Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dom - pomysły na kuchnię

Alma_ - Nie Sty 22, 2006 4:07 pm
Temat postu: pomysły na kuchnię
Jest wielce prawdopodobnym, że całkiem niedługo stanę przed probelmem aranżacji wnęrza kuchennego ;) i w związku z tym szukam pomysłów na wystrój kuchni.

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje - to podzielcie się proszę.

Oto kilka interesujących rozwiązań na początek:


Jak Wam się podobają?

Edi - Nie Sty 22, 2006 6:25 pm

Bardzo mi się podoba 3 aranżacja, a co do drugiej to wygl ada bardzo nowocześnie :lol:
Agatka_P - Nie Sty 22, 2006 9:36 pm

Mnie się podoba moja kuchnia ale nie mam fotki jak zrobie to wstawie. Na jednej stronie kuchni sa mebelki (zółte) a na drugiej lodówka i stoliczek. Jak zrobie fotke to wstawie
Alma_ - Nie Sty 22, 2006 11:35 pm

Edi napisał/a:
Bardzo mi się podoba 3 aranżacja

Edi, mnie też. Ale najbardziej ostatnia. I chyba na coś w tym stylu się zdecydujemy :smilegirl:

Agatko, wstaw koniecznie!

Lucky - Nie Sty 22, 2006 11:40 pm

To fakt 3 jest najbardziej praktyczna, ale również ładna :D

najgorsze jest to, że moje kuchnia najprawdopodobniej bęzie o wiele mniejsza i bardziej podłużna, więc o jakim kolwiek stole moge zapomnieć :(

Tak beznadziejnie ktoś projektował blokowiska w tej dzielnicy :(

Agatka_P - Pon Sty 23, 2006 6:28 am

A ja mam wąską i mała i mam stoliczek
szczako - Pon Sty 23, 2006 9:52 am

Alma_, a moze polaczyc ten watek z tym?

http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=3175

Alma_ - Pon Sty 23, 2006 9:57 am

Szczako, ja mam nadzieję, że moja kuchnia nie będzie mała ;)
szczako - Pon Sty 23, 2006 10:19 am

tez bym tak chciala ... :)

ale na poczatek mam mala, jak i inne mieszkanki blokow ...

Alma_ - Pon Sty 23, 2006 10:23 am

Ja mam na razie pełną dowolność (jak wpominałam, właśnie wybieramy mieszkanie) i muszę podjąć decyzję - kuchnia osobno czy aneks otwarty na pokój? I chyba skłaniam się ku dużej, jasnej kuchni, ze stołem, gdzie moglibyśmy jeść posiłki. Zobaczymy, co z tego będzie ;)
szczako - Pon Sty 23, 2006 10:26 am

moim marzeniem jest kuchnia z wyspa. ale do tego musimy sie najpierw domu dorobic. ale M. juz wie o moim marzeniu i powiedzial, ze bedzie o tym pamietal :)

stol do jedzenia oczywiscie tez by sie przydal, ale od biedy moze stac w pokoju obok, ktory polaczylabym wtedy z kuchnia.

Alma_ - Pon Sty 23, 2006 10:33 am

Szczako - marzę dokładnie o takim rozwiązaniu - kuchnia z wyspą, a obok jadalnia z dużym stołem, najlepiej, żeby miała drzwi na całej ścianie, żeby mozna było ją otworzyć na salon (tańce :lol: ).

Ale to może w kolejnym mieszkaniu ;) W tym będą 2-3 pokoje i osobnej jadalni w nim w żaden sposób nie widzę, najwyżej stół gdzieś w rogu pokoju dziennego :roll:

szczako - Pon Sty 23, 2006 10:39 am

ja mam juz pomysl na kuchnie w mieszkani, ktore Tesciowie kupili M.
kuchnia jest mala i waska, z duzym oknem.
wymyslilam, ze zbijemy jedna ze scian (ktora laczy kuchnie z wiekszym pokojem) i w jej miejscu postawimy stolik. tak ze nedzie jedna noga, bo drugi koniec bedzie przytwierdzony do sciany.
stolik bedzie waski, ale na sniadania, albo pogaduchy przy herbatce, w sam raz.
no i stoleczki chowane pod ten stol.

Alma_ - Pon Sty 23, 2006 10:40 am

Jeśli kuchnia sąsiaduje z pokojem dziennym (dużym), to spokojnie można ją otworzyć i zamienić w aneks z barkiem. Gorzej, jeśli jest między łazienką a sypialnią :roll:
Lucky - Pon Sty 23, 2006 10:40 am

Ja natomiast nie wiedze póki co żadnego normalnego rozwiązania jeśli chodzi o moją kuchnie :(

Niedawno moja teściowa remontowała swoja kuchnie(ma podobny rozkład mieszkania)
i szukałyśmy przeróżnych rozwiązań :!:
W końcu zostałyśmy przy standardowym ułożeniu, bo jak juz nam się coś spodobało to było kompletnie nie praktyczne albo zajmowało tyle miejsca że nie było się jak ruszać :!:

szczako - Pon Sty 23, 2006 10:43 am

no fakt ...
to mieszkanie M., w sumie moge juz pisac, ze nasze, jest w tzw. amfiladzie, wiec kuchnie na pewno 'otworzymy'.

co smieszniejsze, kuchnia jest powiedzmy, jak przedzial w pociagu, ale jest taka waska wneka, w ktora nic sie chyba nie zmiesci. no chyba, ze robia bardzo waskie lodowki ...
jezeli nie, trzeba bedzie pomyslec nad zabudowaniem tej wneki jakas waziutka szafka.

a o jakich kolorach w kuchni myslicie?
w domu Rodzicow kuchnia jest bialo zielona (zielony, to moj ulubiony kolor), a u Tesciow kremowa i czerwonymi dodatkami.
ja sama jeszcze mysle. a czasu mam jeszcze troche, bo do Polski wracam za 5 miesiecy :P

Alma_ - Pon Sty 23, 2006 10:50 am

Jeśłi chodzi o kolory to ja uwielbiam kontrasty, więc myślę o czymś w stylu ostatniego zdjęcia w pierwszym poście, a nawet o chłodniejszym jasnym odcieniu. Nie jestem fanką kolorowych wnętrz, mam w nich wrażenie chaosu, nie lubię tego. Konsekwencja w kolorze będzie myślą przewodnią mojego mieszkanka ;)
szczako - Pon Sty 23, 2006 11:16 am

na wyspe musimy jeszcze poczekac, ale fotki obejrzec zawsze mozna :)

a jezeli chodzi o kolory, to to ostatnie zdjecie z Twojego posta Alma_ tez mi sie podoba. bardzo lubie naturalne kolory.

dorota20w - Wto Sty 24, 2006 6:38 am







szczako - Wto Lut 07, 2006 4:46 pm

kilka nowych zdjec kuchennych:






dluga i waska:


kuchnia w pokoju:



moja wymarzona, z wyspa:

dorota20w - Pią Lut 10, 2006 2:03 am

A to fotki kuchni , które dzis zrobiłam w Ikea








Alma_ - Pią Lut 10, 2006 8:51 am

Szczako, ja zaszwe wyobrażałam sobie wyspę wyłącznie na środku duuużej kuchni, ale ta wyspa w aneksie wygląda zachęcająco... może się na coś takiego skuszę? ;)
Filomena - Pią Lut 10, 2006 12:48 pm

Trochę kuchni:








szczako - Pią Lut 10, 2006 12:51 pm

podobaja mi sie belki na trzecim zdjeciu. juz powiedzialam M., ze w domu (chodzi, ze nie w mieszkaniu) bedziemy takie miec :)

ostatnia kuchnia jest ladna, ale przydalby sie jakis kontrascik.

Alma_ - Sob Lut 25, 2006 8:41 pm

I jeszcze kilka wnętrz kuchennych, które robią na mnie wrażenie:
szczako - Sro Mar 01, 2006 5:02 pm

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8. futurystyczna :)


9.


10.

Agatka_P - Sob Mar 04, 2006 1:32 pm

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

efina - Sob Mar 18, 2006 1:50 pm
Temat postu: super te kuchnie sa..
U mnie teraz bedzie maly remoncik w domku..Tata jak sie dowiedzial,ze planujemy slubik w przyszlym roku to ruszyl do roboty aby mi szykowac mieszkanko..Mieszkam w domku jednorodzinnym2 pietrowym i postanowilam,ze chce mieszkac na parterze..W sumie to juz sama tutaj mieszkam,ale nie mam kuchni,a to jest bardzo potrzebne,bo za kazdym razem jak chce cos upichcic to musze leciec na gore,do rodzicow..A teraz tatus bedzie mi robil kuchnie i kupi mi mebelki do sypialni-juz sobie nawet w srode wybralam :) A teraz juz wszystko pojdzie z platka..Mam taka nadzieje.. :P
Alma_ - Sob Mar 18, 2006 1:53 pm

Efina, pozazdrościć tatusia ;)
Agatka_P - Sob Mar 18, 2006 2:03 pm

No faktycznie pozazdrościć :rotfl:
efina - Nie Mar 19, 2006 3:59 pm
Temat postu: czego tutaj zazrdoscic??
Z moim tatusie to jest tak,ze zanim sie zbierze powaznie do roboty to dlugo to moze potrwac-mam nadzieje ze do przyszlego roku sie wyrobi..Jest po prostu zabiegany w innych sprawach-ale wybaczam mu to bo wiem ze nastapi ten moment i wreszczie prawdziwy remoncik sie zacznie juz niebawem.. ;D

[ Dodano: Nie Mar 26, 2006 11:39 am ]
Wlasnie moj starszy braciszek wyszedl z taka propozycja do mnie zebym zamieszkala w jego domku..Tata wybudowal mu domek kiedys ale niestety brat z niego nie korzysta i nie ma takiego zamiaru-aktualnie mieszka tam dziadek..A ten domek jest taki ogromniasty,sa trzy osobne wejscia..Jest tam wszystko swiezo wyremontowane wiec wystarczy tylko polozyc parkiet na podlogi i koniec..no i jeszcze dodatkowy koszt-umeblowanie mieszkanka-to uwielbiam robic bardzo!!!Super bedzie mieszkanko-mam nadzieje..A tutaj gdzie mieszkam narazie otworze sobie salonik kosmetyczny..Oby caly czas ukladalo mi sie w zyciu jak teraz.. :niepewny:

strawberrytea - Pon Kwi 03, 2006 5:16 pm

Meble-system Retro
nastepny element
i jeszcze jeden
RETRO_komplet
tak mi jakoś do kucni pasuja mimo że to meble pokojowe :)

Mika - Pon Kwi 03, 2006 7:31 pm
Temat postu: Re: czego tutaj zazrdoscic??
efina napisał/a:
A tutaj gdzie mieszkam narazie otworze sobie salonik kosmetyczny..Oby caly czas ukladalo mi sie w zyciu jak teraz.. :niepewny:

Jak juz otworzysz to się pochwal :wink:

kryszka - Wto Cze 13, 2006 9:12 am

W tej się zakochałam:

Choć czyszczenia sobie nie wyobrażam. ;)

Kot - Pon Lip 17, 2006 2:49 pm

Pobuszowałam ostatnio wśród aranżacji kuchennych.

Wiem już czego w kuchni mieć nie chcę :D Odpadają wszystkie ciemne/ brązowe wariacje na temat mebli kuchennych - i te tradycyjne i nowoczesne :x ?le mi się też kojarzą nowoczesne zimne aranżacje łączące stal i chłodne odcienie błękitu :?


Szczytem moich marzeń jest taka oto kuchnia:

Styl Nowa Anglia




Styl Wiktoriański




Mam też alternatywę. Meble nowoczesne, proste, w których główną rolę gra ekspolzja koloru-soczystej zieleni :mrgreen:




To mój świat marzeń. Proza życia, a więc koszty spełnienia moich marzeń są mi narazie nieznane :( Od środy zaczynam rozeznanie cenowe rynku producentów mebli. Wszelkie sugestie gdzie szukać mile widziane :hyhy:

gosiaczek - Pon Lip 17, 2006 3:04 pm

O taaaaak :) o styl kolonialny obiły się i moje marzenia, ale na szczęście wobec braku funduszy nie musiałam ich konfonrować z upodobaniami ?lubnego typu "gdańska szafa" ;)

Mam typową, tradycyjną malutką kuchnię z tłoczonymi frontami w kolorze klonu i matowymi wirynkami. I nie mam prawdziwego stołu, tylko blat na nóżce. Bez obrusa :(

szczako - Wto Lip 18, 2006 12:02 pm

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

kryszka - Wto Lip 18, 2006 12:49 pm

Nr 1 jest prześliczny moim zdaniem - rozmieszczenie i kolorki w sam raz dla mnie :ok:
szczako - Wto Lip 18, 2006 12:57 pm

kryszka, mnie też się ona bardzo podoba. uwielbiam zieleń i taka aranżacja jak najbardziej mi odpowiada. tylko bez żółtych dodatków (bo nie lubię).
laryssa - Nie Sie 06, 2006 10:22 pm

A macie moze propozycje na jakis stol do kuchni, ktora ma ksztalt prostokata? Jest waska,tzn. po ustawieniu mebli zostalo tak kolo 2,5m miedzy sciana a mebelkami. Stol musze jakos tam wstawic, ale taki "normalny" mi nie wejdzie bo zostanie mi za malo miejsca na przejscie. No i macie moze jakies rozwiazanie? Jakis skladany czy co :?: :roll:
Filomena - Nie Sie 06, 2006 10:34 pm

Teraz w kioskach jest dodatek Claudia poświęcony wnętrzom. Jest tam wąska kuchnia z ciekawym rozwiązaniem - pod scianą na przeciwko mebli zrobiono bufet, a nad nim galerię obrazków i ładne oświetlenie.



laryssa - Nie Sie 06, 2006 10:58 pm

Ooo, super rozwiazanie. Ciekawe z jakiego materialu zrobiony jest taki bufet. Pewnie niewielki koszt takiego czegos. Fajna sprawa. Dzieki Filomena. :wink:
Filomena - Nie Sie 06, 2006 11:03 pm

Cieszę się, że Ci się podoba. A ja ostatnio mam fazę na międzywojnie, albo lata 50 (i lofta, ale to do innego wątku :hyhy: ).

Takie coś mi się spodobało ( i o dziwo mężowi też, a jest bardziej konserwatywny).




kryszka - Wto Sie 08, 2006 8:27 am

laryssa napisał/a:
Jest waska,tzn. po ustawieniu mebli zostalo tak kolo 2,5m miedzy sciana a mebelkami.

:hahaha: Wąska? U mnie cała kuchnia ma 2 m szerokości i oprócz standardowej głębokości szafek (60 cm) stoi stół szerokości 60 cm i jeszcze jest miejsce do tańczenia. ;)


Co do zdjęcia z blatem - nie polecam takiego rozwiązania, przynajmniej do spożywania posiłków.
U rodziców tak miałam - taki wąski blat jest niewygodny, a wgapianie się w ścianę wkurzające. A jak dodać do tego jeszcze niewygodne wysokie krzesła to już w ogóle tragedia - ładnie wygląda, ale szybko się nudzi i przenosisz się z jedzeniem gdzieś indziej.

strawberrytea - Wto Sie 08, 2006 8:03 pm

rzeczywiście nie najszczęśliwsze rozwiązanie jeśli chodzi o jedzenie. Przy takiej kuchni zawsze mozna przystawić do ściany stół ze składanym częściowo blatem.
mischelle22 - Wto Lut 20, 2007 2:12 pm

Odświeżę trochę wątek, ponieważ staramy sie o mieszkanko i szukam inspiracji :)

Bardzo podobają mi się szafki pierwszej kuchni - chodzi o te matowe szyby :)
Jak wpadną Wam w oko jakieś fajne mebelki - to wklejajcie :)

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.

Magdalena:) - Pon Lut 26, 2007 7:42 pm

http://images.google.pl/i...6lr%3D%26sa%3DN
Amy - Sro Maj 02, 2007 8:56 am
Temat postu: nasze kuchnie...
My mamy niewielką wnękę kuchenną - ach te aneksy, ale postanowiłam odgrodzić ją murkiem z cegły, na razie zabrakło pieniędzy na blat na murku, docelowo, chcę maksymalnie oddzielić kuchnię od pokoju, zabudować przestrzeń nad murkiem i zrobic z bali wejście do kuchni na razi wygląda to tak:



gosc - Nie Lip 22, 2007 3:27 pm

moja kuchnia




EJ-ET - Nie Lip 22, 2007 9:00 pm

suuper macie mebelki Sajonaro! I sporo miejsca w kuchni (w porównaniu do nas to wręcz apartament! nie mamy co marzyć o stole do jedzenia w naszym maleńkim pomieszczeniu kuchennym... :/ )
Agunia - Nie Lip 22, 2007 9:04 pm

A ja wlasnie zobaczylam ze masz taki sam uklad kuchni Asiu jak my,to okno na srodku troszke mi nie pasuje,bo wlasnie koniecznie chcemy miec chociaz malutki stolik w kuchni i chcialbym tez po tej samej stronie co stol troszke zabudowac szafkami zeby miec wiecej blatu,bo po tej jednej stronie to mysle ze bdzie malo.W ogole nie mam na nic pomyslu:(
gosc - Nie Lip 22, 2007 9:05 pm

jestem z nich bardzo zadowolona :)
a przestrzeni jest w sam raz w naszym domku :D

[ Dodano: Nie Lip 22, 2007 10:10 pm ]
ja też chciaŁam mieć nieco więcej blatu ale niestety się nie udaŁo. W każdym razie nie narzekam. Za bardzo zależaŁo mi na stole. ZamówiŁam taki z regulowaną wysokością nóżek więc jak potrzebuję większej powierzchni to podkręcam nóżki i mam duży blat. A na co dzień jest stóŁ :D

Agunia - Nie Lip 22, 2007 9:17 pm

O to jest nawet bardzo fajne rozwiazanie:)a gdzie kupowaliscie te meble i stol do kuchni?
gosc - Nie Lip 22, 2007 9:23 pm

zamówiŁam pod wymiar w jednym z "kramów" na Górniaku
EJ-ET - Nie Lip 22, 2007 9:25 pm

no własnie widac że idealnie dopasowane pod wymiar! która budka??!! :)
Agunia - Nie Lip 22, 2007 9:30 pm

A bardzo drogie byly? bo my sie zastanawiamy czy zamaiwac w sklepie,wiadomo chcemy meble pod wymiar bo to zupelnie inaczejwyglada,albo pan ktory nam bedzie robil remont,sam tez robi szafki kuchenne,powiedzial ze zrobi co tylko wymysle,wiec chyba sie zdecydujemy na niegi mimo iz nie widzialam nigdy jego dziela w postaci szafek kuchennych.Co radzicie?
gosc - Nie Lip 22, 2007 9:30 pm

chyba przedostatnia ale musiaŁabym sprawdzić. Bardzo profesjonale wykonanie oraz doradztwo.

[ Dodano: Nie Lip 22, 2007 10:32 pm ]
Aguniu jeśli macie do niego zaufanie to pewnie, czemu nie.
My za tą kuchnię, z podwieszanym oświetleniem i montażem zapŁaciliśmy 3.000 zŁ

EJ-ET - Nie Lip 22, 2007 9:42 pm

Aguniu jeśli sam facet zaproponował to go "wykorzystajcie"; w sklepie na pewnio zażyczą sobie dużo więcej, ewentualnie spytaj czy jakiejś fotki z poprzedniego remontu nie ma zeby pokazac swoją pracę.
My główkujemy właśnie jakiego by stolarza do kuchni wziąć, mam jeden namiar na razie...no i może na ten Górniak się przejdę! ale to pewnie dopiero po śłubie...(Asiuu a wkleisz jeszcze swoje podwieszane oświetlenie...my właśnie taki sufit planujemy; nawet dziś mieliśmy kupić takie prowadnice, ale się nie zmieściły do auta! - kupiłam jedną do sprawdzeia i się pogięła...jutro jedziemy z przyczepką, bo dostawy dopiero na worek a my na już potrzebujemy/!))

gosc - Nie Lip 22, 2007 9:44 pm

Ewuniu my mamy podwieszane oświetlenie pod póŁkami a nad blatem. To jest oświetlenie punktowe więc żadne prowadnice nie byŁy potrzebne
EJ-ET - Nie Lip 22, 2007 9:47 pm

heh, u mnie nad blatem są ...okna...także odpadają szfki i oświetlenie :/ tzn oświetlenie z sufitu "zwisy" lub pojedyncze halogeny..chyba
Agunia - Nie Lip 22, 2007 9:59 pm

Moja mama mi ostatnio podpowiedziala wlasnie takie oswietlenie o jaki mmowisz Ewa i musze sie przyznac ze pewnie sie skusimy,jak dotad myslalam tylko o halogenach.
Asiu a Ty takiego oswietlenia z sufitu w ogole nie masz?

gosc - Nie Lip 22, 2007 10:19 pm

mam oświetlenie halogenowe na suficie oraz halogen na ścianie nad stoŁem. Zresztą w przedpokoju oraz Łazience również mamy takie oświetlenie
karola8207 - Pon Cze 16, 2008 10:49 am

Zdjęć z kuchni Sajonary nie widzę :(

te zdjęcia kuchni, które wkleiłyście są baardzo fajne, ale niestety... mam kuchnie 1,60 x 2,30 :( musze sie zmiescic w metrażu :D

Niebieskooka - Wto Kwi 14, 2009 5:15 pm

ja teraz jestem na etapie szukania inspiracji więc wklejam fotki ładnych kuchni :mrgreen:

















i odrobina oryginalności


niesia2708 - Sro Maj 27, 2009 6:09 pm


Amy - Sro Maj 27, 2009 7:46 pm

Dziewczyny zejdźmy na ziemie kto ma kuchnię o powierzchni 20 m2 i więcej niech się zgłosi, może coś realnego na naszą standardową kuchnię
mischelle22 - Czw Maj 28, 2009 9:57 am







Yoanna - Sob Cze 06, 2009 4:21 pm

Znalazła przydatny artykuł dla posiadaczek małej kuchni ;)
Pozwoliłam sobie wkleić jego treść:
http://kobieta.interia.pl...ia,1317535,2833

"Wygodna mała kuchnia

Skromny metraż lub nieustawny kształt wnętrza - czy tak wygląda twoja kuchnia? Mimo to, może służyć jako jadalnia, a nawet spiżarnia! Oto, jak tego dokonać.

Kuchnia to wnętrze wielofunkcyjne. Jest miejscem przygotowywania potraw, przechowywania produktów, bywa również jadalnią. Jak połączyć te zadania, mając na uwadze, iż każde z nich wymaga... przechowywania wielu sprzętów i przedmiotów?

- Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń: pod szafkami (jeśli stoją na nóżkach), nad meblami, za zasłonką czy drzwiami.

- Sięgnij po nowoczesne wyposażenie kuchennych szafek, np. specjalne półokrągłe kosze montowane w szafkach narożnych.

- Często używane akcesoria (np. noże, cedzaki, sitka czy miarki) umieść na metalowych relingach nad blatem kuchennym.

Wszystko w pionie

Niestety ścian nie można rozepchnąć, by uzyskać więcej miejsca. Dlatego trzeba maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Często o tym zapominamy i np. wieszamy szafki na standardowej wysokości, pozostawiając nad nimi wolną przestrzeń. A przecież przynajmniej jedną ze ścian można zabudować całkowicie, niemal aż do sufitu. Meble nie będą optycznie przytłaczać pomieszczenia, jeśli ich fronty będą szklane (praktyczna jest mleczna szyba, kryjąca zawartość szafki). Istotny jest sposób otwierania szafek - najlepiej uchylnie lub do góry, bo to nie zabiera przestrzeni.

Pojemne szuflady

W małym wnętrzu ważna jest... dyscyplina. Wszystko, co tylko można, dobrze jest schować. Skrzynki z wodą czy inne przedmioty o dużych gabarytach ukryć można w ławie z pojemnymi szufladami (bez bocznych ścianek, by łatwiej można było wstawiać ciężkie przedmioty).

Mobilny stół

Sprzęty spełniające podwójną rolę to klucz do dobrego zagospodarowania małej kuchni. W roli dodatkowego miejsca do pracy sprawdzi się stół o specjalnej budowie. Jego blat jest szeroki, ale łamany - skrajną część można opuszczać dzięki zawiasom.

Przysunięty do ściany stół (chowa się wówczas pod nim ława), sprawdza się przede wszystkim jako miejsce do pracy, choć można też zasiąść przy nim do posiłku (swobodnie zmieszczą się przy nim dwie osoby). Taki wielofunkcyjny mebel może posłużyć całej rodzinie - wystarczy przesunąć go na środek pomieszczenia (to łatwe dzięki kółeczkom), odsłaniając ławę z materacykiem i dostawiając do niego krzesła (zwykle ukryte w schowku).

Niewidzialne schowki

A gdyby tak... poszerzyć ścianę, dostawiając do niej płytką szafkę z cienkich płyt? Taka konstrukcja kosztuje niewiele, można ją zrobić samodzielnie. Choć zabiera przestrzeń, warto to zrobić. Uzyskuje się schowek, w którym skryć się mogą składane krzesła, często używane sprzęty (np. żelazko) i środki czystości. Schowek będzie też oparciem dla siedzących na ławie, a jego "sufit" posłuży jako półka."

Pusiak - Pon Cze 15, 2009 9:01 am

artykuł z gazeta.pl http://www.domosfera.pl/w...28,6438696.html

Fajne nawet, tylko trzeba mieć strasznie przestrzenną kuchnie, żeby to fajnie wyglądało :)

słonko - Nie Lip 19, 2009 2:58 pm

Dziewczyny, szukam podpowiedzi w temacie jaki kolor pasuje do prosiaczkowego/bladego łososia??? Otóż, moi rodzice wyjechali dziś na wczasy,a my z mężem postanowiliśmy zrobić im niespodziankę i pomalować kuchnię. Na 2/3 wysokości ścian jest glazura w kolorze j/w. Chciałabym wybrać inny kolor dla pozostałej części ścian niż dotychczasowy biały, ale nie potrafię określić, co by pasowało. Meble w kuchni są w jasnym beżowym kolorze, lodówka biała, piec i okap brązowy, rolety w odcieniu prawie identycznym jak glazura. Nie mogę niestety zrobić zdjęcia, bo pożyczyliśmy rodzicom aparat :kwasny: Pierwsze co się nasuwa, to blady łosoś, ale obawiam się, że będzie zbyt różowo i jednostajnie. Co pasuje do takiego koloru??? Podpowiedzcie!!!
mischelle22 - Nie Lip 19, 2009 5:28 pm

Pierwsze co mi się nasunęło to jasny beż ( w kolorze szafek).
Za dużo tych kolorów tam mają aby dokładać jeszcze jeden :roll:

słonko - Nie Lip 19, 2009 7:14 pm

Właśnie :) Zrobiłam rozeznanie i na stronie dulux można sobie zrobić taką animację pomieszczeń domowych i faktycznie jaśniutkie beże wyglądają najlepiej.
gebka - Czw Sie 20, 2009 6:50 pm

dziewczyny pomozcie poniewaz nie mam za duzo kasy nie moge zmienic teraz mebli i kafelek dla mnie sa starszne ale coz chcialam pomalowac lub okleic szafki tylko teraz jaki kolor do tych kafelek mysle ze sciany zostana biale jakies pomysly meble beda inaczej ustawione

niesia2708 - Pon Wrz 07, 2009 9:38 pm

Może komuś się przyda:















kryszka - Wto Wrz 08, 2009 7:35 am

gebka napisał/a:
dziewczyny pomozcie poniewaz nie mam za duzo kasy nie moge zmienic teraz mebli i kafelek dla mnie sa starszne ale coz chcialam pomalowac lub okleic szafki tylko teraz jaki kolor do tych kafelek mysle ze sciany zostana biale jakies pomysly meble beda inaczej ustawione
[url=http://images39.foto...1dm.jpg]Obrazek[/URL]

Osobiście zostawiłabym jak jest - czyli wszystko białe i poszalała z kolorowymi dodatkami, które będzie można zostawić jak już zrobisz remont docelowy.
Wymień uchwyty na jednakowe, pochowaj zbędne rzeczy i od razu będzie lepiej.

Możesz jeszcze pomalować kafelki. Jakie one w ogóle mają kolor?

Weira - Sro Lis 11, 2009 9:44 am

Ależ piękne te kuchnie wklejacie... pomarzyć można :)
niesia2708 - Czw Lut 04, 2010 7:29 pm

1.

2.


3.


4.

5.

6.

7.

8.

szaraczarownica - Czw Lut 04, 2010 8:18 pm

Ta ostatnia jest po prostu boska :buja w oblokach:
wiosna - Pon Mar 08, 2010 9:10 pm

dla mnie te płyty ze wzorkami na ścianie zamiast tradycyjnych płytek to prawdziwy hicior, super wyglądają
lmyszka - Pon Mar 08, 2010 9:25 pm

wszystko jest śliczne ale powiedzcie mi jak urządzić kuchnie która ma może z 5 m. jak się wchodzi po lewej stronie jest wnęka jak by na lodówkę, potem na tej samej ścianie jest zlewozmywak i kuchenka gazowa, po prawiej okno i trochę ściany :) noooo, cwaniary jak to zrobić aby było fajnie i prae szafek się zmieściło :) nie wiem czy wiecie jak na Dąbrowie to wygląda ale styl kuchni jak na Dąbrowie właśnie :)
julietta - Wto Mar 09, 2010 9:11 am


lmyszka - Wto Mar 09, 2010 9:14 am

oj tamta kuchnia jest mniejsza :( najgorsze jest to że zostawiając instalacje wodną i gazową jak jest ni jak nie ma jak powiesić wiszących szafek, bo na ścianie bez okna jest właśnie kuchenka i zlewozmywak, a na drugiej właśnie okno :(
julietta - Wto Mar 09, 2010 10:06 am

lmyszka napisał/a:
oj tamta kuchnia jest mniejsza :( najgorsze jest to że zostawiając instalacje wodną i gazową jak jest ni jak nie ma jak powiesić wiszących szafek, bo na ścianie bez okna jest właśnie kuchenka i zlewozmywak, a na drugiej właśnie okno :(

To tylko zdjęcia, więc mogą przekłamywać wymiary - z tego co mi się wydawało, to wszystkie kuchnie na Dąbrowie mają podobne wymiary :)

mietka - Wto Mar 09, 2010 10:14 am

lmyszka.. wez to narysuj to pokombinujemy, ja takiej wyobrazni nie mam...
niesia2708 - Wto Mar 09, 2010 10:25 am

lmyszka, nie wiem czy taka sama, ale moja ciocia ma taką kuchnie. We wnęce jest mała lodówka, nad nią szafka -tam ma też talerze i szklanki.
Dalej szafka z 2-komorowym zlewem i małym miejscem na suszarkę. Kuchenka. U góry nad zlewem szafka chyba z licznikiem- podwójna.
Po lewej podwójna szafka, kawałek miejsca wolnego pod blatem, potem jeszcze chyba 1 podwójna i jedna pojedyncza. W rogu gdzie nie ma już okna jest chyba podwójna wisząca i pojedyncza. Okno duże jest-chyba 3 skrzydła ale nie pamiętam.

Jak będę w domu poszukam bo miałam z M jak mieszkanie o wąskich kuchniach.

słonko - Wto Mar 09, 2010 10:50 am

lmyszka napisał/a:
najgorsze jest to że zostawiając instalacje wodną i gazową jak jest ni jak nie ma jak powiesić wiszących szafek, bo na ścianie bez okna jest właśnie kuchenka i zlewozmywak, a na drugiej właśnie okno :(


Ja też nie do końca kumam ten układ. Jeżeli dobrze rozumiem za zlewem i kuchnią jest ściana bez okna, więc na niej powieś szafki.

motylica - Wto Mar 09, 2010 11:29 am

lmyszka rysuj to coś poradzimy :D
ja tam wszystko wszędzie upchnę :razz:

Ambrozja - Wto Mar 09, 2010 5:02 pm

motylica napisał/a:

ja tam wszystko wszędzie upchnę :razz:


A ja Ci pomogę :smile:

szaraczarownica - Wto Mar 09, 2010 5:24 pm

Ambrozja napisał/a:
motylica napisał/a:

ja tam wszystko wszędzie upchnę :razz:


A ja Ci pomogę :smile:

Pożycz lmyszce swoją magiczną komodę :smile:

lmyszka - Wto Mar 09, 2010 5:42 pm

hehe :)
mniej więcej wygląda to tak :) oczywiście proporcje mogą być złe :razz: przyjęłam 2 m na 2.8 m
kuchnia

kuchnia 3d

a przcież nie powiesze półki nad kuchenką gazową !! nad zlewozmywakiem można powiesić taką na schnięcie naczyń.

szaraczarownica - Wto Mar 09, 2010 5:54 pm

lmyszka napisał/a:

a przcież nie powiesze półki nad kuchenką gazową !! nad zlewozmywakiem można powiesić taką na schnięcie naczyń.

To je zamień miejscami. To tylko kawałek rury, który i tak schowasz za kuchenką/szafką.
I wtedy możesz sobie nawet zrobić narożny zlew.

Emi - Wto Mar 09, 2010 6:31 pm

szaraczarownica napisał/a:
To je zamień miejscami

Wg mnie też tak będzie lepiej. Wtedy szafki będziesz mogła powiesić nad zlewozmywakiem i dalej koło okna. Ewentualnie zamiast szafek zrobić kilka wąskich półek (zawsze to jakieś rozwiązanie jak nie ma miejsca na szafki). Na lodowce możesz postawić kuchenkę mikrofalową (jeśli lodówka nie jest za wysoka), a szafki dolne na całej ścianie od zlewozmywaka do okna. Po prawo od wejścia i na ścianie z oknem też można coś postawić. Nie wiem czy połapiesz się w tym co napisałam :smile:
Widziałaś moją kuchnię, jest dosłownie mini, a jednak zmieściłam tam sporo szafek :-)

lmyszka - Wto Mar 09, 2010 6:39 pm

lodówkę mam 2 m :) wiecie moja teściowaa mieszka na retkini i ma taką kuchnie. ona zwolniła całkowiecie rą lewą stronę a kuchenkę i zlewozmywak zrobiła na tej ścianie wiza wi wejścia, ale ona ono ma z przodu kuchni a nie z tyłu
Agnieszka19 - Wto Mar 09, 2010 6:39 pm

Znajomi maja taką kuchanie i bardzo fajnie ją urządzili. Lodówka jest tam gdzie wnęka i dalej na tej ścianie nie mają nic. Zabudowe zaczęli od ściany na przeciwko drzwi i na całej tej gdzie jest okno. Zlewozmywak jest chyba własnie jest na tej ścianie na przeciwko drzwi i kuchenka gazowa też- od niej jakby zaczyna się zabudowa. Nie wiem czy jasno to opisalam jak nie to sprubuje póxniej rozrysować... Jest to dużo lepsze niż zelwozmywak na tej ścianie co lodówka. Wiem bo widzialm obie wersje i przy takiej jak zrobili znajomi jest więcej miejsca...
kryszka - Wto Mar 09, 2010 7:45 pm

lmyszka - popraw rzut, bo zamieniłaś drzwi z oknem. :razz:

Agnieszka19 napisał/a:
Zabudowe zaczęli od ściany na przeciwko drzwi i na całej tej gdzie jest okno. Zlewozmywak jest chyba własnie jest na tej ścianie na przeciwko drzwi i kuchenka gazowa też

Ja też tak radzę. Miałabyś dużo blatu, a do okna jakoś sięgniesz, chociażby po blacie. :wink:
Przesunięcie rur na tak niewielką odległość to nie problem i nieduże koszty.

słonko - Wto Mar 09, 2010 9:16 pm

lmyszka napisał/a:
a przcież nie powiesze półki nad kuchenką gazową !! nad zlewozmywakiem można powiesić taką na schnięcie naczyń.


A dlaczego nie? Można kupić niższą szafkę tak, aby pod nią zamontować okap.
Poza tym sposób Agnieszki jest dobry - blat przy oknie to świetna przestrzeń robocza, bo jest najjaśniej - wiem, co mówię, bo tak mam w obecnym mieszkaniu. Szafkę na kuchenką gazową notabene też mam :)

kryszka - Wto Mar 09, 2010 9:29 pm

słonko napisał/a:
A dlaczego nie? Można kupić niższą szafkę tak, aby pod nią zamontować okap.

O właśnie, zapomniałam o tym napisać.

Półki to nie, ale szafkę jak najbardziej. W moim wątku powinno to być widać.

EwaM - Wto Mar 09, 2010 10:24 pm

Moja babcia ma dokładnie taką kuchnię. We wnęce na lodówkę ma fajną, pojemną szafkę do samego sufitu, która mieści wszystkie naczynia. Lodówka jest zaraz na prawo od drzwi. Blat najlepiej zrobić pod oknem, bo wtedy masz jeszcze parapet do wykorzystania, żeby coś postawić.
Pytanie tylko czy chcesz w kuchni jeść posiłki, bo moim zdaniem nie ma tam miejsca i lepiej wyjść ze śniadaniem do pokoju. Wtedy można mieć jeszcze sporo szafek pod blatem.

słonko - Wto Mar 09, 2010 10:56 pm

EwaM napisał/a:
Blat najlepiej zrobić pod oknem, bo wtedy masz jeszcze parapet do wykorzystania, żeby coś postawić.


A żeby zaoszczędzić na powierzchni w malutkiej kuchni, można zlikwidować całkiem z parapetu, tylko od razu szafki z blatem wstawić tak, jak u Kryszki właśnie (i w mojej obecnej kuchni) :)

EwaM - Wto Mar 09, 2010 11:02 pm

Słonko, chodzi ci o połączenie blatu z parapetem? To generalnie super rozwiązanie, ale z tego co pamiętam w tej kuchni parapet jest bardzo wysoko i chyba tak się nie da.
niesia2708 - Sro Mar 10, 2010 7:55 am

EwaM napisał/a:
To generalnie super rozwiązanie, ale z tego co pamiętam w tej kuchni parapet jest bardzo wysoko i chyba tak się nie da.

Też mi się tak wydaje. Ale z tego co pamiętam te parapety nie są szerokie.
Umieściłam zdjęcie takiej kuchni w wątku lmyszki,

julietta - Sro Mar 10, 2010 8:16 am

Rzeczywiście parapet w tych kuchniach jest wysoko, dlatego my go zlikwidowaliśmy jak tylko była okazja :) Problemem był również grzejnik powieszony na ścianie z oknem - i to na dość interesującej wysokości. Jeśli też masz coś takiego, to także warto się zastanowić nad jego obecnością, zwłaszcza że kończy się niedługo sezon grzewczy i nie powinno być problemu :)
lmyszka - Sro Mar 10, 2010 8:27 am

no właśnie kompletnie nie pamiętam gdzie jest grzejnik :) wydaje mi się że właśnie tak zrobimy przeniesiemy kuchenkę i zlewozmywak na ścinę na przeciwko drzwi po prawej zabudujemy dół szafkami i jakaś szafka na górze na ile zmieści się do okna :) tylko obawiam się że kasy na to sporo pójdzie :(
Ambrozja - Sro Mar 10, 2010 8:49 am

EwaM napisał/a:
To generalnie super rozwiązanie, ale z tego co pamiętam w tej kuchni parapet jest bardzo wysoko i chyba tak się nie da.


Parapet zawsze można zlikwidować. Nasz też był wysoko, więc go wyrwaliśmy

EwaM - Sro Mar 10, 2010 11:21 am

Z grzejnika w takiej klitce można zrezygnować. Grzejnik z pokoju spokojnie kuchnię ogrzeje. Zwłaszcza, ze samo gotowanie też ogrzewa.
słonko - Sro Mar 10, 2010 12:45 pm

Ambrozja napisał/a:
Parapet zawsze można zlikwidować. Nasz też był wysoko, więc go wyrwaliśmy


O to mi chodziło - całkiem zerwać parapet, a zrobić blat na tej samej wysokości co pozostałe. Grzejnik z takiej kuchenki też bym wyrzuciła - zbędny klamot i wydatek w sezonie grzewczym.

EJ-ET - Sro Mar 10, 2010 8:18 pm

szaraczarownica napisał/a:
To je zamień miejscami
- ten pomysł - jeśli kuchnia Oli ma takie wymiary jak myślę - jest nieergonomiczny, bo zlew jest węższy niż kuchenka i dzięki temu łatwiej sie przeciskać przez środkową część kuchni.
Julietta, masz fajną kuchnię
Rozwiązanie, o którym isze Agnieszka19 też znam i jest dobre (z tym, że ze zlewem narożnym przy oknie)
lmyszka napisał/a:
no właśnie kompletnie nie pamiętam gdzie jest grzejnik

wg mnie na wprost wnęki z lodówką
EwaM napisał/a:
Z grzejnika w takiej klitce można zrezygnować. Grzejnik z pokoju spokojnie kuchnię ogrzeje. Zwłaszcza, ze samo gotowanie też ogrzewa.

pod warunkiem uzyskania zgody w administracji (a nie zawsze się zgadzają - po okresie gdy wydawali takie pisma bez ograniczeń podobno wzrósł problem grzyba w blokach)
słonko napisał/a:
całkiem zerwać parapet

to na pewno można
słonko napisał/a:
a zrobić blat na tej samej wysokości co pozostałe
słonko jesli chodzi Ci o blat na poziomie parapetu, to u Oli raczej bęzie to niemożliwe, bo ten parapet to tak na wysokości ramion gdzieś będzie :)
kryszka - Sro Mar 10, 2010 9:33 pm

EJ-ET napisał/a:
po okresie gdy wydawali takie pisma bez ograniczeń podobno wzrósł problem grzyba w blokach)

I złość niektórych sąsiadów, którzy dogrzewają nieogrzewane kuchnie. :wink:

słonko - Sro Mar 10, 2010 11:30 pm

EJ-ET napisał/a:
słonko jesli chodzi Ci o blat na poziomie parapetu, to u Oli raczej bęzie to niemożliwe, bo ten parapet to tak na wysokości ramion gdzieś będzie :)


Nie, wręcz przeciwnie - zrobić blat na równi z pozostałymi blatami, a nie na wysokości parapetu :)

lmyszka - Pią Mar 12, 2010 6:07 pm

dziewczyny a co myslicie o tapecie w kuchni?? chodzi mi o taką specjalną tapetę i nie na całości tylko tak np. między szafkami dolnymi a górnymi :) czy te tapety są odporne na zmywanie?? znalazłam takie śliczne cytrynki :)
niesia2708 - Pią Mar 12, 2010 6:20 pm

lmyszka, jeśli to jest taka grubsza tapeta, zmywalna to się nadaje. Jeśli zwykła papierowa- nie bardzo. U mnie odkąd pamiętam są tapety w kuchni między szafkami. I dobrze się sprawdzają, dobrze się myje. No i zaletą jest cena :)
lmyszka - Pią Mar 12, 2010 7:11 pm

no na stronach internetowych było napisane tapeta do kuchni :) więc chyba jest odopowiednia :)
tylko jak wtedy dobrać kafelki?? chyba powinny być zupełnie gładkie. no i jak z kolorystyką?? taka sama jak motyw na tapecie czy wręcz zupełnie inna :)
Motylica !! specu od urządzania i robienia z niemożliwego możliwego :)

niesia2708 - Pią Mar 12, 2010 7:15 pm

lmyszka, jakie kafelki?? Do czego??
fiona83 - Pią Mar 12, 2010 7:23 pm

My mamy tapetę i pasek glazury na stronie -okapowo-kuchenkowej.
Zdaje egzamin, zwłaszcza tapeta, którą myję co tydzień.
Zdjęcie tuż po położeniu.


lmyszka - Pią Mar 12, 2010 7:34 pm

no kafelki na podłogę i na ścianę tam gdzie kuchenka i zlewozmywak. no chyba że taki pas tapety poprowadzić w koło a resztę pomalować
ava - Pią Mar 12, 2010 7:59 pm

lmyszka napisał/a:
dziewczyny a co myslicie o tapecie w kuchni?? znalazłam takie śliczne cytrynki :)

Imyszka możesz podać linka?
My na razie mamy w kuchni jedynie farbę na ścianie, więc możecie sobie wyobrazić jak to wygląda nad zlewem :] Niby mamy zakładać płytki, ale szkoda mi w nie inwestować, bo nie wiem ile będziemy mieszkać w obecnym miejscu :roll:

mietka - Pią Mar 12, 2010 8:19 pm

lmyszka napisał/a:
co myslicie o tapecie w kuchni?


ja mam. i to tam, gdzie 3/4 ludzkosci ma kafle.

tu zaraz po położeniu

i 10 miesięcy później..

ava - Pią Mar 12, 2010 8:33 pm

My też mamy tylko dolne szafki :)
niesia2708 - Pią Mar 12, 2010 10:01 pm


motylica - Pią Mar 12, 2010 10:53 pm

lmyszka napisał/a:
znalazłam takie śliczne cytrynki :)


niestety nie widzę nic ... da się to wkleić?

Audiolka - Pią Mar 12, 2010 11:04 pm

mietkowa tapeta jest bardzo fajna :P ja tez planuje cos takiego. Jak u Justyny jest też :)
lmyszka - Sob Mar 13, 2010 7:18 am

no nie mogę już znaleść tych cytrynek :) ale w necie jest tego masa :)
justinaa - Sob Mar 13, 2010 12:25 pm

u mnie jest szkło i fototapeta, ale to już pisałam :P
ale można też samo szkło położyć tutaj parę inspiracji

magdzialenka - Pią Kwi 02, 2010 11:33 am

U mnie jest tapeta w całej kuchni, tylko nad zlewem i kuchenką są płytki. Nad blatami jest tapeta i nie mam z nią żadnych problemów. Całość jest w kremowo-niebieskiej tonacji, do tradycyjnych, drewnianych meblo wygląda super, a na dodatek całość wygląda bardzo przytulnie. U mietki też jest prześlicznie :)
gebka - Pon Sie 16, 2010 12:56 pm

Ponieważ nie dalismy rady zrobić zabudowy a patrzeć na stare meble nie mogłam patrzeć postanowiłam je okleić teraz wygląda to tak



brakuje jeszcze blatu przy piecu i pary detali ale to z czasem

niesia2708 - Pon Sie 16, 2010 12:58 pm

gebka, super Wam wyszło!!!Nie widać,że to okleina :) :)
rusałeczka:) - Pon Sie 16, 2010 1:17 pm

Rzeczywiście meble wyglądają jak nowe :D
Mika - Pon Sie 16, 2010 1:24 pm

gebka bardzo ładnie wyszło :)
promyczek_mm - Pon Sie 16, 2010 1:24 pm

bardzo fajnie Ci wyszły te mebelki :) i tak jak dziewczyny piszą nie wyglądają na oklejone.
gebka - Pon Sie 16, 2010 1:42 pm

dziękuje :)
Agguniaa - Pon Sie 16, 2010 6:15 pm

bardzo ładnie wyszło i rzeczywiście nie widać, że to adaptacja starych mebli:)
Debussy - Sro Paź 06, 2010 8:32 am

A mnie się podobają meble wenge i nawet myślałam, czy by kiedyś do kuchni takich nie kupić, ale z drugiej strony - może lepiej mieć jasną kuchnię?

Wenge:



I wersja "jasna":



A tu taka wersja średnia:


No i jak Wam się wydaje, która wersja najlepsza do kuchni? :razz:

kakonka - Sro Paź 06, 2010 8:41 am

Debussy, ja uwielbiam wenge magia :) jakbym mogła co całe mieszkanie bym w tym kolorze urządziła :) kuchnia w kolorze wenge jest super :) ale jeśli Twoja kochania ma mało oświetlenia i jest niewielka tak jak moja... zrobiłabym połączenie jasnego i ciemnego :) tak jak na drugim obrazku, tylko ze znacznie przeważającą ilością jasnego koloru :P
niesia2708 - Sro Paź 06, 2010 8:42 am

Mi się najbardziej podoba 1 wersja jasna :)
Bian - Sro Paź 06, 2010 9:21 am

Druga wenge jest świetna, ale i ta pierwsza jasna ma swój urok, szczególnie z tymi zielonymi elementami :)
kamilla1984 - Sro Paź 06, 2010 9:22 am

a mi ostatnia jest super
justinaa - Sro Paź 06, 2010 12:33 pm

mnie się bardzo podoba opcja wenge, ale nie do każdej kuchni, tak jak pisała kakonka pasuje, z drugiej strony meble wenge mają jeden zasadniczy minus, mianowicie bardzo widać na nich kurz, ale z drugiej strony blaty by na pewno nie były wenge, więc dramatu nie ma :)
myślę, że ostatnia kuchnia byłaby fajnym kompromisem, ja sama taką początkowo chciałam zamówić

Dosia_Zosia - Sro Paź 06, 2010 2:21 pm

Nasza kuchnia:











Debussy - Sob Paź 16, 2010 9:32 pm

Dziewczyny, a może któraś z Was kupowała sobie do kuchni blaty z naturalnego kamienia?
O ile takie coś jest droższe? No bo na pewno granit od takich zwykłych blatów z płyty jest droższy.
Ale plus taki, że można na nim robić w zasadzie wszystko i on się nie niszczy.
Tylko pytanie ile to kosztuje :wink:

caixa - Nie Paź 17, 2010 4:28 pm

Debussy, mnóstwo..Kamień naturalny to najdroższa opcja... Niestety... Ładnie wygląda ale cena... :roll: Polecam firmę Labradoryt na Rokicińskiej. Duży wybór kamieni...
Co do koloru szafek kuchni. Ja wyznaję zasadę, że mieszkanie trzeba traktować jako całość. I dlatego jeśli zdecydujesz się na wenge/jasny/średni fajnie by było powtórzyć ten kolor w innej części domu. (to samo tyczy się kolorów ścian)... Warto jest zrobić motyw przewodni...
Wenge był modny jakiś czas temu.. teraz wchodzi drewno jasne... dąb... Nie ukrywam, że wygląda ciekawie... Ale do jasnych mebli warto zainwestować w konkretne tło czyli np ciemne kolory ścian...
To taka namiastka tego jak łączyć kolory :wink:

paulinkaaMU - Wto Paź 19, 2010 10:17 pm

kilka pomysłów:







sansa - Pią Cze 03, 2011 5:32 pm

wrzuccie wiecej pomysłów

[ Dodano: Pią Cze 03, 2011 6:33 pm ]
ja teraz bede robił kuchnie wiece potrzebuje inspiracji ;)

lmyszka - Wto Cze 07, 2011 8:17 pm

sansa a może zadasz sobie trochę trudu i poszukasz sama, a jak znajdziesz to sie z nami podzielisz
M4rcysi4 - Sro Cze 08, 2011 10:30 am

Ja się lubuję w jasnych kuchniach, kremowych, białych. To moje inspiracje :)



malinka1984 - Nie Lip 03, 2011 1:35 pm
Temat postu: Zielono mi
Ja ostatnio mam fazę na kolorowe kuchnie a dokładniej zielone...o to kilka propozycji . Która Wam się najbardziej podoba?
Kati - Nie Lip 03, 2011 2:43 pm

Mnie się podoba tylko numer 2 :)
Mika - Nie Lip 03, 2011 2:57 pm

Kati napisał/a:
Mnie się podoba tylko numer 2

Mnie też :)

M4rcysi4 - Nie Lip 03, 2011 3:17 pm

Zdecydowanie 2, ale 3 też ok gdyby nie zaokrąglone brzegi. Na pierwszym jest zdecydowany przesyt zieleni.
kasia_m85 - Nie Lip 03, 2011 3:20 pm

A mnie się podoba pierwsza,zwłaszcza te paski :)
niem - Nie Lip 03, 2011 3:52 pm

mietka masz najpiękniejszą kuchnię jaka widziałam!
marciami - Wto Lip 19, 2011 10:03 am

Jejku ja kocham białe meble w kuchni. Ale też te meble powinny być w takim starodawnym stylu. Nie takie typowo nowoczesne. Choruje na takie :d na razie nie możemy sobie pozwolić na remont kuchni, więc chyba tylko się pomaluje ściany i właśnie okleję meble, aby były jak nowe i wytrzymały do remontu :D Chciałam podejrzec zdjęcie gebka, ale nie widać go :(
Misiak87 - Nie Paź 16, 2011 9:06 pm

Póki co to jest kuchnia, o której marzę (i wygląda przestrzennie identycznie jak nasza "przyszła" kuchnia). Bardzo nam się podoba, to pomysł z najnowszego katalogu IKEA.


Aga1986 - Nie Paź 23, 2011 2:44 pm

a ja wymarzyłam sobie taką :D
tylko prawdopodobnie będą inne zdjęcia papryczek i bez tego podświetlenia na dole, ale coś w tym stylu i kolorach :wink:


justinaa - Nie Paź 23, 2011 8:37 pm

Aga1986 napisał/a:
ale coś w tym stylu i kolorach :wink:

mnie się podoba, w moim stylu i kolorach, tylko u nas jest czerwono-czarno

cotumka - Wto Paź 25, 2011 12:20 pm

mi strasznie się podobają kuchnie z wysepką na środku :) i obowiązkowo połączona z salonem/ jadalnią :) lubię duże kuchnie, zeby cała rodzinka miala miejsce na wspolne gotowanie :)
gohnia - Wto Paź 25, 2011 1:33 pm

Misiak87 napisał/a:
Póki co to jest kuchnia, o której marzę (i wygląda przestrzennie identycznie jak nasza "przyszła" kuchnia). Bardzo nam się podoba, to pomysł z najnowszego katalogu IKEA.


Teraz przy wyjściu z IKEA stoi kuchnia w tych właśnie kolorach. Rewelka! :dribble:

Magdzik - Sro Sty 04, 2012 1:30 pm

My teraz zaczęliśmy remont kuchni i myślę nad kolorem ścian jaki zrobić. Jakie teraz są modne kolory? Chciała bym jakiś jasny, żeby rozświetlić pomieszczenie ;)
szaraczarownica - Sro Sty 04, 2012 2:24 pm

Magdzik napisał/a:
Jakie teraz są modne kolory?

Wiesz, myślę, że kuchni nie maluje się w modne kolory, tylko takie, jakie odpowiadają domownikom, bo nie na wystawę ta kuchnia idzie, tylko Wy ją będziecie użytkować. I jak ktoś nie cierpi niebieskiego, to po co ma się wkurzać za każdym razem jak wejdzie do kuchni. Bo ten kolor jest modny?
No ale cóż, każdy robi jak chce. Niektórzy robią tak, żeby im się podobało, a niektórzy, bo jest modnie :wink:

Magdzik - Sro Sty 04, 2012 3:47 pm

szaraczarownica napisał/a:
I jak ktoś nie cierpi niebieskiego, to po co ma się wkurzać za każdym razem jak wejdzie do kuchni. Bo ten kolor jest modny?

Nie nie nic z tych rzeczy, na czerwono też bym nie zrobiła, tak samo z ubrań nie założę nigdy tego co jest modne, jeśli mi się nie podoba ;) Miałam raczej na myśli, że podpowiecie jakie jasne kolory fajnie prezentują się w kuchni, żeby ją rozświetlić, tak dla poruszenia wyobraźni. Wcale nie o to chodzi, że jak wszyscy robią jakiś kolor, to ja też :lol:

kariczeq - Sro Sty 04, 2012 3:51 pm

Magdzik, na pewno nie polecam wrzosu ;P , bo to raczej nie rozjaśnia (a miałam kiedyś chory pomysł i kuchnię 2 lata w tym kolorze), później miałam brzoskwinię i było ok, teraz jest melon chyba, bo mam płytki po starych właścicielach w odcieniach pomarańczu, więc dopierałam pod to żeby się kolory nie gryzły, bo nie robiliśmy remontu tylko ściany poszły do malowania
Magdzik - Sro Sty 04, 2012 3:53 pm

Myślałam też nad piaskowym ciepłym kolorem, ciekawe jak by to wyszło :roll:
kakonka - Sro Sty 04, 2012 3:55 pm

u mnie też trwa remont kuchni i ściany będą amarantowe :) nie jest to jasny kolor ale przy bezowych szafkach i podłodze, nie musi :) a kuchnia będzie wyrazista :D
Magdzik - Sro Sty 04, 2012 4:00 pm

Ja właśnie myślałam nad jasnym kolorem, żeby rozjaśnić pomieszczenie, bo kredens kupiliśmy w ciemnym brązie :roll:
kakonka - Sro Sty 04, 2012 4:07 pm

Magdzik, a teraz pomyśl jakie lubisz kolory i jaki ładnie współgrałby z tym kredensem :)
Magdzik - Sro Sty 04, 2012 4:09 pm

Kolory, które lubię mam już w pokoju ;) Muszę powiedzieć mojemu A żeby mi paletę kolorów przyniósł z pracy, bo coś czuję, że tak sama to nic nie wymyślę :smile:
Karola5 - Sro Sty 04, 2012 4:14 pm

kakonka, a macie swój wątek remontowy? bo chętnie zobaczyłabym efekt! Mnie się amarantowy strasznie podobał - chciałam taki wyrazisty kolor do łazienki, ale nie mogłam znaleźć dodatków w tym kolorze i zrezygnowałam :/
Ja mam w kuchni białe meble (po poprzednikach) więc ściany są szare i bordowe :smile:

kakonka - Sro Sty 04, 2012 4:19 pm

Karola5, nie mamy i zastanawiam się czy zakładać, tak czy inaczej kuchnia się pochwalę jak już będzie skończona :) fakt z dodatkami ciężko w tym kolorze dlatego u nas będą srebrne :)
Karola5 - Sro Sty 04, 2012 4:34 pm

kakonka, no to czekam na zdjęcia :smile:
Za mną chodzi kupno zmywarki, ale to się wiąże ze zmianą blatów/zlewu.. najchętniej to bym w ogóle zrównała kuchnię z ziemią, ale że to nie jest docelowe mieszkanie to szkoda mi kasy... nic nadal myślę..

misiao1983 - Sro Sty 04, 2012 6:03 pm

To teraz powiedzcie mi do mniej więcej takiego koloru mebli - czyli czarny połysk na dole, brąz na górze i do tego podłoga z jakichś bardzo jasnych płytek, jakie płytki (szkło?) połozyłybyście pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi oraz jaki kolor ścian - biały? Bardziej chodzi mi tu o pytanie o kolor płytek... dodam że kuchnia długa i wąska więc trzeba ją rozjaśnić.
monika_zyga - Sro Sty 04, 2012 8:03 pm

a ja mam pytanie czy ktoś korzystał z projektantów kuchni, chodzi mi o kogoś kto przyjdzie i pokaże i narysuje co i jak? ile ktoś taki kosztuję i czy macie namiary na sprawdzonego projektanta?
M_and_M - Sro Sty 04, 2012 8:07 pm

teraz modna jest biel. białe szafki, biale kafle. tak jest modnie. a czy ładnie to juz kwestia gustu :)
Hosiole - Sro Sty 04, 2012 8:33 pm

kakonka napisał/a:
ściany będą amarantowe

My też takie mamy :smile: I jasne meble :wink:
kakonka, czekam na fotki :)

klarysa - Pią Sty 13, 2012 2:48 pm

Moja kuchnia:

juta79 - Pią Sty 13, 2012 4:01 pm

Bardzo mi się podoba :) Czy szafki są szaro-białe, bo zdjęcia mogą trochę przekłamać kolor.
klarysa - Pią Sty 13, 2012 10:56 pm

Tak, białe (w jakiś wytłaczany wzorek, ale go nie widać) i gładkie szare.
juta79 - Pon Sty 16, 2012 10:52 am

klarysa masz kuchnie w moich kolorach :smile: Ponieważ na szaro mam duży pokój i łazienkę to kuchnia już jest niestety w brązie i beżu :)
Audiolka - Pon Sty 16, 2012 12:41 pm

Misiak87 napisał/a:
Póki co to jest kuchnia, o której marzę (i wygląda przestrzennie identycznie jak nasza "przyszła" kuchnia). Bardzo nam się podoba, to pomysł z najnowszego katalogu IKEA.

Obrazek

Bardzo ładna. Ja bym tylko zmieniła szafki na ciemniejsze.

anooleczka - Pon Sty 16, 2012 1:32 pm

Audiolka, moja bedzie taka tyle ze ciemne szafki beda na dole :)
MalaJu - Pon Sty 16, 2012 2:07 pm

a u nas będzie włąsnie taka kuchnia jak dwa posty wyżej. Widzieliśmy ja na żywo w IKEI i zakochalismy sie w tych górnych frontach.
Audiolka - Pon Sty 16, 2012 2:30 pm

anooleczka a koszt podobny jak w Misiakowej kuchni?
anooleczka - Pon Sty 16, 2012 2:49 pm

Nie wiem ile Misiakowej wyszlo... to tez zalezy od metrazu :)
Audiolka - Pon Sty 16, 2012 6:50 pm

ale przybliżona cena jest podana
baila - Pon Sty 16, 2012 7:44 pm

świetna ta kuchnia z białymi szafkami, chyba czas na wyprawę do IKEI :D Ps: A zy któraś z Was ma eble kuchenne z IKEI i jak się sprawują?
mietka - Pon Sty 16, 2012 8:06 pm

monika_zyga napisał/a:
czy macie namiary na sprawdzonego projektanta?


ja mam :) na caixe :)

dowód mam niestety w postaci bardzo kiepskich zdjęć, ale co nieco widać
kawałki kuchni mojej mamy:



baila napisał/a:
A zy któraś z Was ma eble kuchenne z IKEI i jak się sprawują?


ja mam właśnie biały Abstrakt. Po prawie 3 latach użytkowania nadal jestem bardzo zadowolona. Polcam :)

anuszkaa - Pon Sty 16, 2012 8:14 pm

baila napisał/a:
A zy któraś z Was ma eble kuchenne z IKEI i jak się sprawują?

u moich rodzicow tez jest kuchnia z Ikei i nie narzekaja - wszystko jest w jak najlepszym porzadku

gohnia - Pon Sty 16, 2012 9:24 pm

też mam kuchnię z Ikei i sprawuje się doskonale :) A nawet gdyby coś szwankowało to gwarancja jest na 25 lat!
izunia_zg - Pon Sty 30, 2012 6:50 pm

my zrobilimsy kuchnie w czerni i bieli , czarne szklane szafki na dole i biale szklane szafki na górze, z tym, że w szafkach dolnych pod blatem biegnie biały pasek szkla a w górnych biegnie czarny pasek szkła, sami ja projektowaliśmy i wykonaliśmy :-) pożniej dolącze zdjęcia

[ Dodano: Pon Sty 30, 2012 6:57 pm ]
a ściany są czarne, na poczatku fornty mialy byc fioletowe, ale zamówienie to przerosło szklarza i musielismy inny kolor wybrać , ale z efektów jestem zadowolona :-)

malinka1984 - Pon Sty 30, 2012 7:47 pm

Izunia_zg poka poka zdjęcia...
Aga1986 - Pon Sty 30, 2012 8:01 pm

izunia_zg, koniecznie pokaż zdjęcia, bo ja też chce takie kolory :smile:
Magdzik - Wto Lut 14, 2012 8:25 pm

Część naszej kuchni. Na słupku, oraz brzegach półek i parapetu jest efekt popękanych ścian ale słabo widać bo zdjęcie robione telefonem.

[ Dodano: Wto Lut 14, 2012 8:26 pm ]
I u góry nad półkami jeszcze jest halogen ale nie załapałam go na zdjęciu.

Malwina_łódź - Wto Lut 14, 2012 8:28 pm

Magdzik, prezentuje się interesująco i ładnie :)
Magdzik - Wto Lut 14, 2012 8:31 pm

Druga ściana, nad okapem też efekt pękania ale słabo widać i kuchenki białej nie będzie, chcemy tę dać mamie, a kupić srebrną kuchenkę i lodówkę.
Gahanova - Sro Lut 15, 2012 2:12 pm

Mietka, ta kuchnia jest cudna! Cos w tym stylu mi sie marzy. 8)
Morfii - Czw Lut 16, 2012 3:15 pm

Ja z żoną w grudniu zafundowaliśmy sobie taką kuchnię :



Jak się podoba to wrzucę fotkę aktualną... ewentualne info i namiary też mogę dać. Żonka zabrała aparat i dysponuję jedynie grudniową fotografią.

justine81 - Czw Lut 16, 2012 5:51 pm

Magdzik, chyba mamy meble z tej samej płyty :) Moja kuchnia:


Gahanova - Czw Lut 16, 2012 6:24 pm

justine81, masz przepiekne fronty!
Morfii - Czw Lut 16, 2012 6:31 pm

justine81, mamy takie same klamki ;)
MalaJu - Czw Lut 16, 2012 6:32 pm

justine81, a ja proszę namiary na waszego fachowca od mebli, bo mam identyczny układ w kuchni i dokładnie o coś takiego mi chodzi!!
Misiak87 - Czw Lut 16, 2012 9:58 pm

justine81, też prosiłabym o namiar na tego fachowca, i prosiłabym o info co to są za fronty (kolor to chyba orzech, ale jaka firma/marka/sklep?) Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
justine81 - Czw Lut 16, 2012 10:31 pm

Jeśli chodzi o tych fachowców to oni są z Koła i nam zrobili trochę po znajomości, bo normalnie tak daleko nie jeżdżą.
Natomiast płyta to nic innego jak Kronopol :)
http://www.mdm.kronopol.p...nowane/Kolekcja - rigoletto

joannamichał - Pią Lut 17, 2012 6:42 pm

justine81 bardzo fajne meble, fajna płyta :) ja też chciałabym kupić coś w takim rodzaju meble i zrobić zlew koło okna , ale mój mężuś się nie zgadza.. muszę go jakoś przekonać ...
Misiak87 - Pią Lut 17, 2012 8:08 pm

justine81, dziękuję za odpowiedź i za stronę www, masakra siedzę i nie wiem co mi się bardziej podoba.:)
misiao1983 - Wto Kwi 24, 2012 8:08 am

No to i ja wreszcie mogę pokazać swoją kuchnię. Tak było przed tzn. zaraz po kupnie mieszkania a tak jest teraz

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2012 9:11 am ]
I co nas najbardziej cieszy, baliśmy się, że ciemne meble przytłoczą długą wąską kuchnię, a wcale tak się nie stało, kuchnia naprawdę wydaje się większa niż była. Wczoraj cały dzień spędziłam na układaniu sprzętów w niej - radocha :)

anooleczka - Wto Kwi 24, 2012 8:13 am

Super :D
Bardzo ladnie wyszlo...
A jak Ci sie sprawdzaja te czerne szafki dolne??

malinka1984 - Wto Kwi 24, 2012 8:19 am

misiao1983 pięknie, zmiana o 200% super
misiao1983 - Wto Kwi 24, 2012 8:19 am

anooleczka napisał/a:
A jak Ci sie sprawdzaja te czerne szafki dolne??
narazie nie wiem, bo mam je od soboty :) na dodatek dop. odkleilismy folię ochronną z nich a pow. nam żeby przez 2 tyg nie szorować ich powierzchni, nie stosować żadnych środków do umycia, bo to się niby utwardza czy coś tam, więc tylko lekko przecierałam suchą ściereczką z kurzu (po odklejaniu folii wszystko się elektryzowało)- który po remoncie nadal rozchodzi się w całym mieszkaniu.
kochecka - Wto Kwi 24, 2012 8:29 am

piękna kuchnia :D a co macie na tej ścianie po prawo?
misiao1983 - Wto Kwi 24, 2012 8:33 am

kochecka napisał/a:
a co macie na tej ścianie po prawo?
po prawo nie ma nic, ale myślimy nad tym, żeby nam dorobili stoliczek z tej samej płyty co blat, taki zawieszony na ścianie (żeby nie zajmował miejsca) który można rozłożyć.
Magdzik - Wto Kwi 24, 2012 8:36 am

misiao1983, świetny efekt ;)
MalaJu - Wto Kwi 24, 2012 9:19 am

mogę tylko napisać, że pięknie! a układ mam identyczny tylko w lustrzanym odbiciu i świetnie się sprawdza :)
paulinkaaMU - Wto Kwi 24, 2012 9:33 am

misiao1983, piękna kuchnia :) ?Bardzo podoba mi się połączenie drewna i czerni - chyba jeszcze nie widziałam takiej kuchni :)
u mnie co prawda dopiero będzie
MalaJu napisał/a:
a układ mam identyczny tylko w lustrzanym odbiciu

i jestem zdania, że blat w kształcie litery "L" w kuchni to najlepsze rozwiązanie :)

A ja mam jeszcze pytanie o czarną lodówkę - macie przy niej uchwyt, prawda? Czy jest bardzo "wypalcowana" czy można spokojnie z niej korzystać nie zostawiając "odcisków palców" na drzwiach :wink: ?

misiao1983 - Wto Kwi 24, 2012 9:41 am

paulinkaaMU napisał/a:
A ja mam jeszcze pytanie o czarną lodówkę - macie przy niej uchwyt, prawda? Czy jest bardzo "wypalcowana" czy można spokojnie z niej korzystać nie zostawiając "odcisków palców" na drzwiach :wink: ?
uchwytu jako takiego nie ma, tzn. to czarne co tam wystaje na zdjęciu to uchwyt czajnika elektrycznego. Lodówka jest z czarnego szkła, ale na zakończeniu ma taki czarny inny materiał i na nim żadne palce nie zostają a za to się chwyta.
Aga1986 - Wto Kwi 24, 2012 2:48 pm

misiao1983, super :!: :!: bardzo mi się podoba :smile:
M4rcysi4 - Sro Kwi 25, 2012 10:33 pm

Hahaha nie no efekt mnie powalił i rozśmieszył :D No jeszcze, żadna metamorfoza nie wywołała we mnie tylu emocji :P Rzecz jasna teraz kuchnia wygląda cudownie, nawet na czajniku jest jeszcze metka :smile:
misiao1983 - Czw Kwi 26, 2012 11:39 am

M4rcysi4 napisał/a:
Rzecz jasna teraz kuchnia wygląda cudownie, nawet na czajniku jest jeszcze metka :smile:
hehe ale jesteś spostrzegawcza :) zdjęcie robił mąż na szybko, jakbym przygotowała zdjęcie do pokazu to nie byłoby ani metki, ani ściereczki kuchennej ani gara w zlewie :P
Karola5 - Pon Lip 23, 2012 10:21 pm

Dziewczyny, żeby zamontować zmywarkę będziemy wymieniać blaty oraz zlew i baterię i potrzebuję podpowiedzi. Myślałam o czymś takim, bo przy zmywarce nie będzie nam potrzebny podwójny zlew:

ale tyle jest różnych - granit, kompozyt, kwarc..
Jakie macie zlewy i baterie - i czy się sprawdzają?

MalaJu - Pon Lip 23, 2012 10:27 pm

Karola5, my mamy tej firmy tylko Paryż i jestem zadowolona. Widać, że jest używany, bo na juz jakieś przebarwienia, ale to dlatego, że specjalnie nikt o niego nie dba. W uzytkowaniu cichy i łatwo się czyści. Już bym go nie oddala za zaden inny ;) Aha, mamy inny model, bo mimo zmywarki mi jest potrzebna mini komora po prawej (zlew montujesz jak chcesz, bo na otwory na baterie po obu stronach. W obecnej wersji na zdjęciach jest to zlew dla mańkutów ;P )
słonko - Wto Lip 24, 2012 9:32 am

Karola5, ja planuję też zlew PrimaGran, tylko 1,5 komory tak, jak u MalaJu. Wyglądają b. solidnie. I wybrałam właśnie grafit, bo na beżowym bardzo widać przebarwienia i osad.

Ju, masz syfon automatyczny, czy klasyczny?[/b]

caixa - Wto Lip 24, 2012 10:04 am

słonko napisał/a:
I wybrałam właśnie grafit, bo na beżowym bardzo widać przebarwienia i osad.

Na graficie bardzo widać kamień. Przynajmniej raz w tygodniu polewam całość odkamieniaczem z serii HD.
Ja mam Alveus jedną komorę. Dokupiłam w IKEA czarne nakładane sitko, które służy mi za odsączarkę do owoców.

Magdzik - Wto Lip 24, 2012 12:12 pm

caixa napisał/a:
czarne nakładane sitko,

Też to mam :-) Przydatne.

Karola5 - Wto Lip 24, 2012 12:21 pm

A jaka jest przewaga nad zwykłym zlewem poza wizualną? bo ja zawsze miałam taki jakiś stalowy..
MalaJu - Wto Lip 24, 2012 12:24 pm

Karola5, dla mnie głowną zaletą i przewaga jest fakt, że spadająca woda daje taki piekny spokojny dźwięk :)
a syfon jaki mam? eeeeee, nie wiem ;)

Karola5 - Wto Lip 24, 2012 12:38 pm

czytam na forach i opinie przeważające są takie, że jak się wyda ponad 1000zl na zlew to warto taki granitowy kupić, a tańsze są kiepskie w użytkowaniu i wtedy lepiej kupić "stalowy"... hm... :?

EDIT:
znalazłam w necie - trochę przerażające

szaraczarownica - Wto Lip 24, 2012 4:59 pm

Ja niedawno zamieniłam taki z tworzywa (nie wiem z czego, w 100% granitowy nie był, chyba 70/30 - w sensie 70% miału granitowego) na taki stalowy. Nie jestem z tej zamiany zadowolona. Pomimo tego, że miałam jasnoszary granit i się odbarwiał, to jednak granitowy mi się łatwiej czyściło. No i jak pisze Ju, dźwięk wody był przyjemniejszy.
Mój nie kosztował majątku - poniżej 500 zł.

marlena89 - Wto Lip 24, 2012 5:16 pm

Karola5, ja mam grafitowy zlew i nie narzekam. Może i faktycznie jest trudny do utrzymania w czystości, ale mam na myśli jakieś białe plamki po wodzie, itp. A to zdjęcie, które wstawiłaś, toż to wygląda jak koryto w oborze.Żeby doprowadzić zlew do takiego stanu, to naprawdę trzeba być zdolnym! :smile: :?
Misiak87 - Wto Lip 24, 2012 5:22 pm

Dlatego marzy mi się w domu stacja uzdatniania wody... Ciekawe czy kasy starczy. :roll:
anooleczka - Sro Lip 25, 2012 6:46 am

Ja wlasnie dlatego chcialam miec bialy zlew.
Mialam doswiadczenie ze stalowym- wieszcznie w kamieniu i non stop wygladal strasznie, a granitowy mi sie nie podobal.

Mój jest taki i jestem mega zadowolona :)




MalaJu - Sro Lip 25, 2012 7:07 am

marlena89 napisał/a:
naprawdę trzeba być zdolnym! :smile: :?
albo niezle leniwym...
kasia_m85 - Sro Lip 25, 2012 8:49 am

Ja również mam grafitowy zlew i jestem bardzo zadowolona. Mam go 2 lata i nigdy w życiu nie wyglądał jak ten wstawiony wyżej,a żebym jakoś szczególnie go szorowała to nie. Po prostu dbam o niego, czyszczę gąbką i płynem od czasu do czasu, zawsze dokładnie spłukuję i jak dla mnie ciągle wygląda jak nowy.
Karola5 - Sob Sie 04, 2012 12:08 am

Dziewczyny, mam jeszcze pytanie odnośnie wysokości blatu. Czy któraś z was ma blat wyżej niż standard 85cm? Mamy wzrostu 170 i 186 i ciagle musimy się schylać więc chcemy podnieść blat wyżej ale nie wiemy ile będzie optymalnie...
( nad zlewem jeszcze myślę, jak się zdecyduję dam znać :smile: )

poison_moon - Sob Sie 04, 2012 6:30 am

Karola5, my też jesteśmy wysocy i zdecydowaliśmy się na blat na wysokości 93 cm. Jest idealnie! Tak się przyzwyczaiłam do tej wysokości, że jak robię coś w kuchni na przykład u mojej mamy to jest mi pioruńsko nie wygodnie :)
gohnia - Sob Sie 04, 2012 7:14 am

Karola5, u nas blat jest na wysokości 90 cm i jest super! Wreszcie nie bolą mnie plecy przy zmywaniu itp.
passion - Pią Lis 30, 2012 12:26 pm

w domku najlepsza jest prostota..wtedy dłużej patrzy się na to z zadowoleniem...

ja zaopatrzyłam się w IKEA, wiem, że to troche mało ambitnie, ale tam jest najwięcej ciekawych rozwiązań i patentów, zwłaszcza jak ktoś ma małe mieszkanie...no i przede wszystkim dużo taniej :)

gohnia - Pią Lis 30, 2012 8:14 pm

passion napisał/a:
ja zaopatrzyłam się w IKEA, wiem, że to troche mało ambitnie

Co w tym mało ambitnego?

antonka - Sob Gru 01, 2012 7:00 pm

Ja też tam kupuję:)
M4rcysi4 - Pią Gru 21, 2012 3:57 pm

Takie ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy małych kuchni chcących mieć w niej mimo wszystko stolik.

Sajgonka - Nie Gru 23, 2012 5:35 pm

Jaki kolorek fajny :)
samanda - Pon Kwi 29, 2013 1:43 pm

Różowa jak w bajce:) domek dla lalek :) Ale zależy kto jakie lubi :) Ja planuję zmienić na czerwono-kremową. Dolne szafki ciemna czerwień, górne kremowe, jasne płytki na podłodze. Meble dookoła podświetlone listwą led pod szafkami :) Czarna lodówka i okap :) Zastanawiam się tylko jeszcze nad płytą szklaną pomiędzy dołem a górą zamiast płytek:)
SlubNaCyprze_ne - Wto Kwi 30, 2013 11:24 pm

M4rcysi4 napisał/a:
Takie ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy małych kuchni chcących mieć w niej mimo wszystko stolik.
Obrazek


Pomysł ze stolikiem rewelacyjny. Szkoda, że wcześniej nie zajrzałam do tego wątku. Kolory nie w moim guście, ale swój urok mają.

Tinny - Pon Lip 22, 2013 10:20 pm

Ja byłam mocno ikeowa, dopóki nie dostałam w prezencie od przyjaciółek paru drobiazgów z MIA Home. Strasznie mi się podobają rzeczy stamtąd. Ma ktoś?
Marinka - Wto Lip 23, 2013 10:35 am

Tinny napisał/a:
Ja byłam mocno ikeowa, dopóki nie dostałam w prezencie od przyjaciółek paru drobiazgów z MIA Home. Strasznie mi się podobają rzeczy stamtąd. Ma ktoś?


Jestem zaskoczona, bo w ogóle nie znałam tego sklepu. Ale rzeczywiście fajnie można połączyć ze sobą różne style, które są tam prezentowane. Chyba sama zapoluję na kilka drobiazgów do kuchni :)

Blue - Nie Paź 06, 2013 11:58 am

No wlasnie:)
Bardzo intensywnie trwaja dyskusje nad nasza kuchnia.Bedzie robiona dopiero po Nowym Roku,ale jest przedmiotem rozmow sporej czesci rodziny i znajomych.Drogi sa dwie:

1) unowoczesnic to co jest-czyli wstawienie szklanej plyty pomiedzy szafkami a blatami,wymiana frontow,stolu,dorzucenie roznych gadzetow i sprzetow w stylu modern.

2) Utrzymanie charakterystycznego klimatu mieszkania a nawet jego podkrecenie rowniez w kuchni-tzn celowe dorzucenie elementow jakby retro,gadzety i dekoracje w stylu sweet home,obrazki z motywami sprzed lat,zawieszenie relingow a na nich lychy,koszyczki na przyprawy,kubki,wymiana krzesel,sielankowa firanka w oknie.Na parapecie pod oknem ziola itp.Metalowe akcenty tzn relingi pociagnelyby byc moze motyw metalu z przedpokoju bo wchodza z gre meble z metaloplastyki.

Oczywiscie w/w szczegoly pewnie jeszcze z 10 razy ulegna zmianie.
Ja jestem za opcja nr 2,lubie klimatyczne wnetrza,niz bardzo nowoczesne.Maz daje mi raczej wolna reke.Opcja nr 2 pasuje mi tez bardziej do calosci mieszkania:)
Takie narazie mamy pomysly:)

Karola5 - Sro Paź 09, 2013 10:06 am

Blue, ja najchętniej w kuchni pochowałabym wszystko, bo ciągłe mycie powyciąganych łych, koszyczków itp z tłustego kurzu to nie moja bajka :smile:
Blue - Sro Paź 09, 2013 8:26 pm

Karola-wlasnie ten argument wskazuje moja kolezanka ktora unowoczesnilaby nasza kuchnie wstawiajac plyte szklana (opcja nr 1).Oczywiscie slucham wszelkich rad ale jak znam zycie i tak zrobie po swojemu:)A jak to nie wiem jeszcze na 100% bo dopiero przedpokoj rozgrzebany a gdzie tu mowa o innych pomieszczeniach czy kuchni,jest na kuchnie jeszcze duuuzo czasu.
Karola5 - Czw Paź 10, 2013 12:10 pm

Blue, zawsze możesz spróbować zrobić styl sweet home "pochowany" :smile: a firanka, zioła, czajnik w tym stylu czy rękawice ochronne nadadzą klimatu -zerknij kuchnię u Maleny (choć to inny styl może cię natchnie) :D
Blue - Czw Paź 10, 2013 9:46 pm

Kacik sniadaniowy u Maleny widzialam-i juz kiedys napisalam u niej w dzienniczku ze boski bo taaaki klimatyczny:)Powiem szczerze ze do robienia kuchni jeszcze tak daleko,ze wiem ze ze 100 razy zmienia mi sie wizje.Teraz np marzy mi sie tablica kredowa lub farba tablicowa w kuchni do zapiskow na temat listy zakupow,przepisow czy innych wiadomosci/informacji:)
Widze w necie ze sa rozne formy - od naklejanych po typowe tablice i farby.
No chociaz maly kawalek mi sie marzy w kuchni taki,moze chociaz na zabudowie lodowki,lub scianie-pomysli sie.Za tydzien opewnie napisze ze podoba mi sie cos innego:)
W dzieciecym pokoju tez byloby to fajne do zapisywania lekcji czy rysunkow,aczkolwiek widzac co moje mlodsze dziecko wyprawia ze scianami to wolalabym dziewczyn poki co nie stymulowac w tym kierunku;)
Generalnie nie lubie hermetycznych pomieszczen (kuchni,lazienek,przedpokojow itp) - gdzie wszystko jest "zamkniete" i gdzie pierwsze co sie rzuca w oczy to super ład,porzadek i sterylnosc:)Podobaja mi sie wnetrza otwarte,nawet jakby ukazujace czesc zawartosci i charakter mieszkancow domu.W katalogu ikeowym jest fajnie napisane cos w stylu,że "jesli czujesz sie z czyms dobrze,to znaczy ze jest to po prostu piekne".Wogole wydaje mi sie ze jestem introwertyczka i troche taka "dretwa" osoba,wiec odrobina szalenstwa i "artystycznego balaganu" mi sie przyda a o balagan przy 2 dzieci to nawet nie musze sie martwic ze bedzie artystyczny tylko 100% ... ;)
Domyslam sie ze z tej kredy sie sypie i trzeba bedzie sprzatac ale jesli nie bedzie mi sie sypac do zarcia czy do garow to jest to do zaakceptowania:)






Zuza12345 - Czw Paź 10, 2013 10:09 pm

też mi się bardzo podoba ten pomysł z farbą tablicowa na ścianę ale w chwili obecnej takowej do dyspozycji nie posiadam więc obecne ograniczymy się do małego gadżetu w kuchni

a jak nam farby zostanie to może nad czymś się jeszcze pomyśli

Terry - Czw Paź 10, 2013 10:47 pm

A ja wolę "farbę magnetyczną". Nie wiem czy takie pojęcie istnieje, ale chodzi o farbę z drobinkami magnesu, dzięki której można przylepiać magnesiki, naklejki na magnesie na ścianie.
Malowania dziewczynkom pokoju farbą tablicową nie popieram. Moim zdaniem to tylko zachęca dzieci. A jeśli już dostrzegasz, że twoje córki lubią mazać po ścianach, to zacznij od powieszenia tablicy. Niestety nie wszystkie dzieci potrafią zrozumieć, że na jednej ścianie można pisać, a na innej nie.
Innym rozwiązaniem dla twojej kuchni jest powierzchnia, po której mogłabyś pisać mazakami, jak po szkolnej tablicy. Taki mazak troszkę szybciej się wyczerpuje, ale nie ma pyłu.

Blue - Czw Paź 10, 2013 10:57 pm

Tak,tak,dziewczynom w tym wieku w jakim sa teraz nie bedziemy mazac scian farba tablicowa bo sie rozpedza na inne sciany w domu :twisted: Ale jak podrosna to fajne pole do kreatywnosci czy tez zapiskow (chociazby nad biurko czy nad lozko)
W kuchni u nas,jest miejsce albo na zabudowie lodowki na taka opcje tablicy (wtedy tablice naklejana),cos jak to:

http://allegro.pl/samoprz...3591034929.html

albo normalnie na sciane w formie obramowanej tablicy jak to:

http://allegro.pl/tablica...3589640405.html

to takie wstepne mysli.
Czesc tablic jest jedniozesnie kredowych jak i magnetycznych.

szaraczarownica - Pią Paź 11, 2013 11:16 am

Blue napisał/a:
marzy mi sie tablica kredowa lub farba tablicowa w kuchni do zapiskow na temat listy zakupow

Blue, myślę, że przepisy i jakieś inne zapiski są ok, ale lista zakupów? Ja jak nie mam listy zakupów przy sobie, to zapomnę przynajmniej 5 rzeczy z takiej listy, a przecież ściany ze sobą nie zabierzesz. Inna sprawa, że nie robię, bo ciągle zapominałam zabrać ją z domu - wolę już iść na żywioł :smile:
Takie pomysły fajnie wyglądają na zdjęciach w katalogach, ale myślę, że w życiu codziennym kiepsko się sprawdzają.

Blue - Pią Paź 11, 2013 11:29 am

Szara-ja mam sporo scian do wykorzystania w kuchni bo ma ona ok.12m2 wiec i tak cos by tam na tych scianach moglo sie znalesc lub zawisnac:)
A lista zakupow to jak cos wpadnie czlowiekowi do glowy w dowolnej chwili,zeby zapisac lub instrukcje zakupowe dla meza;)Ja zawsze chodze z lista i zawsze z lista wysylam meza bo w przeciwnym wypadku bedzie kupione wszystko inne (np tona slodyczy bo my lasuchy...)
a nie to co potrzebne.

szaraczarownica - Pią Paź 11, 2013 11:36 am

Blue, no więc właśnie :)
Chyba, że sobie zrobisz taki pic na wodę fotomontaż, czyli udawaną listę. Nie powiem, wygląda fajnie i przynajmniej nie będziesz musiała jej zmieniać, więc nie będzie się też osypywała kreda. Mam też wątpliwość, czy po pewnym czasie nie będzie to brzydko wyglądać, bo jak oglądam takie zdjęcia już używanych ścian z kredą tablicową, to po jakimś czasie robią się białawe, bo ściana nie jest tak gładka jak prawdziwa tablica. I efekt już nie jest taki fajny.
Więc moim zdaniem, jeżeli chcesz używać intensywnie, to chyba lepiej farba magnetyczna, a jak chcesz ozdobnie, to napisz coś raz, żeby fajnie wyglądało i tyle :)
Ale wiesz... "to ty tu urządzisz" :wink:

Blue - Pią Paź 11, 2013 11:42 am

Oj,zdecydowanie ja tu urzadze bo maz daje mi wolna reke a przyslowiowa tesciowa sie nie wtraca;)

Nie wiem czy patrzylas w linki jakie wyzej wkleilam ale najsensowniejsza bylaby tablica w ramie-czyli taka ktora jak sie znudzi,mozna zawsze zdjac.No i czlowiek nie zamachnie sie kreda za daleko np na sciane bo ogranicza go rama tablicy.Kawalek sciany ktory upatrzylam na te tablice jest OK,bo pod spodem nie ma wlasciwie blatu roboczego,wiec kreda nie bedzie sypac sie do zarcia i do garow.A mala karteczke z lista zakupow tworzymy wlasciwie codziennie,wiec bedzie mozna przepisac z duzej tablicy co tam do glowy wpadlo w ciagu dnia do kupienia.

Terry - Pią Paź 11, 2013 11:48 am

Można też powiesić kartkę na lodówce, a potem ją zabrać ze sobą.
Albo napisać na tablicy i zrobić zdjęcie telefonem.

Blue - Pią Paź 11, 2013 11:52 am

Niektore tablice sa jednoczesnie kredowe i magnetyczne.Wtedy mozna kartke zakupowa przypiac do tablicy magnesem.Wogole chcialam napisac ze nie chce calej sciany w formie tablicy jak na foto;) bo to troche teatralnie wyglada,tylko jakas tablice w stylu 50cm x 50 cm-no cos kolo tego,normalnie do powieszenia nad szafke stojaca,raczej nic mega wielkiego.
szaraczarownica - Pią Paź 11, 2013 11:59 am

Blue, przeoczyłam linki poprzednio. Ta tablica w ramie jest fajna :) Taka klimatyczna bardzo :)
No i zniknie problem pozostałości pyłu kredowego w nierówności ściany, także będzie pewnie długo czarna :)

Blue - Pią Paź 11, 2013 12:07 pm

Bo to chyba jakas restauracyjna typowo jest;)
No i cene ma OK,bo nie ukrywam ze kasa tak sie rozchodzi,ze nie ma szans
na jakies drogie i bajerne rozwiazania,na kuchnie juz malo co forsy zostanie
tyle pozeraja inne pomieszczenia:/

Zuza12345 - Pią Paź 11, 2013 7:44 pm

mi się podoba pomysł tablicy.. czy to w kuchni czy w innym pomieszczeniu..

ale wracając bardziej do wątku jest dużo pomysłów na kuchnie i dekoracje w niej..

ostatnio wpadły mi oko naklejki na ścianę czy na lodówkę(lub magnesy)






albo coś bardziej na wesoło



no i to tez mi się bardzo podoba



ogólnie dziewczyna ma duzo fajnych pomyslow jeśli ktoś chetny zapraszam na bloga
http://anicja.blogspot.com/

[ Dodano: Pią Paź 11, 2013 9:40 pm ]
super sielska kuchnia

Terry - Sob Paź 12, 2013 2:26 pm

Mi jeszcze podobają się naklejki na szafki i okap, gdy pozostałe fronty są lakierowane. My niestety zrezygnowaliśmy z lakierowanych frontów, żeby przyoszczędzić, ale na lodóweczce chętnie bym jakiś szlaczek umieściła.
M4rcysi4 - Wto Mar 11, 2014 3:38 pm

Dziewczyny mam kosmiczny problem....
Jutro będą układać instalację kanalizacji wewnętrznej w domu i później zostanie zalana betonem i tu moja zagwostka. Gdzie w kuchni ustawić zlew!?!?!?!??!
Jak teraz nie powiem gdzie chcę konkretnie i zmieni mi się później wizja to będzie trzeba kuć.
Teraz zaplanowane jest tak jak na rysunku, ale szczerze mówiąc nie widzi mi się zlew przy oknie, a teraz taka moda...
Nie wiem czy może być od strony kominka, czy nie ma jakiś wymogów?
Ewentualnie myślałam żeby był przy zewnętrznej ścianie? Co myślicie?

Juska - Wto Mar 11, 2014 6:42 pm

M4rcysi4, mnie akurat zlew pod oknem nie przeszkadza :) Ale jeśli chcesz to zmienić, to na Twoim miejscu zrobiłabym go bliżej kuchenki :) Sama tak mam w naszym mieszkanku i powiem Ci, że to był strzał w 10. Wszystko co potrzebne masz w jednej linii, a kiedy wpadniesz w ferwor walki, ma to znaczenie :P Nie piszę tu o bezpośrednim sąsiedztwie, ale gdzieś w pobliżu. Na pewno nie zdecydowałabym się tak jak Ty, na zlew po przeciwnej stronie do kuchenki :)
Pomyśl na przykład o takiej sytuacji jak gotowanie i odcedzanie makaronu z gorącej wody. Mając zlew w jednej linii co kuchenka tylko przenosisz garnek nad blatem. Jeśli zlew jest po drugiej stronie musisz pokonać tą odległość. Co jeśli na drodze - nie daj Boże - stanie dziecko, kot, pies? Nawet nie chcę o tym myśleć...



paulinkaaMU - Wto Mar 11, 2014 7:05 pm

M4rcysi4, ja mam zlew na ścianie bez okna + z bliskiej odległości obok (60 cm) sąsiaduje płyta (pomiędzy zabudowana zmywarka). Dla mnie to idealne rozwiązanie - z powodów, o których wspomniała już Juska. Blatu przy oknie zdecydowanie byłoby mi szkoda na zlew - ja na całej długości mam mój główny roboczy blat i dla mnie "wsadzanie" tam zlewu byłoby martnotrawstem. Może kiedyś, kiedy "stało się" przy zlewie, widok za oknem / światło dzienne było argumentem ZA, ale w dobie zmywarek, kiedy zlew jest już znacznie rzadziej wykorzystywany, zwyczajnie szkodaby mi było ustawiać go w oknie.

W moim najbliższym otoczeniu tylko teściowa ma zlew centralnie "w oknie" i jest niezadowolona - głównie dlatego, ze bardzo jej się brudzi okno (w sensie pryska na nie woda, gdy się ja przypakdiem za mocno odkręci).

W Twojej kuchni, dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby umiejscowienie zlewu albo na zewnętrznej ścianie, albo w jej rogu (jeśli bierzesz pod uwagę zlew w narożniku), ale też tylko pod warunkiem bliskości kuchni (płyty) - na pewno nie tak, żeby była za Twoimi plecami (czyli na przeciwległej ścianie) - mogłaby by być w tej samej linii, albo blisko po ukosie.

M4rcysi4 - Wto Mar 11, 2014 9:41 pm

paulinkaaMU napisał/a:
jest niezadowolona - głównie dlatego, ze bardzo jej się brudzi okno (w sensie pryska na nie woda, gdy się ja przypakdiem za mocno odkręci).


To jest właśnie moje główne przeciw.
Yhh... musze jutro w takim razie zadzwonić do projektanta/kierownika i zapytać co z tym fantem.

Terry - Sro Mar 12, 2014 12:07 am

Też uważam, że Juska ma rację. To bardzo wygodna opcja. Zachowujesz blat roboczy pomiędzy i masz większy komfort przy przygotowywaniu posiłków.
Jeśli nie chcesz narożnikowego zlewu, nadal możesz odrobinę przesunąć kuchenkę. Jeśli mówimy o okapie wolnostojącym. Wtedy możesz rurę od okapu skierować o kilkanaście centymetrów po skosie w bok.
Co prawda zlew można przesunąć (my tak zrobiliśmy), ale to dodatkowa zagwozdka + dłuższa droga odpływu. Przy nieumiejętnym ustawieniu rur gwarantuje to wieczne problemy.

M4rcysi4 - Sro Mar 12, 2014 6:09 pm

No i d**pka... zostało przy oknie. Trudno najwyżej będziemy kuć...
Swoją drogą uczulam... jeśli przyjdzie Wam kiedykolwiek budować dom i rozkładać instalację sanitarną pod chudziakiem- za wszelką cenę bądźcie przy tym i dopilnujcie by wszystko było zgodnie z projektem (odległości, średnice itp.) Dziś dziękuję, że miałam tę możliwość bo wyszły by niezłe kwiatki :roll:

secuder - Pon Maj 05, 2014 6:57 pm

Ja miałam problem ze wszystkim w kuchni;/ podłoga krzywa, ściana krzywa... Kuchnie chciałam mieć otwartą, ale bałam się, że wyjdzie wagon albo taki "rumpel" mebel, ale muszę przyznać, że jestem zadowolona, może Was też coś zainspiruje, ja korzystałam w Waszych porad na forum więc teraz się pochwalę:)
Terry - Pon Maj 05, 2014 6:59 pm

Fajnie wyszła. Znam ten ból. Też mieliśmy krzywe ściany i mamy krzywe podłogi. Równaliście ściany?
secuder - Pon Maj 05, 2014 7:13 pm

Na ściany poszła gładź ale tylko dla efektu wizualnego, bo tych ścian nie da się wyrównać:( Znaleźliśmy "magika" od mebli kuchennych, który wybił mi parę pomysłów z głowy i zasugerował swoje pomysły, które wizualnie miały dać "prosty" efekt i wyszło ekstra:) Bo tak naprawdę stojąc przy zlewie z lewej strony kuchni a przy szafce przy oknie to różnica w krzywości podłogi to prawie 9 cm....
Wrzucę więcej zdjęć jak mi forum pozwoli bo mam za mało postów.

Terry - Pon Maj 05, 2014 7:35 pm

U was problem chyba tkwił w niezachowaniu kontów i rozchodzeniu się ścian. Jeśli łazienka jest taka sama, to widać różnicę na płytkach ściennych. U nas dodatkowo mieliśmy falę w pionie, więc bez równania by się nie obyło. Podłogi trochę się wyrównało zaprawą (płytki), trochę podkładami pod panele, ale i tak wyszło pare wzgórków w pokojach. Tylko przy płytkach mamy poziom.
Gratuluję zadowolenia z kuchni. To najważniejsze.

ZuzM - Wto Maj 06, 2014 9:31 am

Boże ;( nie powinnam Was w ogóle czytać. co dopiero zaplanowała zlew w kuchni pod oknem...Mowie ooooo będzie suuuuper jak w filmach, taki bajer! A teraz dopiero po tym, ja tu poczytałam wasze opinie, zdałam sobie sprawę, jak głupio postąpiłam :( Po cholere mi zlew pod oknem... No ale już 4 Litery i musztarda po obiedzie...ech
Terry - Wto Maj 06, 2014 9:39 am

Przyda ci się na starość,żeby podglądać kto do sąsiadów przychodzi. :razz:
Szczęsliwa M - Wto Maj 06, 2014 10:36 am

Dziewczyny jakie meble są praktyczniejsze w utrzymaniu lakierowane czy mat i co polecacie? Ja początkowo chciałam mat ale teraz już sama nie wiem.
ZuzM - Wto Maj 06, 2014 11:44 am

Terry, buahahaha xD To wtedy sobie tam stołeczek postawie. Moja babcia np ma stół przy oknie i wie doskonale kto pzychodzi, wychodzi, kto sie rozwiódł, kto ma nową pościel kto co kupije w sklepie. Ważne info do życia xD

Szczęsliwa M, Na pewno latwiejsze w utrzymaniu są matowe, ale lakierowane są duzo ladniejsze (przynajmniej dla mnie). My planujemy lakierowane ale z dużymi uchwytami, żeby rzadziej macać po części lakierowanej.
I znow podkreślam MOIM ZDANIEM najgorsze są takie bez uchwytowe, lakierowane co się wysuwają poprzez naciśnięcie bo zawsze jest na nich syf i odciśnięte paluchy.

Misiak87 - Wto Maj 06, 2014 12:17 pm


tulipan87 - Wto Maj 06, 2014 12:21 pm

U nas wstępnie też jest zaplanowany zlew pod oknem. Ale, że moje wizje zmieniają się milion razy dziennie, to jeszcze nie wiemy czy ostatecznie tak zostanie.
Szczęsliwa M - Wto Maj 06, 2014 2:40 pm

ZuzM dzięki za radę chyba jednak zdecydyje się ja lakierowane tylko faktycznie z większymi uchwytami.
aguuuunia44 - Wto Maj 06, 2014 5:49 pm

tulipan87 napisał/a:
U nas wstępnie też jest zaplanowany zlew pod oknem

U Nas też są takie plany :) Zawsze podobał mi się zlew w tym miejscu :)

Rusałka_Maja - Wto Maj 06, 2014 6:35 pm

ZuzM, nie smuć się, wiadomo co osoba to opinia :) Mnie na przykład marzy się zlew pod oknem bo widziałam bardzo fajną inspirację na kuchnię i wcale nie uważam by to był zły pomysł :smile: także nie przejmuj się :)
Sisska - Wto Maj 06, 2014 10:44 pm

ZuzM napisał/a:
I znow podkreślam MOIM ZDANIEM najgorsze są takie bez uchwytowe, lakierowane co się wysuwają poprzez naciśnięcie bo zawsze jest na nich syf i odciśnięte paluchy.
mnie sie takie najbardziej podobaja, ale dalam sie przekonac, ze do kuchni sa niepraktyczne :) chociaz dla mnie sa tak piekne, ze moglabym co 5 min siedziec i je wycierac :P

u nas w trakcie remontu zlew zostaje na swoim miejscu. pod oknem bedziemy mieli maly stoliczek/barek, zeby mozna bylo usiasc, zjesc i poogladac drzewka i kwiatki przed blokiem :P

natomiast frony zdecydowanie i bezapelacyjnie lakierowane!!! moj przyszly maz pracuje w "Drewnie" (hurtownia "wszystko do kuchni") i napatrzylam sie tam na fronty lakierowane brokatowe :P :P :P

no i koniecznie chce szafki od gory badz dolu podswietlane listwami ledowymi :D

ZuzM - Wto Maj 06, 2014 11:17 pm

My jesteśmy na etapie zbierania firm, które przyjdą, wycenią, zaprojektują i wykonają szafki na zamówienie. Wiem jedno - lakierowane niebieskie :D Tak sobie wymarzyliśmy:)
Rusałka_Maja - Sro Maj 07, 2014 5:31 am

Sisska napisał/a:
ZuzM napisał/a:
I znow podkreślam MOIM ZDANIEM najgorsze są takie bez uchwytowe, lakierowane co się wysuwają poprzez naciśnięcie bo zawsze jest na nich syf i odciśnięte paluchy.
mnie sie takie najbardziej podobaja, ale dalam sie przekonac, ze do kuchni sa niepraktyczne :) chociaz dla mnie sa tak piekne, ze moglabym co 5 min siedziec i je wycierac :P


Na lakierowanych to faktycznie.. ciągle coś by było widać.. Ja zresztą za lakierowanymi nie przepadam, nie bierze mnie ta moda :wink: ale w ogóle u mojej babci są takie wysuwane na dotyk, tyle, że w drewnie i powiem, że super sprawa :) polecam :)

Terry - Sro Maj 07, 2014 9:19 am

Sisska napisał/a:
mnie sie takie najbardziej podobaja, ale dalam sie przekonac, ze do kuchni sa niepraktyczne chociaz dla mnie sa tak piekne, ze moglabym co 5 min siedziec i je wycierac


Przez pierwszy miesiąc. A potem byś tylko warczała patrząc na nie.

Sisska - Sro Maj 07, 2014 9:34 am

Rusałka_Maja, takie bezuchwytowe wygladaja troche kosmicznie. ja lubie takie nowoczesne rzeczy :P ale w kuchni to sie jednak nie dokonca sprawdza ;) aczkolwiek byc moze szafki stojace (dolne) beda takie, bo przeciez zawsze mozna dotknac kolanem :P

ZuzM, my tez bedziemy mieli kuchnie bialo-niebieska. fronty niebieskie, boki tp bialy. wszystko polysk. byl plan co by dolne fronty byly niebieskie, a gorne biale. tylko, ze za duzo bialego w kuchni bedzie mi sie kojarzyc ze zbytnio sterylnoscia i szpitalem :P

ale i tak bedzie niebiansko jak w niebie, haha :P

nasz projekt jest w trakcie tworzenia. nie moge sie doczekac co stolarz nam wymysli :P

marthussia - Sro Maj 07, 2014 11:05 am

ZuzM napisał/a:
My jesteśmy na etapie zbierania firm, które przyjdą, wycenią, zaprojektują i wykonają szafki na zamówienie.

to za jakiś czas sie do Ciebie zgłoszę po namiary (o ile mogę) bo po wakacjach planujemy remont naszej kuchni :)

Szczęsliwa M - Sro Maj 07, 2014 1:05 pm

Sama już teraz nie wiem jakie meble wybrać :-) zwłaszcza że kuchnia to ważna miejsce i chyba z jednych z droższych w domu zwłaszcza jak się wszystko wymienia.
Terry - Sro Maj 07, 2014 1:14 pm

Musisz pojeździć, obejrzeć co ci się podoba. Osobiście polecam dręczenie pytaniami naszych znajomych, którzy w ciągu ostatnich 3 lat robili kuchnię.
Ja 5 razy zmienialam koncepcję. Stanęło na 2 kolorowej kuchni w lakierze. A jeszcze pół roku temu bym powiedziała, że w życiu takie zestawienie lub, że lakier jest za drogi (przy naszej liczbie mebli cargo było droższe).

anuszkaa - Sro Maj 07, 2014 1:20 pm

a my fronty bedziemy mieli szklane, w kolorze takim mleczno/jasnobezowym wlasnie bez zadnych uchwytow.
Terry - Sro Maj 07, 2014 1:26 pm

Szklane też super opcja. Teraz można świetnie dobrać sprzęt do nich i utworzyć jedną taflę. Jaka jest różnica między lakierem a szkłem w cenie? Orientowaliście się?
Rusałka_Maja - Sro Maj 07, 2014 1:47 pm

Sisska, czy ja wiem.. u babci te szafki są pod blatem kuchennym i sprawdzają się rewelacyjnie, a uwierz, że spędza w kuchni dużo czasu :)
Szczególnie jak są jakieś głębokie szafki.. jakby były normalne to hy musiała się schylać i nurkować ;) a tak szyflada się otwiera i wszystko widzi i wyjmuje tylko to co potrzebuje :)
Są z ciemnego drewna i wyglądają bardzo ładnie, nie wyglądają kosmicznie ;)
My na pewno sobie takie w kuchni zrobimy :)

Szczęsliwa M - Sro Maj 07, 2014 1:47 pm

Ja mam porównanie cenowe tylko między matem 5 tys. a lakierowanymi 7 tys.
Terry - Sro Maj 07, 2014 2:02 pm

Podaj jeszcze metraż, albo ilość szafek, bo to niewiele mówi.
My mamy jeden słupek z wnękami na piekarnik i mikrofalę, jedno wysokie i jedno niskie cargo, obudowę na zmywarkę, szafkę narożną, 3 szuflady pod płytą (70), zwykłą (niską, podwójną) szafkę, 2 podwójne szafki wiszące (60 i 90), otwartą, narożną półkę widzącą. Różnica między frontami wynosiła tylko 1000 zł.

Szczęsliwa M - Sro Maj 07, 2014 7:06 pm

Kuchnia ma ok 12m wszystko w zabudowie (lodówka, zmywarka, piec, piekarnik, okap) wkoło blaty szafki dolne i górne. Na razie nie mamy jeszcze dokładnego projektu bo jest w trakcie.
anuszkaa - Czw Maj 08, 2014 7:57 am

Terry napisał/a:
Szklane też super opcja. Teraz można świetnie dobrać sprzęt do nich i utworzyć jedną taflę. Jaka jest różnica między lakierem a szkłem w cenie? Orientowaliście się?

Nie powiem Ci dokladnie ale jesli chodzi o nas to nie byla to jakas wielka roznica dlatego zdecydowalismy sie na szklo zamiast lakieru. Tez wszystko mamy w zabudowie, kuchnia w ksztalcie litery U.
Dodam jeszcze ze my np placimy 12-13tys (narazie bez szafek gornych) a znajomi ktorzy mają tez szklana kuchnie i mniejsza zaplacili duuuuzo wiecej.

ZuzM - Czw Maj 08, 2014 10:36 am

Sisska, My planujemy wściekleniebieskie szafki, takie jak tu :
ale wszystkie będą niebieskie, bez dodatków innych kolorow. Dolne szafki to będą właściwie same szuflady- małe na sztucce, przyprawy, wielkie na gary, gorne szafki będą normalnie otwierane. Wszystkie dodatki chcemy intensywnie fioletowe i wściekleróżowe :P
A może masz jakąś fajną ekipę od robienia szafek? Bo my dopiero rozpaczynamy nasze poszukieania!

marthussia, pewnie:) Jak znajdziemy jakąś fają ekipę, chętnie dam Ci namiary.

Sisska - Czw Maj 08, 2014 11:36 am

ZuzM, jak wspomnialam moj A pracuje w hurtowni "wszystko do kuchni". zaopatruja sie tam stolarze praktycznie z calego wojewodzctwa. my tez mamy jakas ekipe/firme, ale szczerze mowiac nie mam pojecia jak sie nazywa :smile: no i nie maja chyba strony internetowej... ale wierze mojemy A, ze wybral dobrze, bo w "branzy" siedzi juz 10 lat ;)

natomiast moge na PW poprzesylac linki firm, ktore bralismy pod uwage...

Terry - Czw Maj 08, 2014 11:54 am

Czy "wszystko" oznacza również wyposażenie typu garnki, talerze? Bo wiesz... sporo z nas się urządza....np. ja. :razz:
Sisska - Czw Maj 08, 2014 12:03 pm

Terry, "wszystko" do robienia, tworzenia kuchni :P plyty, blaty, fronty, relingi etc.
http://www.drewnofh.com.pl/
sadze, ze kazdy stolarz kuchenny byl tam chociaz raz ;)

jak pierwszy raz tam poszlam i zobaczylam przykladowe kuchnie to oczka mi sie zaswiecily jak dziecku w sklepie z zabawkami :P

Terry - Czw Maj 08, 2014 12:05 pm

Szkoda :( Przeraża mnie ile same "detale" pożerają kasy.
Szczęsliwa M - Sro Maj 21, 2014 3:06 pm

Zastanawiam się nad wyborem kuchenki gazowej do zabudowy i nie wiem czy lepiej płytę stalową czy szklaną? Jak w sklepie widziałam na ekspozycji niektóre szklane to były bardzo porysowane i nie wiem jak z ich odpornością na pęknięci?
Olesinska - Pon Cze 02, 2014 11:50 am

Zuza, białe meble w kuchni to jest to i ta kuchenka we wnęce, kojarzy się z kuchnią węglową. Super.
Szczęsliwa M - Pon Cze 16, 2014 12:00 pm

Potrzebuję opinii na temat zlewozmywaków granitowych, czy cą wytrzymałe na zarysowania i jak z czyszczeniem, jakiej firmy wybrać? Będę wdzięczna również za podpowiedzi odnośnie płyt gazowych szklanych czy ze stali i jaki kształt rusztu, może macie jakieś konkretne typy. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady.
paulinkaaMU - Pon Cze 16, 2014 12:27 pm

Szczęsliwa M, ja co prawda opinią nt. zlewu granitowego jeszcze się nie podzielę, bo będzie zamontowany dopiero pod koniec tego tygodnia :wink: (kupiłam dla mamy, sama użytkuję biały, ceramiczny). W każdym razie wybrałyśmy firmę PRIMA GRAN, kolor grafitowy: zlew granitowy , swego czasu te zlewy były dość popularne na forum (z tego, co pamiętam, kupiło je kilka forumek). Aha, kupując przez sklep producenta na allegro jest troszeczkę taniej :wink:
Szczęsliwa M - Pon Cze 16, 2014 12:54 pm

paulinkaaMu właśnie też oglądałam te zlewozmywaki bo ładne a czy nie wiesz jak z zarysowaniami?

[ Dodano: Pon Cze 16, 2014 1:59 pm ]
Secue bardzo ładna kuchnia, widzę że masz płytę gazową do zabudowy możesz podzielić się opinią na jej temat.

Sisska - Pon Cze 16, 2014 2:59 pm

paulinkaaMU, fajny ceny maja pod tym linkiem co podolas. my ogladalismy 2komorowy w casto i w leroy, gdize ceny byly w granicach 680 zl. to praktycznie o 1/3 taniej.
Partyshow_pl - Pon Cze 16, 2014 6:02 pm

Może warto zapytać inaczej : jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup takiego zmywaka? Bo samo czyszczenie nie jest uciążliwe,natomiast wybór firmy uzależniony jest już od ceny.
Szczęsliwa M - Pon Cze 16, 2014 6:27 pm

Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczek tak do 500 zł
M4rcysi4 - Pon Cze 16, 2014 7:41 pm

paulinkaaMU, dlaczego zmieniacie??
paulinkaaMU - Pon Cze 16, 2014 10:51 pm

M4rcysi4, absolutnie nie zmieniamy (dalej uwielbiam mój wielki, ikeowy ceramiczny ) :smile: , pomagałam kupić mamie, która remontuje kuchnię :wink:

[ Dodano: Pon Cze 16, 2014 11:53 pm ]
Szczęsliwa M napisał/a:
paulinkaaMu właśnie też oglądałam te zlewozmywaki bo ładne a czy nie wiesz jak z zarysowaniami?

[ Dodano: Pon Cze 16, 2014 1:59 pm ]
Secue bardzo ładna kuchnia, widzę że masz płytę gazową do zabudowy możesz podzielić się opinią na jej temat.


niestety nie wiem jak z zarysowaniami, bo zlew leży jeszcze w pudełku, ale widziałam go na żywo i (grafitowy) jest bardzo ładny :)

M4rcysi4 - Wto Cze 17, 2014 5:56 pm

No to zle zrozumialam :P Wlasnie sie zastanawialam, bo mnie ciezko byloby taki duzy zmienic na taki maly :D
ancia - Sro Gru 17, 2014 10:42 am

Czy któraś z was ma w kuchni tapetę? Pytam, bo znalazłam kilka ciekawych wzorów, które ponoć można z powodzeniem położyć na ścianę w kuchni. Jakie jest Wasze zdanie? Czy taka tapeta zdaje egzamin?
To kilka pomysłów:




Co o nich sądzicie?
Zdjęcia pochodzą ze strony http://innetapety.pl/tapety-do-kuchni-i-lazienki .

Juska - Sro Gru 17, 2014 4:01 pm

ancia, moi rodzice mają tapetę w kuchni i zupełnie dobrze spełnia swoje zadanie :) Dodatkowo jest tańsza niż kafelki i łatwiej można ją zmienić :)
dora11 - Czw Lut 12, 2015 2:00 pm

Fajne te tapety ! Sama jak meblowałam kuchnię rok temu zastanawiałam się nad tapetą za szkłem. Ostatecznie jednak zdecydowałam się na mozaikę. Kuchnia jest w dość tradycyjnym, prowansalskim stylu tak więc szkło średnio by do niej pasowało.
Mam jasne , kremowe meble ( zastanawiam się czy nie poeksperymentować i nie domalować samodzielnie kwiatów lawendy na niektórych szafeczkach ) .Cały wystrój tworzą dodatki. Mam zioła w ozdobnych doniczkach na parapecie. Szklane bomboniery na ciastka oraz zasuszoną lawendę zwisającą z sufitu.
W sieci jest kilka katalogów takich retro dodatków.Villa Decor ma na stronie sporo ciekawych kuchennych dekoracji:Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek- czyli coś dla tych, którzy lubią takie staromodne klimaty.

memkali - Sro Lut 25, 2015 9:06 pm

No proszę, rzeczywiście te tapety wyglądają świetnie, zwłaszcza, ze te, które wybrałaś są jasne i mają takie rześkie motywy ;) a zupełnie nie pomyślałabym o tapecie w kuchni, myślałam, że tylko kafelki mogą się sprawdzać w tym pomieszczeniu, bo szybko się myją, ale w sumie teraz myślę, ze to był bardzo ograniczony pogląd, dobra tapeta nie byłaby zła ;) ))
monika73 - Czw Lut 26, 2015 12:07 am

ancia napisał/a:
Czy któraś z was ma w kuchni tapetę? Pytam, bo znalazłam kilka ciekawych wzorów, które ponoć można z powodzeniem położyć na ścianę w kuchni. Jakie jest Wasze zdanie? Czy taka tapeta zdaje egzamin?
To kilka pomysłów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co o nich sądzicie?
Zdjęcia pochodzą ze strony http://innetapety.pl/tapety-do-kuchni-i-lazienki .



podobny pomyłs można zastosować z wykorzystaniem płytek, które mają piekne wzory. mnie się osobiście podobają bardzo motywy delikatne i kwiatowe:







źródło:
https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki--kuchnia

DarekAlma - Sro Mar 11, 2015 9:31 am

Ciekawe pomysły co do wystroju kuchni macie. Mam zarysowania po oparciu krzesła na boku lodówki, macie może jakiś nowatorski pomysł jak je zamaskować?
Terry - Sro Mar 11, 2015 11:05 am

Może naklejka na lodówkę. Teraz jest mnóstwo wzorów.
Szczęsliwa M - Sro Mar 11, 2015 11:18 am

Też myślę że coś fajnego można nakleić
Terry - Sro Mar 11, 2015 11:27 am

http://kuchnieportal.pl/a...ie-lodowki.html
Inne propozycje.

Aldonka - Czw Kwi 16, 2015 11:27 am

My zdecydowaliśmy sie na kuchnię w dwóch kolorach. Na dole umieszczam model mebli bardzo podobnych do naszych. My mamy tylko inne rozstawienie szafek.
Na początku zastanawiałam sie czy biel dobrze będzie sprawdzała się w kuchni ale obecnie jestem z niej bardzo zadowolona. Jest łatwa w czyszczeniu a samo pomieszczenie wygląda na o wiele większe niż jest w rzeczywistości. Jasne kolory dodają przestrzeni.
Obecnie duży katalog mebli ( w tym mebli robionych na wymiar) ma Black Red White: Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_
- właśnie tam swego czasu zamawialiśmy meble dla siebie.

jot8282 - Pon Wrz 14, 2015 4:16 pm

W kwestii kuchni w dwóch kolorach, warto dodać, że super sprawdza się ich dobór na zasadzie kontrastów. Na przykład, biel+jaskrawa czerwień, albo biel+intensywna zieleń. Oczywiście takie zestawienia kolorów trzeba lubieć... nie każdemu coś takiego się będzie podobać. Forte ma tego typu aranżacje, na przykład kolekcja Feel, albo Gloss.
Z drugiej strony z tego co pamiętam warto pamiętać, że dobór kolorów kuchni ma też wpływ na apetyt lub na jego brak. Na przykład, chyba pomarańczowa barwa wzbudza apetyt. Więc jak ktoś myśli o odchudzaniu to ja bym odradzał...
:D

MadziaKura - Czw Lis 12, 2015 12:04 pm

"Lubieć" - jest takie słowo? ;)
Ja mam ciemne drewno połączone z jasnymi blatami, jest bardzo przytulnie :)
Fajnie wyglądają też zioła w doniczkach na parapecie :)

ZuzM - Nie Lis 15, 2015 1:44 pm

A ja mam lakierowane niebieskie szafki, srebrne sprzęty i niebieskie dodatki. Absolutnie ją uwielbiam!!!
Tutaj zdjęcia:
http://makagigi.pl/moja-kuchnia/

Forever - Czw Gru 03, 2015 10:33 am

Odważna jesteś, makagiigi! A jak się je wśród błękitu? Podobno to jedyny kolor, który nie wystepuje wśród roślin jadalnych, więc nie kojarzy się z jedzeniem.
1dorota - Pon Sty 18, 2016 9:49 pm

strasznie ten błękit razi po oczach. Nie wiem czy bym dała rade z taką kuchnią. Poprzedni właściciele mojego mieszkania uwielbiali niebieski i był w każdym pomieszczeniu na ścianach i w wyposażeniu pokoi. Na kuchnie zabrakło pieniędzy wiec się przez rok z taką niebieską meczyłam. Na razie mam dosc tego koloru
kinga112 - Nie Lut 07, 2016 9:54 pm

najlepsze nowoczesne z wbudowanymi urzadzeniami
Catylyn89 - Pią Mar 04, 2016 6:34 pm

Taki aneks kuchenny nam się marzy, oddzielona od salonu wysepkami kuchennymi, przy których będą stały żółte barowe krzesełka... Oj tak :serce: :smile:


kkatiaa90 - Sro Mar 23, 2016 2:59 pm

tapety do kuchni są fajne :) i białe meble!
LinaMiódMalina - Sro Mar 23, 2016 9:40 pm

Wysepka kuchenna jak najbardziej, jeśli tylko przestrzeń na to pozwala to jestem cała za - podobają mi się też podziały otwartego na salon aneksu kuchennego czymś w rodzaju barku z wyższymi krzesełkami - gdzie można rano przycupnąć i wypić kawę, lub zjeść szybkie śniadanko :) Drugi pomysł, który gdzieś widziałam w praktyce to rozdzielenie kuchni od salonu stołem pod którym można stworzyć:
a.mini-składnicę win / b.małą biblioteczkę z książkami kucharskimi 8)
Zdaję się, że białe kuchnie teraz w modzie, ale moja wymarzona prezentuje się w odcieniach grafitu i drewna, koniecznie z tą ścianą pomalowaną farbą tablicową, może przestanę wtedy pisać listy zakupów po rękach :smile: Ale do tego to jeszcze niestety dalekooo :(


in4h - Pią Maj 27, 2016 11:08 am

Cześć! :) Poszukuję do mojego lokalu gastronomicznego dobrych worków na śmieci. Wytrzymałość plus opcja zrobienia logo. Słyszałam o firmie (...) zajmującej się produkcją worków LDPE. Ponoć cena jak i jakoś jak najbardziej ok. Plus patrzenie na potrzeby klientów.
Może ktoś jest w temacie? Pozdrawiam :)

kolejna reklama, kolejne linki usunięte... Dorotka_

Marek1989 - Pon Paź 17, 2016 10:34 am

Proponuję poszperać w Internecie. Na blogach wnętrzarskich znajdziesz wiele ciekawych i praktycznych koncepcji :)
Selene - Pon Lis 21, 2016 11:15 am

Zaglądam bo w ogóle nie mam pomysłu na kolorystykę kuchni... O ile plan na ustawienie sprzętu mam dość konkretny o tyle kolorów żadnych :(
Daritka - Pią Paź 27, 2017 8:34 am

Mnie się straaasznie podobają rustykalne kuchnie. Kojarzą mi się z taką babciną atmosferę, domowym ogniskiem, wspólnym pichceniem. Znalazłam kilka propozycji i przyznam, że przemawiają do mnie głównie te w bieli. Co sądzicie? Czy przy takiej aranżacji będę po niedługim czasie klnąć na uciążliwość sprzątania białej kuchni :D ?
malgorzatateza - Sob Lut 17, 2018 3:11 pm

Bardzo mi się podoba 3 aranżacja, a co do drugiej to wygl ada bardzo nowocześnie :lol:
kozera1 - Pon Lip 02, 2018 10:41 am

Mi marzy się biała kuchnia ale z elementami ze stylu retro. Może macie jakieś strony gdzie byłby fajne inspiracje?
Zosia_K - Pon Lut 10, 2020 1:56 pm

Biała kuchnia to tez moje marzenie, pytasz o inspiracje więc Ci podrzucam moją ulubiona stronkę: Usunęłam komercyjny link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Sporo bardzo ciekawych aranżacji kuchni w ludzkich cenach. Ja już wybrałam dla siebie (meble chloe - jaśniutki szary). Daj znać co o nich myślisz.

MartaFokacza - Wto Cze 21, 2022 6:07 pm

Ciekawe pomysły.
wirginka - Czw Cze 01, 2023 8:56 pm

Jak ktos szuka dobre jakości baterii kuchennej polecam Sotbe, mamy taka z wysoką wylewką
wkatarzyna147 - Sro Lip 05, 2023 12:39 pm

Co myślicie na temat blatów granitowych w kuchni? Czy ktoś z Was ma takie? Jak się sprawdzają?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group