Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Fotograf - ile to kosztuje?

Ewela - Sro Sie 25, 2004 2:14 pm
Temat postu: ile to kosztuje?
Chciałabym się dowiedzieć ile przeciętnie kosztują zdjęcia z ceremonii ślubnej oraz wesela.
Rozmawiałam z jednym fotografem i chciał 400zł za 50zdjęć(dużych,chyba 18/11czy jakoś tak,dokładnie nie pamiętam)+150na płytce.
Jeżeli chcemy tylko plener kosztować nas będzie 300zł.
Czy to dużo?Mając już jakieś doświadczenia oceńcie sami.

Agni - Sro Sie 25, 2004 2:21 pm
Temat postu: ..
nie wiem jakie są ceny w studio bo takich zdjęć nie bede robic, ale z tą plytka to chyba przesadza jesli ma to byc +150 zł ? nagranie plytki z negatywu np w fotojokerze kosztuje ~8zł + 50 gr za każde zdjęcie (zależy od formatu) - więc sama widzisz.. jak bedziesz miala negatywy - a tak powinno byc i zawrzyj to w umowie - to możesz potem zlecić zeskanowanie --- a rozumiem :) chodzi o +150 zdjec na płytce... :)

natomiast za plener- to zalezy ile zdjec i jaki to fotograf :)

porownaj np fabryke slublow ktora za plener bierze 1200 czy nawet więcej
ja wstępnie juz wybrałam fotografa i płace ~1500 ale za reportaż ze ślubu, wesela, i plener - minimum 600 zdjęć (wszystkie na płycie) + album w duzym formacie z wybranych zdjęć (100-150 sztuk)

pipi - Sro Sie 25, 2004 2:28 pm

Ewelu zdjęcie reportażowe z reguły wycenia się od kliszy i dostaje się zdjęcia i kliszę czasami również zdjęcia na płytce.
Z plenerem bywa różnie czasami płaci się za pozycję jak w studiu - mnie się fartnęło i płaciłam jak za reportaż. A cena u przyzwoitego w miarę fotografa w Łodzi to około 150 zł za kliszę. Widziałam tańszą propozycję - ale zdjęcia były kiepskie - żeby nie powiedzieć fatalne.

Kiwax - Sro Sie 25, 2004 5:40 pm

My zapłacilismy za foto-reportaż z slubu 300 zł. Dostalismy 4 negatywy i zdjęcia zapakowane w album. Dodam, że nie zamawialismy takiej usługi. Po prostu facet wyczaił, ze nie mamy profesjonalisty na slubie i zaczął cykać fotki. Ale dobrze, są super i nie żałuję. Przynajmniej jest wszystko po kolei uwiecznione :)
olenka - Sro Sie 25, 2004 7:13 pm

Nam jak wspomniałam gdzies kiedys bedzie zrobi to kolega. zdiecia w kościeli na na weselu + plener. mimo że jest naszym gosciem weselnych płacimy mu za usługe bp w koncu pracuje:)
Dogadaliśmy sie na 400 zł za wszystko. mamy w tym album z ok 300 zdięciami (zdiecmi ło matko!!) wszystkie klisze w jego zakresie (na sam slub powiedział ze ok 10 szt!!!), wywołanie płytki i inne takie. zdiecia beda w formacie 10x15 lub jakies tam podobne. A do albumu takie duze ale nie wiem jakie. własciwie to my sie mamy tylko usmiechac on wszytko inne : wywołanie, planowanie, robienie, obróbka. Wiec ja tak sobie mysle ze to strasznie tanio. Ale to kolega :)

a zdiecia beda robione cyfrówki i lustrzanka i czesc czarno białach:)


Dyskretnie zapytam ile normalnie sie ceni:)

Asiek - Sro Sie 25, 2004 7:37 pm

olenka napisał/a:
wszystkie klisze w jego zakresie (na sam slub powiedział ze ok 10 szt!!!)

Hm, Oleńko, 10 klisz wyłącznie na ślub + życzenia to naprawdę sporo. :?
Dlaczego on będzie "trzaskał" aż tyle zdjęć? Pisałaś kiedyś, że to profesjonalista, więc rozumiem, że nie będzie dopiero "testował" ustawienia przesłony, migawki, błysku, itd. na Waszym ślubie. Czyżby obawiał się, że sporo zdjęć będzie nieudanych i dlatego woli narobić ich "na zapas"?
Nie chcę się tu wymądrzać, ale może warto się zastanowić, czy nie będzie tych zdjęć za dużo - pomyśl, jak to będzie wyglądać w praktyce : 10 klisz to prawie 400 zdjęć, nawet jeśli połowa odejdzie na życzenia, sypanie ryżem, itp, to i tak będzie ok. 200 zdjęć podczas samej ceremonii. :?
Przecież on będzie prawie non stop "cykał" zdjęcia! :shock: Nie wygląda to zbyt fajnie na ślubie, jak fotograf co chwila robi zdjęcie, przynajmniej taka jest moja opinia.

olenka - Sro Sie 25, 2004 9:31 pm

Asiek skoro tak mówisz to ja zadzwonie i dopytam:)

Moze ja cos pokreciłam moze to ma byc 10 klisz ze wszystkiego? Fotografa załatwiał Łosiu:)

Ja zażyczyłam sobie tylko zeby były tez czarno białe bo na kolorowych to jak mutand wychodze (widac na panieńskich) :hm: a na czarnobiałych troche lepiej:)

no w sumie jak pliczyc to przeciez mi od tego blasku fleszy makijaz zejdzie:( o ni dzwonie i dopytuje:)

Jak dobrze, że mozna liczyc na szczera, radę opinie koleżanek z forum :graba:

pipi - Czw Sie 26, 2004 10:19 am

Ja myślę że Oleńka coś przekręciła i tyle klisz to w sumie będzie. A jak ma być jeszcze aparat cyfrowy to 10 klisz to i tak bardzo dużo :D
olenka - Czw Sie 26, 2004 11:51 am

szanowne koleżanki maja racje:) Ma byc 10 klisz jak bedzie robił i takim i takim a 15 jak tylko lustrzanka. On dokładnie jeszcze nie wie jaki bedzie maiała aparat na dany dzień:)


Pokręciła pokreciła bom zakrecona ostatnio:)

kryszka - Czw Sie 26, 2004 2:08 pm

My płacimy za reportaż ze ślubu 350 zł - 30 zdjęć, odbitki w rozmiarze 15 x 21 cm. Robione cyfrówką i kopia zdjęć na CD.
just_Kate - Czw Sie 26, 2004 5:04 pm

Oleńka - te 10 sztuk to i tak dużo, my wszystkiego mieliśmy 4 czy 5 klisz, i wyszło z tego już tych dobrych zdjęć około 200. I to w zupełności wystarczy. 10 klisz to będzie naprawdę mnóstwo zdjęć... :lol: [/center]
olenka - Czw Sie 26, 2004 11:06 pm

A co tam jak on chce 10 szt to niech se ma:)
just_Kate - Nie Sie 29, 2004 1:42 pm

ależ na pewno, Oleńka - powiem Ci, że my jak już oglądaliśmy te nasze 200, to jak się skończyły to byliśmy zaskoczeni troszkę, bo moglibyśmy jeszcze tak dalej oglądać :lol:
mmichalina - Sob Wrz 04, 2004 2:48 pm

A czy to jest drogo. Koleś ma super zdjecia. Strasznie mi się takie klimaty podobają ale zupełnie nie mogę sobie wyobrazić czy są drogie. Sprawdźcie tą stronkę i dajcie znac. http://www.waszezdjeciaslubne.pl/
thx

Magdzia - Sob Wrz 04, 2004 3:01 pm

Fajny klimat i ciekawe miejsca wybrane do zdjec. Niektore sa naprawde swietne.
Agni - Sob Wrz 04, 2004 3:47 pm

fajne zdjęcia faktycznie :)
mmichalina: porównaj sobie ceny jeszcze u innych łódzkich w takich klimatach, czyli fabrykę ślubów i zazo.pl - ten ostatni ma bardzo szeroką ofertę i cenniki dokładne - więc zobaczysz :)

pipi - Pon Wrz 06, 2004 12:54 pm

Mmichalino
Cena nie jest niska, ale ten aparat średnioformatowy brzmi zachęcająco - bo jakość jest jak w studiu fotograficznym - biorąc to pod uwagę robi się nawet tanio.
Jednak mnie osobiście zniechęca fakt , że sesja nie jest w dniu ślubu :roll: .

Malgoosia - Pon Sie 01, 2005 4:37 pm
Temat postu: ile to kosztuje?
no to ja teraz bardziej przyziemnie zapytam: ile Was kosztowaly zdjecia slubne?prosze o konkrety: gdzie, ile poz (czy trzeba bylo wybrac jakas minimalna ilosc zdjec do albumu), czy dawali w cenie jeszcze cos extra, ile kosztuja Was dodatkowe odbitki? i oczywiscie czy studio czy plener (mnie bardziej interesuje studio)?
Kati - Pon Sie 01, 2005 5:01 pm

Nasze zdjęcia były robione w studio56 - i nie należały niestety do najtańszych :? Ale baaardzo nam się podobały - dlatego cena grała mniejszą rolę

Wybraliśmy pakiet 22 pozy w cenie 1450 zł

czyli za jedną pozę wyszło jakieś 65 złotych . Dodam, że otrzymaliśmy wszystkie zrobione pozy czyli 25 :) w niezmienionej cenie (3 pozy gratis)

Jak się zamawia pojedynczo - a tak tez można, to 1 poza kosztuje chyba około 100 czy 110 zł


Zdjęcia dostaliśmy w trzech egzemplarzach każde: 1 komplet duży (15X21) w pięknym albumie w twardej oprawie firmy Henzo
i dwa mniejsze (18X13) w kopertach.



dodatkowa odbitka (bez ograniczeń czasowych i ilościowych ) kosztuje odpowiednio:
- 6zł za mniejszy format
-10zł za większy format


Sesja trwała około godziny i sprawiła nam mnóstwo frajdy :wink:

Kasiawka - Wto Sie 02, 2005 8:46 am

My mamy zamówionego fotografa i płacimy:
45 zł. za pozę, bierzemy ich 10,
normalnie za 3 pozy jest chyba 50 zł

w tych 45 zł, sa juz trzy odbitki - tzn. trzy sztuki zdjęć

zdjęcia zamawiamy w Sun road na Łąkowej ( mam nadzieję, ze nazwy nie przekręciłam)

oczywiście odbitek można wziąść potem więcej, wstępnie ok. 5 zł za jedno zdjęcie

inka999 - Wto Sie 02, 2005 8:51 am

Małgosiu ponieważ ja wogle nie chciałam zdjęć pozowanych to w zasadzie tak dla spokojności rodziców zdecydowaliśmy się na pozowane w studio. Od razu powiedzieliśmy fotografowi, że wybierzeny tylko 2 pozy siedzącą i stojącą bo więcej nie chcemy. Pan powiedział, że zrobi 10 póz i z tego sobie wybierzemy te dwie. Dodatkowo jest album gratis ze wszystkimi pozami oraz małe odbitki wszystkich póz, których nie wybierzemy. Za całość usługi płacimy 100 zł.
Daffodil - Wto Sie 02, 2005 11:28 am

My zdecydowalismy sie na Studio Fotografii Profesjonalnej na Łąkowej. Za całość płacimy 1200 zł i w tym mamy 5 poz w studio, 10 póz w plenerze, reportaz z koscioła i z wesela w sumie dostaniemy ok. 250 zdjec w formacie 18/21 a wybór bedziemy mieli z okolo 500.Do tego dostajemy wszystkie negatywy i probne zdjecia w rolkach.Dodatkowe zdjecia beda nas kosztowaly 3 zł na studio i po 1,5 za reszte:)podobały nam sie zdjecia bo nie sprawiały wrazenia sztucznych.
strawberrytea - Czw Sie 11, 2005 12:25 pm

inka 999 mozesz napisac gdzie robicie zdjęcia? A co do Sun Road... Taraz każda odbitka kosztuje już 8 zł :( a 1 poza, jak pisałam juz w innym wątku - 70 zł
Pusiak - Pią Sie 26, 2005 1:12 pm

A my nie bierzemy studyjnych, tylko reportaż i plener. Zdjęcia w formie cyfrowej, na płytach, za 1200 zł.
szoko - Wto Sie 30, 2005 10:34 am

My robiliśmy u Pana fotografa - za 14 póz 650 zł plus dodatkowo duze zdjęcie portretowe.Wszystko w jednej kopii.
Ilosć odbitek bez ograniczeń bo dostalismy negatywy i sami sobie dorabiamy- cena odbitki 1,80 za sztukę.

kryszka - Wto Sie 30, 2005 10:36 am

Szoko - dostaliście negatywy? Robił Wam analogiem? Bo nam robił cyfrówką. :roll:
ewig - Pią Wrz 02, 2005 9:06 am

My wczoraj zdecydowalismy sie na fotografa. Bedziemy miec fotoreportaz. Pan jest do naszej dyspozycji caly dzien. I nie placimy za sama jego obecnosc. To ile godzin nam poswieci nie ma wplywu na cene. Robi zdjecia cyfrowka.Lacznie robi ich okolo 270. Po weselu siadamy i wybieramy te i tyle ile nam sie podoba. Za jedno wybrane zdjecie placimy 9 zl. Zdjecia sa w dwoch formatach:zdjecia pionowe 15/21 cm, zdjecia w poziomie 13/18 cm. Czyli przy zalozeniu, ze wezmiemy 80 fotek-zaplacimy 720 zl. Nie dopytalam sie tylko co z pozostalymi,czy zgra nam jakos na plyte :roll: :oops: Ale to juz nie problem,pogadamy ze znajomymi,ktorym tez on robil. Tak wiec moze byc u nas od rana,gdybysmy sobie zyczyli,az do rana po weselu. Ale my sie chyba zdecydujemy od blogoslawienstwa do oczepin-lacznie z oczepinami i tortem. Aaaa i w trakcie wesela zamiast jechac do studia mozemy pojechac w plener-mozemy przed itp.-wszystko,jak my chcemy. Mysle ze to rozsadna cena,co? Jak myslicie? :roll:
Kot - Pią Wrz 02, 2005 9:10 am

Ewiq to bardzo fajne rozwiązanie. Cena na prawdę przystępna i to wy decydujecie kiedy, co i jak SUPER! :graba:
ewig - Pią Wrz 02, 2005 9:15 am

Uff...To dobrze, bo tak szczerze mowiac ogladalismy prace dwoch fotografow i tego podobaly nam sie o wiele bardziej.Pojechalismy i nie znajac cen drugiego pana zdecydowalismy sie na tego bez mrugniecia okiem. Cena wydala nam sie przystepna...Wydala nam sie-bo tak naprawde nie mamy zadnego rozeznania w tych cenach :oops: :?
Żaneta - Pią Wrz 02, 2005 9:19 am

Kot napisał/a:
Ewiq to bardzo fajne rozwiązanie. Cena na prawdę przystępna i to wy decydujecie kiedy, co i jak SUPER! :graba:


Mnie też się wydaje,że to świetne rozwiązanie!!!!

Mika - Pią Wrz 02, 2005 11:41 am

Przyłączam się do zdania dziewczyn fajne rozwiązanie :D
kryszka - Pią Wrz 02, 2005 3:46 pm

A ja zupełnie nie rozumiem sensu tych dwóch formatów zdjęć rozdzielonych na pionowe i poziome. :roll: Przecież do zrobienia odbitek to nie ma różnicy. :roll: Dla mnie to jakaś głupota... no chyba że ma sensowne wytłumaczenie.
Kati - Pią Wrz 02, 2005 4:28 pm

może hmm zmieszczenie zdjęć w jednym albumie wszystkich w "tę sam stronę" ??
ewig - Pią Wrz 02, 2005 7:06 pm

kryszka napisał/a:
A ja zupełnie nie rozumiem sensu tych dwóch formatów zdjęć rozdzielonych na pionowe i poziome.


On wycina jakos te poziome zdjecia i dlatego sa one mniejsze-robi jaka panorame czy cos takiego. Tlumaczyl nam,ale ja sie na tym kompletnie nie znam. Poza tym faktycznie chodzi tez, jak napisala Kati, o zmieszczenie ich w albumie.

mineralna - Pon Wrz 05, 2005 4:12 pm

przylaczam sie do tego co napisala Kryszka - zupelnie bez sensu...
jedyne wytlumaczenie to takie ze poziome nie mieszcza sie do albumu... wiec moze wiekszy album?

poza tym - oferta wydaje sie byc mila - ale sama nie wiem - nie znam zadnego fotografa ktoryby z usmiechem na twarzy pracowal 24h ;)
widzieliscie jego zdjecia? bo mi cos pachnie tutaj amatorem
ile slubow zrobil do tej pory?
ma swoja strone?
jaka cyfrowka robi?? (sa cyfry za 300 zl i za 30.000)

jesli nie jestescie zorientowani w cenach to co to za problem przejrzec strony ktore dziewczyny tutaj podaly, napisac kilka maili i obejrzec troche zdjec...

no chyba, ze zdjecia sie dla was nie licza tak bardzo..

Kot - Pon Wrz 05, 2005 4:24 pm

Z tego co Ewiq pisała kilka postów wyżej wynika, że to jest fotograf z polecenia. Robił zdjęcia znajomym więc na pewno widziała jego prace :30:
mineralna - Pon Wrz 05, 2005 5:34 pm

to ze jest z polecenia nie znaczy ze widziala jego prace - to tylko domysly
to ze jest z polecenia nie znaczy ze jest dobry

ja po prostu sie dziwie, ze ktos decyduje sie na fotografa i jednoczesnie przyznaje sie, ze wogole sie nie zorientowal w temacie - niestety - to czy fotograf jest dobry mozemy tak na prawde ocenic juz po fakcie, lecz mozemy jednak starac sie eliminowac ryzyko...


co do strony internetowej - po jej jakosci mozna ocenic jakosc samego fotografa - zdjecia to jedno, jakosc i wyglad samej strony to drugie - fotograf powinnien miec artystyczna dusze, poczucie estetyki ... a my powinnysmy wybierac fotografa wlasnie na podstawie jego poczucia estetyki (ktore mozemy ocenic chocby poprzez wyglad strony i zdjec)

Ewiq
co do zdjec na plycie - zapewne nie da wam ich, gdyz jest to wlasnie jego zarobek...

jesli ten fotograf jest poczatkujacy to ceny raczej bardzo wysokie jak na Łódź
jesli zajmuje sie tym juz dlugo to wysokie/przecietne - zalezy jak na to spojrzymy:
wielu fotografow daje plyte CD, z ktorej mozna sobie samodzielnie wykonac odbitki placac za nie 2.5 (15x21) w MediaMartk a nie 9 zl - pomysl ze gdy bedziesz chciala wykonac odbitki dla rodzicow czy znajomych to nagle okaze sie ze wydasz majatek...
a odbitki 10x15 sa w cenie 39 groszy

moze ten fotograf ma jakas strone?
z checia bym obejrzala jego zdjecia (i reszta dziewczyn pewnie tez)

ewig - Wto Wrz 06, 2005 9:38 am

Nie,nie ma strony. Ale prace widzialam i podobaja nam sie. Widzialam zdjecia znajomych a takze te, ktore on nam pokazal-wiec wyklucza to sytuacje,ze pokazuje nam zdjecia tzw."pokazowe" i na tej podstawie podejmujemy decyzje. Co do jego poczucia estetyki-rowniez sprawdzone. Jesli chodzi o to,czy amator, czy nie, to odpowiadam- nie jest to amator. Wykonuje reportaze co najmniej od 5 lat a poza tym wspolpracuje z siecia zakladow fotograficznych w moim miescie. Co do jego obacnosci 24h na dobe, to wynika to byc moze stad,ze w rozmowie z nim powolywalismy sie na znajomych,od ktorych posrednio mielismy na niego namiary-a z ta rodzina jest zwiazany o tyle,ze robil im juz reportaze z wielu uroczystosci i nas traktuje na takich samych zasadach, jak ich. Co do plyty, to faktycznie masz racje,ze lepiej zrobic odbitki za 2,5 niz za 9-ale to jeszcze jest kwestia do uzgodnienia. Mysle,ze te zdjecia, ktore wezmiemy od niego zgra nam jednoczesnie na plyte, a te, ktore odrzucimy zwyczajnie wykasuje.
Agnesia - Pią Wrz 09, 2005 9:01 pm

W studiu 56 na Piotrkowskiej 56 poza kosztuje 100 zł. Chyba, że weźmie się komplet, czyli 22 pozy, to wtedy wychodzi 70 zł.
Na Piotrkowskiej 55, poza kosztuje 100 zł lub 20 póz wykonują za 1200 zł. Plener kosztuje 120 zł i trzeba wziąć co najmniej 15 póz.

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2005 10:41 pm ]
Dzisiaj byliśmy u fotografa w Aleksandrowie i tam poza kosztuje 55 zł.

inka999 - Wto Wrz 20, 2005 3:25 pm

strawberrytea napisał/a:
inka 999 mozesz napisac gdzie robicie zdjęcia? A co do Sun Road... Taraz każda odbitka kosztuje już 8 zł :( a 1 poza, jak pisałam juz w innym wątku - 70 zł


Jejku dawno tu nie zaglądałam, nie wiem czy jeszcze potrzebna Ci ta informacja, ale zdjęcia robiłam na Długiej w Zgierzu

bajeczka - Sro Wrz 28, 2005 9:31 pm

Obdzwoniłam kilka zakładów dzisiaj. Ceny takie, że sie nóż w kieszeni otwiera. :(
pawel.musaszi - Pią Wrz 30, 2005 5:20 pm

Powiem szczerze, trochemi sieciepło zrobiło jak popatrzyłem na ceny, jakie tu podajecie. Nie spodziewałem się, że to może tyle kosztować! No ale z fotografem to jeszcze troche poczekam, najpierw musze wybrać orkiestrę!
Kot - Pon Paź 03, 2005 5:08 pm

ostatecznie stanęło na tym:
1) zrobiliśmy sobie sesję narzeczeńską, z której fotograf przygotuje również prazentację multimedialną do puszczenia w trakcje wesela (podczas jedzenia tortu) i płacimy za nią 280 złotych
2) w dniu ślubu mamy reportaż fotograficzny z kościoła i z wesela, w tygodniu po ślubie sesję zdjęciową w plenerze :30: łączny wydatek 1100 złotych

acha i zdjęcia dostajemy w formie odbitek i na płytce

nie mamy za to zdjęć pozowanych w studio i zrezygnowaliśmy z kamerzysty

bajeczka - Pon Paź 03, 2005 9:26 pm

Kot - błagam o naimairy na tego fotografa. Cena mi sie już spodobała :)
Kot - Pon Paź 03, 2005 9:29 pm

Bajeczko ale którego fotografa masz na myśli? Tego od sesji narzeczeńskiej czytych od reportażu i pleneru? bo to 2 róznych :wink:
bajeczka - Pon Paź 03, 2005 9:33 pm

Kot napisał/a:
Bajeczko ale którego fotografa masz na myśli? Tego od sesji narzeczeńskiej czytych od reportażu i pleneru? bo to 2 róznych :wink:


tego od reportażu i pleneru jesli mozna..... :)

Kot - Pon Paź 03, 2005 9:36 pm

Bajeczko to jest bardzo sympatyczne młode małżeństwo. Zdjęcia robiła u nich też Agni a ostatnio Sękuś www.klisza.pl
bajeczka - Pon Paź 17, 2005 9:16 pm

To może dziewczyny też dorzucą kilka słow od siebie. :)

Kryszko - a moze przeniesiemy tą dsykusję do innego wątku żeby tego nie krzywić? :wink:

sękuś - Wto Paź 18, 2005 2:44 pm

Dokładnie w tamtym tygodniu odebraliśmy zdjęcia i w rzeczywistości są ladniejsze od próbek wysyłanych drogą elektroniczną.
Jestem starsznie zadowolona z efektu.
Postaram się wstawić chociaż parę zdjęc z pleneru. Teraz mam tylko kilka, ale jutro doniosę więcej.
Za reportaż ze ślubu i plener zapłaciliśmy 700 zł.

Żaneta - Wto Paź 18, 2005 10:52 pm

Oczywiście czekamy na zdjęcia!
Z wielką niecierpliwością!

Kasiawka - Czw Paź 20, 2005 10:47 am

My za zdjęcia 1 poza ( w tym 3 odbitki) 45 zł
kochamcie - Czw Paź 27, 2005 5:05 pm

kasiaK a gdzie robiliscie zdjęcia bo cena no cóż malutka :)
Kasiawka - Pią Paź 28, 2005 8:01 am

My zdjęcia robiliśy w Sun Road na Łąkowej. Cena malutka i już... nieaktualna.
Slub był w październiku a my tam byliśmy w kwietniu czy w maju , była cena promocyjna bo zakład dopiero się otwierał, a teraz juz jest chyba 70 zł.

bajeczka - Wto Lis 01, 2005 10:20 am

Kocie, Sekuś


Wczoraj spotkalismy sie z waszymi fotografami. Faktycznie bardzo sympatyczni ludzie, chyba sie na nich zdecydujemy :)

lvi - Wto Lis 15, 2005 11:57 pm

My o ile dobrze pamietam zapłaciliśmy 1200 zł, w tym był album za 80 zl, 50 zl za wklejenie zdjęc.Mamy 52 zdjecia pozowane, nie powtarzajace sie( niektóre zrobił nam w sepi, wiec tych podwojnych nie licze), dodatkowo jeszcze fotograf był na weselu i zrobił fotoreportaż
karmelcia - Sro Lis 23, 2005 10:54 pm

Byłam sie własnie wczoraj dowiedziec ile beda nas kosztowaly zdjecia slubnee. 59 złotych jedna poza plus 8,50 kazda odbitka. Takie ceny sa u P. Słoń w Pabianicach:).
misia-misia - Pon Mar 13, 2006 6:41 pm

My też juz zaklepaliśmy sesję fotograficzną w studio. Zapisalismy się na 22.00 bo 21.00 była już zajęta.
Co do cen to byliśmy mile zaskoczeni ofertą tego zakładu.
Jest to studio fotograficzne bazujące na FUJI, prowadzą raczej młode osoby z pomysłami.
Co do cen:

:arrow: pakiet 5 póz kosztuje 300zł (i na ten pakiet się zdecydowaliśmy)(poza 60 zł)
:arrow: w sumie jest 15 zdjęć czyli 3 zdjęcia na pozę
:arrow: dodatkowo fotograf dorzuca 2-3 zdjęcia do wyboru (nie pozy tylko zdjecia)
:arrow: jeden komplet dostajemy w pięknym albumie (zdjęcia juz wklejone)reszta luzem
:arrow: dodatkowo sesję dostajemy na płycie DVD (zdjęcia w wysokiej rozdzielczości)
:arrow: zdjęcia w formacie bodajże 15x21

Dla nas ta oferta była najlepsza i dlatego od razu się zdecydowaliśmy. W innych punktach oferowali nam albo 4 pozy za 300zł albo poza za 50zł (5 póż 250zł) ale bez albumu, zdjęcia luzem, zdjecia bez pomysłu a za płyte trzeba było dodatkowo płacić...

Alma_ - Pon Mar 13, 2006 6:45 pm

Misiu, dopisz się do listy Nasi fotografowie, proszę - co to za studio?
misia-misia - Pon Mar 13, 2006 6:49 pm

Niestety muszę cię zmartwić Alma ale to studio jest u mnie w mieście, w Częstochowie. Mogę jednak dać wam linka na stronkę internetową tego studia. Zobaczycie sobie przykładowe zdjęcia i ofertę

link do stronki studio

ottof - Nie Maj 14, 2006 3:55 pm

just_Kate napisał/a:
Oleńka - te 10 sztuk to i tak dużo, my wszystkiego mieliśmy 4 czy 5 klisz, i wyszło z tego już tych dobrych zdjęć około 200. I to w zupełności wystarczy. 10 klisz to będzie naprawdę mnóstwo zdjęć... :lol: [/center]


To bardzo ciekawe bo skoro mówisz że wyszło 200 sztuk już tych dobrych to znaczy że były też odrzuty. Policzmy więc: 200 dobrych fot z 4-5 negatywów... 5 x 36 latek to wychodzi 180 zdjęć (wszystkich) ! Jak z 4-5 filmów wyszło Ci 200 fot????? :shock: hehe bardzo ciekawe

dorota20w - Wto Maj 16, 2006 12:15 am

my zamówiliśmy fotoreportaż ze ślubu w kosciele 600 zł i plener 800 zł razem ok 400 zdięciac na CD plus 80 w albumie.
misia-misia - Sob Maj 27, 2006 8:00 pm

U nas bedzie to wyglądało tak...
zdjęcia w studio fotograficznym:
- 5 póz
- w sumie dostajemy 15 zdjęć (każda poza w 3 egzemplarzach)
- dodatkowe ze dwa zdjęcia dorzucone gratis od fotografa
- jeden koplet zdjęć wklejony do albumu a dwa komplety luzem
- płyta DVD , zdjęcia w najlepszej rozdzielczości
- cena 300zł
zdjęcia ze ślubu (fotoreportaż) - konkretnie wejście do kościoła, ceremonia slubna i wyjście z kościoła z życzeniami:
- ok. 100 sztuk zdjęć
- zdjęcia na płycie
- zdjęcia w albumie
- cena ok. 400zł

Misiamo - Pią Wrz 01, 2006 11:22 am

To u nas było tak. Fotograf był bratem kolegi M. (więc był trochę po znajomości) i zapłaciliśmy mu 900 zł za fotoreportaż z błogosławieństwa, ze ślubu, z wesela i plener (razem ponad 400 zdjęć na CD, + ponad 50 wywołanych w formacie 20x30 w albumie + 200 zdjęć wywołanych w formacie 10x15 w albumie). W porównaniu z innymi fotografami, to było naprawdę bardzo tanio.

Jeśli ktoś jest zainteresowany naszym fotografem, to proszę o maila na priv.

Michauek - Pon Paź 23, 2006 1:16 pm

My placimy tak:
Marcin (fotograf) robi zdjecia przez cala sobote- przygotowania, slub, jazda autkiem, wesele- okolo 400-500 zdjec, z czego wybiera ok. 250 a my z nich tyle ile chcemy. Za kazde placimy 12zł wywolane w formacie 13x18. 2 dni pozniej mamy kilku (ok.4) godzinny plener na ktorym podona ilosc zdjec w cenie 12zł kazde.
Dodatkowo dostajemy wszystkie zdjecia dobrze obrobione graficznie na plycie gratis. Takze gratis, dwa razy Marcin dojezdza do nas z Krakowa

O naszym fotorafie napisze w innym miejscu

Edi - Pon Paź 23, 2006 8:52 pm

My mieliśmy tak:
Nasz fotograf zrobił nam fotoreportaż z przygotowań, ślubu i wesela (500 zdjęć) i następnego dnia po ślubie robił plener w Nałęczowie (100 zdjęć). Za wszystko zapłaciliśmy 200 zł tzn w tym było:
:arrow: wykonanie 600 zdjęć,
:arrow: 20 wybranych przez nas zdjęć dostaliśmy w pięknym albumie w formacie 18X21,
:arrow: wszystkie zdjęcia dostaliśmy na płycie dvd by mieć możliwość swobodnego wywoływania.

FifthAvenue - Wto Paź 24, 2006 1:03 pm

200 zł ?? ?? a nie zabrakło tam jednego zera przypadkiem ?
Bo to strasznie atrakcyjna cena mi się wydaje...

imbrulka - Wto Paź 24, 2006 5:51 pm

200 PLN fotograf, 15 PLN wiązanka (o ile dobrze pamietam, Edi?)... takiej to dobrze :D
Edi - Wto Paź 24, 2006 10:17 pm

FifthAvenue napisał/a:
200 zł ?? ?? a nie zabrakło tam jednego zera przypadkiem ?
Bo to strasznie atrakcyjna cena mi się wydaje...


Nie zabrakło jednego zera :lol: a jakośc zdjęć można ocenić w moim wątku :wink:

Było to w ten sposób że przy umawianiu się z fotografem było zastreżene, że 20 zdjęć w albumie musimy wziąć (a jedno zdjęcie 10 zł) a samego wykonania zdjęć on nie liczył.Także wg mnie to bardzo korzystna oferta.

Michauek - Sro Paź 25, 2006 12:44 am

Wyjątkowo korzystna. My sie umowilismy ze z wesela i ślubu bierzemy min. 80 zdjec. Z pleneru podobnie
emilkaa - Sro Paź 25, 2006 9:28 am

cale szczesnie ze u mnie obylo sie bez takich umów i po prostu biore tyle zdjec ile sie okazalo atrakcyjnych.. jak bym mialam placic za kazde 10 zl to poszlabym z torbami :D
Agas - Sro Paź 25, 2006 12:41 pm

u nas ze zdjęciami było tak że cena podstaswowa 10 póz w studio wahała sie 800 zł (album + 3 egzemplarze każdej pozy) my dodatkowo zwieliśmy 3 pozy i fotograf dołorzył nam 3 pozy gratis. w sumie mamy 16 póz za 1000 zł.
Fotoreportaż robił nam kolega mojego męża. wyszło ok 150 zdjęć w formacie 15 x 21

alusha - Pią Lis 17, 2006 3:41 pm

A co sadzicie o cenie: 2600 zl za 60 zdjec wybranych sposrod okolo 1000. Zdjecia sa robione przez caly dzien. Beda uwiecznione przygotowania, plener, uroczystosc i wesele do zaslubin. Moim zdaniem drogo ale zdjecia mi sie bardzo podobaja:(
Alma_ - Pią Lis 17, 2006 4:10 pm

Sądzę, że to drogo :?
szczako - Pią Lis 17, 2006 4:13 pm

ja również uważam, że to drogo.
można znaleźć naprawdę ładne fotki za mniejszą cenę.
a cóż to za fotograf?

alusha - Pią Lis 17, 2006 8:35 pm

to jest :
www.kalina-studio.com
Kontakt z reszta wyłapalam dzieki WAM :hyhy:
Podobaja mi sie bo sa profesjonalne, widac emocje, ludzie nie sa stremowani. I sama nie wiem co mam zrobic. Oto moje obiekcje:)
1. Jesli wzielabym Kaline to zrezygnowalabym z videofilmowania (koszty)
2. Jesli nie kaline to videofilmowanie i plener (jeszcze nie wiem gdzie). I rezygnuje wowczas ze zdjec reportazowych i szukam fajnego fotografa plenerowego.
3. Własciwie nie ma 3:( Chcialabym miec i zdjecia (ladne) i film chocby krotki.
:niepewny: :niepewny: :niepewny:

[ Dodano: Pią Lis 17, 2006 8:39 pm ]
Dodam ze Zbigniew Kruk ktorego zdjecia mi sie podobaja ma zarezerwowany termin. I to przez jedna z nas :wink:
I poprzednio bład zrobilam. Napisalam wesele do zaslubin zamiast do oczepin ale wiadomo co mialam na mysli :rotfl:

Agas - Pon Lis 20, 2006 12:36 pm

dla mnie też za drogo
uważam ze można taniej znależć fotografa

sylwia - Pon Lis 20, 2006 12:39 pm

My mamy kamerzyste i fotografa po znajomośći troszke i zapłacimi za film i zdjecia reportazowe i plener 800 zł.Cena jest bardzo atrakcyjna i bylismy u wielu osób,które świadczą usługoi i zauwazylismy,że nie zawsze cena mówi nam o jakości i pomysłach na film czy zdjęcia,mam nadzieję,że będziemy zadowoleni :) ale czas poakże i za rok o tej poże będę mogła się przekonać
alusha - Nie Lis 26, 2006 8:08 pm

Szczako. A co sadzisz o tych zdjeciach? www.romanski-art.pl
Cena okolo 400 zl za reportaz. Mysle ze przystepna. Tylko czy fotograf wart uwagi? Zupelnie sie nie znam na fotografowaniu. Szczako pomoz. TY sie tak dobrze znasz :D

szczako - Pon Lis 27, 2006 1:37 pm

alusha, o zdjęciach Marcina Romańskiego jest już trochę tutaj.

jeżeli o mnie chodzi, to zdjęcia z ceremonii są ładne. ale wiesz, to bardzo subiektywna sprawa to "podobanie się" zdjęć.
zaraz je sobie jeszcze dokładniej obejrzę, bo na razie tylko tak na szybko.

Kropek - Nie Gru 03, 2006 10:01 pm

Nowinka z targow slubnych z Warszawy:

plener (kilka miejsc, w zasadzie caly dzien fotografowania) ok 2500 PLN, w ramach ceny:
- ok 120 zdjec wywolanych, do albumu (wybranych, robia wiecej ;-D )
- zdjecia duze (takie do albumu wielkosci A4, nie wiem jaki to rozmiar...)
- zdjecia juz wklejone, w albumie, z dodatkowo malowanymi stronami, tematycznie dostosowanymi do tresci zdjecia
- plyta DVD ze wszystkimi zdjeciami ;-D

Wiem, ze troche metnie opisuje, ale same sprawdzcie na stronie www.fotoreflex.pl

Mnie zachwycily zdjecia, a powalila cena ;-(

Wiecej namiarow na fotografow, jak przejrze siatke z targow ;-)

Duszka - Wto Gru 05, 2006 10:01 am

A ja nic nie zaplace za zdjecia :lol:

Mam szwagra fotografa amatora, ale zdolnego. Robi suuuuper zdjecia, a ze siostra zajeta bedzie mna podczas slubu i chociaz poczatku wesela (jest oczywiscie moja swiadkowa), to szwagier, zeby sie nie nudzil, bedzie mial swoje zajecie :hyhy:

Przyznaje - komfortowa sytuacja i oszczednosc.

kasia24 - Pią Sty 12, 2007 3:53 pm

A ja mialam juz dosc pozowanych zdje ze studia. Nie uwazacie, że to juz troche obciach? my wybralismy zdjecia w plenerze. pan fotograf byl z nami przez caly dzien i noc wiec wszystkich fotek zebralo sie ok 1200 . wszystkie sa ujete w ladny pokaz na dvd, z samego pleneru mamy ok 120 zdjec a 30 wybralismy sobie do wywolania, na koszt fotografa oczywiscie. Łacznie taka usluga kosztowala nas 800 zl wiec za tyle zdjec to chyba niewiele. Polecam www.filmownia.pl
Kati - Pią Sty 12, 2007 4:00 pm

kasia24 napisał/a:
A ja mialam juz dosc pozowanych zdje ze studia. Nie uwazacie, że to juz troche obciach?


Nie :roll: :-?

mischelle22 - Pią Sty 12, 2007 5:10 pm

Kasia24 - chcesz się sprytnie zareklamować??
Nawet się nie przedstawiłaś.
Ja też uważam, że zdjęcia pozowane to nie obciach.

kasia24 - Pon Sty 15, 2007 12:48 am

Przepraszam :oops: .Rzeczywiscie zapomnialam. To jest pierwsze forum na ktorym cokolwiek napisalam i jeszcze nie wiem jakie tu panuja zwyczaje. Ale juz sie poprawiam
M-P - Czw Sty 25, 2007 12:10 pm

ja nie planuje zdjec w studio(podzielam zdanie 1 z kolezanek powyzej;))
Chciałabym zdjecia z kosciola,plener i przyjecie weselne i jeszcze zamiast zdjec studyjnych to zdjecia w pokojach motelowych gdzie planujemy wesele;))))
ja licze ze za 700-1000 zl mozna przyzwoite zdjecia juz miec

Szpilka - Czw Lut 01, 2007 11:52 am

mnie bedzie kosztowac 1200 troszke drogo no ale juz..
soseczka - Czw Lut 01, 2007 7:30 pm

My płacimy 1000zł za 35 zdjęc w plenerze a wiecej dostaniemy na płycie.
kochecka - Nie Mar 18, 2007 6:47 pm

my płacimy 700 zł za reportaż,fotograf bedzie z nami od samego początku do samego końca (wesele i poprawiny).dostaniemy ok 2000 wstępnie obrobionych zdjęć na płycie i 100 w albumie lub w formie książki.
Spontana - Nie Mar 18, 2007 9:11 pm

Kochecka - masz całkiem ciekawą ofertę :)
Mój fotograf za zdjęcia z Kościoła a następnie czas do pierwszego tańca włącznie + plener bierze ok 800zł. Fotki są obrabiane i 60 najładniejszych (wybranych oczywiście przez Młodych) wędruje do pięknego albumu. :razz:

kochecka - Nie Mar 18, 2007 10:50 pm

na poczatku wydawało nam się nieco drogo ale jak zaczęłam czytać forum to stwierdziłam że nie jest źle... :hyhy:
=MiLi= - Pon Mar 19, 2007 9:18 am

My płacimy za reportaż 700zł zdjęć ok 1500 na płytce i 30 zdjęć z tego wybieramy i dostajemy :)

Kochecka a co to za fotograf? To nieprawdopodobne... może coś Ci się pomyliło?

kochecka - Pon Mar 19, 2007 9:10 pm

Napewno mi sie nie pomylilo!fotograf jest z okolic sieradza i współpracuje z naszym kamerzysta.

a dokładnego nazwiska fotografa nie znam bo usługe mamy dopisaną do umowy z kamerzysta (Tomasz Szmytka)

Kasjana - Wto Sie 28, 2007 3:10 pm

O ile się nie mylę to fotografem jest żona (lub dziewczyna - nie wiem dokładnie) pana Tomasza. Nie jestem pewna czy to ta sama osoba, ale byłam na weselu (w Sieradzu), gdzie kamerował pan Tomasz Szmytka, więc myślę, że to ta sama osoba. Jestem ciekawa ile on bierze za kamerowanie. Zastanawiałam się czy do niego nie zadzwonić w sprawie kamerowania u mnie naweselu, bo kaseta, którą widziałam była bardzo fajna.
kochecka - Sro Sie 29, 2007 11:22 am

Kasjana myślę że mówimy o tej samej osobie :) fakt film wygląda super ale rzeczywiscie trochę to kosztuje.W zasadzie cena zalezy od tego ile elementow filmu wybierzesz.nas kamerowanie wyniesie 3tys (nie wybraliśmy chyba tylko 2 elementów)plus 700 za fotoreportaz...
Martysia - Czw Lis 15, 2007 10:47 pm

my płacimy łącznie za fotografów których mamy (reportaż,plener,studio,fotoksiążka) 3300 zł
gosc - Sob Lis 17, 2007 4:38 pm

a my zapŁaciliśmy 2100 zŁ, w tym:
- reportaż ze ślubu cywilnego,
- reportaż z przygotowań do ślubu kościelnego,
- reportaż ze ślubu kościelnego i z wesela (do tortu - ok. 2:00 w nocy),
- atelier + plener - ok. 60 zdjęć,
- 4 albumy ślubne (piękne, przez nas wybrane) + wywoŁane ok. 220 zdjęcia + wszystkie zdjęcia na pŁycie

Abudabi - Sro Sty 23, 2008 6:08 pm

ślub, wesele i plener w dogodnym dla nas terminie PO. Około 400 zdjęć, do tego wybrane 30 wywołane w dużym formacie + 2xdvd - 1000zł, z tym, że ze zniżka, bo po znajomości :wink:
Ma być w cenie jeszcze książka ślubna, ale aktualnie chłopaki szukają producenta, który to wykona zarówno przyzwoicie jak i niedrogo - bo chwilowo jest albo przyzwoicie, albo niedrogo :wink:

Petitka - Sro Sty 23, 2008 9:13 pm

My placimy 750 zl za zdjecia plenerowe (chyba ok 70 na plycie, 20 wywolanych w albumie)
i 500zl za reportaz ze slubu (ok 500 zdjec)

madlena - Pon Lut 04, 2008 10:42 pm

My wydamy 1500 , mysle ze jest to rozsądna suma.
marta_s3 - Wto Lut 05, 2008 7:19 pm

My również zapłacimy 1500. Będzie 14 póz i z każdej po 3 odbitki. Uważam że to całkiem przyzwoita cena
agunia84 - Czw Lut 07, 2008 5:12 pm

Ja za cały pakiet płacę 1000 zł (przygotowania do ślubu - młoda i młody, błogosławieństwo, ceremonia ślubna, całe wesele i plener). Fotograf jest świetny ;) robi piękne zdjęcia.
ingainga - Czw Lut 07, 2008 10:15 pm

Agunia a co to za fotograf???
agunia84 - Pią Lut 08, 2008 10:56 am

Są to dwaj młodzi mężczyźni, którzy od nie dawna są na rynku fotograficznym. Jeden z nich zaproponował mi sesję zdjęciową, a w zamian mam cały pakiet zdjęć po promocyjnej cenie ;)
edys_lu - Pią Lut 15, 2008 5:13 pm

Za cala usluge reportaz z przygotowan, slubu i wesela oraz plener, wywolanie 2 albumow zdjec a reszta na plytce placimy 1700 zl
ava - Pon Lut 18, 2008 1:49 pm

aguniu84 czy mogłabyś przesłać mi namiary na tych panów na maila (jeśli masz jakieś próbki ich twórczości albo jeśli mają stronę internetową to też)?A nie wiesz ile to by kosztowało bez promocji? z góry dzięki
Emi - Pon Lut 18, 2008 8:16 pm

My zapłacimy 1750 zł. W tym:

PLENER (800zł):
min. 50 póz, ręcznie wykonany album z 20 pozami w formacie 15x21
KO?CIÓŁ (350zł):
50 zdjęć, album ze zdjęciami w formacie 13x81
WESELE (600z):
reportaż z całego wesela, album ze zdjęciami w formacie 10x15, 200 zdjęć

Wszystkie zdjęcia są dodatkowo na płycie (+ jakieś inne niewydrukowane)
Dostaniemy też prezentację na płycie

A zdjęcia są po prostu bajeczne [smilie=e058.gif]

olinek2005 - Sro Mar 05, 2008 11:16 am

ja mam juz sprawdzona ze zwyklego kiepskiego zdjecia zrobila nam cudenko ;d polecam;d

[ Dodano: Sro Mar 05, 2008 12:50 pm ]
nie jest droga;d na e-maila moge udostepnic swoje zdjecie z chrztu naszej corki... robilismy zdjecia z własnego apararu, a chcielismy miec cos orginalnego ;-) ) moim zdaniem baba nie moge jeszcze umiescic na forum bo jestem nowa;/

gosiaczek1 - Czw Mar 20, 2008 10:46 am

edys_lu napisał/a:
Za cala usluge reportaz z przygotowan, slubu i wesela oraz plener, wywolanie 2 albumow zdjec a reszta na plytce placimy 1700 zl


Masz może namiary na tego Pana??
Może mnie też się uda chociaz bierzemy ślub w tym samym dniu ;)
Pozdrawiam gorąco

[ Dodano: Czw Mar 20, 2008 10:47 am ]
agunia84 napisał/a:
Ja za cały pakiet płacę 1000 zł (przygotowania do ślubu - młoda i młody, błogosławieństwo, ceremonia ślubna, całe wesele i plener). Fotograf jest świetny ;) robi piękne zdjęcia.


Ja też bym tak ładnie poprosiła o namiary
Widać maja chłopaki wzięcie ;)

jpuasz - Czw Mar 20, 2008 1:13 pm

A my płącimy 800 zł za przygotowania, ślub i wesele do tortu - myślę, ze cena przyzwoita :) Pleneru nie chchielismy, bo szkoda nam kasy, poza tym pogoda może być różna a nie chchemy tego odkładać na wakacje. Mamy za to zamówione zdjęcia studyjne i płacimy 70 zl za pozę. Bylismy już ustalić jakie pozy wybieramy i mamy nadzieję, ze wyjdzie super :)
ssysia - Wto Mar 25, 2008 8:43 pm

niestety nie słyszałam żadnych opinii o tej firmie ale zdjęcia na ich stronie są całkiem ciekawe a cena rewelacyjna jak dla mnie (my płacimy za studio 70 zł za pozę) plener i reportaż zrobi mój brat bo ma zdolności ale nasz fotograf za sam plener bierze 1000zł

ten post to odpowiedź na post stanowiący kryptoreklamę surowo zabronioną na forum i w związku z tym usunięty
Sajonara
6

olinek2005 - Wto Mar 25, 2008 8:53 pm

dobrze miec zdolnosci :? bo jednak wszytko to drogie co piszecie;/..... my liczymy kazdy grosik... no i juz wiemy ze orkiestry nie bedzie :cry:
MalaJu - Wto Mar 25, 2008 9:01 pm

Olinek, po co Ci orkiestra?? DJ weźcie - ja za swojego place 600 i jest tez wodzirejem.

a co do zdjec. Strasznie droga taka impreza. Plener juz sobie załatwilismy u znajomego - ksiedza, ktory bedzie nam tez slubu udzielal. takie kombo. tylko nadal mam problem z uroczystoscia slubną. Gdzie ja znajde fotografa z wolnym terminem na cos takiego? kto sie bedzie fatygowal do samego slubu bez pleneru? juz trace nadzieje :/

ava - Pon Mar 31, 2008 1:35 pm

My prawdopodobnie zdecydujemy się na studio, gdzie 1 poza (format 15x21) kosztuje 50 zł (ale za 1 egzemplarz zdjęcia, więc jeśli chcemy po 3 sztuki każdego ujęcia to 70 zł- tzn. trzeba dopłacić 10 zł za dodatkowy egzemplarz). Chcemy wziąć ok. 10 póz, więc wyjdzie ok. 700 zł. Chcielibyśmy też reportaż od ślubu w kościele do pierwszego tańca, ale chcemy tego poszukać gdzie indziej, bo w tym studio 10 fotek z reportażu (format 15x21) kosztuje 250 zł i wydaje się nam to trochę drogo, a Wy jak myślicie (może dodam, że to dotyczy studia w Bełchatowie)? Natomiast 10 fotek tego formatu z pleneru kosztuje tam 350 zł, ale my na 99% zrezygnujemy z profesjonalnego pleneru ( w końcu na czymś trzeba oszczędzić :( ), chyba moja siostra popstryka nam takie zdjęcia, bo niektóre wychodzą jej całkiem nieźle. Z racji ładnej pogody robiła nam wczoraj "narzeczeńską" sesję i wyszło fajnie.
agunia84 - Sro Kwi 02, 2008 1:44 pm

Nam nie wypalił fotograf po cenie promocyjnej (sprawy prywatne :( ), tak więc musimy szukać fotografa w Bełchatowie. Mamy na oku jednego fotografa 10 zdjęć + po 3 odbitki gratis każdego zdjęcia ( cały pakiet 600 zł), a każde kolejne zdjęcie po za pakietem 60 zł . Mi się marzy plener ale mój K. jest uparty i chce studio więc stanie na zdjęciach robionych w studio.Czy to jest drogo ??

Ava, a co to za fotograf??

ava - Sro Kwi 02, 2008 10:13 pm

Moim zdaniem te ceny są w normie, ani tanio, ami drogo.

Fotograf o którym pisałam to foto Orpel, zresztą na ich stronie internetowej http://www.fotoorpel.pl/ jest umieszczony cennik (ale zdjęcia ślubne w ich galerii na stronie to niestety nie są te, które mi się podobają- na targach w niedzielę oglądałam ich albumy ze zdjęciami studyjnymi i robią też takie w moim guście-tzn. bez "widoczków" z tyłu, i te są naprawdę ok)

agunia84 - Czw Kwi 03, 2008 9:13 am

Masz ten sam styl co ja :D Ja piszę o JAMSTUDIO www.jamstudio.pl i on ma wszystkie takie zdjęcia studyjne bez widoczków.
doni_iza - Czw Kwi 03, 2008 11:24 am

A my płacimy 1200 za plener +reportaż z kościoła :)
agunia84 - Czw Kwi 03, 2008 11:36 am

No to fajna cena, fotograf, którego mamy na oku za sam plener chce 1200, a samego reportażu z kościoła nie robi :(
ava - Czw Kwi 03, 2008 4:10 pm

agunia84 napisał/a:
Masz ten sam styl co ja :D Ja piszę o JAMSTUDIO www.jamstudio.pl i on ma wszystkie takie zdjęcia studyjne bez widoczków.


Ale kilka dni temu pisałam do niego maila, przysłał mi cennik na 2009 rok i z tego co pamietam 3 sztuki zdjęcia (tzn. 3 odbitki z 1 pozy) kosztują 80 zł. Także nie wiem skąd ta rozbieżność :?:
Podobają mi się jego fotki z reportażu, ale drogą mailową nie mogę się z nim dogadać- ja pytam o reportaż od ceremonii w kościele do pierwszego tańca, a on ciągle w odpowiedzi pisze mi o repotrażu całościowym (tzn. przygotowania, ślub w kościele, wesele i chyba krótki plener) za 2200zł. Jakoś nie mogę się z nim dogadać, chyba będę musiała wybrać się osobiście :(

agunia84 - Czw Kwi 03, 2008 7:16 pm

On nie robi takiego reportażu: sam kościół i pierwszy taniec. Pytałam go o to i mi to powiedział. Tak to prawda za cały dzień chce 2200 mam cennik od niego jak chcesz to ci wyśle. Ja byłam u niego osobiście :) Na samo studio przyjmuje zapisy od października (na kwiecień 2009)
ava - Czw Kwi 03, 2008 9:49 pm

Nie dzięki nie trzeba, mam ten cennik. Szkoda, że nie robi takiego "wycinkowego" reportażu, bo jego zdjęcia są naprawdę fajne :( Szkoda tylko, że nie potrafi tego napisać wprost- z jego odpowiedzi na mojego drugiego maila wynikało, że możemy wziąć ten reportaż "całościowy", a zdjęcia do wywołania i tak my wybieramy, więc skoro tak nam zależy tylko na ceremonii i pierwszym tańcu to możemy przecież wybrać tylko zdjęcia z tych elementów. Dziwnie trochę :kwasny: A na studio się jeszcze ostatecznie nie zdecydowaliśmy, ale na razie faworytem jest Orpel :)
agunia84 - Pią Kwi 04, 2008 9:28 am

Szkoda brać reportaż całościowy i płacić 2200zł jak człowiek chce zdjęcia z kościoła i pierwszego tańca :( Widziałam Orpla zdjęcia, mojego K. siostra miała tam robioną sesje i tak szczerze powiem to nie za ciekawe są. Jedno co mi się spodobało to dostali ogromne zdjęcie w ramce :)
ava - Pią Kwi 04, 2008 7:20 pm

agunia84 napisał/a:
Szkoda brać reportaż całościowy i płacić 2200zł jak człowiek chce zdjęcia z kościoła i pierwszego tańca :(


Myślę tak samo, tak więc jeśli chodzi o reportaż to na pewno nie zdecydujemy się na tego pana. Natomiast zdjęcia studyjne bardziej podobają mi się jednak u Orpla, choć te u niego też są fajne.

evelinka - Pią Kwi 04, 2008 7:41 pm

My za reportaż i plener zapłacimy 1100 zł. Wydaje mi się, że jest to naprawdę dobra cena :) a i zdjęcia są niezłe...
ava - Czw Kwi 10, 2008 5:19 pm

A co sądzicie o cenie 600zł za reportaż z samego tylko kościoła- w tej cenie jest 30 zdjęć w albumie (zdjęcia formatu większego niż 15x21, ale oczywiście dokładnie nie pamiętam jaki) oraz płyta z wszystkimi wykonanymi zdjęciami (ok. 100-150 zdjęć) w formacie jpg (tzn. można je wywołać). Sama nie wiem czy to drogo czy tanio- z jednej strony dostajemy dosyć dużo zdjęć, ale z drugiej strony 600zł za godzinkę pstrykania wydaje mi się drogo...
agunia84 - Czw Kwi 10, 2008 9:03 pm

Mi też wydaje się drogo.
Ja znalazłam fotografa w Bełchatowa, który za jedno zdjęcie chce 12 zł. Zastanawiamy się czy czasami wziąć u niego reportaż z kościoła.

jpuasz - Czw Kwi 10, 2008 9:03 pm

Wg mnie to bardzo drogo - my płacimy 800 za ślub i wesele... i mamy 70 zdjęć wydrukowanych
ava - Pią Kwi 11, 2008 8:21 pm

agunia84 napisał/a:
Mi też wydaje się drogo.
Ja znalazłam fotografa w Bełchatowa, który za jedno zdjęcie chce 12 zł. Zastanawiamy się czy czasami wziąć u niego reportaż z kościoła.


Aguniu84 czy masz na myśli może pana Sebastiana Kaczorowskiego? Widziałam jego zdjęcia na stronie internetowej, były nawet ok, tyle że wydają mi się jakby za bardzo wyretuszowane.

A co do tej ceny 600zł to pewnie duży wpływ na nią ma fakt otrzymania przez nas płyty z wszystkimi zdjęciami w formacie jpg. W innym bełchatowskim zakładzie fotograficznym, kiedy zapytaliśmy o reportaż usłyszeliśmy cenę 1300zł za chyba 110 zdjęć, ale bez zdjęć na płycie (tyle, że to miałby być reportaż od ślubu w kościele do pierwszego tańca), a jeśli zależałoby nam na płycie z zdjęciami to musielibyśmy dopłacić 500zł !! ! Normalnie paranoja w tym Bełchatowie...

olinek2005 - Sob Kwi 12, 2008 8:37 am

czasami warto sprobowac... czegos mniej znanego... ceny moga byc konkurecyjne... wiadome jesli juz ma jakas renome nie bedzie cykal .... tanio ;-)
agunia84 - Czw Kwi 24, 2008 11:20 am

ava napisał/a:
Aguniu84 czy masz na myśli może pana Sebastiana Kaczorowskiego? Widziałam jego zdjęcia na stronie internetowej, były nawet ok, tyle że wydają mi się jakby za bardzo wyretuszowane.


Ta o tego pana mi chodzi :)

Trismegista - Pią Maj 09, 2008 4:03 pm

my placimy 1250zl za plener, bez reportazu
Audiolka - Wto Cze 24, 2008 6:48 pm

Za plener płacimy 800 zł(minimum 20 odbitek,album,płyta(minimum 100 zdjęć) i prezentacja dvd.

W kościele 300 zł(20 odbitek,album,płyta(minimum 40 zdjęć) prezentacja dvd

ewentualnie jeszcze zamiast pleneru studio(80 zł poza,prezentacja dvd,album,w cenie 3 odbitki

truskawka_ja - Wto Lip 15, 2008 2:44 pm

Za reportaż ze ślubu i wesela płacimy 1050zł (140 odbitek, reszta na płycie). Fotograf - Klisza
Agguniaa - Pią Lip 18, 2008 8:36 am

Wraz z moim Ukochanym, mamy umowę z jamstudio.pl, umowę podpisaliśmy w kwietniu tego roku, na studio. Spędziliśmy tam parę ładnych chwil, gdyż sam właściciel próbował Nas przekonać do fotoreportażu, gdyż pozwala upamiętnić każdą chwilę ze ślubu. My jednak chcieliśmy tylko studio, więc zapłacimy 700 zł(jak na umowie), 10 póz po 3 odbitki..
Dodatkowo fotoreportaż, ze ślubu, wesela i poprawin w tym plener 600 zł :smile: :smile: :smile:

Malwina_łódź - Pią Lip 18, 2008 3:36 pm

My za fotografa zapłacimy 900 zł. Jest to cena za cały pakiet tzn. przygotowanie i ślub, wesele, plener i studio. Fotograf jak dla mnie pierwsza klasa. Zakochałam się w zdjęciach, wykonanych przez niego! :)
*Motylek* - Wto Lip 22, 2008 10:22 am

My szukaliśmy tylko zdjęć studyjnych. Ceny są różne, szoku cenowego dostaliśmy w studio 56 i w Sobieraju. Zdjęcia mają ładne, ale takich pieniędzy za to ich nie dam! (110-140zł/pozę)

Spodobał nam się fotobłysk i tu zapłacimy 80 zł za pozę.

EwelinaKrzys - Pon Lip 28, 2008 8:14 pm

my zapłacilismy 600 zł w cenie plener, kosciól, wsele oraz plener nocny. Gratis album w którym było ponad 50 zdjęć + ok tysią zdjęć na płycie. Jestem baaardzo zadowolona
Debussy - Sob Sie 02, 2008 8:39 am

1000 zł za plener (rozłożony na dwa dni - w tym album - książka)
250 zł zdjecia w kościele

Yoanna - Sro Sie 06, 2008 10:33 pm

Ten sam pakiet co Malwina tylko za 1000zł
agunia84 - Sro Sie 13, 2008 10:06 pm

Agguniaa będziecie mieć świetne fotki :)
marysia - Sro Sie 13, 2008 10:57 pm

a nam krzykneli 1500zł za plener + do tego album a jak zapytałam ile bez albumu (bo kosztuje ok 500zł takie cacko) to odpowiedział a po co pani sam plener :?
Plebuska - Sro Sie 20, 2008 4:01 pm
Temat postu: ?lub, wesele i plener + 3 albumy na zdjęcia = 1500
Ze zdjęc jestesmy zadowoleni. www.twojefotografie.pl
Wiem, że p. Marcin ma zmieniać stronę, ale chyba jeszcze aktualna.

Martysia - Nie Sie 24, 2008 6:46 pm

nas po podliczeniu wszystkie nasze foto zachcianki wyszły 3610 zł
katrin_sebrak - Sro Wrz 24, 2008 1:04 pm

Nam cały reportaż robił Pan Sebastian Kaczorowski, fotograf z Bełchatowa.
Zdjęć bardzo dużo bo robił zdjęcia z przygotowań u męża u mnie, później błogosławieństwo, cały ślub, życzenia, wesele do oczepin, mały plener w trakcie wesela i duży plener tydzień później.
Zdjęć było ponad 300 z czego wybraliśmy 120 na odbitki wielkości 15cm na 21 cm. Za te 120 zdjęć zapłaciliśmy 1400zł (co wychodzi 12zł za zdjęcie), resztę zdjęć dostaliśmy na płycie. Zdjęcia naprawdę piękne.

Kati - Sro Wrz 24, 2008 7:45 pm

I przypadkiem zarejestrowała się Pani tuż po Panu Sebastianie Kaczorowskim na forum... :roll:
będę miała na oku :-?

Belluszi - Pią Paź 24, 2008 10:26 am

Mnie interesują głównie zdjęcia studyjne i reprtaż ze ślubu i wesela.
Dowiadywałam się w Multifoto tam 10 póz po 3 szt. kosztuje 890 zł w albumie, a reprtaż za 100 zdjęć wydrukowanych, a pozostałe ok. 700 na płycie - 900zł.
W cenniku widziałam, że mają wiele innych propozycji do wyboru, ale mnie się bardzo podobają ich zdjecia sudyjne, min. dlatego że są na gladkich, też na bialych tłach

izunia_82 - Pią Paź 24, 2008 6:15 pm

My płaciliśmy za pozę 65zł(w tym jedna poza szła do albumu, a trzy do rozdania). Zamówiliśmy łącznie 10 póz o wymiarze 15x21 i zapłaciliśmy 650zł. W cenie mieliśmy album, jedną pozę w sephii(dodatkowo oczywiście), jedno wybrane zdjęcie o wymiarach bodajże 39x48(o ile nie pomyliłam rozmiaru, ale jest naprawdę duże, także dostalismy dodatkowo), wszystkie pozy na płycie(te wybrane i niewybrane) i jedenastą pozę gratis(też z odbitkami). Wydaje mi się, że niedrogo zapłaciliśmy, przynajmniej w porównaniu do salonów gdzie żeśmy zaglądali dla porównania cen.
Kociadło - Czw Lis 06, 2008 8:33 pm

my płacimy za pełny pakiet ( reportaż - przygotowania ślub i wesele, plener ) 1650 jak dla mnie gitara:)
ppola - Czw Lis 20, 2008 4:46 pm

No mam maly problem przeczytalam wszystkie ceny ale i tak nie wiem :(
My nie bedziemy mieli kamerzysty i zalezalo nam na znaleziemiu fotografa z zacieciem reporterskim, no i znalezlismy takiego.
Zażyczył sobie 1400 za reportaz ( 8h do dyspozycji, jak je w czasie rozlozymy zalezy tylko od nas), w tej cenie jest 600-700 zdjec, na dvd (surowych), 100zdjec obrobionych na cd, album 100 zdjec i dojazd facet jest spoza łodzi daalleeeko)
Generalnie zdjecia ma fajne, nawet bardzo, ale chcialam tez plener i w koncu nie wiem czy za sam reportaz nie jest to za duzo :( ale z drugiej strony nie bedziemy miec kamerzysty, prosze o opinie czy za taka cene warto sam reportaz zamawiac czy poszukac kogos innego?

aapsik - Czw Lis 20, 2008 6:34 pm

ppola uważam, że 1400zł za takie zdjęcia jak podałas to na warunki np. Warszawy, Poznania, Wrocławia czy innego " normalnego" miasta to cena normalna, ale jak na Łódź to drogo i można znaleźć dobrego i tańszego fotografa.
555 - Czw Lis 20, 2008 9:44 pm

ppola napisał/a:
( 8h do dyspozycji, jak je w czasie rozlozymy zalezy tylko od nas)

no to moze czesc przeznaczcie na plener..?

ppola - Czw Lis 20, 2008 10:09 pm

ale nie bedziemy mieli kamery i zamiast niej chcielismy reportaz ze slubu i wesela az do oczepin i tortu, slub na 18 wiec juz to jest 6-7 h, no i chyba raczej sie nie wyrobimy w godzinke z plenerem, chyba ;)
makunia81 - Pią Lis 21, 2008 7:17 am

A my będziemy mieli bardzo nietypowo - zdjęcia analogowe w studiu fotograficznym u pani, która ręcznie retuszuje zdjęcia. Takie zdjęcia mają niesamowitą "duszę"! Wiem, bo wykonywałam tam zdjęcia do dyplomu. I cena jest niska - 45 zł za pozę (po 3 zdjęcia w pozie). Pani zajmuje się fotografią od 35 lat.
agunia84 - Pią Lis 21, 2008 9:47 am

My będziemy płacić za pozę 50 zł + 10 zł odbitka.
aapsik - Pią Lis 21, 2008 3:45 pm

My płacilismy za reprtaż 900 zł. Fotograf zrobił od błogosławieństwa do toru ok 800 zdjęć z czego obrobionych dostaliśmy 100 w albumie a wszystkie jake zrobił na płycie. Tez nie mieliśmy filmu. Nasze zdjęcia oglada się lepiej niż film. Natomiast w tygodniu po ślubie mielismy zrobiony przez tego samego fotografa i jego zonę, ktora tez jest fotografem plener. Na plenerze bylismy prawie trzy godziny z ogrmnej ilości wybralismy 30 szt do albumu i to naskosztowało 890zł. A zdjęcia są piękne ;)
justinaa - Nie Gru 21, 2008 11:23 am

my za zdjęcia reportażowe ze ślubu i z wesela oraz za plener zapłaciliśmy bardzo mało, bo tylko 650 zł, a fotki robiła nam żona kamerzysty, w każdym razie dostaliśmy ok 30 fotek z pleneru i ślubu wywołanych w formacie 13x18 cm w dwóch albumach a resztę czyli łącznie ok 1000 fotek na płycie ale te zdjęcia wywołane są niestety kiepsko, na słabym papierze, więc prawie jakby ich nie było :(
kasia_m85 - Pon Sty 19, 2009 7:23 pm

Nas reportaż przygotowania+ślub+2 h wesela+ plener+ pięęęękny album wyniesie z naszych obliczeń 4100-4200.Ale dla nas warto.
Pozytywna Fotografia - Sro Sty 28, 2009 9:33 pm

Ceny w zależności od pakietów u NAs kosztują od 1300 do 3500 , sam plener autorski to koszt w granicach 850 zł.
To są chyba przeciętne ceny.





Usunęłam link z podpisu i odsyłam do zapoznania się z regulaminem forum - moderatorka Asiek

fotografialodz - Pią Sty 30, 2009 9:35 pm

justinaa napisał/a:
my za zdjęcia reportażowe ze ślubu i z wesela oraz za plener zapłaciliśmy bardzo mało, bo tylko 650 zł, a fotki robiła nam żona kamerzysty, w każdym razie dostaliśmy ok 30 fotek z pleneru i ślubu wywołanych w formacie 13x18 cm w dwóch albumach a resztę czyli łącznie ok 1000 fotek na płycie ale te zdjęcia wywołane są niestety kiepsko, na słabym papierze, więc prawie jakby ich nie było :(


bo o takie rzeczy jak papier , album jest zawsze dobrze zapytac przed podpisaniem umow, zeby potem nie bylo niejasnosci

tak z ciekawosci mozna by bylo gdzies zobaczyc zdjecia "zony" kamerzysty, bo to tak troche dziwnie zabrzmialo :)

justinaa - Sob Sty 31, 2009 11:38 am

hehe no może rzeczywiście :) w każdym razie chciałam chyba podkreślić, że kamerzysta i fotograf to rodzina :D

a parę fotek proszę bardzo:






Martuś i Jaruś - Czw Lut 05, 2009 3:56 pm

Justinaa to niedużo Was wyszło, super :)
justinaa - Czw Lut 05, 2009 8:07 pm

no, też tak sądzę :)
martitka - Sob Lut 07, 2009 10:10 pm

My płacimy 1500zł, w tym mamy:
100 szt. zdjęć w formacie 15x21cm (kościół, plener)
150 szt. zdjęć w formacie 10x15 cm (zdjęcia sytuacyjne na sali) do oczepin
Wszystkie ujęcia na płycie DVD.
Zapłaciłam na razie zaliczkę i czekam na ślub :)

marcia331 - Sro Lut 11, 2009 12:57 pm

My placimy 1250zl za przygotowania, ceremonie, poczatek wesela i plener. Z tego dostaniemy wszystkie zdjecia na plycie, fotoalbum z pleneru i jeszcze cos tam (nie pamietam dokladnie a P. ma umowe u siebie)
marysia - Sro Lut 11, 2009 4:12 pm

marcia331, wybraliście tą ofertę standard czy premium co są w niej albumy dla rodziców??
marcia331 - Sro Lut 11, 2009 10:03 pm

W sumie to wybralismy opcje indywidualna :) bo my nie chcielismy zdjec z wesela ale Milosz nas przekonal do tego zeby chociaz z wejscia na sale zrobic zdjecia. Ale jak teraz patrze na ta oferte to raczej jest to bardziej oferta standard czyli ze fotoalbum bedzie tylko jeden dla nas. Fotoalbum to naprawde fajna sprawa. Zdecydowanie lepszy niz fotoksiazka. No i jeszcze bedziemy mieli te dwa powiekszenia 30x45 :D
marysia - Czw Lut 19, 2009 9:17 am

My płacimy 1300zł a w tym jest:
- plener
- 3 x fotoalbum z pleneru
- płyta dvd ze wszystkimi zdjęciami

Ambrozja - Czw Lut 19, 2009 10:26 pm

My płacimy 1700 zł. W tym mamy:
- reportaż ze ślubu i wesela do tortu (czyli u nas do ok 18-19)
- plener
- fotoksiążka
- wszystkie zdjęcia na płytce

to chyba wszystko :)

rajeczka - Pią Lut 20, 2009 10:17 am

My za zdjecia reportazowe(dom,slub,wesele) ,plener i film 4 godz bedziemy placili 1600zl
milijka24 - Sob Kwi 25, 2009 12:37 pm

marysia czy fotograf jest kontaktowy i otwarty na sugestie. Nas interesuje tylko plener i narazie jesteśmy na etapie poszukiwań. Nie ukrywam że zamierzamy kierować się także opiniami o samym fotografie.
pszczoła - Pon Maj 11, 2009 2:18 pm

a my, ponieważ zdecydowaliśmy się na profesjonalnego kamerzystę, zdjęcia mamy tylko studyjne (60zł od pozy + portret gratis), w tej samej firmie, co wideofilmowanie zresztą. Kiedyś chciałam profesjonalne zdjęcia plenerowe, ale zmieniłam zdanie, chcąc zamknąć wszystkie sprawy w jednym dniu. Sesję plenerową radzono nam wykonać w zupełnie innym dniu, a takową wykonamy we własnym zakresie w jakimś uroczym miejscu:)
sando - Pon Maj 11, 2009 4:59 pm

pszczoła napisał/a:
a my, ponieważ zdecydowaliśmy się na profesjonalnego kamerzystę, zdjęcia mamy tylko studyjne

Nie rozumiem co ma wspólnego profesjonalny kamerzysta z brakiem fotografa? Przecież chyba by się nie pozagryzali :) A rezygnujecie tylko z fotografowania pleneru, czy również z fotografowania ślubu?

agunia84 - Nie Maj 31, 2009 4:13 pm

My za zdjęcia zapłaciliśmy 1400 zł (bez odbitek), w tej cenie jest 21 póz fotoksiążka i wielkie zdjęcie portretowe (60x80).
Pusiak - Pią Cze 05, 2009 2:13 pm

Przenosze wypowiedź z innego wątku:

Master napisał/a:
Ja płąciłam za : przygotowania, reportaż, plener 3000 zł. Fotoalbum; 500 zł. ( w tamtym roku)



edit: poprawiłam cytat
kryszka

Karolka_23 - Sro Lip 01, 2009 6:55 pm

My za zdjęcia płacimy 1900 złotych, 950zł za zdjęcia reportażowe i tyle samo za zdjęcia plenerowe.
W cenie mamy dwa albumy, w których będą zdjęcia wybrane przez nas i wszystkie zdjęcia na płycie.

France - Wto Lip 14, 2009 11:11 am

1500-to w tym roku przecietna cena za fotoreportaz ze slubu i wesela oraz plener mozna taniej i drozej, cena nie odzwierciedla klasy fotografa,gdyz jest wielu bardzo zdolnych fotografow,ktorzy dopiero wchodza na rynek.Mysle,ze max w Łodzi bierze Z.Kruk,ktory jest bardzo cenoionym fotografem
Alinka - Czw Sie 13, 2009 12:14 am

Oj myślę, ze są na naszym rynku drożsi fotografowie niż ZK a i lepsi może nawet?
1500zł za komplet to wydaje mi się bardzo dobra cena - jeśli fotki odzwierciedlają odpowiednią jakość)

mjmj2010 - Sro Paź 14, 2009 11:15 am

HELP ! CZY TO DROGO?? i jeśli chodzi o ilość zdjęć mało czy dużo?

sam reportaż z kościoła -(40fot.) 950pln
sam plener -(40fot.) 1100pln

reportaż z kościoła + plener -(80fot.) 1800pln
sala do oczepin włącznie -(30fot.) 300pln

zdjęcia w 15x21 na papierze matowym (wszystkie przygotowane i obrobione kadry na płycie w oryginalnej rozdzielczości - możliwość powielania odbitek

mazurowicz.com - Sro Paź 14, 2009 11:30 am

cena ok , zakladajac foto na poziomie , jak dla mnie z pleneru duzo zdjec , z kosciola wystarczy , co do sali jakos tanio i zdjec malo
mjmj2010 - Sro Paź 14, 2009 2:10 pm

1. Ile zdjęć się powinno mieć (na papierze) z:
- kościoła,
- sali ( albo ok 2h albo do oczepin),
- w plenerze ,
żeby było ich w sam raz?
w jakiej formie dostajemy zdjęcia ? jest to jakis album czy coś w tym stylu?
2. Czy zamawiać fotoksiążki lub fotoalbumy ?
3. Czy wszystkie zdjęcia dostanę na płytce obrobione ? (ile zdjęć jest na płycie mniej więcej)
4. Jakie są koszty?

Przepraszam, że tak chaotycznie ale jestem kompletnie zielona w tych sprawach :)

mazurowicz.com - Sro Paź 14, 2009 8:52 pm

To ja ci napisze z mojego punkt widzenia , czyli fotografa co jak co ;] .
Oczywiscie wszystko zalezy od ceny - czasem placi sie sporo a dostaje malo fot , ale jakich , generalnie to.

1. Ile na papierze , tego nie da sie ustalic , w mojej opini najlepiej placic za usluge i za jak najmniej zdjec na papierze - tzn np 50 zdjec dostajesz od fotograf przy rozliczeniu uslugi jako pogladowki , aby kota w worku nie dostac ;] , a odbitki zamawiac albo u niego albo samemu tyle ile sie chce i jakie sie chce.

2.Jestem zdania ze duzo frajdy jest z wklejania samemu zdjec do albumu ( plus np zaproszenia , kartki z zyczeniami itp rzeczy ) , co nieco sie przypomina , samemu wybiera sie zdjecia. Nie jest w koncu trudna praca ;] . A jesli juz to wolal bym album , jakos odbitek jest chyba lepsza.

3.Niektorzy daja foto prosto z aparatu , inni obrabiaja wszystkie - to zalezy od fotografa i tego co jest w umowie , nie ma reguly , ja bym w zyciu nie oddal zdjec prosto z karty , w takich warunkach jakie sa na slubie , posproces i obrobka to wazna rzecz , zdjecia z karty to tylko material do dalszej pracy.

Co do ilosci zdjec wedlug mnie z calego slubu ( ceremonia/wesele/plener ) racjonalna ilosc to 150-200 zdjec obrobionych.

4.Koszta rozne , od 600 zl za "fotoziutka" do 6000-7000 zl za hmm nie potrafie okeslic :razz: , ale gorna polka , srednia cena 2000-3000 zl za dobrego foto , tzn z glowa a nie handlarza/rzemieslnika , cena wacha sie od dodatkow , jakosci fot i samego portfolio. Owszem mozna taniej i tez dobrze , gusta i potrzeby sa rozne w koncu.

Sporo kosztuje sam album , 100 odbitek 15x21 + album + robocizna to czasem okolice 600 zl i wiecej

uff sie naplodzilem ;]

mjmj2010 - Sro Paź 14, 2009 9:42 pm

dzięki serdeczne :)
fotografialodz - Czw Paź 15, 2009 12:53 am

dodam jeszcze ze ilosc zdjec z wesela jest uzalezniona od ilosci gosci, przynajmniej u mnie

wesele na 200 osob rozni sie troche od wesela na 40 :)

Sorc - Czw Paź 15, 2009 11:11 am

Co do ilosci zdjec to moim zdaniem 150-200 to troche malo jezeli chodzi o slub/wesele/plener.

Dla mnie rozsadny prog to ~400 zdjec

mazurowicz.com - Czw Paź 15, 2009 12:34 pm

Ale wtedy nie licz na to ze ktos obrobi porzadnie wszystkie te zdjecia ;] , cos za cos , dla mnie 400 fot to juz nuda , ile mozna ogladac tanczacych ludzi czy zdjec bez wyrazu z kosciola. Zreszta co kto lubi :P

Zapewniam nie latwo jest zrobic dobrych/ciekawych 400 zdjec z calego zakresu.

Sorc - Czw Paź 15, 2009 12:44 pm

kwestia podejscia do tematu, tutaj pojawia sie temat poruszony przez fotografialodz, jezeli masz przyjecie na 50 osob to faktycznie na fotach z wesela pojawiaja sie ciagle ci sami ludzie, w przypadku gdy wesele jest na 150 osob mamy troche inna sytuacje.

Wiadomo, że foty to nie kamera i wszystkich cieżko jest uchwycić, ale Ci tanczący goście to znajomi bądz rodzina mlodych, dla fotografa ktory siedzi przy tych fotach to kolejny nudny kadr. I tym samym dochodzimy do stwierdzenia zalezy kto co lubi :) tylko troche na okrete :)

Reasumując myśle że dla większości mlodych np 200 dobrych fotek z wesela na ktorym było ok 100 osob to nie nuda, nie ma co się oszukiwać, że dzisiaj każdy ma aparat bo fotki z małpek na większości z sal można wsadzić... między bajki :)

mazurowicz.com - Czw Paź 15, 2009 1:14 pm

no dla mnie jesli wesele jest wiekse to gora 50 wiecej zdjec , nie koniecznie odrauzu drugie tyle tzn 200 ;] , poki co jak rozmawiam z klientami przewaza opinia mniej ale lepiej po prostu

duzo fot to to samo co dlugi film - tendencja do pstrykniecia kazdemu foto zeby zobaczyc jak ubrany , czy byl , itd itp =]

tak czy owak kazdy sam wie co chce miec

OkO - Czw Paź 15, 2009 2:54 pm

Ja sie nie zgodzę :) nie sztuką jest wybrać z 10 godzinnej pracy 100 fajnych zdjęć. Nie czarujmy się:)
Sztuką jest zrobić ciekawy reportaż :) pod wzgledem jakości i ilości pod gust i preferencje klientów to nie są prace na konkurs fotograficzny tylko pamiątka młodych ludzi na wiele , wiele lat:)
Reportaż jak sama nazwa wskazuje ma relacjonować wszystko co najważniejsze:) ale nie bez sensu okrojone :)
Ja spotkałam sie z ciekawą opinią , wychodzi co 40 zdjecie co 10 sie wybiera a jak jakaś wieksza " zwała " to podciaga sie pod artyzm i jest czarnobiałe;) To jest opinia jaka znalazłam na forach fotograficznych:)
W moim mniemaniu reportaż ma zawierać dużo ciekawych zdjęć pary młodej i ich bliskich Ilosć nie ma nic wspólnego z jakoscią !! !!

gklm - Czw Paź 15, 2009 5:38 pm

witam.cena zalezy od różnych rzeczy...u nas pan fotograf był na całej imprezie i robił taki foto-reportaż...zrobił w sumie ponad 1000 fajnych zdjęć w cenie 1800zł...pozdrawiam


Sorc - Czw Paź 15, 2009 9:51 pm

i z tematu ile to kosztuje zrobił sie temat ile zdjec :)

Oko wiec mamy podobne spostrzezenia :)

1000 zdjec to juz lekka przesada, moim zdaniem z fotek po przesianiu zostaje jakies 30 % :)

sando - Czw Paź 15, 2009 10:42 pm

Wow 1000 zdjęć. Ciekawe ile czasu zajmuje oglądanie? Licząc szybko po 5 sekund na zdjęcie daje to 5000 sekund = 1 godzina i 23 minuty! :? Toż to umrzeć znajomi mogą jak ich tyle będziemy męczyli albumem :razz:
mazurowicz.com - Czw Paź 15, 2009 10:53 pm

coz , poniewaz robie zdjecia , to niestety nie wyobrazam sobie 1000 ciekawych zdjec

OkO , masz po prostu inne podejscie , nie jest sztuka wybrac ? owszem nie , sztuka jest zrobic chociaz 100 takich naprawde dobrych zdjec ... a dobra selekacja zdjec , przedstawia w calosci zgrabnie cale wesele , no chyba ze ktos lubi jak ma zrobione 100 zdjec przy oltarzu i co chwile fotografa walacego lampa na wprost , klient nasz pan , ja wole zrobic tyle ile trzeba i dac mlodym czas dla siebie samych. Co pozniej zreszta przyznaja , i ciesza sie ze ciagle nie latalem wokol nich

nie reguly ile zdjec ma byc z czego , ma byc tyle zeby mlodzi byli zadowoleni

fotografialodz - Pią Paź 16, 2009 1:19 am

koledzy po fachu po pierwsze zaraz dostaniemy od admina po dupie za ta prywate :)
po drugie Mazurowicz.com tez mam takie podejscie ze wybieramy perelki jednak czesto spotykalem sie z pytaniem mlodych czy nie mam moze zdjecia cioci z wujkiem, bo tanczyli a ja robilem im zdjecie a tego nie ma w materiale, no i pozniej musialem szperac w rawach i odszukiwac, dlatego zwiekszylem ilosc z wesela do tego stopnia zeby byly tye perelki a zarazem staram sie w miare mozliwosci wszystkich sfotografowac w jak najciekawszych ujeciach. Oprocz reportazu z wesela dla par mlodych jest to rowniez pamiatka rodzinna i mysle ze o tym rowniez trzeba pamietac

OkO - Pią Paź 16, 2009 2:42 am

Fotografialodz zgadzam sie z Tobą w każdym calu po pierwsze zaraz dostaniemy po dupskach za te nasze wywody heheeh (odkryłam jednak dział dla firm i możemy sie tam przenieść:) :) )
Po drugie jeden katalog to perełki , drugi tzw szał ciał . Dla weselników to frajda ktoś zrobił im fajne zdjęcie oni pozują wygłupiaja się a potem ślad po tym ginie ja również stosuje taką metodę;) aby zadowoleni byli wszyscy . Ostatecznie guziczek delete kazdy umie wcisnąć i jak się tylko nie podoba np mina można rozstać się z fotką na wieki:).

Panie Mazurowicz.com nie popadajmy w skrajności ja nie mówię o fotografach którzy wykonuję seryjne zdjecia w kościele :) Msza jest na tyle krótka ,że zeby wejść na chór wrócić i dotrzeć na przysiegę trochę mija hehe Z racji videofilmowania czasem słyszę klekot jak z karabinu maszynowego na filmie i mam wyobrazenie .

Zapewne zgodzę sie z Panem , że mam inne podejście i nie pisałabym swojego zdania gdyby nie potępianie np 500 zdjęć z reportażu może być nawet 3 x więcej jak forograf ma wizje albo chwilowe ADHD.
Byle były to rózne zdjecia ( każde inne) , dobre technicznie poza tym wszystko to ustalenie ze zleceniodawcą hmm no nie wiem mnie jak Para młda prosi o zdjecia sali i jakis tam potraw to ostatecznie to ich zdjecia a skoro płacą to wymmagają . Pisze na umowie życzenia specjalnie Pracujemy na dane konkretne zlecenie . Każdy z nas omawia reportaż z klientem jeden chce 100 ,drugi chce 500 a jeszcze trzeci 1000 i sam sobie robi przesiew;)
Bogu dzieki , ze nikt mnie nie rozlicza póki co z ilości zaczne chyba obserwować licznik;problem będzie jak sie akurat przekręci heheheheh)

Poza tym nie rozumiem podejścia jak zdjecia mogą byc nudne ? zależy dla kogo
Wywołujesz 100 reszta jest w plikach i jesli te w plikach są fajne to juz jakiś masochizm żeby je wywalać dla samej ideii;)
.... dpbra idę pracowac dalej bo zaraz świt ... literówki poprawię jutro
Pozdrawiam

mazurowicz.com - Pią Paź 16, 2009 9:35 am

Ale ten dzial dla firm cos nie dziala ;]

Wywalanie nie znaczy kasowanie , po prostu ich nie oddaje. Tak czy owak , jak juz wszyscy chorkiem stwierdzlismy , od kazdy ma swoja teorie ;] .

Wiesz czemu napisalem nudne ? Nie mowie o samym foto , bo dla kogos dajmy na krawata na zdjeciu nudny nie bedzie bo wie co sie z tym wiaze tak , ale rozmawiam z klientami i tez jak jeden brat wszyscy powtarzaja ze oni nie chca 500 zdjec bo im ostatnio ktos pokazywal i po 200 znudzilo im sie ogladac , moze akurat ja trafiam na osoby ktore chca mniej ale ciekawiej.

mamy na rynku tylko fotografow ze kazdy dobierze sobie takiego jakiego chce ;]

ps. owszem jak mlodzi chca zdjec z rodzina , detali itd to je robie , oddaje dodatkowo , nigdy nie trzymam sie kurczowo ustalonej ilosci zdjec czy zakresu , zawsze cos w "gratisie" sie znajdzie ;]

fotografialodz - Pią Paź 16, 2009 10:49 am

"mamy na rynku tylko fotografow ze kazdy dobierze sobie takiego jakiego chce ;] "

i mysle ze to jest sedno sprawy :)


rowniez uwazam ze 500 czy 1000 zdjec to jakas paranoja
dla mnie wesele to okolo 150-170 zdjec, polaczenie perelek z pamiatka rodzinna.

z ciekawosci nigdy mlodzi nie pytaja Cie o kogos kogo wogole nie ma na zdjeciach ?

OkO - Pią Paź 16, 2009 3:28 pm

Jest zakładka - dział tylko dla firm widoczna jest po zalogowaniu:)
mazurowicz.com - Pią Paź 16, 2009 8:08 pm

a ten dzial hmm no nic , mysle ze ta nasza dyskusja i tak nieco samym "mlodym" rozjasnila i moze pomogla nawet :]
OkO - Sob Paź 17, 2009 12:23 am

Mam taką nadzieję;)
gklm - Sob Paź 17, 2009 1:38 pm

ułłła...widzę, że zawrzało troszkę po moim poście...owszem 1000 fotek to bardzo dużo, ale są naprawdę fajne i jesteśmy zadowoleni...i ilość wiąże się też z jakością...pozdrawiam:) miłego dnia :)
mazurowicz.com - Nie Paź 18, 2009 2:37 am

owszem , im mniej tym lepsza jakosc :wink:
Magda M. - Wto Lis 03, 2009 10:40 pm
Temat postu: ile kosztował fotograf
Zapłaciliśmy:

za pakiet: ślub + wesele + plener = 1000 zł (cennik na wrzesień 2009)


Otrzymaliśmy:

ślubny album z 30 zdjęciami w formacie 15x21, 28 zdjęć luzem w formacie 15x21 (umowa obejmuje w sumie 50 szt. zdjęć wydrukowanych w tym formacie)

prezentacja multimedialna z podkładem muzycznym (reportaż z całego wydarzenia) - w eleganckim opakowaniu

ok. 300 zdjęć na płycie DVD - w eleganckim opakowaniu

dostęp do linku na stronie fotografa (niby nic ale o ile łatwiej to pokazać rodzinie i znajomym)

Stopień zadowolenia: bardzo jesteśmy zadowoleni z jakości wykonanych zdjęć i współpracy z fotografem

Fotograf: Jankowski i Sitkiewicz - my mieliśmy pana Sitkiewicza Pozdrawiamy =)

Jeśli ktoś jest szczególnie zainteresowany aktualnym cennikiem i fotografiami tych panów to odsyłam do strony www patrz dane teleadresowe albo na prv to wyślę linka z moimi zdjęciami ślubnymi

kakonka - Wto Lis 03, 2009 11:41 pm

Nasza umowa z fotografem obejmuje:
- przygotowaniu w domku panny młodej
- uroczystość
- wesele do godziny po podaniu tortu weselnego
- poprawiny- 3 godziny
- plener
- album z 60 zdjęciami.
- płytę z 250-300 zdjęciami.
- płytę DVD z prezentacją i podkładem muzycznym (jakos cos tak :P )

za to wszystko płacimy 1500 złotych. Mam nadzieję, że Tomasz zrobi nam piękne zdjęcia :haha:

Weira - Sro Lis 04, 2009 1:59 pm

U nas umowa obejmuje:

*uroczystość
*przyjęcie weselne do tortu
*plener
*album ze zdjęciami
*płytę z wszystkim zdjęciami
*płytę z prezentacja

Płacimy 1200 zł.

Elwirka1 - Sro Lis 18, 2009 9:26 am

U nas to wygląda tak:

*przygotowania
*uroczystość
*przyjęcie weselne do tortu
*album ze zdjęciami (100 sztuk 15x21) x 2
*płytę z wszystkim zdjęciami (min. 800) x 3

Płacimy 1550 zł.

mjmj2010 - Sro Lis 18, 2009 9:46 am

o kurcze dziewczyny to ja poproszę namiary do tych fotografów
kasialeo - Wto Gru 08, 2009 1:36 pm

czy ja tez moge poprosic namiary na tych fotografow?
pozdrowionka!!!1

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 8:31 pm ]
czy 3000 zl to duzo za fotki ze slubu, wesela i pleneru? (bez albumu)

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 8:31 pm ]
czy 3000 zl to duzo za fotki ze slubu, wesela i pleneru? (bez albumu)

Malena - Sro Sty 20, 2010 9:50 am

Uważam, że bardzo dużo. Ale to zalezy, ile kto chce wydać.
Misiak87 - Sro Sty 20, 2010 10:30 am

Moim zdaniem też dużo. Nie wydałabym tyle, wiedząc, że ktoś może zrobić nam świetne fotki za tysiąc mniej... :/

U nas:
-przygotowania
-błogosławieństwo
-studio
-ślub
-wesele
-plener

Za 2000 zł. :)

Fotograf: Studio DejaVu Zgierz. :)

truskawka_ja - Sro Sty 20, 2010 11:18 am

Dla mnie to tez duzo. My za przygotowanie, blogoslawienstwo, plener (przed slubem), slub i wesele do godz. 2 zaplacilismy 1800 zl. Dostalismy do tego ponad 250 wywolanych zdjec w formacie 10x15 plus wieksze zdjecia z pleneru, 2 plyty ze wszystkimi udanymi i obrobionymi zdjeciami oraz plyte z 4 prezentacjami zdjec z podkladem muzycznym z: przygotowanie+blogoslawienstwo, plener, slub, wesele. Jestesmy bardzo zadowoleni.

Polecam: klisza.pl :)

amazonka - Sro Sty 20, 2010 6:15 pm

A u nas:
- błogosławieństwo
- ślub
- życzenia
- wesele do ok. 2 w nocy
- plener po ślubie
- album z 30 zdjęciami
- płyta z prezentacją
- płyta ze wszystkimi zdjęciami
- dojazd fotografa :)

Suma: 1800 zł. Na płycie dużo zdjęć, wszystkie obrobione pod wywołanie, bo, cytuję fotografa, "jak jakaś ciocia ociera łzy na ślubie to dla mnie nic nowego, a dla Was może być ktoś bardzo ważny, więc obejrzycie i wywołacie co tylko będziecie chcieli". I tak dla mnie powinno być.

Dla mnie najważniejsze, że na plener mamy takie same pomysły :D
I nam się jego zdjęcia podobają, a chyba o to chodzi, prawda? :wink:

brawurka2910 - Pią Kwi 23, 2010 9:40 am

My za plener cos koło 1200 zł , natomiast nie mamy jeszcze fotografa na ślub :?
bertula - Czw Kwi 29, 2010 7:20 pm

Ja też szukam taniego fotografa i udało mi się trafić na darmową sesję próbną przed ślubem :) Umówiliśmy się na plener za dwa tygodnie. Jeżeli wszystko pójdzie ok. to już nie będziemy szukać fotografa. Znaleźliśmy ich w ogłoszeniu, podobno fotografują od wielu lat a teraz chcą założyć studio i potrzebują dużo zdjęć. A i co dla mnie jest ważne mają to zezwolenie do zdjęć w Kościele :)
bazyl - Sob Maj 01, 2010 9:44 am

bertula, i jak poszło z tym darmowym fotografowaniem?
bertula - Nie Maj 02, 2010 8:06 am

Jeszcze nie mieliśmy sesji, umówiliśmy się na 08 maja :) Na pewno dam znać czy warto zrobić sobie u niego foty.
chwileulotne - Pon Maj 24, 2010 11:27 pm

edit: posty przeniesione z wątku Michał Mazurowicz - po prostu piekne
kryszka




2900 za cały pakiet to nie drogo. Kolega wart jest swojej ceny.

Jestem ciekawa jaki to "znany fotograf"? I co oznacza w ogóle "znany"?
Ma dobry PR? Dużo się o nim gada? Dobrze się wypozycjonował? :/

Znany nie znaczy dobry..
I też zadaję pytanie. Czy tylko znany może wziąć 3tys? Amator z dużym potencjałem już nie?

fotografialodz - Wto Maj 25, 2010 11:12 am

mnie tez ciekawi o kogo chodzi :)

chociaz nie ukrywam jest na rynku lodzki paru fotografow z wyrobionym nazwiskiem, marka, i robia dobra robote za takie i jeszcze wieksze pieniadze
i to pewnie o jednego z nich chodzi

Audiolka - Wto Maj 25, 2010 11:33 am

W każdej branży jest tak samo...dzwonią do mnie ludzi i pytają czy sprzedam np. ten i ten monitor za 150 zł, bo oni tak sam widzieli właśnie za 150 zł...Przepraszam, ale to ja ustalam ceny i jeśli ktoś chce to kupi, nie to nie.
Podobnie jak ze zdjęciami.
Osobiście uważam, ze za zdjęcia które robi Michał Mazurowicz, warto tyle zapłacić.

agulka1989 - Wto Maj 25, 2010 11:44 am

Cytat:
mnie tez ciekawi o kogo chodzi :)


z wcześniejszych postów Belluszi, wynika, że to ta firma:
http://www.multifoto.net.pl/

jakoś nigdy o nich nic nie słyszałam.. :roll:

sachmet - Wto Maj 25, 2010 11:59 am

Akurat na zdjęciach nie mam zamiaru oszczędzać, chcę mieć wspaniałą pamiątkę na całe życie. :D Przeglądałam wiele stron ze zdjęciami i wszystkie "tańsze opcje" były poniżej moich oczekiwań.
Audiolka - Wto Maj 25, 2010 12:44 pm

agulka1989 napisał/a:
http://www.multifoto.net.pl/

zero porównania :roll: bynajmniej dla mnie zdjęcie Michała Mazurowicza są lepsze.

evelinka - Wto Maj 25, 2010 1:17 pm

Audiolka napisał/a:
agulka1989 napisał/a:
http://www.multifoto.net.pl/

zero porównania :roll: bynajmniej dla mnie zdjęcie Michała Mazurowicza są lepsze.


100% racji. Nie ma co porównywać! Nie wiedziałam, że na zdjęciach od profesjonalisty można się tak "świecić". Poza tym zupełnie nie ta sama półka co Michał Mazurowicz.

Belluszi - Sro Maj 26, 2010 5:26 pm

A już przez chwilę pomyślałam, że obrażacie mojego fotografa - a że się "świecą", a że "zero", a nie ta półka, inna z kolei ma kłopoty ze słuchem, ale z błędu wyprowadziła mnie chwileilotne stwierdzeniem

chwileulotne napisał/a:
Jako, że pracowałam w branży fotograficznej (sprzedaż) znam tą firmę ale jako oferującą sprzęt i akcesoria foto.. A nie zdjęcia


No i tutaj właśnie wychodzi Twoja znajomość branży, a raczej jej brak, bo identyfikujesz ze sobą dwie, a może nawet trzy różne firmy kategorycznym stwierdzeniem co jest rzeczą co najmniej nieodpowiedzialną, bo między niewiedzą, a pomówieniem jest cienka granica.

Ja natomiast ze swej strony czuję się zobowiązana do przeprosin właścicieli Studia Multifoto, że swoją wypowiedzią naraziłam ich na ataki i fałszywe stwierdzenia, łudzę się tylko nadzieją że nie odwiedzają tego forum.



edit: poprawiłam wyświetlanie BBCode
kryszka

Audiolka - Czw Maj 27, 2010 11:28 am

Belluszi napisał/a:
ich na ataki i fałszywe stwierdzenia,

jak to fałszywe stwierdzenia?? każdy wyraża swoja opinie, mnie osobiście ich zdjęcie nieprzypadły do gustu. I w porównaniu ze zdjęciami pana Mazurowicza wypadają kiepsko.

demografik - Pią Sie 06, 2010 7:24 pm

Tak śledzę ten wątek i zastanawiam się, nad tym naszym Łódzkim rynkiem...
Zresztą jedne i drugie targi ślubne powiedziały chyba wszystko...

Większość tematów jest już tutaj dość starych.

Ile więc obecnie w Łodzi kosztują dobre zdjęcia z całego dnia + plener?

mazurowicz.com - Pią Sie 06, 2010 8:44 pm

Wtrącę 3 grosze , targi ślubne pokazują nie wiele , więc nie ma co opinii o Łódzkim rynku opierać o targi :wink:
demografik - Pią Sie 06, 2010 8:49 pm

Niestety pokazują sporo.
Pamiętaj, że od innej strony patrzy na to fotograf a od innej klient.
Niestety klienci po wizycie na targach myślą, że za 1000zł zł ta się zrobić po prostu wszystko i to w najlepszym wydaniu ;)

segl - Pią Sie 06, 2010 9:49 pm

demografik napisał/a:
Niestety pokazują sporo.
Pamiętaj, że od innej strony patrzy na to fotograf a od innej klient.
Niestety klienci po wizycie na targach myślą, że za 1000zł zł ta się zrobić po prostu wszystko i to w najlepszym wydaniu ;)


a mi się wydaje że jest raczej odwrotnie i na targach ceny są dużo wyższe.

wracając do poprzedniego Twojego pytania - Dobry repo+plener w Łodzi to przedział 2500-3500 i więcej

demografik - Pią Sie 06, 2010 9:54 pm

segl napisał/a:

wracając do poprzedniego Twojego pytania - Dobry repo+plener w Łodzi to przedział 2500-3500 i więcej


I tu sie zgadzam ;)

xodix - Pon Sie 30, 2010 5:09 pm

Widzę, że temat wałkowany jest na każdym forum.
Niestety Ci co uważają że cena równa się jakość mają rację.
Fotografia to koszt - niestety. Wiem, wydaje Wam się, że nie jestem obiektywny, bo sam fotografuję, ale przez to wiem co mówię. Niestety sprzęt kosztuje, tak samo ja prowadzenie działalności, odbitki i tak dalej. Jest kiepsko jeśli ktoś jeszcze chce się z tego utrzymać :( .
Jedyna szansa na tanie zdjęcia to osoba, która zbiera zdjęcia do portfolio - ale niestety nie mam gwarancji jakości - tu może być różnie - jeśli ma talent i nabyte już wcześniej umiejętności to mamy szczęście, jeśli jest to jej pierwszy ślub to niestety pecha, że właśnie u Was. Jeśli ktoś oddaje 500 obrobionych zdjęć tydzień po weselu - to znaczy że te zdjęcia Photoshopa nie widziały, że w zasadzie te zdjęcia mógł zrobić pierwszy lepszy wujek z aparatem za 3000zł z marketu. Podstawa to obejrzenie portfolio fotografa który ma robić zdjęcia (nie żadne studio fotograficzne, gdzie na wesele przyjdzie ktoś kogo na oczy nie widzieliśmy) i nie galerii, tylko pełnego reportażu, który otrzymuje PM! Wtedy możemy zobaczyć jaki poziom reprezentuje fotograf i czy odpowiada nam sposób w jaki fotografuje.
Wtedy można porównać poziom prac fotografa za 3000 i za 1000zł jeśli nie zauważymy różnicy, to po co przepłacać? W zasadzie to lepiej pogadać z kimś z rodziny i zaoszczędzić 1000zł bo prawdopodobnie różnicy pomiędzy zdjęciami tego fotografa za 1000zł i osoby przypadkowej też zauważyć się nie uda!

ciechu - Sob Wrz 04, 2010 11:41 pm

Jak moja siostra brala slub to jej VanHeldenStudio wzielo 1000 zl za:

[xxx]

Ogolnie sa bardzo dobrzy :)



edit: usunęłam treści reklamowe
kryszka

fotografialodz - Nie Wrz 05, 2010 4:10 am

wiesz, wejdz na strone kolegi ktory napisal poprzedni post (kolega Xodix sie chyba nie obrazi :) )
i na strone o firmy o ktorej piszesz, prace mowia same za siebie
portrety tej firmy sa fajne i maja to cos , slubne sie troche chyba jednak roznia nieprawdaz ? :)

segl - Nie Wrz 05, 2010 1:25 pm

ciechu, pisze straszne bzdury. Te zdjęcia, które pokazałeś nie są warte nawet 1000 zł bo lepsze zrobisz Nokia N95 :)

ogólnie czytam na tym forum pełno bzdur i mam nadzieje, że ten wpis troche Wam rozjaśni w głowach.

Oto koszty sprzętu na którym pracuje:
NIKON D300 - 5000 zł
NIKON D700 - 7500 zł
OBIETYWY:
14mm - 1200 zł
8 mm - 900 zł
85 mm - 1500 zł
50mm 1.4 - 1200 zł
35mm - 800 zł
17-35mm - 1000 zł
lampa - 1200 zł

komputer i monitor + photoshop:
3500 + 2000 + 3000= 8500 zł

dod. akcesoria (karty, baterie itp.): 1000 zł

W sumie to koszt około 30 000 zł. i tak naprawdę to bardzo budżetowy sprzęt bo w przyszłym roku planuje kolejne zakupy sprzętowe za ok. 15000 zł gdyż takie sa wymagania rynkowe.

dodatkowo dochodzą to tego koszty prowadzenia działalności czyli minimum 1000 zł/ mieś. - sezon ślubny trwa od Kwietnia do Października czyli "sezonowo" odchodzi 7000 zł. + albumy, kleje do zdjęć i odbitki.

Reasumując, jezeli brałbym 1000 zł za zlecenie to po 2 latach jestem na ZERO, nie mówiąc juz o tym że przez ten okres musze mieszkać w kartonie i nie jeść :)

Najważniejsze zostawiłem na koniec, czyli nasza praca jaka poświęcamy na wykonanie i obróbkę zdjęć, która zajmuje mi około 60-80 godzin przed kompem na ślub.

.... także "tanim" i darmowym fotografom polecam zastanowienie się nad sensem ich pracy a osobom szukających takich usług powodzenia w przedziale "tanio i dobrze"

pozdrawiam

mazurowicz.com - Nie Wrz 05, 2010 1:41 pm

1000 zł za obsługę ślubu to taka cena jak 100 zł /osobę na weselu. Czyli coś dostaniemy , ale "co" to będzie , nie wiadomo do końca.
fotografialodz - Nie Wrz 05, 2010 8:04 pm

segl napisał/a:
ciechu, pisze straszne bzdury. Te zdjęcia, które pokazałeś nie są warte nawet 1000 zł bo lepsze zrobisz Nokia N95 :)



az tak drastyczycznie nie chcialem tego ujac :)

Ania2299 - Czw Wrz 09, 2010 5:48 pm

My płaciliśmy 2000zł w tym ślub, wesele i plener, współpraca z Panami super, bo robili we dwóch, są zawodowymi fotografami prasowymi mają wiele pomysłów niestety nie wszystkie mogliśmy zrealizować :razz:
Dostaliśmy 200 odbitek wszystko ładnie obrobione, fotoksiążkę i zdjątka na płycie.
firma [xxx]


edit: usunęłam treści reklamowe
kryszka

zuza26 - Sro Paź 13, 2010 11:19 am

Mozna znalezc taniego i dobrego fotografa, który robi to dla pasji a nie zarobkowo. Ja miałam to szczescie Trafiłam na pasjonata fotografii i zdjecia zrobil mi za 700zł (tylko koszt amortyzacji sprzetu itp). Dostałam 400fotek. Wdidziałam zdjecia kolezanek co miały fotografów za 2000tys (zdjecia nieobrobione, bez pomysłu) i moje sa ładniejsze!
Zuzanna - Nie Lis 21, 2010 3:22 pm

my braliśmy ślub miesiąc temu. Zapłaciliśmy za ślub, wesele i sesje plenerową 900 zł i jestemy bardzo zadowoleni. Cena wydawałaby się podejrzliwie mała ale jesteśmy zadowoleni z podejscia Pana fotografa, atmosfery i usługi no i efektów:)
Fotograf to Darek Jagielski
Mielismy też na uwadze kilku innych ale cena za usługi spowodowała u nas ból głowy;)

millusia - Pon Lis 22, 2010 10:52 am

My ślub mieliśmy w październiku i zapłaciliśmy 1600. Jesteśmy bardzo zadowoleni i myślę sobie, że sprzęt sprzętem ale zajmując się fotografią ślubną trzeba być przede wszystkim artystą a nie rzemieślnikiem :wink:
Zdjęcia robiliśmy w Magnolia Foto :)

majcia_ch - Wto Gru 28, 2010 4:40 pm

A ja przeglądałam i przeglądałam strony łódzkich (i nie tylko) fotografów i naprawdę doszłam do wniosku, że poniżej 3tys to szkoda wogóle zachodu. Już lepiej poszukać jakiegoś znajomego pasjonata. To co mi się podobało zawsze kosztowało niestety powyżej tej kwoty.
Wyszłam więc z założenia, że skoro wg. rodziny "fotograf musi być" i chcą wydać na niego 1500-2000zł, to dopłacając tylko 1500zł mam naprawdę super fotografa, a nie bylejakie zdjęcia na które nie mogłabym patrzyć.
Zresztą każdy oszczędza na czym chce. Ja oszczędziłam na aucie do ślubu, za to pamiątkę chce mieć porządną.

tomcia - Sro Gru 29, 2010 12:08 am

majcia_ch napisał/a:
A ja przeglądałam i przeglądałam strony łódzkich (i nie tylko) fotografów i naprawdę doszłam do wniosku, że poniżej 3tys to szkoda wogóle zachodu. Już lepiej poszukać jakiegoś znajomego pasjonata. To co mi się podobało zawsze kosztowało niestety powyżej tej kwoty.
Wyszłam więc z założenia, że skoro wg. rodziny "fotograf musi być" i chcą wydać na niego 1500-2000zł, to dopłacając tylko 1500zł mam naprawdę super fotografa, a nie bylejakie zdjęcia na które nie mogłabym patrzyć.
Zresztą każdy oszczędza na czym chce. Ja oszczędziłam na aucie do ślubu, za to pamiątkę chce mieć porządną.


Ciekawa jestem na ile podobne do powyższych wypowiedzi windują ceny..? :twisted:
Ja rozumiem, ze sprzęt i nabyte doświadczenie musza się odbic na cenie-to zrozumiałe. Natomiast takie jak powyższe posty zaliczam do kategorii "ja moją Pusię karmię wyłącznie Puriną, bo po Whiskasie ma rozwolnienie".

mazurowicz.com - Sro Gru 29, 2010 9:34 am

tomcia napisał/a:
majcia_ch napisał/a:
A ja przeglądałam i przeglądałam strony łódzkich (i nie tylko) fotografów i naprawdę doszłam do wniosku, że poniżej 3tys to szkoda wogóle zachodu. Już lepiej poszukać jakiegoś znajomego pasjonata. To co mi się podobało zawsze kosztowało niestety powyżej tej kwoty.
Wyszłam więc z założenia, że skoro wg. rodziny "fotograf musi być" i chcą wydać na niego 1500-2000zł, to dopłacając tylko 1500zł mam naprawdę super fotografa, a nie bylejakie zdjęcia na które nie mogłabym patrzyć.
Zresztą każdy oszczędza na czym chce. Ja oszczędziłam na aucie do ślubu, za to pamiątkę chce mieć porządną.


Ciekawa jestem na ile podobne do powyższych wypowiedzi windują ceny..? :twisted:
Ja rozumiem, ze sprzęt i nabyte doświadczenie musza się odbic na cenie-to zrozumiałe. Natomiast takie jak powyższe posty zaliczam do kategorii "ja moją Pusię karmię wyłącznie Puriną, bo po Whiskasie ma rozwolnienie".


W ogóle nie mają wpływu. Wystarczy znać realia prowadzenia własnej działalności i koszta związane z profi sprzętem/oprogramowaniem i jego amortyzacją.

pzdr

fotografialodz - Sro Gru 29, 2010 11:46 am

eee bez przesady, mozna miec ceny na nizszym poziomie aby prowadzic dzialalnosci i wychodzic na tym dobrze , to poprostu kwestia tego ile sie na zdjeciach zarabia :)
Elwirka1 - Sro Gru 29, 2010 12:41 pm

mazurowicz.com napisał/a:
Wystarczy znać realia prowadzenia własnej działalności i koszta związane z profi sprzętem/oprogramowaniem i jego amortyzacją

możecie mi wyjaśnić o co chodzi z tą amortyzacją sprzętu? Już nie pierwszy raz tu czytam, że powoduje ona wysoką cenę usług :wink:

majcia_ch - Sro Gru 29, 2010 2:42 pm

tomcia napisał/a:

Ciekawa jestem na ile podobne do powyższych wypowiedzi windują ceny..?

Sterowanie rynkiem za pomocą postu na forum? Ciekawa teoria ;)

tomcia - Sro Gru 29, 2010 5:40 pm

mazurowicz.com napisał/a:
W ogóle nie mają wpływu. Wystarczy znać realia prowadzenia własnej działalności i koszta związane z profi sprzętem/oprogramowaniem i jego amortyzacją.

pzdr


Z powyższego wynika, że w zawodzie fotografa w ciągu przyczynowo-skutkowym: jakość-cena-renoma, ta ostatnia w ogóle nie istnieje. Zakładając czysto teoretycznie, że nie inwestujesz (nie masz wydatków), a liczba klintów ciagle rośnie, w końcu nie masz wolnych terminów na 2 lata wprzód - zzy nie podniesiesz cen?? Jeśli nie, to albo zakrawa to o brak rynkowych zasad popyt-podaż albo o samarytanizm. Ale może się nie znam :)

majcia_ch napisał/a:
Sterowanie rynkiem za pomocą postu na forum? Ciekawa teoria ;)


Może jestem trochę wścibska, ale zajrzałam na Twój profil i stwierdzam, że mało czasu spędziłaś na tym forum (albo nie udzielasz się aktywnie-wtedy sorki :) ), pisałaś tylko w tym wątku. Mogę więc stwierdzic, że nie dokońca orientujesz się jak bardzo firmy korzystają z tego forum (zarówno te posiadające swój profil na tym forum, jak i te, o których po prostu się pisze-np. jedna znana już kwiaciarnia na ul. Narutowicza).

fotografialodz - Sro Gru 29, 2010 9:47 pm

Elwirka1 napisał/a:
mazurowicz.com napisał/a:
Wystarczy znać realia prowadzenia własnej działalności i koszta związane z profi sprzętem/oprogramowaniem i jego amortyzacją

możecie mi wyjaśnić o co chodzi z tą amortyzacją sprzętu? Już nie pierwszy raz tu czytam, że powoduje ona wysoką cenę usług :wink:


w najprostrzy sposob inaczej zuzycie

mazurowicz.com - Czw Gru 30, 2010 12:02 am

tomcia napisał/a:
mazurowicz.com napisał/a:
W ogóle nie mają wpływu. Wystarczy znać realia prowadzenia własnej działalności i koszta związane z profi sprzętem/oprogramowaniem i jego amortyzacją.

pzdr


Z powyższego wynika, że w zawodzie fotografa w ciągu przyczynowo-skutkowym: jakość-cena-renoma, ta ostatnia w ogóle nie istnieje. Zakładając czysto teoretycznie, że nie inwestujesz (nie masz wydatków), a liczba klintów ciagle rośnie, w końcu nie masz wolnych terminów na 2 lata wprzód - zzy nie podniesiesz cen?? Jeśli nie, to albo zakrawa to o brak rynkowych zasad popyt-podaż albo o samarytanizm. Ale może się nie znam :)

majcia_ch napisał/a:
Sterowanie rynkiem za pomocą postu na forum? Ciekawa teoria ;)


Może jestem trochę wścibska, ale zajrzałam na Twój profil i stwierdzam, że mało czasu spędziłaś na tym forum (albo nie udzielasz się aktywnie-wtedy sorki :) ), pisałaś tylko w tym wątku. Mogę więc stwierdzic, że nie dokońca orientujesz się jak bardzo firmy korzystają z tego forum (zarówno te posiadające swój profil na tym forum, jak i te, o których po prostu się pisze-np. jedna znana już kwiaciarnia na ul. Narutowicza).


Oczywiście że są inne aspekty które wyznaczają cenę. Ale wymieniłem te hmm które można łatwo wycenić sobie.

Amortyzacja sprzętu - zużycie sprzętu , tak jak kolega wyżej napisał.

Co to znaczy cena na niższym poziomie ? Jakim poziomie ?

Można i za 1000 zl robić zdjęcia ślubne. Jak ktoś pracując na etacie "gdzieś tam" dorabia tym sobie w weekendy to też będzie pewnie zadowolony. Nie trzeba mieć profi sprzętu i nie każdy celuje w ten sam poziom i możliwości.

fotografialodz - Czw Gru 30, 2010 9:26 am

na nizszym mialem na mysli mniejszy poziom od kwot 3-4 tysiecy i wiecej, bo o takich cenach pisala kolezanka.
Mozna rowniez miec wtedy rowniez sprzet w pelni profi i pracowac tylko jako fotograf, wiem to z autopsji. Oczywiscie nie pisze tego bo nie jestem zwolennikiem wyzszych cen , wrecz przeciwnie kazdy chce zarabiac na odpowiednim poziomie, zaznaczam tylko ze mozna :)

rafalolczyk.com - Czw Gru 30, 2010 2:36 pm

Znane powiedzenie:

"Towar jest wart tyle ile nabywca jest skłonny za niego zapłacić"

i już...

Od strony finansowej dla jednych fotograf za 1000zł będzie "ceną dopuszczalną", dla innych 5000zł to będzie "dobry wydatek" a jeszcze dla innego 8000zł za zdjęcia ślubne to będzie "troszkę drobnych".

Smutne jest tylko to, że w wielu przypadkach o wyborze fotografa decyduje jednak cena, bo niestety ona rośnie wraz ze wzrostem umiejętności, ilości Klientów itp.
Zwykłe prawo popytu i podaży.

tomcia - Czw Gru 30, 2010 5:00 pm

mazurowicz.com napisał/a:
Oczywiście że są inne aspekty które wyznaczają cenę. Ale wymieniłem te hmm które można łatwo wycenić sobie.

I o te inne aspekty własnie mi chodzi :)

fotografialodz napisał/a:
na nizszym mialem na mysli mniejszy poziom od kwot 3-4 tysiecy i wiecej, bo o takich cenach pisala kolezanka.

No to Panowie i Panie fotografowie-jeśli się szanujecie, i nie macie jeszcze cen na tym poziomie, wiecie co robić :wink:

rafalolczyk.com napisał/a:
Znane powiedzenie:

"Towar jest wart tyle ile nabywca jest skłonny za niego zapłacić"

i już...

Zwykłe prawo popytu i podaży.


Trochę powycinałam z wypowiedzi, ale sensu chyba nie zmieniłam. O to własnie wczesniej mi chodziło :)

rafalolczyk.com napisał/a:
Smutne jest tylko to, że w wielu przypadkach o wyborze fotografa decyduje jednak cena, bo niestety ona rośnie wraz ze wzrostem umiejętności, ilości Klientów itp.

No nie jest to wesołe, ale ceny organizacji slubu i wesela nie są wesołe. Wy Fotografowie narzekacie na to, że klienci oszczędzają, a my klienci na koszta całej organizacji, więc i ceny zdjęć. Normalka:)

Odpowiadając na posta majci_ch, chciałam jedynie zasygnalizować, że troche nie tędy droga- nie napisała co jej się konkretnie nie podoba u tańszych fotografów. Z jej postu można było wywnioskować, że po prostu nie warto tracić czasu na szukanie tańszych fotografów niż tych, którzy za usługę życzą sobie min. 3 tys. Ja się z tym nie zgadzam, bo uważam, że znalazłam dobrego za niższą kwotę, ale to oczywiścia moja subiektywna ocena i na tym póki co zakończę udział w tym wątku:)

majcia_ch - Nie Sty 02, 2011 12:25 am

Wcześniej też uważałam, że warto szukać. Niestety straciłam na te poszukiwania za dużo czasu, czasu który też kosztuje.
Piszesz, że nie napisałam konkretnie co mi się nie podoba u tańszych fotografów - ale przecież to też będzie subiektywna ocena i nie wydaje mi się żeby był sens dyskusji na temat gustów. Problem może też tkwić w tym, że ktoś ze znajomych podsunął mi kilka stron naprawdę dobrych fotografów. Po obejrzeniu tych stron nie mogę już patrzeć to co oferuje 99% naszych rodzimych "posiadaczy aparatów".

citizenfish - Pon Sty 03, 2011 5:57 pm

Sa oferty fotografów na poziomie 6500pln...i to wcale nie są najdroższe propozycje w Polsce.
:!:

taja - Czw Sty 06, 2011 6:48 pm

a ja zapytam:
20zł od zdjęcia (przygotowanie, ślub, wesele)
dużo czy mało?? :P

zdjęcia tylko w slicznie przygotowanym albumie multimedialnym

na priv mogę podać stronkę fotografa, którego chcemy wybrać, uważam, że są fantastyczne.. ale jak czytam wasze opinie, to wychodzą strasznie drogo.
za 3tys zł wyjdzie nam tylko 150 zdjęć.

proszę o opinie.

citizenfish - Czw Sty 06, 2011 10:17 pm

taja napisał/a:
a ja zapytam:
20zł od zdjęcia (przygotowanie, ślub, wesele)
dużo czy mało?? :P

zdjęcia tylko w slicznie przygotowanym albumie multimedialnym

na priv mogę podać stronkę fotografa, którego chcemy wybrać, uważam, że są fantastyczne.. ale jak czytam wasze opinie, to wychodzą strasznie drogo.
za 3tys zł wyjdzie nam tylko 150 zdjęć.

proszę o opinie.


Próbujcie negocjować...

ewa.krzys - Czw Mar 03, 2011 1:38 pm

Nam fotograf powiedział 2 tys. za 60 zdjęć, po 30 zdjęć z przygotowań, ślubu, wesela i pleneru. Dodatkowo na pewno nie dostaniemy płyty ze wszystkimi zdjęciami. Uważam, że to przesada, ale po Waszych opiniach stwierdzam, że to dość niska cena... Na pewno zatrudnię też moją siostrę, która ostatnio bawi się w fotografa i nieźle jej to wychodzi :)
fotografialodz - Czw Mar 03, 2011 2:07 pm

ja uwazam ze to drogo aczkolwiek zalezy jakie to zdjecia, rozumiem ze 2 tys za 120 zdjec, no bo po 30 szt za kazda czesc to wychodzi 120 a nie 60 :)
rafalolczyk.com - Czw Mar 03, 2011 2:28 pm

ewa.krzys napisał/a:
Nam fotograf powiedział 2 tys. za 60 zdjęć, po 30 zdjęć z przygotowań, ślubu, wesela i pleneru. Dodatkowo na pewno nie dostaniemy płyty ze wszystkimi zdjęciami. Uważam, że to przesada, ale po Waszych opiniach stwierdzam, że to dość niska cena... Na pewno zatrudnię też moją siostrę, która ostatnio bawi się w fotografa i nieźle jej to wychodzi


Powiem tak: wszystko zależy jakie to zdjęcia.
Są fotografowie, którzy za 100 zdjęć wołają 7tys zł i mają problemy z wolnym terminem.
Ponadto mało który fotograf oddaje wszystkie zdjęcia - z materiału wychodzi 1000fotek i wiele jest bardzo podobnych, ruszonych, żle naświetlonych itp.
Realnie dobrych kadrów zostaje max. 400-500.
Ja przygotowuję pakiet zdjęć obrobionych dla Klienta + pakiet zdjęć bez obróbki.

Pozdrawiam

ewa.krzys - Czw Mar 03, 2011 6:06 pm

fotografialodz, 30 zdjęć z przygotowań, ślubu i wesela, a drugie 30 zdjęć z pleneru i tylko tyle.

rafalolczyk.com, chcieliśmy dostać płytę z resztą zdjęć, chodzi mi właśnie o te "dobre kadry", ale fotograf powiedział, że on takiej płyty nie daje i już, a jeśli chcemy bardzo to za dodatkową opłatą może zrobić nam prezentację ze zdjęć, ale ich nie da się później wywołać nawet, już nie mówiąc o tym, że nie mielibyśmy możliwość dania kilku wybranych fotografii naszym gościom.
Rozumiem, że za dobrego fotografa trzeba zapłacić, ale proszę mi wierzyć, ten nie należał do zbytnio dobrych, bo podobne, a nawet lepsze zdjęcia robi moja Młoda (czyt. siostra).
Cóż, szukamy dalej ...

rafalolczyk.com - Czw Mar 03, 2011 6:55 pm

ewa.krzys napisał/a:
ale fotograf powiedział, że on takiej płyty nie daje i już, a jeśli chcemy bardzo to za dodatkową opłatą może zrobić nam prezentację ze zdjęć, ale ich nie da się później wywołać nawet, już nie mówiąc o tym, że nie mielibyśmy możliwość dania kilku wybranych fotografii naszym gościom.


a jak ustaliliście w umowie?
no jesli nie chce dac tych dobrych kadrów, to juz przynajmniej dziwne.
ale widziałem tez takie opcje kiedy fotograf daj tyle i tyle w pakiecie a reszta dopłata - i to dlatego, ze nie ma tego wpisanego ani w ofercie ani w umowie.

fotografialodz - Czw Mar 03, 2011 10:07 pm

ewa.krzys napisał/a:
fotografialodz, 30 zdjęć z przygotowań, ślubu i wesela, a drugie 30 zdjęć z pleneru i tylko tyle.


wg mnie to bardzo malo jak na dzien slubu 30zdjec, heh to co on pokaze to nawet nie bedzie reportaz przynajmniej wg mnie

jesli chodzi o plener to ilosc zdjec odpowiednia

a tak z ciekawosci to co to za fotograf ? :)

rafalolczyk.com - Czw Mar 03, 2011 10:39 pm

no jak 30 fotek x 2 czyli 60 - to raczej wiele tam nie obejrzymy :)
Ale... jesli zdjęcia robił Anton Corbijn - to mnie by i 10 wystarczylo :)

ewa.krzys - Pią Mar 04, 2011 7:14 am

fotografialodz, to raczej początkujący fotograf z mojej miejscowości, ale mający zbyt duże mniemanie o sobie. Niestety, ale warunki "łódzkie" są dla mnie zbyt wygórowane na razie :P

rafalolczyk.com, umowy nawet nie czytałam, bo nie mam zamiaru takowej podpisywać. Zdjęcia tego Pana ani mnie, ani Krzysia nie zachwycają, ba, uważam, że podobne robi moja siostra (chyba już nawet to pisałam).

Jednak jestem dobrej myśli, dzięki Waszej uprzejmości dostałam kolejne namiary na fotografów, za co bardzo dziękuję :)

mazurowicz.com - Pią Mar 04, 2011 8:13 am

rafalolczyk.com napisał/a:
ewa.krzys napisał/a:
Nam fotograf powiedział 2 tys. za 60 zdjęć, po 30 zdjęć z przygotowań, ślubu, wesela i pleneru. Dodatkowo na pewno nie dostaniemy płyty ze wszystkimi zdjęciami. Uważam, że to przesada, ale po Waszych opiniach stwierdzam, że to dość niska cena... Na pewno zatrudnię też moją siostrę, która ostatnio bawi się w fotografa i nieźle jej to wychodzi


Powiem tak: wszystko zależy jakie to zdjęcia.
Są fotografowie, którzy za 100 zdjęć wołają 7tys zł i mają problemy z wolnym terminem.
Ponadto mało który fotograf oddaje wszystkie zdjęcia - z materiału wychodzi 1000fotek i wiele jest bardzo podobnych, ruszonych, żle naświetlonych itp.
Realnie dobrych kadrów zostaje max. 400-500.
Ja przygotowuję pakiet zdjęć obrobionych dla Klienta + pakiet zdjęć bez obróbki.

Pozdrawiam


Ale to chyba mówisz w oparciu o za granicę , bo takich co mają stawki 7k i zapchany kalendarz w Polsce w zasadzie nie ma

30 zdjęć z samego reportażu to bardzo mało , faktycznie już lekka przesada. Tym bardziej przy brakuj opcji dokupienia zdjęć.

rafalolczyk.com - Pią Mar 04, 2011 8:30 am

mazurowicz.com napisał/a:
Ale to chyba mówisz w oparciu o za granicę , bo takich co mają stawki 7k i zapchany kalendarz w Polsce w zasadzie nie ma


Oj znalazłoby się kilku... znalazło...
Na początku sam nie wierzyłem ...

obiektywnie - Wto Mar 08, 2011 1:25 pm

Za fotografię ślubną przekrój stawek jest ogromny.
Zalży to przede wszystkim od doświadczenia i warsztatu fotografa - ale nie tylko.

Na ogólną cenę usługi wpływają też stosunkowo drogie albumy, sztywne oprawy w skórze, ręcznie robione dodatki i wiele innych drobiazgów.

fotografialodz - Wto Mar 08, 2011 2:35 pm

a ja mysle ze do tego sezonowosc pracy,zusy i podatki ale te ostatnie to juz jak w kazdej firmie w naszym kraju :)

generalnie czynnikow jest mnostwo

Kasia Katarzyna - Pon Cze 27, 2011 9:42 pm

a jak oceniacie pakiet z którym my się spotkaliśmy?
Za 1800zł mamy: sesję narzeczeńską, 100 odbitek do ręki, płyta z ok. 250-350 opracowanymi zdjęciami, skórzany album z 30 fotkami.
Zastanawiam się czy to jest dobra oferta czy uśredniona.

fotografialodz - Wto Cze 28, 2011 10:12 am

wszystko zalezy od jakosci zdjec ale cena nie jest wygorowana
asiaj2001 - Wto Cze 28, 2011 11:38 am

Kasia Katarzyna dobra to jets oferta - my płacimy 1500 zł a jakoś widziałam jest rewelacyjna. Owszem fotografowie ostatnio się bardzo cenią, rozbraja mnie koszty ponad 2000zł i dają 30 zdjec to smieszne i na płycie maks 100 zdjęc.
Wiem co mówie bo wybieraliśmy fotografa bardzo skrupulatnie, tym bardziej że nie mamy kamerzysty. Ja bardzo lubie oglądać zdjęcia i jestem bardzo wymagająca :)

fotografialodz - Wto Cze 28, 2011 9:25 pm

bo pewnie Ci za 2000(oczywiscie nie generalizuje) i wiecej placa podatki i zusy
klawdia - Czw Cze 30, 2011 6:22 pm

my płacimy 1800zł i mamy 40 zdjęć z przygotowań, 100 ze ślubu, 200 z wesela, 30 z pleneru --> to na płycie, 100 zdjęć w albumie i prezentacja multimedialna. Zdjęcia nasz fotograf robi na prawdę ładne (chociaż każda para tak twierdzi o swoim fotografie :P ), i sądzę że płaci podatki i zusy, bo to jest jego jedyne źródło dochodu!
kaissko24 - Czw Cze 30, 2011 9:18 pm

Właśnie jestem na etapie poszukiwania fotografa, czy mogłabym poprosić o ewentualny kontakt z informacją o ofercie?

Klawdia, co to za fotograf? Możesz podać jakieś namiary?

Z góry, dziękuje :)

fotografialodz - Czw Cze 30, 2011 9:36 pm

klawdia napisał/a:
my płacimy 1800zł i mamy 40 zdjęć z przygotowań, 100 ze ślubu, 200 z wesela, 30 z pleneru --> to na płycie, 100 zdjęć w albumie i prezentacja multimedialna. Zdjęcia nasz fotograf robi na prawdę ładne (chociaż każda para tak twierdzi o swoim fotografie :P ), i sądzę że płaci podatki i zusy, bo to jest jego jedyne źródło dochodu!


dlatego wlasnie pisze ze nie generalizuje :)

rafalolczyk.com - Czw Cze 30, 2011 11:08 pm

klawdia napisał/a:
my płacimy 1800zł i mamy 40 zdjęć z przygotowań, 100 ze ślubu, 200 z wesela, 30 z pleneru --> to na płycie, 100 zdjęć w albumie i prezentacja multimedialna. Zdjęcia nasz fotograf robi na prawdę ładne (chociaż każda para tak twierdzi o swoim fotografie ), i sądzę że płaci podatki i zusy, bo to jest jego jedyne źródło dochodu!


370 obrobionych zdjęć + 100 odbitek + album + prezentacja za 1800zł?

tak z ciekawości się spytam ile czekacie na przekazanie materiału w liczbie 370 zdjęć?

klawdia - Pią Lip 01, 2011 10:03 am

rafalolczyk.com napisał/a:

tak z ciekawości się spytam ile czekacie na przekazanie materiału w liczbie 370 zdjęć?


3 tygodnie

mazurowicz.com - Pią Lip 01, 2011 4:33 pm

Panowie odpuście , wiem ogólnie do czego zmierzacie , to nie ma sensu :wink:
rafalolczyk.com - Pią Lip 01, 2011 9:22 pm

klawdia napisał/a:
rafalolczyk.com napisał/a:

tak z ciekawości się spytam ile czekacie na przekazanie materiału w liczbie 370 zdjęć?


3 tygodnie


ok... zbladłem... :o

mazurowicz.com napisał/a:
Panowie odpuście , wiem ogólnie do czego zmierzacie , to nie ma sensu


fakt, to jak walka z wiatrakami... 8)

ineczka7 - Sob Lip 02, 2011 8:10 pm

Ja płaciłam 2600 (+ benzyna za dojazdy do nas do miasteczka i na plener). W tym mam reportaż (od rana do 1 w nocy, ale że u nas nie było oczepin to podziękowałam fotografom koło 23) i plener w innym terminie. Fotografowały dwie osoby.
Dostaliśmy około 400 obrobionych zdjęć na płycie (Nie wiem tylko co _tutaj_ rozumiemy przez obrobione. I mean - nie mam pojęcia ile przeszło przez photoshopa, na pewno większość z moim nosem z profilu była retuszowana. Za to pewnie wszystkie przeleciały przez Lightrooma.).
Przed nami jeszcze plener (który przesunęliśmy na środek wakacji). Po plenerze dostaniemy prezentację na płycie dvd z wybranych przez nas zdjęć z reportażu i z pleneru.

Cena nie obejmuje albumów ani wywołanych zdjęć. Za to sobie płacimy osobno.

Uważam, że trafiła nam się bardzo niedroga oferta, a z jakości zdjęć jesteśmy bardzo zadowoleni.
(i nie, nie ma żadnych **** 'efektów specjalnych' dofotoszopowanych łóżek, łapania za podwiązki i innych w tym klimacie)

Nawiasem mówiąc wszystko było dziełem przypadku, musieliśmy znaleźć kogoś z wolnym terminem 3 miesiące przed ślubem (bo tak na szybko wszystko organizowaliśmy) i odpadł mi pan fotograf, którego wybrałam jako pierwszego. Do tej pani dostaliśmy namiary od znajomej, która razem z nią się uczyła, ale nie zajmuje się fotografią ślubną. Obejrzałam portfolio, mniej więcej się spodobało - bo miałam jednak parę próśb pt. nie róbmy tego w ten sposób, ok? no i się udało :D

madziula13893 - Nie Lip 03, 2011 3:11 pm

My zdecydowaliśmy się tylko na zdjęcia plenerowe i studyjne.. cena 1200 zł za co mamy 15 póz w studio i 20 w plenerze, wszystko z retuszem i do tego płytkę. Nie wiem czy drogo czy tanio, podobają nam się zdjęcia z tej firmy, znajomi też byli zadowoleni więc czemu nie.. Co do reportażu to może kolega wykona nam kilka zdjęć. Ta kwestia nie jest już tak istotna gdyż mamy zamówione wideofilmowanie. :)
motylek_madzia - Sro Sie 24, 2011 2:36 pm

Ja szczerze powiem, że jestem zaskoczona cenami niektórych firm, a moim rodzicom to w ogóle, by serce stanęło, jak bym ich uświadomiła... Przy wszystkich kosztach weselnych, naprawdę ma to znaczenie, mimo, że wszystko chciałoby się mieć najlepsze, trzeba zachować zdowy rozsądek. Bardzo zależy mi na dobrych zdjęciach ale w granicach do ok 2000zł za przygotowania, ślub, wesele i plener innego dnia, tak aby zdjęć na płycie było sporo, część w odbitkach i może dodatkowo płatna fotoksiążka. I tak naprawdę średnio jest w czym wybierać, bo albo mój gust tak specyficzny albo nie wiem, ale te oferty co mi się podobają kosztują co najmniej 2 razy tyle :-/
artisticzoom - Czw Sie 25, 2011 10:48 am

No tak wydatki na ślub i wesele są ogromne- nie da się zaprzeczyć...

Podobało mi się stwierdzenie mojej ostatniej pary: "więcej niż na fotografa wydamy na alkohol, alkohol wypije się w jedna noc, a zdjecia zostaną na zawsze"....

motylek_madzia - Czw Sie 25, 2011 11:14 am

artisticzoom napisał/a:
Podobało mi się stwierdzenie mojej ostatniej pary: "więcej niż na fotografa wydamy na alkohol, alkohol wypije się w jedna noc, a zdjecia zostaną na zawsze"....


Co racja to racja, wiem, że to wspaniała pamiątka, i jesteśmy nawet w stanie na kamerzyście oszczędzić, żeby mieć lepsze zdjęcia, ale niestety i tak musimy kroić koszty, więc szukamy oferty z wyższej średniej półki :)

aniulka_lp - Czw Sie 25, 2011 11:24 am

My na początku września spotkamy się z fotografem, który zaoferował za zdjęcia ze ślubu, 2-3h wesela, plener w innym dniu 1500,-(około 200-250zdjęć) , do tego 50 zdjęć w albumie, galeria internetowa.
motylek_madzia - Czw Sie 25, 2011 2:49 pm
Temat postu: Wybór fotografa
Witam!
Pewnie zaraz dostanę ostrą reprymendę, ale mam problem... właśnie z wyborem fotografa... Widziałam piękne filmy z wesel, ale koszta takie, że się nie zdecydowałam, wzięłam możliwie najtańszego kamerzystę (700zł) po znajomości, licząć, że zdjęcia zaś będę miała jak z bajki. Dużo siedzę na forum, czytam opinie i teraz już sama nie wiem... są gusta i guściki, to na pewno...ale od tygodnia oglądam różne oferty, jedne są bardzo drogie, inne bardzo tanie a są i średnie. Niektóre bardzo podobne, okiem moim, nie profesjonalistki. Czym się w takim razie kierować? Bo można by tym, ile jaki fotograf ma tu opinii, czyli jak jest popularny... A ja znalazłam i takich, co na forum opinii nie mają żadnych a wydaje mi się osobiście, że ofertę mają dużo lepszą... To tylko moje zdanie, ale podobnie miałam z zespołem. Mam wrażenie, że trochę się tu niesprawiedliwe nakręca machinę, a w wyznacznikiem jest ilość wypowiedzi... Sama już zwariowałam, chce mieć dobre zdjęcia ale nie wiem czym się w tej sytuacji kierować... Czy jeśli ktoś jest popularny i wiele osób wybiera jego ofertę, to rzeczywiście jest najlepszy? Interesuje mnie też zdanie osób po fachu, bo przecież i tak oceniają się nawzajem. Może w takim razie wyrażą jasną opinię- czyje zdjęcia uważają za dobre i warte swojej ceny a na czyją ofertę można się "naciąć"... Zwłaszcza Pan Rafał Olczyk często się udziela, więc może do sedna?

artisticzoom - Czw Sie 25, 2011 3:16 pm

motylek_madzia napisał/a:
Czym się w takim razie kierować?

Przejrzeć portfolio - pełną relację też i zobaczyć czy się podoba- to napewno pierwsze kryterium. Jeśli tak, to umówić się z Fotografem albo mailowo porozmawiac o cenniku, pakietach, upustach, rabatach etc :) Sprawdzić jakość odbitek, fotoksiażek i fotoalbumów. Dowiedziec się czy wszystkie zdjecia jakie dostaniecie są po obróbce czy tylko te, które ida do albumu.

O konkurencji wypowiadać się nie będę, nie mam takiej potrzeby :)

fotografialodz - Czw Sie 25, 2011 4:06 pm

nie kierowac sie cena , nie kierowac sie tym ile ma wypowiedzi, poprostu poprosic z 2-3 pelne galerie jakie dostaje para, bo portofolio nie oszukujmy sie zawsze jest przebrane, wtedy tak naprawde wiadomo jaki styl i co dostaje sie od fotografa, potem spotkac sie pogadac z paroma

najbardziej jednak uwazam ze trzeba kierowac sie tym ze zdjecia musza sie podobac Wam a nie innym , kazdy ma inny gust i kryteria

niem - Czw Sie 25, 2011 5:03 pm

motylek_madzia, moja siostra też przed swoim ślubem podczytywała to forum i nie ma na nim ani jednej opini o fotografach, ktorych wybrala (fotoszklarnia-czy jakos tak), mimo, że nie są popularni na tym forum mają zapchany grafik, podobnie jest z salami, które też nie są opisane przez nikogo zbytnio na forum czy z zespołami, po prostu nie muszą się na siłę nigdzie ogłaszac, bo są ciągle komuś polecani i mają także pełno zleceń

życzę samych trafnych wyborów!

rafalolczyk.com - Czw Sie 25, 2011 9:50 pm

motylek_madzia napisał/a:
Zwłaszcza Pan Rafał Olczyk często się udziela, więc może do sedna?


:) no to się udzielę :)

odnośnie wyboru fotografa - potwierdzam słowa

fotografialodz napisał/a:
najbardziej jednak uwazam ze trzeba kierowac sie tym ze zdjecia musza sie podobac Wam a nie innym , kazdy ma inny gust i kryteria


i to jest sedno sprawy :)

cena moim zdaniem powinna iść na drugi plan - pamiętajcie - to Wasza JEDYNA tak trwała pamiątka tamtego dnia.

ostatnio rozmawiałem z jednymi znajomymi - ślub brali ok. pół roku temu - kupili 300 butelek wódki "bo goście muszą się bawić" i wzięli przy okazji fotografa za 1200zł (reportaż + sesja) - i teraz podczas picia kawy powiedzieli mi: kurcze... mogliśmy kupić 100 butelek mniej i te pieniądze dołożyć do fotografa. wódka wypita i rozdana a pamiątki nie mamy żadnej...

wybór jest Wasz i to Wy będziecie te zdjęcia oglądać przez lata...

pozdrawiam

paulinkaaMU - Czw Sie 25, 2011 10:26 pm

motylek_madzia napisał/a:
Bardzo zależy mi na dobrych zdjęciach ale w granicach do ok 2000zł za przygotowania, ślub, wesele i plener innego dnia, tak aby zdjęć na płycie było sporo, część w odbitkach i może dodatkowo płatna fotoksiążka. I tak naprawdę średnio jest w czym wybierać, bo albo mój gust tak specyficzny albo nie wiem, ale te oferty co mi się podobają kosztują co najmniej 2 razy tyle


motylek_madzia
, myślę, że cena ok.2000zł za tzw. pełen pakiet fajnych zdjęć jest rozsądna i raczej osiągalna (chyba, że ceny z 2011 na 2012 rok poszły w górę o 50%), przynajmniej kilku fotografów, których mailowo prosiłam o przedstawienie oferty podawali cenę w przedziale 1800-2400, a cena dwa razy większa to ze znanych mi łódzkich fotografów dotyczy Pana Kruka (swoją drogą zdjęcia robi świetne).

fotografialodz napisał/a:
najbardziej jednak uwazam ze trzeba kierowac sie tym ze zdjecia musza sie podobac Wam a nie innym , kazdy ma inny gust i kryteria


dokładnie, zgadzam sie całkowicie :)

fotografialodz napisał/a:
potem spotkac sie pogadac z paroma


nam wystarczyło spotkaniem z jednym :D

a co do wpisów na forum - każdy przypadek jest inny, u nas, sala, zespół i fotograf wybrani zostali dzięki wątkom i wpisom na forum - bez nich zapewne nawet nie wiedzielibyśmy o ich istnieniu (może dlatego, że mieszkamy poza Łodzią i poczta pantoflowa dot. łódzkiej branży do nas nie dociera :razz: )

fotografialodz - Pią Sie 26, 2011 12:59 am

paulinkaaMU napisał/a:


fotografialodz napisał/a:
potem spotkac sie pogadac z paroma


nam wystarczyło spotkaniem z jednym :D




postaram sie abyscie byli zadowoleni z jego pracy :) :)

motylek_madzia - Pią Sie 26, 2011 9:28 am

niem napisał/a:
motylek_madzia, moja siostra też przed swoim ślubem podczytywała to forum i nie ma na nim ani jednej opini o fotografach, ktorych wybrala (fotoszklarnia-czy jakos tak), mimo, że nie są popularni na tym forum mają zapchany grafik, podobnie jest z salami, które też nie są opisane przez nikogo zbytnio na forum czy z zespołami, po prostu nie muszą się na siłę nigdzie ogłaszac, bo są ciągle komuś polecani i mają także pełno zleceń


Chyba to racja, niepotrzebnie tak się na to forum zdałam, myśląc, że jak o kimś jest dużo napisane, to to najlepsza oferta. Swoją drogą z zespołem miałam dokładnie tak samo i ostatecznie mam taki o którym tu pusto :)

paulinkaaMU napisał/a:
motylek_madzia, myślę, że cena ok.2000zł za tzw. pełen pakiet fajnych zdjęć jest rozsądna i raczej osiągalna


Powiem szczerze, że nie łatwo znaleźć takie oferty a na dodatek gust mój chyba taki, że jak już coś mi się podoba, to okazuje się, że jest przynajmniej 2 razy drożej.

rafalolczyk.com napisał/a:
cena moim zdaniem powinna iść na drugi plan - pamiętajcie - to Wasza JEDYNA tak trwała pamiątka tamtego dnia.


Mimo wszystko cena jest istotna, chyba w ogóle wódki musiałabym gościom nie stawiać, żeby mieć takie zdjęcia jak mi się marzą... A Pan Panie Rafale odesłał mnie do Pana Bartka, sympatyczny człowiek ale nie dość że z Warszawy, to ceny też dość szalone :o

rafalolczyk.com - Pią Sie 26, 2011 9:04 pm

motylek_madzia napisał/a:
A Pan Panie Rafale odesłał mnie do Pana Bartka, sympatyczny człowiek ale nie dość że z Warszawy, to ceny też dość szalone


na ceny innych fotografów nie mam niestety wpływu.
zapewne koszty usługi podniósł dojazd. w obie strony, to 300km.
ponadto doszedł jeszcze pewnie nocleg.

mam nadzieję, że uda się coś wyszukać fajnego :)

motylek_madzia - Sob Sie 27, 2011 11:27 am

rafalolczyk.com napisał/a:
na ceny innych fotografów nie mam niestety wpływu.


No właśnie, chyba coś znalazłam. Oferta cenowa dość przyzwoita, ale nic na temat tego fotografa znaleźć nie mogę, żadnych opinii ani nic, a zdjęcia nawet mi się podobają... Czy mogłam bym prosić profesjonalistów o opinię ? Ładnie proszę... :)
http://www.nelita.pl/index.html

artisticzoom - Sob Sie 27, 2011 12:09 pm

Cytat:
Czy mogłam bym prosić profesjonalistów o opinię ?


Myślę, że nie będzie w porządku by wydawac opinie na temat zdjeć konkurencji. Albo klientowi się podoba albo nie, do wymiany opinii pomiedzy fotografami na temat ich prac służą inne fora.


A chyba najwazniejsze, ze Tobie się zdjęcia podobają i oferta Ci odpowiada ;)
Jeśli chcesz opinii, to najlepiej zapytaj fotografa o namiary na jego poprzednich klientów (to niepowinien byc problem) i napisz do nich maila- wtedy bedziesz mieć wieści z pierwszej ręki.

motylek_madzia - Sob Sie 27, 2011 1:10 pm

Dzięki za rady, bardzo je wszystkie biorę do serca ale chodzi mi o coś zupełnie innego... O ile klimat zdjęć zdjęć mi się podoba to chciałabym wiedzieć też coś na temat ich jakości, bo w tym przypaqdku mam wątpliwości. A specjalistką w tej dziedzinie nie jestem...

artisticzoom napisał/a:
Jeśli chcesz opinii, to najlepiej zapytaj fotografa o namiary na jego poprzednich klientów


klienci, którzy już zainwestowali są zwykle zadowoleni, bo to ich zdjęcia, więc co mają powiedzieć- to tak zwana dobra mina do złej gry :) tu obiektywnej opinii trdno szukać...

A mnie interesuje że tak powiem opinia z tej branży ale czysto techniczna. Przecież na innych forach są oceny konkurencji... Niech mnie uświadomi ktoś kto się zna...

ppola - Sob Sie 27, 2011 1:12 pm

motylek_madzia, jeśli nie ma tematu dotyczącego interesującego Cię fotografa, załóż go, wtedy więcej osób go zobaczy, w tej chwili piszesz nie na temat w wątku o cenach fotografów, kolejne posty nie na temat będą usuwane
motylek_madzia - Sob Wrz 03, 2011 1:13 pm

Jestem nowa, wątków zakładać nie umiem :) Co chwila za coś bęcki dostaję, może mogłam się jednak ograniczyć tylko do czytania.... A moim zdaniem piszę na temat bo w temacie są koszta a o to głównie mi chodzi. Pod kosztami kryje się również jakość więc nie wiem, w którym momencie odbiegłam od głownego tematu. Jeśli jednak to przepraszam :)
ppola - Sob Wrz 03, 2011 1:30 pm

motylek_madzia napisał/a:
Jestem nowa, wątków zakładać nie umiem
wchodzisz w dział Fotograf w z lewej strony nad spisem wątków masz przycisk "Nowy temat" klikasz i piszesz jak post - to wszystko
motylek_madzia napisał/a:
Pod kosztami kryje się również jakość
pod kosztami przede wszystkim kryje się co w danej cenie proponuje nam fotograf, a jakość i wrażenia estetyczne to dość subiektywne odczucia. Zachęcanie profesjonalistów a tym samym konkurencji do oceny fotografa jest także zachęcaniem do złamania regulaminu tego forum patrz punkt 6. Zabranione jest komentowanie działalności innych firm z branży ślubno-weselnej. Poza tym tak jak napisała artisticzoom jest to przede wszystkim nie w porządku.
filmowiec - Nie Wrz 04, 2011 9:00 pm

generalnie ceny mocno zróżnicowane myślę że gdzieś od 1000zł za sam reportaż lub plener do gdzieś ok 3-3,5tys. pln:) ja znam w mojej ocenie bardzo dobrego i zaangażowanego fotografa który bierze ok 1600 zł za calość
fotografialodz - Nie Wrz 04, 2011 9:10 pm

wielu jest zdolnych , poczatkujacych co biora jeszcze mniej, rowniez takich znam , tylko po co reklamowac swoje uklady
kamilairyszard - Wto Lis 08, 2011 8:53 am

My zapłacilismy za foto-reportaż z slubu 1700 zł, ale to zależy czego klient oczekuje, my z żoną nie mieliśmy wielkich wymagan, mimo to fotograf jest na poziomie, kiedy pokazywaliśmy naszym znajomym to byli pod wrażeniem
paulalinka - Wto Lis 08, 2011 2:20 pm

Ciekawe, jest paru fotografów którzy się nawet nie reklamują a nie mają problemów z terminami. Dodatkowo "odpowienio" liczą sobie za swoją pracę (np. pan Kruk) i mają wzięcie. Być może cena nie jest najważniejsza.
paula31991 - Sro Lis 30, 2011 10:33 pm

Można jakieś namiary na dobrych sprawdzonych fotografów? Chcielibysmy zmieścić się w przedziale 800-1200zł
Malina01 - Czw Gru 01, 2011 5:58 pm

paula31991 napisał/a:
Można jakieś namiary na dobrych sprawdzonych fotografów? Chcielibysmy zmieścić się w przedziale 800-1200zł


No i nie wiem, podać namiary na dobrego sprawdzonego, czy na taniego? 8)

kaczorowski_fot - Pią Gru 02, 2011 6:52 am

Malina01 napisał/a:
paula31991 napisał/a:
Można jakieś namiary na dobrych sprawdzonych fotografów? Chcielibysmy zmieścić się w przedziale 800-1200zł


No i nie wiem, podać namiary na dobrego sprawdzonego, czy na taniego? 8)


Jak można pięknie, jednym, mądrym zdaniem podsumować temat. :)

aś84 - Sro Sty 18, 2012 8:11 pm

Słuchajcie a czy zdjęcia w kolorze które otrzymujemy od fotografa można przerobić potem samemu na czarno-białe? Ciężko jest mi się zdecydować czy wolę kolorowe czy czarno-białe więc pomyślałam, że może to jest wyjście - zamówić wszystkie w kolorze a potem część (które sami uznamy) przerobić na cz-b. Wiecie może czy tak można? Tzn. wiem, że są programy dla laików które to umożliwiają tylko zastanawiam się, czy zdjęcia od fotografów nie są pod tym kątem jakoś "poblokowane". Będę wdzięczna za wszelkie informacje!
zbigniewszulc - Czw Sty 19, 2012 7:51 pm

nie ma najmniejszego problemu choć troszeczkę trzeba się na tym znać aby to dobrze wyglądało
kaczorowski_fot - Pią Sty 20, 2012 12:39 pm

Zdjęcia można przerobić na B&W. Aby to dobrze wyglądało to jednak trzeba mieć jakieś pojęcie o obróbce i fajnie gdyby pliki były w formacie RAW. Raczej fotograf plików w RAWie Wam nie da, ale jpgów nie powinien blokować (choć już o różnych przypadkach słyszałem).
Jeśli fotograf jest dobry to myślę ze trzeba się zdać na niego. Dobry fotograf wie które zdjecie zrobic kolorowe a do których bardziej odpowiedni będzie B&W.

zbigniewszulc - Pią Sty 20, 2012 11:34 pm

najczęściej zdjęcie z którego nic ciekawego nie można uzyskać pod względem kolorów robi się cz-b
z raw-ami też nie powinno być problemów to tylko kwestia za ile i wielu fotografów robi ceny zaporowe

fotografialodz - Sob Sty 21, 2012 12:14 am

ja bym jednak sie z tym nie zgodzil, czasami poprostu dany kadr, temat zdjecia wyglada lepiej w bw niz w kolorze i na odwrot, patrzysz na zdjecie i to wiesz i juz.
Czy zdjecie czerwonych makow oddajemy w czerni i bieli , nie , bo zdjecie nie mialoby wtedy sensu. Oczywiscie czasami kiedy fotka jest spaprana, np przepalenia lepiej zrobic bw

artisticzoom - Sob Sty 21, 2012 5:26 pm

aś84 napisał/a:
łuchajcie a czy zdjęcia w kolorze które otrzymujemy od fotografa można przerobić potem samemu na czarno-białe? Ciężko jest mi się zdecydować czy wolę kolorowe czy czarno-białe więc pomyślałam, że może to jest wyjście - zamówić wszystkie w kolorze a potem część (które sami uznamy) przerobić na cz-b. Wiecie może czy tak można? Tzn. wiem, że są programy dla laików które to umożliwiają tylko zastanawiam się, czy zdjęcia od fotografów nie są pod tym kątem jakoś "poblokowane". Będę wdzięczna za wszelkie informacje!


Ja odpowiem ze swojego punktu widzenia.
Nie zezwalam na jakąkolwiek ingerencję w oddane pliki cyfrowe.
Dlaczego?
Ponieważ jest to, to pod czym się podpisuję swoim imieniem, to nie tylko mój sposób kadrowania, wykonanie ujęcia ale i mój styl obróbki oraz wyglądu finalnego materiału. Nie tylko rejestruję chwilę mechanicznie naciskając spust migawki, ale pokazuję ją swoimi oczami zaczynajac od sposobu kadrowania idąc przez wielogodzinna pracę nad obróbką a kończąc na materiałach jakich używam, by uzyskać satysfakcjonujacy efekt końcowy. Dlatego rpzede wszystkim powinnaś zapytac o to swojego fotografa, jesli nie zależy mu na tym jak bedzie pokazywany w świecie efekt jego pracy, to zapewne zgodzi się na przeróbki;)

To czy zdjęcie będzie b&w czy kolor nie zależy w mojej pracy od tego że: cytuję "
zbigniewszulc napisał/a:
najczęściej zdjęcie z którego nic ciekawego nie można uzyskać pod względem kolorów robi się cz-b
. Jest tak, ze patrzy się na zdjęcie jeszcze na poziomie RAW-a (dla nieznających terminologii jest to cyfrowy negatyw) i wie się czy będzie ono dobrze wyglądało - oddawało chwile i emocje- w kolorze czy w b&w.


Jeżeli wybierajac swojego fotografa na ślub nie kierowaliscie się tylko ceną ale również jego stylem pracy i jakoscią (styl kadrowania i obróbki napewno widzieliscie w portfolio) - to uważam, że mozęcie mu zaufać. Profesjonalista napewno bedzie wiedział które zdjecie warto zrobić w kolorze, a które w b&w. :)

Pozdrawiam serdecznie:)
Anita K.

fotografialodz - Sob Sty 28, 2012 3:51 pm

Cytat:


Ja odpowiem ze swojego punktu widzenia.
Nie zezwalam na jakąkolwiek ingerencję w oddane pliki cyfrowe.
Dlaczego?
Ponieważ jest to, to pod czym się podpisuję swoim imieniem


Anito tak z ciekawosci, a jak para mloda je przerobi to co zrobisz, sad , chyba nie ...
Generalnie ja rowniez nie jestem za tym zeby moje fotki ktos przerabial , ale z drugiej strony dzialamy w dosc specyficznej branzy i nasze zdjecia nie sa wystawiane galeriach czy tez wykorzystywane w reklamach, one sa poprostu pamiatka dla mlodej pary i wykorzystywane w domowym zaciszu na uzytek wlasny i rodziny.
Watpie aby ktoras para przerobila caly material, jesli juz to sie zdarzy to pewnie jest to pare ujec a wszytko. Ja osobiscie nie mam nic przeciwko temu, nawet jesli ktos to zdjecie spaprze obrobka, przeciez i tak nikt nie wybiera fotografa po jednym zdjeciu tylko po calym portofolio.
Konczac , bo sie rozpisalem :) Mysle ze poprostu trzeba starac sie trafic w gust danej pary i to jest klucz do tego:))

artisticzoom - Sob Sty 28, 2012 7:25 pm

fotografialodz napisał/a:
Anito tak z ciekawosci, a jak para mloda je przerobi to co zrobisz, sad , chyba nie ...

Mam pewną ceche- nieustannie wierzę w ludzi (czy to wada czy zaleta, to na inszy temat;)) :) Poprostu skontaktowałabym się z klientem po to by uswiadomić mu co tak naprawdę zrobił. Myślę, że każdy logicznie myślący czlowiek nie bedzie miał problemu ze zrozumieniem ;)

Mnie się póki co nie zdarzyło (albo nie wiem o takiej sytuacji) ale całkiem niedawno koleżanka po fachu zobaczyła wykonane przez siebie zdjęcie, które Pan młody "figlarnie" przerobił i wrzucił to na feacebooka. Powiem tak: gdy to zobaczyliśmy to nie wiedzieliśmy czy smiac sie czy płakać, tym bardziej że na tym zdjeciu nadal widniało jej logo. Skontaktowała się jak najszybciej z Klientem, a ten zrozumiał co zrobił i przeprosił, mówiąć, ze nie pomyślał i nie zdawał sobie sprawy.

[ Dodano: Sob Sty 28, 2012 7:48 pm ]
Jeszcze coś:)

Cytat:


Konczac , bo sie rozpisalem :) Mysle ze poprostu trzeba starac sie trafic w gust danej pary i to jest klucz do tego:))


Michał, za kazdym razem obrabiasz zdjęcia starajac się styl podpasować pod parę młodą, czy raczej wypracowujesz latami swój styl i bazując na tym Klient wybiera wlasnie Ciebie, bo wydaje mi się, że to drugie. ;)

Powiem wiecej, zdarzały mi się sytuacje - na szczęście przed podpisaniem umowy, bo to wtedy wszystkie szczegóły omawiam, że delikatnie odmawiałam Klientom zrobienia pewnego typu zdjęć (np. czerwona roża na zdjeciu b&w), tlumacząc, ze akurat ten typ fotografii nie mieści się w moim poczuciu estetyki i jesli naprawde im bardzo na takich zdjeciach zalezy to powinni udać się do fotografa, który ma takie ujęcia w portfolio.

mietka - Sob Sty 28, 2012 8:03 pm

artisticzoom napisał/a:
jesli nie zależy mu na tym jak bedzie pokazywany w świecie efekt jego pracy, to zapewne zgodzi się na przeróbki;)


z tym pokazywaniem w świecie to chyba trochę Cię poniosło :) to nie jest konkurs National Geographic :)

fotografialodz napisał/a:
one sa poprostu pamiatka dla mlodej pary i wykorzystywane w domowym zaciszu na uzytek wlasny i rodziny.


o to to...

artisticzoom - Sob Sty 28, 2012 8:39 pm

mietka napisał/a:
z tym pokazywaniem w świecie to chyba trochę Cię poniosło :) to nie jest konkurs National Geographic :)


Nie sądzę, wystarczy że wrzucisz foto do sieci....a w brew pozorom świat malutki jest...

btw. jeżeli ktos przeczyta moja wypowiedz bez wyrywania zdań z kontekstu to zrozumie, co w tym przypadku oznaczało słowo "pójść w świat" ;)

LukaszB - Nie Sty 29, 2012 12:09 pm

mietka napisał/a:
artisticzoom napisał/a:
jesli nie zależy mu na tym jak bedzie pokazywany w świecie efekt jego pracy, to zapewne zgodzi się na przeróbki;)


z tym pokazywaniem w świecie to chyba trochę Cię poniosło :) to nie jest konkurs National Geographic :)

fotografialodz napisał/a:
one sa poprostu pamiatka dla mlodej pary i wykorzystywane w domowym zaciszu na uzytek wlasny i rodziny.


o to to...


Nawet jesli mialby to byc ujecia konkursowe to przeciez fotograf wysyla swoje pliki a nie to co Panstwo mlodzi dostali/przerobili. Najlepszym wyjsciem jest poproszenie fotograf aby dokonal konwersji bo samemu pewnie ze mozna tylko efekt moze byc rozny.

motylica - Nie Sty 29, 2012 2:13 pm

LukaszB napisał/a:
Najlepszym wyjsciem jest poproszenie fotograf aby dokonal konwersji bo samemu pewnie ze mozna tylko efekt moze byc rozny.


Amen! :smile: Wilk będzie syty i owca cała!

fotografialodz - Nie Sty 29, 2012 7:21 pm

Cytat:
Michał, za kazdym razem obrabiasz zdjęcia starajac się styl podpasować pod parę młodą, czy raczej wypracowujesz latami swój styl i bazując na tym Klient wybiera wlasnie Ciebie, bo wydaje mi się, że to drugie. ;)

Powiem wiecej, zdarzały mi się sytuacje - na szczęście przed podpisaniem umowy, bo to wtedy wszystkie szczegóły omawiam, że delikatnie odmawiałam Klientom zrobienia pewnego typu zdjęć (np. czerwona roża na zdjeciu b&w), tlumacząc, ze akurat ten typ fotografii nie mieści się w moim poczuciu estetyki i jesli naprawde im bardzo na takich zdjeciach zalezy to powinni udać się do fotografa


Nie no oczywiscie nie dopasowywuje sie pod oczekiwania w 100% bo tak sie nie da, tak jak napisalas kazdy z nas ma jakis tam swoj styl , czy to kadru czy to obrobki itp. i po tym ktos wybiera danego fotografa, ale staram sie zawsze wypytac czy ktos lubi np zdjecia z szerokiego kata albo np z rybiego oka , albo czy obrobka ma byc zaawansowana czy mniej zaawansowana, czy wiecej zdjec kolorowych czy wiecej czarnobialych.
Oczywiscie tak jak napisalem poprzednio wolalbym aby nikt nie przerabial moich fotek ale to jest nieuniknione i jak juz to sie stanie to trudno przezyje i mi o to glownie chodzilo :)

ps. oczywiscie popieram ze najlepiej poprosic fotografa o zmiany niz zrobic to samemu, on zawsze bedzie mial wieksze doswiadczenie w tej kwestii

DarekS - Sro Lut 01, 2012 12:48 pm

Witam Was Wszystkich bardzo serdecznie, a teraz do rzeczy, to czy młodzi mogą przerobić zdjęcia na swój sposób czy też nie zależy tylko i wyłącznie od umowy. To co jest napisane obowiązuje zarówno Was jak i młodych, jednak i tak jak już było tu wspomniane, bardziej obowiązuje Was bowiem Wy młodych nie będziecie ciągali po sądach, a młodzi Wam opinię zszargają.
Teraz jeszcze o dopasowywaniu się do młodych, ja myślę, że abstrahując od kwestii finansowej to fotografa wybiera się nie takiego który być może potrafi się dopasować do naszego punktu widzenia, a takiego którego prace nam się podobają.
Czy zgadzać sie na opcję, że fotograf przerobi swoje dzieło bo taki pomysł sie zrodził ? Ja jestem zdania, że nie, nie zgadzać się. Może się zdarzyć, że będziecie co dwa czy trzy lata przerabiali swoje zdjęcia dlatego, że będzie sie zmieniała moda na obróbkę.

Morfii - Czw Lut 16, 2012 11:33 am

Jak chcą to niech przerabiają fotki... tylko niech nie podpisują kto je robił ;)
Co do reklamy... Ja zaczynam z fotografią i mi reklama by się przydała... wiadomo, bo zaczynam. Żaden fotograf nie wymaga reklamy jeśli jest na rynku już kilka lat. To chyba zrozumiałe ;) Każdy patrzy na cenę... ja ceny mam normalne, bo w końcu jeśli będzie ktoś zainteresowany to do ceny idzie się dogadać ;) Skoro zaczynam to czemu nie napisze mniejszej kwoty? Bo wiem ile czasu przy tym siedzę... wiem również to że z dnia na dzień uczę się i to dużo ;) czas=cena :) będę dążył do perfekcji a cena sama zrobi się odpowiednia...
A na poważnie, to jest dłubania przy fotkach i nikt tego nie rozumie (tylko ci co robią zdjęcia). Jak szukałem fotografa na swoje wesele to na jakieś 60 ofert podobały mi się 5.. więc każdy ma swój gust. Mówię również o tym że oferty za 3tys. wcale nie były rewelacyjne ;)
[xxx]
Pozdrawiam AREK.


edit: usunęłam tekst i namiary reklamowe
kryszka

Mr. Pablo - Czw Kwi 12, 2012 8:16 pm

Wprawdzie temat chyba został wyczerpany ale jako nowy na tym forum pozwolę sobie dodać kilka słów od siebie ;)
Ceny jak już ktoś napisał wahają się od darmochy po 3-4k PLN (choć widziałem w Polsce oferty za 6-7k PLN) i w zdecydowanej większości te niższe nie mają nic wspólnego z jakością. Zdarza się też, że fotograf za 3K PLN też nie ma się zbytnio czym pochwalić. Zawsze uważałem, iż każdy człowiek ma prawo wybierać co mu się podoba poprzez własny pryzmat odczuć i nastawienia do tego co widzi, każdy ma własną wrażliwość estetyczną et cetera. Osobiście szukając fotografa na własny ślub, przejrzałem dobrą setkę stron z galeriami i portfolio różnych fotografów i dla mnie liczyło się to, czy styl danego fotografa do mnie przemawia. To jak pokazuje i potrafi wyłapać chwile, emocje czy nawet zainscenizować sytuacje było wyznacznikiem a nie cena. Oczywiście cena była wyznacznikiem w drugim etapie eliminacji, wtedy wystarczyło że pytałem się sam siebie - "Czy oddałbym dobrą L-kę za takie zdjęcia?" (taki fotograficzny żarcik ;) ) Dlatego patrząc poprzez swoje doświadczenie uważam iż wybór fotografa jest, a przynajmniej powinien być, wyborem świadomym. Decydujemy się na taki a nie inny wybór ponieważ zatrzymał nas styl danego fotografa i jego finalny produkt. Myślę, że dużym nietaktem jest przerabianie zdjęć które dostaliśmy od fotografa. Zdjęć na które zgodziliśmy się podpisując umowę. Z drugiej strony, jeśli klientowi w ogóle przychodzi do głowy pomysł że coś trzeba poprawić i zabiera się sam za "obróbkę" to znaczy że gdzieś po drodze fotograf mógł dać ciała. Albo się nie przyłożył do produktu albo wystąpił brak komunikacji z klientem.

@ Morfii - Powodzenia ;) ja też świeżak można powiedzieć, bo niedawno do Łodzi przyjechałem. Co do cen to średnią łódzką stawką się zadowalam i zapraszam oczywiście.



Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

Wiol25 - Pią Kwi 13, 2012 12:47 pm

Ja podobnie jak Mr. Pablo przejrzałam chyba wszystkie możliwe strony z portfolio i muszę powiedzieć, że w Łodzi i okolicach jest z czego wybierać :)
Pakiet: reportaż ze ślubu i wesela (wraz z przygotowaniami) + plener można zamówić na naprawdę fajnym poziomie w granicach 2300-3000 zł. Moim zdaniem nie jest to bardzo wygórowana cena biorąc pod uwagę fakt, że fotograf pracuje nie tylko w tym jednym dniu, ale później jeszcze obrabia nawet kilkaset zdjęć, więc roboty jest naprawdę masa.
Jesli miałabym wybierać fotografa, o którym z góry myślę, że mogę chciec rpzerabiać jego zdjęcia, chyba wolałabym zaoszczędzić sobie czasu, stresu i energii i dołożyć 500 zł na kogoś kto się zna na fotografii i ktorego zdjęcia nie będą wymagały poprawek.

artisticzoom - Sob Kwi 14, 2012 11:55 am

Wiol25 napisał/a:
Ja podobnie jak Mr. Pablo przejrzałam chyba wszystkie możliwe strony z portfolio i muszę powiedzieć, że w Łodzi i okolicach jest z czego wybierać :)
Pakiet: reportaż ze ślubu i wesela (wraz z przygotowaniami) + plener można zamówić na naprawdę fajnym poziomie w granicach 2300-3000 zł. Moim zdaniem nie jest to bardzo wygórowana cena biorąc pod uwagę fakt, że fotograf pracuje nie tylko w tym jednym dniu, ale później jeszcze obrabia nawet kilkaset zdjęć, więc roboty jest naprawdę masa.
Jesli miałabym wybierać fotografa, o którym z góry myślę, że mogę chciec rpzerabiać jego zdjęcia, chyba wolałabym zaoszczędzić sobie czasu, stresu i energii i dołożyć 500 zł na kogoś kto się zna na fotografii i ktorego zdjęcia nie będą wymagały poprawek.


Świetne podejście do tematu. Ale to się tyczy wszystkich dziedzin, nie tylko fotografii. Niejednokrotnie na własnej skórze przekonałam się, że kupując coś tanszego tylko pozornie oszczędzam....

szymek - Nie Maj 27, 2012 10:44 pm

Witam, tak jak już napisano stawki są zróżnicowane i to mocno. Od za free do ponad 10kpln w samej Polsce. Na świecie najlepsi biorą 75kpln ale to inna bajka.
Ja na początku roku szukałem fotografa na swój własny ślub, rynek znam dość dobrze aczkolwiek znalazłem z dwóch o których nigdy nie słyszałem a robili super foty. Generalnie na moje ogłoszenie w oferii dostałem ponad sto ofert (zaniżyłem budżet na usługę do 1500pln). Ofert do 2 kpln było ok 75 % i powiem szczerze, że nie było na czym oka zawiesić. Powyżej 2kpln kilku nawet nam się podobało i wybraliśmy jednego i jak się okazało znałem go z widzenia:). Widziałem jego pracę u moich znajomych i oni byli zadowoleni więc się zdecydowaliśmy. Czynników przy wyborze jest dość sporo tak więc jest nad czym się zastanowić. Z drugiej strony nie wszystkim zależy na pamiątce...Miałem jedno zlecenie gdzie Para młoda zdecydowała się na fotki 1 tydzień przed uroczystością. Inni planują to już 2 lata wcześniej, budżety też są na wesela różne. Pozdrawiam i zapraszam na swoje stronę.

Szarlotka - Czw Sie 02, 2012 6:45 am

A mi robił zdjęcia Piotr Grzywacz, pakiet w domu, podczas ceremonii w kościele i plener 1000zł - mam 500 fantastycznych zdjęć, polecam :)
LukaszB - Sro Sie 22, 2012 5:11 pm

szymek napisał/a:
Witam, tak jak już napisano stawki są zróżnicowane i to mocno. Od za free do ponad 10kpln w samej Polsce. Na świecie najlepsi biorą 75kpln ale to inna bajka.
Ja na początku roku szukałem fotografa na swój własny ślub, rynek znam dość dobrze aczkolwiek znalazłem z dwóch o których nigdy nie słyszałem a robili super foty. Generalnie na moje ogłoszenie w oferii dostałem ponad sto ofert (zaniżyłem budżet na usługę do 1500pln). Ofert do 2 kpln było ok 75 % i powiem szczerze, że nie było na czym oka zawiesić. Powyżej 2kpln kilku nawet nam się podobało i wybraliśmy jednego i jak się okazało znałem go z widzenia:). Widziałem jego pracę u moich znajomych i oni byli zadowoleni więc się zdecydowaliśmy. Czynników przy wyborze jest dość sporo tak więc jest nad czym się zastanowić. Z drugiej strony nie wszystkim zależy na pamiątce...Miałem jedno zlecenie gdzie Para młoda zdecydowała się na fotki 1 tydzień przed uroczystością. Inni planują to już 2 lata wcześniej, budżety też są na wesela różne. Pozdrawiam i zapraszam na swoje stronę.


Szymek po pierwsze i jedyne. Nie ma czegos takiego jak za free dla Urzedu Skarbowego wiec albo jesli ktos normalnie prowadzi DG to wczesniej czy poznije US do d.. mu sie dobierze.

blindseeker - Wto Paź 16, 2012 4:32 pm

Każdy ma swój budżet i wybiera najlepsze zdjęcia w ramach budżetu. Jedni mają 1000 żł inni 10x tyle.
Orchid - Sro Paź 17, 2012 4:31 pm

Jeśli się dobrze poszuka to znajdziesz i za 200pln dobrą sesję;)
fotografialodz - Sro Paź 17, 2012 7:22 pm

szkoda tylko ze nielegalna :)
marlena89 - Sro Paź 17, 2012 7:38 pm

Akurat dla przeciętnego konsumenta ma to drugorzędne znaczenie... :roll:
kaskapawell - Sro Sty 23, 2013 5:10 pm

ale za jakość jednak trzeba zapłcić około 1600 plus koszty albumów.jak ktos ma taniej i jest dobry to dajcie znac,bo szukamy własnie fotografa.

[ Dodano: Czw Sty 24, 2013 9:27 am ]
znależliśmy dziewczyne za 1500 tylko,ze sama płyta jest w tym i dodatkowy koszt zdjęć około 2 zł za sztuke,tak nam powiedziała.Umówilismy sie na spotkanie.zobaczymy:)

*marlena* - Sob Sty 26, 2013 4:18 pm

Ja szukalam w Lodzi.
Sredni za dobrego fotografa trzeba zaplacic ponad 2000 zl.

bambolea - Pon Lut 11, 2013 12:44 am

LukaszB napisał/a:

Szymek po pierwsze i jedyne. Nie ma czegos takiego jak za free dla Urzedu Skarbowego wiec albo jesli ktos normalnie prowadzi DG to wczesniej czy poznije US do d.. mu sie dobierze.


W przypadku sesji za free, fotograf nie dostaje pieniędzy, a więc nie ma przychodu, więc US raczej nie ma się do czego przyczepić :roll: Zwłaszcza, jeśli nie ma DG - a to zazwyczaj takie osoby proponują "za free". A jeśli ktoś ma DG i nie jest podatnikiem VAT to nie ma obowiązku zapłacenia VATu od darowizny.

Natalka86 - Pon Lut 11, 2013 12:23 pm

Ceny są naprawdę różne, ale widać to później na zdjęciach... Dobry fotograf ceni się, ale za to jakie wyjątkowe zdjęcia mamy na pamiątkę.
kaczorowski_fot - Czw Lut 28, 2013 10:51 am

Potwierdzam, ceny zdjęć ślubnych są bardzo mocno zróżnicowane. W samym Bełchatowie ceny zaczynają się od 1400zł a kończą na grubo ponad 3tys. Decydując się patrzcie na jakość, poproście by fotograf pokazał Wam kilka pełnych reportaży i dopiero wtedy wybierajcie. Często jest tak że fotograf pokaże kilka zdjęć (często nie swoich), młodzi się decydują, a później jest płacz, bo okazuje się że faktycznie zaoszczędzili 200zł, ale pamiątki nie mają żadnej.
Natalka86 - Pon Mar 04, 2013 8:47 am

dokładnie, niektórzy to nie mają pojęcia o fotografii ślubnej
varjo - Czw Mar 14, 2013 10:18 am

Cena nie jest gwarancją jakości. Widziałem już bardzo drogie firmy (zazwyczaj oferujące również kamerzystę), które produkują straszne gnioty, a nie zdjęcia. Jest wielu młodych fotografów, którzy chcą przebić się na rynek i oferują dużo atrakcyjniejsze ceny, a jakość oddawanego materiału będzie zadowalająca.
SlubNaCyprze_ne - Czw Mar 14, 2013 2:07 pm

Popieram Varjo. Niestety pokutuje myślenie, że jak coś jest dobre, to koniecznie musi być drogie. A prawda jest taka, że dobry fotograf, który dopiero chce wyrobić sobie markę, zaproponuje niższą cenę i przyłoży się do zadania. A stary wyjadacz jedzie na opinii sprzed kilku sezonów.
Malina01 - Czw Mar 14, 2013 9:38 pm

varjo napisał/a:
a jakość oddawanego materiału będzie zadowalająca.

Dużo tu od gustu zalezy, bo to co jednego zadowoli innego wogóle.

varjo napisał/a:
chcą przebić się na rynek i oferują dużo atrakcyjniejsze ceny,

no pewnie, starzy nie musza konkurowac cenami- konkuruja gwarancją jakości- dla mnie miało to duże znaczenie akurat. Nie wyobrażam sobie oddać w ręce początkującego fotografa najważniejszych chwil mojego życia :?

Audiolka - Pią Mar 15, 2013 12:36 am

Malina01 napisał/a:
Nie wyobrażam sobie oddać w ręce początkującego fotografa najważniejszych chwil mojego życia :?

Zgadzam się z tym stwierdzeniem :) Moja znajoma bierze ślub i poprosiła mnie o to, abym zrobiła im zdjęcia z uroczystości i pleneru. Z racji tego, że byłby to pierwszy ślub w kościele odmówiłam, własnie z takich powodów jak piszesz. Będę im robiła sam plener.

Nie wiem jak inni początkujący fotografowie, ale ja umówiłam się z jednym już dość znanym fotografem na Łódzkim rynku, że będę w kościele jako drugi. Ale od razu dodam, że ciężko znaleźć kogoś, kto weźmie Cie pod swoje skrzydła.

daria93 - Pią Mar 15, 2013 11:28 am

SlubNaCyprze_ne napisał/a:
A stary wyjadacz jedzie na opinii sprzed kilku sezonów.

Bardzo często ten drogi, stary wyjadacz, ze znanym nazwiskiem zbiera tylko zamówienia, a zdjęcia wykonuje ktoś całkiem inny.

fotografialodz - Pią Mar 15, 2013 1:30 pm

dodam dosc jeden wazny szczegol, mlody poczatkujacy nie posiada zazwyczaj drugiego zapasowego sprzetu tej samej klasy albo wogole go nie posiada, a co jak sie zepsuje :)

rzeczywiscie fajnie sie oglada prace nowych fotografow, bo zawsze cos wnosza na rynek, mam na mysli o tych zdolnych

Pozdrawiam Michal Jankowski

bambolea - Sob Mar 16, 2013 11:15 am

Hmmm obie strony mają trochę racji. Ale trzeba wziąć pod uwagę też to, że nie każdego stać na to, żeby wywalić 3tys. zł. Są też osoby, którym nie zależy zbytnio na tym, aby zdjęcia były super ekstra, ale po prostu, żeby był ktoś, kto będzie uwieczniał te chwile. A wolą więcej pieniędzy przeznaczyć np. na kamerzystę (a niektórzy wręcz przeciwnie - nie chcą kamerzysty, więc mają pieniądze na profesjonalnego fotografa). Poza tym młodzi fotografowie często mają świeże, ciekawe pomysły (nie mówię, że wszyscy Ci działający długo na rynku ich nie mają, ale często sesje są po prostu takie same), a zdjęcia niektórych nie raz wiele się nie różnią od profesjonalnych ;)
varjo - Sob Mar 16, 2013 12:10 pm

Malina01 napisał/a:
Nie wyobrażam sobie oddać w ręce początkującego fotografa najważniejszych chwil mojego życia


Jest różnica między fotografem-amatorem (któremu faktycznie strach cokolwiek powierzyć) a fotografem, który ma już doświadczenie, ale dopiero zaczyna zajmować się fotografią zarobkowo. Każdy od czegoś przecież musi zacząć.

Oczywiście nie dojdziemy tutaj do kompromisu. Mamy wolny rynek, sporą konkurencję, więc każdy może wybrać to, co mu się podoba. :-)

floreczka86 - Wto Kwi 09, 2013 1:19 pm

Szarlotka napisał/a:
A mi robił zdjęcia Piotr Grzywacz, pakiet w domu, podczas ceremonii w kościele i plener 1000zł - mam 500 fantastycznych zdjęć, polecam :)


Moi znajomi dostali 1000 zdjęć od fotografa, z czego moze 50 było ostrych! Masakra jakaś. Koleżanka płakała jak to zobaczyła. Zdecydowanie nie liczy się ilość tylko jakość! Lepiej dostać 200 zdjęć dobrych niż 1000. Ta ilość za niską cenę świadczy tylko i wyłącznie o braku obróbki według mnie.

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2013 1:22 pm ]
bambolea napisał/a:
Hmmm obie strony mają trochę racji. Ale trzeba wziąć pod uwagę też to, że nie każdego stać na to, żeby wywalić 3tys. zł. Są też osoby, którym nie zależy zbytnio na tym, aby zdjęcia były super ekstra, ale po prostu, żeby był ktoś, kto będzie uwieczniał te chwile. A wolą więcej pieniędzy przeznaczyć np. na kamerzystę (a niektórzy wręcz przeciwnie - nie chcą kamerzysty, więc mają pieniądze na profesjonalnego fotografa). Poza tym młodzi fotografowie często mają świeże, ciekawe pomysły (nie mówię, że wszyscy Ci działający długo na rynku ich nie mają, ale często sesje są po prostu takie same), a zdjęcia niektórych nie raz wiele się nie różnią od profesjonalnych ;)


Też prawda. Ale jak już się decydować na fotografa za pieniądze to najlepiej sprawdzonego, poleconego, a nie byle kogo, bo tani.

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2013 1:28 pm ]
marlena89 napisał/a:
Akurat dla przeciętnego konsumenta ma to drugorzędne znaczenie... :roll:


Ale dla konkurencji może to być mocno denerwujące, że ktoś robi coś uczciwie, a inni nie:/

sivella - Czw Lip 11, 2013 1:08 pm

Witam!
Chciałbym rozpocząć działalność jako fotograf. Niestety bez doświadczenia praktycznego ciężko załapać klientów. Jeśli chcielibyście zaryzykować i "wynająć" mnie na swój ślub, wesele to będę wdzięczny.
Oferuje minimalne koszty (wiecej inf. na priv bądź mail).
Fotografią interesuje się od ładnych kilku lat. Mam dobry sprzęt. Posiadam także własne studio fotograficzne.
Wykonam zdjęcia na ślubie, weselu, w plenerze, w studio, sesje narzeczeńską, ciążową, chrzest i inne.
Proszę o pomoc.
mail: fotograf.foto@onet.pl

NomiMalone81 - Sro Lis 27, 2013 5:42 pm

ja powiem tak . zależy od tego czego oczekujemy.
Myślę, że ceny sa zawyżone w 80% względem efektu końcowego. Ale to moje zdanie i mój gust. Być może staromodny, staroświecki czy jak to tam kto powie.
Nie przemawiają do mnie zdjęcia studyjne, gdzie nie widać twarzy, a sa takie ujęcia "od tyłu" , albo tylko oczy i nosy :smile: wiem śmieszne ale patrząc na portfolio niektórych polecanych przez forumowiczów fotografów zastanawiam się "jeju przecież złotówki za tą fote bym nie dała, kto do nich chodzi?" a jednak chodzą . Niektóre ujęcia w pozach pokazują wady danych osób, które biorą ślub i to głównie pod namową fotografa by tak a nie inaczej ci ludzie pozowali. A to chyba nie o to chodzi.
Będąc chrzestną matką, na sesji fotograficznej jednego z podobno obleganych fotografów w Łodzi uznałam, że fotograf po pierwsze nie ma podejścia do dzieci, więc nie powinien parać się fotografią dziecięcą , po drugie mało mówny. Osoby dorosłe nie wiedziały jak mają się ustawić , "co autor miał na myśli" i było to widać na zdjęciach , przynajmniej dla mnie. No i niby te nowoczesne zdjęcia , na sofach, w nowoczesnym wystroju, a wyszło .... beznadziejnie ... na prawdę . Rodzice za sesję zapłacili 1400zł i powiem szczerze , że gdybym miała studio i dobry sprzęt to lepsze zdjęcia bym zrobiła.

Toteż dla mnie w większości naciąganie, zarabianie na tym , że do ślubu, chrztu , do komunii.

getmarried - Czw Lis 28, 2013 12:28 am

Gdyby wszyscy robili ładne zdjęcia, nie mielibyśmy punktu odniesienia. Niestety wielu fotografów nie przywiązuje zupełnie wagi do sprzętu, obróbki i innowacyjności. Musi być jakiś słaby fotograf, żebyśmy wiedzieli, który jest dobry. Niestety często ludzie, którzy nie starają rozwijać się w branży i pracują tylko dla zarobienia pieniędzy łapią dobre zlecenia. Wychodzą czasem ciekawe kwiatki... tandetne rozmycie tła, kolumny plastikowe w studio, zdjęcia B&W z kolorową różą i wiele, wiele innych.

Ja bym przede wszystkim stawiał na młodych. Często łapią piękne kadry, uczą się dobrej obróbki i nie mają sprzętu z początku ery cyfrowych lustrzanek. :)

Mr. Pablo - Wto Cze 03, 2014 1:21 pm

Zdjęcia B&W z kolorową różą lub inną pierdołą są retro :D hehehehe



Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

kreamor - Nie Sie 31, 2014 1:46 pm

400 zł to strasznie mało... To cena z fotografiami oraz obróbką?
Cena 1000 zł może być wiarygodna za dobre zdjęcia. DOBRE. Niestety na rynku jest pełno amatorów, którzy robią koszmarne fotki.


Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

emiiskaa - Nie Sie 31, 2014 2:24 pm

my mamy fotografa za 800 - przygotowania, ślub i wesele. bez pleneru i bez książki. 800 +/- zdjęć.
Mr. Pablo - Czw Wrz 25, 2014 3:36 pm

800 PLN i 800 zdjęć. Wyczuwam dramat :P


Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

kapatka - Czw Wrz 25, 2014 5:10 pm

Ja jak szukałam fotografa to znalazłam takiego, który za 800zł dawał coś około 1000 zdjęć więc jak widać to nie jest jednostkowy przypadek. Chyba, że to ten sam :razz:
herbatnik - Czw Wrz 25, 2014 7:27 pm

Nasza pani fotograf weźmie 1100zł za robienie zdjęć podczas ślubu, wesela(do oczepin), plener i dwumiesięczny dostęp do pokazu zdjęć na stronie internetowej; nie wiem, ile to wyjdzie sztuk zdjęć, ale na pewno nie wszystkie będą poddane obróbce. Z tego co widziałam w portfolio, są super jakości, a to dla nas ważne, bo nie mamy kamerzysty.
emiiskaa - Czw Wrz 25, 2014 7:35 pm

Mr. Pablo napisał/a:
800 PLN i 800 zdjęć. Wyczuwam dramat

zawiodę Cię - dramatu nie będzie :)
będą za to naprawdę ładne zdjęcia. :twisted:
się zna się ma.

plus my będziemy szukać drugiego fotografa na plener, ale to oczywiście jak wyjazd dojdzie do skutku.

Terry - Pią Wrz 26, 2014 10:53 am

Pewnie się powtarzam, ale ostrzegę nowe dziewczyny. Pytajcie czy dostajecie zdjęcia w pełnej jakości. Nadal są fotografowie, którzy biorą mniej za usługę, ale dają wam zdjęcia w jakości tylko do oglądania. Gdy doliczycie każdorazowe drukowanie u nich, nie wychodzi już tak ładna cena.
kapatka - Pią Wrz 26, 2014 12:56 pm

Zgadzam się. Wspomniany przeze mnie wyżej fotograf (800 zł - 1000 zdjęć) podał cenę wyłącznie za zdjęcia na płycie. Nie wiem jak z wydrukiem zdjęć, nie wiem na ile obrobione byłyby fotki (czy w ogóle) także pewnie koszta nieźle by się podniosły... Na szczęście znaleźliśmy kogoś innego i tu jesteśmy spokojni o efekt końcowy.
Terry - Pią Wrz 26, 2014 2:23 pm

Możliwe, że będą obrobione, ale nie w pełnej jakości. Rozmawiałam z fotografem, którego fotki bardzo mi się podobały. 1700 zł za 2 dni wesela, ślub, przygotowania i plener. Ale za wydruk fotek w pierwszym egzemplarzu płacimy 3 zł, a za każde kolejne 5 zł od sztuki. Nasi kuzyni nie dopytali go o szczegóły i teraz muszą u niego drukować wszystko.
Kolejny przykład to "znajoma" kuzynki męża. Dziewczyna robiła zdjęcia na ślubie, "po znajomości" za 300 zł. Zdjęć cykała co nie miara. Obrobiła ok 30. Tylko 2 zdjęcia były dobre. Reszta to istna tragedia. Kuzynka żałuje, że zapłaciła jej z góry, ale to niby znajoma z talentem.

Gilgamesz - Pią Wrz 26, 2014 4:24 pm

Przygotowania - 1-1,5h
Ślub + życzenia - 1h
Wesele - 6-8h

Łącznie samo fotografowanie = min. 8h pracy
Do tego obróbka kolejne min 12h ( aczkolwiek trochę mało przy założeniu, że ma być 800 zdjęć oddanych )

Łącznie mamy już 20h pracy

Doliczmy czas dojazdu = 2h, koszt benzyny, koszt prądu i amortyzacji sprzętu. Do tego podatek i ZUS.

Fotograf tak na prawdę to nie zarobi nic na tym.

Moim zdaniem średni "bezpieczny" koszt za fotografa w Łódzkim to 2000-2500zł.

Wchodzący na rynek fotografowie, którzy są fair i prowadzą działalność muszą wziąć 1300-1500zł.

Ci z wyrobioną marką mogą brać 3000zł i więcej.

Tak przynajmniej mi się wydaje :)

Dorotka_ - Pią Wrz 26, 2014 5:27 pm

Ja bym się nie zdecydowała... Pamiątka na całe życie mogłaby być schrzaniona... Nie odżałowałabym to raz a dwa warto sprawdzić czy artysta prowadzi działalność. Bo jesli nie to wspieranie szarej strefy...
Catylyn89 - Pią Wrz 26, 2014 6:40 pm

Zastanowiłabym się ewentualnie sięgnęła po opinie, bo my braliśmy fotografa i za ok. 800 zdjęć + druk 50 sztuk, płacimy 1700 zł i to był strzał w 10, bo zdjęcia mamy super :)
emiiskaa - Sob Wrz 27, 2014 7:51 pm

nasz fotograf prowadzi działalność więc jest legalny :)
zdjęcia dostaniemy na płycie, ale sami tak chcieliśmy.
nie ma pleneru.
więc myślę, że cena jest ok. :roll: :roll:

Mariusz Muzyk - Czw Lis 06, 2014 12:24 pm

Ceny na rynku fotografii ślubnej są bardzo zróżnicowane aczkolwiek warto wziąć pod uwagę kilka czynników które wpływają na wysokość ceny. Trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę że każdy kto zajmuje się tym zawodowo ponosi szereg różnego rodzajów kosztów - działalność, podatki, amortyzacja sprzętu, oprogramowanie etc. Przyjmując że rok ma 52 tyg a mniej niż połowę mamy zajętą to ceny nasuwają się same. Ktoś kto robi takie zdjęcia za kilkaset złotych nie robi tego zawodowo a więc i o jakość takiej usługi nie możemy być pewnie, albo w zasadzie możemy być pewni że nie będą to takie zdjęcia, jak kogoś kto pracuje z tym na co dzień, nierzadko przez kilkanaście gdz na dobę.

Usunęłam link z podpisu.Moderatorka Asiek

Catylyn89 - Nie Cze 28, 2015 8:37 pm

Gilgamesz napisał/a:

Ci z wyrobioną marką mogą brać 3000zł i więcej.

Tak przynajmniej mi się wydaje :)


Artyści fotografowi biorą nawet 5000 zł za pakiet z przygotowaniami i plenerem :) Miałam okazję wczoraj współpracować z jednym z najlepszych fotografów w Polsce i sama dałabym każdy grosz za zdjęcia spod jego rąk. Pełne magicznych chwil, niespotykanych kadrów i emocji.

Dorotka_ - Nie Cze 28, 2015 10:04 pm

Ja za naszą Kamilę mogłabym i 6 tysięcy wydać. Zdjęcia są fenomenalne. I nie zgodzę się, że chodzi tu o "markę", tylko o talent.
Catylyn89 - Pon Cze 29, 2015 12:47 pm

Dorotka_ napisał/a:
I nie zgodzę się, że chodzi tu o "markę", tylko o talent.


O, to to :) Zgadzam się. Ja się rozpływam jak widzę zdjęcia Adama Trzcionki :dribble:

Gomigo - Sro Lip 22, 2015 5:53 pm

Szukam taniego fotografa na ceremonię w USC i przyjęcie. Sama zajmuję się fotografią, więc wiem ile to jest pracy. Ale w dniu ślubu nie mogę biegać z aparatem przecież, a nikt z rodziny nie umie obsługiwać mojego sprzętu :( szkoda, ponieważ z tego co widzę to szykuje mi się albo impreza bez zdjęć, albo mega wydatek rzędu 2 tys zł za 500 zdjęć. Jak mi przykro jest, że sama nie zrobię sobie zdjęć. Marzy mi się coś takiego ala reportaż ze zdjęć (przygotowania, ceremonia, przyjęcie i może plener). Czy jest tu jakiś fotograf, który zrobił by zdjęcia za free, w zamian za zgodę za publikację? Jeśli tak, to proszę o podawanie swoich stron na priv.
Jagódka01 - Czw Paź 01, 2015 1:55 pm

Dołączam się do Gomigo
Jeśli jakiś fotograf byłby chętny zrobić zdjęcia za darmo albo za niewielką opłatą w zamian za zgodę na publikacje proszę o kontakt.

yeahman - Sro Lut 03, 2016 5:37 pm

Hej ja mogę to zrobic, pisz PW :)
Agata0204 - Pon Kwi 25, 2016 7:41 pm

Dołączam się do postu Jagódki01,
Jeżeli jakiś fotograf byłby chętny wykonać zdjęcia bezpłatnie albo za niewielką opłatą w zamian za zgodę na publikację, proszę o wiadomość na priv.

Foto-Projekt - Sro Maj 11, 2016 10:46 pm

Jagódka,
jeśli jesteś fotografem to wiesz że dobre zdjęcia nie każdy potrafi zrobić dobrze. Za darmo zrobi Ci zdjęcia wujek, kuzyn, kolega. Jeśli jednak zależy Ci na tych zdjęciach i ich jakości to zamów takiego fotografa, który spełni Twoje oczekiwania. Lepiej jest zaoszczędzić na kotlecie. Goście szybko zapomną co jedli.

michalskibe - Pon Paź 03, 2016 10:50 am

Realne ceny za profesjonalną fotografię to od około 2500 zł za wesele z przygotowaniami + plener.
Ceny 4000-5000 również nie dziwią - robienie zdjęć to nie tylko bieganie z aparatem podczas wesela i pleneru ale także długie godziny spędzone nad obróbką zdjęć :)

usuwam podpis z linkiem do strony. Zapraszam do UWAŻNEJ lektury Regulaminu Forum! Dorotka_

nusia77 - Pią Kwi 07, 2017 10:01 am

Profesjonalnych zdjęć nigdy nie dostaniesz za zgodę na publikację! Fotograf też musi z czegoś żyć. Każde zdjęcie to mnóstwo pracy. Tak jak wspominano, ceny 1000 w górę za sesję nie dziwią.
kokoz4 - Sob Maj 26, 2018 12:27 am

Tak około 2 500 zł
Viktoria Ludows - Pon Lis 09, 2020 7:25 am

Dogadaliśmy sie na 400 zł za wszystko. mamy w tym album z ok 300 zdięciami (zdiecmi ło matko!!) wszystkie klisze w jego zakresie (na sam slub powiedział ze ok 10 szt!!!), wywołanie płytki i inne takie. zdiecia beda w formacie 10x15 lub jakies tam podobne
wbfoto - Pią Gru 18, 2020 3:35 pm

michalskibe napisał/a:
Realne ceny za profesjonalną fotografię to od około 2500 zł za wesele z przygotowaniami + plener.
Ceny 4000-5000 również nie dziwią - robienie zdjęć to nie tylko bieganie z aparatem podczas wesela i pleneru ale także długie godziny spędzone nad obróbką zdjęć :)

usuwam podpis z linkiem do strony. Zapraszam do UWAŻNEJ lektury Regulaminu Forum! Dorotka_

zgadzam się w 100%

MartinEjek - Wto Lut 14, 2023 9:11 am

poszukuje dobrego fotografa...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group