Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dom - Ubezpieczenie mieszkania

Kot - Czw Sty 05, 2006 10:29 am
Temat postu: Ubezpieczenie mieszkania
Spotykamy się dziś z agentem ubezpieczeniowym CU w sprawie ubezpieczenia naszego mieszkanka. No właśnie proszę o pomoc i wskazówki bo powiem szczerze nie mam zbyt dużego rozeznania w temacie. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze opcji ubezpieczeniowych. Co jest ważne a co można pominąć.
Mika - Czw Sty 05, 2006 12:20 pm

http://www.mbank.com.pl/o...porownanie.html
http://www.dziennik.krako...wodniki/054.pdf
Mam nadzieję, że choć trochę te informacje Ci Kotku pomogą. Za pierwszym razem przedstawiono mi różne oferty ponieważ umówiona byłam z brokerem i ostatecznie wybrałam hestię, to już było tak dawno, że już nie pamiętam na co zwracał mi uwagę:|[/i]

Kot - Pią Sty 06, 2006 10:57 am

Mika dziękuję za pomoc :D
Mika - Pią Sty 06, 2006 12:35 pm

fajnie, że mogłam pomóc :D
Alma_ - Wto Cze 20, 2006 7:12 pm

Właśnie wyszedł ode mnie agent ubezpieczeniowy :)
Przy kredycie ubezpieczenie to konieczność, wybraliśmy (po najmniejszej linii oporu - z polecenia banku) Generali.

Ale chyba zdecyduję się na ubezpieczenie również innych mieszkań ;) bo koszt niewielki, a jakoś bezpieczniej się człowiek czuje 8)

Pusiak - Sro Cze 21, 2006 8:28 am

My ubezpieczyliśmy Nasze mieszknko w Hestii :) Tak sie składa, że pan który robił Nam elektryke jest agentem tej firmy :) no i znajomym rodziców Mefiu :)
Mika - Sro Cze 21, 2006 11:12 am

My też ubezpieczyliśmy w hestii :)
*Motylek* - Wto Lip 22, 2008 10:05 am

Hestia ma o tyle dobrze, że w razie potrzeby wypłacają całą kwotę odszkodowania, ale za to jest droższa. Myślę jednak, że i tak warto zainwestować.
klara76 - Sob Gru 27, 2008 11:24 am

Dziewczyny, potrzebuję ubezpieczyć mieszkanie - możecie polecić jakiegoś dobrego ubezpieczyciela
gosc - Sob Gru 27, 2008 5:29 pm

ja podłączam się pod pytanie klary bo chyba mamy podobny problem :roll:
kryszka - Sob Gru 27, 2008 9:00 pm

Sprawdźcie ofertę mBanku - można sobie dopasować ofertę do swoich potrzeb i płacić miesięcznie.
Mi wyszło ok. 26 czy 30 zł miesięcznie - ubezpieczenie mieszkania na kwotę rynkowej wartości mieszkania, rowery w piwnicy, gotówka w mieszkaniu, kradzież, demolka itp. szkody, a i jeszcze OC w życiu prywatnym.

gosc - Nie Gru 28, 2008 2:20 pm

skorzystałam z rady kryszki i weszłam na stronę mBanku żeby się zapoznać z ofertą i wyliczyć składkę :!: Próbuję, próbuję i nic - cały czas odsyła mnie do formularza logowania dla klientów banku. Wreszcie znalazłam informację:
"Jeśli nie jesteś jeszcze Klientem mBanku, załóż bezpłatne eKONTO.
Po aktywowaniu dostępu do konta będziesz mieć możliwość skorzystania z szerokiej oferty ubezpieczeniowej mBanku."
:?
Tylko że ja nie mam ochoty zakładać nowego konta bankowego. Wogóle chciałabym ograniczyć moje kontakty z jakimikolwiek instytucjami bankowymi i finansowymi. A tu proszę - każda sposobność ściągnięcia nowego klienta jest dobra :zly:
Z tego ubezpieczenia raczej nie skorzystam.
A tak wogóle ten produkt ubezpieczeniowy powstał przy współpracy z Generali a ja nie mam z nimi najlepszych wspomnień. Ubezpieczyć - proszę bardzo, ale w przypadku jakiejkolwiek szkody trzeba się mocno natrudzić żeby wyciągnąć od nich pieniądze.

kryszka - Nie Gru 28, 2008 10:17 pm

Tak to już jest z bankami. Wiem, że PKO też ma jakieś bardzo korzystne cenowo ubezpieczenie, ale oczywiście też dla klientów lub pracowników banku, więc nie dla mnie z kolei. :lol:
baila - Wto Paź 23, 2012 7:30 pm

Moje Drogie odświeżam temat. Póki co mamy ubezpieczone mieszkanie w kredycie jako zabezpieczenie dla banku, ale niedługo się wprowadzimy i chciałabym ubezpieczyć dodatkowo mieszkanie na wypadek kradzieży, pożaru, zalania etc. jako zabezpieczenie dla nas. Czy macie jakiegoś sprawdzonego ubezpieczyciela godnego polecenia? Czy może skorzystałyście z tego samego ubezpieczyciela co w kredycie z tym, że rozszerzyliście to ubezpieczenie jako zabezpieczenie dla siebie a nie tylko dla banku?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

klara76 - Wto Paź 23, 2012 7:32 pm

ja mam ubezpieczone mieszkanie w PZU
baila - Wto Paź 23, 2012 7:36 pm

Acha i jeżeli macie jakiegoś sprawdzonego rzetelnego agenta, z którym współpracujecie i który przyjedzie do domu przedstawić ofertę, to proszę o namiar na priv.
kariczeq - Wto Paź 23, 2012 9:22 pm

My do banku mamy allianz a ruchomości ,mamy w generali domownik, ale muszę to w końcu ujednolicić
Karola5 - Sro Paź 24, 2012 4:04 pm

baila, zorientujcie się, bo czasem fajne są oferty wiązane np ubezpieczenie samochodu i domu.
Ubezpieczenie do kredytu, które oferowane jest wraz z kredytem jest najczęściej niekorzystne, więc lepiej rozejrzeć się za inną ofertą. Jedyny minus jest taki, że trzeba co roku wysyłać do Banku potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia na kolejny rok (ja wysyłam mailem skan).

misiao1983 - Sob Lis 17, 2012 1:11 pm

Jakby ktoś szukał to ja mogę polecić sprawdzonego agenta ubezpieczeniowego.
Sajgonka - Sob Lut 23, 2013 6:04 pm

Jak pytam znajomych to polecają różnych ubezpieczycieli, ja sobie tutaj sprawdziłam
Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_

slubzcharakterem - Pią Lis 08, 2013 12:42 am

Z doświadczenia wiem, że Hestia raczej nie robi kłopotów z wypłatą po szkodzie a cenowo też nieźle wychodzi.
Jeśli nie ma kredytu i nie trzeba ubezpieczać murów to ciekawy pakiet oferuje też TUW - OC i NNW samochodu +ruchomości domowe+OC prywatne

Paolina - Wto Lut 11, 2014 11:19 pm

Czy ktoś ubezpieczał mieszkanie w Benefii?
Aldonka - Czw Cze 18, 2015 8:58 am

Warto jest sobie poczytać opinie na temat danych towarzystw ubezpieczeniowych w sieci. Z drugiej strony proponuję na 100% się tym nie sugerować bo wiadomo,że im większe towarzystwo ubezpieczeń tym więcej osób ubezpiecza i więcej będzie negatywnych opinii. Ci,którzy są zadowoleni raczej opinii w sieci nie piszą ;)
Polecam zostawić kontakt do doradcy internetowego:
Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_

Powinien porównać dla Was poszczególne ubezpieczenia i dobrać odpowiednie dla Waszych potrzeb. Taki doradca ma zwykle wynegocjowane o wiele lepsze ceny na ubezpieczenia.

mirka77 - Sro Lis 25, 2015 12:46 am

Mi najlepiej wyszło w compensie. Ubezpieczaliśmy latem, ale nie sądzę żeby ceny jakoś się zmieniły. Maja szeroki zakres ubezpieczenia, a to było dla nas najważniejsze. Nie ma sensu interesować się wybiórczymi ofertami.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group