Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - Jajka górą !!!

misia-misia - Czw Mar 02, 2006 5:21 pm
Temat postu: Jajka górą !!!
Bynajmniej nie mam tu na mysli męskiej cześci ciała ale... uwielbiam jajka pod każdą postacią :happygirl:

Sadzone, "bijone" czy jajeczniczka. Oj to ostatnie chyba najbardziej. Jajecznica z cebulką, z pomidorkiem, z szyneczką... mniam :graba:
Ale jeszcze nie wspomniałam o pastach!
Ostatnio zrobiłam pyszną pastę z jajek. Oto przepis:
- 5 jajek
- dwa ogórki kiszone
- cebulka
- majonez
- rzeżucha albo szczypiorek
- dwa plasterki szynki
- sól
- pieprz

Ogórki kiszone, rzeżuchę cebulkę drobno posiekać (jeśli ktoś ma taki mikser ręczny Multi cheef to najlepiej w tym a jesli nie to ręcznie).
Jajka też drobniutko posiekać (moze być też w tym Multicheef). Można też pokroić i potem widelcem rozgnieść.
Plastry szynki pokroić w ok. 1 cm kwadraciki (oczywiście na oko :wink: ).
Wymieszać ogórki, cebulkę, rzeżuchę z jajkiem i szynką.
Dodać dwie łyżki stołowe majonezu. Sól i pieprz do smaku :wink:

POLECAM :graba: :graba: :graba: PYCHOTA

Na wiosnę można zmienić składniki. Ogórki kiszone zastąpić świerzymi albo rzodkiewką.
Spróbujcie... :spoko:

Alma_ - Czw Mar 02, 2006 5:52 pm

Ooo, ja też uwielbiam jajka, gdyby nie cholesterol mogłabym je jeść 3x dziennie :mrgreen:

Do past jajecznych wrzucam co się da ;)

misia-misia - Czw Mar 02, 2006 6:15 pm

Alma_ napisał/a:
gdyby nie cholesterol mogłabym je jeść 3x dziennie


Cholesterol jak cholesterol ale uczulenie :shock: Miałam kiedyś uczulenie po kilku dniach jedzenia jajek :graba:

bajeczka - Czw Mar 02, 2006 8:53 pm

U mnie ostatnio śniadanie codziennie wyglada jednakowo:

kawa z mlekiem

Jajecznica z grzybami leśnymi PYCHA :mrgreen:

Lucky - Czw Mar 02, 2006 10:18 pm

bajeczka napisał/a:
Jajecznica z grzybami leśnymi PYCHA :mrgreen:


Ojejku Bajeczko ja tez uwielbiam jajecznice z grzybami, mogłabym jeśc na każdy posiłek :D
Ale mi ochoty narobiłaś :D

A swoją drogą to niedługo święta wielkanocne i jajka jak najbardziej są wskazane w różnych postaciach. Ja na śniadanko wielkanocne zawsze robie jaja faszerowane różnymi pastami, najczęsciej pomidorową i szczypiorkową :D

A może ktoś z was ma jakiś orginalny pomysł na jajka wielkanocne :?:

Dotka - Pią Mar 03, 2006 2:09 pm

Mój P bardzo przepada za jajkami: jajecznica, sadzone, gotowane na miękko, a nawet surowe wypija (chociaż to niezdrowe). Codziennie musi zjeść jajka. Ja też lubię jeść jajka w różny sposób przyrządzone ale teraz gdy jestem w ciąży nienawidzę zapachu ani smaku jajecznicy.

Ale taką pastę jak podała Misia to zrobie sobie :D

Niestety nie mam pomysłu na jajka wielkanocne. U nas zajadamy się tylko malowanymi :)

FifthAvenue - Sro Mar 08, 2006 2:43 pm

jajka faszerowane.... wyciagamy zoltko, dodajemy podsmazone pieczrki (drobniutko posiekane ! ) i cebulke tez podsmazona i tez posiekana.... i wkladamy tam gdzie bylo kiedys zoltko ! Suuuuuuuuuper :-)
Dotka - Czw Mar 23, 2006 12:57 pm
Temat postu: Re: Jajka górą !!!
misia-misia napisał/a:
Ostatnio zrobiłam pyszną pastę z jajek.

POLECAM :graba: :graba: :graba: PYCHOTA

Na wiosnę można zmienić składniki. Ogórki kiszone zastąpić świeżymi albo rzodkiewką.
Spróbujcie... :spoko:


kilka dni temu zrobiłam taką pastę i mąż "wrąbał" ją zostawiając mi jak wróbelkowi :D

Klaudia22 - Czw Mar 23, 2006 4:39 pm

Ja tez uwielbiam jajeczka a najbardziej to gotowane na miekko MmmMnaim :) moj P. tez uwielbia jajeczka a odkad mu ugotowałam na miekko moje jajeczka to dopieroo lubi :hyhy:
misia-misia - Czw Mar 23, 2006 7:43 pm
Temat postu: Re: Jajka górą !!!
Dotka napisał/a:
misia-misia napisał/a:
Ostatnio zrobiłam pyszną pastę z jajek.

POLECAM :graba: :graba: :graba: PYCHOTA

Na wiosnę można zmienić składniki. Ogórki kiszone zastąpić świeżymi albo rzodkiewką.
Spróbujcie... :spoko:


kilka dni temu zrobiłam taką pastę i mąż "wrąbał" ją zostawiając mi jak wróbelkowi :D


Cieszę się że ta pasta tak bardzo smakowała :D

fiona83 - Wto Kwi 25, 2006 9:40 pm

Ja z Miśkiem też jesteśmy jajkożercami - choć ostatnio ze względu na ptasią grypę ograniczyliśmy spożycie.
Naszym ulubionym daniem jest jajecznica na masełku z cebulą, kiełbasą i ewentualnie pieczarkami.
Mniam :D

Magda2 - Sro Kwi 26, 2006 12:47 pm

Tez lubimy jajka pod rozna postacia :hungry:
Olusia - Sro Kwi 26, 2006 2:45 pm

Ja natomiast bardzo lubię jajecznicę
sylwia - Sro Kwi 26, 2006 5:34 pm

:) lubię jajecznice wręcz przepadam za nią zwłaszcza gdy jest ze szczypiorkiem i cebulką, jajka na twardo lubię natomiast do kanapek :)
misia-misia - Sro Kwi 26, 2006 6:56 pm

Jajecznica z pomidorami .... MNIAM !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Magdzik - Sro Sie 18, 2010 12:08 pm

misia-misia napisał/a:
Miałam kiedyś uczulenie po kilku dniach jedzenia jajek :graba:

A ja od sera żółtego miałam uczulenie bo mogła bym ciągle jeść:)
A jeśli chodzi o jajka to ja przeważnie gotowane jadam :smile:

LukaszB - Pon Kwi 04, 2011 8:18 pm

Jajka po panagiursku
- Jogurt naturalny (500ml) wymieszaj ze startymi ząbkami czosnku (2 szt), wylej na talerze
- jogurt z czosnkiem posyp skruszonym serem feta (ok 250g)
- następnie na to wszystko połóż jajka sadzone bądź gotowane w garnku na occie
- na patelni rozpuść masło , posyp mieloną papryką, przemieszaj i zestaw z ognia. Polej jaka przyprawionym w ten sposób tłuszczem.

Jak na te porę roku idealne śniadanie
http://www.lukaszbuszka.com/?p=261

Catylyn89 - Pon Lis 30, 2015 12:45 pm

Oprócz jajecznicy z serem żółtym i pomidorami, lubię jajka sadzone w pomidorach, inaczej Szakszuka. Pyszne danie :smile:
splita - Pon Sie 21, 2017 9:32 am

Ostatnio polubiłam omlety. A kiedyś ich nie cierpiałam.
pre_Beatka - Pon Mar 05, 2018 9:41 am

Ja częściej robię jajecznicę na maśle i pomidorach. Czasem też zdarza się mi zjeść na śniadanie jajko na miękko, ale na nie akurat muszę mieć większa ochotę. Kiedyś też robiłam pastę jajeczną z chrzanem i ziołami prowansalskimi, bardzo dobra, ale ostatnio nie mam czasu na jej przygotowywanie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group