Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obrączki - Złoto białe, żółte czy łączone?

nula22 - Pią Mar 03, 2006 11:27 am
Temat postu: Złoto białe, żółte czy łączone?
vaniliaxxx napisał/a:
Zaczynam się też powoli obawiać tego, że będę musiała zrezygnować z upatrzonych przeze mnie obrączek :? Mój M. nie zakochał się w nich za bardzo od pierwszego wejrzenia - tak jak ja :( i w ogóle M. chce obrączki albo żółte albo mieszane złoto... ja natomiast nienawidze zółtego złota i nie mam takiej biżuterii, a mam za to pierścionek zaręczynowy z białego złota z granatami ( w kolorze bordo), więc jakby jeszcze doszedł do tego żółty kolor złota , to wyglądałoby to już fatalnie :/ Jak przekonać M., żeby (znów) mi ustąpił ? Jemu szczerze mówiąc tez bardziej pasuje białe złoto niż żółte, a na jedną taką a druga taką, obrączkę nie chce się zgodzić :?

waniliaaxxx chyba roszkę za bardzo się niepokoisz kolorem złota. wydaje mi się że bardo ładnie komponuje się białe i żółte złoto, choć wcześniej wydałwało mi się to totalnym bezguściem. teraz jestem za, ale to chyba z faktu zaukupienia bransoletki z białego i żółtego złota, dobraniem do tego kolczyków z białego i żółtego złota! do tego mam na prawej ręce zaręczynowy pierścionek z białego złota a na lewej nosze pierścionek z żółtego złota i łańc z żółtego i powiem ci że bardzo ładnie to się komponuje. łojej a teraz to wyszło że ja cała w złocie jestem, niestety tak się ozdabiam tylko na święta, bądź inne uroczystości i wszyscy są zachwyceni, na codzień tylko malutki pierścionek zaręczynowy :) każdą z tych złotych błyskotek dostałam bądź zakupiłam sobie w ramach prezentów gwiazdkowych no i zaręczyny też były w święta bożego narodzenia :lol: więc przez 6 lat taki zestaw wyjściowy sobie uzbierałam :lol: :lol: :oops:
no i do tego coraz więcej wyrobów ze złota robią 2 kolorowych więc nie widzę nic złego w takim łączeniu :lol:
więc może warto pomyśleć o 2 kolorowych i przekonać do tego swojego faceta? ja ostatnio w wawie widzialam bardzo ładne z białego złota z delikatnymi wstawkami żółtego i nie w zdłóż tylko w szerz :mrgreen:

vaniliaxxx - Sob Mar 04, 2006 1:58 pm

Nula. mnie również podobają się obrączki łączone (no dobrze, może z dwie :/ ), ale chciałabym nosić pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu a obrączkę na swoim miejscu, ale tej samej ręki (nie chcę przekładać pierścionka zaręczynowego na lewą rękę).
Mam pierścionek w dwóch kolorach: białe złoto, ale dość ciemne (nie pamiętam już czy to jest rodowane czy nie rodowane) i dość dużo kamieni w kolorze bordo (granatów), więc gdybym miała mieć obrączkę na palcu obok, to muszę ją mieć wykonaną z białego złota (w tym samym kolorze co pierścionek, co nie w każdym modelu jest możliwe - w łączonych bardzo rzadko :( ) - tzn takie jest moje zdanie. Ciężko jest mi sobie wyobrazić, noszenie na plcach choineczki kolorów: żółty, bordo i srebrny :( Niech ktoś mnie poratuje. Osobiście uważam, że nie powinno się łączyć za dużo kolorów na palcach - wydaje mi się, że dwa to już max (srebrny i bordo)....
Ale mnie dusi ta sprawa ;/

nula22 - Wto Mar 14, 2006 11:59 am

hmm no bordo nie wzięłam pod uwagę :lol: ja mówiłam o czystym złocie bez kamieni. widzialam piękny pierścionek w 3 koloroach żółtego złota + diamenciki. wydaje mi się że najważniejsze żeby Tobie się podobało. Jeżeli już przymieżałaś i nie podobało ci się to może zdecyduj się tylko na jeden kolor bialy i to taki taki żeby współgrał z pierścionkiem zaręczynowym. ewentualnie możecie zrobić na zamówienie i wtedy poprosicie żeby kolory odpowiadały pierścionkowi- wtedy powinno być idealnie :lol:
hmm ewentulanie opcja, że żółte złoto będzie tylko w połowie obrączki a w drugiej połowie białe (takie 2 półkola) tak że twój luby by nosił kolorem zółtym do wierzchu a ty białym, ale takich obrączek to nie widziałam :lol:
p.s jeżeli zdecydował się kupić Tobie pierścionek z białego złota to jest to argument dla ciebie, przecież musi to pasować i współgrać z pierścionkiem,skoro po ślubie zamierzasz go nadal nosić. złoto to złoto, może białe mniej tradycyjne ale to nadal złoto, więc musisz łagodną perswazję wprowadzić i przekonać swojego do białego złota :lol: :lol: :lol:

sylwia - Sro Cze 07, 2006 1:50 pm
Temat postu: Biżuteria ślubna-pierścionki zaręczynowe i obrączki
Mam do was pytanko odnośnie bizuterii ślubnej. Bardzo lubie biżuterie i nosze zawsze srebrną, mimo,że mam też złotą w domu, zaznaczam,że podobają mi się i żlote i srebre ozdóbki. Za jakieś 2 miesiące mamy się zaręczyć coraz częsciej rozmawimy na ten temat i mam dylemacik, jaki wybrać pierścionek zaręczynowy z białgo,żółtego czy mieszanego złota. Obrączki pewnie będą mieszane to pewnie będzie pasowało i białe i żólte złoto,tylko bym chciała wybrać taki wariant,żeby pasowała mi także srebrna bizuteria bo mam jej bardzo dużo. Myśle i mysle i nie wiem, mój K. chce sam wybierać pierścionek ale by chciał wiedzieć tylko jaki bym chciała chociaż kolor, zawsze będzie mu łatwiej, a ja sama nie wiem, mieszane pierścionki zaręczynowe są takie średnie, a te białe czy żólte sa niektóre cudne. Wieć jeśli możecie mi pomóc w rozwiązaniu dylemaciku bede wdzięczna. :D
FifthAvenue - Sro Cze 07, 2006 1:52 pm

A wsrod tych propozycji, ktore juz sa na forum niczego nie znajdziesz ? Jest przeciez cala masa przeroznych pierscionkow...
fiona83 - Sro Cze 07, 2006 1:57 pm

sylwia - każdy ma inny gust i każdemu co innego się podoba i pasuje.
Jeśli chodzi o mnie:
-> oświadczynowy będę miała srebrny (już na dniach - mam nadzieję :hyhy: )
-> zaręczynowy upatrzony - białe złoto+ brylant (już w sierpniu)
->obrączki z białego złota (ewentualnie mieszane)
Niestety sama musisz podjąć decyzję, bo mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie wczuć się w Twoje upodobania.

Upatrz kilka modeli i podziel się swoim zdaniem - najwyżej doradzimy.
A tak teoretycznie to się niestety nie da :roll:

sylwia - Sro Cze 07, 2006 2:03 pm

Jeste wiele modeli pierścionków i obrączek ,które misie podobają z firmy Kruk, Apart, Eliza, Yes tylko nie wiem jaki rodzaj złota wybrać skoro bym chciała żeby byly mieszane obrączki to pewnie i pasuje i takie złoto i takie bo wiem,że ze srebra nie chće zrezygnować.Będę myśleć intenstywnie :)
jpuasz - Sro Cze 07, 2006 2:19 pm

hmmm no jesli pierścionek byłby z żółtego złota, do tego obrączki mieszane i srebrne pierścionki (te co masz od tej pory) to wg mnie troszkę za dużo. Skoro masz większość srebrnych pioerścionkówa wlaściwie tylko takie nosisz, to ja bym na Twoim miejscu wybrała białe złoto na pierścionek zaręczynowy i mieszane na obrączkę - żeby nie było zbyt "biało" :D Ale decyzja nalezy do Ciebie :)
sylwia - Sro Cze 07, 2006 2:47 pm

W przyszłości będę nosic tylko obrączke i pierścionek zaręczynowy i innych srebrnych pierścionków już nie. O biżuteri srebnej myślałam w kategorii łańcuszki, kolczyki,bransoletki,ale wasze pomysły i pomoc okazuje sie niezbędna,dzieki i prosze o więcej :)
fiona83 - Sro Cze 07, 2006 2:55 pm

W takim razie jestem za opcją pierscionka z białego złota.
Tak jak jpuasz napisała - jeśli będzie Ci za biało to optuję za obrączkmi mieszanymi, jeśli nie - może być czyste białe złoto.
Jeszcze kwestia jakie podejście do obrączek ma Twój Miły - czy "wyglądające jak srebrne obrączki" mu pasują. Mój akceptuje, białe złoto, ale zdarzają się różne przypadki ;)

jpuasz - Sro Cze 07, 2006 5:07 pm

sylwia napisał/a:
O biżuteri srebnej myślałam w kategorii łańcuszki, kolczyki,bransoletki,ale


Mimo wszystko nie jestem za łączeniem srebra "na głowie" :P ze złotem na rękach. Ale jesli Tobie to pasuje i Ci się podoba, to oczywiście nie będę Ci wyperswadowywać tego pomysłu :) Ważne, zebyś Ty się dobrze czuła w biżuterii :)

fiona83 - Sro Cze 07, 2006 5:10 pm

POPIERAM R?KAMI I NOGAMI zdanie, że :
jpuasz napisał/a:
nie jestem za łączeniem srebra "na głowie" :P ze złotem na rękach


jpuasz - pierwszy raz jesteśmy zgodne ;)

jpuasz - Sro Cze 07, 2006 5:11 pm

fiona83 napisał/a:
jpuasz - pierwszy raz jesteśmy zgodne ;)


cieszy mnie to niezmiernie :D

sylwia - Sro Cze 07, 2006 8:57 pm

To chyba jednak sie nie zrozumieliśmy ja też nie jestes za łączeniem złota na górze np szyja i na rękach srebro, ale zastanawiałam się jakią biżuterie wybrać,żeby pasowało tzn żebym mogła nosić srebro i żebym nie musiał z niego zrezygnować, zresztą niewazne ale nie pisałam nic o tym,że będę chodziła jak choinka i mieszała kolory, gdybym chciała mieszać to bym się nie pytała o radę tylko bym tak zrobiła, a chodziło o zupełnie coś innego....i też nie napisałam takiego czegoś jak jpuasz pisze, ze będe nosić obrączki mieszane i piescionki srebrne i złote :kwasny:chyba opisałam dośc jasno o co mi chodzi tylko trzeba czytać
jpuasz - Czw Cze 08, 2006 8:58 am

Chyba nie bardzo rozumię... :roll: Prosiłaś o radę, więc starałyśmy Ci jej udzielić - nie rozumiem czemu się tak obruszasz...
fiona83 - Czw Cze 08, 2006 9:06 am

Czytać to my kochana umiemy.
Zarówno jpuasz jak i ja napisałyśmy ogólną uwagę na temat łączenia srebra i złota (nie dotyczącą Ciebie osobiście).
ZASADA : góra i dół w tym samym kruszcu (albo srebro, albo złoto).
Nie bierz tak wszystkiego do siebie - wiele osób czyta forum i może to byćdla nich przydatne.

sylwia - Czw Cze 08, 2006 9:29 am

Chyba do konca niezrozumieliśmy sie bynajmniej wczoraj bo dzis inaczej mi si,e przeczytało ale nieważne, nie obruszam sie bo nie mam o co, księżniczką taką nie jestem a zreszta po to jest forum,żeby wypowiadać swoje zdanie i niezawsze musi ono nam sie podobać,każdy musi mieć swoje zdanie na każdy temat:D Dzięki za odpowiedzi macie oczywiście racje, już wiem jaki wybiore :D pierścionek
Też jestem za tym żeby wszytsko było w jednym kruszczu góra i dół, żeby nie wyglądać jak choinka ale macie racje to kwestia gustu innym osoba może to zupełnie odpowiadać i jest ok. :D ,dzięki dziewczynki jeszcze raz

Alma_ - Nie Cze 11, 2006 5:55 pm

sylwia napisał/a:
już wiem jaki wybiore :D

Jaki? Pochwal się! :D

sylwia - Nie Cze 11, 2006 11:06 pm

Byłam w Aparcie i spodobał mi się jeden ale nie mogę go pokazać po fotki nie zrobiłam a na stronce apartu akurat nie ma wszytstkich a szkoda. Wiem, że będzie z białego złota z brylantami, nie będzie to tradycyjny z oczkiem jednym. Jest jeszcze opcja, że będzie łączony z białego i zoltego ale tego nie wiem, bo jak wroce na stale do Polski w lipcu to wtedy bedzimey szukac i wtedy wam sie pochwale jaki juz dostalam.
AgneS_nr1 - Czw Lis 09, 2006 10:53 am

ja nie lubie złota dlatego mam obraczki laczone z zółtego i z białego tego zółtetgo prawie nie widac
madzia8181 - Czw Lis 09, 2006 11:21 am

ja uwielbiam zolte zloto :)
biale kojarzy mi sie ze srebrem...
my będziemy mieli zółte moze z bialym paseczkiem...:)

katarzynka1 - Czw Lis 09, 2006 1:18 pm

Ponieważ noszę srebrną biżuterię a pierścionek zaręczynowy jest z białego złota, za żółtym złotem nie przepadam, to nasze obrączki będą łączone żółte złoto z białym, bo same z białego złota wygladaja jak srebrne dlatego chcę je czymś przełamać :D

Dwa modele obrączek wybrane teraz trzeba tylko podjać decyzję które będa tymi jedynymi :)

soseczka - Sob Lis 11, 2006 8:51 pm

ja osobiscie wolę starndardowe obrączki.wg mnie sa najpiękniejsze ... :D
Nikulec - Wto Lis 28, 2006 4:28 am

Ja podobnie jak katarzynka1 wolę białe złoto, ale będę miała łączone białe z żółtym, a to dlatego, że moje chciałby, żeby trochę chociaż żółtego złota było. Dla mnie no problem :)
wioleta - Wto Lis 28, 2006 2:29 pm

Mi osobbiście podobają sie obrączki z żółtego złota, a także żółte złoto połączone z białym. Natomiast mojemu narzyczonemu podobają się obrączki z żółtego złota ale na obrączce kobiety mógłby być kamyczek np. w kształcie serca. Znalazłam ostatnio w internecie kilka wzorów obrączek, które przypadły mi do gustu. :lol:
Między innymi:





Nikulec - Wto Lis 28, 2006 2:48 pm

Powiem tak: te drugie są słodkie, a trzecie po prostu zajefajne - rewelacyjny pomysł, a przy tym nie wyglądają tak tandetnie jak blaszane serduszka na szyję przełamane na pół :)

[ Dodano: Wto Lis 28, 2006 2:49 pm ]
A na jakich stronach znalazłaś te obrączki?

wioleta - Wto Lis 28, 2006 4:25 pm

To są narazie dwie stronki, z których brałam obrączki. Jeżeli sobie przypomnę reszte to napisze.
Buziaczki :D


http://cgi3.ebay.de/ws/eB...d=frank_gerlach


www.eheringe-shop.de

[ Dodano: Wto Lis 28, 2006 4:31 pm ]
Nie patrzcie tylko na ceny bo są kosmiczne. Chyba się płaci za kamień, a nie za złoto.
Mam nadzieję, że można bedzie je zrobić na zamówienie.
Jestem ciekawa czy będzie taniej. :lol:

Żaneta - Wto Lis 28, 2006 4:42 pm

wioleta napisał/a:

Mam nadzieję, że można bedzie je zrobić na zamówienie.
Jestem ciekawa czy będzie taniej. :lol:

Na pewno można i na pewno bedzie taniej :wink:

Kropek - Wto Lis 28, 2006 9:03 pm

Uwielbiam srebro i biale zloto; pierscionek zaredczynowy mam z bialego zlota, a obraczke pewnie bedziemy miec mieszana (z domieszka "starej" zlotej obraczki; i nie przyjmuje do wiadomosci, ze oni tam u jubilera moje romantyczne przesady stopia w jednym wspolnym kociolku i zrobia mix jogurtowy wszystkich obraczek... :evil: ), najchetniej jednak z przewaga bialego zlota nad zoltym ;-D
Nikulec - Wto Lis 28, 2006 11:15 pm

Wioleta z tych stronek, które podałaś mi się jeszcze takie podobają:
1

2

3

4


[ Dodano: Wto Lis 28, 2006 11:17 pm ]
i jeszcze ta:
5


nr 2 podoba mi się najbardziej, ale niestety nie będzie pasował mi do pierścionka :(

soseczka - Pon Sty 29, 2007 10:49 pm

te ostatnie obraczki sa bajkowe,w zyciu nie widzialam piekniejszych!!!!!!!!!!
fiona83 - Czw Lut 01, 2007 4:08 pm

My będziemy mieć takie lub bardzo podobne :


Na pewno białe złoto, płaskie, nie za szerokie :)

soseczka - Czw Lut 01, 2007 7:07 pm

Fionka sliczne ,tez rozwazam wybor tych obraczek tylko,ze zlote. pozdrawiam i gratuluje wyboru :)
Ropuucha - Czw Mar 01, 2007 1:38 pm

FIonko, ślliczne obrączki, my kilka dni temu zamówiliśmy właściwie identyczne, tylko ten ścięty brzeżek mają jeszcze diamentowany, przez co bardzo łądnie się mieni :)
Agatka_P - Czw Mar 01, 2007 2:18 pm

Mi się podobają takie



lub takie jak wstawiła Fionka tylko zółte złoto

Suelen - Sob Mar 03, 2007 11:33 pm

Agatka nam również podobają się takie obrączki. Chcemy mieć w każdym bądź razie łączone, tak jak K. wybrał mój pierścionek.
gosc - Nie Mar 04, 2007 12:00 am

Mnie jednak najbardziej odpowiadają takie tradycyjne, z jednego kruszcu. Najprawdopodobniej wybierzemy żóŁte zŁoto i już wybraliśmy (przynajmniej wstępnie) model :D
dominiqsz - Nie Mar 04, 2007 3:01 pm

My również zdecydowaliśmy się wstępnie na obrączki w dosuć nowoczesnym stylu, jednak całe z tradycyjnego złota, oto one :oczami:
=MiLi= - Pon Mar 05, 2007 8:14 am

My jeszcze nie wiemy... mieliśmy swój typ, ale boję się tych problemów z powiększaniem, pomniejszaniem itp... że się zetrze, że to, że tamto... wychodzi na to, że najlepsze są jednolite... ale ja nie lubię żółtego złota, a z białego sama obrączka no nie wiem czy bym chciała taką. Poza tym pierścionek mam z białego złota, więc musi być coś co pasuje, najbardziej podobają mi się łączone.
KAPITANEK - Pon Mar 05, 2007 10:16 pm

my wybralismy obraczki z zoltego zlota! tradycyjne! niestety nie pokarze jak wygladaja bo moj P. ma je w domu
Agatka_P - Wto Mar 06, 2007 9:40 am

Kapitanek poszukaj zdjęcia w necie
nieszka - Wto Mar 06, 2007 3:36 pm

żółte złoto bardzo ładnie prezentuje sie na meskich dłoniach, widać od razu że mężczyzna jest żonaty. Tak więc jesteśmy za obraczkami w żółtym złocie
=MiLi= - Nie Mar 11, 2007 8:29 am

Oglądaliśmy ostatnio obrączki u Jubilera, takie łączone białe i żółte złoto... i czego się dowiedzieliśmy.. łączone złoto, jak najbardziej, można tam jakiś ruch zrobić, nawet spory, można powiększać, zmniejszać itd, ale tylko wtedy kiedy naprawdę jest łączone, czyli widać wewnątrz obrączki i żółte i białe złoto, tak jak tutaj:

Natomiast, jeśli na żółte złoto jest nałożona nakładka z białego złota (lub na odwrót) tak jak tutaj:


To ruch jest prawie niemożliwy, bo nakładka łatwo może pęknąć.

Ilona83 - Sro Mar 14, 2007 11:05 pm

Białe złoto z żółtym zlotem jest teraz bardzo modne :)



my wybraliśmy takie :) i czekają już na czerwiec :)

martyna1934 - Czw Mar 15, 2007 8:23 am

witam
Ja również łącze złoto mam po zewnętrznej stronie a środku idzie białe z przerywanym warkoczykiem złotego -oczywiscie APART

martyna
[/fade]

asia84 - Pią Mar 16, 2007 5:16 pm

a możemy prosić o zdjęcie? :)
Agnieszka19 - Pią Mar 16, 2007 9:10 pm

Mnie równiez podobają sie obrączki łaczone i pewnie na takie się zdecydujemy :smile:
dominiqsz - Pią Mar 16, 2007 9:24 pm

a my coraz bardziej składamy sie ku klasycznym wzorom :)
MonikaZgierz - Sro Kwi 11, 2007 2:08 pm

Moja cała biżuteria jest z białego złota, więc i obrączki takie muszą być.
Karolcia82 - Sro Kwi 11, 2007 2:48 pm

Myśle, ze nasze beda łączone... moj pierscionek jest z bialego zlota, oboje lubimy srebro wiec na 100% nie beda z żółtego - a łaączone dlatego, ze efektowniej wygladają. I juz! :)
kochecka - Sro Kwi 11, 2007 7:45 pm

My jestesmy tradycjonalistami więc pewnie będzie żółte
gebka - Sro Kwi 11, 2007 8:05 pm

my tez żółte :lol:
asia84 - Czw Kwi 12, 2007 5:07 pm

my jeszcze nie wiemy. na początku byliśmy za łączonymi, ale same żółte też są bardzo ładne :)
Gabro - Czw Lip 12, 2007 1:03 pm

Łączone wyglądają efektownie. Jest z nimi tylko jeden problem - nie da się ich powiększyć, ani zmniejszyć, bo kolory się zleją. Mój znajomy nosi obrączkę większą o 1 rozmiar, żeby w przyszłości - jeśli zgrubieją mu palce - nie musieć jej powiększać. Póki co musi uważać, żeby jej nie zgubić :)
=MiLi= - Czw Lip 12, 2007 10:51 pm

Niekoniecznie :) jeżeli są łączone w senise jakby dwie obrączki (jedna z białego druga z żółtego) połączone razem to powiększa i zniejsza się tak samo jak te jednokolorowe, a problem taki jak mówisz jest z obrączkami z nakładką... czyli po wewnętrznej stronie obrączki jest jeden kolor a na zewnatrz dwa.. tak nam tłumaczył jubiler :)
ancia19 - Czw Lip 12, 2007 11:16 pm

My zamówiliśmy łączone. Już nie mogę się doczekać odbioru :D
mietka - Pią Lip 13, 2007 11:04 am

wczoraj odebralismy nasze.. szerokie - 6mm proste z bialego zlota. sa idealne :)
pscoolka - Pią Lip 13, 2007 12:35 pm

kolezanka ma obrączki z łączonego złota i jej jubiler powiedział że jeżeli bedzie chciała je zmniejszyć albo zwiększyć to nie może ze wzgledu na łączenie
dlatego ja zostane przy zwyklej, cienkiej 3mm obraczce:)

Nana - Pią Lip 13, 2007 1:39 pm

Ja już miesiąc noszę swoją obrączkę - prostą, zwykłą, z białego złota... I z mężem stwierdziliśmy, że sie rysują. może nie jest to bardzo widoczne na pierwszy rzut oka ale mimo wszystko. Aczkolwiek wyglądają bardz delikatnie i subtelnie, a o to nam chodziło.
I warto naprawdę pochodzić po salonach, bo my o mały włos przepłacilibyśmy... czasem salony z pozoru droższe mają proste obrączki w bardzo korzystnej cenie:> CHyba nie powinnam robić reklamy;p
pozdrawiam

juliazuk - Pią Lip 13, 2007 2:05 pm

My raczej zdecydujemy się na łączone. Ale takie najprostrze. Pierścionek zaręczynowy mam z białego złota, a żółtego póki co w ogóle nie noszę. Ale może kiedyś zacznę. A w końcu obrączka jest na całe życie i chcę, żeby pasowała do wszystkiego. :)
martusiaaaaaa - Pią Lip 13, 2007 6:42 pm

Hmmm co do obrączek mamy właśnie dylemat jaki kolor.... pierścionek zaręczynowy mam z białego złota, za żółtym nie przepadam ale z drugiej strony obrączka z bialego złota tak naprawdę z daleka wygląda jak srebna... a zółtego złota tak bardziej efektownie.... łączone odpadają bo puchną palce... więc pozostaje wyliczanka :razz:
bastia - Sro Lip 18, 2007 9:52 am

Ja tez mialam dylemat jaki kolor i wzielam obraczke w ktorej to zloto bardzo sie nie rozni (pomi mo tego ze est i biale i zolte)
A poniewaz pierscionek zareczynowy tez mam i z bialego i zoltego wiec decyzja zapadla :


gosc - Czw Lip 19, 2007 9:12 pm

śliczne obrączki i faktycznie dużej różnicy nie widać :D
juliazuk - Wto Wrz 04, 2007 2:42 pm

Ja chciałam łączone. Jak wiele z Was noszę srebro, a pierścionek zaręczynowy mam z białego złota. Ale myślę, ze za parę lat zacznę nosić żółte złoto. Mój R. pracuje w Aparcie i niestety większość z tych łączonych, matowionych, rodowanych itp. wyciera się i to już po roku, czy dwóch. Te łączone wycierają się, bo ta biała część jest tylko rodowana, jak zejdzie, to zostaje żółte. I tak ostatnio zastanawiam się nad wersją z białego złota...
555 - Sro Wrz 05, 2007 10:18 pm

no to widze, ze zrobilas antyreklame Apartowi :))
ja bede mala obraczki z trzech kolorow zlota, robione przez zlotnika na zamowienie i nic nie ma prawa sie wytrzec..

Agazinha - Sro Wrz 05, 2007 11:39 pm

Ne wiem jak wy ale jakos do mnie tylko przemawia platyna...

[ Dodano: Sro Wrz 05, 2007 10:45 pm ]
simplicity.....

http://uk.tiffany.com/exp...d_tiffany.aspx?

juliazuk - Czw Wrz 06, 2007 8:22 am

To, co napisałam, nie dotyczy tylko Apartu, ale WSZYSTKICH obrączek satynowanych, piaskowanych, czy tam co jeszcze, oraz tych wielokolorowych. a przy okazji my mamy zamiar kupić właśnie Apartowskie :P

Muszę Cię zmartwić 555, że jeżeli Twoje dwa kolory złota (poza tym tradycyjnym) będą rodowane (a w taki właśnie sposób zazwyczaj są nanoszone), to niezależnie od tego, co mówi Ci złotnik, też z czasem się wytrą- z resztą pisały o tym różne dziewczyny w kilku tematach.

Jest tak, jak napisała Mili:

=MiLi= napisał/a:
naprawdę jest łączone, czyli widać wewnątrz obrączki i żółte i białe złoto, tak jak tutaj:
Obrazek


Najlepsze (najbardziej funkcjonalne) są klasyczne, ale mi też najbardziej podobają się łączone :zalamany:

Agazinha jasne, że platyna jest super i bardzo szlachetna, tylko ma jedną wadę- CENA :cry:

555 - Czw Wrz 06, 2007 7:26 pm

Julia, moje obraczki nie beda rodowane, pan zlotnik z naszego zlota wyodrebnil najpierw czysty pierwiastek, potem zrobil z niego trzy kolory zlota uzywanego do wyrobu bizuterii (czyli z domieszkami) - wlasnie od skladu tych roznych domieszek zalezy kolor ostateczny wyrobu.. potem polaczyl te trzy kolory w jedna obraczke poprzez lutowanie..
zreszta pozyjemy, zobaczymy, ja wierze, ze nie bedzie zadnych problemow.. :))

juliazuk - Pią Wrz 07, 2007 8:18 am

To w takim razie macie szczęście, bo nie powinny się wytrzeć. :lol:
A jakie będą te trzy kolory?

Czy zrobienie takich łączonych obrączek z własnego złota jest dużo droższe od zakupu w sklepie??? bo w sumie też mamy trochę złota do przerobienia...

555 - Pią Wrz 07, 2007 11:33 pm

my mielismy troche ponad 10 gramow zlota (dokladnie 10,5 g, ale innej proby i zlotnik nam przeliczal).. za zrobienie naszych obraczek, czyli wszystko to co opisalam powyzej (kolory zlota to czerwony, zolty i bialy) ustalilismy cene 300 zlotych.. do tego doszla nam cena recznego grawerowania..
dowiadywalam sie w sklepach jubilerskich, w ktorych sa rozne kolekcje obraczek, czy pracuja na powierzonym zlocie, niektore tak, i wtedy cena takich obraczek wynosila 380 zlotych.. jedyny problem to taki, ze nie mozna zupelnie nic zmienic w modelu.. cena salonowa obraczek takich jak nasze to ponad 1000 zlotych..

juliazuk - Sob Wrz 15, 2007 5:40 pm

Dziękuję. Myslałam, że zrobienie obrączek u jubilera jest dużo droższe, a tu proszę... niespodzianka! Co prawda mój R. ma zniżkę w Aparcie, a wybraliśmy dość proste obrączki, więc w sumie na jedno wychodzi :wink:
magda26 - Pon Wrz 24, 2007 1:41 pm

My początkowo chcieliśmy obrączki łączone, ale w końcu zdecydowaliśmy się tylko na żółte złoto. I takie właśnie mamy :)
A za przerobienie starych obrączek zapłaciliśmy 180 zł + 50 zł grawer, więc to zdecydowanie mniej niż w salonie. A do tego to były stare rodzinne obrączki więc tym bardziej mają dla nas większe znaczenie :)

Petitka - Pią Paź 19, 2007 4:10 pm

Myślę, że wszystko jest kwestią gustu, ale mnie osobiscie nie podobaja sie obraczki laczone. Jestem tradycjonalistką i jakos tak najbardziej podobaja mi sie klasyczne obraczki z zoltego zlota, bez udziwnien. Na zdjeciach czy u kogos, owszem wygladaja efektownie, ale sama takiej bym nie chciala nosic
Anuszka - Pon Paź 22, 2007 1:10 am

Troszke schodzilismy nogi szukajac obraczek, sprawdalam tez informacje w Internecie i wiem, ze najlepiej jest kupic obraczki z jednego rodzaju zlota, bez zadnyc wymyslnych ozdob, esow, floresow.
Takie najprostsze tradycyjne obraczki sa najbardziej trwale i nie ma problemow z ponizniejsza zmiana rozmiaru. Zwroccie na to uwage przy kupnie, bo jezeli Waszemu Ukochanemu (to przyklad:P) zwiekszy sie rozmiar palca, to przy skomplikowanym wzorze obraczki moze nie byc mozliwosci jej powiekszenia...

My postawilismy na funkcjonalnosc - czyli proste, okragle i z bialego zlota (bo nie znosze zoltego).
Dla mnie taka prosta obrecz to rowniez symbol trwalosci i nierozerwalnosci malzenstwa:) (w istocie po to sa obraczki)

555 - Czw Paź 25, 2007 4:38 pm

wkleilam zdjecie naszych obraczek w odpowiednim watku..
summer-sun - Czw Paź 25, 2007 6:34 pm

Anuszka napisał/a:

My postawilismy na funkcjonalnosc - czyli proste, okragle i z bialego zlota (bo nie znosze zoltego).
Dla mnie taka prosta obrecz to rowniez symbol trwalosci i nierozerwalnosci malzenstwa:) (w istocie po to sa obraczki)


widzę że mamy taki sam gust...
nie znoszę żółtego złota (nie wspomnę nawet o różowym :roll: ) i jesli kiedyś będę kupować obrączki to na 100% będą maksymalnie proste i z białego złota :cool:

Maverick - Pią Paź 26, 2007 9:58 pm

Ja na chwilę obecną też chciałabym w przyszłości mieć obrączki z białego złota, bo tradycyjnego wprost nie toleruję. Poza tym mam wrażenie, że zupełnie do mnie nie pasuje. Ale jak wiadomo, tylko krowa nie zmienia poglądów, więc nie wiem co będzie za kilka latek:)
lmyszka - Pią Paź 26, 2007 10:00 pm

wiecie co ja też nienawidzę złota żółtego ale ... no właśnie jedyną biżuterią którą mam w tym kolorze to obrączka :) jakoś tak nie pasuje mi białe złoto bo wygląda jak srebro i mało obrączkowo :) więc złota biżuteria u mnie zaczyna i kończy się na obrączce :)
Maverick - Pią Paź 26, 2007 10:19 pm

lmyszka napisał/a:
wiecie co ja też nienawidzę złota żółtego ale ... no właśnie jedyną biżuterią którą mam w tym kolorze to obrączka :)

No niby tak jest. Teraz noszę srebrną obrączkę i taka z białego złota pewnie dużo by sie nie różniła:/ Ale z drugiej strony chyba nie potrafiłabym nosić jednocześnie i złota i srebra (np złota obrączka a srebrny łańcuszek, kolczyki czy jakiś pierścionek). Ale nad czym ja się zastanawiam :D Będę myślała jak przyjdzie pora :razz:

lmyszka - Pią Paź 26, 2007 10:47 pm

no jasne przyjdzie czas na to :)
ja np. mam ze złota żółtego obrączkę a pierścionek zaręczynowy ze złota białego :) więc obrączkę noszę na prawej dłoni a zaręczynowy na lewej :) i nie jest źle :razz:

słonko - Sob Paź 27, 2007 4:19 pm

Ja do ostatniej chwili nie mogłam się zdecydowac, czy chcę żółte, czy białe złoto. Ale jak zaczęłam przymierzac w salonach, to od razu uznałam, że żółte brzydko wygląda na moich palcach i tak mam pierścionek z białego złota. Zatem i obrączki będą z białego.
juliazuk - Sob Paź 27, 2007 5:18 pm

My dużo kombinowaliśmy. Ja nigdy nie mieszam srebra ze złotem, białego z żółtym... ?eby miały pasować do wszystkiego, chciałam, że by były łączone. Ale w końcu stanęło na pamiątkach rodzinnych - żółte złoto.
misia-misia - Nie Paź 28, 2007 9:31 pm

my mamy obrączki z żółtego złota. Zwykłe proste...
Od początku na takie stawialiśmy 8)

Martysia - Sro Paź 31, 2007 10:21 pm

hmm...ja jeszcze nie wiem....ale łączone całkiem mi się podobają.
SYLWECZKA - Czw Lis 01, 2007 12:27 am

My zdecydujemy się na tradycyjne żółte złoto:)

:wedding:

MałaMi1 - Nie Lis 04, 2007 7:01 pm

jeszcze nie podjęliśmy decyzji, jaki model wybieramy,ale raczej jesteśmy zdecydowani na łączone złoto żółte z białym
Anuszka - Sob Lis 10, 2007 2:33 am

wiecie co, biale zloto nie musi byc zupelnie biale.
My mamy obraczkiz bialego, ale ma taki delikatny cieply zoltawy polysk - to wszystko zlaezy od tego z jakimi jest domieszkami i czy jest pokryte innym metalem czy nie.
Nasze obraczki nie sa niczym pokryte (nie pamietam czym oni to robia...), ale jest z domieszka chyba chromu (?). Przez to nie ma takiego ordynarnego zoltego koloru, ale i nie wyglada jak srebro.
Uwazam, ze kolor naszych obraczek jest optymalny. Ale pierscionek zareczynowy, ktory mam z bardzo bialego "bialego zlota" juz bardzo ie odroznia od obraczki nie moge ich nosic razem...

MNE - Nie Lis 11, 2007 1:57 pm

Łączone,z przewagą żółtego,najlepiej jeszcze z małym brylancikiem w damskiej
Canaves - Nie Lis 11, 2007 6:04 pm

Anuszka napisał/a:
wiecie co, biale zloto nie musi byc zupelnie biale.
My mamy obraczkiz bialego, ale ma taki delikatny cieply zoltawy polysk


To prawda.. Ja mam pierścionek zaręczynowy z takiego właśnie "innego" białego złota..
Nie jest ono takie jasne jak srebro (bo to są wersje z domieszkami). Złoto z "ciepłym złotawym połyskiem " jest bez żadnych domieszek. Jest to tak zwane naturalne białe złoto.. :)
( Moim zdaniem dużo ładniejsze bo nie wygląda tak zwyczajnie :) )

Olala - Nie Lis 11, 2007 10:31 pm

Canaves, napisz mi cos wiecej o tym zlocie... jak sie "nosi" i zuzywa. My tez chcemy biale zloto, ale ostatnio wpadlo nam w oko takie biale "inne", jak tam piszecie. Bo mowia, ze to jest nie rodowane... juz sama nie wiem o co pytac u jubilera.
a to "inne" jest super, taki kolorek, jaki mi wlasnie odpowiada (bo nie lubie zoltego zlota, im bardziej wpada w pomarancz, tym mniej lubie)

Canaves - Pon Lis 12, 2007 12:35 am

Olala napisał/a:
Canaves, napisz mi cos wiecej o tym zlocie... jak sie "nosi" i zuzywa.


Naturalne białe złoto nosi sie bardzo ładnie. ?licznie sie błyszczy i ma faktycznie inny kolor.
Jest tylko jedno ALE.. Nie wiem jak jest w przypadku złota innego rodzaju, ale to dosyć łatwo sie rysuje.. ( albo ja to tak odbieram bo jestem na tym punkcie strasznie wyczulona - przekleństwo moje :P ) Z drugiej strony łatwo jest też te rysy usunąć.. Wystarczy potrzeć chwilkę najdelikatniejszą polerką do paznokci i złoto jest jak ze sklepu.. :mrgreen:
Nie mam niestety skali porównawczej z innym złotem, jak sie zachowuje na palcu, bo kolczyki i wisiorki zużywają sie inaczej... Może ktoś inny jeszcze coś podpowie :)

Jak ktoś nie lubi żółtego złota, boi sie o zużycie materiału, można też sie rozejrzeć za platyną...Nie do zdarcia! Cena niestety zwala z nóg .. :twisted:

Anuszka - Pon Lis 12, 2007 9:24 am

Canaves napisał/a:


Naturalne białe złoto nosi sie bardzo ładnie. ?licznie sie błyszczy i ma faktycznie inny kolor.


Zgadza sie, jest wyjatkowe i co najwazniejsze nie wyglada jak "ruskie zloto" - nie jest tak ordynarnie zolte. No i mysle, ze jest szlachetniejsze przez to, ze nie jest pokryte rodem.
Zloto pokryte rodem wyglada jak srebro.
A to nasze zloto, dzieki temu cieplemu polyskowi wyglada bardzo oryginalnie

Cytat:
Jest tylko jedno ALE.. Nie wiem jak jest w przypadku złota innego rodzaju, ale to dosyć łatwo sie rysuje..


Niestety to prawda... I to mnie troche martwi, ale dobrze, ze napisalas Canaves o tym czyszczeniu - na pewno sprobuje:)

Mysle, ze to normalne, ze bizuteria sie rysuje, jezeli uzywa jej sie na co dzien...
Ale w istocie rowniez nie mam skali porownawczej ze zlotem, musze zapytac mame.

A platyna jest jakies cztery razy drozsza od zlota:( I podejrzewam, ze wiekszosci raczej nie stac na taki wydatek.

Ale nie to jest wazne - ja jestem zachwycona naszymi obraczkami. I maja naprawde wyjatkowy kolor:)

Olala - Pon Lis 12, 2007 1:27 pm

dzieki, dziewczyny :D

w takim razie bedziemy szukac bialego nierodowanego zlota! super. Szkoda tylko ze sie robia rysy, ale coz...

a platyna... hmm... mysle ze mamy poki co inne wydatki, wiec obejdzie sie bez tego. Poza tym jest taka szara...

Anuszka - Pon Lis 12, 2007 2:01 pm

do uslug, polecamy sie na przyszlosc 8)

Tyle tylko, ze laczone podobno trudniej poszerzyc, jezeli zajdzie taka potrzeba...

Wklejam zdjecie naszych obraczek, na razie tylko z daleka, ale uwazam, ze zdjecie jest piekne :)




(zdjecie udalo mi sie wkleic za 12 razem, takim jak ja narwancom na przyszlosc proponuje zajrzec najpierw do :P )instrukcji wklejania obrazkow :)

MałaMi1 - Sro Lis 14, 2007 2:00 pm

cieszę się, że wreszcie Ci się udało Anuszka...szkoda tylko, że na zdjęciu troche mało widać te obrączki... nie masz gdzieś fotki zrobionej z bliska? porposimy o taka :-)
Anuszka - Sro Lis 14, 2007 2:03 pm

cierpliwosci, musze najpierw zrobic takie zdjecie :P Jak tylko bede miala, to na pewno sie podziele :)
zabeczka - Nie Lis 18, 2007 9:49 am
Temat postu: biale zloto
u nas bedzie biale zloto od Tiffaniego, wybralam takie cudenka, ale niegwarantuje ze jeszce nie zmienie zdania
Olala - Nie Lis 18, 2007 6:21 pm

od Tiffaniego? pokaz te cudenka...
klarysa - Wto Lis 27, 2007 9:40 pm

my juz dawno zdecydowalismy, ze chcemy okragle z bialego zlota. wiem, ze bedzie sie rysowac i scierac, ale trudno. no chyba, ze na platynowe zrobia akurat super promocje to moze sie skusimy :wink:
Canaves - Wto Lis 27, 2007 9:50 pm

Platynowe są bardzo ładne... ale cena ok 2,5 tys. za sztukę w najbiedniejszym wydaniu.. :(
Czyli zwykła prosta obrączka, 3 mm grubości..

gosc - Wto Lis 27, 2007 9:51 pm

a mnie w zapytaniu brakuje jeszcze jednego koloru - mianowicie różowego.
Dzisiaj przeglądając stronę Apartu i Kruka znalazŁam obrączki wŁaśnie w tym kolorze. Mój Criss się roześmiaŁ. A wasi Panowie chcieliby nosić różową obrączkę na palcu :?:

Canaves - Wto Lis 27, 2007 10:13 pm

Sajonara6 napisał/a:
A wasi Panowie chcieliby nosić różową obrączkę na palcu :?:


Różowe złoto to inaczej... "ruskie" ? Takie czerwonawe, miedziane..
Myślę, że jak by sie podobał taki kolor złota to by nosił.. :wink: Bo kolor nie jest przeciez taki iście różowy..
Sęk w tym że to złoto wyszło już trochę z mody... Ładnie wygląda jako dodatkowy kolor w obrączce jak jest do tego jeszcze biały i żółty... Ale samo różowe nie wygląda ciekawie i głownie przez to mój Narzeczony by sie nie zgodził.. :)

gosc - Wto Lis 27, 2007 10:28 pm

no ja wŁaśnie znalazŁam czysto różowe i 1-kolorowe :lol:
tofee - Nie Kwi 06, 2008 8:20 pm

Ja zdecydowanie preferuje białe złoto. Myślę, że jak będziemy w wieku naszych rodziców to właśnie ten kolor będzie dominował w obrączkach ...
MałaMi1 - Nie Kwi 06, 2008 8:26 pm

jak będziemy w wieku naszych rodzicow, to mysle, ze beda już jakies inne nowosci, złoto niebieskie czy zielone :] albo obraczki jakeis wirtualne-teraz swiat idzie do przodu :D
555 - Nie Kwi 06, 2008 10:37 pm

olciap6 napisał/a:
złoto niebieskie czy zielone :]

oba rodzaje to juz zadna nowosc, tylko sa malo funkcjonalne, ale jako elementy bizuterii juz funkcjonuja:



istnieje nawet złoto czarne:


MalaJu - Nie Kwi 06, 2008 11:09 pm

zdecydowanie jestem przeciwna łaczonym z racji funkcjonalnosci - powiekszanie. w żółtym mi niedobrze, wiec zostaje białe. Ale najgorszym, co widziałam był TYTAN!! Koszmarne obrączki, takie bure, szare, zupełnie nie dodawały kobiecie uroku.
tofee - Nie Kwi 06, 2008 11:17 pm

olciap6 napisał/a:
jak będziemy w wieku naszych rodzicow, to mysle, ze beda już jakies inne nowosci, złoto niebieskie czy zielone :] albo obraczki jakeis wirtualne-teraz swiat idzie do przodu :D


Olcia chodziło mi raczej o to, że nasze pokolenie będzie miało w większości białe tak jak nasi rodzice mają w większości tradycyjne żółte ...
A to, że nasze dzieci odkryją coś nowego jestem pewna, w końcu to przywilej każdego nowego pokolenia ;-)

julietta - Pon Kwi 07, 2008 5:11 pm

Według mnie najładniejsze są obrączki z białego złota, jakoś żółte mnie nie przekonują a łączone często wyglądają wręcz koszmarnie. Ale jeśli ktoś lubi, to przecież indywidualna sprawa. Najważniejsze jest przecież to co w sercu, a nie to co na palcu...
doni_iza - Wto Kwi 08, 2008 9:17 am

A mi się podobają obrączki z żółtego złota oraz niektóre z łaczonego białego i żółtego :) . Z samego białego złota nie chciałabym mieć obrączek. Jak widać wszystko kwestia gustu :)
tofee - Wto Kwi 08, 2008 9:59 am

I dobrze, bo gdyby wszystkim podobało się to samo, to świat byłby nudny ...
marmagm - Wto Kwi 08, 2008 11:25 am

Moje doświadczenie pokazuje, że kolory złota na zdjęciach ( winternecie, folderach) maja się nijak do rzeczywistości, zwłaszcza na polerowanych obrączkach różnica między białym a żółtym złotem jest mało zauważalna
Agha - Czw Kwi 10, 2008 3:47 pm

Oglądaliśmy z narzeczonym obrączki złożone z pasków w kilku kolorach złota, wygląda to pięknie. Dopiero w YES dowiedzieliśmy się jaki jest ale, otóż w przypadku łączenia białego i żółtego złota, technologia jest na tyle dopracowana, że łączenie jest praktycznie niewidoczne, natomiast w przypadku milimetrowych paseczków raz białego, raz żółtego raz czerwonego złota, łączenia jest widoczne gołym okiem. Mało tegona łączeniu potrafi powstać brzydka szpara.
555 - Sob Kwi 12, 2008 12:11 pm

zalezy o jakim laczeniu mowisz, my mamy trzy kolory, ale na laczeniach chcialam miec takie malenkie rowki i tak mam i wyglada to tak, jak mialo wygladac.. ale ja mialam obraczki robione recznie przez jubilera na zamowienie, a pewnie inaczej wyglada sprawa obraczek robionych maszynowo..
Agha - Nie Kwi 13, 2008 12:25 am

555 tu masz rację, jednak co jubiler, to jubiler.
Jak rozmawialiśmy z jubilerem, u którego robimy obrączki nasłuchaliśmy się ile to już musiał naprawiać "markowych" obrączek.
Zatem jeżeli chce się mieć oryginalne obrączki, z ciekawymi łączenia, lepiej iść do jubilera i obejrzeć obrączkę w poszczególnych stadiach powstawania i możliwością korekty "na miejscu".

Debussy - Pon Sie 11, 2008 11:22 am

U nas będą obrączki na pewno ze złota łączonego. Ale jak będą wyglądać - tego jeszcze nie wiemy dokładnie :razz:
izunia_82 - Pon Sie 11, 2008 6:56 pm

Nasze obrączki będą z żółtego złota. Z początku zastanawialiśmy się nad łączonymi bo ładnie wyglądały w katalogu, ale jak zobaczyliśmy je na żywo to zrezygnowaliśmy. :]
Niebieskooka - Pon Sie 11, 2008 8:22 pm

nasze na pewno z białego złota a to z racji tego, że ja nie lubie żółtego a i mój misio nie przepada więc nie ma problemu - białe złoto na pewno :razz:
anna1984 - Wto Sie 12, 2008 2:41 pm

Nasze obrączki są z łączonego złota - białego i żółtego. Po środku biegnie przez cały obwód taki cieniutki rowek oddzielający 2 kolory złota. Obrączki mają płaski profil. Moja obrączka ma szerokość 3,5 mm, a Kuby 4 mm :) Są piękne. Już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła ją nosić.
podrozniczka - Nie Sie 31, 2008 1:46 am

Nasze obraczki sa z bialego zlota. Po pierwsze nie lubie zoltego zlota, po drugie mam duzo srebrnej bizuterii a po trzecie moj pierscionek zareczynowy jest z rowniez z bialego zlota.
agniesia22 - Nie Sie 31, 2008 10:31 pm

Napewno będzie jakaś częśc z białego złota, pewnie w połączeniu z żółtym, ale napewno nie samo żółte bo nie podobają man się takie.
Nynka - Pon Paź 06, 2008 6:05 pm

Ja mam problem innej natury. Jesteśmy świeżo po zaręczynach. Wszytko było pięknie, fantastycznie, kolacja pyszna, kolanko, pytanko i bach - pierścionek z żółtego złota :cry: jest śliczny, ale to żółte złoto za diabła :evil: mi do niczego nie pasuje, a najmniej do moich jasnych włosów i bladoróżowej karnacji!!! :cry: pani w salonie powiedziała nam, że pierścionek był importowany i w polsce nie ma wersji z białego złota i długo pewnie nie będzie. Jestem załamana. Sam w sobie pierścionek jest ładny ale naprawdę od mojej skóry żółty kolor się odbija i wyglądam jakbym miała żółtaczkę... niestety, chyba będę musiała przy nim zostać - nie chcę robić przykrości mojemu lubemu i go oddawać. Dlatego zastanawiam się jaką mam wybrać obrączkę. Zawsze marzyłam o takiej zwykłej wąskiej z białego złota, ale teraz to wielka lipa. Jestem załamana..
Tajgete - Pon Paź 06, 2008 6:10 pm

Dziewczyno, ja Ci z całego serca życzę, żebyś nie miała w życiu większych problemów... ;)

A tak na serio - często spotykam się z tym, że panie do srebra i białego złota dodają złoto żółte i jakiś element "przejściowy" ze złota mieszanego. Myślę, że powinnaś zrobić dokładnie tak samo.

ppola - Pon Paź 06, 2008 6:15 pm

Tajgete napisał/a:
Dziewczyno, ja Ci z całego serca życzę, żebyś nie miała w życiu większych problemów... ;)


To samo sobie pomyslalam jak powiesz ze ci sie pierscionek nie podoba to robisz wielka glupote i przykrosc swojemu facetowi. biale zloto ma lekki zloty polysk i tak bardzo sie nie :gryzie", wybierz waski model zebys mogla nosic na jednym palcu to i to i nie bedzie sie odbijac od Ciebie.
Btw ja tez jestem blondynka o jasnej cerze mimo ze moj pierscionek zareczynowy jest z bialego zlota, czesto zakladam kolczyki, branzoletke czy wisiorek z zoltego zlota.


edit: poprawiłam cytat
kryszka

Tissaia - Sob Lut 14, 2009 7:00 pm

Nie będę oryginalna, oboje chorujemy na białe złoto, pierścionek jest z białego złota, więc obrączki będą... z łączonego :) Chciałabym zachować jakiś akcent tradycyjnego złotego, więc zdecydujemy się chyba na wersję z paskami o różnych kolorach.
rajeczka - Sob Lut 14, 2009 7:25 pm

My tez chcemy laczone zloto ,ja mam pierscionek zareczynowy z bialego zlota ...i najchetniej obraczki tez bym takie chciala ..ale narzeczony chce jednak zachowac troche tradycji zeby nikt nie powiedzial ,ze chodzimy w "srebrnych obraczkach "
Martuś i Jaruś - Nie Lut 15, 2009 12:02 pm

Ja kocham srebro i białe złoto :) i nie przejmuję się tym że ktoś uważa że mój pierścionek zaręczynowy jest ze srebra, chociaż było mi trochę przykro że jak patrzyli na mój pierścionek to za chwile się spytali.... no tak ale gdzie jest ten zaręczynowy.... :(

W piątek zamówiliśmy obrączki i są oczywiście z białego złota :) :ura1 :ura1 :ura1 :ura1 :ura1 :ura1 :ura1

agunia84 - Pią Lut 20, 2009 5:14 pm

Nasze obrączki są z łączonego złota.
Tissaia - Pon Lut 23, 2009 8:32 pm

Kurde, aż głupio się przyznać... poszliśmy do jubilera i po obejrzeniu jakichś 15 modeli z łączonego złota stanęło w końcu na prostych modelach z żółtego ;P Nie mogliśmy dojść do porozumienia, więc wybraliśmy model-kompromis, zupełnie odmienny od pierwotnych. I najlepsze, że nam się obojgu podoba :))) A do tych łączonych nie mogliśmy się jakoś przekonać. Rzeczywiście to, co w necie, a to co, na palcu to dwie osobne bajki.
ana0808 - Sro Lut 25, 2009 10:15 am

Po przeczytaniu definicji białego złota zastanawiamy się nad zmianą decyzji o kupnie łączonych obrączek tzn żółte i białe.
Podaje Wam definicje z Wikipedii.


Białe złoto - stop złota z niklem, cynkiem (25%) :? , czasem srebrem. Stworzone zostało w celu imitacji platyny.

W jubilerstwie, ze względu na cechy plastyczne złota (czyste złoto jest bardzo miękkie), stosuje się je w połączeniu ze srebrem, miedzią oraz innymi metalami zwiększającymi jego trwałość.

Stop białego złota uzyskuje się przez dodanie do złota, oprócz miedzi i srebra, dodatkowo palladu lub niklu, nadającemu złotu odpowiednie zabarwienie.

Wszystko oczywiście stosuje się w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać pożądaną próbę złota. Tego typu stop jest jednorodny i w całym swym przekroju posiada jednolitą barwę.

Termin "białe złoto" jest nazwą handlową. W rzeczywistości ma kolor jasno żółtawy, słomkowy. Większość obrączek z białego złota w sklepie ma wygląd srebra. Spowodowane jest to tym, iż są poddawane rodowaniu, tzn. pokrywa się je warstwą rodu. Z czasem rod się ściera i obrączka odzyskuje swój pierwotny słomkowy kolor. Właściwości fizyczne i chemiczne obrączek z "białego złota" nie różnią się od klasycznych obrączek żółtych.


Ps. Może forumowiczki, które mają obrączki z białego złota i noszą już je dłuższy okres czasu wypowiedzą się na ten temat? Nie chcemy nosić na palcach coś tak trującego nikiel, cynk i rod
:szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

555 - Sro Lut 25, 2009 6:33 pm

ana0808 napisał/a:
Nie chcemy nosić na palcach coś tak trującego nikiel, cynk i rod

Ana, bez urazy, ale z Twojego postu wyziera kompletna ignorancja.. gdzie wyczytałaś, że te metale sa TRUJĄCE??? bo żaden z nich nie jest.. owszem, sole cynku w dużych ilościach mogą być rakotwórcze - to nie to samo co cynk, nikiel jest częstą przyczyną alergii (dlatego jest zabroniony, ale do białego złota można w jego miejsce dodać palladu), a rod to już zupełna pomyłka - wytwarza się z niego na przykład narzędzia chirurgiczne, więc jak można określać go trującym..????
kilka dni temu czytałam w Dzienniku o "trującym niklu", może to w wyniku tego artykułu nabrałaś takiego przekonania..?
w każdym razie jako posiadaczka obrączki z trzech kolorów złota, w pełni świadoma sposobu otrzymywania każdego z nich, uspokajam Cie, że białe złoto nie jest w ogóle trujące, tak samo jak nie jest BIAŁE, tylko srebrzyste..

fiona83 - Sro Lut 25, 2009 6:40 pm

ana0808 napisał/a:
Może forumowiczki, które mają obrączki z białego złota i noszą już je dłuższy okres czasu wypowiedzą się na ten temat? Nie chcemy nosić na palcach coś tak trującego nikiel, cynk i rod



Czego oczekujesz ? Że mi czułki wyrosły ? Trzeci sutek na twarzy ? :roll:
A nie, przepraszam. Ja jeszcze mam pierścionek CAŁY z białego złota.
To już zahacza o utratę wzroku i słuchu ...

Wyluzuj dziewczyno.

asiulek82 - Sob Lut 28, 2009 12:11 am

Niewiedza jest przyczyną wielu niepotrzebnych rozterek :)
Jeśli chodzi o kolor obrączek to będę chyba jedną z niewielu, które będą miały różowe, czerwone, czy jak kto woli ruskie złoto, które dostaliśmy od babci mojego narzeczonego :) Pojawiły się wcześniej głosy, że jest niemodne... dla mnie to akurat mało ważne. Cieszy mnie natomiast to, że moje blade ręce nie wydają się różowe jak przy złocie żółtym, różowe złoto pasuje mi chyba nawet bardziej niż białe (mam 2 pierścionki zaręczynowe jeden z bialego, drugi z różowego złota, więc mam porównanie :) )
Także tym z was, które jeszcze sie nie zdecydowały na kolor obrączki a mają jasną, bardziej różowawą niż oliwkową karnację radzę przymierzyć czerwone złoto.

elka85 - Sob Lut 28, 2009 12:32 pm

My planujemy mieć obrączki klasyczne, z białego złota :D W zależności od finansów możliwe, że w mojej pojawią się brylanciki - coś na wzór obrączki Tofee :razz:
Dzesia - Sro Kwi 01, 2009 10:43 am

Przedwczoraj byliśmy u jubilera oglądać obrączki. Początkowo chcieliśmy właśnie łączone złoto białe i żółte, ale okazało się, że nie bardzo widać między nimi różnicę. I teraz zaczynamy sie zastanawiać, czy warto. Ja ewentualnie chciałabym białe złoto, ale mojemu G. sie nie podoba, więc możliwe, że zdecydujemy się na żółte z jakimś ciekawym wzorem. A oglądaliśmy u Domańskich na Zgierskiej.
betmi - Pon Kwi 06, 2009 7:52 pm

...klasyczne obrączki z białego złota... :)
KotaBasia - Pią Kwi 10, 2009 9:20 pm

Wybór obrączek był dla nas nie łatwy. Ja noszę biżuterię srebrną lub z białego złota, z czego jest m.in. mój pierścionek zaręczynowy. Wcześniej nie zastanawiałam się zbytnio nad obrączkami, wiedziałam tylko jedno - na pewno będą z białego złota. Jak zaczęliśmy chodzić do salonów i oglądać obrączki okazało się, że z białego złota to jednak nie bardzo. Czegoś mi brakowało, jakoś tak mało obrączkowo wyglądało :zalamany: . I jak przymierzyliśmy TE :mrgreen: , z łączonego złota (z przewagą żółtego) i moja ma trzy brylanciki, od razu wiedzieliśmy że to jest właśnie to.
madzialenka - Wto Kwi 14, 2009 1:36 pm

moja przyjaciółka pracuje w jubilerskim i mogę kilka jej uwag napisać tu na forum
łączone ładnie wyglądają, ale jak się wprowadza zmiany w wielkości obrączek to może być problem bo mogą się rozlecieć(podobno różne temperatury rozciągania bądź zwężania i problemy techniczne przy wymyślych wzorach)
kolejne złoto z połyskiem z częściami matowionymi, wygląda ładnie przy odbiorze ale póżniej matowe złoto się wyciera i zostaje cała świecąca się obrączka,
generalnie złoto zawsze się rysuje i zostają ślady podczas użytkowania więc nasze obrączki chociaż klasyczne i całe złote bez wzorków itd i tak za jakiś czas nie będą takie śliczne jak teraz, no ale chyba przeżuję :)

Karolka_23 - Pon Cze 15, 2009 11:13 am

Początkowo upierałam się przy obrączkach z białego złota, gdyż taki mam pierścionek zaręczynowy i nie noszę żółtego złota.
Gdy jednak poszliśmy po zakup naszych obrączek zdecydowałam się na obrączkę z łączonego złota:białego i żółtego :)

Basia.83 - Wto Cze 16, 2009 8:28 pm

My też się zastanawiliśmy jakie wybrać złoto.W końcu zamówiliśmy z białego złota, 6 mm z kolekcji Obietnica Apartu.Są klasyczne i przez to takie szlachetne
darling - Sro Cze 17, 2009 1:58 pm

Ja bardzo chciałam obrączki z białego złota z jakimś wzorkiem, kamyczkiem - tak żeby się coś działo, a mój A. upierał się przy żółtym i klasycznym kształcie. Stanęło na obrączkach łączonych (choć i tak są bardziej żółte - nawet ten mały "biały" fragment wygląda na żółty), przy czym moja ma brylancik :)
skalimonka - Czw Cze 25, 2009 10:12 pm

Mielismy problemy z rozmiarem palca mojego A. Zamawialismy kolejne obraczki i konczyla sie miara, wiec rezygnowalismy zamiast kupowac za male. Ciagle biale zloto. Az w koncu weszlismy do porzadnego jubilera, gdzie zrobia nam na wymiar(tu troche inaczej sie to odbywa)... ale do rzeczy... zdecydowalismy sie na obraczki cale z zoltego zlota :D Moj A. je wypatrzyl, mimo, ze szukalismy bialego zlota i na te z zoltego raczej nie zwracalismy uwagi. Przymierzylismy od niechcenia i tak nas oczarowaly, ze bylismy pewni ich zakupu :) Teraz czekamy na telefon, kiedy bedzie mozna je odebrac. Ale dwie rady. Nie zaklinajcie sie, ze biale albo zolte. Przymierzajcie, przymierzajcie i jeszcze raz przymierzajcie. Rozne modele, rozne szerokosci i kolory. Jak sie zalozy ta odpowiednia, to tak samo jak z suknia slubna. Wiadomo ze to ta!
Tissaia - Pią Cze 26, 2009 2:04 pm

skalimonka napisał/a:
Ciagle biale zloto. Az w koncu weszlismy do porzadnego jubilera, gdzie zrobia nam na wymiar(tu troche inaczej sie to odbywa)... ale do rzeczy... zdecydowalismy sie na obraczki cale z zoltego zlota :D Moj A. je wypatrzyl, mimo, ze szukalismy bialego zlota i na te z zoltego raczej nie zwracalismy uwagi.


Hehe, u nas było tak samo :P Narzeczony już po drodze do jubilera krzyczał, że tylko białe i tylko białe, po czym to on wypatrzył nasze - żółte!

A to, co wyglądało tak pięknie w katalogu i na zdjęciach w sieci... na naszych palcach uch, tragedia...

skalimonka - Pią Cze 26, 2009 9:42 pm

Tissaia, mialam dokladnie takie same spostrzezenia... :D Co do laczonego zlota, to nigdy za bardzo mi sie nie podobalo, nawet w katalogach. Jednak jedne obraczki znalazlam wlasnie laczone i dla mnie byly przesliczne...w katalogu... niestety na żywo masakra...
France - Pią Cze 26, 2009 10:09 pm

ja tez kiedys chcialm z bialego,ale teraz wiem ,ze na 100%bedzie zlote zloto,klasyka to jest to!
skalimonka - Sob Cze 27, 2009 5:09 pm

France napisał/a:
ja tez kiedys chcialm z bialego,ale teraz wiem ,ze na 100%bedzie zlote zloto,klasyka to jest to!


Ja jak juz sie zdecydowalismy, pomyslalam sobie, ze moze nawet lepiej, wszystko bedziemy miec nowoczesnie, ale obraczki bardziej tradycyjne :smile: hihi tak wyszlo...

darkankha - Nie Lip 26, 2009 5:24 pm

u nas bedzie biale zloto - proste, klasyczne obraczki. koniecznie chcielismy o prostym przekroju (bez wypuklosci), bo po pierwsze takie sa wygodniejsze, po drugie bardziej nowoczesne, a po trzecie odnioslam wrazenie, ze te "wypukle" pogrubiaja palce.
moj fiance nie chcial nawet slyszec o zoltym zlocie - kojarzy mu sie, mnie tez zreszta, z cyganami :P chociaz z kolei biale wyglada jak srebro. rozwiazaniem mialy byc obraczki z laczonego zlota, ale zupelnie nie wygladaly dobrze u nas na dloniach. i wybralismy biale zloto :)

Sylsia84 - Nie Lip 26, 2009 7:53 pm

Mój M jest za obrączkami z białego złota, ja bardziej chciała bym żółte klasyczne........ ale jak pójdziemy pooglądamy i przymierzymy to pewnie podejmiemy wspólnie decyzję :D
Żanetta - Czw Lip 30, 2009 8:09 pm

Ostatnio słyszałam, że obrączki łaczone z białego i żółtego złota rozdzielaja się ;/ czy Wy też słyszałyście o takich sytuacjach? Nie mam tutaj na mysli wpływu temperatury tylko normalne warunki :) czyli na palcu ;/ nie mam zielonegop pojęcia co jest tego przyczyną czy błąd jubilera czy skład tych metali ;/
Jeśli chodzi o obrączki matowe - to moja koleżanka z mężem wybrali sobie matowe - złote. w podróż poślubną wybrali się na majorkę i tam po pobycie 2 tygodni ich obrączki wyglądały strasznie ;/ pojawiły się na nich takie jakby maleńkie dziurki i jak poszli do jubilera i powiedzieli mu o tym, to on powiedział, że obrączki były zrobione z miękkiego złota ;/ więc skąd mam wiedzieć czy mam miękkie złoto czy twarde? jak to rozpoznać? a może Ktos z Was miał podobny przypadek?

Pozdrawiam

555 - Nie Sie 02, 2009 1:46 pm

Żanetta napisał/a:
obrączki łaczone z białego i żółtego złota rozdzielaja się

ja słyszałam, że może dochodzić do różnych takich sytuacji w przypadku, kiedy obrączki nie są spawane (lutowane, łączone..?) na całej powierzchni styku kolorów, tylko punktowo.. podobno często tak punktowo łączy się złoto w obrączkach robionych masowo.. nasze są na 100% łączone na całej powierzchni styku..
Żanetta napisał/a:
moja koleżanka z mężem wybrali sobie matowe - złote

my mieliśmy satynowane, ale już po miesiącu wyglądało jak polerowane ;))
Żanetta napisał/a:
więc skąd mam wiedzieć czy mam miękkie złoto czy twarde?

im wyższa próba, tym bardziej miękkie złoto.. ponieważ obrączki nosi się niemal bez przerwy, dlatego raczej robi się je ze złota o niższej próbie..

Debussy - Czw Sie 06, 2009 9:28 pm

Jak już zapewne wcześniej pisałam my mamy łączone złoto, ale w środku jest piaskowane i po wakacjach na Krecie stwierdzam, że był to strzał w dziesiątkę.
Czego my nie wyrabialiśmy z tymi obrączkami :razz: Kopaliśmy i tarliśmy w piachu mokrym i suchym.. i nic, zero zniszczenia.. a już wyobrażam sobie co by było gdyby to były błyszczące obrączki.. rysa na rysie.

truskawka_ja - Czw Sie 06, 2009 9:39 pm

Nasze sa z bialego zlota.
Kociadło - Pon Wrz 14, 2009 8:11 am

na początku chciałam obrączki z białego złota potem z łączonego w końcu ostatecznie mamy z żłótego
ola88 - Pon Wrz 14, 2009 11:39 am

Kociadło napisał/a:
na początku chciałam obrączki z białego złota potem z łączonego w końcu ostatecznie mamy z żłótego
my jeszcze jesteśmy przed podjęciem tej kwestii, ale jak tak wcześniej to myślałam żeby było białe złoto połączone ze żółtym, ponieważ zaręczynowy mam z białego złota... ale sobie tak pomyślałam że i tak zaręczynowy, przeniose na lewą ręke, więc może i być z żółtego złota :) i bardzo mi się podoba u Ciebie te kryształki :)
malwa88 - Wto Paź 20, 2009 9:10 am

a wiecie co mi znajomy jubiler powiedział?
"każde obrączki są dobre byle bez cyrkonii i wzorków bo...
cyrkonie (oczka) wypadaja a wzorej sie wyciera a pozniej obraczka staje sie cienka i można ją w reku ścisnać bo jest na tyle plastyczna"

kakonka - Sro Paź 21, 2009 3:15 pm

zdecydowanie łączone, coby pasowały do pierścionka zaręczynowego :) i przebardzo mi podobaja sie piaskowane,znowu mojemu K. z wzorkami...
misiao1983 - Sro Paź 21, 2009 4:09 pm

Debussy napisał/a:
ale w środku jest piaskowane
a co to znaczy że jest piaskowane? bo ja się jeszcze nie orientuję...
Tissaia - Sob Paź 24, 2009 6:39 pm

Np takie jak tu



Nasze też są piaskowane i też sobie chwalę, chociaż nosimy dopiero parę miesięcy, więc prawdziwa próba czasu jeszcze je czeka :)

pestka - Wto Lis 03, 2009 11:47 am

Mój narzeczony marzy o obrączkach z białego złota, ja z żóltego, aż się boję co się będzie działo u jubilera :twisted:
M4rcysi4 - Sro Lis 04, 2009 5:37 pm

My chcemy zakupić obrączki z łączonego złota. Będą to dwa kolory :białe z żółtym lub trzy + czerwone ,ale co z tego wyjdzie to sie okaże :) .
Weira - Sob Lis 07, 2009 9:51 pm

kakonka napisał/a:
zdecydowanie łączone, coby pasowały do pierścionka zaręczynowego
u nas identycznie :D
aanjaa - Nie Lis 08, 2009 3:48 pm

Weira napisał/a:
kakonka napisał/a:
zdecydowanie łączone, coby pasowały do pierścionka zaręczynowego
u nas identycznie :D



i u nas identycznie :)

chaberek - Pon Lis 09, 2009 12:09 am

Zdecydowanie białe złoto... ale to dlatego że ja lubię prostotę, a każdy wybiera to co mu pasuje.

Z doświadczenia wiem (mój chrzestny jest złotnikiem a rodzice mieli przez lata sklep jubilerski...) że każda para ma inne preferencje co do wzorów i najważniejsze żeby obrączki im się podobały. Pamiętam kiedyś przyszła para, która zamówiła kwadratowe obrączki (z zaokrąglymi kantami), wydawało się że będą bardzo niepraktyczne ale muszę przyznać, że wyglądały cudnie... jednak ja takich bym nie chciała...

Elwirka1 - Wto Lis 10, 2009 9:54 am

My zamówiliśmy białe złoto, które nie jest rodowane, czyli ma taki ładny słomkowy odcień i będą satynowane. Wiemy, że się wybłyszczy, ale są śliczne:)
agulka1989 - Wto Lis 10, 2009 10:23 am

My będziemy mieć z żółtego złota, takie bardziej klasyczne... nie podobają mi się te wszystkie udziwnienia, wzorki, diamenciki, które wiadomo, że wypadną...
Elwirka1 - Wto Lis 10, 2009 10:35 am

Dlaczego mają wypaść te diamenciki?
agulka1989 - Wto Lis 10, 2009 10:40 am

malwa88 napisał/a:
a wiecie co mi znajomy jubiler powiedział?
"każde obrączki są dobre byle bez cyrkonii i wzorków bo...
cyrkonie (oczka) wypadaja a wzorej sie wyciera a pozniej obraczka staje sie cienka i można ją w reku ścisnać bo jest na tyle plastyczna"


Elwirka1 zazwyczaj wypadają... a obrączka to coś na całe życie i nie chciałabym jej wymieniać, czy naprawiać tylko dlatego, że wypadnie diamencik...

Elwirka1 - Wto Lis 10, 2009 10:47 am

Ja nie podchodzę do tego tak emocjonalnie. Obrączka to symbol związku małżeńskiego, ale nie wykluczam w przyszłości zmiany, np. na którąś rocznicę odnowimy sobie śluby lub cos podobnego.
agulka1989 - Wto Lis 10, 2009 10:51 am

Elwirka1, gorzej tylko jeśli oczko wypadnie jeszcze przed rocznicą...
każdy może mieć swoje zdanie, ja wolę klasykę i myślę, że to nic złego :)

[ Dodano: Wto Lis 10, 2009 10:52 am ]
pozatym wychodzę z założenia, że obrączka to obrączka, a coś co ma oczko, jakiś diamencik to już bardziej pod pierścionek podchodzi...

Elwirka1 - Wto Lis 10, 2009 10:57 am

A mnie się właśnie takie zwykłe obrączki nie podobaja. Może dlatego, że w ogóle nie lubie pierścionków. O gustach sie zresztą nie dyskutuje:) Ale o wypadających diamencikach za wiele nie słyszałam, dlatego się zdziwiłam:)
agulka1989 - Wto Lis 10, 2009 11:07 am

No ja mam koleżankę, która brała ślub półtora roku temu, może nawet mniej, nie pamiętam, ale kupili sobie z obecnym mężem obrączki i ona miała właśnie diamencik, była po prostu zachwycona... i po jakimś pół roku diamencik jej wypadł... ponieważ nie było możliwości naprawy, to musiała kupić nową obrączkę, a właściwie wymieniła starą na nową...
Pewnie, że to nie zmieniło jej uczuć do męża, ale twierdzi, że to już nie to samo nosić taką wymienioną obrączkę...

Malena - Czw Lis 12, 2009 1:27 am

ja zdecyduję się na łączone zloto pierscionek zaręczynowy mam z bialego więc musi pasowac. Podoba mi się też grawer zewnętrzny.
Bella - Czw Lis 12, 2009 3:45 pm

agulka1989 napisał/a:
My będziemy mieć z żółtego złota, takie bardziej klasyczne...

To dokładnie tak jak My! Zresztą od samego początku wiedzieliśmy że maja być klasyczne :) Nawet jak byliśmy w salonach to z ciekawości mierzyliśmy takie bardziej ozdobne ale jakoś nam się nie podobały :P
Zatem już zamówione klasyczne, półokrógłe z żółtego złota dla mnie 4mm, a dla mojego Narzeczonego 5mm :smile:

Tissaia - Sob Lis 14, 2009 10:17 pm

agulka1989 napisał/a:
Pewnie, że to nie zmieniło jej uczuć do męża, ale twierdzi, że to już nie to samo nosić taką wymienioną obrączkę...


No jest coś magicznego w TEJ, którą TEGO dnia mąż założył ci na palec... może mam bzika, ale niewiele rzeczy było dla mnie tak ważnych przy ślubie, jak obrączka. Bo to jedyna rzecz, którą będę mieć tę samą za 20 lat. Mogę być starą, roztytą raszplą, sukienkę sprzedam, ślubny serwis wytłukę, zdjęcia zżółkną, film się zedrze... a obrączka zostanie. I będę jako stara żona kiedyś wspominać TEN dzień i TEN moment, kiedy mąż mi ją założył.

Cytat:
pozatym wychodzę z założenia, że obrączka to obrączka, a coś co ma oczko, jakiś diamencik to już bardziej pod pierścionek podchodzi..


Ja też tak uważam, z kamykiem mam pierścionek zaręczynowy i wystarczy :) Chociaż to bardzo indywidualna sprawa.

agulka1989 - Nie Lis 15, 2009 11:10 pm

No właśnie Tissaia, cieszę się, że mamy takie samo zdanie :)

i właśnie dlatego chcemy z moim Z. klasyczne obrączki z żółtego złota, bez żadnych brylancików, cyrkonii, czy czegoś tam jeszcze...
:)

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 11:12 pm ]
Bella, my też z ciekawości mierzyliśmy ostatnio takie, które z klasyką miały mało wspólnego, ale jakoś mnie nie przekonały... :)

ola88 - Nie Lis 15, 2009 11:29 pm

Nam się podobają takie z Apartu :)


pestka - Pon Lis 16, 2009 3:04 pm

Wypadanie wypadaniem, ale ja się ostatnio dowiedziałam, że obrączki z diamencikiem nie da się w przyszłości powiększyć.
Elwirka1 - Pon Lis 16, 2009 3:18 pm

Jak złoto jest łączone to również jest problem dla niektórych złotników
myszadm - Sro Mar 10, 2010 10:55 am

Białe, białe, białe!!! Zdecydowanie tylko takie!! :D
Zółtego złota nie znoszę. Zresztą mój przyszły ślubny nie prostestuje, pierścionek zaręczynowy też jest biały, więc konsekwentnie obrączka też musi być z białego złota.
Taki mam normalnie wymysł, hehhhe :)

mysza83 - Sro Mar 10, 2010 9:13 pm

A my będziemy mieli klasyczne, złote, żółte złoto, tradycyjne z grawerowanymi imionami. Mój narzeczony stwierdził, że chce mieć na palcu obrączkę, a nie pierścionki :) I tu się akurat zgodziliśmy. Są piękne :)
instadri - Sro Mar 10, 2010 10:53 pm

mysza83 napisał/a:
A my będziemy mieli klasyczne, złote, żółte złoto, tradycyjne z grawerowanymi imionami. Mój narzeczony stwierdził, że chce mieć na palcu obrączkę, a nie pierścionki :) I tu się akurat zgodziliśmy. Są piękne :)


o! mój mówi tak samo :mrgreen: byle by to nie ten sam :wink: :głupek: :lanie:

klasyka, to moje drugie imię :P

ART DECO JUBILER - Czw Mar 18, 2010 1:09 am

Generalnie rzecz biorąc wszystko jest kwestią ceny oraz gustu. Jeżeli chodzi o obrączki to jestem zwolennikiem z tradycyjnego złota,może być an nich grawer w postaci sentencji czy imion małżonków.
kingakama - Wto Cze 01, 2010 7:47 pm

Nam podobają się z łączonego złota -białego i zółtego
martula_87 - Nie Sie 29, 2010 2:50 pm

Nam podobają sie obrączki złote: zółte lub łączone :)
kingakama - Sro Wrz 01, 2010 1:32 pm

My już zamówiliśmy obrączki, a teraz juz po fakcie zakochałam się w tych i co tu robić?
http://www.apart.pl/pl/obraczki,c,1,3,3609

ART DECO JUBILER - Pon Paź 25, 2010 8:06 pm

Za jakiś czas mozecie wymienic je na inne,z tego co słysze to zrobiło już tak co najmniej kilka par,ale osobiście jestem zdania że obrączki powinno nosic sie jedne do końca życia.
anuszkaa - Nie Gru 19, 2010 11:53 am

my wybraliśmy łączone, ale wiecej jest żółtego złota.
Ja wolałam całe żółte, ale pierścionek zaręczynowy mam z łączonego zlota i mojemu podobały się bardziej lączone, więc sie zgodziłam :)

ART DECO JUBILER - Pon Gru 20, 2010 12:25 pm

Jeżeli możesz to wstaw fotki,wtedy je ocenimy :) Jeśli jest więcej żółtego złota,to możesz byc spokojna. Nic złego nie powinno się z nimi stac i nie powinny się scierac.
M_and_M - Pon Sty 31, 2011 7:54 pm

agulka1989 napisał/a:
diamenciki, które wiadomo, że wypadną...


oby nie, bo bedziemy kilka stów do tylu :smile: :smile: :smile:

tulipan87 - Pon Sty 31, 2011 8:54 pm

My mamy obrączki z łączonego złota, co prawda nosimy je dość krótko, ale naszym zdaniem sprawują się świetnie. Nic nie zbladło, nie zciemniało, ani się nie wytarło. Zarysowań również brak.
antonka - Wto Lut 01, 2011 1:47 pm

Nasze też są z łączonego złota i z tego co słyszałam od znajomych , którzy mają podobne -nic się z takim złotem nie dzieje
nasze
http://www.apart.pl/pl/ob...w-promocji,1692

kamilakaczka - Czw Lut 10, 2011 10:04 pm

My byśmy chcieli, łączenie, ale z przewagą białego złota. Najlepiej , żeby nie były takie okrągłe w przekroju.
M4rcysi4 - Wto Cze 21, 2011 1:03 pm

Mamy łączone, żółte z białym.
Piniu - Sro Cze 22, 2011 8:50 pm

My wybralismy zolte z bialym:) przepiekne!!
motylek666 - Czw Cze 23, 2011 4:35 pm

my mamy całe z białego gładkie, ze ściętymi brzegami - osobiście nie lubię żółtego złota - jedyne jakie mam to to od komunii jeszcze - myślę że to bardzo indywidualny wybór - tak jak ktoś lubi kolor niebieski a inny czerwony
jednak patrząc praktycznie nie zdecydowałabym się na łączenie białego i żółtego ze względu na trudności z poszerzaniem i zmniejszaniem

ART DECO JUBILER - Czw Cze 23, 2011 6:03 pm

Dobry jubiler spokojnie sobie z tym poradzi,ale faktycznie mogą występować pewien problemy podczas zmniejszania,to racja. Tak czy inaczej pozostawje przy tradycyjnym złocie,bez łączenia.
Misiak87 - Sob Lip 09, 2011 1:59 pm

Moi rodzice zdecydowali się właśnie z okazji 25 rocznicy ślubu na wymianę obrączek na takie łączone (białe i żółte złoto):




To są obrączki z Apartu (i kosztują jedyne 8528 złotych...), ale znajomy jubiler zrobił im dosłownie identyczne o wiele taniej. :) Bardzo mi się podobają ale ja jednak, podobnie jak mój mąż, preferuję standardzik- najprostsze z żółtego złota. :)

Magdzik - Sob Lip 09, 2011 2:04 pm

Misiak87, bardzo ładne. My zamówiliśmy z łączonego złota :razz:
Marcka - Sob Lip 09, 2011 2:50 pm

super obrączki ;) my również mamy z łączone obrączki białe z żółtym złotem ;)
antonka - Pon Lip 11, 2011 1:09 pm

Misiak, te obrączki z Apartu ma moja znajoma , tyle że takie jak w oryginale - łączone białe i różowe złoto - bardzo ładne, takie niespotykane.Tyle, że kupili trochę taniej , bo mieli kartę rabatową Apartu (stałego klienta).
marta95910 - Sro Lip 13, 2011 6:02 am

Nam się strasznie te podobają zresztą nam się generalnie podobają rzeczy niestandardowe i troszkę inne niż wszystkie :lol: tylko ta cena.... :(
olivka_ja - Sro Lip 13, 2011 9:59 am

my również będziemy mieli łączone pół na pół białe i żółte złoto
martusiaaaaaa - Czw Lip 14, 2011 8:51 pm

marta95910, fajne te obrączki, takie inne ale chyba bym sie nie odważyla na takie:)
My mamy trójkolorowe i jesteśmy na razie mega zadowoleni (mam nadzieję że z biegiem czasu tak pozosranie), chociaz moja teściowa ma inne zdanie.... "zachciało Wam się takich obrączek, jakby zwykłe być nie mogły..." :roll:

marta95910 - Pią Lip 15, 2011 2:04 pm

martusiaaaaaa, a możesz zdjecie wstawić ? :)
M_and_M - Pią Lip 15, 2011 2:08 pm

białe złoto nierodowane (czyli takie z lekko zółtawym połyskiem, co jednzonacznie odróznia je od srebra). jako, ze okazało sie ze nie da się ze wzgl na kształt nosic pierscionka razem z obraczka postawnowiłam ja jakos urozmaicic i w mojej sa 3 brylanciki.
ART DECO JUBILER - Pią Lip 29, 2011 2:17 pm

Koniecznie wstaw zdjęcia,ponieważ jestem bardzo ciekawa jak to wygląda w takim połączeniu. Mi również podobają się niestandardowe i oryginalne rzeczy,ale tradycja zobowiązuje do żółtego złota :)
aguuuunia44 - Nie Wrz 11, 2011 4:37 pm

Nasze obrączki są z żółtego złota. Moja z trzema brylancikami, narzeczonego tradycyjna.
roxy - Pią Paź 14, 2011 4:27 pm

Póki co najbardziej zdecydowana jestem na białe złoto z brylancikiem, do mnie żółte złoto jakoś nie pasuje, chociaż podoba mi się nawet u innych, najbardziej klasyczne na obrączki.
asia7 - Pon Paź 17, 2011 2:37 pm

my już wiemy, że nasze będą na pewno z białego złota, bo żółte nam zupełnie nie pasuje.
ART DECO JUBILER - Pon Lis 28, 2011 11:51 am

Kwestia gustu,dodam tylko ze teraz w modzie są obrączki wielokolorowe,szczególnie z kolekcji Łazur.
ewa.krzys - Czw Sty 05, 2012 2:28 pm

Będziemy mieć klasyczne obrączki 5 mm z żółtego złota.
MadMar - Sob Lut 25, 2012 12:53 pm

my podobnie jak ewa.krzys, będziemy mieć klasyczne obrączki z żółtego złota, z tym że satynowane, a kawałkiem błyszczące :) piękne :D
jupik - Sob Lut 25, 2012 2:01 pm

A ja zawsze chciałam z łączonego złota, i prezymierzaliśmy, przymierzaliśmy, i w ostatniej chwili zmieniliśmy decyzję na białe..Obrączki cudne, super alternatywa dla osób, które nie chcą żółtych klasyków.
grejpfrut - Czw Wrz 06, 2012 4:31 pm

Mój pierścionek zaręczynowy jest z białego złota, więc i obrączki będą białe :)
justine81 - Czw Wrz 06, 2012 4:55 pm

My mamy klasyczne obrączki ze żółtego złota, to co jest modne dzisiaj niekoniecznie będzie modne za 10, 20 czy 30 lat a obrączki są przecież na całe życie.
Patrycja11 - Sob Wrz 08, 2012 6:26 pm

Cytat:
My mamy klasyczne obrączki ze żółtego złota,
z jednym delikatnym paseczkiem z białego złota.
Zdecydowanie bardziej w tym temacie podoba mi się klasyka.

Żadnych udziwnień :roll:

zbroziu - Sob Wrz 08, 2012 7:13 pm

my z G. mamy obrączki z białego i żółtego złota z przewagą białego. Szczerze mówiąc to, że są błyszczące powoduje że wcale nie widać tego białego złota.
Julia89 - Wto Paź 02, 2012 12:27 pm

Gdybym mogła kupić takie jakie chcę, to bardzo mi się podobają te które nosi Ola Kwaśniewska
http://www.apart.pl/pl/obraczki,c,1,platyna,186

grejpfrut - Sro Paź 03, 2012 2:47 pm

Fakt, obrączki Kwaśniewskich też bardzo przypadły mi do gustu :) Proste i piękne :)
Deco-Strefa - Czw Paź 04, 2012 8:39 am

u nas białe złoto :-) Ale to dlatego, że ja nie przepadam za "żółtym".

natomiast forma - jak najbardziej klasyczna:

bambolea - Sob Paź 06, 2012 10:47 am

My chcemy z żółtego złota, klasyczne półokrągłe :) Mnie podobają się satynowane, ale narzeczonemu średnio... np.


- te są trochę za cienkie :)


Agusia20l - Nie Paź 07, 2012 2:06 pm

My będziemy mieć z Białego złota, ale zastanawiamy sie czy z jakimiś cyrkoniami czy też nie, mojemu Robertowi podobaja sie jak kobieta bedzie mieć obrończke z kamyszkami ale czy ja wiem czy to dobry pomysł.
Żuczek007 - Czw Gru 27, 2012 10:44 am

U nas też dylemat, co do obrączek. Nam obojgu podoba się białe złoto. Pierścionek zaręczynowy też mam z białego. Jeszcze parę tygodni temu byłam przekonana, że zdecydujemy się na właśnie takie obrączki. A teraz...już sama nie wiem.

Większość mnie przekonuje, że klasyka nigdy się znudzi, że nikt nie będzie zadawać pytań czy mamy obrączki ze srebra, że białe złoto wygląda zimno, że żółte złoto jest łatwiejsze w obróbce i bardziej wytrzymałe....Oszaleć można.

Pierścionka nie dam rady nosić razem z obrączką ze względu na kształt. No to może kompromis - łączone złoto?

Rusałka_Maja - Czw Gru 27, 2012 5:24 pm

Ja ogólnie jeśli chodzi o biżuterię to nie noszę żółtego złota.. ale jednak mimo to w temacie obrączek - to będą klasyczne z żółtego złota bez żadnych kamyczków.. po pierwsze dlatego, że białe wyglądają na srebrne, poza tym po czasie użytkowania blado wyglądają w porównaniu ze złotymi, a wiadomo chciałoby się by jak najdłużej wyglądały dobrze.. jeśli chodzi o kamień też chciałam kiedyś z drobnymi brylancikami (w aparcie takie widziałam) ale mój luby mi wyperswadował bo jednak obrączki powinny być jednakowe :) dodatkowo wtedy taka obrączka nie wygląda już jak obrączka a po prostu jak pierścionek a przecież nie o to chodzi ;)
Waldi87 - Wto Sty 01, 2013 4:35 pm



My wybraliśmy takie z kolekcji Aparta. Na żywo wyglądają o wiele ładniej. I brylancik o wiele mniejszy

Żuczek007 - Sro Sty 02, 2013 11:17 pm

Waldi87 - bardzo ładne. To ciemniejsze zagłębienie, to po prostu cień?
Waldi87 - Czw Sty 03, 2013 8:48 am

W tym zagłębieniu jest białe złoto, a to ciemniejsze to cień. Tylko nasz jubiler który to robił nie miał tej maszynki do wycięcia wgłębienia takiego jak na foto i mamy tak na ukos tylko że białe złoto jest równo z żółtym. Ale wygląda to również bardzo ok.
Agusia20l - Pią Sty 04, 2013 12:30 pm

Żuczek007,
Cytat:
U nas też dylemat, co do obrączek. Nam obojgu podoba się białe złoto. Pierścionek zaręczynowy też mam z białego. Jeszcze parę tygodni temu byłam przekonana, że zdecydujemy się na właśnie takie obrączki. A teraz...już sama nie wiem.

My z moim tez tak mamy, nie lubie złota, bo kocham srebro, nie wiem czemu ale złoto kojarzy mi się ze stara babcią, może dlatego ze moje noszą dużo złota. I też chcieliśmy białe złoto, ale Rusałka_Maja, ma racje nie różni się nic od srebra, jedynie co to próbą.
Powiem ci że nawet zamówiliśmy już obrączki z białego srebra, ale zakochaliśmy się jednak w łączonym, z firmy A&A, i musieliśmy zrezygnować z tam tych.

My będziemy mieć podobne

tylko że białe złoto będzie z diamentowane.

Żuczek007 - Pią Sty 04, 2013 1:36 pm

Wszystkie moje przyjaciółki, nawet jeśli dostawały pierścionek z białego złota, to jednak decydowały się na obecność żółtego złota w obrączkach. Zazwyczaj szły na kompromis i miały niewielkie wtrącenie białego, np. w formie paska.

Mi się bardzo podoba białe złoto palladowe, ma delikatnie żólty odcień. No i też podobają mi sę obrączki: białe złoto+różowe/czerwone złoto.

Ech, nie ma ja wiedzieć, czego się chce :)

Mimius - Nie Sty 20, 2013 5:15 pm

My mamy już swoje obrączki od ponad roku. Są z białego złota z Aparata. Po tym czasie już sie troche porysowały oraz widać że lekko się zrobiły żółtawe.

Białe złoto się jakoś odnawia z tego co kojarzę. Może ktoś się orientuję ile takie coś kosztuję.

nowa_mloda - Nie Sty 20, 2013 8:25 pm

My też mamy już zamówione obrączki :) Robi nam je jubiler z Pabianic z obrączek po dziadkach. Będą z żółtego matowego złota, na którym w 1/3 ich szerokości będzie naniesiony cienki pasek błyszczącego białego złota :)
sss_ - Nie Sty 20, 2013 8:48 pm

My klasyczne, eleganckie najzwyklejsze obrączki z żółtego złota :smile: 5 mm albo 4mm :smile:
alladyna - Sob Sty 26, 2013 7:22 pm

Mi się podobają łączone i żółte;) Ale łączone tylko z bardzo delikatną domieszką białego złota. Białe nie, to nie kolor dla nas.
Prowansja - Czw Kwi 11, 2013 11:39 am

My mamy obrączki ze złota czerwonego.
Żuczek007 - Czw Kwi 11, 2013 12:52 pm

No my właśnie mamy do wykorzystania "czerwone złoto". Też się zastanawiam, czy nie byłoby to lepsze niż żółte złoto.

Prowansja pochwalisz się wzorem? One są całe z czerwonego czy tylko miejscami?

Paolina - Pon Kwi 15, 2013 4:29 pm

Nasze obrączki będą z tradycyjnego żółtego złota ;) Mnie się marzyło złoto białe a PM łączone, ale ostatecznie do żółtego złota przekonała nas sprzedawczyni. Stwierdziła, że skoro pierścionek zaręczynowy jest z żółtego złota, to najlepiej będzie się z nim prezentować obrączka z tego samego kruszcu. Miała rację ;)
Juska - Wto Kwi 16, 2013 7:13 pm

Paolina napisał/a:
Stwierdziła, że skoro pierścionek zaręczynowy jest z żółtego złota, to najlepiej będzie się z nim prezentować obrączka z tego samego kruszcu. Miała rację ;)


No właśnie dlatego my będziemy mieć z białego :) Poza tym również dlatego, że ja w ogóle noszę srebro, a żółtego złota w ogóle :D

MagiaZlota_pl - Wto Wrz 03, 2013 3:18 pm

W zasadzie to całkiem niezła myśl,aby dobierać obraczki juz do kruszcu jaki mamy już na pierścionku. U mnie jest to tradycyjne żółte złoto:)
anais - Pon Wrz 16, 2013 12:42 pm

My zdecydowaliśmy się na obrączki z białego złota, ale nie rodowaliśmy ich, przez co mają kolor pośredni pomiędzy żółtym złotem a białym rodowanym - wyglądającym zupełnie jak srebro. Dodatkowo kolor ten ładnie współgra z odcieniem skóry i nie rzuca się aż tak bardzo w oczy, co dla nas też miało duże znaczenie, szczególnie że na co dzień nie nosimy biżuterii.
moniska - Czw Wrz 19, 2013 9:07 pm

Nas czeka dopiero wybór obrączek, ale myślę, że z żółtego złota albo łączone. Dla mnie z jakimś ozdobą, może z brylancikiem :P
misia82 - Pią Wrz 20, 2013 8:12 pm

My w poniedziałek odebraliśmy nasze :D Są z białego i żółtego złota (składają się jak gdyby z trzech pasków - żółte złoto, białe złoto, żółte złoto). I muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę :) Jak na palec obok (środkowy) przełożyłam mój zaręczynowy to po prostu razem wygląda to przepięknie, jakby stanowiło komplet :) Bo pierścionek znowu składa się z trzech cieniuteńkich nitek, ale w kolejności odwrotnej (białe, żółte, białe). Zupełnie nie patrzyliśmy na to wybierając obrączki, ale widać zadziałała "siła wyższa" i nas tak natchnęła ;) Już się nie mogę doczekać kiedy zacznę ją nosić :D ....a tu jeszcze 5 tygodni :( ;)
alekul89 - Pon Lis 03, 2014 8:46 pm

Nasze obrączki będą w całości z białego złota. Oboje nie przepadamy za żółtym. Poza tym mój pierścionek jest z białego i chciałam, żeby obrączka do niego pasowała, bo zamierzam nosić na jednym palcu.
ithanielle - Wto Lis 04, 2014 11:56 am

My mamy obrączki z łączonego złota - z przewagą białego :)
herbatnik - Wto Lis 04, 2014 1:05 pm

my wybierzemy obrączki z żółtego złota, tak jak mój pierścionek :)
ZlotaLinia_com - Sro Lis 05, 2014 12:52 pm

Dobry wybór,poza tym to też "tradycyjny" kolor i uważam,ze znakomicie będzie pasował,a poza tym też trwałość będzie wyższa niż w przypadku łączonego złota.
Dorotka_ - Sro Lis 05, 2014 5:50 pm

ja uwielbiam opinie różnych ludzi, że nie chcą z białego złota, bo wygląda jak srebro :smile: :smile: :smile: jak gdyby srebrne obrączki były jakieś gorsze :lol:
Karollka - Sro Lis 05, 2014 6:26 pm

Dorotka_ napisał/a:
ja uwielbiam opinie różnych ludzi, że nie chcą z białego złota, bo wygląda jak srebro


też to uwielbiam 8)

Kasia888 - Wto Gru 16, 2014 10:09 pm

Jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji, ale prawdopodobnie zdecydujemy się na łączone - przewaga białego złota (bo nam się bardziej podoba) i bardzo wąskie krawędzie z żółtego złota, żeby tradycji stało się zadość :)
Yaśmina - Nie Gru 21, 2014 11:27 am

A mi właśnie białe złoto bardzo się podoba :) tak na 100 % wzoru jeszcze nie wybraliśmy, ale mamy namierzone trzy ciekawe modele w Aparcie. A do srebrnych obrączek też nic nie mam, znam osoby które kupiły srebrne i są z tego powodu szczęśliwe:)
alekul89 - Nie Gru 21, 2014 1:18 pm

My wybraliśmy obrączki z białego złota. Czekają schowane na lipiec.
emi87 - Nie Gru 21, 2014 9:52 pm

Dorotka_ napisał/a:
a uwielbiam opinie różnych ludzi, że nie chcą z białego złota, bo wygląda jak srebro

ale taka jest prawda :wink: mnie się osobiście nie podobają jak bym chciała coś co wygląda jak srebro to bym kupiła srebrne obrączki i zaoszczędziła kupe kasy :wink: moja koleżanka zażyczyła sobie pierścionek zaręczynowy z białego złota oczywiście jej to odradzałam mówiłam że będzie wyglądał jak srebrny i oczywiście miałam rację po zakupie i ponoszeniu go nawet nie cały rok rzuciła do szkatułki bo przestał się jej podobać i gdyby wybierała drugi raz pierścionek wybrała by z żółtego złota. Przy obrączkach nie popełniła błędu i wybrali z żółtego złota :wink:

alekul89 - Pon Gru 22, 2014 8:26 am

Każdy wybiera to co jemu się podoba. Ja jestem zadowolona z mojego białego złotka :)
Dorotka_ - Pon Gru 22, 2014 9:55 pm

emi87, ja jakbym dostała pierścionek z kapsla od tymbarka, to bym go nie zdjęła. :o
i pierścionek noszę od 3 lat bez przerwy 8) ale co ja tam wiem, mój Mąż wybierał moje cudeńko i uważam, że jest z każdym dniem coraz piękniejszy, każda ryska na nim to nasza historia.

No ale cóż my preferujemy tanio wyglądające białe złoto :wink:

Rozumiem argument, "podoba mi się żółte złoto i dlatego mam takie obrączki". Ale argument za żółtym, bo nie wygląda jak srebro, jest dla mnie trochę nachalny i taki trochę... śmieszny :lol: :lol: :lol:

emi87 - Pon Gru 22, 2014 10:14 pm

Dorotka_, dla mnie to nawet z odpustu możesz nosić pierścionek twój wybór ale mnie się białe złoto kojarzy ze srebrem nie podoba mi się to i nie zaloze nigdy ani pierścionka z białego złota ani obrączki jak bede miala kaprys nosić coś takiego to kupie sobie srebrny pierścionek ponoszę aż mi się znudzi i go odłożę do szkatułki i nie będzie mi go szkoda :wink:
Dorotka_ - Pon Gru 22, 2014 10:39 pm

emi87, nie wiem po co umniejszasz wartość odpustowego pierścionka. Jeżeli takowy był dany z miłości, to jego pochodzenie jest nieważne. Liczy się gest - przynajmniej dla mnie ;)

Nie chodziło mi o przytyk personalny do Ciebie, ale widzę, że bierzesz to bardzo do siebie. Koleżanka dostała pierścionek o jaki poprosiła, na Nią też tak naskoczyłaś, że dziewczynie pierścionek zaręczynowy obrzydł? Masakra... :?

emi87 - Pon Gru 22, 2014 10:47 pm

Mnie jest obojętne czy ty czy ona macie z białego złota pierścionki czy obrączki wasz wybór :roll: Jej się przestał podobać bo się zrobil poprostu brzydki :roll: Jak mam nie brać do siebie skoro uważasz że mój pogląd jest śmieszny bo białe złoto kojarzy mi się ze srebrem i nie podoba mi się z tego biżuteria i koniec :roll:
Dorotka_ - Pon Gru 22, 2014 10:53 pm

co innego jak mówisz Ci się białe złoto nie podoba.
A co innego jak ktoś mówi, że nie założy białego złota bo wygląda jak tanie srebro. To tak jakby srebro było gorsze? I trąca tutaj potrzebą wywyższenia się kolorem złota. To wyśmiewam i będę wyśmiewała.

Gustu nie ;)

emi87 - Wto Gru 23, 2014 7:05 am

Nie powiedziałam tanie srebro a srebro dla mnie tak wygląda i koniec.
M4rcysi4 - Wto Gru 23, 2014 12:43 pm

Dobra emi87 weź się juz nie pogrążaj. Już dużą dozą nietaktu wykazałaś się "odradzając" koleżance pierścionek z białego złota - jej pierścionek, jej sprawa, jej gust i zapewniam Cię, że nie przestała go nosić dlatego, bo "Ty tak jej powiedziałaś". Znudzić/przestac podobać mógł się równie dobrze pierścionek w żółtym złocie...

Tobie się nie podoba OK, ale nie narzucaj innym swojego zdania, bo jak widzisz nie bez powodu na rynku jest tyle różnych modeli. Czekam chwili, aż sama sobie pomyślisz "Ahh.. teraz kupiłabym inne obrączki", moda i gusta się zmieniają.

emi87 - Wto Gru 23, 2014 12:57 pm

M4rcysi4, nie pogrążam się to jest moje zdanie nie wszystko musi mi się podobać, a kto ma jaki pogląd to jego sprawa, a nie pisać niepotrzebne komentarze. Białe zloto wygląda dla mnie jak srebro i nie powinniście tego komentować :roll: Nie musisz mnie w niczym zapewniać bo ja znam powód dla którego przestała nosić pierścionek a nie Ty. I nie narzucam nikomu co ma nosić a co nie powiedziałam tylko swoje zdanie a ona i tak zrobiła jak chciała. Jak by chciała mieć różowy pierścionek to by taki miała jak i każda inna osoba. Każdy ma to co chce.
lovinlizard - Pią Sty 02, 2015 10:45 am

ale klasyczne białe złoto nie wygląda jak srebro :smile: wystarczy przyłożyć do srebra i widać różnice :o
jak już to białe palladowe jest takie typowo srebrne ale można to i pod droższą platynę podciagać :wink:

ja np żółtego nie lubię, wole też kamienie w oprawie białe złoto/srebro/platyna wyglądają jakoś lepiej

Dorotka_ - Pią Sty 02, 2015 10:49 am

lovinlizard, bo kamienie bardziej błyszczą w jaśniejszej oprawie 8)
mówi Ci to patologiczna sroka :smile:

Rusałka_Maja - Pią Sty 02, 2015 6:49 pm

emi87 napisał/a:
Białe zloto wygląda dla mnie jak srebro i nie powinniście tego komentować :roll:


Mnie też niestety mimo woli tak mi się kojarzy.. ale jak to mówią są gusta i guściki także wyluzujcie dziewczyny :wink:

Catylyn89 - Pią Sty 02, 2015 7:27 pm

Mnie zaś już denerwują te oznaczenia czerwone, białe, fioletowe, zielone itd... Złoto to złoto, a białe złoto to tylko nazwa handlowa, która jest droższa od żółtego (sic!). A jak się komuś nie podoba, bo wygląda jak srebro, to nie ma powodu do zaczepki, gdyż przy przygotowaniu stopu, było takie założenie, aby złoto wyglądało jak srebro... ;)
ZlotaLinia_com - Pią Sty 30, 2015 12:25 pm

Nie widzę sensu aby krytykować kogoś kto zdecydował się na obrączki z białego złota bo to nic innego jak tylko kwestia gustu i priorytetów,każdy jak wiadomo jest inny. Jeżeli tylko Ci się podobają to czemu nie,moim zdaniem warto.
wielkidzien - Pon Cze 22, 2015 7:13 pm

Zdecydowanie białe. Moi rodzice od 15 lat praktycznie dzień w dzień noszą i ani nie zmieniły koloru, ani za bardzo się nie zniszczyły. Mysle że to najlepszy wybór, z resztą - żółte za bardzo mi się nie podoba, łączone też odpada.
dorotka0603 - Pią Cze 26, 2015 8:50 pm

A ja preferuje żółte złoto, ze względu na to że jest klasyczne i ponadczasowe :)
Ja jakoś nie podłapałam tej mody na białe złoto, parę lat temu było bardzo modne, a teraz z tego co widzę znowu króluje złoto :)

Dorotka_ - Sob Cze 27, 2015 10:15 am

Ja lubię kolor naszego platynowego złota :) jest w bardzo jasnym odcieniu złota w przechyle do szarości
ElaB - Pią Wrz 04, 2015 2:08 pm

Ja z moim obecnym mężem zamówiliśmy obrączki Tu byłą nazwa salonu w naturalnym kolorze białego złota.Mają lekko żółty odcień i wyglądają super. :P

Tu była kryptoreklama. Usunęłam informacje. Pozdrawiam Dorotka_

daniel.duda - Sro Wrz 23, 2015 1:37 pm

Znam wiele par, które miały obrączki z łączonego złota. Po latach pasek z białego złota się wytarł.
slodkalatte - Czw Lip 07, 2016 3:50 pm

my zdecydowalismy sie na biale zloto :-) kazdy powinien przede wszystkim zastanowic sie jakiej bizuteri ma najwiecej tak zeby wszystko do siebie pieknie pasowalo :-)
kaledonia - Pią Lip 15, 2016 9:24 am

Mamy białe złoto i wcale to jak srebro nie wygląda, a z resztą wszystko mi jedno co ktoś sobie pomyśli. Nam się prosty wzór podoba, jest ponadczasowy.

Łączone obrączki od ponad 10 lat ma mój brat z bratową i nam takie rozwiązanie odradzali, bo widać zużycie niejako, a robili w tej samej sieci jubilerskiej co my (A&A).

Nasze po 3 latach nie mają śladów, nosimy też codziennie, nie dbam jakoś przesadnie o nie, mąż to często zapomina zdjąć obrączkę do kąpieli. :lol:

Blanka88 - Czw Sie 04, 2016 8:57 am

Mi się podobają klasyczne, złote obrączki bez żadnych zdobień :)
BasiaK - Wto Wrz 20, 2016 8:48 pm

To fakt platynowe wyglądają pięknie, jednak cena trochę odpycha, tym bardziej że przygotowania do ślubu do tanich nie należą.
nusia77 - Sro Lis 16, 2016 1:41 pm

mi się od zawsze złoto kojarzyło z tandetą, nie wiem czemu. Dla mnie tylko białe złoto bądź ewentualnie różowe - w dzisiejszych czasach bardzo modne :)
kfr89 - Sro Lis 16, 2016 8:44 pm

Jestem fanką białego złota :) taki mam pierścionek i takie będą nasze obrączki :) wiele osób też mi powtarza, że wygląda to jak srebro ale nie sugeruję się tym. Różowe złoto też jest ładne, fajnie wygląda w połączeniu z białym.
Be_Mine - Pią Lis 25, 2016 6:24 pm

Ja chciałam pierścionek z białego złota, a mam ze złotego plus korona jest w białym :) Co do obrączek, to nam obojgu podobają się albo klasyczne złote, albo łączone. Jednak ze względu na różne opinie o łączonym i tym, że może być problem ze zmianą rozmiaru w przyszłości zdecydujemy się jednak na klasyczne złotko. :)

PS. złoto jest złote a nie żółte :lol: :mrgreen:

lukash - Czw Sty 19, 2017 3:53 pm

Polecamy Pana na Wigury . Cena jakość :) jesteśmy zachwyceni
KasiaStel - Pią Sty 20, 2017 5:03 pm

Ja jestem zwolenniczka tradycyjnego, tj. "złotego" złota :) Nie chodzi mi o to, ze białe
mi sie nie podoba, ale mam wrazenie jakby obraczki byly ze srebra... Ewentualnie rozwazam łaczone, ale z przewaga żółtego złota 😊

Vanilde - Nie Sie 12, 2018 12:12 am

Nie przepadam za klasycznym złotem, stąd mój pierścionek zaręczynowy jest z białego złota i obrączki również takie będą. Najbardziej podobają nam się zwykłe gładkie wzory, ewentualnie z małym diamencikiem na damskiej obrączce.

Z kolei łączone złoto na obrączkach bardzo nam się nie podoba i zupełnie nie rozumiem jego fenomenu.

[ Dodano: Nie Paź 28, 2018 11:09 pm ]
Zamówiliśmy wczoraj obrączki z palladu, próba 500. Jeszcze niedawno nawet nie wiedziałam o istnieniu palladowych obrączek :-) Pallad przypomina białe złoto, ale jest ciemniejszy, bardziej zbliżony odcieniem do platyny.



Tak jak pisałam wyżej, byliśmy od początku nastawieni na białe złoto. Przekonało nas jednak to, że pallad jest mniej podatny na zarysowania, mniej uczula i jest tańszy. Choć w Aparcie liczą sobie za pallad więcej niż za białe złoto ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group