Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Truskawka w szampanie

AiD - Czw Gru 15, 2005 12:46 pm
Temat postu: Truskawka w szampanie
a co sadzicie o czymś takim...

mozna by w kazdy kieliszek wlazyc truskawke :) bylby nie tylke sliczny efekt dekoracyjny ale i smak :D mniam ... tylko to raczej dla czerwcowych panien mlodych :)

mozna tez truskawke nabić na kieliszek... ale to juz nie ten smak :)

szczako - Czw Gru 15, 2005 12:56 pm

pomysl ciekawy.
fajna sorawa.
tylko, zeby nie powpadaly do srodka :)

Alma_ - Czw Gru 15, 2005 1:36 pm

Ja myślałam właśnie o wrzuceniu truskaweczki do środka - i chyba tak zrobimy, ślub w czerwcu, więc przeszkód nie widzę :D
szczako - Czw Gru 15, 2005 1:40 pm

Alma_ napisał/a:
Ja myślałam właśnie o wrzuceniu truskaweczki do środka - i chyba tak zrobimy, ślub w czerwcu, więc przeszkód nie widzę :D


czyli jak sie przechyli kieliszek i wypije szampana, to zostaje truskawka ... ?

ja mysle, ze za bardzo bym sie skupiala na tym, zeby mi ta truskawka wczesniej do gardla nie wpadla. :D

ale pewnie to jakies moje niesluszne wyobrazenia o truskawkowym zagrozeniu.

Alma_ - Czw Gru 15, 2005 1:49 pm

Przechylasz i łykasz szampana z truskaweczką, trzeba tylko uważać, żeby się nie zakrztusić ;)
Kot - Czw Gru 15, 2005 2:36 pm

Alma_ sprawdź najpierw czy nikt z gości nie ma uczulenia na truskawki :wink:
Alma_ - Czw Gru 15, 2005 2:40 pm

Kot, myśląc w ten sposób musiałabym dowiedzieć się, na co w ogóle uczulony jest kazdy z gości :roll: Chyba są na tyle świadomi, że jak zobaczą truskawkę w szmpanie to zorientują się - i zastanowią czy są czy nie są uczuleni ;) A jak będą to się im naleje samego szmpana i z głowy :)
Kot - Czw Gru 15, 2005 2:58 pm

Alma_ ale toast szampanem, zwykle rozpoczynający uroczystość weselną, jest toastem zbiorowym, w którym uczestniczą wszyscy i dlatego ja bym ostrożnie pochodziła do takich wynalasków. Oczywiście w trose o wygodę i dobre samompoczucie moich gości. Bo później to już jedzenie stoi na stołach i wtedy każdy sam sobie wybiera czego i w jakich ilościach zamierza skosztować i nie sięga po rzeczy dla siebie szkodliwe.
AiD - Czw Gru 15, 2005 3:11 pm

mi sie ten pomysł podoba :) wiadomo mam kilka zastrzzeni... bo np. moze byc to niezbyt wygodne podczes picie szampana moze sie truskaweczka warlac w kielisku albo nie daj boze wyskoczyc ;)
na szczescie ja mam problem rozwiazany bo pod koniec wrzesnia nie ma naszych truskawek :D jakbym byla czerwcoweczka to bym sie chyba pokusila :)

Kati - Czw Gru 15, 2005 4:26 pm

Ładnie to wygląda :graba:
Marti - Czw Gru 15, 2005 7:13 pm

Ja miałam ślub w lipcu i akurat skończyły się te najfajniejsze truskawki. Miałam więc w kieliszkach maliny, a goście byli zachwyceni.
Żaneta - Czw Gru 15, 2005 7:35 pm

Myślę,że z tymi truskawkami to jeszcze moglaby być niezla zabawa,ale i dla niektórych zabawa :wink: .

To wyjmowanie truskawki z wąskiego kieliszka :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

Alma_ - Czw Gru 15, 2005 8:49 pm

Hmm, maliny podobają mi się chyba nawet bardziej (no i są mniejsze, więc łątwiej je wyjąć) :D
Żaneta - Czw Gru 15, 2005 9:40 pm

Alma_ napisał/a:
Hmm, maliny podobają mi się chyba nawet bardziej (no i są mniejsze, więc łątwiej je wyjąć) :D


Niby tak,ale latwiej też mogą wpaść w gardlo razem z szampanem :wink:

Alma_ - Czw Gru 15, 2005 10:46 pm

Oj, dziewczyny, dość już tego czarnowidztwa :roll:

Wierzę, że moi goście będą w stanie wypiś szampana z kieliszka z truskawką / maliną nie ksztusząc się przy tym ;)

AiD - Czw Gru 15, 2005 11:21 pm

Alma_ masz racje :D trzeba byc dobrej mysli :D

jedna trzeba przyznać... bardzo smakowicie to wygląda :D




słonko - Nie Cze 03, 2007 8:47 pm

ja mam pomysł troszkę inny, ale jeszcze słodszy :razz: Na stoliku obok kieliszków z szampanem będą stały miseczki: jedne z truskawkami, a drugie z bitą śmietaną. Kto będzie miał ochotę zanurzy truskawę w śmietanie, popije szampanem...prawdziwie po burżujsku :wink:
Katarzyna. - Nie Cze 10, 2007 7:27 pm

Myślę, że to dobry pomysł. A wiecie, że chyba sobie pójdę do sklepu po małego szampana i po truskawki ;)
aggna - Czw Cze 14, 2007 2:33 pm

U mojego brata byly truskaweczki w szampanie:)
dominiqsz - Pią Cze 15, 2007 3:56 pm

moim zdaniem to zwykła przesada, ale ja sie komus podoba... to czemu nie!
kochecka - Pią Cze 15, 2007 8:20 pm

jestem podobnego zdania jak dominiqsz
!gosia! - Sob Cze 23, 2007 12:01 am

Sam pomysl wydaje sie fajny ale mi juz by sie chyba nie chcialo z tym bawic.
555 - Pią Wrz 14, 2007 3:47 pm

Gosia, przeciez tym sie zajmuje obsluga w lokalu, w ktorym robisz wesele..
mnie sie tez ostatnio ten pomysl coraz bardziej podoba, tylko nie wiem, jak bedzie z truskawkami za miesiac..

!gosia! - Czw Wrz 20, 2007 5:23 pm

Wiem wiem 555. Mialam na mysli to, ze to kolejna rzecz to zalatwienia/ustalenia. Ja nie mam jeszcze nawet wyznaczonej daty a juz czuje sie znuzona wirtualnym planowaniem mojego slubu i wesela. Mam nadzieje, ze w realu odzyskam energie i checi :)
tofee - Sob Mar 22, 2008 8:31 pm

Moim zdaniem truskawki na tacach obok kieliszków to bardzo fajny pomysł. Każdy kto będzie chciał sobie skosztować truskawkę w takcie toastu z szampanem będzie miał okazję ... :D kolejny pomysł dodany listy DZI?KI !!
IGRASZKA - Sro Kwi 30, 2008 2:13 pm

szampana można podawać w srodku z maliną.
truskawki lepiej ułozyć świeże obok i do zagryzania naszykowac...

mona83 - Czw Maj 08, 2008 7:26 pm

Moim zdaniem super pomysł,tylko jaj mam wesele w październiku i z truskawkami kiepsko ale maliny chyba znajdę. Następny pomysł do listy:) Dzięki
mrowcia - Czw Maj 15, 2008 12:44 pm
Temat postu: :):)
ja miałam takowy pomysł zrealizowany na swoich imieninach, gdy oznajmiliśmy rodzince nasze zaręczyny i powiem Wam, że każdemu pomysl sie podobał...i nawet prosili o dokladke truskaweczek:) wrzycalam takie cwiarteczki wtedy lepiej przechodziły smakiem szampanka... a jeszcze w połączeniu z dobrym szampanem (zdecydowanie polecam Martini Asti- chociaz na wesele za drogi:( )po prostu miodzio:)
marta_s3 - Czw Maj 15, 2008 2:45 pm

A u nas będzie szampan podany z maliną. Nigdy nie piłam szmapana z malinami ale myślę, że będzie smaczny.
Niebieskooka - Wto Cze 17, 2008 7:47 pm

Truskawka w szampanie jak najbardziej, już bardzo dawno temu się z tym spotkalam i uwazam to za super sprawe, i smak i wyglad super. :cool:
doni_iza - Sro Cze 18, 2008 10:50 am

Dla mnie to tez super pomysł, ostatnio na urodzinach koleżanki tak właśnie się raczyłyśmy i było przepysznie :razz: . Na weselu też chce tak podać szampana.
suzarek - Czw Lip 24, 2008 12:29 pm

A u mnie dla odmiany zamiast truskawek czy malin w kieliszkach z szampanem będzie winogrono ;) - owoc dostępny przez cały rok. Zresztą myślę, że goście są na tyle świadomi rozmiarów truskawki czy winogrona, że nikt się nie zaksztusi (chyba trzeba być kretynem żeby te owoce łykać w całości :? )
słonko - Czw Lip 24, 2008 1:39 pm

U nas były truskawki w szampanie - jest tylko jeden szkopuł. Do kieliszka wkłada się truskawkę z szypułką i po wypiciu szampana trzeba albo zjeść całą albo wyjąć z buzi szypułkę - niezbyt eleganckie zwłaszcza w przypadku Młodej Pary, która wszyscy obserwują, a kamera rejestruje wszystko :kwasny: Ja dyskretnie swoją wyjęłam z buzi, a mój małż zjadł wszystko :]
Audiolka - Czw Lip 24, 2008 1:50 pm

ja sie zastanawiam nad truskawkami ,a wisienkami deserowymi ;)
owieczka_foto - Sob Lip 26, 2008 5:49 pm

Miałam ochotę na maliny w szampanie, ale skończyło się na truskawkach i było bardzo dobrze.
izka80 - Sro Wrz 17, 2008 1:05 pm

Z malinek mogły zrobic sie niezły shake :smile:
ppola - Czw Wrz 18, 2008 2:45 pm

pomysl truskawki bardzo mi sie podoba :) my mamy miec w czerwcu to truskawki tanie wiec trzeba ten pomysl przemyslec :)
Magdzik - Nie Wrz 26, 2010 6:24 pm

Muszę z ciekawości kupić kiedyś do domku szampan i spróbować z truskawkami i malinami.Narobiłyście mi chęci.Zobaczę jak to będzie wyglądało i smakowało.Ale nie przemawia do mnie ta szypułka zanurzona w kieliszku :x
Ewelina caterin - Sro Wrz 29, 2010 8:35 pm

Zamiast truskawek czy malin można użyć wisienek koktajlowych, są w różnych kolorach i też fajnie wygląda :D
Magdzik - Sro Wrz 29, 2010 8:58 pm

A np czereśnia by też mogła fajnie wyglądać ale ciekawe czy by nie zrobiła się brzydka po wrzuceniu do szampana :roll:
Malena - Czw Wrz 30, 2010 4:29 pm

uwielbiam smak szampana w połączeniu z truskawkami i malinami - bardzo fajne urozmaicenie toastu.
sloneczkoo - Pią Paź 01, 2010 12:19 am

Ja mam wesele w czerwcu... może się skuszę na toast z truskawką :D jednak wcześniej zapytam Panią z sali co ona o tym sądzi i jak to się sprawdza :)
anuszkaa - Pią Paź 01, 2010 8:55 am

Ja wolałabym w szampanie malinki, są trochę mniejsze niż truskawki i łatwiej gościom "wejdą" do buzi ;)
gosista - Pią Paź 01, 2010 9:34 am

No i w malinkach nie trzeba się martwić szypułkami. Też chyba o tym pomyślimy bo wesele w sierpniu, więc chyba już powinny być :)
aggar - Pią Paź 01, 2010 11:05 am

My mieliśmy malinki w szampanie; po jednej w każdym kieliszku. Były pycha, polecam wszystkim :)
Adamuso - Sob Paź 02, 2010 10:14 am

Musze przyznać że pomysł ciekawy i dość niespotykany na weselach :)
Dosia_Zosia - Pią Wrz 02, 2011 11:46 pm

Na ostatnim weselu,na którym byłam szampan był z wisienką koktajlową na dnie kieliszka, bardzo fajnie to wyglądało :)
ewa.krzys - Wto Wrz 06, 2011 12:05 pm

Fajny pomysł, na pewno wygląda to elegancko i niespotykanie :) Chętnie "zastosuję" to u siebie.
Malena - Pią Paź 07, 2011 12:59 pm

U nas były truskawki, wyglądało to tak:



bardzo wygodna forma, bo truskawka nie pływa i łatwo ją zjeść, a przy tym efektownie wygląda.

Magdzik - Pią Paź 07, 2011 1:00 pm

Malena napisał/a:
a przy tym efektownie wygląda.

Oj tak świetnie to wygląda :)

crazyB - Wto Paź 11, 2011 12:18 pm

super! :) też podkradnę ten pomysl ;)
fuente - Sro Paź 12, 2011 3:27 pm

Pomysł genialny. Ja szampana piję tylko z truskawkami... smak takiej nasączonej szampanem truskawki jest wręcz nie do opisania... a i efekt dekoracyjny rzeczywiście robi wrażenie :)
Dosia_Zosia - Czw Paź 13, 2011 5:22 pm

a tu szampan z maliną :)

motylek666 - Czw Paź 13, 2011 8:52 pm

my mieliśmy malinki w szampanach - goście byli zaskoczeni i bardzo im się ten pomysł podobał
mieliśmy białe i różowe wino musujące - jeżeli miałabym użyć prawdziwego szampana to uznałabym to za profanację ale myślę że do win musujących to fajny pomysł
koleżanka miała kuleczki z arbuza





gabi.kus - Pon Lis 28, 2011 5:35 pm

Na moim weselu zatrudnieni barmani wymyślili żeby do szampana wrzucić kuleczki granata- świetny pomysł (tak jak ich reszta pomysłów) ;)
paulinkaaMU - Pią Lut 24, 2012 10:58 pm

u nas szampan z truskawką prezentował sie tak: (na dnie winogrono)

Gahanova - Sob Lut 25, 2012 3:06 pm

Podoba mi sie pomysl malin. Chyba bede musiala to skonsultowac z obsluga. :)
AgaNika - Nie Lut 26, 2012 11:02 pm

Będąc ostatnio na weselu w Casa de Fiori, szampan był podany dokładnie tak jak na zdjęciu, które wstawiła paulinkaaMU. Wyglądało ślicznie i też pomyślałam, że tak zrobię na naszym weselu. Jako, że uwielbiam winogrona, oczywiście je zjadłam. Odstawiając kieliszek, z ciekawości zwróciłam uwagę czy pozostali goście też to zrobili i okazało się, że winogronka zostały we wszystkich kieliszkach prócz mojego :smile: Więc stwierdziłam, ze pozostanę przy wersji z samą truskawką...
MadMar - Czw Mar 08, 2012 7:34 pm

cudnie wygląda truskawka z szampanem!
Zastanawiam się czy też czegoś takiego u nas nie zrobić, tylko zastanawia mnie skąd wziąć truskawki na koniec sierpnia?

Gahanova - Czw Mar 08, 2012 8:46 pm

Ja juz po konsultacji, beda maliny, okazalo sie, ze oni nawet polecaja je zamiast truskawek. Wiec zalatwione. :P
paulinkaaMU - Czw Mar 08, 2012 9:31 pm

MadMar napisał/a:
Zastanawiam się czy też czegoś takiego u nas nie zrobić, tylko zastanawia mnie skąd wziąć truskawki na koniec sierpnia?


MadMar, u nas były 1 października :wink:

MadMar - Czw Mar 08, 2012 10:14 pm

paulinkaaMU, ale Wam chyba sala takie cudeńko oferowała? Więc pewnie to oni się o to martwili, a na naszej sali niestety nie ma takiej opcji w standardzie.
Chociaż może jakby podpytać Właściciela to moze wiedziałby gdzie szukać:D

kajusiaja - Wto Mar 13, 2012 11:56 am

Świetny pomysł, jeśli sala tego nie oferuje można samemu zorganizować, truskawki już teraz można kupić w sklepach typu Makro czy Selgros ale najlepiej umówić się z jakimś sprzedawcą na Zjazdowej, który przywiezie odpowiednią ilość truskawek nawet w październiku
Korina - Wto Kwi 24, 2012 4:11 pm

Pomysł jest rewelacyjny.
Myślę, że porządny właściciel sali, powinien spełnić taką zachciankę młodej pary.:)
U mnie na pewno coś w tym kieliszku będzie. Truskawka jest jakby najbardziej popularna, ale malina albo kuleczki arbuza tez brzmią ciekawie:)

AgaNika - Wto Cze 12, 2012 5:24 pm

U nas stanęło w końcu na czerwonej czereśni koktajlowej - propozycja właścicielki sali. Goście później mówili, że szampan był pyszny a czereśnia jeszcze bardziej. Według mnie super to wyglądało, tym bardziej, że zaskoczył mnie kształt kieliszków. Niestety zdjęcie kiepskie, ale wszystkie wiemy o co chodzi :wink:
agacionek - Sro Cze 13, 2012 5:48 pm

Rewelacja, u Nas też będzie jakiś owoc, w zależności co w danym momencie będzie :)
cotumka - Czw Cze 14, 2012 1:19 pm

a może z kwiatem hibiskusa? :smile:

M4rcysi4 - Czw Cze 14, 2012 11:36 pm

Ciekawe acz za droga "impreza" jak dla mnie. Znalazłam słoik 11 kwiatów za 60 zł.
cotumka - Pią Cze 15, 2012 1:48 pm

M4rcysi4, no to prawda, koszt jest dość sporawy. Dla mnie też za wysoki niestety :(
Zuza12345 - Sob Cze 16, 2012 2:40 pm

cotumka, wygloda to super.. ciekawe jak smakuje..

u nam tez maja byc truskawki bądź jakis inny owoc.. ale...tak jak miała Malena.. nie wrzucone do srodka, kolega mi opowiadal ze jego sis na swoim slubie miala wszucone.. i sie meczyła z wypiciem a pozniej wyciagnieciem owocu, a młody sie zaksztusil, bo prawie na raz wypil.. także lepiej nie ryzykować :)

mimeczka - Nie Cze 17, 2012 9:05 am

Co do hibiskusa to popytajcie wśród znajomych czy ktoś przypadkiem nie wybiera się do Egiptu, my w zeszłym roku kupiliśmy sporą torbę za dolara:)
Sisska - Czw Gru 05, 2013 11:45 am

widzialam na zdjeciach i juz wiem, ze musze ten pomysl zapisac na swojej liscie "must have" :lol:
MadMar - Czw Gru 05, 2013 1:07 pm

Cytat:

cudnie wygląda truskawka z szampanem!
Zastanawiam się czy też czegoś takiego u nas nie zrobić, tylko zastanawia mnie skąd wziąć truskawki na koniec sierpnia?

Już ponad rok po weselu,ale napisze- zdecydowaliśmy się na maliny w szampanie.

agacionek - Czw Gru 05, 2013 9:34 pm

U nas były wiśnie :)
Dorotka_ - Sob Gru 07, 2013 4:40 pm

byłam na weselu gdzie były borówki - pyzne połączenie :)
Iwonicze - Sob Gru 28, 2013 3:39 pm

ja widzialam mrozone truskawki ale niestety w komplecie ze slodkim igrestoje
Terry - Sob Gru 28, 2013 7:23 pm

Nie cierpię mrożonych. Jak się rozmrozi, to kapeć zostaje.
lena222 - Sob Gru 28, 2013 9:31 pm

fajny pomysl
KaMika - Nie Sty 05, 2014 1:53 pm

jakiś owoc na pewno wpadnie ;) bo bardzo mi się to podoba :)
M4rcysi4 - Nie Sty 05, 2014 3:39 pm

U nas w kieliszkach pływały malinki ;)
malagaa - Wto Maj 17, 2016 7:22 pm

super opcja !
Julia_ja - Sro Maj 18, 2016 10:51 am

U nas były truskaweczki :-) PYCHA! ;-)
majkamajka - Nie Cze 26, 2016 12:31 pm

ta truskawka w szampanie zawsze dodaje uroku

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group