Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zaproszenia - Kiedy wysyłamy?

Majaa - Pią Paź 10, 2003 3:05 pm
Temat postu: Kiedy wysyłamy?
Wysyłamy najpóźniej ale to najpóźniej na miesiąc przed ślubem i weselem dla gości, których zapraszamy na wesele. Natomiast uważam, że 3 do 2 tygodni dla gości zapraszanych na sam ślub.

Najbezpieczniej jednak zaprosić gości na 2 do 3 miesięcy przed datą ślubu i wesela.

Sisi - Sob Paź 11, 2003 10:58 am

Choć nie mam doświadczeń w tej kwestii -popieram. Tylko jak przekonać do szybkich posunięć faceta,, któremu zawsze się wydaje, że ze wszystkim zdąrzy :lol: :?:
Majaa - Sob Paź 11, 2003 11:37 am

Facetowi się kładzie przez dłuższy czas zasady dobrego wychowania i jak przychodzi odpowiedni moment już nie protestuje i nie mówi, że ma jeszcze czas.
Kiwax - Wto Mar 02, 2004 1:36 pm

O, to mj facet jest chzba jakis inny. Sam mnie popdza z zaproszeniami :D W najbliższy piątek idziemy do kolegi zamawiać a od drugiej połowy kwietnia już pomału rozdawać. A tak na marginesie - gdyby ktoś chciał - to moge polecić maleńką firemkę ArtRaf prowadzoną prze mojego kolegę. Może nie jest to nie wiem jaka agencja reklamowa, ale zaproszenia mają ładne (sprowadzają z jakiejś firmy) no i mają duże wyczucie smaku. Ja polegam tylko na nich, jesli chodzi nawet o służbowe rzeczy typu: papier firmowy czy wizytówki:D
olenka - Wto Mar 02, 2004 2:44 pm

Ewa moze jakies zdiatka albo stronka www?
Ja chetnie sobie obejże:)

łosiu - Wto Mar 02, 2004 5:08 pm

chyba nie wszyscy mezczyzni sa tacy
ja uwazam ze siwadkow i chrzestnych to trzeba z 4-5 miesiecy wczesniej zaprosic,
a gosci na wesele to z 2-3 miesiace wczesniej
a gosci tylko na slub to z 4 tygodnie wczesniej

Edyta - Wto Mar 02, 2004 10:21 pm

łosiu napisał/a:

ja uwazam ze siwadkow i chrzestnych to trzeba z 4-5 miesiecy wczesniej zaprosic,
a gosci na wesele to z 2-3 miesiace wczesniej
a gosci tylko na slub to z 4 tygodnie wczesniej


dokładnie tak powinno być

chociaż znam ludzi, którzy zapraszali gości na wesele miesiąc przed całą ceremonią!!

ewa - Sro Mar 03, 2004 12:50 pm

Kiwax napisał/a:
O, to mj facet jest chzba jakis inny. Sam mnie popdza z zaproszeniami :D W najbliższy piątek idziemy do kolegi zamawiać a od drugiej połowy kwietnia już pomału rozdawać. A tak na marginesie - gdyby ktoś chciał - to moge polecić maleńką firemkę ArtRaf prowadzoną prze mojego kolegę. Może nie jest to nie wiem jaka agencja reklamowa, ale zaproszenia mają ładne (sprowadzają z jakiejś firmy) no i mają duże wyczucie smaku. Ja polegam tylko na nich, jesli chodzi nawet o służbowe rzeczy typu: papier firmowy czy wizytówki:D



poproszę o adres do tego kolegi

marchefka - Pią Mar 26, 2004 1:46 am

O naszym weselu wszyscy nasi goscie wiedza od co najmniej roku, bylo to powtarzane podczas wesele mojego brata w sierpniu, wiec ze spokojnym sumieniem zapraszam gosci na miesiac i tydzien przed weselem, bo i tak dla nikogo to nie jest niespodzianka
Ale nie twierdze, ze to jedynie dobre wyjscie. Chociaz moze warto pomyslec nad wczesniejszym puszczeniem wiesci, bo na przyklad jeden z moich kuzynow gra w zespole spiewajacym na weselach i powiedzialam mu rok wczesniej, zeby ten termin zostawil sobie wolny :) poskutkowalo :)
marchefka

Asiek - Wto Mar 30, 2004 2:28 pm

U nas było podobnie jak u Marchefki : wszyscy wiedzieli o ślubie i weselu dużo wcześniej.
Utrzymujemy z rodziną bliski kontakt, więc wszyscy byli "na bieżąco i w temacie". :)
Wręczanie zaproszeń było głównie okazją do miłych wizyt, a nie oznajmiania nowiny. :wink:

gosia - Wto Mar 30, 2004 9:14 pm

Asiek napisał/a:
U nas było podobnie jak u Marchefki : wszyscy wiedzieli o ślubie i weselu dużo wcześniej.
Utrzymujemy z rodziną bliski kontakt, więc wszyscy byli "na bieżąco i w temacie". :)
Wręczanie zaproszeń było głównie okazją do miłych wizyt, a nie oznajmiania nowiny. :wink:



U nas było tak samo :graba:

Kati - Wto Mar 30, 2004 9:18 pm

U NAS WI?KSZO?? TE? JU? TERAZ WIE... a zaproszenia rozdamy 3 msc przed
Sisi - Pią Kwi 02, 2004 9:56 pm

łosiu napisał/a:
chyba nie wszyscy mezczyzni sa tacy
ja uwazam ze siwadkow i chrzestnych to trzeba z 4-5 miesiecy wczesniej zaprosic,
a gosci na wesele to z 2-3 miesiace wczesniej
a gosci tylko na slub to z 4 tygodnie wczesniej

a co jeśli slub organizuje sie na 3 mies. przed?
No i czy uważacie, że zapraszanie chrzestnych jest konieczne, jeśli nie wywiązywali się ze swoich obowiazkow i nie ma sie z nimi zadnego kontaktu?

Asiek - Pią Kwi 02, 2004 10:08 pm

Sisi napisał/a:
No i czy uważacie, że zapraszanie chrzestnych jest konieczne, jeśli nie wywiązywali się ze swoich obowiazkow i nie ma sie z nimi zadnego kontaktu?

Sisi, to sprawa bardzo indywidualna.
Wszystko zależy od tego jaki masz z nimi kontakt? Jeśli żaden - od chrztu i komunii, a także np. Twoi rodzice nie mają z nimi kontaktu to chyba to tacy tylko pisani chrzestni. :roll:
Jeśli oni nie zabiegają od lat o kontakt z chrześnicą lub chrześniakiem i "nie pamiętają", że ją (jego) mają to dlaczego młodzi mają czuć się w obowiązku zapraszać ich na wesele? Co do zaproszenia na sam ślub to może by wypadało? :|
Nie wiem, Sisi, bo nie znam Twojej sytuacji.

kryszka - Sob Kwi 03, 2004 12:18 am

Sisi napisał/a:
a co jeśli slub organizuje sie na 3 mies. przed?

Sisi, to w końcu co z tym Twoim ślubem? Jednak w tym roku? 8)


Sisi napisał/a:
No i czy uważacie, że zapraszanie chrzestnych jest konieczne, jeśli nie wywiązywali się ze swoich obowiazkow i nie ma sie z nimi zadnego kontaktu?

Wszystko zależy od danej rodziny i panujących w niej zasadach.
Ja zapraszam, a raczej moi rodzice, bo wypada. Chociaż chrzestnego widziałam tylko od wielkiego dzwonu, czyli Komunia i osiemnastka i raz na weselu kuzynki. Potem próbowałam nawet podtrzymać kontakt i wysłałam kilka razy pocztówki świąteczne ale bez odzewu.

Sisi - Sob Kwi 03, 2004 1:41 am

Kryszka,
wczoraj padł wrzesień, ale przypomniało nam się, że nie mamy gdzie mieszkać, bo mieszkanie jest do generalnego remontu. I znowu nic nie wiem. :roll:

A z chrzestnymi to jest tak, ze ostatnio sie mna interesowali przy okazji komunii, a jak spotkałam chrzestnego gdy miałam 21 lat, to powiedział, że strasznie urosłam :shock: :lol: nie rosnę od 7 klasy podstawówki :roll: o czymś to świadczy :wink: .

kryszka - Sob Kwi 03, 2004 11:52 am

Sisi napisał/a:
Kryszka,
wczoraj padł wrzesień, ale przypomniało nam się, że nie mamy gdzie mieszkać, bo mieszkanie jest do generalnego remontu. I znowu nic nie wiem. :roll:

Eeee, taki mały problem? Dla mnie to nie byłaby przeszkoda. Oczywiście o ile jest tam woda i inne media, i tylko jest zapuszczone. Zamieszkacie sobie razem i powoli będziecie robić remont. Pomyśl jak to będzie fajne jak potem będziecie opowiadać dzieciom od czego zaczynaliście. :wink:

Sisi - Sob Kwi 03, 2004 4:09 pm

Kryszka, ale tam trzeba podlogo zerwac :shock: , wymienic rury, wanne, okna, itd. :? No zobaczymy co z tego będzie :roll: .
lesia - Sob Kwi 03, 2004 9:07 pm

U nas o slubie wszyscy wiedza od roku ,a zaproszenia rozdajemy drugi tydzien ,przed swietami skonczymy, o potwierdzenia prosimy do 19 maja, wiec to chyba w sam raz.
pipi - Pon Kwi 05, 2004 11:34 am

A ja za trzy miesiące ślub i zaproszenia ledwo zaczęłam rozdawać.
nie wiem czy dam radę rozwieść wszystko w kwietniu :?

Kasia21 - Pon Sie 30, 2004 7:32 pm

My gośi weselnych zapraszaliśmy na 2 miesiące przed weselem, ale zdarzyła się taka wpadka że jedni byli zaproszeni na tydzień przed :oops: .Ale na szczęście się nie obrazili tylko jeszcze byli barzdo zadowoleni.Jeszcze nie zdąrzylismy od nich wyjśc, a laska juz umawiała się z kosmetyczka i fryzjerem.To są goście
opium - Wto Sty 25, 2005 7:37 pm

A my zamierzamy zapraszać podczas tegorocznych ?wiąt Wielkanocnych - to będą akurat dwa miesiące i dwa tygodnie przed ceremonią.
gosiaczek - Sro Sty 26, 2005 2:05 pm

Prawie, tak jak my. Zaczynamy po Wielkanocy, czyli dwa miesiące przed
Agni - Sro Sty 26, 2005 2:21 pm

Tak naprawdę to wszyscy goście którzy mają być na weselu wiedzą i zaproszenia dostaną w terminie ~miesiąc przed (wcześniej się nie wyrobimy bo to oznacza przed 2marca :shock: ) a zaprszenia na ślub bedą rozdawana i wysyłane w tym samym czasie...
chcemy najpier dopełnic formalnosci ze slubem - żeby być pewni że informacje na zapraszoniach drukujemy dobre (miejsce i godzina ;) ) - nigdy nie wiadomo czy coś w ostatniej chwili załatwiania się nie przesunie...

Kasiawka - Pią Mar 04, 2005 9:41 am

My mamy ślub w październiku , więc chyba będziemy zapraszać w sierpniu w wakacje, chyba nie za póxno. :) :?:
Największy kłopot mamy jednak ze świadkami. Ja sie upieram, ze to musi byc panna i kawaler, a wszyscy ( tzn. rodzice i R.) temu zaprzeczają. :?
Co myslicie :?: :lol:
Pewnie mnie przegonicie do innego pokoju dysksyjnego :D :smut:

megi - Pią Mar 04, 2005 6:06 pm

my mamy w cdzerwcu zaczynamy przed świętami!
szoko - Pią Mar 04, 2005 6:24 pm

ojej no to ładnie jesteśmy w polu.Ja sie cieszyłam, że udało mi ise znaleźć dziś koperty do zaproszeń, które zamierzałam robić za jakis miesiąc. A wy już...
Hmmm... chyba jutro zabiorę się za robienie zaproszeń:)

gambi - Pon Mar 07, 2005 3:35 pm

KasiaK napisał/a:
My mamy ślub w październiku , więc chyba będziemy zapraszać w sierpniu w wakacje, chyba nie za póxno. :) :?:
Największy kłopot mamy jednak ze świadkami. Ja sie upieram, ze to musi byc panna i kawaler, a wszyscy ( tzn. rodzice i R.) temu zaprzeczają. :?
Co myslicie :?: :lol:


KasiaK
ja tez mam slub w pazdzierniku i my chyba tez zaczniemy zapraszac w wakacje, dokladnie kiedy to sie okaze od mozlwosci. pewnie zaczniemy w lipcu, bo bedzie malo mozliwosci do wspolnego zapraszania. :wink:
jesli chodzi o swiadkow, to spokojnie moga to byc rowniez osoby po slubie, to nie ma znaczenia, jesli chodzi o kosciol :)

Judi - Wto Mar 08, 2005 11:24 pm

My chcieliśmy zacząć zapraszać przed ?więtami ale niestety nie możemy sie zdecydować na zaproszenia.... Może wiecie gdzie można zamówić jakieś fajne zaproszenia???

Gniesia - Sro Mar 09, 2005 1:01 pm

My mamy ślub w lipcu a kiedy będziemy to wszystko robić nie wiem bo mój P. pewnie jak większość facetów ma jeszcze czas...
gambi - Sro Mar 09, 2005 3:48 pm

Judi napisał/a:
My chcieliśmy zacząć zapraszać przed ?więtami ale niestety nie możemy sie zdecydować na zaproszenia.... Może wiecie gdzie można zamówić jakieś fajne zaproszenia???


Judi
tu sa adresy wielu sklepow z zaproszeniami:
http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2146

Polecam sklep na Wieckowskiego 9, maja naprawde ogromny wybor :D
a jesli chcesz to mam namiary na swietne zaproszenia robione recznie

Judi - Sro Mar 09, 2005 9:50 pm

gambi napisał/a:
Judi napisał/a:


Judi
tu sa adresy wielu sklepow z zaproszeniami:
http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2146

Polecam sklep na Wieckowskiego 9, maja naprawde ogromny wybor :D
a jesli chcesz to mam namiary na swietne zaproszenia robione recznie


Dziękuję, jeśli możesz mi podać kontakt do tych zaproszeń robionych ręcznie... to bardzo chętnie:) Zaczniemy na pewno od Więckowskiego 9

megi - Czw Mar 10, 2005 2:53 pm

Ja mam też 11 czerwca i zaczynamy juz w te sobotę roznosić zaproszenie. Troszke ich mamy, i dużo z innych miast, wiec ostro ruszamy do roboty!
gambi - Czw Mar 10, 2005 2:55 pm

czy macie zamiar jezdzic do rodzinny z odleglych miast i osobiscie wreczac zaproszenia czy wysylacie poczta :?:
megi - Czw Mar 10, 2005 2:56 pm

raczej jedziemy najdalej 150 km, a nad morze podajemy, przez kogoś!
kryszka - Czw Mar 10, 2005 9:50 pm

gambi napisał/a:
czy macie zamiar jezdzic do rodzinny z odleglych miast i osobiscie wreczac zaproszenia czy wysylacie poczta :?:

W takich przypadkach jak najbardziej wypada wysłać list pocztą, oczywiście wcześniej zapraszając telefonicznie, a potem tylko potwierdzić na piśmie. :wink:

Specjalnie jechać z zaproszeniem chyba za bardzo nie ma sensu. Jeśli jest to drugi koniec to przecież nie pojedziesz tylko na jedno popołudnie, trzeba już liczyć cały weekend, chyba że ktoś jedzie przypadkiem i może służyć za posłańca. Np. do mojej rodziny w Szczecinie akurat jechała moja chrzestna i to ona przekazała przez nas zaproszenia osobiście.

gosiaczek - Pią Mar 11, 2005 8:47 am

Mamy w planach dwa dalsze wyjazdy, tzn. Lubin/Kalisz i Radom. Jedno zaproszenia tylko wyślemy pocztą, oczywiście, tak jak pisała Kryszka, najpierw zadzonię.

Poza tym chyba nawet większość ślubnych rozdam osobiście

megi - Wto Kwi 26, 2005 11:40 am

ja mam juz wszystkie na wesele rozdane, zostało jeszcze 1,5 mies, na slub jeszcze pare sztuk, ale to juz sie tak nie spieszy! były to cięzkie dni i wekeendy, w popdrózy! wszedzie nas goszczono. Nawet podjełysmy w wiekszosci przypadkach nie informowanie i wyszło to 100 razy lepiej, wybierałysmy sobote niedziele jak prawie wszyscy sa w domu! ale i tak w sumie kiedyys nas sie spodziewali bo wesele tuz tuz, duzo w czasie swiat rozdalismy!
Judi - Wto Kwi 26, 2005 9:37 pm

No my też juz prawie wszystkie zaproszenia rozdalismy :happygirl: !! !!!!! Prawda jest taka ze jest to strasznie czasochlonne i gdyby nie ilosc gosci ktorych trzeba zaprosic to nawet bardzo mile :kwiat: :banan:

Pozdrawiam :papa:

Kot - Sro Kwi 27, 2005 10:52 am

My mamy wesele w październiku ale dzięki mojemu K zaproszenia już dawno wybrane, gotowe powiem więcej niektóre już rozdane :lol: głównie w jego rodzinie bo on się tak ze wszystkim śpieszy bardzo, u nas to ja mam zawsze na wszystko czas.... :oops:

Teraz w ten długi weekend zapraszamy znajomych na grilla i wręczymy im zaproszenia a swoją rodzinkę to zacznę zapraszać tak gdzieś w czerwcu / lipcu

Alma_ - Sro Gru 28, 2005 1:45 pm

Czyli widzę, że nie będę aż tak bardzo do przodu - planowałam rozdac zaproszenia podczas przyszłorocznych ?wiąt Bożego Narodzenia, a ślub pół roku później. Również z wygody - bo będe wtedy miec całą rodzinkę, w tym zagraniczną, pod ręką ;)

?więta to jedyna taka okazja, a Wielkanoc (niecałe 2 miesiące przed ślubem) to chyba byłoby już za późno.

Trochę tylko obawiam się, że przed pół roku, już po rozdaniu zaproszeń, coś mogłoby się zmienić :roll: ale mam nadzieję, że nie.

Jak myślicie - nie będzie za wcześnie?

Mika - Sro Gru 28, 2005 3:43 pm

Alma wydaje mi się, że nie powinno być za wcześnie. My rozdaliśmy część zaproszeń w maju a ślub mieliśmy we wrześniu nie było rzadnych problemów.
Żaneta - Sob Gru 31, 2005 6:14 pm

Alma_ święta to najlepsza okazja do rozdawania zaproszeń na ślub. Czasami ludzie już wcześniej pytają sie kiedy jest ten dzień,bo wtedy też mogą sobie zaplanować np.wakacje
Alma_ - Sob Gru 31, 2005 6:32 pm

Też mi się tak zdaje, wolałabym uniknąć sytuacji, kiedy ktośmusi rezygnowac zmojego wesela bo już sobie cos na ten czas zaplanował. A więc postanowione, zaproszenia muszą być gotowe w grudniu :)
rorrim - Pon Sty 09, 2006 1:37 pm

My zaczęliśmy rozdawać zaproszenia w miniony weekend, czyli na ok. 3 m-ce i 2 tygodnie przed ślubem.
To był ciężki weekend nie ukrywam i kolejne zapowiadają się podobnie...cóż przy sporej liczbie gosci to nieuniknione :roll:

szczako - Pon Sty 09, 2006 1:54 pm

no tak, my zaproszen w Swieta poprzedzajace slub nie rozdamy :)
ale podczas informowania rodziny i znajomych o zareczynach, podalismy juz date slubu, wiec nie zdziwia sie, jak dostana zaproszenia na 3 miesiace przed (bo wtedy planujemy je rozdawac i rozsylac).

Alma_ - Pon Sty 09, 2006 1:56 pm

Szczako, czemu nie? W Wielkanocne? ;)
szczako - Pon Sty 09, 2006 1:58 pm

Alma_ napisał/a:
Szczako, czemu nie? W Wielkanocne? ;)


ciekawe dlaczego Swieta to dla mnie tylko Swieta Bozego Narodzenia ... :)
pomysl dobry, ale nie bedzie nas wtedy w Polsce ... wiec pozostaja wakacje i informacje ustne. informacja poszla juz w swiat, wiec nie powinno byc zle.

Alma_ - Pon Sty 09, 2006 2:02 pm

Na pewno będzie dobrze :)
My po prostu z lenistwa i oszczędności ;) rozdamy w ?więta - bo niestety nie możemy pofatygowac się do całej rodzinki osobiście (a szkoda, taką Szwajcarię np. baaardzo chętnie bym odwiedziła...), a zawsze to sympatyczniej dać do ręki.
Ale pewnie i tak nie uda nam się spotkać ze wszystkimi i trzeba będzie część powierzyć poczcie :roll:

bajeczka - Pon Sty 09, 2006 8:50 pm

Ja też planuję start w Wielkanoc. 2 w jednym :)
lida - Wto Paź 10, 2006 10:59 am
Temat postu: kiedy dawac zaproszenia
witam
dawno mnie nie bylo na forum i nasunelo mi sie kilka pytan. kiedy zaczac dawac zaproszenia? slub dopiero w sierpniu2007 czy wystarczy 1miesiac wczesniej? :zalamany: :| :roll:

Alma_ - Wto Paź 10, 2006 11:30 am

lida, połączyłam Twój temat z podobnym, który istniał wcześniej. Powyżej znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Korzystaj proszę na przyszłość z wyszukiwarki zanim założysz nowy temat.
Nikulec - Wto Lis 28, 2006 5:08 am

Ja uważam, że gości, których chcemy na weselu, należy zaprosić ok. 3 miesięcy wcześniej, a chrzestnych może nawet i ciut wcześniej, żeby mieli więcej czasu odłożyć na prezent ;P I nie bierzcie tego za pazerność z mojej strony, po prostu wiem, że chrzestni zawsze poczuwają się w obowiązku dać "trochę więcej" :) (z drugiej strony to jeżeli są chrzestnymi i wiedzą, że zbliża się ślub to powinni sami skapnąć się, kiedy należy zacząć ciułać ;) )

[ Dodano: Wto Lis 28, 2006 5:09 am ]
Aha, a gości tylko na ślub wystarczy według mnie zaprosić na jakieś 2 tygodnie przed :)

bajeczka - Wto Lis 28, 2006 8:33 pm

\My zaczelismy prosić 3 miesiące przed, a skończyliśmy miesiąc przed slubem.........
Lucky - Wto Lis 28, 2006 10:10 pm

My mamy zamiar zaraz po świętach, po spora część rodziny mieszka poza miastem :?
Chcieliśmy juz na święta, ale sie nie wyrobimy z wydrukowaniem :evil:

Duszka - Sro Lis 29, 2006 5:29 pm

My zaproszenia na wesele chcemy rozdac w Swieta (mamy nadzieje, ze sie wyrobimy z wiekszoscia). Poza tym i tak cala rodzinka wie, ze jest slub w kwietniu, wiec nie bedzie to dla nikogo zaskoczenie.

Na slub bedziemy prosic jak bedziemy miec czas - juz na 100% w przyszlym roku. Niektorzy juz sie sami zaprosili, wiec czesc gosci "mamy z glowy" :lol:

bajeczka - Sro Lis 29, 2006 8:43 pm

Duszka - to się sprawdza. My swoje rozdawaliśmy w Wielkanoc :)
Dorszynka - Wto Paź 02, 2007 4:15 pm

My na slub w sierpniu planujemy rozdawac zaproszenia juz w kwietniu, zanim goscie sobie zaplanuja wakacje... :) Moj N. chcialby nawet w marcu ;)
Martysia - Wto Paź 02, 2007 7:30 pm

czyli tak z 4 miesiące przed conajmniej? no to muszę się po Nowym Roku wziąć do robotki
EwaM - Sro Paź 03, 2007 4:34 pm

Martysia, ja też chciałabym zaprosić gości wcześniej. Przynajmniej tych, z którymi nacodzień (czy tak to się pisze?) nie utrzymuję kontaktów i którzy mogą nie wiedzieć o naszych planach. W końcu lipiec to m-c wakacyjny i wolałabym, żeby ci, na których mi zależy nie umknęli gdzieś na urlopy. :razz:
Poza tym w czerwcu będę miała sesję, a dla D czerwiec to okres wzmożonej pracy i różnych zawodów, więc czasu będzie mniej.
Wydaje mi się, że gości, którzy są na bieżąco i zostali wstępnie poinformowani o dacie ślubu, oficjalnie można zaprosić nawet na 2-3 tyg przed weselem. Ale pozostałych wypada wcześniej.

Olala - Sro Paź 03, 2007 5:47 pm

Dorszynka napisał/a:
My na slub w sierpniu planujemy rozdawac zaproszenia juz w kwietniu, zanim goscie sobie zaplanuja wakacje... :) Moj N. chcialby nawet w marcu ;)


I Twoj N. :) ma racje... My tez mamy slub w sierpniu, i juz po nowym roku zaczynamy robienie zaproszen (robimy sami) zeby rozdac gosciom pod koniec marca. Sierpien to taki miesiac, gdzie ludzie planuja urlopy, wiec nie chcemy nikomu na ostatnia chwile krzyzowac planow... tym bardziej ze planujemy paru gosci zza granicy, wiec bilety i rezerwacje trzeba zrobic wczesniej...

gosc - Czw Paź 04, 2007 9:24 pm

my na ślub cywilny w czerwcu rozdawaliśmy zaproszenia w maju - wtedy też rozdawaliśmy zaproszenia na ślub kościelny (to byŁa najbliższa rodzina więc można byŁo tak zrobić) a na ślub kościelny we wrześniu zapraszaliśmy w czerwcu i na poczatku lipca. Zresztą i tak wszyscy zapraszani goście na wesele dużo wcześniej byli o tym fakcie powiadomieni ustnie
Wandeczka - Pią Paź 05, 2007 12:40 pm

my mamy ślub w marcu a już w środę idę wysyłać zaproszenia bo prawie wszystkich gości mamy przyjezdnych. A że to jest też sobota po świętach to może sobie dłuższy urlop zrobią.
eewwaa - Pią Paź 19, 2007 10:49 am

my mmay ślub we wrześniu przyszłego roku i zastanawiam się kiedy ruszyć z zaproszeniami. Ilość gości musimy potwierdzić na miesiąc przed ślubem... więc teraz pytanie czy zacząć w święta czy może później... rodzinka jest rozległą a my chcielibyśmy dać każdemu do łapki...
Debussy - Pon Maj 19, 2008 1:21 pm

Ja mam ślub w lipcu i moja przyszła teściowa zasugerowała, że skoro są to wakacje i ludzie sporo wcześniej planują urlopy, to i my odpowiednio wcześniej powinniśmy zaprosić.
?eby nie było takiej sytuacji, że ktoś nam powie "niestety już mamy wykupione w tym czasie wczasy" :wink:
A zatem kiedy zapraszać ? Kwiecień ? :-)

izunia_82 - Pon Cze 02, 2008 12:05 am

My mamy ślub we wrześniu i gości zaczniemy zapraszać oficjalnie w lipcu, może koniec czerwca. Chyba nie za późno?
Agha - Pon Cze 02, 2008 11:40 am

My ślubujemy w drugiej połowie sierpnia, planowaliśmy rozdać zaproszenia na wesele do końca marca (plany urlopowe). Jednak dzięki telefonom naszych mam do rodziny, byli oni już poinformowani i wiedzieli na kiedy wyjazdów nie planować.
Zostało nam jeszcze koło 5 zaproszeń na wesele. Wszystkie staramy się dostarczać osobiście. Jest to faktycznie jedyna okazja przed ślubem aby zobaczyć się z rodziną albo wręcz ją poznać.
Spotkałam się, że na wesele zapraszała młoda z rodzicami jej rodzinę oraz młody z rodzicami jego rodzinę - efekt, młodzi nie wiedzieli kogo mieli na weselu.
Wysłaliśmy na razie tylko zaproszenie do rodziny z okolic Wrocławia i Zgorzelca oraz znajomych w Niemczech. Ale wcześniej zadzwoniliśmy i zaprosiliśmy telefonicznie przepraszając, ze nie możemy osobiście.

klarysa - Pon Cze 02, 2008 9:00 pm

debussy - tak jak pisze agha, ja bym zaczela na twoim miejscu w marcu. no chyba, ze wszyscy w rodzinie i tak sie dowiedza wczesniej o terminie wesela, to mozna miesiac pozniej wyruszyc, bo beda przygotowani
Agha - Pon Cze 02, 2008 10:20 pm

warto zacząć wcześniej, szczególnie jak organizuje się wesele na 150 osób.
Stare założenie - jeden dzień jeden gość, jedna rodzina.
Nie wypada iść do wujków po czym patrzeć na zegarek, kiedy musimy wyjść bo idziemy do kolejnych wujków.
Wiadomo, my chodzimy z zaproszeniami, ale to jest tylko drobny szczegół, najważniejsze że odwiedzamy rodzinę razem. Oni nam poświęcają swój czas, my możemy ich lepiej ani oni nas lepiej poznać, czegoś się od nas dowiedzieć.

Agazinha - Wto Cze 03, 2008 2:24 pm

Ja na moj sierpniowy slub wyslalam tzw 'save the date' do wszystkich gosci w Polsce i zagranica okolo stycznia (date mielismy zarezerwowana na jakies 10 miesiecy przed slubem)
Oficjalne zaproszenia w kwietniu/maju

Poza tym, jako ze mieszkam za granica, do wszystkich po prostu rozsylam zaproszenia a pozniej dzwonie do kazdego z osobna aby zaprosic osobiscie - w dzisiejszej dobie technologii nikt sie nie obraza ani nie oczekuje, ze przyjde osobiscie - na szczescie!!
Nie mowiac o gosciach z anglii i reszty europy, ktorzy najchetniej zalatwiliby to przez email i facebook!

Agha - Wto Cze 03, 2008 2:35 pm

Agazinha napisał/a:
Poza tym, jako ze mieszkam za granica, do wszystkich po prostu rozsylam zaproszenia a pozniej dzwonie do kazdego z osobna aby zaprosic osobiscie - w dzisiejszej dobie technologii nikt sie nie obraza ani nie oczekuje, ze przyjde osobiscie - na szczescie!!
Nie mowiac o gosciach z anglii i reszty europy, ktorzy najchetniej zalatwiliby to przez email i facebook!


Wśród znajomych - zgodzę się, ale nie wyobrażam sobie, np dziadków czy wujków starej daty, którzy by taką opcję zaakceptowali. Może żeby nam nie robić przykrości zrobiliby dobrą minę do złej gry, a potem obgadali na boku.
Mam nadzieję, że u Ciebie w rodzinie tacy się nie zdarzają... :-)

Agazinha - Wto Cze 03, 2008 2:51 pm

Widocznie moi wujkowie nie sa takiej starej daty.. nie wiem - ale sa z reguly szczerzy do bolu takze powiedzieliby mi na pewno;

osobiscie dalam tylko babci i chrzestnym bo akurat bylismy wszyscy w Lodzi

Mowie Ci swiat sie zmienia!

styczniówka - Sro Cze 04, 2008 12:05 pm

Powiem szczerze, że mam kłopot z zaproszeniami. Na szczęście większość gości weselnych mam na miejscu więc wysłać pocztą muszę tylko kilka zaproszeń.
Natomiast mój problem dotyczy terminu wręczania zaproszeń. Wiecie jak to jest cała rodzina daje dobre rady. Jedni, że tak lipiec-sierpień, inni, że wrzesień-październik itd. A ja już kompletnie zgłupiałam.
?lub mamy 10 stycznia więc zaraz po Bożym Narodzeniu i Sylwestrze.
Dziewczyny jak myślicie, kiedy rozpocząć akcję zaproszenia.

Agazinha - Sro Cze 04, 2008 1:54 pm

ja mysle, ze save the date w czerwcu-lipcu a zaproszenia w listopadzie na poczatku)
Agha - Sro Cze 04, 2008 3:02 pm

styczniówka, warto teraz korzystać z okazji i głośno mówić, że planujecie ślub i wesele na 10.06. Np przy okazji imienin, urodzin, grilla na działce etc. Natomiast zaproszenia najbezpieczniej koło wrześnie-października, jak już wszyscy wrócą w wakacji.
U mnie kto nie został powiadomiony przez mamy, dowiadywał się w momencie jak dzwoniliśmy aby ustalić np nazwisko osoby towarzyszącej.
Na pewno istotne jest, aby do końca wakacji większość gości wiedziała kiedy jest data waszego ślubu.
Takie jest moje zdanie

styczniówka - Sro Cze 04, 2008 10:47 pm

Dziękuję za pomoc. W takim razie biorę się za produkcję zaproszeń, bo to troszkę potrwa :)
kryszka - Czw Cze 05, 2008 9:22 am

Nie wyobrażam sobie mieszkając za granicą przylatywać specjalnie rozdawać zaproszenia. Co innego jak jest się akurat w kraju i ma się czas to można rozdawać. Ale specjalnie? Nie, i chyba nikt tego nie oczekuje.

Mój brat z bratową mieszkają za granicą i na wesele po prostu zapraszali osobiście rodzice, bez Młodych. Oni zaprosili kilka osób, korzystając z okazji kiedy akurat byli w kraju.

klarysa - Czw Cze 05, 2008 9:16 pm

a ja nie wyobrazam sobie poswiecic 1 dnia na jedna rodzine. wtedy na pewno bysmy nie zdazyli. w weekend to po kilka zaproszen rozdawalismy. w ciagu tygodnia 1 na wieczor. ludzie rozumieli, ze nie mozemy spedzic z nimi calego dnia tylko zostajemy 1-2 godz. nawet sami sie nas pytali czy nie musimy juz pedzic do kogos nastepnego ;)
ale to chyba zalezy od tego ile kto ma czasu. my z narzeczonym mielismy 1 dzien w tyg i wieczorami 1godzinke. a potem to juz tylko 1dzien w tyg, bo tylko tyle sie widzimy.

Emi - Pon Lip 14, 2008 6:16 pm

My mamy akurat bardzo dobrą sytuację, jeśli chodzi o zaproszenia. Większość naszej rodziny mieszka w Łodzi, a pozostali bardzo blisko. Mamy kilka osób za granicą i niedaleko Wrocławia, ale tam to już wysyłamy zaproszenia pocztą.
Marika007 - Wto Sie 05, 2008 12:37 pm

;) Jeśli chodzi o nas, to zaproszenia zaczniemy rozdawać sporo wcześniej, a mianowicie już w styczniu 2009 (slub dopiero w sierpniu). Przyczyną jest jednak to, że mój luby będzie w kraju tylko w styczniu, a potem dopiero przyleci tuż przed ślubem. Rodzinie napewno chcemy wręczyć zaproszenia osobiście we dwoje. Znajomym bede mogła juz sama wreczyć troszke później. Być może to jest naprawde wcześnie, ale sierpień jest miesiącem urlopowym i popularnym jeśli chodzi o śluby, a nie chcialabym sytuacji, że ktoś nie przyjdzie do mnie na ślub, bo ktoś inny da mu przede mna zaproszenie i pójdzie tam gdzie był poproszony jako pierwszy. Myślę jednak, że jak zaproszenia da się 3-4 miesiące przed ślubem, :D to też wystarczy w zupełnośći.
fastyna - Wto Sie 05, 2008 1:05 pm

my mamy ślub w sierpniu 2009 i planujemy zacząć rozdawać zaproszenia w okolicach kwietnia - maja
agunia84 - Wto Sie 05, 2008 7:27 pm

My zaproszenia na ślub (kwiecień) rozdawać będziemy w marcu.
Niebieskooka - Wto Sie 05, 2008 7:38 pm

my mamy ślub w lipcu ( w połowie) i zaproszenia zaczniemy rozdawać w maju :razz: tak mysle, że każdy musi mieć ze 2 mies, żeby się oswoić w myslą, kupić ciuszki i wziąść wolne na poniedziałek :wink:
podrozniczka - Nie Sie 31, 2008 1:59 am

My mielismy slub w sierpniu. Czesc rodziny i znajomych znala date slubu wiec zaproszenie bylo tylko uzupelnieniem. Generalnie wyslane byly 3 miesiace przed slubem.
anuszkaa - Pią Kwi 01, 2011 9:00 am

my mamy slub pod koniec czerwca, a zaczelismy zapraszac gosci na poczatku marca. Chcialabym skonczyc na koniec kwietnia, ale nie wiem czy to sie uda. Ale najwazniejsze, ze juz wszyscy sa powiadomieni o weselu.
asiaj2001 - Pią Kwi 01, 2011 11:32 am

My mamy w połowie września i kiedy uważacie że powinniśmy zacząć prosić? Zaproszenia już mamy :) chciałam skończyć zapraszać koniec czerwca początek lipca za wcześnie? Ale kiedy zacząć? Większość mojej rodziny wie o weselu nie wszyscy wiedza ze strony Pana Młodego.
sloneczkoo - Sob Kwi 02, 2011 3:38 pm

anuszkaa napisał/a:
my mamy slub pod koniec czerwca, a zaczelismy zapraszac gosci na poczatku marca

dokładnie tak samo jest u nas ;)
do końca kwietnia będą już wszyscy poproszeni :)

tulipan87 - Sob Kwi 02, 2011 4:01 pm

asiaj2001 napisał/a:
My mamy w połowie września i kiedy uważacie że powinniśmy zacząć prosić

My mieliśmy ślub pod koniec września, a zapraszać zaczęliśmy na początku maja. Korzystaliśmy głównie z weekendów, ale czasu mieliśmy sporo więc pośpiechu nie było.
W połowie lipca mieliśmy już gości zaproszonych( ok.150 osób).

Magdzik - Sob Kwi 02, 2011 5:27 pm

Myślę, że tak około 3 albo 4 miesiące wcześniej wystarczy. Chyba, że akurat u kogoś, kogo rzadko widujemy jesteśmy, to można dać wcześniej przy okazji ;)
ava - Sob Kwi 02, 2011 6:37 pm

My mieliśmy ślub 5 września, pierwsze zaproszenia rozdaliśmy 13 czerwca, a goście i tak byli zdziwieni, że tak wcześnie :o Ostatnie zaproszenie poszło dosyć późno, bo ok. 10 sierpnia.
All-me - Pią Lip 01, 2011 7:24 pm

Na razie w planach mam aby zacząć zapraszać gości na wesele w lutym czyli 4 miesiące przed ślubem...tym bardziej, że będziemy mieli na zapraszanie tylko weekendy.
turecik - Pon Lip 04, 2011 5:44 pm

My mamy ślub na początku października, pierwsze zaproszenia rozdaliśmy pod koniec czerwca :)
debiecm - Pon Lip 11, 2011 2:31 pm

Najlepiej 2 tyg. przed
Alizze - Czw Mar 01, 2012 10:44 am

Własnie miałam podobny problem ,kiedy powinno zawiadomić się gości
o uroczystości weselnej i też wydaje mi się że 3-4 miesiące wcześniej jest odpowiednim terminem przecież goście tgeż muszą się przygotować

Gahanova - Pią Mar 02, 2012 1:57 pm

My bedziemy rozsylac wlasnie 3-4 miesiace przedslubem. Chcialam juz w lutym zaczac (troche ponad 4 miesiace), ale zaproszen jak nie bylo tak nie ma, wiec czekam...
Gacjusz_pl - Pon Sie 27, 2012 5:19 pm

Z tego co pamiętam to u nas było to dokładnie 3 miesiące przed ślubem i to wydaje mi się jak najbardziej odpowiedni okres czasu.
Klaudia_ - Wto Lis 20, 2012 4:59 pm

3 - 2 miesiące przed ślubem zaproszenie na ślub + wesele, a miesiąc przed ślubem zaproszenie na sam ślub.

Pół roku przed ślubem można wysłać Save the date żeby zaproszeni goście już wcześniej zarezerwowali ta datę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group