Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Szampan??

gambi - Wto Wrz 27, 2005 11:29 pm
Temat postu: Szampan??
jaki rodzaj szampana kupiłyście na pierwszy toast??
inka999 - Sro Wrz 28, 2005 10:52 am

Ja miałam wliczone to w menu niestety nie był to szampan tylko nędzne wino musujące co prawda oszczędzono nam widoku nalewania i ukazywania butelek z rosyjskimi literkami ;-)
ale myślę sobie, że i tak dla większości gości weselnych nie ma różnicy co piją (tANIE wino musujące;-)) no chyba, że ktoś jest degustatorem szampanów więc pijąc "to" może doznać szoku ;-)

kryszka - Sro Wrz 28, 2005 11:31 am

Ale chodzi ci Gambi o "firmę" czy rodzaj typu półwytrawne etc.?
gambi - Sro Wrz 28, 2005 12:11 pm

chodzi mi o "firme", nazwe szampana, bo mysle ze najlepsze bedzie polwytrawne.

mam watpliwosci bo na rynku jest bardzo duzo gatunkow, rodzajow, a ja dawno nie kupowalam szampana, a nie mam czasu kupowac kilku butelek i degustowac kazdej z nich.

kryszka - Sro Wrz 28, 2005 2:42 pm

No to ja prawdę powiedziawszy w ogóle nie wiem co kupił teść. :wink: Pewnie jakiś "igristoje", "cin-cin" itp. Nie miało to dla mnie większego znaczenia, w końcu to tylko jeden łyczek. :)
Pusiak - Sro Wrz 28, 2005 6:18 pm

Myśmy mieli Napoli :) i było bardzo dobre :) polecamy :!:
Agnesia - Sob Mar 25, 2006 10:08 pm

Nasz szampan nazywa się Afrodite. Sprzedawczyni w Makro bardzo zachwalała, a jak będzie smakować, to zobaczymy dopiero po weselu.
Alma_ - Pon Mar 27, 2006 11:35 pm

Agnesia napisał/a:
a jak będzie smakować, to zobaczymy dopiero po weselu.

Hmm... ryzykownie :roll:

kryszka - Wto Mar 28, 2006 12:18 am

Dlaczego ryzykownie? Dla mnie szampan nie ma aż tak wielkiego znaczenia, bo to tylko jedna lampka, więc wsio ra wno co to będzie :wink: (zresztą wyżej już o tym było).
Alma_ - Wto Mar 28, 2006 2:13 am

Fakt, że ma mniejsze znaczenie niż reszta, ale chyba bezpieczniej (i przyjemniej ;) ) byłoby jednak skosztować przed zakupem iluś tam butelek.
epox - Wto Mar 28, 2006 1:10 pm

u mnie będzie cin cin (różowy) ,albo (co bardziej możliwe) Michael angelo -moja siostra go uwielbia,więc chyba zrobię to dla niej :wink:
Dotka - Wto Mar 28, 2006 4:12 pm

U nas był DORATO :mrgreen: (hm..chyba dobrze pamietam, jak nie to zmienię :roll: )



Niestety u nas jednak nie był to Dorato ale nie możemy sobie przypomnieć jaki :oops:

Mika - Wto Mar 28, 2006 4:58 pm

U nas był Michael Angelo, mogę go polecić nam bardzo smakował :)
szczako - Czw Mar 30, 2006 11:29 am

jaki szampan to jeszcze nie wiem, ale M. nie pije alkoholu i chyba w jego kieliszek trzeba bedzie nalac jakiegos napoju gazowanego o podobnym kolorze ... :/
AiD - Nie Maj 14, 2006 11:35 am

u nas bedzie Michael Angelo :D
FifthAvenue - Pon Maj 15, 2006 11:04 am

Ojej.. a ja nawet nie wiem czy u nas szampan jest "w cenie" czy musimy sami kupic.... Jesli sami to dochodzi kolejne zmartwienia, bo ja sie na tym kompletnie nie znam. i szampana nie lubie. Na sylwestra 2005/6 kupilismy sobie takiego PRAWDZIWEGO szampana, kosztowal kupe pieniedzy a byl okropny. Nawet pol butelki nie zmeczylismy....
jesli sie okaze, ze musimy sami kupowac, to zdam sie na Forum :-)

Misiamo - Pią Lip 21, 2006 2:52 pm

Ile szampana trzeba kupić na 70 osób?? Czy jest też taki przelicznik jak przy winie, że 1 butelka na 7 osób?? Proszę o radę
My chcemy kupić wino musujące Sowietskoje Szampanskoje (jest całkiem dobre), tylko nie wiemy ile go kupić...

Klaudia22 - Pią Lip 21, 2006 2:53 pm

Ja slyszalam ze butelka jest na 10 osob wiec na 70 osob wychodzi 7 szampanów :)
kryszka - Pią Lip 21, 2006 3:10 pm

Najlepiej zapytać się na sali - oni mają największe doświadczenie i wiedzą jakiej pojemności mają kieliszki do szampana.

U mnie np. było powiedziane, że butelka to 6 kieliszków. ;)

bajeczka - Pią Lip 21, 2006 9:10 pm

U mnie jedna butelka 0,75 na 7 osób :)
555 - Pią Wrz 14, 2007 3:52 pm

a ktos wie, czy w urzedzie tez sie liczy 100 gramow na osobe..?
gosc - Sro Wrz 19, 2007 3:56 pm

555 liczy się tak samo jak na sali weselnej bo przecież wszędzie leją do kieliszków tyle samo :)

na ślub cywilny kupiliśmy pysznego szampana - Filipetti Gran Canale - rewelacyjny, pyszny i nie drogi - polecam gorąco
a na wesele (niestety Filipetti nie byŁo w hurtowni) zdecydowaliśmy się na stare poczciwe Dorato (ale nie umywa się do Filipetti)

555 - Sro Wrz 19, 2007 4:50 pm

taki..?



jesli tak go polecasz, to sie chyba zdecydujemy..

Marti - Wto Wrz 25, 2007 10:00 am

U nas dla gości był dorato. dla nas był inny, otwierany bezpośrednio przy nas, nasz ukochany Martini Asti. Kiedyś miałam okazję napić sie prawdziwego szampana Peiper Heidseck czy jakoś tak. ?adna rewelacja. Smakuje identycznie jak Martini Brut (wytrawna wersja Asti). I kosztują 35 zł a nie 170 zł.
Olala - Pon Paź 01, 2007 10:54 pm

To wszystko zalezy od gatunku szampana. trzeba dobrze wybrac lub dobrze trafic, cena czasem nic nie mowi. Znalazlam swietne wino musujace ktore jest lepsze niekiedy niz prawdziwy drogi szampan.
mam zamiar zrobic maly toast w USC (mamy tylko cywilny) tym wlasnie winem musujacym, ale mam to szczescie mieszkac poki co w kraju szapmanem oplywajacym (Francja) i tam sie wlasnie zaopatrze.
Natomiast na weselny toast bedzie prawdziwiutki szampanik z Szampanii, nie wyobrazam sobie toastu Dorato, tym bardziej ze bedzie paru gosci z Francji, wiec niejako jestem zobowiazana...
:mrgreen:

lmyszka - Wto Paź 02, 2007 8:31 am

Raz w życiu piłam "prawidzwego" szampana i nigdy więcej tego nie dało się wypić, drogi a nie dobry
Olala - Sro Paź 03, 2007 8:09 pm

Imyszko, przykro mi ze mialas takie doswiadczenie z szampanem... ale zapewniam cie, ze dobry szampan (co nie oznacza piorunsko drogiego) jest pitny i nie smakuje jak trucizna... :roll: :roll: moze po prostu zle trafilas...
lmyszka - Sro Paź 03, 2007 8:46 pm

może :) moja mama kupiła go tacie na urodziny ( które ma w Sylwestra ) kosztował 150 zł z 4 lata temu, był kwaśny, cierpki ... bleee, może tak trafiła :)
Olala - Sro Paź 03, 2007 9:28 pm

a moze trafila na zepsuty albo zapowietrzony, tak sie niestety zdarza... to co opisalas na to by wskazywalo, niestety to dopiero wiesz jak juz otworzysz butelke i sie napijesz. Tez tak mialam pare razy. Ale chyba gorsze od zepsutego szampana jest zepsute wino!!! Bleee! i to wcale nie prawda ze im starsze tym lepsze. niektore gatunki nie moga lezec wiecej niz 5 lat, to samo tyczy sie szampana. Dlatego ja na moje wesele przywoze z Fr. bezpieczniej. U nas za dlugo w sklepach lezy!!! (nic dziwnego, 150 lub wiecej za butelke!!!)
gosc - Czw Paź 04, 2007 9:26 pm

555 dokŁadnie ten - pychotka :razz:
kiri - Pią Paź 26, 2007 12:50 pm

Ile powinnam szykowac butelek szampana na ok 100 osob?
Jakiej firmy sa najlepsze?
Gdzie jest najtaniej?

555 - Sob Paź 27, 2007 12:24 am

podobno z jednej butelki malej mozna rozlac ok. 8 kieliszkow.. czyli powinnas szykowac ok. 13 butelek..
fiona83 - Sro Sie 13, 2008 11:29 pm
Temat postu: Re: Szampan??
gambi napisał/a:
jaki rodzaj szampana kupiłyście na pierwszy toast??


My kupiliśmy szampana (wino musujące) Baron de Bellac. Półwytrawny. Jedna butelka na 8 osób.

ava - Sob Wrz 20, 2008 1:50 pm

My najprawdopodobniej kupimy Dorato.
justinaa - Wto Paź 28, 2008 7:24 pm

nam właścicielka restauracji powiedziała, że jeden szampan starcza na 10 osób, więc na 100 gości kupiliśmy 5 butelek po 1,5 litra szampana Michael Angelo
izunia_82 - Pon Lis 03, 2008 3:00 pm

Justinaa nam właścicielka sali powiedziała dokładnie to samo co Tobie. Jeden szampan na 10 osób. Do tego kupiliśmy trzy bezalkoholowe dla dzieci. Miałyśmy ten sam szampan. :)
justinaa - Pon Lis 03, 2008 3:10 pm

hehe bo ten szampan jest smaczny :smile:
jak byliśmy z mężem raz u mnie w pracy z tortem po weselu, raz u niego, też pilśmy Michael Angelo

izunia_82 - Pon Lis 03, 2008 3:14 pm

Zgadzam się że jest smaczny. Jest taki słodziutki. Nam dwa zostały to w poniedziałek po weselu już był wypity. :D
justinaa - Pon Lis 03, 2008 3:20 pm

hehe no nam też został jeszcze jeden 1,5 litrowy :)
fastyna - Wto Lis 11, 2008 2:03 pm

nam też właściciele sali powiedzieli ze jeden szampan jest na 10 osób. W tym mamy mieć 4 butelki szampana czerwonego, żeby serce było :)
ppola - Czw Lis 27, 2008 9:14 pm

No to my sie dzis zaopatrzylismy w 6 butelek 1,5 MichaelAngelo ;) Wiem że wczesnie ale promocja była 8)
izunia_82 - Czw Lis 27, 2008 9:35 pm

pPola a ile zapłaciliście za jednego :?: :?: :?:
ppola - Czw Lis 27, 2008 9:55 pm

Butelka 1,5 litra za 99 koron czyli niecałe 15zł. Ostatnio jak w Makro patrzyłam były po 21 zł wiec wydało mi sie ze mozna skorzystac bo ciut taniej :)
malinka1984 - Sro Sty 21, 2009 6:48 pm

U nas też będzie Dorato, na 100 osób 10 butelek :) Nie wiem po ile bo tym tato się zajmował, ale już Dorato chłodzi się w piwnicy .
Dorotka847 - Sro Sty 21, 2009 7:16 pm

u nas był cin cin biały :D
dominiqsz - Pią Sty 23, 2009 5:21 pm

U nas było DOrato


Martuś i Jaruś - Pon Lut 02, 2009 8:44 am

Jaki szampan proponujecie na wesele??
Proszę także o ceny:)

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 10:22 am ]
My zdecydowaliśmy się na Dorato ponieważ znamy ten "szampan", aktualnie jest promocja w tesco i kosztuje 9,99 za 0,7 a dodatkowo jest 5 % rabatu na karton. Kupiliśmy 24 sztuki na 140-150 osób - ja chciałam 20 ale oczywiście tata chciał więcej by nie zabrakło a w małych butelkach dlatego bo chyba wygodniej będzie się lało.... cos mi się wydaje że dużo zostanie nam tego szampana ale cóż wypije się :)

Magdzik - Czw Cze 16, 2011 4:00 pm

Odświeżam temat. Jaki szampan na pierwszy toast polecacie?
wojtas82 - Pią Cze 17, 2011 10:32 am

inka999 napisał/a:
Ja miałam wliczone to w menu niestety nie był to szampan tylko nędzne wino musujące co prawda oszczędzono nam widoku nalewania i ukazywania butelek z rosyjskimi literkami ;-)
ale myślę sobie, że i tak dla większości gości weselnych nie ma różnicy co piją (tANIE wino musujące;-)) no chyba, że ktoś jest degustatorem szampanów więc pijąc "to" może doznać szoku ;-)

Niestety jesteśmy społeczeństwem właśnie takich tanich win musujących i rzeczywiście 99% gości nawet nie miałaby świadomości tego co piją. Koneserów jest niewielu a dobry prawdziwy szampan troszkę więcej musi kosztować, więc moim zdaniem nie warto rzucać się na takie wydatki. Z tego co się orientuje to ostatnio duże wzięcie mają wina Martini??

Dosia_Zosia - Pią Cze 17, 2011 4:33 pm

U mojej kuzynki był jakiś szampan włoski(kupiony we Włoszech) i było czuć wyraźną różnicę w smaku w porównaniu z winami musującymi, to był najlepszy szampan jakiego kiedykolwiek piłam ale niestety nie znam nazwy. Natomiast najlepszym wg mnie szampanem, dostępnym w naszych sklepach,jest Fiore.

turecik - Pią Cze 17, 2011 7:04 pm

A u nas będzie zwykły najtańszy szampan taki za 5 zł :) Oszczędność :!:
cammillka - Wto Paź 18, 2011 4:47 pm

U nas było DORATO. Kupiliśmy te większe butelki (1,7l czy jakoś tak).
Magdzik - Wto Paź 18, 2011 4:50 pm

AiD napisał/a:
Michael Angelo :D
kupowliśmy do USC ;) i do domku też
AgaNika - Wto Cze 12, 2012 6:22 pm

U nas teść wpadł na pomysł, żeby był
turecik napisał/a:
zwykły najtańszy szampan taki za 5 zł

Powiedziałam, że nie ma mowy - właśnie dlatego nigdy nie piję szampana na weselach bo najczęściej takie coś podają. Poza tym pani w hurtowni na pytanie o tego szampana, zapytała czy chcemy gości potruć?!...
Stanęło na moim - czyli na MichaelAngelo i było pysznie :smile:

ewa.krzys - Wto Cze 12, 2012 6:26 pm

AgaNika napisał/a:
MichaelAngelo

również zdecydowaliśmy się na tego szampana i myślę, że nie będziemy żałować :)

AgaNika - Wto Cze 12, 2012 7:06 pm

Ewcia - na pewno nie będziecie żałować :smile:
M4rcysi4 - Czw Sie 16, 2012 1:42 am

Na ostatnim weselu zasmakował mi szampan. Nie wiedziałam co piję. Zapytałam młodego i takim oto sposobem u nas będzie Dorato bianco :wink:
Nie wiem, czy wciąż obowiązuje ta promocja, bo kupowałam go chyba w piątek, albo czwartek.
Wtedy też w Kauflandzie butelka 0,75l Dorato bianco kosztowała 9,99zł!!

paulusss5 - Sro Cze 08, 2016 9:56 am

my też mieliśmy wliczony ale był dobry więc nie narzekałam
justynkakowalsk - Czw Lip 07, 2016 9:13 pm

my też mieliśmy wliczone
KasiaStel - Pią Sty 20, 2017 5:43 pm

Dorato bianco - polecam :) pyszotka :winko: :winko: :winko:
Staviori - Pią Gru 15, 2017 10:45 am

Jeżeli ktoś szuka dobrego, a przy tym taniego szampana to polecam taki rosyjski, jest praktycznie w każdym sklepie, niestety nie pamiętam nazwy. Ale naprawdę godny polecenia.

usunięto podpis z reklamą. Dorotka_

Kiwik4 - Wto Sty 02, 2018 2:28 pm

Pennie wytrawny tylko zalezy jakich mamy gosci...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group