Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - Łódź, cz.3 - Puby

Asiek - Pią Sty 16, 2004 9:51 am
Temat postu: Łódź, cz.3 - Puby
Wasze opinie o łódzkich pubach.
Uzasadnienie mile widziane. :)

1. Ulubiony :smilegirl:
"Dublin Pub" (brak uzasadnienia. Po prostu lubię)

2. Polecam :girl :
"Irish Pub" (czyż mogło go zabraknąć?)
"Peron 6"
"Que vadis" (plusem jest też dobre jedzonko)

3. Nie polecam :hmgirl:
"Łódź Kaliska" (nie lubię męczącej atmosfery tego miejsca : tłok, duszący dym z petów, metal, szkło, weneckie lustra. NIE!)

kryszka - Sob Sty 17, 2004 12:29 am

Moja lista: :)

1. Ostatnio moim ulubionym pubem stał się Vabank na Moniuszki - na dole w piwnicy, nie restauracja. Dają pyszne żarełko, nie tak drogo.

2. Irish Pub - wszystko świetne, tylko te ceny. :roll:

3. Kiedyś Dublin i Quo Vadis.
- ale w pierwszym zaczęli mi przeszkadzać odsztafirowani goście, czułam się jak szara myszka. No i te ceny!
- w drugim - wpadki z zamówionymi daniami (niesmaczne, bezszczelnie rozwodnione piwo) i długie oczekiwanie na posiłek. Plusem jest tanie piwo podane w fajny sposób przy dużych ilościach.

ice - Sob Sty 17, 2004 4:44 pm

Plastycy --- mila i kulturalna atmosfera ( o ile atmosfera moze byc kulturalna ) :)

Wada jest to ze kelnerki wygladaja jak by byly tam pierwszy dzien ale ogolnie jest suuper.

P.S. Maja nieziemskie nalesniki z serem za to frytek nie polecam nawet najgorszemu wrogowi :)

Ania - Sro Lut 11, 2004 12:06 pm

A ja polecam Karczmę Raz na wozie, bardzo fajna atmosfera szczególnie jak ktoś nie lubi tylko w pubie siedziec, gadać i się napić, można również potańczyć, muzyka różna ale przeważają nowości i trochę staroci bo towarzystwo raczej tam starsze przychodzi. Jedzenie nie próbowałam, ale z usłyszanych opini bardzo dobre.
Ania - Sro Lut 11, 2004 12:14 pm

No a jak na grzańca czy trójniaka to tylko Rolling Stones.
mischelle22 - Czw Lut 12, 2004 9:47 am

Grzańce są także pyszne u Plastyków, a obobiście mam wielki sentyment do Biblioteki.
Ania - Czw Lut 12, 2004 10:00 am

a ja jeszce nigdy nie byłam w tej Bibliotece
Asiek - Czw Lut 12, 2004 10:07 am

Aniu, no to masz okazję - w poniedziałek właśnie tam się spotykamy! :mrgreen:
mischelle22 - Czw Lut 12, 2004 10:44 am

I będziemy :beerbeer:
Ania - Czw Lut 12, 2004 11:13 am

No wiem, ale ja jeszcze nie jestem na 100% pewna czy będę mogła przyjść, czekam na potwierdzenie czy jadę do Krakowa czy zostaję, jak zostaje to przyjdę
łosiu - Pon Mar 01, 2004 2:04 pm

mój ulubiony kiedys był irish pub, teraz najczęściej bywamy w zapiecku (oberży folkowej), odbywają sie tam wspaniałe koncerty itp.
np. w poniedziałki są spotkania folkowe.
wejdzcie sobie na http://www.zapiecek.art.pl
a tak lubie łódź kaliską, tam jest dopiero klimat :)

a odnośnie tłoku w pubach . . . . . tłok jest wszędzie i tego sie nie uniknie

filmowiec - Wto Mar 16, 2004 7:56 pm

mi tez odpowiada Vabank na dole,chociaz nie powiem miloby bylo skrecic wesele w restauracji na gorze,w bibliotece jak na moj gust tez nie jest zle
kryszka - Sro Kwi 14, 2004 10:06 pm

To może dziewczyny które były na spotkaniu w Zapiecku wyrażą swoje zdanie. :wink:

Mi się tam nie podobało, chociaż pierwsze wrażenie jak poszłam rezerwować nie było złe. Ciasno, dziwne koszmarnie brudne łóżka do siedzenia, bardzo mały wybór piwa: lany Lech i butelkowy Reds i Dębowe, no i ten Lech to chyba bardzo rozwodniony, bo ani pianki ani smaku. :?
Miałyśmy to nieszczęście siedzieć niedaleko baru i toalety i potwornie zalatywało moczem z WC. O czystości toalety się nie wypowiem bo wolałam tam nie iść, ale były inne dziewczyny, więc pewnie napiszą.


No ale dzięki temu niewypałowi z lokalem przeczytałam co napisałam wyżej i biję głową w mur jak mogłam zapomnieć o Vabanku. Następnym razem tam koniecznie musimy się spotkać. :mrgreen:

Asiek - Sro Kwi 14, 2004 10:15 pm

kryszka napisał/a:
O czystości toalety się nie wypowiem bo wolałam tam nie iść, ale były inne dziewczyny, więc pewnie napiszą.

A napiszą, napiszą. :mrgreen:
Niestety, byłam w tej nieszczęsnej toalecie. Dawno nie widziałam tak fatalnego WC. :x
O jej "czystości" się nie wypowiem, bo może ktoś wrażliwy przeczyta i będzie mu :sick:

Drzwi się NIE ZAMYKAJą :shock: , więc ja pilnowałam Galionkę, a ona mnie...
Ogólnie pub nie bardzo mi się podobał (te kanapy... :roll: ) i już tam raczej nie zawitam.
A za tą toaletę to :dno: :dead:

olenka - Sro Kwi 14, 2004 10:38 pm

Na dole w Zpiecki jest chyba przyjemniej. Większy barek, toalety wieksze i chyba czystsze.
Ostatnio mieli tam duzy problem z rurami byo bardzo beee

Knajpa ma swój klimacik i ja lubie tam chodzic no ale żeczywiście moze nie na pogaduszki tylko na koncerty:)

nastepnym razem Vabank zdeydowanie:)

pipi - Czw Kwi 15, 2004 10:53 am

Ja już kiedyś napisałam, że Zapiecek był bardzo fajnym lokalem jak niewiele osób o nim wiedziało.

Teraz ten klimat gdzieś uleciał :roll: , a toalety nie wytrzymują popularności tego lokalu

just_Kate - Pon Maj 10, 2004 1:12 pm

A moim ulubionym pubem jest i chyba zawsze będzie - Rolling Stones - jeden z nielicznych, w którym jeszcze nie rozcieńczają drinków - poza tym jest kulturalnie, jest dobra muzyka, obsługa w porządku i w ogóle fajna atmosfera...

Poza tym lubię Ale Kino, ale tylko w tygodniu, kiedy nie ma dyskoteki i nie schodzi się towarzystwo abs-owe (absolutnie bez szyi)

No i oczywiście Irish Pub - szczególnie ogródek i szczególnie latem :D

Va Bank też jest ok, ale nie pasuje mi do wnętrza muzyka, jest że tak powiem na jedno kopyto - disco i techno.., przynajmniej tak jest, kiedy ja tam przychodzę :?

Magdzia - Pon Maj 10, 2004 1:35 pm

Ja bylam ostatnio w Ganimedesie i bylam zaskoczona atmosfera tam panujaca. Bylo bardzo sympatycznie, tanio, fajna muzyka, zamowilam sok to przyniesli mi w kuflu pol litrowym :!:
Nie ma tam ****.

Asiek - Pon Maj 10, 2004 2:00 pm

Magdzia napisał/a:
Ja bylam ostatnio w Ganimedesie i bylam zaskoczona atmosfera tam panujaca. Bylo bardzo sympatycznie, tanio, fajna muzyka, zamowilam sok to przyniesli mi w kuflu pol litrowym :!:
Nie ma tam ****.

Magdzia, a gdzie jest ten pub? :noway:

Magdzia - Pon Maj 10, 2004 3:03 pm

Na Piotrkowskiej w bramie tam gdzie china town, ale uprzedzam to pub dla mniejszosci seksualnych, nie kazdemu odpowiada ich towarzystwo i wejscie na dzwonek
bajeczka - Nie Mar 06, 2005 5:06 pm

Ja lubie Kaliską - towarzystwo że pośmiać sie czasem można. Oprócz tego też pub Camelot. Odlotowe dekoracje, miła obsługa i tanio. :)
sękuś - Pon Mar 07, 2005 11:45 am

Ja chyba we wszystkich łódzkich pubach byłam. I wiele z nich lubię, a niektórych nie cierpię.....
Najbardziej lubię:
Iron Horse (za atmosferę i muzykę),
Riff Raff (jakiś sentyment ma do tego pubu, chodziłam tam jeszcze w liceum)
Dwie Dłonie (suuuper ludzie tam pracują)
Stereo Krogs (ze względu na koncerty)
La Stradę (dawno tam nie byłam, ale wciąż pamiętam jak tam fajnie było)
Bagdad Cafe (tam najczęściej chodziliśmy na studenckie wagary)
Dekompresja (suuuper koncerty)
no i mogłabym tak jeszcze długo wymieniać.....

Kiedyś uwielbiałam Kaliską ale teraz tam jest spokojnie tylko w tygodniu. Odkąd jest tam dyskoteka, to nie jest już ten pub, co kiedyś.Ilu ja tam wpaniałych spotkałam. A teraz....szkoda gadać, aż żałość bierze jak się tam idzie w weekend.

SaraLee - Sro Mar 30, 2005 3:28 pm

A ja tak trochę odskoczę od Łodzi - pewnie każda z Was była w Poznaniu - chciałabym Wam polecić pewien lokal, do któego mam ogromny sentyment i gdzie jest niedrogo i stylowo :)
Lokal nazywa się DRAMAT i jest usytuowany naprzeciw ratusza na Rynku Głównym. Podają tam najlepsze naleśniki pod słońcem - ogromne - jak pizza w Antoinio a od składników aż kapie :) Naleśnik średnio kosztuje 4 zł, a jednym można się najeść do syta. Do tego gratis do wyboru kilka sosów własnej roboty - polecam na zimno sos tysiąca wysp oraz na ciepło sos grzybowy. Pod restauracją jest pub - bardzo ciekawie urządzony - jest tam dość mroczno - sklepienia a la katakumby, wszędzie świece i pochodnie... Jesli ktoś wybiera się do Poznania, to polecam :)

Kati - Sro Mar 30, 2005 4:59 pm

Sara Lee :mlotek:

hihi załóż wątek ulubione puby w innych miastach :graba:

fjona - Czw Maj 12, 2005 10:59 am

a ja uwielbiam Bar Anna i chodzę tam od lat. tanio i do tego nie można palić w środku, rewelacja!
gambi - Czw Maj 12, 2005 11:32 am

fjona napisał/a:
a ja uwielbiam Bar Anna i chodzę tam od lat. tanio i do tego nie można palić w środku, rewelacja!


Pewnie Cie zdziwie, ale nawet wiem gdzie to jest. mam niedyskretne pytanie - konczylas I LO?? znam ludzi z tego LO, którzy uwielbiaja tam przesiadywac, bo jak twierdza nie ma tam agresji :wink:

kryszka - Czw Maj 12, 2005 8:07 pm

A gdzie jest ten Bar Anna? Bardzo kusząca perspektywa bez palaczy. :)
gambi - Czw Maj 12, 2005 8:33 pm

Bar Anna jest na Tuwima, idac Piotrkowska w strone pl. Wolności w prawo jakies 10-15m.
Nie wiem Kryszko czy bedzie Ci odpowiadał bo to taki "komunistyczny" bar, jak wynikalo z opowiesci mojego brata - kiedys czestego bywalca :lol:
ale przyznaje, ze nie wiedzialam o tym, ze nie mozna tam palic

Kasiawka - Pią Maj 13, 2005 10:42 am

JUST KATE:
A moim ulubionym pubem jest i chyba zawsze będzie - Rolling Stones - jeden z nielicznych, w którym jeszcze nie rozcieńczają drinków - poza tym jest kulturalnie, jest dobra muzyka, obsługa w porządku i w ogóle fajna atmosfera...


Podpisuje się pod tym, to tez mój ulubiony Pub. Kiedyś lubiłam jeszcze Trola, ale zlikwidowali, no i Irish Pub, ale ceny mają coraz wyższe, aż do przesady...
No i lubię Dublin Pub, posiedzieć przy barze, lubie tam atmosferę i jakos ogólnie dobrze się tam czuję...

Mae - Pią Maj 13, 2005 10:08 pm

fjona napisał/a:
a ja uwielbiam Bar Anna i chodzę tam od lat. tanio i do tego nie można palić w środku, rewelacja!


Bar Anna :lol: To miejsce polecam raczej do rozpoczęcia imprezowania w mieście (chyba właśnie z tego to miejsce słynie) - piwko mają taniutkie (jak pamiętam, to chyba w cenie sklepowej nawet), ale nie koniecznie na spędzienie całego romantycznego wieczoru ... :D

fjona - Pon Maj 16, 2005 8:59 am

gambi napisał/a:
fjona napisał/a:
a ja uwielbiam Bar Anna i chodzę tam od lat. tanio i do tego nie można palić w środku, rewelacja!


Pewnie Cie zdziwie, ale nawet wiem gdzie to jest. mam niedyskretne pytanie - konczylas I LO?? znam ludzi z tego LO, którzy uwielbiaja tam przesiadywac, bo jak twierdza nie ma tam agresji :wink:


nie, ale to prawda, miejsce bardzo spokojne, ale czasami jak to w miejscach gdzie płynie dużo piwa atmosfera robi sie gorąca!

[ Dodano: Pon Maj 16, 2005 9:01 am ]
Mae napisał/a:
fjona napisał/a:
a ja uwielbiam Bar Anna i chodzę tam od lat. tanio i do tego nie można palić w środku, rewelacja!


Bar Anna :lol: To miejsce polecam raczej do rozpoczęcia imprezowania w mieście (chyba właśnie z tego to miejsce słynie) - piwko mają taniutkie (jak pamiętam, to chyba w cenie sklepowej nawet), ale nie koniecznie na spędzienie całego romantycznego wieczoru ... :D



i ja ze znajomymi dokładnie tak robię! z reszta jak widze nie ja jednyna. a tym bardziej, że bar zamykają około 22 - no przyjamniej starają się :)

bajeczka - Sro Maj 18, 2005 2:14 pm

Ostatnio po długiej niebytności wpadlismy do Quo Vadis-u. Atmosfera na szczescie sie nie zmieniła, chyba bedziemy tam częsciej zaglądać. :)
Żaneta - Pon Sie 01, 2005 9:59 am

Ja również często codzę do Quo Vadis-u.
Super jest tam atmosfera!!!!

strawberrytea - Pon Sie 01, 2005 10:10 am

Mój ulubiony pub to jednak Zapiecek - świetna muzyka, koncerty, podoba mi się wystrój. A toalety... Jakoś mi nie przeszkadzają tak bardzo

[ Dodano: Pią Sie 19, 2005 7:14 pm ]
Byłam wczoraj z koleżankami w ogródku WARKI...
Zawsze tam było ok, ale to co nam wczoraj dali zamiast piwa ?ywiec które zamówiłyśmy, nie miało z żadnym piwem NIC wspólnego :( Jakieś gorzkie pomyje...
Oczywiście kelnerki nie wiedziały zupełnie o co nam chodzi i jeszcze dostałam wykład na temat tego że piwo przecież jest gorzkie ;) To to ja wiem ale to co nam dali było świństwem jakich mało.
Także.... nie polecam wam Nie wiem skąd tam nadal takie tłumy... Może wszyscy biorą Warkę...

Lucky - Czw Sty 19, 2006 7:49 pm

Lubie:)
1. rolling Stones
2. plastyków
3. kiedyś peron

Ale także klubiki studenckie na alejach - ale to chyba z czystego sentymentu :D

bajeczka - Czw Sty 19, 2006 9:04 pm

Ja ostatnio polubiłam Plastyków. I potańczyć mozna i wypic coś smacznego :)
Alma_ - Pią Sty 20, 2006 12:13 am

Ja o Plastykach mam wręcz odwrotną opinię - jak dla mnie w ich menu nie ma NIC ciekawego, mogliby wysylić się nieco bardziej... Do tego kiepska klimatyzacja, a mnie bardzo przeszkadza dym. Idę tam tylko, jeśli muszę :?
senra - Sob Sty 21, 2006 2:16 pm

Mój ulubiony pub to Partes czyli Szafa
szczako - Wto Lut 21, 2006 4:51 pm

w pubie w Lodzi bylam wieki temu, ale dopisze sie do stalych bywalcow Baru Anna na Tuwima. nawiedzalismy to miejsce jeszcze za czasow GieJotu i nadal wybieramy sie tam na tanie piwko. spedzalam tam zarowno szalone wieczory z przyjaciolmi, jak i imrezy urodzinowe i randki. ale odkad nie pijam piwka, zmienilam troche upodobania lokalowe i bywam tam zadziej i dla towarzystwa.

nie przepadam za Kaliska, Biblioteka, Szafa.
do Zapiecka M. mnie czasem na szanty wyciagnie, ale nie jest to moj ulubiony lokal.
pamietam jedna randke w Havanie - bylo super!!
swego czasu czesto ze znajomymi chodzilismy do Rolling Stone'a.

trudno mnie usatysfakcjonowac, bo bardzo nie lubie siedziec w lokalu, w ktorym przesiaduja rowniez palacze.
bardzo chetnie bede sledzic ten watek, zeby wiedziec gdzie nalezy isc, jak juz wroce do Lodzi.

emilkaa - Czw Wrz 21, 2006 9:34 pm

Lubie Plastykow i ROlling Stones.. a jak przypomne sobie Havane to mnie krew zalewa..

to byl jeden z tych wieczorów kiedy to ja zaprosilam narzeczonego na kolacje.. :kwasny:

porcje mikroskopijne i zeby jeszcze to bylo smaczne :kwasny:

ech.. mam nadzieje ze jak pojade na Kube to kuchnia jednak bedzie troszke inna.. ale wrocilam do Havany jeszcze - na Kubanskiego drinka by uczcic dezycje o miesiacu miodowym na Kubie ... ale juz bez jedzenia.. o zgrozo...

Żaneta - Sro Wrz 27, 2006 10:37 am

Teraz zdecydowanie FRESH CHILI.
Jedzonko pyszne i piwo nie jest dolewane.

mls - Nie Paź 08, 2006 9:55 pm

A moim ulubionym pubem jest Cametot. Ma swój klimat i to karaoke. Po prostu super. :mrgreen:
FifthAvenue - Nie Paź 15, 2006 5:55 pm

Ja bardzo lubię Stereo, chyba ze względu na znajomych. Bardzo często grają tam moi koledzy. Zawsze bardzo miło spędzam tam czas i prawie zawsze spotykam kogoś, kogo znam.

Ostatnio polubiłam również Lizarda.

Zazwyczaj jednak nie do końca wiem, gdzie danej nocy będę się bawić. Zakończenie imprezy najczęsciej oczywiście w Kaliskiej - a w trakcie - zależy d nastroju i towarzystwa.
Kiedyś również bardzo często byłam gościem w Dublinie, ale teraz jakoś nie mam ochoty się tam pojawiac.
No i biblioteka - zawsze kiedy mam ochote na dobrego White Russian, tam sa najlepsze w Łodzi według mnie, i to jeszcze przygotowywane przez jednego konkretnego barmana.

Agnieszka19 - Wto Lis 14, 2006 9:54 pm

A był ktoś w Bazyliszku? Mnie to się bardzo podoba. Atmosferka super i fajna muzyczka( nie samo techno). Ludzie w róznym wieku. Na prawdę można się super pobawić :D
narzeczona - Wto Lis 14, 2006 10:53 pm

Kochani, odwiedźcie też przy okazji Karczmę Raz na wozie przy Rewolucji. W weekendy tłok, ale w środy karaoke i jest bardzo tanecznie.
Szpilka - Czw Lut 01, 2007 7:36 pm

Juz coraz gorzej jest znalezc dobry pub.. ale w sumie większość z wymienionych ma cos w sobie.. u mnie napewno odpada zapiecek.. ale irish pub latem - slicznie
agnienia - Sro Lut 14, 2007 3:34 pm

My ostatnio wybieraliśmy Lizard i oczywiście przecudowne i godne polecenia CAFE FOTO (Piotrkowska 102 chyba, w tej samej bramie co Kaliska i port west(chyba?:)

Uwielbiam cafe foto..( ja chce do Łodzi troche :cring:

Pozdrowionka

Lucky - Sro Lut 14, 2007 4:00 pm

Ania napisał/a:
No a jak na grzańca czy trójniaka to tylko Rolling Stones.


Kiedyś bym sie podpisała, ale teraz ... :zalamany:
Miód pitny przypomina nie powiem co :?
A grzane wino jest podawane bez przypraw i na zimno na dodatek :znudzony:

Zreszta według mnie Rolinng Stons strasznie sie że tak powiem nieładnie zeszmaciło :kwasny:

lmyszka - Sro Lut 14, 2007 6:56 pm

tez obstawiam cafe foto mój M. uwielbia klimat tego miejsca :)
agnienia - Sro Lut 14, 2007 7:55 pm

lmyszka napisał/a:
tez obstawiam cafe foto mój M. uwielbia klimat tego miejsca :)


No właśnie My też!!!:)


:spoko: :spoko: :D

madzia8181 - Nie Mar 11, 2007 10:22 am

Ja najlepiej czuje sie w peronie. Uwielbiam tez riff raff chociaż różni kudzie tam przychodzą :)
Ale ja zawsze jestem w wiekszym gronie wiec nie przeszkadzają mi "inni inni" :)

oliwia2005 - Czw Mar 22, 2007 9:28 am

A ja lubię "Pod Atlasami" na Narutowicza. Chodzi tam ktos może? :D
asiuncia - Czw Mar 29, 2007 3:54 pm

Dziewczyny a co sądzicie o klubo-restauracji Whispers? Znajduje się on w manufakturze na placu (taki osobny zupełnie budynek). Zastanawiam się czy tam jakiejś imprezki nie zorganizować. Jest fajnie w środku ale nic tam nie jadłam, może mi coś doradzicie?
Dzięki:)

klarysa - Czw Mar 29, 2007 8:42 pm

kaliska, fabryka i taki obok dublinu. ale teraz nie wiem co tam sie dzieje:(
Martysia - Sob Wrz 08, 2007 12:10 pm

polecam: nowy lokal HABIBI w Manuf. dla tych, ktorzy kochaja gorace, arabskie rytmy i klimat zupelnie inny od dotychczasowych, ktore panowaly w polskich lokalach,) w kazda sobote pokazy tanca brzucha i barmanow, ktorzy zieja ogniem;) oraz klubo-pubo-restauracyjka FREAK CLUB w Manufakturze, w ktorym to spotkac mozecie moja przyszla swiadkowa Juleczke a wiec obsluga supermila, zapewniam, no i pyszne driny, kawy i zarcie!
Aniaa - Nie Sty 06, 2008 6:02 pm

Ja goraco polecam Lizard King. Super klimat- zwlaszcza dla kogos kto lubi blues, jazz i rock. Muzyka na zywo!!! Fjanie ludzie. Jestesmy tam stalymi bywalcami
Debussy - Pon Sie 11, 2008 8:10 am

My kiedyś najczęściej chodziliśmy do Lizarda, Zapiecka, Stereo Krogs, Szafy, Jazzgi...
Ostatnio byliśmy w Gnieździe Piratów (gdzie był koncert Zakazu Wyprzedzania), Gniazdo przeniosło się w Wólczańskiej (było obok Dwóch Dłoni) na ?eromskiego 52.
Generalnie mamy już mniej czasu na takie wypady. Kiedyś to nawet ze dwa razy w tygodniu bywaliśmy...

Yoanna - Pon Sie 11, 2008 3:42 pm

Ostatnio byłam w Dublin Pub...trochę tłoczno ale jak się bawi ze swoja ekipa to szał na maxa :mrgreen:
mischelle22 - Nie Maj 03, 2009 3:33 pm

Dziwne, że do tej pory nie napisałam tutaj ani słowa o "moim" pubie ;)
Dla ludzi kochających piosenkę żeglarską i turystyczną.
W każdy weekend jakiś koncert, w czwartki karaoke.
Niestety nieczynne w niedziele i poniedziałki, ale nie szkodzi :mrgreen:

Kto lubi Zapiecek na przykład na pewno odnajdzie się też w Kejii na Kopernika.
Ja na przykład rzadko chodzę do innego lokalu - ew.Biblioteka.

justinaa - Pią Cze 05, 2009 6:42 pm

ja sporą część pierwszego i drugiego roku studiów spędziłam w Fabryce, ale teraz to naprawdę dramat, chyba przez to, że nie ma wejścia od Piotrkowskiej, jest mało ludzi i w ogole jakiś dziwny klimat, na takie niezobowiązujące spotkania, także przy kawie czy obiedzie polecam KAMEA na Piotrkowskiej 101, sympatycznie jest też w Cafe 102 w bramie Łodzi Kaliskiej no i Piotrkowska 97 i w środku i w tym fajnym ogródku :)
magdzialenka - Czw Lip 02, 2009 3:00 pm

Ja uwielbiam klimat Jazzgi i Lizard Kinga. I lubię sobie posiedzieć w Peronie
Martita - Czw Lip 02, 2009 3:11 pm

A ja lubię passio na lumumby u marrakesh na kościuszki.
Weira - Wto Lis 10, 2009 1:46 pm

A mój ulubiony pub to: Indeks, Biblioteka, Dublin
Malena - Wto Lis 17, 2009 2:24 am

Uwilebiam Lizard kinga - świetny wystrój, obsługa, koncerty na zywo..i pyszne drinki w bardzo koszystnych cenach. mamy tam z naszą paczka zaprzyjaxnione kelnerki które nawet czasami się do nas przysiadają na moment:)
randomgirl - Pon Kwi 05, 2010 11:08 pm

senra napisał/a:
Mój ulubiony pub to Partes czyli Szafa

Och, mam sentyment do tego pubu, byliśmy tam z Narzeczonym na pierwszej randce :D I fajnie, że jeszcze przywołujesz starą nazwę "Szafy". Teraz chodzimy do Peronu 6, lub Cafe Wolność... a także lubimy siadać sobie przy oknach w SilverScreenie na górze, by napić się piwka, kawy, lub drinka przed seansem :D No i oczywiście Bagdad Cafe za czasów studenckich często nam się przewijał.

Kiedyś często chodziliśmy też do Stereo na Wólczańskiej.

Teraz sporadycznie chodzimy jeszcze do Lizarda, nie lubimy Zapiecka i Kaliskiej.

Mamy w planach Irish Pub i Quo Vadis, gdyż nigdy tam nie byliśmy.

Nasze ostatnie odkrycie - Affogato. Na randkę w sam raz :D

justinaa - Wto Kwi 06, 2010 8:50 am

randomgirl napisał/a:
Nasze ostatnie odkrycie - Affogato. Na randkę w sam raz


no właśnie czytałam o tym, ale jeszcze nie byłam, ale to jest w zasadzie bardziej restauracj czy pub?

randomgirl - Wto Kwi 06, 2010 2:06 pm

justinaa napisał/a:
ale to jest w zasadzie bardziej restauracj czy pub
Taki restauracjo-pub :smile:
cotumka - Wto Kwi 06, 2010 3:01 pm

ja uwielbiam Peron, może dlatego, że właśnie tam wybraliśmy się po raz pierwszy z moim G :) a poza tym: Quo Vadis, Lizard, Jazzga :)
Malena - Sro Kwi 14, 2010 7:35 pm

randomgirl napisał/a:
justinaa napisał/a:
ale to jest w zasadzie bardziej restauracj czy pub
Taki restauracjo-pub :smile:


bardziej na dole jest kawiarnia z barem, a na górze restauracja. Ja źle wspominam, bo strasznie długo czekaliśmy kiedyś na kolację, ale to bylo tuż po otwarciu, moze się wyrobili:)

paulinkaaMU - Sro Kwi 14, 2010 8:23 pm

ja przyznam szczerze, nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam w jakimś łódzkim pubie (mieszkam we Wrocławiu, a jak przyjeżdzam do domu, to najczęsciej zostaję w Pabianicach).
Ale widzę, że od moich licealnych czasów dużo się nie zmieniło :)
Całe liceum przesiedzieliśmy w Peronie (chodziłam do IV LO koło pl.Wolności, więc rzut beretem), potem odkryliśmy Bagdad Cafe - jako że tam można było już rano wpaść na tosta (a w klasie maturalnej często mieliśmy okienka miedzy fakultetami), a Peron otwarty dopiero od południa.. :razz:
poza tym Lizard King, dawne Nitrogen Narcosis na Zielonej i dawne Alter Ego, u góry, na rogu Piorrkowskiej i Narutowicza.

camelek - Czw Lip 01, 2010 1:36 pm

Z moją akademicką grupą najbardziej lubimy odwiedzać Mi-2 na Narutowicza 41. Piwo i pizza są świetne:)
ola_zy - Nie Wrz 05, 2010 10:55 pm

a my najczęściej do Biblioteki przy struga 5. swojsko, no i "studenckie" środy :P
kinix21 - Nie Sty 16, 2011 8:22 pm

żeby topic nie umarł, to podbijam :D
do moich ulubionych należą:
Lizard King (pierwsza randka z A., gdzieś tak o 0:30. biedak czekał aż się wyszykuję 1,5h [smilie=122_new.gif] )
Dublin Pub, gdzie wszyscy znajomi wchodzą bez problemu, a mnie ciągle proszą o dowód :roll:
i ostatnio odkryty Indeks
Nie podoba mi się za to w Bibliotece, ze względu na towarzystwo ( niby brać studencka, ale dla mnie tacy wszyscy nadundani, co to nie oni) i okropny ścisk. z tego samego powodu jestem na nie jeśli chodzi o Kaliską, choć wc mają fajne ( lustra weneckie :razz: ). tak jak paulinkaaMU chodziłam do IV LO, ale jakoś Peron mnie nigdy nie zachwycił.

niem - Sro Sie 31, 2011 6:24 pm

kinix21 napisał/a:
tak jak paulinkaaMU chodziłam do IV LO, ale jakoś Peron mnie nigdy nie zachwycił.
my z IV to chodziliśmy do Cafe Wolność:)
anulkaB - Sro Sty 04, 2012 9:42 pm

Nie bede orginalna, ale Kaliska RULES :razz:
grejpfrut - Wto Lut 28, 2012 5:21 pm

Najczęściej chodzimy do Zapiecka - z sentymentu :) Poza tym bywamy w Peronie i Lizardzie. Bardzo lubiłam Gniazdo Piratów - zwłaszcza, gdy było jeszcze na Wólczańskiej. Na Żeromskiego chodziłam rzadziej, bo jakoś tak zawsze było "nie po drodze". Ale teraz i tak mi smutno od kiedy Gniazdo zniknęło z pubowej mapy Łodzi :(
kinix21 - Wto Lut 28, 2012 8:20 pm

Śledzik i jeszcze raz Śledzik :smile: przypadkiem odkryty, teraz obowiązkowo na mapie knajp, polecam 8)
grejpfrut - Wto Lut 28, 2012 8:50 pm

kinix21 napisał/a:
Śledzik i jeszcze raz Śledzik :smile: przypadkiem odkryty, teraz obowiązkowo na mapie knajp, polecam 8)


Rzeczywiście. I ja zapomniałam o Śledziku :)

Można jeszcze wpaść do Łodzianki. Ten pomysł przekąski za 6, alkohol za 4 jest super :)

mała9364 - Wto Lut 28, 2012 9:05 pm

Jejuś nawet nie wiedziałam,że są takie knajpy w Łodzi :oops: .A gdzie jest ten śledzik i Łodzianka :?
kinix21 - Wto Lut 28, 2012 9:15 pm

Łodzianka Piotrkowska 41, Śledzik Piotrkowska 79. napoje i alkohol za 4zł (wódka, wino, piwo), przekąski ciepłe i zimne za 6 zł :wink:
mała9364 - Wto Lut 28, 2012 10:31 pm

kinix21 napisał/a:
Łodzianka Piotrkowska 41, Śledzik Piotrkowska 79. napoje i alkohol za 4zł (wódka, wino, piwo), przekąski ciepłe i zimne za 6 zł :wink:


Oj dzięki dobrze wiedzieć :smile:

cotumka - Pon Cze 11, 2012 11:04 am

Oooo tak! Śledzik jest super, ale niestety w weekend wieczorem ciężko o miejsce, zwłąszcza przy ładnej pogodzie :)
ogólnie super pub na jakiś before, szybkie piwko, albo przed-imprezowa kolejeczka :)
No i najważniejszy atut tego miejsca - otwarty 24h, więc często wpadamy tam po jakiejś imprezie, np o 4 w nocy :)

Ja mogę od siebie polecić pub FERAJNA - również na Piotrkowskiej 79, ale w bramie. Idzie się podwórkiem prawie do końca i Ferajna jest po lewej stronie. Lubię to miejsce, bo mają duży wybór niepasteryzowanych piw regionalnych - po 6 zł. I pyyyyszne pieczone ziemniaczki :smile: :smile: :smile:

Lubię jeszcze Peron 6 (na Piotrkowskiej 6), ale ostrzegam, że nie ma tam zasięgu (telefony milkną :/ ) W menu jest kilkadziesiąt rodzajów piw, ale większości i tak nigdy się nie uświadczy :) ale klimat jest :)

justine81 - Wto Wrz 04, 2012 10:15 pm

Ja co prawda ostatnio w pubach nie bywam (mam nadzieję, że w końcu się to zmieni :) )
ale mam duży sentyment do Fabryki, Kaliskiej, Indeksu, U Plastyków, Dublin Pubu, lubię też Lizarda.
Ehh, przypomniały mi się studenckie czasy :)

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2012 10:16 pm ]
No i oczywiście jest jeszcze Mieszczańska przy Dworcu Fabrycznym :)

grejpfrut - Wto Wrz 04, 2012 10:43 pm

A Mieszczańska to jeszcze nadal żywe miejsce na klubowej mapie Łodzi? Dawno nie byłam, a zdarzało się tam sporo piwa wypić ;)

Co do Fabryki... Chodziliśmy tam często w dobie okołoosiemnastkowych urodzin. Pamiętam jak był tam problem, żeby gdziekolwiek się usadzić, bo wszędzie walały się kurtki ludzi, którym szkoda było złotowki czy dwóch na szatnię ;)

Lizard ma renomę i chociaż mamy pewność, że się "nie zawinie" jak wiele innych miejsc, które lubiłam...

justine81 - Sro Wrz 05, 2012 9:11 am

grejpfrut napisał/a:
A Mieszczańska to jeszcze nadal żywe miejsce na klubowej mapie Łodzi? Dawno nie byłam

Też dawno nie byłam, trzeba by sprawdzić :)

bambolea - Nie Gru 30, 2012 2:47 pm

Ja lubię: Bibliotekę, Fermentację, Cotton, Indeks, Saharę :)
misiao1983 - Sro Sty 23, 2013 8:23 pm

A polecicie jakiś fajny pub z bilardem?
kinix21 - Sro Sty 23, 2013 9:31 pm

misiao1983, Indeks
Nauti85 - Wto Sty 29, 2013 11:15 am

Polecam fever jeśli ktoś chce potańczyć. pozdrawiam
aicha2583 - Pon Cze 03, 2013 1:27 pm

mam podzieloną na ten temat opinię. faktycznie mają wiele minusów, ale plusów także nie można im odmówić;D
bengai88 - Pon Cze 17, 2013 3:15 pm

Byłem do tej pory raz na "imprezie w Łodzi" i właśnie trafiłem do Fever. Jak już się przeprowadzę na stałe to pewnie tam jeszcze zajrzę nie raz ;]

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_

ZoltyTulipan - Nie Cze 23, 2013 9:30 pm

bengai88 napisał/a:
Byłem do tej pory raz na "imprezie w Łodzi" i właśn ie trafiłem do Fever. Jak już się przeprowadzę na stałe to pewnie tam jeszcze zajrzę nie raz ;]

Może być ciężko bo ten lokal jest już zamknięty :)

monika73 - Sro Wrz 25, 2013 8:15 pm

mój typ od lat to stara dobra oberża folkowa zapiecek niedaleko skrzyżowania piotrkowska a zielona
Andzia084 - Nie Sty 26, 2014 10:12 am

Ostatnio byłam w scenografii - pierwszy raz ale na pewno nie ostatni :) super miejsce
monika73 - Nie Sty 26, 2014 3:04 pm

no scenografia jest jest bardzo fajna, ale trochę tam drogo :)
mm08 - Pon Kwi 28, 2014 10:37 pm

Ja osobiście lubię bardzo chodzić do Fermentacji. Jest bardzo duży wybór piw. W sam raz na wyjście na piwko. Jedyny minus to taki że lokal nie jest dość mały i często w weekendy ciężko o wolny stolik. Ale to już akurat świadczy o popularności tego miejsca :)
reszkov - Sro Cze 18, 2014 11:48 am

Nie wiem czy było ale pub / pizzeria Pełen brzuszek na Kusocińskiego, dobre jadło i fajny klimat.
emiiskaa - Sro Cze 18, 2014 12:33 pm

nie wiem, jak teraz,
ale pare lat temu czwartkowe karaoke w Riff Raffie - kochałam!

Kasiula_F - Nie Sie 10, 2014 5:03 pm

Ja ostanio byłam w Buddha Pub&Restauracja Gronowalski na Tymienieckiego.
W wakacyjne piątki wieczorami mają tam muzykę na żywo - polecam wszystkim po ciężkim tygodniu można się fajnie tam zrelaksować. Jedzonko też mają tam pyszne.

K.

Terry - Pon Sie 11, 2014 1:50 pm

Jeśli lubicie shishę, to polecam Saharę. W weekendy można tam równie potańczyć przy muzyce dance.
zbranzy - Sob Sty 17, 2015 5:08 pm

jedzenie maja calkiem calkiem ;)
Aldonka - Pią Mar 13, 2015 1:37 pm

MI również tam smakuje :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group