Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kupno stroju ślubnego - Uszycie sukni - polećcie krawcową

muzzle - Nie Cze 05, 2005 12:06 pm
Temat postu: Uszycie sukni - polećcie krawcową
DZIEWCZYNY POMOZCIE!

:?

CZY ZNA KTOS DOBRA KRAWCOWA W LODZI, LUB SALON ZAJMUJACY SIE SZYCIEM SUKIENEK?

:roll:

BARDZO PLINIE POTRZEBUJE!

POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE!!!

kryszka - Nie Cze 05, 2005 9:25 pm
Temat postu: Uszycie sukni
Ja swoją szyłam na Więckowskiego 1 (dawniej Piotrkowska 80) - salon Małgorzata i jestem bardzo zadowolona. :)



Ale generalnie w każdym mniejszym sklepie z sukniami, bo trudno nazwać je salonami w tradycyjnym tego słowa znaczeniu :wink: uszyją ci suknię wg Twojego własnego projektu.

Przejrzyj tematy "z krawcową" w tytule - znajdziesz tam kilka namiarów na krawcowe specjalizujące się w szyciu sukni ślubnych.

Kot - Pon Cze 06, 2005 9:51 am

Ja będę miała uszytą suknię. Pojechałam w tym celu do Sulejowa na Podklasztorze. Tam ma pracownię pani, która wstawia suknie do salonów w Łodzi ale szyje też wedługo projektów. Jeśli nie przeszkadza ci, że to pod Łodzią to daj znać a prześlę ci dokładne namiary.

Moją suknie ma uszyć w przeciągu trzech tygodni, także tempo ma ekspresowe.
I tak się ze mną umówiła, że jeśli to nie będzie to o czym marzę to nie muszę tego brać, ona to po prostu wstawi do sklepu :D

Teraz czekam. W przyszły weekend miną akurat trzy tygodnie i się okaże czy to jest to

Kasiawka - Pon Cze 06, 2005 10:28 am

To się nieźle Kot wzięłaś za przygotowania jak sama suknia ma być gotowa tak szybko :mrgreen:
Kot - Pon Cze 06, 2005 10:34 am

Hm ja wcale nie nalegałam, żeby to było tak szybko. Poprostu pojechała do Sulejowa, obejżałam setki zdjęć i katalogów oraz suknie, które czekały na odbiór u tej pani. No i ustaliłyśmy wygląd mojej.

Podoba mi się też cena sukni 900 złotych i to że w prezencie ostaje się welon i rękawiczki (tyle że ja nie planuję wkładać rękawiczek).

Najbardziej cieszę się, że nie mószę w ciemno płacić żadnej zaliczki. A jak się okaże że się nie zrozumiałysmy to też się nic nie stanie po prostu nie biorę sukni i już.

Za 2 tygodnie powinny być już gotowe moje buty i wtedy pojadę obejrzeć suknię - pani bedzie moga wtedy dpasować długość :D

joanna_25 - Pon Cze 06, 2005 11:19 am

Kot napisał/a:
Za 2 tygodnie powinny być już gotowe moje buty i wtedy pojadę obejrzeć suknię - pani bedzie moga wtedy dpasować długość :D


Kot-ku :) To buty zamawiałaś u szewca?To pewnie beda jakieś oryginalne?Jak można wiedzieć to napisz jak będą wyglądały.

I koniecznie napisz jak obejrzysz swoją suknię czy wszystko ok.

Kot - Pon Cze 06, 2005 11:24 am

Dam ci znać jak poszło :D A buty będą z białej satyny


joanna_25 - Pon Cze 06, 2005 11:42 am

No fajne.Hm...ciekawe jak u mnie będzie z butami.Bo muszę mieć na płaskim obcasie a nie ma dużego wyboru takich :(
No ale widzę że poważnie się wziełaś za przygotowania.A martwiłaś się że nie zdążysz...ja też muszę się w końcu wziąć do roboty bo jeszcze nic nie mam :smut:

Kot - Pon Cze 06, 2005 11:47 am

Spokojnie, mój przypadek pokazuje tylko, że wszystko jest możliwe i wszystko można dużo szybciej zorganizować. Poza tym ja akurat będę się przebierała podczas wesela, jak już o tym wcześniej pisałam, także przedemną jeszcze poszukiwania 2-giej sukni (bo buciki też już są upatrzone :wink: )
kryszka - Pon Cze 06, 2005 3:59 pm

:mlotek: Halo babeczki! Proszę nie odbiegać od tematu. Dziewczyna szuka porady, o Waszych przygotowaniach można poczytać w innych tematach.
strawberrytea - Wto Lip 19, 2005 8:57 pm

czy ktoś kto już ma gotową, uszyta suknię, może polecić jakieś miejsce żeby tam uszyć? Mnie się na razie spodobały 3 miejsca: Loris na Jaracza, Panna Młoda na Piotra Skargi (w odróżnieniu od **** w Gracji obok) i taki salon na Piotrkowskiej w bramie zaraz przy Narutowicza Możecie coś doradzić???
joanna_25 - Sro Lip 20, 2005 11:08 am

strawberrytea napisał/a:
) i taki salon na Piotrkowskiej w bramie zaraz przy Narutowicza Możecie coś doradzić???


Czy Tobie chodzi o Wenus?Jak dla mnie to strzasznie kiczowate są suknie w tym salonie.Ja bym się raczej nie zdecydowała na szycie tam mojej.
Hm...chyba że nie widziałam wszystkiego i mają tam jakieś fajne...

strawberrytea to Ty chcesz uszyć suknie według własnego projektu?Bo jeśli tak to chyba taniej będzie u krawcowych a nie w salonach ślubnych.
A praktycznie w każdym salonie można uszyć swoją suknię.
Zajrzyj na ul.6 sierpnia przy Piotrkowskiej.Tam też dosyć tanio szyją.

strawberrytea - Sro Lip 20, 2005 11:42 am

Możliwe że to Wenus. Co do ceny to i tu i na Górniaku panie mówią o cenie ok 1200 zł więc myślę że to niedużo. Natomiast w Loris jest już drożej no i chciałam się dowiedzieć czy warto...
Filomena - Sro Lip 20, 2005 11:48 am

Odbieram suknie z Loris w sobotę. Jak dotąd jestem zadowolona. Materiały, z których szyją wyglądają na dobre gatunkowo. Wykonczenie też jest porządne. Poczytaj sobie na forum wątki z opiniami o salonach i o szyciu sukni w Loris. Tam już też się wypowiadałam.
kryszka - Sro Lip 20, 2005 12:44 pm

strawberrytea napisał/a:
Możliwe że to Wenus. Co do ceny to i tu i na Górniaku panie mówią o cenie ok 1200 zł więc myślę że to niedużo.

Zajrzyj do pani Małgorzaty, którą polecam na początku wątku. Za taką cenę też uszyje ci super suknię. :)

strawberrytea - Sro Lip 20, 2005 2:29 pm

dziekuję Z pewnością tam zajrzę :)
maliga - Wto Sie 16, 2005 12:37 pm

Ja w czwartek idę odebrać suknię, szyta była w "salonie" Anna Maria na Wschodniej. Z całą pewnością mogę polecić to miejsce! Pani jest wielką profesjonalistką, ma tzw "oko" i szyje cudnie. Dodatkowo miałam chyba z 5 przymiarek bo cały czas chudłam i nie można było ustalić "ślubnych" wymiarów, co więcej idę jeszcze jutro na przymiarkę i już zapowiedziałam pani, że będzie musiała zwęzić i nie ma z tym problemu. Naprawdę warto, halkę i rękawiczki dostaję gratis.
monique - Wto Sie 16, 2005 12:43 pm

joanna_25 napisał/a:
strawberrytea napisał/a:
) i taki salon na Piotrkowskiej w bramie zaraz przy Narutowicza Możecie coś doradzić???


Czy Tobie chodzi o Wenus?Jak dla mnie to strzasznie kiczowate są suknie w tym salonie.Ja bym się raczej nie zdecydowała na szycie tam mojej.
Hm...chyba że nie widziałam wszystkiego i mają tam jakieś fajne...

strawberrytea to Ty chcesz uszyć suknie według własnego projektu?Bo jeśli tak to chyba taniej będzie u krawcowych a nie w salonach ślubnych.
A praktycznie w każdym salonie można uszyć swoją suknię.
Zajrzyj na ul.6 sierpnia przy Piotrkowskiej.Tam też dosyć tanio szyją.


Jeżeli mówimy o piotrkowskiej 50 to ja tam szyłam i jestem baaardzo zadowolona. Może na wystawei nie maja imponującej kolekcji , przejrzałam mnóstwo zdjęć sukni i kobitki doradziły mi fachowo. Zaznaczyłam że w trakcie mogą byc jeszcze jakies zmiany i zgodziły się. Na szczęście zmian nie było. A zadowolona jestem bardzo. Więcej o mojej sukni: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2734

misia-misia - Czw Kwi 27, 2006 8:04 pm
Temat postu: Re: suknia
KOCIAMBERS napisał/a:
ja też nie kupiłabym sukni bez przymiarki na ślepo,ale ta krawcowa ogłaszająca się w Allegro, ma pracownie w Pabianicach.więc to jest rzut beretem od Łodzi. umówiłam sie na spotkanie i w ciagu tygodnia mi ją uszyje.zdjęła ze mnie miare, szwaczka jest na miejscu i widzialam jak moja suknia powstaje.do sukni jako gratis mam ładny welon, podwiązke, rękawiczki i szal. do gorsetu mozna wybrac samemu aplikacje lub inne ozdoby.naprawde jestem bardzo zadowolona!!!! cena tej sukni w Łodzi i Tomaszowie Maz. jest taka sama (1900zł) a tu 800zł !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja miałam u niej kupić suknię ślubną tylko ze z haftowanym gorsetem. Ta sama cena czyli 800zł.

Ale rozmyśliłam się...dlaczego?

Po pierwsze : zadałam tej pani pytanie czy możliwe jest przesłanie próbki materiału. Owszem było możliwe ale tylko wtedy gdy ja jej wyslę znaczki zwrotne !

Po drugie : oburzył mnie nietakt i ... nie wiem jak to określić.
Poprostu wysłałam jej wymiary a ona powiedziała że na moje wymiary to 10% więcej trzeba doliczyć no i "delikatnie" spytała się czy aby nie jestem w ciąży bo mam tak nietypowe wymiary.... Hmmm nie wiem co mysleć

Po trzecie : zgodziłam się z opinią forumek ze suknia ta jest oklepana i lepiej wybrać coś innego. No ale jeśli komuś się podoba to ok.

Dlatego tez zostałam bez sukni.
Ale loś sie uśmiechnąłi na Allegro znalazłąm rewelacyjna pracownię krawiecką która uszyła mi śliczną suknię ślubna na moje wymiary bez dopłaty, mało teko bezinteresownie na własny koszt wysłali mi próbki materiałów.... Dbają o klieta.
No a cena...połowe tego co tamta 279zł.
Za te pieniądze mam piękną suknię, gratis szal do niej oraz torebkę. Zyć nie umierać :rotfl:

adriannaaa - Pią Kwi 28, 2006 7:30 am

Cytat:
misia-misia napisała : Po pierwsze : zadałam tej pani pytanie czy możliwe jest przesłanie próbki materiału. Owszem było możliwe ale tylko wtedy gdy ja jej wyslę znaczki zwrotne !

Po drugie : oburzył mnie nietakt i ... nie wiem jak to określić.
Poprostu wysłałam jej wymiary a ona powiedziała że na moje wymiary to 10% więcej trzeba doliczyć no i "delikatnie" spytała się czy aby nie jestem w ciąży bo mam tak nietypowe wymiary.... Hmmm nie wiem co mysleć


no to się nazywa "dbać o klienta":/
nie dziwię się, że zrezygnowałaś. Pozat ym, sądzę, że te firmy mają i tak dość dużą przebitkę na owychsukniach, i wołanie 10% więcej, bo rozmiar to nie S,czy M jest drobną przesadą, że użyję takiego eufemizmu.

Kasiawka - Pią Kwi 28, 2006 8:56 am

Misia dobrze że zrezygnowałaś za wczasu,a z taką krawcowa lepiej w interesy nie wchodzić, bo slub jest stresujący sam w sobie i dodatkowych problemów typu uszyje, nie uszyje, za ile nie potzreba.
Najwazniejsze, że już masz suknie, a że za taką kwotę, ech mąż będzie miał z Ciebie pociechę taka oszczędna żona :mrgreen:

misia-misia - Pią Kwi 28, 2006 9:31 am

Ja też się cieszę że zrezygnowałam z tej krawcowej .

Na to miejsce wybrałam inną krawcową z Pracowni Krawieckiej M&R w Gostyninie.

Też bałam się jak diabli, bo w końcy wysyłasz tylko wymiary a dostajesz gotową suknię.

Muszę powiedzieć że przeżyłam szok jak zobaczyłam gotową suknię.

Na zdjęciu w necie była taka... skromniutka
Jak ja założyłam suknię...szok ale na szczęście pozytywny!
Normalnie super. Gorset leży idealnie, suknia się pięknie układa.
A odszycie... nie jak z pracowni krawieckiej (bez metek, rozmiarówki itd. )
Normalnie metki wszyte z logo firmy, wszyta metka z rozmiarem, metka jak prać. Tak jak w sukniach z salonu.

Jak zrobię zdjęcie to wstawię na forum.

Elegancko zapakowana przesyłka, dołączony wieszak na suknię, worek na suknię by sie nie brudziła ani nie kurzyła.
Poprostu super.

Gdyby ktoś z was chciał namiary na pracownię podam je na priv albo dam link na ich stronę internetowa bądz na ofertę allegro.

Naprawdę polecam.

A suknia naprawdę nie wygląda na 279zł ale conajmniej na 800-900zł

Aha. gdyby któraś z was chciała tanio uszyć suknię to mam równiez namiar na krawcową spod Krakowa która szyje suknie (podobno) tylko za 600zł bez względu na wzór sukni czy ilość matriału.Mało tego krawcowa ta może zaprojektować nam suknię. W tym celu nalezy napisać kilka słów o sobie a ona pod nasz sposób bycia, charakter zaprojektuje suknię. I to wdszystko za 600zł.tak pisze na jej stronce internetowej.
I tu również wysyłą się tylko wymiary.
Gdyby któraś z was chciała to priv.

bety2006 - Wto Maj 02, 2006 8:39 am

Kot napisał/a:
Teraz czekam. W przyszły weekend miną akurat trzy tygodnie i się okaże czy to jest to


Cześć! A mnie mogłabyś przesłać namiary na Sulejów? Na razie i tak w ogóle nie mam pomysłu na suknie, musze chyba najpierw poprzymierzać w jakiej będzie mi najlepiej, a póżniej z jakimś przybliżonym pomysłem udać się do krawcowej?! :mur:

kryszka - Wto Maj 02, 2006 11:02 am

Dokładnie - musisz najpierw poprzymierzać różne fasony i modele, żeby wiedzieć w czym się czujesz najlepiej. :)
agulus - Sro Maj 03, 2006 10:41 pm

ja polecam krawcowa ze Wschodnej duzo moich kolezanek szylo tam suknie i byly bardzo zadowolone
ja ide na pierwsza przymiarke w ponidzialek to zdam relacje jak bylo :hyhy:

Lamia_Kiren - Pią Gru 01, 2006 3:18 pm
Temat postu: Dobra krawcowa, która uszyje suknie ze zdjecia
Witam,

Nie wiem, czy wstrzeliłam sie w dobry dział, ale poszukuję krawcowej, która umiałaby uszyć suknie na podstawie jej zdjęcia. Dokładnie chodzi o suknię Cosmobella 7061.
Jeżeli znacie jakieś krawcowe lub same macie doświadczenia z szyciem sukienek na podstawie fotek, proszę, podzielcie się swoim doświadczenie :) .

Pozdrawiam

szczako - Pią Gru 01, 2006 3:23 pm

poczytaj wyżej, może znajdziesz jakieś namiary.
Filomena - Pią Gru 01, 2006 3:34 pm

Jak szukałam swojej, widziałam w Loris na manekinie suknię uszytą na wzór tej właśnie Cosmobelli. Wg mnie udana praca. Dlatego też m. in. zdecydowałam się szyć swoją właśnie tam. Co prawda było to już 2 lata temu, bo suknię zamawiałam ze sporym wyprzedzeniem.
emilkaa - Pią Gru 01, 2006 10:15 pm

W Loris szylam swoja suknie na poprawiny wg wlasnego projektu... rowniez polecam goraco! :D
sylwia - Pią Gru 01, 2006 10:35 pm

Znam dobrą krawcową która szyje suknie ślubne ale jest z torunia, i wiele moich znajomych czy rodzina przynosiła zdjęfcia i była tak jak ze zdjęcia.
555 - Nie Gru 17, 2006 9:37 pm

ja poprosze o namiary na dobra krawcowa najchetniej Lodz lub okolice (nie musi byc krawcowa od sukien slubnych - ja nie chce tradycyjnej sukni)..
jesli jest taka mozliwosc, to prosze o pw..

karotomka - Wto Sty 30, 2007 10:44 am
Temat postu: szukam MEDALOWEJ krawcowej
witam,
szukam DOBREJ (rzeczywiscie sprawdzonej i poleconej)krawcowej z Lodzi lub okolic w zwiazku z checia (uparlam sie i to juz postanowione:)uszycia pieknej sukienki slubnej (szczegolny material!!sam kroj sukienki bardzo prosty,delikatny,zwiewny,prosty,bardzo kobiecy),wklejam zdjecia kiecki prezentowane na modelce(w paromiesiecznej ciazy)
PROSZE POMOZCIE!

http://img230.imageshack....smarried5mw.jpg

http://www.condenast.co.u...edding06RxB.jpg

[ Dodano: Wto Sty 30, 2007 10:46 am ]
wklejam fotki raz jeszcze:)

http://img230.imageshack....smarried5mw.jpg

http://www.condenast.co.u...edding06RxB.jpg

Lamia_Kiren - Nie Lut 11, 2007 12:54 pm

Witam, :) ,

Wczoraj kupilam swoją wymarzona Cosmobelle 7061, ale niestety rozmiar 6, używana. Musze ją zmniejszyć, nie wiecie, czy te pracownie, np. Loris przyjmuja suknie z zewnatrz do przeróbki?

Dzieki za jakies info :)

Pozdrawiam :)

karszym - Czw Kwi 19, 2007 11:22 pm

Witam,

pozwolicie, że teraz ja napiszę swoje wrażenia na temat zakupu sukni ślubnej.

Na początku chodzialam od salonu do salonu. Szukalam tej jedynej, ale wszytkie suknie wydawaly mi się bardzo podobne i oklepane. Ponieważ w większości salonów byly podobne suknie i katalogi, niestety żadna gotowa suknia nie "powalila mnie na kolana", zdecydowalam się stworzyć swoją wlasną kreację. Dlatego szukalam, salonu który by spelnil moje wymagania. Znalazlam

Skorzystalam z uslug firmy "Joanna" w Łodzi. Przemila obsluga, kobiety znają się na swojej pracy, potrafia naprawde doradzić. Uwzględniają każdą prośbę, sugestię co do fasonu, materialu sukni. Wykonują szkic sukni.

Zaprezentowalam swoj projekt, po kilku wspolnych poprawkach zostal zaakceptowany.

Jako ciekawostkę dodam, że tydzień przed ślubem podjelam decyzje, że chce niestandardowe rękawiczki .... i nie bylo problemu z realizacją zamówienia.


Pozdrawiam
Karolina

gosc - Sob Kwi 21, 2007 12:22 am

Karszym gratuluję udanego "polowania" na suknię. Ja miaŁam bardzo podobne odczucia po spacerrze po salonach. ?aŁuję, że nie weszŁam do Joanny choć mijaŁam ją kilkakrotnie.
Koniec końców zamówiŁam suknię w dość podobny sposób, co Ty, tyle tylko, że pracowaŁam na istniejącym wzorze. Choć myślę, że "moja" moja pracownia też podjęŁaby się uszycia suknie wg projektu klienta.

=MiLi= - Czw Maj 17, 2007 8:47 am

A czy któraś z was szyła może suknię u Pani Aliny z Gadki Starej? bo ja właśnie tam będę miała szytą i chciałabym poznać Wasze opinie...
żabeczka - Sob Cze 16, 2007 11:15 pm

dziwczyny, mam do Was prośbe polećcie mi krawcową lub salon, który uszyje mi suknie. Zrobi to profesjonalnie i oczywiście nie zedrze ze mnie ostatniej złotówki:)
gosc - Nie Cze 17, 2007 12:34 pm

?abeczka poczytaj powyższe posty i odwiedź salony, które są polecane :D
kalina - Sro Sie 22, 2007 12:09 pm

hej dziewczyny !
Czy któraś z Was szyła sobie albo szyje ( oprócz kryszki :) ) sukienkę w salonie Małgorzata w Łodzi ?? ? Zamierzam tam uszyć swoją sukienkę, ale chciałabym poznać więcej opinii na temat tej krawcowej...
pozdrawiam !

pscoolka - Pon Paź 15, 2007 4:47 pm

ja bede miala prawdopodobnie szyta sukienke w Wenus na Piotrkowskiej. Pochodzilam sobie poprzymierzalam az namierzylam swoja faworytke. Niestety cena jak dla mnie troche za wysoka bo 2200zlotych. Poszlam ze zdjeciem tej sukienki do Wenus i tam mi ja uszyja za polowe ceny.Panie bardzo mile i profesjonalistki:)
gebka - Wto Paź 16, 2007 9:23 am

J tez szyłam suknie ale w Pabianicach
Anuszka - Pon Paź 22, 2007 1:31 am

Ja uszylam suknie w salonie Malgorzata, ktory BYL przy Wieckowskiego. "Byl", bo Pani Malgosia zwinela interes i chce wyjechac. Ale mowila, ze wroci, tylko nie wiadomo kiedy:)

Wlasciwie mialysmy z mama szczescie, bo zalapylysmy sie na ostatni gwizdek - ostatnie poprawki robila juz w zaprzyjaznionej pracowni, po zamknieciu swojego salonu.

Ale sukni wyszla pierwszorzednie, wszystko rowniutko i od raz wiedziala o co mi chodzi (przyszlam do krawocwej ze swoim projektem narysowanym na kartce:) Wiedzialam, ze swojej wymarzonej sukni nie znajde w salonie, bo jak dla mnie wszystkie salonowe suknie sa na jedno kopyto i maja te okropne marszczenia spiete paskudztwem, przypominajacym kwiatek - co kto lubi, ja akurat nie bardzo...) No mam dosc specyfinczy gust:)

Pani Malgosia wcelowala w niego w 100%. Jestem bardzo zadowolona. Jezeli kiedys wroci do Lodzi i traficie na nia przypadkiem, to mozecie szyc u niej bez wahania. I do tego wcale nie wychodzi drogo!

EwaM - Pon Paź 22, 2007 2:42 pm

A może się pochwalisz i wkleisz gdzieś zdjęcie?
Anuszka - Pon Paź 22, 2007 11:07 pm

EwaM napisał/a:
A może się pochwalisz i wkleisz gdzieś zdjęcie?


Na razie nie mam zadnych zdjec, ale po slubie pochwale sie na pewno:)

szept - Sro Mar 05, 2008 2:39 pm

Czy któraś z Was szyła suknię w salonie-pracowni "Anna" przy ul. Piłsudskiego 124?
Bardzo mi zależy na Waszych opiniach.
A może wiecie gdzie można uszyć suknię?
Nie musi być bardzo tanio,ma być rzeczywiście super krawcowa.
Polecicie mi coś?

gosc - Sro Mar 05, 2008 7:55 pm

tutaj jest wykaz pracowni krawieckich - przejdź się, popatrz na propnowane modele. Opinie to jedno a wizyta i rozmowa z krawcową to drugie
szept - Pią Mar 07, 2008 10:10 pm

No tak,przejrzałam i : pracownia "Małgorzata" o której było najwięcej pochlebnych opinii już nie istnieje. Również "Anna
Maria" ze Wschodniej zwinęła się. Co prawda podano numer telefonu,zadzwoniłam,ale pani tak dziwnie wypytywała:" a skąd dzwonię,a skąd numer" :o Normalnie czułam się,jak bym robiła coś złego,a nie pytałam o szycie sukni :kwasny:

Czasu coraz mniej,a ja stoję w miejscu.


edit: pytanie o zakup koronek przeniosŁam do nowego wątku
Sajonara6

truskawka_ja - Sro Paź 08, 2008 8:06 am

Swoja suknie slubna szyje w salonie Loris na Jaracza 15. Panie bardzo miłe i rzeczowe, pomocne ale nie nachalne. Przyszłam ze swoim projektem, panie najpierw kazały mi zmierzyć pare sukienek, potem projekt zmodyfikowały wg wniosków które sama wyciągnęłam oglądając siebie w różnych fasonach.
Jestem bardzo zadowolona. Więcej napiszę po pierwszej przymiarce, którą będę miała w grudniu jak przyjadę na święta do Polski.

Starlet81 - Czw Paź 23, 2008 11:09 pm

Dziewczynki czy znacie jakąś dobrą krawcową która uszyłaby suknie tego typu:
EwaM - Sob Paź 25, 2008 11:17 am

Znam salon gdzie wszystko uszyją, bez fuszerki. Ale to daleko i niekoniecznie tanio. Wiadomo, za jakość i profesjonalizm się płaci. A dlaczego chcesz szyć? Nie da się kupić tych sukienek w Polsce czy są bardzo drogie? I ile kosztują?
Ewulusek - Czw Sty 29, 2009 7:03 pm
Temat postu: suknia do krawcowej
witam, znacie jakąś dobrą krawcową, która uszałaby sukienkę a la grecką..szukam właśnie takiej ale jak jest dobra góra to dół średnio i na odwrót, więc mam dwie suknie i chce z nich zrobić jedną:)
pomocy ślub w maju:)

kryszka - Czw Sty 29, 2009 7:07 pm

Ewulusek napisał/a:
witam, znacie jakąś dobrą krawcową, która uszałaby sukienkę

Istniał już wątek o polecanych krawcowach, więc przeniosłam Twój post tutaj - przeczytaj proszę posty wzwyż.

Dzesia - Wto Maj 12, 2009 9:26 am

A czy krawcowe, które polecacie (np. z Więckowskiego 1) podejmą się uszycia tylko bolerka? Mam problem ze znalezieniem odpowiedniego koloru i pomyślałam, że kupię materiał i zlęcę szycie krawcowej. Wtedy będę zadowolona z odcienia.
pearlania - Wto Maj 12, 2009 8:14 pm

Polecam z czystym sumieniem salon na Wenus na Piotrkowskiej 50 (w bramie) przy Narutowicza (nie mylić z salonem Venus na Piotrkowskiej przy Czerwonej)
W tym salonie tylko szyją suknie, nie mają własnych kolekcji do przymierzania, trzeba przyjść ze zdjęciem lub własnym projektem ale efekty są doskonałe a ceny są zaskakująco niskie, ja szyłam tam moją suknię i wyszła dokładnie taka, jak chciałam.

http://www.wenus.suknieslubne.be/

botmig - Wto Sie 04, 2009 11:37 am

szukam krawcowej która uszyje suknie ślubna farage i żeby było niedrogo pomocy!!!!
kryszka - Wto Sie 04, 2009 11:59 am

Botmig - przeniosłam Twój post do właściwego wątku, zapraszam do zapoznania się z nim. A na przyszłość proszę o korzystanie z wyszukiwarki.
Pusiak - Wto Sie 04, 2009 12:04 pm

botmig, poczytaj posty wzwyż, masz tu wymienione krawcowe, trzeba do nich znaleźć kontakt na Forum i zadzwonić - myślę, że żadna z Nas nie podejmie sie oceny, czy dana krawcowa poradzi sobie z uszyciem danego modelu :)
botmig - Wto Sie 04, 2009 9:50 pm

chodzi mi o taką krawcowa co uszyje dobrze a jest niedroga bo inne sobie biorą tyle co w salonie suknia już gotowa
risonia - Pon Lis 23, 2009 4:37 pm

pilnie potrzebny mi namiar ka krawcową która naniesie małe poprawki do mojej sukni ślubnej:)
marciami - Pon Sty 25, 2010 9:19 pm

rozumiem, ze do krawcowej moge iśc ze zdjęciem sukienki którą chcę? i moge sama zakupić materiał ?
owieczka_foto - Pon Sty 25, 2010 9:56 pm

marciami napisał/a:
rozumiem, ze do krawcowej moge iśc ze zdjęciem sukienki którą chcę?

ja tak zrobiłam
marciami napisał/a:
i moge sama zakupić materiał ?

moja krawcowa ma zaprzyjaźnioną hurtownię, więc zabrała mnie na zakupy i razem wybrałyśmy materiały.

Agata1234 - Pon Sty 25, 2010 10:32 pm

marciami napisał/a:
rozumiem, ze do krawcowej moge iśc ze zdjęciem sukienki którą chcę?
Moja koleżanka poszła do krawcowej ze swoim projektem sukienki, narysowanym i jej ją uszyła. Więc możliwe, ze ze zdjęcia również dałoby radę. W dzienniczku Agulki jest wymieniony sklep na ptaku, który szyje sukienki ze zdjęcia mozesz też tam zajrzeć.
marciami - Wto Sty 26, 2010 10:33 am

dzięki za informacje dziewczyny! :)
kfikfi - Sro Mar 24, 2010 9:33 pm

koleżanka szyła sukne w małym saloniku "anna" koło stadionu widzewa( ul.piłsudskiego), bez problemu szyją ze zdjęcia w katalogu czy z opisu :)
Margolcia TT - Czw Kwi 22, 2010 3:05 pm

Dzieki dziewczyny za namiary ..ja napewno skorzystam

Jeśli macie jeszcze inne informacje na temat KRAWCOWYCH to piszcie prosze:)

Ja i tak musze jeszcze przymierzyć choć pare typów sukien bo jeszcze wszystko przede mną..żeby sprawdzić w którym mi dobrze.

a'propos słyszałam o dobrej krawcowej w kaliszu..dobrej i niedrogiej:) tylko niestety dziewczyna która ma do niej namiary aktualnie wydaje na śwat dzieciątko wiec nie ma możliwości kontaktu, ale jak tylko bede cos wiedzieć to napisze

paulii - Wto Kwi 27, 2010 9:29 pm

kfikfi napisał/a:
koleżanka szyła sukne w małym saloniku "anna" koło stadionu widzewa( ul.piłsudskiego), bez problemu szyją ze zdjęcia w katalogu czy z opisu :)


A czy orientujesz się ile szycie kosztuje? wiem, zależy od sukni, no ale np. czy wiesz jakie jest minimum??

amaryll - Pon Maj 03, 2010 8:43 am

I ja zwracam się z ogromną prośba o przysłanie na maila jakiś namiarów na krawcową, muszę uszyć prostą długą suknię. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
Martyna2803 - Pon Cze 28, 2010 12:36 am

Poszukuję dobrej krawcowej, która skróci mi suknię. Dodam że suknia jest zrobiona z kilku warstw i chciałabym, żeby było to zrobione profesjonalnie.
amaryll - Wto Lip 13, 2010 5:58 pm

Szyłam suknię u krawcowej, która nie jest droga, jest sympatyczna i do tego dobrze szyje. Nie ma zakładu, szyje u siebie w domu. gdyby ktoś chciał namiary proszę pisać na priva.
Agnisia - Pią Lip 16, 2010 1:58 pm

Cytat:
Szyłam suknię u krawcowej, która nie jest droga, jest sympatyczna i do tego dobrze szyje. Nie ma zakładu, szyje u siebie w domu. gdyby ktoś chciał namiary proszę pisać na priva.

Czy to nie jest przypadkiem pani Wandzia?

aga-pce - Sob Lip 31, 2010 10:29 pm

Czy mogłabym otrzymać też namiar na tą krawcową p.Wandzię?

Mam jeszcze pytanie, może wiecie czy w salonie np Wenus (Piotrkowska 50) przerobią mi też suknię? czy oni tylko szyją na miarę całość?

Madlyinlove - Wto Sie 10, 2010 9:21 pm

A ja polecam panią Annę Rajską (ma swój salonik na Zgierskiej)
która uszyła mi cudną suknię wieczorową, a mojej koleżance ślubną

może samo miejsce jest nieco oldskulowe :wink: , ale ma to też swój urok

suknia była uszyta prędziutko i do tej pory cieszy me oczy oraz ciało :mrgreen:

2emi2 - Pią Sie 27, 2010 2:08 pm

Po przejrzeniu tematu postanowiłam wybrać się do p.Rajskiej w celu zwężenia i skrócenia sukni ślubnej. Pani mi odmówiła i powiedziała że to będzie za dużo pracy, że się nie opłaca itp. Zrezygnowana poszukałam innej krawcowej i trafiłam do p. Aliny Górskiej Zgierska 16 (mały salonik, koło jubilera na przeciwko Placu Kościelnego). Okazało się że p. Alina bez problemu podołała mojej sukni. Jest to przemiła osoba którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.
anooleczka - Wto Wrz 28, 2010 7:42 am

Ja poszukuje krawcowej ktora uszyje suknie wieczorowa (sukienke raczej) dla mojej babci. Ze wzgledu na to, ze z babcia ciezko jest jezdzic po salonach (87 lat) chcialabym, aby krawcowa przyjechala do domu.
Znacie kogos takiego??

Madlyinlove - Sro Wrz 29, 2010 12:52 pm

Nie sadzilam,ze to napisze,ale...


w tej chwili sukienka wieczorowa,ktora mam od pani Ani wydaje mi sie ...kiepsko uszyta


po prostu mam porownanie z kiecka od Magdy Nowickiej z Rebel Madness

Magda umie zrobic gorset,ktory nie tylko wyszczupli moje xxl cialo,ale podnosi biust

niestety w poprzedniej sukience takiego efektu nie ma,a gorset jest raczej bluzka z fiszbinami,splaszcza biust zamiast go podkreslac

takze jesli w tej chwili mialabym polecic krawcowa/projektantke to bezapelacyjnie jest to Magda!

sylwka27 - Nie Mar 27, 2011 6:38 pm

A co myślicie na temat salonu POEZJA??
Tam też podobno szyją suknie ze zdjęcia ;)
Jestem ciekawa jak to wszystko wygląda..
Pozdrawiam!!

ania2011 - Wto Kwi 12, 2011 8:53 pm

sylwka27 -ja swoja szyje w salonie Goddess. Byl on wczesniej na Sienkiewicza a teraz jest na Wschodniej (jak sie skreca z Narutowicza jest po lewej stronie tak mniej wiecej po srodku)
Suknie mozna tam zamowic wedlug wlasnego pomyslu -mozna dowolnie mieszac style, dodawac troche z jednej troche z drugiej sukni, itd. wszystko da sie zrobic
albo (co jest wersja o wiele tansza) wybrac jakis model, ktory maja na wyprzedazy i przerobic go wedlug wlasnego pomyslu

moja kolezanka miala tam robiona suknie slubna i na poprawiny. obie suknie wyszly super. moja jest w trakcie szycia i wlasnie czekam na efekt koncowy :)

paulii - Sro Kwi 20, 2011 12:22 pm

2emi2 napisał/a:
trafiłam do p. Aliny Górskiej Zgierska 16 (mały salonik, koło jubilera na przeciwko Placu Kościelnego). Okazało się że p. Alina bez problemu podołała mojej sukni. Jest to przemiła osoba którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

A wiesz może jaki czas potrzeba na skrócenie sukni?

2emi2 - Sro Kwi 20, 2011 10:35 pm

Z tego co pamiętam to chyba po ok 2 tyg. odebrałam suknię ale to pewnie zależy czy trafi się na sezon czy nie :)
Elma - Pią Wrz 09, 2011 1:18 am

Czy któraś z Was szyła może suknię (lub słyszała że ktoś szył) w Artystycznej pracowni Krawieckiej "First Fashion Studio" na Przybyszewskiego? U Pani Joanny Konopki? Proszę o radę :lol:
marta_rasta - Pią Lis 04, 2011 10:47 pm

Dziewczyny potrzebuje krwcowa badz jakis salon w ktorym skróca mi suknie...suknie cala jst dopasowana tylko jest za dluga. Suknia ma tren i koronke na dole.
Wiecie kto moglby mi ja dobrze skrócic? zalezy mi aby bylo to profesjonalnie zrobione :roll:

M4rcysi4 - Pią Lis 04, 2011 11:10 pm

marta_rasta, myślę że najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby samej przejść się po salonach i zapytać jak oni to widzą i od razu zapytać o cenę. W salonach na pewno już nie raz spotkali się z koronkową suknią więc powinni pomóc, aczkolwiek każdy może mieć swoje sposoby lepsze lub gorsze, droższe lub tańsze. Powodzenia ;)
marta_rasta - Pią Lis 04, 2011 11:19 pm

Dzwonilam do kilku salonów i uslyszalam ze nie przerabiaja nie swoich sukienek :( i juz sama nie wiem co mam zrobic
M4rcysi4 - Pią Lis 04, 2011 11:23 pm

Patrz jakie cwaniaki :roll: No nie wiem to dzwon jeszcze do tych, do których nie dzwoniłaś. Ja niestety krawcowej Ci nie polecę, bo nie jestem z Łodzi.
e_linka2 - Sob Lis 05, 2011 5:33 pm

Kiedy szukałam swojej sukni znajoma polecała mi krawcową na ul. zgierskiej (nie pamiętam niestety numeru, ale jej zakład znajduje się po lewej stronie ulicy jakbyś szła od rynku bałuckiego w kierunku placu wolności). Wiem, że przerabia ona sukienki lub szyje je. Może wybierz się tam i poszukaj - na pewno uda Ci się znaleźć ten salonik.
marta_rasta - Sob Lis 05, 2011 5:51 pm

W poniedzialek postaram sie poszukac dzieki :)
zdenek3 - Czw Mar 01, 2012 7:38 pm

w Ksawerowie jest Pani która szyje z katalogu... Mamy bardzo pozytywne doświadczenia z nią.
Rusałka_Maja - Czw Cze 14, 2012 11:37 pm

Szaleję za taką suknią (załącznik) ale zastanawiam się czy trudno by coś takiego uszyć, w sumie na zdjęciu nie widać dobrze detali ":/ poza tym tyle tych krawcowych - ta pani Małgosia faktycznie już się zwinęła? A może wy w poszukiwaniu sukni dla siebie widziałyście coś w podobie??
malinka1987 - Sro Lip 18, 2012 12:11 pm

Ja szaleję za kolorową suknią, a u nas to rzadkość, więc również rozglądam się za krawcowymi. Problem jest jednak w tym, że mam wątpliwości, że jak zacznę ją szyć to na mnie już mi się tak nie będzie podobać...kurczę lepiej krawcowa czy coś gotowego? Bywają w Łodzi i okolicach kolorowe suknie ?
Dorotka_ - Sro Lip 18, 2012 1:15 pm

W Sieradzu jest dobra krawcowa, P. Wiesława Misiak. Ma spore zaplecze krawieckie i sukienki szyje rewelacyjne. Tyle mogę polecić :)
malinka1984 - Sro Lip 18, 2012 10:26 pm

malinka1987 napisał/a:
Bywają w Łodzi i okolicach kolorowe suknie ?
siostra na Piwnej w Lisa Ferrera zobacz. http://www.lisaferrera.eu/
myszeczka2009 - Czw Gru 13, 2012 7:53 am

Cześć :)
Dziewczyny powiedzcie mi gdzie znajdę sprawdzoną i dobrą krawcową? Nie chodzi mi o to, żeby mieć taniej. Potrzebuję, żeby uszyła mi sukienkę taką jak ja chcę, ponieważ zeszłam już pełno salonów w Łodzi, a nadal nie mogę znaleźć sukienki, którą sobie upatrzyłam w katalogu.
Będę wdzięczna za każdą pomoc! :)

[ Dodano: Wto Gru 18, 2012 5:44 pm ]
Bardzo proszę was o pomoc w znalezieniu odpowiedniej krawcowej :) Jeśli jej nie znajdę to będę musiała kupić sobie sukienkę, z której będę nie zadowolona. Mojej sukienki nie mogę znaleźć w żadnym salonie!! :( :( :(

lelewelka - Nie Gru 30, 2012 8:30 pm

Ja niedawno otrzymałam wycenę sukni, którą chciałabym uszyć ma wyglądać mniej więcej tak

ale góra ma mieć ramiączka. Cena dość atrakcyjna. Chciałabym jednak zapytać czy któraś z obecnych szyła w firmie zaprojektujsuknie.pl cokolwiek? Czy jesteście zadowolone.
Ja na pewno będę szyć suknię, bo po prostu nie ma takiej gotowej, która by mi się podobała- jeśli ma fajną górę, to dół mi nie odpowiada i na odwrót.

Rusałka_Maja - Wto Sty 01, 2013 1:42 pm

lelewelka napisał/a:
Ja na pewno będę szyć suknię, bo po prostu nie ma takiej gotowej, która by mi się podobała- jeśli ma fajną górę, to dół mi nie odpowiada i na odwrót.


Też tak miałam, ale bałam się nieznanego efektu końcowego pracy krawcowej i jednak starałam się przymierzać i w końcu znalazłam tą jedyną :)

Masz jeszcze dużo czasu znajdziesz na pewną tą która Cię zauroczy :)

kolebolek - Pią Sty 04, 2013 3:05 pm

czy mogłybyście podzielić się informacją, może być jakiś przedział, ile kosztuje uszycie sukni? i ile przed mniej więcej wypadałoby wybrać się do krawcowej, żeby zdążyła:P
lelewelka - Sob Sty 05, 2013 12:22 pm

kolebolek napisał/a:
czy mogłybyście podzielić się informacją, może być jakiś przedział, ile kosztuje uszycie sukni? i ile przed mniej więcej wypadałoby wybrać się do krawcowej, żeby zdążyła:P

Moja będzie kosztowała 2500zł, natomiast zaczynam ją szyć w połowie przyszłego roku. Też jestem ciekawa ile to trwa, dlatego zaczynam na 10 miesięcy przed ślubem, w razie gdyby coś poszło nie tak

wwweronika - Pon Sty 28, 2013 3:37 pm

Dziewczyny, a moze ktora polecic sprawdzona pracownie sukien w Lodzi? Jestem z innego miasta, dlatego nie znam tak naprawde zadnej, a slub w sierpniu, wiec czas zaczyna gonic :)
kaledonia - Pon Sty 28, 2013 3:47 pm

Moja bratowa szyła suknie w Wenus, ul. Piotrkowska 50 , ale to było kilka lat temu i ceny też nie dużo niższe od salonowych sukien. Ja mierzyłam u nich suknie w Ptaku, ale na szycie się nie zdecydowałam (np. ze względu na cenę podobną do sukni salonowej) ale szyją porządnie :)
wwweronika - Pon Sty 28, 2013 3:51 pm

dzieki za pomoc, mam nadzieje, ze szybko zdarze cos znalezc :)
kaskapawell - Wto Sty 29, 2013 11:02 am

uszycie sukni około 2000,ale mozna tez za 1000:)to zależy z jakich materiałów,jak skomplikowana itd
wwweronika - Wto Sty 29, 2013 11:39 am

wow, ja wlasnie dostalam wycene z jednej z pracowni i wyliczyli mi na ok 3500-4000 zl :/ pewnie dlatego, ze to suknia rosa clara, ktore normalnie kosztuja ok 13 tys.. musze popytac w innych pracowniach. Jezeli ktos zna jakies sprawdzone to, dajcie znac dziewczyny :) Dzieki!



lelewelka Przejrzalam stronke zaprojektujsuknie.pl i powiem Ci, ze przekonuja mnie.. Zobaczymy na ile mi wycenia i byc moze tez tam zamowie :)

kaskapawell - Wto Sty 29, 2013 1:06 pm
Temat postu: no tak ,ja mam nieaktualne ceny:(
moja przyjaciółka szyła suknie 2 lata tamu i naprawde uszyła za 1000 zł.a siostra mojego narzyczonego ,tyle ze w opocznie w ostatnie wakacje 2.500 i naprawde miała piekna ta suknie i dosyc skomplikowaną:)
wwweronika - Wto Sty 29, 2013 1:54 pm

a masz moze kontakt? chetnie sprawdze, moze byc nawet pod Lodzia, opoczno chyba nie jest tak daleko?


ups, sprawdzilam na mapie, jednak to wcale nie tak blisko :P

kaskapawell - Sro Sty 30, 2013 5:46 pm

Opoczno jest daleko,o kontakt moge zapytac jesli chcesz oczywiscie:)
wwweronika - Czw Sty 31, 2013 10:22 am

nie, no bez przesady, nie bede tak daleko jezdzic, ale dzieki wielkie :) A ty, juz cos planujesz? :)
Terry - Wto Paź 15, 2013 1:46 pm

A czy ktoś słyszał o katarzynie Paluszkiewicz. Wiem, że ma komis na Jaracza 17, ale podobno również szyje.
Skyler - Sob Lis 09, 2013 7:48 am

Terry mogę Ci polecić moją krawcową, a właściwie projektantkę. Co prawda z Łodzi nie jest do końca, ale znam 10 osób które szyły u niej suknie i były bardzo zadowolone. Szyła już na projektach Zienia i innych. Nie jest też specjalnie droga ani tania, ale ma serce do tego co robi...także zapraszam na prv
Terry - Sob Lis 09, 2013 11:00 am

Jeszcze raz dzięki Skyler, ale jednak nie będę szyła. Suknia już jest zadatkowana w salonie.
alechandra - Sro Lis 20, 2013 9:28 am

Niestety większość salonów polecanych kilka lat temu już nie istnieje :/

Dziewczyny, kogo aktualnie polecacie w Łodzi? ( swoją suknię muszę tylko skrócić ).

Terry - Sro Lis 20, 2013 11:01 am

Mi koleżanka dała namiary na Bosco, na Jaracza 17. Dziewczyna szyła jej suknię ( i jej kuzynce) kilka lat temu. Podobno również szyją sukienki wieczorowe.
Co prawda suknie nie będę u niej szyła (zamówiłam w salonie), ale zastanawiam się nad sukienką na poprawiny, bo na razie nie widziałam w sklepach nic, co by mi się podobało.

alechandra - Sro Lis 20, 2013 3:52 pm

Terry, bardzo Ci dziękuję.
Nie mogę jednak znaleźć żadnych namiarów na ten zakład :/
Będziesz tak uprzejma i podeślesz mi je na priv? Będę wdzięczna :)

lejla79 - Czw Lis 21, 2013 6:35 pm

Koleżanka miała szytą sukienkę w bosco na jaracza 17 , zaniosła zdjęcie jaką by chciała i oni dopasowali ją do jej figury i wyszła śliczna :) a na poprawiny zaprojektowali jej sukienke.
Terry - Pią Lis 22, 2013 6:40 pm

To samo było z moją koleżanką. Nie chciałam o tym pisać, bo tak mało realnie to brzmi, ale tak było.
dagmara - Pią Lis 29, 2013 12:25 am

Na Jaracza 15 też szyją na zamówienie ze zdjęcia... polecam
oliwiabednarek - Pią Lis 29, 2013 1:07 pm

dziewczyny nie boicie się szyć na zamówienie? Ja bym chyba nie zaryzykowała nauczona dramatem koleżanki, która w ostatniej chwili kupowała suknię, bo ta uszyta okazała się nie taką jak sobie to "wyobrażała". Ostatecznie to wszystko kosztowało ją dużo więcej niż jak by od razu zamówiła gotową suknię, którą mogła wcześniej przymierzyć.
Terry - Pią Lis 29, 2013 1:08 pm

Ryzyko również jest w salonie. Znam osobę, której sprowadzono inną suknię, niż ta, którą zamawiała. I 2 tygodnie przed ślubem szukała innej sukni.
lejla79 - Pią Lis 29, 2013 1:13 pm

Mój ślub dopiero we wrześniu 2014 mam kilka sukienek które mi sie podobają ale jednak z szyciem wybiorę sie na Jaracza 17 . Efekt ich pracy widziałam i mi sie podobało a muszę mieć dobrze dopasowana sukni bo nie należę do szczupłych :oops: i mam nadzieję że doradza mi równie dobrze jak koleżance.
oliwiabednarek - Pią Lis 29, 2013 1:48 pm

a czy jak się zamawia w salonie to chyba jest umowa? Tam moim zdaniem powinno być zawarte wszystko - jaką suknię zamawiam. Terry - koleżance współczuję - co to za salon był? Trzeba się wystrzegać :)
Terry - Pią Lis 29, 2013 1:54 pm

To był Warszawski salon, więc nie pytałam który. Umowa była, więc zwrócili jej pieniądze, ale co z tego. Takie umowy nie zakładają kar dla salonów, tylko adnotację o twojej rezygnacji. Tylko ty tracisz jeśli rezygnujesz.
dagmara - Nie Gru 01, 2013 7:29 pm

a czy ten salon na jaracza 17 to nie jest coś nowego, skąd pewność że będzie ok??
Terry - Pon Gru 02, 2013 11:27 am

Nie wiem ile ma sam salon, ale krawcowa z Bosco pracowała przez wiele lat w Sławie. Moim koleżance szyła suknie ok 7 lat temu. Jej kuzynce ok 5 lat temu (też ładna, ale nie w moim stylu).
lejla79 - Wto Gru 03, 2013 9:20 pm

dziewczyny moja koleżanka miała ślub w sierpniu br. sukienkę szyła na jaracza 17 jak już pisałam .miała podpisaną umowę, nie było żadnych niedomówień a co do przymiarek to miała ich tyle ile było potrzebne żeby była zadowolona i oni starają dostosować się do budżetu jaki jest przewidziany na sukienkę. A wiadomo że to też się liczy. :) Nie wiem jak długo jest salon ale czy to ważne ? chyba najważniejszy jest efekt końcowy :P i dobra współpraca.
Skyler - Sro Gru 04, 2013 10:15 am

Na Jaracza 17 możliwe że to ta sama ekipa która szyje dla mnie sukienkę. Tylko ona pod pieczą salonu to robi. Ja szyje u tej samej projektantki ale prywatnie. Słyszalam od znajomej ze pani Agnieszka szyje suknie dla któregoś salonu na Jaracza
aniuniai - Sro Gru 04, 2013 2:00 pm

Ja bede szyc suknie na Jaracza ale 30. Krawiectwo Vaiollet sie nazywa. Moja kolezana w tym roku szyla u niej i byla zachwycona ;)
lejla79 - Sro Gru 04, 2013 3:36 pm

Skyler pani Agnieszka nie współpracuje z salonem na Jaracza 17 tam jest projektant na miejscu ( to mężczyzna ) :) to jest pan Emil i jest tam jeszcze pani Kasia właścicielka a zarazem krawcowa.Tyle mi powiedziała koleżanka :P
olesia1988 - Sro Lut 12, 2014 3:36 pm

Cześć,
Chciałabym troszkę odświeżyć wątek pod kątem przerabiania używanej sukienki. Czy możecie polecić jakąś krawcową lub salon który zajmuje się przeróbkami "nie swoich" sukien? Próbowałam skontaktować się z panią Aliną ze Zgierskiej 16, którą rekomendowała jedna z forumowiczek jednak wszystkie nr. telefonów które znalazłam w sieci są nieaktywne :( Sukienka do przeróbki zakupiona była w najnie jednak wiem, że oni się nie bawią w coś takiego. Dziękuję uprzejmie za wszelką pomoc.

Skyler - Sro Lut 12, 2014 7:04 pm

Tak już rozmawiałam z pania Agnieszką. Na 2015 rok planuje otworzyć własną pracownie i wiem że na 2015 rok zapisuje już klientki i sama będzie w Łodzi przyjmować:)
karolina99 - Sro Lut 12, 2014 8:31 pm

aniuniai napisał/a:
Ja bede szyc suknie na Jaracza ale 30. Krawiectwo Vaiollet sie nazywa. Moja kolezana w tym roku szyla u niej i byla zachwycona ;)


a nie Jaracza 80?:)

Ja też będę tam szyć :)

aniuniai jednak szyjesz? myślałam, że suknia z Nadii :)

Skyler - Pią Lut 21, 2014 10:17 am

Ja mogę polecić P. Agnieszkę robi zapisy już na 2015 rok i będzie przyjmować w Łodzi. Ja niestety muszę teraz jeździć za Rawę, ale widząc co ona wyczynia wiem, że to była słuszna decyzja
AniaKa - Pon Mar 03, 2014 3:21 pm

Witam,

poproszę o namiary na Panią Agnieszkę na priv.

Pozdrawiam:)

Misia2405 - Pon Mar 03, 2014 7:21 pm

AniaKa napisał/a:
Witam,

poproszę o namiary na Panią Agnieszkę na priv.

Pozdrawiam:)


Przyłączam się do prośby i również proszę o namiary

Terry - Pon Mar 03, 2014 7:50 pm

Napiszcie na pw do Skyler, bo ostatnio pisała, że jest zalatana, więc może nie zajrzeć do tego wątku.
dzastab - Sro Mar 05, 2014 3:39 pm

karolina99 napisał/a:
a nie Jaracza 80?:)


Wlasnie sie przeprowadzaja :) brame obok :)

Ja tez u Pani Wioli szyje!!! i moge caly elaborat pochwal na jej temat napisac! :) Nawet ze mna sobie poradzila!! a to nie bylo latwe wyzwanie :p

agunia84 - Pon Mar 10, 2014 10:37 am

Czy, któraś z was może polecić kogoś, kto przerobi suknię ślubną ?? ? Sprawa dosyć pilna.
dzastab - Pon Mar 10, 2014 10:39 am

Pani Wiola ze studia Vaiolett! ona Ci z worka na ziemniaki suknie zrobi :) :p
agunia84 - Pon Mar 10, 2014 11:41 am

Mogę poprosić kontakt do tej Pani ?? ok już mam ;) Dzięki za info.
qlaudia - Sob Mar 15, 2014 7:18 am

a ja poszukuje kogos kto uszyje mi suknie na poprawiny
Klareczka - Sob Mar 15, 2014 12:03 pm

Czy mogę Was poprosić o kontakt do Vaiolett i p.Agnieszki?
Do tej pory nie myślałam o szyciu u krawcowej, ale chodzi mi po głowie suknia 2w1, żebym mogła po oczepinach zdjąć część i mieć krótszą (widziałam takie cuda w internecie :smile: )

spinnka - Czw Maj 08, 2014 1:47 pm

Pisałam na priv ale nie odpisujesz ;-) Można wiedziec u kogo szyłas suknie? Potrzebuje dobrej krawcowej jak najszybciej :) Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Maj 08, 2014 1:48 pm ]
Skyler napisał/a:
Ja mogę polecić P. Agnieszkę robi zapisy już na 2015 rok i będzie przyjmować w Łodzi. Ja niestety muszę teraz jeździć za Rawę, ale widząc co ona wyczynia wiem, że to była słuszna decyzja


Pisałam na priv ale nie odpisujesz ;-) Można wiedziec u kogo szyłas suknie? Potrzebuje dobrej krawcowej jak najszybciej :) Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Maj 08, 2014 1:48 pm ]
Skyler,
Pisałam na priv ale nie odpisujesz ;-) Można wiedziec u kogo szyłas suknie? Potrzebuje dobrej krawcowej jak najszybciej :) Pozdrawiam!

Terry - Czw Maj 08, 2014 2:24 pm

Może powiadomienie nie doszło. Spróbuj jeszcze raz na pw i maila.
Skyler - Pią Maj 09, 2014 11:15 am

spinnka napisał/a:
Pisałam na priv ale nie odpisujesz ;-) Można wiedziec u kogo szyłas suknie? Potrzebuje dobrej krawcowej jak najszybciej :) Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Maj 08, 2014 1:48 pm ]
Skyler napisał/a:
Ja mogę polecić P. Agnieszkę robi zapisy już na 2015 rok i będzie przyjmować w Łodzi. Ja niestety muszę teraz jeździć za Rawę, ale widząc co ona wyczynia wiem, że to była słuszna decyzja


Pisałam na priv ale nie odpisujesz ;-) Można wiedziec u kogo szyłas suknie? Potrzebuje dobrej krawcowej jak najszybciej :) Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Maj 08, 2014 1:48 pm ]
Skyler,
Pisałam na priv ale nie odpisujesz ;-) Można wiedziec u kogo szyłas suknie? Potrzebuje dobrej krawcowej jak najszybciej :) Pozdrawiam!


Nic nie mam w wiadomościach. Pani Agnieszka tak jak mowilam już tylko na 2015 zapisuje zaraz na pw wyśle wiadomość

asimi - Wto Lip 29, 2014 9:41 pm

Dziewczynki kochane, potrzebuję przerobić suknię na poprawiny tzn. skrócić i zwężyć w klatce piersiowej. Możecie polecić jakąś krawcową? Pani z Vaiolett ma dopiero terminy na wrzesień, a ja potrzebuję na teraz.
olesia1988 - Sro Lip 30, 2014 10:19 am

W salonie Barbara na Jaracza dokonują wszelkich przeróbek, nie tylko sukien ślubnych ale także tych wizytowych za niewielkie pieniądze ;)
lejla79 - Czw Lip 31, 2014 7:19 am

W Bosco na Jaracza 17 też robią przeróbki :-)
asimi - Czw Lip 31, 2014 10:45 am

ok, dzięki śliczne
paquarette - Pon Lut 16, 2015 6:38 pm

cześć odświeżę wątek - mam upatrzona sukienkę, przymierzałam w jednym z salonów na Jaracza, niestety przekracza mój budżet :(
Podobnie jak pisała już jedna z dziewczyn marzy mi się odpinany dół (tzn. tren ;) ), coś na zasadzie fartuszka, na pasku :oops: żeby nie męczyć się później w tańcu, a ogólnie sukienka bardzo prosta..
Polecicie kogoś, kto za niewielkie pieniądze potrafi dobrać materiał i nie zrazi się do wybrednej klientki? ;)
Dojazd poza Łódź wchodzi w grę, a ślub w sierpniu br. czyli za pół roku..

Cicia - Pon Lut 16, 2015 7:41 pm

W salonie Dorin na zgierskiej szyja kiecki według wizji klientki i na zlecenie z tego co sie reklamują :)
paquarette - Pon Lut 16, 2015 8:34 pm

Wielkie dzięki, zorientuję się co i jak ;)
maggdd - Sro Lut 18, 2015 2:06 pm

Cicia napisał/a:
W salonie Dorin na zgierskiej szyja kiecki według wizji klientki i na zlecenie z tego co sie reklamują :)


A szyła tam któraś z was suknie ze zdjęcia?

paquarette - Sro Lut 18, 2015 6:46 pm

jeszcze nie.. a co sądzicie o sukniach zamawianych przez internet tak jak tutaj: www sukniaonline pl

zaufałybyście??

zastanawiam się własnie, bo ceny są bardzo niskie a niektóre sukienki przepiękne ;)

Muszkowa - Czw Lut 19, 2015 8:30 am

paquarette, ja bym się bała, ale ja mam tek, że muszę dotknąć materiał, żeby wiedzieć, czy mi pasuje...a wymiary zdejmujesz sobie sama, przy zamawianiu (miałabym wątpliwości, że potrafię to zrobić prawidłowo)? I jak jest z ewentualnymi poprawkami?
alekul89 - Czw Lut 19, 2015 8:35 am

paquarette napisał/a:
jeszcze nie.. a co sądzicie o sukniach zamawianych przez internet tak jak tutaj: www sukniaonline pl

zaufałybyście??

zastanawiam się własnie, bo ceny są bardzo niskie a niektóre sukienki przepiękne ;)


Ja bym się nie odważyła. Nie wyobrażam sobie zakupu sukni ślubnej bez jej wcześniejszego założenia. A jak by się okazało, że to jednak nie ta i do mnie nie pasuje?

Dorotka_ - Pią Kwi 03, 2015 9:31 am

paquarette, tylko to nie są zdjęcia ich realizacji, tylko zdjęcia katalogowe innych firm. Nie kupuj tam, bo obawiam się, że możesz się mocno rozczarować.
Jest wszystko Sincernity, Mori Lee, Pronovias, La Sposa, Justin Alexander, David Tutera
Ciekawe, że nie ma gotowych realizacji.

A ja potrzebuję namiaru na zdolną krawcową, bo potrzebuję uszyć suknię wieczorową. Zależy mi na fachowcu, bo zakochałam się w jednym fasonie.

emiiskaa - Pią Kwi 03, 2015 10:12 am

ja też poproszę o namiar na jakąś dobrą krawcową, która uszyje sukienkę mojej mamie :) wzór jest :)
paquarette - Pią Kwi 03, 2015 4:59 pm

znalazłam krawcową, czy dobra to się okaże ;) mogę dać namiary na priv
tynnnka - Sob Kwi 04, 2015 6:33 pm

Ja z całego serca polecam salon Wenus znajduje się on na Piotrkowskiej 50 jak i w Ptaku mają stoisko.
Mi szyli suknie ślubną a efekt był genialny i ja jestem bardzo bardzo zadowolona ;)

Dorotka_ - Nie Kwi 05, 2015 6:26 am

tynnnka, a myślisz, ze nieślubną tez uszyją? :)
tynnnka - Nie Kwi 05, 2015 7:30 am

Myślę,że tak :)
Jagódka01 - Sob Paź 10, 2015 1:11 am

Odświeżam trochę temat:) I proszę namiary do Pani Agnieszki o której mowa w tym wątku. Szukam dobrej krawcowej która jednocześnie nie opróżni mi sakiewki z monetkami :smile:
krismag - Sro Sty 13, 2016 9:33 pm
Temat postu: krawcowa ktora uszyje suknie slubna
Znacie jakas polecona krawcowa ktyorej z czystym sumieniem mozna powierzyc uszycie sukni slubnej? Z lodzi badz okolic?
mspp - Czw Sty 14, 2016 8:09 am

słyszałam o vaiolette, że szyje suknie ślubne, ma na fb kilka pokazanych. Przejdę się do niej, ale jakby ktoś znał jakąś alternatywę to chętnię poznam :)
karolina123 - Czw Sty 14, 2016 3:33 pm
Temat postu: Re: krawcowa ktora uszyje suknie slubna
Witam ja moge z czystym sumieniem polecic salon Dorin na Jaracza 1 w podworzu tam szyja na miare nawet moga ci odszyc suknie z twojego zdjecia zebys sobie mogla zobaczyc :) naprawde poleca i za male pieniadze mozna zakupic u nich suknie.
mar1ia - Czw Lip 21, 2016 11:39 pm

Dziewczyny, ponawiam temat. Rekomendowałyście tu jako świetną krawcową panią Agnieszkę. Czy ktoś może podać mi jakiś kontakt do niej(gdzie dokładnie przyjmuje/nr telefonu). Bede baaaaardzo wdzieczna
Be_Mine - Pią Paź 07, 2016 12:54 am

I ja zamierzam szyć suknie u krawcowej. :)
Znalazłam na fb krawiectwo vaiolette, widzę że ma pozytywne opinie. Chętnie przygarnę kontakt do Pani Agnieszki o której tutaj mówiłyście.
A czy może ktoś z Was poleci mi krawcową albo salon gdzie uszyją suknie w większym rozmiarze? :oops:
Dobrze jakby też krawcowa umiała doradzić i pogodzić to co się podoba z tym co będzie dobrze wyglądać :razz:

mspp - Pią Paź 07, 2016 11:01 am

Be_Mine, Vaiolette bardzo dobrze szyją, można śmiało do nich uderzać, tylko trzeba dużo wcześniej niż tak jakby się suknie brało z salonu bo czasami trzeba tkaninę sprowadzić w odpowiednim kolorze itp. Kiedyś natknęłam się na świetny wpis na blogu Gruba i Szczęśliwa, konkluzja jest taka, że suknia od krawcowej w przypadku większych rozmiarów to dużo lepszy pomysł niż taka z salonu. Z reguły te z salonu o większych rozmiarach są praktycznie wszystkie takie same, często bardzo zachowawcze, ciężko o coś wyjątkowego. - Przepraszam za mały offtop.
Dorotka_ - Pią Paź 07, 2016 4:40 pm

Be_Mine, pisz do Skyler na priv, ona powinna mieć namiar.
lorien - Czw Paź 13, 2016 11:08 am

Moja koleżanka z pracy (ślub w tę sobotę :) ) szyła sukienkę w firmie nazywającej się... Szyjemy Sukienki :) Na razie widziałam tylko zdjęcie z przymiarki, w sobotę zobaczę i ocenię na żywo. Cenowo dużo atrakcyjniej niż z salonu i ona sobie dodatki w granacie wybierała, kolory (bolerko, szarfa w pasie) ma idealnie takie, jak chciała, bo jej też na zamówienie ufarbowali.
LinaMiódMalina - Czw Paź 13, 2016 11:13 pm

lorien, kilka miesięcy temu wpadłam na tą firmę na facebooku, teraz widzę jeszcze na ich stronie, że mają 50% upustu na szycie miarowe przez cały październik :) Myślałam o nich przez chwilę, bo ceny są korzystne, dodatkowo jest to szycie "od zera" pod konkretną sylwetkę, a nie "dopasowywanie" już gotowej sukienki - fajnie ;) Stety/niestety kiecki z kategorii "ślubne" w większości mają od dołu warstwy tiulu, a to nie do końca mi pasuje, natomiast góry (szczególnie te w kolorze! :D ) baardzo mi się podobają http://szyjemysukienki.pl/kategoria/slubne
np. taka :)

Dorotka_ - Pią Paź 14, 2016 8:10 am

Z tego co pamiętam to mama ZuzM, zamówiła sobie tam sukienkę i była bardzo rozczarowana...
Be_Mine - Pią Paź 14, 2016 4:13 pm

mspp, kontaktowałam się już z Vaiolett, i chyba w przyszłym tygodniu pojadę na pierwsze spotkanie. :) Dzięki za tego bloga! Przyda się :D
Ja ogólnie byłam nastawiona od początku na szycie u krawcowej właśnie przez te moje krągłości. :lol:
Dorotka_, napisane :) Mam nadzieję że pojawi się na forum ;)

mszczyna - Wto Gru 27, 2016 1:30 pm

Ja w Krakowie korzystałam z oferty salony na Długiej i przyznam szczerze, że efekt był idealny.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group