Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dodatki ślubne - Rękawiczki

olenka - Sro Sty 14, 2004 11:06 pm
Temat postu: Rękawiczki
Jakie miałyście rekawiczki do ślubu? czy wogóle miałyście? Ja szukam swoich wymarzonych i panie z salonów krecoa głowa "Nie ma" :verysadgirl:
kryszka - Czw Sty 15, 2004 2:49 am

To jakie są te wymarzone? :D

A byłaś na tych stronach? Są to łódzkie firmy:
http://www.rica.lodz.pl/pol_oferta.html
http://www.lapa.pl/sluby_r.htm

i jeszcze taka:
http://www.grzyb.com.pl/rekawiczki.htm

olenka - Czw Sty 15, 2004 10:29 am

najbardziej pasuja mi te poniżej ale to jeszce nie nie jest to:(



zamiast tej taśmy ozdobnej cos ładniejszego:) musza byc przezroczyste bo satynowe nie pasuja:(

Asiek - Czw Sty 15, 2004 4:01 pm

Olu, w kwestii rękawiczek Ci nie pomogę, bo ich nie miałam (nie chciałam). :mrgreen:
Zyczę powodzenia w poszukiwaniach! :)

gosia - Czw Sty 15, 2004 8:05 pm

Ja miałam takie rękawiczki
olenka - Pią Sty 16, 2004 1:24 pm

Gosiu ładne bardzo:) Ja myśle o krótkich, rączki (bicepsy:)) no tego mam takie troche "objetościowo" wieksze:)
gosia - Pią Sty 16, 2004 9:30 pm

Dzięki :girl :

Olenko poprzymierzaj sobie krótkie i takie dłuższe musze Ci powiedzieć

że rece wcale grubo nie wyglądaja dlatego ja wziełam do łokcia ponieważ

sie też nie zsuwają i nie przesadzaj że masz takie ... rączki :)

bo ja tez cieniutkich nie mam :lol:

Edyta - Pią Sty 16, 2004 10:51 pm

a widzialyscie moze rekawiczki takie jak chce olenka tylko ze cale z koronki???
moja siostra ma suknie z koronki i najbardziej pasowalyby jej wlasnie takie (niestety w salonie gdzie zamowila suknie nie maja takich) :|

olenka - Sob Sty 17, 2004 4:57 pm

Edtyta ja widziałam! na rzgowskiej w salonie sukien slubnuch za 45 zł. Nie pamietam nr ale to jest poczatek ul. Rzgowskiej, drugi salon od PL. Reymonta
Edyta - Pon Sty 19, 2004 1:32 pm

dzieki Olenko napewno przekaze siostrze - wielkie dzieki
gosia - Pon Lut 23, 2004 8:33 pm




























Edyta - Wto Lut 24, 2004 12:13 am

te ze wstawiona koronka sa super!!!!!!!!!
Kati - Pią Kwi 16, 2004 11:03 am

Ja jeżeli mam się wypowiedzieć apropo rękawiczek to powiem tak: jedyne które wchodzą u mnie w grę to tzw. pełne czyli zakrywajace dłoń, najlepiej gładkie i do łokcia.Te z koronkami na jeden palec, czy tez takie króciótkie nie podobają mi się.
Rękawiczki 5 palczaste do łokcia miałam na studniówce (oczywiście czarne) i nie przeszkadzały. tylko z kolei jak założyć obrączkę na pełne rękawiczki? :? Dlatego na tę okazję nie założę rękawiczek


Jedne mi się tu spodobały: te z perełkami :)

Jak pamiętam to za rękawiczki studniówkowe zapłaciłam koło 80 zł, czyli niemało. A ślubne....hmm pewnie podobnie albo drożej. Czasem dają do sukni gratis :roll:

gosia - Sob Kwi 17, 2004 12:12 am

Kati napisał/a:
Jak pamiętam to za rękawiczki studniówkowe zapłaciłam koło 80 zł, czyli niemało. A ślubne....hmm pewnie podobnie albo drożej. Czasem dają do sukni gratis :roll:



Ja dostałam zamiast rekawiczek to podwiązke gratis :D

Asiek - Sob Kwi 17, 2004 11:15 am

gosia napisał/a:
Ja dostałam zamiast rekawiczek to podwiązke gratis :D

A ja do sukni dostałam gratis welon i halkę. :graba:

Edyta - Sob Kwi 17, 2004 12:09 pm

Kati napisał/a:
tylko z kolei jak założyć obrączkę na pełne rękawiczki? :?



Kati byłam na wielu ślubach, gdzie Panny Młode miały takie rękawiczki (krótkie bądż długie).
Nie zakłada się obrączki na rękawiczkę!!
Poprostu trzeba ją sprawnie zdjąć i tyle :graba:

Kati - Nie Kwi 18, 2004 9:58 pm

no chyab że tak :)
marchefka - Sob Wrz 18, 2004 6:56 pm

Z rekawiczkami jest tego rodzaju problem, ze po pierwsze trzeba je zdjac przy zakladaniu obraczek 9glupio to wyglada zazwyczaj), po drugie nie siada sie do stolu w rekawiczkach 9a przynajmniej sie nie je, bo etykieta nie pozwala). Wiec weychodzi, ze jak idziesz tanczyc, to rekawiczki zakladasz, a jak siadasz do stolu, to je zdejmujesz...
Z drugiej strony znowu rekawiczki sa fajnym doopelnieniem stroju, zwlaszcza, jesli suknia jest bez rekawow - a takie suknie przeciez czesto zakladamy na wlasne sluby...
ja mialam rekawiczki takie nie do konca prawdziwe, bo zaczepiane na srodkowy palec, w koncu wcale ich nie zalozylam i nie zaluje :)
marchefka

becia - Pon Wrz 20, 2004 10:45 am

Ja nie będę miała wcale rękawiczek, bo koronkowe wdzianko na 3/4 mam i głupio z rękawiczkami by wyglądało



ślubuję 25.09.2004

scorpionka - Pon Wrz 20, 2004 12:45 pm

Ja mialam rekawiczki pelen do lokcia z malymi perelkami.
Nie bylo problemu. Do rpzysiegi zdjelam, potem zalozylam.
I na weselu zdjeciam i juz nie zakladalam.
Za rekawiczki zaplacilam 75 zl.

agusia :) - Pon Wrz 20, 2004 7:14 pm

ja mialam rekawiczki na 3/4 zakladane na jeden palec i nigdy bym ich nie zamienila na nic innego powod? poprostu wygodne.....zalozenie obraczki obeszlo sie bez zdejmowania rekawiczek a i obiadek mozna bylo wygodnie zjesc:) naprawde polecam.....
just_Kate - Czw Wrz 23, 2004 3:56 pm

Ja bardzo chciałam mieć rękawiczki nad łokieć, bo wydawało mi się, że takie będą najbardziej pasować do sukni z szelką na szyi, ale po przymiarce (nawet specjalnie zrobiłam zdjęcia) okazało się, że jednak te przed łokieć leżą ładniej. Natomiast w salonie chcieli za takie zwykłe rękawiczki przed łokieć 50 zł. Stwirdziłam że to za dużo, tym bardziej że nie mieli wyboru i w końcu kupiłam rękawiczki w salonie przy Zarzewskiej (dziewczyna sama je szyje) za 30 zł. Nie były idealne, ale też nic lepszego nie udało mi się znaleźć. :)
SaraLee - Sro Wrz 29, 2004 10:47 am

Ja miałam krótkie rękawiczki, które były ściągnięte maleńskimi kwiatkami, takimi, jakie miałam przy sukience. Palce były pełne, w rękawiczkach bez palca moje palce wyglądały okropnie :roll: Zresztą, miałam kapleusz zamiast welonu, więc nawet stylowo wyglądało to lepiej. Jesli ktoś chce obejrzeć zdjęcie, zapraszam na moją stronę...
Kati - Sob Sty 15, 2005 5:26 pm

Troszkę inne wzory - kolekcja 2005
91-849 Łódź, ul. Zagajnikowa 8
tel./fax (00 48 42) 656 40 49













opium - Sro Lut 02, 2005 9:38 am

Mnie bardzo podobają się pełne rękawiczki (a nie te na jeden palec), tylko właśnie zastanawiałam się jak rozwiązać ich zakładanie i zdejmowanie, w Kościele i na weselu...
Więc czytam Wasze wypowiedzi na ten tamat, ale mnie nie zadowoliły - bo chyba jednak z tymi pełnymi jest problem!

gosiaczek - Sro Lut 02, 2005 1:30 pm

Moja rozmowa z panią ze Sławy:
Ja: Właśnie z rękawiczkami jest tak, że te z pętelką mi sie nie...
Pani: No mnie też nie! Całe rękawiczki są takie eleganckie!
Ja: Ale ani obrączki nie zał...
Pani: Ach! Bo my zdemonizowałyśmy te rękawiczki! Ale proszę sobie wyobrazić, wchodzi pani do kościoła w rękawiczkach, elegancko, a potem zdejmuje pani, kładzie obok kwiatków i sobie leżą.

Już. Czyli są jakieś rozwiązania. W każdym razie ja zrezygnuję z rekawiczek zupełnie

opium - Sro Lut 02, 2005 1:44 pm

No to ja bym miała właśnie takie rękawiczki :

tyle że dłuższe, za łokieć i delikatnie pomarszczone, jeśli się zdecyduję na tą suknie ze Sławy (a brakuje mi już tylko 10% zdecydowania), a jakieś będę musiała mieć, bo suknia jest bez rękawów i ramiączek.

gosiaczek - Sro Lut 02, 2005 1:51 pm

Przymusu nie ma, zależy co Ci się podoba przecież. Moja suknia też jest odkryta, z tym, że do kościoła jeszcze coś wymyślę na ramiona.

Zresztą widziałam już panny młode z golymi rękami, wierz mi, nic im nie brakowało :D

megi - Sro Mar 16, 2005 6:09 pm

ja nie chcę miec rekawiczek, o nie źle bym się czuła, i do mojej sukienki nie koniecznie!
gambi - Sro Mar 16, 2005 7:20 pm

a ja zdecydowalam sie na rekawiczki, i to takie dluzsze, jakies 10 cm za łokiec.

Mialam fajna sytuacje a propo rekawiczek, pani ktora pomagala mi mierzyc suknie stwierdzila, ze rekawiczki musza byc i tylko takie z palcami bo te sa eleganckie.
nie chciala slyszec zadnego sprzeciwu, wiec grzecznie jej odpowiedzialam, ze ja wole takie bez palcow i chyba moge sama zdecydowac - zrobila urazona mine :wink:
czy te panie zawsze musza narzucac swoje zdanie?

opium - Sro Mar 16, 2005 7:45 pm

gosiaczek napisał/a:
Moja rozmowa z panią ze Sławy:
Ja: Właśnie z rękawiczkami jest tak, że te z pętelką mi sie nie...
Pani: No mnie też nie! Całe rękawiczki są takie eleganckie!
Ja: Ale ani obrączki nie zał...
Pani: Ach! Bo my zdemonizowałyśmy te rękawiczki! Ale proszę sobie wyobrazić, wchodzi pani do kościoła w rękawiczkach, elegancko, a potem zdejmuje pani, kładzie obok kwiatków i sobie leżą.

Już. Czyli są jakieś rozwiązania. W każdym razie ja zrezygnuję z rekawiczek zupełnie


Chyba pęknę ze śmiechu, bo ja miałam dokładnie taką samą rozmowę. A to co zaznaczyłam na czerwono to już słowo w słowo!!! One chyba mają te teksy wpojone na amen. Mogę się założyć że to była Sława na Piłsudskiego i mówiła to ta pani najbardziej blond z dłuższymi włosami :lol: :mrgreen: 8)

agnieszka - Sob Mar 19, 2005 2:14 pm

opium napisał/a:
gosiaczek napisał/a:
Moja rozmowa z panią ze Sławy:
Ja: Właśnie z rękawiczkami jest tak, że te z pętelką mi sie nie...
Pani: No mnie też nie! Całe rękawiczki są takie eleganckie!
Ja: Ale ani obrączki nie zał...
Pani: Ach! Bo my zdemonizowałyśmy te rękawiczki! Ale proszę sobie wyobrazić, wchodzi pani do kościoła w rękawiczkach, elegancko, a potem zdejmuje pani, kładzie obok kwiatków i sobie leżą.

Już. Czyli są jakieś rozwiązania. W każdym razie ja zrezygnuję z rekawiczek zupełnie


Chyba pęknę ze śmiechu, bo ja miałam dokładnie taką samą rozmowę. A to co zaznaczyłam na czerwono to już słowo w słowo!!! One chyba mają te teksy wpojone na amen. Mogę się założyć że to była Sława na Piłsudskiego i mówiła to ta pani najbardziej blond z dłuższymi włosami :lol: :mrgreen: 8)


...dziewczyny mnie spotkało dokładnie to samo i o czywiście mowiła to pani Iza taz blandynka z długimi włosami

gosiaczek - Sob Mar 19, 2005 2:21 pm

Heh, wiem, która to pani Iza, ale w moim przypadku to nie ona, tylko taka z czarnym warkoczem, równie zdecydowana i nieznosząca sprzeciwu. Widocznie tekst rękawiczkowy jest znakiem rozpoznawczym firmy
Lena - Nie Kwi 03, 2005 11:47 pm

W FURORZE na Nawrot (zaraz przy Piotrkowskiej) nic takiego nie usłyszycie, tam dano mi przymierzyć rękawiczki różnej długości z różnym wykończeniem (a wybór mają spory) i dopiero wtedy razem uzgodniłyśmy które będą najlepsze, pani powiedziała mi dlaczego akurat takie do takiej sukni, dlaczego takiej długości, czy z palcami czy bez, czy z haftem czy nie itd. poza tym mają duży wybór innych dodatków welony naprawdę nie drogie, a co do rękawiczek to dostałam je gratis do sukni, podwiązkę też:-)

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2005 10:11 pm ]
Chciałam podpowiedzieć, że w Łapie można kupić rękawiczki detalicznie po cenach producenta, są zawsze parę groszy tańsze niż w salonach, wybór ogromny. To jest w okolicach Inflanckiej. Pozdrawiam.

Kot - Wto Lip 05, 2005 2:32 pm

Ja będę miała rękawiczki. Będą pełne, długie za łokieć, z białej satyny bez ozdób bo takie najbardziej pasują do mojej sukni.

Zdejmę je w kościele w odpowiedniej chwili :wink: a potem założę, przy stole oczywiście bez rękawiczek :D ale będę je miała na sobie podczas pierwszego tańca... pasują mi do walca :D

Nie podobają mi się te bezpalcowe zupełnie :? chociaż przyznaję, że jest z nimi znacznie mniej problemów technicznych.

Marti - Sro Lip 06, 2005 9:58 am

Ja nie będę miała rękawiczek. Nie podobają mi się żadne. Mam wrażenie, że skracają sylwetkę. Ale to pewnie tylko wrażenie.... Stawiam na gołe łapki :wink:
Anion - Pon Lip 18, 2005 3:01 pm

Dziewczyny pomóżcie. Jestem na etapie kupowania rękawiczek. Chciałam takie bez palców-z pętelką, za łokieć. Nie wiem tylko jaka długość będzie najlepsza: 45cm, czy 50 cm. Napiszcie jakie wy miałyście i czy te 45cm przy zginaniu ręką nie będą się zsuwały. Może lepiej trochę dłuższe? Ale z drugiej strony ja mam bardzo szczupłe ręce i nie chciałabym żeby się okazało, że rękawiczki będą do pachy. Czy na waszych rękawiczkach były jakieś anty-zsuwające silikonowe paseczki??
joanna_25 - Pon Lip 18, 2005 8:57 pm

Nie podobają mi się te z 5 palcami.Moim zdaniem są zupełnie nieeleganckie!!
Jedyne ładne, 5 palcowe,jakie widziałam to były moje od komuni.Całe z koronki.śliczne.Ale już ich nie założę,nie te palce :lol:
A rękawiczki z pętelką na palca wydają mi się wygodniejsze i nie wygląda się w nich jak w rękawicach murarskich lub jak chirurg :lol:
Ale chyba wogóle zrezygnuje z rękawiczek.źle bym się w nich czuła.

Kot - Pon Lip 18, 2005 10:52 pm

A dla mnie wręcz przeciwnie..
te bez palców są takie mało eleganckie, nie to rękaw ni to rękawiczna
a już najgorszy jest ten sznureczek, który kojarzy mi się z mocowaniem rolet :?


kotek
właścicielka długich rękawiczek z palcami :wink:

Anion - Pon Lip 18, 2005 11:22 pm

Kocie, a te Twoje rękawiczki mają może silikonowe paseczki, które maja chronić przed zsuwaniem??
Kot - Wto Lip 19, 2005 9:07 am

Anion nie mają silikonowych paseczków. One są tak uszyte z materiału który dopasowuje się do ręki i leżą idealnie, nie zsuwają się ani trochę :D
Kati - Wto Lip 19, 2005 11:05 am

Ja miałam co prawda krótsze, bo przed łokieć ( a to z powodu takiego, że w długich wyglądałam jak z ręką w gipsie) i miałam na jeden palec... choć zawsze wolałam 5 palczaste :roll: Jednak tym razem wygoda zwyciężyła... Rękawiczki nie miały nic podszytego i trzymały się idealnie 8)
gambi - Wto Lip 19, 2005 11:16 am

Anion
rozmawialam z paniami w salonie a propo silikonowych paseczkow, ale panie bardzo mi je odradzaly. silikonowe paseczki moga sie odznaczac, odparzyc reke, a poza tym rekawiczka musi byc w miare elastyczna, bo reka wykonuje sie wiele ruchow.
ponadto ponoc ciezko takie rekawiczki znalezc.

ja zdecydowalam sie na dosyc dlugie rekawiczki i licze sie z tym, ze moga mi sie zsuwac, ale to chyba lepsze niz odparzona reka... :?

Anion - Wto Lip 19, 2005 11:34 am

Dziewczyny posiadające rękawiczki za łokieć!
Mam ogromną prośbę. Czy mogłybyście zmierzyć długość Waszych rękawiczek od pętelki do ich końca? Bardzo bardzo dziękuję.

gambi - Wto Lip 19, 2005 12:47 pm

MOje rekawiczki maja 50cm, ale sa jakies 8cm za lokciem :wink:
Żaneta - Nie Lip 31, 2005 11:44 pm

Ja w ogóle nie mialam rękawiczek milao być cieplo i bylo :graba: więc bylyby zbędne!!!!!
Anion - Nie Lip 31, 2005 11:46 pm

Ja ostatecznie zakupiłam rękawiczki za łokieć , długości 50 cm. Przy palcach jest koronkowe wykończenie. Kupiłam je na Allegro i jestem bardzo zadowolona: zarówno cena jak i wykonanie super.
inka999 - Pon Sie 01, 2005 7:37 am

Anion pochwal się nimi :-)
wklej może ich zdjęcie z chęcią je obejrzymy!
No i napisz czy kupiłaś od producenta czy uzywane?

Anion - Sro Sie 03, 2005 1:50 am

Kupiłam rękawiczki od producenta. Podaję linka, gdzie można je obejrzeć:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58731161
Moje rękawiczki to te po lewej stronie z koronką przy palcach (tyle że są za łokieć).

Mika - Sro Sie 03, 2005 5:38 am

Anion bardzo ładne rękawiczki :graba:
kryszka - Sro Sie 03, 2005 9:56 pm

Ja tylko dodam, że strona producenta to www.lanetti.com.pl, bo za dwa miesiące zniknie strona z aukcją i nie będzie wiadomo kogo poleca Anion. :30:
Pusiak - Pią Sie 26, 2005 2:24 pm

Ja dostałam gratis do sukni, takie na jeden palec, ale jeszcze nie wiem czy założe... trochę mi nie bardzo pasują... mam nadzieje, że nie bedzie zimno :(
Mika - Pią Sie 26, 2005 2:41 pm

ja też dostałam gratis rękawiczki, ale u mnie super pasują w dodatku też mają haft tak jak moja suknia :)
Pusiak - Czw Wrz 08, 2005 8:19 am

No u mnie kobitki powiedziały, że jeszcze dołożą taki haft jak na sukni, i może wtedy to zacznie jakoś razem wyglądać... ale np. na zdjeciu w magazynie modelka do mojej sukni miała krótkie rękawiczki z piecioma palcami i wyglądało to okropnie :( Te długe na jeden palec jeszcze jako tako sie prezentują :)
AiD - Pią Gru 16, 2005 7:56 pm

kilka innych :)





Pusiak - Pon Gru 19, 2005 12:16 pm

Te trzecie mi sie bardzo podobają :)
Calinka - Pon Gru 19, 2005 1:49 pm

Też mi się podobają, są takie inne,
ale ja i tak raczej zrezygnuje z rękawiczek :roll: .

Alma_ - Pon Gru 19, 2005 1:52 pm

Hmm, z jednej strony chciałabym mieć rękawiczki.

Ale z drugiej koniecznie chcę suknię bez ramion. W kosciele wolałabym jednak przykryć ramiona i to w sposób trwały ;) Myślałam więc o bolerku. A bolerko z rękawiczkami to jest chyba nie do pogodzenia :roll:

No chyba, że jest? :hm:

Calinka - Pon Gru 19, 2005 1:58 pm

To mamy podobnie Alma_ :D
Tylko ja chcę sukienkę z rękawkami i rękawiczki też są raczej nie do pogodzenia.
Chyba, że są :hm: :wink:

Pusiak - Wto Gru 20, 2005 12:16 pm

Ja miałak krótkie koronkowe rekawki i długie rekawiczki, i narzutkę więc chyba są do pogodzenia (przynajmniej z rekawkami :) )
Kot - Wto Gru 20, 2005 12:19 pm

Dla mnie bolerko i rękawiczki są nie do pogodzenia :hm: Chyba, że zakładane wymienie 8)
Alma_ - Wto Gru 20, 2005 12:22 pm

Kot, też mi się tak wydaje. Nie widziałam jeszcze udanej kompozycji bolerka i rękawiczek.
Ale zrezygnuję z nich bez żalu, nie przepadam za tym dodatkiem :)

Pusiak - Wto Gru 20, 2005 12:28 pm

No z bolerkiem to faktycznie ciężko :) Z narzutką predzej :) Zresztą narzutke miałam tylko w bryczce i przy życzeniach, a tak to nie :)
Calinka - Wto Gru 20, 2005 7:32 pm

Dziewczynki chciałabym takie rękawki i przy takiej długości to rękawiczek już jakoś nie widzę,
ale ja i tak ich zwolenniczką nie jestem a więc nawet jak będę miała kiecke bez rekaw to raczej na rękawiczki się nie zdecyduję, a zwłaszcza na takie na palec :roll: .

Pusiak - Sro Gru 21, 2005 11:50 am

No do takiej długości rekawów to faktycznie już żadne rekawiczki nie pasują :)
angi23 - Nie Sty 08, 2006 6:26 pm

Ja też szukam ciekawych wzorków :) Zerknijcie tutaj

http://www.krespol.pl/sklep/

Edi - Nie Sty 08, 2006 7:04 pm

angi23 napisał/a:
Ja też szukam ciekawych wzorków :) Zerknijcie tutaj

http://www.krespol.pl/sklep/


Oglądając tę stronę zdziwiły mnie białe rękawiczki dla mężczyzn. :hm:
Nie spotkałam się nigdy z czymś takim, jakoś to na ślub wg mnie nie pasuje :hm:

Alma_ - Nie Sty 08, 2006 8:43 pm

Edi napisał/a:
angi23 napisał/a:
Ja też szukam ciekawych wzorków :) Zerknijcie tutaj http://www.krespol.pl/sklep/

Oglądając tę stronę zdziwiły mnie białe rękawiczki dla mężczyzn. :hm:
Nie spotkałam się nigdy z czymś takim, jakoś to na ślub wg mnie nie pasuje :hm:

:shock: Białe męskie rękawiczki kojarzą mi się wyłącznie ze strojem lokaja, ewentualnie ministranta :?

Natalia - Pon Sty 09, 2006 10:30 pm

A mnie białe rękawiczki na męskich dłoniach utkwiły w pamięci z czasów podstawówki czy liceum, jak nasi młodzi panowie nosili sztandary szkoły na jakiś akademiach itp imprezach, okropność :-)
Filomena - Wto Sty 10, 2006 12:21 am

Mnie utkwiły opowiadania mojej Babuni o jej ojcu, a moim pradziadku i jego zamiłowaniu do elegancji. Działo się to przed wojną i pradziadek do wytwornych strojów przyoblekał się w jasne rękawiczki z cienkiej skórki reniferzej (biedne renifery). W Poznaniu był też w temacie elegancji punkt usługowy z reklamą " tu się usztywnia męskie przodki" :wink: - czyli gorsy pod frak. Ale jak widzę taką cud urody męską rękawiczkę z poliestru na owłosionej łapeczce, to też mówię jej stanowcze zdecydowane nie.
dzarusia - Pon Sie 07, 2006 11:28 am

Kochani poradXcie mi co ja mam zrobić ... ślub jeszcze jest odległy ale pewna sprawa mnie juz nie daje spokoju ... od kilkunastu last choruje na bielatwo ... co za tym idzie mam miedzy innymi plamy na dloniach szczegolnie na palcach ... kiedy nie jestem opalona to tego nie widac ale do slubu przydaloby sie nabrac troche koloru bo jestem blada jak sciana a to nie zbyt dobrze wyglada w polaczeniu z suknia ... chce zalozyc rekawiczki do slubu ale nie wie czy wtedy nie ma problemu z obraczka itp (moj narzeczony wpadl na ten problem) ... nie wiem jak to będzie ... odechciewa mi się wszystkiego przez ta chorobę :cry:
misia-misia - Pon Sie 07, 2006 11:30 am

mnie sie podobają rękawiczki ale takie króciutkie... najlepiej do sukni bez rękawów .
A te do łokcia... brrr

Kati - Pon Sie 07, 2006 5:35 pm

A ja jestem zdania, że niech młoda przymierza różne warianty - wtedy się zdecyduje co założyć... Moja znajoma miała rękawiczki za łokieć i wyglądała super, a ja w takich samych - jak z ręką w gipsie. Króciótkie rękawiczki - zależy do jakiej suknii i dodatków. Ale ogólnie - nie podobają mi się :roll:
fiona83 - Pon Sie 07, 2006 5:37 pm

Oj , krótkie :roll: Zdecydowanie nie.
Gdyby mnie sytuacja zmusiła - tylko długie.
Mam jednak nadzieję, że obejdzie się bez ;)

FifthAvenue - Pon Sie 07, 2006 6:13 pm

Bardzo podobaja mi sie takie ladne dlugie rekawiczki.. sa takie niesamowicie eleganckie. Nie mam zielonego pojecia jaka bedzie moja suknia, ale mam nadzieje, ze taka, zebym nawet w upal 9a co tam) chociaz na troche mogla takie zalozyc....
Fifth_Rozanielona

misia-misia - Wto Sie 08, 2006 10:06 am

Wiecie co, przejżałam te rękawiczki z tej strony lanetti. Chodzi mi o te krótkie rękawiczki... I wiecie co... wcale się nie dziwię że wam się nie podobają krótkie rękawiczki!
Ani jednej pary bym nie kupiła!

Mnie to chodzi o takie...hmmm... widzialam kiedyś do sukni ślubnej... śliczne króciutkie, na nadgarstakch lekko wywijane. Cudo!
Ale nie mogę teraz znaleźć by wam pokazać.

A tak wogóle... najlepiej bez rękawiczek :wink:

adriannaaa - Wto Sie 08, 2006 10:29 am

5th - ooo ja tez uwielbiam dłuuugie rękawiczki, wszelkei byle były dłuższe niż zwykłe do nadgarstka, nawet zimowe i jesienne kocham takie 3/4 saniesamowicie seksowne i elegnckie. w szafie mam jedna parę długich za łokieć , ale jakoś brak okazji by je ubrać. choć ostatnio wole takei przed łokieć troszkę:)
bajeczka - Wto Sie 08, 2006 8:44 pm

Miałam nie mieć ale ponieważ kobieta zmienną jest bedę miała krótkie z różyczką :)
evcia84 - Wto Sie 08, 2006 8:45 pm

A ja bedę miała długie 3/4 ale jak nie bedę miała bolerka.
suzanka - Sro Sie 09, 2006 7:20 pm

Długie, proste, klasyczne wręcz rękawiczki - to jest to :)
strawberrytea - Czw Sie 10, 2006 6:33 pm

ja osobiście nie lubię rękawiczek...
A co do pytania/stwierdzenia Almy czy pasują do bolerka to też się wypowiem:
NIE PASUJ? :!:

FifthAvenue - Sob Sie 12, 2006 3:47 pm

Do bolerka ja tez raczej bym nie ryzykowala
strawberrytea - Sob Sie 12, 2006 4:16 pm

bajeczka napisał/a:
Miałam nie mieć ale ponieważ kobieta zmienną jest bedę miała krótkie z różyczką :)
Bajeczka, do tej sukni, którą wstawiłaś w swoim wątku? Ona ma takie rękawki, które troszkę zasłaniają dłonie...
Misiamo - Sob Sie 12, 2006 6:57 pm

Ja nie miałam rękawiczek, bo strasznie się sobie w nich nie podobałam. Poza tym miałam koronkowe bolerko, więc na szczęście rękawiczki nie były mi potrzebne.
Alma_ - Czw Sie 24, 2006 11:34 pm

Po dokładniejszych ogledzinach raczej nie zdecyduję się na rękawiczki. Uznaję wyłącznie pełne, ze wszystkimi placami ;) jako wystarczająco eleganckie na tę okazję, ale wydają mi się z kolei zbyt kłopotliwe i w kościele, i później na weselu.
mischelle22 - Pią Sie 25, 2006 10:28 am

dzarusia napisał/a:
ale nie wie czy wtedy nie ma problemu z obraczka itp (moj narzeczony wpadl na ten problem) ...


Są przecież rękawiczki na jeden paluszek zakładane, chyba że marzą Ci się pięciopalczaste :(

FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 10:31 am

Alma_ napisał/a:
....wydają mi się z kolei zbyt kłopotliwe i w kościele, i później na weselu.....


Klopotliwe.... wyobraz sobie lato takie jak podobno tego roku bylo w Polsce :-) I dlugie rekawiczki ;-) Alma, jakies MUSISZ miec... przejrzyj jeszcze raz, sa tez eleganckie bez paluchow :-) Takie poldlugie. Do takiej sukni jak chcesz - "typu przescieradlo" - jesli to jeszcze aktualne ;-) - rekawiczki baaardzo pasuja...
Mozemy szukac razem, bo ja tez jestem w tej kwestii "trudna". Najbardziej nie chce takich zakladanych na palec, gdzie to, co na palec sie zaklada jest zrobione z plastikowych kuleczek....

Alma_ - Pią Sie 25, 2006 10:58 am

5th, dlaczego muszę? :?
Bezplacowe kojarzą mi się bardziej z Moulin Rouge, niż z kościołem ;)

A suknia będzie z dekoltem amerykański, więc rękawiczki już chyba niekoniecznie...

FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 11:01 am

Rekawiczki maja byc :cisza:
Ja ci znajde piekne do dekoltu amerykanskiego. Znajde ci cudne.... amerykanskie rekawiczki :-D

Alma_ - Pią Sie 25, 2006 11:09 am

Ooo... terror? Pamiętaj, że ja jestem asertywna... Dawaj te hamerykańskie, jak mogłabym odmówić mojej ulubionej MONSTER BRIDE? :twisted:
FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 11:10 am

Zaraz poszukam :-D jestem pewna, ze znajde, chociaz jeszcze nie do konca jestem pewna,czy wiem jaki to ten amerykanski dekolt i jakie amerykanskie rekawiczki ;-)
Alma_ - Pią Sie 25, 2006 11:16 am

Dekolt amerykański, proszę bardzo:


FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 11:31 am

OK.. a wiec na przyklad takie :

1.

Prosciutenkie.... klasyczne, bez zbednych osdob i inyych bajerow ?

ewentualnie:



2. Cos w tym stylu ?






3. Albo jeszcze takie, i klopot ze zdejmowaniem w kosciele rozwiazany.....tylko nie kazdy lubi takie wynalazki ;-)








Ja stawiam na pierwsze z calej kolekcji tutaj przeze mnie wklejonych.....

Alma_ - Pią Sie 25, 2006 11:35 am

Yyyy... :?

Jak na razie żadne. No chyba, że mi je utkają ślepe belgijskie zakonnice i wysadzą conajmniej ćwierćkaratowymi brylantami, wtedy może... się zastanowię... :roll:

FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 11:40 am

Alma, te pierwsze..... mozesz je sobie dodatkowo ozdobic brylantami :-) ale sa takie proste, wrecz idealne.... chociaz je sobie przymierz, ok ? Nie wiem gdzie sie takie kupi, ale gdzies na pewno !
Alma_ - Pią Sie 25, 2006 11:42 am

Przymierzyć mogę wszystko :D
FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 11:46 am

No i wszystko jasne. Ja wierze, ze jak przymierzysz, to juz nie bedziesz chciala zdjac :-)
Alma_ - Pią Sie 25, 2006 11:53 am

FifthAvenue napisał/a:
jak przymierzysz, to juz nie bedziesz chciala zdjac :-)

Węszę podstęp... Czyżby "Kropelka"? :hm: :lol:


FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 12:03 pm

Alma_ napisał/a:

Węszę podstęp... Czyżby "Kropelka"? :hm: :lol:

Obrazek


Umieram........... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

ale.. nie, nie kropelka...


Pusiak - Pią Sie 25, 2006 12:07 pm

Dziewczyny, bo ja tu umrę ze śmiechu :) :rotfl: :rotfl: :rotfl: (jeszcze może być Poxilina :) albo Poxipol)
Alma_ - Pią Sie 25, 2006 12:15 pm

Tia.... :roll:

Trzeba być czujnym na każdym kroku!

rorrim - Pią Sie 25, 2006 12:21 pm

Czujność to podstawa :wink:

Ale ja też "pękłam" z tej Kropelki, z tym, że w pierwszej chwili pomyślałam, że Alma ma sobie kropelkami "Kropelki" niby diamencikami te pierwsze, gładkie rękawiczki przyozdobić :rotfl:

Filomena - Pią Sie 25, 2006 12:38 pm

Alma, nie daj sie wrobić w zarękawki z ośmiorniczką w pakiecie :mrgreen: . Jestem z Tobą. Rękawiczki albo pięciopalczaste, albo żadne. Mnie z dekoltem hamerykańskim nie konweniują. Pasują wg mnie do sukienek bez ramiączek w stylu ball gown - wtedy mogą być długie do połowy ramienia,



albo do sukienek w stylu Tambour Herve (suknia forumowej Violi - trochę w stylu sukien XIX -wiecznych z tiurniurą. Wtedy rękawiczki do łokcia albo lekko przed).

Jeszcze mi się przedstawiło jedno dobre połączenie z długimi rękawiczkami - suknia w stylu glamour, jak hollywoodzkie divy w latach 40.



Aha. Znalazłam jedno zdjęcie z dekoltem hamerykańskim, ale raczej typu spaghetti strap i z rękawiczkami. Nawet jest prześcieradło w pakiecie.


Anisthea - Pią Sie 25, 2006 2:05 pm

a nie lepiej




uwielbiam zapach ;D robiłam kiedyś lubemu prezent 25 własnoręcznie robionych kopert, każda inna... i niektóre ozdoby własnie na butapren kleiłam :P po trzech kopertach musiałam iść na godzinny spacer, bo mi się na balkonie słabo robiło od nadmiaru zapachu...

Alma_ - Pią Sie 25, 2006 2:15 pm

Się nie dam :evil:

A serio - poczekajcie dziewczynki do jutra, podrzucę zdjęcie kiecki, to same zobaczycie, czy rękawiczki z nią "idą" czy tez nie bardzo ;)

Pusiak - Pią Sie 25, 2006 2:21 pm

ooo, bedą zdjęcia :) Suuuper :)
Filomena - Pią Sie 25, 2006 3:01 pm

Wstawiam link do strony anglojęzycznej m. in. o etykiecie rękawiczkowej - są śmieszne zdjęcia archiwalne z Natalie Wood w dłuuuugiej rękawiczce - one miały możliwość odpięcia guziczka przy nadgarstku i zdjęcia samej dłoni. Dopuszcza się noszenie biżuterii na rękawiczce.

http://home.att.net/~desi...ette_gloves.htm

Edi - Pią Sie 25, 2006 8:29 pm

Ja będe miała rękawiczki na jeden palec do łokcia z rozcięciem z boku. Ładnie prezentują mi się z sukienką dlatego się na nie zdecydowałam.Są chyba najzwyklejsze jakie mogą być:
szczako - Wto Wrz 12, 2006 11:08 am

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Alma_ - Sob Lis 11, 2006 12:19 am

Te 10 całkiem jak u MM ;)


Nikulec - Wto Lis 28, 2006 3:22 pm

Mi jakoś nie do wszystkich sukienek pasują rękawiczki. Najbardziej mi się chyba komponują z gorsetami bez ramiączek. I też wolę te z palcami, które są niezbyt praktyczne na ślub :(
lmyszka - Wto Gru 12, 2006 10:51 pm

a ja znowu wogóle nie mogę przemóc się do rękawiczek. już przymierzałam wiele i nic, poprostu źle się w nich czuję więc zrezygnuję z tego dodatku :)

mimo że mama cały czas mi truje, ale nic nie wskóra ;)

555 - Pią Gru 29, 2006 12:06 am

a ja mysle o rekawiczkach z koronki krotkich, poniewaz chce miec sukienke z dlugimi rekawami.. podobaja mi sie te z palcem na kciuk.. mysle, ze pod te rekawiczki moglabym dobrac koronki na kapeluszu (woalke..?), bo suknie na razie wyobrazilam sobie gladka z satyny.. wszystko w roznych odcieniach bezu/toffi/karmelu/cappuccino
lmyszka - Pią Gru 29, 2006 9:40 pm

właśnie ostatnio jak byłam zamawiać suknie to Pani pokazała mi nowa kolekcje rękawiczek która dopiero będzie wchodziła do nich, sa to właśnie takie ala rękawiczki z koronki, z tym że nie zakładane na ręke ale zapinane nad dłonią, coś takiego mi się spodobało :) z tym że nie wiadomo ile będą kosztować, maja być droższe niz takie zwykłe :) czas pokaże :]
555 - Pią Gru 29, 2006 11:13 pm

Myszko, a gdzie ty mierzylas te suknie..?
bo ja raczej chyba po salonach nie bede chodzila, wiec prosze o info..

lmyszka - Sob Gru 30, 2006 12:31 pm

Lady Katherine na Zachodniej
*kasandra* - Pią Sty 05, 2007 10:39 am

to chyba pomysł na zimę, dziewczyny jak sie ma ładną suknię to nie można sprawiać by goście mówili o rękawiczkach... :D
fiona83 - Pią Sty 05, 2007 10:41 am

A czemu mają mówić o rękawiczkach ? :o
Wiadomo, że nie każde rękawiczki i nie do każdej sukni, ale w wielu przypadkach są eleganckim dopełnieniem.
Szczególnie długie "z wszystkimi palcami" :lol:

Szpilka - Pią Lut 02, 2007 1:09 pm

ja boje sie ze rekawiczkami bedzie juz jakby za duzo tego wszystkiego a jesli juz to bez palców - tym bed\rdziej ze nie wiem czy dobiore odpowiednie do sukienki bo jest ona z jakby obsypana delikatnym brokatem i nie wiem czy zupelnie fladnie by pasowaly czy z odrobina koronki.. i mam tu duzy dylemat
karolina - Czw Lut 15, 2007 5:41 pm

MNie nie podobaja sie rekawiczki i napewno ich nie bede miala!! dla mnie rece w nich wygladaja jakby byly w gipsie :twisted:
Olusia - Sro Lut 21, 2007 10:27 pm

U mnie będą rękawiczki jako gratis do sukienki.
Cathee - Wto Lut 27, 2007 5:19 pm

Cytat:
właśnie ostatnio jak byłam zamawiać suknie to Pani pokazała mi nowa kolekcje rękawiczek która dopiero będzie wchodziła do nich, sa to właśnie takie ala rękawiczki z koronki, z tym że nie zakładane na ręke ale zapinane nad dłonią, coś takiego mi się spodobało z tym że nie wiadomo ile będą kosztować, maja być droższe niz takie zwykłe czas pokaże


Imyszko rękawiczki są haftowane i faktycznie pięknie pasują do sukienek z koronką. Jeśli chodzi o ich cenę to kosztują 45zł. Resztę inormacji udzielam tel. lub w prywatnej w wiadomości bo mnie Panie z forum wyrzucą :razz:

soseczka - Wto Lut 27, 2007 6:04 pm

Rekawiczki fajna sprawa ale nie do kazdej sukienki pasuja.ja osobiscie nie bede miala rekawiczek....w sumie bardziej od rekawiczek podobaja mi sie rekawki nakladane np z koronki...super!!:)
nieszka - Czw Mar 01, 2007 9:07 pm

namierzylam fajny sklep z rekawiczkami ul. Zagajnikowa 8 , jeden model wpadl mi w oko z piekna gipiura.
Na Tatrzańskiej 46/48 m3
www.polis-dm.pl

gosc - Sro Kwi 18, 2007 9:30 pm

ja będę miaŁa takie niby rękawiczki, o jakich pisaŁa Imyszka - zakŁadane na 1 palec i zapinane po wewnętrznej stronie przegubu dŁoni, no i oczywiście z koronki. Koszt to ok. 50 zL. Będą zrobione z tej samej koronki co bolerko i wykończenie welonu
Gabro - Wto Maj 29, 2007 12:53 pm

A co myślicie o rękawiczkach na dłoniach pana młodego? :) Uważam, że wygląda to dość śmiesznie, jak u kelnera ( nie mam oczywiście nic przeciwko kelnerom :) )
gosc - Wto Maj 29, 2007 8:37 pm

chyba pan mŁody nie wyglądaŁby zbyt elegancko w takim rynsztunku :eek:
kochecka - Sro Maj 30, 2007 7:28 pm

jak dla mnie odpada :) a mój Julek jakbym mu zaproponowała to założe sie że stwierdziłby że oszalałam :D
gosc - Sro Maj 30, 2007 9:03 pm

a ja będę miaŁa rękawiczki tego typu jak miaŁa Agunia :D (no chyba, że się rozmyślę i z nich zrezygnuję)
ava - Pon Lut 18, 2008 12:26 pm

Do ślubu mam jeszcze trochę czasu, ale myślę że nie bedę miała rękawiczek. Jeśli już to na pewno bedą "pieciopalczaste", np. takie krótkie koronkowe ( ale to wszystko zależy od sukni, nie do kazdej pasują), bo nie przepadam za tymi na jeden palec.
Emi - Pon Lut 18, 2008 5:10 pm

ja raczej nie będę miała rękawiczek, chociaż jest kilka wzorów, które mi się naprawdę podobają.
tofee - Pon Lut 18, 2008 6:39 pm

A po co zakłada się rękawiczki? Jest to związane z jakąś tradycją? Mnie osobiście się nie podobają...
owieczka_foto - Pon Lut 18, 2008 7:08 pm

tofee napisał/a:
A po co zakłada się rękawiczki? Jest to związane z jakąś tradycją? Mnie osobiście się nie podobają...


Mnie też jakoś ten pomysł się nie podoba. Wolę pokazać zadbane rączki z pazurkami.

justinaa - Pon Kwi 21, 2008 11:59 am

ja będę miała koronkowe bolerko z rękawem 3/4 więc rękawiczki są zbędne, ale chyba nawet gdybym się zdecydowała na suknię z krótszym rękawem, albo w ogóle z odsłoniętymi ramionami to i tak bym się nie zdecydowała na rękawiczki, bo nie są w moim guście
no ale to bywa różnie, na ostatnim ślubie na którym byłam panna młoda miała i wdzianki z rękawem za łokieć i rękawiczki, jak dla mnie zdecydowanie za dużo

agniesia22 - Pon Wrz 01, 2008 12:38 am

Ja będę miała rękawiczki za łokiec. Przekładane przez środkowy palec gdzie będą koraliki. ;)
Klaudynka - Sob Wrz 20, 2008 1:10 pm

Spory wybór rękawiczek ślubnych:
http://www.dommody.pl/c,p...ong,slubne.html

agunia84 - Sob Wrz 20, 2008 11:04 pm

Ja nie będę mieć rękawiczek, nie podobają mi się.
magdasid - Nie Wrz 21, 2008 4:14 pm

Nie do każdej sukni pasują. Mnie w oko wpadł może jeden model. No, ale jak będę dobierała suknię, to wtedy mogę zacząć się zastanawiać nad nimi.
Kociadło - Nie Wrz 21, 2008 10:29 pm

mi jakoś rekawiczki się nie podobaja i raczje na 99% miec ich nie będe
Debussy - Nie Wrz 21, 2008 10:32 pm

Ja też chyba sobie daruję. W lipcu może być gorąco. Chociaż i tak pewnie ostateczną decyzję podejmę po kupnie sukienki i dobieraniu do niej dodatków. :)
MalaJu - Pon Wrz 22, 2008 12:12 am

ja sobie rekawiczki darowalam, bo mam za krotkie rece. nawet mi w salonie nie proponowano - babki wiedzialy, ze to nie dla mnie. Ale nie ma straty, bo nawet nie chcialam ;P
ppola - Pon Wrz 22, 2008 9:39 am

Mi sie podobaja jedynie takie dlugie dlugie za łokiec - takie jak Kopciuszek Disneya mial :d ale ze sukienki nie mam i nie wiem jeszcze jaka bedzie to i za rekawiczkami sie nie rozgladalam :) Wiem tylko ze wole isc bez niz mam miec krotkie :P
yennefer - Sro Lut 25, 2009 5:18 pm

Nie, nie, nie. Ani troszkę nie podobają mi się rękawiczki :-? są bardzo nieliczne wyjątki, które całkiem ładnie komponują się z suknią, cała reszta jest blee
doni_iza - Czw Lut 26, 2009 9:07 am

Rękawiczkom zdecydowanie mówię nie, szczególnie te na jeden palec mi się nie podobają . Dopuszczam tylko te bardzo długie za łokieć o jakich pisała Ppola, albo króciutkie na pięć palców z delikatnej koronki.
Do mojej sukni ani takie, ani takie jednak nie pasują więc nie będę miała rękawiczek :) .

Ambrozja - Czw Lut 26, 2009 11:47 pm

Mnie również rękawiczki do ślubu się nie podobają. Żadne :roll:
caixa - Sob Lut 28, 2009 5:38 pm

Ja tez nie jestem za rekawiczkami. Taki dodatek pasuje do konkretnego stylu. Woalka, kapelusz.. O w takim zestawieniu bym widziała delikatne koronkowe rękawiczki :) Styl retro generalnie :) Do swojej sukni sobie daruję.. Zastanawiałam się nad koronkowym bolerkiem aale jednak stwierdziłam, że sam welon wystarczy.
Malwina_łódź - Sob Lut 28, 2009 8:32 pm

A ja będę miała rękawiczki. Do łokcia na 5 palców. Do mojej sukni pasują. Z racji sierpnia jednak je zdejmę po pierwszym tańcu ;P
izunia_82 - Sob Lut 28, 2009 8:44 pm

Mi rękawiczki do ślubu w ogóle się nie podobają, jakoś tak nie pasują mi do całości.
Malwina_łódź - Nie Mar 01, 2009 8:54 pm

Zależy jaka suknia. Do niektórych w ogóle nie pasują, ale są suknie do których ładnie wyglądają i uzupełniają całość.
skalimonka - Wto Kwi 21, 2009 1:08 am

Zgadzam sie, ze do niektorych sukien pasuja. Nie uogulniajmy, ze nie pasuja do niczego i wszystkie sa brzydkie. Ja mialam nadzieje, ze bede miala rekawiczki, ale mam tak piekna suknie :smile: (ale skromnie), ze chce zeby mnie i ja bylo widac :) Jakos podobam sie sobie w niej z golymi rekami... takie zupelnie zakryte po uszy panny mlode nie bardzo mi sie podobaja, chociaz... jakbym kupila, to na pewno za lokiec :)
Tissaia - Wto Kwi 21, 2009 1:12 am

Ja mam bolerko za nadgarstek, więc rękawiczki odpadają. Ponadto przećwiczyłam rękawiczki na studniówce jako dodatek do sukni, niestety wszystkie czynności okołołazienkowe wymagały ciągłego zdejmowania i zakładania rękawiczek, podobnie przy stole. Dodając do tego nieustanne zdejmowaniu i zakładanie biżuterii (na studniówce miałam pierścionki)... nieeee :]
skalimonka - Wto Kwi 21, 2009 1:07 pm

Wlasnie, czy rekawiczki i jakie tez zalezy od tego czy ma sie bolerko czy cos innego na kark. Ja jeszcze nie wiem, czy kupowac cos, czy nie :( pojecia nie mam. A z bolerkiem z krotkim rekawkiem, podobaja mi sie rekawiczki, ale krociutkie.
madzialenka - Sro Kwi 22, 2009 11:40 pm

a mnie wcale się nie podobają i nie założe zastanawiam się tylko nad bolerkiem
Agu24 - Pią Sty 14, 2011 7:29 pm

Odświeżam wątek. Co myślicie o rękawiczkach do ślubu?
Frezja1980 - Pią Sty 14, 2011 10:05 pm

Uważam że to zależy od modelu sukni,figury panny młodej,dodatków takich jak bolerko na przykład. Moim zdaniem dziewczyny puszyste źle wyglądają w rękawiczkach,mnie osobiście się nie podobają i nie będę ich mieć.
kakonka - Sob Sty 15, 2011 11:18 am

Frezja1980 napisał/a:
Uważam że to zależy od modelu sukni,figury panny młodej,dodatków takich jak bolerko na przykład.

bo czasem można przesadzić z ilością dodatków

ja nie lubię rękawiczek- krótkie wyglądają dla mnie jak chirurgiczne :P

Karola5 - Sob Sty 15, 2011 11:45 am

Na przykładzie swoim mogę powiedzieć, że chuda dziewczyna też nie wygląda dobrze, bo rękawiczki podkreślają szczupłe i długie ręce. Moim zdaniem przy proporcjonalnej figurze i dobranej sukni mogą być fajne.
http://www.youtube.com/watch?v=PluRW3_FEt0

tomcia - Sob Sty 15, 2011 2:12 pm

Ja będę miała woalkę i prawdopodobnie etolę (październik), więc myślę, że rękawiczki pasowałbyby i podkresliły lekko retro styl (sukienka nie jest koronkowa). Znalazłam na jakiejś amerykańskiej stronie takie cuda:
spinek - Sob Kwi 09, 2011 5:52 pm

tomcia, sa śliczne:) bardzo, bardzo podobaja mi się takie retro:) aż zazdroszcze:) (mnie do sukni takowe nie pasują, ale i tak kiedyś sobie takie sprawię;) )
wamaba - Sob Kwi 09, 2011 9:47 pm

tomcia, bardzo ładne rękawiczki. Z pewnością do woalki będą bardzo ładnie pasowały ;)
tomcia - Pon Kwi 11, 2011 11:16 am

Dzięki dziewczyny :D Obawiam się jednak, na pewno w Łodzi takich nie dostanę, więc będzie coś w podobie :kwasny:
555 - Pon Kwi 11, 2011 5:14 pm

tomcia, http://moda.allegro.pl/pr...1555519613.html
tomcia - Pon Kwi 11, 2011 6:22 pm

555, dzięki! :D Naprawdę mi się podobają:) Tylko to ich pierwotne przeznaczenie, nie ma to jak być wiecznym dzieckiem :)
555 - Pon Kwi 11, 2011 6:38 pm

dla mnie to tylko hasło, w końcu są umieszczone w dodatkach jako rękawiczki damskie :D
kaska8866 - Czw Maj 12, 2011 4:47 pm

Ja do tej pory się zastanawiam czy założyć zy nie. Mam bardzo sokromną sukienkę..przymierzałam kilka wzorów, ale dziwnie się w nich czułam :smile:
Pozdrawiam

motylek666 - Pią Maj 13, 2011 12:59 pm

osobiście jestem przeciwniczką rękawiczek - dla mnie jest to trochę już nie ta epoka i źle mi się kojarzą(jak wesele 20 lat temu na wiejskich remizach) choć muszę przyznać ze to zdjęcie umieszczone tutaj jest bardzo kuszące - właśnie w stylu retro może wyglądać bardzo ciekawie; mi nie podobają się takie klasyczne satynowe zaciągane o jeden palec choć rzecz gustu oczywiście :)

poza tym większość bierze śluby latem i to byłoby dość niewygodne by jeszcze dorzucać rękawiczki (tak samo jestem przeciwnikiem bolerek w upały)

Balbina - Pią Maj 13, 2011 3:55 pm

motylek666 napisał/a:
źle mi się kojarzą(jak wesele 20 lat temu na wiejskich remizach)


Przedziwne skojarzenie :o

motylek666 napisał/a:
o trochę już nie ta epoka


No cóż,dla mnie jest to ostatnie kryterium którym bym się kierowała.

kasia_m85 - Pią Maj 13, 2011 4:08 pm

Ostatnią rzeczą jaką bym założyła na ślub są rękawiczki. Widziałam wiele stylizacji ślubnych gdzie rękawiczki popsuły cały efekt,zwłaszcza takie na jeden palec brrr.
Raz tylko znajoma miała rękawiczki na 5 palców, za łokieć,pasowało jej do stylu sukienki i wyglądało naprawdę fajnie.Ale to tylko raz.

motylek666 - Pią Maj 13, 2011 5:59 pm

kasia_m85 napisał/a:
Raz tylko znajoma miała rękawiczki na 5 palców, za łokieć,pasowało jej do stylu sukienki i wyglądało naprawdę fajnie.Ale to tylko raz.

dokładnie wydaje mi się że jest niewiele sukienek do których takie rękawiczki pasują
myślę że jeżeli byłby ażurowe bądź koronkowe długie do sukienki empire w stylu retro to owszem - wówczas podobna koronka/ ażurowy materiał we włosach bądź jako wpinka bądź jako welon, dodatkowo ewentualnie mogłaby być również ażurowa torebeczka jednak nie dorzuciłabym krokowego bolerka ale etolę

Balbina napisał/a:


Przedziwne skojarzenie :o

dlaczego?
widziałam kilka takich wesel gdzie panna młoda ubrana niczym choinka na święta - założyła zupełnie wszystko co się dało, suknia olbrzymia, drapowana najlepiej z okropnie mieniącej się satyny, do tego wszystkie możliwe błyskotki - kolczyki, tiara, kolia, bransoletka, bolerko również satynowe, rękawiczki jak pisałam o zahaczane o jeden palec welon żabot z lamówką i buty czuby ze szpicem zapinane dookoła kostki plus ogromne tipsy łopaty - takie mam wyobrażenie - może trochę schematyczne ale niestety tak mi się te rękawiczki kojarzą - w polsce niestety trudno jest dostać ładne i gustowne rękawiczki

Balbina - Pią Maj 13, 2011 8:44 pm

motylek666 napisał/a:
dlaczego?


Dlatego chociażby,że
motylek666 napisał/a:
panna młoda ubrana niczym choinka na święta

nie jest okazem spotykanym tylko w remizach i tylko 20 lat temu :)

Marcka - Pią Maj 13, 2011 9:03 pm

ja rowniez nie jestem zwolenniczka rekawiczek, ale te poyzej koronkowe sa bardzo fajne ;)
motylek666 - Nie Maj 15, 2011 8:24 am

Balbina, racja ....
onaaga - Wto Maj 17, 2011 1:19 pm

motylek666 napisał/a:

dlaczego?
widziałam kilka takich wesel gdzie panna młoda ubrana niczym choinka na święta - założyła zupełnie wszystko co się dało, suknia olbrzymia, drapowana najlepiej z okropnie mieniącej się satyny, do tego wszystkie możliwe błyskotki - kolczyki, tiara, kolia, bransoletka, bolerko również satynowe, rękawiczki jak pisałam o zahaczane o jeden palec welon żabot z lamówką i buty czuby ze szpicem zapinane dookoła kostki plus ogromne tipsy łopaty - takie mam wyobrażenie - może trochę schematyczne ale niestety tak mi się te rękawiczki kojarzą - w polsce niestety trudno jest dostać ładne i gustowne rękawiczki


skoro Tobie taki styl nie pasuje to się tak nie ubieraj :-?

nie rozumiem ludzi którzy wytykają innych palcami jakby sami mieli monopol na dobry wygląd :roll:
ślub jest to najważniejszy dzień w życiu dla danej osoby i to tylko i wyłącznie ona ma się dobrze czuć w swojej stylizacji - trochę tolerancji.

Jak komuś się podobają rękawiczki to niech sobie śmiało kupuje :wink:

PaulinaS - Nie Maj 22, 2011 7:30 pm

Ja osobiście jeszcze dwa lata temu, gdy ślubowała moja siostra nie wyobrażałam sobie, że mogłabym ich nie założyć. Dziś jestem pewna, że rękawiczek mieć nie będę... :wink:
ewa.krzys - Nie Maj 22, 2011 7:41 pm

Jestem pewna, że rękawiczek nie założę. No cóż, po prostu mi się nie podobają.
wamaba - Nie Maj 22, 2011 9:58 pm

Ja jeszcze nie wiem czy założe rękawiczki, czy nie, to w dużej mierze będzie zależało od sukni jaką wybiorę.
wiolancia - Pią Maj 27, 2011 3:37 pm

Ja nie jestem zwolenniczką rękawiczek ,więc nie będę ich miała.Zresztą do mojej sukni rękawiczki nie bardzo pasują.
gosza - Sro Cze 15, 2011 2:32 pm

rękawiczki blleee :) nie lubie i nie chce miec :) jakos mnie nie przekonuja i nie powalaja. Choc takie jakies drobne, koronkowe jeszcze ewentualnie moglyby byc :)ta decyzje zostawie na pozniej.
Zadziorek - Sro Cze 15, 2011 6:33 pm

hmmm nie przepadam za takimi dlugimi na jeden palec, ale podobaja mi sie koronkowe lub szydelkowe do nadgarstka. Nie mniej jednak to ze mi sie podobaja nie znaczy ze bede je miala :)
wamaba - Pon Cze 20, 2011 9:19 pm

Trzeba pamiętać, że nie do każdej sukni pasuję wszystkie rękawiczki i trzeba je umieć odpowiednio dobrać.
Zadziorek - Pon Cze 20, 2011 10:28 pm

wamaba, Zgadzam sie w 100%
Rusałka_Maja - Wto Lut 19, 2013 11:52 pm

motylek666 napisał/a:
osobiście jestem przeciwniczką rękawiczek - dla mnie jest to trochę już nie ta epoka i źle mi się kojarzą


Zgadzam się.. sama kilka dooobrych lat temu na komunię miałam coś a'la rękawiczki i właśnie teraz kiedy o nich myślę, przypominają mi się tamte czasu.
Sama na pewno takowych do własnego ślubu nie założę, chociaż




motylek666 napisał/a:
muszę przyznać ze to zdjęcie umieszczone tutaj jest bardzo kuszące - właśnie w stylu retro może wyglądać bardzo ciekawie

ZoltyTulipan - Sro Lut 20, 2013 9:01 am

A ja mówie rękawiczką stanowcze nie! :)
Żaden fason czy długi czy krótki, czy zakryte czy kornkowe mi się po prostu nie podobają

Żuczek007 - Sro Lut 20, 2013 4:12 pm

Rękawiczki są dla mnie bleeee ;)
Jak myślę sobie rękawiczki to przypominają mi się paskudztwa zakładane na jeden palec :?

Paolina - Sro Mar 13, 2013 10:15 pm

Jestem zdecydowanie na nie. Jeden raz wystąpiłam w białej sukience i rękawiczkach: na komunii :mrgreen: i na tym póki co poprzestanę. Wyrosłam z marzeń o rękawiczkach do ślubnej sukni. Nie lubię przesady. Wszystko zależy od stylizacji, jasne. Ale widziałam już panny młode, które miały na sobie i welon i bolerko i diadem, wisiorek, rękawiczki... no nie.
alex88 - Nie Maj 26, 2013 9:25 am

Też jestem na nie, podobnie jak Paolina, komplet biała sukienka i rękawiczki miałam na sobie tylko podczas swojej Komunii i nie zamierzam powtarzać :) Jak sobie przypomnę te białe jakby satynowe rękawiczki do łokci z perełkami wokół jednego palca, bleh :P
kaledonia - Sro Maj 29, 2013 2:10 am

A ja nawet do Komunii rękawiczek nie założyłam i na pewno ich w dzień ślubu nie założę. Te na jeden palec to mi się z kurtyzanami kojarzą, a nie panną młodą :lol:
Catylyn89 - Czw Maj 30, 2013 10:12 pm

Zdecydowanie do ślubu pójdę bez rękawiczek... na co to komu, jeszcze latem? :wink:
Paolina - Pon Cze 03, 2013 9:59 pm

Catylyn89 napisał/a:
Zdecydowanie do ślubu pójdę bez rękawiczek... na co to komu, jeszcze latem? :wink:


Wiesz, w naszym klimacie...mogą się przydać latem ;)

sss_ - Wto Cze 04, 2013 6:40 am

ZoltyTulipan napisał/a:
A ja mówie rękawiczką stanowcze nie! :)

zgadzam się CAŁKOWICIE :D

koniczynka84 - Wto Cze 11, 2013 10:05 am

wamaba napisał/a:
Trzeba pamiętać, że nie do każdej sukni pasuję wszystkie rękawiczki i trzeba je umieć odpowiednio dobrać.


popieram w całej rozciągłości.... rzadko się zdarza żeby PM dobrze dobrała rękawiczki do sukienki niestety... poza tym biorąc pod uwagę np. moją figurę nigdy bym się na rękawiczki nie zdecydowała bo strasznie skracają ręce przez co są uwydatnione przedramiona :) i w moim przypadku wyglądałyby jak serdelki ;)

KaMika - Pią Lut 21, 2014 9:10 pm

Rękawiczki to już nawet w salonach są rzadko spotykane.. Chyba... bynajmniej nie widziałam ;) W każdym razie jak byłam mała to zawsze chciałam, bo księżniczki w bajkach na balach miały.. ALe to było naście lat temu ;P
Sisska - Sob Lut 22, 2014 3:03 am

moda na rekawiczki juz przeminela :P
Rusałka_Maja - Sob Lut 22, 2014 10:27 am

Sisska napisał/a:
moda na rekawiczki juz przeminela :P


Oj zdziwiłabyś się, znajoma brała ślub w zeszłym roku po mnie i miała rękawiczki :wink:

dorotka0603 - Pią Maj 08, 2015 6:58 pm

A ja bym chciała mieć właśnie takie ładne rękawiczki retro, ale do kościoła to chyba nie bardzo, bo przecież obrączkę trzeba założyć, a potem na sali to też hmmm no nie wiem :( Jak Wy to widzicie?
Sajgonka - Sob Maj 30, 2015 6:00 pm

A rękawiczki z odkrytymi palcami?
dorotka0603 - Nie Maj 31, 2015 4:13 pm

Sajgonka, właśnie nie chce mieć takich "komunijnych" na jeden palec tylko marzą mi się koronkowe całe zakryte, ale coś czuję że to nie wypali:(
Coś tego typu:

herbatnik - Nie Maj 31, 2015 7:42 pm

dorotka0603, ja właśnie takie koronkowe(jak ja to mówię-kabaretkowe :) ) miałam na Komunii św. :) Ale faktycznie jest problem z założeniem biżuterii na nie. Jeśli już widziałam rękawiczki u panien młodych to raczej z odkrytymi palcami lub takie zaciągane na środkowy palec.
Forever - Pon Gru 21, 2015 3:21 pm

Rękawiczki są fajne, ale trzeba umieć je nosić. Ładnie zdjąć w czasie nakładania obrączki - to może wyglądać bardzo elegancko, ale trzeba poćwiczyć. Najpierw pociągamy za środkowy palec, potem powoli zsuwamy. Jak zaczniemy szarpać, efekt będzie odwrotny :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group