Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Ile alkoholu?

Mi - Nie Sty 11, 2004 7:51 pm
Temat postu: Ile alkoholu?
Dziewczyny, zwłaszcza mężatki napiszcie jak to u was było z alkoholem na weselu.
Ile było zakupionego i czy coś wam zostało? :beerbeer:



edit: zmieniłam tytuł na bardziej czytelny - kryszka

gosia - Nie Sty 11, 2004 8:54 pm

my liczylismy butelke czyli pół litra na pare :)

zostało mi tylko 5 butelek wódki

Edyta - Nie Sty 11, 2004 10:00 pm

uuuuuu to cieniutko
goscie mieli glebokie przelyki :lol:

kryszka - Pon Sty 12, 2004 1:14 am

Ja słyszałam, że liczy się raczej 0,5 litra na osobę. I dodatkowo powinno się jeszcze przewidzieć kilka sztuk na bramki, wykup bucików i odchodne dla gości.
Madlen_ - Pon Sty 12, 2004 10:25 am

Ja miałam bardzo dużo wódki i też bardzo dużo mi zostało.

Zależy do Twoich gości....
Liczy się 0,5 l na osobę, kilka sztuk na bramki i musisz też pamiętać o wódce "na dowidzenia"-rozdajesz najbliższej rodzinie jak opuszczają wesele/przynajmniej u nas tak było/.+wódka dla orkiestry, i na oczepinach.

olenka - Pon Sty 12, 2004 10:44 am

Jezu a myliczyliśmy 0,75l na osobę i do tego wina. Ale mamy opojów:)

Z tym że u mnie beda jeszce poprawiny. Jak myslicie wystarczy?

Madlen_ - Pon Sty 12, 2004 10:50 am

Spoko wystarczy..

My mieliśmy zrobione oprócz pół-litrówek wódki...ponalewane w mniejsze buteleczki /szczeniaczki czy coś takiego/ i przy bramkach czy na oczepinach takie dawaliśmy-śmiesznie było :lol:

olenka - Pon Sty 12, 2004 11:05 am

U mnie taki numer nie przejdzie! A szkoda bo fajnie by było:)
Asiek - Pon Sty 12, 2004 12:07 pm

My liczyliśmy tak jak Kryszka i Galionka, czyli pół litra "na głowę", bez względu na to, czy osoba jest pijąca czy nie, dziecko czy dorosły. Plus kilka butelek więcej, jako ewentualna rezerwa (nie ma nic gorszego, niż wesele na którym zabrakło wódki - goście będą to pamiętać do końca życia :twisted: ). Wódki starczyło nam na poprawiny (robiliśmy w domu, dla najbliższych) i jeszcze zostało kilka butelek.
Moja rada : lepiej kupić za dużo (towar na pewno się nie zmarnuje :D ), niż żeby brakło.

olenka - Wto Sty 13, 2004 12:41 am

Tak, tak wiecej i na chrzciny zostanie:)))
Mi - Czw Sty 15, 2004 9:12 pm

My kupiliśmy 130 butelek 0,5l Smirnoffa.
Dokupimy jeszcze trochę piw, win i lepszego alkoholu do drinków, które będą podawane przy barze.

Asiek - Czw Sty 15, 2004 9:33 pm

Ha, my też mieliśmy Smirnoffa! :wink:
anna.b - Nie Mar 14, 2004 8:22 pm

Asiek napisał/a:
Ha, my też mieliśmy Smirnoffa! :wink:


Wlasnie, jaki alkohol mieliscie badz bedziecie miec na Waszym weselu? Chodzi mi o rodzaj wodki, np. Smirnoff, Bols, Wyborowa, Absolut, Finlandia (2 ostatnie sa dosc drogie, wiec chyba nie na wesele, choc b.dobre).

Pamietam, ze kiedys na stolach krolowal Bols, pozniej Smirnoff. A jak jest teraz?
My zakup alkoholu mamy jeszcze przed soba, wiec podzielcie sie swoimi doswiadczeniami.

Np. u naszych Przyjaciol byl Batory - calkiem dobra gatunkowo wodka.

Pozdrawiam,
Ania :girl :

dagmara - Nie Mar 14, 2004 8:59 pm

Myślę że gatunek wódki tak naprawdę nie ma znaczenia bo i tak znajdzie się ktoś kto powie że wolałby jakąś inną.
anna.b - Nie Mar 14, 2004 9:53 pm

dagmara napisał/a:
Myślę że gatunek wódki tak naprawdę nie ma znaczenia bo i tak znajdzie się ktoś kto powie że wolałby jakąś inną.


Oczywiscie, wiadomo, ze kazdemu sie nie dogodzi. :) Chodzilo mi raczej o dobra gatunkowo wodke, ktora bedzie w miare ok dla wszystkich. Czasem zdarza sie przeciez taki alkohol, ktorego po prostu nie da sie wypic. Jest po prostu niedobry i juz.

Czekam na Wasze opinie :winko:

olenka - Pon Mar 15, 2004 11:23 am

U nas najprawdopodobniej bedzie Sobieski ale nic na 100% ja bym jeszcze chciała miec Porterówke. A i dla "słabszych" winko.

Specjalistka od winka jejt mama Łosia. I tak sobie próbujemy te winka wieczorkami:)
Mnie najlepiej smakuje Jullio Gallo.
A moze jakies wasze propozycje?

lesia - Nie Kwi 04, 2004 11:20 pm

U nas bedzie 1,25 litra na pare - wesele+poprawiny , kucharka mowi ze w zupelnosci wystarczy , co do rodzaju to bedzie sobieski , a oprocz tego martini , kilka winek i pifffffko z dystrybutorka.
pipi - Pon Kwi 05, 2004 11:18 am

Ja chcę policzyć pół litra na głowę wódki wesele + poprawiny. U mnie część gości to 100% abstynenci.
Chcę dokupić trochę wina, ale tu jeszcze nie wiem ile.

Asia - Pon Kwi 05, 2004 5:08 pm

lesia napisał/a:
U nas bedzie 1,25 litra na pare - wesele+poprawiny , kucharka mowi ze w zupelnosci wystarczy , co do rodzaju to bedzie sobieski , a oprocz tego martini , kilka winek i pifffffko z dystrybutorka.


Byłam na weselu, gdzie piwko z dystrybutora byłao na poprawinach. Cieszyło się dużym powodzeniem, ale nikt nie był pijany.

slonkoplock - Pon Kwi 05, 2004 6:38 pm

My liczymy 0,5 litra na osobę bez względu czy dziecko czy staruszek, do tego wina.
I oczywiście na początek szampan.

Ania - Czw Kwi 08, 2004 3:00 pm

No my też tak mniej więcej 0,5l na osobę + kilka rezerwowych, do tego winko i szampan na początek, chcemy tez zrobić barek z lepszymi alkoholami typu whisky, martini i takie tam inne.

Jeśli chodzi o rodzaj wódki to ja nie mam pojęcia, zdaję się w 100% na mojego eksperta od tego typu spraw - przyszłego męża. Właściwie to jest jedyna rzecz odnośnie całego wesela gdzie on będzie mógł mieć swoje zdanie. :lol:

ewa - Pią Kwi 09, 2004 1:31 pm

u nas będzie 0,75 litra na osobę + wina i szampan (wesele z poprawinami)
tweety - Nie Kwi 11, 2004 12:42 am

Asia napisał/a:


Byłam na weselu, gdzie piwko z dystrybutora byłao na poprawinach. Cieszyło się dużym powodzeniem, ale nikt nie był pijany.


Asiu czy to źle :?:

lesia - Pon Maj 17, 2004 8:19 pm

Zamowilismy beczke piwka (220 zl-50litrow) Tyskie i dystrybutor (wypozyczenie 30 zl)
wychodzi wiec troszke drozej niz puszka , ale to zawsze jakas atrakcja dla gosci.

Akla - Wto Cze 01, 2004 10:57 am

A czy kamerzystę i zespół też wliczacie w to "na łebka"?
U mnie będzie 5 takich osób i nie bardzo wiem co zrobić... Przecież nie pozwolimy im wypić za dużo :evil: a na odchodne to muszą zasłużyć żeby dostać :twisted: (oczywiście jak coś zostanie :wink: )

A przecież jeśli ma zabraknąć, to zawsze znajdzie się nocny w pobliżu i będzie można nadrobić zaległości :lol:

just_Kate - Wto Cze 01, 2004 11:24 am

Akla - my stwierdziliśmy że kamerzysta i zespół dostaną na stół pół litra i to wszystko (zresztą sami stwierdzili, że oni pić nie będą, co najwyżej toast za zdrowie młodych). Na początku zastanawialiśmy się, czy w ogóle z alkoholu dla nich nie zrezygnować, bo koleżanka mnie postraszyła swoją historią ślubną, a mianowicie ona i jej mąż postanowili że orkiestra nic nie dostanie, bo w końcu do pracy przychodzą, a ona w pracy też nie pije, ale okazało się że się grajki jakoś dogadali z teściami, dostali alkohol, i po północy to byli już tak wstawieni, że dłużej odpoczywali niż grali, i jeszcze się awanturowali...

Także na pewno nie należy przesadzać, ale myślę że symbolicznie coś postawić można.

Asia - Wto Cze 01, 2004 12:58 pm

tweety napisał/a:
Asia napisał/a:


Byłam na weselu, gdzie piwko z dystrybutora byłao na poprawinach. Cieszyło się dużym powodzeniem, ale nikt nie był pijany.


Asiu czy to źle :?:


Dlaczego zrozumiałaś, że to źle? To było po prostu stwierdzenie faktu, nie było w tym zdaniu żadnego elementu oceny. Gdybym miała oceniać to chyba oczywiste, że dobrze. Gdy zobaczyłam na poprawinach dystrybutor z piwem, do tego wódki i wina było w bród - to obawiałam się, że niektórzy mogą przedawkowac. Ale tak się nie stało.

nei - Pon Cze 14, 2004 2:06 pm

my patrzylismy ile potencjalnie nasi goscie moga wypic - ciocie, babcie - to wiadomo, ze mniej niz wujkowie, no chyba, ze ciocia specyficzna jakas ;) czyli jakies 1/4l wodki, 0.5 flaszki winka
wujkowie wicej - 0,5l wodki, raczej bez wina
znajomi tez adekwatnie

i na 50 osob mielismy 35 flaszek wodki i 20 butelek wina

bilans: zostaloby sporo, gdyby "ktos" ich nie zabral (dla mnie to zwyczajna kradzierz, a oni tam sie nie poczuwaj- ot wzieli, bo zostalo i nikt nie pilnowal) :oops:

Akla - Wto Cze 15, 2004 11:13 am

:shock: Ktoś z obsługi :?: :!:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

nei - Wto Cze 15, 2004 1:48 pm

nie, nie z obslugi - wiem kto to zrobil i mi za nich strasznie wstyd :oops:
Kiwax - Czw Cze 17, 2004 10:43 pm

U nas będzie Luksusowa. Pani w knajpie powiedziała, ze 0,75 na parę wystarczy. Będą do tego wian i koniaki + szampan na początak. Wina podobno się kupuje 1 butelkę na 10 osób, szampana tak samo.

Ważny dodatek - poprawin nie robimy :)

nei - Pią Cze 18, 2004 10:02 am

Cytat:
Wina podobno się kupuje 1 butelkę na 10 osób, szampana tak samo.


:?: :?: :? :

jesli chodzi o szampana to sie zgadzam - w zupelnosci wystarczy, ale wina????????

zakladajac, ze na raz jedna butelka obdzielisz gora 5 osob to chyba bedzie za malo...
najlepiej pomyslcie kto bedzie wino pil i tym sie kierujcie przy wyliczeniach :)

Magdzia - Pią Cze 18, 2004 12:24 pm

Ja na ostatniej imprezce sama wydoilam butelke wina :oops: wiec jesli bedzie takich smakoszy wiecej to moze byc rzeczywiscie malo.
Kiwax - Pią Cze 18, 2004 2:26 pm

Tak mówi ta kobitka w knajpie. Moze kupimy po 1 na 5 osób? Ale nie zamierzam przesadzać z trunkami.


Poza tym, zawsze można nawet dokupić - do sklepu niedaleko :)

megi - Wto Kwi 26, 2005 11:43 am

a więc zamowiłam 15 szampanow(na poczatek)
10 win lopez czerwone
5 kadarek wytrawne czerwone
3 wermuty białe
50 butelek bimbru na stół wiejski
30 butelek wina z francji chrzestny wiezie
240 butelek wódki absolwent
1 butelka picollo dla maluchów

just_Kate - Wto Kwi 26, 2005 11:51 am

megi napisał/a:

240 butelek wódki absolwent


:shock:
Megi - ile ty będziesz miała gości???

megi - Wto Kwi 26, 2005 11:56 am

ponad 100 osob z poprawinami? to duzo>? doradz prosze
just_Kate - Wto Kwi 26, 2005 12:10 pm

Oj, nie doradzę, bo nie wiem, ile alkoholu idzie na poprawiny, zakładam jedynie że jednak mniej, bo zazwyczaj poprawiny są krótsze od wesela.
My liczyliśmy po 0,5 na parę i trochę musieliśmy dokupić - ale to tylko ze względu na to, że za mało butelek wyliczyliśmy na oczepiny.
Najbezpieczniej jest chyba liczyć 0,7 na parę - na samo wesele (nie licząc oczepin).

Myślę, że przy tych 240 butelkach spooooro wam zostanie. Ale możecie obdzielić wódką wesleną gości - szczególnie jeśli planujecie jakieś przywieszki lub naklejki na butelkach.
240 butelek to baaaardzo dużo...
W razie czego, będziecie mieli zapas alkoholu na parę imprez do przodu. :wink:

megi - Wto Kwi 26, 2005 12:13 pm

super dziekuje lepiej niuech bedzie 240 jest duzo młodych gosci, a jak zostanie jak piszesz damy na pozegnanie, a moze impreza sie przedłuzy? sala jest do wtorku hhihi. goscie moze zostaną. mam jescze ten bimbrer w sumie meska czesc podobno tym koi podniebienia. ale zobaczym, dziekuje bardzo!!
Agni - Wto Kwi 26, 2005 12:59 pm

ja napisze ile poszło (samo wesele) - może ktoś skorzysta i przekalkuluje sobie - poszło 30litrów wódki i ~15 butelek wina różnego na 70 osób - liczone razem z rozdanymi na oczepinach. Mieliśmy kupione z dużym zapasem - ale to dlatego że w pażdzierniku drugie wesele - więc dokładnie nie musieliśmy liczyć. Jednak proporcja 1l wódki na parę (inaczej 0.5 na głowe) się sprwdziła.



samo wesele - bez poprawin :)

juttah - Wto Kwi 26, 2005 7:06 pm

Agni, ale podajesz te liczby na jeden czy na dwa dni?
kryszka - Wto Kwi 26, 2005 10:13 pm

U nas było tak na 77 osób, wesele bez poprawin: 80 butelek 0,5-litrowych wódki + 52 butelek zapasu, do tego z 40 butelek wina.
Na oczepinach poszło 8 butelek wódki, prawie wszyscy goście (oczywiście licząc parami) dostali butelkę na wynos. :wink: A zostały jeszcze ok. 3 czy 4 kartony (po 12 sztuk) wódki i połowa wina.

Kasiawka - Sro Kwi 27, 2005 9:18 am

My mamy 80 butelek wódki na 90 osób, ale coś widze z waszych opisów, ze to za mało,a co z winem, nie wiem, może doradzicie, ile i czego powinnam ewentualnie uzupełnić
kryszka - Sro Kwi 27, 2005 1:48 pm

Kasiu - radzę dokupić. Lepiej żeby było więcej niż miało zabraknąć. :wink: My jeszcze mamy zapasy weselnej wódki, więc wszystkie imprezki odbywają się bez dodatkowych zakupów. 8)
just_Kate - Czw Kwi 28, 2005 12:49 pm

Dziewczyny, ale z drugiej strony - nie przesadzajcie. Przecież nie o to chodzi, żeby przy okazji wesela robić sobie zapasy wódki na lata. Bo jak się nam nie daj Boże wódka znudzi, to co z nią wtedy zrobić? :wink:
Nie wypowiadam się na temat ilości wódki na weselu z poprawinami, bo faktycznie musiałabym sama przez to przejść. Ale mówiąc o samym tylko weselu - jeśli nie planujecie rozdawać wódki gościom to po co kupować po pół litra na osobę???? Tzn. inaczej - jeśli faktycznie nie liczycie się tak bardzo z kosztami, a rodzinkę macie zabawową to może i lepiej jak kupicie trochę więcej i nie będziecie się bać że zabraknie. Ale dziewczyny - 0,7 na parę + ewentualne 'szczeniaczki' na bramki + wódka na oczepiny + ew. dla orkiestry za dobrą robotę +ew. dla kelnerów za dobrą robotę. I wystarczy.. :D

KasiuK - wg mnie kupiliście wystarczającą ilość wódki. :graba:

Kasiawka - Czw Kwi 28, 2005 1:05 pm

No właśnie trwa rodzinnna gadu-gadu narada. No nie wiem, w sumie pewnie wszyscy nie przyjdą, to po pirwsze, po drugie, 0,5 liczone jest na każdego, a przecież ja nie wypiję 0,5, moja mama, tez nie i siostra i pare małolatów i innych ciotek. Więc nie wiem, naradzamy się, liczymy ile ewentualnie "pójdzie" na bramki, oczepiny itd... Ja jestem za dokupieniem wina, ewentualnie jakiejś innej wódki, nie koniecznie czystej - bardziej babskiej :girl :
Zobacze co na to R. i pozostali.
Acha poprawin nie będzie więc, tego w ogóle nie trzeba liczyć... :D

just_Kate - Czw Kwi 28, 2005 1:14 pm

KasiaK napisał/a:
Więc nie wiem, naradzamy się, liczymy ile ewentualnie "pójdzie" na bramki, oczepiny itd... Ja jestem za dokupieniem wina, ewentualnie jakiejś innej wódki, nie koniecznie czystej - bardziej babskiej :girl :
Zobacze co na to R. i pozostali.


Jestem za :D - u nas wino zeszło całe, babska wódka czy np. likier - no miodzio jak dla mnie. :lol:

Kasiawka - Czw Kwi 28, 2005 1:35 pm

Babska wódka, ja swój "głos" oddaję na nią :wink:
kryszka - Czw Kwi 28, 2005 7:19 pm

Ale właśnie wszystko rozbija się o to żeby dobrze wyliczyć i odnieść się do swojej konkretnej sytuacji rodzinnej i planowanych rozrywek na weselu. :) Bo wzorowanie na innych i tak może być mylne.
megi - Pon Maj 02, 2005 9:52 pm

hm też myślałam o jakiejs babskiej wódeczce, wisnióweczka a może cytrynka, ale jak wszystkim zasmakuje a mi braknie? może przy czysej i wineczkach pozostane ! a wermucik zawsze sie znajdzie, bądz słodkie winko, typu varna
Kasiawka - Sro Maj 04, 2005 9:20 am

Przedyskutowaliśmy i ustaliliśmy, ze dokupimy, ok 40 buteleke wina ( na razie mamy 80 "wódeczek") 20 "vermutów" - o wybaczcie za pisownie, 20 jakiś półwytrawnych, albo półsłodkich. I powinno być dobrze.
Z "babskiej" wódeczki zrezygnowaliśmy bo nie chcemy by ktoś zmieszał alkohole ... a tak albo wódka albo winko :mrgreen: porządek musi być :mrgreen: :mrgreen:

fjona - Sro Maj 04, 2005 10:15 am

my planujemy 0,5 l wódki na parę, oczywiście z okładem na ewentulane bramki, oczepiny i inne nieprzewidziane wypadki, a ponadto drugie tyle wina bo w mojej rodzinie zawsze idzie więcej wina. żadnych innych trunków nie planuję tym bardziej że na wejście będzie jeszcze szampan. na wiejskim stole chyba będzie jeszcze trochę bimbru :) bardzo lubię różne drinki ale nie zdecydowaliśmy się na inne alkochole bo chcę za bardzo mieszać - wiadomo, że to się różnie może skończyć.
Kot - Sro Cze 08, 2005 2:46 pm

Ratunku, pomocy jak to jest z tym alkoholem. Jestem zupełnie zielona w tym temacie a moje kochanie troszkę mnie niepokoi, bo za wszelką cenę chce oszczędzić na alkoholu :? Planujemy wesela dla 50 osób bez poprawin.

Więc planujemy zakup wódki i wina. No i 1 pytanie czy powinniśmy zaopatrzyc się jeszcze w coś innego, jakiś likier czy coś takiego? Chyba szampan też? Ile tej wódki? Wystarczy 0,5l na parę (to pomysł mojego Misia) i ile wina? HELP :iconpray: :iconpray: :iconpray:

Kasiawka - Sro Cze 08, 2005 2:54 pm

My kupiliśmy 80 butelek wódki i 25 wina
na weselu będzie 90 osób,
Wódki niby dużo,a le odchodza na bramki i oczepiny
Poprawin nie będzie

Kot - Sro Cze 08, 2005 3:28 pm

Może ktoś jednak będzie w stanie udzielić odpowiedzi na moje pytania... Z góry serdecznie dziękuję za życzliwą pomoc
pipi - Sro Cze 08, 2005 3:35 pm

Kot
im mniej osób na weselu tym gorzej ze stosowaniem statystyki.

Skoro to tylko 50 osób to wydaje mi się, że znacie ich preferencje alkoholowe, czy na imprezach piją wódkę i ile jej piją, czy panie lubią słodkie alkohole itd.
Wybierzcie rzeczy pod alkoholowy gust swoich gości i swój gust, bo z nadmiarem alkoholu Wy zostaniecie. :wink:

Kot - Sro Cze 08, 2005 3:37 pm

Kurcze no właśnie niekoniecznie znamy preferencje i możliwości alkoholowe naszych gości, trudno powiedzieć ile taki wujek potrafi wypić :(

Może przyjąć 0,75 na parę. To by było komprpmisowe - ciut więcej niż planuje mój Misiek. Czy to bezpieczne rozwiązanie ? I co z winem?

lazy - Sro Cze 08, 2005 3:42 pm

Kocie, moim zdaniem 0,5l na parę to troszkę za mało. My planujemy 0,5l na osobę + jakieś winko. Korzystamy przy tym z rad doświadczonych w tym względzie znajomych ;)
kryszka - Sro Cze 08, 2005 3:45 pm

Szampana łatwo policzyć, bo z butelki wychodzi 6 lub 8 kieliszków - dowiedz się na sali gdzie robicie wesele jak to jest u nich. A że szampan jest tylko na początku - żadnych specjalnych wyliczeń nie potrzeba.

Wódka - 50 x standardowo 0,5 l na osobę = 25 butelek + powiedzmy 12 butelek na bramki i oczepiny (zależy co planujecie i czego się spodziewacie). Oczywiście weźcie poprawkę na ilość niepijących dzieci i młodzieży oraz osoby które z jakiś względów w ogóle nie piją wódki lub będą piły wino.
Aha, i pomyślcie jeszcze czy na koniec wesela będziecie dawać paczuszki z ciastem i alkoholem na wynos. :wink:

Wino - tu już niestety trudno coś radzić. Musicie to ustalić wspólnie z rodzicami kto w ogóle pije tylko wino. Może się okazać że wszystkie panie wolą wino.

Inne alkohole - już bym nie kupowała. Po co mieszać. A jak ktoś lubi słodkie alkohole to trzeba kupić wino półwytrawne i półsłodkie, każdy coś wybierze. Nie kupicie przecież 1 butelki czegoś, bo ktoś lubi akurat to pić.

pipi - Sro Cze 08, 2005 3:47 pm

Ja na Twoim miejscu to poniżej 30 butelek wódki bym nie zeszła. A jak przewidujecie jakieś zabawy oczepinowe to w nagrodę daje się często butelkę (za buciki np), jak się trafi bramka to też butelka - to nawet te 30 brzmi cienko.
U mnie było jeszcze wino pół słodkie oraz miód pitny, który zrobił furorę ani jednego ani drugiego nie zostało ni butelki.

megi - Sro Cze 08, 2005 3:54 pm

kryszka sie pomyliła 50 butelek razy 0,5 to jest 25 litrów, a nie butelek bo butelek jest 50 plus na bramki ip , uwazam ze z 70 byłoby dobrze na 50 osób!
pipi - Sro Cze 08, 2005 3:59 pm

Megi 70 to ciut za dużo - chyba że właśnie ktoś wie że ma rodzinę która musi sporo wypić - wtedy ok. Tym bardziej że Kot chce jeszcze winko dokupić.

Jedna rzecz jest jednak istotna, jak to powiedział mój mąż swego czasu jak kupowaliśmy alkohol. Na weselu wszystkiego może zabraknąć: wina, jedzenia, ale jak wódki zabraknie, to następuje prawdziwe nieszczęście :wink: :roll:

Kot - Sro Cze 08, 2005 4:38 pm

Dzięki dziewczyny za waszą pomoc. Jesteście kochane :graba:

Co do szampana to zdaje się, że tą pierwszą symboliczną lampkę szampana na poczatek zapewnia nam waściciel sali (muszę to jeszcze sprawdziś) więc my musielibyśmy dokupić jeszcze szampan do toastu po oczepinach, kiedy wjedzie tort. Ale z tym to już problemu nie będzie policzymy po lampce na głowę.

Co do wódki to pogadam z K. postaram się nakłonić go do zwiększenia ilości planowanej wódki.

W zasadzie teraz to się tylko musimy zastanowić co z winkiem, ile i czy np nie kupić pół na pół wytrawnedo i półsłodkiego.

kryszka - Sro Cze 08, 2005 5:54 pm

megi napisał/a:
kryszka sie pomyliła 50 butelek razy 0,5 to jest 25 litrów, a nie butelek

Zgadza się. :oops: Tak to jest jak się pisze na szybko z szefem za plecami. :roll:


Ale dla pewności i tak bym wolała kupić więcej niż ma być za mało.

megi - Sro Cze 08, 2005 7:35 pm

ja tez wole wiecej . i tak sie nie zmarnuje zostanie na rocznice badz pepkowe! heheh
kryszka - Sro Cze 08, 2005 8:46 pm

No właśnie Megi, dobrze że mi przypomniałaś. Muszę jeszcze schować jedną butelkę na pępkowe, bo mi głowę suszą. Dobrze że gorzałce leżakowanie nie szkodzi. :wink:

O, i po to właśnie przydają się zapasy ponad pół roku po ślubie. :lol:

Kot - Sro Cze 08, 2005 9:30 pm

kryszka napisał/a:
Aha, i pomyślcie jeszcze czy na koniec wesela będziecie dawać paczuszki z ciastem i alkoholem na wynos. :wink:



Kryszko możesz rozwinąć ten temat, paczuszki z ciastem? Zaintrygowało mnie to bardzo :D

kryszka - Sro Cze 08, 2005 11:22 pm

Dla mnie to jest norma, że przy żegnaniu gości dostają oni na wyjście "wałówkę" z ciastem, które zostaje albo jest zamawiane specjalnie na tą okazję, oraz po butelce wódki.

Gdzieś tu jest nawet wątek o pudełkach na ciasto na tą okoliczność. :) U nas były zakupione plastikowe pojemniki i prawie każda para dostawała kilka kawałków ciasta oraz 0,5 litra, a i tak mnóstwo zostało. :)

Kot - Sro Cze 08, 2005 11:48 pm

Oj podoba mi się ten pomysł i to bardzo. Ja mam wesele w Fantazji, oni są odpowiedzialni za wszystko co się wiąże z jedzeniem, więc my ciast dodatkowo nie zmawiamy ale na pewno się tego wszystkiego nie przeje podczas 1 nocy!

Rzeczywiście widziałam gdzieś na forum zdjęcia tych pudełek tylko, że wydawały mi się takie wielkie jakby miały pomieści całe ciasto :roll:

Kryszko piszesz, że miałaś specjalne pojemniki na ciasta dla gości. Powiedz jak to rozwiązałaś od strony technicznej. Kto się tym zajmował? Czy ty pilnowałaś by żaden gość nie opuścił wesela bez kawałka ciasta :wink: czy ktoś ci pomagał?

Kasiawka - Czw Cze 09, 2005 7:47 am

Kot napisał/a:
Rzeczywiście widziałam gdzieś na forum zdjęcia tych pudełek tylko, że wydawały mi się takie wielkie jakby miały pomieści całe ciasto :roll:


Kot ja kupiłam sobie te pudełka na ciasto na allegro i sa naparwdę fajne, polecam, bo szkoda, potem zostawić tyle ciasta. Pudełka wcale nie sa wielkie, są takie, bym powiedziała w sam raz.

A co do wódki to wydaje mi się, ze na 50 gości powinnaś policzyć 0,5 na głowę i do tego winko. 0,5 na głowę bo jak słusznie zauważyły dziewczyny i ja tez wcześniej pisałam wódka odejdzie na bramki i konkursy, jeśli jakies przwidujesz.

kryszka - Czw Cze 09, 2005 10:51 am

Kot napisał/a:
Kryszko piszesz, że miałaś specjalne pojemniki na ciasta dla gości. Powiedz jak to rozwiązałaś od strony technicznej. Kto się tym zajmował? Czy ty pilnowałaś by żaden gość nie opuścił wesela bez kawałka ciasta :wink: czy ktoś ci pomagał?

Jak tylko my czy rodzice widzieliśmy że ktoś zbiera się do wyjścia, szliśmy do obsługi sali poprosić o spakowanie ciasta i osobiście wręczaliśmy wychodzącym gościom. Trudno przeoczyć ten moment, bo i tak każdy z gości podchodził się pożegnać. :)
A potem jak już wesele się kończyło to obsługa od razu sprawnie wszystkie ciasta popakowała w pojemniczki i mogliśmy wszystkim coś dać, bez czekania.

Kot - Czw Cze 09, 2005 1:05 pm

Dzięki Kryszka to teraz muszę się rozejżeć za jakimiś opakowaniami. Bardzo podoba mi się ten pomysł.

Poraz kolejny miałam okazję przekonać się jak fajnie, że istnieje nasze forum ślubne :wink:

joanna_25 - Pią Cze 24, 2005 10:29 am

Ja też przekonuję mojego narzeczonego żeby piwa nie było.Razem ze swoim ojcem uparli się że musi być.Moj mówi że na weselu nie może pić wódki bo musi tam wszystkiego pilnować ale piwka by sobie wypił.I że na pewno dużo ludzi by chciało :? Ale boje się że właśnie będą ludzie mieszać alkohole i będzie lipa.
A moja "mądra "teściowa wymyśliła znowu cos ostatnio. Każe mi z narzeczonym jechać po wódkę do Czech.
Słyszeliście żeby ktoś tam kupował wódkę na wesele w Polsce?Wiem że jest tańsza ale ile można przewieźć przez grancę litrów??I taki kawał z Łodzi.Nie sądzę żeby się opłacało. :?

Mika - Pią Cze 24, 2005 10:39 am

jak już wcześniej mówiłam piwo na weselu to według mnie zły pomysł, więc musisz spróbować swoich sił w negocjacjach :wink: powodzenia co do przywozu z czech to też o tym nie słyszałam, musiałabyś się dowiedzieć ile można przywieźć bo ja niestety nie pamiętam, i obliczyć czy by się to Wam opłacało. Ja mam wątpliwości czy o wiele taniej by to wyniosło ale należałoby policzyć wydatki i wtedy podjąć decyzję.
Kasiawka - Pią Cze 24, 2005 10:41 am

Wyjazd po alkohol do czech jest bez sensu, bo powiedz teściowej ile kosztuje sam transport, nie wiem benzyna czy autobus, a zreszta, nie można chyba za dużo przewieźc więc trzeba by było kilka razy sie tam przejść, a to dodatkowe koszty, bez sensu pomysł.

A o piwie juz była mowa, ale to naparwdę fatalny pomysł, jak Twój narezczony bardzo bardzo musi je miec niech sobie weźmie ze dwie puszki pod stół i tak żeby nikt nie widział,a goście wesleni ( no nie wiem zalezy jacy,a le chyba tacy przecietni) to nawet nie mysla o piciu piwa na weselu bo go tam zazwyczaj nigdy nie ma

Kot - Pią Cze 24, 2005 10:43 am

zgadzam się z Miką, piwo na weselu kiepski pomysł

Joanno współczuję nie dość, że musisz negocjować z narzeczonym to jeszcze z tatusiem :/

alkohol w Czechach i na Słowacji rzeczywiście jest tańszy, jeśli wybieracie się teraz najakieś choćby krótkie wakacje to możecie połączyć przyjemne z pożytecznym i pojechać w góry i zatrzymac się wjakimś penasonacie niedaleko granicy i spokojnie pobawić się w mrówki


jeśli jednak nie planujecie wyjazdu to tzreba doliczyc koszty podrózy i czas na to poświęcony - wtedy to się może już tak nie opłacać

kryszka - Pią Cze 24, 2005 11:14 am

Prawo odnośnie przywozu alkoholu do Polski:


Cytat:
* Czy osoba fizyczna może sprowadzić na własne potrzeby każdą ilość alkoholu bez polskiej akcyzy?

Ważne jest to, czy alkohol sprowadza z państw Unii, czy spoza niej.

Zgodnie z art. 56 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym alkohol przywożony przez osobę fizyczną osobiście na własny użytek nie podlega akcyzie w Polsce, jeśli akcyza od niego została zapłacona na terytorium innego państwa UE. Nie oznacza to jednak, że nie obowiązują żadne ograniczenia ilościowe.

Z rozporządzenia ministra finansów z 19 kwietnia 2004 r. (DzU nr 74, poz. 675) wynika, że z państw Unii można przywieźć bez konieczności opłacania akcyzy w Polsce:


10 litrów alkoholu etylowego,

90 litrów wina i napojów fermentowanych (w tym 60 litrów wina musującego),

110 litrów piwa,

20 litrów produktów pośrednich.
Podatek trzeba jednak zapłacić, gdy alkohol sprowadza się w celach handlowych lub gdy jego ilość przekracza podane normy.

Przywóz alkoholu z państw spoza Unii jest inaczej uregulowany - w rozporządzeniu z 26 kwietnia 2004 r. w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (DzU nr 97, poz. 966). Z jego § 25 wynika, że od akcyzy zwolnione są wyroby akcyzowe przywożone w bagażu osobistym podróżnego przybywającego z terytorium państwa trzeciego, jeśli ich ilość nie wskazuje na handlowe przeznaczenie, a łączna wartość nie przekracza 175 euro.

Osoba, która ukończyła 17 lat, może przywieźć do Polski z kraju trzeciego:


1 litr napojów powstałych w wyniku destylacji i napojów spirytusowych o zawartości alkoholu powyżej 22 proc. oraz alkoholu etylowego o zawartości alkoholu wynoszącej 80 proc. i więcej,

2 litry napojów powstałych w wyniku destylacji i napojów spirytusowych, aperitifów powstałych na bazie wina, ratafii, sake lub podobnych napojów o zawartości alkoholu nie wyższej niż 22 proc., win musujących i win wzmocnionych,

2 litry wina niemusującego.

[URL=http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/firmaw_040511/firmaw_a_10.html]?ródło[/URL]

Kasiawka - Pią Cze 24, 2005 11:28 am

No zgodnie z tym co wkleiła Kryszka parę razy musialibyście się przejśc przez granicę.
No więc nie wiem czy to ma sens, no chyba , że planujecie tam wakacje jak zauważył Kot to może wtedy opłacało by się.

pipi - Pią Cze 24, 2005 11:53 am

Jeśli to ilość na osobę to jeżeli w samochodzie są 4 sztuki dorosłe to ilość przejazdów drastycznie spada.
Ale jechać specjalnie po alkohol to przerost formy nad treścią, chyba na wódce nie ma aż takiej przebitki, piwo owszem jak się ma butelki na wymianę to kosztuje grosze :graba:
Mój ojciec mi proponował rok temu taką przewózkę, ale chyba różnica w cenie wódki nie była jakaś specjalnie bardzo duża

joanna_25 - Pią Cze 24, 2005 1:34 pm

Kryszka dziękuję za podanie przepisów.
hm...10 litrów alkoholu można przewieźć...to dużo.Tylko czy to liczą na osobę?I czy można łączyć to:czyli czy mogę za jednym przejazdem wziąć 10litrów wódki i do tego trochę wina?
Będę niedługo w miejscowości niedaleko granicy.Ale i tak trochę musiałabym dojechać.Nie wiem,przemyślę to.Muszę się zorientować ile tam kosztuje alko.Jak by było tak tanio to może...

kryszka - Pią Cze 24, 2005 2:00 pm

Normy są podane dla jednej osoby powyżej 17 roku życia i można je ze sobą łączyć. :)
Kasiawka - Pią Cze 24, 2005 2:23 pm

kryszka napisał/a:
Normy są podane dla jednej osoby powyżej 17 roku życia i można je ze sobą łączyć. :)


No to już całkiem coś, jak pojadą 4 osoby to wystarczy jedna rundka :D

strawberrytea - Sob Paź 08, 2005 11:09 pm

Ja nie uważam zeby piwo było złym pomysłem. Takie same obawy (co do mieszania) mozna miec jeśli chodzi o wino... A sa ludzie którzy wola piwo od wódki...
kryszka - Sob Paź 08, 2005 11:23 pm

Dzisiaj się w końcu dowiedziałam jak to było u nas dokładnie. Wesele łącznie 77 osób. Zakupionej wódki było 120 butelek 0,5-litrowych, z czego na weselu poszło tylko 30 + 8 na wykup bucików.
joanna_25 - Nie Paź 09, 2005 10:37 am

Kryszka to Ci zostalo wódki na imprezki na kilka lat :D
A może rozdaliście trochę gościom?

Ja właśnie zastanawiam się nad tym.Chialabym dać po butelce tym osobom które przyjechały samochodem i nie piły, żeby wypiły w domu za zdrowie pary młodej.No ale nie wiem czy tak można,jednym dać a drugim nie?


No i ustalaliliśmy co kupujemy.
-100 butelek wódki na ok 65 osób
-z 10 butelek wina
-kilka butelek jakiegoś lepszego trunku: dżin itp. do drinków (mamy mieć ala barek zrobiony na sali)
-do tego ma być bimber na przaśnym stole :? ( nie podoba mi się ten pomysł ale teściowie się uparli).
- piwo
- i oczywiście szampan
Trochę mnie to przeraża bo mogą ludzie wymieszać za bardzo.No ale cóż,dla każdego coś miłego będzie :D
Zresztą każdy mniej więcej wie ile może wypić i czego nie może mieszać bo źle się będzie czuł potem.A jak ktoś nie ma umiaru to opije się do do nieprzytomności czymkolwiek i czy to będzie wódką z winem czy wódką z winem i piwem to już mała różnica. :roll:

gambi - Nie Paź 09, 2005 11:18 am

Oj strasznie dużo masz tej wódki Asiu :wink:
u nas na ok 65 osób mamy zakupione:
- 70 szt wódki
- 16 szt białego wina
- 8 szt czerwonego
- 10 szt szampana
- i do tego ponad 10 litrów słowackiej śliwowicy. i właśnie nie wiemy, jak zagospodarować sliwowice, żeby wszyscy byli zadowoleni :wink:

joanna_25 napisał/a:
Trochę mnie to przeraża bo mogą ludzie wymieszać za bardzo.No ale cóż,dla każdego coś miłego będzie :D
Zresztą każdy mniej więcej wie ile może wypić i czego nie może mieszać bo źle się będzie czuł potem.A jak ktoś nie ma umiaru to opije się do do nieprzytomności czymkolwiek i czy to będzie wódką z winem czy wódką z winem i piwem to już mała różnica. :roll:


Ale Asi rozumowanie jest dobre, w sumie każdy jest odpowiedzialny za siebie. Bo wiem już ze nawet napis na śliwowicy - Uwaga mocne - nie przyhamuje chęci picia jej jak wódki, a dla nieprzyzwyczajonych może skończyć sie to nie tak jak bysmy chcieli. :wink:

joanna_25 - Nie Paź 09, 2005 11:36 am

gambi napisał/a:
Oj strasznie dużo masz tej wódki Asiu :wink:

hm...no cóż...hm....wzięłam tylko pod uwagę możliwości mojej rodziny i rodziny mojego M. :lol: A o znajomych nie wspomnę :wink:
Zresztą mamy nadzieję że zostanie trochę bo Marcin chce zrobić małą imprezę poweselną dla współpracowników.A i dla naszych wspólnych znajomych by się zrobiło jakąś "powtórkę imprezy" :) bo poprawin nie mamy.


gambi napisał/a:
- i do tego ponad 10 litrów słowackiej śliwowicy. i właśnie nie wiemy, jak zagospodarować sliwowice, żeby wszyscy byli zadowoleni :wink:

Gambi to może postaw ją na przaśnym stole (jak macie) i ludzie sami sobie rozdzielą.
Na sali na której mam wesele właściciel powiedział że zawsze kilka butelek bimbru itp. ludzie stawiają na przaśnym stole razem z kieliszkami i goście sami się tym gospodarują.

kryszka - Nie Paź 09, 2005 6:47 pm

joanna_25 napisał/a:
Kryszka to Ci zostalo wódki na imprezki na kilka lat :D
A może rozdaliście trochę gościom?

Każdy (nie tylko kierowcy) kto się z nami żegnał a nie wychodził cichaczem :wink: dostawał butelkę i ciasto.
Zostały już tylko dwie: na rocznicę i kiedyś na chrzciny. :lol:

gambi - Nie Paź 09, 2005 9:30 pm

joanna_25 napisał/a:
Gambi to może postaw ją na przaśnym stole (jak macie) i ludzie sami sobie rozdzielą.
Na sali na której mam wesele właściciel powiedział że zawsze kilka butelek bimbru itp. ludzie stawiają na przaśnym stole razem z kieliszkami i goście sami się tym gospodarują.


taki stół byłby najlepszym rozwiązaniem, ale nie zdecydowaliśmy się na niego. wydaje mi się, że jedzenia będzie dość i bez tego stołu. :wink:

bajeczka - Nie Paź 09, 2005 9:33 pm

To rozlejcie ja w ładne butelki i przeznaczcie jako nagrody w konkursach lub na wykup na oczepinach :)
gambi - Nie Paź 09, 2005 11:04 pm

Bajeczko one są rozlane w naprawde fajne butelki - przyszła teściowa o to zadbała, ale trochę szkoda jest mi jej na wykupywanie np. butów.
Kasiawka - Pon Paź 10, 2005 8:34 am

Było 94 gości i 80 butelek wódki i zostały tylko 4 butelki :roll: :shock:

wszyscy mówili, ze wódka była dobra tzn. na drugi dzień wszyscy się świetnie czuli

magdabork - Pią Paź 14, 2005 12:08 am

taki wiejski stół jest dobry, bo można się przy nim bliżej poznać i pogadać z różnymi nieznajomymi osobami na weselu. Poza tym pijąc siwuchę czy bimber i zakąszając to szynką czy chlebem ze smalcem ludzie są zadowoleni z wesela i potem opowiadają sobie, jakie to wesele udane i tyle jedzenia, a ten wiejski stół to dopiero super.
joanna_25 - Pią Paź 14, 2005 8:59 am

magdabork napisał/a:
taki wiejski stół jest dobry, bo można się przy nim bliżej poznać i pogadać z różnymi nieznajomymi osobami na weselu. Poza tym pijąc siwuchę czy bimber i zakąszając to szynką czy chlebem ze smalcem ludzie są zadowoleni z wesela i potem opowiadają sobie, jakie to wesele udane i tyle jedzenia, a ten wiejski stół to dopiero super.

hm...mam nadzieję że tak będzie,bo ja osobiście byłam przeciwna temu stołowi.Wydaje mi się że te stoły są zdecydowanie za drogie jak na to co na nich jest.
A ja słyszałam jeden komentarz który mnie bardzo zdziwił.
Jedna znajoma opowiadala jak jej ciotka skomentowała przaśny stół:
"że co to za wesele co jedzenie stoi w końcu sali i trzeba sobie samemu nosić i że pewnie rodzice pary młodej chcieli zaoszczędzić na kelnerach" :lol:

p.s. Sokole oko :) sorry za skrzywianie wątku,już kończę :D

magdabork - Pią Paź 14, 2005 11:18 pm

"że co to za wesele co jedzenie stoi w końcu sali i trzeba sobie samemu nosić i że pewnie rodzice pary młodej chcieli zaoszczędzić na kelnerach"

czegoś takiego jeszcze ni e słyszałam . może niektórzy nie znają obecnie panujących zwyczajów.dobrze że takich ludzi jest mało

Calinka - Sro Paź 19, 2005 12:27 pm

Mam pytanie do dziewczyn, które miały poprawiny,ile alkoholu schodzi na drugi dzien, jaki przyjąć przelicznik :wink:
magdabork - Pią Lis 18, 2005 12:17 am

musisz się zorientować jak to wygląda z pracą, wiadomo,ze ci co muszą być w pracy od 8.00 i na chodzie nie będa pili dużo, poza tym czy wszyscy się odliczą. poprawiny trfają krócej i ludzie są już po jednym dniu picia, poza tym odpadają wszystkie dodatki typu : oczepiny, buty, na pożegnanie. Ale nieraz na dzień dobry idzie trochę szybko ten alkohol.
aggna - Pią Lis 18, 2005 6:13 pm

Na poprawinach napewno wiecej schodzi alkoholu niz na weselu.
Spalinka - Pon Maj 15, 2006 1:11 pm

jak tak czytam to sie zastanawiam czy nie licze torche za duzo alkocholu bo na weselu bedzie 69 osob i 3 dzieci z czego rodzinka Misia to tak srednio pijaca wodke raczej wino i liczymy 1 litr na osobe wiec mamy zamiar kupic 70 litrow (140 butelek po 0,5), 15 butelek wina czerwonego i 7 bialego To ma byc na wesele i poprawiny A na poprawinach jak bedzie 50 osob to bedzie dobrze bo czesc mojej rodzinki to z poza Lodzi i na poprawinach nie bedzie Czy myslicie ze starczy bo moja mama twierdzi ze to za malo?
Olusia - Pon Maj 15, 2006 1:18 pm

MOim zdanie spokojnie starczy, ja się zastanawiam czy nie kupić po 0.5 litra na osobę, no góra 0,70.
Spalinka - Pon Maj 15, 2006 1:24 pm

mi tez sie wydaje ze starczy ale jak do tego przekonac mame ktora powiedizala ze jak nie kupimy conajmniej 75 litrow (na 69osob) to sama dokupi (bo my placimy za alkohol) i tylko chce wiecej zawieszek na butelki zebym zrobila

koszmar ale i tak sie upre i skoro inni kupuja nawet po 0,5 na osobe to wiecej niz 70 litrow nie pozwole kupic - ludzie maja sie bawic a nie upijac

Pozdrawiam

kryszka - Pon Maj 15, 2006 1:58 pm

Rodzice już tak mają - najgorsze to wizja braku wódki. :wink: Moim zdaniem spokojnie starczy, nawet jeśli część z tych butelek pójdzie ewentualnie na jakieś bramki czy oczepiny.
Alma_ - Pon Maj 15, 2006 2:07 pm

Spalinka napisał/a:
conajmniej 75 litrow (na 69osob)

Mnie się wydawało, że liczy się 0,5l na osobę (co i tak zawsze wydawało mi się grubą przesadą) :shock:
Ale teraz zaczynam mieć wątpliwości :?

kryszka - Pon Maj 15, 2006 2:14 pm

Alma_ napisał/a:
Ale teraz zaczynam mieć wątpliwości :?

To je porzuć, bo do wesela osiwiejesz. :wink:

adriannaaa - Pon Maj 15, 2006 3:09 pm

O kurcze, to co będzie , jak u nas w ogóel wódki nie będzie?? Kupujemy beczkę piwa, wino i szampana.. czyżby zapowiadał nam sie armagedon??;) Choć w konwencję naszej imprezy dobrze wpisywała by sie siwucha.. no ale. nie chcemy wódki i koniec.
FifthAvenue - Pon Maj 15, 2006 5:27 pm

adriannaaa napisał/a:
. nie chcemy wódki i koniec.


Nie to nie :-D :-D :-D :-D :-D

suzanka - Czw Cze 15, 2006 8:11 pm

Koleżanka, która robiła wesele z poprawinami potwierdziła zasadę 0,5 litra wódki na osobę. Co do wina liczyła po 2 butelki na 10 osób.
miza4 - Czw Sie 03, 2006 10:39 am

masi rodzice tez tak polczyli:
1 butelka 0,5 l na glowę * 100 głów = 100 butelek (+ 10 awaryjnych na bramki itp i + 15 winek) :winko:
Szampan jest chyba w cenie sali?
(Czy ktos wie jak jest z szampanem w Borynie?)

Klaudia22 - Czw Sie 03, 2006 12:54 pm

No my tez myslimy ze 0,5 na łebka to starczy bo wątpie żeby kobiety to wypiły albo dzieci :)
kryszka - Czw Sie 03, 2006 12:57 pm

miza4 napisał/a:
Szampan jest chyba w cenie sali?
(Czy ktos wie jak jest z szampanem w Borynie?)

Nie jest. Musicie sami kupić i im dowieść.
Zapytajcie się ich na ile kieliszków wystarcza jedna butelka i tyle kupcie.

miza4 - Czw Sie 03, 2006 1:16 pm

Dziękuję Kryszka, wiec dochodzi nam zakup szampanów.
aha i słyszalam ze wódka ma zdrożeć od września.

sylwia - Nie Sie 27, 2006 8:54 pm

polecam likier czekoladowo-orzechowy,cena około 23 zł.( można dodać troszke mleczka dla delikatniejszego smaku ale ten likier już sam w sobie jest delikatny i pyszny. znajdziecie go na stronce www.vinpol.pl a potem produkty i likiery( nie moge wkleić linka) nazywa się Chocotella i ma znaczek 18 w kółku
Megusia - Pon Sie 28, 2006 8:52 am

Ja też słyszałam, że wódka ma zdrożeć. Dlatego też mój teść uparł się, by kupić alkohol już teraz. Juz sama nie wiem, co zrobić. Czy zdrożeje aż tak dużo?
Bombasik - Pon Sie 28, 2006 10:41 am

Nie no na tyle miesięcy przed weselem to chyba nie ma co jeszcze alkoholu kupować. Moim zdaniem jeszcze i ceny mogą się pozmieniać z powrotem na lepsze :wink: i Wam się może zamarzyć inny rodzaj wódki. Wiem z doświadczenia. :] :)
Alma_ - Pon Sie 28, 2006 6:39 pm

Właściwie nie ma chyba przeciwwskazań do wcześniejszego zakupu alkoholu, przecież się nie zepsuje... No chyba, że nie dotrwa do wesela z innych przyczyn ;)
szczako - Sro Wrz 20, 2006 7:40 pm

zakupiliśmy:
- 2,1 litra ginu
- 22,5 litra czystej
- 5 litrów kolorowej (smakowej)
- 4,2 litra ?ubrówki
- 2 litry Cinzano
- 10,5 litra białego wina
- 18 litrów czerwonego wina
- 6 litrów wina musującego, zwanego w porywach szampanem (na pierwszy toast)

w sumie = 70,3 litra alkoholu na 76 osób.
mam nadzieję, że starczy ... :wink:

Alma_ - Sro Wrz 20, 2006 7:55 pm

szczako napisał/a:
- 6 litrów wina musującego, zwanego w porywach szampanem (na pierwszy toast)

A oranżadka dla Pana Młodego też jest? ;)

emilkaa - Sro Wrz 20, 2006 10:34 pm

szczako napisał/a:

- 22,5 litra czystej


straaasznei malo tej czystej.. rodzinka musi byc wiec malo pijaca... lepiej nie porownywac do naszych.. hihih :rotfl: :rotfl:

imbrulka - Sro Wrz 20, 2006 11:02 pm

U nas "poszło" 12 litrów wódki na 43 osoby. Chyba też nie za dużo... :)
szczako - Czw Wrz 21, 2006 12:56 am

emilkaa napisał/a:
szczako napisał/a:

- 22,5 litra czystej


straaasznei malo tej czystej.. rodzinka musi byc wiec malo pijaca... lepiej nie porownywac do naszych.. hihih :rotfl: :rotfl:



mało?? moja rodzinka jest bardzo pijąca, ale nie stawiamy tylko na czystą. doszliśmy do wniosku, że kobitki np. wolą drinki i winko, niż toasty setkami.

emilkaa - Czw Wrz 21, 2006 9:24 am

jesli jest bardzo pijaca jak napisalas to ja uwazam ze bardzo malo.. nie wiem jakie sa zwyczaje ale z tego co u mnie w rodzinie panuje to wodke sie tez daje na odchodne (szczegolnie tym ktorzy nie pili - bo prowadzili np).. wodka sluzy do wykupywania butkow, wodke daje sie w podziekowaniu kierowcy, orkiestrze... aha.. no a poprawiny macie?
szczako - Czw Wrz 21, 2006 9:29 am

no dobra, może nie cała jest bardzo pijąca. część owszem, ale są ludzie, którzy nie piją.

liczyliśmy po 0,5 na parę.
mamy 45 flaszek + sporo innego alkoholu.

nie bierzemy pod uwagę dawania wódki na odchodnym, a dziasiaj kupujemy jeszcze alko na stół wiejski.

może dokupimy jeszcze coś awaryjnego ... porozmawiam z Michałem :)

nie mamy poprawin.

Alma, Pan Młody się przełamał. może nie do wódki, ale do winka i lekkich alko owszem ;)

emilkaa - Czw Wrz 21, 2006 9:32 am

no to juz inaczej to brzmi jak dla mnie :D

u mnie jednak zdecydowana wiekszosc jest pijaca... jakos nikogo ze swojej rodziny nie widze co by winko saczyl.. wiekszosc jednak bedzie wodke pila .. hehe

beda poprawiny..

slyszalam ze liczy sie 0.7 na pare

planujemy rozdawac na odchodne.. sama tez bym chciala dostac wiec dlatego chcemy sie podzielic :)

PS. nie wiemy ile zostanie jedzonka i smakolykow do rozdania wiec zawsze bedzie flaszka ;D

szczako - Czw Wrz 21, 2006 3:20 pm

ustaliliśmy, że dokupujemy jeszcze kilka flaszek na stół wiejski. takiej mocniejszej. ciekawe czy sprzedają śliwowicę ... :roll:
emilkaa - Czw Wrz 21, 2006 6:18 pm

szczako napisał/a:
ciekawe czy sprzedają śliwowicę ... :roll:


a czemu mieli by nie sprzedawac??

fiona83 - Czw Wrz 21, 2006 6:30 pm

Na przykład ?liwowica Polska. Tutaj można obejrzeć ;)
katarzynka1 - Pią Wrz 22, 2006 8:26 pm

U nas policzyliśmy 0,5l na osobę, plus 10 butelek w zapasie na bramki i oczepiny.
Najwyżej jakby brsakło będziemy na stację maszerować ;D

emilkaa - Pią Wrz 22, 2006 9:54 pm

0.5 na osobe na pewno nie braknie :D
szczako - Czw Paź 05, 2006 9:59 am

u nas zostało kilka butelek luksusowej (ok. 5), jedna cała finlandia, troszkę ginu, dwie butelki wina i 3/4 70% śliwowicy.

dobrze sobie wszystko policzyliśmy :D

!gosia! - Sro Cze 27, 2007 5:39 pm

Dziewczyny doradzcie. Zamiast typowego wesela planuje ok 6 godzinne przyjecie na max. 60 osob. Jaka ilosc wodki bylaby Waszym zdaniem wystarczajaca na tego typu impreze? Zaznaczam, ze goscie beda raczej srednio pijacy, poza tym bedzie wino i troche innych alkoholi (likiery, martini, gin itp.). Nie chce szarzowac z zakupem wodki ale z drugiej strony nie usmiecha mi sie stresowac podczas wesela czy starczy alkoholu. Narzeczony sugeruje 0,2 l na osobe ale mysle,ze to moze byc troche ryzykowne. Sama juz nie wiem.Doradzcie plsss :padam:
KaMi1982 - Sro Sty 30, 2008 4:34 pm

Przerobiłam cały temat, ale nie odpowiedziałam sobie na moje pytanie: ile wódki?
Dziewczynki (i chłopaki), u nas wesele z poprawinami na 70 osób. Myślicie, że straczy litr na osobę? Do tego chcieliśmy dokupić trochę winka i słodkich wódek. I piwo ma być... Co radzicie, ile tego wszystkiego?

Kati - Sro Sty 30, 2008 5:30 pm

kryszka napisał/a:
Ja słyszałam, że liczy się raczej 0,5 litra na osobę. I dodatkowo powinno się jeszcze przewidzieć kilka sztuk na bramki, wykup bucików i odchodne dla gości.


a tu?

KaMi1982 - Czw Sty 31, 2008 11:44 am

Tak, tylko prawie wszystkie wypowiedzi dotyczą samego wesela. A mnie chodzi również o poprawiny. I raczej jestem typem osoby, która woli, żeby coś zostało, a nie brakło...
Reasumując: litr na osobę na wesele i poprawiny oraz różnego typu zabawy to za dużo?

klarysa - Czw Sty 31, 2008 12:37 pm

my bedziemy miec 0,5 litra na osobe. jest kilkoro dzieci i osob nie pijacych, wiec powinno tez starczyc na oczepiny. do tego troche koniaku i win. a na wejskim stole bimber.

nie mamy poprawin, ale male przyjecie na drugi dzien. niewiele osob bedzie, wiec alkohol policzymy jak na imieniny, a nie na wesele.

kami - pomysl lub dowiedz sie ile osob bedzie na poprawinach. poza tym sa one krotsze, sa w niedziele (na drugi dzien do pracy), ja bym nie liczyla kolejnj flaszki na osobe, raczej na pare

słonko - Czw Sty 31, 2008 12:53 pm

Kami uważam, że nie za dużo. Daje się flaszeczki przy bramkach, podczas oczepin, podczas konkursów, a co zostanie, to się nie zmarnuje :wink: Niektórzy też mają w zwyczaju dawać bliższym gościom na wyjście. Ja również uważam, że lepiej być zabezpieczonym, niż później spiec raka jak zabraknie.

U nas na 100 osób (sami dorośli) prawdopodobnie będzie 200x0,5l. plus bimber, a także winko i piwo na poprawiny. Czyli właśnie litr na osobę na 2 dni wychodzi. Tak było u mojego brata i było ok - coś tam zostało.

KaMi1982 - Nie Lut 03, 2008 10:03 am

A co myślicie o litrowych butelkach? Wygodne? Bo mam możliwość kupienia czeskiej wódki bardzo tanio, ale właśnie w takich butelkach i mam dylemat. Mam około 25 butelek 0,7 i dokupić np. 20 x 0,5 na zabawy i dla gości? A co w ogóle myślicie o wyjeździe za granicę po alkohol? Może któraś była? Tzn. mamay sobie zrobić na wiosnę wycieczkę, a przy okazji... ale nie wiem, czy to opłacalne.
Kati - Nie Lut 03, 2008 10:13 am

Zwyczajowo stawia się 0,5

nawet nie 0,7 choć to korzystniej by wypadało...


ale w sumie - jeśli masz okazję to może skorzystaj?

kryszka - Pon Lut 04, 2008 2:53 pm

Nie stawiałabym litrowych. Są nieporęczne i wyglądają przytłaczająco.

O alkoholu zza granicy jest chyba coś w ogólnym wątku alkoholowym.

madlena - Wto Lut 05, 2008 5:35 pm
Temat postu: pół literka :-)
pół literka na osobę , z tego co nam wiadomo to standard :-)
edys_lu - Sob Lut 16, 2008 1:08 am

My policzylismy 0,5 litra na osobe i 20 butelek na bramki i oczepiny...ale mysle ze zostanie mnostwo butelek bo u nas jest duzo mlodziezy ktora woli winko i duzo osob starszych ktore nawet jesli wypija to tylko symbolicznie...

Mysle ze wszystko trzeba dostosowac do gosci jakich sie zaprasza

ava - Pią Mar 14, 2008 6:29 pm

U nas jeśli chodzi o wódkę, to liczymy 1 litr na osobę (czyli wychodzi po 2 butelki 0,5 l), z tym że to jest na wesele i poprawiny. No i jeszcze wiadomo- bramy, oczepiny, na koniec trochę rozdamy (najbliższej rodzinie)- więc bedzie ok. 350 butelek po 0,5 l.
mroowi - Pią Gru 05, 2008 5:34 pm

czy 1 litr na głowę plus kilka butelek wina wystarczy na wesele i poprawiny?
izunia_82 - Pią Gru 05, 2008 8:19 pm

mroowi sądzę, że w zupełności wystarczy. Z reguły liczy się połówkę na głowę czyli litr na dwa dni. Z czego i tak z reguły zostaje alkoholu bo przecież nie wszyscy piją tyle samo.
mroowi - Pią Gru 05, 2008 10:21 pm

Tak się zastanawiam nad tym, czytam ten wątek, u jednych zostaje dużo u innych mniej...
Mamy dylemat. Tak sobie przeliczyłam i litr na głowę przekroczy moje środki przeznaczone na alkohol. Chyba 0,7 na głowę na dwa dni będzie kompromisem :wink:

Sorc - Sro Gru 10, 2008 11:13 am

ja tez licze 0,7 na osobe z poprawinami, biorac pod uwage ze polowa gosci bedzie z lodzi a wesele jest pod rawa to na poprawinach za duzo wodeczki nie pojdzie, mysle ze wiekszym zainteresowaniem na poprawinach cieszylo sie bedzie piwko :)

a co do flaszek to mysle ze 0,7 sa najlepszym rozwiazaniem, 0,5 moim zdaniem sa za male, 2 toasty i po flaszce

mroowi - Sro Gru 10, 2008 11:25 am

Podobno 0,7 są nieporęczne i wyglądają na wielkie na stole weselnym. Ja będę tylko liczyła tak około 0,7 na głowę ale butelki będą 0,5l :)
Tajgete - Sro Gru 10, 2008 11:33 am

Wczoraj był u mnie kuzyn, który 8 listopada miał wesele - na 100 osób poszło im ponoć około 80 butelek wódki (po 0,5) i 5l bimbru. Welese było jednodniowe ;)

Wynika z tego, że nasze 165 butelek, bimber, śliwowica, winko i piwo powinno w zupełności wystarczyć na dwa dni ;)

doni_iza - Sro Gru 10, 2008 12:05 pm

Ja słyszałam, ze liczy się 0,5 litra na głowę na wesele :) i sama tez tak zamierzam liczyć. Wiadomo przecież, że wszyscy nie piją. Dodatkowo będzie wino liczone 1 na 5 osób i myślę, że wystarczy.
ppola - Sro Gru 10, 2008 1:30 pm

A my specjalnie kupowaliscmy 0,5 bo bylismy na weselu gdzie byly 0,7, były bardzo nieporeczne no i zdecydowanie szyciej sie ogrzewaly. 0,5 sie wypije i kelner przynosi zimna a 0,7 no coz stoi, robi sie ciepla i coraz mniej osob ma ochote zeby ja pic, kelner nie wymieni bo przeciez na stole jest alkohol. :)
Debussy - Nie Gru 21, 2008 12:28 pm

My liczymy 1 litr na osobę (bo mamy też poprawiny). Oczywiście w grę wchodzą tylko butelki 0,5. Myślimy też, żeby nie kupić wszystkich takich samych wódek, bo chociaż 1/4 powinna być smakowych (ja sama takie preferuję).

Podobno alkohol ma zdrożeć jakoś po nowym roku, więc chyba trzeba się będzie sprężać z kupnem :cool:

Frotka - Pon Sty 12, 2009 8:26 pm

Dziewczyny piszecie, że nie wszyscy piją, ale trzeba wziąć też pod uwagę, że niektórzy piją za dwóch :wink: , osobiście mam kilka takich przypadków w rodzinie (nie tylko mężczyźni).

U mojego brata na weselu - 85 osób (poprawiny były w domu) rodzice kupili po 0,75 litra (130) na osobę, bez rozdawania na odchodne, jedna bramka i 4 buciki zostało ok. 20 butelek - to nie jest dużo, a gdyby na poprawinach nie było piwa, to pewnie zostałoby jeszcze mniej :? .

Moim zdaniem ważne jest, by każdy z nas znał preferencje swojej rodziny, bo bez tej wiedzy, nie można powiedzieć, czy alkoholu jest za dużo, czy za mało.

gosc - Pon Sty 12, 2009 8:40 pm

Debussy napisał/a:
Myślimy też, żeby nie kupić wszystkich takich samych wódek, bo chociaż 1/4 powinna być smakowych (ja sama takie preferuję).

to zależy od tego co kto preferuje. My kupiliśmy oprócz 2 rodzajów czystej kilka butelek wiśniówki i żoŁądkowej. PoszŁo może po 1 butelce (ale chyba nawet nie). Goście pili tylko czystą.
Tak więc zastanówcie się dobrze bo zainwestujecie bo kolorowe a potem niewiele z tego zostanie wypite.

Yoanna - Czw Sty 29, 2009 2:09 pm

My zakładamy 0,5l/os
yennefer - Czw Sty 29, 2009 6:58 pm

u nas litr na głowę :o
Ambrozja - Pią Sty 30, 2009 8:20 am

yennefer napisał/a:
u nas litr na głowę :o


samo wesele czy z poprawinami? Bo ja myślałam, żeby kupić po 0,5 litra na osobę plus wino czerwone i białe. No i może piwo jeszcze.

yennefer - Pią Sty 30, 2009 10:51 am

Tylko na wesele. Jeśli się zdecydujemy na poprawiny, to dojdzie jeszcze jakieś 0,5l. Wszystko zależy od pojemności rodzin. Moim zdaniem, pół literka to mało na wesele. I to pisze osoba niepijąca :roll:
Ambrozja - Pią Lut 06, 2009 7:30 pm

yennefer napisał/a:
Moim zdaniem, pół literka to mało na wesele.


Mnie się wydaje, że pół litra na osobę jest ok. Wesele jest bez poprawin. No i wiadomo, kilkanaście butelek "awaryjnych"

izunia_82 - Pią Lut 06, 2009 11:21 pm

Ja także uważam, że pół litra na głowę na wesele w zupełności wystarczy, zwłaszcza, że nie wszyscy piją takie same ilości alkoholu, a niektórzy nie piją np: wcale bo w ostatniej chwili okazuje się, że prowadzą czy coś. My mieliśmy przeznaczone litr na głowę na wesele+poprawiny(czyli po 0,5l na jeden dzień) i zostały nam trzy skrzynki wódki, mimo tego, że naprawdę nikt sobie nie żałował, a jeszcze rozdawaliśmy na "odchodne".
Malwina_łódź - Sob Lut 07, 2009 10:33 am

My liczymy półtora na parę na wesele+poprawiny ;) Wiemy, że będzie dużo konkursów, targowania się o buty i mnóstwo bramek ;)
Kociadło - Sob Lut 07, 2009 11:03 am

malwina wow 1,5 wow my mamy w planie 0,5 na parę hihihiih :) i umówić się w panią od sali że jak zabraknie to od nich kupimy. :)
na ostatnim weselu w mojej rodzinie na 80 osób poszło 20 półlitrówek :) więc stwierdziliśmy że wolimy dokupić od sali w razie czego :)

izunia_82 - Sob Lut 07, 2009 12:04 pm

Kociadło tylko, że na sali mogą mieć magiczne ceny alkoholu.
Kociadło - Sob Lut 07, 2009 8:45 pm

Iza to będą groszowo - złotówkowe sprawy na szczęście:)
resta82 - Pią Lut 13, 2009 8:30 am

U mnie na weselu będzie około 60 osób. Kupujemy 160 butelek wódki czystej na wesele
(konkursy, buty) i poprawiny, do tego jeszcze whiski, likiery, wino. Mam nadzije że wystarczy. Poza tym wolę kupić więcej, zawsze nierozpakowany karton mozna oddać do sklepu, trzeba się tylko zapytać o taką mozliwość.

rajeczka - Pią Lut 13, 2009 10:27 am

my bedziemy kupowac 300 butelek 0.5 na 150 osob ..jesli zaostanie cos, a na bank zostanie to umowimy sie tak, zeby mozna bylo zwrocic kartony :)
Martuś i Jaruś - Pon Lut 23, 2009 10:16 am

Nasze zakupy na ok 140-150 osób:

200 butelek Maximusa
24 butelki szampana Dorato
wino wytrawne 6 butelek
wino półwytrawne 10 butelek
wino półsłodkie 12 butelek
wino słodkie 12 butelek
Malibu 2 butelki
Martini 2 butelki
Gin 2 butelki
Canari (likier) 20 butelek

----- Pozostało do kupienia piwo - bliższej ilości nie znam :( -------

Kamelija - Czw Lut 26, 2009 12:55 am

A gdzie można kupić niedrogo wódkę na wesele? Może znacie jakąś hurtownie? My robimy wesele na 60 osób z czego większość to ludzie pijący, ale czy wypiją dużo czy mało- trudno przewidzieć. Rodzice mojego D. stwierdzili, że 0,75 l na os. to minimum, a mi sie wydaje, ze 0,5 l by wystarczyło. :wink:
doni_iza - Czw Lut 26, 2009 9:45 am

Kamelija polecam wybrać się do Selgrosa :) .

My tam zakupiliśmy 150l wódki ( w butelkach 0,5l i 0,75l), 11 dużych szampanów oraz 40 butelek wina ( różnego).

Tajgete - Czw Lut 26, 2009 10:13 am

My mieliśmy 180 butelek wódki, 20 win i 2 zgrzewki piwa. Do tego bimber i śliwowicę....

Jak się okazało, poszło (w trakcie wesela gdzie było 100 osób i poprawin gdzie osób było 60):
- 100 butelek wódki (w tym 35 poszło na rozdanie i nagrody!)
- 4 wina
- 3 litry bimbru
- 1,5 litra śliwowicy
- ANI JEDNO piwo (pewnie dlatego, że dużo młodych na poprawiny nie dojechało, a strasi są zbyt mądrzy, żeby mieszać alkohole :wink: )

Martuś i Jaruś - Czw Lut 26, 2009 12:18 pm

Taj to możesz juz chrzciny wyprawić skoro takie zapasy już masz:) wydje mi się że mało alkoholu Wam poszło :)
ava - Czw Lut 26, 2009 12:30 pm

[quote="doni_iza"]Kamelija polecam wybrać się do Selgrosa :) / [quote]

A ja mam takie pytanie (sorki za OT)- gdzie dokładnie jest ten słynny :mrgreen: Selgros i czy jest to jakaś normalna hurtownia czy może coś w stylu Makro, czyli aby wejść trzeba miec kartę?

Doni_iza wydaje mi się, że macie bardzo dużo win, no ale to chyba zalezy od preferencji każdej rodziny :)

Debussy - Czw Lut 26, 2009 12:31 pm

ava napisał/a:
Selgros i czy jest to jakaś normalna hurtownia czy może coś w stylu Makro, czyli aby wejść trzeba miec kartę?

To jest coś w stylu Makro. Kartę oczywiście trzeba mieć.

doni_iza - Czw Lut 26, 2009 12:42 pm

Cytat:
Doni_iza wydaje mi się, że macie bardzo dużo win, no ale to chyba zależy od preferencji każdej rodziny :)


No może i sporo, ale u nas w rodzinie pije się dużo wina, dlatego wolimy mieć więcej. Jak zostanie, to będziemy mieć zapasik na jakiś czas ;) .

Kamelija - Czw Lut 26, 2009 5:54 pm

Dziękuję za info doni_iza :) tylko jak ja mam tam zrobić zakupy nie mając karty :?:
rafania - Pią Maj 08, 2009 5:19 pm

my kupiliśmy 200x0,5l Żołądkowej Gorzkiej Czystej de Luxe i teraz muszę to jakoś w domu zmieścić :-? ale tak się zastanawiam czy czegoś nie dokupić, bo może zabraknąć (wesele+poprawiny na 120 os.). Jak myślicie, powinniśmy jeszcze dokupić ??
ava - Pią Maj 08, 2009 8:34 pm

U nas tradycyjnie liczy się 1 l wódki na wesele i poprawiny, ma to też starczyć na konkursy i bramki. Także na Waszym miejscu Rafaniu dokupiłabym jeszcze ok. 40 butelek. No chyba, że znacie upodobania swoich rodzin i np. wiecie, że piją względnie mało wódki, a więcej wina.
kakonka - Sob Maj 09, 2009 1:42 pm

ooo kurcze. my myslimy własnie zeby na 150 osob kupic 200 butelek 0,5 l (licze litr na pare), bo nie chce zeby pozniej mnostwo zostalo. siostra mojego K. na swoje wesele 180 osob (plus poprawiny) kupila 260 butelek 0,5 l i 80 jej zostalo i po chrzcinach jej dziecka z tych 80 zrobilo sie 40. moze na chrzciny kolejnego jeszcze starczy :P :P:P:P
martuchaa25 - Sob Maj 09, 2009 8:19 pm

my kupilismy 300 butelek 0,5l na 150 osob Pana Tadeusza (wesele+poprawiny) jeszcze nam zostalo wino i szampan. moze jeszcze na wiejski stol jakas naleweczke postawimy, ale wlasnej roboty:) no i oczywiscie bimber tez bedzie, chociaz ja osobiscie nie lubie:)
madzialenka - Sro Maj 20, 2009 9:35 am

mój kochany F. powiedział, że litra musimy kupić na głowę wesele bez poprawin ludzi ok 70 osób wydaje mi się, że bardzo dużo ja przełknę co najwyżej ze dwa kieliszki
lula2 - Pon Lip 06, 2009 4:24 pm

u mnie na 120 osob jest 85 l wodki wieksza ilosc osob jest pijaca plus na bramy i konkursy

[ Dodano: Pon Lip 06, 2009 4:26 pm ]
do tego sa 3 baniaki bimbru nalewki wina piwa i szampan na powitanie boje sie ze wodki moze malo jak sadzicie?

Karolka_23 - Pon Lip 06, 2009 4:39 pm

madzialenka napisał/a:
mój kochany F. powiedział, że litra musimy kupić na głowę wesele bez poprawin ludzi ok 70 osób wydaje mi się, że bardzo dużo ja przełknę co najwyżej ze dwa kieliszki

Moim zdaniem litr na głowę to zdecydowanie za dużo, przeważnie liczy się litr na parę i z tego co tutaj wyczytałam to tak właśnie wychodzi.
lula2 napisał/a:
u mnie na 120 osob jest 85 l wodki wieksza ilosc osob jest pijaca plus na bramy i konkursy(...)
do tego sa 3 baniaki bimbru nalewki wina piwa i szampan na powitanie boje sie ze wodki moze malo jak sadzicie?

U nas będzie podobnie bo mamy 165 butelek 0,5 l czyli niecałe 83 litry wódki na podobną liczbę gości, więc powinno starczyć.
Do tego dojdzie bimberek, wino, martini, likiery kawowe i szampan.

DzonTravolta - Pon Lip 06, 2009 11:02 pm

My kupiliśmy 1,5l na parę (wesele z poprawinami). Coś czuję, że po weselu sporo zostanie. Ale wolę żeby zostało jak miałoby braknąć. Do tego dojdą róznego rodzaju bramki, konkursy itd.
darling - Wto Lip 07, 2009 9:32 am

My policzyliśmy 0,5l na głowę (mamy wesele bez poprawin) + około 20l dodatkowych :) Do tego alkohol na stole wiejskim i wina.
instadri - Sro Lip 08, 2009 9:57 pm

my też myślimy o 0,5l na głowę +10 litrów dodatkowych + 20win białe+20win czerowonych +myslałam o likierze kawowym ale nie wiem czy dojdzie do skutku aha no i bimber na stole wiejskim

[ Dodano: Sro Lip 08, 2009 10:05 pm ]
na stół wiejski: 20 litrów bimbru(na 200 os.) + nalewki wiśniówka i malinówka

joannakarolina - Sro Sie 26, 2009 12:31 am

Moja przyszła teściowa kupiła dzisiaj 168 butelek wódki = 84 litry na około 80 osób (wesele + poprawiny) i nie wiem czy to nie jest za dużo, bo do tego dojdzie jeszcze kilka butelek wina i bimber na wiejski stół, zobaczymy alkohol na szczeście sie nie zmarnuje ;)
Sorc - Sro Sie 26, 2009 9:23 am

my kupilismy 12 kartonów po 12 butelek 0,7 czyli razem 144 flaszki na wesele + poprawiny, na weselu bylo 170 osob, na poprawinach 150. Na konkursy bramki oczepiny i ewentualne inne rozdania mielismy pare kartonów 0,5. Po imprezie zostalo 50 flaszek 0,7 , troche polowek. Aha mielismy mieszcze 10 l bimbru zwyklego i 10 l cytrynowego. Cytrynowy poszedl caly, zwyklego poszlo 5 litrow. Zeszlo z 10 win, pare butelek rudej.
Wydawalo mi sie ze pojdzie duzo wiecej, a tu taka niespodzianka :)

Malwina_łódź - Czw Wrz 03, 2009 4:11 pm

Na 105 osób na weselu mieliśmy 180 butelek wódki 0,5, 6 win słodkich, 6 win wytrawnych, 6 ajerkoniaków i 6 likierów kawowych. Zostało nam 86 butelek wódki, 4 wina słodkie, 4 wytrawne, 4 ajerkoniaki i 4 kawowe.
Ponadto mieliśmy 15 litrów bimberku i zostały 4 litry.
Byliśmy mile zaskoczeni :smile:

blondii - Sob Wrz 05, 2009 1:18 pm

Na 105 osób (z czego 5 to orkiestra i kamerzysta) kupiliśmy 100 butelek wódki 0,5 i 8 różnych win, do tego 8 litrów bimbru, na przaśny stół. Zostało nam 40 butelek wódki i ok. 4 l bimbru. Wina poszły w całości. Dodam, że obawiałam się, że tej wódki może zabraknąć, bo towarzystwo miało tzw. mocne głowy, ale chyba było tak dużo jedzenia i tak dobra muzyka, że wódka jeszcze została. Tak więc nie ma reguły jaką ilość wódki należy kupić, ważne by nie brakło!
Kociadło - Sro Wrz 09, 2009 7:17 am

a my na 60 osób kupujemy 100 butelek 0,5 l maxiumus mm nadzieje ze styknie
sylwunia_niunia - Pią Wrz 11, 2009 4:27 pm

My mielismy na 144 osoby 350 butelek, czyli wiecej niz litr na glowe na wesele i poprawiny. Kazdy przy wyjsciu dostal butelke i jeszcze zostalo dobre 10-15 kartonow. Ale co ma wisiec nie utonie - bedzie na chrzciny :)
rene244 - Czw Wrz 17, 2009 8:44 am

u nas było 0,5 l. na osobę i jeszcze sporo zostało, ale dużo było osób które wogóle nie piły, albo piły winko
misiao1983 - Czw Wrz 17, 2009 9:43 pm

My planujemy półlitra na głowę na wesele i półlitra na głowę na poprawiny.
Weira - Czw Lis 05, 2009 3:32 pm

Byłam ostatnio na weselu + poprawiny. Na 140 osób było kupionych 360 butelek 0,5 l wódki. Zostały tylko 2 kartony :szok: :bot
Elwirka1 - Nie Lis 15, 2009 9:43 pm

My na 60 osób kupujemy 132 butelki 0.5l Pana Tadeusza, 30 butelek wina i 7 szampanów. Oby starczyło :P
andzia84 - Sro Sty 27, 2010 2:09 pm

My planujemy kupić 150 butelek wódki, 20 butelek wina na ok 100 osób. Do tego będzie sliwowica, bimber i barman będzie robił driny. Myślę, że alkoholu wystarczy na wesele i poprawiny
monika_zyga - Czw Sty 28, 2010 11:20 am

My kupujemy 170 butelek na ok 90 osob na wesele i poprawiny, wina tez chyba 20. Ale my nic wiecej nie bedziemy mieli poza tym.
martitka - Czw Sty 28, 2010 1:43 pm

Elwirka1 napisał/a:
na 60 osób kupujemy 132 butelki 0.5l Pana Tadeusza, 30 butelek wina i 7 szampanów

to zdecydowanie za dużo, nawet licząc z poprawinami, także nie martw się - starczy na bank :)

martka - Pią Sty 29, 2010 9:46 pm

My zakupiliśmy 120 butelek (2 szt, poszły juz na degustacje :D ) na ok 80 osób. Mamy wesele bez poprawin. To co zostanie mamy zamiar rozdać gościom. Niech nie myślą o nas źle :lol:
nailew - Sro Mar 24, 2010 11:06 am

U nas 1,25l na osobę na wesele razem z poprawinami. Zostanie na bank.
Agata1234 - Czw Maj 13, 2010 12:04 pm

My kupiliśmy 1l na osobę plus dodatkowe na konkursy, oczepiny, bramki i rozchodne. Pewnie zostanie, ale wódka się nie zmarnuje najwyżej zaczeka na chrzciny 8)
Malena - Pią Maj 14, 2010 1:20 am

My na 60 osób kupujemy 65 butelek wódki i 20 butelek wina. Wesele bez poprawin, myśle, ze wystarczy.

Liczymy poł litra na osobe, moze kupimy jeszcze kilka butelek na niespodzianki, ale u nas tradycyjnych oczepin, a co się z tym wiaże - konkursów - nie bedzie, wiec nie potrzebujemy duzego zapasu.

katrina - Pią Maj 14, 2010 7:58 am

mamy 120 butelek na przewidzianych ok 70 osób (wliczając w to nas oraz video,foto,zespół)
Weira - Pią Maj 14, 2010 8:22 am

Ja nie powinnam się wypowiadać w tym wątku, jako podpowiedź dla innych. Otóż na 130-150 osób mamy 300 butelek. Ale to teść tak chciał, dla to za dużo.
Malena - Pią Maj 14, 2010 11:37 am

Agata1234 napisał/a:
My kupiliśmy 1l na osobę

słyszałam, że to jest miara na wesele z poprawinami, czyli własnie 0,5 litra na os na samym weselu.

Agnisia - Pią Cze 11, 2010 6:36 pm

Zastanawiam się właśnie ile tego alkoholu trzeba zakupić? Zastanawiałam się nad litrem na parę, ale to chyba będzie za mało. Mamy wesele z poprawinami, więc trzeba się chyba zabezpieczyć i policzyć trochę więcej.
Emmi - Nie Sie 08, 2010 10:41 am

my robimy bez poprawin wesele na 80 osób....myślicie że 0,5 na osobę to dobra miara??plus parę butelek na konkursy i wykupne.....no i nie wiem w końcu czy będziemy gościom dawać flaszeczkę na odchodne czy nie....już powoli mam mętlik... :? :? :?
M4rcysi4 - Pią Sie 27, 2010 11:14 pm

Wesele bez poprawin 100-120 osób , liczone po 0,5 na glowe + na odchodne w sumie kupione 216 butelek 0,5. Pod uwagę były brane bramki i konkursy. Zapomniałam o osobach pełniących dla nas usługę ,ale to sie jeszcze okaze komu się da ;) .
.mari. - Sob Sie 28, 2010 10:24 am

u mnie rodzice doradzali z tego dobrze pamietam 0,5 na pare? nie pije wódki wiecn ie wiem czy to duzo czy mało, ale ja mam większy problem z winem, którego nie wiem ile kupic. Do tego u nas będą jeszcze inne alkohole typu gin, whiskey do robienia drinków, więc myślę że wystarczy.
Na odchodne ni liczyliśmy, szczerze to rzadko dostawałam wódke na odchodne. Raczej ciasto zapakowane.

owca8712 - Nie Sie 29, 2010 7:56 pm

Przy weselu,bez poprawin na 130-150 osób liczymy 300 butelek 0,5l. Wliczamy w to konkursy,ale nie wiemy czy starczy dla każdej pary na odchodne.
lucyart - Pon Sie 30, 2010 10:30 am

U nas było wesele przez noc na około 100 osób i było naszykowanych 100 butelek 0,5. Na bramki poszły tylko 2szt. ;) Na konkursy dużo, na odchodne tez trochę rozdaliśmy, dodatkowo dostała orkiestra i kamerzysta i zostały prawie dwa kartony...
Rożnie to bywa, jak będzie zimno wódki pójdzie więcej, jak gorąco trzeba kupić więcej napojów bezalkoholowych. Zdecydowanie za mało mieliśmy takich małych drinków (około 40buteleczek) i rozeszły się błyskawicznie.

Ewelina caterin - Pon Sie 30, 2010 10:44 am

Na wesele z poprawinami liczy się 1,5l na pare. Teraz jest chłodniej to więcej pójdzie
janek_w - Pon Sie 30, 2010 4:08 pm

Zeszło na 85 osób 30 butelek (0,5): 25 na stołach (Żołądkowa De Lux), 5 przy wiejskim stole (Siwucha). Nic nie poszło na konkursy, na bramki jeszcze dodatkowo 3 szt. Nie dawałem nic na odchodne. Wina wypito 12 butelek.
M4rcysi4 - Sro Wrz 01, 2010 3:16 pm

Byłam ostatnio na weselu z poprawinami gdzie bylo lekko ponad 100 osob(109?) torche mniej na poprawinach (95-100). Młodzi kupili 300 butelek 0,5 , dawali na bramkach, konkursach i na odchodne zostało im bagatela 80 butelek! Mówię to dla informacji ,gdyż każda rodzina pije inaczej.
jaoo - Pon Paź 18, 2010 12:02 pm

my na około 100 osób mamy 126 butelek , mamy tylko wesele - zastanawiam się czy wystarczy. ale sądzę ze tak. Nie mam pojęcia jedynie ile kupić wina ? jakies podpowiedzi (jasne że wszyscy piją inaczej .... )
mb88 - Pon Paź 18, 2010 7:08 pm

My kupiliśmy 132 butelki na 100 osób i uważam że wystarczy. Co do wina to ostatnio na weselu u znajomych zostały wypite tylko 2 butelki wina, a było około 100 osób.
Winter - Wto Paź 19, 2010 10:54 am

Czy kupując alkohol w hurtowni taką dużą ilośc jak na wesele trzeba miec jakis papier zeby sprzedali wódkę...??
kariczeq - Wto Lis 02, 2010 11:24 pm

u nas na 58 osób dorosłych było 96 butelek, z czego ok. 10 poszło na bramki, poszło kilka na konkursy, rozdaliśmy prawie każdej parze po butli na odchodne i jeszcze 2 kartony po 12 butelek zostało (mało opite to wesele ;) )
Justyna_86 - Pon Lis 29, 2010 4:02 pm

Jak myślicie czy 0,75l na parę uwzględniając w tym poprawiny wystarczy? Planujemy jeszcze taki mini barek i już sama nie wiem ile tego alkoholu liczyc. Poza tym my tu cały czas o ilości, a może ktoś wie gdzie kupi tani alkohol? Znacie może jakieś tanie hurtownie?
sloneczkoo - Wto Gru 14, 2010 9:46 pm

My zakupiliśmy 300butelek 0,5l na 120osób wesele+poprawiny.
Liczymy 2,5l na osobę.

Wiem, że za dużo ale tak chcieli teście ;)

ART DECO JUBILER - Pon Gru 20, 2010 12:39 pm

Powiem nawet więcej: 2,5 litra na osobę to bardzo dużo,ale przynajmniej nikt nie narzekał na brak alkoholu :P Tym bardziej jeśli teściowi fundowali... :)
eewwllaa - Nie Sty 09, 2011 3:14 pm

Ja słyszałam, że się liczy 0,7l na osobę na wesele bez poprawin. Myślę, że to wszystko zależy od gości jakich zapraszamy. Ale zawsze lepiej mieć więcej niż za mało :)
Verenica - Nie Sty 09, 2011 4:24 pm

Nam wyszło jakoś litr na osobę: wesele z poprawinami. Bierzemy pod uwagę, że nie wszyscy tyle wypija (u nas nawet niektórzy w ogóle nie pija). Planujemy jednak kupić jeszcze trochę wina i kolorowej wódki - smakowej typu żurawinową, mandarynkowa czy coś w tym rodzaju - dla tych co nie lubią typowo czystej.
merry - Nie Sty 16, 2011 11:46 pm

Na naszym przyjeciu weselnym na 100 osób było 140 butelek wódki i spokojnie ta ilośc starczyła.
kokarda87 - Czw Kwi 07, 2011 12:50 am

Moi teście liczą 0,5 litra na głowę z poprawinami. Nie wiem czy to nie mało... Gości około 60
anuszkaa - Czw Kwi 07, 2011 8:13 am

kokarda87, jesli z poprawinami to jak dla mnie troche malo. Chyba, ze wiecie ze Wasi goscie nie pija duzo.

Dziewczyny, a ile bimbru??? u mnie wujek, ktory zrobi nam ten bimber chce zrobic kolo 60(!) litrów. Dla mnie to jakas masakryczna ilosc. na weselu bedzie 160-180 osob.

ni_kola - Czw Kwi 07, 2011 1:29 pm

My na 150 osób kupiliśmy 180 butelek 0,5l. Wesele bez poprawin. Jeszcze musimy dokupić trochę wina i kolorowej wódki.

Anuszka my bimberek też będziemy mieć na stole wiejskim, ale kupujemy 10-15 litrów maks. Wiem że taki alkohol w dużych ilościach bardzo szkodzi, nie chciałabym żeby goście mi się popili, traktuje bimberek jako maly dodatek do wiejskiego stołu.

Dobi - Pią Kwi 08, 2011 7:08 am

U nas było 75 osób (wliczając zespół, kamerzystę i fotografa)
Wódki zakupiliśmy 180 butelek, sporo poszło na bramy itp. rzeczy... dalismy zespołowi, kucharkom itp.... a i tak zostało ok. 30 butelek :)

To się nie zmarnuje - będzie na chrzciny ;-)

ola88 - Pią Kwi 08, 2011 10:36 am

Heh u nas było 300 butelek na dokładnie 114 osób. W tym ja panikara jeszcze dokupiliśmy innej na bramy. Zostało bardzo dużo. Ale to się nie zmarnuje
Dobi napisał/a:
będzie na chrzciny
teraz też parapetówki i inne imprezki, więc powoli powoli opróżniamy.
Frezja1980 - Pią Kwi 08, 2011 6:12 pm

my kupiliśmy 90 butelek na wesele bez poprawin zaprosiliśmy 80 osób,sporo będzie nie pijących mam nadzieję że nie zabraknie :roll:
ola88 - Pią Kwi 08, 2011 6:14 pm

Zapomniałam dopisać że były u nas poprawiny :) 114 było gości + też 5 osób z orkiestry i kamerzysta, czyli 120 osób.
martusiaaaaaa - Pią Kwi 08, 2011 8:18 pm

sloneczkoo napisał/a:
My zakupiliśmy 300butelek 0,5l na 120osób wesele+poprawiny.
Liczymy 2,5l na osobę.

Wiem, że za dużo ale tak chcieli teście ;)



Tak sobie włąsnie przeliczylam i to wychodzi 2,5 butelki na osobę a nie 2,5 litra, chyba że cos nie tak przeliczylam....

My też mamy 300 butelek wodki na wesele+ poprawiny na ok 100-105 osob

TAMADA - Sro Maj 18, 2011 2:18 pm

Z autopsji (prywatnej) i doświadczeń (służbowych) na wesele + poprawiny 0,7/osobę wystarczy, a przy samym weselu 0,5/osobę.
Oczywiście wykluczam w tych rachunkach "rozdawanie" gościom na zakończenie flaszeczki razem z paczuszką :)

[ Dodano: Sro Maj 18, 2011 2:28 pm ]
A co można zrobić z nadwyżką to już pisał Dobi :)

turecik - Sro Maj 25, 2011 10:20 am

100 osób
200 butelek 0,5l wódki
10 butelek - wina czerwonego
10 butelek - wina białego
bimberek - nie wiem jeszcze w jakiej ilości :)

ewa.krzys - Sro Maj 25, 2011 11:15 am

wódka - 1l/osoba i tego jestem pewna, a jeśli chodzi o wina to wiem, że chcę Carlo Rossi różowe, będzie na pewno whisky, malibu, ajerkoniak i coś jeszcze damskiego (po parę butelek). Bimber i cytrynówka będą swojej roboty, w wakacje zaczynamy produkcję zaczynu :)
MlodaGaska - Sro Maj 25, 2011 11:18 am

ewa.krzys napisał/a:
wódka - 1l/osoba i tego jestem pewna, a jeśli chodzi o wina to wiem, że chcę Carlo Rossi różowe, będzie na pewno whisky, malibu, ajerkoniak i coś jeszcze damskiego (po parę butelek). Bimber i cytrynówka będą swojej roboty, w wakacje zaczynamy produkcję zaczynu :)



1 litr na osobę :o :o :? . a ja myślałam, że 1 litr na parę to optimum.

ewa.krzys - Sro Maj 25, 2011 11:24 am

MlodaGaska, no tak, ale u nas będzie wódka rozdawana gościom na wyjście, a poza tym u nas baaaaaardzo mocne głowy mają goście ;)
MlodaGaska - Sro Maj 25, 2011 11:38 am

ewa.krzys napisał/a:
MlodaGaska, a poza tym u nas baaaaaardzo mocne głowy mają goście ;)


Wszystko rozumiem, ale wypić 1 l wódki to dla mnie jest zgon (a na weselu nie o to chyba chodzi).

ewa.krzys napisał/a:
MlodaGaska, no tak, ale u nas będzie wódka rozdawana gościom na wyjście


to wszystko tłumaczy :)

ewa.krzys - Sro Maj 25, 2011 11:40 am

Mnie się ten pomysł z rozdawaniem wódki w sumie nie podoba, ale tak zadecydowali rodzice, a to oni płacą, więc się kłócić nie będę :roll:
motylek666 - Sro Maj 25, 2011 1:38 pm

u szwagierki było 0,5l na osobę z poprawinami i rozdawaniem i zostały jej 2 kartony - my kupiliśmy 80 szt 0,5l na wesele i 30 szt na rozdawanie - ale zakładalismy wesele na 100 os a teraz 20 os sie wykruszyło i dużo nam zostanie
ewa.krzys - Sro Maj 25, 2011 1:44 pm

Moi rodzice powiedzieli, że jak zostanie, to nie ma co się martwić - będzie na chrzciny :smile:
motylek666 - Sro Maj 25, 2011 6:28 pm

ewa.krzys, dokładnie :)
ja będę pijaka piekła co tydzień żeby tę wódę zużyć :)

mnie się strasznie nie podoba pomysł rozdawania wódki ale teściowa się uparła i niech ma ale powiedziałam z góry ciast i mięs nie będę rozdawać koniec kropka

ART DECO JUBILER - Czw Maj 26, 2011 12:48 pm

No a jeśli zostanie Ci mnóstwo tych ciast i mięsa to co z nimi zrobisz? Już wolałbym rozdać to wszystko,w końcu i tak zostanie wiec co to za różnica. Albo dobrać tak na styk,żeby potem się z tym nie kłopotać.
motylek666 - Czw Maj 26, 2011 10:35 pm

dla mnie rozdawanie ciast i mięs jest nieeleganckie - czy goście przychodzą na imprezę czy żeby jak najwięcej wynieść z tego wesela? bo nie rozumiem - przychodzą się pobawić a nie po prowiant

mięsa będą rozdane w najbliższej rodzinie- tzn domownicy i matki chrzestne - można je pomrozić na jakiś czas i mam nadzieje że nie zostanie tak dużo- ciasta myślałam że trochę sąsiadkom - zwłaszcza koleżankom mamy które nam pomagają przy organizacji a część ciast i mięs i innych takich tam (np owoce) chciałam zanieść bezdomnym - nie popieram żebractwa ale uważam że można się tym jedzeniem podzielić z kimś kto teraz nie ma takich możliwości bo podjeść różności

ewa.krzys - Pią Maj 27, 2011 8:04 am

motylek666 napisał/a:
dla mnie rozdawanie ciast i mięs jest nieeleganckie


motylek666 napisał/a:
mięsa będą rozdane w najbliższej rodzinie

To już nie rozumiem, skoro wg Ciebie jest to nieeleganckie to czemu sama będziesz to robić?

motylek666 - Pią Maj 27, 2011 2:45 pm

ewa.krzys, rozdawanie w trakcie wesela i gościom - to nie zawsze jest najbliższa rodzina - uważasz że teściowa nie powinna wziąć tego mięsa? czy siostra pana młodego?
ewa.krzys - Pią Maj 27, 2011 2:49 pm

W moim przypadku akurat jest to najbliższa rodzina. Z tym, że Ty najpierw mówisz, że to w ogóle jest nieeleganckie, a za chwilę piszesz, że sama będziesz rozdawać jedzenie rodzinie. Ja przede wszystkim nie widzę problemu w rozdawaniu jedzenia, bo po co ma mi to zostać? Przez miesiąc chyba musiałabym to jeść.
brini88 - Sob Cze 11, 2011 9:09 am

My na wesele ok.80 osób zdecydowaliśmy się na 120 butelek, tak po przeliczeniu wychodzi po 1,5 litra na parę. Wesele z poprawinami. Co do win jeszcze sami nie wiemy ile ale myślę ze warto też kupić z 20 butelek bo jak znam swoją rodzinę a zwłaszcza kobietki to będą wolały winko... a na poprawiny jeszcze dodatkowo piwko (myślimy o Tyskim) bo to dobry pomysł na kaca po przebytym weselu (sami sprawdzilismy :) - na innych weselach sie to tez sprawdzało ). Niewiem tylko ile naszykować sobie wódki na oczepiny i bramki, a powiem szczerze ze nie chciała bym sępić nikomu np. przy oczepinach.
klawdia - Pią Lip 01, 2011 12:19 pm

U nas na 120 osób (wesele + poprawiny) kupiliśmy 240 butelek wódki, było piwo z kega, 20 butelek wina białego i 20 czerwonego, 10 butelek vermoutha, a zostało - 5 kartonów wódki (mimo że po poprawinach każda para dostawała butelkę), kilka butelek wina z obu rodzajów i chyba 5 butelek vermoutha (teraz gdybym robiła wesele ten rodzaj bym sobie odpuściła), wypite zostało 80litrów piwa i 8 litrów bimbru. Szampana podobno liczy się jedna butelka 0,7 na 10 osób i my tyle kupiliśmy - została 1 butelka szampana.
Piszę tak dokładnie, bo przed swoim weselem szukałam tego typu info.

silesia26 - Pią Lip 15, 2011 10:55 am

Kochani a jak myslicie ile na 120 osób potrzeba wódki na wesele bez poprawin? 150 butelek starczy?
Malwina_łódź - Pią Lip 15, 2011 11:12 am

My liczyliśmy litr na parę (również dzieci wliczaliśmy w to, chociaż one nie piły) + 24 butelki dodatkowo na bramki, konkursy, oczepiny.
Marcka - Pią Lip 15, 2011 2:05 pm

my chyba będziemy liczyc 1,5 litra na parę <wesele z poprawinami> i pewnie ok 20, 30 buletek n a bramki czy konkursy, oczepiny. Dodatkowo po 3,4 butelki z różnych rodzajów win. Będzie także bimber na wiejskim stole i piwo z beczki.
motylek666 - Sob Lip 16, 2011 7:00 pm

my mieliśmy 0,5l na osobę plus 30 na rozdawanie po weselu (2 butelki poszły na konkurs) - zostało nam 5 butelek - idealnie - mąż wziął je do pracy do kolegów
na pulter poszło 15 szt na bramki 5 szt - prawie wszystkie bramki robiły dzieci i rozdaliśmy ok 4kg cukierasów

MisiaTesia - Pon Lip 18, 2011 11:06 am

My 1 litr na parę, Myślę, że to aż świat, zwłaszcza, że nie wszyscy piją alkohol.
gosza - Pon Lip 18, 2011 12:05 pm

Dziweczyny jak to z tym alkoholem, bo ja mam straszny bałagan w głowie jak tak czytam :) mamy wesele z poprawinami...na weselu bedzie 80 osob, a na poprawinach ok 100 osob. Ile trzeba wódki kupić ? a wina ? bo to juz w ogole nie mam bladego pojecia :)

myślałam okolo 200 butelkach...

asiaj2001 - Pon Lip 18, 2011 12:22 pm

słuchajcie a ile należy mieć binbru na wiejski stół na 2 dniowe wesele???
Hellen - Pon Lip 18, 2011 1:25 pm

MisiaTesia napisał/a:
My 1 litr na parę, Myślę, że to aż świat, zwłaszcza, że nie wszyscy piją alkohol.


U nas poszło chyba bardzo mało alkoholu, bo na 90 osób poszło tylko około 40 butelek wódki i do tego 11 butelek siwuchy i 20 win (wina otwarte liczę za wypite). czyli pół litra na głowę okazało się zdecydowanie za dużo. Kupiliśmy jakoś 135butelek i teraz chyba to sprzedamy. Na bramki poszło nam tylko 2 butelki a na wykup butów chyba 8. Tylko na bramki i buty kupiliśmy inna wódkę (15 butelek). Te co nie poszły na oczepinach daliśmy rodzinie.

martula_87 - Pon Lip 18, 2011 3:33 pm

A nam z wesela zostało tylko 5 butelek wódki.
Na 58 osób kupiliśmy ok130 butelek wesele +poprawiny.
Wina poszły 3 czerwone i 2 białe.
No i bimber na sali przepyszny 5L mieliśmy w cenie a na poprawiny już musieliśmy dokupić kolejne 5L bo naszym gościom tak smakowało.

anuszkaa - Pon Lip 18, 2011 3:42 pm

na 140 osob mielismy okolo 300 butelek (mielismy 250, ale tescie jeszcze dokupili). Zostalo okolo polowy (gosciom tez rozdawalismy, ale nie wszystkim). Za to bimberku u nas duzo poszlo, bo chyba z 10 litrów - wszystkim bardzo smakowalo.
Hellen - Pon Lip 18, 2011 4:58 pm

U nas mało poszło zapewne dlatego, że dużo pań było zupełnie nie pijących wódki. Na 45 pań to pewnie 15 piło wódkę. Wszystko zależy od możliwości rodziny w piciu i od tego czy ogólnie rodzina pije. Moja mama w ogóle nie piła wódki, to samo tata pana młodego - z powodów zdrowotnych. Jeśli czegoś mogliśmy więcej kupić to Siwuchy - bo ona wszystkim bardzo smakowała i chętnie pili - nawet moja ciocia, która nigdy nie pije alkoholu wypiła 2 kieliszki!
turecik - Wto Lip 19, 2011 7:44 am

asiaj2001 napisał/a:
słuchajcie a ile należy mieć binbru na wiejski stół na 2 dniowe wesele???

wesele na 100 osób - bimberku będzie ok 15L :)

suzarek - Wto Lip 19, 2011 9:57 am

turecik napisał/a:
bimberku będzie ok 15L

Wydaje mi się, że to bardzo dużo. U mnie było ok 80 osób na 2-dniowej imprezie a miałam tylko 5L bimbru i starczyło, a moja rodzina abstynencka to raczej nie jest ;)
Przy takiej ilości to możecie mieć pewność, że wam nie zabraknie :wink:

motylek666 - Wto Lip 19, 2011 11:48 am

asiaj2001,
my mieliśmy co prawda miód pitny - mieliśmy 5 litrów w beczce i dokupiliśmy 3 litry na wszelki wypadek gdyby zabrakło - zeszło tylko 1,5l - nie było poprawin - goście częstowali się tylko po kieliszku żeby posmakować a nie żeby pić konkretnie

jeżeli chodzi o wina - polecam przelicznik 1 wino na 2-3 osoby - fakt u nas zostały wina jednak głównie na naszym stole - poza tym zostało 5 win więc mało

turecik - Wto Lip 19, 2011 12:30 pm

Bimberek robi nam moja babcia, który jest przepyszny - to nie są duże koszty (te 15L wyniesie nas ok.250 zł) więc dlatego jest go tak dużo, a jak zostanie to tym lepiej :) nie zmarnuje się :)
madziula13893 - Czw Lip 21, 2011 6:28 pm

Czytam te Wasze wypowiedzi i mam niestety jeszcze większy mętlik w głowie :( Ile potrzebujemy alkoholu ( wina i wódki) na 100 osób oraz bimbru na wiejski stół..? Impreza jest jednodniowa ale rodzinka lubi wypić przy takich okazjach...
turecik - Pią Lip 22, 2011 12:59 pm

madziula13893 napisał/a:
Ile potrzebujemy alkoholu ( wina i wódki) na 100 osób oraz bimbru na wiejski stół..?

wg mnie ok. 5-7l bimbru, a wódeczki kupiłabym ok. 100-130 butelek - jeśli zostanie to na pewno się nie zmarnuje :) .
Wino - po 1 kartonie czerwonego i białego.

wiorelka - Nie Lip 24, 2011 5:22 pm

My mieliśmy na weselu (bez poprawin) 50 osób i zakupiliśmy co następuje:
- 70 x 0,5 l wódki
- 15 x 0,2 l wódki (na bramki, wykupne bucików itp)
- 12 x 0,7 l wina (po 6 białego i 6 czerwonego tej samej marki)
- 6 x 1,5 l szampana
- 5 l bimbru
Po weselichu zostało nam 48 butelek wódki, 6 win, 1,5 l bimbru i 1 szampan. Nie zmarnuje się, bo niebawem chrzciny; jednakowoż proponuję wyliczyć konkretniej ile czego może zejść (zasze jakaś oszczędność w ogólnym kosztorysie. Mimo powszechnego mniemania - kobiety wcale nie piją wina na weselu, więc lepiej kupić więcej wódki a wina tylko troszku - symbolicznie. Należy też brać pod uwagę czy są poprawiny i czy jest dużo jedzenia - jeśli w obu przypadkach odp. brzmi "tak" - lepiej wziąć więcej alkoholu.

Co się zaś tyczy tego, gdzie kupować alkohol... My kupiliśmy w Selgrosie - wyszło najtaniej (nawet w porównaniu z hurtowniami) w Łodzi. Jeśli się ma znajomego, który posiada koncesję na handel alkoholem (lub prościej - sklep z alko), to można go wziąć do Selgrosa z tą koncesją i jeszcze się zjedzie z ceny o kilka groszy na butelce. :)

Co do rodzaju wódki - nam najlepszy i najtańszy w swojej "kategorii smakowej" wydał się Krupnik i właśnie to zakupiliśmy :)

tomcia - Nie Lip 24, 2011 7:03 pm

tak czytam Wasze ilości wódki i trochę mnie strach ogarnia, bo nasi rodzice chcą kupić na 110 osób po 0,7l na parę, czyli 78 butelek 0,5 l. + zespół i fotograf tj 5 osób, konkursy-ok 10-15 x 0,5l, przy założeniu, że zespół i fotograf są w pracy czyli nie piją wcale lub piją symbolicznie. U mnie w rodzinie takie ilości własnie schodziły, ale nie pamiętamy ile od strony narzeczonego :kwasny: Dzieci na weselu nie planujemy, niepijących może z 2 osoby + wiadomo-ewentualni kierowcy. Nie sądzicie, że ciut mało?
aguuuunia44 - Nie Lip 24, 2011 8:25 pm

My liczymy średnio 0,7 l wódki na osobę. Mamy 110 butelek 0,7l na 120 osób. I do tego 20 win. Bimbru jeszcze nie wiemy ile będzie. Dodam że będzie wesele z poprawinami.
Elma - Wto Sie 02, 2011 1:43 pm

Nasze wesele co prawda jest za 8 miesięcy, ale zastanawiam się z mamą ile kupić wódki. Myślimy że po 0,5 l na osobę (licząc wszystkich-dzieci, dziadków i tych co mają słabe główki), czyli na 110 osób 150 butelek...W tym są już wliczone na bramki i oczepiny. Są goście co mają łeb jak sklep i teraz nie wiem czy aby napewno starczy...Moja PT jest taka, że zakupiłaby ze 300 !! ! butelek, bo "jeszcze zabraknie i co to będzie za wesele". Niestety każdy liczy się z kosztami i nie wykupię pół hurtowni po to żeby ona była spokojna...Nie dajmy się zwariować. Oprócz tego będzie wino i już mamy 10 l bimbru na stół wiejski...
Powiedzcie czy te 150 butelek starczy, bo już sama nie wiem... U nas nie ma poprawin a w dodatku jak to często bywa, pewnie nie wszyscy dopiszą na wesele. 110 osób jest tylko na liście. Aha, bądźcie jeszcze tak miłe i podpowiedzcie jak dyplomatycznie mogę mojej PT wyperswadować z głowy szaleńczo duży zapas wódki :padam:

paulinkaaMU - Wto Sie 02, 2011 11:05 pm

u nas na 130 osób (też na liście, jeszcze nie zaproszonych, no i w tym jest zespół, fotograf i ok.10 osób - niepijącej wódki młodzieży), na 2 dni rodzice postanowili kupić 250 butelek...
ja zawsze trzymałam się przelicznika 0,5l/os. na jeden dzień i 1,5l/parę na 2 dni, czyli zgodnie z tym, powinniśmy kupić ok.180-190 butelek 0,5l...

Elma - Wto Sie 02, 2011 11:52 pm

No właśnie zapomniałam dodać, że w tych 150 będzie jeszcze alko dla orkiestry i fotografa z kamerzystą. Z tym, że kamerzysta zapowiedział, że wypije tylko na początku za zdrowie Młodych i nic więcej. Orkiestra wypije ile damy a ja walczę o to z PT żeby dać mało. Co jak co, ale są w pracy i mają nam ładnie grać a nie oglądać się na stół. Jak zostanie dostaną na odchodne. Dlatego się zastanawiam czy będzie ok. paulinkaaMU, dzięki w takim razie jest kolejna osoba, która mnie utwierdza w tym, że jednak dobrze myślę:):)
Esmeralda - Wto Sie 09, 2011 2:44 pm

liczy się tak, że 0,5 l na głowę, a wina to ok. 5 butelek na 10 osób, oczywiście proporcje zmieniają się w sytuacji kiedy macie barmana i drinki, wtedy kupcie mniej alkoholu, bo dużo zostanie
Elma - Sro Sie 10, 2011 11:34 pm

Dzięki Esmeralda, i właśnie tak zrobię. Teraz tylko muszę wykombinować jak to wszystko stanowczo wytłumaczyć PT :?
ewa.krzys - Wto Wrz 06, 2011 12:07 pm

Lekka zmiana planów - na ten moment liczymy jednak 0,75 l wódki na osobę. Moim zdaniem to stanowczo za dużo, tym bardziej, że mamy wesele bez poprawin, no ale ...
iscub - Nie Wrz 25, 2011 3:58 pm
Temat postu: 84-osoby
150 butelek - 0.5l Gorzkiej Żołądkowej De Luxe
36 butelek win
18 butelek likierów
12 litrów bimbru,

poszedł bimber i prawie wszystkie wina i 50 butelek wódki,

ps. mam do sprzedania 60 butelek, jest ktoś może zainteresowany??

madziuja - Nie Wrz 25, 2011 11:21 pm

To ja wam napisze ile poszło u nas.
Mielismy 77 osób ( w tym orkiestra niepijąca - 3 osoby,fotograf i kamerzysta)
Mielismy 118 butelek 0,5l, 18 win i 10l bimbru
ok.10 osób nie piło wódki.
zostało 18 butelek wódki , 3 wina i zero bimbru
Okazało sie,że goście jednak potrafią wypic:D

DrugaStrefa - Wto Paź 11, 2011 11:59 am

W to nikt nie wątpi:) Tak czy inaczej lepiej mieć lekki zapas,niż żeby potem brakło w środku imprezy bo jest wielka tragedia... A wszystko zależy od ilości pijących gości.
turecik - Nie Paź 16, 2011 9:32 am

u nas razem z nami było 81 osób - trudno powiedzieć ile osób nie piło na pewno 3 ciężarne :)
mieliśmy wesele i poprawiny - kupiliśmy 195 butelek 0,5l, a zostało nam tylko 30 :o :smile:
bimbru mieliśmy ok. 17-18l - zostały tylko dwie butelki dla nas :eek:
mało poszło wina - łącznie mieliśmy 18 butelek i sporo zostało to rozdaliśmy gościom :)

kasia8713 - Pią Lis 04, 2011 6:24 pm

My mieliśmy 80 osób razem z nami, wódki kupiliśmy 130 butelek 0.5l. został 12 butelek (karton). Win mieliśmy 8 szt.: 4 czerwone i 4 białe - prawie wszystkie wróciły do domu.
Piwa nie było u nas, a co do szampana to kupiliśmy 5 butelek.

agnieszka82 - Nie Lis 06, 2011 12:01 pm

tez sie zastanawiam, dzieki za opinie, wezme je pod uwagę ;)
aguuuunia44 - Nie Lis 06, 2011 4:35 pm

"My liczymy średnio 0,7 l wódki na osobę. Mamy 110 butelek 0,7l na 120 osób. I do tego 20 win. Bimbru jeszcze nie wiemy ile będzie. Dodam że będzie wesele z poprawinami."

Ja już po ślubie więc podsumuję:
Ostatecznie na weselu było 105 osób.
Wódka nie poszła Nam nawet w połowie więc na poprawinach zaczęliśmy rozdawać.
I zostało jeszcze ok 3 kartony
Wina zostały tylko 2 nieotwarte i resztki w kilku butelkach.
Bimbru było ok. 25 Litrów (czysty, aroniówka, pomarańczówka, śliwowica ) i poszło chyba coś koło połowy.
Szampanów zostały 4 butelki.
Piwa nie pamiętam ile było, ale poszły wszystkie.
Do tego jeszcze wino własnej roboty, ale nie wiem ile było i ile poszło...

taja - Nie Lis 13, 2011 9:32 pm

A my mamy pyszne dojście do pysznego bimbru :) haha, nazywamy go "Balsam Mieczysława" :P

i tutaj moje pytanie, ile należy go mieć na wesele na 110 osób bez poprawin? *
wesele bez dzieci, sami dorośli, żadnych ciężarnych-póki co nic o tym nie wiem ;] grupka rodzinki ze wsi, za kołnierz nie wylewają i wielu fanów tego specyfiku :)
ten nasz jest raczej mocniejszy od wódeczki, sponiewierać potrafi :) )

no i w czym go podać na stół staropolski?
i od razu zapytam czy macie odsprzedać jakies odpowiednie butelki :)

* poprawiny na działce, Przyszły planuje nadrobić abstynencje weselną, sądzę, że świadkowie rodzice i rodzina już w swoim gronie też się napije... i nie pogardzi :)

hehe, śmiejemy się, że bimbrowóz powinien starczyć :P ;]

gosza - Nie Lis 13, 2011 9:35 pm

taja napisał/a:
hehe, śmiejemy się, że bimbrowóz powinien starczyć :P ;]


jak u Was taki popyt na ten trunek to może i bimbrowoz będzie mało ;P

Mistique - Nie Lis 13, 2011 9:39 pm

My wstępnie liczymy 100 butelek wódki (ok.80-90 osób razem z dziećmi i niepijącymi), do tego jakieś 20 butelek wina, ok. 10 butelek szampana no i bimber.. w ilości niewiadomo jakiej jak na razie :P

taja napisał/a:

no i w czym go podać na stół staropolski?
i od razu zapytam czy macie odsprzedać jakies odpowiednie butelki :)


Na naszej sali zapewniają takie ciekawe "baniaczki" :p tj. beczółki, karafki itp. Może warto zatem zapytać na sali czy nie mają czegoś na to?:)

taja - Nie Lis 13, 2011 9:44 pm

gosza napisał/a:
jak u Was taki popyt na ten trunek to może i bimbrowoz będzie mało
tez mam obawy ;]
Cytat:
Może warto zatem zapytać na sali czy nie mają czegoś na to?:)
_________________
ajjj... włascicielka czasem nie wie co ma :(
oreska - Nie Lis 13, 2011 10:34 pm

my na naszych 60 gości liczymy:
(z nami, dj, kamerzystą, fotografem = 65 os ale te 5 nie pije ;) )

- 80 butelek wódki 0,5 l.
- 15 butelek wina

z tej ilości ma nam starczyć na bramki, wykup butów, konkursy, wesele ;)

gabi.kus - Pon Lis 28, 2011 5:11 pm

Ja na wesele wynajęłam barmanów i nie dość, że obsługiwali gości do końca, serwowali drinki alkoholowe ale również bezalkoholowe (dla dzieci i nie pijących), robili show (taki pokaz z rzucaniem butelkami i ogniem), mieli fontannę czekoladową- co było świetnym pomysłem :) to jeszcze zajęli się wszystkim. Obliczyli ile różnych alkoholi będzie potrzebnych, ile napojów itp. Także niczym nie musiałam się przejmować co było naprawdę dużym odciążeniem :) Jeśli coś to mam namiary :razz:
Karolina1984 - Sro Gru 21, 2011 7:48 pm

Przepraszam, wklejam z innego wątku, bo tam niechcący napisałam

ILE wódki dać na 60 osób??? Kupię dośc dużo piwa, i będziemy mieć na oddzielnym stoliku domowe winko - nawet kilkuletnie i domową wódkę - zwykłą, ziołową i miodową. Tego możemy mieć w dużych ilościach, bo rodzina P to wieloletnia tradycja w tym zakresie
Nawet w tym momencie w winiarni stoi około 500litrów wina-różne rodzaje i roczniki. i chyba około 50litrów wódki

Więc ile wódki kupnej dać w takiej sytuacji?? Nie ukrywam,że troszeczkę chciałabym na tym zaoszczędzić.....

All-me - Czw Gru 22, 2011 5:31 pm

My jutro jedziemy po alkohol...
Zastanawiam się ile kupić wódki na 85 osób...
Czy 85 butelek 0, 5 wystarczy??
Plus do tego z 15 win...
I z 15 butelek na oczepiny i bramki.
Sądzicie, że taka ilość będzie oki??
Nie wiem czy wina nie będzie za mało... :roll:

M4rcysi4 - Czw Gru 22, 2011 10:40 pm

To zależy ile rodzina pije. Aczkolwiek wydaje mi się, że wódki wystarczy. O winie sama jeszcze nie myślałam... :roll:
All-me - Pią Gru 23, 2011 3:27 am

M4rcysi4 napisał/a:
To zależy ile rodzina pije. Aczkolwiek wydaje mi się, że wódki wystarczy. O winie sama jeszcze nie myślałam...
...a bo ja wiem :razz: ..jedni więcej drudzy mniej...ja osobiście jak bym wypiła 0,5 l to bym chyba na płukanie żołądka pojechała :razz:
M4rcysi4 - Pią Gru 23, 2011 3:49 pm

All-me no to możemy sobie przybić piąteczkę :D
ewa.krzys - Pią Gru 23, 2011 4:05 pm

No to dla 0,5 l na wesele to tak akurat ;P All-me, powinno wystarczyć, wina też :)
All-me - Pią Gru 23, 2011 10:35 pm

ewa.krzys napisał/a:
No to dla 0,5 l na wesele to tak akurat ;P All-me, powinno wystarczyć, wina też :)

Kupiliśmy dzisiaj wódeczkę i winka :smile:
Smirnoffa 100 butelek i różne winka ogólnie razem 32 butelki.
Mamy z głowy...przed Sylwestrem dokupimy tylko szampana.

taja - Pon Gru 26, 2011 9:58 am

All-me, super, a gdzie kupiliście?? my czekamy na telefon od kierownika z Eklerka, ma nam podać cenę Stocka :)
All-me - Pon Gru 26, 2011 11:34 am

taja napisał/a:
super, a gdzie kupiliście?? my czekamy na telefon od kierownika z Eklerka, ma nam podać cenę Stocka :)
Byliśmy w Macro i Selgrosie....ale kupiliśmy w Selgrosie Smirnoffa czerwonego. W Macro i Selgrosie wydaje mi się, że też była dobra cenka na Stocka...muszę znaleźć ta kartkę gdzie spisywaliśmy wszystkie ceny :roll: tam też był Stock...
mimeczka - Wto Sty 31, 2012 5:04 pm

My ostatecznie na wesele z poprawinami na 100-110 osób kupiliśmy 21 kartonów, czyli 252 butelki 0,5 litra. Oprócz tego będzie ok 10 litrów bimbru, 10 litrów cytrynówki, domowa pigwówka i ok. 30 win.
_karolka_ - Sro Lut 01, 2012 6:35 pm

taja napisał/a:
All-me, super, a gdzie kupiliście?? my czekamy na telefon od kierownika z Eklerka, ma nam podać cenę Stocka :)


Trochę odświeżę twój post, jestem ciekawa ile wam kierownik zaproponował za Stocka :) Ogólnie mają tam tani alkohol w pojedynczych sztukach jestem ciekawa jak hurtowo wyszło ?

taja - Czw Lut 02, 2012 7:04 am

yyyyyy.... 23zł jak dobrze pamiętam..
ewelinailukasz - Pią Lut 03, 2012 2:03 pm

My założyliśmy 0,5l na osobę i starczyło na styk.
Karolina1984 - Pią Lut 03, 2012 2:30 pm

kurcze, nie wiem, ja planuję kupić 40 butelek na 60 i mieć jeszcze kącik barmański z drinkami, ewentualnie jakieś wina........

MUSI starczyć :o

martula_87 - Sob Lut 04, 2012 10:36 am

Karolina1984 napisał/a:
kurcze, nie wiem, ja planuję kupić 40 butelek na 60 i

To zależy czy goście są pijący u nas na 58 osób z tym że 2 dni mielismy ok 130 butelek
i jak już pisałam wcześniej zostało na tylko 5 butelek.

EnEn - Sro Mar 14, 2012 10:39 pm

Dziewczyny, już w innym wątku pisałam, że zamiast wesela robimy kolację dla najbliższej rodziny. Wiemy kto ile pije i z tym nie będziemy mieli problemu. Natomiast nie wiem ile alkoholu naszykować na ewentualne bramki? Na ślub palnujemy zaprosić do 150 osób. Podpowiedzcie coś :-)

usunięta reklama z podpisu. Dorotka_

M4rcysi4 - Sro Mar 14, 2012 10:46 pm

Ilość butelek, która pójdzie na bramki zależy od ich ilości i Waszej hojności :wink: Myślę, że 20 sztuk to taki maks. Jak zostanie to się nie zmarnuje, a na pewno nie zabraknie. Możesz też kupić 10, albo mniej i np. ustalić sobie, że dajecie maks po dwie butelki na bramce niezależnie od ilości osób, które ją robią.
agulka1989 - Sro Mar 14, 2012 10:46 pm

EnEn napisał/a:
ile alkoholu naszykować na ewentualne bramki?

A to już zależy od Ciebie.
My wiedzieliśmy, że jedną bramkę (składającą się z duuuużej liczby osób) będziemy mieć na pewno, więc mieliśmy w bagażniku trzy kartony. Poszło półtora kartonu, bo każda osoba dostała po butelce.

EnEn - Sro Mar 14, 2012 10:52 pm

Dziękuję :-) Jak się ma choć minimum orientacji w temacie to łatwiej jest coś planować :)

usunięta reklama z podpisu. Dorotka_

MadMar - Czw Mar 15, 2012 9:09 pm

martula_87 napisał/a:
u nas na 58 osób z tym że 2 dni mielismy ok 130 butelek

o rany... my na 80 osób mamy 120 butelek też na dwa dni...
Chyba trzeba będzie pomyśleć o dokupieniu...

choco83 - Czw Mar 15, 2012 9:41 pm

MadMar napisał/a:

o rany... my na 80 osób mamy 120 butelek też na dwa dni...
Chyba trzeba będzie pomyśleć o dokupieniu...


Wydaje mi się, że starczy :)

gosza - Pią Mar 16, 2012 6:09 pm

MadMar, my tez na 80 osób, ale mamy 216 butelek ... czasami mam wrażenie, że i to za mało :smile: ale to już takie moje paranoje :P
justine81 - Pią Mar 16, 2012 7:05 pm

My na ok. 70 osób mieliśmy 135 butelek, zostały nam prawie 3 kartony (będzie na chrzciny :P ), nie mieliśmy co prawda robionych bramek, gdyby były pewnie poszłoby więcej :)
MadMar - Pią Mar 16, 2012 9:37 pm

gosza napisał/a:
czasami mam wrażenie, że i to za mało
no tak... ja też mam wrażenie że za malo:( ale Ty masz sporo więcej.
Liczyliśmy 1,5 butelki na osobę (0,75 l), do tego będzie barman, bimber, wino i piwo na poprawiny- i tym uzupełnieniem się pocieszam, że wystarczy.

martula_87 - Sob Mar 17, 2012 12:11 pm

MadMar, tak tylko u nas np wino wogóle nie zeszło natomiast bimber był hitem.
Zawsze można gdybac i zawsze może się wydawac mało dlatego jeżeli uważasz że jest wystarczająco to już sie nie stresuj.

M4rcysi4 - Sob Mar 17, 2012 11:47 pm

Ooo.. jak będzie barman to na pewno Wam wystarczy butelek ;) Zazwyczaj większość kobiet pije wtedy drinki.
monic_pawlak - Nie Mar 18, 2012 4:46 pm

my na 180 osób mamy 400(!) butelek , wydaje mi się ze teściowie przesadzili ... choć to na wesele + poprawiny+bramki+oczepiny
atomooffka - Wto Mar 20, 2012 12:50 pm

monic_pawlak, wydaje mi się, że jeszcze długo będziecie pili tę wódkę ;P

my na planowane 70 osób mamy 150 butelek
do tego dokupione 15 na oczepiny

monic_pawlak - Sro Mar 21, 2012 12:09 am

atomoofka patrząc chociażby na Twoja ilość nie jest az tak dużo mam 180 osób czyli po 2 butelki na głowę to juz daje 360 zostaje 40 na bramki i oczepiny .. u Ciebie na 70 osób po 2 na głowę to 140 i zostaje Ci 25 na bramki i oczepiny ...czyli można by powiedzieć ze ma raptem 15 butelek więcej na oczepiny i bramki .....
taja - Sro Mar 21, 2012 9:42 am

u nas na tą chwilę jest 90osób... mamy juz teraz tylko 108 butelek wódki :) hmmm... to chyba stanowczo za mało :P :P
oreska - Sob Maj 19, 2012 9:33 pm

ok po weselu więc czas na podsumownie :)
wesele mielismy na 60 osób
wódki mielismy 82 butelki (zabezpieczylismy sie na bramki ale ich nie bylo :P oraz na wykupywanie butów; musialam także wykupic Mlodego za chyba 8 butelek)
win mielismy 12

po weselu zostalo:
- okolo 30 butelek wódki
- 6-7 win ale myslę że tylko dlatego że obsługa wystawiła tylko 5-6 win i przez całe wesele nie doniosła żadnego chociaż to co było wystawione zostało wypite

madziula13893 - Pon Maj 21, 2012 12:59 pm

My dziś zamawiamy alkohole.. przy 92 osobach na weselu i 60 na poprawinach planujemy kupić 200 butelek wódki, 30 win, jakieś piwo no i szampana... jak myślicie będzie okej?
M4rcysi4 - Pon Maj 21, 2012 8:24 pm

Jak najbardziej ok :)
asia7 - Wto Maj 22, 2012 10:06 am

u nas na ok 100 osób na samo wesele kupiliśmy:

156 butelek wódki
36 win

jak dla mnie za dużo :-? ale PT się uparła, bo chce wódkę przy wyjściu rozdawać...

M4rcysi4 - Wto Maj 22, 2012 3:35 pm

asia7 napisał/a:
ale PT się uparła, bo chce wódkę przy wyjściu rozdawać...

aaaa... to co innego w takim razie ilosć jest odpowiednia, a w zależności od rodziny i hojności podczas konkursów może się okazać za mało. Dlatego jeśli Ty uważasz, że za dużo to będzie dobrze ;)

_stwicher - Pią Paź 05, 2012 12:36 am

A czy któraś miała wesele na ok 200 gości?? Mamy tylko jeden dzień i planujemy rozdawać przy wyjściu gościom. Ja na razie obstaję za 300 sztukami ale zaczynam się obawiać, że będzie mało...
I nie wliczam do tego bramek oraz oczepin.

PaulinaS - Pią Paź 05, 2012 2:04 pm

My na weselu mieliśmy niecałe 80 osób, a na poprawinach 40. Kupiliśmy 150 butelek wódki, 14 butelek win i było też 5l bimbru na stole wiejskim. Mięliśmy 3 bramki, na których rozdaliśmy ok. 10 butelek wódki. Nie pamiętam ile rozdaliśmy na konkursach...

Po weselu zostało:
ok. 40 butelek wódki, 4 butelki wina i ok. 2l bimbru.

marlena89 - Pią Paź 05, 2012 2:17 pm

_stwicher, jak mój mąż wróci z pracy, to dam znać. My mieliśmy 220os. i poprawiny.

Już wiem. Zakupili 440 butelek.Ale sporo zostało.Bo oni z tych co to się "wychylać" lubią.
I jak chcecie dawać po weselu, to spokojnie wystarczy.

_stwicher - Sob Paź 06, 2012 12:49 pm

marlena89, dzieki wielkie!! Rzeczywiście pozostanę przy tych 300 sztukach, całe szczęście nawet, gdy cos zostanie to ten towar się nie zmarnuje :D
marlena89 - Sob Paź 06, 2012 12:57 pm

_stwicher, wiem, że to tak naprawdę są przerażające ilości,ale tak jak piszesz - nie zmarnuje się. Zwłaszcza jeśli sami kupujecie, bo przecież jeszcze chrzciny przed Wami :wink:
_stwicher - Pon Paź 08, 2012 1:00 am

marlena89, ...chyba chrzciny następnego (już po ślubie :D ) bobaska :lol:
My swojego Leonia już chrzciliśmy w lipcu:)

Eurograv_pl - Czw Paź 11, 2012 10:38 pm

Podobno wódka nigdy się nie marnuje,wiec nie ma problemu :) Zawsze będa inne okazje jak chociażby wspomniane chrzciny.
Mężczyzna - Wto Lip 16, 2013 8:38 pm

U nas wesele jednodniowe, 80 osób w tym. 10 dzieci.
Poszło:
150 butelek wódki (w tym ok 20 na bramki i każda para na wyjście dostała butelkę).
3 litry bimbru
Wina 7 butelek.

Selene - Sro Lip 17, 2013 7:52 am

Ja słyszałam już kilkakrotnie od różnych osób, że na wesele z poprawinami powinno sie liczyć 1,25 litra wódki na osobę razem z rozdaniem. Ja sama ewentualnie dokupiłabym na bramki trochę więcej, bo może ich być sporo.
Sisska - Sro Lip 17, 2013 11:38 am

juz raz wstawialam w jakims dzienniczku, ale moze sie przyda komus

http://www.trunkiweselne....ms.php?id_cms=7

u mnie na asli wlascicielka mowila, zeby liczyc 0,5l na osobe (bez poprawin)

MagiaZlota_pl - Pon Lip 22, 2013 3:54 pm

U nas liczone były 0,5 litra na osobę i sporo zostało potem do zwrotu,ale przecież to zależy od liczby gości i dyspozycji:) Ciężko jednoznacznie określić ile,ale lepiej mieć wiecej jak mniej:)
Selene - Pon Lip 22, 2013 8:05 pm

No ja mówiłam tutaj o weselu z poprawinami :)
kaledonia - Wto Lip 23, 2013 5:31 pm

Na 65 osób zostały ponad 2 kartony wódki+ ok połowie osób (jak zaczęli goście wychodzić i zreflektowaliśmy,że dużo zostało) rozdaliśmy po pół literka na parę (+ciasto).
Także średnio to z kupionych 80 butelek zużyta połowa.

W naszych rodzinach zatem przelicznik to 0,5 l na parę :lol:

Gilgamesz - Nie Lip 28, 2013 1:36 pm

80 szt butelek 0,5l na 40 pijących spośród ok 85-90 gości. Uważacie, że wystarczająco ?

Wesele 1 dzień, bez bimbru itp. Dla pań wino. Wiemy jak goście potrafią pić, więc liczyliśmy z tymi założeniami, ale sam juz nie wiem :(

jakubnn - Pią Lis 22, 2013 6:45 pm

U nas 70-80 osób 120 butelek.
Juska - Pią Sty 03, 2014 7:23 pm

Mamy ok 90 osób, wesele jednodniowe + obiad poprawinowy dla najbliższych w niedzielę i zakupiliśmy 170 butelek wódki. Będziemy jeszcze kupować ok 50 butelek win i mój tata przygotowuje barek z robionymi przez siebie nalewkami :)

[ Dodano: Pią Sty 03, 2014 7:26 pm ]
Gilgamesz napisał/a:
80 szt butelek 0,5l na 40 pijących spośród ok 85-90 gości.


Dziwne dla mnie takie założenie, no ale pewnie znacie swoich gości :)

Gilgamesz napisał/a:
Dla pań wino. (


A jeśli część pań wina nie wybierze, tylko na przykład delikatne drinki?

Ogólnie jestem daleka od takich ograniczających założeń. Wszystko może się zdarzyć i lepiej być przygotowanych na różne opcje, niż potem wpadać w stany nerwowe :)

Loczek_16 - Pią Sty 03, 2014 8:35 pm

My ostatecznie zakupiliśmy 210 buteleczek, na wesele jednodniowe, ok. 120 osób (60 butelek pójdzie na rozdanie). Zakupiliśmy z lekkim zapasem, póki co ja cały czas obstawiam, że nam sporo zostanie :)
Catylyn89 - Nie Sty 05, 2014 11:14 am

My zakupiliśmy 150 butelek na wesele dwudniowe dla 90 osób, plus inne alkohole (wina, i bimber na stole wiejskim) ale obawiamy się, że jednak będzie za mało :roll:
KaMika - Nie Sty 05, 2014 1:43 pm

Wesele jednodniowe . Liczba osób 115. Zakupiliśmy 180 butelek i 35 butelek (wina, whisky itp). No i bimber na wiejskim stole. ;) Ale wiem, że chyba jeszcze wódkę trzeba będzie dokupić :)
aniuniai - Nie Sty 05, 2014 2:39 pm

My na wesele jedniodniowe na 120 mamy 60 litrowych butelek plus 5 kartonowo 0.5 do tego bedzie bimber w 4 smakach i wina. Mam ciagle zastanawiam sie czy nie dokupic.
Torradora - Nie Sty 05, 2014 2:58 pm

My zakupiliśmy 255 butelek 0,5 l na 120 osób. Dodatkowo mieliśmy 18 butek wina, 5 l bimberku na stole wiejskim i 9 rodzai nalewek własnej roboty po ok 0.7. Wesele dwudniowe (w sumie trzydniowe :wink: ). Pozostało ok 70 butelek wódki, cały bimber, 3 butelki wina i niecałe 4 butelki nalewki. Z tym, że na weselu było tylko 86 osób.
Nicreme - Pon Sty 06, 2014 6:08 pm

chcemy zamówic ok 65 butelek z grawerowaniem wódki Polanin weselnej plus 120 bez grawerowania. te pierwsze chcemy dac w prezencie gościom. Policzyłam że na 60 osób te 120 powinno spokojnie wystarczyć, nie odliczałam dzieci, co zostanie to zostanie, byle by nie brakło. Będziemy miec jeszcze wino na weselu.
ithanielle - Sro Sty 08, 2014 8:56 am

Wesele z poprawinami, 111 osób - kupiliśmy 170 butelek wódki, 8 butelek białego wina musującego (do toastu, każda butelka 1,5 l), planujemy kupić ok. 25 butelek wina i ok. 80 l bimbru oraz nalewek (własnej roboty) :)
Romus_Julcia - Czw Sty 23, 2014 10:37 am

a na 120 osob ile szampana powinnismy kupic?
ithanielle - Czw Sty 23, 2014 10:59 am

Romus_Julcia, ja bym kupiła 18 butelek 0.75 :)
KateAte - Wto Lut 11, 2014 4:17 pm

My liczyliśmy alkohol tak:

po 200 ml szampana na osobę (kieliszek) +10%
po 0,5 l wódki na głowę + 20% na bramki/wykupne
i w ostatniej chwili dokupiliśmy wina, dużo wina...
Żeby nie skłamać po 10 butelek (1,5 l) czerwonego półwytrawnego, czerwonego słodkiego, białego, kilka różowego.
Z win zostało może 5 butelek. Byliśmy w szoku, ale okazało się, że ten jest na antybiotyku, tamta wódki nie pije itp. Dobrze, że tych win więcej zakupiliśmy :)
A dzięki temu zostało nam 30 butelek wódki - do tej pory mamy kilka w barku, a minęło półtora roku ;)

Wesele mieliśmy na 80 osób.

khekka - Pią Kwi 04, 2014 6:39 pm

Ilość alkoholu zależy nie od liczby gości, ale od stopnia w jakim chcielibyśmy aby się upili ;)

usunięta reklama z podpisu. Dorotka_

koniczynka84 - Wto Kwi 08, 2014 10:36 am

My na 1 dzień i 80 osób mieliśmy 150 butelek + 30 but, wina. Przegięliśmy, gdyż zostało nam jakieś 4 kartony..
AK 08.2015 - Wto Kwi 15, 2014 8:33 am

ja stawiam na butelke na osobe i polowe tego w pprawiny
sabina789 - Wto Kwi 29, 2014 5:51 pm

U nas liczono 0,5 l na głowę + na bramy około 20 butelek i wystarczyło

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek

zbranzy - Wto Sty 13, 2015 10:06 pm

polowka na glowe tak sie zawsze liczylo
herbatnik - Sro Sty 14, 2015 9:30 am

My przewidujemy 0,5l na osobę dorosłą, do tego kilka butelek jako nagrody w zabawach, butelka dla każdej rodziny/pary gości na "do widzenia", a oprócz wódki będzie kilka litrów bimbru na stole wiejskim, wina, piwa i kilka smakowych "kobiecych" wódek. Bram nie będzie na 100%, ani żadnego wykupywania panny młodej :) a wesele z poprawinami.
sss_ - Sro Sty 14, 2015 10:52 am

Wszystko zależy od tego jak młodzi chcą "poczęstować" gości tymże alkoholem. My postanowiliśmy, że my będziemy częstować na prawo i lewo :) aby nigdy nie usłyszeć, że żałowaliśmy czegoś. I na 90 osób poszło 270 butelek wódki, nie liczę win i alkoholu na stole wiejskim :) na odchodne każdy dostał kilka " prezencików". Stwierdziliśmy, że skoro kupiliśmy dla gości to gościom sie należy.. A nie kupować a potem sprzedawać.. Zresztą ze wszystkich kosztów wesela to akurat alkohol jest najtańszy :-) no i goście wspominają, że jeszcze nigdy nie zostali tak ugoszczeni :)
Golderka - Czw Lut 05, 2015 4:30 pm

Zgadzam się, u nas również alkohol wyszedł tak na prawdę najtaniej... :) Przyjęliśmy 0,5l na osobę, licząc kobiety i dzieci. Dzięki temu mieliśmy mały zapas, który spożytkowaliśmy na poprawinach :)

usunięta reklama z podpisu. Dorotka_

dora11 - Czw Lut 12, 2015 9:17 am

Przyjęło się, że należy kupić 0,5 litra alkoholu na głowę. Do tego koniecznie trzeba postawić kilka/kilkanaście (w zależności od ilości gości) butelek wina. Nie każdy lub wódkę, wino pijają głównie kobiety (tak jest przynajmniej w mojej rodzinie). Zauważyłam, że pupularne jest Fresco czy Carlo Rossi. Ale są też inne smaczne wina w podobnej cenie (dobre wino można spokojnie kupić za 20 zł za butelkę).
No i przy większym zamówieniu dostawa jest za free

usunięta reklama z posta. Dorotka_

katarzynasocko - Sro Lut 17, 2016 5:56 pm
Temat postu: Ograniczamy koszty
Na targach, na które się wybieramy podejdziemy do stoiska z alkoholami, tam specjaliści na pewno wyliczą ile kupić butelek alkoholu, aby było wystarczająco. My chcemy mieć ładne, ozdobne wyrózniające się butelki, które zostaną w pamieci naszych weselnych gosci.
katiiuu - Pon Kwi 11, 2016 3:24 pm

zależy ile gości :) :)
Jankara - Pon Cze 13, 2022 7:44 am

Kupowalismy 120 butelek wodki a zostalo 4 opakowania cale a winna Wszystkie poszly a mielismy gosci 84 osoby.
MartaFokacza - Wto Cze 21, 2022 7:05 pm

To sporo poszło...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group