnuka, dwa dostaliśmy my, a ile zostało u rodziców to nawet nie jestem w stanie zliczyć. Oprócz tego mieliśmy kilka kartonów wina i sporo butelek szampana z pozostałości. Ale całość wliczyłam w koszty wesela, bo nie ma sensu tego przeliczać i rozdzielać.
Dorotka847 - Sro Paź 29, 2008 8:48 am

My zwyczajnie przesadzilismy z ilością szczególnie wina i szampana . Jak tylko przyjechaiśmy na sale to nam powiedzieli że dużo za dużo :smile: tego wzystkiego mamy :razz:
kakonka - Sro Paź 29, 2008 9:14 am

my płacimy 180 zlotych za osobe bedzie ich jakies 150... 3200 za zespol i 2900 za wideofilmoanie....a ze nasz slub bedzie za dwa lata ti narazie tylko to ammy pozalatwiane ...myslalam ze troche za wczesnie sie martwie i zaczynam zalatwiac wszytsko a okazalosie.. ze w niektorych salach 2 lata przed slubem to juz pozno. i terminy juz sa zajete :P


nie dodałam ze z poprawinami robimy i w koszt sali mamy wliczonego szampana wiadomo najpoje bez ograniczen stol staropolski i torta :) :):):)

ewcia29 - Sro Paź 29, 2008 9:29 am

Kurczę dziewczyny to wam tak niedużo wyszło??? znaczy się może dużo ale tak patrze to naprawdę nam wyjdzie gdzieś około 50 tyś :( ale to dlatego że narzeczony ma dużą rodzine :( ( sama sala 150 x 230zł (cena z poprawinami) wyjdzie 34.500 :( + moja suknia i dodatki Kosmetycz.fryz z 6 tyś + orkiestra 3500 + fotograf 1500 dekoracja 2000 już wychodzi 44.100 a gdzie reszta :cry:
Tajgete - Sro Paź 29, 2008 9:38 am

Suknia z dodatkami 6 tys? Tu bym w kosztorysie obniżyła tak maksymalnie do 3,5 :cool:

Suknie z wyżej półki kosztują obecnie około 2500, welony do 300 zl + butki, fryzjer itp. Raczej do 6 nie dojdziesz :lol:

kakonka - Sro Paź 29, 2008 9:54 am

ostatnio bylam z przyjaciolka i suknia ktora jej sie podobala kosztowla ponad 4 tysiace wiec nie wiadomo czy nie uda sie do 6 tysiecy dobic.

a swoja droga Ewcia faktycznie duzo Wam wychodzi. poro za sale placicie.

ewcia29 - Sro Paź 29, 2008 10:08 am

a nooooo decyzja teiściowej :( z tą salą ale cóż nam też się podobała!!!
ja chce kupić demetriosa suknia 3700 + welon z 300 + bytu 250 + fryzjer+ kosmetyczka +Paznokcie+ pończochy+podwiązka + Biżuteria + diadem wyjdzie z 5-6tyś chyba

EwaM - Sro Paź 29, 2008 10:35 am

Ewcia, a gdzie robicie wesele? My mieliśmy taki sam koszt talerzyka, mieliśmy mieć wesele na 150 osób, w praniu wyszło nieco ponad 140 (ale za orkiestrę i kamerzystów też trzeba zapłacić - 6 osób) i nie wliczając kosztów ubrania (bo każdy płacił za siebie) nam wyszło około 60 tyś. A jeszcze część rzeczy mieliśmy za darmo o czym pisałam wcześniej. No niestety, im większe wesele tym więcej to kosztuje. :zalamany:
ewcia29 - Sro Paź 29, 2008 10:43 am

My mamy sale w Edenie w Rzgwie Bardzo ładna sala! Ale powiem am ?e brat mojego narzeczonego ma ślub 3 miesiące przed nami i mają sale w Belwederze i tez tyle płacą za osobę!!! no ja też zbieram kaskę żeby mi straczyło zresztą wątpię żeby rodzice mi pomogli bo mam jest na ręcie wiec muszę ciężko tyrać :)
kakonka - Sro Paź 29, 2008 11:05 am

my tez sami za wszytsko placimy.powiem Wam ze niekomfortowo czulabym sie biorac pieniadze od rodzicow. nich widza jakie maja zaradne i samodzielne dzieci:):):) dobrze ze mamy jeszce 2 lata prawie zeby uzbierac pieniazki, co znacznie poprawia moja samopoczucie. :) :):) ja robie w Aleksandrowie Łódzkim w Dobrym Stylu... moja przyjaciołka robi tydzien przede mna narazie ida do zlotej kaczki dowiedziec sie co i jak...ale obawiam sei ze cena moze zwalic ich z nog.
kryszka - Czw Paź 30, 2008 9:28 am

ewcia29 napisał/a:
ja chce kupić demetriosa suknia 3700 + welon z 300 + bytu 250 + fryzjer+ kosmetyczka +Paznokcie+ pończochy+podwiązka + Biżuteria + diadem wyjdzie z 5-6tyś chyba

Bo akurat to ci się podoba, to tyle wychodzi.
Jakbyś musiała naprawdę oszczędzać to byś na te rzeczy wydała dużo mniej.

Nie każdy dekoruje salę, nie każdy robi wesele z poprawinami itp. dlatego trudno porównywać koszty że ktoś wydał mniej.

ewcia29 - Czw Paź 30, 2008 10:20 am

kryszka, Może masz racje!!!
Ale kto kupuje suknie która mu się nie podoba???
hmmmmm z poprawinami masz racje bo zamiast poprawin mogliśmy wybrać podróż poślubną na Malediwy a tak to lipa impreza rodzinna!!!
Ale tak jak Pisałam Decyzja teiściowej :evil:

izunia_82 - Czw Paź 30, 2008 10:30 am

Zgadzam się z Kryszką. Ciężko jest porównywać wydatki weselne bo każdy co innego wybiera.
gosc - Czw Paź 30, 2008 4:25 pm

ewcia29 napisał/a:
zamiast poprawin mogliśmy wybrać podróż poślubną na Malediwy a tak to lipa impreza rodzinna!!!
Ale tak jak Pisałam Decyzja teiściowej :evil:

czyli nie zaŁamuj się bo z powyższej twojej wypowiedzi wynika, że tak czy siak stać was na taki wydatek. Jeśli kogoś nie stać to szuka wymarzonej sukni w niższym przedziale cenowym (i po prostu nie ogląda sukien powyżej powiedzmy 2000 zŁ), buty kupuje w Ptaku za 80 zeta, poprawin nie robi a w podróż poślubną jedzie na tydzień lub dwa w góry czy na Mazury.

ewcia29 - Czw Paź 30, 2008 9:16 pm

No Dobra przeprazam że się wypowiedziałam :(
Ale stwierdzam że 60 tyś to i tak za dużo na taką impreze :(

gosc - Czw Paź 30, 2008 10:20 pm

ewcia29 napisał/a:
Ale stwierdzam że 60 tyś to i tak za dużo na taką impreze :(

moim zdaniem również ale to nie znaczy, że nie można takich imprez urządzać. WypowiedziaŁam się tylko bo z jednej strony strasznie ubolewasz nad kwotą, którą trzeba wydać a z drugiej bierzesz pod uwagę wyjazd na Malediwy w podróż poślubną. Jeśli kogoś stać to fajnie i gratuluję (też bym tak chciaŁa) :)
A wypowiadać na forum może się każdy i w każdym temacie, nie ma ograniczeń, byle na temat :razz: Więc mojej wypowiedzi nie bierz do siebie ;)

Malwina_łódź - Sob Lis 01, 2008 10:28 am

My robimy wesele z poprawinami i płacimy 160 zł/os. (wesele na 120 osób - najbliższa rodzina - mówię poważnie) ~19200. Musimy dokupić tylko alkohol ~3000. Sukienka wraz z dodatkami max. 2000 (Mam już suknię, halkę, welon i rękawiczki [koszt 1780 zł]; muszę dokupić tylko buty i bieliznę). Orkiestra (wesele+poprawiny) 2800zł. Kamerzysta (wesele+poprawiny) 1000 zł. Fotograf (pakiet: przygotowania+ślub+wesele) 900 zł. Koszty dzielimy w sposób taki, że każdy płaci za swoich gości. Myślę, że wydamy troszkę mniej niż 30000 zł. W podróż poślubną się nie wybieramy, chyba że wygramy w totolotka (w końcu zamiast kwiatów prosimy o kupony lotka) ;)
kasia_m85 - Nie Lis 02, 2008 9:30 pm

My jak sie zamkniemy w 60 tys.to bedzie dobrze...
Ale faktem jest to co piszecie- każdy robi takie wesele na jakie go stać... z poprawinami lub bez,z sukienką za 2 tys a nie za 6 tys itp...
To,że nasze będzie kosztować tyle zależy od nas bo wiem,że można byłoby wydać z 20 tys. mniej... Mamy ten komfort,że nie musimy liczyć każdej złotówki i ciąć kosztów,ale gdyby tak było myśle,że też nie miałabym z tym jakiegoś większego problemu... Zresztą jakos specjalnie też nie szaleje:)

Aga1987 - Czw Lis 13, 2008 11:09 pm

Witam :) My chcemy zrobic wesele na 60 osób i wychodzi nam ok 21 tyś bez poprawin, liczę za sale 155 zł od osoby. Mamy nadzieję że wiecej nie wydamy.... juz ja się o to postaram :) :)
mroowi - Wto Gru 02, 2008 12:55 pm

A nam wychodzi mniej więcej 36 tys. :smile: na około 100 osób z poprawinami i noclegami dla większości gości.
Chociaż mam nadzieję że koszt się jeszcze trochę zmniejszy bo liczę narazie wszystko tak w zaokrągleniu do góry ... no i możliwe że wszyscy goście nie dotrą :oops: bo z Mazur czy Podlasia na ?ląsk jest 600 km :?

doni_iza - Wto Gru 02, 2008 2:06 pm

Z moich obliczeń wynika, że wesele bez poprawin, na 150 osób będzie nas kosztowało ok 45 tyś zł. :smile:
Dzesia - Wto Lut 17, 2009 1:05 pm

My bierzemy ślub cywilny i robimy w restauracji przyjęcie na 28 osób plus nas dwoje, czyli razem 30. Wszystko kosztować będzie nas jakieś 6300 zł. Najdrozszy - garnitur G., moja sukienka i tort;) Zaoszczędzamy na fotografie (znajoma, fachowy fotograf), zaproszeniach (znajomy siostry), samochodzie (znajomy Taty).
rajeczka - Wto Lut 17, 2009 1:59 pm

u nas tez jak podliczylismy ,to na 150 oosb wyjdzie nas okolo 45 tys ;(
agunia84 - Wto Lut 17, 2009 2:11 pm

My w niedziele z mamą liczyłyśmy koszty prawdopodobnie zamkniemy się w 30 tys., wesele planowane jest na 55 osób.
Agguniaa - Wto Lut 17, 2009 3:54 pm

My mamy nadzieję, że zamkniemy się w 45 tys. oczywiście obie strony..a wesele mamy na ok 140- 150 osób
ppola - Wto Lut 17, 2009 3:58 pm

My co jakiś czas weryfikujemy nasze koszta - wesele na ok 100 osób póki co oscylujemy wokół 30tys
Tajgete - Sro Lut 25, 2009 11:03 pm

Wesele na 100 osób z poprawinami - 27 tysięcy. ;)
Kamelija - Czw Lut 26, 2009 6:21 pm

A ja Wam nie powiem ile wydamy na wesele :P ale o wiele, wiele mniej niż wiekszość Was. Płacimy grosze za sale na działkach- po znajomości 8) Stroje będą nas kosztować około 1000 zł, sami kupujemy jedzenie i alkohol (na 60 osób to nie będzie aż tak dużo), przyjaciółka zawiezie nas za darmo do kościoła i na salę, dj- 800 zł, kucharka + 2 osoby, jako kelnerzy 1800, tort za darmo (już kocham mojego teścia) :lol: obrączki - mamy po 2 bardzo ważnych dla mojego D. osobach, więc przetopienie ich na nowe to ok. 200zł. Ogólnie wyjdzie tanio i mamy nadzieję, że dobrze. Jeszcze tylko nad kamerzystą myślimy- ale to też kwestia kosztów. Zdjęcia w plenerze, kościele i na sali zrobi nam utalentowana i zaopatrzona w profesjonalny sprzęt kuzynka mojego D. :lol: Trzeba sobie jakoś radzić w czasach kryzysu :)
Tajgete - Czw Lut 26, 2009 7:48 pm

Hm... Kamelia, my za przetopienie obrączek płaciliśmy 500 zł, a za jedzenie i napoje (wprawdzie liczone na ponad 100 osób i to na dwa dni), wydaliśmy w sumie około 6 tys. :(
caixa - Pią Lut 27, 2009 6:50 pm

My tez tak oscylujemy koło 30 tyś. Założyliśmy 40 tyś ale oczywiście gdzie się da uszczknąć to robimy... jak pisała Ppola co jakiś czas weryfikujemy wydatki. Sama jestem ciekawa ostatecznych kosztów. Teraz najbardziej martwi mnei alkohol i jego cena. :roll:
Kamelija - Pią Lut 27, 2009 9:47 pm

Hmmm, Tajgete 500 zł za przetopienie obrączek? Moja koleżanka przetapiałą coś u znajomego jubilera i zapłaciła 200 zł- ale to może było coś innego niż obrączki. Kurcze, muszę popytać o ceny u jubilerów, bo jak się tak nasłucham, że wszystko tanio będzie, a potem jednak nie będzie tak tanio, to chyba zgłupieję :?
555 - Pią Lut 27, 2009 9:58 pm

my płaciliśmy 370 z naszym złotem, obrączki z trzech kolorów złota z bardzo długim ręcznym grawerem.. ok. półtora roku temu, więc wzrost cen mnie nie dziwi..
caixa - Pią Lut 27, 2009 11:54 pm

Kamelija napisał/a:
Hmmm, Tajgete 500 zł za przetopienie obrączek? Moja koleżanka przetapiałą coś u znajomego jubilera i zapłaciła 200 zł- ale to może było coś innego niż obrączki. Kurcze, muszę popytać o ceny u jubilerów, bo jak się tak nasłucham, że wszystko tanio będzie, a potem jednak nie będzie tak tanio, to chyba zgłupieję :?


Z własnym złotem jubilerzy biora za robociznę. I to różnie bywa. nam pwoiedział jeden jubiler 500 zł. Ale słyszałam, że taniej można znaleźć. trzeba poszukać popytać w różnych miejscach :)

Tajgete - Sob Lut 28, 2009 12:31 am

Dokładnie płaciliśmy 480 + 20 zł za 0,2 grama złota, bo tyle nam zabrakło. Gdyby obrączki były z jednego złota przetopienie kosztowałoby około 400 zł. Za przetopienie pierścionka ten jubiler bierze na pewno mniej, ale popytaj, może inni jubilerzy mają inne ceny. ;)
Kamelija - Sob Lut 28, 2009 8:28 pm

Dzięki Dziewczynki za pocieszenie mnie :-) Może nie będzie tak drogo, szczególnie, ze mamy do przetopienia obrączki duże na mniejsze, wiec będzie chyba taniej :roll:
ppola - Sob Lut 28, 2009 10:59 pm

Kamelija napisał/a:
mamy do przetopienia obrączki duże na mniejsze, wiec będzie chyba taniej
to nie ma znaczenia i tak sa potraktowane jako złom, a placisz i tak za robocizne zawsze, ale to nie temat tutaj ;)
My tez chcemy oszczedzac gdzie sie da ale sporo kasy kosztuja nas noclegi i tak ograniczylismy do minimum no ale... poki co 32tys :/

pszczoła - Czw Mar 26, 2009 11:53 am

a nasz Wielki Dzień będzie kosztował nasze rodziny ok 30 tys (po ponad 14 tys/rodzina) a wesele zaplanowane na 126 osób- po 140zł od osoby
madzialenka - Czw Mar 26, 2009 12:18 pm

na razie wyszło jakieś 22 600 i to wszysko sami na podróż poślubną nie wystarczy
happy_margaret - Czw Mar 26, 2009 3:14 pm

nasze wesele też będzie drogie, bo ok. 30tys, ale to nasz Wielki Dzień, więc warto wydać :)

polecam artykuł do przeczytania na ten temat: http://www.saladlaciebie.pl/artykuly/pokaz/41.html

RKB - Czw Kwi 02, 2009 11:19 am

My mamy wesele z poprawinami na ok 180 osób, mamy tak dużą rodzinkę że postanowiliśmy zrobić na sali OSP bo w restauracji to by nas kosztowało za samo jedzenie ok 36000 zł. Mamy nadzieję że zmieścimy się w 40 000 zł, a jak nie to trzeba będzie kombinować.
niesia2708 - Czw Kwi 02, 2009 3:03 pm

Ostatnio liczyliśmy koszty "stałe" i trochę się przeraziliśmy bo wyszło nam ok 11 tys:
-sala 1000 zł
-orkiestra ok 3000 tys
-fotograf 600 zł
-kamerzysta 900 zł
-dekoracja 1500 zł
-kucharka plus pomoce ok 2500 zł
-kościoły 1000 zł (za same papierki i zapowiedzi ksiądz w zeszłym roku brał 400 zł u męża w parafii)
a gdzie tu pozostałe wydatki :( :(

madnesia - Czw Kwi 02, 2009 6:41 pm

My również przeliczyliśmy wstępnie koszta i wyszło nam ok 29000zł. Wesele na 80-90 osób, bez poprawin.Na razie "pewniki" to: sala 170zł/os, fotograf+kamera+orkiestra 2300zł (jedna firma kompleksowo się wszystkim zajmuje). Reszta kosztów wyszła nam drogą kalkulacji. Mam nadzieję ze się w tej kwocie zamkniemy :D
gusiaczka - Nie Kwi 05, 2009 9:56 pm

Nasz ślub i wesele za niecałe 3 miesiące, a koszty (niektóre faktycznie poniesione,niektóre jeszcze nie) to:
sala (bez poprawin) (oferują ciasta i napoje w cenie)140zł*100osób=14 000zł
orkiestra z wyprowadzeniem panny młodej z domu 2 900zł
fotograf-zdjęcia w studio 3godz przed ślubem - około 1 000zł
kamerzysta - około 1000zł (4godz filmu, z którego mam nadzieje, że wywołamy sobie zdjęcia z jakichś fajnych ujęć)
suknia ślubna, wypożyczenie nowej kosztowało mnie 1 500zł (gdybym chciała ją kupić musiałabym zapłacić 3 200)
buty, bielizna, welon itp -500zł
strój pana młodego, myślę, że nie będzie droższy niż 1 500zł
alkohol około 3 000zł
tort 400/500zł
fryzura, makijaż ok200zł
samochód (taxi srebrny Merc)do ślubu 300zł
na ofiarę w kościele chcemy dać 300zł
no i dekoracja zastanawiam się ile balonów wystarczy na naszą sale, niestety musimy użyć balonów helowych do dekoracji ich koszt to 1.50zł/1sztuka balonika z wstążeczką przy 200*1,5=300zł
to z grubsza WSZYSTKO- 27 000zł

[ Dodano: Nie Kwi 05, 2009 11:03 pm ]
Zapomniałam jeszcze o zaproszeniach 4,13zł/1szt, ale polecam gorąco gotowe zaproszenia do wypisania za jedyne 1.50szt (dokupowaliśmy takie i też były bardzo ładne, może troche mniej nowoczesne).Czyli na zaproszenia wyszło nam ok 400zł
Obrączki 900zł
Czyli razem już nie 27 000 ale 28 300 i mam nadzieje że nie przekroczymy magicznego progu 30 000zł. To i tak za duzo jak na polskie realia, dodam tylko tyle, że koszty kryjemy sami ja i mój narzeczony.

rene244 - Czw Maj 07, 2009 3:58 pm

tak szybko przeliczyłam wszystkie koszty, wychodzi mi ok 30 tys. moi rodzice, chociaż nie odzywają się słowem, wiem że twierdzą, że wyjda z tego wesela głodni i będzie baaardzo skromne. zobaczymy :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
kasia_m85 - Pią Maj 08, 2009 3:32 pm

Nasze koszty to póki co:
- sala 180zł/os. 180x150 osób= 27.000
-orkiestra 4.000
-fotograf ok.4.300
-kamerzysta 1.400
-auto 1.200
-ksiądz 500
Razem 38.400 pln
A że ślub mamy w przyszłym roku to podejrzewam że koszt sali może wzrosnąć ok.10zł/os i ksiadz też może zawołać wiecej...Także sume mamy już niezłą a gdzie cała reszta: dekoracja,barman,ubrania na wesele i poprawiny,alkohol,obrączki,zaproszenia,zrobienie siebie na bóstwo hehe itp itd...Tania impreza to nie jest:)

ewelcia0505 - Wto Maj 19, 2009 8:58 am

my z moim A. kupiliśmy mieszkanie i zamieszkaliśmy tam ale w tym czasie A nie odzywał się z ojcem wiec teraz dopiero na zaręczynach był obecny i ze nie pomagał nic przy tym mieszkaniu to chciał się zrekompensować i wesele nam wyprawi tylko ze ze chcą po 100 zł od osoby z mojej rodziny ale nie ode mnie tylko od rodziców czyli my musimy tylko załatwić sprawy papierkowe i ubranie a reszta zostanie przygotowana przez rodziców... :P

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 10:01 am ]
a paznokcie zrobię sobie sama bo tym się zajmuje siostrę mam fryzjerkę a koleżankę kosmetyczkę która robi makijaże na śluby wiec chyba nie najgorzej:)

Sylwiam - Wto Maj 26, 2009 1:07 pm

Nasze koszty (wstępne):
Sala - 1.500
Jedzenie - 16.000
Alkohol - 6.000
Napoje - 3.000
Orkiestra - 3.000
Fotograf + Kamerzysta - 3.000
+ Stroje, zaproszenia, koszty ślubu, kwiatów, dekoracji itp

W sumie wychodzi nam 45.000zł (dwa dni, 130 osób).

marysia - Wto Maj 26, 2009 3:14 pm

Sylwiam napisał/a:
Jedzenie - 16.000
Napoje - 3.000
:o
co ty za jedzenie i ile tych napoi kupujecie że aż tyle ci wyszło?? ja mam liste produktów na 120osób i wychodzi poniżej 10tys a za napoje nie więcej niż tysiąc

Sylwiam - Wto Maj 26, 2009 3:29 pm

marysia, jedzenie 16.000 bo mam zamówioną taką firmę pośrednią pomiędzy cateringiem a normalnymi kucharkami (robią same zakupy, mnie nic nie obchodzi,a le gotują an miejscu). Cena takiej usługi to 120zł za dwa dni, więc 130osób x 120zł = 16.000zł za jedzenie.
Karolka_23 - Sob Cze 13, 2009 11:12 am

Zakładając, że pojawi się u nas 100-120 gości, myślę, że powinniśmy zmieścić się w kwocie 40 tys. złotych, oczywiście bez poprawin.
ani - Wto Cze 16, 2009 7:20 pm

- sala 150zł/osoba
-orkiestra 3.500
-fotograf ok. 2.000
-kamerzysta 1.900
-auto 700
-ksiądz/organista/ zapowiedzi 1000

Agguniaa - Sro Cze 17, 2009 9:42 am

U nas wesele na 140 osób, organizowane na sali OSP kosztowało Nas (obie strony) wraz z ubiorem 36 tys.
doni_iza - Pią Cze 19, 2009 10:12 am

Nas wesele na 115 osób, bez poprawin do tego wszelkie wydatki związane ze ślubem i jego oprawą, upamiętnieniem, ubiory, dekoracje, dodatki i nawet benzyna na nadprogramowe kilometry itd. wyniosło ok. 35 tys.
leosia - Wto Sie 04, 2009 3:08 pm

Cena od osoby: 175 x 100= 17500 (Igraszka)
Kościół 500 (WNMP pl. Kościelny)
Alkohol 1600 (Makro)
Napoje dodatkowe 500 (Selgros)
Kamerzysta 1200
Fotograf 1600
Samochód 600 (z wypożyczalni ASTRA kremowa CABRIOLET)
Fontanna czekoladowa + alkoholowa 950 (Krainaczekolady.pl)
Dekoracja kwiatowa, wiązanki przypinki 1500
I ogólnie wszystko sprawiło się super:)

bunia22 - Pią Sie 07, 2009 11:39 am

Kamelija napisał/a:
Hmmm, Tajgete 500 zł za przetopienie obrączek? Moja koleżanka przetapiałą coś u znajomego jubilera i zapłaciła 200 zł- ale to może było coś innego niż obrączki. Kurcze, muszę popytać o ceny u jubilerów, bo jak się tak nasłucham, że wszystko tanio będzie, a potem jednak nie będzie tak tanio, to chyba zgłupieję :?



hmmm
my wczoraj odebralismy obraczki i mielismy swojego zlota 6gr czyli jubiler dolozyl okolo4gr to za dolozenie zaplacilismy 190zl za robocizne 300zl biora a nawet i wiecej trzeba pochodzic i poszukac i jak jakis grawer w srodku to 2zl od literki takze caly koszt obraczek nas wyniosl518zl (tylko ze obraczki nie sa z samego żoltego zlota tylko sa z bialym a biale jest drozsze zloto )
pozdrawiam

ppola - Pią Sie 07, 2009 1:57 pm

Biale zloto jest w tej samej cenie. Ale obraczki ze zlota łaczonego sa drozsze poniewaz wlasnie to laczenie podbija cene. Nam jubiler powiedzial ze jesli chcemy z jednego koloru czy bialy czy zolty to jest taka sama cena jesli laczony to drozej. Maly off
Ale zeby bylo na temat wedlug mnie tradycyjny podzial i brak rozdzielenia na moich gosci i gosci meza swietnie sprawdzilbysie w osp czy w innym miejscu z kucharka. Jednak w miejscach gdzie placimy za pojedyncze osoby za tzw talerzyk godzie nie placi sie za wynajecie sali odzielnie i jedzenie odzielnie to podzial na dwie rodziny jest jak najbardziej w porzadku.

risonia - Nie Sie 09, 2009 10:14 pm

A to nasze wyliczenie:
-Sala 800+ media
-Katering 115zł od osoby za dwa dni!!!!! my mamy 90 osób
-orkiestra dwa dni 3500
- kamerzysta 1000(po znajomości)
-fotograf 500(po znajomości)
-samochów kolegi za darmo
- dekoracja kościoła 250
- dekoracja sali sami około 300 zł
- alkohol kupiony 2400

razem za dwa dni ok 23.000 zł:):) chyba nie żle

misiao1983 - Pią Wrz 18, 2009 8:15 am

Ja mam nadzieję, że zmieścimy się w 40 tyś. Jak zrobię kosztorys napiszę dokładniej.
darling - Sro Wrz 30, 2009 1:08 pm

Wraz z rodzicami za wesele na 65 osób zmieściliśmy się w kwocie 25tys. W tym jest sala, orkiestra, kamerzysta, kościół, stroje itp.
monika_zyga - Nie Lis 15, 2009 1:42 pm

U nas wychodzi ok 26 000 zł

sala 80os x 195 zł (135 wesele, 60 poprawiny) = 15 600
orkiestra = 3 000
kamerzysta = 1 500
alkohol = 3 000
zaproszenia = 300
kościół = 1000 (tu licze wszystko razem z organista i pewnie cos jeszcze, wiec tyle chyba wyjdzie)
Urząd = 85
stół staropolski = 1 000
dekoracja = 200 (sale mamy udekorowana w cenie, ale chcemy jeszcze wjazd, u mnie pod domem, samochod, wiec chyba tyle wystarczy)

To chyba wszystko.
Za to placa rodzice.
Ja ubieram sie sama, mojego M. teściowa, a sami placimy za:
fotograf (studio+plener) ale nie wiem jeszcze ile wyniesie
obraczki = ok 1000
samochód od znajomego = tyle co paliwo ;)

Sylsia84 - Nie Lis 15, 2009 5:36 pm

My właśnie jesteśmy przed rozmową rodziców tzn. spotkaniem i powiedzeniem kto za co jest w stanie zapłacić..... Trochę się obawiam powiem szczerze, ale zobaczymy co z tego wyniknie. Za salę płacimy za talerzyk, więc mogę liczyć na to, że teściowie będą chcieli płacić za swoich gości, ponieważ będą mieli mniej osób niż z mojej strony. Tylko, że albo ja mam dziwne podejście do życia albo sama nie wiem .... Bo jeśli oni zapłacą za "swoich" gości a nie po połowie to czy zebranymi prezentami z mężem też mam się dzielić proporcjonalnie czy po połowie .... W końcu to nasze wesele, nasi goście wspólni i prezenty nasze czyli uważam że wszystko powinno zostać podzielone na pół (to za co będą płacić rodzice). Poza tym za talerzyk tyle ilu ma się gości a za alkohol jak???
monika_zyga - Nie Lis 15, 2009 8:17 pm

Sylsia84, jesli chodzi o prezenty to chyba nie bedziecie sie dzielic proporcjonalnie, bo po slubie to juz bedzie wasze wspolne.

Jak slyszalam u innych o problemie z rozliczaniem, to jesli rzeczywiscie roznica gosci jest duza to mozna podzielic kwote na sali za osobe proporcjonalnie, ale reszte wydatkow to juz bym liczyla wszystko po polowie.

U mnie tylko mama cos wspomniala, ze my chcemy duzo znajomych zaprosic i ona nie wiem czy powinna za nich placic czy my sami.

MalaJu - Nie Lis 15, 2009 8:20 pm

Sylsia84 napisał/a:
czy zebranymi prezentami z mężem też mam się dzielić proporcjonalnie czy po połowie ....


Przepraszam, ale jak to dzielić?? rozwód planujecie, czy co??

kasia_m85 - Nie Lis 15, 2009 8:49 pm

U nas jest różnica 60 do 100,my płacimy za swoich gosci,oni za swoich (na sali),my płacimy za wódkę swoich gości,oni swoich (liczymy 1,5l na parę) a reszta wszystko na pół.
ppola - Nie Lis 15, 2009 9:02 pm

U nas było 30 do 50 za gości bylo podzielone proporcjonalnie (mielismy liczone od talerzyka wiec bez problemu) na kwiaty, kościół i sprawy papierkowe po polowie złożyli sie rodzice, za alkohol, obrączki, fotografa, orkiestre płaciliśmy sami, video i samochód mieliśmy za darmo, sukienke i dodatki kupila mi mama bo sie uparła, garnitur i buty M kupił sam ale juz dodatki kupili mu rodzice bo tez chcieli sie dolozyc. U nas generalnie rodzice zadeklarowali ze pomoga nam sfinansowac wesele ale nie chcielismy ich obarczac calymi kosztami. W sumie za wszystko wyszło ok.30tys w tym same "talerzyki" to blisko 15 tys Prezentami sie nie dzielilismy ;) Czesc lezy pod łóżkiem, czesc na wspolnym koncie a reszczte wydalismy na zbożne cele ;)
martka - Nie Lis 15, 2009 9:15 pm

kasia_m85 napisał/a:
my płacimy za swoich gosci,oni za swoich (na sali),my płacimy za wódkę swoich gości,oni swoich a reszta wszystko na pół.

U nas jest dokładnie tak samo :) Tylko, że ubieramy się sami.
Sylwia84, takie podejscie do sprawy wydaje mi sie jak najbardziej zdrowe. Moi rodzice tez nie czuja potrzeby placenia za gosci R. (u R bedzie ok 20 gości wiecej) ale nie bylo z tym ustalaniem zadnego problemu. Przyszla tesciowa tez byla za takim rozwiazaniem sprawy...
Sylwia84 napisał/a:
uważam że wszystko powinno zostać podzielone na pół..

Z wypowiedzi zrozumialam, ze koszty wesela pokrywaja rodzice wiec wydaje mi sie ze pozwol sie im wypowiedziec na ten temat i zdecydowac a nie bedziesz decydowała za nich..

Sylsia84 - Pon Lis 16, 2009 5:28 pm

Nie wszystkie koszty będą kryli rodzice. My płacimy za ubranie się, oprawę w kościele (kościół), samochód, fotografa, kwiaty, obrączki. Tak więc co do reszty zostawiam wolną rękę rodzicom i mam nadzieję, że mimo mojego stresu się dogadają:) Martka i chyba źle zrozumiałaś bo uważam, że talerzyki można podzielić według gości, a alkohol, orkiestra itd powinny być na pół.
ola88 - Pon Lis 16, 2009 5:42 pm

zgadzam się z MalaJu, chyba nie będziecie po ślubie oglądać prezenty itp. i " to od mojego wujka, więc to moje, a to od Twojej babci, więc to Twoje..." a co z wódką jak zostanie? przecież nie będzie nikt stał i liczył ile kto wypił, a później rozdzielać, że Twoja rodzina to wypiła tyle wódki, a tyle...
ava - Pon Lis 16, 2009 9:00 pm

Sylsia84 napisał/a:
uważam, że talerzyki można podzielić według gości, a alkohol, orkiestra itd powinny być na pół.

Co do orkiestry się zgodzę, ale co do alkoholu już nie - przecież liczy się np. 0,7 l na osobę, więc dla mnie jest to ta sama sytuacja co z talerzykiem.

Natomiast "problem" podziału prezentów zostawię bez komentarza :]

Weira - Czw Lis 26, 2009 5:10 pm

My płacimy po połowie za:
:!: orkiestrę
:!: fotografa
:!: kamerzystę
:!: i inne

Każdy płaci za swoich gości - chyba, że będzie mniej więcej po tyle samo z każdej strony to po połowie.
Każdy płaci za swoje stroje..

Malena - Pią Lis 27, 2009 2:19 pm

Nas wesele wyiesie ok 30 tyś zł. I niestety, oprócz sukni, którą sfinansowała mama, płacimy za wszystko sami..
anuszkaa - Pią Lis 27, 2009 2:51 pm

my za talerzyk i wodke placimy w proporcji tyle ile mamy gosci, a reszte po polowie - to znaczy rodzice placa. Sami kupujemy sobie stroje i sadze, ze tak czy siak rodzicom troche pomozemy.
a wszystko nas wyjdzie kolo 50 000 pewnie, jesli zrobimy poprawiny to pewnie jeszcze drozej :cry:

ava - Sob Lis 28, 2009 3:15 pm

U nas koszty wyglądały następująco:
- wynajem sali OSP (w tym wypożyczenie talerzyków i opłaty) - 1600 zł
- kucharka i kelnerki - 3000 zł
- produkty spożywcze i inne potrzebne na sali (np. ręczniki papierowe) - ok. 7000 zł
- dekoracja sali - 1100 zł
- dekoracja kościoła - 200 zł
- zespół - 2450 zł
- kamerzysta - 1500 zł
- zdjęcia (studio i reportaż z kościoła) - 1300 zł
- auto do ślubu (już z dekoracją) - 550 zł
- alkohol (wódka, bimber, szampan, wina, piwo) - 7000 zł
- napoje - ok. 1300 zł
- obrączki - 1200 zł
- kwiaty (bukiet ślubny, kwiat do włosów, butonierki, kwiaty dla rodziców) - 200 zł
- ubrania i dodatki na wesele i poprawiny - 4100 zł
- zaproszenia - 170 zł
- formalności (łącznie z kościołem) - 830 zł
- no i ok. 400 zł poszło na różne pierdoły typu pudełka na ciasto dla gości, race do tortu, rurki i kubki do piwa itp.

Sumując wszystko wesele i poprawiny na 140 osób kosztowały nas ok. 34000 zł - myślę, że nie tak źle :)

misiao1983 - Wto Sty 19, 2010 11:02 am

Ja już trochę podliczyłam - będzie coś koło 40 tyś zł (wesele na 130 osób bez poprawin). I już nie mam czego ograniczyć.
Elwirka1 - Wto Sty 19, 2010 11:36 am

My sie może zamkniemy w 25 tyś, wesele na 60 osób bez poprawin
martitka - Czw Sty 21, 2010 12:57 pm

Napiszę jak u nas wyszło z kosztami kościelnego ślubu:
-stroje: 1900 sukienka z welonem + 370 dodatki (biżuteria i bielizna i buty); 400 garnitur + 270 dodatki (bielizna i buty)
-kościół 600
-przystrojenie kościoła 500 (ale na pół z parą, która miała ślub po nas czyli 250)
-kwiaty (2 butonierki, bukiet mój i bransoletka świadkowej + dekoracja samochodu) 400
-samochód free, bo nasz :)
-wesele: talerzyk (w tym tort) 160 x 58 osób = 9280 (bez poprawin) + stolik techniczny 300
-fotograf 1700 za 400 zdjęć z kościoła, wesela do oczepin i pleneru
-zespół 1500
-makijaż, paznokcie i fryzjer 190
-zaproszenia 1,80 x 70 = 126
-podziękowania dla rodziców 60 x 2 = 120
-banderole, naklejki na wódkę i tablice rejestracyjne ok 40
-winietki 22
-alkohol 17,50 x 60 = 1050 wódka + ok 160 wina + 50 szampan na wejście =

Chyba wszystko, zatem po podsumowaniu wychodzi 18 728, czyli zmieściliśmy się w 20 tysiącach (po 10 tysięcy na stronę) Doliczając koszt obrączek, które już mieliśmy z cywilnego (ale nie wszyscy mają) to jest plus ok 900 czyli razem 19 628 zł.

Może to się komuś przyda podczas kalkulacji własnego ślubu i wesela :)

squirrel - Pon Lut 22, 2010 9:57 am

My mamy slub 5 czerwca 2010 i mam nadzieje, ze zamkniemy sie w 20 tys. (impreza na 55 osob) :)
szaraczarownica - Pon Lut 22, 2010 11:59 am

squirrel napisał/a:
My mamy slub 5 czerwca 2010 i mam nadzieje, ze zamkniemy sie w 20 tys. (impreza na 55 osob) :)

To jest jak najbardziej realne. Nam za 53 osoby wyszło trochę ponad 18 tys.

squirrel - Wto Lut 23, 2010 5:53 pm

szaraczarownica napisał/a:
squirrel napisał/a:
My mamy slub 5 czerwca 2010 i mam nadzieje, ze zamkniemy sie w 20 tys. (impreza na 55 osob) :)

To jest jak najbardziej realne. Nam za 53 osoby wyszło trochę ponad 18 tys.


Tylko my musimy zapewnic nocleg gosciom (ja jestem z Krakowa), dlatego zdecydowalismy sie na impreze w Piemoncie w Pabianicach :) Odpadaja nam za to koszty kosciola i ksiedza, bo bierzemy tylko slub cywilny (moj skarb jest rozwodnikiem) :P

szaraczarownica - Wto Lut 23, 2010 6:08 pm

Ale biorąc pod uwagę cenę noclegów u nas (nie wiem ile wynoszą u Ciebie), czyli 100zł za pokój 2-osobowy, to za te brakujące 2000zł możesz wynająć 20 pokoi. A ja nie liczyłam 20% zniżki, którą dostaje się na naszej sali za te pokoje.
Ale nie chodzi o dokładne koszty, ale o sam fakt, że za około 20 tys. zł da się zorganizować wesele na 50-60 osób. A tak odebrałam Twoją wypowiedź: że bardzo byś chciała zamknąć się w 20 tys., ale nie wiesz czy to możliwe. Więc piszę, że jest to możliwe :)
Jasne, że można wydać i 40 tys. Ale jak ktoś się uprze to i poniżej 18 tys. zejdzie. Gdybym uszyła suknię lub wypożyczyła, zamiast kupować ją w salonie, mielibyśmy poniżej 17 tys. No i mamy jeszcze podwójny koszt ubrania mojego męża, bo 3 tygodnie przed ślubem garnitur okazał się dużo za duży :)

squirrel - Sro Lut 24, 2010 12:02 pm

W Krakowie zdecydowanie są dużo droższe noclegi w hotelach :) Zgadzam się z Tobą w 100%, że można wyda na wesele nawet i 100 tys, tylko po co? My stwierdziliśmy, że w tym szczególnym dniu chcemy, by nas otaczała najbliższa rodzina i prawdziwi przyjaciele, dlatego wyszło tylko ok. 55 osób (więcej jest z mojej strony... :oops: ) Może ktoś stwierdzić, że jest to nieuprzejme, ze nie zapraszamy dalszej rodziny, (ciotek, kuzynów...) ale dlaczego mamy zapraszać osoby, z którymi widzimy się tylko od tzw. "wielkiego dzwona"? Bo to tak wypada?. I w tym przypadku nie chodzi o oszczędność z naszej strony :) Tak przynajmniej będzie kameralnie :wink: Sukienkę ślubną sobie szyję, (bo mam zaprzyjaźnioną pracownię artystyczną) gdyż chodząc po sklepach niestety okazało się, że wg pań, za późno zdecydowałam się na zakup :) (ślub mamy w czerwcu). Jakaś paranoja... Jak można zamawiać sukienkę na 5-6 mies. przed ślubem? Przecież w międzyczasie może się zmienić koncepcja :)
Sagarika - Sob Mar 13, 2010 7:03 pm

my,jak podliczyliśmy,to za wesele+poprawiny na 120 osób wydamy ok.50 tyś-licząc z dużym zapasem.jak narazie planujemy wszystko sami opłacić,ale wciąż nam brakuje ok. 15tyś... :?
merry - Pon Sty 17, 2011 12:09 am

Wesele na 100 osób wyniosło nas ok 30 tys ale od talerzyka sporo zapłaciliśmy...niestety takie wydarzenie kosztuje!!
Magdzik - Pią Lut 04, 2011 11:04 am

Ile czasu przed ślubem zaczęliście składać pieniążki?
sweet-angel - Pią Lut 04, 2011 1:35 pm

ceny sa porazajace:(
nas wesele na ok 110 osób bez poprawin wyniesie ok 45 tyś :?

Dosia_Zosia - Pią Lut 04, 2011 2:09 pm

Magdzik napisał/a:
Ile czasu przed ślubem zaczęliście składać pieniążki?


my to praktycznie od momentu,kiedy zaczęliśmy być razem czyli około 1,5 roku przed ślubem a jeszcze miałam trochę swoich oszczędności, które zaczęłam gromadzić od momentu kiedy zaczęłam pracować.

Magdzik - Pią Lut 04, 2011 2:49 pm

sweet-angel napisał/a:
nas wesele na ok 110 osób bez poprawin wyniesie ok 45 tyś :?
ojej to bardzo dużo jak bez poprawin :o
sieradzak - Pią Lut 04, 2011 3:09 pm

Nasze koszty nam znane do tej pory ( impreza 24.09.2011, z poprawinami, 130 osób )
- dom weselny - 200 zł/os x 130 osób = 26 000 zł ( razem z poprawinami )
- sukienka ślubna ( bez dodatków narazie ) - 2450 zł
- sukienka na poprawiny - 569 zł
- alkohol ( narazie 160 x 0,5 Stock ) + 24 x 0,5 Cytrynówka + kilkanaście x 0,7 Carlo Rossi ( różne rodzaje ) + kilka butelek Martini - 4 500 zł ( to około bo musiałbym kilka faktur zliczać ) i na tym się nie skończy
- kamera + fotografia - 2200 zł ( dlatego, że w ramach tej ceny robimy dla nich nową stronę internetową - normalnie 3300 zł )
- zespół 3000 zł ( szwagier mojej K. ich polecił i w związku z tym rabacik 300 zł od nich dostaliśmy )

Jak narazie wychodzi około 38 000 zł

olivka_ja - Pią Lut 04, 2011 3:33 pm

nasi rodzice uzgodnili że zapłacą proporcjonalnie od ilości gości za sale, alkohol, napoje gazowane, dj, dodatkowe świeże kwiaty na sali, zaproszenia
my sami się ubierzemy, zapłacimy za obrączki i ślub (cywilny)
rezygnujemy z fotografa bo mamy w rodzinie osoby, które tym się zajmą:)

555 - Pią Lut 04, 2011 8:55 pm

olivka_ja napisał/a:
rezygnujemy z fotografa bo mamy w rodzinie osoby, które tym się zajmą:)
ja też tak myślałam i teraz tego żałuję, chyba jako jedynej rzeczy..
olivka_ja - Pią Lut 04, 2011 10:06 pm

555 napisał/a:
olivka_ja napisał/a:
rezygnujemy z fotografa bo mamy w rodzinie osoby, które tym się zajmą:)
ja też tak myślałam i teraz tego żałuję, chyba jako jedynej rzeczy..

a możesz napisać czemu?

555 - Sob Lut 05, 2011 11:38 am

zdjęcia robił nam znajomy, który zajmuje się fotografią reportażową, poza tym brat po ASP i całe mnóstwo pozostałych osób.. ten znajomy dał nam zdjęcia na płycie, bez żadnej obróbki, okazało się, że średniej jakości, sama musiałam zajmować się jakąś obróbką, odbitkami itd. poza tym widać po nich, że nie są profesjonalne..
my nie do końca chcieliśmy na tym zaoszczędzić, ale po prostu zaufaliśmy komuś bliskiemu i się na tym przejechaliśmy, wolałabym zapłacić więcej i mieć pewność, że będę miała wspaniałą pamiątkę, bo w końcu po ślubie zostają nam zdjęcia, obrączki i wspomnienia i na tych dwóch pierwszych nie warto oszczędzać, a wspomnienia zawsze są super :)

paulii - Sob Lut 05, 2011 1:08 pm


M_and_M - Sob Lut 05, 2011 2:48 pm

jak tak Was czytam to chyba musze zliczyc swoje rachunki :o az strach!
justine81 - Sob Lut 05, 2011 3:33 pm

U nas mniej więcej 30 tys. przy około 70 osobach, z czego już ponad 3 tys poszło na zaliczki, zostaje 27 tys... ehh. No ale w końcu taki dzień jest jeden w życiu :) oby :P
klawdia - Nie Lut 06, 2011 6:45 pm

45tys wesele z poprawinami na 135osób... oby nie było więcej...
turecik - Czw Lut 10, 2011 8:01 pm

na 100 osób liczymy wydać ok. 30 tys. może troszkę więcej wesele + poprawiny :)

kucharka + jedzenie + tort - 10 000 zł
alkohol - 3000 zł
sala - 1400 zł
dekoracja sali - 2000 zł
kamera + fotograf 2300 zł
USC + kościół - 800 zł
zespół - 3200 zł
suknia ślubna + dodatki - ok.3000 zł
Pan młody - 1500 zł
obrączki - 2000 zł
samochód - za free :)
kwiaty - 150 zł
nocleg dla gości - 1000 zł
zaproszenia - 200 zł

Na szczęście za niektóre rzeczy można zapłacić po weselu :)

paulii - Pią Lut 11, 2011 9:59 am

justine81 napisał/a:
z czego już ponad 3 tys poszło na zaliczki
No u nas już "dycha pękła"... A jeszcze rodzice nam dołożą odrobinkę:) My chcieliśmy to rozłożyć w czasie, bo mamy jeszcze inne wydatki . Tak jest łatwiej.
M4rcysi4 - Sob Lut 12, 2011 12:34 pm

Normalnie rece mi opadają... u nas będzie ponad 50 tys za wesele bez poprawin!!! :? Ja nie wiem jak Wy to robicie, że tak mało Wam wychodzi. Jak pytaliśmy zespół to jednen (za samo wesele) powiedzial 4600, a drugi 4800zł!!! Z czego ten drugi skłąda sie z 6 osób, a pierwszy z 4. Jakas maskra. Za tależyk jeszcze ceny nie znamy ,ale bedzie ok. 180-190zł(za samo wesele ja pier*** no nie wiem co to bedzie..)
martula_87 - Sob Lut 12, 2011 1:22 pm

M4rcysi4, spokojnie macie sporo czasu rozłóż wydatki w czasie i napewno źle nie będzie :) Ja za orkiestrę płacę 4500 ale za 2 dni.
Ja jeszcze nie podliczyłam naszych wydatków ale sądze że w 30tys się zmieścimy za wesele i poprawiny dla ok 60 osób

tulipan87 - Sob Lut 12, 2011 2:23 pm

U nas za wesele z poprawinami na 140 osób wyszło ok. 46 tys zł. Ale my mieliśmy wesele w sali OSP, więc sporo udało się zaoszczędzić :)
ola88 - Sob Lut 12, 2011 3:52 pm

M4rcysi4 napisał/a:
powiedzial 4600, a drugi 4800zł!!!
my w 2010r. za zespół płaciliśmy 4000zł , koleżanka która miała ten sam zespól, ale tydzień po nas miała ślub, zapłaciła 4200zł :D więc już o 200zł drożej (my jako pierwsi w 2008r zespół zamawialiśmy i cenę mieliśmy niższą) więc na 2012r. to na pewno ten zespół już sobie weźmie z parę stówek więcej.
M4rcysi4 - Sob Lut 12, 2011 8:10 pm

Mała poprawka nie 4600-4800zł , a 3600-3800zł. Co nie zmienia faktu, ze za samo wesele to nieco kosmiczna kwota.
Dosia_Zosia - Sob Lut 12, 2011 10:04 pm

U nas było tak(tyle że 3 lata temu):
- sala: 210 x 51= 10710 (z poprawinami)
- orkiestra: 2500
- zaproszenia:100
- alkohol: 1200
- formalności(Kościół + USC): 800
- nasze stroje: 1900
- makijaż i fryzura: 120
- kwiaty(wiązanka + dekoracja samochodu): 190
- fotograf(zdjęcia studyjne): 600
- obrączki(tylko czyszczenie): 20
czyli razem 17540

sienna_ama - Sro Lut 16, 2011 1:14 pm

jak tak czytam Wasze posty to troche wam zazdroszczę... Ja razem z moim narzeczonym nie mamy co liczyc na "pomoc finansową" rodziców :( sami musimy wszystko zorganizować.. wesele na ok 60 osób w 2012 r. w sierpniu. planujemy zmieścić się w 20 tys max.
misiao1983 - Sro Lut 16, 2011 1:55 pm

My wydaliśmy około 46 tysięcy za wesele na 120 osób plus poprawiny na 50osób.
Chyba na niczym nie zaoszczędziliśmy szczególnie, a nawet "stracilismy", bo w trakcie przygotowań zmieniliśmy salę (utrata części zaliczki) oraz zmieniliśmy kamerzystę (utrata całej zaliczki).

kakonka - Czw Lut 17, 2011 7:03 pm

u nas mniej więcej :)
- sala: 180 x 125= 22500 (z poprawinami)
- orkiestra: 3200
- alkohol: 3100
- formalności(Kościół + USC): 800
- nasze stroje (w tym poprawiny): ok. 5000
- makijaż i fryzura: 160
- kwiaty: 200
- fotograf: 1500
- obrączki: 1222
- kamerzysta: 1700
- zaproszenia ok. 150

łącznie ok. 38310 :D

pamka2 - Pon Mar 07, 2011 12:31 am

U nas wychodzi mniej więcej tak (jak na razie):
sala 600
orkiestra 3500
kamerzysta 1700
kościół i USC 200 (tak mi obiecano)
kwiaty 200
makijaż 50
fryzura (kolor, obcięcie, ślubna+ treska, poprawinowa) 130
ubrania (wszystko) 3000
dekoracja kościoła 70
dekoracja sali 500
dekoracja domu 150
alkohol nie wiem, bo po znajomości :)
kucharki 2000
jedzonko 5000
podziękowania dla rodziców 60
nie przychodzi mi nic więcej do głowy teraz

Wesele na ok 120 osób z poprawinami

RAZEM: 17160zł bez alkocholu i mamy nadzieję zamknąć się w 23000 ze wszystkim, zobaczymy czy to realne :smile:

ewa.krzys - Wto Mar 08, 2011 11:09 am

W niedzielę kolejne spotkanie rodziców, ale jeśli chodzi o podział kosztów to:
sala - każdy płaci za swoich gości i proporcjonalnie za wódkę, ciasta, napoje, owoce.
fotograf, kamerzysta - po połowie
orkiestra - po połowie, mimo że to Krzyś płacił zaliczkę :P
Kościół - po połowie
Suknia i garnitur - każdy płaci za swoje
Prezenty dla rodziców i gości - po połowie
Na pewno dużo wydatków nam odpadnie, ponieważ fryzura, samochód, kwiaty, dekoracja samochodu, kościoła to wszystko robią nasi zaprzyjaźnieni ludzie (czyt. za darmo) :P
W sumie wychodzi, że płacimy po połowie i uważam, że jest to sprawiedliwe :)

Dobi - Sob Mar 19, 2011 11:15 am

My nie mieliśmy żadnych problemów z tym "kto za co płaci".

Oboje dostaliśmy od rodziców taką samą sumę pieniędzy, którą mogliśmy dowolnie dysponować. To, co zostało, jest po prostu dla nas...
I tak ja miałem więcej pieniędzy z racji wyższych zarobków, ale "trochę" nam zostało po weselu :-)

Doszliśmy do wniosku, że nie ma to znaczenia, kto za co będzie płacił, skoro po ślubie i tak wszystko będzie wspólne. Uznaliśmy, że nie ma sensu dzielić kosztów. Po ślubie przecież i tak mamy wspólny budżet. Myślę, że znacznie ułatwia to organizację wesela :-)

W naszym przypadku było tak, że to młoda z teściem kupiła alkohol i napoje (chociaż według tradycji powinno być inaczej ;-) ) Salę, noclegi dla gości i zespół opłaciliśmy z "czepkowego" i jeszcze nam zostało ;-)

Uważam, że takie dzielenie wydatków nie jest dobre przed ślubem. Fakt, jeśli to rodzice organizują wesele, to nie ma innego wyjścia. W naszym przypadku to my organizowaliśmy wszystko z pomocą rodziców młodej.

Nie obliczyliśmy jeszcze dokładnie wszystkich kosztów, jednakże po zblinasowaniu wydatków i prezentów od gości okazało się, że całkowity koszt ślubu i wesela wyniósł ok. 10-12 tys.zł. Oczywiście wliczając w to takie rzeczy, jak: obrączki, zapowiedzi przedślubne, koszt dokumentacji do USC, fryzjera i kosmetyczkę dla młodej...

... czyli sporo nam zostało z pieniążków od rodziców :cool:


Jeszcze jedno.
W przypadku wesela wiele opłat można dokonać "po". Czyli po otrzymaniu prezentów od gości (w większości przypadków są to pieniądze). Dzięki temu przed weselem nie jest konieczne posiadanie calej sumy.
U nas było tak w przypadku sali, zespołu (pod koniec poprawin) oraz fotograf i kamerzysta (przy odbiorze materiałów).

Dosia_Zosia - Sob Mar 19, 2011 1:15 pm

Dobi napisał/a:
W przypadku wesela wiele opłat można dokonać "po".

Zgadza się, my płaciliśmy orkiestrze po oczepinach jak dostaliśmy prezenty od gości, ja chciałam wypłacić wcześniej te pieniądze dla orkiestry ale mąż powiedział,że bez sensu bo możemy zapłacić z prezentów i miał rację. Fotografowi też płaciliśmy tylko jakiś drobny zadatek a resztę przy odbiorze zdjęć.

555 - Nie Mar 27, 2011 12:53 am

Dobi napisał/a:
po ślubie i tak wszystko będzie wspólne
my nie mamy wspólnych pieniędzy :) tzn, formalnie one są wspólne, ale i tak każde z nas dysponuje swoimi zarobkami samo..
Dobi - Pon Mar 28, 2011 8:24 am

U nas na razie jest tak, że każde ma swoje konto, jednakże zakupy robimy wspólnie - bez rozliczania kto za co płacił i ile.

Myślę, że takie rozwiązanie jest dobre, ponieważ każda ze stron może poczuć odrobinę niezależności, jednocześnie gdy wszystko robimy wspólnie - możemy być bliżej siebie :-)

e_linka2 - Pon Mar 28, 2011 6:04 pm

ewa.krzys napisał/a:
W niedzielę kolejne spotkanie rodziców, ale jeśli chodzi o podział kosztów to:
sala - każdy płaci za swoich gości i proporcjonalnie za wódkę, ciasta, napoje, owoce.
fotograf, kamerzysta - po połowie
orkiestra - po połowie, mimo że to Krzyś płacił zaliczkę :P
Kościół - po połowie
Suknia i garnitur - każdy płaci za swoje
Prezenty dla rodziców i gości - po połowie
Na pewno dużo wydatków nam odpadnie, ponieważ fryzura, samochód, kwiaty, dekoracja samochodu, kościoła to wszystko robią nasi zaprzyjaźnieni ludzie (czyt. za darmo) :P
W sumie wychodzi, że płacimy po połowie i uważam, że jest to sprawiedliwe :)


U nas jest tak samo :) Większość tych kosztów pokryją rodzice, ale zasadę przyjęliśmy taką jak Ty. Za pewne sprawy płacimy sami, np. za obrączki, zaproszenia. Ja z własnej kieszeni płacę za sukienkę, mój narzeczony za swój strój.
Również uważam, że tak jest najlepiej i po prostu sprawiedliwie.

Winter - Pon Mar 28, 2011 6:27 pm

Ech...przechlapane...
U nas wygląda to tak..
Sala 210 x 85 osób 17,850
Orkiestra 6 000
kościół 700 zł + przybranie kościoła + organista
moja sukienka planuję się zmieścić ze wszystkim w 3000
garniak 2000 plus wszystkie dodatki
fotograf 2500
kamerzysta 1200
obrączki 800 zł
tort 280 zł
zaproszenia 120 zł
winetki na stół
prezenty dla rodziców
moja wiązanka, butonierki,wiazanka swiadkowej
bus dla gosci dowożący na salę
alkohol
Głowa mi juz od tego pęka... :o :roll: :roll: ...tym bardziej, że za wszystko płacimy sami...

Emmi - Nie Kwi 03, 2011 8:34 am

u nas na razie koszty przedstawiają się następująco:

sala(w tym tort i szampan) max.9600zł
orkiestra 3000zł
fotograf na ślub+wesele+plener 1400zł
kamerzysta (film HD na płytach BlueRay) 1800zł
sukienka 2000zł
bielizna-120zł
buty-100zł
welon ok.100zł
obrączki mamy ze ślubu cywilnego,kosztowały ok.600zł
zaproszenia 96zł
kościół:zapowiedzi w 2 parafiach 100zł,pozwolenie na ślub w innej parafii 200zł ślub 400zł
strój młodego (włącznie z butami i bielizną)-550zł
zostały jeszcze alkohol,makijaż ,fryzura, solarium,bus dla gości,auto dla nas,kwiaty,prezenty dla rodziców,i drobiazgi dla gości....a ja już mam dość :smile:

Magdzik - Pon Kwi 11, 2011 11:29 am

A ile Was wyniósł ślub cywilny? Wiem,że to zależy od ilości osób itp ale chciała bym się zorientować jaki mniej więcej jest koszt wszystkiego :roll:
Emmi - Pon Kwi 11, 2011 11:52 am

jeśli chodzi o cywilny to koszty były sporo mniejsze....
moja sukienka 200zł +50zł bolerko+30zł rękawiczki
buty 85zł
bielizna 100zł
ubiór mojego męża 250zł
w urzędzie 75zł
szampan +opłata za przygotowanie stołu i "rozlanie go gościom w urzędzie" już nawet nie pamiętam ile...ale stosunkowo mało
muzycy w urzędzie 100zł(ale z perspektywy żałuję że się na nich zdecydowaliśmy,panowie współpracujący z urzędem wystąpili w dresach :? )
samochód znajomego,oddaliśmy mu tylko za paliwo(czego i tak nie przyjął :-) )
film nakręciła znajoma własną kamerą więc gratis...
a za fotografa robił kuzyn...zresztą zdjęcia super :)
fryzjer 60zł
paznokcie akrylowe 120zł
a przyjęcie było w domu dla najbliższych,więc kosztowało nas tyle co kupić alkochol i jedzonko....
a..i obrączki 600zł niecałe....

555 - Sob Kwi 16, 2011 9:57 pm

Magdzik, my mieliśmy tylko cywilny, przyjęcie w lokalu na 40 osób, koszt całkowity ok. 10 tys.
Vanilde - Pią Paź 19, 2018 6:49 pm

Przeczytałam cały temat. Widać, jak bardzo przez lata zmieniły się koszty ślubu i wesela, a zwłaszcza usług takich jak fotograf i zespół :-)

My chcemy zmieścić się w 45 000 za wesele 1-dniowe dla ok. 80 osób. Nasze zaplanowane wydatki to:
20 tys. - restauracja
7 000 - fotograf oraz DJ
4 000 - stroje PM
4 500 - alkohol i korkowe
2 000 - obrączki
2 500 - organizacja ślubu poza USC
5 000 - reszta

Mamy dokładnie rozpisany budżet na kategorie i poszczególne wydatki. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem, więc najprawdopodobniej się zmieścimy w budżecie, ale dużo zależy od finalnej liczby gości na weselu.

dekoracyjnie - Wto Paź 23, 2018 5:17 pm

Przerażające są te kwoty ;) ja mam mieć wesele na blisko 200 osób więc wyjdzie na pewno wiecej.
Josicka - Czw Sty 30, 2020 3:10 pm

O kurde... Podane przez was koszty są bardzo wysokie, ja brałam ślub 12 lat temu, razem z mężem postanowiliśmy zaprosić 60 osób. Zmieściliśmy się ze wszystkimi wydatkami w 12 tys. Koszty całe szczęście nam się zwróciły.
EphemeralOracle - Pią Paź 27, 2023 8:23 pm

Jak za wesele wychodzi za dużo zawsze można poszukać oszczędności na ilości posiłków, dekoracjach albo atrakcjach ;) my postanowiliśmy trochę na atrakcjach zaoszczędzić, zamiast drogiego pokazu fajerwerków postawiliśmy na zimne ognie. Fajne i nie drogie ;) zimne ognie odpalone wspólnie po zmierzchu, toast i sesja zdjęciowa z ogniami, wyszło super. Polecam wybrać takie długie zimne ognie bo może być problem z synchronizacją odpalania ich a długie się będą dłużej palić i jest więcej czasu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group