Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - HERBATA

strawberrytea - Wto Sie 23, 2005 12:17 pm
Temat postu: HERBATA
Macie jakieś swoje sposoby na dobrą herbatę? Np jakąś smakową? Parzycie ją w specjalny sposób?
Ja jestem uzależniona od tego "napoju", uwielbiam czarne, aromatyzowane herbaty kupowane na wagę w specjalnych sklepach czyli takie których można się napić w herbaciarniach :)
Lubię też poeksperymentować sama ze smakami. Np dodając do gotującej się na maleńkim ogniu, na płytce, goździkki, cynamon, imbir... Robię też bawarkę z przyprawami (pisałam o tym w temacie na temat herbaty z mlekiem).
Napiszcie też jakie herbaty najbardziej lubicie, może znacie jakieś dobre liściaste herbaty?

Kot - Wto Sie 23, 2005 12:46 pm

ja białą ale nie ma jej w ankiecie :30:
a na 2 miejscu jest zielona cytrusowa :D

strawberrytea - Wto Sie 23, 2005 12:52 pm

hmmm Nie umieszczałam w ankiecie białej gdyż nie myślałam że ktoś ją zaznaczy. Jest chyba dość droga??? Nie wiem jak dodać teraz opcję do ankiety...
Kati - Wto Sie 23, 2005 2:28 pm

lubię różne :) najbardziej ostatnio czarną waniliową i jabłkową :)

p.s. ten temat już gdzieś był :roll: lecę szukać

Żaneta - Wto Sie 23, 2005 3:21 pm

ja najbardziej lubię czarną!
kryszka - Wto Sie 23, 2005 5:28 pm

Czarna, ale słaba. :)


P.S. Dodałam białą herbatę do ankiety.

bajeczka - Wto Sie 23, 2005 5:29 pm

Ja kocham owocowa. Czadowa cytrynowa jest CZADOWA. :mrgreen:
ice - Wto Sie 23, 2005 10:49 pm

A dla mnie najlepsza jest czarna i to od jakiegos czasu nie slodzona :) Konicznie musi byc mocna :)
sękuś - Sro Sie 24, 2005 8:40 am

Tylko czarna, czasami z miodem lub cukrem i z cytryną.
Generalnie wolę jednak kawę.

Pusiak - Sro Sie 24, 2005 10:28 am

Czarna i ziółka :) Choć oststnio piję czrną aromatyzowaną :)
Kati - Sro Sie 24, 2005 12:00 pm

Coś mi się wydawało :roll: tematu nie było wcześniej LOL ;)
Calinka - Pią Wrz 30, 2005 1:44 pm

Najczęściej piję czarną aromatyzowaną, ale smakuje mi również zielona, ale cytrynowa. Sama zielona nie za bardzo.
Swego czasu piłam czerwoną też cytrynową, początkowo z uwagi na jej podobno właściwości odchudzające :wink: , a później to mi nawet zasmakowała. Chociaz przyzwyczaić sie do niej nie jest łatwo, bo jak to mówi mój Misiu smierdzi rybami :wink: .

Dodam jeszcze, że żadnej herbaty nie słodze. Dla mnie to zbrodnia :wink: .

Gallathea - Pią Wrz 30, 2005 2:10 pm

Ja tez piję najchętniej czarna aromatyzowaną. Od czasu do czasu zieloną, która podobnież działa tak jak kawa ale jest o wiele zdrowasza. Ostatnio wyczytałam, ze zielona jest nawet zdrowsza niż czerwona i ma tez działanie odchudzające :shock: . Piłam kiedyś czerwoną ale zdecydowanie dla nie śmierdzi rybami :mrgreen: W moim przypadku nie działała odchudzająco wogóle.
Jestem bardzo ciekawa jak smakuje biała herbata - nigdy jej nie piłam, ale słyszałam że jest to najszlachetniejszy gatunek.

Alma_ - Nie Lis 06, 2005 10:58 pm

Ostatnio zakochałam się w takiej jednej czarnej aromatyzowanej ;)

Dilmah ma cudowne herbatki, o chyba wsztstkich możliwych smakach.
Ostatnio odkryłam swoją ulubioną - szukałyśmy się od dawna i w końcu... jest! :lol:

Herbata karmelowa


:smilegirl:

Ponadto piję litrami czerwoną i zieloną. Ale bardziej dla zdrowia niż dla smaku :30:

Agatka_P - Pon Lis 07, 2005 6:26 am

A ja pije czarną najlepiej z cytrynką i wieloowocową za 99 gr z biedronki tą polecam jest pycha żadne świństwo z samym aromatem, pachnie prawdziwymi owocami i tak samo smakuje. JEST PYCHA :graba:
Oli - Pon Lis 07, 2005 8:51 am

Moja ulubiona herbata od lat jest herbata czerona cytrynowa firmy Bio-Active...od czasu do czasu lubie herbatki-Dilmah( rzeczywiscie karmelowa jest przepyszna!!! :spoko:
..hmm a z dziecinstwa najbardziej lubilam herbatke z cytrynka robiona przez moja mame-pyychotka..

magda81 - Wto Lis 15, 2005 5:01 pm

Bio -Active takze lubie:), pozatym aromatyzowane :) z lyzeczka cukru , a ostatnio pilam malinowa herbapolu-pycha!!
Agatka_P - Wto Gru 13, 2005 2:58 pm

Właśnie zakupiłam sobie herbrbate zbójnicką napisali że jest to herbata owocowa - rum z cynamonem. Ja tam rumu nie czuje w smaku ale niech im będzie w zapachu czuć rum. Herbata smakowo dobra. Skład :herbata zielona, owoce jabłka, hibiskus, aronia, czarna porzeczka, malina, jeżyna, róża, cytryna, pomarańcza i cynamon
szczako - Wto Gru 13, 2005 3:01 pm

litrami pije zielona, ale nie czysta, tylko owocowa, aromatyzowana, ...
do tego czasami czerwona.
ziolka rowniez rozne sobie popijam.

czarna omijam.

Kati - Wto Gru 13, 2005 3:26 pm

Ostatnio piłam z figą :) EXTRA
strawberrytea - Wto Gru 13, 2005 5:15 pm

Kati napisał/a:
Ostatnio piłam z figą :) EXTRA

czarną aromatyzowaną z figą? Nie widziałam jeszcze takiej a bardzo chętnie bym spróbowała :)

Kati - Wto Gru 13, 2005 5:27 pm

Herbatkę tę przyrządzała moja ciocia :)
A była z suszoną figą :D

strawberrytea - Wto Gru 13, 2005 5:42 pm

prosze, napisz jak sie ja przyrządza.... Gotuje sie? Zalewa tylko wodą? Ja kiedys próbowałam robic herbate z suszonymi sliwkami ale mało mi z tego wychodziło :( Może figi się lepiej zachowuja ;)
Linka - Sro Gru 14, 2005 9:32 am

Lubię owocowe herbaty, chociaż z reguły są bardziej pachnące niż "smakujące". Ostatnio kupiłam jabłko z cynamonem Lipton. Dobra, zapachniało mi świętami.
A spróbujcie do zwykłej herbatki (w szerokim kubeczku, bo wygodniej) dodać gruby plaster grapefruita obranego ze skórki (ta biała może zostać, dodaje odrobine goryczki) i troszke cukru do smaku, tak jak cytrynę. Pychota :jezyk1: A jaki smaczny jest taki grapefruit wymoczony w herbatce .... zwłaszcza w zimowe wieczorki pod kocykiem... :D

Maggda - Wto Gru 27, 2005 6:39 pm

Ja do niedawna piłam czarną earl grey, teraz litrami czerwoną aromatyzowaną, zieloną cytrynową i ostatnio odkryłąm jabłkową z cynamonem , mniam :) . Tylko nie wiem, co zaznaczyć w ankiecie 8)
aggna - Wto Gru 27, 2005 10:23 pm

Ja pije herbate czarna i zielona :D
kromeczka - Nie Sty 22, 2006 10:40 pm

Najbardziej lubię czarną, earl grey, no i ostatnio bardzo mi smakuje saga jabłko+dzika róża :)


Podpis został zmieniony ze względu na obecne w nim treści reklamowe. Alma_

Lucky - Nie Sty 22, 2006 11:13 pm

kryszka napisał/a:
Czarna, ale słaba. :)


To tak jak ja :D ale musi być z torebki, nie trawie herbaty sypanej :smut:

karmelcia - Pon Sty 23, 2006 1:31 pm

Pije zielona a od niedawna przepadam za zilona cytrynowa- liptona - pychotka :) i ten zapach cytrynki
szczako - Wto Sty 31, 2006 10:10 am

musze Wam cos napisac.
jedna z lasek z mojego teamu spedzila miesiac w Chinach i przywiozla herbatke. przynajmniej tak o niej mowi, bo z herbata to nie ma nic wspolnego :)

mam tu taki czajniczek do parzenia i ona kiedys przyniosla te rozne pudeleczka w chinskie wzorki i wrzucila do dzbanka same kwiaty!! chryzantemy i inne takie. nie ma wsrod nich ani jednego liscia herbaty. wiec od jakiegos czasu pijemy napary z kwiatow.
i wiecie co, nawet nie sa takie zle :)

dodano:
polecam herbatke - zielona, Sencha 'Biabie lato'. pyszna!!

i jeszcze sencha 'magiczna porzeczka'. mniam!!

fiona83 - Sob Kwi 29, 2006 12:03 pm

Bardzo lubie Earl Greya - ale nie jakiegos markowego (lipton. tetley) - tylko te tansze wersje;)
Czasem kupuje smakowe herbatki Dilmaha (wisniowa, mango, karmelowa).

A do zwyklej herbaty obowiazkowo soczek - zurawinowy albo z czarnej porzeczki.

Olusia - Sob Kwi 29, 2006 9:12 pm

A ja lubię poprostu zwykłą.
julia - Nie Kwi 30, 2006 3:08 pm

Jeśli herbata to tylko gorąca, mocna, i czarna najlepiej cejlońska Dilmah'a a codziennie ekspresowa tania Vanessa. Często też pijam owocowe ale dzień obowiązkowo zaczynam od mocnej czarnej herbaty bo bez teiny nie umiem funkcjonować :rotfl:
dorota20w - Pon Maj 01, 2006 2:49 pm

o ja uwielbiam wszelkie herbaty :D jestem po prostu maniaczką ;D
ostatnio pijam najchętniej zieloną z pomarańczą i guraną Tetleya , zurawina i malina Vitax oraz ziółka: pokrzywa, bratek, mięta, rumianek z grejpfrutem Bio-active :D

Kamyk - Sob Maj 06, 2006 3:27 pm

Mnie sie, co jakiś czas zmienia smak :) Ale najbardziej lubię czerwoną po-erh earl grey oraz herbaty owocowe, a takze czasem zieloną :) czarną pijam jedynei zimą, z cytrynką... :)
magda81 - Nie Maj 07, 2006 1:43 pm

fiona83 napisał/a:
Bardzo lubie Earl Greya - ale nie jakiegos markowego (lipton. tetley) - tylko te tansze wersje;).

Jestem tego samego zdania :) po prostu maja one swoj smak, i np posti ma dla mnie o wiele ciekawsze aromat i zapach niz np. lipton :)

Magda2 - Nie Maj 07, 2006 10:39 pm

Bardzo lubie zielona z cytryna :D
sylwia - Pią Maj 12, 2006 10:34 pm

lubie herbatke czarną, owocową, miętową.
FifthAvenue - Sob Maj 13, 2006 9:25 am

Ja najbardziej lubie czarna, bez cukru. W zyciu z mlekiem. Z cytryna bardzo chetnie. Ostatnio wlasciwie ciagle z cytryna, bo pije straszne ilosci herbaty, i nie chce zeby mi sie robil na zabkach kamien. A cytryna podobno pomaga. Tak mi powiedziala pani dentystka... i chyba to prawda.

Z nowosci polubilam Tetley Green tea + lemon i Tetley Sweet Cranberry
Nie wiem czy w Polsce sa herbaty firmy Dr Stuart's botanical teas. jesli nie to chyba zaczne robic zapasy......

hanusia - Wto Maj 23, 2006 10:54 am

ja bardzo lubie czarną earl gray, czasmi do zwykłej czarnej dodatje szczyptę cynamonu ma wtedy cudwony aromat smaku nie zmienia i nie można dać za dużo bo będzie gorzka
Alma_ - Wto Maj 23, 2006 4:52 pm

Mój ostatni hit to Pu-Erh ananasowa :D
fiona83 - Wto Maj 23, 2006 5:04 pm

Ja ostatnio "jadę" na zwykłej czarnej herbacie, bo nie uzupełniłam zapasów Earl Greya :[
Mamie zasmakowała Dilmah o smaku mango (chociaż dla mnie bezkonkurencyjna jest mandarynkowa)[/fade]

szczako - Sro Lip 12, 2006 12:19 pm

tchnięta przez kryszkę, trochę poszperałam.

Historia herbaty
Pochodzenie herbaty jako napoju nie jest do dzisiaj znane. Według jednej z legend cesarz chiński Szen Nung w czasie podróży pił tylko przegotowaną wodę. W 2737 r. p.n.e. do garnka z gotującą się wodą wpadły płonące gałązki z ogniska. Ku zdumieniu cesarza okazało się, że napój ma przyjemny smak i aromat. Liście, które spadły do wrzątku wraz z gałązkami, pochodziły z krzewów herbacianych. Według innej legendy syn króla Indii, który rozpowszechniał buddyzm w Chinach, postanowił przez siedem lat medytować. W piątym roku czuwania zerwał kilka listków z pobliskiego krzewu. Listki tak go orzeźwiły, że dzięki nim mógł przetrwać jeszcze 2 lata na medytacji.
Ogólnie przyjmowano się, że herbata pochodzi z Chin, a jej nasiona sprowadzili do Indii kupcy. Jednak ojczyzną herbaty są Indie, gdzie gleba jest nadzwyczaj urodzajna dla herbaty.
Pierwszej sprzedaży herbaty dokonali w Anglii w jednej z tamtejszych kawiarni.
Herbata stała się popularna za przyczyną królowej Katarzyny, która doprowadziła ją do bogatych mieszczan.

Herbata zielona
Herbata zielona pochodzi z tej samej rodziny, co herbata czarna. Różni się jedynie tym, że nie została poddana procesowi fermentacji. Ma smak bardzie gorzki niż herbata czarna, a w filiżance napar ma kolor jaśniejszy. Zieloną herbatę piją w Japonii, skąd pochodzi ceremoniał parzenia i picie herbaty.

Herbata czerwona i żółta
Są one pomiędzy herbatą czarną i zieloną. Oolongi – tak nazywa się herbatę czerwoną w handlu międzynarodowym, ma intensywny aromat i zapach. Jest bardziej trwała w przechowywaniu niż herbata czarna. Produkuje się ją tylko w Chinach. Herbata żółta – przygotowuje się ją z młodych pędów liści herbacianych. W Europie herbata ta jest prawie nie znana.

Herbata prasowana
Sporządza się ją z innych (gorszych) asortymentów herbaty. Prasuje się ją w płytki i cegiełki albo mieli i wsypuje do torebek i otrzymuje się herbatę ekspresową. Takie herbaty są bardzo przydatne.

Herbaty aromatyzowane
Herbaty aromatyzowane składają się z różnych herbat (czarnych, czerwonych lub zielonych). Rolę aromatyzatora pełni kwiat jaśminu, pomarańcze, cytryny, bzu.

Herbata - czarodziejski napój
Herbata powinna mieć aż 20 różnych korzystnych właściwości. Uważa się, że herbata czyści krew, wzmacnia odwagę, poprawia zdolności pamięciowe... Zawartość kofeiny (tetiny) jest większa niż w kawie. Orzeźwiające działanie herbaty, wynika bardziej z zawartości i działanie olejków eterycznych. Ten naprawdę czarodziejski napój można pić litrami nawet 40 filiżanek dziennie, a to nie spowoduje żadnych poważnych skutków ubocznych. Herbata nie zawiera kalorii.
Herbatę powinno się parzyć ok. 5 min. Parzona od 1-2 działa orzeźwiająca, a od 3-5 uspakajająco.

Kilka przepisów na zrobienie herbaty

Na Lato

Herbata z lodem i przyprawami

Przepis na 7 szklanek

12 łyżeczek cherbaty chińskiej
1 l wody
płaska łyżeczka mielonego imbiru
płaska łyżaczka mielonego cynamony
4 goździki
10 roztartych zielonych liści mięty
sok z 3 cytryn
cukier do smaku
kostki lodu

1. Herbatę i przyprwwy zalać wrzątkiem
2. Dodać do smaku sok z cytryny, cukru, a następnie przecedzić i schłodzić
3. Herbatę podawać z kostkami lodu

Lody Herbaciane

Przepis na 4 porcje

4 łyżeczki czarnej herbaty
filiżanka wody
? l śmietany
sok z 3 pomarańczy
2 żółtka
cukier do smaku

1. Herbatę zalać wrzątkiem
2. Odstawić na 3 minuty, a następnie przecedzić
3. Napar zmieszać za śmietaną oraz z sokiem pomarańczowym
4. 2 żółtka utrzeć z cukrem i doprawić tym napar ze śmietaną i sokiem
5. Przygotowaną masę przełożyć do foremki i zamrozić w zamrażalniku
6. Podawać w wysokich szklankach udekorowanych śmietaną i orzechami

Herbata z miętą i lodem


Przepis na 9 szklanek

2 łyżki stołowe herbaty lub odpowiednia liczba torebek herbaty ekspresowej
kilka liści mięty lub torebka herbaty miętowej
1 l wody
ź l soku z cytryny
ok. 100 do 150 g cukru
kostki lodu

1. Herbatę i miętę zalać wrzątkiem
2. Odstawić na 5 min, przecedzić, dodać sok z cytryny i cukier
3. Schłodzić napar
4. Podawać w filiżankach z kostkami lodu

Na Jesień i Zimę

Herbata z karmelem i mlekiem

Przepis na 3 – 4 szklanki

? l mleka
3-4 łyżki stołowe karmelu lub kandyzu
łyżka czarnej herbaty
2 żółtka

1. Mleko zagotować z karmelem.
2. Herbatę zalać gotującym cię mlekiem i odstawić na 5 min.
3. Mleczną herbatę przecedzić przez sitko i zmiksować z żółtkami
4. Natychmiast podawać i pić na gorąco

Herbata z przyprawami po angielsku

Przepis na 1 porcję

100 g czarnej herbaty
4 kawałki cynamonu
3 łyżeczki tartej skórki z cytryny
łyżeczka goździków

1. Wymieszać wszystkie wymienione składniki odstawić na 4 do 5 dni w zakręconym szczelnym pomieszczeniu
2. Z tej mieszanki parzyć herbatę w zwykły sposób

źródło

i trochę ciekawostek:
Barwniki herbaciane (żółty, zielony i brązowy) odznaczają się trwałością, naturalnym kolorem i są zupełnie nieszkodliwe. Mogą być wykorzystywane jako idealne barwniki żywności.

Napar herbaciany stanowi również substancję barwiącą stosowaną w kosmetyce. Zmieszany z henną daje piękną, złocistokasztanową barwę, bardziej zbliżoną do naturalnego koloru włosów niż sama henna. Jest tez dobrym środkiem, wzmacniającym cebulki włosów. Zapobiega ich wypadaniu oraz łupieżowi.

W Birmie jada się świeże liście herbaty podobnie jak sałatę, zaś w Tybecie zastępują one nasze warzywa i gotuje się z nich zupę.

Chińczycy i Birmańczycy stosują herbatę jako przyprawę w połączeniu z czosnkiem. To połączenie daje swoisty pikantny aromat, zaś herbata pochłania, czyniąc prawie niewyczuwalnym, nieprzyjemny zapach czosnku.

W Chinach, Birmie i Tajlandi rozpowszechniło się spożywanie herbaty kiszonej jako oddzielnego dania lub jako dodatku do różnych dań mięsnych i rybnych. Herbatę kisi się przez okres od 10 dni do 6 miesięcy, w zależności od masy i warunków przechowywania.

Australijscy hodowcy owiec przyrządzają tzw. herbatę bekonową. Przygotowuje się ją w puszkach po konserwach mięsnych, gotując bekon w herbacie. Otrzymany w ten sposób wywar herbaciany jest popijany w trakcie jedzenia ugotowanego w niej bekonu.

Młode dziewczyny zbierające najlepsze tipsy z krzewów herbacianych, przestrzegać musiały specjalnej diety. Zabraniano im jedzenia czosnku, cebuli i warzyw pokrewnych oraz ostrych przypraw, aby nawet cień obcego zapachu nie przeszedł na zbierane listki.

W Mongoli i Tybecie herbata tabliczkowa (cegiełkowa) do dziś jest środkiem płatniczym w handlu wymiennym.

Tradycyjny chiński zestaw do zaparzania herbaty powstał na przełomie XV i XVI w. i produkowany był z czerwonej lub brązowej kamionki. W jego skład wchodził czajnik do zaparzania i kubek (czasem miseczka) z przykrywką. Do zaparzania używano bambusowego koszyka na suchą herbatę.

W szkockich górach wróżki sobie i przyjaciołom wróżyły z układu liści herbacianych w kubku porannej herbaty. Liście ułożone w kotwicę oznaczały podróż, w kota - zdradę, drzewo - powodzenie. Wróżby dotyczyły najbliższego dnia.

W Chinach herbata stosowana była nie tylko doustnie, lecz także zewnętrznie w postaci maści przynoszącej ulgę przy bólach reumatycznych.

Herbata nie zawiera kalorii, a więc nie tuczy. Można ją więc pić w dowolnych ilościach.

źródło

kryszka - Sro Lip 12, 2006 12:52 pm

Chętnie bym spróbowała, tylko w pracy nie mam zamrażarki. :evil: Cholerni klienci ukradli naszą lodówkę, a w zamian wstawili swoją właśnie bez zamrażarki. :evil:
misia-misia - Wto Sie 08, 2006 3:17 pm

O herbatka!

Najczęsciej piję czarną.

Bardzo lubię Earl Grey.

Uwielbiam "Casablancę" firmy Bio-Activ. Pyszna herbata z miodokrzewu! Orzeźwiająca zwłaszcza w upały , świetna w zimowe wieczory!

strawberrytea - Wto Sie 08, 2006 8:14 pm

Casablanca jest rzeczywiście pyszna :) Też bardzo lubę
misia-misia - Wto Sie 08, 2006 8:41 pm

Strawberrytea ... prawda że pyszna ta Casablanca.
Ma taki ciekawy miodowy smak! I naprawdę orzeźwia-w upały piłam ją zimną :wink:

fiona83 - Wto Sie 08, 2006 8:49 pm

Dziś poczyniłam herbaciany eksperyment zakupowy : Idylla truskawkowo-waniliowa. No rozkosz po prostu :oczami:
strawberrytea - Wto Sie 08, 2006 9:11 pm

My jakiś czas temu zakupiliśmy idyllę cytrynowo-mętową. ?wietna na zimno w te upały co były i na szczęście minęły ;) A ta truskawkowo-waniliowa to czarna jest? Czy taka bardziej owocowa z hibiskusem jak to bywa z polskimi owocowymi/smakowymi herbatami?
fiona83 - Wto Sie 08, 2006 9:14 pm

Nie jest to czarna arymatyzowana herbatka (tak jak np. smakowe Dilmaha). Barwi wodę na intensywnie czerwony kolor i bez słodzenia jest strasznie kwaśna, ale ... odrobina cukru (dosłownie ciut) i po prostu odlot ;) Naprawdę smakuje i truskawkowo, i waniliowo.
strawberrytea - Wto Sie 08, 2006 9:16 pm

Oj no właśnie tak mi się wydawało  Ja to bez cukru piję :/ a te trzeba z cukrem zeby dobre byly
fiona83 - Sro Sie 09, 2006 4:19 pm

Kolejne szaleństwo - Dilmah mandarynkowy 8)
Nie trzeba słodzić. Bossski ;)

Kot - Czw Sie 10, 2006 10:19 am

Narobiłyście mi smaka na tą Idyllę :hyhy: :hyhy: :hyhy: Muszę się za nią rozejrzeć, mam nadzieję, że nie jest droga :niepewny:
Pusiak - Czw Sie 10, 2006 11:06 am

Kocie, jak znajdziesz to powiedz :) Też mam smaka :)
Agatka_P - Czw Sie 10, 2006 11:11 am

Ja ostatnio nabyłam herbatkę grejfutową, jest pyszna. Polecam też truskawkow - waniliową herbapolu.
fiona83 - Czw Sie 10, 2006 11:15 am

Może Wam wziąć kilka sztuk na spróbowanie w sobotę ?? ;)

Właśni piję Dilmaha mango - niezbyt mi podchodzi :?

Megusia - Czw Sie 10, 2006 11:15 am

Ja uwielbiam wszelkie ziółka- zawsze mam w domu przynajmniej 6 rodzajów, poza tym lubię zieloną waniliową i wszelkie owocowe herbatki.

Moja mama niedawno kupiła bardzo fajny zestaw herbatek funkcjonalnych wellness, typu antystresowe, dodające energii, itp, firmy Vitax była promocja w makro- herbatki dość drogie, ale mają ciekawe smaki.

No i pyszne są herbatki rozpuszczalne dla dzieci Hipp.

strawberrytea - Czw Sie 10, 2006 4:50 pm

fiona83 napisał/a:
Może Wam wziąć kilka sztuk na spróbowanie w sobotę ?? ;)

hmmm czy ja coś przegapiłam?? Jakieś spotkanie sie szykuje czy jak?

fiona83 - Czw Sie 10, 2006 4:56 pm

straw - będziemy się widziały na ślubie bajeczki ;) :)
strawberrytea - Czw Sie 10, 2006 5:22 pm

jakoś trudno mis obie wyobrazić rozdawanie herbaty na ślubie ;)
fiona83 - Czw Sie 10, 2006 5:23 pm

Ojej, no przecież żart to był taki :roll:
strawberrytea - Czw Sie 10, 2006 6:15 pm

fionka wiem :rotfl:
Filomena - Pon Sie 14, 2006 3:19 pm

Ogłaszam pościg za herbatą:

Sir Rogers, Yunnan Imperial, Black Lychee. Bordowo-buraczkowe opakowanie ze smokiem. Herbata sypana z dodatkiem płatków róży. Kupiłam w Poznaniu, a w naszym kochanym mieście nie widziałam. Jakby ktoś się natknął, proszę o donos, gdzie jej szukać 8) .

katarzynka1 - Pon Lis 06, 2006 3:15 pm

Ja lubię "cienką" herbatke dlatego piję sage, owocowa też niczego sobie.
Natomiast będa w holandii zakupiłam kaktusową herbatkę Dilmah i to chyba na razie najlepsza "owocowa" herbatka jaką piłam chociaż dość mocna.

agutka - Czw Gru 07, 2006 11:52 am

Piję tylko czerwoną i zieloną herbatkę, oczywiście niesłodzone
Agnieszka19 - Czw Gru 07, 2006 9:20 pm

ja lubie najzyklejszą herbate expresową i zieloną. Pza tym herbatki miętowe i rumiankowe.
Szpilka - Czw Lut 01, 2007 11:43 am

Zieloną kaktusową lub zielona tajemniczy ogród.. te dwie uwielbiam i pije codziennie
karolina - Nie Lut 11, 2007 10:12 pm

Na jabrdziej lubie czerwona herbate, zaraz po niej Liptona i Sage :)
fiona83 - Czw Lut 22, 2007 10:59 am

Szpilka napisał/a:
Zieloną kaktusową


Wow :shock:

Jakiej firmy? Jaka cena ? ;)

mischelle22 - Czw Lut 22, 2007 4:37 pm

Ja też lubię sanchę kaktusową (są sklepy z herbatą na wagę Fionuś - jeden był na dole w nowym centralu, ale nie wiem czy jeszcze tam jest - cen nie pamiętam, ale chyba 5 zł za 10g
Drugi sklep mam przed oczami :lol: - jak sobie przypomnę to napiszę gdzie jest.)

Oprócz tego uwielbiam wszelkie owocowe herbaty - najchętniej Vitaxu oraz zwykłą czarną herbatę z miodem i cytrynką :)

fiona83 - Czw Lut 22, 2007 4:41 pm

Dzięki za namiar - warto spróbować :)

Obecnie zapijam się Earl Greyem z sokiem żurawinowym. Idealna na zimowe wieczory.

Filomena - Czw Lut 22, 2007 6:57 pm

Jeżeli ta zielona-kaktusowa to jest zielona z opuncją figową, to w torebkach sprzedaje ją Teekane, a sypaną Bastek.
fiona83 - Czw Lut 22, 2007 8:21 pm

Dzięki Fil :przytul:

Łasa na herbaty ostatnio jestem. Chyba się starzeję :lol: ;)

Tea time jak u Hiacynty Bukietowej :)

Filomena - Czw Lut 22, 2007 8:50 pm

Lepiej jak u Hiacynty, niż jak Mr Teatime (Teh-ah-tim-eh please) w Wiedźmikołaju :cool: .
Tylko uważaj, żeby nie nakruszyć i nie narozlewać, jak Lizka.

fiona83 - Pią Lut 23, 2007 9:49 am

Chyba mam więcej z Hiacynty niż z Lizki - uwielbiam śpiewać na ludzi :lol:

Ale czasem mam odchyły jak Powolniak :mrgreen:


Chyba naciągnę połówka na tę kaktusową, choć wcześniej mam już zamówioną u niego liptona pu-ehr ananasowego 8)

ancia19 - Pią Lut 23, 2007 7:34 pm

ja zimą uwielbiam czarna herbatkę (ostatnio Dilmah) z miodem i cytryną, albo z sokiem malinowym. W pracy piję ziółka chyba Vitax, są takie mieszanki - najbardziej lubię tą w żółtym opakowaniu o nazwie "szczupła talia". Bardzo dobra jest :D wyczuwam w niej rumianek...
Mac-erson - Pią Lut 23, 2007 7:56 pm

A ja zimą uwielbiam zwyczajną herbatkę z cytrynką i soczkiem malinowym.
Pycha.

Filomena - Pią Lut 23, 2007 8:36 pm

Lipton pu-erh z ananasem jest całkiem, całkiem. Może sobie jutro zapodam w Realu (ale Real budzi moje wewnętrzne fuj).
asia84 - Pią Mar 16, 2007 4:19 pm

dilmah lychee pyszna :)
fiona83 - Pią Mar 16, 2007 6:31 pm

Filomena napisał/a:
Lipton pu-erh z ananasem jest całkiem, całkiem. Może sobie jutro zapodam w Realu (ale Real budzi moje wewnętrzne fuj).


Ja zapodałam wczoraj Lipton pu-erh Melon & Apple - mniam :P

Dunia - Wto Kwi 10, 2007 3:35 pm

Nie wiem jak to jest u Was, ale ja mam w niedaleczko taki sklepik z herbatką na wagę. Uważam, że aromatyzowane herbaty kupowane w takim punkcie są lepsze niż te "na smyczy"- jak to mówi mój R. na herbatki ekspresowe. Bardzo lubię mieszanki z kwiatami- np z jaśminem albo chabrem, albo "prażone migdały"- mmmm miodzio!
Ale bardzo lubię też ziółka. Ostatnio wyczytałam, że pokrzywa jest bardzo zdrowa. Podeszłam do tego z pewną taką nieśmiałością... ale jak spróbowałam, to się przekonałam. Jest nawet dobra.

asia84 - Pią Kwi 13, 2007 11:29 am

ja raczej kupuję herbaty ekspresowe. a jeżeli chodzi o zioła, to mam ich pod dostatkiem od mamy :) świeże albo ususzone. najbardziej lubię pić herbatki zrobione z różnych ziół :)
kochecka - Pią Kwi 13, 2007 10:02 pm

a ja uwielbiam najzwyklejsza herbatke z cytryną :)
Hatifnatka - Pią Kwi 13, 2007 10:49 pm

czarna z cytryną i miodem, zielona, prawie każda zielona sencha (np brzoskwiniowa, lub, aktualnie, z egzotycznymi owocami - pyyychotka), czasem czerwona, czasem bawarka z czarnej herbatki, Dilmaha rozmaite owocowe no i te "herbaciarniane" mieszanki - ostatnio np dominikańska (między innymi z anyżkiem), czekoladowa (z czekoladą i pieprzem), waniliowa z goździkami itp :smile: uwielbiam dobre herbaty :lol:
agunia84 - Wto Sie 28, 2007 8:33 pm

Pije tylko herbatke zielona :)
mo (d) nisia - Wto Sie 28, 2007 9:10 pm

uwielbiam herbatę...prawie tak bardzo jak kawę :)
A tak na poważnie to uwielbiam przebywać w herbaciarniach... mają niesamowity klimat i do tego można skosztować herbat (choć nie tylko) których pewnie nigdy bym nie pozanła gdyby nie podobne miejsca.
Jak na razie unikam Earl Grey - smak nie dla mnie i herbatek czerwonych - odchudzają, a tego wolałabym uniknąć :]

klara76 - Wto Sie 28, 2007 9:22 pm

Uwielbiam herbatę, prawie każdą. A najlepiej smakuje mi w herbaciarni :)
Gabro - Sro Sie 29, 2007 11:20 am

Ja uwielbiam Dilmah liczi :)
Petitka - Sro Sie 29, 2007 3:19 pm

Jak kiedys policzylam, ile roznych herbat mam w domu, wyszlo chyba ze 20 rodzajow! :oops: Tak, jestem uzalezniona i zawsze musze miec obowiazkowo herbate czarna, zielona (ostatnio Lipton Nepal z jasminem, mniam), czerwona, biala, miete, melise, pokrzywe, rumianek, a do tego jeszcze rozne moje fanaberie - nie umiem sie powstrzymac przed zakupem, kiedy jestem w jakims sklepie, a i moje Kochanie czasem przyniesie do domku cos pysznego, gdy chce sprawic mi radosc - zwykle sa to jakies herbaty z platkami kwiatow, cynamonem, itp. Bardzo lubie czrna tetley z jablkiem i cynamonem, herbatki funkcjonalne liptona i moja ukochana Morocco. Za owocowymi nie przepadam
Martysia - Pią Wrz 07, 2007 1:12 pm

smakowe herbatki liptona:) czerwone- odchudzają skutecznie:) earl grey:) zwykła herbatka z cytryną:) oczywiście wszystko sugar free!

[ Dodano: Pią Wrz 07, 2007 2:14 pm ]
ah zapomniałam: melisa z pomarańczą:) i herbata z konfiturą z róży na dnie!

i wiele wiele innych smakowych sypanych ale nic mi nie przychodzi do głowy tyle już tego piłam:)

Anuszka - Nie Paź 21, 2007 7:28 pm

Tez jestem uzalezniona od herbat:) Najbardziej lubie te na wage, zielone, chociaz smakuje mi tez ekspresowa herbata Dilmah Zielona Jasminowa - jest bardzo delikatna.
Ale te na wage sa lepsze:)

No i musicie pamietac, zeby zielonej herbaty NIE ZALEWAC WRZATKIEM. Bo traci na smaku i szybciej robi sie gorzka.
Prawdilowo powinno sie parzyc taka herbate z wody zrodlanej, przegotowanej i ostudzonej do 80 stopni. Do ogrzanego czajniczka (zeby nie zabieral z wody ciepla) trzeba tyle lyzeczek herbaty ile chcemy zalac filizanek +1. Zielona parzymy od 1,5 minuty (jezeli herbata ma dzialac pobudzajaco) do 3 minut, ale NIE DLUZEJ! Bo wtedy wydzielaja sie gorzkie skladnikii i dlatgo wiele osob nie lubi zielonej herbaty - bo pija ja niewlasciwie zaparzona:)

Czarna herbate z kolei powinnismy zalac wrzatkiem (rowniez w ogrzanym uprzednio czajniczku) i parzyc nie dluzej niz 5 minut.
Najlepiej jezeli herbata zaparza sie pod specjalnym kapturkiem, nakladamyn na czajniczek (wtedy nie traci ciepla).

Ale te czasy sprawdzaja sie w przypadku dobrych sypanych herbat, bo zdecydowana wiekszosc ekspresowych jest robiona z okruszkow, zmiatanych wielokrotnie po zapakowaniu lisciastej herbaty i jeszcze z dodatkiem barwnikow, zeby szybciej nabrala wlasciwego koloru...

Dobra herbate powinno sie pic bez cukru, ale jezeli nie mozecie sie bez niego obejsc, to lepiej ja oslodzic cukrem trzcinowym albo sokiem imbirowym:)
No i najbardziej smakuje w milym towarzystwie:D Jak jestem sama zazwyczaj nie chce mi sie cudowac:)

Uff rozpisalam sie, ale musicie mi wybaczyc, bo jestem wielka milosniczka herbaty i moglabym o niej gadac godzinami:)

A pilyscie kiedys herbate parzona podczas japonskiej ceremoni?:)

EwaM - Sob Paź 27, 2007 11:39 am

Ja czasem parzę w dzbanku czarną herbatę liściastą i wrzucam do niej kilka kwiatów hibiskusa lub dwie łyżeczki dzikiej róży. Ma wtedy taki fajny, złamany aromat i smak.
Canaves - Sob Paź 27, 2007 7:41 pm

Ja ostatnio sie rozsmakowałam w zielonych herbatkach kupowanych na wagę w Five O`Clocku..
Rzuciłam picie kawy i musiałam przekonać samą siebie, że herbata nie jest gorsza... :P
Ciężko to szło, ale po roku sie udało :D

Szczególnie lubię mieszankę zielonej z białą (Martynika). Z kandyzowanym ananasem i aromatem brzoskwini.. Mniam! Jak ktoś lubi delikatne, nie gorzkie herbaty to mu zasmakuje.. :) Parzę w kubeczku z zaparzaczką..

Ogólnie z herbat to tylko bawarki nie cierpię :P

555 - Nie Paź 28, 2007 12:51 pm

Canaves napisał/a:
Szczególnie lubię mieszankę zielonej z białą (Martynika). Z kandyzowanym ananasem i aromatem brzoskwini.. Mniam! Jak ktoś lubi delikatne, nie gorzkie herbaty to mu zasmakuje..

musze sprobowac.. ja lubie herbatke czerwona, najczesciej kupuje z wisniami.. ale teraz ponad 2 miesiace sie zaniedbalam w piciu herbatek, jak wroce do pracy to powroce do rytualu..

summer-sun - Nie Paź 28, 2007 1:47 pm

ja jestem fanką białej herbaty- jest delikatniejsza w smaku niż zielona i super gasi pragnienie , najczęściej piję białą Liptona lub kupowaną na wagę (niestety nadal jest dość droga w Polsce :x )
ponadto piję sporo ziół (pokrzywa, melisa, mięta, dziurawiec), oczywiście herbatę czerwoną (na wagę lub bio- active, ale to zależy od rodzaju bo czasem naprwdę śmierdzi rybą) i wszelkie eksperymenty tzn mieszanki owocowo- ziołowe np. firmy Twinnings :) pijam tez rooibos i czarną aromatyzowaną (np. irish cream), no i oczywiście earl grey :)
nie znoszę natomiast herbat z hibiskusem :roll:

generalnie uwielbiam kawę - w każdej postaci, więc mój herbaciany nałóg jest jakby alternatywą dla nadmiaru kofeiny w organizmie

Canaves - Nie Paź 28, 2007 2:38 pm

summer-sun napisał/a:
oczywiście herbatę czerwoną (na wagę lub bio- active, ale to zależy od rodzaju bo czasem naprwdę śmierdzi rybą)


Summer-sun Też masz takie spostrzeżenia? :) Ja długo piłam czerwoną herbatę bio-active i czasem sie trafiały takie paskudne serie ze sie nie dało wypić.. smakowały albo jak guma do żucia, albo inne jakieś niezidentyfikowane paskudztwo.. wiec z bólem ale dałam sobie spokój z tą herbatą, bo te nie dobre zaczeły sie trafiać coraz częsciej.. :-?

summer-sun - Nie Paź 28, 2007 6:32 pm

no no- takie mdłe niektóre są no i to skojarzenie z wywarem z ryb :twisted: he he najlepsze są czerwone z czymś np. z cytrynką
misia-misia - Nie Paź 28, 2007 9:27 pm

Ja ostatnio robię sama mieszankę 8)
kupuję sypaną Sagę i sypaną Erl Gray i mieszam w proporcji 1 cała Saga i 1/3 Erl...
Uwielbiam taką mieszankę :)

magda26 - Wto Paź 30, 2007 1:32 pm

A ja ostatnio kupiłam pyszną mieszankę czarnej herbaty z kardamonem i pieprzem :) rewelacyjna, polecam.
Anuszka - Sob Lis 10, 2007 3:00 am

Mnie bardzo zasmakowaly herbatki Wellness, chociaz nie siegaja piet herbatkom slowackim:)
Wlasnie wrocilismy z podrozny poslubnej na SLowacje i przywiozla sobie solidny zapas:)

Dla nich "zwykla" herbata to nie czarna, jak u nas a "bylinkova", czyli ziolowa:)
Maja jej kilkadziesiat rodzajow! I te ziolowe mieszanki sa przepyszne. Oczywiscie maja swoje zastosowanie - sa herbatki meskie i zenskie, dla dzieci, na serce, na zoladke, antystresowe, relaksacyjne, milosne... mnostwo tego:)
Polecam Wam zwlaszcza herbatke o nazwie "Bylinny caj" firmy "Popradzki caj", jest lekko slodkawa i ma bardzo delikatny smak:)

SZkoda, ze nie mozna ich kupic w Lodzi:(

klarysa - Sob Lis 17, 2007 7:27 pm

ja nie wiedzialam, ze takie herbaty istniej :?

najbardziej lubie zaparzona swieza miete :)

Marti - Wto Lis 20, 2007 9:01 am

A ja ostatnio zapijam się herbatą z żurawiną. Trzeba kupić na ryneczku trochę świeżej i zamrozić żeby straciła nieco goryczki. Odmrozić, umyć i zmiksować z cukrem. Ilość cukru zależy od prefeencji. A potem łyżeczka lub dwie do herbatki. Pycha i dużo witaminy C. Na zimę jak znalazł (i na pęcherz podobno też). :razz:
aka - Nie Gru 02, 2007 6:19 pm

Nauczyłam się pić zieloną herbatę - najchętniej z jakimiś owocowymi dodatkami :)
wiedzmapat - Sro Sty 16, 2008 4:55 am

ja pijam zieloną aromatyzowaną np. Liptona zielona miętową, lub cytrusową, ale ostatnio zakupiłam tetleya zieloną o smaku miodu, cytryny i zen szenia smakuje wyśmienicie
aka - Sro Sty 16, 2008 10:02 am

Bardzo lubię Tetley'a zieloną z pomarańczą i guaraną - pycha :)
wiedzmapat - Sro Sty 16, 2008 10:09 am

powiem szczerze jeszcze nie piłam, ale chyba sie skusze.....
efina - Pon Lut 25, 2008 2:32 pm

Ja pije herbatke Tetley Earl Grey Lemon-moja ulubiona :) ale lubie tez wszelkie herbatki owocowe :)
aka - Pon Lut 25, 2008 8:40 pm

efina napisał/a:
Tetley Earl Grey Lemon

Też ją bardzo lubię :)

Ostatnio dostałam zieloną z pomarańczą i imbirem - również pycha

marysia - Pon Lut 25, 2008 10:23 pm

a ja piję zwykłą Sage chociaż teraz przerzuciliśmy się na Tetley Earl Grey. od czasu do czasu robie sobie liptona piramidki o smaku truskawka, malina, jeżyna i jest pyszna ;) ale za to lipton o smaku wanilli i karmelu jest okropny :-?
poison_moon - Wto Lut 26, 2008 8:03 am

Dla mnie number 1 to zielona jaśminowa firmy dilmah. Polecam, jest rewelacyjna !!
fiona83 - Czw Mar 27, 2008 2:46 pm

Ostatnio zasmakowałam w herbatach sprzedawanych na wagę
Jak dotąd najbardziej smakuje mi zielona o nazwie Cesarska Wiśnia, ale pewnie szybko się to zmieni biorąc pod uwagę fakt, że dziś jedziemy po kolejną porcję :lol:

daniella - Wto Kwi 01, 2008 1:34 pm

Ja też jestem miłośniczką zielonej herbaty. Uwielbiam zielona herbate (piramidke) Liptona
aglucia - Wto Kwi 01, 2008 9:36 pm

jeżeli chodzi o herbatę na wagę, to pyszna jest z kaktusa. w torebce polecam spróbować Vitax grapefruitowa :lol:
poison_moon - Sob Kwi 05, 2008 11:22 pm

fiona83 napisał/a:
Ostatnio zasmakowałam w herbatach sprzedawanych na wagę


Polecam Chińska Róże, przepyszna, a dodatkowym "bajerem" są pączki róż rozwijające się w filiżance :D
Mnie smakuje jeszcze herbata Czerwone Serduszka. Te serca są pudrowe, rozpuszczają się we wrzątku i nadają jej fajny smak i aromat :) Ale ostatnio mój " pan od herbaty" zmartwił mnie że już jej nie produkują :(

daniella - Wto Kwi 08, 2008 1:44 pm

A ja polecam zieloną herbatę z opuncją figową. Boska!
marta_s3 - Nie Kwi 20, 2008 5:49 pm

Aja uwielbiam herbaty Lipton. A najbardziej Earl Grey oraz cytrynową.
aglucia - Sob Kwi 26, 2008 9:06 am

Pyszna jest też herbatka z hibiskusa. Można ją kupić w postaci kwiatów (nie torebka) , które w szklance pęcznieją i wyglądają magicznie :)
Pauuula - Pon Lip 21, 2008 3:51 pm

Ja uwielbiam zielona z jaśminem :P
beacia - Pon Lip 21, 2008 7:40 pm

A ja najbardziej lubie czarną herbatkę z grubo ukrojonym plasterkiem cytryny bez cukru (ewentualnie miodzik albo soczek malinowy :D ). No i lubie jeszcze miętę.
szept - Sro Lip 23, 2008 4:12 pm

Zielona z cytryną :razz:
elka85 - Sob Lip 26, 2008 8:40 am

Zdecydowanie zwykła czarna herbata liptona z plasterkiem cytryny i dwiema łyżeczkami cukru i miętka :) Ewentualnie jeszcze herbatki owocowe też liptona :P
Debussy - Nie Lip 27, 2008 8:24 am

A ja najbardziej lubię Earl Grey z cytrynką :]
MalaJu - Nie Lip 27, 2008 10:07 am

Lubię czarną z cytryną bez cukru i zieloną pod każdą postacią, choć najlepsza jest z opuncją. Ostatnio odkryliśmy senchę różaną - świetny zapach. Czerwonej nie przełknę, bo śmierdzi ziemią.
truskawka_ja - Nie Lip 27, 2008 10:26 am

Obecnie -zielona z jaśminem. Zawsze - marokańska przygotowana przez Saida. :)
veroni - Nie Lip 27, 2008 11:02 am

zielona zielona zielona od jakiegoś czasu cały czas stawiam na nią! smak świetny i dobrze wpływa na organizm! teraz przed ślubem parzę zieloną wraz z melisą-polecam;)
justinaa - Sro Lip 30, 2008 8:45 pm

ja też ostatnio pijam glównie zieloną :) najbardziej lubię też z opuncją, a ostatnio dostałam oryginalną zieloną herbatkę prosto z Chin w pięknej puszce i jest przepyszna :)

a do czerwonej, mimo, że zdrowa, jakoś nie potrafię się przekonać :kwasny:

*Motylek* - Sro Sie 20, 2008 10:47 am

Od zwykłej herbaty jestem uzależniona, tylko robię sobie własną mieszankę. Ostatnio zasmakowała mi jednak zielona herbatka z dodatkami. Smaczna i zdrowa.
izunia_82 - Sob Gru 27, 2008 5:29 pm

Ja zaznaczyłam tradycyjną czarną(bo taką najbardziej lubię) i najlepiej z cytrynką, koniecznie cieplutką w szczególności zimą na rozgrzanie. Lubię też owocową. Ostatnio gustujemy w granulowanej z Biedronki(wiem, że to nie jest prawdziwa herbata tylko napój herbaciany), jest dobra na zimno i można się nią napić zwłaszcza w gorące dni. :)
ppola - Sob Gru 27, 2008 7:15 pm

Herbatke lubie kazda - czarną , zieloną, czerwoną, białą i owocową. Nie słodze i nie dodaje cytryny bo jak dla mnie wtedy herbata traci cały swoj smak a staje sie napojem - takie male zboczenie :)
Nie pijam herbaty ani zadnych napoi z opuncją, która była tutaj wczesniej chwalona - poprostu po kaktusach mam taka biegunkę, ze wy[ijam dosłownie łyk i juz jestem w toalecie :lol: Za mietą też nie przepadam ;)
Najbardziej preferuję parzone w imbryczku. A na koniec male zboczenie - uwielbiam herbate z termosa :lol:

Kociadło - Sro Mar 11, 2009 5:18 am

pijam każdą (nie słodzę) ale moja ukochana - grzaniec kozacki na miodzie
justinaa - Sob Mar 14, 2009 9:57 pm

a ja ostatnio uwielbiam Liptona karmel-wanilia mniami
motylica - Sob Cze 27, 2009 11:18 am

zielone wszelakie w każdej ilości - piję od 10 lat :D

do ulubionych zaliczam waniliową z lidla, pomarańczowo-mandarynkową z liptona, opuncje figową z teekanne, jaśminową, oraz naturalnie białą :razz:

magdzialenka - Czw Lip 02, 2009 2:08 pm

Ja bardzo lubię zieloną herbatę, nie pogardzę też miętą ;) A poza tym zwykłą, czarną :)
temidaaa - Pon Lip 13, 2009 8:46 am

czarna liptona, a jeśli owocowa, to razem z czarnym liptonem właśnie, oczywiście bez cukru :)
Kati - Pon Lip 13, 2009 8:50 am

Lubię te w piramidkach liptona : np brzoskwinia i mango, malina i marakuja, owoce leśne, karmelowa :)
kakonka - Pon Lip 13, 2009 10:36 am

najbardziej lubie earl grey z cytrynką :) miętkę, i liściaste- Bio-Active- zielona z owocem pigwy i biała z różą chyba .. :P
Mariola - Pon Lip 13, 2009 2:51 pm

a ja nie pije herbaty. chyba, że jestem w gościach to tak i bez cukru. i nie mam ulubionej - byle nie cynamonowa i ananasowa.
darling - Wto Lip 21, 2009 10:06 am

Ja herbatkę pijam każdą z wyjątkiem czerwonej. Herbat nie słodzę i nie pijam zimnych - dla mnie herbata musi być może nie gorąca, ale bardzo ciepła. Moją ulubioną jest zielona ananasowa i malinowa :)
neskalodz - Sob Sie 15, 2009 1:04 pm

Herbatki lubie rozne - czarna , zielona, biała, czyste i aromatyzowane. Zielonej kiedys nie znosilam a teraz nie umiem bez niej zyc :) Rowniez nie slodze, bo traci wtedy caly smak... jedyne czego nie moge pic to mieta, jakos niedobrze mi po niej :?
Tak sie tu naczytalam o herbatkach, ze wlasnie ide sobie zaparzyc :smile:

o_nar - Sro Wrz 02, 2009 9:46 pm

LIPTON WINNER;D
Bella - Pon Wrz 28, 2009 10:47 pm

Uwielbiam herbaty różnego typu :D mój narzeczony nazywa mnie nawet pieszczotliwie Herbaciarzem :D musiałam zaznaczyć tylko dwie, więc wybrałam owocową i zieloną, ale najchętniej zaznaczyłabym wszystkie :smile: własnie popijam pyszną biała malinową :)
julietta - Wto Wrz 29, 2009 8:50 am

Za herbatą w ogóle nie przepadam. Jeśli już się zdecyduję, to wybieram zwykłą czarną. Ostatnio eksperymentuję też trochę z czerwoną i zieloną (najlepiej smakuje mi z opuncją). Nie lubię herbat owocowych, ale jeśli już, to musi być koniecznie słodzona (inne herbaty piję bez cukru).
hoffnung - Wto Wrz 29, 2009 12:39 pm

Chyba łatwiej powiedzieć której nie lubię, bo jedyna która nie przypadła mi do gustu to herbata biała. Ostatnio bardzo smakuje mi Tajemniczy Ogród - napar owocowy.
Klaudynka - Wto Wrz 29, 2009 2:50 pm

Herbata zielona i Rooibos
Laura - Czw Paź 01, 2009 2:59 pm

Ja też Rooibos i klasyczną czarną z cytrynką :smile: szczególnie w taka pogodę jak dzisiaj.
joannakarolina - Czw Paź 01, 2009 9:42 pm

Klasyczna czarna (w zimne dni najchętniej z cytrynką ;) )
Weira - Wto Lis 10, 2009 1:55 pm

Ja zielona i zielona aromatyzowaną, jeśli czarną to z cytryną a i z orzechem wyrobu mojego dziadka mniam :) mięta dla mnie okropna, no chyba że bardzo chora jestem na brzuszek to z konieczności wypiję :D
Agata1234 - Sro Mar 31, 2010 4:27 pm

Czasami zielona, ale czarna zdecydowanie mój faworyt. Dzień bez herbaty to dla mnie dzień stracony
randomgirl - Pon Kwi 05, 2010 9:43 pm

Agata1234 napisał/a:
Dzień bez herbaty to dla mnie dzień stracony
Też tak uważam. A do domu kupuję tylko gruboliściaste herbaty Yunan i EarlGrey i mieszam je. Super, mniam :ok:
kazia - Nie Maj 16, 2010 6:35 pm

Piję tylko zieloną herbatę .Tak się przyzwyczaiłam, że czarna , czy czerwona mi nie smakuje.
strawberrytea - Sro Maj 19, 2010 12:07 pm

gruszkowa Dilmah Pyszna :)
Sylsia84 - Sro Maj 19, 2010 2:13 pm

Zielona z owocem pigwy jest super albo z maliną i bławatkiem :drinkuje: właśnie skończyłam popijać:)
aga_z - Wto Cze 15, 2010 3:11 pm

ja uwielbiam "malinowy las"
czarna z owocami i liśćmi malin

ewex - Czw Lip 29, 2010 7:44 pm

Ja piję herbatę czarną, taka zwykła z torebki. Lubie także smakowe jak np truskawka z wanilią czy karmelowa. Pychotka :smile:
martula_87 - Pią Lip 30, 2010 8:36 am

Najczęściej czerwona z cytryną :)
sloneczkoo - Sro Wrz 29, 2010 9:52 pm

Przeważnie czarna z cytrynką :)
A z owocowych sagę lubię ale ja parzę w kubeczku z dwóch torebek wtedy jest taka mocna i owocowa... gościom też taką parzę i zawsze pytają co to za herbatka :D Nikt by nie powiedział, że to Saga taka pychotka ;D

Dosia_Zosia - Nie Lis 14, 2010 7:20 pm

Klaudynka napisał/a:
Herbata zielona i Rooibos


A ten Rooibos to dobry jest? Czytałam o tej herbacie dużo dobrego i chyba ją wypróbuje.

Magdzik - Nie Lis 14, 2010 8:28 pm

Zazwyczaj czarną herbatkę z cytryną.Bardzo lubię też malinową lub różaną :P
A właściwie to herbatkę lubię pod każdą postacią,oprócz bawarki :x

Pepsi - Nie Lis 14, 2010 8:43 pm

Nie pije wcale czarnej herbaty. U mnie króluje zielona i ew. od czasu do czasu czerwona.
PaulinaS - Nie Lis 14, 2010 10:56 pm

Ja pijam czarną z cytryną lub liściastą zieloną z żurawiną ;)
randomgirl - Pon Lis 15, 2010 2:36 am

PaulinaS, herbaty czarnej z cytryną nie powinno się pić ponieważ jest toksyczna dla organizmu. Uwalnia się glin.
PaulinaS - Pon Lis 15, 2010 3:21 am

randomgirl napisał/a:
herbaty czarnej z cytryną nie powinno się pić ponieważ jest toksyczna dla organizmu. Uwalnia się glin.


Faktycznie, słyszałam o tym. Ale to przyzwyczajenie :wink: U mnie każdy pije herbatę z cytryną...

Bian - Pon Lis 15, 2010 12:02 pm

randomgirl napisał/a:
herbaty czarnej z cytryną nie powinno się pić ponieważ jest toksyczna dla organizmu. Uwalnia się glin.


A ja z kolei słyszałam, że nie powinno się dodawać cytryny do herbaty jeśli w naczyniu z herbatą znajduje się torebka lub liście. Wtedy ponoć ten glin się uwalnia. Ponoć dodawanie cytryny do samego naparu już nie jest szkodliwe. Ale dopytam mamy chemiczki, może powie coś konkretniejszego na ten temat :P

U nas z kolei często gości na stole Earl Grey Liptona lub Tetley, waniliowo karmelowa Liptona i Teekanne World of Fruits Magic Moments. Czasami też inne owocowe np. gruszkowa :)

Verenica - Pon Lis 15, 2010 12:11 pm

My najczęściej delektujemy się zieloną z różnymi dodatkami: gruszką, brzoskwinią, opuncją figową itp

Uwielbiam też białą z kawałkami mandarynki mmmm pycha!!

Dosia_Zosia - Pon Lis 15, 2010 2:00 pm

Kupiłam dziś w Rossmannie herbatę Rooibos śmietankowo-karmelową, bardzo dobra ale i tak moją ulubioną herbatą jest Earl Grey, dziś kupiłam taką;



[ Dodano: Pon Lis 15, 2010 10:08 pm ]
Dziś mam dzień herbacianych nowości, jeszcze wypróbowałam taką, też bardzo smaczna


ewex - Sro Gru 15, 2010 7:08 pm

A dziś zakupiłam taką

jest przepyszna :super:

Agnieszka19 - Sro Gru 15, 2010 7:40 pm

ewex napisał/a:
A dziś zakupiłam taką
Obrazek
jest przepyszna :super:


Z tej serii pyszna jest też : Malina z marakują, biała herbata i biała z granatem :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach:

kakonka - Sro Gru 15, 2010 11:43 pm

dzisiaj u teściowej piłam herbatę


i tą waniliowo-malinową też posiadam- pycha :) szczególnie przed snem :)

ava - Czw Gru 16, 2010 8:23 am

Bian napisał/a:
randomgirl napisał/a:
herbaty czarnej z cytryną nie powinno się pić ponieważ jest toksyczna dla organizmu. Uwalnia się glin.


A ja z kolei słyszałam, że nie powinno się dodawać cytryny do herbaty jeśli w naczyniu z herbatą znajduje się torebka lub liście. Wtedy ponoć ten glin się uwalnia. Ponoć dodawanie cytryny do samego naparu już nie jest szkodliwe. Ale dopytam mamy chemiczki, może powie coś konkretniejszego na ten temat :P

I co Twoja mama powiedziała na ten temat? Bo faktycznie czytałam coś o szkodliwości czarnej herbaty z cytryną, ale słyszałam też, że jeśli doda się cytrynę już po osłodzieniu herbaty to jest ok, gorzej jesli kolejność jest odwrotna, tzn. najpierw włożymy cytrynę, a potem dodamy i rozmieszamy cukier :roll:

misiao1983 - Czw Gru 16, 2010 11:31 am

ava napisał/a:
że jeśli doda się cytrynę już po osłodzieniu herbaty to jest ok, gorzej jesli kolejność jest odwrotna, tzn. najpierw rozmieszamy cukier, a potem dodamy cytrynę
ava a czy to nie jest ta sama kolejność ? :)
ava - Czw Gru 16, 2010 12:15 pm

misiao1983 napisał/a:
ava napisał/a:
że jeśli doda się cytrynę już po osłodzieniu herbaty to jest ok, gorzej jesli kolejność jest odwrotna, tzn. najpierw rozmieszamy cukier, a potem dodamy cytrynę
ava a czy to nie jest ta sama kolejność ? :)

No jasne, że tak, już poprawiłam, widocznie rano byłam nie do końca obudzona :D

misiao1983 - Czw Gru 16, 2010 12:24 pm

ava napisał/a:
No jasne, że tak, już poprawiłam, widocznie rano byłam nie do końca obudzona :D
hehe, a ja już miałam podejrzenia że osłodzenie a rozmieszanie cukru to co innego :D :D :D
tulipan87 - Pią Gru 17, 2010 6:00 pm

U mnie niezmiennie od dłuższego czasu króluje:

zielona z pomarańczą i guaraną - mogę pić litrami :lol:

szaraczarownica - Pią Gru 17, 2010 6:26 pm

Noooo... to temat, który utwierdził mnie w przekonaniu, że mam hrabiowskie podniebienie.
Oprócz czarnych herbat w "pampersach" nie pijam żadnych sklepowych. A i tak najgorszą jaką kupuję jest Tetley. Zazwyczaj sięgam po Dilmah. Piję głównie do posiłków, jako płyn - bez żadnych walorów smakowych.
Najbardziej lubię herbaty zielono-białe. Różne smaki. Kupowane zawsze w Five o'clock.
Nawet mojego męża nauczyłam pić inne herbaty niż czarna i teraz przy robieniu herbaty sięga głównie po nie. Nawet w sklepie czasami mówi, że ta mu się podoba zapachowo i chce spróbować :lol:
Oprócz tego mam małe zboczenie: jak robię białą w kubku, a nie w dzbanku, to wrzucam liście bezpośrednio do wody. Uwielbiam widok rozwijających się liści :)
Ulubione smaki:
- chai masala (czarna z przyprawami korzennymi)
- earl grey superior (earl grey z platkami bławatka)
- martynika (zielono-biała z ananasem, papają, płatkami słonecznika i wyciagu z brzoskwini)
- grenadina (zielono-biała z granatem, żurawiną i różą)
- china jasmine congou (zielona jaśminowa)

Zielone i białe pijam cały rok, zielono-białe na zimno, często z kostkami lodu, w lecie, czarne zimą.

Ile mam w tej chwili różnych odmian w domu? 20 na pewno. Nie chce mi się liczyć :wink:

A, przepraszam, skłamałam. Pijam jeszcze w "pampersie" rooibosa Dilmaha. I jest to jedyna herbata, którą zawsze będę piła w torebkach, bo taki sypany ma tendencję do przedostawania się przez dziurki w zaparzaczu i potem się pluje fusami :smile:

Bian - Sro Gru 29, 2010 4:11 pm

ava napisał/a:
I co Twoja mama powiedziała na ten temat? Bo faktycznie czytałam coś o szkodliwości czarnej herbaty z cytryną, ale słyszałam też, że jeśli doda się cytrynę już po osłodzieniu herbaty to jest ok, gorzej jesli kolejność jest odwrotna, tzn. najpierw włożymy cytrynę, a potem dodamy i rozmieszamy cukier


Z tego co się dowiedziałam, to cukier nie ma tu żadnego znaczenia. Cytryna wypłukuje glin z herbaty wtedy, gdy herbata liściasta lub w torebkach znajduje się w naczyniu. Dlatego zanim dodamy herbatę należy liście lub torebkę usunąć. Mama dodała też info, że herbata powinna mieć temp. ok. 50 stopni zanim dodamy cytrynę, bo jak jest cieplejsza, to zabijamy jej właściwości.

szara, no faktycznie masz wymagające podniebienie :)

Ja to z kolei w zimie uwielbiam wszelkiego rodzaju wyroby własne, tzn. do naparu z czarnej herbaty dodaję w różnej konfiguracji cytrynę, skórkę pomarańczy, goździki, cynamon i co tam mi wpadnie w ręce a wydaje się odpowiednie :D

magda26 - Pon Sty 17, 2011 6:25 pm

Nie bardzo wiem w jakim wątku o to spytać: moja mama jest zachwycona tą herbatą:

ale nigdzie jej nie ma. Kupiła ją raz w pobliskim sklepie, ale już jej nie mają i nie będą mieć. W Selgrosie ani w Realu, ani w Tesco jej nie ma, czasem spotykam czarną ale zieloną ciężko znaleźć. Może któraś z Was wie gdzie mogę ją kupić?

marciami - Pon Sty 24, 2011 4:38 pm

ja tez uwielbiam próbować różne smaki herbat ;) Chociaż na razie to pijam głównie takie w torebkach. Bardzo smakowała mi biała z Lipton ;) pychota ;)
Agnisia - Wto Lut 08, 2011 11:57 am

Ja podobnie jak Szara pijam różne herbatki. Zielone, czarne, białe, czerwone....
Najbardziej lubię zielone aromatyzowane a najmniej czarne aromatyzowane. Niestety, pomimo tego, że wiem, jak należy parzyć herbatkę zwykle zalewam ją wodą w kubeczku, bo lubię jak pływają fusy. Wyjątkiem jest herbatka z mieszanki mojej własnej roboty. Czarna herbata z cynamonem, kardamonem, imbirem i czasem czarnym pieprzem a do tego sok z grapefruita. Mmmm.... Pychotka:) Taką herbatę piję jak jest brzydka pogoda i chcę sobie poprawić humor. Nawet mój mąż ją uwielbia pomimo tego grapefruita:)
A co do rooibosa.... Te pływające fusy dodają mu uroku;)
Na śniadanie spijam gunpowder. Ale tylko liściasty. Kupiłam kiedyś liptona. Masakra! Jak można w ogóle nazwać to gunpowderem? To nawet koło siebie nie leżało.
Podobnie jak szara mam w domu wiele różnych herbatek. Nawet pampersowe są, ale to już jak ktoś przyjdzie i nie chce nic innego tylko najlepiej sage (mam tetleya).
A z owocowych przepadam za Pina Coladą. Jabłko z kokosem i hibiskusem. Pyszota ;P

Dosia_Zosia - Nie Mar 20, 2011 12:28 pm

Wczoraj kupiłam w Lidlu herbatę zieloną grejpfrutową, pyszotka. Nazywa się Sir Edward Tea, 40 torebek kosztuje 1,99 są jeszcze inne smaki:z cytryną, z trawą cytrynową, z opuncją. Jak się wypije tą grejpfrutową to jeszcze przez kilka minut czuje się w ustach taki grejpfrutowy smak, dla mnie rewelacja.

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2011 8:43 pm ]
Kolejny przykład,ze to co tanie może być też dobre - herbata zielona Feel Green do kupienia w Biedronce, jest zwykła zielona i aromatyzowana: cytrynowa, grejpfrutowa i -uwaga-ananasowa! Dziś kupiłam ananasową-pyszotka :) cytrynowa też bardzo dobra, lepsza do Lidlowej Sir Edward Tea, zapach i smak ma jak Lipton cytrynowy, rewelacja :) Feel Green ma 40 torebek, kosztuje 1.99.

demonka - Sro Lut 15, 2012 11:28 am

Ostatnio zakupiłam bardzo dobrą herbatę owocową Biofix z miodem i imbirem, super rozgrzewa w zimne dni.
AgaNika - Wto Kwi 03, 2012 11:42 pm

Dosia_Zosia napisał/a:
Kolejny przykład,ze to co tanie może być też dobre - herbata zielona Feel Green do kupienia w Biedronce
Dokładnie tak, ja bardzo lubię cytrynową z tej serii. I jest jeszcze jedna "biedronkowa", Savanah - Rooibos z miodem i wanilią, cena podobna a smakuje super :)
Kolejnym przykładem są herbaty Lord Nelson z Lidla - Rooibosy - karmelowy i waniliowy - obie bardzo lubię :D Do moich ulubionych należy też Teekanne o smaku Irish Cream...

kaledonia - Pią Lis 30, 2012 9:26 am

Z Biedronkowych herbat smakowały mi tylko sypane liściaste 100g taki po ok 2,50 zł czarna Yunnan

Najgorzej wspominam zieloną o smaku melona w trawą cytrynową


Herbat marki Rossmann i Lidl nie cierpię.
Tetley i Lipton już od dawna nie to samo co kiedyś.

Moja ulubiona- Akbar - zarówno ekspresowa jak i liściasta.

Juska - Czw Sty 02, 2014 4:32 pm

Niedaleko naszego domu jest mały sklepik z artykułami kolonialnymi, można tam kupić przede wszystkim przeróżne herbaty i kawy, większość z nich na wagę. Naszym zdecydowanym faworytem jest "Żar pustyni" - czarna herbata z kawałkami suszonych pomarańczy, grejpfrutów i cytryny oraz płatkami suszonych kwiatów. Genialna :D

A z kupnych na zimę ta jest naszą "the best":

KaMika - Pon Sty 06, 2014 1:48 pm

Herbata to dla mnie coś strasznego, po prostu jej nie pijam :) Uraz od kiedy w przedszkolu bolał mnie brzuszek i dostałam taką mocną, gorzką... Od tamtej pory nie lubię herbaty :)

Ostatecznością jest herbata mrożona, ale to naprawdę musi być wyjątek :)
Jednak rodzice, czy M. jak jest u mnie to zawsze piją ...

Hatifnatka - Pon Sty 06, 2014 3:13 pm

strasznie dużo piję herbat, głównie ziołowych albo owocowych, no i zieloną.

ostatnio mam fazę na herbaty posti zielone bez goryczki. uwielbiam jaśminową i z mango, ananasem i grejpfrutem :) a i herbatka miętowa z jabłkiem z Biedronki rządzi ;)





a i moje ostatnie odkrycie - herbatka imbirowa z pigwą i truskawką:


aniuniai - Pon Sty 06, 2014 5:44 pm

Ja W gorach pilam swierza miete mieszana z czarna herbata i cytryna Polecam!!!
Catylyn89 - Wto Sty 07, 2014 12:09 pm

Teraz zaczęłam pić chińską herbatę wiśniową z Five O'clock, wcześniej mi nie podchodziła, a teraz nie mogę bez niej przeżyć dnia...

Poza tym kocham mate :serce:

Herbat ekspresowych nie pijam, ze względu na ich słabą jakość.

Julia_ja - Sro Sty 08, 2014 12:04 am

Ja sama komponuję herbaty. Jeśli kupuję to w sklepach ekologicznych herbaty liściaste tylko zielone lub białe, bo innej po prostu nie przełknę :)
Polecam herbatę:zieloną herbatę liściastą z dziką różą, suszoną czarną porzeczką i suszonymi malinami. Naprawdę rozpływa się w ustach :)

Tyber89 - Sro Sty 08, 2014 9:40 am

Julia_ja, dobry pomysł :) ponoć tak najlepiej mieszać sobie samemu i kupować w takich sklepach. Ja lubię wiele rodzajów począwszy od czarnej po wieloowocowe. Piję dużo częściej niż kawę.
dorotka0603 - Czw Kwi 16, 2015 4:09 pm

A ja uwielbiam białą herbatę, która jest nazywana "eliksirem młodości" ponieważ zawiera polifenole, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami :) Więc Kobitki, polecam pić tę herbatkę! :)
Sycylijka - Czw Kwi 16, 2015 8:14 pm

dorotka0603, jakiej formy polecasz ? :)
dorotka0603 - Czw Kwi 16, 2015 8:32 pm

o, znalazłam jeszcze stronkę, którą kiedyś zapisałam o właściwościach białej herbaty https://portal.abczdrowie.pl/wlasciwosci-bialej-herbaty

ogólnie to polecam sklep w manufakturze "Czas na herbatę" tam jest idealna biała herbata z Chin, ma delikatny smak... niestety drogie są tam te herbaty, więc nie zawsze tam kupuję, często w zwykłym markecie np Liptona, czy Bio-Active.
Ale warto spróbować tej prawdziwej z "Czas na herbatę" :) )

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2015 9:37 pm ]
Dodam, że dziś kupiłam sobie herbatę kwiatową i zamierzam wypróbować za moment :P Może okazać się dobra:)

Sycylijka - Sob Kwi 18, 2015 9:36 am

dorotka0603, przeczytałam ten artykuł. Dziś jadę do galerii bądź manu po białą herbatę ! :)
dorotka0603 - Sob Kwi 18, 2015 12:00 pm

Sycylijka, polecam no to najzdrowsza i najsmaczniejsza herbatka :D
Iru - Sob Kwi 18, 2015 4:58 pm

Czarnej nie piję już od dawien dawna :) Długo piłam zieloną, ale "przejadła" mi się i teraz próbuję herbat owocowych. Do tej pory najbardziej smakowała mi waniliowo truskawkowa BioFixu i mandarynkowa ale nie pamiętam firmy, choć po pudełku bym poznała :)
zenon.glik - Pon Kwi 20, 2015 1:34 pm

Ja lubię herbaty owocowe, zwłaszcza te kwaskowate. Bez słodzenia właśnie taka jest Idylla.
Sycylijka - Wto Kwi 21, 2015 5:54 am

Jak mówiła, tak zrobiła :) zakupiłam białą herbatę w listkach i jestem nią zachwycona! Fakt, że do najtańszych nie należy, ale jest świetna! Było warto :)
Alice_Liddell - Wto Kwi 21, 2015 7:43 am

Białej nigdy nie piłam. Teraz odstawiłam czarną, na rzecz czerwonej.
alekul89 - Wto Kwi 21, 2015 7:46 am

Ja ostatnio rozsmakowałam się w herbacie Tetley białej z maliną.
dorotka0603 - Wto Kwi 21, 2015 9:49 am

Sycylijka, cieszę się ze jesteś zadowolona z zakupu! :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group