Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Podróż poślubna - Praga

strawberrytea - Pon Wrz 05, 2005 3:20 pm
Temat postu: Praga
Wybieramy się w podróż poślubną do Pragi. Znacie może jakiś ładny, nie aż tak drogi pensjonat z dobrym dojazdem do centrum???
szoko - Sro Wrz 07, 2005 8:53 pm

też byliśmy w podrózy poślubnej w Pradze- serdecznie polecam!!
na nocleg polecam hotel DUM. 20 minut do centrum- ceny całkiem logiczne.
A czym jedziecie??

strawberrytea - Czw Wrz 08, 2005 9:24 am

dzięki Weszłam na stronkę tego hotelu... I widzę takie ceny że mnie obezwładniają (od listopada ponad 600 zł za dobę!!! a przed 1ym 2 razy więcej). czy źle trafiłam na stronę czy na prawdę tyle płaciliście??? Nam chodzi raczej o coś w granicach 100-120 zł za dobę...
Co do dojazdu to jedziemy pociągiem. Zastanawiamy się tylko czy jechać tym bezpośrednim z Łodzi czy też z przesiadką żeby było taniej... Nie wiem czy jest sens. Napisz proszę czym jechaliście.
Pozdrawiam

szoko - Czw Wrz 08, 2005 10:24 am

W Pradze jest kilka hotelów mających w nazwie DUm- mi chodzi o trzygwiazdkowy- adres Modrany 4 ; nam wyszło jakieś 150 zł za dobę od osoby razem ze śniadaniem.
Doradzam wykupienie tam także obiadokolacji- jest świeże i smacznie- dwa dania + deser za jakieś 15 złotych od osoby, co przy praskich cenach jest bardzo korzystne.
Polecam bezpośredni pociąg z Łodzi wagonem sypialnym z rezerwacja miejsc- wyjeżdżasz wieczorem, zamykasz sie w wagonie sypialnym i bezpiecznie, wyspana dojeżdzasz rano dnia następnego do Pragi- a różnica w cenie nie jest zatrważająca.

strawberrytea - Czw Wrz 08, 2005 10:56 am

dzięki :)
troszkę jeszcze poszperam... Gdyby tak te 150 zł było na 2 osoby to byłoby dobrze ;)
Wolimy więcej wydać na zwiedzanie, jakieś kawiarnie czy restauracje... Nie liczyliśmy się z takim wydatkiem, nie oczekujemy nie wiadomo jakich warunków (wakacje zawsze spędzamy w namiocie ;) )
Znalazłam ze 2 bardzo sympatyczne hostele w centrum Pragi, tanie (wychodzi niecałe 100 zł za pokój 2-os) ale mają tylko pojedyncze łóżka :(
A czym wy jechaliście? Właśnie tym pociągiem? Możesz mi napisać ile kosztuje bilet w obie strony?
pozdrawiam

szoko - Czw Wrz 08, 2005 3:36 pm

My jechaliśmy własnie tym pociągiem- koszt wraz z rezerwacją miejsc w dwie strony 300 złotych od osoby.
Poza tym polecam przewodnik książkowy Pascala po Pradze- świetnie sie z nim zwiedza(mnie bardzo denerwują przewodnicy którzy pędzą bo tak mają w planie) Każda uliczka każdy znaleziony z przewodnika pałacyk - to jak odkrywanie nowych lądów.

strawberrytea - Pią Wrz 09, 2005 10:57 am

dziękuję :) My się na pewno zaopatrzymy w przewodnik wydawnictwa Bezdroża - strasznie lubię tę serię. Za Pascalem akurat nie przepadam choć wiem że zwiedza się z nim całkiem dobrze podobno ;)
Chyba się jednak zdecydujemy na Pension15. Złączymy najwyżej łóżka. Nic innego w samej Pradze w sensownej cenie i z ładnymi pokojami niestety nie widzimy...

gosiael - Sro Wrz 14, 2005 12:10 am

To ciekawe..my też odwiedziliśmy Pragę w podrózy poslubnej:-)
Ale mielismy tam jedynie przesiadkę (zresztą specjalnie w Pradze zaplanowaną) przed dalszą podróżą i bylismy tam jedynie kilkanaście godzin, ale zawsze w Pradze był nasz pierwszy jako małżonków nocleg poza Łodzią.
W sprawie noclegu niewiele mogę poradzic, ale powiem tylko, że cena w Pension 15 jest rzeczywiscie atrakcyjna jak na Pragę i watpie czy cos znacznie taniej znajdziecie.
Natomiast co do podróży....istotnie pociąg kosztuje ok.300 zł za osobę, ale nie wiem czy wiecie, ze teraz za mniej więcej te same pieniądze mozna polecieć do Pragi samolotem. W tanich liniach Centralwings [www.centralwings.pl] bilet za dwie osoby kosztuje w promocyjnych terminach 540zł. To doliczając koszt dojazdu na Okęcie [w Pradze dojeżdza się na lotnisko miejskim autobusem więc to koszt minimalny] mniej wiecej tyle samo co pociąg, a o wiele szybciej i [przynajmnie dla mnie] znacznie fajniej.

Pozdrawiam

Gosia

strawberrytea - Sro Wrz 14, 2005 11:37 am

dziękuję Gosia, zobaczymy ofertę tanich linii, choć trzeba się zastanowić czy płacąc tyle samo warto targać się na Okęcie, czekać tam na odprawę..., potem znów dużo wcześniej być na lotnisku żeby wrócić... Zobaczymy. Ale dzięki :)
Linka - Czw Wrz 15, 2005 8:50 pm

ech! Praga! Ja i mój mąż musieliśmy jechać aż do Pragi żeby się przekonać, że chyba to cos poważnego. To takie czarodziejskie miejsce, wspominamy z sentymentem. Na pewno tam kiedyś jeszcze pojedziemy w taką podróż romantyczną :przytul:
Mika - Czw Maj 04, 2006 9:23 am

No i wróciliśmy z podróży do pięknej Pragi :) Ogólnie było cudownie, dużo zwiedzaliśmy (pogoda dopisała), smacznie jedliśmy (najlepsze i najtańsze poza centrum) i piliśmy dużo piwa :D Polecam taką wycieczkę :D
Mika - Czw Maj 04, 2006 11:23 am

szczako napisał/a:
ale z tym jedzeniem i piciem piwka to roznie bywa ... trzeba uwazac na ilosci :)

Ja bardzo mało piwa ogólnie piję natomiast tam wypiłam sporo aż się mój mąż śmieje, że przekroczyłam normę całoroczną ;)
Kasiu uważaj na siebie

kryszka - Czw Maj 04, 2006 3:46 pm

Oj, Mika, zazdroszczę (chyba się powtarzam :wink: ). :mrgreen: Ja kombinuję jakby tak namówić rodziców i razem z nimi pojechać; mam nadzieję, że się uda argumentem "przypomnicie sobie stare dobre czasy". :hyhy:


Kasiawka - co jest?

Mika - Czw Maj 04, 2006 5:56 pm

Kryszka naprawdę warto, zatem trzymam kciuki abyś łatwo namówiła rodziców :) Teraz planujemy w wakacje zwiedzić następną stolicę tylko nie wiemy wschód czy zachód ;)
fiona83 - Czw Maj 04, 2006 6:35 pm

W Pradze trzeba wiedziec, gdzie zjesc i wypic zeby Cie nie naciagneli - bo do Polaków mają niestety uprzedzenie. My jak bylismy z Miskiem w Pradze po całym dniu zwiedzania padalismy z glodu, a przewodnik powiedzial ze najlepiej to zjesc w McDonaldzie, bo wszedzie indziej w poblizu sami zdziercy byli :kwasny: :zly:
Mika - Pią Maj 05, 2006 8:01 am

To bardzo dziwne, że tak Wam powiedział przewodnik, my za pierwszym razem również byliśmy na wycieczce i przewodnik polecił nam bardzo fajną restaurację i niedrogą. Teraz byliśmy sami i naszym sposobem było wyjeżdżanie poza centrum jakimkolwiek tramwajem, tam znajdywaliśmy jakąś restauracyjkę-bar nastawiony raczej na Czechów niż na turystów. Jedzenie nie dość, że smaczne to porcje były duże i kosztowało to niewiele.
fiona83 - Pią Maj 05, 2006 8:18 am

Mika napisał/a:
To bardzo dziwne, że tak Wam powiedział przewodnik, my za pierwszym razem również byliśmy na wycieczce i przewodnik polecił nam bardzo fajną restaurację i niedrogą.


Mika - masz racje - nam tez polecal takie restauracje .... w drugim koncu Pragi a my mielismy 40 minut wolnego czasu :/

Mika - Pią Maj 05, 2006 9:02 am

my mieliśmy za pierwszym razem godzinę i polecono nam restauracje na starym mieście w okolicach Orloj, blisko też pomnika ?więtego Wacława, tylko niestety nie pamiętam jak się nazywała i teraz jak byliśmy nie mogliśmy jej znaleźć :| [/i]
fiona83 - Pią Maj 05, 2006 9:20 am

Mika napisał/a:
my mieliśmy za pierwszym razem godzinę i polecono nam restauracje na starym mieście w okolicach Orloj, blisko też pomnika ?więtego Wacława[/i]


Nam tez ja polecal , ale byla pelniuuuutka :| W koncu kupilismy te fajne duze buly z parowkami (na pewno wiesz jakie - Megahotdogi) i poszlismy ogladac zegar po raz drugi (uwielbiam te figurki ;) ). A grajace fontanny widzialas ??

Mika - Pią Maj 05, 2006 9:25 am

Tak 2 razy, ale najbardziej urzekły mnie za pierwszym razem bo wtedy był przedstawiony musical, tańczyli tańcerze, fontanny i nawet była krótka projekcja filmu...Super było :D
szczako - Pią Maj 05, 2006 9:59 am

my w Pradze bylismy na wlasna reke. mieszkalismy jakies 15 minut tramwajem od centrum i w takich odleglosciach rowniez jadalismy. podpisuje sie pod tym, co napisala Mika - poza centrum mozna znalezc rewelacyjne klimatyczne knajpki, w ktorych mozna dobrze i niedrogo zjesc.
i nie zauwazylam niecheci do Polakow :)
jestem w trakcie obrobki zdjec z tego wyjazdu (jeszcze mi pewnie troche zejdzie, ale potem umieszcze tu moze jakis link).

pipi - Pon Maj 08, 2006 12:20 pm

A ja właśnie wróciłam z Czech, ale nie Pragi i mam jedną opinię jedzenie tam to tragedia.
Ciężko znaleźć jakikolwiek lokal, a jak się coś w końcu znajdzie to jedzenie niestety zostawia wiele do życzenia. :kwasny: Zupełnie nie tego się spodziewałam.

Mika - Pon Maj 08, 2006 12:21 pm

Pipi współczuję bo w Pradze nam udało się natrafić naprawdę na wspaniałe jedzenie i to nie w centrum miasta w restauracjach nastawionych na turystów.
kryszka - Pon Maj 08, 2006 12:24 pm

Pipi, chyba miałaś pecha. Mi jedzenie w Czechach i na Słowcji bardzo smakowało. :D
bajeczka - Pon Maj 08, 2006 8:29 pm

pipi napisał/a:
A ja właśnie wróciłam z Czech, ale nie Pragi i mam jedną opinię jedzenie tam to tragedia.
Ciężko znaleźć jakikolwiek lokal, a jak się coś w końcu znajdzie to jedzenie niestety zostawia wiele do życzenia. :kwasny: Zupełnie nie tego się spodziewałam.


Niestety ja podzielam tę opinię :( Ale może to kwestia gustu :)

Mika - Wto Maj 09, 2006 6:20 am

Bajeczko to w takim razie miałyście obie pecha, albo rzeczywiście całkiem inny gust bo tak jak pisała Kryszka ja również jadłam w restauracjach i w Czechach i na Słowacji i na jedzenie nie mogłam narzekać.
szczako - Nie Lis 05, 2006 9:23 pm

znalazlam taka stronke:
Praga

mozna nawet wziac caly pakiet: slub, wesele i podroz w Pradze :)

a oto nasze zdjęcia z wypadu do Pragi

Natalka - Wto Lut 06, 2007 2:08 pm

Dziewczyny razem z moim nabrzeczonym mamy zamiar jechać do Pragi na week majowy, bedzie to raczej podróż przedślubna niż poślubna ale jedziemy sami autkiem i martwimy sie ze nie zobaczymy tego co naprawde warto:) moze polecicie nam miejsca które koniecznie musimy odwiedzic? z góry dzieki:)
q - Wto Mar 13, 2007 9:57 pm

specjalistą od Pragi nie jestem, ale...
1. o ile pamiętam, to spory parking dość blisko centrum jest w okolicach stadionu Sparty, czyli w okolicach ulicy Letnej (będzie łatwo znaleźć). chyba niedaleko fajny zameczek był :)
2. w mieście nie sposób się zgubić, gdyż wszędzie są drogowskazy,
3. co warto zobaczyć, to najlepiej zobaczyć w ofertach biur podróży :)
4. na pewno: Hradczany, most Karola, Złota Uliczka i domek jakiegoś pisarza :) (Kafki bodajże) - czyli zestaw standardowy.
ogólnie miasto bardzo fajne, ale restauracji w centrum raczej nie polecam(ze względu na ceny)

fiona83 - Wto Mar 13, 2007 10:02 pm

Co do Złotej Uliczki - my zrezygnowaliśmy.Trzeba stać w kolejce godzinę po bilet, a atrakcja jak dla mnie żadna :?
asia84 - Wto Mar 13, 2007 10:16 pm

fiona83 napisał/a:
Co do Złotej Uliczki - my zrezygnowaliśmy.Trzeba stać w kolejce godzinę po bilet, a atrakcja jak dla mnie żadna :?


lepiej iść na piwo, tam biletów nie potrzeba :)

fiona83 - Wto Mar 13, 2007 10:18 pm

Asia - piwo jak piwo ;)
My woleliśmy grające fontanny. To jest dopiero coś [smilie=lizak.gif]

Do dziś oglądamy film z pokazu 8)

asia84 - Wto Mar 13, 2007 10:21 pm

fiona, pomyliło nam się to miał napisać mój M. tylko się nie wylogował :) i napisaliśmy z mojego konta :)
q - Wto Mar 13, 2007 10:31 pm

to już ja jako ja :) ogólnie dla mnie Praga, jako jedyne miasto z tych, które odwiedziłem, może konkurować klimatem z Łodzią (nie wiem dlaczego).
Mamutka - Wto Mar 13, 2007 11:05 pm

Znacie i macie może namiary na jakieś przytulne hotele/hostele w przystępnej cenie?? Tak wogólne to w jakiej cenie są ceny za hotel w Pradze ?? Może byc na obrzezach bo jade samochodem i na 2-3 noce cos potrzebuje :) POMOCY!!
q - Wto Mar 13, 2007 11:20 pm

najtańszy hotel to namiot :)
ja byłem w Pradze bez noclegu. rano wyjazd z jeleniej góry, wieczorem powrót. ale na 2-3 dni to trochę za daleko :kwasny: myślę, że w necie można znaleźć namiary na jakieś hoteliki. ale podejrzewam, że kilka kilometrów za Pragą powinno być sporo taniej. a przy wyprawie samochodem wyjazd za miasto nie powinien sprawić większego problemu

cosola - Nie Mar 16, 2008 5:27 pm

Czy ktoś kto był w miarę niedawno w Pradze może polecić jakiś niedrogi, fajny hotelik w dobrej lokalizacji :?: nie wymagam luksusów :wink:
juta79 - Nie Lip 04, 2010 6:28 pm

za tydzień wybieramy sie do Pragi na 1- dniową wycieczkę w ramach urlopu w Karpaczu, a urlop w ramach 2 rocznicy slubu 8)
Ile koron wymienić na taka wycieczkę? Myślę ze napijemy się piwka i coś zjemy.
No możne jakaś butelczyna choć alkoholu już się chyba nie opłaca kupować?

Sorc - Nie Lip 04, 2010 9:27 pm

Jakby ktoś poszukiwał niedrogiego noclegu w dobrych warkunkach :)
http://www.booking.com/ho...mladeze.pl.html

Gorąco polecamy.
30 minut z buta na most karola.

Jackk9181jf - Czw Mar 30, 2023 1:23 pm

gorąca wycieczka

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group