Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - Łódź, cz.2 - Kawiarnie/Herbaciarnie

Asiek - Pią Sty 16, 2004 9:45 am
Temat postu: Łódź, cz.2 - Kawiarnie/Herbaciarnie
Wasze opinie o łódzkich kawiarniach i herbaciarniach.
Uzasadnienie mile widziane. :)

1. Ulubiona :smilegirl:
"Ser Vantka" (przytulnie, jasno, intymnie...)

2. Polecam :girl :
"Verte" (dobre ceny, inna atmosfera)
"Hort-cafe" , ale Coctail Bar (część samoobsługowa)

3. Nie polecam :hmgirl:
"Niebieskie Migdały" (niedobre ciasta)
"Cafe Heaven" (papierowe kubki, brrr...)

P.S Co się stało z "Tiramisu"? Przeniesiona gdzie indziej, czy w ogóle przestała istnieć?

Ania - Sro Lut 11, 2004 12:12 pm

Asiku, powiedz gdzie jest Ser Vantka i Verte bo ja pierwsze słysze o tych lokalach, a jak polecasz to chętnie sie tam wybiorę.
Asiek - Sro Lut 11, 2004 12:17 pm

Proszę bardzo Aniu :
"Ser Vantka" - Piotrkowska 55 (w podwórku) :spoko:
"Verte" - Piotrkowska 113/115

Ania - Sro Lut 11, 2004 12:19 pm

Dziękuję bardzo, koniecznie muszę tam zajrzeć :mrgreen:
Asiek - Pon Lut 23, 2004 7:27 pm

Kilka słów na temat herbaciarni "Dwa księżyce" (ul.Narutowicza, naprzeciwko "Fokalu").
Byłam tam "wieki temu" i w zeszłym tygodniu. Ceny bardzo wysokie (nie przyznam się, ile zapłaciłam za JEDNEGO tosta... :? ).
Kiedyś był tam taki kompetentny, szybki kelner. Teraz młody, zagubiony chłopak (dobrze, że chociaż przystojny :wink: ), który nie bardzo sobie radzi z parzeniem herbaty (nie smakowała mi :( ) i wyjaśnieniem, czym się różnią poszczególne rodzaje herbaty...
Na plus - wystrój herbaciarni :spoko: Jeśli tam będziecie zerknijcie na sufit. :D

filmowiec - Wto Mar 16, 2004 7:59 pm

z w/w bylem tylko w Serwantce:) i mi sie podobalo:)
bajeczka - Nie Mar 27, 2005 9:32 pm

Ja uwielbiam 'Maleńka'. :lol:

Natomiast prosze Was o pomoc w jednej sprawie. Kiedys wpadłam na chwilke do takiej herbaciarni prowadzonej chyba przez wróżkę. Akurat nie było miejsc i tam nie zostaliśmy. Teraz nie moge sobie przypomnieć gdzie to było, pamiętam tylko ze na Pietrynie w jakiejs bramie. Może ktoś przypadkiem kojarzy......... :D

strawberrytea - Sob Sie 13, 2005 7:21 pm

HERBACIARNIE
ja kiedyś bardzo lubiłam Gadu Gadu
Obecnie chodze do Verte, Niebieskich Migdałów na przeciwko Charliego, dawno nie byłam w Dwóch Księżycach - bardzo mi się tam podoba ale rzeczywiście drogo bardzo...
KAWIARNIE
byłam parę razy w Coffees & Toffees - ceny przystepne, bardzo dobra kawa, ale wystrój mi się nie podoba
znów Verte :)
a ostatnio bardzo mi sie spodobało Fresco (Piotrkowska 107) - przytulnie, ciepło, dobra muzyka
zaraz obok są Lawendowe Pola - podobno tam też jest fajna atmosfera :)
no i oczywiście Pożegnanie z Afryką :)

Nie lubię natomiast Coffee Heaven (zupełnie brak atmosfery, ceny z kosmosu a dostaje się plastikowe kubki, hałas ze wzgledu na Galerię), Pret a Cafe (nie podoba mi się wystrój, jest strasznie zimny, choć podobno kawa tamj dobra ;) )

bajeczka - Nie Sie 14, 2005 9:26 pm

A gdzie jest Gadu Gadu? :lol:
strawberrytea - Pon Sie 15, 2005 11:59 am

bajeczka napisał/a:
A gdzie jest Gadu Gadu? :lol:

Niestety juz go nie ma - inaczej pewnie nadal bym to miejsce lubila ;) Teraz w tym lokalu jest pub/restauracja Secesja.

bajeczka - Pon Sie 15, 2005 9:09 pm

:(
monique - Wto Sie 16, 2005 7:30 am

moja ulubiona herbaciarnią są niebieskie migdały na piotrkowskiej, a to za sprawa mojego Kotka
magda81 - Wto Lis 15, 2005 4:56 pm

przyznam ze w herbaciarni bylam dosc dawno..pamietam jednak "siodme niebo" czy jakos tak to sie nazywalo, na ul. Sienkiewicza, to bylo sporo temu.. :oops: ale ciasteczka piekla Pani sama, super nastroj, a w tle rechoczace zabki :) jak jest teraz?nie mam pojecia, chyba warto odswiezyc stare smieci :)
Mika - Wto Lis 15, 2005 6:13 pm

magda81 napisał/a:
przyznam ze w herbaciarni bylam dosc dawno..pamietam jednak "siodme niebo" czy jakos tak to sie nazywalo, na ul. Sienkiewicza, to bylo sporo temu.. :oops: ale ciasteczka piekla Pani sama, super nastroj, a w tle rechoczace zabki :) jak jest teraz?nie mam pojecia, chyba warto odswiezyc stare smieci :)

Przykro mi, ale 7niebo dawno zostało zamknięte teraz w tym miejscu jest restauracja

magda81 - Wto Lis 15, 2005 6:24 pm

wiec zamkniete...trudno sie dziwic skoro bylam tam kupe czasu temu :(
eh ale fajnie bylo...

Alma_ - Wto Lis 15, 2005 6:29 pm

bajeczka napisał/a:
Natomiast prosze Was o pomoc w jednej sprawie. Kiedys wpadłam na chwilke do takiej herbaciarni prowadzonej chyba przez wróżkę. Akurat nie było miejsc i tam nie zostaliśmy. Teraz nie moge sobie przypomnieć gdzie to było, pamiętam tylko ze na Pietrynie w jakiejs bramie. Może ktoś przypadkiem kojarzy......... :D

Bajka, jest taka jedna (kiedyś moja ulubiona), ale nazwa mi wyleciała z głowy, pamiętam tylko, że to w tej samej bramie co Pożegnanie z Afryką (chyba), w okolicach Krokodyla... Może to ta?

Pusiak - Wto Lis 15, 2005 9:50 pm

Uwielbiam "Niebieskie Migdały" byłam tam w niedzielę z Mefiu i Nasząświadkową i muszę przyznać, że wystrój przepiękny, urzekła mnie muzyka, którą tam puszczają, herbatki smaczne i fajnie podawane, a ciasta bardzo mi smakowały :) Mefiu wziął serniczek, a świadkowa jabłecznik Babuni i oba były pyszne (jabłecznik zwłaszcza :) ) Ja wzięłam sobie zestaw miodowy i to nawet dwa razy, tak mi smakowało :)
szczako - Pią Lis 25, 2005 12:44 pm
Temat postu: Fresco Cafe
ja polecam Fresco Cafe na Piotrkowskiej w bramie (na przeciwko Urzedu Miasta). nie pamietam dokladnie numeru.

przytulnie, milo, sympatyzcna obsluga, pyszne ciasta domowej roboty i rozne rozniste napoje na chlodne i upalnie dni.

magda81 - Sob Lis 26, 2005 11:48 am

Bylismy tam ostatnio :)tzn w Niebieskich Migdałach:)
Trzeba przyznac ze tekie herbaciernie maja w sobie to cos, czego nie maja inne lokale, pizzerie itp, taki swoj klimat...chyba bede wyciagac tam coraz czesciej mojego przyszlego...
:)

strawberrytea - Czw Mar 23, 2006 2:37 pm

Tak sobie pomyślałam żeby zrobić listę herbaciarni, o których nikt tu jeszcze nie pisał-może ktoś był albo pójdzie dopiero i coś nam napisze...


Piano Cafe Gallery
ul. Piotrkowska 80 Łódź

Cykada
ul. Piotrkowska 137/139 Łódź

Zielone Wzgórze
Legionów 2
http://www.bigcity.pl/index.php?a=2&id=418

Carte Blanche
al. Piłsudskiego 9, 90-368 Łódź

Wilenka
ul. 6-go Sierpnia 7, 90-606 Łódź

Caffe LuLu
ul. Piotrkowska 116 Łódź

Caffeteria Cafe de Colombia
al. Kościuszki 80/82, 90-437 Łódź

Salonik w Bramie
ul. Piotrkowska 67, 90-422 Łódź
http://www.bigcity.pl/index.php?a=2&id=403

Logo Caffe
www.logocaffe.pl

Alma_ - Pią Mar 24, 2006 10:21 am

Do Cykady chodziliśmy dość często, ale raczej jako do restauracji, mieli tam całkiem fajne rybki i pyszne desery ;)
Ale szczerze mówiąć to nie wiem, czy jej nie zamknięto :?

fiona83 - Czw Cze 29, 2006 8:38 pm

Z herbaciarni znam tylko "Niebieskie migdały" na Sienkiewicza - oświadczyny :oczami:
Kawiarni znacznie więcej (fionka - KAWOMANIACZKA):
:arrow: Daily Cafe na Piotrkowskiej (juz złotą kartę mamy) - duże cappuccino rzeczywiście jest DU?E i dobre
:arrow: Coffee Heaven - około 40 razy w Galerii i jak na razie 1 raz w Manufakturze. Bardziej sie staraja w Manufakturze. Papierowe kubki wcale nie przeszkadzaja (czasem lubie wziac na wynos)
:arrow: Tchibo w Galerii - średnio :/ - ale chyba 16 razy byliśmy i za stempelki dostaliśmy kubek firmowy :mrgreen:
:arrow: Mercers Cafe (czy jakoś ) - Manufaktura - cieniuuutko. Słaba obsługa, słabe produkty :/

FifthAvenue - Wto Wrz 19, 2006 12:13 am

Nie mam zadnych ulubionych kawiarni chyba... Nie przepadam za "sieciówkami" w stylu Coffee Haven czy Daily Cafe. Z jedynych takich uznaje Starbucks'a, ale tylko ze wzgledu na Frappucino,ktore serwowali tego lata (w Londynie - nie wiem nawet czy łodz doczekała sie juz Starbucks'a.....)

Dzisiaj odwiedziłam zupełnie przypadkowo małą kawiarenke na Placu Wolnosci. Jedyny mankament taki, z enie mieli muffinów jagodowych, chociaż w karcie były....ale trocik w-z byl bardzo dobry, "mokry" - tak jak lubie. I kawka też bardzo fajna, mrożona, z lodami. Obsługa fajna, milutko sie na zewnątrz siedziało w taki piękny i słoneczny dzień. Polecam, jeszcze pewnie tam wrócę.

Szpilka - Czw Lut 01, 2007 7:28 pm

Daily Cafe i boston cafe :) .. ale musze chyba poszulkac czegos nowego
agnienia - Pon Lut 12, 2007 1:53 pm

Kawiarnia " z wróżką" to była na Struga.Przy Piertrynie "Przy kominku", a potem przeniesli ja do Saspolu..ale nie wiem, czy tam jest nadal.
Było tam naprawde suuuper...( inasza pirewsza randka!!!)

Agnieszka19 - Pon Lut 12, 2007 3:00 pm

Ja w niedziele byłam w herbaciarni " Niebieskie migdały" na piotrkowskiej 200 i musze powiedzieć że jest tam na prawde super. Jest jeszcze druga herbaciarnia o tej samej nazwie na sienkiewicza. Tam jest duzow iekszy lokal. Tu jednak jest przytulniej. Hrebaciarnia jest malutka ale na prawde śliczna. Polecam wszystkim :)
Martysia - Pią Wrz 07, 2007 1:48 pm

Niebieskie Migdały to najbardziej bajkowy lokal, w którym byłam:)))) nawet w krakówku mym ukochanym takiego nie znalazłam mimo że Kraków to miasto z duszą i 1000cem lokali:) ale ten na piotrkowskiej to jest mniejszy i "brzydszy". idźcie na sienkiewiecza koniecznie!!! BAJKA, inny świat, jak wychodzę na ulicę po dłuższym siedzeniu tam to jakbym przeszla z jednego świata do drugiego! pyszne herbatki, pyszne ciasta, egzotyczne zapachy, miła obsługa, niesamowity wystrój:) tak sie zastanawiam ile własciciel te wszystkie cuda i stare zdjęcia kolekcjonował. chyba dobrych parę lat!

[ Dodano: Pią Wrz 07, 2007 1:50 pm ]
P.S: super romantyczne miejsce na zaręczyny:) kiedyś nawet na takowe natrafiłam będąc tam:D

EwaM - Pią Wrz 07, 2007 7:31 pm

A ja polecam pijalnię czekolady Wedla w manufakturze, Jak ktos lubi czekoladkę to tam jest raj.
Kati - Pią Wrz 07, 2007 7:44 pm

Sprawdzałyśmy tamtejsze specjały z Asiek i Oleńką :) trzeba to dziewczyny powtórzyć :twisted:
Martysia - Sob Wrz 08, 2007 11:40 am

wlasnie, musze sie tam w koncu wybrac....:) a oprocz migdalow polecam rowniez Verte, tak jak wiele osob tutaj:)

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2007 11:43 am ]
wlasnie i jeszcze fresco jest fajne....a 2 ksiezycow nie polecam

Anuszka - Nie Paź 21, 2007 7:55 pm

Niebieskie Migdaly na Sienkiewicza to moja ukochana herbaciarnia:)
Najbardziej lubie pieterko:) A w soboty o 18 jedna mila pani gra na pianinie:) Bardzo to jest przyjemne i nastrojowe. Uawzam, ze ceny maja przystepne i nie zgadzam sie z Asiek w kwestii ciast - sa bardzo dobre. Ale to przecie kwestia gustu:)
I do tego jest przesympatyczna wlascicielka. Bardzo wyszsytkim polecam.

W Coffe Heaven wystroj i muzyka sa mocno nieciekawe, ale maja fajny patent na lampki (odwrocone filizanki ze spodkiem) i do tego fantastyczna czekolade z bita smietana:) Taka prawdziwa krecona,a nie papierka.
Tylko ta czekolade mozna wypic tylko do wieczora, bo potem przychodzi mlodziez z miasta potanczyc i maja tylko alkohol:/

A w Zielonym Wzgorzu sa bardzo smaczne tosty z lososiem z twarozkiem. Pierwsy raz jadlam cos takiego i baardzo mi smakuje:)

Jest jeszcze jedna herbaciarnia na Piotrkowskiej, tam gdzie restauracja Krokodyl, czy jakos tak - nie pamietam nazwy, ale w tym miejscu podaja najlepiej zaparzona herbate w calej Lodzi.
To jedyna herbaciarnia, gdzie woda do parzenia jest woda zrodlana, do herbaty daja sok imbirowy sprowadzany z Kandady, a po trzech minutach wyciagaja Ci fusy z herbaty (tak powinno sie prawdlowo parzyc, wtedy herbata nie ma gorzkiego posmaku).

Polecam:)

A ostatnio widzialam tez nowa herbaciarnie (chyba nazywala sie Siodme Niebo) na Jaracza miedzy Wschodnia a Kilinskiego.
Na razie jeszcze tam nie bylam, ale jestem ciekawa Waszych opinii.
Czyzby to byla reaktywacja starego dobrego Siodmego Nieba z Sienkiewicza?

Yoanna - Sro Sie 13, 2008 9:54 am

Mnie się baardzo podobało w Siódmym Niebie- taki niesamowicie przytulny wystrój- fotele i sofy, dużo zdjęć na ścianach jak w domku babci :-) , koronkowe obrusy, świeczki itp.

Co do kawiarni to ostatnio byłam w Lulu Cafe na Piotrkowskiej (brama za Hortexem w str. Centralu) i mają tam przepyszną kawę z koglem-moglem i naleśniki na słodko :smile:

Pamcia - Sro Sie 20, 2008 7:38 pm

Jeśli chodzi o herbaciarnie to uwielbiam "niebieskie migdały" natomiast moja ulubiona kawiarnia to Nescaffe Caffe na Piotrkowskiej :)
Kociadło - Pon Sie 25, 2008 7:35 pm

Ja z Miłkiem chodzimy tylko do Niebieskich Migdałów na Sienkiewicza - zawsze jak przekraczam próg tej herbaciarni zapominam o tym ze mieszkam w mieście - ma nieziemski klimacik. Dodatkowo to jest To miejsce w którym mój K. poprosił mnie o rękę :) :) :) Kocham to miejsce:):):)
kamis - Pon Mar 09, 2009 4:14 pm

Ja polecam "W biegu cafe". Najlepsza kawa jaką do tej pory piłam a kruszonka z owocami po prostu cudo!!!! rozplywa sie w ustach:) Od niedawna działa tez na piotrkowskiej tam gdzie wczesniej bylo daily cafe. Mam tam blizej niz do Manu i zawsze wpadam tam na babskie pogaduchy:) Coffee Heaven sie umywa!!
Misiak87 - Wto Mar 10, 2009 2:13 pm

Niezwykły klimat panuje w herbaciarni "Dwa księżyce". Te stoły i krzesła na suficie, po prostu trzeba to zobaczyć. :) A smaków herbat jest ogromnie dużo.
sammy - Nie Mar 15, 2009 11:47 am

nie wiem czy znacie, jest taka maleńka herbaciarnia na Narutowicza przy Piotrkowskiej, idąc od Bałtyku po lewej stronie
przed wejściem stoi stary rower... ;)

mnie się tam bardzo podoba, fajna kameralna atmosfera, polecam :)

owieczka_foto - Nie Mar 15, 2009 12:24 pm

sammy napisał/a:
nie wiem czy znacie, jest taka maleńka herbaciarnia na Narutowicza przy Piotrkowskiej, idąc od Bałtyku po lewej stronie

"Dwa księżyce"

neskalodz - Sob Sie 15, 2009 3:19 pm

Z herbaciarni najbardziej lubie Dwa Księżyce - niestety drogo, ale super wystroj :)

Natomiast zdecydowanie odradzam wszystkim Niebieskie Migdaly na Piotrkowskiej - herbata moze i ok, ale zarowno ja jak i moj M. dostalismy splesniale ciasto :evil: , bylo to na poczatku tygodnia wiec domyslam sie ze serwuja stare, z poprzedniego, ochyda :? Wiecej tam nie pojde... Brrrr

Hania_80 - Pon Sie 17, 2009 5:14 pm

My z R. uwielbiamy espresso, najczęściej pijamy w Coffee Heaven - jakościowo nienajgorzej (chociaż nie tak jak w Mediolanie). Największy minus to niewielka powierzchnia i brak miejsca.
Martysia - Pon Sie 17, 2009 5:36 pm

Hania_80 napisał/a:
(chociaż nie tak jak w Mediolanie)


haha, no raczej nie 8) choć rzeczywiście Coffee heaven wypada nienajgorzej w PL :razz: :-)

ppola - Pon Sie 17, 2009 7:37 pm

W SerVantce mialam poczatek swojego paninskiego :) Wino i tort :) a slabosc mam jeszcze do Zielonych Wzgórz :)
mietka - Pon Sie 17, 2009 7:48 pm

Hania_80 napisał/a:
Coffee Heaven


a mnie najbardziej przeszkadza tam papierowy kubek... tak to ja lubie pochodzic po miescie, ale jak siedze, zeby wypic kawe, to lubie ja dostac w porcelanie, wzglednie w szkle w zaleznosci od kawy.

lubie Boston, W biegu cafe, kiedys spedzalysmy duzo czasu z przyjaciolkami w Daily. teraz najbardziej pasuje mi Costa w Manu. no i czekam na Starbucksa :)

Yoanna - Pon Sie 17, 2009 11:30 pm

mietka napisał/a:
no i czekam na Starbucksa :)


dokładnie tak jak ja :D

Martysia - Wto Sie 18, 2009 7:58 am

Yoanna napisał/a:
mietka napisał/a:
no i czekam na Starbucksa :)


dokładnie tak jak ja :D


a ma być? kiedy? :D

Hania_80 - Wto Sie 18, 2009 8:10 am

Jeszcze co do CH to dużo zależy tam od baristki/baristy. W różnych lokalach można dostać zupełnie inaczej smakującą kawę. Ja tam przymykam oko, ale np. znajomy potrafi się kłócić jak nie ma cremy....

A w Starbucks podają w porcelanie?

kryszka - Wto Sie 18, 2009 10:00 am

Hania_80 napisał/a:
A w Starbucks podają w porcelanie?

Jak na miejscu to się dostaje w kubkach różnej wielkości.


No właśnie - coś słyszałyście o lokalu w Łodzi?

mietka - Wto Sie 18, 2009 10:04 am

kryszka napisał/a:
No właśnie - coś słyszałyście o lokalu w Łodzi?


nie bardzo... ale nadal mam nadzieje. tak samo jak na top shop i river island :)

truskawka_ja - Wto Sie 18, 2009 10:36 am

A przyznam szczerze nie rozumiem zachwytow nad Starbucksem - mialam kilka podejsc tu w Szwajcarii ale kurcze nic mi nie smakuje - generalnie jest duzo i slodko ale nic ponad to. Poza tym meczy mnie chaos i fakt ze niczego nie mozna sie dowiedziec od sprzedajacych pan/panow. Nalezy szybko podejsc, zamowic co sie chce (nawet jesli nazwy nic nam nie mowia), zaplacic i rownie szybko sie oddalic. A moze my tu mamy jakas podrobe Starbucksa? Jak sie pojawi w Lodzi to moze dam mu ostatnia szanse. :razz:
MalaJu - Wto Sie 18, 2009 4:54 pm

w Londynie od Starbucksa wolałam Cafe Nero. choc w Starbucksie fajne są te porcelanowe kubki :smile:
joannakarolina - Pią Sie 21, 2009 9:16 pm

Ja kilka razy byłam w herbaciarni "Niebieskie Migdały" na Piotrkowskiej i bardzo spodobał mi się klimat i atmosfera jaka tam panuje, zawsze biorę szarlotkę i jest pyszna ;)
milijka24 - Wto Sie 25, 2009 5:38 pm

joannakarolina napisał/a:
Ja kilka razy byłam w herbaciarni "Niebieskie Migdały" na Piotrkowskiej i bardzo spodobał mi się klimat i atmosfera jaka tam panuje, zawsze biorę szarlotkę i jest pyszna
równie mile wspominam wypady do tej herbaciarni. :)
agulka1989 - Pią Gru 18, 2009 11:10 pm

A ja mogę Wam jeszcze polecić Czekoladziarnię "Pod Aniołami"
fajne, spokojne miejsce. Można usiąść i w spokoju napić się kawy, herbaty lub pysznej czekolady...
Różne rodzaje kaw, różne smaki herbat, a czekolady... pycha!!! gęste, mlecze, gorzkie, z migdałami, z marcepanem, z chałwą, z bananami... oj długo by wymieniać...

Czekoladziarnia jest na Piotrkowskiej 79 (w podwórku po lewej stronie)

Misiak87 - Sob Gru 19, 2009 3:08 pm

Polecam "Dekadencję" na Piotrkowskiej 35- moja ulubiona herbaciarnia. Ceny mają bardzo przystępne, wszystko przepyszne, klimat bajkowy i można za darmo spróbować domowych nalewek. ;)
strawberrytea - Nie Gru 20, 2009 10:45 am

Misiak87 napisał/a:
Polecam "Dekadencję" na Piotrkowskiej 35
też bardzo bardzo polecam. Super obsługa, dobra muzyka i przepyszne maliny z lodami i bita śmietaną :smile:
Meerkat - Czw Sty 21, 2010 7:17 pm

Jeśli chodzi o herbaciarnię, to koniecznie zajrzyjcie do Niebieskich Migdałów na Placu Wolności (mają kilka herbaciarni - na Sienkiewicza, Piotrkowskiej i właśnie Placu). Tam jadłam po prostu boską szarlotkę, rozpływającą się w ustach, oczywiście z bitą śmietaną i z łyżeczką wiśniowej konfitury... Pycha!!
Jeśli chodzi o kawę to TYLKO w Coffee Heaven, natomiast co do kawiarni, to faktycznie atmosfera nie najbardziej intymna...

owieczka_foto - Czw Sty 21, 2010 8:27 pm

anet_g napisał/a:
Jeśli chodzi o kawę to TYLKO w Coffee Heaven, natomiast co do kawiarni, to faktycznie atmosfera nie najbardziej intymna...

To jest jedyna sieciówka w której smakuje mi kawa - no i fakt, że duża jest duuuuuża:)

mamaNeli - Pią Lis 12, 2010 11:44 am

a znacie jakies kawiarnie przyjazne dzieciom? z kącikiem zabaw? ja znam jedną, chyba Czekolada sie nazywa, na Moniuszki.
niem - Wto Cze 07, 2011 6:41 pm

a bywacie w Owoce i Warzywa ja się wybieram i jakoś dotrzeć nie mogę
fuente - Nie Wrz 25, 2011 10:23 pm

Polecam chatkę ech. Bardzo przyjemne miejsce. Sam lokal mały, tylko kilka stoliczków, ale strasznie klimatyczne :) Polecam na miłe spotkanie z przyjaciółką. Jest cicho spokojnie, z dala od zgiełku, hałasu... a wszystko uzupełnia pyszna herbata (choć niestety nie tania) Polecam serdecznie:

Chatka Ech

niusia - Czw Lut 14, 2013 3:17 pm

Jaga Cafe w bramie przy ul. Rewolucji ;)
Studenckie ceny, świeżo palona kawa i aromatyczna herbatka z imbryczka ;P

krysia.male - Nie Lip 19, 2015 7:46 pm

"chatka ech" i "Verte". Zwłaszcza verte polecam.
Julia_ja - Sro Lip 22, 2015 3:06 pm

Zdecydowanie Chatka Ech! Klimat i pyszne kawy, czekolady i CIaSTA mniam!
Forever - Sro Wrz 23, 2015 1:25 pm

Mnie się Verte kojarzy z tymi ciastami czekoladowymi i sernikiem - pycha!
insert.lodz - Sro Lip 05, 2017 3:08 pm

Musicie odwiedzić Dekadencję w takim razie - mają również pyyyszne ciasta :)
RudaNiepoprawna - Sro Lip 05, 2017 11:08 pm

A ja dla kociarzy polecam Kocie Oczy, przy Piotrkowskiej prawie na przeciwko Magdy jest. Można wypić smaczną herbatkę, zjeść smaczne ciacho i wyglaskać jednego z kocich rezydentów :smile:
Karollka - Czw Lip 06, 2017 9:47 am

RudaNiepoprawna napisał/a:
A ja dla kociarzy polecam Kocie Oczy, przy Piotrkowskiej prawie na przeciwko Magdy jest. Można wypić smaczną herbatkę, zjeść smaczne ciacho i wyglaskać jednego z kocich rezydentów :smile:


O coś dla mnie :D

Hachiko - Czw Lip 06, 2017 1:03 pm

W Kocich Oczach polecam najbardziej białe herbaty! Są wyjątkowo dobre, jeśli ktoś lubi takie delikatne smaki. A z herbaciarni, to polecam jeszcze Dwa Księżyce, kiedyś była na Narutowicza, ale niedawno odkryłam, że jednak jej nie zlikwidowali, tylko przenieśli na Piotrowską w okolicach Pasażu Schillera. Oglądałam zdjęcia z nowej lokalizacji, to chyba w poprzedniej wystrój był bardziej klimatyczny i intymny, ale warto tam zajrzeć. Byłam za to w Chatce Ech, to jednak ceny mają wyższe niż w innych herbaciarniach, a wystrój troszkę mnie nie przekonuje. Zimą, jeśli nie usiądzie się w sali z kominkiem, można zamarznąć :? Dobrą, naturalną i pysznie gęściutką czekoladę (prawie jak pudding!), to polecam Caffe Retro Czekolada na Moniuszki. Pychotka. Lepsza niż w Wedlu :smile: I zdecydowanie większa porcja czekoladowej rozkoszy :razz:
RudaNiepoprawna - Czw Lip 06, 2017 1:50 pm

W Chatce Ech byłam w zimie, było ciepło. Herbatka, ciasto i czekolada na ciepło smaczne, ale generalnie był mały wybór. W Dwóch Księżycach co były przy Narutowicza był duży wybór, świetny wystrój, ale nie ma już od dawna tam jej. Co do jej nowej lokalizacji to nawet nie wiedziałam. Rok temu wpisywałam w internecie z ciekawości nie mogłam znaleźć żadnych informacji na jej temat
Karollka - Pon Lip 10, 2017 11:57 am

Hachiko napisał/a:
Dobrą, naturalną i pysznie gęściutką czekoladę (prawie jak pudding!), to polecam Caffe Retro Czekolada na Moniuszki. Pychotka. Lepsza niż w Wedlu I zdecydowanie większa porcja czekoladowej rozkoszy



Również polecam ! a w gorące dni czekoladę serwowaną na zimno :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group