Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub konkordatowy - Łagiewniki

kryszka - Pią Lut 13, 2004 2:33 am
Temat postu: Łagiewniki
My będziemy mieli ślub w Łagiewnikach. Dekoracja polega tam na ustawieniu wysokich wazonów ze sztucznymi białymi różami (wyglądają jak prawdziwe). Są one ustawione dość rzadko, więc może na pozostałych ławkach doczepię kokardki z tiulu.
I chcę zrobić też materiałowe okrycia na krzesła dla młodych, bo są takie zwykłe tapicerowane. Ale nad tym jeszcze pomyślę. :D
Co do cen, to jeszcze nie wiem, bo się nie pytałam.

just_Kate - Pon Maj 24, 2004 11:14 am

filmowiec napisał/a:
lagiewniki sa dosc popularne i podbno bezproblemowe


tia... i dosyć oblegane, i dosyć daleko :wink:

Kati - Pon Maj 24, 2004 2:28 pm

Z północnej części Łodzi no i ze Zgierza to wcale nie jest aż tak daleko... :wink: Ale z Retkini to faktycznie...
Agata - Pon Maj 24, 2004 6:23 pm

Ja właśnie jestem w trakcie poszukiwania kościółka, i co do Łagiewnik, to że są oblegane, to mało powiedziane. W styczniu chciałam zarezerować termin na wrzesień i była wolna tylko godzina 14 albo 20!! Jedna za wcześnie, druga za późno. Łagiewniki to taka fabryka ślubów...
kryszka - Wto Maj 25, 2004 2:05 am

Napiszę to któryś już raz - w Łagiewnikach wcale nie jest łatwo, bo sama tam biorę ślub i wiem co mówię! Straszni służbiści (przynajmniej na razie)...

A jeśli chodzi o terminy to nie dziwcie się że trudno o wolną godzinę, skoro śluby udzielają tylko o pełnych godzinach i po całej Łodzi rozeszła się fama jak to tam łatwo... :roll:

filmowiec - Wto Maj 25, 2004 10:05 am

tam ksieza steruja ruchem taki maja ruch:)
opium - Sro Paź 06, 2004 3:22 pm

Witajcie,
A ja ślubuję w Kościółku w Łagiewnikach.
Jeśmy zapisani na 17, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to będzie z mszą czy nie?
hmmm...

kryszka - Czw Paź 07, 2004 1:29 am

opium napisał/a:
Jeśmy zapisani na 17, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to będzie z mszą czy nie?
hmmm...

Wszystko zależy od tego jak Wy chcecie. My już przy rezerwacji terminu zaznaczyliśmy że chcemy bez mszy (ślub też o 17).
Z jednym wyjątkiem - ślub o 18 jest z mszą, bo jest wtedy normalne sobotnie nabożeństwo.

Viola - Sob Mar 19, 2005 1:39 pm

My wybraliśmy Łagiewniki, czyli Kościół ?w. Antoniego Padewskiego, i to wcale nie dlatego że "tam jest łatwo", ale to od zawszze było nasze wymarzone miejsce na ślub i tyle. Po prostu uwielbiam klimat Łagiewnik :D
Jeśli chodzi o cenę to właśnie dziś jedziemy podpisać protokół i będziemy walczyć o niskie opłaty :twisted: Wieczorem zam relację :)

inka999 - Wto Wrz 20, 2005 3:12 pm

Ja serdecznie polecam klasztor ojców Franciszkanów w Łagiewnikach. Jeśli ktoś dodatkowo trafi że ślub mu bedzie celebrowała ojciec Piętka to z pewnością jego goście weseli na długo zapamiętają jego kazanie........są piękne i .....krótkie ;-)
szczako - Czw Sty 12, 2006 10:13 am

dane adresowe:
Łódź, ul. Okólna 185, tel. (0-42) 659-02-02

dane adresowe kancelarii:
Parafia rzym.-katolicka sw. Antoniego
91-520 Lodz-Lagiewniki
ul. Okolna 185
tel. 659 02 02

nie pamietam dokladnie godzin otwarcia, ale Ojciec Marian (z ktorym my wszytsko omawialismy) jest tam we wtorki i czwartki w godzinach 10-12 i 16-18.

za ceremonie, organiste i przystrojenie kosciola zaplacimy 600 zl. warto miec przy sobie zaliczke, kiedy dokonuje sie rezerwacji terminu.

jezeli chodzi o wystroj kosciola, to dominuje kolor bialy. przy lawach stoja biale, ok. metrowe wazony, a w nich biale kwiaty. postaram sie niedlugo jakies zdjecie wkleic.

gosiaczek - Czw Sty 12, 2006 11:09 am

szczako napisał/a:
jezeli chodzi o wystroj kosciola, to dominuje kolor bialy. przy lawach stoja biale, ok. metrowe wazony, a w nich biale kwiaty. postaram sie niedlugo jakies zdjecie wkleic.


Dodatkowa informacja - kwiaty są sztuczne i nie ma możliwości załatwienia własnej dekoracji.

kryszka - Czw Sty 12, 2006 11:44 am

Ale te sztuczne wyglądają bardzo ładnie. :) Musiałam pomacać żeby się przekonać czy sztuczne czy prawdziwe. :30:

U mnie to wyglądało tak:

szczako - Czw Sty 12, 2006 1:26 pm

bylam tam na slubie w czerwcu i wygladaly tak samo, wiec nic sie nie zmienilo.
nie bede juz cudowac w takim razie z moja fotka :)

imbrulka - Pon Maj 29, 2006 10:18 pm

Drogie Forumki! A szczegolnie te, ktore maja w tym roku slub w Lagiewnikach! Wlasnie dzisiaj dowiedzialam sie, ze w kosciele trwa remont oltarza glownego! Podobno potrwa rok! Nie powiem, troche sie zezloscilam, ze nikt nas nie uprzedzil... z wiadomego powodu... pewnie duza czesc narzeczonych wybralaby inny kosciol... chodzi mi po glowie slub na zewnatrz, pod golym niebem, akurat w Lagiewnikach sa ku temu dobre warunki, lawki na zewnatrz itd... ale czy to najlepszy pomysl?
fiona83 - Pon Maj 29, 2006 10:20 pm

Jeśli to prawda co piszesz to rzeczywiście można się mocno zdenerwować :evil:
A jeśli chodzi o ślub na zewnątrz to może być rzeczywiście cudowny O ILE dopisze pogoda :?

kryszka - Pon Maj 29, 2006 10:30 pm

No zależy na czym ten remont polega. ;) Ja dopiero na zdjęciach po swoim ślubie dojrzałam niebieską płachtę budowlaną na pół kościoła. :lol: Też nikt nas nie uprzedził, że trwa remont, a ja to później miałam gdzieś, choć jakbym się dowiedziała przed ślubem to bym pewnie była zrozpaczona. :roll:

Co do ślubu na zewnątrz - moje marzenie, bo sceneria tam jest śliczna. Tyle że to podobno wcale nie tak łatwo załatwić.

Nie macie wyjścia jak najpierw pojechać i zobaczyć co z tym remontem i pogadać.

szczako - Wto Maj 30, 2006 9:46 am

no tak. kryszka ma racje. remonty remontom nie rowne.
mysle, ze dopoki slubu nie przerwie ogorzaly pan z mlotem pneumatycznym, to jestem w stanie to zniesc.
wybieram sie do kancelarii z papierami na poczatku lipca, to sobie o wszystkim z Ojcem pogadam ;)

imbrulka - Wto Maj 30, 2006 11:27 am

To prawda dziewczyny, ze remont remontowi nierowny. Ja jeszcze nie wiedzialam na wlasne oczy jak to wszystko tam wyglada... bede w czwartek w kancelarii z moja siostra podpisywac dokumenty (jestem jej swiadkiem). Jej slub juz w te sobote...
Pogadam z ksiedzem nt tego slubu na zewnatrz, tez slyszalam, ze niechetni sa na takie rozwiazanie... w zasadzie to jeszcze nie zlozylismy tam dokumentow wiec wszystko mozna niby zmienic. Z drugiej strony zawsze chcialam miec slub w Lagiewnikach, moze nie bedzie tak zle...? W kazdym razie zdam relacje po czwartkowej wizycie.

[ Dodano: Czw Cze 01, 2006 7:58 pm ]
Bylam dzisiaj w Lagiewnikach i nieco sie uspokoilam. Remont oltarza glownego faktycznie trwa, ale panowie z mlotami bynajmniej nie lataja :D
Caly oltarz glowny jest zasloniety wielka biala zaslona - nie wyglada to jednak najgorzej.
Funkcje tego glownego oltarza pelni mniejszy oltarz po lewej stronie. Czesc lawek (tych z poczatku, blizej oltarza) jest przestawiona i stoi teraz naprzeciwko tego "nowego" oltarza.
Ufff... skomplikowane to, mam nadzieje, ze cos zrozumialyscie...
Ogolnie nie jest zle, nastawialam sie na cos gorszego. Calosc wyglada ok i jest moze troche bardziej kameralnie (bo para mlodych stoi na srodku, jakby wsrod gosci).
To tyle, troche mi ulzylo...

Agati - Wto Sie 01, 2006 2:36 pm

Imbrulka a nie dowiedziałaś się przypadkiem czy wyrażają zgodę na odprawienie ślubu na zewnątrz? A jeśli nie to dlaczego?
Agatka_P - Sob Sie 05, 2006 10:20 am

A czy ktoś wie czy tam bez problemu można sypać ryżem i pieniążkami? Bo nie we wszystkich kościołach tak można
szczako - Sob Sie 05, 2006 3:26 pm

byliśmy wczoraj w Łagiewnikach złożyć dokumenty.
1. ołtarz główny jest moim zdaniem bardzo gustownie zasłonięty. wisi płachta materiału w kolorze ecru, pomarszczona taka. zupełnie nie jak "plac budowy".
fakt, że ołtarz jest po lewej stronie utrudnia trochę gościom oglądanie Młodych, a tym z ostatnich rzędów aktywne uczestnictwo w mszy, ale nie jest źle.
2. jeżeli chodzi o pytanie Agatki, to rok temu obsypywaliśmy tak koleżankę na schodach prowadzących do kościoła (w wejściu) ryżem i pieniążkami. nie było problemów.

kryszka - Nie Sie 06, 2006 11:34 am

Tutaj o tym pisałam. :)
dzarusia - Pon Sie 07, 2006 9:52 am

mimo, że do ślubu jeszcze daleko to ja też sobie wymarzyłam Łagiewniki ... ale jednak tak sobie wczoraj pomyslalam ze to chyba będzie zły pomysł, bo mieszkam na Dąbrowie, więc trzeba by było sie pchać przez całą Łódź :(
Pusiak - Czw Sie 10, 2006 5:06 pm

Wszystko zależy :) My do kościoła pchalismy się przez pół Łodzi (i to bryczką :) ), no już o sali nie wspominając, bo była jeszcze kawał dalej :) Jesli znalazłabyś sobie salę gdzies blisko (a masz na to duużo czasu ) to dlaczego nie :)
Agati - Pią Sie 18, 2006 9:08 am

Dziewczynki jutro jadę zobaczyc czy uda mi się zarezerwować kościół w Łagiewnikach. Mam pytanie czy przy pierwszej wizycie brałyście ze sobą jakieś dokumenty??? I czy trzeba płacić zaliczkę? Jeśli tak to może ktoś wie ile sobie liczą w Łagiewnikach?
kryszka - Pią Sie 18, 2006 9:33 am

Nie potrzebujecie żadnych dokumentów. My - w 2003 roku - płaciliśmy 50 zł zaliczki. Ale teraz z tego co widzę opłaty bardzo wzrosły, więc może te też (aha - początkowo ksiądz chciał od nas w ogóle 300 zł zaliczki stwierdzając przeglądając kajet, że tyle płacą inni - niedoczekanie :twisted: ).
Misiamo - Czw Wrz 21, 2006 9:35 pm

My w 2005 r. płaciliśmy 100 zł zaliczki juz na pierwszym spotkaniu. Trochę byliśmy zdziwieni formą poproszenia o zapłatę, bo ojciec Florian ot tak rzucił hasło"no to stówkę zaliczki" jakby ta stówka to był dla nas drobiazg.
Wiem, że w tym roku w Łagiewnikach chcieli 600 zł za ślub.

Oli - Pią Wrz 22, 2006 9:33 pm

:lol: My do Lagiewnik pojechalismy po raz pierwszy w Styczniu tego roku..kancelaria byla juz nieczynna, ale ksiadz nie robil problemu. Ustalilismy termin, omowilismy (bardzo ogolnikowo)przebieg mszy..co po angielsku a co po polsku..Ja spytalam sie o dekoracje z kwiatow (ksiadz mi powiedzial, ze mozemy my je sami zamowic, lub zostawic to im- jak spytalam z jakich wiatow-odpowiedz byla prosta..jakie sobie wymarze lub takie jakie rosna w danym okresie :wink: ) gadka-szmatka o dokumentach i o naukach przedmalzenskich (bedziemy je mieli zaliczone tu), termn i godzina zamowiona i wyszlismy. :roll: .bez rzadnej zaliczki. Ja nie wiedzialam, czy mam placic teraz czy pozniej, ile itd. zreszta ksiadz tez o niczym nie wspominal.. dopiero moja mama pare miesiecy pozniej(okolo kwietnia) byla u ksiedza i wplacila 100zl, ale ksiadz mowil, ze mozna nawet i 50zl.
Jak na razie jestem zachwycona a J. zauroczony tym miejscem..Polecamy :D [/list]

madzia8181 - Wto Paź 24, 2006 9:34 am

Witam !
Bylam wczoraj zoabczyc jak wyglada ten kosciol podczas tego remontu :)
Brali tam slub rok temu znajomi i bylo pieknie... teraz co by nie mowic koscil mimo ze nadal piekny ale to ni to samo bez glownego ołtarza...
slub mam w kwietniu moze na wielkanoc juz skoncza sie remontowac... zawsze moge miec nadzieje...
ale ogolenie calosc kosztow to 600 zl juz z organista kwiatami i slubem...
na widzewie to samo kosztuje w sw albercie 1200 zl...wiec roznica jest a kosciol? nieporownywalny... klimat, okolica, atmosfera... chyba mnie ta plachta na glownym oltarzu nie odstraszy :)
pojade jeszcze raz zarezerowac godzine...jesli moja wymarzona bedzie wolna to zmieniam kosciol :)

Misiamo - Wto Paź 24, 2006 9:49 am

Ten zasłonięty ołtarz wcale źle nie wygląda. Nasz fotograf powiedział, że jemu kojarzy się z kurtyną w teatrze :)
emilkaa - Wto Paź 24, 2006 11:17 am

troszke dziwny uklad ale fakt - nie wyglada to zle :D
szczako - Sro Paź 25, 2006 10:26 am

nam ta płachta wcale nie przeszkadzała.
a klimat i okolica ... jak dla mnie powtarzalne.

imbrulka - Sro Paź 25, 2006 5:39 pm

No właśnie, klimat, okolica, wspaniały ksiądz.... wszystko przyćmiło tą nieszczęsną kotarę... :D
askapi - Pią Kwi 27, 2007 11:43 am

Dziewczyny, na ile przed ślubem rezerwowałyście sobie sam termin i godzinę ślubu w Łagiewnikach? Mój ślub dopiero w czerwcu 2008 roku. Zastanawiam się czy juz dokonać rezerwacji samego terminu i godziny czy jeszcze poczekać.
kryszka - Pią Kwi 27, 2007 12:08 pm

Jeśli jesteście zdecydowani i ksiądz nie ma nic przeciwko to rezerwujcie już. My rezerwowaliśmy równo rok wcześniej i byliśmy pierwsi na ten dzień. Ale dwa miesiące później były już chyba 3 pary.
askapi - Pią Kwi 27, 2007 12:59 pm

Dzięki Kryszka, chyba rzeczywiście powinniśmy z moim A. udać się do kancelarii. Zawsze mozna spróbować załawić to wczesniej, najwyżej nas odeślą.
klarysa - Czw Maj 03, 2007 10:54 pm

askapi - ja tez mam slub w czerwcu 2008. bylam zarezerowac msze w lutym i mialam do wyboru 15 lub 20. wybralam ta druga. nie placilismy jeszcze zaliczki, wyslemy tam rodzicow jesienia, bo wtedy oni przepisuja rezerwacje do nowego kalendarza i trzeba sie upewnic czy cie nie pomineli, ech
askapi - Pią Maj 04, 2007 8:43 pm

Klarysa a którego czerwca 2008 masz ślub?
m.kwiatuszek - Pią Maj 11, 2007 10:45 pm

ja mam pytanko, jak to wyglada z placeniem? Ksiadz nam powiedzial, ze zaliczki jest 100 zl, a dalej? i jeszcze jedno, mozna samemu udekorowac kosciol czy to lezy w gestii ksiezy? dziekuje z gory za odpowiedz :)
kryszka - Sob Maj 12, 2007 4:11 pm

My płaciliśmy na ostatnim spotkaniu przed ślubem. Kościół generalnie jest zawsze udekorowany standardowo, tj. w cenie. A czy można samemu to nie wiem.
karwanki - Wto Maj 15, 2007 4:42 pm

Nie uwierzycie! Wczoraj rano zadzwonił do mnie Ojciec z Łagiewnik żeby zapytać jak id a przygotowania do ślubu :o Zatkało mnie! Przypomniał mi jakie dokumenty należy przygotować, a jak powiedziałam, że za dwa tygodnie do nich przyjedziemy, to strasznie się ucieszył i powiedział, że będzie na nas czekał ... W życiu mnie tak nie zatkało!! Bardzo pozytywnie nas zaskoczył :lol:
Oli - Sro Maj 16, 2007 1:05 pm

wiem, ze dekoracja jest w cenie. Ksiądz, który z nami rozmawiał, poiwedział, że najlepiej, jest dowiedzieć się o wszystkim około 2-3 tyg. przed ślubem..
askapi - Pią Maj 25, 2007 10:07 am

Wczoraj byliśmy z A. w Łagiewnikach, żeby zarezerwować sobie godzinę ślubu na dzień 28.06.2008 r. Niestytety nie udało się. Wszystkie godziny ślubu począwszy od 15 do 20 były już zajęte. Jedyna wolna godzina to 14. :( Musimy poszukać innego urokliwego kościółka. Troche mi smutno... :(
EJ-ET - Pon Maj 28, 2007 10:05 pm

askapi napisał/a:
:( Musimy poszukać innego urokliwego kościółka. Troche mi smutno... :(

Askapi nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...nie smuć się tylko do dzieła ;) myślę że w innym urokliwym kościółku będzie równie śliczny ślub

askapi - Pon Maj 28, 2007 10:59 pm

EJ, dziękuje za słówka pocieszenia. Mamy już wytypowany inny kościółek. Szkoda tylko ze nie w leśnej scenerii...
słonko - Sro Cze 06, 2007 2:50 pm

czy ktoś z was, kto będzie ślubował w Łagiewnikach mieszka zagranicą? Bo ja z narzeczonym przyjadę tydzień przed ślubem. Oczywiście wpadniemy też jakieś 3 m.-ce wcześniej żeby załatwić papiery. Ale nie wiem czy zdążymy wszystko do Kościoła dostarczyć, a ksiądz dał mi do zrozumienia w czasie, że będzie robił problemy. Jestem bardzo zmartwiona i zła :zly: Jak było u was?
Oli - Czw Cze 07, 2007 9:11 am

Słonko, my właśnie mieszkamy za granicą a ślub organizujemy w Łagiewnikach. Byliśmy w kwietniu, aby załatwić wszystkie papiery urzędowe oraz sprawy w Łagiewinikach.Wcześniej protokół przedmalźeński spisany został u księdza za granicą.Mieliśmy ntatkę od księdza, źe uczęszczamy na nauki. Teraz przyjeźdzamy niecałe 2 tygodnie przed ślubem , by omówić sprawy czysto organizacyjne.
Nie wiem, czy taki protokół już macie ?
a może ksiądz miał zły dzień.

słonko - Czw Cze 07, 2007 1:28 pm

Ksiądz napewno miał zły dzień, tylko skąd mogę wiedzieć, że jak znów do niego pójdziemy też nie będzie miał złego? :? Słowem się nie zająknął, że protokół można spisać u innego księdza, w innej parafii, za granicą :o Napisz dokładnie co potrzebne jest księdzu za granicą. Czy papiery z urzędu stanu cywilnego, odpis aktu urodzenia, itd., czy to wszystko jest potrzebne? Jak to wygląda?
Oli - Czw Cze 07, 2007 5:02 pm

dokumentację mielismy zrobione w J.parafii (nauki też) , następnie według planu powinniśmy dać dokumenty z urzędu (ale , że nic w naszym urzędzie nie załatwiliśmy)zatem podaliśmy dokumenty, że ślub cwilny bierzemy za granicą oraz papierki z bierzmowania, my mielismy jeszcze akty urodzenia (ale te chyba nie były konieczne);-)
Teraz przed ślubem musimy jedynie podać nasz akt zawarcia związku małżeńskiego, dane śiwadków (ich daty urodzenia i miejsce zamieszkania) oraz zaświadczenie , że odbyły się już zapowiedzi,
na pewno się uda !

madzialenac - Czw Lut 21, 2008 12:57 pm

Hej :)
ja też będę ślubować w łagiewnikach (w czerwcu 2009). Przeglądałam fora i po przeczytaniu informacji jakie to są kolejki do Łagiewnik miałam nawet dać sobie spokój z jechaniem tam. Ale zadzwoniłam i proszę - moja godzina była wolna (19) :D a zajęte były tylko 2 godziny. Nie jest więc tak źle...
Cieszę się bardzo, że to właśnie tam, zwłaszcza, że jest blisko do sali weselnej (na Strykowskiej).
Czy macie może jakieś informacje ile trzeba obecnie zapłacić?? Czytałam że 600 zł - czy to jest stała cena, wszystkie tyle płacicie?

Pozdrawiam

moniaaa15 - Czw Lut 21, 2008 5:20 pm

hej ja jestem z Łagiewnik i tutaj też biore ślub ale to jeszcze bo dopiero w 2009. wybieram sie uzgodnić date tz zarezerwować termin na 05.09.2009
madzialenac - Pią Lut 22, 2008 9:53 am

Moniaa15, ja tez dopiero w 2009 (ale w czerwcu). Daj znać czy udało Ci się wybrać i zarezerwować termin. Moi rodzice jeszcze podjechali wczoraj do kancelarii żeby wpłacić zaliczkę (100zł) - żeby na pewno mój termin został przepisany do nowego kalendarza :razz:
Ksiądz był bardzo miły i serdecznie nas zapraszał do odwiedzenia kościoła w Wielkanoc bo będzie pięknie przystrojony grób :smile:

JustBart - Pią Lut 22, 2008 12:31 pm

My płacimy 600 zł (ślub mamy 10.05.2008 r.) a to dlatego, że cena ta obowiązywała w zeszłym roku przy rezerwacji terminu. Teraz koszt wynosi 700 zł (ślub, przystrojenie kościoła, organista)
madzialenac - Pią Lut 22, 2008 12:42 pm

Dzięki za informację :)
JustBart - Pią Lut 22, 2008 12:45 pm

Nie ma sprawy.
rozalka78 - Pią Lut 22, 2008 3:03 pm

Czy ktoś z was może powiedzieć coś więcej o kościele w Łagiewnikach???Interesuje mnie jak wygląda przystrojenie w trakcje uroczystości,czy oprawa muzyczno - akustyczna jest do wytrzymania??Byłam tam kilka razy na mszy i znam wygląd całości jednak nigdy nie udało mnie się natrafić na zaślubiny.Pozdrawiam
kryszka - Pią Lut 22, 2008 3:50 pm

Przystrojenie polega na ustawieniu wzdłuż przejścia wysokich wazonów ze sztucznymi kwiatami (wyglądają jak prawdziwe i są naprawdę ładne). Do tego żywe kwiaty przy ołtarzu. Nic więcej w standardzie nie ma. I moim zdaniem więcej nie potrzeba, samo wnętrze kościoła wystarcza za dekorację.

Oprawa muzyczna też jest miła i przyjemna dla uszu.

moniaaa15 - Pią Lut 22, 2008 9:57 pm

to strasznie dużo :-? 700 zł za ślub....

[ Dodano: Nie Lut 24, 2008 12:36 am ]
Niestety zamiary zawarcia sakramentu małżeństwa zostały odwołane albo odłożone do bliżej nie określonej przyszłości. Wszystkim szczęśliwie zakochanym i pragnącym być ze sobą do końca życia gratuluje i szczerze zazdroszczę. Mnie to chyba nie było pisane... życzę powodzenia w przygotowaniach.

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 6:25 pm ]
trochę przesadziłam z tym wszystkim... śłub jest odłożony

Amy - Wto Lut 26, 2008 9:28 am

moniaaa15 napisał/a:
to strasznie dużo :-? 700 zł za ślub....


chyba zniszczę twój światopogląd ale to nie jest dużo, biorąc pod uwagę, że masz w tym zapowiedzi, organistę, przystrojenie kościoła, a we wszystkich innych kościołach jest to płatne osobno i w efekcie wychodzi ponad 1000 zł.

w kościele parafialnym ksiądz powinien udzielić ślubu za symboliczne "co łaska", chociaż często jest z tym problem.

moniaaa15 - Sro Lut 27, 2008 2:46 pm

Z tego co wiem to nie ma już terminów na czerwiec i sierpień 2009. Koszt w tym roku to jeszcze 600 zł bo w przyszłym może być drożej.
POZDRAWIAM ;)

Cathee - Sro Mar 19, 2008 12:58 pm

Mam pytanie gdyż początkowo chciałam brać ślub w Łagiewnikach ale pojechałam tam na mszę i jakoś wystrój tego zabytkowego wnetrza nie bardzo do mnie pasuje. Zobaczyłam jednak że na dziedzińcu klasztoru znajduje się ołtarz po gołym niebem. Napewno latem odbywają się tam nabożeństwa a może dają i sluby?? To by był piękny pomysł. Słyszałyście może o czymś takim? Czy ktoś mógłby mi podać tel. do Łagiewnik bo w necie nie mogę znaleźć.
kryszka - Sro Mar 19, 2008 8:48 pm

Cathee - odpowiedzi znajdziesz na pierwszej stronie wątku. :)
moniaaa15 - Czw Mar 20, 2008 3:23 pm

Nie spotkałam się ze ślubem przy ołtarzu na dziedzińcu. Raczej niechętnie tam udzielają ślubów.
słonko - Pią Mar 21, 2008 2:59 pm

[ Dodano: Pią Mar 21, 2008 3:00 pm ]
I ja potwierdzam powyższe informacje cenowe - ślub w 2008 r. kosztuje 700 zł. Kto rezerwował jeszcze w 2007 r., jak my, płaci 600 zł. Zwykle wcześniej 100 zł. zaliczki.
Jednak nie zgodzę się, że to nie jest drogo. Tym bardziej, że co roku podnoszą ceny moim zdaniem o bardzo dużo. Przyjaciółka, która brała tam ślub latem w 2005 r. zapłaciła 250 zł.!!! To chyba przesada żeby przez 3 lata cena wzrosła o 350 zł.!!! Podwyżki gorsze niż w obrocie gospodarczym, a przecież od tamtej pory nic się nie zmieniło w obrządku ślubnym - jedynie ceny prądu i światła wzrosły. Porażka!

Co do ślubu na ołtarzu zewnętrznym - udzielają bardzo niechcętnie - trzeba mieć specjalne przywileje :kwasny:

WrzesienOna08 - Pon Mar 24, 2008 8:16 pm

20 września My ślubijemy w Łagiewnikach. Faktycznie jak rezerwowaliśmy termin w sierpniu 2007 ksiądz powiedział, że teraz jest 600 ale w przyszłym roku będzie 700. Oj drogo! Ale za to jaki klimat!
jabea - Sro Maj 14, 2008 11:48 am

W połowie kwietnia 2008r. załatwiałam ślub na maj 2008r. i ksiądz powiedział ze 600 zł ze wszystkim. Także skąd te 700 zł?
Suelen - Sro Maj 14, 2008 6:34 pm

złatwialiśmy w marcu 2008 na wrzesień 2009 i ksiądz powiedzieł OD 700zł
Magdaa - Sob Maj 31, 2008 10:47 pm

Cytat:
Nie spotkałam się ze ślubem przy ołtarzu na dziedzińcu. Raczej niechętnie tam udzielają ślubów.


Niestety zgadzam się z tym. Przeor odmówił nam takiej możliwości. Czy ktoś z was może również o tym rozmawiał i jaka była odpowiedź? :)
Pytam, bo może jeszcze da się jakoś przekonać...

MałaMi1 - Nie Lip 06, 2008 3:28 pm

orientuje się ktoś z Was jakie są aktualne ceny zapowiedzi w tym kościele?
słonko - Wto Lip 15, 2008 11:37 pm

Magdaa napisał/a:
Niestety zgadzam się z tym. Przeor odmówił nam takiej możliwości. Czy ktoś z was może również o tym rozmawiał i jaka była odpowiedź? :)


Ja pytałam i również mi powiedziano, że to zbyt kłopotliwe. Ale wiem od osób związanych z tym kościołem, że nie jest to niemożliwe :kwasny:

narka20 - Pią Lip 18, 2008 9:39 pm

A orientuje się któraś z Was może jak z terminami na sierpień 2009?czy naprawdę są wszystkie zajęte?My mamy sale pod Strykowem i dlatego chciałam wziąć ślub w Łagiewnikach.nie mogę się dodzwonić do kancelarii i nie wiem co mam dalej robić!! ;)
styczniówka - Sob Lip 19, 2008 9:40 pm

nam na styczeń 2009 powiedzieli 700 zł, a termin rezerwowaliśmy rok wcześniej :)
izunia_82 - Nie Lip 20, 2008 12:51 am

Jak na sam ślub troszkę drogo :zalamany:
WrzesienOna08 - Pon Lip 21, 2008 5:34 pm

My też 20 września. O której godzinie Wy ślubujecie? Czy już załatwiliście "formalności"? My już mamy zebrane dokumenty a zawieziemy je dopiero po niedzieli.

[ Dodano: Nie Wrz 14, 2008 11:09 am ]
Najświeższe informacje, ślub 600 złotych - ślubujemy za tydzień!

madzialenac - Pon Maj 25, 2009 11:58 am

byliśmy wczoraj w łagiewnikach posłuchac organisty na 2 tyg przed ślubem i strasznie nas zasmuciło że dwa boczne ołtarze sa akurta w remoncie!!! Dwa wielkie zasłonięte rusztowania :cry: musieli akurat teraz na sezon ślubny :?: :?: :?:
A może ktos z was się orientuje do kiedy ma potrwac ten remont?
P.S. Organista gra rewelacyjnie i śpiewa tez bardzo ładnie. Zastanawiamy sie czy potrzebna jest dodatkowa pani do śpiewu...

Malena - Pon Maj 25, 2009 12:18 pm

Kochani, bardzo bardzo marzę o tym, żeby miec slub w plenerze. Mój brat bral slub w Lagiwnikach 5 lat temu i mówił, że ksiądz pytał się ich, czy chcieliby mieć na dworze, przy letnim ołtarzu, ale oni akurat nie chcieli. gdy o tym uslyszalam bylam przeszczęsliwa, jednak telefon do kancelarii skutecznie mnie zgasił, gdyż ksiądz powiedział, że nie ma takiej mozliwosci. Co to za "dodatkowe przywileje" o których mowiecie? Mój brat nie byl jakoś specjalnie związany z tym Kościolem, to nawet nie była jego parafia, a miał taki wybór. Mi bardzo zalezy na ślubie na zewnątrz, nie wiem, co robic, podpowiedzcie, jesli znacie kogoś, kto miał tam slub na zewnatrz, chodzi o większą opłatę czy coś jeszcze?
Misiak87 - Czw Sty 21, 2010 10:28 am

W kościele św. Antoniego wybudowano schody- dorzucam zdjęcie. :)


gocharoz - Pon Lut 15, 2010 7:41 pm

Ma ktoś może jakieś zdjęcie jak wygląda udekorowany kościół?? Wiecie może czy na 30 lipca 2011 mają jeszcze jakieś wolne terminy?
Misiak87 - Wto Lut 16, 2010 8:23 am



To na razie jedyne zdjęcie które znalazłam z dekoracją (fot. Tomasz Żaczek). Ale jest bardzo ładna, bo zanim zdecydowaliśmy się na ślub tam, byliśmy na czyimś ślubie.

Co do terminu to radzę się przejechać lub zadzwonić (kancelaria jest chyba czynna codziennie od 16 do 18 z tego co pamiętam, ale mogę się mylić).
No i lepiej się pośpieszyć, bo czerwiec-lipiec-sierpień-wrzesień 2010 jak oglądaliśmy, to mają śluby od nawet 14 po południu do 20 wieczorem pozamawiane.
My naszą datę rezerwowaliśmy 1,5 roku przed, ale mamy mało popularny termin. :)

gocharoz - Nie Lut 21, 2010 8:26 pm

W sobotę byliśmy w kościele zarezerwować termini udało nam się bo caaaały dzień mieli wolny więc mogliśmy spokojnie sobie wybrać o której godzinie powiemy sobie TAK :) Ksiądz był przemiły i jestem pewna że ceremonia będzie przebiegać także w takim nastroju. Muszę tylko jak się ocieplić pojechać tam zobaczyć dokładnie jak ubierają kościół, bo na zdjęciach widzę że niestety krzesła nie są ubrane a wolałabym żeby jednak były.
Misiak87 - Pon Lut 22, 2010 9:29 am

Na oglądanie dekoracji zapraszam np 8 maja. ;)
Ja sama nie wiem jak jest z dekoracją, ale będę na dniach w kościele to się o to dopytam i napiszę, co się dowiedziałam. :)

gocharoz - Pon Lut 22, 2010 9:48 am

No to 8 maja z chęcia przyjadę obejrzeć jak wszystko wygląda, a za odpowiedź dziekuję i czekam na szczegóły :)
piglecik - Czw Kwi 08, 2010 11:05 am

Mam tam "zamówiony" ślub na 31 lipca i powiedziano mi, że Kościół dekorowany jest wyłącznie żywymi kwiatami, czy to prawda?

A może któraś z Was (nie dyskryminując mężczyzn na forum :)) ma niedługo ślub i zdradzi datę żeby można było podejrzeć dekorację na żywo? :)

A jeśli chodzi o info dot. Kancelarii to:
Kancelaria w Łagiewnikach jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 10-12 i 16-18:30. Tel. (42) 659 02 02.

Misiak87 - Czw Kwi 08, 2010 9:14 pm

piglecik zapraszam na 17:00. ;)
Też słyszałam, że dekorowany jest żywymi kwiatami (tylko zimą nie). Jak będziemy jeszcze u księdza to się dopytam i dam znać.

Karola82 - Pią Kwi 09, 2010 10:48 am

Ostatnio jak byłam w Łagiewnikach na ślubie to przy ławkach były sztuczne kwiaty;(
ciekawe co Ksiadz Ci Misiak powie, daj znać:), ja dopiero w lipcu mam ślub.

piglecik - Pią Kwi 09, 2010 12:53 pm

Misiak87 dziękuję za zaproszenie, ale akurat wybieram się w przyszłą sobotę 17.04 zobaczyć dekorację ślubną to się przekonam :-)

Po rozmowie z Ojcem dowiedziałam się, że w kwietniu/maju będą remontowane schody, to znaczy będzie kładziony marmur, a wewnątrz Kościoła remont odbywa się bez przerwy, podobno cały czas coś odnawiają, ale czy to jest najważniejsze? :-)

Misiak87 - Pią Kwi 09, 2010 8:16 pm

Hmm, no ciekawe czy będzie można chodzić po tych schodach jak będzie kładziony marmur? A może do 8.05 zdążą? ;)

Dziś byłam w Łagiewnikach i w okresie wiosna-lato kościół przystrajany jest żywymi kwiatami. :)
Obecnie remontowany jest jeden z prawych ołtarzy. Ale wszystko jest ładnie zasłonięte i wygląda to w porządku.

mrozanek - Sob Kwi 17, 2010 9:29 pm

Czesc Dziewczyny :) .. tez jestem zainteresowana ślubem w Łagiewnikach głownie dlatego że narzeczony jest ze Zgierza a ja z Łodzi więc Łagiewniki jakby nie patrzec są w połowie drogi :) .. tylko troszke mnie przeraziły terminy rezerwowania ślubu, my planujemy nasz na 03.09.2011.. Wiecie może jaka jest opłata na 2011 rok? i czy trzeba mieć zaświadczenia ze swoich parafii? i o której jutro można jechać obejrzeć kościół ? i jak to jest z kursami przedmałżeńskimi? będę wdzięczna za jakies informacje :) ..
kryszka - Sob Kwi 17, 2010 9:57 pm

mrozanek napisał/a:
i czy trzeba mieć zaświadczenia ze swoich parafii?

Jeśli to nie jest parafia żadnego z was, to tak - musicie mieć pozwolenie z Twojej lub narzeczonego parafii.


mrozanek napisał/a:
i jak to jest z kursami przedmałżeńskimi?

Są dwa terminy - przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem.

Misiak87 - Sob Kwi 17, 2010 10:03 pm

1) Kościół jest chyba otwarty cały czas, można go odwiedzić.
A podczas ślubu wygląda tak (zdjęcie trochę niewyraźne niestety):



2) Co do terminów to zależy. My mamy 8.05, rezerwowaliśmy 1,5 roku przed, a okazuje się, że jesteśmy na ten dzień sami (co mnie niezmiernie cieszy). Najlepiej zadzwoń jutro między 16:30 a 18:00 i po prostu spytaj. Wtedy zawsze jest ktoś w kancelarii przy telefonie i wszystko Ci powiedzą, czy wolny termin i ile kosztuje ślub.
3) Co do cen- teraz na 2010 są ceny chyba 800 zł (więc za rok może być drożej), ale my płaciliśmy 700 (dogadałam się z księdzem- można się potargować :D zwłaszcza, że jest bardzo sympatyczny dla dziewczyn). :smile:
4) Pozwolenia ze swoich parafii na ślub w innym kościele są konieczne! Bez nich nic nie ruszycie. My za nie płaciliśmy 100 zł, ale może Wy będziecie mieć taniej.
5) Kurs przedmałżeński odbywa się w Łagiewnikach chyba kilka razy do roku, wystarczy się u nich zapisać. Chyba, że macie papierki ze szkoły. Dodatkowo należy zaliczyć poradnię naturalnego planowania rodziny- w kościele św. Teresy w Łodzi.

Najlepiej zadzwoń do nich, księża są naprawdę niesamowicie mili i wszystko Ci wyjaśnią. :)

kryszka - Sob Kwi 17, 2010 10:06 pm

Misiak87 napisał/a:
Najlepiej zadzwoń do nich, księża

Ojcowie, nie księża :razz:

Misiak87 napisał/a:
teraz na 2010 są ceny chyba 800 zł

Jejuu... my w 2004 roku daliśmy chyba 300 zł i to było naprawdę co łaska.

mrozanek - Sob Kwi 17, 2010 10:09 pm

Super .. Dziękuje bardzo :) ..
Misiak87 - Nie Maj 16, 2010 11:11 am

Fotka z 8.05. ;)


Karola82 - Pon Maj 17, 2010 3:26 pm

Misiak 87 Kościół wygląda przepięknie, a mam pytanko kwiaty były żywe?pamiętasz:)?bo przy ławkach w zeszłym roku chyba były inne.
Misiak87 - Czw Cze 10, 2010 11:42 pm

Karola82 napisał/a:
kwiaty były żywe?pamiętasz:)?

No właśnie nie pamiętam... I nie jestem w stanie tego stwierdzić. :/

Bardzo podobała mi się w Łagiewnikach komunia pod dwiema postaciami (chleba i wina), oraz pocałunek po przysiędze, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło (nie wiedziałam, że taki jest tam zwyczaj, choć byłam tam na kilku ślubach- może nie zawsze tak jest?)

Ksiądz/ojciec miał kazanie na 3 strony A4- to akurat mi się nie podobało. Bo o ile pięknie nam wytłumaczył list św. Pawła do Koryntian, tak później mówił już w sumie ciągle o tym samym, takie masło maślane. No ale on jest kapłanem, więc wiedział co mówi. Był sympatyczny mimo to.

Chciałam powiedzieć czy ładnie grają, ale nie pamiętam z tego wszystkiego. Pamiętam tylko marsz Mendelssohna na koniec.

Nie ma się co stresować że nie będziemy wiedzieli czy wstać czy usiąść, ksiądz ładnie podpowiada: "teraz wstańmy", "teraz usiądźmy".

Fajnie, że tuż przed ślubem idzie się do zakrystii podpisywać dokumenty- mamy z tamtego momentu dużo ładnych zdjęć.

No i te nowe schody są już chyba całe w marmurze- na naszym ślubie jeszcze nie były skończone, ale nawet nie zwróciłam uwagi.

kryszka - Pią Cze 11, 2010 9:52 am

Misiak87 napisał/a:
pocałunek po przysiędze, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło (nie wiedziałam, że taki jest tam zwyczaj, choć byłam tam na kilku ślubach- może nie zawsze tak jest?)

6 lat temu nie było. :hyhy:

Misiak87 napisał/a:
Fajnie, że tuż przed ślubem idzie się do zakrystii podpisywać dokumenty- mamy z tamtego momentu dużo ładnych zdjęć.

My podpisywaliśmy kilka dni wcześniej ze świadkami. W dniu ślubu przyjechaliśmy pod kościół i nic już nie załatwialiśmy.

Na upartego ksiądz mógłby zażądać dowodów tożsamości od młodych i świadków, a latać z papierami chwilę przed to chyba nie za fajnie.


Reasumując - wszystko zapewne zależy od ustaleń z konkretną parą młodych.

W "naszych czasach" :wink: jedna para rozmawiała nawet o ślubie w niedzielę i też nie było tu większego problemu.

Karola82 - Pią Cze 11, 2010 10:09 am

My byliśmy na kilku ślubach i na każdym była komunia w dwóch postaciach.
Schody faktycznie są już prawie zrobione, jak byłam dwa tygodnie temu z papierami to już kończyli i ojciec powiedział że w lipcu będą już gotowe na pewno, w kościele tylko na początku po prawej stronie są rusztowania.
A co do podpisania dokumentów to faktycznie można się dogadać i podpisać albo przed ślubem dzień przed.

gosiaczek - Pią Cze 11, 2010 11:50 am

Komunia pod dwoma postaciami jest zawsze na ślubie tzw. rzymskim (czyli na mszy świętej). Wszędzie, nie tylko w Łagiewnikach.
Misiak87 - Pią Cze 11, 2010 4:13 pm

No właśnie nie zawsze i nie wszędzie. Byliśmy na ślubie w 2009 i w 2008, i młodzi dostawali tylko komunię pod postacią chleba (opłatka), dlatego piszę o tym. Ale było to w Opocznie i w Brodnicy, może tam są inne zwyczaje.
Aha, ta komunia pod dwiema postaciami w Łagiewnikach polega na tym, że najpierw dostajemy opłatek, a potem kielich z winem do wypicia. Jak byłam na ślubie Skalimonki (która miała do wyboru- komunię albo pod jedną, albo pod dwiema postaciami- i wybrała pod dwiema), ksiądz po prostu moczył opłatek w winie. No i w Łagiewnikach taką komunię mogą przyjąć tylko młodzi, świadkowie i rodzice, a w kościele Skalimonki- wszyscy. Możliwe że co kościół to inaczej. :-)

taja - Pon Wrz 20, 2010 2:24 pm

kochane... a wiecie może jak bedzie wyglądała sytuacja w 2012??

czy już jakieś pary zapisywały się tam na ślub?? :)

może znacie juz jakies ceny..??

Misiak87 - Pon Wrz 20, 2010 3:37 pm

Może pod koniec roku będą zapisy na 2012... Bo dopiero w grudniu 2008 zapisali nas na maj 2010.
Remiks - Wto Wrz 21, 2010 1:29 am

taja napisał/a:
może znacie juz jakies ceny..??

My bylismy zaklepac termin w sierpniu 2009 na pazdziernik 2010 i wtedy uslyszelismy 700zl (za wszystko, dekoracja, organista itp) ale bylo male ale :/ cyt. co uslyszelismy doslownie "..ale nie wiem jaki bedzie kurs zlotowki za rok..." ja juz mialem ochote zrezygnowac , ale moja Narzeczona bardzo chciala miec tam slub , wiec zostalo na Lagiewnikach, bylismy 3tyg. temu aby dowiesc dokumety z USC odrazu zapytalem czy moge zaplacic "ojczulek" nie byl zabardzo zorientowany z cenikiem chyba bo pytal nas sie ile nam mowili jak bylismy wczesniej :) wiec ja dalem mu 700zl i dla mnie byla sprawa zalatwiona, ale jednk sie chyba mylilem ;/ wczoraj moja D. dzwonila do kancelarii bo miala kilka pytan a "ojczulek" nic tylko przelecial po Naszej "teczce" i stwierdzil cyt. "...o ale te 700zl to troszke za malo :/ ale niech juz Wam bedzie..."
...az nie mam ochoty komentowania ich wypowiedzi.... mam nadzieje ze slub bedzie bez wiekszych problemow....

taja - Wto Wrz 21, 2010 12:16 pm

Remiks napisał/a:
My bylismy zaklepac termin w sierpniu 2009 na pazdziernik 2010 i wtedy uslyszelismy 700zl (za wszystko, dekoracja, organista itp) ale bylo male ale :/ cyt. co uslyszelismy doslownie "..ale nie wiem jaki bedzie kurs zlotowki za rok..." ja juz mialem ochote zrezygnowac , ale moja Narzeczona bardzo chciala miec tam slub , wiec zostalo na Lagiewnikach, bylismy 3tyg. temu aby dowiesc dokumety z USC odrazu zapytalem czy moge zaplacic "ojczulek" nie byl zabardzo zorientowany z cenikiem chyba bo pytal nas sie ile nam mowili jak bylismy wczesniej :) wiec ja dalem mu 700zl i dla mnie byla sprawa zalatwiona, ale jednk sie chyba mylilem ;/ wczoraj moja D. dzwonila do kancelarii bo miala kilka pytan a "ojczulek" nic tylko przelecial po Naszej "teczce" i stwierdzil cyt. "...o ale te 700zl to troszke za malo :/ ale niech juz Wam bedzie..."
...az nie mam ochoty komentowania ich wypowiedzi.... mam nadzieje ze slub bedzie bez wiekszych problemow....


hahah :) i to pewnie było to co łaska :P aj ci ojczulkowie :d



edit: usunęłam powtórzoną część posta
kryszka

gosista - Nie Wrz 26, 2010 2:29 pm

Wczoraj byliśmy zawieźć znajomego właśnie na ślub do łagiewnik. Byliśmy trochę wcześniej (ślub na 19). Młodzi i goście już czekali na parkingu przed kościołem. Poprzedni ślub zapewne z mszą skończył się o 19:10, goście wchodząc mieszali się z tymi, którzy stali przed kościołem składając życzenia parze poprzedniej. Gdy wychodziła para na której ślubie był nasz znajomy była identyczna sytuacja. Wiem, że tak będzie w większości obleganych kościołów, ale strasznie mi się to nie podobało, a wystarczyłoby ustawiać śluby z pewnym zapasem czasu. Jakieś takie hurtowe mi się to wszystko wydawało i myślę że może przysporzyć nerwów parze czekającej.
A co do samego kościoła to faktycznie robi wrażenie. Gdy zrobiło się ciemno to wnętrze aż lśniło i naprawdę pięknie to wyglądało.

taja - Nie Lis 07, 2010 8:52 pm

a czy ktoś juz zapisywał się na 2012??
Misiak87 - Nie Lis 07, 2010 9:04 pm

Sądzę że spokojnie można już się wybrać zapisać na 2012. :) Jak nie będzie mieć ojczulek kalendarza, to sobie zapisze w notesie- tak było w naszym przypadku.
taja - Pią Gru 03, 2010 10:44 am

Czy orientujecie się może jak się rozkładają płatności? czy w dniu zapisywania się na termin i godzinę też uiszcza się jakieś wpłaty? czy to sprawa na później biorąc pod uwagę fakt że ślub za 1,5 roku
Misiak87 - Pią Gru 03, 2010 11:07 am

My przy rezerwacji terminu nic nie płaciliśmy (właśnie 1,5 roku przed ślubem). Płaciliśmy pół roku przed połowę, a później przed ślubem połowę.
taja - Pon Maj 23, 2011 11:35 am

mam do was pytanie, czy cos wiecie na taki oto temat :)

mamy ślub w Łagiewnikach.
ja od początku roku załatwiam sobie nauki przedmałżeńskie, bierzmowanie, chodzę, spowiadam się, wysłuchuje księdza :) :P przez całe życie nie byłam taka aktywna :P

ale do czego zmierzam: moja przyszła świadkowa nie ma bierzmowania, co ponoć jest wymagane.
zadzwoniła do ojca do Łagiewnik, a ten jej odpowiedział, że jedynie potrzebna jej świadomość tego, że zostanie świadkową...

i faktycznie z tego co słysze od ludzi, to tam nawet od młodej pary nie są wymagane takie rzezczy... znajomi znajomych, poszli do ślubu, bez nauk i bierzmowania i nie było żadnego problemu......

onaaga - Pon Maj 23, 2011 1:09 pm

Świadek może być nawet osobą niewierzącą - w związku z tym bierzmowania na pewno nie musi mieć.
Natomiast para młoda co do zasady powinna mieć i bierzmowanie i nauki, ale zdarzają się księża, którzy przymykają na to oko - więc tutaj akurat nie ma reguły. U nas akurat proboszcz wszystkiego wymaga, więc też wszystko grzecznie robimy :P

taja - Nie Lip 31, 2011 7:15 pm

Misiak87, czy masz jeszcze jakieś zdjęcia z kościoła, które możesz wstawić na forum?? będe wdzięczna :)
Misiak87 - Nie Lip 31, 2011 8:07 pm

Mhm. :)


Kalanchoe - Wto Mar 27, 2012 1:32 pm

A z zewnątrz? :oops:
_karolka_ - Sob Kwi 14, 2012 5:23 pm

My byliśmy wczoraj w kościele "zarezerwować termin" prawie 1,5 roku przed akurat 24 sierpnia nie ma jeszcze nikogo zapisanego, nie trzeba od razu opłacać można pól roku przed ślubem bo trzeba się tam wtedy pojawić aby potwierdzić że nadal wszystko aktualne. Nauki odbywaj się tam dwa razy w roku przed Wielkanocą i w listopadzie. 4 niedziele w miesiącu po 3 godziny tak nam mówił ksiądz z którym rozmawialiśmy. Opłaty na dzień wczorajszy jest to 800 zł a w tym ksiądz, organista, przybranie kościoła jak ktoś chce dodatkowo coś to oczywiście trzeba samemu płacić. No to by było chyba na tyle.
rodeoqueen - Pon Kwi 16, 2012 8:51 am

gosista napisał/a:
Wczoraj byliśmy zawieźć znajomego właśnie na ślub do łagiewnik. Byliśmy trochę wcześniej (ślub na 19). Młodzi i goście już czekali na parkingu przed kościołem. Poprzedni ślub zapewne z mszą skończył się o 19:10, goście wchodząc mieszali się z tymi, którzy stali przed kościołem składając życzenia parze poprzedniej. Gdy wychodziła para na której ślubie był nasz znajomy była identyczna sytuacja. Wiem, że tak będzie w większości obleganych kościołów, ale strasznie mi się to nie podobało, a wystarczyłoby ustawiać śluby z pewnym zapasem czasu. Jakieś takie hurtowe mi się to wszystko wydawało i myślę że może przysporzyć nerwów parze czekającej.
A co do samego kościoła to faktycznie robi wrażenie. Gdy zrobiło się ciemno to wnętrze aż lśniło i naprawdę pięknie to wyglądało.


Oj wlasnie tego mieszania sie strasznie obawiam. Mam slub 28 kwietnia i okropnie sie tym mieszaniem stresuje :/ . Do oltarza mnie prowadzi tato i boje sie ze jak przyjade to nie bede sie mogla przebic przez tlum ludzi stojacych w wejsciu. Najgorsze ze nie da sie na to w zaden sposob wplynac, trzeba tylko liczyc na to, ze tamci goscie jakos odnajda sie w sytuacji i beda w stanie zjsc troche na bok, przeciez w Lagiewnikach jest bardzo duzo miejsca... ale z drugiej strony - emocje itp. nie ma chyba na co loczyc :( Chyba musze sobie zaraz aaparzyc melise :/ .

Misiak87 - Pon Kwi 16, 2012 11:34 am

rodeoqueen, bez stresu. My nie mieliśmy żadnego innego ślubu gdy ślubowaliśmy, a mimo to poszliśmy na bok kościoła (bliżej bramy wjazdowej), a wraz z nami wszyscy goście. Jakoś nie przyszło mi do głowy stanie w wejściu, mimo że po naszym ślubie była zwykła msza- po prostu nie chcieliśmy nikomu przeszkadzać. Sytuacja jest trochę inna gdy pada deszcz, wtedy trzeba by się mieścić w tej bocznej nawie, ale trzymam kciuki żeby było ładnie.:) Myślę, że każde rozsądne świeżo upieczone małżeństwo odejdzie na bok z życzeniami, by nie przeszkadzać kolejnej parze.

A co do przebijania się wśród ludzi... no co jak co, ale Pannę Młodą wszyscy przepuścić powinni.

rodeoqueen - Pon Kwi 16, 2012 11:43 am

Dzieki za slowa otuchy :)
Im blizej wielkiego dnia tym czesciej sie zastanawiam, czy moje "zamartwianie sie" o jakies szczegoly to jeszcze rozsadne roztrzasanie rzeczywistych problemow, czy tzw. wymyslanie i szukanie dziury w calym :)

taja - Pon Kwi 16, 2012 2:00 pm

my dzis bylismy załatwiać sprawy i potwierdzam, ślub kosztuje 800zł.
rodeoqueen - Wto Kwi 17, 2012 10:00 am

Ja tez moge potwierdzic, ze tyle kosztuje slub w Lagiewnikach :)
My zaklepywalismy termin w czerwcu 2011.

_karolka_ - Sro Sty 16, 2013 10:14 am

Mam pytanie czy w Łagiewnikach uznają Nauki przedmałżeńskie które będziemy odbywać gdzieś indziej a nie koniecznie w Łagiewnikach
AggieS - Sro Sty 16, 2013 1:07 pm

Tak. Z tego co mi wiadomo kościoły akceptują nauki z innych parafii. My też bierzemy ślub w Łagiewnikach w czerwcu i ksiądz tylko powiedział nam, jakie dokumenty przynieść, w tym karteczkę z ukończenia nauk, to wszystko. Wiele par biorących ślub w Łagiewnikach mieszka poza Łodzią, za granicą itp. więc nie byłoby możliwe, żeby wszyscy uczęszczali właśnie tam.
emdeem - Nie Lip 07, 2013 8:11 pm

BŁAGAM O POMOC!!!!!!!!!!!!!!! :roll: MAM ŚLUB ZA 3 TYGODNIE WŁAŚNIE W ŁAGIEWNIKACH. MOŻECIE MI POLECIĆ KOGOŚ Z ŁAGIEWNIK KTO ŁADNIE ODPRAWI ŚLUB I OZDOBI CAŁĄ UROCZYSTOŚĆ PIĘKNYM I WZRUSZAJĄCYM KAZANIEM? Z GÓRY DZIĘKUJĘ WAM FORUMOWICZE!!!! DAM ZNAĆ JAK U MNIE BYŁO :roll:

Dodano: Nie Lip 07, 2013 8:11 pm
PLIZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :o

Dodano: Czw Lip 11, 2013 6:24 pm
AAA I JAK WYGLĄDA SPRAWA DEKORACJI TERAZ? BYŁAM TYDZIEŃ TEMU NA ŚLUBIE I ŁAWKI DLA GOŚCI NIE BYŁY WCALE PRZYSTROJONE;/// BYŁY TYLKO KWIATY NA OŁTARZU I MOŻE 4 PIERWSZE ŁAWKI/KRZESŁA MIAŁY COŚ PRZYCZEPIONE A RESZTA NIC, PUSTO;/ ZERO WSTĄŻEK, KWIATKÓW NIC. :x

Ewelina J. - Nie Paź 20, 2013 2:14 pm

Witam,

czy mógłby ktoś z osób, które już miały ślub w Łagiewnikach (bądź były tam na ślubie w charakterze gości) opisać jak wygląda sama ceremonia tzn:

1) czy ksiądz wychodzi po młodych przed kościół na początku mszy?
2) czy istnieje możliwość zaaranżowania swojej oprawy muzycznej np. wokalistki na ave Maryja plus skrzypce?
3) czy nie uważacie, że w Łagiewnikach jest kiepskie nagłośnienie? Zmartwiliśmy się z narzeczonym tym, że na mszy świętej (która miała być dla nas mszą testową) w ogóle nie było słychać organisty.
4) czy dekoracja "w cenie" obejmuje wszystkie ławki czy tylko kilka pierwszych?
5) czy podczas "drugiej wizyty" przed ślubem w zakrystii kiedy przyjeżdżamy ze wszystkimi dokumentami i zaświadczeniami możemy wybrać sobie księdza, który będzie nam udzielał ślubu?

Czy komuś z Was biorących ślub w Łagiewnikach udzielał ślubu znajmy ksiądz z innej parafii? Jak do tego podchodzą ojcowie franciszkanie?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Misiak87 - Nie Paź 20, 2013 6:35 pm

Ewelina J.,
1) wychodzi pod organy jak zaczyna grać muzyka
2) z tego co wiem to bez problemu
3) nie zaobserwowaliśmy tego
4) wszystkie, gdzieś w wątku umieściłam zdjęcie. Są to sztuczne kwiaty.
5) nie wiem niestety, nam nie było dane;)

oleczqa002 - Pią Mar 25, 2016 10:02 pm

Hej :)
Czy ktoś z Was ma jakieś najświeższe informacje dotyczące ślubu w Klasztorze?
Jak wygląda to aktualnie cenowo, ile wcześniej trzeba rezerwować termin (tak żeby były dostępne sensowne godziny) i jak to jest z dekoracjami? Bo z tego co czytam, to nie ma możliwości zrobienia własnych tylko są odgórnie narzucone... I z tego co widzę po zdjęciach to szału nie ma... Ale może przejdę się tam którejś soboty i zobaczę na własne oczy... w końcu zaczyna się ślubny sezon :D
Za każdą informację bardzo dziękuję! :)

Larysa - Pon Maj 09, 2016 3:06 pm
Temat postu: Łagiewniki
My mamy ślub w sierpniu. Do końca maja mamy donieść wszystkie dokumenty. Datę bez problemu zarezerwowaliśmy. Nie wiem tylko jaka jest cena za ślub na ten rok i dekoracji też nie widziałam, więc trzeba będzie wszystko obgadać pod koniec maja.
8kaasiaa8 - Sro Paź 19, 2016 4:50 pm

Witam
My również planujemy slub w Łagiewnikach. W czerwcu 2018.
I moje pytanie ile wcześniej rezerwowalyscie slub w kancelarii?
Z tego co widać to dekoracja kosciola nie jest okazała. Czy można samemu coś udekorować bądź przez zewnętrzna firmę?
Ile placilyscie za slub w ostatnim czasie?
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :wink:
:D ;)

[ Dodano: Nie Lis 13, 2016 4:08 pm ]
Niedawno byliśmy w Łagiewnikach zarezerwować termin. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
Jeżeli ktoś rozważa czy brać slub w tym kościele to na ten moment polecam.
Ksiądz bardzo miły, wszystko objaśnia. Slub kosztuje 800 zl ze wszystkim ew dodatkowo za organiste jak ktoś chce rozbudowaną oprawę muzyczną.
Nauki to 5 spotkań w niedzielę po południu.
Pozdrawiam 😊😀

czarnuleczka - Wto Sty 31, 2017 10:32 pm

Dziewczny a gdzie na stronie widzicie te dekoracje?
Larysa - Czw Maj 18, 2017 1:14 pm

My płaciliśmy 600 zł (kwiaty przy ołtarzu były z sobotnich ślubów a my mieliśmy ślub w ndz więc targowaliśmy się). Zapłacilibyśmy więcej gdyby kwiaty były świeże i tylko dla nas.

Drobne ozdoby na ławki przygotowywała nam firma z zewnątrz.

A i panią do śpiewania mieliśmy też z zewnątrz (bez tego byłoby kiepsko). Organista nie za bardzo sobie radzi...sam.

PL - Nie Maj 28, 2017 12:52 am
Temat postu: Łagiewniki
Witam. Super miejsce na ślub. O dekoracje nie trzeba się martwić są super idzie się dogadać. Są konkretne i ciekawe kazania na Mszy ślubnej. Bardzo ładny plener do robienia zdjęć. Miła atmosfera płynie od ojców franciszkanów. Polecam.

[ Dodano: Nie Maj 28, 2017 12:59 am ]
Przed kościołem na całym placu i schodach niemożna sypać sztuczną konfetti i ryżem, franciszkanie zachęcają aby robić to tym na parkingu przy samochodzie, ale też jest fajnie.

Hachiko - Pon Lip 31, 2017 5:43 pm

Potwierdzam - na tę chwilę na rok 2019 cena za ślub, dekoracje, muzykę to 800 zł. Mam tylko nadzieję, że jakoś przed ślubem nie zakrzykną nagle więcej. Ksiądz bardzo miły i sympatyczny, a jaki gadatliwy! Denerwujące jest tylko to, ile każą sobie płacić za te śluby i inne ich obowiązki. No ale. Ciekawe co by było, gdyby kogoś nie było stać na ślub :D Mamy tylko potwierdzić na rok przed ślubem naszą datę i wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group