Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Mężatki - Co z pierścionkiem zaręczynowym??

Agatka_P - Nie Wrz 11, 2005 9:40 am
Temat postu: Co z pierścionkiem zaręczynowym??
Macie już ta uprawgniona obrączke a co z pierścionkiem zaręczynowym nosicie go na lewej ręce czy razem z obrączką a może powędrował do pudełeczka??
Żaneta - Nie Wrz 11, 2005 10:06 am

Nie wiem czy pierścionek masz na tym samym palcu co obrączk w przyszlości?!?
Ja mialam na środkowym i po ślubie nie bylo problemu! Ładnie razem obrączka i pierścionek na dwóch paluszkach wyglądaly! Jednak teraz noszę na lewej ręce ponieważ porysowala mi się obrączka,a w końcu obrączkę się ma jedną do końca życia i mi jej szkoda bylo! Nie zdejmuję go nigdy! :lol:

Agatka_P - Nie Wrz 11, 2005 1:11 pm

Ja jeszcze nie mam wcale pierścionka mam srebrną obrączke którą nosze na prawym palcu serdecznym i na tym samym planuje mieć pierścionek
gambi - Nie Wrz 11, 2005 1:42 pm

Wszystkie moje znajome-mezatki nosza pierscionek zareczynowy na palcu srodkowym obok obraczki. Ja tez tak planuje zrobic :wink:
kryszka - Nie Wrz 11, 2005 2:09 pm

Gdzieś już taki temat był, ale nie mogę znaleźć. :roll:


W każdym razie noszę na palcu serdecznym lewej ręki, a przed ślubem na prawej.

Mika - Nie Wrz 11, 2005 2:14 pm

kryszka napisał/a:
W każdym razie noszę na palcu serdecznym lewej ręki, a przed ślubem na prawej.

Wprawdzie mam niedługi staż ;) ale na tą chwilę tak samo pierścionek zaręczynowy wylądował na palcu serdecznym lewej ręki

Pusiak - Nie Wrz 11, 2005 4:59 pm

Mam plan, że będzie sobie mieszkał na serdecznym palcu lewej ręki, a teraz jeszcze jest na serdecznym prawej :)
Anion - Nie Wrz 11, 2005 8:23 pm

Pierścionek nosiłam przed ślubem na serdecznym palcu prawej ręki. Był ciut za duży więc po ślubie wylądował na palcu środkowym ręki lewej, bo na ten palec akurat idealnie pasowal.
Linka - Nie Wrz 11, 2005 9:05 pm

Ja swój pierścionek zaręczynowy też noszę teraz na serdecznym palcu lewej ręki.
Akacja - Nie Wrz 11, 2005 9:15 pm

Przed slubem nosilam na serdecznym palcu prawej dloni i tak pozostal dolaczyla do niego obrączka, czasem robie przerwe i laduje na lewej :) nigdy w pudeleczku bo przypomina mi takie piekne chwile :)
Pusiak - Sro Wrz 21, 2005 10:13 am

Przeniosłam go na serdeczny palec lewej reki, bo z obrączką nosuć go nie mogę, nie pasują do siebie. A niedługo idzie na wygładzanie, bo troszke jest porysowany :)
Kot - Czw Paź 27, 2005 3:47 pm

:)
Oli - Czw Lis 03, 2005 3:04 pm

Ja zareczynowy pierscionek nosze na serdecznym palcu lewej reki a obraczke bede nosila na serdecznym palcu prawej reki...tu jest jeszcze zwyczaj, ze po roku malzenstwa, maz kupuje zonie pierscionek-eternity czyli, ma symbolizowac, ze beda razem na wiecznosc...
vaniliaxxx - Czw Lis 03, 2005 3:28 pm

A propos "nie pasowania" pierścionka zaręczynowego do obrączki...to już wpadłam na świetny pomysł (jako, że jeszcze mężatką nie jestem), żeby zrobić obrączke na zamówienie z tego samego materiału co pierścionek zaręczynowy :) Mój pierścioneczek jest z białego złota, ale jest też nierodowany, więc ma kolor ciemnego srebra, a taką obrączkę zaleźć to jest problem ;/ :)
Alma_ - Czw Lis 03, 2005 4:09 pm

Ja od razu wiecziałam, że będę dobierac obrączkę do pierścionka, będzie gładka, z biaego złota, może ozdobiona brylantami :D

I chciałabym je nosić razem, na tym samym palcu (serdeczny prawej ręki), ale troche obawiam sie o ich trwałość... Zobaczymy, jak takie rozwiązanie sprawdzi się "w praniu", mam jeszcze chwilę na zastanowienie ;)

Oli - Czw Lis 03, 2005 6:14 pm

chyba,ze lubisz zloto,to moze znajdziesz zloto z ciemnym srebrem lub zlotnik to polaczy...
gambi - Pon Lis 07, 2005 6:18 pm

Alma_ napisał/a:
Ja od razu wiecziałam, że będę dobierac obrączkę do pierścionka, będzie gładka, z biaego złota, może ozdobiona brylantami :D

I chciałabym je nosić razem, na tym samym palcu (serdeczny prawej ręki), ale troche obawiam sie o ich trwałość... Zobaczymy, jak takie rozwiązanie sprawdzi się "w praniu", mam jeszcze chwilę na zastanowienie ;)


Ja tez o tym myslalam przed slubem, ale " w praniu" okazalo sie, ze pierscionek zareczynowy ma cos ala wypustke i rysuje obraczke, a poza tym dosc czesto zle sie ukladal, wiec zdecydowalam ze obraczka zostanie na prawej rece, a piercionki na lewej - oba dostalam od meza. :wink:

Alma_ - Sob Sty 21, 2006 12:01 am

A czy miałyście pierścionek zaręczynowy na palcu w momencie ślubu? Czy już na nowym miejscu?
Pusiak - Sob Sty 21, 2006 12:44 am

Tuż przed wyjściem z domu przełożyłam go na lewą rękę :)
Mika - Sob Sty 21, 2006 9:15 am

Pusiak napisał/a:
Tuż przed wyjściem z domu przełożyłam go na lewą rękę :)

ja dokładnie tak samo zrobiłam :)

Kot - Sob Sty 21, 2006 9:17 am

:)
strawberrytea - Sob Sty 21, 2006 10:34 am

ja też przed wyjściem z domu przełozyłam pierścionek na lewą rękę. Chciałam go mieć przy sobie. Nie rozstaje się ani z nim ani z obrączka :)
kryszka - Sob Sty 21, 2006 11:39 am

Pusiak napisał/a:
Tuż przed wyjściem z domu przełożyłam go na lewą rękę :)

Ja też. :)

Żaneta - Sob Sty 21, 2006 7:30 pm

Ja mialam na środkowym palcu prawej ręki. Nie przekladalam.
Marti - Nie Sty 22, 2006 9:55 am

Przełożyłam na lewą rękę i tak mi zostało :lol: Noszę obrączkę i pierścionek zaręczynowy. Bez tych kółeczek źle się czuję.
tusia_queen - Czw Sty 26, 2006 11:30 am

ja nosze różnie, bo moje palce sa uniwersalne i albo za chude albo za grube..
więc przed samym ślubem pierścionek zaręczynowy powędrował na lewa rekę
ale jest za duży i wrócił na swoje miejsce - ręka prawa
przez jakiś czas oba pierscionki nosiłam razem, ale mąż protestował
bo mówił, ze obrączka mało widoczna (nie zgadzam się z tym)
i przełożyłam obrączke na wzór amerykański na palec serdeczny lewej reki i tak już chyba zostanie
bo najlepiej się tak czuję.

gosiaczek - Czw Sty 26, 2006 11:32 am

Zdjęłabym... Ale ślubnemu było przykro, kiedy nie nosiłam zaraz po ślubie
Miau - Wto Sie 22, 2006 7:53 am

Zareczynowy zakladam tylko czasami, jak mi sie przypomni. Teraz ozdobą jest obrączka;)
imbrulka - Wto Sie 22, 2006 12:08 pm

Obrączka dołączyła do pierścionka zaręczynowego.
Przyznam, że na dzień ślubu pierścionek "powędrował" chwilowo na serdeczny palec lewej dłoni. Teraz jednak noszę je razem.

karmelcia - Wto Sie 22, 2006 2:29 pm

imbrulka napisał/a:
Obrączka dołączyła do pierścionka zaręczynowego.
Przyznam, że na dzień ślubu pierścionek "powędrował" chwilowo na serdeczny palec lewej dłoni.

U mnie bedzie to samo ale mam nadzieje ze nie chwilowo. mam zamair nosic go na serdecznym lewej dloni zawsze :)

Alma_ - Wto Sie 22, 2006 2:36 pm

imbrulka napisał/a:
na dzień ślubu pierścionek "powędrował" chwilowo na serdeczny palec lewej dłoni

Dlaczego?

FifthAvenue - Wto Sie 22, 2006 2:59 pm

No wlasnie, dlaczego ? Ja mam zamiar moj pierscionek nosic do konca swiata i w ogole sie z nim nie rozstawac... uwielbiam go.
imbrulka - Wto Sie 22, 2006 3:38 pm

Fifth Ja się z nim nie rozstałam ani na chwilę (i nie zamierzam :) ) Po prostu miałam go na innym palcu niż na codzień.
Alma, głównie z powodu zdjęć uwieczniających chwilę włożenia obrączki na "pusty" palec. Fajne wyszły :D Ale to chyba szczególik :)

FifthAvenue - Wto Sie 22, 2006 5:12 pm

Aaaa..... no tak, jesli zdjecia to wszystko jasne....
A jak to jest, jesli ja nosze pierscionek na lewej raczce i tam tez chce nosic obraczke, czy moj L moze mi od razu na lewa zakladac, czy powinnismy tradycyjnie, na prawa, a pozniej przekladac ?

dzarusia - Wto Sie 22, 2006 5:54 pm

ja mam zamiar po ślubie (ciekawe kiedy to nastąpi) nosić na lewej ręce ... mimo że palce prawej rączki są trochę pulchniejsze ( z powodu uprawiania siatkówki) to pierścionek pasuje na obie ,...
fiona83 - Wto Sie 22, 2006 6:03 pm

Mój zaręczynowy był i zawsze będzie na środkowym palcu prawej ręki.
Na obrączkę czeka jego sąsiad - serdeczny ;)

imbrulka - Wto Sie 22, 2006 7:04 pm

Fifth, myslę, że nie musisz trzymać się twardo jakiś reguł (no właśnie jakich?). Chcecie nosić obrączki na lewej to moim zdaniem można od razu tak je założyć.
Klaudia22 - Wto Sie 22, 2006 7:31 pm

ja nosze pierscionek raz na lewej a raz na prawej rece na palcu serdecznym ale w dniu slubu wyladuje on zapewnie na lewej ręce ;)
aniam - Sro Sie 23, 2006 11:42 am

Przed slubem pierscionek byl na prawej rece-serdeczny palec. W dniu slubu - lewa reka-serdeczny palec. Tak juz zostalo. Czasami pierscionek laduje z obraczka na prawej rece, ale tylko dlatego ze do grania na moim instrumencie nie moge miec nic na lewej rece...
bajeczka - Sro Sie 23, 2006 8:29 pm

Moj "przeszedł" na lewą rękę :)
katia - Czw Sie 24, 2006 3:05 pm

przed ślubem nosiłam go na serdecznym palcu prawej ręki, w dniu ślubu na środkowym palcu prawej ręki, a obecnie na środkowym lewej ręki.
Edi - Czw Sie 24, 2006 8:12 pm

fiona83 napisał/a:
Mój zaręczynowy był i zawsze będzie na środkowym palcu prawej ręki.
Na obrączkę czeka jego sąsiad - serdeczny ;)


U mnie będzie identycznie 8) Nie chce zmieniać położenia pierścionka :lol:

misia-misia - Pon Wrz 04, 2006 8:15 am

U mnie tymczasowo na serdecznym palcu jest i pierścionek zaręczynowy i obrączka.
Razem wyglądają cudnie i świetnie do siebie pasują.
Jak przyjdą chłody a potem zima... pierśconek najprawdopodobniej powędruje na srodkowy palec prawej dłoni :wink:

Edi - Wto Wrz 05, 2006 9:55 pm

misia-misia napisał/a:
U mnie tymczasowo na serdecznym palcu jest i pierścionek zaręczynowy i obrączka.
Razem wyglądają cudnie i świetnie do siebie pasują.
Jak przyjdą chłody a potem zima... pierśconek najprawdopodobniej powędruje na srodkowy palec prawej dłoni :wink:


Misia a co ma wspólnego zima i chłody ze zmianą położenia pierścionka na ręce? :roll: Chodzi o rękawiczki? :?:

Zosiek - Sro Wrz 06, 2006 9:51 am

Ja aktualnie zaręczynowy noszę na palcu serdecznym prawej ręki! Po ślubie ustąpi miejsca obrączce i przeniesie się na palec środkowy tej samej ręki!! :)
misia-misia - Czw Wrz 07, 2006 5:16 pm

Edi napisał/a:
misia-misia napisał/a:
U mnie tymczasowo na serdecznym palcu jest i pierścionek zaręczynowy i obrączka.
Razem wyglądają cudnie i świetnie do siebie pasują.
Jak przyjdą chłody a potem zima... pierśconek najprawdopodobniej powędruje na srodkowy palec prawej dłoni :wink:


Misia a co ma wspólnego zima i chłody ze zmianą położenia pierścionka na ręce? :roll: Chodzi o rękawiczki? :?:


Nie chodzi o rękawiczki.
Ja latem mam bardziej podpuchnięte palcem niż zimą.Zimą (z zimna) mam szczuplejsze troszkę palce.I Pierścionek zaręczynowy który latem nosze na serdecznym palcu zimą jest za luźny więc wskakuje na środkowy palec.

Edi - Pią Wrz 08, 2006 8:00 pm

misia-misia napisał/a:
Ja latem mam bardziej podpuchnięte palcem niż zimą.Zimą (z zimna) mam szczuplejsze troszkę palce.I Pierścionek zaręczynowy który latem nosze na serdecznym palcu zimą jest za luźny więc wskakuje na środkowy palec.


Ależ ja jestem niedomyślna, sama tak mam ale jakoś o tym nie pomyślałam :lol:

szczako - Czw Paź 05, 2006 10:43 am

pierścionek powędrował na lewą rękę. na palec serdeczny. obrączka w opozycji :)
senra - Pią Paź 13, 2006 8:30 pm

ja noszę pierścionek i obrączkę na tym samym palcu - tak dobierałam żeby pasowały do siebie
misia-misia - Czw Lis 02, 2006 8:55 pm

ja noszę tak samo jak senra ...


Kamyk - Czw Lis 02, 2006 9:35 pm

Ja nosze tak samo, jak Senra i Misia-Misia, mam bardzo delikatny pierścionek i obrączkę też :)
motylica - Sob Lis 04, 2006 9:06 am

> mój zaręczynowy trafil na serdeczny palec lewej dłoni.

dość popularne rozwiązanie ;)

Gabro - Pon Lip 16, 2007 11:40 am

Obrączkę noszę na serdecznym palcu prawej ręki, a pierścionek zaręczynowy na serdecznym lewej. I na każdej dłoni mam w ten sposób piękną biżuterię :lol:
Petitka - Wto Cze 03, 2008 4:22 pm

Pierscionek pozostal na prawej raczce, a do niego na ten sam paluszek dolaczyla obraczka
izunia_82 - Wto Cze 03, 2008 4:26 pm

Mój pierścionek zmieni tylko miejsce na palcu. Teraz noszę go na serdecznym prawej ręki, a po ślubie będę nosić na środkowym.
słonko - Sro Cze 04, 2008 3:30 pm

Powędrował na palec serdeczny lewej dłoni, bo choć bardzo pięknie wygląda na jednym palcu z obrączką, to wówczas szybko niszczyłby się i pierścionek i obrączka.
aniesd - Pią Cze 06, 2008 1:08 pm

słonko napisał/a:
Powędrował na palec serdeczny lewej dłoni, bo choć bardzo pięknie wygląda na jednym palcu z obrączką, to wówczas szybko niszczyłby się i pierścionek i obrączka.


Z dokładnie takiego samego założenia wyszłam i ja :)
Chociaż drugim powodem, przez który nie noszę pierścionka zaręczynowego razem z obrączką jest to, że jedno jest z białego złota a drugie z żółtego - i dziwnie jakoś to dla mnie wyglądało :)

gosc - Pią Cze 06, 2008 8:43 pm

to ja chyba będę niepopularna bo mój pierścionek trafiŁ do pudeŁka w szafce. Jest na tyle okazaŁy, że nie Ładnie wyglądaŁby na jednym palcu czy nawet tej samej dŁoni z obrączką. Tak więc zakŁadam go od czasu do czasu, jak mi pasuje do stroju, dodatków i nastroju, zamiennie z innymi pierścionkami z mojej kolekcji.
Na co dzień, zawsze gdy wychodzę, noszę obrączkę bo to jest ten najważniejszy symbol mojej miŁości i wierności. Mojemu mężowi to nie przeszkadza.

lmyszka - Pią Cze 06, 2008 8:47 pm

Asiu ja też już zaprzestałam noszenia tak na co dzień pierścionka zaręczynowego, zakładam go na jakieś okazje, obrączka to główny symbol a pierścionek poprostu przeszkadza mi w codziennych czynościach
kryszka - Wto Cze 10, 2008 11:05 am

Ja zupełnie zapomniałam, że noszę pierścionek. Po Waszych postach musiałam spojrzeć na palce czy noszę czy nie. :lol: I pomyśleć że kiedyś sobie zupełnie nie wyobrażałam noszenia czegokolwiek z biżuterii. :lol:
cosola - Nie Cze 15, 2008 3:32 pm

Mój pierścionek też powędrował do pudełka... nie moszę go na codzień tylko na specjalne okazje. Jakoś nie mogę przyzwyczaić sie do noszenia go na drugiej ręce a na jednym palcu z obrączką mi się nie podoba :(
=MiLi= - Pon Cze 16, 2008 8:14 pm

Ja swój musiałam zdjąć, bo palce zaczęły mi puchnąć i dostałam uczulenie na lewej dłoni :(
klarysa - Pon Lip 28, 2008 9:15 pm

mnie sie moj pierscionek bardzo podoba i nosze go caly czas na palcu srodkowym prawej reki. jest raczej skromy, wiec moge go nosic na co dzien. a na lewej nosze pierscionek - prezent od meza :)
tofee - Czw Sie 14, 2008 4:08 pm

Ja swoj tak uwielbiam ze nosze razem z obraczka na tym samym palcu. Obraczke mam waska 3,5 mm i byla kupiona z mysla o tym ze bedzie noszona obok pierscionka na tym samym palcu. Razem wyglada to super. Fota tutaj
Agha - Pią Sie 29, 2008 1:45 pm

Został na środkowym palcu. Co prawda jak na razie trze się lekko z obrączką, ale może się jakoś ułożą ;-)
veroni - Pią Sie 29, 2008 5:33 pm

ja noszę na lewej dłoni!
podrozniczka - Sob Sie 30, 2008 11:08 pm

A ja nosze obraczke na serdecznym palcu lewej reki a pierscionek na serdecznym palcu prawej reki. Tak troche na odwrot.
MałaMi1 - Nie Lis 09, 2008 11:35 pm

podrozniczka napisał/a:
A ja nosze obraczke na serdecznym palcu lewej reki a pierscionek na serdecznym palcu prawej reki. Tak troche na odwrot.


a u mnie odwrotnie niz u podrozniczki :)

juta79 - Sro Lis 19, 2008 2:22 pm

swoj piescionek nosze na srodkowym palcu prawej dloni czyli dokladnie tak samo jak przed slubem :lol: na serdeczny palec jest ciut duzy i od samego poczatku wyladowal na srodkowym :lol:
MalaJu - Sro Lis 19, 2008 2:27 pm

moj zmienil miejsce pobytu i obecnie przeywa na srodkowym palcu LEWEJ dloni. wczesnije byl na srodkowym prawej, ale "zderzal" sie z obraczka.
juta79 - Sro Lis 19, 2008 2:32 pm

U mnie tez sie zderzaja ale jakos mi to nie przeszkada nawet probowalam go nosic na lewej ale tak mi wygodniej
justinaa - Wto Gru 16, 2008 6:35 pm

u mnie tak, jak przed ślubem, na serdecznym palcu lewej ręki :)
dominiqsz - Pon Gru 22, 2008 8:13 pm

Ja przez jakiś czas nosiłam zaręczynowy na lewej dłoni, a obrączkę oczywiście na prawej, teraz łapie sie że coraz częściej o nim zapominam, ale obrączke mam zawsze na ręku ...
sistermonn - Pon Gru 29, 2008 7:48 pm

Po wędrował na serdeczny palec lewej ręki.
kaskazdunia - Pią Sty 02, 2009 7:20 pm

ja pierscionek nosilam na srodkowym palcu prawej reki ale jakos obraczka sie za bardzo rozpychala wiec na zgode powedrowal ona na lewa dlon i teraz wszystko gra :)
Dzesia - Pią Sty 09, 2009 2:24 pm

Pierścionek od początku (tj. od zaręczyn) noszę na lewej ręce, na palcu serdecznym. Obrączka oczywiście będzie na prawej dłoni, dzięki czemu nie mam dylematu ;)
Agguniaa - Sob Sie 22, 2009 1:38 pm

Mój pierścionek powędrował na serdeczny palec lewej dłoni:) na prawej nosze obrączkę:)
asiulek82 - Nie Sie 23, 2009 12:39 am

U mnie bardziej skomplikowana sprawa, bo mam dwa :) teraz jeden noszę na serdecznym palcu lewej dłoni a drugi na środkowym prawej.
Ambrozja - Nie Sie 23, 2009 9:48 am

Mój pierścionek na razie leży w pudełeczku. Chcę go nosić na serdecznym palcu lewej dłoni, ale najpierw muszę go zmniejszyć.
betmi - Pon Sie 24, 2009 6:07 pm

...pierścionek zaręczynowy...moje cudne maleństwo...uwielbiam go :mrgreen: nie potrafię się z nim rozstać...więc jest zawsze przy mnie... noszę go na serdecznym palcu prawej dłoni razem z obrączką... :)
Tissaia - Pon Sie 24, 2009 11:07 pm

Pierścionek najlepiej przełożyć na ten palec, na który najlepiej pasuje - w moim wypadku był to serdeczny lewej ręki, zatem problem sam się rozwiązał :)

Nie wyobrażam sobie zdjęcia go na zawsze, gdyby nie pasował nigdzie, może oddałabym go do przerobienia albo nosiła na łańcuszku...

doni_iza - Sro Sie 26, 2009 9:02 am

Ja przełożyłam pierścionek zaręczynowy na lewa rękę :) , bo również nie wyobrażam sobie go nie nosić :) .
yennefer - Sro Sie 26, 2009 9:18 am

Jest tam gdzie był - na serdecznym palcu lewej dłoni.
promyczek_mm - Sro Sie 26, 2009 12:38 pm

mój pierścionek w dniu ślubu powędrował na serdeczny palec lewej ręki i tam już pozostał:)
madzialenka - Sro Sie 26, 2009 12:46 pm

mój podobnie jest na serdecznym lewej reki
ava - Sob Paź 03, 2009 6:46 pm

Pierścionek zaręczynowy miałam zamiar nosić na tym samym palcu co obrączkę, no i początkowo tak było, ale potem stwierdziłam, że przez to obrączka jest za mało wyeksponowana :mrgreen: , więc powędrował na środkowy palec lewej ręki :)
Tissaia - Pon Paź 05, 2009 12:44 am

Ważne jest jeszcze, jak pierścionek wygląda z obrączką. Miałam ten sam plan (oba na jednym palcu) kiedy planowaliśmy obrączki z białego złota. Ale w końcu są z żółtego i delikatny biały pierścionek z grubą żółtą obrączką wyglądałby idiotycznie. Tak więc są na osobnych rękach i koniec pieśni ;)
narka20 - Pon Lut 01, 2010 9:50 pm

Ja nosze pierscionek na lewej rece a obraczke na prawej.
Debussy - Wto Lut 02, 2010 7:52 am

Mój pierścionek zaręczynowy był nie noszony przez pół roku po ślubie, gdyż spadał mi z serdecznego palca lewej ręki.
Ale w końu się zmobilizowałam i pomniejszyłam go (o całe trzy rozmiary) i noszę właśnie na lewej ręce, serdecznym palcu ;)

Misiak87 - Nie Cze 13, 2010 11:51 am

Mój powędrował z prawej na lewą rękę. Obyło się bez zmniejszania czy powiększania. :)
Suelen - Nie Cze 13, 2010 9:10 pm

Ja podobnie jak Misiak, przeniosłam pierścionek na lewą rękę, jest ciut luźniejszy, ale nie spada.
kasia_m85 - Sro Cze 23, 2010 6:11 pm

Ja swój noszę na palcu obok obrączki.
rusałeczka:) - Sro Cze 23, 2010 9:11 pm

Ja tak jak kasia_m85, nosze go na palcu obok obrączki
ewex - Sro Cze 23, 2010 9:13 pm

pierścionek na lewej obrączka na prawej :)
Elaska - Pon Sie 09, 2010 12:49 am

Nosze zareczynowy pierscionek na serdecznym palcu lewej reki do pracy i na duze wyjscia. W domu zdejmuje. Gdy jedziemy na urlop lub w plener zostaje w sejfie. Nie jest materialnie bardzo kosztowny, ale w rodzinie Przemka jest zareczynowym pierscionkiem najstarszego syna od 6 pokolen. Oczywiscie dostanie go kiedys nasz syn dla swojej narzeczonej :-)
randomgirl - Pon Sie 09, 2010 11:55 am

Mój jest na serdecznym palcu prawej ręki tuż pod obrączką :smile:
misiao1983 - Pią Sie 13, 2010 10:36 am

Mój jest na serdecznym palcu lewej ręki.
Bella - Pią Sie 13, 2010 3:50 pm

misiao1983 napisał/a:
Mój jest na serdecznym palcu lewej ręki.

to tak jak u mnie :)
ostatnio zastanawiam się nad przełożeniem na prawą aby nosić razem z obrączka... :roll:

Meerkat - Pią Sie 13, 2010 10:42 pm

noszę razem z obrączką, bo nie pasuje na inny palec... :(
anuszkaa - Wto Cze 28, 2011 9:36 am

mój pierścionek przeniosłam na środkowy palec lewej dłoni. o dziwo szybko się przyzwyczaiłam :P
martula_87 - Wto Cze 28, 2011 11:07 am

misiao1983 napisał/a:
Mój jest na serdecznym palcu lewej ręki.

To tak jak mój. Już w dniu ślubu przed wyjściem z domu przełożyłam pierscionek.

wiolancia - Pią Lip 08, 2011 6:32 pm

Mój noszę razem z obrączką,bo tak wygląda najlepiej z racji tego,ze jest wąski.
sloneczkoo - Wto Lip 12, 2011 11:26 am

mój zaręczynowy wylądował na lewej dłoni ;)
M_and_M - Wto Lip 12, 2011 9:57 pm

anuszkaa napisał/a:
mój pierścionek przeniosłam na środkowy palec lewej dłoni


ja tez, na serdeczny był za luźny :zalamany:

K11_06_2011 - Pią Sie 19, 2011 10:19 am

ja swój od czasu do czasu zakładam :) bo nie przepadam za biżuteria :D niestety nie pasuje u mnie układ pierscionek+obrączka :( więc od święta założę pierscionek zaręczynowy na lewą dłonię :D wtedy mąż się bardzo cieszy :D w dniu slubu miałam przełożony na lewą rękę, na prawej był nowy pierscionek zaręczynowy, który dostałam od męża dzień przed ślubem :)
e_linka2 - Sro Sie 24, 2011 9:00 pm

Ja nie lubię nosić pierścionków na lewej ręce - dlatego zaręczynowy został na tym samym palcu prawej ręki, na której był noszony od zaręczyn. Noszę go nad obrączką i zdejmuję na noc. W przeciwieństwie do obrączki, której nie zdjęłam od dnia ślubu (minęło trochę ponad 2 tyg.).
W trakcie ślubu przełożyłam pierścionek na lewą rękę (w trakcie kazania), tak aby włożyć obrączkę. Gdy po przysiędze usiedliśmy trafił od razu nad obrączkę :)

Magdzik - Sro Wrz 28, 2011 8:40 am

Ja się przywiązałam do pierścionka zaręczynowego i nie zamierzam go wkładać do pudełeczka. Jest na środkowym palcu prawej ręki tuż obok obrączki i już zawsze będzie na moim palcu. A jak będzie za mały to powiększę :)
turecik - Czw Paź 27, 2011 3:00 pm

Magdzik napisał/a:
Jest na środkowym palcu prawej ręki tuż obok obrączki i już zawsze będzie na moim palcu.
u mnie jest dokładnie tak samo :)
Malena - Czw Paź 27, 2011 4:00 pm

noszę go bardzo rzadko - jakoś straciłam do niego serce w porównaniu do obrączki (nie lubię być obwieszona pierścionkami i jakos na jednej ręce po jednym mi już za dużo, więc wybieram obrączkę, najbardziej podobają mi się ∂łonie jak jest tylko ona), noszę czasami z sentymentu (odpowiednio - zaręczynowy na palcu serdecznym prawej dłoni, a obrączkę - na lewej).
Debussy - Pon Mar 05, 2012 8:23 pm

Ja pierścionek po ślubie pomniejszyłam i nosiłam na lewej dłoni, ale odkąd schudłam obrączka stała się luźna, pierścionej też. Na ten moment żeby nie musieć zmniejszać obrączki, "docisnęłam" ją pierścionkiem :wink:


malinka1984 - Wto Mar 06, 2012 10:58 am

Ja pierścionek zaręczynowy noszę na lewej dłoni na środkowym palcu.
PositiveAga - Sro Cze 27, 2012 10:36 am

ja swój pierścionek zaręczynowy nosze razem z obrączką na jednym palcu

podobnie jak Malena nie lubię być obwieszona pierścionkami ale ja z kolei mam wielki sentyment do zaręczynowego i go uwielbiam więc nie miałam serca schować go gdzieś głęboko do szkatułki

paulinkaaMU - Sro Cze 27, 2012 2:23 pm

PositiveAga napisał/a:
podobnie jak Malena nie lubię być obwieszona pierścionkami ale ja z kolei mam wielki sentyment do zaręczynowego i go uwielbiam więc nie miałam serca schować go gdzieś głęboko do szkatułki


ja też - normalnie nie noszę żadnej biżuterii (poza zegarkiem, o ile można go do biżuterii zaliczyć :wink: , a i mam lilou), ale mój pierścionek zaręczynowy też uwielbiam :D Noszę go "po sąsiedzku" z obrączką, na prawej dłoni. Z tym, że pierścionek zdejmuję, jak wracam do domu, a obrączkę mam cały czas (zdejmuję tylko jak sprzątam, piorę ręcznie czy zagniatam ciasto :razz: )

millusia - Sro Lip 11, 2012 7:33 pm

Ja noszę na lewej ręce :-)
justine81 - Sro Lip 11, 2012 7:49 pm

millusia napisał/a:
Ja noszę na lewej ręce :-)

to tak jak ja :)

oreska - Wto Lip 17, 2012 1:13 pm

ja zarówno obrączkę jak i pierścionek mam na prawej dłoni z tym, że obrączkę rzecz jasna na serdecznym palcu natomiast pierścionek na środkowym :D
AgaNika - Wto Lip 17, 2012 4:00 pm

millusia napisał/a:
Ja noszę na lewej ręce

ja również tak noszę.
W dniu ślubu zapomniałam go przełożyć - przypomniało mi się w trakcie mszy i trochę się namęczyłam, bo za nic nie chciał mi zejść z palca... :wink:

Dorotka_ - Sro Lip 18, 2012 9:47 am

to ja zapytam inaczej - mam teraz pierścionek na lewej dłoni - to źle? :roll: obrączkę chce nosić na prawej. Po prostu lewy paluszek mam szczuplejszy i na niego pasuje mój skarb ;)
monic_pawlak - Sro Lip 18, 2012 7:04 pm

ja swój zareczynowy pierscionek chcialabym nosic na srodkowym palcu prawej dloni , ale mi nie wygodnie (pewnie dlatego ze obraczka jest szeroka ) , wiec nosze go na palcu serdecznym lewej dloni .
AgaNika - Sro Lip 18, 2012 7:30 pm

Dorotka_ napisał/a:
mam teraz pierścionek na lewej dłoni - to źle?

Dorotka_, daj spokój - najważniejsze, ze masz swój pierścień mocy przy sobie a to, na której ręce czy palcu go nosisz nie ma znaczenia :smile:

PaulinaS - Pią Wrz 07, 2012 3:33 pm

Ja nosiłam przed ślubem na środkowym palcu lewej dłoni i tak już zostało :wink:
M4rcysi4 - Wto Wrz 11, 2012 2:08 am

PaulinaS napisał/a:
Ja nosiłam przed ślubem na środkowym palcu lewej dłoni i tak już zostało :wink:

Ja podobnie tylko, że na prawej :P

ewa.krzys - Wto Wrz 11, 2012 9:41 pm

Ja pierścionek przeniosłam już w czwartek przed ślubem na środkowy palec lewej ręki :)
MadMar - Pią Wrz 14, 2012 1:12 am

ja przed ślubem nosiłam na serdecznym palcu prawej ręki, po ślubie przeniosłam na serdeczny lewej :)
Juska - Czw Cze 19, 2014 4:23 pm

A ja noszę obrączkę i pierścionek na jednym palcu - serdecznym prawej ręki :)
Skyler - Czw Cze 26, 2014 11:38 pm

W sobotę przełożyłam go na lewą rękę na serdeczny palec, ale od tego czasu jeszcze schudłam i pierścionek zaczął mi się zsuwać z palca więc przełożyłam na środkowy ale niestety jest za ciasny i palec mi od tego puchnie. Na razie jest bezpieczny w domu i prawdopodobnie oddam go do zwężenia.
AgaNika - Pią Cze 27, 2014 12:10 am

Skyler napisał/a:
oddam go do zwężenia.

ja bym się na Twoim miejscu jeszcze wstrzymała, wiesz jak to jest przed ślubem masa stresu to się chudnie, pewnie za chwilę wrócisz do starej wagi. No chyba, że odchudzanie było zamierzone, to wtedy pozostaje tylko wizyta u jubilera :wink:
U mnie z kolei obrączka okazała się ciut za luźna, więc noszę na tym samym palcu i pierścionek podtrzymuje obrączkę, więc nie spadnie. Doszłam do wniosku, ze raczej w przyszłości przytyję niż schudnę, więc nie będę jej zmniejszać :-)

Paolina - Pią Cze 27, 2014 5:09 pm

Juska napisał/a:
A ja noszę obrączkę i pierścionek na jednym palcu - serdecznym prawej ręki :)


Ja też :)

tygrysek7773 - Pią Cze 27, 2014 8:26 pm

Tak jak przed ślubem- na środkowym palcu prawej, a obok, na serdecznym- obrączka :)
ZoltyTulipan - Sob Cze 28, 2014 7:58 pm

Nie wyobrażam sobie nie nosić mojego pierścionka :) Po ślubie przełożyłam na lewą dłoń i jest ok., aczkolwiek raz jak zdjęłam to potem nie mogłam z powrotem założyć :D I chodząc bez niego czułam się cały czas jakby mi czegoś brakowało... Całe szczęście następnego dnia już było ok :)
Skyler - Nie Cze 29, 2014 9:49 pm

Juska napisał/a:
A ja noszę obrączkę i pierścionek na jednym palcu - serdecznym prawej ręki :)


zmieniając na chwilę temat, Juska twój mąż wczoraj non stop bawił się obrączką, ale robił to przesłodko :D

Mój zaręczynowy pierścionek już od nowości był za duży na moją lewą dłoń, po tym jak schudłam jest o wiele za duży, na pewno jeszcze poczekam, ale strasznie mnie denerwuje, że nie mogę za często go nosić z obawy przez zgubieniem :-?

Juska - Pon Cze 30, 2014 1:57 pm

Skyler, popieram AgaNika, nie zmniejszaj :) W ciąży spuchną Ci palce i w ogóle nie będziesz mogła nosić :P
A bawił się, bo się chyba chciał pochwalić ;) ))))) :D

Catylyn89 - Nie Sie 24, 2014 11:23 pm

Noszę pierścionek zaręczynowy wraz z obrączką i bardzo ładnie razem wyglądają :)
szaraczarownica - Pon Sie 25, 2014 8:34 pm

A wiecie, że ja się w ogóle ostatnio zastanawiam nad sprzedażą swojego? :smile: Odkąd zobaczyłam, że obecnie można taki kupić za ponad 2 razy tyle. Tylko mąż mnie stopuje, bo mówi, że może jeszcze ceny podskoczą :lol:
Debussy - Pon Sie 25, 2014 9:45 pm

Ja swój noszę cały czas.

szaraczarownica napisał/a:
zastanawiam nad sprzedażą swojego

A co, nie masz co do gara włożyć? Pieniądze to nie wszystko :roll: 8)

lovinlizard - Pon Sie 25, 2014 9:49 pm


szaraczarownica - Pon Sie 25, 2014 9:56 pm

Debussy napisał/a:
A co, nie masz co do gara włożyć?

Debussy, bardzo dziękuję za zgryźliwość. Widać swój pierścionek kochasz miłością absolutną, ale może nie masz innej alternatywy (tak, też potrafię być zgryźliwa). Ja tak kocham mojego syna. I właśnie - syna, nie córkę. Synowej może się mój gust nie podobać, więc wolę jej nie obarczać świecidełkiem sprzed lat. Wolę go spieniężyć, a pieniądze wpłacić na konto Stasia i niech procentują. I tak od dnia ślubu go nie zakładam. Leży w pudełku już 5 lat. Może sobie dla odmiany posiedzieć na palcu u jakiejś narzeczonej.

Catylyn89 - Pon Sie 25, 2014 11:18 pm

lovinlizard, no i wygląda super... :)

Debussy, Niech szaraczarownica, zrobi jak chce :) Nie oceniajmy tak od razu człowieka.

karolina84 - Sro Sie 27, 2014 3:16 pm

Paolina napisał/a:
Juska napisał/a:
A ja noszę obrączkę i pierścionek na jednym palcu - serdecznym prawej ręki :)


Ja też :)


Ja również :) Obrączkę mam prostą, bez udziwnień, pierścionek ją zdobi, więc razem tworzą doskonałą parę :)

ithanielle - Wto Paź 21, 2014 10:19 am

Specjalnie zmniejszyłam przed ślubem mój pierścionek zaręczynowy, żeby przełożyć go na serdeczny palec lewej dłoni i był tam aż do dnia ślubu włącznie... ale nie jestem zwolenniczką obwieszania się pierścionkami - dwa to już dużo. Dlatego nawet na chwilę nie rozstaję się z obrączką, natomiast pierścionek zaręczynowy zostaje w domu (zakładam go czasem na wyjścia).
Terry - Wto Paź 21, 2014 3:02 pm

Od zeszłego tygodnia zaczęłam na nowo nosić pierścionek. Kiepsko wygląda z obrączką, dlatego zakładam go na lewą rękę. Z resztą od początku był wygodniejszy na lewej. Ale dziwnie się czuję z dwiema ozdobami. Trochę przestrojona.
Dorotka_ - Wto Paź 21, 2014 3:11 pm

a ja znowu uwielbiam, i pierścionek (serdeczny lewej) i obrączkę (sedreczny prawej). Nie czuję się przyozdobiona za bardzo, ale może dlatego, że ja sroka jestem :smile: albo dlatego że obie ozdoby są stosunkowo skromne
alekul89 - Sob Lip 11, 2015 9:25 am

Noszę pierścionek i obrączkę na jednym palcu-serdeczny prawej dłoni. Pierścionek pasuje mi tylko na ten palec, na inne jest albo za duży albo za mały.
Julia_ja - Wto Lip 21, 2015 3:42 pm

Ja tak jak założyłam sobie już wcześniej - pierścionek na lewej ręce a obrączka na prawej, nie wyobrażam sobie nie nosić pierścionka, jest moim oczkiem w głowie :-)
Smerfetkaa - Sro Cze 15, 2016 10:08 am

Mój pierścionek wylądował na palcu serdecznym u lewej ręki. Mam zbyt szeroką obrączkę, żeby nosić ją razem z tak delikatnym pierścionkiem na jednym palcu. W dniu ślubu pierścionek był już przełożony na lewą dłoń. Nie potrafię go schować do pudełeczka. Mam za duży sentyment i miłe wspomnienia. Lubię na niego patrzeć i przypominać sobie dzień, który zmienił wszystko ;)
Gomigo - Czw Sie 11, 2016 10:38 pm

Noszę razem z obrączką, nie po to dostałam od męża, żeby w pudełeczku kurz przykrywał jako pamiąteczkę :) Ze względu na szerokie kostki pierścionek by mierzony i nie pasuje na żaden inny palec, ale tak jest z z rozmiarem połówkowym.
Foremka - Sob Maj 11, 2019 12:55 pm

Ja noszę razem z obrączką. Tylko trzeba dobrac tak, żeby do siebie pasowały.
Vanilde - Pon Maj 20, 2019 5:27 pm

Po ślubie przełożyłam pierścionek zaręczynowy na lewą dłoń :-) Noszę go codziennie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group