Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - Z tulipanów

megi - Sro Maj 04, 2005 9:16 pm

nie przemawiaja do mnie róże w bukiecie ślubnym, nie natrafiłam jeszcze na propozycje takiego dla mniebukietu! jak ktoś ma fajne propozycje z tulipankami, jeszcze jekies bądz fiołki, prosze wklejajcie fotki! dzięki
Mika - Sro Maj 04, 2005 9:46 pm

No cóż może komuś innemu się przydadzą propozycje... Ja w każdym bądź razie napewno będę miała bukiet z róż dlatego, że pasują mi do sukni tylko róże a poza tym uwielbiam róże i bardzo mi się podobają bukiety z tych kwiatów. Megi jak tylko znajdę wiązankę z tulipanów bądź fiołków to napewno wkleję.
Właśnie znalazłam:

Filomena - Sro Maj 04, 2005 10:32 pm

Tulipany z moich zasobów:














megi - Czw Maj 05, 2005 9:51 am

Dziewczyny dzięki
Filomen ata pierwsza mnie ojjjj piękna powaliła, ten kolor dzięki jak masz cos jeszcze prosze wlkej

Kasiawka - Czw Maj 05, 2005 9:58 am

Albo kalie związane grubą wstązką, albo...róże - patrz załącznik
Mika - Czw Maj 05, 2005 7:09 pm



kryszka - Czw Maj 05, 2005 7:12 pm
Temat postu: Z tulipanów
Dla Megi specjalnie osobny temat i przeniesione posty. :D
bajeczka - Czw Maj 05, 2005 7:31 pm

One są PI?KNE. Kolorowe i radosne. :mrgreen:

Tylko w sierpniu miałabym problem ze zdobyciem takich kwiatków. :(

megi - Czw Maj 05, 2005 8:51 pm

DZiewczyny jesteście superrr, ta biała na dole piekna i ten tiul, dziękuje dziękuje wamm bardzo!!!!! :graba: :lol:
just_Kate - Czw Maj 05, 2005 9:37 pm

Oki, to ja też trochę dorzucę :lol:








Kasiawka - Pią Maj 06, 2005 7:40 am

Te z tulipanów sa piękne, ale czy nie klapną szybciej jak róże? :?:
tusia_queen - Pią Maj 06, 2005 9:37 am

ja też zastanawiałam się nad wiązanką z tulipanów,
ale wydje mi się że te kwiatki nie są tak trwałe i szybko padną.......

gosiaczek - Pią Maj 06, 2005 9:52 am

Podobno są trwalsze od róż
Kasiawka - Pią Maj 06, 2005 10:03 am

Tulipany??? Trwalsze od róż?? Wyglądaja na takie "kruche" istotki. No nie wiem, ale przyznaję, ze są piękne...
gosiaczek - Pią Maj 06, 2005 10:11 am

Szalenie podoba mi się druga i trzecia w poście Filomeny oraz pierwsza Just_Kate. Dopóki wreszcie nie zamówię, przejdę chyba przez całą tęczę barw w pomysłach. Podobały mi się już ciemnoczerwone róże i wielokwiatowe kompozycje utrzymane wjanech pastelach
megi - Pią Maj 06, 2005 11:52 am

dziewczyny ostatnio mamie zrobiłam kosz z tulipanów, hm stał ponad tydzień! wstawie później fotke! i są bardzo trwałe, zależy od gatunku, mam koleżanke pracuje w kwiaciarni i ona zawsze mi robi bukieciki, i stawia na tulipany, róża jest odbierana w różny sposób
just_kate super wiązanki

Daffodil - Pią Maj 06, 2005 12:19 pm
Temat postu: ach tulipanki....
Tulipany sa cudne i wymarzony jak dla mnie na bukiet tylko...ze ja moge pomarzyc...20 sierpnia i tulipany....juz mi bukieciarki powiedziały jakie mam szanse:(pewnie stanie na klasycznych kremowych rózach. na ul.6 sierpnia jest kobitka ktora robi piekne i naprawde niedrogie bukiety.
Mika - Pią Maj 06, 2005 12:36 pm

Daffodil możesz podać w którym dokładnie miejscu się ta kwiaciarnia znajduje??
fjona - Pią Maj 06, 2005 1:52 pm

o rany, niesamowite ale na 3 zdjęciu w poście JUST KATE (żółte tulipany trzymane przez panne młodą) jest dokładnie to o czym marzę! od dawna wiem, ze chcę aby moja wiązanaka wygladała dokładnie tak , ten kolor i wszystko. czy wiesz może kto takie robi? w sumie to chyba w każdej kwiaciarni bądą mogli mi taką zrobić bo nie jest zbyt wymyślna. jedyne co mnie martwi to czy w czerwcu bądą tulipany! wiecie coś na ten temat? czy trzeba specjalnie z wyprzedzeniem zamawiać? dzięki z góry za wszelkie informacje!
megi - Pią Maj 06, 2005 3:48 pm

podobno bedą bo ja taka sobie u koleżanki zamowiłam, powiedziała ze moga byc troszke drozsze!!!

[ Dodano: Pią Maj 06, 2005 6:52 pm ]
znalazłam takie

Daffodil - Sob Maj 07, 2005 7:37 pm

Mika napisał/a:
Daffodil możesz podać w którym dokładnie miejscu się ta kwiaciarnia znajduje??


Nie podam numeru bo ide tam "na pamięć" ale idąc od Gdańskiej jest po prawej stronie.Kawałeczek trzeba przejść ale nie za duży.Napewno trafisz:)

Mika - Nie Maj 08, 2005 9:31 pm


fjona - Pon Maj 09, 2005 7:48 am

dzięki just_kate ze tą wiązankę!
miłego dzionka!
:graba:

just_Kate - Nie Maj 15, 2005 12:49 pm




megi - Nie Maj 15, 2005 12:57 pm

taka wiazaneczke jak ta pierwsza u just_kate to ja chce w tej kolorystyce tylko tulipan biały i fiołek na zewnatrz takiego koloru rozowego na białym tiulu! :lol:
just_Kate - Nie Maj 15, 2005 5:15 pm




Mika - Nie Maj 22, 2005 6:57 pm


just_Kate - Pon Maj 23, 2005 7:45 pm










megi - Pon Maj 23, 2005 8:20 pm

i znow tupipany i moj kolor to ten pierwszy just-kate super....dzięki :wink:
Kasiawka - Wto Maj 24, 2005 6:35 am

Ta pierwsza wiązanka z tulipanów robi wrażenie, tylko szkoda, że w październiku tych kwiatków już nie ma... :(
strawberrytea - Pon Gru 19, 2005 11:09 am

Ja miałam wiązankę z tulipanów pod sam koniec października :) Myślałam ze to niemożliwe, już zamówiłam z eustomii, ale wychodząc z kwiaciarni "rzuciłam" tylko do pani że mi sie tulipany marzyły no ale to o tej porze roku niemożliwe. Okazało sie że jednka było możliwe.
Moja wiązanka wyglądała tak:

kryszka - Pon Gru 19, 2005 11:15 am

Piękna :serduszka:
strawberrytea - Pon Gru 19, 2005 11:27 am

dzięki Kryszka Już ją gdzieś wklejałam-chyba jak piałam gdzie zamawiałam
Alma_ - Pon Gru 19, 2005 11:42 am

Cudne te Twoje tulipany, Straberrytea :D
Bardzo drogie były?

Chyba w czerwcu nie powinno być z nimi kłopotu? Myślałam tez o tulipanach na sali weselnej i w kościele...

strawberrytea - Pon Gru 19, 2005 1:46 pm

wiązanka + kwiatek dla męża kosztowąły razem 120 zł. Niezbyt tanio ale jak się powie że na ślub, myślę że taniej będzie trudniej dostać :(
Kwiaciarnia na Zarzewskiej...11... chyba... Gdzieś już podawałam adres.

Alma_ - Pon Gru 19, 2005 1:49 pm

Mam nadzieję, że to jest październikowa cena za tulipany :roll:
Agnesia - Pon Gru 19, 2005 10:00 pm

Z tymi tulipanami to w czerwcu może być problem. I to przede wszystkim z powodu ciepła, bo będą się szybko rozwijać i mogą nie wytrzymać przez całe wesele.
Też chciałam mieć z tulipanów wiązankę, ale odradzono mi.
A co do ceny to najtańsze tulipany są na przełomie marca i kwietnia. W innych terminach są niestety drogawe.

Alma_ - Sob Sty 14, 2006 8:27 pm

Z różowych tulipanów:


I jeszcze tulipany:


Róże i tulipany:

Agatka_P - Sro Cze 14, 2006 11:32 am


szczako - Sro Cze 14, 2006 11:36 am

ten ostatni jest ogromny. jak to sie trzyma ... :roll:
no i mniejsza panna mloda nie ma przy nim szans. wystawalaby jej zza niego tylko glowka ;)

Agatka_P - Sro Cze 14, 2006 4:13 pm


Misiamo - Wto Wrz 05, 2006 10:29 am

Szalona wiązanka z tulipanów
emilkaa - Wto Wrz 05, 2006 10:32 am

mamy watek z tulipanami.. dorzucam swoje trzy grosze..


[ Dodano: Wto Wrz 05, 2006 11:35 am ]
i jeszce jeden...




Filomena - Sro Wrz 06, 2006 8:30 pm

Trzy kolory i wydłużony kształt.


szczako - Sro Wrz 06, 2006 8:32 pm


fiona83 - Pią Wrz 08, 2006 4:54 pm







emilkaa - Pią Wrz 08, 2006 7:15 pm

bardzo mnie zastanawia ten bukiecik.. dziekuje zreszta za podeslanie.. wlasnie na tulipany ostatnio mnie naszlo i prawdopodobnie to bedzie moj wybor...

moje watpliwosci dotycza lodyg.. biorac pod uwage ze lodygi tulipanow nie sa zbyt cienkie a w tym bukiecie jest ich sporo.. czemu "nozka" bukietu jest taka cienka??? i czy mi cos takiego w kwiaciarni zrobia??



ojeje... rozmarzylam sie.. taki wlasnie chce... tylko nozke jeszcze troche dluzsza i wysadzana krysztalkami i perelkami.... TAAAAK TAAK.....

Filomena - Pią Wrz 08, 2006 8:02 pm

Zrobią, bo to nie jest chyba łodyżka, tylko mikrofon. Kwiaty są wbite w kulkę z gąbki florystycznej.
emilkaa - Pią Wrz 08, 2006 8:04 pm

przy tak nietrwalych kwiatach jakimi sa tulipany jest to dobre rozwiazanie??

PS> ma ktos jeszcze jakies bukieciki tylko z tulipanow? bez innych kwiatkow lub ewentualnie w sladowych ilsociach... please.. :D

Filomena - Pią Wrz 08, 2006 8:07 pm

Gąbka jest nasączona wodą. Ja miałam wbite m.in. hortensje - same kiście kwiatów na krótkich łodyżkach i wytrzymały prawie tydzień, z czego ślub był w morderczym upale.

Jeszcze taki:


fiona83 - Pią Wrz 08, 2006 8:20 pm





Filomena - Pią Wrz 08, 2006 8:31 pm



Ten jest też z różami


A ten wiosenny z hiacyntami


Są jeszcze tulipanowe bukiety w wątku o wiosennych bukietach.

emilkaa - Pią Wrz 08, 2006 9:30 pm

Filomena dzieki bardzo za pomoc.. wciaz prowadza ten co sama wkleilam na poczatku.. ten co potem fiona wkleila caly bialy i teraz ten tez drugi z ostatniego postu fionki... fionka wielkie dzieki!!

chce po prostu biale tulipany, bez niczego.. piekne... echh...

fiona83 - Sob Wrz 09, 2006 7:49 am

Dzięki emilce rozbrykałam się z tulipanami :rotfl: :mrgreen:

















Kati - Sob Wrz 09, 2006 9:15 am




emilkaa - Sob Wrz 09, 2006 10:23 am

fionka.. kati.. ja to was chyba wysciskam... OGROOOOMNEEE DZIEEEKKKIIII
Żaneta - Sob Wrz 09, 2006 10:39 am

Piękne te wiązaneczki.
Ech...chcialam na swój ślub tulipany,ale niestety nie bylo w sierpniu tulipanów :evil:

emilkaa - Sob Wrz 09, 2006 10:40 am

no jak narazie nie ma tez bialych tulipanow - a tylko takie wchodza w gre.. na poniedzialek Panie z kwiaciarni maja sie dowiedziec czy zdaza sie pojawic.. powinny juz byc do 7ego pazdiernika ale... narazie sa tylko zolte i fioletowe i podobno bardzo watle :(
szczako - Pon Wrz 11, 2006 7:37 pm




emilkaa - Wto Wrz 12, 2006 10:50 am

mam jeszcze inne :) stanowczo za tulipanami jestem... a wszyscy wkolo odradzaja... echh :(





teh tez chyba nie bylo jeszcze...

imbrulka - Wto Wrz 12, 2006 12:55 pm

Odradzaja? Mnie sie bardzo podobają bukiety z tulipanów. Te, które wkleiłaś i te Szczako - piękne.. Jestem za :D
emilkaa - Wto Wrz 12, 2006 4:17 pm

odradzaja nie to ze same tulipany ale odradzaja wiazanke w kolorze bialym bo bedzie sie zlewac z suknia... a jakos innego koloru w ogole nie moge sobie wyobrazic :(

[ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 10:13 am ]
kolejne tulipanki..



[ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 2:32 pm ]
i jeszcze inne wersje kolorystyczne



Nioka27 - Pią Kwi 27, 2007 9:28 pm

Ja także chcę bukiet z tulipanów, suknie będzie bialutka i leje na to że bedzie się zlewać, muszą być białe i już.

[ Dodano: Pią Kwi 27, 2007 10:30 pm ]
Biały i już :)

gosc - Pią Kwi 27, 2007 9:44 pm

ja na ślub cywilny chcę bukiet z tulipanów tylko nie wiem jaki kolor będzie pasowaŁ do mojej sukienki - czerwona z czarnymi wstawkami (zdjęcie w moim wątku). Może coś doradzicie?
Dunia - Pią Kwi 27, 2007 10:13 pm

Do tej super sukienki? Ja bym widziała jakiś ciepły kolor. Albo w identycznym- czerwonym kolorze ale wtedy z dużą ilością zieleni. Albo coś takiego jak wkleiła fiona-
albo wiele cieplych kolorów:

gosc - Pią Kwi 27, 2007 10:19 pm

ta pierwsza to chyba raczej nie bo za bardzo by się gryzŁa z kolorem sukienki. MyślaŁam też o czerwieni ale wtedy bukiet się zleje. Z kolei biaŁy będzie jak flaga narodowa. Może faktycznie wielokolorowy bukiet ale w odcieniach czerwieni, różu. ?óŁć chyba raczej nie.
Czyli być może zdeycduję się na wielokolorową jak z Twojego postu Duniu tylko z innymi odcieniami. Dzięki Duniu. Co o tym myślisz?

Dunia - Nie Kwi 29, 2007 10:59 pm

Bardzo przepraszam za "małe skrzywienie" wątku o tulipanach
Tak sobie przeglądałam stronki w nadziei, że znajdę coś, co pomogłoby Ci Sajonara podjąć decyzję...
Przy czerwonych sukienkach można zobaczyć takie kwiaty:






Ja też uważam, że białe tulipany odpadają, bo wyglądałyby zbyt "flagowo" ale różowe... przy takiej intensywnej czerwieni? Czy aby nie będą zbyt "dawały po oczach" - tak jak na 2 zdjęciu? Masz rację, że pomarańczowe to zdecydowanie nie był dobry pomysł. Moja rada jest taka: przemyśl albo różne kolory (w tym żółty) albo rózne odcienie czerwonego ale z dużą ilością zielonego tła.

Aniadamowicz - Pon Kwi 30, 2007 7:00 am
Temat postu: bukiet
Ja tez chciałam bukiet z Tulipanów, ale Pani w kwiaciarni powiedziała że to są sezonowe kwiaty i ciężko będzie je dostać w terminie kiedy mam ślub. Czy to możliwe?
Kati - Pon Kwi 30, 2007 7:24 am

Tulipany z importu są dostępne cały rok. Tyle tylko, że w niektórych okresach są droższe.
dominiqsz - Pon Kwi 30, 2007 9:41 am

Rzeczywiście piekne te wiązaneczki :) Ale bałabym się ze za szybko te tulipanki opadną, bo to jest mało wytrzymały kwiatek :(
gosc - Pon Kwi 30, 2007 4:23 pm

Dunia napisał/a:

Moja rada jest taka: przemyśl albo różne kolory (w tym żółty) albo rózne odcienie czerwonego ale z dużą ilością zielonego tła.

Duniu i chyba wŁaśnie tak zrobię a ze zdjęć wstawionych przez Ciebie najbardziej mi odpowiadają dwa ostatnie i chyba na któryś z takich się zdecyduję :D
Bardzo Ci dziękuję :D

lmyszka - Wto Maj 01, 2007 1:25 pm

tulipany pięknie wygladaja w bukiecie ale jak śa zwonięte, a mają to do siebie że bardzo szybko się rozwijają... nie chciała bym rano kupić bukietu a wieczorem żeby się okazało że jest rzowinięty :)
gosc - Wto Maj 01, 2007 2:27 pm

ja ma trochę inną sytuację bo cywilny mam o 15. Wyślę mojego Crissa po kilkanaście tulipanków ze 2 godziny wcześniej, i sama stworzę wiązankę (przy użyciu takiej taśmy, którą kupiŁaś Imyszko :) ) a ok. 17 pewnie już w domku będziemy a nawet jak nie to wesela nie będzie więc mogą się rozwinąć :D
Klaudynka - Pon Maj 19, 2008 10:27 pm

I jeszcze kilka:

http://wedding.w8w.pl/KWI...pany/index.html

cuuudne są
:buja w oblokach:

caixa - Pią Lut 27, 2009 7:25 pm




Klaudynka - Nie Mar 08, 2009 9:48 pm

I jeszcze 2 propozycje :)


Kociadło - Wto Mar 10, 2009 6:56 pm


aness - Pią Kwi 24, 2009 5:04 pm

mam namiary na "producenta od tulipanów"............nie robi wiazanek .......ale jak jest potrzebna wieksza liczba do dekoracji") to zapraszam na priv
M_and_M - Pią Sie 13, 2010 12:24 pm

czy ktoś kiedys próbował wpiąć tulipany we włosy (zeby byl komplet do wiązanki)? :-)
ava - Pią Sie 13, 2010 2:20 pm

M_and_M napisał/a:
czy ktoś kiedys próbował wpiąć tulipany we włosy (zeby byl komplet do wiązanki)? :-)

Moja znajoma miała tulipana we włosach, ale według mnie średnio to wyglądało :roll:

gosza - Sro Lip 06, 2011 8:57 pm

Moim marzeniem od zawsze była wiązanka z tulipanów na ślubie. Pytałam kiedyś w dużej sieci kwiaciarni, ale tam Pani popukala sie w czolo jak powiedzialam ze chce biale tulipany we wrzesniu :) odwrocilam sie i w duchu powiedzialam sobie... "jeszcze sie przekonasz głupia babo":) Na szczescie mam znajomą kwiaciarke i ona zrobi wszystko to czego mozna sobie tylko zamarzyc :) wiec i zrobilaby mi piekny bukiecik z bialych tulipanow we wrzesniu, ale teraz juz marze o czyms innym :) cos przegladajac ten watek marzenia znowu wrocily :) musze to przemyslec jeszcze raz chyba :)
zuz0wa - Czw Mar 13, 2014 9:41 am

Troszkę wiekowy wątek ale co tam- mi się podoba :) też się zastanawiam nad wiązanką z tulipanów, w jednej kwiaciarni bardzo mi ich odradzano. Ale w drugiej wręcz przeciwnie :) Sprowadzane są na maj z Holandii i podobno mają wytrzymać całe wesele :) Jak się uda to dam znać! :)
M-Martusia - Pią Lut 27, 2015 11:33 am

Wiązanki z tulipanów są śliczne. Sama zamierzam mieć wiązankę z tulipanów. Jednak jest jedno ALE. Tulipany lubią "wyrastac". Chodzi o to, że ścięty tulipan, ułożony w wiązance potrafi sobie urosnąć tak jeszcze np. ze trzy centymetry. Więc wiązanka ślubna powinna być odbierana w dzień ślubu, aby nie okazało nam się, że któryś kwiatek wychodzi przed szereg. :razz:
I jeszcze tulipany ustawiają się w stronę światła, więc np. wiązanka zrobiona wieczorem, już rano potrafi wyglądać inaczej. (Mam tu na myśli wiązanki np. na stół z dłuższych i "wygiętych" tulipanów.)

Yaśmina - Wto Mar 03, 2015 6:29 pm

Z tych fioletowych jest bardzo ładny.
kapatka - Czw Mar 05, 2015 8:54 pm

Ooo widzę, że wątek dla mnie :smile: Sama tez planuję tulipany na bukiet ślubny (pastelowy!), a co z tego wyjdzie to zobaczymy. Mam nadzieję, że się uda.
wielkidzien - Pon Lip 06, 2015 10:54 am

Ja tez stawiam na tulipany. Wszedzie tylko róże, a nie jest wcale powiedziane że musza własnie róże być, bardziej oryginalne są ulipany
M-Martusia - Pon Lip 06, 2015 2:05 pm

Mam nadzieję, że mi też uda się przeforsować pomysł z tulipanami. Sala jak na razie trochę kręci nosem, ponieważ tulipany potrzebują dużo wody i lubią "wyrastać" albo zupełnie zwiędnąć.
ola5601 - Czw Kwi 06, 2017 2:45 pm

ah, tulipany sa piekne :)
ola547 - Pon Lis 13, 2017 10:16 am

Też mi się podobają :) szczególnie z tych białych

usunięty podpis z linkiem, Dorotka_


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group