Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub konkordatowy - Parafia NMP Matki Odkupiciela na Jutrzenki 7

just_Kate - Wto Maj 25, 2004 11:16 am

Słuchajcie - mamy - mam nadzieję że już na dobre :D - . PARAFIA NAJ?WI?TSZEJ MARYI PANNY MATKI ODKUPICIELA I ?WI?TEGO JANA BO?EGO
ul. Jutrzenki 7 - ks. Proboszcz był b. miły i bez żadnych problemów udzielą nam ślubu, a P. nie będzie musiał się martwić o nauki i spowiedź. :D

filmowiec - Wto Maj 25, 2004 11:21 am

bylem tam ladny kosciolek w kolo zielono mily klimat,tylko ciasna jak jedne slub wychodzi,a nastepny wchodzi
just_Kate - Sro Maj 26, 2004 11:49 pm

filmowiec napisał/a:
bylem tam ladny kosciolek w kolo zielono mily klimat,tylko ciasna jak jedne slub wychodzi,a nastepny wchodzi


Dlatego też śluby są organizowane z 15 min. przerwą, tzn. my akurat mamy pierwsi - o 17.15, ale msza następna dopiero o 18.00 :)
I faktycznie jest całkiem miło, a poza tym siostry mogą nam ładnie przybrać kościółek kwiatami żywymi za niewielką opłatą :D

filmowiec - Sro Maj 26, 2004 11:53 pm

i tak pewnie nie zdarzycie i pod kosciolem bedize ciasno,bylem dwa razy i dwa razy tak bylo:)
just_Kate - Czw Maj 27, 2004 12:16 am

Ale dlaczego właśnie przed tym kościołem jest ciasno? Przecież tam jest sporo miejsca..
Słuchaj, a filmowałeś może przypadkiem tam ślubu pary, która potem miała wesele w Ambasadorze?

filmowiec - Czw Maj 27, 2004 9:45 am

nie mowie ze tylko pod tmy kosciolem jest ciasno,ogolnie tobardzo mi sie tam podoba kosciol jasny,pod zielono naprawde ladnie,a filmowalem pare ktora pozniej miala wesele w ambasadorze,a bylas na nim?
just_Kate - Czw Maj 27, 2004 10:09 am

Nie byłam, ale brat mojej psiapsiułki miał tam ślub, a wesele w Ambasadorze, prześlę ci na prv jego nazwisko, może to on? (w razie czego będę miała relację z filmowania z pierwszej ręki :wink: )
leminka - Czw Lip 08, 2004 4:11 pm

just_Kate napisał/a:
Słuchajcie - mamy - mam nadzieję że już na dobre :D - . PARAFIA NAJ?WI?TSZEJ MARYI PANNY MATKI ODKUPICIELA I ?WI?TEGO JANA BO?EGO
ul. Jutrzenki 7 - ks. Proboszcz był b. miły i bez żadnych problemów udzielą nam ślubu, a P. nie będzie musiał się martwić o nauki i spowiedź. :D


Just,
My takze bierzemy slub w parafi pod wezwaniem NMP Matki Odkupiciela i....
Proboszcz rzeczywiście jest miły, ale trochę fałszywy - jeżeli tak można powiedzieć o księdzu. Znam go po prostu z parafii, jako księdza, który chodzi po kolendzie.... zdarzyło mu się wiele dziwnych wpadek... Mimo to Proboszcza bije go ksiądz Jeleń przynajmniej o głowę :roll: już kilka razy przyjmował mnie u siebie w spodenkach gimnastycznych :lol:
Chciałabym, żeby to własnie ks. Jeleń udzielał nam slubu, ale obecnie jest na urlopie wiec nadal tą sprawę mam nie wyjasnioną....

Niestety miałam także przyjemnośc poznać tam księdza, który wyrzucił mnie za drzwi jak przyszłam do niego z zapytaniem czy na pewno oby mam wszystkie dokumenty :smut: Stwierdził, że takich rzeczy to uczą na naukach przedmałżeńskich i że skoro nie pamiętam, czego mnie tam uczyli to mam wrócić do domu i sobie wszystko przypomnieć :dead: bo On nie jest instytucją informacyjną.... straszny był, wyszłam i trzasnęłam drzwiami :evil: tak jak prosił :mad:

LEMINKA

Kati - Czw Lip 08, 2004 5:04 pm

Cóż pustaki trafiają się wszędzie - nawet w kościele....
Głupich nie sieją :mrgreen:

leminka - Pon Lip 12, 2004 6:52 pm

Dzisiaj miałam drugie podejscie w kosciele NMP Matki Odkupiciela przy Jutrzenki w Łodzi. I sie udalo :graba:
Ale nie dlatego ze ksiadz z madrzal, tylko trafilam dzisiaj na Proboszcza. Just_kate - Proboszcz jest przecudny, żadnych pretensji, pytan. Nawet nie dal nam karteczek do spowiedzi bo powiedzial ze nam wierzy, zreszta dodal - to nasza wewnetrzna sprawa czy pojdziemy do spowiedzi czy nie :D
I nie bedzie tego sprawadzal bo to nie wojsko... :jumpingmrgreen:

Druga sprawa, zapowiedzi zrobimy tylko w naszych parafiach (Kosciol Odkupiciela nie jest nasza parafią). Proboszcz stwierdzil, ze zapowiedzi w Odkupicielu wystawi nam bez 'zapowiedzi' czyli od razu kwitek :mrgreen:

Just_Kate powiedz mi tylko proszę, ile płaciłaś za udzielenie skaramentu? Bo Proboszcz nie chciał brać od nas kasy i nie wiem co mam zrobic. Mamy przyjsc do Niego jeszcze 10 dni przed slubem, moze wtedy cos nam powie...

LEMINKA

just_Kate - Pon Lip 12, 2004 10:37 pm

leminka - bardzo się cieszę że trafiliście na proboszcza, to naprawdę "dusza człowiek" :D
leminka - Wto Lip 13, 2004 1:46 pm

just_Kate napisał/a:
leminka - bardzo się cieszę że trafiliście na proboszcza, to naprawdę "dusza człowiek" :D


Potwierdzam :)
Chyba zdecydujemy sie żeby to właśnie Proboszcz udzielałam nam ślubu, chociaż zapowiedział nam, że skoro po nas (my mamy o 18:00) ślub dopiero o 19:00 to będzie chciał wykorzystać pełną godzinę na ceremonie :? troche mnie to przeraża :smut: Martwię się że to byt długi czas dla moich nerwów i że nie wysiedze tyle czasu spokojnie [szykowałam się na co najwyżej 45 min... ], ale może nie będzie tak źle... może adrenalina zrobi swoje i czas szybko będzie mi leciał :party:

LEMINKA

PIT - Czw Lut 17, 2005 5:50 pm

just_Kate

Czy Kościół NMP Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego w Łodzi, w którym jak się domyslam ostatecznie brałaś ślub jest gdzieś niedaleko Ambasadora ?

just_Kate - Czw Lut 17, 2005 6:14 pm

Tak PIT, byli nawet tacy co próbowali na piechotę dojść, i choć to niedaleko, to jednak proponowałabym transport. Nie wiem jak dobrze znasz to osiedle - Chojny Zatorze, ale tam w środku osiedla jest właśnie kościół (na zdjęciach powinno go być widać) NMP. Jak się wjedzie w tą ulicę co jest przy straży pożarnej, to jadąc nią prosto dojedzie się do Kościółka. Jest naprawdę bardzo ładny, jasny i siostry bardzo ładnie i tanio dekorują go w czasie ślubów żywymi kwiatami. :)

A z dekoracjami w Wojciechu to jest tak, że oni nie chcą innych firm w kościele widzieć, więc większość par u nich płaci za przystrojenie, czyli za sztuczne kwiaty (kosztuje to zdaje się 150 zł przy większej ilości par). Pewnie można się uprzeć, nawet jestem ciekawa jakby się księżulkowie zachowali w takiej sytuacji..
Ale po tym, jak moja koleżanka usłyszała, że byle kogo to oni u siebie w parafii nie chcą, to spodziewam się wszystkiego.. lol :lol: :lol:

PIT - Czw Lut 17, 2005 6:22 pm

just_Kate

dzięki będziemy zatem negocjować :wink:

gambi - Pon Kwi 25, 2005 8:10 pm

Nastapiła mała zmiana planów. slub bedziemy brac w Kościele pw. NMP Matki Odkupiciela przy ul.Jutrzenki w Łodzi.
bylam tam dzis, udalo sie zarezerwowac taki termin, jak nam pasował i przyznaje, ze ksiądz probosz jest wspaniałym człowiekiem i ma podejscie do mlodych ludzi.
a poza tym kosciolek jest kameralny, pieknie przyzdobiony w czasie slubu i mysle ze to zmiana na lepsze :D

megi - Wto Kwi 26, 2005 10:17 am

też tak myśle, kosciółek jest super a jak siepodczas slubu trafi na proboszcza to juz wogóle jest super, ciepły kochany człowiek!
pinia_pinia - Czw Wrz 15, 2005 10:13 am

leminka napisał/a:
just_Kate napisał/a:
Słuchajcie - mamy - mam nadzieję że już na dobre :D - . PARAFIA NAJ?WI?TSZEJ MARYI PANNY MATKI ODKUPICIELA I ?WI?TEGO JANA BO?EGO
ul. Jutrzenki 7 - ks. Proboszcz był b. miły i bez żadnych problemów udzielą nam ślubu, a P. nie będzie musiał się martwić o nauki i spowiedź. :D


My takze bierzemy slub w parafi pod wezwaniem NMP Matki Odkupiciela i....
Proboszcz rzeczywiście jest miły, ale trochę fałszywy - jeżeli tak można powiedzieć o księdzu. Znam go po prostu z parafii, jako księdza, który chodzi po kolendzie.... zdarzyło mu się wiele dziwnych wpadek... Mimo to Proboszcza bije go ksiądz Jeleń przynajmniej o głowę :roll: już kilka razy przyjmował mnie u siebie w spodenkach gimnastycznych :lol:
Chciałabym, żeby to własnie ks. Jeleń udzielał nam slubu, ale obecnie jest na urlopie wiec nadal tą sprawę mam nie wyjasnioną....

LEMINKA


Fantastyczny Ksiądz Jeleń chyba wyjechał na stałe więc już mi ślubu nie udzieli ....

gambi - Pią Wrz 16, 2005 10:03 pm

leminka napisał/a:
My takze bierzemy slub w parafi pod wezwaniem NMP Matki Odkupiciela i....
Proboszcz rzeczywiście jest miły, ale trochę fałszywy - jeżeli tak można powiedzieć o księdzu. Znam go po prostu z parafii, jako księdza, który chodzi po kolendzie.... zdarzyło mu się wiele dziwnych wpadek...


NIestety musze przyznac Lemince racje. Ksiadz proboszcz potrafi sie zmienic z minuty na minute. nie pamieta co mowil na wczesniejszym spotkaniu i zupelnie zmienia zdanie.
Na koniec stwierdzil, ze sobie przypomnial i juz byl mily, ale warto uwazac. :?

Konan - Sob Wrz 16, 2006 1:51 pm

pinia_pinia napisał/a:


Fantastyczny Ksiądz Jeleń chyba wyjechał na stałe więc już mi ślubu nie udzieli ....


Ksiadz Jelen zostal przeniesiony do innej parafii. Ale mamy teraz dwoch innych wikarych (no i oczywiscie Proboszcza) :-) , ktorzy tes sa fajni.

Linka - Sob Wrz 16, 2006 5:50 pm

W mojej poprzedniej, rodzinnej parafii był ksiądz Jeleń. To była parafia Trójcy Przenajświętszej na Grota-Roweckiego. Jeśli to ten sam to potwierdzam - bardzo miły i pomocny człowiek. Też myślałam o nim przy wyborze ksiądza na ślub. Ale czy to ten sam...? :niepewny:
Konan - Sob Wrz 16, 2006 7:58 pm

Nie. Ale Jeleni jest 3, a było 4, w różnych parafiach. Wszyscy oni sa mili, chociaz kazdy jest inny.
polly21 - Pon Wrz 18, 2006 1:18 pm

Konan napisał/a:
pinia_pinia napisał/a:


Fantastyczny Ksiądz Jeleń chyba wyjechał na stałe więc już mi ślubu nie udzieli ....


Ksiadz Jelen zostal przeniesiony do innej parafii. Ale mamy teraz dwoch innych wikarych (no i oczywiscie Proboszcza) :-) , ktorzy tes sa fajni.
w parafii na Jutrzenki swojego czasu bylo dwoch ksiezy Marchewka i Ochocki tego drugiego nie polecam radze sie go wystrzegac jak ognia :zly: , znam ich obu bardzo dobrze

[ Dodano: Wto Wrz 19, 2006 11:01 am ]
just_Kate napisał/a:
leminka - bardzo się cieszę że trafiliście na proboszcza, to naprawdę "dusza człowiek" :D
co Łojan dusz czlowiek? kobieto
Michauek - Pią Paź 06, 2006 5:13 pm

Linka napisał/a:
W mojej poprzedniej, rodzinnej parafii był ksiądz Jeleń. To była parafia Trójcy Przenajświętszej na Grota-Roweckiego. Jeśli to ten sam to potwierdzam - bardzo miły i pomocny człowiek. Też myślałam o nim przy wyborze ksiądza na ślub. Ale czy to ten sam...? :niepewny:


To takze moja parafia, a ksiadz Jeleń uczył mnie religii w Liceum, potwierdzam, bardzo miły (i dawalo sie sciagac u niego :-) )

A co do Parafii NMP Matki Odkupiciela to wiecie moze gdzie znajde jakies zdjecia?

justyncia83 - Wto Gru 12, 2006 4:25 pm

JA RAZEM Z MOIM MI?KIEM B?DZIEMY MIE? TAM ?LUB.
W TYM TYGODNIU WYBIERAMY SIE WŁA?NIE NA ROZMOW? Z PROBOSZCZEM.
MAM NADZIEJ?, ?E UDA NAM SI? ZAJ?? DOBR? GODZIN? NA ?LUB.
18.00 LUB 19.00- BYŁOBY SUPER.

BUZIAKI DLA WSZYSTKICH

gambi - Wto Gru 12, 2006 8:57 pm

Cytat:
NIestety musze przyznac Lemince racje. Ksiadz proboszcz potrafi sie zmienic z minuty na minute. nie pamieta co mowil na wczesniejszym spotkaniu i zupelnie zmienia zdanie. Na koniec stwierdzil, ze sobie przypomnial i juz byl mily, ale warto uwazac.


Wracam do moich slow z przed slubu - to co napisalam jest prawda, ale prawda jest tez to, ze dzieki ksiedzu proboszczowi (nie wiem czy jest tam jeszcze ten sam) mielismy wspanialy slub!!! Naprawde atmosfera byla cudowna, ksiadz pieknie mowil o milosci dwoch mlodych ludzi a do tego pieknie nawiazywal do naszego dwunarodowego zwiazku. Czulismy sie jakby znal nas bardzo dobrze. A intencja w imie wrastajacej przyjazni i wzajemnego zrozumienia naszych krajow mnie bardzo pozytywnie zaskoczyla.
Wiele osob po slubie mowilo nam, ze takiego pieknego slubu dawno nie byli swiadkami :D

edys_lu - Sob Lut 17, 2007 2:17 pm

Wiem ze w kosciele na Jutrzenki mozna dogadac sie z siostrami i one pieknie przystroja koscioł...wie moze ktos z Was ile to kosztuje???
Esme - Sro Kwi 18, 2007 1:50 pm

To jest moja parafia i szczerze mówiąc zawsze słyszałam, że proboszcz nie należy do miłych osób, ale z waszych wypowiedzi wynika, że wcale niejest taki zły :cool: co dobrze, zbieram się żeby bierzmowanie w końcu zrobić i nie będę sie już obawiały wizyty u niego w kancelarii :]
justyncia83 - Czw Kwi 19, 2007 4:53 am

czesc wszystkim.
ja tydzien temu z moim narzeczonym bylismy w tym kosciele- to jest jego parafia i powiem wam ze ksiadz proboszcz zrobil na mnie duze wrazenie.sympatyczny, usmiechniety i bezproblemowy czlowiek.
powiedzial ze na slubie bedzie pieknie przystroiony kosciol i ze wszystko bedzie super.
powiedzial ze jesli chodzi o dekoracje kosciola to mozemy sami kupic kwiaty i siostry zrobia dekoracje albo im daje sie pieniazki i same je kupia i wszystko zrobia.
powiedzial tez ze przed naszym slubem sa jeszcze dwa albo trzy sluby i siostry pewnie mniej policza za kwiaty bo cena rozlozy sie na wszystkie pary mlode- jak dla mnie super!!!!!
my chcemy zeby proboszcz udzielal nam slubu wiec bedziemy w sierpniu musieli sie z nim spotkac i pogadac o tym bo jak na chwile dzisiejsza powiedzial ze nie ma problemu.
powiem wam tak- balam sie rozmowy z proboszczem ale teraz to juz wiem ze nie ma kogo sie bac- jest bardzo sympatyczny.
mam nadzieje ze na nastepnym spotkaniu tez taki bedzie.
pozdrowionka

Michauek - Sob Lip 21, 2007 7:54 am

Dzis jest 21 lipiec 2007 czyli to juz dziś :roll:
Esme - Sob Lip 21, 2007 1:48 pm

Michauek, gratulacje :D
Mam do Was wszytskich pytanie - ile wcześniej rezerwowaliście sobie termin? Myślę, że w przyszłym tygodniu przyklepnę już salę na przyszły rok (maj lub czerwiec) i dopiero wtedy wybieramy się do proboszcza, ale martwię się czy aby nie za późno :roll:

Konan - Czw Maj 01, 2008 12:35 pm

Mozna przyjsc do kancelarii i zarezerwowac termin. Lepiej jak najwczesniej, kto pierwszy ten lepszy, pozniejsze moze sie okazac, ze dogodny termin juz jest zajety :-(
Debussy - Pią Maj 02, 2008 6:40 am

A wiecie może w jakich godzinach kancelaria jest otwarta?

Bo też niebawem będziemy musieli się tam przejść.
A Kościół faktycznie urokliwy, kameralny :)

Konan - Pią Maj 02, 2008 8:00 am

Kancelaraia jest czynna od 9 do 17.30, ale z przerwa w srodku. Jak nie zapomne to jutro zerkne i zapodam dokladnie. Ale mozna tez zadzwonic do kancelarii: 042 645-09-57

[ Dodano: Sob Maj 03, 2008 8:59 pm ]
Kancelaria czynna jest w dni powszednie w godzinach 8.00-9.00 i 16.00-17.30
Czyli przerwa w środku jest cokolwiek sporawa ;-) .

Debussy - Czw Maj 08, 2008 2:52 pm

Niedobrze :-?
Mój L. pracuje do 17 i na pewno nie zdąży Teofilowa przyjechać na 17:30 :/
W weekend też powinna być kancelaria otwarta :twisted:

justyna12063 - Pon Lut 02, 2009 4:53 pm

hej
mam pytanie ile wcześniej przed ślubem byliście zaklepać termin??
ja mam sale zaklepana na 14.08.10r i zastanawiam się czy już iść do kościoła zaklepać termin czy jeszcze mam czas.A ile kosztuje ślub w NMP Matce Odkupiciela bez mszy słyszałam ze 300zl czy to prawda bardzo proszę o odpowiedź.

Debussy - Pon Lut 02, 2009 6:07 pm

justyna12063 napisał/a:
hej
mam pytanie ile wcześniej przed ślubem byliście zaklepać termin??

Zaklepaliśmy termin rok i dwa miesiące przed ślubem.
Z mszą pałcimy 300 zł za ślub, więc możliwe że jest tak samo i bez mszy. :)

caixa - Czw Lut 12, 2009 11:31 am

My też rezerwowaliśmy wcześniej. proboszcz nam powiedział, ze jak juz jest sala to mozna sobei na spokojnie zarezerwowac godzine w kosciele.
Debussy napisał/a:
Z mszą pałcimy 300 zł za ślub, więc możliwe że jest tak samo i bez mszy.

A nam chyba powiedzieli 350... Tylko,że chyba 50 zł na dekorację dla sióstr. :)

martaba - Wto Lut 24, 2009 9:42 am

justyna12063 napisał/a:
hej
mam pytanie ile wcześniej przed ślubem byliście zaklepać termin??
ja mam sale zaklepana na 14.08.10r i zastanawiam się czy już iść do kościoła zaklepać termin czy jeszcze mam czas.A ile kosztuje ślub w NMP Matce Odkupiciela bez mszy słyszałam ze 300zl czy to prawda bardzo proszę o odpowiedź.


Ja byłam dzisiaj u Księdza w kancelarii i widziałam w tej księdze, że na Twój termin są już 2 pary. Ja mam tydzień po Tobie i moja wymarzona godzina była już zajęta :(



edit: poprawiłam cytat
kryszka

anula86 - Wto Lut 24, 2009 12:59 pm

A jak to wyglada z pieniedzmi?Przy zapisie(rezerwacji terminu) sie cos płaci?Jesli tak,to ile?
caixa - Wto Lut 24, 2009 3:45 pm

Cytat:
Wysłany: Dzisiaj 12:59
A jak to wyglada z pieniedzmi?Przy zapisie(rezerwacji terminu) sie cos płaci?Jesli tak,to ile?

Mozna dać ile się chce my daliśmy 50 zł.

rusałeczka:) - Wto Lut 24, 2009 11:38 pm

My za rezerwacje płaciliśmy 50 zł tzn. rodzice nam rezerwowali ten termin :oops: 22.08.09 :D
inkalina - Sro Lut 25, 2009 11:52 am

Debussy napisał/a:
Niedobrze :-?
Mój L. pracuje do 17 i na pewno nie zdąży Teofilowa przyjechać na 17:30 :/
W weekend też powinna być kancelaria otwarta :twisted:


Godziny pracy tej kancelarii nie sa sztywne. O 18 jest w Kościele msza trwa 30 minut. Jak sie łądnie poprosi któregoś z księdzy chętnie poświeci Wam czas.

Debussy - Sro Lut 25, 2009 4:30 pm

inkalina napisał/a:
Debussy napisał/a:
Niedobrze :-?
Mój L. pracuje do 17 i na pewno nie zdąży Teofilowa przyjechać na 17:30 :/
W weekend też powinna być kancelaria otwarta :twisted:


Godziny pracy tej kancelarii nie sa sztywne. O 18 jest w Kościele msza trwa 30 minut. Jak sie łądnie poprosi któregoś z księdzy chętnie poświeci Wam czas.


Na szczęście sprawa już załatwiona dawno temu :)
Teraz tylko musimy się dowiedzieć kiedy dokładnie zaczynają się nauki przedmałżeńskie :D

inkalina - Pią Lut 27, 2009 12:31 pm

Debussy napisał/a:
inkalina napisał/a:
Debussy napisał/a:
Niedobrze :-?
Mój L. pracuje do 17 i na pewno nie zdąży Teofilowa przyjechać na 17:30 :/
W weekend też powinna być kancelaria otwarta :twisted:


Godziny pracy tej kancelarii nie sa sztywne. O 18 jest w Kościele msza trwa 30 minut. Jak sie łądnie poprosi któregoś z księdzy chętnie poświeci Wam czas.


Na szczęście sprawa już załatwiona dawno temu :)
Teraz tylko musimy się dowiedzieć kiedy dokładnie zaczynają się nauki przedmałżeńskie :D


Ciesze sie że sie Wam udało załatwić, myśle jednak że ta informacja o działalności kancelarii przyda sie też innym zainteresowanym a co do nauk przedmałużeńskich to jeszcze nie ma dokładnego terminu. W marcu ma sie wyjasnić, od kiedy. My dostaliśmy telefon do księdza który je organizuje. Jak będe coś więcej wiedzieć to napewno podziele się tą informacją.

*Motylek* - Wto Mar 03, 2009 5:32 pm

Debussy - Ty też bierzesz ślub w tej parafii? :)

My płaciliśmy 50 zł zaliczki i mamy dopłacić 250 zł. Dodatkowo trzeba też zapłacić organiście i siostrom za przybranie. Gdybyśmy mieli ślub o 18, to koszt organisty odpada, bo i tak musi grać. Ale zdecydowaliśmy się na 19.

Debussy - Czw Mar 05, 2009 1:50 pm

*Motylek* napisał/a:
Debussy - Ty też bierzesz ślub w tej parafii? :)

Tak :) Już nie mogę się doczekać. Bardzo by nam zależało, żeby ślubu udzielał nam ksiądz z brodą :-) On właśnie prowadzi nauki przedmałżeńskie na które się niebawem wybieramy.

*Motylek* - Czw Mar 05, 2009 4:10 pm

My z kolei liczymy na ks. proboszcza, bo mój narzeczony był tam ministrantem i całkiem nieźle się znali. Niedługo jedziemy podpisać protokół przedślubny, tylko akty chrztu wyciągniemy.

Myślałaś już o oprawie muzycznej? A to w ogóle jest Wasza parafia, czy po prostu tu się Wam podoba?

Debussy - Czw Mar 05, 2009 4:17 pm

*Motylek* napisał/a:
A to w ogóle jest Wasza parafia, czy po prostu tu się Wam podoba?

To jest parafia mojego L.
Oprócz tego, mieści się dokładnie 2 min od Jego domku.
Kościółek jest śliczny, no i blisko mamy do naszej sali.

Co do oprawy muzycznej.. no to właśnie nie wiem. Tam jest chyba organista który śpiewa. Ja co prawda zawsze marzyłam o Ave Maria w wykonaniu jakiegoś pięknego głosu kobiecego...

*Motylek* - Czw Mar 05, 2009 4:25 pm

Tam jest znacznie więcej niż organista. Jest zespół i tak się składa, że część jego to rodzina i oni będą u nas grać. Są świetni (przynajmniej nam się podobają). Będziesz miała okazję ich posłuchać, jak przyjdziesz na nasz ślub :) Dodatkowo główna wokalistka gra na flrcie poprzecznym - np Ave Maria.
martaba - Pon Kwi 06, 2009 8:19 am

Dziewczynki, czy wiecie może kiedy są w NMP Matce Odkupiciela najbliższe nauki przedmałżeńskie? Chcielibyśmy to załatwić, bo przeprowadzamy się na drugi koniec Łodzi i potem będzie problem... I jeszcze mam pytanie, czy za nauki się płaci? Koleżanka mi powiedziała, że musieli płacić, bo jej mąż nie chodził na religię i nie miał zaświadczenia, a u mnie sytuacja wygląda podobnie. Kiedy byłam się spytać u Księdza był zajęty- tylko zapisał termin i powiedział, że "pogadamy póżniej". Może któraś w Was mi pomoże?
Debussy - Pon Kwi 06, 2009 8:34 am

martaba, niestety spóźniłaś się... Te Nauki już trwają. Dzisiaj będzie przedostatnie spotkanie.
Kolejna edycja dopiero jesienią.

Może pomyślcie o innym miejscu? Są przecież przyspieszone, weekendowe.

Chociaż widzę, że ślub macie dopiero w przyszłym roku..
Za Nauki w tym Kościele się nie płaci ponoć :)

*Motylek* - Pon Kwi 06, 2009 9:43 am

Weekendowe przyspieszone są np w kościele na Sienkiewicza. Bardzo nam się podobało i płaciliśmy nie za kurs, tylko za to zaświadczenie, które dostaliśmy i za poradę psychologa. Wyszło chyba 75 zł, bo mój narzeczony miał tylko poradę.
martaba - Pon Kwi 06, 2009 9:58 pm

Dziękuję za informacje. W takim razie rozważymy przeczekanie do jesieni, albo nauki weekendowe :)
anula86 - Wto Kwi 21, 2009 6:00 pm

a ile wam ksiadz powiedzial,ze bedzie kosztowal ślub??Bo nam powiedzial,ze róznie ludzie daja...(500-700zł):/
Debussy - Wto Kwi 21, 2009 6:45 pm

A który Ksiądz Wam tak powiedział?
Z tego co ja wiem, to 300 zł (plus organista, dekoracja), więc może podał za to wszystko razem sumę?

anula86 - Wto Kwi 21, 2009 10:06 pm

Mowil,ze oddzielnie sie płaci za wystrój i organiste.Hmm nie pamietam jak sie nazywa,ale taki młody łysy ksiadz.
*Motylek* - Wto Kwi 21, 2009 10:10 pm

To dziwne, bo nam też mówili 300 i zadatek i kwota za wygłoszenie zapowiedzi wchodzi w cenę.Więcej na pewno bym nie dała
anula86 - Wto Kwi 21, 2009 10:16 pm

No własnie,..ja tez bylam nastawiona na 300 zł...zreszta i tak pewnie wiecej nie dam..Wogole to ten ksiadz z nami jakos niechetnie rozmawial..a jak ja sie fdopytywalam o koszty slubu,to odp ze co my sie tak interesujemy cena..:/To mu powiedzialam,ze w dzisiejszych czasach kazdy grosz sie liczy i ze jednak wolalabym wiedziec na ile musimy byc przygotowani...Wogole to moj narzeczony nie mial 50 zl a całe 100 wiec dalismy 100 zl zaliczki..a ksiadz jeszcze nas perfidnie oklamal..bo powiedzial,ze idzie rozmienic a nawet drzwi nie bylo slychac ze otwiera..i za niecala minute wrocil i p[owiedzialm,ze nie ma jak rozmienic..i ze najwyzej odda nam po mszy w niedziele.To my wtedy powiedzielism,y ze w takim razie my dajemy 100 zl zaliczki a nie 50(bo wiedziuelismy ze juz bysmy tych 50 zl i tak nie odzyskali..)
Debussy - Wto Kwi 21, 2009 10:21 pm

No fakt, ten Ksiądz o którym piszesz wydaje się trochę dziwny...
Szkoda, że nie trafiłaś na Księdza Jerzego (z brodą), to jest dusza człowiek :)

anula86 - Wto Kwi 21, 2009 10:28 pm

Mam nadzieje,ze trafie na niego gdy bedziemy zalatwiali reszte spraw ślubnych:)A czy to orawda,ze slubu udziela ten ksiadz ktory zapisywal?Czy tego dowiadujemy sie dopiero w dniu slubu,ktory ksiadz prowadzi ceremonie?
Debussy - Wto Kwi 21, 2009 10:33 pm

Niekoniecznie prowadzi ślub ten któy zapisywał.
W większości przypadków, to pewnie traf decyduje który.
Ale zawsze też np. przy podpisywaniu protokołu można poprosić lub zapytać czy ten i ten Ksiądz mógłby nam udzielać ślubu. :wink:

*Motylek* - Sro Kwi 22, 2009 8:39 am

My poprosiliśmy proboszcza, ale jedzie na pielgrzymkę, która kończy się akurat w dniu naszego ślubu i mam nadzieję, że zdąży dojechać. Będzie tam też wujek mojego G. więc na pewno sobie pogadają o naszym ślubie :P

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 2:29 pm ]
Już po ślubie, polecam ks. Jerzego - przemiły! Jeśli któraś z Was będzie brała tu ślub, to w miarę szybko załatwcie sobie dekorację, bo tu panuje zasada "kto pierwszy ten lepszy" i z ludźmi nie da się dogadać.
Dla niewtajemniczonych wklejam zdjęcia:

anula86 - Nie Gru 27, 2009 4:19 pm

"Jeśli któraś z Was będzie brała tu ślub, to w miarę szybko załatwcie sobie dekorację, bo tu panuje zasada "kto pierwszy ten lepszy" i z ludźmi nie da się dogadać. "
Jakto? co Motylek pod tym rozumiesz? dlaczego z ludzmi nie da sie dogadac? Słyszalam ze dekoracja zajmuja sie siostry z tego kosciola???

Debussy - Nie Gru 27, 2009 6:08 pm

No ja też nie rozumiem..
U nas było spotkanie wszystkich czterech par i można się było dogadać co do dekoracji bez problemu.
Co prawda siostry sobie zażyczyły 800 zł (ale plus świece i tiul na podłodze), więc wyszło 200 zł na parę.
Ale dekoracja była śliczna, bo to w ogóle bardzo klimatyczny Kościółek.
Bardzo polecam :)

*Motylek* - Pon Gru 28, 2009 10:11 am

A rozumiem to w ten sposób, że nikt nam o spotkaniu wspólnym nie powiedział, a jak poszliśmy to się okazało, że już jest zaklepane, że lilii nie będzie, a kolorystyka będzie biel i ecru i nie mieliśmy nic do gadania, mimo że my mieliśmy inną wizję. Ale zapłacić mieliśmy oczywiście tyle, o reszta.

Więc był nieco nieprzyjemny klimat, pomijając dziewczynę z innej pary, która powiedziała siostrze, że my chcemy zburzyć całą ich wizję i nie zapłacić ani grosza. I siostra powitała nas bardzo nieprzyjemnie i nie chciała na żaden kompromis pójść...

Dopiero potem, jak okazało się, że jesteśmy normalni i jeszcze mamy trochę znajomości (byliśmy też u księdza poinformować o sytuacji), to siostra zmieniła front i ostatecznie dołożyła nam bordowe goździki, które sami kupiliśmy. A wcześniej stwierdziła, że nie ma czasu na dokładanie czegoś do dekoracji (choć groziła, że zabierze dekorację w całości). Ostatecznie poprosiła księdza, żeby chwilę zaczekał aż ona dołoży i dopiero ślub.

Także uważajcie na ludzi..

Debussy - Pon Gru 28, 2009 11:50 am

*Motylek* napisał/a:
A rozumiem to w ten sposób, że nikt nam o spotkaniu wspólnym nie powiedział
No do nas też nikt nie dzwonił, samemu niestety trzeba się dowiadywać o takie rzeczy. :)
*Motylek* - Pon Gru 28, 2009 2:47 pm

No dlatego mówię, że jak się skontaktowałam z dziewczyną w tej sprawie, to nagadała na nas siostrze i zostaliśmy potraktowani, tak jak opisałam.
anula86 - Pon Gru 28, 2009 5:53 pm

Tzn ile wczesniej trzeba sie dowiadywac ktore pary maja w tym dniu co my slub?
Debussy - Pon Gru 28, 2009 7:04 pm

anula86 napisał/a:
Tzn ile wczesniej trzeba sie dowiadywac ktore pary maja w tym dniu co my slub?

Najlepiej przy spisywaniu protokołu, zapytać księdza na namiary na inne pary.
Nam dał numery tel. bez żadnych problemów. :)

martaba - Sro Sty 06, 2010 7:57 am

Witam,
Jesli ktos ma w Naszym Kosciolku slub 21.08.2010 to bardzo prosze o odzew :) Dodam, ze widzialam kilka roznych wersji dekoracji w Naszej Parafii, ale to juz temat na prywatna rozmowe.

Pozdrawiam serdecznie

anula86 - Sob Lut 06, 2010 8:12 pm

Debussy napisał/a:
anula86 napisał/a:
Tzn ile wczesniej trzeba sie dowiadywac ktore pary maja w tym dniu co my slub?

Najlepiej przy spisywaniu protokołu, zapytać księdza na namiary na inne pary.
Nam dał numery tel. bez żadnych problemów. :)

Tzn kiedy sie spisuje protokuł? ile wczesniej?

rusałeczka:) - Sob Lut 06, 2010 10:18 pm

To zależy kiedy będziecie mieć wszystkie dokumenty. My spisywaliśmy protokół tydzień przed ślubem. I spokojnie ze wszystkim zdążylismy, nawet spotkac sie z wszystkimi parami, które miały ślub tego samego dnia.
Debussy - Nie Lut 07, 2010 10:07 am

anula86 napisał/a:
Debussy napisał/a:
anula86 napisał/a:
Tzn ile wczesniej trzeba sie dowiadywac ktore pary maja w tym dniu co my slub?

Najlepiej przy spisywaniu protokołu, zapytać księdza na namiary na inne pary.
Nam dał numery tel. bez żadnych problemów. :)

Tzn kiedy sie spisuje protokuł? ile wczesniej?


My jakieś 2 tyg. wcześniej.

anula86 - Nie Mar 07, 2010 12:43 pm

Ktos wie moze, kiedy odbywaja sie w naszej parafii nauki przedmałżenskie?
Debussy - Nie Mar 07, 2010 7:55 pm

anula86 napisał/a:
Ktos wie moze, kiedy odbywaja sie w naszej parafii nauki przedmałżenskie?

Zazwyczaj koło kwietnia, najlepiej już teraz się przejść do Kancelarii i zapisać. :)

anula86 - Pon Mar 08, 2010 12:05 am

Mam jeszcze kilka pytan:- jak wygladaja u nas te nauki? i gdzie sie one odbywaja?
- jakie dokumenty nalezy dostarczyc do parafii aby zostal udzielony slub?

Debussy - Pon Mar 08, 2010 10:02 am

Cytat:
Mam jeszcze kilka pytan:- jak wygladaja u nas te nauki? i gdzie sie one odbywaja?

Najpierw są spotkania z księdzem, a później przychodzi pan i mówi generalnie o rodzinie, NPR itp.
Wszystko odbywa się w budynku obok Kościoła.

anula86 napisał/a:
- jakie dokumenty nalezy dostarczyc do parafii aby zostal udzielony slub?

O tym też wtedy Ksiądz dokładnie mówi.
:)

anula86 - Pon Mar 08, 2010 11:21 am

a te spotkania z ksiedzem to kaZda para indywidualnie? Czy w jakims momencie kilka par siedzi i slucha tego co ksiadz gada? Debussy a Ty bylas u nas na tych naukach? Fajnie bylo? Czy powinnam sie bac?:D
Debussy - Pon Mar 08, 2010 11:23 am

anula86 napisał/a:
a te spotkania z ksiedzem to kaZda para indywidualnie?

Nie, siedzi z 15 par i słucha. Czasem można się włączyć, ale generalnie do tablicy nie jest się na siłę wywoływanym :)
anula86 napisał/a:
Debussy a Ty bylas u nas na tych naukach? Fajnie bylo? Czy powinnam sie bac?:D

Byłam, dokładnie rok temu. Nie ma się czego bać :)

anula86 - Pon Mar 08, 2010 11:26 am

a zaliczenie jak pozniej wyglada? dostajesz jakas kartke z podpisem ksiedza ? Debussy a Ty mialas zaswiadczenie ze szkoly o naukach? czy nie mialas? Bo ja mam jakies ale nie wiem czy sie bedzie liczylo, bo praktycznie nic na nim nie ma ... procz paru pieczatek..
Debussy - Pon Mar 08, 2010 11:59 am

anula86 napisał/a:
a zaliczenie jak pozniej wyglada? dostajesz jakas kartke z podpisem ksiedza ?

Zaliczenia jako takowego nie ma. Po prostu obecność.
Tak, kartkę z podpisem Księdza i tego drugiego pana od NPR.
anula86 napisał/a:
Debussy a Ty mialas zaswiadczenie ze szkoly o naukach?

Nie miałam, nie chodziłam w liceum na religię.
Mój mąż miał, ale Ksiądz powiedział, że i tak powinien chodzić razem ze mną.
No i chodził :)

A Ty chcesz wziąć ślub właśnie w tym Kościele?

anula86 - Pon Mar 08, 2010 4:29 pm

Tak, ja biore slub w tym kosciele bo to moja parafia, a dlaczego pytasz? Chociaz potem sie zastanawialam czy nie lepiej by bylo gdbysmy wzieli slub w św. Wojciechu. Ale juz jest termin zaklepany w mojej parafii, wiec bedziemy miec slub w tym kosciele.
caixa - Wto Mar 09, 2010 8:00 am

Anula dobrze zrobiliście. Ten Kościół jest 100 razy lepszy niż sw. Wojciech. Mam porównanie bo znajomi w św. Wojciechu brali.
1. Cena- 2x drożej :roll:
2. Sam Kościół- Jana Bożego jest nowy, jasny i przestronny. Może nei jest zbyt długi ale ja miałam wrażenei, ze dzięki temu wszyscy bliscy byli bliżej nas :) Św Wojciech jest ponury
3. Dekoracja- W Janie Bożym masz wpływ jak będzie ona wyglądać i jest w bardzo przystępnej cenie w św. Wojciechu siositry same ubierają i nei ma mowy o wtrącaniu.
4. Nasi księża są najlepsi :) Wszyscy nasi goście nie mogli się nadziwić jak piękny był Nasz Ślub a to za sprawą Proboszcza. Tak pięknei mówił do nas o nas... Czuło się, ze to jest nasz dzień. Ja tez nei bylam pewna przy wyborze Koscioła ale teraz nei zamieniłabym go na żaden inny :)

Debussy - Wto Mar 09, 2010 9:44 am

Podpisuję się podsłowami caixy, nam też Proboszcz dawał ślub i było to niesamowite przeżycie.
Moja świadkowa, mimo, że oboje są z innej parafii też bierze ślub w tym Kościele w czerwcu. ;)

anula86 - Wto Mar 09, 2010 2:17 pm

No to mnie pocieszylyscie:) A jak wyglada sprawa z opłatami za ślub? Ile sie płaci? i kiedy? Jak narazie zapłacilismy 100 zł zaliczki ( ksiadz mowil 50, ale akurat nie mielismy).
Debussy - Wto Mar 09, 2010 3:25 pm

anula86 napisał/a:
No to mnie pocieszylyscie:) A jak wyglada sprawa z opłatami za ślub? Ile sie płaci? i kiedy? Jak narazie zapłacilismy 100 zł zaliczki ( ksiadz mowil 50, ale akurat nie mielismy).

300 zł ślub, plus organista 150 zł i dekoracja - my płaciliśmy 200 zł.
Płaci się przy spisywaniu protokołu, jakieś 2 tyg. przed ślubem.

caixa - Sro Mar 10, 2010 7:38 am

Debussy napisał/a:
300 zł ślub, plus organista 150 zł i dekoracja - my płaciliśmy 200 zł.

my za dekoracje mielismy zaplacic 50 zl bo było dużo par ale ostatecznie daliśmy 100 zł

Debussy - Sro Mar 10, 2010 9:14 am

caixa napisał/a:
Debussy napisał/a:
300 zł ślub, plus organista 150 zł i dekoracja - my płaciliśmy 200 zł.

my za dekoracje mielismy zaplacic 50 zl bo było dużo par ale ostatecznie daliśmy 100 zł

U nas były cztery pary tego dnia, a mimo to siostra tak sobie zażyczyła.
No faktycznie było pięknie, i świecie z tiulami.
No ale miała 800 zł na to. :smile:

anula86 - Sro Mar 10, 2010 3:52 pm

a za nauki przedmalzenskie u nas w parafii cos sie płaci?
Debussy - Sro Mar 10, 2010 5:25 pm

anula86 napisał/a:
a za nauki przedmalzenskie u nas w parafii cos sie płaci?

My nic nie płaciliśmy. :)

Misiak87 - Wto Mar 23, 2010 4:27 pm

Debussy napisał/a:
Płaci się przy spisywaniu protokołu, jakieś 2 tyg. przed ślubem.


Protokół 2 tyg przed ślubem? To kiedy zapowiedzi?

Debussy - Wto Mar 23, 2010 7:08 pm

Misiak87 napisał/a:
Debussy napisał/a:
Płaci się przy spisywaniu protokołu, jakieś 2 tyg. przed ślubem.


Protokół 2 tyg przed ślubem? To kiedy zapowiedzi?

A to może protokół był 3 miesiące przed ślubem... już mi się zapominają takie szczegóły :wink:

martaba - Pią Mar 26, 2010 6:22 pm

Anula86,
Kiedy ksiadz Jerzy byl u nas z wizyta po koledzie powiedzial, ze nauki zaczynaja sie w poniedzialek po Wielkiej Nocy o 19. Jest 5 spotkan po godzinie kazde i nic sie nie placi. Jak to Ksiadz Jerzy powiedzial " nie beda zdzierac za nauki" :) Wiem tez, ze On prowadzi i jest bardzo wyluzowany :)

anula86 - Pią Mar 26, 2010 8:45 pm

Martaba, dzieki:) A Ty tez sie wybierasz na te nauki? No ja na dzien dzisiejszy wiedzialam, ze jeszcze nic nie wiadomo, bo ostatnio bylam z moim narzeczonym dowiadywac sie i proboszcz powiedzial by sluchac na mszach, bo jeszcze nic nie wiadomo:) Ale skoro tak mowisz, to pewnie beda zaraz po swietach:)
martaba - Sob Mar 27, 2010 7:31 am

Tak wybieram się. Proboszcz mi też powiedzial, że musze chodzić na msze żeby się dowiedzieć, ale na szczęście jest Ksiądz Jerzy. Już jakiś czas nie mieszkam z rodzicami na Chojnach więc nie mam zamiaru jeżdzić specjalnie na Msze prowadzone przez Proboszcza.

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 7:34 am ]
Aha, i jeszcze powiedział, że nie trzeba się wcześniej zapisywać tylko trzeba po prostu przyjść na 19.

agnieszka1985 - Sob Mar 27, 2010 9:52 pm

Misiak87 napisał/a:
Debussy napisał/a:
Płaci się przy spisywaniu protokołu, jakieś 2 tyg. przed ślubem.


Protokół 2 tyg przed ślubem? To kiedy zapowiedzi?


Protokół podpisuje się wcześniej(kiedy ma się wszystkie potrzebne dokumenty),płaci się w ostatnim tygodniu przed ślubem :)

Misiak87 - Nie Mar 28, 2010 9:43 am

Debussy napisał/a:
A to może protokół był 3 miesiące przed ślubem... już mi się zapominają takie szczegóły :wink:

Protokół na pewno 3-2 miesiące przed ślubem. Gdyby para poszła 2 tygodnie przed ślubem na spisywanie protokołu, miałaby problemy. ;) Pamiętajcie przyszłe panny młode. ;)

agnieszka1985 - Nie Mar 28, 2010 10:24 am

Anula86, Martaba - dziś ksiądz w ogłoszeniach powiedział,że nauki rozpoczynają się po świętach(tak jak pisałyście) ale nie podał ani godziny ani dnia.W 'edycji jesiennej' były w poniedziałki bodajże o 19 i polecam te nauki z całego serca.
anula86 - Pon Mar 29, 2010 10:32 pm

Wiem, słyszalam:) Bo bylam na mszy swietej na godz 12:)
Niepowaga - Wto Mar 30, 2010 7:16 pm

nauki zaczynają się 12-04-2010 o 19:00 trzeba się wcześniej zapisać :)
anula86 - Sro Mar 31, 2010 1:31 pm

0niepowaga a skad wieszz?
Niepowaga - Czw Kwi 01, 2010 5:19 pm

zapisani już jesteśmy :lol:
martaba - Pią Kwi 02, 2010 11:01 am

To ja juz nic nie rozumiem. Wczoraj moja Mama byla nas zapisac, bo ja mieszkam na drugim koncu Lodzi i Ksiadz Jerzy jej powiedzial, ze nie zbiera zapisow i ze jak przyjdziemy 12.04.2010 o 19 to sie zapiszemy. Wyglada na to, ze nie robi im to roznicy...
A Was Niepowaga ktory Ksiadz zapisal? Po Mszy czy w godzinach pracy kancelarii?

Niepowaga - Pon Kwi 05, 2010 4:29 pm

W godzinach pracy kancelarii, a który ksiądz to nie wiem :?: bo my też nie z tej parafii jesteśmy... taki młody, miły, z "trzydniowym" zarostem :-) :P
martaba - Wto Kwi 06, 2010 6:29 am

Aaa to moze my sie nie musimy zapisywac, bo z kolei oboje nalezymy do tej Parafii (tzn jestesmy tam zameldowani). Zobaczymy w poniedzialek :) Pzdr
anula86 - Wto Kwi 06, 2010 12:30 pm

Martaba, ja z moim M też się jeszcze nie zapisaliśmy, a wybieramy się w poniedziałek na nauki :)

edit Kati

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 12:24 pm ]
dziewczynki a ;powiedzcie mi, w ktorym miejscu maja byc te nauki? w kancelarii?

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 9:12 pm ]
No i rozpoczeły sie nauki w naszej parafii:) Byłyscie? Jak wam sie podobały?

[ Dodano: Sro Kwi 21, 2010 1:24 pm ]
Czemu nikt nie odpowiada?:( Szczerze to nawet nie wiemy jak wyglądamy, wiec stoimy tylko na tym, ze kilka osob z forum chodzi na te same nauki, ale nie wiadomo kto:D jak wygląda:D

marta-slawek - Pią Maj 14, 2010 8:30 am

Rozumiem że nauki już trwają, czy ktoś może mi powiedzieć kiedy zaczynają się następne?
Debussy - Pią Maj 14, 2010 8:57 am

marta-slawek napisał/a:
Rozumiem że nauki już trwają, czy ktoś może mi powiedzieć kiedy zaczynają się następne?


Za rok :)

sunight - Nie Maj 30, 2010 9:07 pm

W tym roku będziemy mieli ślub w tej parafii. Ślub był załatwiany w styczniu, wszystko sobie skrzętnie notowałam ale niestety ostatnio stwierdziłam że kartka mi się zgubiła i nie wiem już dokładnie co tam było potrzeba, jakie dokumenty, czy same nauki czy poradnia też jest wymagana? Będę wdzięczna za informacje.
anula86 - Pią Lip 16, 2010 1:19 pm

Powiedzcie mi, czy cena za ślub obejmuje też tą zaliczkę, którą się wpłaciło i zapowiedzi? czy zapowiedzi osobno się płaci?

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 2:20 pm ]
I czy protokół podpisywałyście razem z narzeczonym? Czy najpierw wchodził narzeczony i pisał a potem narzeczona:?

onaaga - Czw Wrz 09, 2010 2:28 pm

Mam pytanie, bo ostatnie wypowiedzi są z dosyć dawna a interesują mnie nowinki :razz: czy wszyscy księża są mili w tej parafii? Bo przyznam, że trochę się stresuję rozmową z księdzem :( i czy wchodząc do kancelarii zawsze jest sam ksiądz czy zdarza się że kościelny jakiś się kręci? :-)
anula86 - Czw Wrz 09, 2010 5:49 pm

tAK, wszyscy sa mili a najmilszy jest ks. Jerzy:) Z proboszczem to różnie bywa- zależy od jegfo humoru:)
onaaga - Pią Wrz 10, 2010 8:27 am

dziękuję za szybką odpowiedź :) w takim razie już się nie będę tak stresowała :-) i liczę na dobry humor proboszcza jeśli go spotkam :razz:
tuptek - Wto Paź 19, 2010 11:28 am

Potwierdzam,jezeli chodzi o ksiedza Jerzego:) Bardzo mily i "dostepny" czlowiek.Bylam tam 3 razy i za kazdym rozmawialam wlasnie z nim,takze na temat innych sie nie wypowiadam:)
Kosciolek mnie urzekl,bardzo ladnie na zewnatrz,wewnatrz jasno,w miare przestronnie a zarazem przytulnie ( o ile mozna o kosciele w ten sposob mowic;) )
Mielismy problemy z podjeciem decyzji w ktorym kosciele brac slub,ale wszelkie watpliwosci zniknely gdy pojawilismy sie na Jutrzenki i po rozmowie z ks. Jerzym 8)
Bardzo sie ciesze na nasz slub w tej parafii:)

onaaga - Pią Paź 29, 2010 11:15 am

o to ja się pochwalę - byliśmy i trafiliśmy na Proboszcza. I wiecie co? Super człowiek :)
Nawet mój mężczyzna, który przed wejściem do Kościoła oznajmił że z Księżami to on gadał nie będzie i żebym sama wszystko załatwiła - rozgadał się jak szalony :lol:
Także jestem bardzo zadowolona że tam odbędzie się nasz ślub :)

Tylko wiecie co, troche mnie zastanawia jak dokładnie wygląda to zdobienie kościoła - te Siostry organizują jakieś spotkanie par, czy jak?
A i może wiecie ile organista bo zapomniałam zapytać...

Debussy - Pią Paź 29, 2010 2:14 pm

onaaga napisał/a:
Tylko wiecie co, troche mnie zastanawia jak dokładnie wygląda to zdobienie kościoła - te Siostry organizują jakieś spotkanie par, czy jak?

Tak, organizują. OKoło 2 tyg. przed ślubem, ale to Wy się musicie zainteresować!
onaaga napisał/a:
A i może wiecie ile organista bo zapomniałam zapytać...

Rok i 3 miesiąc temu brał 120 zł.

rusałeczka:) - Pią Paź 29, 2010 7:30 pm

Debussy napisał/a:
Tak, organizują. Około 2 tyg. przed ślubem, ale to Wy się musicie zainteresować


Siostry organizują takie spotkanie par młodych i ustalane są wtedy wszystkie szczegóły dekoracji tzn. jakie kwiaty, jaki kolor, czy mają być świece itp.

A jeśli chodzi o organistę to bierze co łaska, my rok temu daliśmy mu 100 zł.

Konan - Wto Mar 22, 2011 8:49 pm

Wprawdzie inflacja postepuje, ale z organista mozna sie dogadac:-).
Elma - Wto Mar 22, 2011 10:03 pm

Konan, to świetnie, będę o tym pamiętać :slonko:
A nie wiecie czy nie ma w tej parafii problemu żeby była również schola? Ani ja ani mój K nie jesteśmy z tej parafii dlatego pytam?

Konan - Czw Mar 24, 2011 9:17 pm

W sprawie scholi to Szef (czyli proboszcz) posiada wszystkie niezbedne kontakty i informacje:-). Ja sie do scholi nie mieszam :-)
Elma - Czw Mar 24, 2011 9:34 pm

Konan, dzięki za odpowiedź Pozdrawiam :pa:
Konan - Pią Mar 25, 2011 9:29 pm

Prosze bardzo:-).
Ja wiem, ze kazda pliszka swoj ogonek chwali, ale jesli chodzi o mnie, to nasza parafia moze (od około 2 lat) pochwalic sie prawdziwymi organami piszczalkowymi, co w obecnej dobie "wszechobecnych" elektronicznych "cyfrowek" - zwlaszcza w lodzkich kosciolach, zwlaszcza w nowych kosciolach - nie jest takie czeste.

anstac - Pon Kwi 04, 2011 10:41 am

Czy ktoś z was bierze ślub w środę przed Bożym Ciałem 22,06 - pozdrawiam:)
justynabeling - Wto Gru 13, 2011 4:21 pm

leminka napisał/a:
Dzisiaj miałam drugie podejscie w kosciele NMP Matki Odkupiciela przy Jutrzenki w Łodzi. I sie udalo :graba:
Ale nie dlatego ze ksiadz z madrzal, tylko trafilam dzisiaj na Proboszcza. Just_kate - Proboszcz jest przecudny, żadnych pretensji, pytan. Nawet nie dal nam karteczek do spowiedzi bo powiedzial ze nam wierzy, zreszta dodal - to nasza wewnetrzna sprawa czy pojdziemy do spowiedzi czy nie :D
I nie bedzie tego sprawadzal bo to nie wojsko... :jumpingmrgreen:

Druga sprawa, zapowiedzi zrobimy tylko w naszych parafiach (Kosciol Odkupiciela nie jest nasza parafią). Proboszcz stwierdzil, ze zapowiedzi w Odkupicielu wystawi nam bez 'zapowiedzi' czyli od razu kwitek :mrgreen:

Just_Kate powiedz mi tylko proszę, ile płaciłaś za udzielenie skaramentu? Bo Proboszcz nie chciał brać od nas kasy i nie wiem co mam zrobic. Mamy przyjsc do Niego jeszcze 10 dni przed slubem, moze wtedy cos nam powie...

LEMINKA


Jak to?! to w ogóle nie potrzebna jest ta kartka z odbyciem spowiedzi ? Ani tej pierwszej, ani tej ostatniej przed ślubem? Bo z tego co wiem, to 2 razy przed ślubem trzeba iść do spowiedzi?

Debussy - Wto Gru 13, 2011 4:29 pm

Cytat:
Jak to?! to w ogóle nie potrzebna jest ta kartka z odbyciem spowiedzi

Zgadza się, my też nie musieliśmy nic takiego przynosić.
Cytat:
Bo z tego co wiem, to 2 razy przed ślubem trzeba iść do spowiedzi?

Zgadza się, ale jest to kwestia Twojego sumienia, czy po prostu potrzeby. Księża widać podchodzą do tego tak, że ma to wynikać z potrzeby człowieka, a nie z nakazu.

I słusznie, moim zdaniem :)

justynabeling - Wto Gru 13, 2011 8:08 pm

Debussy napisał/a:
Cytat:
Jak to?! to w ogóle nie potrzebna jest ta kartka z odbyciem spowiedzi

Zgadza się, my też nie musieliśmy nic takiego przynosić.
Cytat:
Bo z tego co wiem, to 2 razy przed ślubem trzeba iść do spowiedzi?

Zgadza się, ale jest to kwestia Twojego sumienia, czy po prostu potrzeby. Księża widać podchodzą do tego tak, że ma to wynikać z potrzeby człowieka, a nie z nakazu.

I słusznie, moim zdaniem :)

To super;) Uważam, że nasz proboszcz, to mądry człowiek.

justynabeling - Sro Gru 14, 2011 7:14 pm
Temat postu: Ślub Konkordatowy w parafii NMP Matki OdkupicielaJutrzenki7
Moje pytania kieruję do osób, które brały ślub w tym kościele. Mam kilka pytań. Na które mam nadzieję mi odpowiecie, w każdym razie będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi;)
1. Które z Was miały udzielany ślub przez Księdza Proboszcza i czy byliście/byłyście zadowoleni/zadowolone z tego, że to właśnie on udzielał Wam ślubu?
2. Ile płaciliście/płaciłyście organiście?
3. Czy na Waszym ślubie grała schola? I ile za takie udogodnienia płaciliście?

Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.

gochna - Czw Sty 19, 2012 2:09 pm

Hej dziewczyny
Chciałabym troszkę odświeżyć wątek tego kościoła. Powiedzcie mi moje drogie parafianki czy wiecie coś o dokumentach potrzebnych przy ślubie. Wiem napewno, że nauki ok mam papier dostałam z liceum, bierzmowanie i inne podobne ale ostatnio usłyszałam, od kolegi, który pobiera się w katedrze że są potrzebne świadectwa ukończenia Poradni rodzinnej!!?? co do licha?? słyszałyście może czy w tym kościele jest coś podobnego potrzebne? może wiecie jak wygląda kwestia ślubu w piątek. Moja koleżanka się pobierała 3 lata temu nie było problemu ale od kolegi słyszałam, że to jest zabronione, gdyż piątek to dzień postny czy cuś podobnego... i trzeba prosić o zgodę jakiegoś biskupa?????!!!! POMOCYYYY ;-) )

Debussy - Czw Sty 19, 2012 3:38 pm

A nie lepiej rozwiać wszelkie wątpliwości i zadzwonić do kancelarii? :wink:

042 645-09-57 :cool:

gochna - Czw Sty 19, 2012 4:41 pm

tak też właśnie zrobiłam ale zakonnica ( odebrała kobieta) powiedziała, że takich informacji udzieli mi dopiero jak będę miała datę ślubu wyznaczoną i musze umówić się na spotkanie z księdzem... myślałam po prostu, że któraś z was wie.... tyle
Elma - Sob Sty 21, 2012 8:14 pm

gochna napisał/a:
ostatnio usłyszałam, od kolegi, który pobiera się w katedrze że są potrzebne świadectwa ukończenia Poradni rodzinnej!!?? co do licha??


Nauki przedmałżeńskie to katecheza przygotowana przez księdza i spotkania organizowane przez małżeństwo z poradni rodzinnej. Kto nie ma nic, często może załatwić jedno i drugie od razu. A kto ma nauki z liceum musi załatwić poradnię.
Nie odpowiem Ci czy wystarczą same nauki z liceum, bo my mamy jedno i drugie, może będzie możliwość dogadania się ale wymóg poradni jest ogólnym wymogiem we wszystkich kościołach.
gochna napisał/a:
może wiecie jak wygląda kwestia ślubu w piątek


Mam znajomą która w 2011 wzięła ślub 11 listopada w piątek (bo akurat fajnie się się ze Świętem złożyło) i ślub wzięli . Kościelny. Wydaje mi się że to akurat zależy od parafii :wink:

gochna - Pon Lut 06, 2012 5:40 pm

Elma, dziękuję Ci za odpowiedź ;-) Dzwoniłam raz jeszcze do parafii siostra powiedziała, że nie ma problemu z piątkiem pod warunkiem, że nie będzie to post, albo WIELKI PIĄTEK. zastanawiam się jeszcze jak wygląda kwestia kosztów. Myślicie , że 400 zł za mszę plus organista (150 zł) plus dekoracja kościoła będzie wystarczające?? Ile przeznaczałyście na dekorację?
AgaNika - Pon Lut 06, 2012 11:45 pm

gochna, z tego co pamiętam przy ślubach w sobotę siostry biorą 600 zł za dekorację. anstac brała tam ślub w Boże Ciało (jako jedyna para) i z tego co pamiętam powiedziała, że na dekorację może przeznaczyć 300 zł i siostrzyczki się zgodziły udekorować kościół. Co do kosztów ogólnych to dokładnie nie pamiętam, ale jest tego coś koło tej Twojej kwoty...
Elma - Sro Lut 08, 2012 12:20 pm

Dziewczyny,
Opowiedzcie jak wygląda ślub który prowadzi ks. Jerzy.
Słyszałam kilka dobrych opinii. Chciałabym żeby nasz ślub przebiegł w miłej uśmiechniętej atmosferze i dlatego proszę o opinie. Czy ewentualnie są jeszcze jacyś inni "super" Księża w tej parafii? :wink:

gochna - Czw Lut 09, 2012 9:24 am

Elma, moja znajoma miała z ksiedzem Jerzym. Bardzo fajnie prowadzi, jest usmiechniety i czesto zwraca sie do mlodych ... kiedys wszystkie mlode pary lgnely do proboszcza teraz juz ks. Jerzy jest rownie dobrym prowadzacym ;-) ) Jesli chodzi o proboszcza musicie zwrocic uwage swojemu kamerzyscie czy fotografowi, zeby nie wchodzil robic zdjec czy krecil film wyzej niz jest ksiadz... wtedy proboszcz lekko sie denerwuje i zwraca uwage... u mojej znajomej kilka razy byla taka sytuacja i proboszcz wydawal sie juz później nie tak miły jak przed incydentem ;-) )

co do dekoracjo kosciola uwazam ze 600 zl to lekka przesada.. zwlaszcza ze w kosciele i tak sa zawsze kwiaty a udekorowanie laweczek czy nawet postawienie bramki za 600 zl to juz lekka przesada...


Elma, kiedy ślub??

Elma - Czw Lut 09, 2012 10:30 am

gochna napisał/a:
Jesli chodzi o proboszcza musicie zwrocic uwage swojemu kamerzyscie czy fotografowi, zeby nie wchodzil robic zdjec czy krecil film wyzej niz jest ksiadz.


A nie wiesz może dlaczego takie wymaganie? Pierwszy raz o czymś takim słyszę :?

gochna, 28 kwietnia :smile:

gochna - Czw Lut 09, 2012 11:50 am

Elma, Wiesz co nie wiem dlaczego...ale zauważyłam już to na kilku ślubach z udziałem proboszcza... kiedy fotograf jest obok niego nic sie nie dzieje ale kiedy już wkracza za proboszcza ten zwraca mu uwagę..może to miejsce przy ołtarzu jest tylko dla księży... nie wiem naprawde, ale warto zwrócić uwagę fotografowi czy kamerzyście, bo po co później widzieć denerwującego się księdza...

28 kwietnia... no to szczęścia !! ! ;-) )

Elma - Czw Lut 09, 2012 11:20 pm

gochna, Dzięki za podpowiedź. Jak będę widziała się z kamerzystą i fotografem-uprzedzę ;)
gochna napisał/a:
28 kwietnia... no to szczęścia !! ! ;-) )

Dziękuję 8)

gochna - Sro Lut 29, 2012 8:18 pm

Hej dziewczyny mam sprawę. Byłam ostatnio w kancelarii żeby "zaklepać" sobie termin ślubu. Osoba która nas przyjmowała to jakas osoba nie zwiazana z kościołem. Powiem szczerze ze zapisala nas na piatek ( chociaz niechetnie) ale mielismy wrazenie ze ta Pani sama srednio orientuje sie w formalnosciach. Nie wiedziala co z organista, kto bedzie nam dekorowal kosciol ile co kosztuje. Macie może jakiś namiar do organisty?? Wiem tylko ze za ślub 300 zł. z dokumentow jakie nalezy miec powiedziala ze akt chrztu, katecheza przedmalzenska, i zaswiadczenie z USC o braku przeciwskazan do zawarcia malzenstwa. Wydaje mi sie ze jeszcze bierzmowanie byc powinno? ale o tym juz nie powiedziala.... nie wiem tez jak wyglada sprawa z zapowiedziami. ile wczesniej trzeba to zglosic? moj narzeczony jest z innej parafi czy on musi miec jakies pozwolenia czy cos podobnego? Kurde w sumie pojechalam do kancelarii a wyszlam wiedzac tyle ile wiedzialam.... wiecie moze kiedy "przyjmuje" ksiadz? wiem ze od 8-9 i po 16 jest kancelaria otwarta ale nie chcialabym znow trafic na ta pania....
Elma - Czw Mar 01, 2012 12:39 am

My jak załatwialiśmy wszelkie formalności to byliśmy w godzinach pracy kancelarii i zawsze trafialiśmy na proboszcza. Nie mam namiaru na organistę niestety. Pozwolenie jest potrzebne od jednej z osób(z jej parafii) ale tylko wtedy jeśli kościół w którym bierzecie ślub nie jest ani Twoją ani narzeczonego parafią. Kartkę na zapowiedzi dostaliśmy w momencie podpisywania protokołu i odbyły się od razu w 2 następne niedziele. Protokół podpisywaliśmy jak byliśmy zanieść wszystkie dokumenty. Co do bierzmowania - nie wiem bo my je mieliśmy. Jedynie tylko jak byliśmy w swoich parafiach to braliśmy akt chrztu "do ślubu" i tam była data i chrztu i bierzmowania, więc chyba jest konieczne, ale ja tego na 100 % nie wiem. Nam dekorować kościół będzie siostra i na 100 % jeszcze nie wiemy jaka będzie cena. Dokumenty zaświadczenie z USC, zaświadczenie o odbytych naukach przedmałżeńskich i z naszych parafii te akty chrztu.

Mam nadzieję, że chociaż trochę rozwiałam Twoje wątpliwości :wink:

Debussy - Czw Mar 01, 2012 9:36 am

gochna napisał/a:
nalezy miec powiedziala ze akt chrztu
gochna napisał/a:
Wydaje mi sie ze jeszcze bierzmowanie byc powinno? ale o tym juz nie powiedziala..


Jak odbierasz akt chrztu, to jest tam wpis o bierzmowaniu. (Nawet jeśli w innym kościele miałaś bierzmowanie niż chrzest, to potem parafia przesyła wiadomość, że byłaś bierzmowana i do aktu chrztu jest taka informacja wpisywana).

gochna - Czw Mar 01, 2012 6:45 pm

Elma, Debussy, Dziękuje wam za odpowiedź. Czyli jeśli mój przyszły nie ma bierzmowania po prostu musi je zrobić i przynieść zaświadczenie, że już takowe zrobił. Chyba po prostu w przyszlym miesiącu udam się do kancelarii w godzinach porannych wtedy może będzie ksiądz to zapytam czy wszystko jest wporządku z datą piątkową.... Obym znów nie trafiła na Panią, która mało wie ;P

[ Dodano: Czw Mar 01, 2012 6:48 pm ]
I dodam, że pomoooogły Wasze odpowiedzi ;-)

AgaNika - Pią Mar 23, 2012 12:33 am

Dziewczyny, jakby któraś była zainteresowana to udało mi się zdobyć telefon do organisty, jeśli potrzebujecie to piszcie na priv. A co do pani w kancelarii, ona tylko czasami zastępuje księży np w czasie gdy chodzą po kolędzie albo jak są jakieś uroczystości w katedrze...
Vesna - Pon Maj 28, 2012 11:35 pm

mamy załatwione wszystkie formalności. pozostaje tylko zadzwonić do organisty (także mam numer, jakby ktoś chciał) i porozmawiać z siostrami w sprawie kwiatów. ktoś ma ślub przed nami, więc powinno wszystko jakoś się ułożyć.
chcemy, by ks. Jerzy udzielał nam ślubu. byliśmy na ślubie znajomych i jestem zachwycona. tylko obawiamy się, że zawsze o 18 msze odprawia proboszcz. ktoś coś wie na ten temat?

AgaNika - Sro Maj 30, 2012 9:59 pm

Ślubu udziela ten ksiądz, którego wybierzecie, o ile oczywiście będzie taka możliwość, ponieważ jeden ksiądz może odprawić jednego dnia tylko 2 msze. Ks proboszcz nawet będzie zadowolony, że to nie jego wybraliście, bo był taki okres gdzie wszystkich ślubów udzielał właśnie on... My poprosiliśmy o księdza Michała i jesteśmy bardzo zadowoleni - cały czas się do nas uśmiechał więc stres był zerowy :D
wwweronika - Pią Sie 24, 2012 1:07 pm

Chyba odswieze troche temat :) Wczoraj zarezerwowalismy juz termin na sierpien 2013 :) (chyba jako jedni z pierwszych ;) ) Ksiadz powiedzial nam o dokumentach, wpisal w zeszyciku i tyle. Poniewaz poki co bladzimy troche z organizacja tego slubu jak dziecko we mgle pytalam czy sa jeszcze jakies rzeczy, o ktorych powinnismy pomyslec, czy moze cos poza tym do ustalenia, ale powiedzial ze nie. A tutaj, dzieki Wam juz wiem, ze siostry dekoruja kosciol (i jest to raczej obowiazkowe. bo nie wyobrazam sobie, by kosciol byl na 16.00 udekorowany, potem na 17 szybko sciagali dekoracje, bo para na 17.00 nie wplacila pieniedzy i na 18. znowu w pospiechu przypinali dekoracje :P ), ze jest kwestia kto mnie bedzie proiwadzil do oltarza i ze nauki przedmalzenskie sa tylko na wiosne i na jesieni. Tak, wiec dziekuje i czekam na reszte trzynastek :)
AgaNika - Pią Sie 24, 2012 9:42 pm

wwweronika napisał/a:
siostry dekoruja kosciol (i jest to raczej obowiązkowe)...

Z tego co ja wiem, nie jest obowiązkowe. Podejrzewam, że rozstawienie i usunięcie przygotowanej wcześniej dekoracji zajmuje siostrzyczkom ok 10 minut - także spokojnie mają na to czas pomiędzy ślubami...

wwweronika - Pon Wrz 03, 2012 7:03 pm

acha, dziekuje Ci za odpowiedz :) a czy ktos wie cos nt kosztow slubu? z tego wszystkiego sie nie dopytalismy :razz:
AgaNika - Pon Wrz 03, 2012 8:53 pm

wwweronika napisał/a:
cos nt kosztow slubu

Z tego co pamiętam, to ksiądz powiedział 300-350, plus do tego jeśli chcecie organistę to bierze coś ok 150zł, ale to już się z nim bezpośrednio załatwia.

wwweronika - Wto Wrz 04, 2012 9:05 pm

ostatnio znajoma uczulila mnie jeszcze nt zapowiedzi - podobno sa dodatkowo platne? (oni brali slub w innej parafii)

I czy moze ktos wie, czy jest u nas mozliwosc slubu w skroconej formie tzw bez mszy?

Ojje AgaNika, ale widze, ze dosc dawno bralas slub :) te indormacje moga byc nieaktualne.. :( ale i tak bardzo Ci dziekuje :)

AgaNika - Wto Wrz 04, 2012 9:53 pm

wwweronika napisał/a:
Ojej AgaNika, ale widze, ze dosc dawno bralas slub...

czy ja wiem czy 3 m-ce to taki szmat czasu, biorąc pod uwagę, że termin ślubu rezerwuje się jakiś rok wcześniej... Kiedy my braliśmy ślub za zapowiedzi płaciłam 50 zł (za darmo to chyba raczej nigdzie nie ma szans, w innych parafiach w Łodzi i okolicach to koszt od 50 do 100 zł, więc nie jest tak tragicznie) i mieliśmy możliwość wyboru, czy chcemy ślub z mszą czy bez. Wyżej napisałam "z tego co pamiętam" bo a. mam kiepską pamięć a b. daliśmy księdzu więcej, więc mam inną kwotę wpisaną w moim ślubnym organizerze :wink:

wwweronika - Sro Wrz 05, 2012 9:42 am

aaaaaa! pomylka, myslalam, ze 3 lata :) no to super, juz wszystko wiem co, gdzie i jak :) super, dziekuje Ci! a gdzie wyprawialiscie wesele? :)
AgaNika - Sro Wrz 05, 2012 4:18 pm

Wesele mieliśmy spory kawałek od kościoła, ale nie mieliśmy żadnych problemów i nikt z przyjezdnych się nie zgubił a na sali byliśmy koło 18-tej :) - Gracja
Konan - Pią Sty 18, 2013 12:54 am

A tak co do organisty to pragnie on przypomnieć o swojej o obecności na tym forum ;) . W razie czego zapraszam do kontaktu - najlepiej przez email :)
Chrupka - Wto Sie 27, 2013 10:37 am

co tu tak cicho ? w 2013 r. nikt nie brał slubu w tej Parafii ? Może cos powiecie nt dekoracji, księdza który udzielał Wam slubu, współpracy z p. organistą...
Ja tez będę brała tam slub, więc... :roll:

Konan - Pon Sie 03, 2015 11:20 pm

Z organista w tej parafii współpracuje się bardzo miło :-) :-)
Tyche - Wto Gru 29, 2015 9:54 am

Witam,
czy orientujecie się jak w tej parafii wygląda rezerwacja terminu? Nasz ślub ma odbyć się za 1,5 roku. Czy nie robią problemu z tak wczesną rezerwacją? Wszystko inne mamy już zaklepane poza kościołem :-(

Konan - Sob Kwi 30, 2016 12:27 pm

Najlepiej poprostu zgłosić się do kancelarii i zarezerwować termin. Przy rezerwacji, o ile dobrze pamiętam, pobierana jest "zaliczka" 50 zł, a to dlatego, że wiele par rezerwowalo sobie terminy w kilku parafiach na raz, a potem już nie raczyli przyjść czy choćby zadzwonić, że będą brali ślub w innym kościele. I był kłopot z ustalaniem terminów - w książce był wpisany ślub, cała obsługa do ostatniej chwili czeka, czy jednak młodzi się nie pojawia w ostatniej chwili, a tu ani widu ani słychu.
kfr89 - Czw Lip 14, 2016 6:31 pm

Chciałabym zapytać o scholę, która śpiewa podczas mszy dla młodzieży w niedzielę :-) czy może również zagrać na instrumentach i zaśpiewać na ślubie? :-) chodzi mi dokładnie o utwór Hallelujah, wersja ze Shreka. Czy schola jest "dopełnieniem" organisty na ślubie czy działają oddzielnie? Jak to wygląda? :-)
Tyche - Nie Sty 22, 2017 7:34 pm

Czy jest ktoś kto bierze ślub w tym roku w tym kosciele?
kfr89 - Wto Lip 11, 2017 10:39 am

Tyche ja biorę, w razie pytań zapraszam na priv ;-)

[ Dodano: Czw Sie 03, 2017 12:12 pm ]
Jestem świeżo po ślubie w tej parafii. Jeśli chodzi o sprawy formalne, termin rezerwowaliśmy rok wcześniej, bo zależało nam na konkretnej godzinie. Dwa miesiące przed ślubem wybraliśmy się do kancelarii z potrzebnymi dokumentami, spisaliśmy zapowiedzi (50 zł) oraz protokół przedślubny. Półtora tygodnia przed ceremonią ustaliliśmy z księdzem czytanie, ewangelię, prowadzenie do ołtarza oraz wpłaciliśmy "co łaskę". Nie dostaliśmy żadnych kartek do spowiedzi. Ślub przebiegł tak jak to sobie wymarzyłam. Proboszcz wygłosił kazanie skierowane do nas, które chwytało za serce :-) pan Piotr (organista) zagrał wszystkie zaproponowane utwory, nie było problemu z wprowadzeniem osoby z zewnątrz (skrzypce, flet itp). Dekorację wykonują siostry zakonne jednak w przypadku jednego ślubu danego dnia można mieć swoją dekoratorkę. Siostry organizują spotkanie dla par i dzielą koszty kwiatów. Kościół jest jasny, stoi w otoczeniu zieleni, co pięknie prezentuje się na zdjęciach :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group