Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Ile ciepłych posiłków?

Mika - Pią Lip 08, 2005 5:52 pm

Dziewczyny mam pytanie ile miałyście lub będziecie miały dań ciepłych? Jestem właśnie na etapie uzgadniania menu weselnego i już sama nie wiem czy 4 czy 5 posiłków ciepłych. Moja przyszła teściowa wolałaby 5 ale obawiam się, że cena za jedną osobę może mi wtedy wzrosnąć :| I jeszcze jedno czy miałyście lub zamierzacie mieć te wszystkie standardowe potrawy czyli rosół, flaki, bigos itp. U mnie jak na razie strona mojego M. chce mieć ten standard a moja np. flaków z chęcią by się pozbyła nie mam pojęcia jak to pogodzić :?
kryszka - Pią Lip 08, 2005 9:10 pm

U mnie było w sumie 5 ciepłych dań:
1. obiad złożony z zupy i drugiego dania z przeróżnymi mięsami do wyboru,
2. barszcz czerwony z krokietami i pasztecikiami,
3. kluski śląskie z sosem i z mięsem
4. frytki z mięsnymi medalionami
5. biały barszcz z kiełbaską

Jeśli nie możecie dojść do porozumienia czy mają to być flaki czy rosół czy coś innego to może dobrym wyjściem jest opcja wyboru? Kelnerzy będą roznosić talerze z jednym i drugim a goście wybiorą sobie co chcą.


Osobiście zostałabym przy "standardzie", bo je uwielbiam :30:, i myślę, że goście (starsi) też. Ale pewnie wielka krzywda by się nie stała, gdyby dostali np. zupę brokułową. :wink: Pewnie by trochę niepewnie do tego podeszli, ale myślę, że by zjedli.


Inne propozycje zamiast tradycyjnej zupki:

1. Barszcz czerwony z uszkami
2. Barszcz czerwony z pasztecikiem
3. ?ur z jajkiem
4. ?ur z kiełbasą
5. ?ur z kiełbasą płonącą
6. Krem z pieczarek
7. Krem z borowików
8. Zupa gulaszowa
9. Zupa królewska (nie mam pojęcia co to :roll: )
10. Zupa cytrynowa
11. Bulion z pulpecikami drobiowmi

Mika - Pią Lip 08, 2005 9:27 pm

Kryszka wielkie dzięki :D Według tego co ustalili rodzice to mamy też mieć 5 ciepłych posiłków choć wydaje mi się, że 4 by wystarczyły:
1. Obiad składający się z rosołu i drugiego dania czyli jakieś mięsko, ziemniaki i surówki
2. Barszcz czerwony z pasztecikiem
3. Flaki
4. Bigos + mięsko
5. ?urek z białą kiełbaską i jajkiem
Wszystko to jest super z wyjątkiem flaków, których nie cierpię. Masz rację, że powinni goście mieć wybór tyle tylko, że z mojej strony będzie 14-16 osób z ich ok. 70-80. I zarówno M. jak i jego rodzice są przekonani, że ich rodzina wybierze napewno flaki więc pomysł jest taki: ich goście dostają flaki moi coś innego pewnie będzie to strogonoff. Tylko ja cały czas sobie zadaje pytanie skąd kelnerzy będą wiedzieli że to moi goście? Nie umiem ich przekonać, że goście powinni mieć wybór :smut:

kryszka - Nie Lip 10, 2005 12:50 pm

Mika napisał/a:
Tylko ja cały czas sobie zadaje pytanie skąd kelnerzy będą wiedzieli że to moi goście?

A jak goście będą rozsadzeni? U mnie był wyraźny podział: do pewnego miejsca siedzieli rodzice i ich znajomi, potem rodzina męża, potem nasi znajomi, po nich moja rodzinka.

Ale ja myślę, że podanie jednym gościom tego, a drugim czegoś innego wyjdzie nieładnie. Mogą sobie różnie pomyśleć dlaczego dostali coś innego. :roll:

Mika - Nie Lip 10, 2005 12:59 pm

kryszka napisał/a:
Ale ja myślę, że podanie jednym gościom tego, a drugim czegoś innego wyjdzie nieładnie. Mogą sobie różnie pomyśleć dlaczego dostali coś innego. :roll:

Też tak sądzę natomiast moja przyszła teściowa i mój M. nie widzą w tym nic złego oni są pewni na 100%, że ich goście wybiorą flaki więc po co dawać im wybór :smut: U nas nie będzie winietek więc goście usiądą jak będą chcieli.

Madlen - Nie Lut 05, 2006 10:54 pm

a ja się zastanawiam nad ilością ciepłych posiłków, planuję swój ślub na dosyć późna godzinę nie wcześniej niz 19 w związku z tym pierwsze ciepłe danie zostanie podane nie wcześniej niż 21 i teraz nie wiem czy zamówić w sumie cztery czy trzy dania na ciepło, nie chcę zagłodzić gości ale z drugiej strony nie wiem czy potrzebne są cztery dania ciepłe. Jak sądzicie??
kryszka - Nie Lut 05, 2006 11:54 pm

Zależy jakie te ciepłe dania. Bo barszczyk podany w filiżankach, do tego paszteciki lub nawet bez nich, to też ciepły posiłek. :) A goście na pewno chętnie się go napiją po północy.
Pierwsze ciepłe danie to wiadomo full - zupka i 2. danie. Potem może jakaś lekka zupka/krem, po tym jakieś mięsa i na końcu ten barszczyk to chyba będzie ok.

Madlen - Pon Lut 06, 2006 7:48 am

ja sobie wymyslilam ze pierwsze danie to wiadomo dwudaniowy obiad, potem przed oczepinami kluseczki ślaskie z jakims mieskiem albo bigosik z kotlecikami mielonymi a nad ranem żurel z kiałbasą lub barszczyk z pasztecikami. Idę jutro rozmawiać w sprawie sali i zastanwiałam się ilu daniową opcję rozważac stąd moje pytanie.
pipi - Pon Mar 06, 2006 3:32 pm

nula22 napisał/a:
p.s chciałabym zapytać czy ktoś miał wesele z 6 posiłkami? ja planuję ślub o 19 więc nie wiem czy goście to zjedzą! jakieś propozycje?

Nula nie zjedzą, ja miałam ślub o 19-stej i piąty posiłek chyba trafił w całości do kosza. Chyba że Twoja rodzina ma bardziej pojemne żołądki :wink:

aggna - Pon Mar 06, 2006 3:41 pm

6 posilkow to stanowczo za duzo.
Dotka - Pon Mar 06, 2006 4:48 pm

My mieliśmy ślub o 19 więc wesele było jeszcze póżniej (z tego co pamiętam to dużo po 20.00). Ciepłych posiłków było 5 (a oprócz ciepłych przecież były i zimne dania, owoce, ciasta), wszyscy byli najedzeni. Gdy wesele zaczyna się mniej więcej o tej porze to 5 posiłków to jest dużo.
szczako - Pon Mar 06, 2006 4:57 pm

my w umowie mamy 5 cieplych posilkow, ale zastanawiam sie czy to nie jest za duzo ...
wiec 6 to dla mnie w ogole abstrakcja.

Alma_ - Pon Mar 06, 2006 5:05 pm

szczako napisał/a:
my w umowie mamy 5 cieplych posilkow, ale zastanawiam sie czy to nie jest za duzo ...
wiec 6 to dla mnie w ogole abstrakcja.

Dokładnie tak – u nas tez 5 i jestem przekonana, że będzie to za dużo. Postaram się wynegocjować 4, w zamian za nieco wyższy standard (bardziej wyszukane potrawy).

Wesele będzie latem, zacznie się ok. 20, więc nie wierzę, żeby goście jakoś wyjątkowo chętnie jedli ciepłe dania.

szczako - Pon Mar 06, 2006 5:14 pm

ja M. namowilam na negocjacje (uwielbia je). zobaczymy co nam sie uda zalatwic. swoja droga to ciekawe dlcazego maja w ofercie 5 cielych dan. mnie sie wydaje, wie po wiekszosci wesel zostaje sporo jedzenia. ale moze sie myle ...
Lucky - Pon Mar 06, 2006 6:48 pm

Alma_ napisał/a:
szczako napisał/a:
my w umowie mamy 5 cieplych posilkow, ale zastanawiam sie czy to nie jest za duzo ...
wiec 6 to dla mnie w ogole abstrakcja.

Dokładnie tak – u nas tez 5 i jestem przekonana, że będzie to za dużo. Postaram się wynegocjować 4, w zamian za nieco wyższy standard (bardziej wyszukane potrawy).

Wesele będzie latem, zacznie się ok. 20, więc nie wierzę, żeby goście jakoś wyjątkowo chętnie jedli ciepłe dania.


Jestem dokładanie tego samego zdania :mrgreen:
Albo za bardziej wyszukane dania albo za mniejszą cenę; ale jak ślub będzie na 19 to na sale zajedziemy koło 21 więc 5 dań na ciepło to jest naprawde bardzo dużo jeszcze w czerwcu :shock: od kilku lat czerwiec był prześliczny więc mam nadzieje ze w przyszłym roku to się nie zmieni :?

Pusiak - Pon Mar 06, 2006 7:43 pm

Nasze wesele zaczęło sie około 20, nie było jakos specjalnie ciepło, bo połowa września, zamówione mielismy 4 posiłki ciepłe + zimne + stół wiejski i efekt był taki, że ostatnie danie poszło następnego dnia na poprawiny, bo goscie już nie mogli jeść :)
Mika - Pon Mar 06, 2006 8:00 pm

Wesele nasze rozpoczęło się mniej więcej o godz. 18:30 zamówione mieliśmy 5 posiłków jak dla mnie wystarczyłyby 4 ale teściowie się uparli, ale 5 to zdecydowane maksimum.
FifthAvenue - Wto Mar 07, 2006 10:38 am

Moze da sie zastosowac cos pomiedzy.. czyli na przyklad 4 cieple dania, ale za to bardzo obfite... Tak zeby na przyklad na pierwszy goracy obiad bylo bardzo duzo mies do wyboru, dodatkow itp.
Ale pewnie znajda sie tacy, ktorzy powiedza, ze lepiej mniej a czesciej...
Dla mnie osobiscie wystarczylyby 3... pierwszy od razu "na wejscie", drugi gdzies przed oczepinami i ostatni juz nad ranem. Ale pewnie zostane skutecznie odwiedziona od takiego pomyslu i bedzie 5 ! Ciekawe kto to wszystko zje :-)

Żaneta - Wto Mar 07, 2006 11:01 am

Zgadzam się z dziewczynami 5 to po prostu maksimum.
My mieliśmy 4 i bylo wystarczająco.
Przecież mięso na pewno podawane jest na pólmiskach i co jakiś czas można je podgrzać,aby bylo cieple i wtedy ktoś sobie skonsumuje jak będzie glodny.

Alma_ - Wto Mar 07, 2006 11:25 am

A poza tym pamiętajmy, że na stole cały czas będą dostępne zimne zakąski, które też ktoś przecież będzie jadł ;)
A te ciepłe posiłki są różne, ale w Borynie akurat wygląda to tak, że goście dostają w ciągu nocy 3 x obiad (za każdym razem z wyborem mies, a pierwszy dwudaniowy) + 2 x zupę :shock:

szczako - Wto Mar 07, 2006 11:31 am

ja menu z Synowieckiej jeszcze nie widzialam, ale wypowiedzi tych z Was, ktore wesela maja juz za soba, tylko mnie utwierdzily w przekonaniu, ze 4 posilki wystarcza. na pewno bedziemy to negocjowac.
Alma_ - Wto Mar 07, 2006 11:43 am

No popatrzcie tylko na to menu:

Cytat:
MENU WESELNE

1. Pierwszy obiad:
- Rosół z kur wiejskich
- Karczek z cebulką i ogórkiem konserwowym
- Udko faszerowane
- Kotlet schabowy
- De Volaj
- Kotlet wieprzowy z pieczarkami, surówki,
ziemniaki, bigos lub młoda kapusta.


Deser:
- Torciki Lodowe


Dania na gorąco:

2. Barszcz czerwony + Krokiety i Paszteciki.
3. Kluski śląskie z sosem i mięsem + zawijasy, surówka
4. Frytki, szaszłyki, medaliony, surówka.
5. Flaki, barszcz biały, kiełbasa, jajko.


Na zimno:
- Schab w galarecie, galantyna z kurczaka,
zimne nóżki, tatar, sałatki trzy rodzaje, węgorz,
łosoś, śledzie, karczek pieczony, brzuch
faszerowany, kurczaki nadziewane w całości,
wędliny (szynka, baleron, polędwica, salami,
kabanosy, boczek wędzony), dwa rodzaje
sera, żółty i wędzony.

Przystawki:
- Pomidor, ogórki, pieczarki, papryka, dynia, ananas,
brzoskwinia i inne!

Ciasta i napoje:
Tort weselny czteropiętrowy z bitej śmietany,
- Ciasta - osiem rodzajów, kawa, herbata, cukierki,
owoce, napoje: coca-cola, fanta cytrynowa,
fanta pomarańczowa, sprite, minerado, woda
mineralna Mazowszanka gazowana i niegazowana,
sok pomarańczowy i egzotyczny podawane
w dzbankach. Woda z cytryną.
WSZYSTKO BEZ OGRANICZE? !! !


Moim zdaniem to jest nie do przejedzenia :roll:

Żaneta - Wto Mar 07, 2006 11:49 am

I ciekawe ile kosztuje to menu :roll: :roll: :roll: :roll:
Alma_ - Wto Mar 07, 2006 11:51 am

?anetko, to jest moje menu, standarodwe w Borynie.
A kosztuje 140 zł.

kryszka - Wto Mar 07, 2006 11:54 am

?anetko, to jest właśnie menu z "Boryny". :) I naprawdę baaaardzo dużo zostaje. I z tego co pamiętam, to u nas w końcu nie podano jednego dania, chyba właśnie tych flaków i barszczu białego. Po prostu zostało mnóstwo mięso z poprzedniego rzutu, a że stało ono na stole to jeśli ktoś miał na nie potem ochotę to prosił o podgrzanie. Do tego ogrom zimnych zakąsek i nie było już miejsca w żołądkach na coś jeszcze.
Alma_ - Wto Mar 07, 2006 11:57 am

Kryszko, utwierdzasz mnie w przekonaniu, że należy z piątego dania zrezygnować, może na rzecz "wzbogacenia" pozostałych w tej samej cenie. Nie lubię tego marnowania jedzenia na weselach i chciałabym je ograniczyć do minimum :?
szczako - Wto Mar 07, 2006 12:00 pm

ja w ogole nie lubie marnowania jedzenia, wiec na pewno bede walczyc o 4 posilki.
Żaneta - Wto Mar 07, 2006 12:05 pm

Alma skoro to jest to menu z Boryny to naprawdę zachęcalabym zrezygnować z piątego posilku i wlaśnie w zamian wcielić w menu te przekąski o których pisalaś,na pewno goście chętnie coś sobie przekąszą.
Wydaje mnie się,że goście po prostu tego nie przejedzą.

Alma_ - Wto Mar 07, 2006 12:13 pm

Ale przekąski też są już w cenie :lol:

Myślałam raczej o tym, żeby wprowadzić w zamian za ten piąty posiłek kilka "wykwintnych" dodatków, jak np. przystawka na wejście, deski serów, owoce morza... W Borynie powiedziano mi, że są jak najbardziej otwarci na zmiany, więc nie powinno być problemu, pozostaje tylko ustalić menu :)

Filomena - Wto Mar 07, 2006 1:25 pm

Jak większość uważam, że 4 wystarczą, a czasem i to aż nadto. My mieliśmy obiad dwudaniowy (ale zupką był chłodnik, więc nie wiem jak liczyć :wink: ), przed północą płonącego indyka, a około 2 żurek. I wystarczyło w zupełności. ?urku został wielki gar, takoż indyka kawał, a goście byli niezmiernie wdzięczni za oszczędzenie im ciepłej zupy na początku.
Alma_ - Wto Mar 07, 2006 1:39 pm

Tak, ja też myślałam o chłodniku na wejście, o 19 w czerwcu pewnie będzie jeszcze na tyle ciepło, że rosół nie musi być największym marzeniem gościa ;)
Albo ewentualnie dam wybór – ciepłą i zimną zupę, nasz restaurator nie widzi w tym problemu :)

FifthAvenue - Wto Mar 07, 2006 2:11 pm

Hmm.. coraz bardziej mi sie Boryna podoba.. Moze wiec tam ? :-)
A rosolu to u mnie chyba nie bedzie. W rosole zawsze jest pietruszka a ja jak tylko poczuje ja gzies w poblizu to juz sie zle czuje. no NIE CIERPIE.... i tak samo z koperkiem. Na kazdym weselu najpierw wjezdza rozol z pietruszka, a pozniej ziemniaki z koperkiem. Jakos musze tego uniknac

Żaneta - Wto Mar 07, 2006 5:31 pm

Alma no ja wlaśnie o tym samym pisalam :graba:
aggna - Wto Mar 07, 2006 5:55 pm

Ja jestem za 5 posilkami jezeli slub jest wczesnie np o 16 a za 4 jezeli slub jest pozniej.

Ja zawsze spotykalam sie na weselach z 5 posilkami wszyscy goscie byli zadowoleni ze jedzeni nie brakowalo. :D

Alma_ - Wto Mar 07, 2006 6:04 pm

Aggna, zgoda, jeśli wesele trwa od popołudnia.
Ale jeśli zaczyna się od 19 - 20 to nie ma szans, żeby goście byli w stanie zjeść jeszcze 5 ciepłych posiłków + zimne przekąski :roll:

Mika - Wto Mar 07, 2006 7:27 pm

Dla mnie 5 posiłków było za dużo ale moi goście z tego co się dowiedziałam byli zadowoleni zwłaszcza pijący panowie ;) , zaś zimne przekąski cieszyły się raczej umiarkowanym zainteresowaniem. Alma wydaje mi się, że spokojnie u Ciebie wystarczą 4 ciepłe posiłki masz bodajże o 2 godziny później niż my mieliśmy ślub.
bajeczka - Wto Mar 07, 2006 8:41 pm

Ja bede miec 4 i mysle ze to wystrczy w zupełności. Nawet jak ktoś ma "żertą" ;) rodzinkę to znajdą sie tacy co zjedza mniej. A poza tym to sierpeiń bedzie :)
Dotka - Sob Mar 11, 2006 2:34 pm

Alma ja myślę, że wystarczą u Ciebie 4 posiłki ciepłe + przekąski, które wymieniłaś (a masz ich wiele i rózne). Nie musisz niczego dodawać bo i tak dużo jedzenia zostanie. A zrobisz co zechcesz.
nula22 - Wto Mar 14, 2006 1:10 pm

hehe no i znalazłam odpowiedź na mojego posta tu :lol: ach to forum jeszcze dla mnie takie tajemnicze jest.
a więc mówię jak planujemy. ślub jednak na 18 na mszy powszechnej z 'moherowymi beretami" i to pewnie w 1 rzędach, chociaż to może czerwiec to berety pozdejmują :lol: :lol: zostałam przegłosowana przez moją mamę i mojego K.
więc co do posiłków narazie jest ich 6. a co do zabawy to nie wiem do której wasi goście się bawili lub planują bawić, bo moich to do 7.00 rano to 80% będzie. więc czasu dużo, ale gdybyśmy jednak stwierdzili że 6 to dużo za dużo to będziemy negocjowac cenę poprawin, gdzie poprosimy aby ten jeden posiłek przenieść z wesela właśnie na poprawiny.

dorota20w - Czw Kwi 06, 2006 6:32 pm

u mnie:


?lub o 17.00 więc wesele zacznie się ok 18.30 pełnym obiadem

* Rosół chiński z warzywkami i makaronem sojowym.

* Ziemniaczki młode z zieleniną + Devolaj ( nie wiem jak się pisze :) + marchewka z groszkiem + surówka wiosenna + mizeria z koperkiem.

* deser- lody z owocami świeżymi, bitą śmietana i sosem owocowym


ok 22.00 zupa węgierska + grzanki


ok 23.30 TORT :)


ok. 1.00 kluski śląskie ( na życzenie narzeczonego :) + szynka pieczona z sosem myśliwskim lub karkówka z sosem chrzanowym do wyboru + surówka z kapusty czerwonej + buraczki na ciepło + surówka z kapusty pekińskiej


ok.3.00 bigos + żeberka z miodem + kiełbasa po myśliwsku


ok. 5.00 barszczyk czerwony + krokiety ( z pieczarkami lub mięsem do wyboru)

Nikulec - Pon Lis 27, 2006 9:26 pm

U mnie mają być 4 posiłki, ale podobno mają być na tyle obfite, że w razie konieczności można je rozdzielić na 5.
sylwia - Pon Lis 27, 2006 9:55 pm

Obiad i to licze jako jedno danie ciepłe:Zupa- rosół
Schab z ananasem, devolay, schab po generalsku, cordon, udka pieczone, mielone nadziewane, zrazy

a potem jeszcze 5 posiłków ciepłych i jeszcze 2 zupki: Falczki i barszczyk :D

Agnieszka19 - Pon Lis 27, 2006 10:33 pm

Mnie też se wydaje że 5 posiłków ciepłych w zupełności wystarczy. 6 to chyba troche za dużo ale co tam jak kto uważa. Ja myśle że na 5 zostaniemy :lol:
bajeczka - Wto Lis 28, 2006 8:35 pm

Nikulec napisał/a:
U mnie mają być 4 posiłki, ale podobno mają być na tyle obfite, że w razie konieczności można je rozdzielić na 5.


I one w zupełności wystarczą - wierz mi ;)

Nikulec - Wto Lis 28, 2006 10:44 pm

Wierzę bajeczko, wierzę :) Zresztą na wszystkich weselach, na których byłam były po 4 ciepłe posiłki i nikt nie był głodny :D
soseczka - Nie Sty 28, 2007 7:54 pm

my bedziemy miec 5 cieplych posilkow na cieplo uwazam ze to jest wystarczajaco.
Szpilka - Czw Lut 01, 2007 12:00 pm

u nas tez bedzie pięć wiec chyba nikt nie bedzie glodny
karolina - Nie Lut 11, 2007 12:06 pm

U nas beda 4 cieple posilki i mysle,ze nikt z glodu nie umrze :razz:
MonikaZgierz - Pią Mar 09, 2007 12:09 pm

U mnie będą 4 ciepłe posiłki na weselu. Ja chciałam 5, ale kucharka powiedziała, że jeżeli ślub jest o 19.00 to na sali będziemy około 21.00 i cztery w zupełności wystarczą.
dominiqsz - Pią Mar 09, 2007 12:40 pm

u nas będzie na weselu 5 ciepłychposiłków, a na poprawinach 3 :)
sauvignon_blanc - Sro Mar 14, 2007 8:29 pm

U nas na weselu też będą 4 posiłki. Uważam że to w zupełności wystarczy bo ślub planujemy na 18 lub 19. Poza tym po to wg mnie są przekąski, że jak ktoś zgłodnieje między posiłkami to może sobie coś zjeść. A jak jest za dużo ciepłych posiłków to potem wszystko na stołach zostaje.
asia84 - Sob Mar 17, 2007 3:02 pm

my będziemy mieli 4-5 ciepłych posiłków. za dużo nie dobrze, ale za mało też nie :) zależy czy w rodzince są łakomczuszki czy nie :)
Hatifnatka - Wto Kwi 17, 2007 11:59 pm

u nas będą 4 ciepłe dania. myślę, że w zupełności wystarczy, tym bardziej że to będzie sierpień.
Aniadamowicz - Sro Kwi 18, 2007 8:37 am
Temat postu: posiłki
U nas będa 3 ciepłe posiłki bo wesele zacznie sie dopiero około 20, będzie sporo przekąsek, wiejski stół, desery, pieczony prosiak... uważam że nie ma co z tymi posiłkami przesadzać. 5 posiłków to dla mnie abstrakcja.
Agnieszka19 - Sro Kwi 18, 2007 11:28 am

Nam osotatnio kucharka zaproponowała 6 ciepłych posiłków. Myslę jednak że z jednego zrezygnujemy bo to za dużo :)

5 wystarczy w zupełności :)

MałaMi1 - Pon Paź 29, 2007 12:50 pm

u nas bedą 4 posiłki ciepłe:

I obiad:
rosół z makaronem,
3 rodzaje mięs w tym: De volaille z serem, kotlet ze schabu, udko z kurczaka
ziemniaki z koperkiem ,
frytki ,
3 rodzaje surówek.
II obiad:
2 rodzaje mięs: pieczeń z karczku w sosie oraz kotlet mielony ,
kluski śląskie ,
kapusta zasmażana,
buraczki.
III gorący posiłek:
Bof strogonow
IV gorący posiłek:
?urek z jajkiem i kiełbaską

wiedzmapat - Czw Sty 10, 2008 8:35 pm

bajeczka ja równiez serdecznie cie pozdrawiam.........


a co do ciepłych dań to my bedziemy miec u siebie na weselu 4 i w zupełności to wystarcza....

Agnieszka19 - Pią Sty 11, 2008 6:07 pm

u nas z tego co pamietam bedzie 5 ciepłych posiłkow ale wesele aczyna sie juz około 18.30-19.00 :)
Mac-erson - Pią Sty 11, 2008 8:49 pm

Czyli bedzie wyżerka Agnieszko :mrgreen:
Agnieszka19 - Pią Sty 11, 2008 10:17 pm

No bedzie co pojeśc :D
Dzisiaj mama miała jechać do kucharki ustalić wszelkie szczegóły także wszystkiego sie dowiem pewnie jutro :)

polczan - Pią Sty 11, 2008 10:36 pm

Najlepiej to pojadłoby się po weselu o tak koło wtorku, 5 dań w zupełności wystarczy i tak się tuczy społeczeństwo - a ja na diecie :zalamany:
ava - Pią Lut 22, 2008 12:12 pm

polczan napisał/a:
Najlepiej to pojadłoby się po weselu o tak koło wtorku


Całkowicie się z tym zgadzam- moja Mama często to powtarza właśnie jakieś 2-3 dni po weselu :)

My planujemy ślub na 17.00 (bedzie normalna msza) więc uwzgledniając jeszcze życzenia od gości, spodziewamy się, że na sali bedziemy ok.18.30 (wesele będzie do 5.00 rano). W związku z tym zastanawiałam się, czy 5 dań to nie bedzie za mało i czy nie wcisnąć jeszcze jednego, ale po przeczytaniu Waszych postów stwierdziłam jednak, że 5 w zupełnosci wystarczy.

fastyna - Pią Lut 22, 2008 12:27 pm

U nas chyba są 4 albo 5 teraz nie pamiętam, ale wszystko dokładnie będziemy i tak ustalać przed weselem :)
MałaMi1 - Pią Lut 22, 2008 4:46 pm

ava napisał/a:

My planujemy ślub na 17.00 (bedzie normalna msza) więc uwzgledniając jeszcze życzenia od gości, spodziewamy się, że na sali bedziemy ok.18.30 (wesele będzie do 5.00 rano). W związku z tym zastanawiałam się, czy 5 dań to nie bedzie za mało i czy nie wcisnąć jeszcze jednego, ale po przeczytaniu Waszych postów stwierdziłam jednak, że 5 w zupełnosci wystarczy.


spokojnie wystarczy-my mamy ślub o 18, wesele planujemy do 6 i mamy 4 posiłki-uważam , że to wystarczająco :] więc jak Wy planujecie 5 i jeszcze krótsze wesele to spokojnie wystarczy :)

ava - Pią Lut 22, 2008 7:21 pm

No teraz też myślę, że spokojnie wystarczy, tym bardziej że przecież w miedzyczasie jest jeszcze tort. Tylko nie wiem jak rozplanować o której godzinie (mniej więcej) podawać te posiłki i tort. Wiadomo, że pierwszy posiłek zaraz na początku, czyli ok.18.30-19.00, ale co potem? No ale mamy doświadczoną kucharkę, więc ona na pewno nam poradzi co, jak i kiedy:)
wiedzmapat - Sob Lut 23, 2008 6:59 am

My mamy ślub o 16.30 , salę mamy do godziny 6 rano a mamy 5 posiłków i uważam że to w zupełności wystarczy...
agunia84 - Sob Lut 23, 2008 4:08 pm

My będziemy mieć 6 posiłków ( pierwszy posiłek to obiad główny, a pozostałe pięć to dania gorące).
MałaMi1 - Sob Lut 23, 2008 4:20 pm

wow-to bardzo duzo, a o ktorej ślub i do której planujecie wesele?
agunia84 - Sob Lut 23, 2008 7:31 pm

Jeszcze nie wiem o której ślub :) Nie byliśmy jeszcze rezerwować godziny w kościele. Tylko się wydaje, że dużo posiłków na weselu wygląda inaczej :) Bawiłam się na tej sali (ślub był o 17 ale na sale zajechaliśmy 19) i było o.k. ;)
gosc - Sro Mar 05, 2008 9:38 pm

Nasze powitanie na sali byŁo o godzinie 20:00 a wesele trwaŁo do 6 rano. ByŁy 4 ciepŁe posiŁki. Moim zdaniem wystarczająco.
ava - Sob Mar 08, 2008 11:46 am

Teraz mi się przypomniało, że u mojej znajomej, która ślub miała o 17.00 (wesele do 5.00 rano) planowanych było 6 ciepłych dań, ale jakoś tak się złożyło, że ostatniego z nich nie zdążono podać na weselu. Tak więc bez przesady- 4-5 ciepłych posiłków ( w zależnosci od tego o której jest ślub) to optymalna liczba.
klarysa - Nie Mar 09, 2008 8:51 pm

naszde wesele zacznie sie ok 21.30-22.00. planujemy 4 posilki, mam nadzieje, ze zdazymy je podac. najwyzej nie beda narzekali na mala ilosc jedzenia ;)
ava - Pon Mar 10, 2008 9:50 pm

No to wszystko zależy jak rozłożycie te posiłki w czasie, ale myślę, że nie powinno być problemów, lepiej żeby narzekali na ogrom jedzenia, niż żeby mówili że za mało. Choć też bez przesady- byłam kiedyś na weselu (na sali byliśmy od ok. 18.30 do 5.00) gdzie prawie na każdej przerwie przynosili jakis ciepły posiłek- goście w końcu nie mieli już ochoty wiecej jeść :)
kariazu - Wto Mar 11, 2008 11:29 am

U nas tez będą 4 ciepłe posiłki plus liczne przekąski, ciasta i lody :) . Myślę, że to wystarczy, bo ślub o 19, więc zanim dojedziemy na salę to też minie trochę czasu :)
doni_iza - Wto Mar 11, 2008 12:20 pm

U nas też będą 4 ciepłe posiłki + cała reszta i uważam, że to całkowicie wystarczy :) Byłam, na niejednym weselu i wiem że 5 posiłków to juz za dużo.
agunia84 - Wto Mar 11, 2008 12:54 pm

Mi też się wydawało, że 6 posiłków to jest dużo, ale przekonałam się już na paru weselach, gdzie było 6 posiłków, że jednak nie jest to za dużo, goście weselni też nie narzekali. Wszystkie posiłki zdążyli podać gościom.
juta79 - Wto Mar 11, 2008 12:59 pm

U nas tez beda tylko 4 cieple posilki + lody i tort. Slub mamy o 19 wiec mysle ze to w zupelnosci wystarczy a bedzie wieksza szansa ze ludzie sprobuja tez tego co na stolach, a slyszalam ze dobre :smile:
sistermonn - Sro Mar 26, 2008 9:02 am

U nas 5 ciepłych posiłków + lody + tort. ?lub mamy na 17, więc liczymy, że o 19.00 - 19.30 rozpocznie się wesele.
słonko - Pią Mar 28, 2008 1:53 pm

U nas wesele zacznie się gdzieś o 21 - będą 3 gorące posiłki + tort, a na poprawinach na powitanie barszczyk, a później pozostałe z wesela gorące dania. Uważam, że to w zupełności wystarczy. Ostatnimi czasy zapanowało istne szaleństwo, gdy idzie o ilość gorących dań na dużych uroczystościach, mam wrażenie, że podstawą organizacji jest zasada: zastaw się, a postaw się. Przecież oprócz gorących dań na stołach stoją przekąski i uważam, że stoją tam po to, aby je jeść, a nie na koniec wesela wyrzucić do śmieci.
agunia84 - Pią Mar 28, 2008 2:31 pm

To jest nasza OFERTA WESELNA

Oferta konsumpcyjna na przyjęcie weselne oraz poprawiny

OBIAD:
- rosół z makaronem
- filet z kurczaka z nadzieniem
- eskalopki (schab zapiekany z pieczarkami i serem)
- rolada schabowa z kapustą kiszoną, schab panierowany
kotlet mielony z pieczarkami + mięso drobiowe gotowane
- ziemniaki, trzy rodzaje surówek, kompot


deser lodowy z bakaliami i bitą śmietaną


DANIA GOR?CE:
- flaki lub strogonoff lub zupa gulaszowa z klopsikami
- bigos + frankfruterki lub szaszłyk + frytki
- kluski śląskie z sosem pieczarkowym + karczek pieczony lub kurczak faszerowany
- ryba po grecku lub gołąbki
- barszcz z roladą mięsną lub pasztecikami lub krokietami


Tort piętrowy lub prostokątny (z bitą śmietaną)

PRZYSTAWKI:
- śledź w sosie słodko-kwaśnym
- śledź marynowany z cebulą
- ryba z warzywami w zalewie słodko kwaśnej
- rolada z karczku, rolada z boczku, sos czosnkowy
- wędlina do dekoracji
- schab nadziewany śliwką lub morelą w galarecie
- pstrąg w galarecie, zimne nóżki wieprzowo-drobiowe
- galantyna z kurczaka, ozór wieprzowy w galarecie
- sałatka warzywna, sałatka pieczarkowa, sałatka na słodko
- jajka faszerowane, grzybki marynowane, oliwki
- pomidor, ogórek (w sezonie) lub papryka, ogórek konserwowy
- kawy i herbaty bez ograniczeń
- słodycze, chleb weselny
- owoce sezonowe
Ciasta do wyboru:
- sernik z brzoskwinią
- sernik lany z kokosem (z posypką kokosową)
- serniko-makowiec
- makowiec, pychotka
- biszkopt z kremem, brzoskwinią i galaretką
- ciasto ananasowe (biszkopt z kremem i kawałkami ananasa)
- delicja (sernik na kruchym cieście z jabłkami)
- jabłecznik (z kruszonką, z pianką, przekładany)
- ciasto czekoladowe z remem alkoholowym
- rolady, piernik

POPRAWINY:
- żurek z kiełbasą
- zupa gulaszowa z klopsikami lub strogonoff lub flaki
- pulpety mięsne z ryżem w sosie chińskim
- bigos + frankfurterki lub kapusta zasmażana + żeberka w miodzie

birkinowa - Wto Kwi 01, 2008 2:31 pm
Temat postu: 4 posiłki
Moim zdaniem 4 posiłki wystarczą.

My mieliśmy ślub o 19 i mimo hucznej zabawy nie słyszałam, żeby ktokolwiek z gości zjadł wszystkie cztery posiłki ciepłe. Mnie osobiście nie udało się spróbować żadnych przystawek, bo nie miałam już po prostu miejsca w brzuszku...

sistermonn - Sro Kwi 02, 2008 7:19 am

birkinowa, ale jak ktoś ma ślub o 17 i można przewidzieć, ze wesele zacznie się o 19 to te 5 posiłków to chyba będzie OK.
Na dobrą sprawę wszystko zalezy od godziny ślubu i ilości przystawek

agunia84 - Sro Kwi 02, 2008 11:48 am

Zgadzam się całkowicie z twoją opinią sistermonn.
milenkaone - Sro Kwi 02, 2008 4:02 pm

My będziemy mieć 5 ciepłych dań i zastanawiam się czy to nie za dużo bo jak bedzie gorąco ( sierpien ) to watpie zeby goscie duzo jedli
słonko - Sro Kwi 02, 2008 5:32 pm

Wszystko zależy od tego ile trwa wesele oraz od tego, czy zimne przekąski mają być zjedzone, czy stać tylko do ozdoby, żeby stoły nie były puste. Jeżeli chcemy żeby goście jedli również zakąski nie możemy faszerować ich gorącym daniem co godzinę.
milenkaone - Czw Kwi 03, 2008 2:00 pm

A co myślicie o sajgonkach na weselu?
MałaMi1 - Czw Kwi 03, 2008 5:34 pm

jak dla mnie nie pasuja na weselu :)
Kejti - Czw Kwi 03, 2008 6:01 pm

Jeśli całe wesele byłoby w stylu orientalnym - to nie widzę przeszkód. W innym przypadku bedzie to wyglądało zgoła dziwnie ;)
milenkaone - Czw Kwi 03, 2008 8:16 pm

no wlasnie... mi sie ten pomysl nie podoba ale mama cos przebąkuje o tych sajgonkach
Agha - Pią Kwi 11, 2008 4:38 pm

sajgonki - mnie się zawsze kojarzy ze studenckim obiadem na szybko :lol:
Ale czytałam że chyba w Złotej Kaczce jest możliwość menu weselnego z całego świata.

A u nas 5 ciepłych posiłków:
1) rosół z makaronem
2) 3 rodzaje mięsa + dodatki
3) mięsko z grilla, płonace itp + dodatki
4) strogonow
5) barszczyk

mogłam pokręcić kolejność, ale jak właścicielka nam opowiadała, to aż nam ślinka ciekła :razz:

[ Dodano: Pią Kwi 11, 2008 4:40 pm ]
a na śniadanie żurek (albo inna zupka typu The Day After) i coś lekkiego a konkretnego, aby nie podrażnić zmęczonych weselem brzuszków

fiona83 - Pią Kwi 18, 2008 3:09 pm

U nas będzie 5 ciepłych posiłków weselnych + 2 czy 3 nowe na poprawinach.
Karolka_23 - Nie Maj 25, 2008 11:06 am

U nas wesele zacznie się ok 19.30 i będzie do 6.00
Planujemy w tym czasie 5 dań gorących, jakieś przystawki, tort+deser lodowy.
Myślę, że to w zupełności wystarczy bo dojdzie do tego jeszcze stół wiejski.

evelinka - Nie Maj 25, 2008 1:46 pm

U nas też będzie 5 gorących dań. Nie pamiętam tylko ile będzie na poprawinach. Na jesieni pamięć mi się odświeży :P
Suelen - Nie Maj 25, 2008 1:49 pm

u nas będzie 5 gorących posiłków :) mam nadzieję, że to wystarczy.
izunia_82 - Nie Maj 25, 2008 3:15 pm

Suelen, na pewno wystarczy. My też mamy 5 ciepłych posiłków i myślę, że zadowolimy tym wszystkich gości, nawet tych największych amatorów jedzonka :D .
Debussy - Pon Maj 26, 2008 9:10 am

U nas 6 ciepłych posiłków:

:arrow: Rosół z makaronem lub zupa pieczarkowa z groszkiem ptysiowym
:arrow: 3 rodzaje mięs po 2 na osobę, ziemniaki i surówki
:arrow: Barszcz czerwony z uszkami
:arrow: Flaki
:arrow: Udko z bigosem lub (pulpety i kluski śląskie)
:arrow: ?urek z kiełbasą

lobuziak - Sob Cze 14, 2008 12:48 am

Własnie czytuje forum i kombinuje z menu.
Restauracja zaproponowała nam 5 dań nie wiem czy to nie za duzo...
ja wolalabym 4 bo jesli podam duze cieple danie "obiadowe" co 3 godziny bo tak to policzylam to kto to zje??? Wiem ze nie wszyscy sie na poszczegolne dania zalapia ale myslalam zeby np. zupki roznosic dwa razy. w odstepie bloku muzycznego na przyklad.

Moj mis jednak uwaza ze 4 dania to za malo

pomyslalam wiec ze moze lepiej podac jakies jedzonko lzejsze macie jakis pomysl? Jakas ciepla przekaske?

w menu jest
I danie - standard zupka (chyba zostane przy rosole) mieska do wyboru surowki 3 rodzaje i deser
potem II kurczak po hindusku i bulka angielka
III karczek pieczony, kluseczki galicyjskie, kapusta czerwona
IV udo z kurczaka pieczone
szyszki (wogole wiecie co to? zapomnialam sie zapytac :P )
pieczarki samrzone
surówka z marchwi i jabłka
V bogracz (co to?)

pomyslalam zeby wywalic jakies danie III lub IV a w jego miejsce podac np. barszcz czerwony, albo cos innego

znacie jakies ciekawe lekkie przekaski na cieplo?

do tego jest przecierz stol wiejski
i cala masa przekasek na stolach
boje sie ze ludzie tego nie rusza nawet i wszystko sie zmarnuje

ale moj mis glodomorek boi sie ze goscie glodni do domku pojda :(

mysle o slubie okolo 16
wiec do stolu zasiadziemy nie wczesniej niz o 18
mysle ze o 5 to bedzie juz po imprezie
co nam daje 11 godzin wesela
(w przyblizeniu!)

Co robić?

Malwina_łódź - Sob Cze 14, 2008 7:14 am

U nas będzie 5 ciepłych posiłków na weselu i 3 na poprawinach :)
Uważam, że 5 posiłków to w sam raz. Nie każdy wszystko zje, nie każdy wszystko lubi itd.

555 - Sob Cze 14, 2008 12:10 pm

bogracz to taka zupa gulaszowa..
a szyszki nie mam pojecia, moze to ..?

ava - Sob Cze 14, 2008 2:09 pm

Łobuziak moim zdaniem skoro ślub jest tak wcześnie (no bo 16.00 to dla mnie wcześnie) to lepiej zdecydować się na 5 dań ciepłych, to nie będzie za dużo, a w sam raz :)
daga - Sob Cze 14, 2008 2:55 pm

my planujemy 4 gorące posiłki uważam, że to wystarczająco , bo ślub mamy o 18 więc wesele pewnie koło 20 się zacznie.w końcu goście mają się bawić a nie ciągle przy stole siedzieć:) poza ciepłymi daniami są przecież przystawki, desery no i my mamy jeszcze stół staropolski. szczegóły będziemy uzgadniać około 3 miesięcy przed weselem.
Niebieskooka - Wto Cze 17, 2008 7:32 pm

my będziemy mieć 6 gorących dań, a na poprawinach 4. Myslę, że to jest w sam raz bo słyszałam już opinie, że w "mojej sali" jedzenia jest wypas:) i każdy jest bardzo zadowolony:) a o to chodzi, żeby goście byli zadowoleni i mieli miłe wspomnienia (że się najedli za wszystkie czasy;) ) :D tak apropo ślub mamy o 17.00
pscoolka - Czw Cze 19, 2008 2:23 pm

a u nas beda trzy gorace dania (danie glowne + zupa + surowki + deser, pozniej grill, a na koniec barszcxyk) dodatkowo stol staropolski i przystawki. Mysle ze w zupelnosci starczy
lobuziak - Czw Cze 19, 2008 11:09 pm

w sumie wiecie co
fajne jest to forum
no i wy
bo jak sie glebiej zastanowic to rzeczywiscie 5 dan jest ok.

moi goscie wam podziekuja ze nie dalyscie ich zaglodzic ;)

pscoolka - Pią Cze 20, 2008 11:14 am

kurcze ja uwazam ze 5 dan to troche za duzo :? tym bardziej latem kiedy jest gorąco. No ale nie wiem takie jest moje skromne zdanie.
Ostatnio bylam na ślubie kuzyna mieli trzy dania gorące i tak polowa im zostala i dojadali to pozniej przez tydzien...
Poza tym zalezy tez jak duze sa porcje, jezeli porcje sa minimalne to moze faktycznie lepiej mniej a czesciej :D

agunia84 - Nie Cze 22, 2008 10:54 pm

Niebieskooka napisał/a:
my będziemy mieć 6 gorących dań, a na poprawinach 4. M :D tak apropo ślub mamy o 17.00



My też mamy taką samą ilość dań gorących i o tej samej godzinie ślub :)

doni_iza - Pon Cze 23, 2008 8:35 am

Jejku dziewczyny 6 gorących posiłków :o , to strasznie dużo. Raczej nikt Wam tego nie zje, większość po 3-4 wysiada. Zrobicie oczywiście jak uważacie, ale w ostatnich dwóch latach byłam na 8 weselach i wszędzie było po 5 posiłków, a i tak młodzi często z ostatniego rezygnowali, bo ludzie nie mieli siły jeść. Potem to co zostało zabierali do domu i minimum tydzień jadła to cała rodzina. No ale to tylko moje prywatne zdanie :) .
pscoolka - Pon Cze 23, 2008 9:40 am

doni_iza napisał/a:
Jejku dziewczyny 6 gorących posiłków :o , to strasznie dużo. Raczej nikt Wam tego nie zje, większość po 3-4 wysiada.


Ja też tak uważam :D Myśle ze 3-4 to jest wystarczajaco, tym bardziej latem, kiedy jest bardzo gorąco, pije sie duzo (wody sokow itd) i nie chce się jeść

mietka - Pon Cze 23, 2008 9:58 am

u nas byly 3, a juz 3 nie kazdy dal rade... a jedzenia zostalo.......


nooo ale pewnie znalazl sie ktos, kto myslal, ze u nas tak "bidnie" bo tylko 3 cieple...
na szczescie nigdy mnie to zbytnio nie interesowalo, co ludzie powiedza :)

uwazam, ze nasze wesele bylo cudowne, a jedzenie.. no coz... jak robi je pan mlody - kucharz, z tesciowa - specjalistka od wesel i cateringow, to jakie mialo byc?

truskawka_ja - Pon Cze 23, 2008 10:38 am

Mnie też się wydaje, że 3 posiłki wystarczą. 4 to już absolutne maksimum. Przecież ludzie na wesele nie przychodzą po to żeby jeść. Przynajmniej nietylko po to...
doni_iza - Pon Cze 23, 2008 10:59 am

truskawka_ja zgadzam się z Tobą, tym bardziej że oprócz ciepłych posiłków jest jeszcze masa innych pysznych rzeczy, różne przystawki, ciasta, owoce itp. Jeśli jest zbyt wiele ciepłych dań to goście niczego już ze stołów nie ruszą, bo nie będą mieć sił.
agunia84 - Pon Cze 23, 2008 11:19 am

Ja już byłam na weselu gdzie było 6 posiłków nie jest to za dużo. Goście zjedli wszystkie posiłki i z uśmiechem podziękowali :)
truskawka_ja - Pon Cze 23, 2008 11:25 am

Oczywiście wszystko zależy od tego o której zaczyna się wesele i ile trwa. Standardowo wesela zaczynają się ok 20-21 i trwają do 6 co daje 10-11 godzin zabawy. Zjeść w tym czasie 6 ciepłych posiłków jest dla mnie dużą sztuką...
evelinka - Pon Cze 23, 2008 11:40 am

wszystko zależy od gości. Jedni zjedzą 6 ciepłych posiłków, a innym starczą 3. Musimy trochę znać swoich gości i wtedy sprawa jest łatwiejsza. U nas zawsze na weselach jest 5 ciepłych
agunia84 - Pon Cze 23, 2008 3:10 pm

U nas też, tylko dwie sale weselne mają 6 posiłków w menu.
agniesia22 - Czw Sie 28, 2008 11:47 pm

U nas w cenie jest 5 ciepłych posiłków. Mamy menu sali gdzie jest kilka różnych pozycji i musimy wybrac co nas interesuje i co chcemy na weselu. Tydzień przed musimy podac całe menu wesela.
julietta - Wto Wrz 16, 2008 4:08 pm

Nasza sala oferuje 4 gorące posiłki, ale zwykle podawane podwójnie:
1. rosół + ziemniaki i frytki, bukiet surówek, gotowane warzywa i wybór mięs
2. barszcz czerwony z pasztecikami, pierogami i jeszcze czymś - nie pamiętam :)
3. strogonow + kluski śląskie z gulaszem, bigos z pomidorami
4. barszcz biały z kiełbasą
Warto na to zwrócić uwagę, bo niektórzy liczą każde danie osobno :-?
Do tego tradycyjnie zimne zakąski, lody, ciasto, owoce...

Kociadło - Czw Wrz 18, 2008 8:22 pm

u nas będą 3 gorace posiłki z czego pierwszy dwudaniowy plus stół wiejski.
niesia2708 - Pią Wrz 19, 2008 11:02 pm

U nas myślę,że 4-5 dań.Bo jednak dużo osób z tego co zauważyłam na weselach mało je sałatek,ciast,wędlin a bardziej czekają na coś ciepłego-zwłaszcza wtedy gdy piją
makunia81 - Sro Paź 01, 2008 7:49 am

Pomóżcie, bo już głupieję... :cry: W naszym menu są takie dania ciepłe:
1. rosół z makaronem, trzy rodzaje mięs+ziemniaki lub frytki+bukiet surówek lub warzywa gotowane
2. barszcz czerwony z pasztecikiem (może być wymieniony na flaki)
3. bigos+udko z kurczaka
4. barszcz biały z kiełbasą
Moja przyszła teściowa upiera się, że to za mało! A nam się wydaje, że to wystarczająca ilość, tym bardziej, że wesele jest dzień po ?więtach Bożego Narodzenia (i wszyscy są na ogół przejedzeni).
Oczywiście, są też desery, ciasta, tort i 8 zimnych zakąsek (m.in. kurczak nadziewany, schab w galarecie, kaczka po tyrolsku, pstrąg faszerowany).
Co Wy o tym sądzicie? :pomocy:

Aha, wesele będzie trwało od 18 do 4.

julietta - Sro Paź 01, 2008 8:26 am

makunia81 napisał/a:
Pomóżcie, bo już głupieję... :cry: W naszym menu są takie dania ciepłe:
1. rosół z makaronem, trzy rodzaje mięs+ziemniaki lub frytki+bukiet surówek lub warzywa gotowane
2. barszcz czerwony z pasztecikiem (może być wymieniony na flaki)
3. bigos+udko z kurczaka
4. barszcz biały z kiełbasą
Moja przyszła teściowa upiera się, że to za mało! A nam się wydaje, że to wystarczająca ilość, tym bardziej, że wesele jest dzień po ?więtach Bożego Narodzenia (i wszyscy są na ogół przejedzeni).
Oczywiście, są też desery, ciasta, tort i 8 zimnych zakąsek (m.in. kurczak nadziewany, schab w galarecie, kaczka po tyrolsku, pstrąg faszerowany).
Co Wy o tym sądzicie? :pomocy:

Aha, wesele będzie trwało od 18 do 4.


Moim zdaniem to zdecydowanie wystarczy, zwłaszcza że trzy pierwsze posiłki najprawdopodobniej są do północy, potem już ludzie powoli się ulatniają :) A poza tym wesele ma trwać tylko do 4. U mnie zabawa była od 18:30 do 6:00 i 4 posiłki były wystarczające...

Nie martw się, teściowe tak mają - u mnie było podobnie :)

mietka - Sro Paź 01, 2008 10:09 am

wystarczy na pewno :) spokojnie!
makunia81 - Czw Paź 02, 2008 7:07 am

Dziękuję, Dziewczynki. Trochę mnie podbudowałyście. Nie dam się teściowej! Na szczęście mój przyszły mąż jest już pod moim pantoflem, więc stoi murem za moim zdaniem. :ura1
doni_iza - Czw Paź 02, 2008 8:24 am

makunia81 u mnie tez będą 4 ciepłe posiłki i myślę, że to w zupełności wystarczy, przy całej masie pozostałego jedzonka :)
ava - Nie Gru 14, 2008 9:37 pm

agunia84 napisał/a:
Niebieskooka napisał/a:
my będziemy mieć 6 gorących dań, a na poprawinach 4. M :D tak apropo ślub mamy o 17.00



My też mamy taką samą ilość dań gorących i o tej samej godzinie ślub :)


My ostatecznie też tak bedziemy mieli, łącznie z godziną ślubu :mrgreen:

evelinka - Pon Gru 15, 2008 12:28 pm

No to już teraz mogę powiedzieć, że u nas będzie 5 gorących dań w czasie wesela i 3 na poprawinach. ?lub o 15, a wesele od 17 do 5-6 rano
Pauuula - Sro Sty 28, 2009 7:10 pm

W cenie 5 gorących dań 8)
joannakarolina - Sro Sty 28, 2009 11:33 pm

U nas na weselu będzie 5 ciepłych posiłków, a na poprawinach 3 i wydaje mi się, że to spokojnie wystarczy :)
kakonka - Sro Sty 28, 2009 11:39 pm

my tak jak joannakarolina- z racji wesela w tej samej restauracji :D bedziemy miec 5 cieplych posiłków na weselu i 3 na poprawinach. slub mamy o 16:30 z tym ze na sali penie kolo 19 sie zjawimy :D uwazam ze jedzenia bedzie w sam raz :D
Ambrozja - Czw Lut 12, 2009 1:07 pm

U nas będą 4 gorące posiłki i myślę, że to wystarczy w zupełności.
Martuś i Jaruś - Czw Lut 12, 2009 1:39 pm

.. chyba 5 :) ... mniam
rajeczka - Czw Lut 12, 2009 2:28 pm

U nas tez bedzie 5 posilkow cieplych i do tego dochodzi jakies jedzonko goralskie-placki po zbojecku i kluski po goralsku...wiec brzmi ciekawie :)
Żaklina i Marcin - Sro Mar 25, 2009 3:35 pm

U nas będzie 5 posiłków...wszystko w menu brzmi apetycznie a ja i tak z nerwów pewnie nic nie zjem...ehhh
Agguniaa - Sro Lip 01, 2009 5:44 pm

U nas na weselu było 6 dań gorących w tym obiad, a na poprawinach już nie pamiętam 3 albo 4....w sumie to połowy z nich nie pamiętam jak podawali :oops: :D
darling - Pią Lip 03, 2009 9:05 am

U nas mają być 3 gorące posiłki, przy czym pierwszy to dwudaniowy obiad z deserem, do tego przystawki, stół wiejski i ciasta. Ale jak tak czytam Wasze posty, to zaczynam się zastanawiać czy to nie za mało...
Debussy - Pią Lip 03, 2009 9:08 am

darling napisał/a:
Ale jak tak czytam Wasze posty, to zaczynam się zastanawiać czy to nie za mało...

To może być za mało.. 3 posiłki daje się zazwyczaj na poprawinach, które trwają o połowę krócej niż wesele.
Zastanów się jeszcze, ciepłe dania to nie to samo co zimne przystawki i jak ludzie piją, tańczą to jednak na ciepło powinni więcej zjeść :)

Kociadło - Pią Lip 03, 2009 11:03 am

ja uważam że 3 gorace posiłki w tym jeden 2daniowy wcale nie jest za mało
na wszystkich weselach na których byłam było właśnie tyle posiłków - ani ja ani K. nie bylismy w stanie dobrnąc do 3ciego i zawsze albo w połowie drugiego albo na drugim się kończyło
nie jedząc w ogóle zimnych przekąsek
mój tata - łakomczuch nie z tej ziemi tez nie wyrabiał
jesli porcje sa maciupkie to owszem może być za mało ale jeśli są duże to 3 starczą w zupełności

instadri - Pią Lip 03, 2009 12:35 pm

Myslę, że 5 posiłków gorących będzie ok, przynajmniej u mnie tak będzie( 1 posiłek dwudaniowy) . Do tego stół wiejski, zimnych przekąsek nie liczę, bo i tak tego ludzie prawie nie ruszają. Marzy mi sie fontanna czekoladowa, oprócz ciast i owoców, no ale zobaczymy :twisted: :)

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 12:37 pm ]
aha ja byłam na weselu na kórym były 3 dania gorące, to ludzie zaczepiali kelnerów i pytali kiedy będzie cos ciepłego, tyle kalorii się spala na parkiecie i śpiewaniu, ze hey ;) ja wole nie ryzykować 8)

doni_iza - Wto Lip 07, 2009 10:21 am

Już jestem po weselu, u nas były 4 ciepłe posiłki i w zupełności wystarczyły. Goście jedli z apetytem, wszyscy się najedli. Myślę, że 3 to może trochę mało, a 5 już za wiele :) .
Kalina81 - Wto Lip 07, 2009 12:00 pm

u nas też były 4 gorące posiłki i jak najbardziej wystarczyły, żurku choć był przepyszny już prawie nikt nie tknął. 5 posiłow to zdecydowanie za dużo.
leosia - Wto Sie 04, 2009 3:28 pm

U mnie też były 4 posiłki, sporo przystawek. Ciasta, kawa, herbata, tort. Hitem była fontanna czekoladowa plus alkoholowa w pakiecie. Fontanna była dość duża, robiła na gościach piorunujące wrażenie także polecam:) I nie trzeba się obawiać że będzie sie całym umorusanym w czekoladzie, to sie nie rozpryskuje a Pani obsługująca dbała o to aby okolice fontann były utrzymane w czystości.
truskawka_ja - Wto Sie 04, 2009 4:26 pm

Mialy byc 3, byly 4. Wedlug mnie 3 by w zupelnosci wystarczyly ale mama chciala 4.
asiulek82 - Pią Sie 21, 2009 10:55 pm

Jak czytam wasze opinie to w większości zgadzają się z moją. Też mieliśmy 4 posiłki, było w sam raz.
stoncia - Pon Wrz 07, 2009 10:41 pm

u mnie będzie 6 w wesele ( w tym obiad ) i 3 na poprawiny. i oczywiście paśnik ( stół wiejski ) własnej roboty , 100 % swojski :lol: , pożyjemy... zobaczymy....
Marcia24 - Wto Wrz 08, 2009 10:12 pm

U mnie będą 4 posiłki, dostaliśmy właśnie menu i mamy teraz czas na wybór, tylko co tu wybrać :( bardzo tego dużo, a po ostatnich sensacjach na jednej z uroczystości mamy zastrzerzenia co do niektórych potraw (np. zimne nóżki, ryba po grecku)
Weira - Pią Lis 27, 2009 1:15 pm

U nas 4 gorące posiłki. Chyba że coś się zmieni.
misiao1983 - Pią Lis 27, 2009 1:27 pm

U nas będzie 5 gorących posiłków - ślub o 17ej, więc między 18- 19 powinniśmy być na sali.
katekate - Pon Lut 01, 2010 11:49 am

4 posiłki myślę, że w zupełności starczą.. Pozdrawiam Kasia.
kasienka_78 - Czw Lut 04, 2010 7:27 pm

U nas będzie 5 ciepłych posiłków. Ślub cywilny mamy o 16.30 i na sali będziemy prawdopodobnie ok. 17.30, zatem taka ilość powinna być wystarczająca, przy założeniu, że zabawa będzie trwała do rana :)
malgooska - Czw Lut 04, 2010 10:11 pm

My zjawimy się na sali po 20 więc chyba 5 posiłków to przesada . U nas będą 4 i jak patrzę ile przekąsek to nawet się zastanawiam czy te 4 to nie będzie za dużo :?
M4rcysi4 - Pon Mar 15, 2010 10:37 pm

U nas 5 dań (na poprawinach robią 3)
ewex - Nie Wrz 19, 2010 10:40 pm

Ostatnio byliśmy na weselu na którym było 5 dań na ciepło i powiem szczerze że ostatniego nawet nie tknęłam bo po prostu nie dałam rady. Zresztą zauważyłam że nie tylko ja :roll: Moim zdaniem 3-4 spokojnie wystarczą, przecież są jeszcze przystawki, tort, ciasta i inne...
Winter - Nie Paź 17, 2010 12:51 pm

5 ciepłych posiłków i masa przystawek 15 :)
tomcia - Nie Paź 17, 2010 1:48 pm

u nas będzie 5 (zupa i II danie po niej liczone jako jeden posiłek). Wesele zacznie się ok 19 i potrwa do ok 5. Ja nigdy do końca na weselach nie zostaję, więc nie wiem czy to za dużo czy za mało, ale z tego co czytam 5 ciepłych posiłków to najczęsciej wymieniana cyfra.
sloneczkoo - Nie Paź 17, 2010 8:43 pm

5 posiłków na ciepło + lody + tort ;)
kariczeq - Sro Lis 03, 2010 6:41 pm

ze względu na to, że wesele zaczynało się ok. 21 wybraliśmy opcję 4 dania ciepłe + lody i oczywiście tort :)
asiaj2001 - Czw Sty 13, 2011 11:44 am

Pozdrawiam was wszystkich tych co mnie pozdrawiali i pozostałych :)


Dziewczyny nie uważacie że wystarczy 4 dania na ciepło na 1 dzień? więcej to by trzabyło siedzieć przy staołach i jeść a kiedy się bawić?

sloneczkoo - Czw Sty 13, 2011 11:57 am

asiaj2001 napisał/a:
Dziewczyny nie uważacie że wystarczy 4 dania na ciepło na 1 dzień?

Jednemu wystarczą 3 posiłki innemu 5 będzie mało... wszystko zależy jakich masz gości czy np. dużo młodzieży, czy dużo rodziny ze wsi (wiadomo jak wyglądają wesela na wsiach - stoły aż się uginają od jedzenia) ;)

My na sali będziemy ok 20,30-21 ale mamy 5 posiłków lepiej jak ma zostać niż zabraknie ;)
Mamy poprawiny to jakby nikt nie doczekał 5 posiłku to na poprawinach najwyżej będą 4 zamiast 3 ;)

asiaj2001 - Czw Sty 13, 2011 12:42 pm

w jakich porach masz te posiłki chyba co godzine?
Wiesz obawiam się, zeby nie było tak że siedzimy przy stołach tylko, i co 2 przerwę orkiestry będzie jedzenie. Wiesz sama się zastanawiam :) miło widziane rady

sloneczkoo - Czw Sty 13, 2011 12:52 pm

Hmmm o których godzinach nie wiem jeszcze... tak na logikę: 21/22:30/23:30/2/4

Średnio co 1,5-2h ;) zależy o której będą oczepiny - liczę, że ok 00:30 ;)

asiaj2001 napisał/a:
zeby nie było tak że siedzimy przy stołach tylko, i co 2 przerwę orkiestry będzie jedzenie

na tym m.in. polega wesele.
Ty jako młoda zjesz zapewne co kot napłakał ;) a siedzieć za stołem to może przez całe wesele będziesz z 1h ;) reszta to tańce.

Malena - Czw Sty 13, 2011 3:54 pm

sloneczkoo napisał/a:
Ty jako młoda zjesz zapewne co kot napłakał


to troche stereotyp, kazdy reaguje inaczej - niektore mlode wcale nie jedza z nerwow..a kilka moich kolezanek normalnie wszystko palaszowalo:)

A 5 posilkow cieplych oznacza de facto 4 o konkretnych porach, prawda? Bo 1 danie i zupa traktuje sie w menu czesto jako 1 cieply posilek, czy sie myle? Ja tak mam chyba w swoim menu - rozroznienie 1 posilek danie 1 zupa i danie 2 mieska i potem jeszcze 3 na cieplo).

Dosia_Zosia - Czw Sty 13, 2011 5:19 pm

U nas były 4 ciepłe posiłki(rosół i drugie danie liczę jako 1), pierwszy o 18, później około 22 strogonow, po oczepinach był bigos i jakieś mięso i nad ranem biały barszcz.
Hatifnatka - Czw Sty 13, 2011 6:37 pm

u nas były cztery ciepłe posiłki (rosół + drugie danie liczę jako jeden), później był jeszcze podany czerwony barszczyk z pasztecikami, bigos z pieczonymi udkami i nad ranem biały barszcz z kiełbasą. jadłam wszystkiego po trochu i bardzo mi smakowało. tak więc w moim przypadku syndrom niejedzenia na własnym weselu się na szczęście nie sprawdził :P
Bian - Czw Sty 13, 2011 7:04 pm

to ja podam z godzinami jak było u nas:

1. godz. 18:00 - obiad - zupa plus drugie danie
2. godz. 20:30 - II danie (bogracz)
3. ok. godz. 21:00 na salę wjechał stół staropolski z gorącymi mięsami grillowanymi i typowymi elementami wiejskiego stołu - taką opcję mieliśmy zamiast jednego typowego dania i to sobie stało całą noc
4. między 21:30 a 22:00 - deser (szarlotka z lodami )
5. godz. 23:00 - III danie (Frytki mix, udko faszerowane w płatkach kukurydzianych, warzywa na parze)
6. Godz. 2:00 - IV danie (bliny po chłopsku)

Szczerze przyznam, że ja akurat nie jadłam tylko ostatniego dania, bo jakoś przegapiłam :) a tak to jadłam jak inni :P

Malena napisał/a:
A 5 posilkow cieplych oznacza de facto 4 o konkretnych porach, prawda?


Niekoniecznie. To zależy chyba od sali i ustaleń. U nas to było jako jeden posiłek liczone, a zamiast piątego dania wzięliśmy te półmiski grillowanych mięs :)

sloneczkoo - Czw Sty 13, 2011 8:24 pm

Bian napisał/a:
Malena napisał/a:
A 5 posilkow cieplych oznacza de facto 4 o konkretnych porach, prawda?


Niekoniecznie


U nas jest 5 jak już pisałam:

1. rosół z makaronem, ziemniaki, kotlet devolaie, kotlet szwajcarski, zrazy zawijane, surówki: z białej kapusty oraz z marchewki z jabłkiem.
2. Prosiak po staropolsku (którego chcemy zamienić na coś innego), kotlety mielone, szaszłyki z ryżem po turecku
3. flaki
4. Bigos polski, kotlet schabowy, udko pieczone
5. Barszcz czerwony z pasztecikami

Dodatki
6. Lody płonące
7. Tort weselny z ogniami

Dosia_Zosia - Pią Sty 14, 2011 12:04 pm

U nas między pierwszy pierwszym a drugim ciepłym posiłkiem były lody a między drugim a trzecim tort. Z 4 ciepłych posiłków zjadłam 2, strogonowa nie jadłam bo w tym czasie byliśmy u fotografa i nie jadłam barszczu rano bo był za ostry jak dla mnie.
Bella - Pią Sty 14, 2011 6:24 pm

Ja tez miałam 4 gorące posiłki (ale bardzo obfite np. na jeden posiłek składało się kilka rodzajów mięs, bigosu oraz dodatków t) i również
Cytat:
(rosół i drugie danie liczę jako 1)

choć wiem, ze niektóre sale podają, ze jest 5 posiłków bo jako osobny posiłek liczą rosół.

Magdzik - Nie Sty 16, 2011 3:53 pm

Mi się wydaje,że 5 posiłków to jest takie maximum :roll: 6 to już jest za dużo,później połowa zostaje na stołach :x
paulinkaaMU - Pon Sty 17, 2011 11:54 pm

u nas będzie 5 gorących dań :)
asiaj2001 - Wto Sty 18, 2011 11:46 am

zastanawiam się nad ilosścią posiłków najpierw myslałam o 5 a teraz sie zastanawiam nad 4 bo nie bede miała kiedy to podac moze tylko mi sie tak wydaje prosze o radę. W sumie to nie chciałabym by wszyscy tylko siedizeli przy stolach i jedli wydaje mi sie ze mam obfite posilki pokaze wam wstepna wersje a pozniej ta z 4 daniamji i co sadzicie?
pierwsza wersja
wesele
obiad gdzies koło 19: rosól, ziemniaki, 5 rodzai mies i 5 rodzai surowek,
ok 22 - strogonof
o 23,30 prosiak z pierogami
oczepiny i po nich tort
koło 2 kluski slaskie i kilka rodzai mies i bigos
ok 4 - barszcz czerwony z pasztecikami i krokietami
poprawiny:
flaki z miesem moze udka tutaj nie wiem bo nie wszyscy lubia flaki
potem frtyki miesa i bigos
barszcz biały z kielbasa


A teraz 2 wersja by wyrzucic jedno danie
wesele:
ok 19 obiad, rosól, ziemniaki, 5 mies, 5 surowek
ok 22,30 prosiak z pierogami
oczepiny i potem tort
kolo 2 kluski slaskie z miesami i bigosem
ok 4 barszcz czerwony z pasztecikami i krokietami
poprawiny bez zmian


Co wy na to???? proszę o radę

Magdzik - Wto Sty 18, 2011 11:55 am

Ja bym wybrała te pierwsze menu i
asiaj2001 napisał/a:
ok 22 - strogonof
bym zrobiła o 21 albo tak o 21:30 a później normalnie tak jak napisałaś
asiaj2001 napisał/a:
o 23,30 prosiak z pierogami

Myślę,że jak obiad jest na 19tą a strogonof miał by być o 22 to trochę długa przerwa,a na dodatek za pół godziny by był prosiak z pierogami to już jak dla mnie by było za szybko jedno danie po drugim :roll:

sloneczkoo - Wto Sty 18, 2011 12:04 pm

Ja bym zrobiła tak jak napisała Magdzik ;)

19. I danie
21. strogonow
ok 23 prosiak z pierogami ;)

asiaj2001 - Wto Sty 18, 2011 2:02 pm

czyli uwazacie ze 1 wersja czyli 5 dan tylko troszke inne godziny podania.
A nie jestescie za 4 daniami?
wiecie zastanawiam sie bo jeszcze beda pprzekaski, tort stół wiejski???
a jak poprawiny ok?

Magdzik - Wto Sty 18, 2011 2:30 pm

Poprawiny myślę,że wystarczy to co wymieniłaś,bo trwają krócej :P
4 dania też mogą być jak najbardziej ale też bym godziny trochę może zmieniła żeby nie było zbyt dużych przerw,bo goście mogą marudzić,że tyle czasu nic ciepłego nie ma :roll:

asiaj2001 - Wto Sty 18, 2011 2:38 pm

jesli by były 4 dania to jakie godziny proponujesz?
1 -godz. 19
2. godz. 21,30
po oczepinach tort
3. ok. 1,30
4. ok.3
czy inne???

Magdzik - Wto Sty 18, 2011 2:43 pm

Myślę,że coś mniej więcej tak jak Ty to napisałaś ale to tylko moje zdanie.Ja wesela jeszcze nie robiłam,więc nie wiem czy mój pomysł jest dobry,może jeszcze ktoś Ci podpowie z doświadczenia,jak to u niego było dla porównania :P
sloneczkoo - Wto Sty 18, 2011 2:44 pm

19 a 21,30 nie każdemu może pasować 1 danie a czekanie 2,5h na drugie to trochę długo.
Może 21?

Ale jak z kolejnymi później 4,5h na następny? :kwasny:

Jak chcesz już 4 to może: 19/21/23/2 tylko jak wesele będzie do 6 to masz od godziny 2 aż 4h bez posiłku na ciepło... zaś 19/22/1/4 - mogłoby być dobrze tylko, że 3h przerwy jak ktoś na jakiś się nie załapie to przerwa 6h :-?

Ja jestem za 5 ;) wtedy można 19/21/23/1/3

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 2:45 pm ]
Ja wesela też swojego jeszcze nie miałam... ale jak chodziłam na inne to wszędzie 5 posiłków było (jak dobrze pamiętam) + stół wiejski (nie zawsze) no i tort + bardzo często lody.

asiaj2001 - Sro Sty 19, 2011 9:35 am

podjełam decyzje że w pierwszy dzień wesela będą jednak 5 posiłków.
Ale zastanawiam sie jakie posiłki macie lub miałyscie na poprawinach, myślę o 3 posiłkach podajcie swoje przykady będę wdzieczna za pomoc.

Dosia_Zosia - Sro Sty 19, 2011 9:50 am

Cytat:
Ale zastanawiam sie jakie posiłki macie lub miałyscie na poprawinach, myślę o 3 posiłkach podajcie swoje przykady będę wdzieczna za pomoc.


my mieliśmy poprawiny od 16 do 22 i były właśnie 3 ciepłe posiłki: pierwszy - zupa pieczarkowa z grzankami, drugi - frytki noisettes, mięso i surówki i trzeci - biały barszcz z białą kiełbasą i kaszanka na ciepło.

Ewelina caterin - Sro Sty 19, 2011 10:48 am

asiaj2001 napisał/a:
jesli by były 4 dania to jakie godziny proponujesz?
1 -godz. 19
2. godz. 21,30
po oczepinach tort
3. ok. 1,30
4. ok.3
czy inne???

Asiaj po oczepinach to różnie bywa z tymi godzinami.
Nieraz oczepiny kończą sie o1 i po nich jest tort. Po torcie nie podasz zaraz ciepłego. Więc trzeba zrobić przerwe. Nieraz wychodzi tak, że ostatnie 2 posiłki są po godzinie jeden po drugim.
Wszystko zależy od tego o której oczepiny się skończą. Nieraz jest koniec o 1,30

asiaj2001 - Sro Sty 19, 2011 11:17 am

zastanawiam sie jakie posiłki macie lub miałyscie na poprawinach, myślę o 3 posiłkach podajcie swoje przykady menu na poprawiny będę wdzieczna za pomoc. :)
Ewelina caterin - Sro Sty 19, 2011 11:56 am

I flaki. łosoś smażony, golonka, bigos mięsa z dnia 1
II kluski śląskie z sosem
III barszcz biały, czerwony , biała kiełbasa i kaszanka

Dosia_Zosia - Sro Sty 19, 2011 12:42 pm

Ewelina caterin napisał/a:
Asiaj po oczepinach to różnie bywa z tymi godzinami.
Nieraz oczepiny kończą sie o1 i po nich jest tort. Po torcie nie podasz zaraz ciepłego


u nas tort był przed oczepinami a trochę po oczepinach był 3 ciepły posiłek i moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie

asiaj2001 napisał/a:
jesli by były 4 dania to jakie godziny proponujesz?


jeżeli chodzi o godziny to było tak:

I ciepły posiłek - godz.18
lody - godz. 19:30
II ciepły posiłek - godz. 21
tort - godz.23
III ciepły posiłek - godz.1:30
IV ciepły posiłek - godz. 3:00

asiaj2001 - Czw Sty 20, 2011 11:37 am

No jestem już po ustaleniach i cieszę się, że mam już to z glowy.
U mnie będzie w wesele 5 posiłków + lody + wiejski dtół + przystawki
I posiłek około godziny 18:30 (tak mniej więcej będziemy na sali może troszkę póżniej)
II posiłek ok 21
III posiłek o 23:30
tort
IV posiłek ok. 2 zależy o której skończą się oczepiny
V posiłek ok 4
Poprawiny będą 3 ciepłe posiłki + lody + wiejski stół + przystawki

Magdzik - Czw Sty 20, 2011 12:16 pm

asiaj2001, świetnie poradziłaś sobie z menu :wink:
Dosia_Zosia - Czw Sty 20, 2011 8:03 pm

asiaj2001 napisał/a:
III posiłek o 23:30
tort


czekaj, ale jak posiłek będzie o 23:30 to zanim go rozniosą, zanim goście zjedzą to trzeba liczyć około 40 minut więc będzie po północy więc kiedy chcecie podać tort? No chyba,że zaczniecie oczepiny później.
To raz a dwa,że jak goście zjedzą ciepły posiłek to mało kto będzie chciał zjeść tak od razu tort

sloneczkoo - Czw Sty 20, 2011 10:19 pm

asiaj2001 napisał/a:
I posiłek około godziny 18:30 (tak mniej więcej będziemy na sali może troszkę póżniej)
II posiłek ok 21
III posiłek o 23:30


a może:
I o 18:30
II o 20:30
III o 23

agulka1989 - Czw Sty 20, 2011 10:24 pm

Dziewczyny to nie jest wątek z indywidualnymi poradami odnośnie menu i godzin podawania ciepłych dań... :roll:
asiaj2001 - Pią Sty 21, 2011 12:04 pm

Dosia_Zosia wiesz godziny są mniej wiecej myślę że do 30 - 40 minut bedzie po tymbardziej ze bedzie to prosiak wiec kwestia pokroic a pierogi rozdadza szybko.
A jak oczepiny będą z 10 minut pozniej to nic sie nie stanie. A po oczepinach chce bysmy jeszcze choc jeden blok muzyczny potanczyli i bedzie tort wiec mysle ze bedzie ok

Dosia_Zosia - Pią Sty 21, 2011 1:50 pm

asiaj2001 napisał/a:
A po oczepinach chce bysmy jeszcze choc jeden blok muzyczny potanczyli i bedzie tort


Myślałam,że chcecie dać tort przed oczepinami, źle zrozumiałam. Ale jeśli oczepiny skończą się około 1-1:30, potańczycie około pół godziny to tort będzie około 1:30-2:00 więc dalej jest problem bo jak napisałaś, o 2 ma być IV ciepły posiłek a jak już tu ktoś pisał
Ewelina caterin napisał/a:
Po torcie nie podasz zaraz ciepłego. Więc trzeba zrobić przerwe


Żeby nie było OT to dodam,że moim zdaniem 5 posiłków to za dużo. Zakładając,że wesele trwa około 10 godzin to posiłki musiałyby być co około 2 godziny i tu pojawia się problem z podaniem tortu lub lodów bo są za krótkie przerwy a wiadomo,że nie je się tylko ciepłych posiłków, ze stołów też się coś zje a to ciasto, jakaś zakąskę itp. Ja uważam za najlepsze takie rozwiązanie jak napisałaś:
asiaj2001 napisał/a:
wesele:
ok 19 obiad, rosól, ziemniaki, 5 mies, 5 surowek
ok 22,30 prosiak z pierogami
oczepiny i potem tort
kolo 2 kluski slaskie z miesami i bigosem
ok 4 barszcz czerwony z pasztecikami i krokietami

Ale to tylko moje zdanie.

[ Dodano: Pią Sty 21, 2011 1:58 pm ]
Albo jeszcze inaczej, 2 posiłek o 21 a tort przed oczepinami o 23:00-23:30 to chyba byłoby najlepiej.

Ewelina caterin - Pią Sty 21, 2011 2:05 pm

nas z reguły jest tak
18,30 obiad
20,30 II danie ciepłe
22,30-23 III danie
ok.12 oczepiny i po nich od razu tort
2,30 IV danie
4 V danie

alicjaWy - Wto Sty 25, 2011 5:28 pm

Ile dań ciepłych, gdy zaczynamy o 19? To pierwsze będzie trwało z godzinę, później tańce, drugie około 22, później po 24 tort, więc następny posiłek około 2 i może następny o 4? Chyba dobre rozwiązanie. Pamiętam jak byłam na weselu gdzie było 5 posiłków i to wydawało mi się za dużo
ART DECO JUBILER - Sro Sty 26, 2011 1:13 pm

Bo moim zdaniem 5 to za dużo i nie ma tego gdzie wpychać. Najlepiej jeżeli są 3,nawet jeżeli zaczynamy poi 19. goście są głodni głównie na początku,potem wszyscy się bawią i flaki lub golonka nie ma już tak dużego znaczenia.
sloneczkoo - Sro Sty 26, 2011 8:59 pm

ART DECO JUBILER napisał/a:
Najlepiej jeżeli są 3

hmmm o 19? 23? 4? jak dla mnie to za mało żeby 4h przerw robić (to by musiały być jakieś 3 posiłki ale super syte, a nie na zasadzie zupki - bo nie każdy może ją lubić lub jeść i ma czekania 8h na następny posiłek nie mówię o torcie bo niektórzy jak piją to torta nie jedzą)

agulka1989 - Sro Sty 26, 2011 9:03 pm

sloneczkoo, ale po to są zimne zakąski.
A jak jest 5 ciepłych posiłków to niewiele osób rusza to co jest na stole. Ja byłam już na wielu weselach i na żadnym nie ruszyłam ze stołu absolutnie nic i jadłam tylko ciepłe posiłki...
I później to zostaje i trzeba wyrzucać, bo jednak nie wszystko możesz zamrozić...
Ja jestem za 4 ciepłymi posiłkami na weselu i 2 na poprawinach.

sloneczkoo - Sro Sty 26, 2011 9:25 pm

agulka1989 napisał/a:
sloneczkoo, ale po to są zimne zakąski.

to prawda.. ale ja uważam, że minimum 4 posiłki powinny być :)

Majorka636 - Sro Sty 26, 2011 10:14 pm

U nas będzie obiad + 6 ciepłych posiłków, posiłki są takie dosyć fajne, bo trochę inne niż zazwyczaj :) ale ogólnie to u mnie i tak nie bylo wyboru - ta restauracja w wesela poprostu tyle przygotowuje i koniec.
A poza tym to ja w wesela lubię jeść ;P - podejrzewam co prawda ze na swoim wlasnym to za duzo nie zjem, ale niech gosciom bedzie na zdrowie :D

kokarda87 - Pią Mar 04, 2011 3:13 pm

witam Wszystkich :D u mnie razem z obiadem będzie 10 ciepłych posiłków plus lody, tort i ciasta. 1 duża blaszka ciasta na 10 osób.
wesele na wsi.

mietka - Pią Mar 04, 2011 4:07 pm

kokarda87 napisał/a:
u mnie razem z obiadem będzie 10 ciepłych posiłków


idziecie na rekord?

u mnie były 3, a trzeciego już prawie nikt nie zjadł..

M4rcysi4 - Pią Mar 04, 2011 5:03 pm

kokarda87 napisał/a:
u mnie razem z obiadem będzie 10 ciepłych posiłków

Normalnie nie mogę w to uwierzyć :o Toż to istna strata pieniędzy, a jako gość bym się chyba porzy**ła :roll: Wygląda na to, że na Waszym weselu będzie się głównie siedzieć przy stole, a nie bawić? Zdecydowanie na Twoim miejscu zmniejszyłabym to chociaż o połowę, ale oczywiście zrobisz jak chcesz. Dla porównania przeczytaj poprzednie wpisy w tym wątku.

Winter - Pią Mar 04, 2011 5:19 pm

5 ciepłych, 15 zakąsek :)
Magdzik - Pią Mar 04, 2011 7:25 pm

kokarda87 napisał/a:
u mnie razem z obiadem będzie 10 ciepłych posiłków
OMG :o
:o :o :o to bardzo dużo. 5 to jest już sporo ale 10 ? :roll:

tomcia - Pią Mar 04, 2011 8:29 pm

kokarda87 napisał/a:
witam Wszystkich :D u mnie razem z obiadem będzie 10 ciepłych posiłków plus lody, tort i ciasta. 1 duża blaszka ciasta na 10 osób.
wesele na wsi.

Też jestem pod wrażeniem :o Rozumiem, że ślub najpóźniej o 15, a koniec wesela ok 9 rano..?

rene244 - Pią Mar 04, 2011 11:58 pm

strata pieniędzy... i kto to temu da radę?
Emmi - Sob Mar 05, 2011 10:21 pm

ja mam ślub po 19 wiec na salę wszyscy dotrą pewnie około 21....przewiduję raczej 3 posiłki gorące. Będzie też tort,lody. Myślę że to będzie w sam raz....rozważam ewentualnie 4 ale wydaje mi się to za dużo przy weselu zaczynającym się ok.21.
kaniaa - Pon Mar 07, 2011 9:34 pm

Chciałam zapytać o to czy któraś z was miała porcjowane jedzenie na weselu?
Bo cały czas zastanawia mnie czy 100g mięsa to mało czy tak przeciętnie...

Planuję 4 do 5 potraw + przystawki + stół wiejski + ciasto i zastanawiam się czy nie będzie mało... nie chcę by ktoś pomyślał że oszczędzam na gościach :-?

kokarda87 - Wto Mar 08, 2011 8:17 am

rene244 napisał/a:
strata pieniędzy... i kto to temu da radę?

za osobę z poprawinami płacę 140zł. Wszystko po weselu jest rozdawane gościom i my zabieramy.
pozdrawiam Wszystkich :)
PS. a przede wszystkim krytakantów :P

M4rcysi4 - Wto Mar 08, 2011 4:10 pm

kokarda87 to nie krytyka tylko dobre rady ;) Zawsze mogłabyś w takim wypadku zapłacić jeszcze mniej, a i Wam samym później w domu będzie to ciężko zjeść.
kokarda87 - Sro Mar 09, 2011 1:15 pm

M4rcysi4 napisał/a:
kokarda87 to nie krytyka tylko dobre rady ;) Zawsze mogłabyś w takim wypadku zapłacić jeszcze mniej, a i Wam samym później w domu będzie to ciężko zjeść.


nie mogę zapłacić mniej i wybrać mniej posiłków, bo takie jest menu stałe ;) pozdrawiam

555 - Sro Mar 09, 2011 10:24 pm

kaniaa napisał/a:
100g mięsa to mało czy tak przeciętnie

dla mnie to mała porcja, my z mężem zjadamy ok. 40 dag mięsa na obiad (waga na surowo), więc wydaje mi się, że normalna porcja to ok. 150g już przygotowanego mięsa..

emcia82 - Czw Lip 14, 2011 9:45 pm
Temat postu: rosół i schabowy
Najczęściej na weselach pojawia się rosół i schabowy ... można to wreszcie zmienić, bo robi się to nudne i oklepane
robii - Czw Lip 14, 2011 10:09 pm

i śląskie ble... u nas tak nie było
MlodaGaska - Pią Lip 15, 2011 8:35 am

Śląskie są the best 8)
Malena - Pią Lip 15, 2011 10:16 am

U nas bedzie 6 ciepłych posiłków - jednym z nich jest pieczone prosię. Do tego stół wiejski, stół słodki z ciastami i owocami, fonatnna czekoladowa. Wydaje mi się, ze sporo jedzenia:)
ardillaroja - Czw Sie 04, 2011 10:04 pm

my decydujemy się na opcję 4 dań ciepłych, myślę że to w zupełności wystarczy, nas zakąskami myślę intensywnie : ) nie chciałabym stołu wiejskiego, fontanna czekoladowa wydaje mi się super pomysłem, ale ja kocham słodycze!
madziula13893 - Nie Sty 15, 2012 10:22 am

My wczoraj byliśmy u naszej kucharki i uzgodniliśmy już menu tak wstępnie.. impreza wg planu zacznie się 18-18.30, będzie więc 5 ciepłych posiłków, lody, tort i stół wiejski no i oczywiście zimne zakąski... na ewentualne poprawiny nad którymi się jeszcze zastanawiamy planujemy 3 ciepłe posiłki no i oczywiście grzankę, heh :)
M4rcysi4 - Pon Mar 05, 2012 3:07 pm

Pierwszy obiad składający się z zupy, drugiego dania i deseru + 4 dodatkowe dania.
MadMar - Pon Mar 05, 2012 11:05 pm

u nas będzie 5 ciepłych posiłków. Myślę, że w sam raz :D
justine81 - Wto Mar 06, 2012 10:19 am

U nas były 3 gorące posiłki - pierwszy ok. 21-szej, bo ślub był dość późno.
Drugi posiłek to był grill (różne mięska, kiełbaski i warzywka z grilla - mieliśmy wesele w sali grillowej w restauracji Agat) - wszyscy tak się objedli, że na 3-ci posiłek już nie było zbyt wielu chętnych.

Karolina1984 - Wto Mar 06, 2012 10:27 am

kurcze, to u nas będą 4 i się zastanawiam, czy nie za wiele ??
U siostry czwartego nikt nie ruszył, nawet go nie podano.

asia7 - Czw Mar 08, 2012 12:30 pm

u nas w planach są 4 ciepłe posiłki
1- zupa, plus 2-gie danie serwowane na talerzach, deser
2- 3 rodzaje mięs do wyboru, dodatki
3- żurek
4- barszczyk z krokietem

nie wiem czy to nie za mało... z drugiej strony wesele zacznie się o 20, więc też chyba nie ma co przesadzać

MałaMi - Czw Mar 08, 2012 2:06 pm

asia7 napisał/a:
nie wiem czy to nie za mało... z drugiej strony wesele zacznie się o 20, więc też chyba nie ma co przesadzać


U mnie będzie dokładnie tyle samo + stół wiejski i z doświadczenia wiem, że o ile sala nie oszczędza na mięsku i dodatkach to 4 dania (w tym 1 danie składające się z zupy i drugiego) jest jak najbardziej wystarczające :) Czasami zdarza się tak, że rzeczywiście tego 4 dania nikt nie ruszy.

Nie ma co wpadać w panikę (ja tak raz wpadłam :smile: ) - rozpisz sobie godzinowo co kiedy będzie podane i zobacz, czy byłabyś w stanie zjeść obiad co 2 godziny na przykład :)

Jeżeli ktoś ma więcej dań - super! Ale 4 na pewno nie ma się co w przypadku porządnej sali martwić.

justine81 - Czw Mar 08, 2012 2:10 pm

asia7 napisał/a:
nie wiem czy to nie za mało... z drugiej strony wesele zacznie się o 20, więc też chyba nie ma co przesadzać

Zobaczysz, że barszczyku to już pewnie nikt nie tknie, pamiętaj, że jeszcze jest tort między posiłkami, no i przystawki, także spokojnie :)

ewa.krzys - Czw Mar 08, 2012 2:13 pm

U nas również zaplanowane są 4 posiłki, w tym:
1. rosół + mięsa na półmiskach, ziemniaki w różnych postaciach, surówki,
2. 3 rodzaje mięsa + jakieś dodatki (frytki, kluski śląskie, sama nie wiem),
3. jakieś mięsa,
4. barszczyk czerwony + przysmak meksykański/krokiety/paszteciki.
Menu mamy nieustalone, więc nie wiem jak dokładniej będzie to wyglądać. Do tego na pewno będzie stół wiejski oraz przystawki, deser, tort, ciasta, owoce (czyli taka podstawa). Rodzice chcieli, żeby było jeszcze jedno danie, ale myślę, że taka wersja stanowczo wystarczy. Tym bardziej, że na naszej sali bawiliśmy się w Sylwestra i były podane 4 posiłki, przy czym jednego nawet nie ruszyłam.

Malwina_łódź - Czw Mar 08, 2012 2:20 pm

ewa.krzys, no to mi ślinka pociekła :)
Ja do drugiego posiłku wybrałabym kluski śląskie. Moim zdaniem bardziej sycą :)

ewa.krzys - Czw Mar 08, 2012 2:23 pm

Malwina_łódź, właśnie tak mi się zdaje, że przy drugim posiłku moja restauracja najczęściej serwuje kluski śląskie, ale nie jestem pewna. Dowiem się za parę miesięcy :wink:
Malwina_łódź - Czw Mar 08, 2012 2:29 pm

ewa.krzys, u nas było 5 posiłków, ale w tym dwa barszcze między mięsami - żurek z kiełbasą i jajkiem oraz barszcz czerwony z pasztecikiem i krokietem. Były też flaki. Ponadto 1 posiłek - obiad dwudaniowy i kolejny mięsny posiłek stanowiły kluseczki francuskie z karczkiem w sosie i surówką. Nikt głodny nie wyszedł.
U was są 3 mięsne i jeden bezmięsny.
Myślę, że jedzenia nie zabraknie.

ewa.krzys - Czw Mar 08, 2012 2:31 pm

Malwina_łódź, mało tego, myślę, że sporo zostanie :wink: zdaje mi się, że barszczyk biały gdzieś też tam występował, ale jednak mam dużą sklerozę :razz:
asia7 - Czw Mar 08, 2012 4:37 pm


monic_pawlak - Czw Mar 08, 2012 11:12 pm

U nas będzie 5 posiłków + tort + stól wiejski i standardowo przystawki , owoce , ciasta 1 rosół
ziemniaczki , 3 surówki , 3-4 rodzaje mięsa
2 beef strogonof
3prosiak pieczony +młoda kapusta + ziemniaczki pieczone
4kluski śląskie + mięsko w sosie +surówka
5barsczyk czerwony + pasztecik

martyna to ja - Wto Mar 20, 2012 3:55 pm

piec posilkow goracych, zimne przekaski (duuuuzo) no i te pieczone plonace indyki w calosci,
stol wiejski tez ale nie za duzy

cappka - Nie Lip 01, 2012 1:06 pm

Jak myślicie, ile ciepłych posiłków i ile przystawek powinno być na skróconym weselu - takim przyjęciu weselnym?

Mam salę, ale trzeba znaleźć sobie albo kucharkę albo catering i zastanawiam się, ile tego powinno być, aby nie zabrakło tak na te 6h...

M4rcysi4 - Nie Lip 01, 2012 11:04 pm

Myślę, że 3 ciepłe dania na 6h byłoby w sam raz. Co do przystawek ciężko mi się wypowiedzieć.
Karolina1984 - Pon Lip 02, 2012 1:28 pm

u nas były 4 ciepłe posiłki- ostatni to były paszteciki lub pierożki- z barszczem.

Sprawdziło się bardzo dobrze.
Wesele trwało mniej więcej 19.00- 4.30.

cotumka - Pon Lip 02, 2012 3:10 pm

U nas będzie podobnie jak u monic_pawlak
Cytat:
5 posiłków + tort + stól wiejski i standardowo przystawki , owoce , ciasta

plus dodatkowo fontanna czekoladowa ;)

kaledonia - Nie Sie 12, 2012 7:39 am
Temat postu: Re: rosół i schabowy
U nas będą 4 ciepłe posiłki- tyle oferuje w menu sala weselna. Uważam, że to dużo, bo ślub o 19. Zastanawiamy się czy nie zamienić jednego dania (np klusek śląskich) na stół wiejski.
Nie przewidujemy żadnych fontann z czekolady itp. To się w naszych rodzinach nie cieszy powodzeniem.
emcia82 napisał/a:
Najczęściej na weselach pojawia się rosół i schabowy ... można to wreszcie zmienić, bo robi się to nudne i oklepane

Większość osób to lubi to ja nie widzę sensu zmieniać, ale co kto chce.

kariczeq - Nie Sie 12, 2012 10:16 am

kaledonia, mój ślub też był o 19 i ja miałam 4 posiłki+lody (to zamiast 5 dania) i było w sam raz, na salę przyjechaliśmy ok 20.30-40
Gacjusz_pl - Pon Sie 27, 2012 5:25 pm

Trochę późno jeśli byłą to godzina 20.30,w przypadku kiedy jesteśmy wcześniej to jednak to 5 dań jest wskazane,plus przekąski,bo z lodami też różnie bywa,nie każdy z gości ma życzenie akurat je jeść.
AgaNika - Pon Sie 27, 2012 8:18 pm

U nas było podobnie jak u monic + do tego lody
monic_pawlak napisał/a:
...5 posiłków + tort + stól wiejski i standardowo przystawki, owoce, ciasta...

Ślub mieliśmy dość wcześnie bo o 16-tej (na sali byliśmy ok. 18-tej). Po weselu zostało bardzo dużo jedzenia (dodam, że wszystko było naprawdę b. smaczne) - gdybym teraz miała wybierać menu uważam, że 4 ciepłe posiłki w zupełności by wystarczyły...

Karolina1984 - Wto Sie 28, 2012 11:26 am

U nas były 4 ciepłe posiłki, na sali byliśmy o 19.
Myślę, że akurat się sprawdziło. Z peirwszego i drugiego posiłku zostało trochę marnych resztek, ale z trzeciego/czwartego już troszeczkę pozbieraliśmy do domu. :twisted:

cotumka - Sro Sie 29, 2012 1:28 pm

Karolina1984, 4 ciepłe posiłki? To znaczy, że pierwszy posiłek był dwudaniowy, czy po prostu 4 dania? Bo na salach różnie mają to rozpisane, dlatego się upewniam ;)
Karolina1984 - Sro Sie 29, 2012 8:07 pm

Jako pierwszy posiłek liczę zupę i de volay/ faszerowane skrzydełka.
Po prostu podane o jednej godzinie- może niektóre sale liczą to jako 2 lub 3 ?? ( bo jak inaczej wytłumaczyć takie hurtowe ilości dań typu 6-10 ?? ). Drugi to były żeberka w miodzie i schab ze śliwką, trzecie klopsiki i młoda kapusta- a na czwarte barszcz- i paszteciki oraz mięsne pierożki

Dorotka_ - Sro Sie 29, 2012 8:23 pm

Karolina1984, ja akurat mam 8 i wygląda to tak
DANIA GORĄCE:
1.Rosół z makaronem
Ziemniaczki, bukiet surówek, warzywa na parze
Mięsa:
-schab panierowany
-schab po staropolsku (schab panierowany, pieczarki, cebulka)
-pałeczki drobiowe nadziewane
-krokiet de volaille
-stek wieprzowy
-polędwica drobiowa z grilla w płatkach migdałowych (opcja dla kobiet na diecie - hit! :D )
-pieczeń wieprzowa z marchewką
-ryż w potrawce

4 porcje mięsa na osobę
Deser: tarta cynamonowo-jabłkowa (zmyślna nazwa szarloty ;) ) na ciepło z lodami

2. Czerwony barszczyk, paszteciki drobiowe
3. Frytki szaszłyki, cygaretki ( to jest danie grillowe, które chcemy na poprawiny zaserwować )
4. Zupa gulaszowa z chlebem prezydenckim ( chodzi o chleb wypiekany z Szadku, który ulubił sobie swojego czasu p. Kwaśniewski - pyszny chlebek, serio polecam )
5. Kluski śląskie, karczek pieczony, sos wołowy myśliwski, żeberko, kapustka zasmażana
6. Pieczone prosie (1 sztuka na 40 gości)
7. Kluseczki przecierane ze skwarkami z boczku, podudzie pieczone, zrazy po staropolsku
8. Biały barszcz, krokiety

Karolina1984 - Sro Sie 29, 2012 9:07 pm

Ło matko, jak dużó :wink:
Ja się zdałam na kucharkę, robią to od lat i wiedzą, ile kupić, żeby goście byli najedzeni -zależało mi na ekonomizacji wydatków 8)

olivka_ja - Sro Sie 29, 2012 10:10 pm

8 posiłków to sporo, u nas były 4 (albo 5- w zależności czy pierwszy obiad zupa+drugie danie liczyć jako jeden czy dwa posiłki) a i tak ostatniego prawie nikt nie zjadł
AgaNika - Sro Sie 29, 2012 11:12 pm

Dorotka_ napisał/a:
ja akurat mam 8
- jeśli na samym weselu to sporo. Na moje oko po weselu masz na miesiąc kwestię obiadów z głowy :wink:
cotumka - Pon Wrz 24, 2012 1:32 pm

Dziewczyny, doradźcie biednej zagubionej cotumce ;P
Planujemy ślub w okolicach godz. 18:00 (nie wiemy dokładnie jeszcze, może 17:30, może 18:00, albo 18:30). Ślub będzie na całej mszy, więc liczę +/- godzina... do tego życzenia, dojazd na salę na Olechów (ślub na Bałutach), więc liczę, że na sali będziemy w okolicach godziny 20, może z hakiem...
W cenie mamy 5 gorących dań, czyli 4 posiłki- bo pierwszy obiad jest dwudaniowy... po obiedzie dodatkowo deser... Oprócz tego będziemy mieć stół wiejski i może (w ostateczności) fontannę czekoladową... Myślicie, że to wystarczy? Bo zastanawiamy się czy przypadkiem nie domówić jednego ciepłego dania...

[ Dodano: Pon Wrz 24, 2012 1:36 pm ]
chociaż z tego, co kilka lat temu pisała Pusiak, wnioskuję, że chyba nie będzie to konieczne...
Pusiak napisał/a:
Nasze wesele zaczęło sie około 20, nie było jakos specjalnie ciepło, bo połowa września, zamówione mielismy 4 posiłki ciepłe + zimne + stół wiejski i efekt był taki, że ostatnie danie poszło następnego dnia na poprawiny, bo goscie już nie mogli jeść

Ale tak czy inaczej jeszcze musimy sprawę przemyśleć ;)

ewa.krzys - Pon Wrz 24, 2012 1:39 pm

Jestem pewna, że wystarczy. Albo inaczej: my ślub mieliśmy o 17.45, więc na salę dotarliśmy ok. 19.30-20.00. Mieliśmy 4 gorące posiłki (w tym pierwszy dwudaniowy), deser i tort, stół wiejski i jedzenia zostało mnóstwo. Jeśli chcesz to w moim dzienniczku możesz sprawdzić sobie menu. Ale uważam, że 4 posiłki to wystarczająca ilość.
cotumka - Pon Wrz 24, 2012 1:49 pm

ewa.krzys, pamiętam doskonale Twoje menu, zapadło mi w pamięć bo uwielbiam karkówkę :D
no to super, właśnie też myślałam, że to będzie wystarczająco, ale za każdym razem gdy czytam menu Dorotki_ to zaczynam powątpiewać ;)

Dorotka_ - Pon Wrz 24, 2012 1:55 pm

cotumka, weź się ogarnij :) ja mam tyle żarcia bo będę na sali od 17 :) ))
cotumka - Pon Wrz 24, 2012 2:00 pm

Dorotka_, no dobraaa, już luzuję :P skoro wcześniej zaczynacie, to zrozumiałe ;) ale wiesz, że ja lubię marudzić i się przejmować ;)
ewa.krzys - Pon Wrz 24, 2012 2:29 pm

cotumka, jak każda z nas :) moja PT nawet domówiła po ileś sztuk mięs przy drugim posiłku i to wszystko zostało, w sumie do tej pory w zamrażalniku wszystko jest :wink:
Iris - Pon Wrz 24, 2012 11:36 pm

cotumka mi się wydaje, że dużo zależy od tego jak są rozłożone w czasie te ciepłe posiłki, wyciągnęłam rozpiskę menu z jednej z sal, na której nam proponowali 4 posiłki i tam orientacyjnie wyglądało to tak : 1 posiłek 20-20:30; deser - około 22; około 23- 2 ciepły posiłek; około 1 - tort, bo tort przeważnie po oczepinach, a oczepiny chwilę trwają; około 2-2:30 - 3 ciepły posiłek i 4 posiłek - 4-4:30. Przynajmniej na tamtej sali było to w ten sposób rozwiązane i myślę, że godzinowo wygląda to ok. Wydaje mi się, że do 1 posiłku, mając ślub o 18 usiądzie się trochę później niż o 20, bo na samych życzeniach chwila się schodzi, zanim się dojedzie na salę, zanim będzie pierwszy toast, zanim będzie tysiąc razy odśpiewane sto lat itd., zanim wszyscy znajdą swoje miejsca, to też chwilę trwa :) My akurat mamy 5 posiłków ciepłych zapewnianych przez salę, ale z tego co byłam na weselach to i tak mało kto rusza ostatni posiłek. Podstawą jest to pierwsze zaspokojenie głodu po przybyciu na salę, a później to już tany tany tany, nie ma czasu jeść ;) A poza tym panowie i panie również raczą się stołem wiejskim, jeszcze jest pełno przekąsek zimnych na stole, także nie ma szans według mnie, żeby przy 4 posiłkach ciepłych ktoś mógł wyjść w ogóle głodny. Także wydaje mi się, że spokojnie :)
marlena89 - Wto Lut 05, 2013 1:10 pm

Właśnie jesteśmy z mężem po weselu na którym to było 8 ciepłych dań. Fakt jest taki, że ślub był bardzo wcześnie, bo o 15 a wesele trwało do 6, ale to i tak było tego za dużo! Nie było nawet miejsca na stołach, żeby układać te półmiski z mięsem, a cały czas donosili kolejne, więc goście układali je piętrowo jeden na drugim. Zimne zakąski nawet nie były ruszone. Dla mnie było to marnotrawienie jedzenia w czystej postaci. Do tego dochodził stół wiejski, dwie fontanny czekoladowe, drinki, piwo...
Z własnego doświadczenia wiem, że dużo jedzenia schodzi zaraz przy pierwszym posiłku, no i w sumie ok, może on być pokaźny, ale takie ilości jedzenia na weselu widziałam po raz pierwszy w życiu. :o

as12 - Nie Lut 10, 2013 1:13 pm

Dziewczyny, 4 ciepłe posiłki, jak Waszym zdaniem?
aneczka220488 - Pon Lut 18, 2013 9:46 pm

as12 napisał/a:
Dziewczyny, 4 ciepłe posiłki, jak Waszym zdaniem?


Wydaje mi się że standardowo powinno być 5 posiłków .

bambolea - Pon Lut 18, 2013 10:02 pm

Ja myślę, że my zrobimy 4 ciepłe posiłki. Myślę, że to w zupełności wystarczy. Byłam teraz na takiej większej imprezce rodzinnej organizowanej na sali. Impreza zaczęła się o 18 i trwała do 5 rano - były tylko 3 ciepłe dania, z czego ostatnie praktycznie pod koniec imprezy - to był żurek. I to w zupełności wystarczyło, mnie się nie chciało jeść, było dużo zakąsek. Więc tak myślę, że 4 ciepłe posiłki na weselu + zakąski + słodkości + wiejski stół to będzie aż nadto :)
Iris - Pon Lut 18, 2013 11:47 pm

bambolea napisał/a:
Impreza zaczęła się o 18 i trwała do 5 rano - były tylko 3 ciepłe dania (...). I to w zupełności wystarczyło

Dokładnie miałam taką samą sytuację i również były 3 posiłki i wyszłam z tego wesela naprawdę najedzona. Więc wydaje mi się, że 4 posiłki naprawdę wystarczają, a i 3 jeśli się je dobrze godzinowo rozplanuje. Ja jak wcześniej pisałam na swojej sali mam 5 posiłków, więc tak zostanie, ale gdybym miała 4 to i tak nie miałabym się czym przejmować :)

Paolina - Sro Lut 27, 2013 6:26 pm

U nas będzie 5 gorących posiłków. Pierwszy po godzinie 19, ostatni po 3 ;)
mewta - Sob Maj 04, 2013 11:18 am

u nas beda 3 gorące posiłki, uwazam ze to jest wystarczajaca ilosc :)
Catylyn89 - Pon Maj 06, 2013 9:30 am

u nas standard - 5 posilkow... Wesele od 18, a wiem, ze bedzie trwalo do 7 rano...
agacionek - Wto Maj 21, 2013 8:39 am

U Nas były 4 ciepłe posiłki, ślub mieliśmy o 18 na sali byliśmy ok 20. Zanim oast przywitanie i każdy gość znalazł swoje miejsce podane jedzenie było o 20:30 :)
Ewa_Ewi - Wto Maj 21, 2013 9:56 am

u nas bylo 5, ale mysle, ze 4 wystarcza spokojnie. My mielismy wczesnie slub, o 16ej, stad decyzja o 5 posiłkach.
Sisska - Wto Maj 21, 2013 11:01 am

pytanie czym jest posilek... spotkalam sie juz z menu na pewnej sali (nie pamietam juz jakiej), w którym zupa np rosol i drugie danie na poczatku wesela byly oznaczone jako 2 oddzielnie posilki... przez co sala mogla sie chwalic, ze u nich w menu jest 6 posilkow.

u mnie slub o 16:30 i uwazam ze 4 posilki to bedzie wystarczajaco (zupa i drugie danie liczone jako 1 posilek)

Ewa_Ewi - Wto Maj 21, 2013 1:17 pm

Sisska napisał/a:
którym zupa np rosol i drugie danie na poczatku wesela byly oznaczone jako 2 oddzielnie posilki
dziwna praktyka, nie spotkałam się z czymś takim.
malami - Wto Maj 21, 2013 7:17 pm

Zgadzam się, 4 posiłki to tak akurat :) doliczając jeszcze przekąski na stołach to i tak za dużo... No ale u nas w Polsce taka juz jest praktyka, że na weselu tylko się je, pije i tańczy... A potem z nadmiaru trzeba 3 dni odchorować... Ja nie biorę więcej posiłków bo mi strasznie szkoda że się tyle potem marnuje... W mnie na sali właściciele dają pozostałe jedzenie ale ileż potem po weselu można to samo ogrzewać...
Sisska - Czw Maj 23, 2013 12:16 am

Ewa_Ewi napisał/a:
Sisska napisał/a:
którym zupa np rosol i drugie danie na poczatku wesela byly oznaczone jako 2 oddzielnie posilki
dziwna praktyka, nie spotkałam się z czymś takim.


odnalazłam tą salę, ale nie wiem czy mogę wstawić linka :P

Dorotka_ - Czw Maj 23, 2013 8:58 am

a ja mam na umowie 8 posilków (gdzie zupa i drugie danie to jeden posiłek) , ale raczej będziemy redukować. Inna kwestia, że zimnej płyty nie ma prawie w ogóle :roll:


Edit:
ups, znalazłam drugą kartkę :smile:
jest zimna płyta i też całkiem jej dużo :mrgreen:

Ewa_Ewi - Czw Maj 23, 2013 11:44 am

to faktycznie dosc dziwne, ja bym ograniczyła cieple do 4-5 a w zamian wzielabym zimną plyte.
Klareczka - Nie Mar 16, 2014 10:43 pm

My będziemy mieli 4 ciepłe (zupa i danie liczone jako jedno), ślub mamy o 17. Na pewno spokojnie wystarczy :) mamy dużo zakąsek, wiejski stół, słodki bufet...
A poza tym bez przesady! Czy ktoś z nas potrafi zjeść 4 obiady w ciągu jednego dnia? :P wszyscy będą najedzeni i zadowoleni :smile:

MissCool - Pon Mar 17, 2014 8:12 pm

my będziemy mieć 4 dania ciepłe (rosół plus drugie danie na początku liczone jako 1 posiłek). zimnej płyty sporo, deser lodowy, ciasta w między czasie więc wydaje mi się, że wystarczy. nie będziemy mieć wiejskiego stołu. Ślub o 17: więc jak wszystko pójdzie dobrze 19: będziemy na sali szamać obiad ;)
Karollka - Wto Mar 18, 2014 8:33 am

my mamy 5 ciepłych dań ( pierwsze danie zupa plus drugie liczone jako jedno )
Haliśka Band - Wto Mar 18, 2014 6:09 pm

Dorotka_ napisał/a:
a ja mam na umowie 8 posilków (gdzie zupa i drugie danie to jeden posiłek)

No to goście nie będą mieć czasu żeby potańczyć, a zespół będzie się nudził :)

Dorotka_ - Wto Mar 18, 2014 6:14 pm

Haliśka Band, napisałam, że będzie redukcja :-P jak cytujecie to w całości :wink:
dzastab - Wto Mar 18, 2014 6:42 pm

a u nas beda 4! obfite co prawda, nawet sie zastanawiam czy by przypadkiem czegos nie powyrzucac.. bo mamy 4miesa na pierwszy posilek, i 3 na drugi no i dwie zupki do tego (zurek i barszczyk z krokietem)
Rusałka_Maja - Wto Mar 18, 2014 7:08 pm

Ja gdybym mogła teraz wybierać wzięlibyśmy mniej tego jedzenia bo goście naprawdę nie są w stanie tego przejeść i zostało się tego bardzo dużo :roll:
MissCool - Sro Mar 19, 2014 9:35 pm

Rusałka_Maja napisał/a:
Ja gdybym mogła teraz wybierać wzięlibyśmy mniej tego jedzenia bo goście naprawdę nie są w stanie tego przejeść i zostało się tego bardzo dużo :roll:

a ile mieliście posiłków ciepłych?

dzastab - Nie Mar 23, 2014 1:06 am

Rusałka_Maja, ja probuje sie i nas hamowac ale problem jest taki ze lepiej zeby zostalo niz ma zabraknac!!
Rusałka_Maja - Nie Mar 23, 2014 2:28 am

MissCool napisał/a:
Rusałka_Maja napisał/a:
Ja gdybym mogła teraz wybierać wzięlibyśmy mniej tego jedzenia bo goście naprawdę nie są w stanie tego przejeść i zostało się tego bardzo dużo :roll:

a ile mieliście posiłków ciepłych?


Mieliśmy 5 ciepłych posiłków (z czego jeden to był grill w ogrodzie po pokazie fajerwerków - goście byli zachwyceni polecam :) no i oczywiście standardowo owoce, ciasta, deser, tort, sałatki przekąski rybne i mięsne i stół wiejski (który okazał się klapą bo był jakby z boku i goście bawili się tak świetnie, że niektórzy w ogóle go nie zauważyli więc, praktycznie całość była pakowana w pojemniki)..
Zawaliliśmy na fula całą swoją lodówkę, rodziców kilku ciotek, a i tak nie wszystko udało się "uratować" :roll:

Także ja gdybym mogła cofnąć czas to pewnie zrezygnowałabym ze stołu wiejskiego (bo to jednak był dodatkowy koszt) i z jednego posiłku ciepłego.. choć pamiętam dzasta, że też tak wszystkiego chciałam dużo żeby przypadkiem nikt nie wyszedł głodny :jezyk1:

Moniak - Pon Mar 24, 2014 10:17 am

U nas teoretycznie były 4 posiłki ciepłe (rosół z kołdunami a na drugie po 2 mięsa na osobę -wybór z 3+te wszystkie dodatki- ale na sali musieli mieć niezły zapas, bo Francuzi brali wszystko co się dało na 1szym posiłku :D ; deser; ok. 21 zupa dyniowa; przed północą znów po 2 mięsa z dodatkami; tort i nad ranem barszczyk z pasztecikiem (mało kto już jadł), dodatkowo wiejski stół i słodki stół. Ślub o 16, na sali byliśmy o 17:30

Poprawiny: żurek z kiełbasą, 2gie danie w stylu 2 mięsa + dodatki i pod koniec gulasz. No i dojadanie mięs z 1 dnia, np. dodatkowa baraninka dla tych, którzy byli tylko na poprawinach.

Uczciwie powiem, że tych wszystkich pięknych sałatek, galaret, rybek, itp. praktycznie nikt nie ruszył....za to ciast poszło bardzo dużo (jestem z rodziny zdecydowanie słodkolubnej ;p )

Polacy to wiadomo przyzwyczajeni jak to na weselu, ale Francuzi byli w ciężkim szoku po takiej ilości jedzenia :) Ktos nawet mi powiedział, że jak będę na weselu we FR, to na pewno głodna wyjdę ^^

Selene - Pon Mar 24, 2014 1:05 pm

Ja mam zaplanowane na wesele obiad + 4 ciepłe dania i na poprawiny 4 ciepłe. Obiad będzie ok 20, więc na bank wystarczy to co myślimy :) Stół wiejski do tego jest przewidziany no i przystawki oczywiście standardowo.
AK 08.2015 - Wto Kwi 15, 2014 2:05 pm

dość póżno zaczynacie sporo tez tego jedzonka w poprawiny!
ADA333 - Nie Kwi 20, 2014 7:58 am

ja bede miala 5 i 2 w poprawiny wesele zaczyna sie o 16ej mysle ze spokojnie starczy :wink:
ithanielle - Wto Cze 10, 2014 5:34 pm

Nasza kucharka zaproponowała 4 dania ciepłe na wesele i 2 na poprawiny - z tego, co widzę po Waszych komentarzach, powinno wystarczyć :)
Karollka - Wto Cze 10, 2014 7:04 pm

u nas miało być 5 ciepłych posiłków, ale po sugestii wlasciciela będą 4.
Sisska - Wto Cze 10, 2014 7:34 pm

u nas mialo byc 4, ostatecznie bylo 5. oczywiscie bylo za duzo :lol:
dzastab - Sro Cze 11, 2014 2:36 pm

u nas bylo 4 na weselu i 2 na poprawinach i tak uwazam ze za duzo :p
ja oczywiscie nie zjadlam prawie nic!!! jestem wsciekla na siebie jak nie wiem co!!

Catylyn89 - Sro Cze 11, 2014 7:25 pm

U nas będą 4 dania gorące w wesele i 2 dania gorące w poprawiny :) Rodzice upierali się by zrobić 5 dań gorących na weselu, ale goście by od stołu nie odchodzili, bo co chwilę by jedzenie podawali :lol:
Moniak - Sro Cze 11, 2014 11:54 pm

dzastab, ja na swoim oprócz rosołu też prawie nic nie tknęłam i też jestem zła, bo nawet nie wiem jak smakowało.... ale emocje i ten czas, który tak szybko płynie robią swoje ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group