Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub konkordatowy - Kiedy zarezerwować termin w kościele

Ania - Sro Gru 03, 2003 9:15 am

Ile wczesniej przez planowaną datą ślubu należy iść do księdza i załatwić wszystkie formalnośći i zarezerwować termin ceremonii?
Edyta - Sro Gru 03, 2003 2:47 pm

moja siostra poszla 6 miesiecy przed porozmawiac z ksiedzem i zaklepac termin , ale wszystkie formalnosci kazal jej zalatwic 3 miesiace przed slubem
kryszka - Sro Gru 03, 2003 6:48 pm

To zależy w jakim kościole - bardziej czy mniej popularnym. My byliśmy zapisać się na termin na początku października, czyli rok wcześniej i ksiądz w ogóle nie okazał zdziwienia. Ale dzięki temu mam swoją godzinę, a nie tę która pozostała. Formalności załatwia się 3 miesiące przed datą ze względu na terminy ważności potrzebnych do tego papierów.
Asia - Pią Gru 05, 2003 5:00 pm

Ja. podobnie jak Kryszka, zaklepałam swoją godzinkę rok przed data slubu. Reszte formalności 3 miesiące przed slubem.
megi - Wto Mar 15, 2005 11:28 pm

wszystkie piszecie ze 3 mies , a czy jak pojde dwa miesiące przed ślubem czy cos sie stanie, chyba nie ma roznicy, byleby nie wcześniej?
kryszka - Sro Mar 16, 2005 12:14 am

Megi, jak najwcześniej - wtedy będziesz pewna że twoja godzina i data są wolne. Jak pójdziesz za poźno może się okazać że została ci tylko np. godz. 12. Chyba że w twoim kościele śluby są bardzo rzadko i możesz być spokojna o termin.

Trzy miesiące wcześniej dotyczą co najwyżej załatwiania formalności, papierków itp. a nie rezerwowania daty.

megi - Sro Mar 16, 2005 5:58 pm

ja mam termin zaklepany ale pytam czy papierki moge doniesc miesiac przed slubem?
PIT - Pią Mar 18, 2005 6:11 pm

Chyba można powiedzieć, że im wcześniej tym lepiej - są większe szanse na wybór odpowiadajacej godziny.
kryszka - Pią Mar 18, 2005 7:53 pm

megi napisał/a:
ja mam termin zaklepany ale pytam czy papierki moge doniesc miesiac przed slubem?

Możesz. :)

bajeczka - Pią Lis 11, 2005 9:30 pm

Mnie sie wydawało, że moj kościoł nie jest popularny a tu sie okazało, ze mimo iż zadzwoniłam rok przed slubem jedna godzina juz była zajęta.............
Alma_ - Wto Lis 22, 2005 11:33 am

My jedziemy w tę niedzielę - zarezerwować na półtora roku wcześniej.

Wiem, że to sporo czasu, ale skoro mam juz termin, to na co mam czekać, aż mi ktoś go zajmie?

Będę spać spokojniej, już taki asekurant ze mnie ;)

anna_b - Wto Mar 21, 2006 9:16 pm

My z H. mamy doświadczenia z dwóch kościołów :mrgreen: :wink:
W Katedrze jak zamawialiśmy nasz termin (09.09.2006) - a było to 23 grudnia ubiegłego roku, to mieliśmy wolną naszą godzinę (tj. 17), ale ogólnie wiele terminów już było zajętych...
Natomiast w parafii św. Franciszka z Asyżu byliśmy w poniedziałek (20.03.2006) i mieliśmy wielkie szczęście - udało nam się idealnie wpasować w 17 :) Dodam jednak, że na niecałe pół roku przed terminem, to pozostałe godziny były już pozajmowane... a nie wydaje mi się, aby św. Franciszek był taki oblegany.
No i jak wszystkie Koleżanki powyżej - na trzy miesiące przed ślubem należy się zgłosić, żeby pozałatwiać formalności.

Alma_ - Wto Mar 21, 2006 11:47 pm

Taaa... oczywiście jeszcze nie byliśmy... :roll:
W przyszły weekend na pewno zaciągnę tam Ł., choćby się kopytami zapierał :twisted:

Agnieszka-hd - Sro Mar 22, 2006 9:52 am
Temat postu: terminy w kościele
ja byłam październiku 2005 roku w parafii, nie było jeszcze wtedy książki na 2006 rok, ale ksiądz nas zapsiał na tyle książki 2005 i jak juz miał nowy rok to nas przepisał w odpowiednią datę. lepiej datę zaklepać wczesniej, bo z datami różnie bywa. Przekonałam się ostatnio na krawcowej, bo było dużo czasu, skontaktowałam sie z nią w umówionym czasie i było juz po fakcie, miała terminy napięte do końca roku, podobno z dnia na dzień posypały jej się zamówienia i 4 Litery blada... muszę szukac kogoś innego.
a Ksiedza nalezy jeszcze raz spawdzić, czy napewno przepisał na nowy rok-bo to róznie bywa, najlepiej od razu określić się co do godziny i czy z mszą czy bez mszy i czy konkordatowy czy nie, powodzenia

Dotka - Czw Mar 23, 2006 1:27 pm

My rezerwowaliśmy prawie rok wcześniej i już były niektóre terminy i godziny zaklepane.
Klaudia22 - Czw Mar 23, 2006 4:33 pm

Mi sie wydaje ze rezerwowac trzeba odpowiednio do wielkosci parafii Wiadomo ze jak duza to duzo wczesniej a jak mniejsza to nie trzeba sie spieszyć Bo i tak sprawy papierkowe załatwia sie na 3 miechy przed :)
efina - Czw Mar 23, 2006 5:35 pm

A jak to jest ze slubem cywilnym i koscielnym/?bo ostatnio slyszalam ze bierze sie tylko slub koscielny bo kosciol zalatwia slub cywilny?/to prawda czy nie??
Alma_ - Czw Mar 23, 2006 5:38 pm

Efina, to się nazywa "konkordatowy".
Dostarczasz do kościoła dokumenty z USC, podpisujesz dokumenty, a ślub ma skutki cywilne - nie musisz brać osobno w USC.

efina - Czw Mar 23, 2006 5:48 pm

Wiesz Alma_ nie wiedzialam i dlatego zapytalam..Ale widze ze czuwasz nad wszystkim i starasz sie kazdemu pomoc i odpowiedziedz na kazde pytanko..Ciesze sie-w koncu po to tutaj jestem na tym forim-zeby sie wszystkiego dowiedziec..A jak jest u Ciebie??Ty tez bierzesz slub konkordatowy?I jak to jest?Najpierw ide wszystko zalatwic w usc a pozniej ide z tym wszystkim do kosciola i sie umawiam na dany termin slubu?? :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Alma_ - Czw Mar 23, 2006 6:00 pm

Staram się ;)

Tak, ja biorę konkordatowy, jak większość forumek :)
O tym, kto jaki ślub bierze możesz poczytać tutaj :arrow: Jaki ślub?

Tak, w takim wypadku rezerwujesz termin w kościele, a trzy miesiące przed donosisz dokumenty z USC.

Klaudia22 - Czw Mar 23, 2006 6:24 pm

Konkordat to super rozwiązanei dla osób planujących slub koscielny bo przy okazji załatwia sie dwie sprawy za jednym razem i przy mniejszych kosztach - chociażby stroje ;) No i mniej latania w dniu ślubu Bo cywilne zazwyczaj odbywały sie w tym samym dniu co w kosciele tylko ze wczesnie rano :)
efina - Czw Mar 23, 2006 6:38 pm

to naprawde super rozwiazanie..Nie ma tyle biegania i zalatwiania..mozna na spokojnie przygotowac sie do wieczornej imprezy i dopiac wszystko na ostatni guziczek :wink:
Kasiawka - Pią Mar 24, 2006 8:17 am

my rezerwowaliśmy 8 miesięcy wcześniej, i z godziną już był problem
Lucky - Pią Mar 24, 2006 8:35 am

Kasiawka mówisz o naszej parafii :shock:

Jak ostatnio rozmawiałam z jakimś księdzem to powiedział że oni dopiero koło grudnia beda mieli kalendarz na nowy roki dopiero moga zapisać :?

No ale rozumiem przez to że jak mi nie zapiszą to nie zapiszą nikomu, więc chyba nie bede miała problemu z dniem i z godziną :zalamany:

suzanka - Wto Maj 09, 2006 5:54 pm

Rezerwacja terminu zależy od kościoła. Jeśli to jest duża parafia, a w dodatku pełna młodych ludzi - to raczej trzeba ze sporym wyprzedzeniem.
U mnie wystarczyło 5 miesięcy wcześniej - wybrałam wrzesień, a ksiądź proponował nawet lipiec (ale godziny były dla mnie za wczesne np. 12). Udało mi się nawet przesunąć termin we wrześniu o tydzień, bo nie mogłam zgrać sali z kościołem. Tyle, że moja śląska katedra jest pełna emerytów :wink:
Więc bez paniki. Zapytajcie u źródła! Nie ma się co martwić na zapas :!:

fiona83 - Wto Maj 09, 2006 6:04 pm

My z ciekawości byliśmy w kancelarii (parafia Chrystusa Króla) i ksiądz powiedział nam, że harmonogram ślubów jest rozpisywany od września każdego roku i wcześniej nie można zaklepać. Tak, że jeśli my planujemy na sierpień 2008 to musimy sie wybrać we wrześniu 2007.
dorota20w - Sro Maj 10, 2006 5:23 pm

My termin rezerwowalismy rok temu, zaraz po rezerwacji sali i bylismy pierwszymi na ta datę :D wiec wybralismy sobie godz 17.00 :D
Agati - Wto Cze 13, 2006 8:07 pm

A my wybieramy się do kościoła i jakoś tam dotrzeć nie możemy. Według mojego Misia załatwianie takich spraw rok przed ślubem to moja fanaberia :zdziwko:

Fajnie, no nie?

PS. Zresztą powiedział, że jak nie będzie wolnego terminu w dniu planowanego wesela to najwyżej to najwyżej zaklepiemy inny termin :zglupkiem: :mur:

karmelcia - Sro Cze 14, 2006 9:33 am

Ja rezerwowałam wstenie termin w pazdzierniku albo w listopadzie jakos tak- ale jeszcze w tamtym okresie na wrezsien bylo mnostwo wolnych terminow:)
imbrulka - Sro Cze 14, 2006 9:50 am

Ja rezerwowalam termin we wrzesniu zeszlego roku. Slub chcielismy miec 29 lipca 2006 i jedna godzina w tym dniu (17.00) juz byla zarezerwowana, zdecydowalismy sie wiec na 18.00. Rok wczesniej chyba wiec wystarczy. Z salami chyba gorzej... :)
Alma_ - Sro Cze 14, 2006 11:37 am

Planuje zrobić drugi epodejście do księdza w przyszły weekend, jak mi znów powie, że nie ma kalendarza, to mu chyba sprezentuje jakiś :roll:
Pusiak - Sro Cze 14, 2006 11:45 am

Alma_ to od razu idx z kalendarzem, nie bedziesez musiała biegac trzeci raz :)
szczako - Sro Cze 14, 2006 11:54 am

i zaznacz od razu Wasza date :)

a tak na serio, to juz powinni miec, bo to w koncu mniej niz rok zostal. trzymam kciuki.

Agnieszka19 - Czw Mar 01, 2007 1:07 am

My mamy ślub w kwietniu 2008 a ksiadz kazał nam przyjść dopiero w sierpniu. tAkże koło pół roku przed slubem. :smile:
dominiqsz - Czw Mar 01, 2007 12:20 pm

My z ciekawości poszliśmy miesiąc temu, a nasz cudowny dzień to 16.08.08 a ksiądz nam powiedział że mamy przyjść w nowym roku. Wszystko zalżey od twojej parafii i jak to jest tam rozwiązywane :) ))
mischelle22 - Czw Mar 01, 2007 4:32 pm

My rezerwowaliśmy 3 miesiące przed ślubem - mieliśmy nawet wybór godziny :)
Gabro - Sro Maj 30, 2007 12:01 pm

My też rezerwowaliśmy 3 miesiące przed ślubem. Ogromnego wyboru godziny nie mieliśmy, ale był:)
kochecka - Sro Maj 30, 2007 6:38 pm

My najpierw poszliśmy 1,5 roku przed ale ksiądz powiedział że jeszcze nie zapisuje i kazal nam wrocic mniej wiecej rok przed.A niedawno jak moja mama z nim rozmawiała to mówił że na nasz termin już jest 6 ślubów przed nami (mamy ślub o 17) :)
asia84 - Sro Maj 30, 2007 6:57 pm

my poszliśmy niecały rok i 2 miesiące przed ślubem i można było już zapisywać. będziemy mieli ślub o 18 (pełna msza) :)
kochecka - Sro Maj 30, 2007 7:00 pm

to wszystko zależy od parafii :)

a tak z innej beczki - asiu co tam u ciebie?jak przygotowania?

asia84 - Sro Maj 30, 2007 7:04 pm

w sumie nic ciekawego. na razie jest przerwa w przygotowaniach (niestety :( ). mamy załatwioną salę, kamerzystę i fotografa (nie wzięliśmy Szmytki), zespół, księdza. chyba o niczym nie zapomniałam. pozdrawiam :)

a co u Ciebie? ostatnio nie mam czasu tak często bywać na forum, ale ostatnio zaglądałam do Twojego wątku :)

kochecka - Sro Maj 30, 2007 7:08 pm

też zastój :( poza tym że chodzimy na lekcje tańca a ja zaczęłam zabiegi u kosmetyczki to niiic :( w lipcu zaczniemy szukac garnituru na poprawiny dla Julka a potem dopiero w sierpniu jak przylecimy do Polski zacznie sie cos dziac.

no to troche juz pozałatwialas :) a czemu tak zniknelas?malo cie tu ostatnio :( a czemu jescze watku nie masz swojego he? [smilie=b007.gif]

asia84 - Sro Maj 30, 2007 7:10 pm

nie mam czasu, zaliczenia się zaczęły, niestety :( a jeżeli chodzi o wątek to ja się do tego nie nadaję. czuję, że byłoby tam pusto :roll:

fajnie jest czytać Wasze :razz:

kochecka - Sro Maj 30, 2007 7:12 pm

w takim razie liczę że w wakacje nadrobisz :D a jakie plany na wakacje?
asia84 - Sro Maj 30, 2007 7:14 pm

jeszcze dokładnie nie wiemy. w sumie dla mnie najważniejsze jest to żebyśmy jak najwięcej czasu spędzali razem, nie ważne gdzie... jak coś się pojawi na horyzoncie to napiszę :) a Wy przylecicie do Polski?
kochecka - Sro Maj 30, 2007 7:19 pm

tak 17 sierpnia, no i ja zostaję na 2 miesiące bo tak z pracą wyszło wiec już nie mogę sie doczekac.czasami to juz bardziej chyba licze dni do przyjazdu do polski, bo jest dużo mniej, niż do ślubu.zreszta wiem ze jak juz bedziemy w polsce to przygotowania rusza pelna para i czas szybciej zleci :) tak wiec moge powiedziec jade na wakcje...do domu :D

ale chyba nam sie oberwie za skrzywianie wątku... :razz:

superbuzia - Wto Cze 26, 2007 8:22 pm

W naszym kosciele ksiadz powiedzial bysmy przyszli we wrzesniu czyli 9 miesiecy przed planowanym slubem, Dopiero od wrzesnia w naszym kosciele rozpoczynaja sie zapisy na sluby w 2008 roku. wiec mamy jeszcze 2 miesiace (a bylismy zaklepac godzinke juz w kwietniu, ale okazalo sie za wczesnie)
fiona83 - Wto Sie 14, 2007 3:06 pm

12 miesięcy przed ślubem :)
gosc - Sro Sie 15, 2007 7:00 pm

my rezerwowaliśmy termin ponad rok przed ślubem, bo na początku sierpnia 2006
Martysia - Wto Sie 28, 2007 2:28 pm

my poszlismy z 2 tyg. temu czyli jakos 11 m-cy przed bo zalezalo nam na pełnej mszy o godz. 17. i na szczęście było wolne wiec zaklepalismy! trzeba było zapłacic 50 zł za to zapisanie...hm hmmm, w Katedrze
cosola - Wto Wrz 18, 2007 4:23 pm

My rezerwowaliśmy 8 miesięcy wcześniej.
Jak poszliśmy to na maj była tylko jedna para, a na nasz dzień jeszcze nikogo :)

magda26 - Pią Wrz 21, 2007 1:35 pm

A my wybraliśmy się na początku stycznia i na 21 lipca były już zapisane pary. I zostały nam tylko dwie godzinki do wyboru - ta najwcześniejsza i najpóźniejsza.
Koalinha - Pon Wrz 24, 2007 12:06 pm

Zarezerwowałam termin na 9 sierpnia dziś, czyli ponad 10 miesięcy wcześniej. Zależało mi, by mieć już to z głowy i wybrać swoją godzinę, a nie tę, która pozostała. To był dopiero drugi ślub wpisany na 2008 rok :razz: Więc niby niepotrzebnie się śpieszyłam, tym bardziej, że moja parafia nie należy do bardzo obleganych. Opłaty rezerwacyjnej nie ma (to chyba tylko w Katedrze). Reszta formalności najwcześniej na 3 miesiące przed ślubem.
Dosia_Zosia - Pon Wrz 24, 2007 10:53 pm

Nasz ślub jest 3 maja 2008 a termin byliśmy zarezerwować 8 sierpnia br. czyli prawie 8 miesięcy wcześniej. Na 3 maja nikt nie był zapisany, natomiast na 10 maja była już 1 para. I potwierdzam: w Katedrze(gdzie mamy ślub) pobierana jest opłata za rezerwacje terminu w wysokości 50 zł.
klarysa - Nie Lis 04, 2007 8:35 pm

my mamy slub 21 czerwca 2008 a msze rezerwowalismy w lutym tego roku, czyli prawie 1,5 roku wczesniej. do wyboru juz wtedy mielismy tylko 15 lub 20. ale to dlatego, ze pobieramy sie lagiewnikach, ktore sa dosc popularne
fastyna - Nie Lis 04, 2007 9:18 pm

My mamy ślub w sierpniu 2009 a mszę w kościele mamy już zarezerwowaną. jesteśmy pierwsi na 2009, ale ksiądz nas bez problemu zapisał tylko musimy sie w 2008 przypomnieć, żeby nas od razu wpisali do nowego kalendarza jak już będzie :)
Canaves - Pon Lis 05, 2007 12:46 am

klarysa napisał/a:
my mamy slub 21 czerwca 2008 a msze rezerwowalismy w lutym tego roku, czyli prawie 1,5 roku wczesniej. do wyboru juz wtedy mielismy tylko 15 lub 20. ale to dlatego, ze pobieramy sie lagiewnikach, ktore sa dosc popularne


Nam też sie marzy ślub w Łagiewnikach... Tak słyszałam, że tam trzeba 1,5 roku wcześniej rezerwować.. :roll: Nie wiemy jak bardzo musimy sie z tym śpieszyć, chcielibyśmy ślub również w czerwcu, ale w 2009 r.
Może ktoś jeszcze się orientuje w oczekiwaniach na termin w tym kościele i pomoże? :)
Może lepiej wcześniej zaklepać i sie już o nic nie martwić ?
Teoretycznie mamy rok i 8 miesięcy..

agunia84 - Wto Gru 11, 2007 2:34 pm

My msze na kwiecien 2009 rezerwujemy zaraz po nowym roku :)
Emi - Pią Sty 04, 2008 9:23 pm

my rezerwowaliśmy ślub w Katedrze PONAD ROK WCZE?NIEJ! I tak mieliśmy tylko dwie godziny do wyboru.
Aniaa - Nie Sty 06, 2008 9:49 am

My na wrzesien 2008 rezerwowalismy Kosciol rowno rokprzed i mielismy tylko 3 godziny do wyboru. Ale nie wszedzie jest tak.
Zamilka - Wto Sty 08, 2008 9:51 pm

My 11 m-y wcześniej i też już były na ten dzień rezerwacje
KaMi1982 - Sro Sty 09, 2008 9:58 am

My rezerwowaliśmy 10 miesięcy wześniej i nie było juz Naszej wymarzonej godziny... Stanęło na 16.30
Izi - Sro Sty 09, 2008 9:46 pm

Witam,

a my rezerwowaliśmy dokładnie tydzień temu na 25 X 2008 w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini i nie było żadnego problemu, godzina 19.00, jak dla nas idealna

superbuzia - Sro Sty 09, 2008 11:07 pm

My mamy ślub 14 czerwca 2008 a termin rezerwowalismy 31 sierpnia 2007, i mamy swoja godzinke 18:00 :smile:
karola8207 - Czw Sty 10, 2008 10:02 pm

A my zarezerwowaliśmy pod koniec grudnia 2007, na 9.08.2008 bez żadnych problemów.
Uważam, że to zależy od kościoła, w tych najpopularniejszych to trzeba rok wcześniej, ale w tych mniejszych to nie ma problemu.
aha, o inny termin nawet nie pytaliśmy, tylko ten chcieliśmy

Emi - Czw Sty 10, 2008 10:04 pm

potwierdza, że zależy o kościoła. W mojej parafii kazali mi przyjść najwcześniej trzy miesiące przed ślubem
panna rozyczka - Pią Sty 11, 2008 8:45 am

My jeszcze nie mamy zarezerwowanego terminu w kościele, ponieważ już, kiedy znaleźliśmy czas, aby się wybrać do kancelarii - był pierwszy dzień kolędy i kancelaria na głucho zamknięta. Musimy teraz zaczekać do końca kolędy
słonko - Pią Sty 11, 2008 12:30 pm

Panno różyczko, a w jakim kościele będziecie ślubowac?
panna rozyczka - Pią Sty 11, 2008 2:45 pm

Najświiętszego Zbawiciela przy Włókniarzy. To nie jest nasza parafia, ale jak na razie jedyna, gdzie pozwolą nam mieć slub o 14. Do tej pory był wielki problem, bo nie chcieli kościelnego fatygować o takiej porze... no coments
anita-gb - Wto Sty 29, 2008 12:04 pm

rezerwowałam kościół telefonicznie ;) mam nadzieję , że wszystko zapisali :) Dzwoniłam po Nowym Roku z terminem na wrzesień, czyli 9 miesięcy wcześniej i nie było kłopotu 19.00 była wolna :) Zanim się nie zabrałam za organizację nie wiedziałam ze tyle ślubów w Łodzi jest :) pobieramy się w Parafii Niepokalanego Serca NMP i ?w. Antoniego M. Klareta.
Mariola - Nie Lut 10, 2008 11:40 am

Ja termin rezerwowałam zaraz na początku lutego. Mam małą parafie a i tak godzina 18 była już zajęta :(
edys_lu - Nie Lut 10, 2008 2:59 pm

My rezerwowalismy termin w lutym zeszlego roku, ale tylko dlatego ze ksiadz mial juz zalozony zeszyt na nastepny rok. Najlepeij zawsze pojsc i sie dowiedziec kiedy zaczynaja sie zapisy na dany rok
Canaves - Pon Lut 11, 2008 1:11 am

My datę ślubu w Kościele w Łagiewnikach rezerwowaliśmy na początku stycznia. ( a to dopiero na czerwiec przyszłego roku, czyli na 1.5 roku wcześniej :? ). Mimo to większość czerwca już była zarezerwowana. Może dlatego, że to popularny miesiąc, ale tak czy inaczej z rezerwacjami tam trzeba się śpieszyć... :)
agab100 - Wto Lut 12, 2008 12:12 am

My rezerwowaliśmy nasz termin rok wcześniej. Byliśmy w czerwcu 2007 r.
Olga Majewska - Sro Lut 27, 2008 10:08 am

My rezerwowaliśmy z narzeczonym kościół w grudniu czyli na 9 miesięcy wcześniej.

Czy oprócz dowodów i dokumentów z USC powinniśmy mieć jeszcze jakieś inne zaświadczenia.? Jak rozmawialiśmy z księdzem byliśmy tacy zamotani, że zupełnie nie pamiętam co mamy przynieść jak już konkretnie przyjdziemy załatwiać na 3 miesiące przed. Ach te emocje...

[ Dodano: Sro Lut 27, 2008 10:12 am ]
Ojej, ... już znalazłam odpowiedź w innym temacie. Muszę dokładniej przeglądać tematy... :P

gacus - Sro Lut 27, 2008 7:47 pm

My właśnie zarezerwowaliśmy termin Naszego ślubu na 20.06.2009rok


pozdrawiam :)

marysia - Sro Lut 27, 2008 9:46 pm

my też już mamy zarezerwowany termin na sierpień 2009 ale przed wakacjami mamy jeszcze raz iść zeby potwierdzić bo teraz nie miał jeszcze kalendarza na następny rok i zapisał z tyłu aktualnego:)
Dalija - Wto Mar 11, 2008 4:59 pm

my własnie zarezerwowalismy termin mimo ze do slubu jeszcze ponad rok ale zalezalo nam na godzinie 18 i okazalo sie ze jest to jeszcze wolny termin....ale ksiadz wcale nie byl zdziwiony ze jestesmy tak wczesnie bo na najbardziej oblegane miesiace takie jak czerwiec i wrzesien 2009 bylo juz sporo par...
sistermonn - Sro Mar 26, 2008 9:06 am

U mnie w parafii jest napisane, żeby ustalić datę ślubu "jak tylko młodzi zdecydują się zawrzeć związek małżeński". Tak więc zaraz po wybraniu sali i zespołu ( lipiec/sierpień 2007) pobiegliśmy zarezerwować godzinę w kościele :)
MalaJu - Sro Mar 26, 2008 11:08 am

a my zarezerwowalismy Kosciół bo ustaleniu daty miedzy soba i sprawdzeniu (i rezerwacji) upragnionej sali. W sumie pol roku przed slubem. cale szczescie, ze moja parafia nie jest oblegana, bo jak patrze na niektore np Katedre czy Łagiewniki, to chyba nie mialabym szans... no chyba ze na 20.00 :)
agunia84 - Czw Mar 27, 2008 11:25 am

A my zarezerwowaliśmy godzinę w kościele dzisiaj :) Były już zarezerwowane jakieś wcześniejsze godziny ale nasza 17.00 była wolna :) Kościół jest strasznie oblegany więc troszkę się pośpieszyliśmy i zarezerwowaliśmy godzinę 13 miesięcy wcześniej.
Kasiulec - Czw Mar 27, 2008 11:35 am

?lub mam 30.08.2008. Moja mama była w zeszłym roku w kancelarii z zapytaniem kiedy można zarezerwować termin ślubu na 2008, dowiedziała się że należy przyjść po nowym roku bo jeszcze nie zapisują, no i tak zrobiliśmy. Na początku stycznia zawitałam w kancelarii mojej parafii żeby zapisać się w parafialnym kalendarzu a tu się okazało, że 30 sierpnia jest już kłopot z godziną, 17 (o tej godzinie chcieliśmy brać ślub) jest już zajęta i może być na 16 albo na 19, no i wybraliśmy 19. Okazało się że 8 miesięcy wcześniej to za mało żeby mieć swoją wymarzoną godzinę :/
agunia84 - Czw Mar 27, 2008 12:46 pm

Kasiulec napisał/a:
?lub mam 30.08.2008. Moja mama była w zeszłym roku w kancelarii z zapytaniem kiedy można zarezerwować termin ślubu na 2008, dowiedziała się że należy przyjść po nowym roku bo jeszcze nie zapisują, no i tak zrobiliśmy. Na początku stycznia zawitałam w kancelarii mojej parafii żeby zapisać się w parafialnym kalendarzu a tu się okazało, że 30 sierpnia jest już kłopot z godziną, 17 (o tej godzinie chcieliśmy brać ślub) jest już zajęta i może być na 16 albo na 19, no i wybraliśmy 19. Okazało się że 8 miesięcy wcześniej to za mało żeby mieć swoją wymarzoną godzinę :/


Tak to już jest z tymi obleganymi miesiącami :( My się nie nastawialiśmy na 17.00, po prostu mówiliśmy sobie, jaka godzina będzie wolna to ją zaakceptujemy.

MalaJu - Czw Mar 27, 2008 1:12 pm

kasiulec, ale 19 to jeszcze wczesnie :) ja najpierw mialam 17.30 i przełozylam na 19, wiec głowa do góry!!! przynajmniej goscie dluzej na weselu wytrzymaja ;)
Kasiulec - Pon Mar 31, 2008 10:57 am

MalaJu napisał/a:
... przynajmniej goscie dluzej na weselu wytrzymaja ;)


Też tak sobie tłumaczymy, ja się martwię że to późno tylko dlatego że ślub jest w Łodzi na ul. Rydza ?migłego a wesele w Aleksandrowie Łódzkim i zanim wszyscy dojadą to impreza późno się zacznie, a przed nami jeszcze poprawiny w niedzielę...

Ale wolałam żeby wesele zaczęło się później niż w przypadku ślubu o 16 miałoby się skończyć tuż po północy ;)

milenkaone - Wto Kwi 01, 2008 4:16 pm

A my tak jak chcieliśmy o 17.00.nie mielismy problemu z godziną z tym ze bylismy rezerwowac godzine 10 miesiecy wczesniej :lol:
doni_iza - Sro Kwi 02, 2008 8:49 am

My mamy ślub 13.06.2009 i już w styczniu zarezerwowalismy sobie godzinke 17 w nazym kościele. Jak się okazało nie bylismy wcale pierwszą parą, która zarezerwowała sobie termin na 2009r. Zatem myślę, że zawsze lepiej wcześniej niz później. :)
milenkaone - Sro Kwi 02, 2008 10:29 am

Niestety wczoraj sie dowiedziałam że znajomy ksiądz który mial nam udzielac ślubu musi wyjechac w tym czasie !! ! :zalamany:
Agha - Wto Kwi 08, 2008 11:56 am

My zaczęliśmy wstępne rezerwacje daty podczas kolędy. Ponieważ ślub mamy w piątek w sierpniu, nie było potrzeby załatwiać tego wcześniej. Tydzień temu byliśmy zarezerwować godzinę, ale ponieważ, nie było księdza i DATA JEST PI?TKOWA, oznajmiono nam, ze nie ma sensu się śpieszyć, lepiej poczekać na księdza i od razu z nim ustalić przebieg ceremonii.

Efekt: byliśmy w ostatni piątek i okazało się, że ktoś sobie zamówił intencję (10 rocznica śmierci) akurat na godzinę 18.

Podsumowanie: lepiej zarezerwować termin za wcześnie, niż potem się głowić. Nigdy do końca nie dowierzać pani w kancelarii, prosić aby sprawdziła przy Was termin i przy Was zapisała datę i godzinę.

gosc - Nie Kwi 20, 2008 5:19 pm

Agha napisał/a:
byliśmy w ostatni piątek i okazało się, że ktoś sobie zamówił intencję (10 rocznica śmierci) akurat na godzinę 18.

Agha i co zrobiliście? Jaka decyzja co do godziny?

marta_s3 - Nie Kwi 20, 2008 5:37 pm

My chcielismy też już zarezerwować termin na czerwiec przyszłego roku ale ksiądz nam powiedział, ze mamy przyjść dopiero w październiku jak już będą mieli kalendarze na nowy rok. Oczywiście będziemy próbowali wcześniej abysmy byli pewni co do terminu i godziny.
oleczkaw - Czw Maj 15, 2008 3:22 pm

My też chcieliśmy teraz zarezerwować ślub na maj 2009, ale ksiądz nam powiedział, że zapisy na następny rok będą dopiero od 1 września...
Suelen - Czw Maj 15, 2008 3:34 pm

my w marcu zarezerwowaliśmy termin na wrzesień 2009, ale co do godziny to już dużego wyboru nie było.
evelinka - Czw Maj 15, 2008 3:58 pm

Cytat:

my w marcu zarezerwowaliśmy termin na wrzesień 2009, ale co do godziny to już dużego wyboru nie było


no nie żartuj. Ja pytałam księdza to kazał nam przyjść we wrześniu, bo dopiero wtedy będą zapełniać kalendarz na następny rok. Dodał, że pewnie nawet z godziną nie będzie za dużego problemu

marta_s3 - Czw Maj 15, 2008 7:23 pm

A ja nachodziłam księdza co jakis czas i udało mi się zarezerwować datę i godzinę, więc jestem już spokojniejsza.
Klaudynka - Czw Maj 15, 2008 7:53 pm

My również próbowaliśmy wcześniej zarezerwować termin w kościele, ale jeszcze jest za wcześnie. Pani w kancelarii była zdziwiona kiedy 2 tygodnie temu mój narzeczony spytał się o rezerwację terminu-gdzie, co, kiedy, za wcześnie! Powiedziała że możemy przyjść dopiero pod koniec Sierpnia/początek Września, nie wcześniej. A ja tak panikowałam że się spóźnimy z rezerwacją terminu...
rusałeczka:) - Czw Maj 15, 2008 8:33 pm

u nas nie było problemu z rezerwacja terminu - 1,5 roku wczesniej !! ! :D
Suelen - Czw Maj 15, 2008 9:55 pm

Evelinka poważnie, bierzemy ślub w Łagiewnikach, chciałam 19 i 18 były już zajęte, miałam do wyboru 17 lub 16.
gosc - Czw Maj 15, 2008 11:47 pm

trzeba wziąć poprawkę na to, że generalnie Łagiewniki są bardzo obleganą parafią na ślub więc i terminy trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Może tak być również w Katedrze, w Kościele na Retkini czy u ?więtej Anny ale w innych, mniejszych parafiach, problemu z rezerwacją nie powinno być.
poison_moon - Pią Maj 16, 2008 10:47 am

Ja rezerwowałam termin w katedrze dokladnie rok przed ślubem i powiem Wam, że kalendarz był prawie pusty na przyszly rok. Wiec mamy termin i godzinę ktora najbardziej nas satysfakcjonuje :D
Dorszynka - Pią Maj 16, 2008 11:48 am

My zarezerwowaliśmy termin w Katedrze we wrześniu 2007 na 9.08.2008. I kilka par było już zapisanych na nasz dzień. Na szczęście została godzina, która nam odpowiadała (17)
Dorotka847 - Czw Maj 29, 2008 6:45 pm

Jak ktoś rezerwuje w małych miejscowościach tak jak my :smile: to nie ma większych problemó z datą i godziną. My byliśmy w kwietniu rezerwowalismy na paździrnik tego roku. Jesteśmy jedyni na ten dzień :smile: wiec godzine moglismy wybrać jak nam sie podobała :mrgreen:
niesia2708 - Sro Cze 18, 2008 5:46 pm

Ja obawiam się,że musimy rok wcześniej zarezerwować bo ponoć na pół roku przed nie ma już godzin na miesiące letnie
miluka - Czw Cze 26, 2008 10:50 am

?lub mamy 16.08.2008 a termin rezerwowaliśmy w maju 2007 roku, ale nam zależało na godzinie 17. Mieszkamy też na stosunkowo młodym osiedlu Olechowie, gdzie w tej chwili jest mnóstwo ślubów.
juta79 - Czw Cze 26, 2008 1:53 pm

My rezerwowalismy termin w listopadzie na lipca czyli prawie 8 miesiecy wczesniej.
Audiolka - Wto Lip 08, 2008 11:16 am

Myślałam ze jak mieszkam w małej parafii, to nie muszę wcześniej iść rezerwować terminu(ale...)
Poszliśmy w maju 2007 roku-xsiądz powiedział,ze do niego pary przychodzą góra 4 miesiące przed ślubem-powiedział,ze zapisze.
Potem we wrześniu okazało się,ze będzie nowy xsiądz więc i do niego "na wszelki 'wypadek poszliśmy potwierdzić-w grudnia albo w listopadzie był kolejny nowy proboszcz-i tez poszliśmy....co okazało sie bardzo dobrym pomysłem- po nas tez jest ślub tyle,ze o 19,a my mamy 17:30 więc bardzo fajna godzinkę :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

ava - Pią Wrz 05, 2008 7:54 pm

My ślub na 5 września 2009r. zamowiliśmy 31 sierpnia 2008r. To kościół na wsi, na nasz dzień na razie jesteśmy tylko my, mam nadzieję, że tak już zostanie :)
izka80 - Sro Wrz 24, 2008 10:58 am

Tak na marginesie nie wiecie jak to wyglada z kosciółkiem w Łagiewnikach?? :? wybieram sie w najblizszym czasie ale jestem sceptycznie nastawiona poniewaz słyszałam o rezerwowaniu juz 1.5 roku wcezsniej a my mamy do slubu 9miesiecy... :o
Debussy - Sro Wrz 24, 2008 11:03 am

My też już dawno myśleliśmy o Kościele w Łagiewnikach, ale kiedy okazało się, że nasza sala jest w drugim końcu miasta, to pozostaliśmy przy Jego parafii. Zarezerwowaliśmy rok i dwa miesiące przed ślubem.

A co do Łagiewnik, zawsze możesz spróbować ;)

ppola - Sro Wrz 24, 2008 11:05 am

My sie chyba w sobote wybierzemy - jesli uda sie wrocic do Polszy a jak nie to za 4 tyg :/
Marika007 - Czw Wrz 25, 2008 10:14 pm

my zarezerwowaliśmy termin w kościele rok wcześniej (Łódź) i już wtedy jedna godzinka na nasz termin była zajęta. Ale to dlatego, że będziemy ślubować w sierpniu...
oleczkaw - Pią Paź 03, 2008 5:26 pm

My mogliśmy rezerwować ślub na następny rok dopiero od 1 września, całe szczęście, że poszliśmy zaraz 1 września, rano, byliśmy przed 9 (od 9 kancelaria jest otwierana), przed furtką była już kolejka. Udało się, mamy taką godzinę, o jakiej myśleliśmy, ale nie wiem, co by było gdybyśmy poszli popołudniu, po pracy...
Majka - Pią Paź 03, 2008 5:37 pm
Temat postu: ?w Ap. Piotra i Pawła w Łodzi
U nas w Parafii nie ma czegoś takiego jak data na zapisywanie, proboszcz mówił, żeby zapisać się później, bo nikt tak wcześnie nie rezerwuje, ale już na wszelki wypadek zamówiliśmy dzisiaj na 1 sierpnia 2009 na 17:00 :-)
hoffnung - Nie Paź 19, 2008 11:21 pm

A my się w sobie zebrać nie możemy by wreszcie pójść i dowiedzieć się o termin.
Chyba jednak trzeba będzie przestać sie wzbraniać i pojechać w tym tygodniu.Zostało jeszcze 9 miesięcy, myślałam że wystarczy pójść 3-4 miesiące przed ślubem, ale widzę że im wcześniej tym lepiej. Trzeba tylko przekonać do tego B. a może być ciężko ;)

Debussy - Nie Paź 19, 2008 11:29 pm

hoffnung, 3-4 miesiące przed ślubem to stanowczo za późno.
Mamy ślub tego samego dnia co Ty, a my zarezerwowaliśmy termin już w maju!
Na Twoim miejscu poszłabym do Kościoła, nie ma na co czekać :)

mroowi - Sob Lis 15, 2008 7:02 pm

My zarezerwowaliśmy termin w listopadzie na 11 miesięcy przed ślubem :) i byliśmy pierwszą parą na ten dzień. Wolałam to załatwić wcześniej i być spokojna.
gosc - Nie Lis 16, 2008 12:42 am

Moim zdaniem, w maŁych i nieznanych parafiach nie ma większego niebezpieczeństwa z rezerwacją terminu ale moim zdaniem i tak należy to zrobić przynajmniej tuż po rezerwacji sali weselnej i orkiestry, żeby 3 najważniejsze rzeczy mieć "z gŁowy". Resztę zawsze da się jakoś dopasować terminowo
izunia_82 - Nie Lis 16, 2008 10:34 am

My rezerwowaliśmy termin rok przed ślubem i zajęta już była jedna godzina.
kakonka - Pon Gru 29, 2008 1:29 pm

nasza data to 11.09.2010 a ksiadz powiedzial coby juz w styczniu na poczatku 2009 przyjsc...
Misiak87 - Pon Gru 29, 2008 2:40 pm

W Łagiewnikach poszliśmy półtora roku przed- i już były zapisy... :wink:
kakonka - Wto Gru 30, 2008 8:32 am

jejku... myslalam ze chociaz z kosciolem nie ma takiego wyprzedzenia czasowego jak z sala itp. jak widac mylilam sie :P
Kociadło - Czw Sty 08, 2009 7:42 pm

My zarezerwowaliśmy termin w Katedrze 1,5 roku przed ślubem- byliśmy piersi na ten dzień ale na inne terminy w czerwcu były już zapisy, a ponoć najwcześniej przyszła jakaś para we wrześniu zarezerwować termin.
agunia84 - Czw Sty 08, 2009 7:59 pm

W mojej parafii już od listopada 2008 ruszyły zapisy na 2010.
ana0808 - Pią Sty 09, 2009 4:38 pm

My zarezerwowaliśmy datę 10 mc przed na ten dzień akurat byliśmy 1 i mogliśmy sobie wybrać spokojnie godzinę no i po lekkiej sugestii księdza było nam głupio nie wziąć ślubu o 18 z msza ale dzięki temu będziemy mieć dużo ludzi w kościele a nie puste ławki beznadziejnie to później na filmie wygląda takie puste miejsca w dużym kościele.
Gratuluje komuś pomysłu 3 mc przed :D to ksiądz już nam kazał w szybkim tępię przybiec z wszystkimi dokumentami bo bez tego zapowiedzi nie ma no i ślubu :roll: . Jak ktoś chce rezerwować ślub 3 mc przed to gratuluje pomysłu i życzę szczęścia :lol:

ppola - Pią Sty 09, 2009 5:22 pm

ana0808 napisał/a:
Gratuluje komuś pomysłu 3 mc przed
ana0808 napisał/a:
Jak ktoś chce rezerwować ślub 3 mc przed to gratuluje pomysłu i życzę szczęścia

Wiesz czasem sytuacje zmuszaja do organizowania wszystkiego nawet w krotszym czasie niz 3 mce. Nie zawsze i nie kazdy moze sobie pozwolic na komfort zamawiania koscioła 10 mcy przed :/

agunia84 - Pią Sty 09, 2009 10:23 pm

ana0808 napisał/a:
My zarezerwowaliśmy datę 10 mc przed na ten dzień akurat byliśmy 1 i mogliśmy sobie wybrać spokojnie godzinę no i po lekkiej sugestii księdza było nam głupio nie wziąć ślubu o 18 z msza ale dzięki temu będziemy mieć dużo ludzi w kościele a nie puste ławki beznadziejnie to później na filmie wygląda takie puste miejsca w dużym kościele


Ja nie chciałabym, żeby na moim ślubie było pełno obcych ludzi, wolę mieć puste ławki, ale składać przysięgę wśród najbliższych.

izunia_82 - Sob Sty 10, 2009 12:18 am

ana0808 to przecież Wy decydujecie o której chcecie wziąć ślub, a nie ksiądz, zwłaszcza, że macie taką możliwość. Gdyby każdemu z Nas było głupio wziąć ślub z powodu głupiej sugeracji księdza to by nie istniały małżeństwa. :)
joannakarolina - Wto Sty 27, 2009 10:49 pm

Ja byłam ostatnio w swojej parafii (Św. Rodziny na retkini) i ksiądz powiedział, że u nas kolejek nie ma i spokojnie możemy przyjść za pół roku. Wydaje mi się, że do tych mniej "obleganych" parafii można spokojnie wybrać się jakieś 10 miesięcy przed ślubem.
caixa - Czw Lut 12, 2009 11:38 am

Już pisałam w odpowiedznim watku, ze u nas ksiądz pwoiedział ze najlpeiej zarezerwowac godzine jak sie ma jzu sale i orkiestre. Wtedy na spokojnie mozna sobie wybrac godzine, ktora bedzie was satysfakcjonowac. Co do slubu o 18 i "pelnych" lawek. Szczerze wolalabym, zeby na slubie byly osoby znajome. Kilka razy zdarzylo mi sie byc na slubie gdzie przchodzily jakies panie i na glos sie modlily podczas slubu. Nie wiem z czego to wynika. Jakby nie mogly sie modlic po cichu :twisted: Poza tym takie osoby często sie pchaja do lawek blizej oltarza lub siadaja przy przejsciu a te miejsca powinni zajac nasi bliscy. takei jest moje zdanie :)
Ach juz pomijam ze czesto sie zdarza ze takei osoby wychodza przed mlodymi z kosciola ech..

marcia331 - Czw Lut 12, 2009 9:20 pm

Jak poszlam pierwszy raz do kancelarii zeby sie "zorientowac" to tez uslyszalam pierwsze pytanie czy mamy juz sale i na kiedy. Troche bylam w szoku. Poniewaz dla nas akurat wesele nie jest takie wazne, najwazniejszy jest sam slub dlatego stwierdzilismy ze zaczniemy od kosciola. My chcielismy slub z msza bo nie wyobrazamy sobie takiej skroconej wersji. To nie ma byc tylko formalnosc jak w usc.
Nam od razu ksiadz powiedzial ze w tej parafii slubow nie udzielaja o godzinie 18. Wtedy jest czas na msze dla "ludu" i nie chca ludziom odbierac mozliwosci uczestnictwa w zwyczajnej mszy sw. no i nie chca zeby bylo tak jak pisze caixa ze babcie modla sie na glos podczas slubu. Mysle ze to dobre rozwiazanie. Dlatego nasz slub bedzie o 17 i bedzie to cala msza :)
A termin rezerwowalismy niecale pol roku przed slubem czyli w momencie kiedy zaczelismy przygotowania :)

anula86 - Wto Lut 24, 2009 12:52 pm

A wie ktos może ile czasu wczesniej trzeba rezerwowac ślub w Parafii Najświetszej Marii Panny Matki Odkupicieka i św.Jana Bozego w Łodzi?
bester - Sro Lut 25, 2009 10:50 am

My termin w Katedrze rezerwowalismy 9 miesiecy przed ślubem.
rajeczka - Sro Lut 25, 2009 12:09 pm

my mielismy zarezerwowany termin juz we wrzesniu a slub mamy w sierpniu..juz jedna godz byla zarezrwowana
monika_zyga - Pią Mar 27, 2009 9:17 pm

My bylismy rok i 3 miesiace przed w kościele i mielismy caly dzien do wyboru :D
Klaudynka - Pią Mar 27, 2009 9:36 pm

My byliśmy 11 miesięcy wcześniej i również nie było żadnego problemu z zarezerwowaniem godziny (Kościół Najświętszego Serca Jezusowego na Retkinii)
gingerginger - Czw Kwi 16, 2009 6:52 pm
Temat postu: A my sie właśnie zdziwiliśmy...
Przed chwilka byliśmy zarezerwować termin na sierpień przyszłego roku i... godzina 18 była już zajęta. Jakby na to nie spojrzeć półtora roku wcześniej :( Za to ksiądz wydawał się być świetny więc 19 przeżyjemy:)
anula86 - Czw Kwi 16, 2009 9:09 pm

My zarezerwowalismy termin w marcu 2009 a mamy ślub w sierpniu 2010.Wtedy mielismy cały dzien do wyboru,ale to byl ostatni weekend sierpnia wolny,bo wszystkie inne byly juz zarezerwowane..
sylwunia_niunia - Pią Kwi 17, 2009 4:20 pm

A my w kosciele sw. Wojciecha rezerwowalismy 11 miesiecy przed, poniewaz wczesniej ksiadz nam nie pozwolil :o Parafianie mogli rezerwowac godziny na rok 2009 od wrzesnia 2008, a ze to nie jest ani moja, ani narzeczonego parafia moglismy od pazdziernika. Troche mi sie to nie podobalo, ale tak sobie proboszcz wymyslil. My poszlismy do kosciola dokladnie 29 wrzesnia, bo akurat wtedy bylismy w Polsce, ale nie bylo zadnych ustepstw. Ksiadz powiedzial "nie, od 1 pazdziernika prosze przyjsc". Wiec 1 pazdziernika mama tuptala do kosciola o 8 rano, zeby godzine 19 zajac, bo juz bylo kilka zapisow.
niesia2708 - Pią Kwi 17, 2009 7:38 pm

Ja byłam 1,5 roku wcześniej i już były 2 śluby na ten dzień.Została nam godzina 16 i wcześniejsze.Ale 16 może być :) :)
Karolka_23 - Pon Cze 15, 2009 11:58 am

My zarezerwowaliśmy termin w kościele po tym jak zgraliśmy sobie salę z zespołem.
Było to 1,5 roku przed ślubem i już wtedy dwie pary były wpisane na ten dzień.
Chcieliśmy ślub z mszą i udało się bo akurat godzina 18 była wolna :)

Misiak87 - Pon Cze 15, 2009 8:04 pm

Mamy chyba niepopularny termin, bo zarezerwowaliśmy (w Łagiewnikach) 1,5 roku przed, a jak przyszliśmy po pół roku się przypomnieć (tak kazano) to nadal sami jesteśmy na ten dzień. :) I przy okazji już nas na nauki przedmałżeńskie zapisano.
mała9364 - Wto Cze 16, 2009 2:18 pm

Hej!My zaklepaliśmy w kościele Ewangelicko-Augsburskim 1,5 roku wcześniej.Pani mi powiedziała,że nie ma takiej potrzeby bo bardzo mało ślubów się tutaj odbywa.Co mnie bardzo dziwi.Wspaniałe miejsce i ludzie,Którzy nie robią żadnych problemów:)
joannakarolina - Sob Cze 27, 2009 11:38 pm

My zarezerowaliśmy termin 11 miesięcy przed ślubem i nie było żadnych problemów z wybraniem godziny (parafia Św. Rodziny na retkinii).
Kamelija - Nie Cze 28, 2009 10:31 pm

My zarezerwowaliśmy termin w lutym tego roku, a w październiku ślub. Oprócz nas nie było innej pary na ten dzień (kościół Podwyższenia św. Krzyża)
alicjalicja - Czw Wrz 10, 2009 12:41 pm

sylwunia_niunia napisał/a:
uot;]A my w kosciele sw. Wojciecha rezerwowalismy 11 miesiecy przed, poniewaz wczesniej ksiadz nam nie pozwolil :o Parafianie mogli rezerwowac godziny na rok 2009 od wrzesnia 2008, a ze to nie jest ani moja, ani narzeczonego parafia moglismy od pazdziernika.


Sylwunia_niunia zmartwiłaś mnie :-? my też chcemy wziąć tam ślub i też nie należymy do tej parafii. Tylko, że ostatnio rozmawiałam z koleżanką należącą do tej parafii. Mają ślub w sierpniu 2010r. i im ksiądz też powiedział, że zapisy od 1 września i ani jeden dzień wcześniej. Poszli dopiero drugiego września bo wcześniej nie mogli i okazało się, że w ich dniu zostały tylko dwie godziny! 15:30 i chyba 20:30 lub 20:45 nie pamietam, obie oczywiście niezbyt dogodne, a co dopiero będzie po miesiącu!!! Nie chciałabym, żeby się okazało, że już nie ma dla nas wolnej godziny i żebym musiała kombinować i załatwiać jakikolwiek inny, "wolny" kościół na szybko.....

Hosiole - Pią Wrz 11, 2009 12:24 pm

My rezerwowaliśmy w kościele Św. Anny na 10 miesięcy przed i "naszego dnia" była już wpisana jedna para.
betula - Czw Paź 01, 2009 2:47 pm

My rezerwowaliśmy w kościele Św. Maksymiliana-byłam pewna, że ta parafia nie będzie oblegana (w końcu to taki moloch, z zewnątrz wygląda średnio zachęcająco...), a tu okazało się, że na prawie 9 miesięcy przed naszym wymarzonym terminem (wybraliśmy 5 czerwca) udało nam się zapisac tylko dlatego, że jedna para, która już zrobiła rezerwację, zrezygnowała!! Gdybyśmy mieli wybierac godzinę, byłaby to 18, ale w końcu "wskoczyliśmy" na 17 i uważam, że mieliśmy sporo szczęścia! :smile:
malwa88 - Wto Paź 20, 2009 9:27 am

Nam ksiądz kazał przyjść w styczniu 2010r a ślub jest 10 kwietnia
mam tylko nadzieje ze w tym styczniu termin na 10 bedzie wolny...

ola88 - Wto Paź 20, 2009 10:14 am

U nas ksiądz powiedział że jak przyjdziemy w styczniu 2009r i uda się zamówić na 2010 ( bo niby wcześniej nie zapisują ) a my poszliśmy w listopadzie 2008 i mówimy że chcemy żeby nas zapisać żeby był termin, to na wrzesień 2010 na ten nasz dzień na 17godz co chcieliśmy była już zajęta... . a niby się zapisywać nie można było.... no ale cóż do wyboru byłą godz 16 lub 19 więc wyszła 16
Bella - Wto Paź 20, 2009 1:08 pm

My najpierw chcieliśmy ślub w moim kościele (a raczej ja chciałam bo Misio od razu był temu niechętny). Telefonicznie dowiedzieliśmy się, że zapisy są od 1 października. Gdy stawiliśmy sie pierwszego rano okazało się, że bardzo dużo par jest juz pozapisywanych (nasz termin był wolny ale np tydzień wcześniej już były wszystkie zajęte). Ostatecznie wybraliśmy inny kościół :) Gdy byliśmy na początku października na nasz termin nie było jeszcze nikogo więc mieliśmy pełen wybór godzin, ale na inne terminy czasem były już nawet po 3 pary pozapisywane...
Więc krótko mówiąc im wcześniej tym lepiej moim zdaniem ;)

Szczęsliwa M - Wto Paź 20, 2009 1:23 pm

Bierzemy ślub w kościele w Łagiewnikach dlatego na czerwiec 2011 juz zarezerwowalismy date i godzine, bo pozniej to jzu zostaja albo bardzo wczesne albo pozne pory. Mysle, że jak ma się już sale wybrana to spokojnie można wybierac kościół.
pestka - Sro Lis 04, 2009 12:22 pm

Kiedy prz okazji zamawiania mszy zapytaliśmy kiedy należy zarezerwować termin ślubu na lipiec 2011, ksiądz stwierdził, że możemy to zrobić już teraz (na rok i 9 miesięcy przed ślubem :) ). W mojej parafii jest dużo młodych ludzi, wiele par się teraz pobiera, więc ksiądz jest dobrze przygotowany. :) I jeszcze bez problemu zgodził się na ślub na mszy o 17. :)
Weira - Sro Lis 04, 2009 2:21 pm

My będziemy ślubować w sierpniu 2010, u księdza byliśmy już kilka razy, ale nie chce nas zapisywać, bo.. za wcześnie, bo nie ma kalendarza na 2010 rok, i mamy się zgłosić dopiero w styczniu.
Agata1234 - Pią Sty 29, 2010 3:16 pm

U mnie kazali nam przyjść najwcześniej rok przed planowaną datą ślubu. Czyli slub czerwiec 2011 to wizyta czerwiec 2010, ale dowiedzieliśmy się o tym już na drugiej wizycie w celu zarezerwowania terminu więc już nas w końcu wpisali. Kazali nam przyjść też koło lipca to w celu potwierdzenia, ze chcemy daną godzinę i ustalenie czy msza skrócona czy cała itd. Reszte mamy załatwiac później.
Brinka - Nie Lut 21, 2010 2:09 pm

Ny rezerwowalismy w grudniu, ale pewnie nawet jakbyśmy w lipcu przyszli, że chcemy za miesiąc to nie było by kłopotu ;) jednak slub w tygodniu ma swoje zalety 8)
diamond - Pią Kwi 09, 2010 11:37 pm

a może któraś z Was się wypowiedzieć na temat ślubu w ojców franciszkanów z Matki Bożej Anielskiej na Rzgowskiej? Brała któraś z Was może tam ślub?
Tatarak - Czw Kwi 22, 2010 12:52 pm

Ja ślubuję dopiero za rok z kawałkiem, 25.06.11, ale zapisaliśmy się w kościele jakoś w marcu, we wrześniu mamy potwierdzić. I się okazało, że 18.00 to właściwie jedyna wolna godzina (koło południa jeszcze się ktoś załapie) :szok:
Ksiądz nas oświecił, że to przez czwartkowe Boże Ciało, długi weekend będzie, no to się ludzie rzucili zapisywać ;-)

sloneczkoo - Wto Maj 25, 2010 11:13 am

My w maju 2009r zarezerwowaliśmy termin na 25 czerwiec 2011 godz 19:00 ;)
katrina - Wto Maj 25, 2010 1:20 pm

poszliśmy w grudniu 2009 żeby zarezerwować na 4 września 2010
Magdzik - Sro Cze 30, 2010 3:39 pm

Jak się salę zamówi na rok przed weselem to księdza też można tyle wcześniej?Czy raczej się nie spieszyć tak z zaklepywaniem mszy? :roll:
Misiak87 - Sro Cze 30, 2010 3:57 pm

WSZYSTKO zależy od kościoła... Zadzwoń i spytaj, czy już robią w kościele zapisy na 2011.
anett.k - Czw Lip 22, 2010 10:31 pm

My pobieramy się 9 października a termin zarezerwowaliśmy w lutym.
Myślę że jak już wybierze się sale to najlepiej od razu udać się do kościoła. Nawet jeśli nie robią zapisów na kolejny rok zapytać kiedy zaczną je robić i rezerwować termin jak najszybciej tak żeby mieć możliwość wybrania dogodnej dla siebie godziny.
Jak termin w kościele zaklepany to z księdzem nie trzeba już sie tak śpieszyć.

M4rcysi4 - Czw Wrz 02, 2010 12:05 pm

My zarezerwowaliśmy date i godzine 2lata i 3 mies wcześniej :o :D . Jak już zaczeliśmy załatwiać to wszystko co potrzebne "na wcześniej" to i kościół sie dało zarezerwować ;)
sloneczkoo - Pią Wrz 03, 2010 3:50 pm

lekko ponad rok wcześniej ;) bez żadnego zadatku itp.
onaaga - Czw Wrz 09, 2010 3:41 pm

a ja mam pytanie trochę z innej beczki - czy na pierwszych rozmowach pytacie księdza wprost o cenę? Bo wiadomo - ślub biorę pierwszy raz :lol: i nie wiem czy to nie będzie jakaś obraza jak tak wprost zapytam :razz:
Kami88888 - Czw Wrz 09, 2010 4:33 pm

My okolo roku przed.
PositiveAga - Pią Wrz 10, 2010 8:35 pm

w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini kalendarz jest dopiero na przełomie sierpnia/września

wcześniej nie chcą zapisywać

paulii - Sob Wrz 11, 2010 10:58 am

onaaga napisał/a:
czy na pierwszych rozmowach pytacie księdza wprost o cenę?


My pytaliśmy i reakcje były różne (pytaliśmy w 3 kościołach). Jeden nie odpowiedział w ogóle (w Opatrzności Bożej) -no comment a jeden żartował na początku (w beznadziejny sposób) a potem wreszcie powiedział (Św. Teresa na Rondzie Solidarności), aż wreszcie bardzo fajny ksiądz odpowiadał bardzo konkretnie-tam bierzemy ślub (Św. Kazimierz). Także wszystko zależy na jaki typ człowieka traficie.

[ Dodano: Sob Wrz 11, 2010 11:00 am ]
A w temacie to myśmy zarezerwowali termin w takim zeszycie na rok przed. A ostatnio, na 10 miesięcy przed) mój tata poszedł, wpłacił zaliczkę i wpisani zostaliśmy do Kalendarza Parafialnego.

martula_87 - Czw Wrz 16, 2010 6:31 pm

My zarezerwowaliśmy termin na 8 miesięcy przed ślubem :)
Byliśmy pierwszą parą zapisywaną na tą date więc mieliśmy wybór co do godziny.
Nie płaciliśmy żadnego zadatku.

sweet-angel - Wto Lis 02, 2010 10:42 am

Ja dzis ide sie dowiedziec jak sprawa wyglada z terminami na czerwiec 2012 w Parafi
Najświętrzego Serca Jezusowego - Retkinia

PositiveAga - Wto Lis 02, 2010 10:50 am

sweet-angel zobacz mój post wyżej ... niepotrzebnie pójdziesz i stracisz czas, pani w kancelarii będzie kazała ci przyjść dopiero w przyszłym roku
karolka-d - Wto Lis 02, 2010 3:17 pm

my w katedrze zarezerwowalismy i zaplacilismy zaliczke dokladnie
15 miesiecy i 20 dni wczesniej :) (sprawdzilam z notesie )
ku naszemu zaskoczeniu w kalendarzu na nasz dzien byla zapisana juz jedna para

sweet-angel - Pią Lis 05, 2010 7:47 am

PositiveAga

dzieki za info:)

kariczeq - Pią Lis 05, 2010 10:31 pm

my rezerwowaliśmy termin na początku listopada 2009 - data 21.08.2010 i była tylko jedna godzina wolna 19, kościół MB Jasnogórskiej Widzew i zaliczka 150 zł "zapisowego"
taja - Nie Lis 07, 2010 8:58 pm

a czy ktoś może wie, jak wczesnie należy dowiadywac się w łagiewnikach??
tam z tego co wiem wiele par się decyduje na slub

calipsoo - Sro Sty 12, 2011 11:02 pm

My byliśmy dziś w kościele św. Łukasza zarezerwować termin na 08.09.2012 i okazało się, że na nasz termin jest już jedna para tyle że na 18.
madziula13893 - Sob Kwi 30, 2011 12:18 pm

Mimo tego iż nasz ślub za ponad roczek to już mamy zarezerwowaną datę i godzinkę uroczystości..pośpiech nie był potrzebny bo cały rok 2012 był jeszcze wolny, ale ja spać będę spokojniej... :D
annie_rosa - Sro Maj 18, 2011 12:13 pm

ojejku ile tych formalności, im więcej czytam tym jestem bardziej przerażona, mam rok na zorganizowanie swojego ślubu, w sb idę obejrzeć sale, po tym co teraz tu przeczytałam, od razu na tygodniu wybiorę się do Kościoła zob jakie są terminy na 2012 (kościół św Antoniego, może ktoś zna?) a potem to już nie wiem co dalej, oj dziewczyny jak wy sobie z tym wszystkim poradziłyście:)?

[ Dodano: Pią Maj 27, 2011 11:43 am ]
Byłam w swojej parafii i okazało się, że jedyną godziną wolną na słub we wrzesniu 2012 była 20;/ stąd wybraliśmy się jedak do innego kościółka u mojej babci i zarezerwowaliśmy wczoraj termin na 8.09.2012. Choć szkoda, że nie może być w mojej parafii, gdzie miałam chrzest komunie i bierzmowanie...

niem - Sro Cze 15, 2011 12:02 pm

to lepiej wybrać wcześniejszą godzinę w swojej parafii chyba jednak?:)
ewa.krzys - Sro Cze 15, 2011 12:32 pm

Mimo że ślub dopiero w przyszłym roku to do kościoła wybraliśmy się już na początku tego roku. Wcześnie? Moim zdaniem bardzo, ale okazało się, że ... godzina, na którą początkowo się nastawiliśmy była już zajęta (!). Także już jesteśmy wpisani na "listę" 08.09.2012 na 17.45 :smile:
malutka_sdz - Sro Cze 15, 2011 4:34 pm

My poszliśmy załatwiać formalności w kościele, na jakieś 5 miesięcy przed datą ślubu i nie było problemu z wyborem, ale to mała parafia i tego dnia będą tam chyba tylko 2 śluby.
motylek666 - Czw Cze 16, 2011 9:31 am

my byliśmy półtora roku wcześniej - nie chcieliśmy żeby ktoś zwinął nam godzinę - ksiądz nie miał jeszcze kalendarza na nasz rok ale zapisał w notatkach - później musieliśmy już tylko przyjść 3 miesiące przed z papierami
Zuza12345 - Pią Lip 22, 2011 2:20 pm

My byliśmy w kościele około miesiąca temu....mimo, iż data ślubu to 11-08-2011 to już nie było godziny o której myśleliśmy początkowo czyli 18... stanęło zatem na 16:30...
ale jeśli chodzi o termin kiedy najlepiej iść i zarezerwować, to kwestia kościoła.. Nasz jest mały skromny w spokojnej okolicy, i młodzi ze Zgierza i okolic Go lubią.. w zeszłym roku ksiądz potrafił mieć po 5 czy 6 ślubów dziennie :)

justys - Pon Lut 13, 2012 8:48 pm

My mamy ślub 8.09.2012, a datę zarezerwowaliśmy w marcu 2011
Gahanova - Wto Lut 14, 2012 12:29 am

Rezerwowalismy date 8-9 miesiecy przed slubem. Ksiadz dwa razy pytal czy to ma byc 2012 czy nie czasem 2013.
kaledonia - Sro Lip 04, 2012 7:03 pm

joannakarolina napisał/a:
Ja byłam ostatnio w swojej parafii (Św. Rodziny na retkini) i ksiądz powiedział, że u nas kolejek nie ma i spokojnie możemy przyjść za pół roku. Wydaje mi się, że do tych mniej "obleganych" parafii można spokojnie wybrać się jakieś 10 miesięcy przed ślubem.

Widocznie w 2013 roku będzie tłoczno, bo na rok naprzód rezerwację mamy i było już trudno o godzinę, ale na 19 się udało "zaklepać". :P

miluch1 - Pon Sie 13, 2012 12:21 pm

Ania napisał/a:
Ile wczesniej przez planowaną datą ślubu należy iść do księdza i załatwić wszystkie formalnośći i zarezerwować termin ceremonii?


my rezerwowaliśmy z rocznym wyprzedzeniem

Blanka - Sob Lis 24, 2012 2:40 pm

Ja byłam w kościele pół roku wcześniej i raczej nie było żadnego problemu.
EdytaW - Sob Lis 24, 2012 3:26 pm

My załatwialiśmy trochę ponad rok wcześniej, tak samo salę, zespół i fotografa, żeby już mieć później święty spokój :)
ZoltyTulipan - Sob Lis 24, 2012 8:15 pm

EdytaW napisał/a:
My załatwialiśmy trochę ponad rok wcześniej, tak samo salę, zespół i fotografa, żeby już mieć później święty spokój :)


U nas dokładnie tak samo :)

karolina99 - Nie Lut 17, 2013 9:55 pm

Dziewczyny, może któraś z Was będzie w stanie mi pomóc...Planujemy wziąć ślub w parafii mojego Narzeczonego i teraz nie wiem, co najpierw zrobić, iść do jego parafii i klepnąć termin, czy na początku do mojej po papiery i zgodę ?

:-)

ZoltyTulipan - Pon Lut 18, 2013 10:50 am

karolina99 napisał/a:
Dziewczyny, może któraś z Was będzie w stanie mi pomóc...Planujemy wziąć ślub w parafii mojego Narzeczonego i teraz nie wiem, co najpierw zrobić, iść do jego parafii i klepnąć termin, czy na początku do mojej po papiery i zgodę ?

Ja bym najpierw zarezerwowała termin :) A po zgodę chodzi się tak jak po resztę dokumentów potrzebnych do ślubu 3 miesiące przed :)
I nie wiem czy nie jest tak, że jeśli jest to parafia któregokolwiek z Was to druga strona nie potrzebuje zgody :)
My bierzemy ślub w ogóle w innej parafii - żadne z Nas do niej nie należy - i wtedy jest wymagana tylko jedna zgoda, albo z mojej parafii albo z parafii narzeczonego :)

karolina99 - Pon Lut 18, 2013 3:37 pm

ZoltyTulipan, dzięki za odpowiedź i sugestie :) Chyba rzeczywiście na początku wybierzemy się do parafii Narzeczonego zarezerwować termin i dowiedzieć się, co potrzebują ode mnie.

Pozdrawiam :)

Paolina - Wto Lut 19, 2013 5:08 pm

Zarezerwowaliśmy termin 7 miesięcy przed ślubem ;)
Karollka - Wto Lut 26, 2013 2:05 pm

karolina99 jeżeli ślub jest w parafii któregoś z narzeczonych to nie potrzebujecie żadnej zgody. Tylko dokumenty standardowo akt chrztu, nauki i druki z usc (chyba o niczym nie zapomniałam) ale to dopiero 3 miesiące przed slubem, dlatego myślę że spokojnie możecie iść sobie zarezerwować termin :)
ola i lukasz - Wto Lut 26, 2013 3:42 pm

My chcieliśmy zarezerwować termin u Jezuitów, bo mamy już datę, ale pani na furcie powiedziała nam, że na 2014 rok to za daleko, i że mamy przyjść najwcześniej w grudniu. Nie wiem czy próbować jeszcze raz w wakacje jakoś, czy czekać faktycznie do końca roku? Bo widzę, że dużo z Was rezerwowało datę z takim dużym wyprzedzeniem, a kościół jezuitów jest dość popularny, więc się boję, że zostanie potem jakaś dziwna godzina tylko :(
Karollka - Wto Lut 26, 2013 7:53 pm

ola i lukasz to zależy od kościoła. U mnie w katedrze nie robili problemów.
Spróbuj może rzeczywiście w wakacje jakoś, a jak nie to niestety będziecie musieli czekać do tego grudnia .

Juska - Czw Mar 28, 2013 6:29 pm

My idziemy jutro. Rezerwujemy termin na długo przed (czerwiec 2014) ale czerwiec to "chodliwy" miesiąc więc wolę to załatwić wcześniej i wybrać godzinę, która nam najbardziej odpowiada :) 8)
daria93 - Sob Mar 30, 2013 11:48 am

Ja u Jezuitów rezerwowałam 8 miesięcy wcześniej, pod koniec listopada 2012 na 20 lipca 2013 i miałam do wyboru jeszcze trzy różne godziny.
DorotaK - Sob Cze 01, 2013 12:23 pm

My w parafii OO. Bernadrynów rezerwowaliśmy termin na ponad rok wcześniej, jakoś w marcu tego roku....siostra w kancelarii się zdziwiła, że tak wcześnie przyszliśmy, ale beż żadnych problemów zarezerowała nam termin na 26 lipca 2014 r. :-)
alex88 - Nie Cze 02, 2013 9:35 am

My zarezerwowaliśmy termin na rok i 4 miesiące przed ślubem :smile: Na szczęście Ksiądz nie miał nic przeciwko, a podejrzałam, że na wrzesień 2014 już miał kilka par zapisanych :)
Catylyn89 - Nie Cze 02, 2013 10:59 am

My poszliśmy do Parafii zarezerwować termin 1,5 roku przed ślubem... Moja siostra poszła rezerwować 3 miesiące przed i została im tylko godz. 18 i 19
kaledonia - Nie Cze 02, 2013 1:28 pm

18 i 19 to są najlepsze godziny na ślub :D Ze wszystkim się zdąży na spokojnie...
Loczek_16 - Nie Cze 02, 2013 10:19 pm

byliśmy u księdza jakoś na początku roku, niestety odesłał nas z kwitkiem i kazał przyjść we wrześniu :/ także cierpliwie czekamy :)
Catylyn89 - Nie Cze 02, 2013 11:38 pm

kaledonia napisał/a:
18 i 19 to są najlepsze godziny na ślub :D Ze wszystkim się zdąży na spokojnie...


Tak tylko, że moja siostra ze szwagrem chcieli na godz. 17 ślub, no i się nie udało...

Za późno poszli rezerwować...

ola i lukasz - Czw Sie 15, 2013 2:39 pm

My spróbowaliśmy jeszcze raz u Jezuitów teraz w sierpniu i się udało ;) Na równiutki rok przed ślubem. Chociaż jesteśmy już spokojni, że godzina "zaklepana" :) Co prawda w dalszym ciągu nie mieli kalendarza na przyszły rok, więc wpisali nas na karteczkę doklejoną z tyłu, ale widziałam, że obok naszej było tam już sporo takich podoklejanych karteczek, więc nie tylko my widocznie chcieliśmy już rezerwować na 2014 :)
AnnaMonaliza - Pon Sie 26, 2013 12:51 pm

My rezerwowaliśmy termin niedawno, a ślub 14.06.2014 o 16:30. Jesteśmy pierwszą parą tego dnia. Niestety mieliśmy do wyboru tylko albo 16, 16:30 albo dopiero 19:00
ithanielle - Sro Lis 13, 2013 3:54 pm

My rezerwowaliśmy termin i godzinę na rok przed :)
Terry - Sro Lis 13, 2013 8:10 pm

Termin zarezerwowaliśmy w październiku (ślub jest w sierpniu) na godzinę 17, bo 18 była już zajęta na czyjąś rocznicę.
qlaudia - Sro Lis 13, 2013 8:16 pm

my zarezerowalismy rok wczesniej i jedna godzina byla tylko zajeta...a ze wiekszosc slubow co pol godizny to troche sie ich miesci ;) ale wolalam wczesniej nic potem miec slub o 14 :P
Skyler - Pią Sty 10, 2014 7:03 pm

My rezerwowaliśmy termin na 10 miesięcy przed ślubem, zaraz po tym jak z rodzicami salę wybraliśmy. Jak poszliśmy rezerwować to ksiądz miał już kalendarz na przyszły rok, a był to lipiec i przeleciał za daleko chyba na czerwiec to było kilka terminów już mocno obłożonych. Nasza data była zajęta o 18, czyli tą godzinę którą początkowo chcieliśmy, ale później stwierdziłam, że dobrze wyszło...
Dorotka_ - Nie Lut 09, 2014 11:01 pm

No my na 6 miesięcy i 5 dni wcześniej, zaklepalismy termin :-)
Aniełek - Nie Kwi 13, 2014 5:25 am

Myśmy rezerwowali rok przed, ale nam przenieśli fajnego księdza do innej parafii więc i myśmy się przenieśli w zeszłym tygodniu :) a ślub w maju :)
Monika Maria - Pon Lip 07, 2014 10:12 am

My rezerwowaliśmy na 4-5 miesięcy przed ślubem, ponieważ ślub mamy w piąte nie było problemu z godziną :)
herbatnik - Wto Sie 12, 2014 10:10 am

chcieliśmy zarezerwować tuż po ustaleniu terminu, ale ksiądz powiedział, że we wrześniu zakładają księgi na kolejny rok i wtedy dopiero można zaklepać. więc za 3 tygodnie będzie załatwiona data i godzina w kościele :)
Muszkowa - Pon Gru 15, 2014 6:21 pm

My poszliśmy rezerwować termin niecałe półtora roku przed ślubem, niestety ksiądz nie miał jeszcze księgi, ale tak go zbajerowaliśmy, że kazał nam przyjść w połowie przyszłego roku zaklepać godzinę, czyli będzie to ponad 10 miesięcy przed ślubem :smile:
Wszelkie inne formalności będziemy załatwiać 2-3 miesiące przed ślubem :wink:

alekul89 - Pon Gru 15, 2014 8:36 pm

My chyba w sierpniu zarezerwowaliśmy datę i godzinę na lipiec 2015r.
kapatka - Wto Gru 16, 2014 2:28 pm

U nas można od września więc tak rezerwowaliśmy. W naszym przypadku to jest 7 miesięcy przed ślubem.
dorotka0603 - Pon Maj 04, 2015 4:06 pm

A my w Katedrze rezerowaliamy ponad półtora roku przed ślubem :) ale Ksiądz wcale nie był zdziwiony, miał już kalendarz, a my mieliśmy pełna dowolność godziny :) )
Sycylijka - Wto Maj 12, 2015 4:14 pm

My podobnie jak dorotka0603, termin zarezerwowaliśmy półtora roku przed ślubem :)
Juz nie mogę się doczekać ! :smile:

Katarzyna1989 - Wto Lip 28, 2015 11:58 am

my zarezerwowaliśmy godzinę w kościele na nieco ponad 10 miesięcy przed ślubem :-) zrobiliśmy to zaraz po zaręczynach, żeby mieć tę godzinę którą chcemy a nie która została. nie było większych problemów, ślub bierzemy o 16 :)
Sofia - Czw Gru 08, 2016 1:36 pm

w małych miejscowościach nie ma z tym problemu
czarnuleczka - Wto Sty 31, 2017 10:25 pm

A orientujecie się może do której godziny udzielane są śluby?:)
Atko - Czw Lut 16, 2017 8:10 am

My zarezerwowaliśmy termin wczoraj, czyli na rok i niecałe 5 miesięcy przed ślubem.
Hachiko - Czw Lut 16, 2017 8:22 am

My też chcemy jechać jutro do kościoła i wybadać sprawę, czy można już rezerwować termin w kościele. Z racji tego, że chcemy w Łagiewnikach, to jedziemy tam na dwa lata przed ślubem :)
Staviori - Sro Sie 16, 2017 1:51 pm

Wydaje mi się, że najlepiej jakoś pół roku przed ślubem - ale ogólnie im wcześniej tym lepiej.

usunięty podpis z reklamą i linkiem. Dorotka_

Klaudijka - Sro Sie 16, 2017 2:42 pm

Wstępnie rezerwowaliśmy termin w kościele na półtora roku przed ślubem.
kfr89 - Czw Sie 17, 2017 10:28 am

My rezerwowaliśmy około rok przed ślubem, bo zależało nam na konkretnej godzinie :-) ksiądz się dziwił, że po co tak wcześnie i jak się okazało byliśmy jedyną parą tego dnia ;-)
oleczqa002 - Czw Sie 17, 2017 7:56 pm

My rezerwowaliśmy na 1,5 roku przed ślubem i ksiądz wcale nie był zaskoczony i już było kilka par zapisanych na nasz miesiąc (na szczęście nie na nasz dzień dzięki czemu udało nam się zarezerwować naszą wymarzoną godzinę :) )

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group