Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zaręczyny - Na którym palcu nosicie pierścionek?

Mae - Czw Kwi 28, 2005 8:23 pm

A ja zadam pewnie najgłupsze pytanie pod słońcem, aż mi wstyd :oops: - na którym palcu nosi się perścionek zaręczynowy ? Czy są jakieś reguły co do tego ?

Jakoś się nie przyglądam moim koleżankom - już narzeczonym, a mnie to dopiero czeka ...

Kati - Czw Kwi 28, 2005 9:01 pm

Zazwyczaj na serdecznym palcu prawej ręki
:wink:

gambi - Czw Kwi 28, 2005 9:44 pm

Powiem Wam, ze mielismy zareczyny w Anglii, a wczesniej mialam juz pierscionek na lewej rece. Oni nam nie uwierzyli ze dopiero teraz sie zareczylismy, mysleli, ze juz od dawna jestesmy zareczeni.
Podobno w wiekszosci krajow(mielismy miedzynarodowe towarzystwo w pracy) pierscionek zareczynowy nosi sie na lewej rece, tylko w Polsce na prawej. Uwierzyli, gdy poparl mnie jeden Francuz majacy znajome Polki
:lol:

Mae - Czw Kwi 28, 2005 11:00 pm

Dzięki ! A więc tak samo jak obrączkę, ok. Hmm, no tak bo pierścionek zaręczynowy się później właśnie na obrączkę zamienia - ale po ślubie się zwyczajowo pierścionka już nie nosi ?

Gambi, wiem że tak właśnie jest z obrączkami za granicą - wszędzie na Zachodzie się je nosi na lewym ręku (ponoć ze względów praktycznych, żeby nie przeszkadzał w codziennych czynnościach osobom praworęcznym; słyszałam też teorię, że na lewej dłoni to od serca). Ale chyba w Polsce też jest dowolność (choć większość osób nie łamie tradycji) np. rodzice mojego Kochania zdecydowali się nosić swoje obrączki na palcach lewych dłoni.

A jaka jest tradycja z obrączkami na Słowacji, Gambi - na lewych czy prawych dłoniach ?

kryszka - Czw Kwi 28, 2005 11:13 pm

Mae napisał/a:
Hmm, no tak bo pierścionek zaręczynowy się później właśnie na obrączkę zamienia - ale po ślubie się zwyczajowo pierścionka już nie nosi ?

Zależy co kto woli. :wink: Zresztą pierwsze słyszę, że pierścionka zaręczynowego po ślubie się nie nosi.
U moich zamężnych koleżanek jest tak: jedne przekładają pierścionek na drugą rękę też na palec serdeczny (np. ja 8) ), inne na środkowy palec prawej ręki (obok obrączki), a jeszcze inne noszą razem z obrączką na tym samym palcu.

gambi - Czw Kwi 28, 2005 11:57 pm

Mae napisał/a:
A jaka jest tradycja z obrączkami na Słowacji, Gambi - na lewych czy prawych dłoniach ?


Smieszne, ale ostatnio zauwazylam, ze obraczki na Slowacji nosi sie na lewej rece. Rozmawialam o tym z mama i pytala mnie na ktorej rece ja bede nosic, odpowiedzialam, ze oczywiscie na prawej. Wogole ciagle bede lamac zwyczaje na Slowacji, raz obraczka, dwa nazwisko - wyrzuca mnie stamtad z hukiem :wink:
Mama sie smiala, ze u nas na lewej rece obraczki nosza wdowy :wink:

jesli chodzi o pierscionki zareczynowe to spotkalam sie tez ze zwyczajem, ze nosi sie go razem z obraczka na tym samym palcu. kolezanka wybierajac obraczki, przymierzala czy dobrze razem sie komponuja :wink:

Kot - Pią Kwi 29, 2005 10:00 am

ja mam zamiar przełożyć pierścionek zaręczynowy na lewą rękę na palec serdeczny a na prawej zostanie obrączka :wink:
Kasiawka - Pią Kwi 29, 2005 10:04 am

Ja swój pierścionek tez przełożę na lewa ręką, chociaz juz teraz wiele osób mysli, że mój pierścionek to obrączka :D
Kot - Pią Kwi 29, 2005 11:19 am

KasiaK napisał/a:
Ja swój pierścionek tez przełożę na lewa ręką, chociaz juz teraz wiele osób mysli, że mój pierścionek to obrączka :D


Mój też wygląda jak obrączk :wink:

Jola - Czw Maj 19, 2005 10:18 am

A ja noszę pierścionek na środkowym palcu prawej ręki i tak naprawdę nie ma to dla mnie żadnego znaczenia na którym go się nosi. Już raz kiedyś się zaręczałam z tym całym pieprzonym ceremoniałem i o ten jeden raz za dużo. Teraz mam w nosie te głupoty.
Kasiawka - Czw Maj 19, 2005 10:59 am

Mocne słowa Jolu :?
Jola - Pon Maj 23, 2005 12:05 pm

hihi :wink:
Kasiawka - Pon Cze 27, 2005 7:41 am

Edi napisał/a:
Noszę go na środkowym palcu prawej ręki a nie na serdecznym lewej jak nakazuje tradycja. :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Ja też go noszę na prawej dłoni bo myślałam, że taka jest tradycja :shock:

Mika - Pon Cze 27, 2005 7:43 am

Kasiu ja słyszałam już wiele wersji więc wcale się tym nie przejmuj :wink:
Misiamo - Pią Lip 01, 2005 12:40 pm

Mika napisał/a:
Kasiu ja słyszałam już wiele wersji więc wcale się tym nie przejmuj


Wersji jest wiele, ale tylko jedna jest właściwa: pierścionek zaręczynowy nosi się na lewej dłoni na palcu serdecznym. Tak mówi tradycja i tak mówią zasady savoir-vivre'u.

Oczywiście każda z nas sama decyduje, na którym palcu ma ochotę nosić pierścionek. Dziewczyna mojego brata nosi na środkowym (bo chciała mieć taki duuuuży pierścień), podobnie moja koleżanka, która uznała, że jej serdeczny palec jest jakiś "krzywy" :)

Kati - Pią Lip 01, 2005 12:54 pm

Misiamo napisał/a:
Mika napisał/a:
Kasiu ja słyszałam już wiele wersji więc wcale się tym nie przejmuj


Wersji jest wiele, ale tylko jedna jest właściwa: pierścionek zaręczynowy nosi się na lewej dłoni na palcu serdecznym. Tak mówi tradycja i tak mówią zasady savoir-vivre'u.

Oczywiście każda z nas sama decyduje, na którym palcu ma ochotę nosić pierścionek. Dziewczyna mojego brata nosi na środkowym (bo chciała mieć taki duuuuży pierścień), podobnie moja koleżanka, która uznała, że jej serdeczny palec jest jakiś "krzywy" :)


JMnie przekazano, że zaręczynowy pierścień nosi się na PRAWEJ dłoni na palcu serdecznym, a po ślubie, gdy jego miejsce zajmie obrączka, przekłada się na serdeczny dłoni lewej ;)

na potwierdzenie moich słów http://www.obraczki.com.p...scionek_zar.php

Nie przekonujmy zatem nikogo na siłę, że to właśnie my a nie inni mamy rację :hm:

Mika - Pią Lip 01, 2005 12:56 pm

a ja noszę pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki potem tutaj będzie obrączka a pierścionek powędruje na lewą rękę również na serdeczny palec :D A savoir-vivre w tym przypadku mnie nie interesuje nie urodziłam się w rodzinie królewskiej :wink:
Kasiawka - Pią Lip 01, 2005 1:15 pm

Mika napisał/a:
a ja noszę pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki potem tutaj będzie obrączka a pierścionek powędruje na lewą rękę również na serdeczny palec :D A savoir-vivre w tym przypadku mnie nie interesuje nie urodziłam się w rodzinie królewskiej :wink:


Właśnie, u mnie tak samo na prawej ręce na serdecznym palcu noszę mój pierścionek, najwyżej po slubie "dopchnę" go obrączką, :mrgreen: albo powędruje na lewą rękę, albo na palca środkowego

Kot - Pią Lip 01, 2005 1:19 pm

ja tak jak dziewczyny :graba: czyli prawa ręka

jak dojdzie obrączka to przełożę na lewą :roll:

Kasiawka - Pią Lip 01, 2005 1:26 pm

swoja drogą na spotkaniu forumek ostatnio załważyłam, że większość miała na prawej dłoni jeśli nie wszystkie :mrgreen:
just_Kate - Pią Lip 01, 2005 1:51 pm

Ja też nosiłam na prawej, przynajmniej tak wynika ze zdjęć, hehe. I też słyszałam, że na lewej to amerykańska tradycja, tak jak z obrączką. Ale podpisuję się pod tym, że tak naprawdę sam fakt zaręczyn i uczucia jest ważny, a nie gdzie się później nosi pierścionek. Jak dla mnie to można go nawet na łańcuszku na szyi zawiesić, a i tak będzie zaręczynowy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ewig - Pią Lip 01, 2005 6:48 pm

Ja mam dwa,jeden(ten wazniejszy,bo z oswiadczyn)nosze na serdecznym prawej reki(tu obok niego bedzie pozniej obraczka,nie zmieni on miejsca), ten drugi(z oficjalnych zareczyn)nosze na srodkowym palcu lewej reki. :)
bajeczka - Pią Lip 01, 2005 9:18 pm

Ja nosze na serdecznym prawym :)
Akacja - Czw Lip 07, 2005 2:57 pm

Zaręczynowy piercionek nosilam na palcu serdecznym prawej reki, teraz znajduje sie tam obraczka i pierscionek, ktory dostalam od meza ,ale nie zareczynowy, takowy jest teraz na lewej rece, ale ze wzgledu na wielkosc na srodkowym palcu :)



teraz sie dopasowalo i zareczynowy nosze razem z obraczka lub czasem na serdecznym lewej dloni :)

Alma_ - Czw Mar 16, 2006 11:42 pm

Ja noszę na serdecznym palcu prawej ręki i nie mam zamiaru tego zmieniać, po ślubie dołączy do niego obrączka - na ten sam palec :girl :
szczako - Pią Mar 17, 2006 9:30 am

ja nosze jak Alma, na serdecznym prawej reki, ale po slubie przeloze go na serdeczny lewej.
a nawet przed slubem, bo musze go przed tym troche zwiekszyc.

motylica - Pią Mar 17, 2006 12:41 pm

serdeczny palec prawej dłoni.
Dotka - Pią Mar 17, 2006 4:40 pm

Zaręczynowy pieścionek nosiłam na serdecznym palcu prawej dłoni, teraz na tym palcu noszę obrączkę a pierścionek na serdecznym na lewej dłoni.
Lucky - Pią Mar 17, 2006 5:29 pm

?rodkowy palec prawej dłoni, a to dlatego że po ślubie i tak bym go przełożyła, a ja jestem jakoś tak dziwnie skonstruowana ze mama ogromną różnice w wielkości palca środkowego i serdecznego :oops: więc chciałam zaoszczędzić poźniejszej przeróbki :jezyk1:
superbuziak - Pią Mar 17, 2006 11:17 pm

Ja swój noszę jak większość na serdecznym palcu prawej dłoni. Póżniej planuję przenieść go na środkowy :serduszka:
suzanka - Nie Mar 19, 2006 2:13 pm

A ja swój pierścionek noszę na serdecznym palcu lewej ręki, gdyż tak nosiły swoje pierścienie prababcia, babcia i mama - więc podtrzymuję tradycję (prawa ręka jest zarezerwowana dla obrączki). :D
...Czasem jednak dla wygody przekładam go na prawą rękę, po czym wraca na lewą.

Ale nie ważne na której dłoni go nosisz, ważne co symbolizuje ten pierścionek.

misia-misia - Nie Mar 19, 2006 5:13 pm

Ja pierścionek zaręczynowy nosze na środkowym palcu prawej dłoni :D
laryssa - Wto Mar 28, 2006 10:20 am

A ja wyczytalam w gazetach slubnych i "wylukalam" w niektorych filmach ze nosi sie na serdecznym lewej reki.

Dlatego tez ja nosze ne lewej. :rotfl:

misia-misia - Wto Mar 28, 2006 10:58 pm

laryssa napisał/a:
A ja wyczytalam w gazetach slubnych i "wylukalam" w niektorych filmach ze nosi sie na serdecznym lewej reki.


Lewej ręki?? :zdziwko: Dziwne
Na lewej ręce można nosić po ślubie gdy pierscionek na prawej ręce zastępuje obrączka ślubna. Wtedy owszem...

Ja przed i po ślubie pierścionek zaręczynowy noszę i będę nosiła na środkowym palcu prawej ręki, jak już wczesniej napisałam :wink:

Ale to rzecz gustu na którym palcu i na której ręce się nosi :wink:

Alma_ - Wto Mar 28, 2006 11:00 pm

misia-misia napisał/a:
Lewej ręki?? :zdziwko: Dziwne
Na lewej ręce można nosić po ślubie gdy pierscionek na prawej ręce zastępuje obrączka ślubna. Wtedy owszem...

Czasem pierścionka nie da się zmniejszyć i trzeba go nosić od razu na "docelowym" palcu.
To pewnie dlatego.

misia-misia - Wto Mar 28, 2006 11:14 pm

Alma_ napisał/a:
misia-misia napisał/a:
Lewej ręki?? :zdziwko: Dziwne
Na lewej ręce można nosić po ślubie gdy pierscionek na prawej ręce zastępuje obrączka ślubna. Wtedy owszem...

Czasem pierścionka nie da się zmniejszyć i trzeba go nosić od razu na "docelowym" palcu.
To pewnie dlatego.


Ale laryssa jest chyba zaręczona, chyba że o czyms nie wiem, więc czemu nosi na lewej ręce?
Przecież do czasu ślubu moze nosić na prawej a potem przełożyć na lewą. Chyba tak bardzo nie różnią się serdeczne palce obu rąk... :wink:

A to noszenie na lewej ręce kojarzy mi się ze zwyczajem amerykanów...
I przyznam ze pierwszy raz spotykam się z czymś takim... :zdziwko:

kryszka - Wto Mar 28, 2006 11:18 pm

misia-misia napisał/a:
Chyba tak bardzo nie różnią się serdeczne palce obu rąk... :wink:

U mnie różnią się to i bardzo. Prawy palec serdeczny mam w tym samym rozmiarze co środkowy lewej, a lewy serdeczny dużo mniejszy. :roll:


Co do lewej ręki to mi też się to kojarzy z filmami amerykańskimi. A gazeta pewnie była tłumaczona z jakiegoś zachodniego języka. :wink:

Alma_ - Wto Mar 28, 2006 11:47 pm

misia-misia napisał/a:
I przyznam ze pierwszy raz spotykam się z czymś takim... :zdziwko:

Cóż, pewnie jeszcze nie jedno w życiu zdarzy Ci się spotkać po raz pierwszy... ;)

misia-misia - Sro Mar 29, 2006 1:47 am

Alma_ napisał/a:

Cóż, pewnie jeszcze nie jedno w życiu zdarzy Ci się spotkać po raz pierwszy... ;)


Może tak a może nie... zobaczymy :hyhy:

laryssa - Pią Mar 31, 2006 12:14 pm

Tu nie chodzi o gust ani zwyczaj.Po prostu kupilam sobie gazetke slubna "Moda na slub" i tam tak bylo napisane:
"Pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu lewej ręki – od serca."

Na ich stronie internetowej tez tak jest.Dlatego tez nosze na lewej i dziwie sie ze wy po slubie bedziecie przekladac na lewa.Ja znowu po slubie bede miala pierscionek na prawej rece na palcu srodkowym a obraczke na palcu serdecznym.

Ale przeciez nie wazne jest gdzie sie nosi,liczy sie sam fakt. :D

kryszka - Pią Mar 31, 2006 1:00 pm

A mnie dziwi kierowanie się w tym względzie opinią gazetki a nie tradycją. 8)
Kasiawka - Pią Mar 31, 2006 1:08 pm

kryszka napisał/a:
A mnie dziwi kierowanie się w tym względzie opinią gazetki a nie tradycją. 8)

no właśnie, chyba tradycja ważniejsza, ale każdy robi jak uważa

dla mnie pierścionek na palcu prawej dłoni to jakby oczywiste że zaręczynowy.

Ale w tej kwestii ile palców tyle zdań :wink:

Agatka_P - Pią Mar 31, 2006 1:12 pm

Kasiawka napisał/a:
dla mnie pierścionek na palcu prawej dłoni to jakby oczywiste że zaręczynowy.


No ja też tak myśle że jak na prawym to zaręczynowy a na lewej to tak jakoś po amerykańsku

SylTom - Pią Mar 31, 2006 3:33 pm

ja na poczatku chcialam nosic na tym palcu gdzie pozniej pojawia sie obraczka ale okazal sie za duzy, wiec postanowilam go zmniejszyc a w tym czasie ponosic go na srodkowym (balam sie ze go zgubiea na srodkowy wcisnalsie i lezy jak ulal) i jakos juz sobie siedzi na tym palcu i pewnie tak zostanie az do slubu!!!Chociaz nie lubie pierscionkow na srodkowych palcach..... :znudzony:
misia-misia - Pią Mar 31, 2006 5:18 pm

kryszka napisał/a:
A mnie dziwi kierowanie się w tym względzie opinią gazetki a nie tradycją. 8)


Zgadzam się z Kryszką... Tradycja chyba jest lepsza od "amerykańskiego zwyczaju". Od dawien dawna zwyczajem było nosić pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki...jedynym odstępstwem od tego jest zmiana palca na środkowy ale nie zmiana ręki na lewą...
No cóż, nowe zwyczaje chcą wtargnąć do nas zza oceanu (chyba) :wink:

Alma_ - Pią Mar 31, 2006 5:28 pm

misia-misia napisał/a:
Tradycja chyba jest lepsza od "amerykańskiego zwyczaju"

A ja jestem zdecydowanie przeciwna tego rodzaju wartościowaniu na lepszą i gorszą wersję :?
Tradycyjnie biała suknia oznacza dziewictwo, pierścionek powinien być z brylantem... jest jeszcze parę innych ciekawych "tradycji", czemu traktować je wybiórczo? :roll:

Niech każdy robi tak, jak mu z tym dobrze.

laryssa - Pią Mar 31, 2006 7:15 pm

No wlasnie,ale z ta tradycja to tez bywa roznie.Dla jednego cos jest tradycja a dla innego nie.Mi tam nikt nie przekazal ze pierscionek tradycyjnie nosi sie na prawej rece.O lewej rece przeczytalam w gazetach i podejrzalam w kilku filmach (polskich a nie amerykanskich) i tak tez zrobilam.

Nie uwazam dlatego zebym nosila pierscionek niezgodnie z tradycja. :)

strawberrytea - Pią Mar 31, 2006 7:39 pm

laryssa napisał/a:
O lewej rece przeczytalam w gazetach i podejrzalam w kilku filmach (polskich a nie amerykanskich)
ja nie dosyć że tez widziałam na polskich filmach (m.in. w M jak Miłość, które raczej jest serialem takim typowo polskim) to jeszcze przeczytałam w polskim poradniku savoir vivre'u... No i przez 1 dzień nosiłam na lewej dłoni, potem poszliśmy do salonu zmniejszyc pierścionek i tam mi pani powiedziała że nosi sie na prawej dłoni... Dziwne to wszystko...
laryssa - Pią Mar 31, 2006 10:18 pm

strawberrytea napisał/a:
m.in. w M jak Miłość



Dokladnie ten film mialam na mysli :D

misia-misia - Sob Kwi 01, 2006 5:31 pm

Alma_ napisał/a:
misia-misia napisał/a:
Tradycja chyba jest lepsza od "amerykańskiego zwyczaju"

A ja jestem zdecydowanie przeciwna tego rodzaju wartościowaniu na lepszą i gorszą wersję :?
Tradycyjnie biała suknia oznacza dziewictwo, pierścionek powinien być z brylantem... jest jeszcze parę innych ciekawych "tradycji", czemu traktować je wybiórczo? :roll:

Niech każdy robi tak, jak mu z tym dobrze.


Przecież nikt nikomu nie nakazuje gdzie ma nosić pierścionek. Jak chce tak nosi.
Nikt również nie nakazuje do których zwyczajów się stosować a do których nie.
Padło pytanie , jest więc i odpowiedz...proste

A ty Alma na ktorym palcu nosisz pierścionek?

Edi - Sob Kwi 01, 2006 5:48 pm

Ja np. noszę pierścionek na środkowym palcu prawej ręki, nosiłabym na serdecznym ale jakoś mi niewygodnie :roll:
Alma_ - Nie Kwi 02, 2006 1:09 am

misia-misia napisał/a:
A ty Alma na ktorym palcu nosisz pierścionek?

Już wspomniałam wyżej - na serdecznym palcu prawej ręki.
Ale nie przełożę go po slubie, będę nosiła na jednym palcu razem z obrączką :)

misia-misia - Nie Kwi 02, 2006 9:54 am

Alma_ napisał/a:
misia-misia napisał/a:
A ty Alma na ktorym palcu nosisz pierścionek?

Już wspomniałam wyżej - na serdecznym palcu prawej ręki.
Ale nie przełożę go po slubie, będę nosiła na jednym palcu razem z obrączką :)


I co? Nie stosujesz się do tradycji skoro nosisz na prawej ręce?

Alma_ - Nie Kwi 02, 2006 11:09 am

Nie. Po prostu chcę go nosić na tym samym placu, co obrączkę, a tu już chyba nie ma sporów, na którą rękę ją włożyć ;)

Tradycji w tym względzie nie znałam wkładając pierscionek.

kaurka - Pon Kwi 03, 2006 1:18 pm
Temat postu: :)
Też się nad tym zastanawiałam. Moja siostra nosi pierścionek na palcu środkowym prawej ręki zaraz obok przyszłej obrączki... Ja chyba pójdę w kierunku większości i pierościonek powędruje na prawy serdeczny palec, a przed ślubem jego miejsce ulegnie zmianie na lewą rączkę :) Już nie mogę się doczekać tych chwil :)

Alma_ - Pon Kwi 03, 2006 1:27 pm

Kaurka, witamy na forum :graba:
Może napiszesz nam coś o sobie w dziale Powitania?

dorota20w - Wto Kwi 04, 2006 1:19 am

na serdecznym palcu prawej ręki :D
Zosiek - Wto Kwi 04, 2006 8:26 am

Ja już niedługo będę nosiła na palcu serdecznym prawej ręki. [smilie=4.gif] póxnie ustąpi miejsca obrączce a przeniesie sie najprawdopodobniej na palec środkowy tej samej ręki :hyhy: [smilie=banana.gif] [smilie=e058.gif]
anna_b - Wto Kwi 04, 2006 8:36 pm

Ha, u mnie z palcami do pierścionka to długa historia :mrgreen:
Zanim dostałam moje zaręczynowe cudeńko, chciałam je nosić na środkowym palcu prawej ręki - po prostu palec serdeczny jest już "zarezerwowany" na obrączkę :D . I nawet jubiler sprawdzał rozmiar palca, ale zdenerwowany H. przy zakupie wszystko pomieszał :wink: i kupił pierścionek ciut za mały na palec środkowy, ale zarazem ciut za duży na palec serdeczny :( Pierścioneczek wylądował zatem na palcu śrokdowym, ale lewej ręki. To jednak nie koniec historii - ostatnimi czasy cosik spadłam na wadze i widać to także po palcach :shock: Może nie tyle widać, ale właśnie po pierścionku da się odczuć - zaczął się on zsuwać z lewego środkowego palca i musiałam go przełożyć na palec środkowy prawej ręki, czyli tam gdzie miał się pierwotnie znaleźć :lol: :lol: :lol:

Kot - Sro Kwi 05, 2006 10:33 am

Ja już po ślubie i wogóle nie noszę pierścionka zaręczynowego. Czyli postępuję wbrew tradycji już zupełnie :hyhy:
strawberrytea - Sro Kwi 05, 2006 10:54 am

Kot napisał/a:
Ja już po ślubie i wogóle nie noszę pierścionka zaręczynowego. Czyli postępuję wbrew tradycji już zupełnie :hyhy:
można spytać dlaczego? Jakiś powód czy tak po prostu?
Kot - Sro Kwi 05, 2006 11:27 am

Nie ma to żadnego podtekstu ideologicznego, walki z tradycją... Po prostu na jednej ręce mam obrączkę a na drugiej pierścionek, który jest w naszej rodzinie już od kilku pokoleń. To pierścionek zaręczynowy mojej babci - stara jubilerska robota, teraz już takich nie robią :]

Ale znam przypadki, w których małżonkowie nie noszą nawet obrączek, ba nawet ich nie mają :rotfl: i nie widzę w tym nic dziwnego.

szczako - Sro Kwi 05, 2006 12:12 pm

Kot napisał/a:
Ale znam przypadki, w których małżonkowie nie noszą nawet obrączek, ba nawet ich nie mają :rotfl: i nie widzę w tym nic dziwnego.


mnie nigdy nic nie zdziwi. Moi Rodzice obraczek nie nasza, a Mama pierscionka zareczynowego tez nie.

to wszystko zalezy od ludkow, a nie od tradycji, czy 'nowych' zwyczajow.

jak napisala Kasiawka:
Ale w tej kwestii ile palców tyle zdań.

:)

Sylwiątko - Sob Kwi 15, 2006 10:42 pm

Kot napisał/a:
ja mam zamiar przełożyć pierścionek zaręczynowy na lewą rękę na palec serdeczny a na prawej zostanie obrączka :wink:

ja zrobię chyba dokładnie tak samo

magda81 - Czw Kwi 27, 2006 6:01 pm

Ja nosze na serdecznym prawej raczki czyli jak wiekszosc :)
Czasem mi sie troszke przekreca i kazdy mysl ze ja juz po slubie bo w sumie wyglada podobnie do obraczki :)

Olusia - Czw Kwi 27, 2006 10:36 pm

U mnie też standard palec serdeczny prawej ręki. Choć mam koleżankę, ktora się upiera (i tak nosi swój), że to ma być wskazujący lewej ręki, podobno tak wyczytała w Internecie, ale czego tam nie można wyczytać. :)
Agati - Czw Kwi 27, 2006 10:51 pm

Sylwiątko napisał/a:
Kot napisał/a:
ja mam zamiar przełożyć pierścionek zaręczynowy na lewą rękę na palec serdeczny a na prawej zostanie obrączka :wink:

ja zrobię chyba dokładnie tak samo



Popieram :D

katarzynka1 - Pią Kwi 28, 2006 5:58 pm

Pierścionek obecnie na serdecznym palcu prawej dłoni, po ślubie albo nie będę go nosić wogóle albo przełożę na lewą dłoń.
imbrulka - Pią Kwi 28, 2006 8:18 pm

Pierscionek zareczynowy nosze na serdecznym palcu prawej dloni. Po slubie dolaczy do niego obraczka. Bede nosic je razem!
fiona83 - Pią Kwi 28, 2006 8:36 pm

Ja planuję nosić pierścionek na środkowym palcu prawej dłoni.
Serdeczny zarezerwowany jest dla obrączki ;)

bety2006 - Wto Maj 02, 2006 1:39 pm

Cześć ja nosze na środkowym palcu lewej ręki i na pewno będę go nosiła bo to mój wymażony, troche długo to trwało zanim go znalazłam, jest z szafirami. Na prawej dłoni noszę inny pierścionek też bardzo dla mnie ważny, a niestety nie mogę go przełożyć bo na inny palec nie pasuje. Napewno nie nosiłabym pierścionka z obrączką żeby jej nie porysować. Myśle że kwestia na którym palcu nosić pierścionek zależy tylko od nas samych, głównie od tego jak jest nam wygodnie.
FifthAvenue - Sob Maj 13, 2006 11:33 am

nosze na serdecznym (to ten drugi, zaraz po najmniejszym, tak ?) na lewej raczce.
Obraczke tez planuje nosic na lewej, wiem, ze to nie tak jak powinno byc....ale ja tak chce, bo tak mi wygodniej. Jestem troche inna, zegarek tez nosze odwrotnie - na prawej. A obraczke i zareczynowy bede nosic razem.... beda sie aldnie komponowaly

Magda2 - Sob Maj 13, 2006 11:51 am

Serdeczny palec lewej reki, obraczka bedzie na prawym palcu serdecznym.
Zosiek - Nie Maj 14, 2006 12:01 pm

Ja pierścionek wybierałam na palec serdeczny (rozmiar 14, mam bardzo szerokie kości na środku palca i później latał) ale wcisnęłam ostatnio na środkowy (ciężko było ale teraz nie lata :P :rotfl: ) i wogóle go nie zdejmuję!!
fiona83 - Wto Cze 13, 2006 9:53 am

Oświadczynowy - środkowy palec lewej dłoni.
Zaręczynowy będzie na środkowym prawej.
I wiadomo - docelowo obrączka na serdecznym prawej ;)

megi - Wto Cze 13, 2006 9:56 am

zareczynowy na srodkowym palcu lewej dloni
obraczka tam gdzie byc powinna, choc jak bylam w anglii zastanawialam sie czy nie przelozycna lewareke, kazdy nas pytal dlaczego nosimy naprawej czy to moj chlopak?? u nich noza tylko na lewej!! :lol:

Atka83 - Pon Lip 17, 2006 3:34 pm

Nosze na serdecznym palcu prawej reki :D
karmelcia - Pon Lip 17, 2006 4:34 pm

Atka83 napisał/a:
Nosze na serdecznym palcu prawej reki :D

dokładnie tak jak ja :)

jpuasz - Pon Lip 17, 2006 6:25 pm

Ehhh a ja tymczasowo wcale nie noszę :( Bo palce mi spuchły i pierścionek okazał się za mały :/ musimy dac do pomniejszenia... :( A nosiłam również na serdecznym palcu prawej dłoni
kryszka - Wto Lip 18, 2006 8:59 am

jpuasz - pierścionek chyba do powiększenia, a palce ewentualnie do pomniejszenia :wink: A zimą ci z kolei nie spadnie? Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie manipulowanie rozmiarem ze względu na tymczasową pogodę.
jpuasz - Wto Lip 18, 2006 6:38 pm

kryszka napisał/a:
a palce ewentualnie do pomniejszenia :wink:

Wolę nie ryzykowac :D A jeśli w zimę okaże się za duży, to go przełożę na inny palec. A teraz nie mam na jaki :( Bo na serdeczny nie wchodzi a na malutkim raczej nie będę nosiła :] (poza tym spada :P ). Także to jest chyba jedyne rozwiązanie :?

Agatka_P - Pon Lip 31, 2006 10:48 pm

Na serdecznym palcu prawej ręki
Agnieszka19 - Pią Paź 27, 2006 12:56 pm

Mnie moja Pani od polskiego z liceum powiedziała że pierścionek zaręczynowy powinno się nosić na serdecznym palcu lewej ręki. jednak większeść dziewczyn nosi teraz na palu sredecznym prawej reki. Ja też wybrałam tą drugą opcję :roll:
Midori - Pią Paź 27, 2006 2:10 pm

Ja noszę, na serdecznym palcu lewej ręki. Ostatnio zapanowała w tym temacie wolna amerykanka :zdziwko: , każdy nosi jak chce. Na niektórych stronach czytam, że na prawym a na innych, że na lewym. Ale chyba, powinno się nosić na lewej, bo na prawą rękę, pierścionek zaręczynowy, przekładają sobie mężatki. Po za tym w Polsce, serdeczny palec prawej ręki jest zarezerwowany dla obrączki, czyli znaku miłości i małżeństwa. A Przecież narzeczeństwo to nie to samo co małżeństwo. Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić :mrgreen:
fiona83 - Pią Paź 27, 2006 2:11 pm

Dobrze, że nie karają za środkowy palec prawej ręki :roll: ;)
Midori - Pią Paź 27, 2006 2:19 pm

Całe szczęście :mrgreen:
Ale chyba w gruncie rzeczy to na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy i tak jest bez większego znaczenia :mrgreen:

adriannaaa - Pią Paź 27, 2006 2:28 pm

Midori napisał/a:
Ale chyba, powinno się nosić na lewej, bo na prawą rękę, pierścionek zaręczynowy, przekładają sobie mężatki.


Chyab na lewą przekąłdaja sobei meżatki:D:D:D przynajmniej aj tak zrobiłam, żeby nie nosić zareczynowego z obrączką.

Przedtem nosiłam obrączę taką srebrną symboliczną na lewej,a pierścionek na prawej..

jedyne czego mi szkoda, to mojego pierścionka od mamy - nie lubie nosić biżuterii, wiec 2 pierścionki na dłoni to stanowczo za duzo.. - i teraz ten mamimy leży w pudełeczku:(

sylwia - Nie Paź 29, 2006 10:13 pm

Zaręczynowy pierścionke noszę na serdecznym palcu lewej ręki :)
Agas - Pon Paź 30, 2006 11:41 am

zaręczynowy pierścionek nosze na środkowym palcu prawej ręki
Ińska - Pon Paź 30, 2006 7:57 pm

dosyć klasycznie - serdeczny palec prawej ręki
gosc - Czw Lis 09, 2006 4:24 pm

ja noszę tak samo - na serdecznym prawej ręki i jak wychodzę z domu, nawet na chwilkę to go zawsze zakŁadam, tak jakbym nosiŁa obrączkę, do której już się nie mogę doczekać :)
mls - Pią Lis 10, 2006 7:40 pm

Ja też syszłam, że nosi się na palcu serdecznym prawej ręki. Ja będe nosić na palcu środkowym. Od razu kupę większ, aby później nie było problemów z powiększaniem, aby pasował na inny palec. A nie jestem zwolenniczką noszenie obrączki i pierścionka zaręczynoe=wego razem.

Jak już go dostane to wkleję zdjatko( jeszcze tylko 7 dni)

Daga21 - Czw Lis 16, 2006 3:45 pm

Ja również noszę na serdecznym palcu prawej ręki, a właściwie to narazie nie noszę, bo przed porodem mam paluszki jak serdelki :( ... i wiecie co dziewczyny jakoś tak dziwnie mi bez niego :/ .
soseczka - Czw Lis 16, 2006 9:25 pm

ja nosze na serdecznym palcu prawej reki.
Megusia - Sro Lis 22, 2006 12:17 am

Jak większość- na serdecznym palcu prawej ręki. Zaczyna jednak być za luźny, więc chyba czeka go przeprowadzka na środkowy palec lewej ręki dopóki nie pojawi się obrączka i go nie przytrzyma.
Nikulec - Pią Lis 24, 2006 5:17 am

Megusia mam ten sam problem :(
Ciril - Nie Lis 26, 2006 5:28 pm

serdeczny palec prawej ręki...orginalna nie jestem
Nikulec - Wto Lis 28, 2006 1:09 am

Rzadko która w tej sprawie jest oryginalna, w końcu co tradycja to tradycja :)
agutka - Pią Gru 01, 2006 8:18 pm

noszę go na palcu serdecznym prawej ręki
555 - Czw Gru 07, 2006 10:41 pm

a ja od 10 dni nosze na serdecznym palcu lewej reki, tak jak zawsze mowila mi Mama..

ps. oswiadczyny byly dla mnie wielkim zaskoczeniem i dziwie sie, ze Wam ukochani pozwalaja tak wybierac i przebierac.. :))

lmyszka - Czw Gru 07, 2006 10:45 pm

ja noszę na palcu tym co się potem nosi obrączkę :)
a co do wyboru to też dostałam go z zaskoczenia o tyle że wiedziałam że się zaręczymy bo planowaliśmy już ślub ale pierścionek wybierał M. :) całkiem sam, wie co lubie i wybrał idealnie :D

Niebieska - Pon Gru 11, 2006 12:08 am

jak sporo innych zareczonych kobitek nosze pirscionek na srodkowym palcu prawej dloni. uwazam ze jest to najbardziej praktyczne rozwiazanie. nie trzeba zmieniac wielkosci pierscionka (jesli przenosi sie go z serdecznego palca). Poza tym dla mnie ma sie komponowac w przyszlosci z obraczka. jak komplet.
mischelle22 - Pon Gru 11, 2006 2:23 pm

Na środkowym palcu prawej ręki - obok obrączki :)
agnienia - Sro Sty 03, 2007 9:32 pm

:) A ja sie nie wyróznie...serdeczny palec prawej rączki...ozdobiony jest pierscionkie od 22 kwietnia 2006:)

:P

ancia19 - Sob Sty 06, 2007 8:25 pm

ja noszę na serdecznym palcu lewej ręki, nie zamierzam go nigdzie przenosić, ani teraz, ani po ślubie ;)
Suelen - Pon Sty 15, 2007 11:02 pm

Ja chyba tak standardowo :smile: na serdecznym palcu prawej ręki.
M-P - Nie Sty 28, 2007 3:46 pm

i ja noszę pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej dłoni.Od zawsze wydawało mi sie,ze ten palec jest przeznaczony na zaręczynowy pierscionek i w sumie wszystkie kolezanki jakie znam tez tak noszą,ale własnie w necie spotkalam sie z opiniami o srodkowym palcu prawej i lewej dłoni.
Po slubie chcialam nosic pierscionek z obrączką razem,ale moj pierscionek potrzebuje osobistego palca,wiec przeloze go na serdeczny palec lewej dloni(bede musiala go zmniejszyc:( )

NiuniaOstry - Pon Sty 29, 2007 1:03 pm

Ja nosze mój na serdecznym u lewej reki, to chyba jest juz taka tradycja. Ale ejdnak zdaza mi sie klucic :) gdy wiele os. uwaza ,ze nalzy nosic na praej rece.
karolina - Sro Sty 31, 2007 6:46 pm

ja nosze pierscionek zareczynowy na serdecznym palcu prawej reki :)
=MiLi= - Sob Lut 03, 2007 9:59 am

Ja też noszę tradycyjnie na serdecznym palcu prawej ręki :)
Ilona83 - Nie Kwi 01, 2007 7:38 pm

serdeczny palec prawej reki ;)
asia84 - Pon Kwi 02, 2007 12:04 pm

ja noszę na serdecznym palcu lewej dłoni :)
MonikaZgierz - Pon Kwi 02, 2007 1:24 pm

Teraz nosze na serdecznym palcu prawej dłoni, a po ślubie będę nosiła na środkowym palcu prawej ręki obok obrączki ( rozmiar był dobierany właśnie na ten palec, a na serdecznym jest odrobinkę za luźny, ale nie tak aby się zsuwał).
Agunia - Pon Kwi 02, 2007 4:58 pm
Temat postu: Na ktorym palcu nosicie
Na serdecznym prawej reki,a po slubie bede nosic na serdecznym lewej reki
summer-sun - Pon Kwi 02, 2007 5:23 pm

ja też noszę na palcu serdecznym prawej dłoni ale mam koleżankę która nosi na lewej- tak od serca :mrgreen:
kochecka - Pon Kwi 02, 2007 10:04 pm

ja tez na serdecznym palcu prawej dłoni
cosola - Wto Kwi 03, 2007 4:44 pm
Temat postu: Re: Na ktorym palcu nosicie
Agunia napisał/a:
Na serdecznym prawej reki, a po ślubie będę nosić na serdecznym lewej reki


Ja dokładnie tak samo, obrączka zajmie miejsce pierścionka, a on przewędruje na drugą rękę, minus jest taki że będę się musiała od nowa przyzwyczajać, bo teraz nie noszę żadnej biżuterii na lewej ręce.

edys_lu - Nie Kwi 15, 2007 2:45 pm

Ja jeden nosze na palcu srodkowym prawej reki, a drugi tam gdzie obraczke sie nosi...i nie chce tego zmieniac, po prostu do pierscionka dojdzie obraczka i bede razem nosic (przynajmniej taki mam zamiar :roll: )
Hatifnatka - Pią Kwi 20, 2007 2:51 am

na środkowym palcu prawej ręki, a obok będzie obrączka :lol:
Gabro - Pią Kwi 20, 2007 11:06 am

Ja pierścionek noszę od początku na serdecznym palcu lewej ręki. Na serdecznym prawej jest miejsce na obraczkę. Uważam, że nosząc pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu prawej ręki, niszczy się go, kiedy pojawi się obrączka, bo trą o siebie. Ale może się mylę:)
Słyszałam opinie, że pierścionek nosi się na serdecznym palcu prawej ręki, a kiedy pojawia się obrączka, to przekłada się go na lewą:)

Maja_Kris - Pią Kwi 20, 2007 11:32 am

na serdecznym prawej bo przytylam i na lewa mi sie nie miesci :zalamany:
Hatifnatka - Pią Kwi 20, 2007 1:14 pm

Gabro - możliwe, że ogólnie przyjęte jest, że pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu - ale ja się tym akurat nie przejmuję :lol:
a czy będzie trzeć o obrączkę? nie sądzę, aby bardziej niż dwa pierścionki obok siebie, a tak już nieraz nosiłam i nie zauważyłam żadnych otarć.

Gabro - Pią Kwi 20, 2007 1:25 pm

Maja_Kris napisał/a:
na serdecznym prawej bo przytylam i na lewa mi sie nie miesci :zalamany:


A ja mam szczuplejsze palce u lewej ręki:)

superbuzia - Sro Cze 27, 2007 10:21 pm

ja jak wiekszosc z nas nosze na serdecznym palcu prawej dloni
Agha - Pią Lip 13, 2007 3:17 pm

Ja na środkowym. Mam tylko nadzieję, że potem nie będzie się "tarł" z obraczką.
agunia84 - Pią Lip 13, 2007 4:02 pm

superbuzia napisał/a:
ja jak wiekszosc z nas nosze na serdecznym palcu prawej dloni

Ja tak samo nosze pierscionek.

askapi - Pią Lip 20, 2007 1:10 am

Ja również na serdecznym palcu prawej ręki, ale po ślubie pewnie będzie na lewej.
juliazuk - Pią Lip 20, 2007 11:24 am

Ja też na serdecznym prawej ręki. To wydaje mi się bardziej symboliczne. A po ślubie będzie na lewej (oczywiście, kiedy będę go wkładać, bo przecież nikt nie powiedział, że trzeba cały czas nosić pierścionek zaręczynowy...)
Amm-k - Pon Sie 20, 2007 8:31 pm

ja noszę pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu prawej ręki, choć powinno się nosić na serdecznym palcu, ale mój pierścionek jest dosyć spory i by się "kłócił" w przyszłości z obrączką.
miska82 - Wto Sie 21, 2007 7:40 pm

Ja tez noszę pierścionek na palcu serdecznym prawej reki. Poslubie będę albo nosić z obrączką, chociaż nie wiem bo będziemy mieć grube obrączki od mojej niżyjącej już babci i pierścionek chyba nie będzie za bardzo pasować bo jest delikatny, więc może będę go miała na lewym palcu, albo go schowami będę zakłądać na różne okazję.

Faustka - Sro Sie 22, 2007 2:59 pm

Ja noszę mój pierścionek od 31.07 (urodzin mojego przyszłego męża) na środkowym palcu lewej dłoni. Bardzo lubię nosić pierścionki na tym palcu, poza tym nie będę go musiała przenosić, gdy pojawi się obrączka.
słonko - Czw Sie 23, 2007 9:50 pm

A ja jeszcze przez parę dni nie noszę..........bo nie mam :oops: Jednak już wkrótce mój Ukochany przybędzie i pierwsze co zrobimy w przyszłą sobotę rano, to popędzimy po pierścionek, który będę nosiła na serdecznym prawej rączki, a po ślubie przełożę na środkowy tej samej ręki .
kochecka - Pią Sie 24, 2007 4:27 pm

a ja od poniedziałku noszę mój pierścioneczek na lewej dłoni bo jak zamawialiśmy obrączki to stwierdziłam że muszę go teleportować na drugą dłoń wiec postanowiłam się już zacząć przyzwyczajać powoli :)
Koalinha - Wto Sie 28, 2007 7:10 pm

Noszę go na serdecznym palcu prawej dłoni. Co zrobię z nim po ślubie - jeszcze nie wiem, ale nie zamierzam się z nim rozstawać, tak bardzo mi się podoba. Sprawę komplikuje mi kwestia obrączki. U nas nosimy ją na prawej dłoni, w Portugalii na lewej. W zależności od kraju, gdzie akurat będziemy, mogłabym zmieniać lokalizację obrączki, ale palce lewej dłoni są chudsze... Potem się zobaczy :)
Martysia - Sro Wrz 05, 2007 11:24 am

hehe no właśnie prawie we wszystkich zachodnich krajach tak jest no i w Italii też:) ale że mamy ślub tu to założę mu obrączkę na prawy palec! jak by mial na lewym to jeszcze by ktoś pomyślał, że wdowiec czy rozwodnik (lol) :D jesteśmy w Polsce, a co! najwyżej we Włoszech sobie przełoży, a jeszcze nie wiemy gdzie będziemy mieszkać:)
Koalinha - Sro Wrz 05, 2007 1:28 pm

No właśnie wdowy i wdowcy w Polsce noszą obrączkę na lewej dłoni.

A rozwodnicy to już chyba nic nie noszą, Martysia :lol:

Nawet ostatnio zaczęłam zwracać uwagę na pozycję obrączki u aktorów w filmach :) I też widzę wszędzie, że jest odwrotnie niż u nas.

klarysa - Sob Lis 17, 2007 1:23 pm

na serdecznym palcu prawej reki. jeszcze nie wiem co z nim zrobie po slubie, moze "przeniose" na lewa?
gosc - Sob Lis 17, 2007 4:57 pm

a ja już po ślubie tak więc odkurzyŁam moje stare zasoby i mogę zacząć nosić inne pierścionki. Do tej pory jedyną ozdobą moich dŁoni byŁ pierścionek zaręczynowy. Teraz na staŁe noszę obrączkę a pierścionkowi zaręczynowemu daŁam odpocząć :)
Dosia_Zosia - Sob Lis 17, 2007 10:56 pm

Ja noszę mój pierścionek na środkowym palcu prawej ręki.
zabeczka - Nie Lis 18, 2007 9:55 am

serdeczny palec prawej reki
ales - Nie Lis 18, 2007 11:18 am

Ja również noszę na serdecznym prawej ręki, zamierzam go nosić jednocześnie z obrączką na tym samaym palcu(sprawdzaliśmy u jubilera, bardzo wygodne rozwiązanie)
Yoanna - Sro Lis 21, 2007 9:31 pm

Co prawda nie jestem jeszcze zaręczona, ale z pewnościa założe go na prawą dłoń.
Z doświadczenia wiem, że w krajach protestanckich obraczki i pierścionek zaręczynowy noszone są na lewj dłoni... Jestem katoliczką więc jak tradycja nakazuje na prawa dłoń pierścionek powędruje :)

SYLWECZKA - Sro Lis 21, 2007 10:11 pm

pierścionek noszę na serdecznym palcu prawej ręki :)
Canaves - Sro Lis 21, 2007 11:39 pm

Ja również noszę na serdecznym palcu prawej ręki.. A po ślubie będzie na lewej, bo zrobi miejsce dla obrączki.. :)
Nie podoba mi sie noszenie obrączki i pierścionka na jednym palcu.. Te 2 ładne rzeczy w komplecie razem wyglądają tak jakoś.. . szpetnie dla siebie nawzajem.... :jezyk2:
Ale to jest tylko moje zdanie.. Każdemu sie podoba coś innego.. :wink:

EwaM - Czw Lis 22, 2007 9:18 am

A ja Canaves mam całkiem odmienne zdanie. Kto wie jaką biżuterię będę nosić w przyszłości? Może będę miała pierścionek z brylantem, albo z perłą, który założę na wyjątkowe okazje. A może na codzień będę chciała jeszcze nosić inny pierścionek oprócz zaręczynowego. Np w tej chwili noszę na prawej dłoni pierścionek zaręczynowy, a na lewej pierścionek, który dostałam od rodziców D z okazji zaręczyn.

Jeśli na jednej ręce miałabym obrączkę, a na drugiej pierścionek zaręczynowy, to nie starczyłoby mi miejsca na nic innego :( Dlatego właśnie wybrałam sobie taki pierścionek zaręczynowy, który będzie bardzo delikatny, będzie pasował do obrączki i nigdy nie będzie nieodpowiedni do innej biżuterii, którą przyjdzie mi ochota założyć.

SYLWECZKA - Czw Lis 22, 2007 11:45 am

Każda z nas ma na to swój pomysł :) Ja raczej przełożę mój pierścionek zaręczynowy na lewą rękę, bo planujemy szersze obrączki i wydaje mi się że to by było za dużo na jeden paluszek :)
fastyna - Pią Lis 23, 2007 7:07 pm

Ja noszę na serdecznym prawej ręki, a później dołączy do niego obrączka, pierścionek jest trochę piaskowany i obrączki chyba też takie będą więc razem powinny ładnie się prezentować :)
Aga23021983 - Pon Sty 07, 2008 9:47 am

ja noszę na serdecznym palcu prawej ręki, po ślubie na jego miejsce wejdzie obrączka a pierścionek przeniosę na palec środkowy ;)
KaMi1982 - Pon Sty 07, 2008 12:03 pm

Ja noszę na serdecznym prawej ręki. Po ślubie zastąpie Go obrączką i przeniosę na lewą dłoń...
magdasid - Pon Sty 07, 2008 7:22 pm

Ja noszę na serdecznym prawej ręki, a jak będzie po ślubie to się jeszcze okaże :) Nie zastanawiałam się nad tym, wszystko zależy od obrączek.
gipi - Wto Sty 08, 2008 10:56 pm

Ja noszę również na serdecznym prawej ręki a jak będzie obrączka to pierścionek trafi na serdeczny prawej ręki :)
panna rozyczka - Pią Sty 11, 2008 8:56 am

na serdecznym palcu prawej ręki, przed ślubem przełoze na lewą ręke
betmi - Nie Sty 13, 2008 11:07 am

...na serdecznym palcu lewej ręki... :mrgreen:
wiedzmapat - Czw Sty 17, 2008 8:29 pm

ja noszę na serdecznym palcu prawej ręki a jak będzie obrączka to pierścionek będę nosić na serdecznym lewej ręki.
calipsoo - Pią Sty 18, 2008 12:47 am

Na tą chwilę pierścionek noszę na palcu serdecznym prawej ręki. Po ślubie zastanawiałam się czy będę go nosiła razem z obrączką czy też go przełożę i myślę że go przełożę na ten sam palec tylko ręki lewej.
Emi - Pią Sty 18, 2008 8:40 pm

Ja pierścionek zaręczynowy nosiłam na serdecznym palcu prawej ręki. Niestety teraz paluszki mi trochę schudły i boję się aby nie spadł. Dlatego obecnie noszę go na środkowym palcu lewej ręki (akurat tam pasuje i nie mam obawy, że spadnie). Po ślubie też tam chyba zostanie
ingainga - Pią Sty 18, 2008 10:37 pm

Na środkowym prawej ręki
calipsoo - Pią Sty 18, 2008 11:47 pm

Każda nosi pierścionek na tej ręce i na tym palcu na którym jej wygodnie.
Petitka - Sob Sty 19, 2008 9:45 pm

Nie pamietam, czy juz o tym pisalam, ale ja noszę na serdecznym palcu prawej i na serdecznym palcu lewej reki, bo mam dwa pierscionki zareczynowe. Po slubie nic sie nie zmieni
elka85 - Czw Sty 31, 2008 10:49 am

Ja noszę na serdeczym palcu prawej ręki:)Potem będę nosiła razem z obrączką:)Na lewej nie chciałam o jakoś nie miałam ochoty przejmowac zachodnich zwyczajów...Nasze też są OK :D
marysia - Czw Sty 31, 2008 10:55 am

A ja akurat noszę na serdecznym palcu lewej ręki i to z dwóch powodów. Pierwszy to taki że od bardzo dawna na tym palcu nosiłam pierscionek i jestem przyzwyczajona i nie miałam ochoty tego zmieniać. Drugi powód to taki że na prawej rece nie chce nosić na jednym palcu z obraczką, moze jak mi palce wyszczupleją to przełoze na prawa rekę ale na srodkowy palec obok obrączki.
karola8207 - Pon Lut 04, 2008 11:14 am

Będę nosić na środkowym prawej ręki, będę bo jeszcze go nie dostałam.
Jeszcze sie nie zaręczyliśmy :D

Olala - Czw Lut 07, 2008 11:29 am

Ja nosze na serdecznym palcu prawej reki... potem na ten paluszek wejdzie obraczka, a pierscionek bede nosic na lewej... trzeba bedzie go troszke zmniejszyc...
tofee - Nie Lut 10, 2008 3:05 pm

Ja nosze na serdecznym palcu prawej reki. Jezeli wybierzemy obraczki, ktore beda pasowac do pierscionka (obecne typy pasuja :lol: ) , to bede nosila i jedno i drugie na tym samym palcu :-) .

Ps. Juz sie nie moge doczekac obraczki ...

ava - Pią Lut 15, 2008 9:27 pm

Ja niestety nie noszę na serdecznym (a bardzo chciałam), tylko na środkowym palcu prawej ręki, bo na serdeczny pierścionek jest za duży, a jego zmniejszenie chyba będzie problematyczne. Jednak gdy bedę miała już obrączkę, mam zamiar jednak postarać się o jego zmniejszenie, ponieważ chcę nosić oba na jednym palcu ( a wiadomo, ze obrączka na serdecznych prawej ręki), bo nie lubie nadmiaru biżuterii, ale te dwa pierścionki mam zamiar mieć zawsze na sobie :lol: .
kajki - Sob Lut 16, 2008 2:24 pm

ja nosze na lewej rece, bo od serca,obraczke bede nosic na prawej :P
Geebril - Pon Mar 31, 2008 10:05 am

Ja też noszę na serdecznym palcu lewej ręki, bo jak szukałam kiedyś, gdzie się właściwie powinno nosić pierścionek zaręczynowy, to połowa "źródeł" twierdziła, że nosi się go na prawej ręce- bo tam będzie później obrączka, a połowa, że na lewej - bo to od serca właśnie. I stwierdziłam, że jak tak, to ja wybieram stronę od serca, a nie od obrączki i jak komuś to będzie przeszkadzało, to jego a nie mój problem i tyle :cool:
Niech każdy nosi tam, gdzie uważa :spoko:

MalaJu - Pon Mar 31, 2008 10:59 am

ja nosze na środkowym palcu prawej ręki.
Dorotka847 - Wto Kwi 22, 2008 11:10 am

ja tez na środkowym palcu prawej reki bo mam malutkie paluszki i jak by kiedys mi przytyły :mrgreen: to pierscionek powendruje na inny paluszek np. na lewą reke :) i nie bede musiała go powiekszac
truskawka_ja - Wto Kwi 22, 2008 11:13 am

Na serdecznym lewej ręki. Serdeczny prawej czeka na obrączkę. :)
Trismegista - Czw Cze 05, 2008 6:16 pm

serdeczny prawej:)
Klaudynka - Czw Cze 05, 2008 6:34 pm

Trismegista napisał/a:
serdeczny prawej:)


podobnie jak u mnie :)

justinaa - Pią Cze 06, 2008 9:57 am

ja własnie niedawno dyskutowałam na ten temat z moimi znajomymi z Warszawy, które są już mężatkami i obie stwierdziły, że pierścionek zaręczynowy powinno się nosić na prawej ręce na serdecznym palcu, tam, gdzie póżniej będzie obrączka, plus ich teoria była taka, że po ślubie pierścionek zaręczynowy nosi się razem z obrączką lub też na środkowym palcu prawej ręki a ja mam inaczej :D obecnie pierścionek zaręczynowy noszę na palcu serdecznym lewej ręki i po ślubi też tam pozostanie, bo żeby nosić go razem z obraczką, to chyba byłoby za dużo (jest dośc gruby) a z kolei prawy palec środkowy mialam złamany, wiec pierścionek trzeba byłoby powiększyć, a po co :)
Audiolka - Pią Cze 06, 2008 12:56 pm

na środkowym palcu u prawej ręki,ale po ślubie albo zdejmę(nie pasuje do obrączki- inny kolor złota) albo przełożę na lewa rękę .

słyszałam że po ślubie powinno sie nosić na tym samym palcu co obrączka,ale jak pisze justinaa to by był za dużo-w moim przypadku na pewno obrączka 7 mm a pierścionek ok 2 mm

Debussy - Pią Cze 06, 2008 1:06 pm

Teraz noszę na serdecznym palcu prawej ręki.
A po ślubie, albo powędruje na środkowy palec lewej ręki, albo zostanie zmniejszony by zmieścić się na serdeczny :razz:

Trismegista - Pią Cze 06, 2008 4:28 pm

a jak dla mnie, to nie ma najmniejszego znaczenia, ja nosze na prawym, bo akurat mi z tego palca nie spada;) najwazniejsze, ze wiadomo gdzie obraczke nosic;p
juta79 - Nie Cze 08, 2008 8:27 pm

ja pierścionek zaręczynowy nosze na środkowym palcu prawej ręki bo na serdeczny jest ciut za duży. A po ślubie dołożę tylko obrączkę na serdeczny.
niesia2708 - Pon Cze 16, 2008 9:09 pm

Ja noszę na serdecznym palcu prawej ręki,co prawda jest trochę luźny i co i rusz spoglądam czy go mam,po ślubie przełożę na środkowy palec-tam dobrze pasuje.
evelinka - Czw Cze 19, 2008 8:37 pm

Ja pierścionek noszę na palcu, na którym później znajdzie się obrączka, bo na palec rozmiarem pasuje :smile:
doni_iza - Pią Cze 20, 2008 11:11 am

Ja tez noszę pierścionek zaręczynowy, na serdecznym palcu prawej dłoni. Kiedy dojdzie obrączka, będę nosić je razem. :)
oleczkaw - Pią Cze 20, 2008 1:13 pm

hejka, ja jak większość z Was, noszę na serdecznym prawej ręki, po ślubie przełożę go na serdeczny lewej. :)
szept - Sob Cze 21, 2008 1:25 pm

Ja również na prawej ręce,serdeczny palec ;)
Paula-S - Nie Cze 22, 2008 3:35 pm

Ja także noszę na serdecznym palcu prawej ręki, razem z obrączkom. :)
rafania - Wto Cze 24, 2008 6:41 pm

ja na razie noszę to cudeńko na serdecznym palcu prawej ręki, a po ślubie chcę nosić na środkowym też prawej ręki... :) specjalnie dostałam pierścionek z biało-żółtego złota, żeby potem pasował do obrączki, jakąkolwiek wybiorę :lol: :mrgreen:
miluka - Czw Cze 26, 2008 10:48 am

Ja pierścionek noszę na serdecznym palcu prawej ręki, po ślubie będę nosiła na tym palcu obrączkę a pierścionek na środkowym, czyli nie jestem oryginalna w tej kwestii.
Niebieskooka - Pon Sie 04, 2008 11:25 pm

ja chyba tak jak większość na serdecznym prawej ręki :P
Yoanna - Pon Sie 04, 2008 11:37 pm

Miałam nosic na serdecznym prawj ręki ale... ze wzglegu na jego wielkość i kształt mam go na środkowym palcu prawej ręki- nie będe go przeciez zmiejszac zeby po slubie znów powikszać rozmiar. Co do kształtu to nie bede go nosic razem z obrączką ponieważ nie bedzie ładnie wyglądał...
izunia_82 - Pon Sie 04, 2008 11:55 pm

Teraz noszę go na serdecznym palcu prawej ręki, a po ślubie będę nosić na środkowym(też prawej).
suzarek - Pią Sie 08, 2008 11:19 am

Ja swój pierścionek zaręczynowy noszę na serdecznym palcu prawej ręki i potem będę go nosić razem z obrączką. Tylko w dzień wesela przełożę go na chwilę na środkowy palec lewej żeby nie kolidował podczas zakładania obrączki.
Tissaia - Wto Sie 12, 2008 3:15 pm

Również serdeczny prawej ręki. Martwię się tylko, co będzie z obrączką, bo jeśli nie będzie pasować, będę musiała go przełożyć, a na serdecznym lewej ręki jest za luźny :/ No nic, będę się martwić później :)
anna1984 - Sro Sie 13, 2008 11:16 am

Ja swój noszę oczywiście na serdecznym palcu prawej ręki (jeszcze tylko 3 dni!), a później przełożę go na środkowy lewej, bo z serdecznego spada, a z obrączką źle wygląda (mam zwyczajnie za krótkie palce :( )
Pamcia - Sro Sie 13, 2008 11:28 am

ja po ślubie swoj puierscionek zareczynowy przeniosłam na serdeczny palec lewej reki :) obok obraczki mi sie nie miesci i jest to niewygodne wiec bede go nosic na drugiej rece :)
agniesia22 - Nie Sie 24, 2008 10:55 pm

Pomino tego że mój pierścionek jest troszkę za duży na serdeczny palec prawej ręki to i tak go noszę na tym palcu, bo taka jest tradycja. Po ślubie na tym palcu będzie obrączka więc pierścioneczke zaręczynowy przełożę na środkowy palec także prawej ręki.
Kociadło - Czw Sie 28, 2008 1:26 pm

ja także nosze pierścionek na serdecznym palcu prawej reki:)
Tajgete - Pon Wrz 01, 2008 7:26 am

Serdeczny palec prawej ręki, potem powędruje na serdeczny na lewej, ponieważ na żaden inny się nie zmieści ;)
kakonka - Czw Wrz 04, 2008 10:53 am

ja nosze na srodkowym palcu prawej reki:) serdeczny czeka na obraczke:) :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
esperanza77 - Sro Paź 22, 2008 7:51 pm

Ja nosze pierscionek zareczynowy na środkowym palcu prawej reki, poniewaz jest mi tak wygodnie i mi nie spada...gdyz z serdecznego ju kilkakrotnie mi spadł... :lol: :smile: :eek: ;)
ppola - Sro Paź 22, 2008 7:55 pm

serdeczny palec prawej reki a potem ten sam tylko ze z obraczka 8)
yumi - Pon Lis 03, 2008 2:20 am

mój pierścioneczek zaręczynowy noszę na serdecznym palcu prawej ręki. Po ślubie albo przełożę go na serdeczny palec lewej ręki albo będę nosić razem z obraczka :-)
ewcia29 - Pon Lis 03, 2008 9:38 am

Ja noszę pierścionek od ukochanego na środkowym palcu prawej ręki.
Tak doradziła mojemu A. pani z salonu jubilerskiego. :D
Mi też pasuję bo jest mi wygodnie

kwadrans_po - Nie Sty 04, 2009 10:51 pm

Ja noszę na środkowym palcu prawej ręki :wink:
malwa88 - Wto Sty 13, 2009 10:33 am

ja też noszę pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu prawej ręki ;)
meam - Wto Sty 13, 2009 1:45 pm

Na razie na serdecznym prawej ręki, razem ze srebrną obrączką, ale po ślubie przełożę go na serdeczny lewej ręki.
joannakarolina - Sro Sty 28, 2009 10:48 pm

Ja jeszcze pierścionka zaręczynowego nie mam, dostanę 14 lutego jak bedziemy mieli oficjalne zaręczyny, ale będę go nosiła na serdecznym palcu prawej ręki :)
moresmoking - Sro Lut 11, 2009 11:25 pm

A ja na środkowym lewej ręki.
karapp - Sro Lut 11, 2009 11:44 pm

a ja mam dwa :) jeden nosze na serdecznym palcu lewej reki a drugi na serdecznym prawej wraz ze srebrna obraczka :)
marcia331 - Czw Lut 12, 2009 12:41 am

Ja nosze na srodkowym palcu prawej reki. Nosze go na srodkowym bo na serdeczny byl za duzy.
Martuś i Jaruś - Czw Lut 12, 2009 11:46 am

Na tym co trzeba [smilie=14_new.gif]
rajeczka - Czw Lut 12, 2009 5:05 pm

A ja nosze swoj na srodkowym palcu prawej reki.. :)
asiulek82 - Sro Lut 18, 2009 7:28 pm

Ja mam dwa :) , noszę obydwa na prawej ręce, jeden na serdecznym, drugi na środkowym palcu.
skalimonka - Sob Kwi 18, 2009 10:59 pm

A ja nosze pierscionek zareczynowy na serdecznym palcu, ale lewej reki. A na serdeczny prawej wskoczy obraczka :) )
Karolka_23 - Sob Cze 27, 2009 10:23 am

Ja noszę na serdecznym palcu prawej ręki, kiedy jednak przyjdzie pora, że na to miejsce wskoczy obrączka mam zamiar nosić go na środkowym palcu, obok swojej obrączki :)
ppola - Sob Cze 27, 2009 11:23 am

No to u mnie sie zmieniło :) był na serdecznym palcu prawej reki ale jak zjawila sie oraczka to musial sie wyprowadzic bo mam za drobne palce na taka ilosc bizuterii na jednym paluszku ;) No i w efekcie zawedrowal na serdeczny palec lewej reki bo tylko na ten mial odpowiednia wielkosc :)
monika_zyga - Sob Lip 04, 2009 7:44 pm

ja nosze na srodkowym palcu prawej reki, wiec jak przyjdzie czas na obraczke to nie zmieni swojego miejsca :)
misiao1983 - Wto Lip 14, 2009 6:50 pm

Na serdecznym palcu prawej reki.
kariczeq - Wto Lip 14, 2009 7:21 pm

środkowy palec prawej ręki
darling - Sro Lip 15, 2009 1:44 pm

Ja nosiłam na palcu serdecznym prawej ręki, ale po założeniu obrączki na ślubie cywilnym pierścionek przeniósł się na palec serdeczny lewej ręki.
neskalodz - Nie Sie 16, 2009 12:56 am

Ja na razie noszę na serdecznym prawej ręki, a po slubie mam zamiar przełożyć na lewą rekę :)
Emmily - Nie Sie 16, 2009 10:59 am

ja mam na serdecznym lewej ręki. tak mi założył i tak zostało :cool:
julietta - Pon Sie 17, 2009 8:23 am

neskalodz napisał/a:
Ja na razie noszę na serdecznym prawej ręki, a po slubie mam zamiar przełożyć na lewą rekę :)

Też początkowo chciałam przełożyć pierścionek na lewą rękę, ale uznałam, że razem z obrączką fajnie wygląda (ale ja mam dość drobny pierścionek i wąską tradycyjną obrączkę).

olacia770 - Pon Sie 17, 2009 4:39 pm

Mój kochany początkowo założył mi pierścionek na serdeczny palec lewej ręki, po dwóch niach zorientowaliśmy się że chyba powiino być na odwrót, teraz jest na prawej dłoni i pozostanie tam razem z obraczką :)
Bella - Sob Sie 29, 2009 4:14 pm

ja noszę
misiao1983 napisał/a:
Na serdecznym palcu prawej reki.

i pasuje idealnie :)
ale wiem, że moja koleżanka zdecydowała się właśnie na
kariczeq napisał/a:
środkowy palec prawej ręki

i od razu wybierali taką wielkość, aby później jak pojawi się obrączka nie musiała przekładac

tulipan87 - Sob Sie 29, 2009 4:29 pm

A ja teraz noszę na serdecznym palcu prawej reki, ale pierścionek celowo wybraliśmy ciut większy, żebym po ślubie mogła go przełożyć na środkowy i zwolnić miejsce obrączce.
bellas - Pią Wrz 25, 2009 2:50 pm

niektórzy twierdzo, że powinno się na lewej bo niby od serca, ale ja tez nosze na prawej i będę nosiła razem z obrączką na jednym palcu:)
Aga1986 - Czw Paź 15, 2009 1:22 am

a ja noszę na serdecznym palcu lewej ręki, jak dowiedział się mój Luby u jubilera tak z tradycji polskiej powinno się nosić a po ślubie chyba trzeba zmienić na prawą(ale nie wiem :? ), natomiast z zachodu do nas przyszło, ze na prawej ręce i tak tez robi teraz wiele narzeczonych. Jakoś najlepiej mi się nosi właśnie na lewej i po ślubie tego raczej nie zmienię
Szczęsliwa M - Czw Paź 22, 2009 10:06 am

Ja jak wiekszość z Was noszę pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki. Po slubie możliwe, że przełożę na lewą lub na środkowy palce, ponieważ mój pierścionek nie ma całkiem regularnego kształtu i chyba źle wyglądałby razem z obrączką.
pestka - Wto Lis 03, 2009 11:22 am

Ja noszę na serdecznym placu prawej ręki i tak tez noszą moje zaręczone koleżanki. Po ślubie chciałabym nosić razem z obrączką, ale nie wiem czy będzie to dobrze wyglądać.
Butterfly84 - Czw Lis 05, 2009 3:15 pm

Ja również noszę pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki. Natomiast po ślubie najprawdopodobniej przełożę go na serdeczny palec lewej ręki, no chyba że zmieści się na wskazujący prawej ;-)
lilijka - Czw Lis 12, 2009 5:25 pm

Pierścionek noszę na prawej ręce, na środkowym palcu. Po ślubie przełożę go na ten sam palec lewej ręki. Na inne nie wejdzie, już sprawdzałam :-?
Weira - Pią Lis 13, 2009 10:04 am

Na serdecznym palcu prawej ręki, później wskoczy tam obrączka, a pierścionek przełożę na serdeczny lewej ręki :)
Malena - Pią Lis 13, 2009 1:39 pm

Mój noszę na serdecznym prawej reki, ale jeszcze nie wiem, czy po ślubie go przełożę, bo być moze obrączkę będę nosić na lewej. Jeszcze zobaczymy. Denerwuje mnie, że na całym swiecie nosi się na lewej obrączke, a w Polsce na prawej...
Agata1234 - Czw Gru 03, 2009 10:40 am

Weira napisał/a:
Na serdecznym palcu prawej ręki, później wskoczy tam obrączka, a pierścionek przełożę na serdeczny lewej ręki :)



Słyszałam kiedyś od pewnej Pani bardzo zainteresowanej historią i obyczajami w Polsce, ze tak jest poprawnie. Jednak sama nigdy tego nie sprawdziłam w jakimś konkretnym źródle. Niemniej jednak sama też tak mam zamiar nosić pierścionek po swoim ślubie

chaberek - Czw Gru 03, 2009 7:18 pm

Malena napisał/a:
Denerwuje mnie, że na całym swiecie nosi się na lewej obrączke, a w Polsce na prawej...


Malena, nie na całym świecie bo większość krajów Europy kontynentalnej nosi obrączkę na palcu serdecznym prawej ręki, taka tradycja a jakie wytłumaczenie nie wiem.

Natomiast to, że w pewnych krajach obrączkę nosi się na lewym ręku ma podobno związek z faktem, że do palca serdecznego lewej ręki biegnie krew prosto z serca. Ile w tym prawdy z anatomicznego punktu widzenia nie wiem.

Ja zaręczynowy pierścionek noszę na prawym ręku i obrączkę też chciałabym razem z pierścionkiem nosić ale prawdopodobnie przełożę po ślubie pierścionek na prawą rękę... dla wygody.

Mon - Czw Gru 03, 2009 8:10 pm

chaberek napisał/a:
Malena napisał/a:
Denerwuje mnie, że na całym swiecie nosi się na lewej obrączke, a w Polsce na prawej...


Malena, nie na całym świecie bo większość krajów Europy kontynentalnej nosi obrączkę na palcu serdecznym prawej ręki, taka tradycja a jakie wytłumaczenie nie wiem


Chaberek, nie zgodze sie z toba, bo ja mieszkam w Anglii i tu sie nosi na lewej rece. Ale pomijajac Anglikow, to osoby z innych krajow pytaja mnie sie czemu nosze na prawej rece. Wiec wydaje mi sie ze jednak wiekszosc krajow jest 'leworecznych' :) jak mowi Malena

chaberek - Czw Gru 03, 2009 8:22 pm

Ja mieszkam w Irlandii i tutaj też się nosi obrączkę na lewym ręku co wynika z tego że ten zwyczaj wprowadziła jakiś Lord Angielski...

Ale powiem Ci, że zaciekawił mnie ten temat kiedyś i przeprowadziłam wywiad wśród znajomych i okazało się, że między innymi Niemcy, Czesi, Francuzi, Hiszpanie i Portugalczycy noszą wszyscy obrączkę na prawym ręku...

ART DECO JUBILER - Sob Gru 12, 2009 10:47 pm

Na lewej ręce?? W naszej kulturze przyjęło sie raczej noszenie pierścionka na serdecznym lub środkowym palcu prawej dłoni.
Chociaż generalnie jestem zdania,że powinno się nosic jak komu wygodnie-w końcu to nasza decyzja czy chcemy sie nim pochwalic czy tez nie.

agulka1989 - Sob Gru 19, 2009 9:29 pm

Ja niestety jeszcze nie mam pierścionka ale jak tylko się pojawi to powędruje na serdeczny palec prawej ręki. Mam nadzieję, że będzie dobrze wyglądał z obrączką, która również wyląduje na serdecznym palcu prawej ręki...
martitka - Nie Gru 20, 2009 4:29 pm

razem z obrączką, na serdecznym palcu prawej ręki :)
KasiaiMaciej - Sob Sty 30, 2010 5:06 pm

prawa ręka, serdeczny palec
Jouliettka - Czw Lut 04, 2010 1:19 pm

Noszę pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki, a po ślubie zamierzam nosić na środkowym palcu prawej ręki:)
krufka - Wto Mar 23, 2010 1:13 am

Ja noszę na serdecznym palcu lewej ręki (bo na ten rozmiar był kupiony - G. podkradł mi pierścionek, który na nim nosiłam), ale zakładam go tylko jak wychodzę z domu - biżuteria w domu mi przeszkadza (natomiast głupio się czuję bez jakiegokolwiek pierścionka poza domem), a do tego nie chcę, żeby się zniszczył np przy zmywaniu itp...
kasienka_78 - Sro Mar 24, 2010 8:03 pm

Serdeczny palec prawej ręki. W lipcu dołączy do niego obrączka :)
becky232 - Pon Mar 29, 2010 7:26 pm

środkowy palec prawej ręki, najwygodniej.
kropka. - Pon Mar 29, 2010 9:19 pm

krufka napisał/a:
Ja noszę na serdecznym palcu lewej ręki (bo na ten rozmiar był kupiony - G. podkradł mi pierścionek, który na nim nosiłam), ale zakładam go tylko jak wychodzę z domu - biżuteria w domu mi przeszkadza (natomiast głupio się czuję bez jakiegokolwiek pierścionka poza domem), a do tego nie chcę, żeby się zniszczył np przy zmywaniu itp...

jakbym sama to napisała :lol:
tyle, że staram się nosić na serdecznym prawej...lata co prawda i się obkręca, ale jakoś tak zaczęłam i aktualnie wychodząc z domu z gołą prawą dłonią czuję się nieswojo...

paulinkaaMU - Wto Mar 30, 2010 12:01 am

becky232 napisał/a:
środkowy palec prawej ręki, najwygodniej.


dokładnie tak samo :)

agulka1989 - Wto Mar 30, 2010 12:15 am

agulka1989 napisał/a:
Ja niestety jeszcze nie mam pierścionka ale jak tylko się pojawi to powędruje na serdeczny palec prawej ręki. Mam nadzieję, że będzie dobrze wyglądał z obrączką, która również wyląduje na serdecznym palcu prawej ręki...


pojawił się. Tak jak planowałam pojawił się na serdecznym palcu prawej ręki.Nie wiem jak będzie wyglądał z obrączką ale że jest odrobinkę za duży to w razie czego spokojnie wejdzie na środkowy palec prawej ręki :)

diamond - Pią Kwi 09, 2010 12:02 am

paulinkaaMU napisał/a:
becky232 napisał/a:
środkowy palec prawej ręki, najwygodniej.


dokładnie tak samo :)




też noszę na środkowym palcu prawej ręki, będzie wygodniej nosić obrączke na serdecznym i zaręczynowy na środkowym, niż wszystko na serdecznym :super:

Stokrotka812 - Pią Kwi 09, 2010 4:51 pm

Cytat:
środkowy palec prawej ręki, najwygodniej.

Ja też tak.

randomgirl - Wto Kwi 13, 2010 9:30 pm

Ja noszę pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki, gdzie niebawem dołączy do niego obrączka :D
renacia86 - Wto Kwi 13, 2010 10:24 pm

ja na środkowym prawej rączki :)
Hosiole - Czw Kwi 22, 2010 1:41 pm

Na serdecznym palcu prawej ręki razem z obrączką :smile:
paulii - Czw Kwi 22, 2010 3:08 pm

ja na serdecznym prawej ręki-jak chyba większość
martula_87 - Sob Maj 08, 2010 3:32 pm

Serdeczny palec prawej ręki.
maryla - Pią Maj 21, 2010 7:57 pm

standardowo - jak wyżej :)
Bian - Pią Maj 21, 2010 10:15 pm

A ja jako jedna z nielicznych na serdecznym palcu lewej dłoni.
Magdzik - Nie Wrz 19, 2010 7:55 pm

Ja noszę pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej ręki :razz:
A jak będę miała już obrączkę to pierścionek przełożę na środkowy palec prawej ręki :wink:

ewex - Pon Wrz 20, 2010 9:18 pm

Bian napisał/a:
A ja jako jedna z nielicznych na serdecznym palcu lewej dłoni.

Ja też :smile:

Madlyinlove - Czw Wrz 23, 2010 11:13 pm

Ja też na serdecznym lewej- bliżej do serca :heart:
M4rcysi4 - Pią Wrz 24, 2010 3:53 pm

Środkowy palec prawej ręki chyba, że po założeniu obrączki będą się za bardzo obijać to wyląduje na środkowym lewej ręki ;) Uważam ,że jak kto lubi tak sobie może nosić ważne ,że jest noszony :D .
anooleczka - Nie Wrz 26, 2010 7:12 pm

Oczywiscie serdeczny palec prawej reki :D
gosista - Nie Wrz 26, 2010 8:41 pm

Środkowy palec prawej dłoni :)
martus - Nie Wrz 26, 2010 9:35 pm

serdeczny palec lewej ręki , a obrączka na prawej;)
daraya2904 - Pon Wrz 27, 2010 11:23 pm

na serdecznym u prawej ręki... "Noszony na palcu serdecznym, oznacza zgodę kobiety go noszącej, na oświadczyny czyli zapowiada ślub owej właścicielki pierścionka z jego ofiarodawcą."-wikipedia
justinaa - Wto Wrz 28, 2010 11:11 am

a ja przełożyłam, i nosze zaręczynowy na środkowym palcu lewej dłoni, bo z serdecznego mi spadał :)
Frezja1980 - Wto Wrz 28, 2010 6:04 pm

serdeczny palec prawej ręki :lol:
Marcka - Czw Wrz 30, 2010 8:44 pm

potwierdzam powyzsze wypowiedzi.
A mam takie pytanko, wiecie czemu niektórzy noszą obrączkę na prawej a inni na lewej ręce? taką tendencję zauważyłam głównie u płci przeciwnej :]

Frezja1980 - Czw Wrz 30, 2010 9:30 pm

Z tego co wiem w Polsce na lewej dłoni noszą obrączki wdowe/wdowcy :zalamany: ale jest wiele opinii na ten temat
daraya2904 - Sob Paź 02, 2010 11:08 am

niektórzy po prostu zmieniają rękę ze względu na leworęczność np. moja siostra :smile: ;)
wamaba - Sob Paź 02, 2010 3:04 pm

Środkowy palec prawej ręki, ale tylko dlatego, że jest za duży. Po ślubie też zostanie na środkowym, bo nie pasuje do obraczki.
PaulinaS - Pon Paź 04, 2010 12:55 am

justinaa napisał/a:
a ja przełożyłam, i nosze zaręczynowy na środkowym palcu lewej dłoni, bo z serdecznego mi spadał :)


ja identycznie :)

olivka_ja - Sro Lut 23, 2011 2:53 pm

Na środkowym palcu prawej ręki bo z serdecznego mi spadł, planowałam go zmniejszyć i nosić na serdecznym ale przyzwyczaiłam się, że mam go na środkowym i tak już zostanie
mrofka_z - Sro Lut 23, 2011 6:50 pm

Ja noszę na serdecznym lewej ręki bo na prawej mi przeszkadzał :)
wiolancia - Czw Lut 24, 2011 11:39 am

Swój pierścionek noszę na środkowym palcu prawej ręki,bo z serdecznego mi spadał.Myślę,że tak już zostanie,bo w ten sposób fajnie komponuje się z obrączką!
Magdzik - Pią Mar 25, 2011 1:26 pm

wiolancia napisał/a:
bo z serdecznego mi spadał
Mi też teraz spada na diecie i nie noszę, bo boję się,że go zgubię.Myślałam,żeby go zmniejszyć ale nie będę tego robić, ponieważ itak chcę brać w tym roku ślub więc na środkowy palec przełożę,a powinien być w sam raz,no chyba, że znowu będzie mi spadał to będę musiała pomniejszać :roll:
555 - Sob Mar 26, 2011 5:22 pm

Magdzik napisał/a:
chyba, że znowu będzie mi spadał to będę musiała pomniejszać
przyciśnij obrączką :)
ava - Sob Mar 26, 2011 6:29 pm

555 napisał/a:
Magdzik napisał/a:
chyba, że znowu będzie mi spadał to będę musiała pomniejszać
przyciśnij obrączką :)
Ja tak właśnie zrobiłam ze swoim pierścionkiem zaręczynowym :) Wcześniej nosiłam go na środkowym palcu prawej ręki, bo na serdeczny był za luźny... Po ślubie przez pewien czas nosiłam go na środkowym palcu lewj ręki, ale w końcu wylądował pod obrączką na serdecznym palcu prawej ręki i jest ok. Dodam, że pierścionek zaręczynowy ma rozmiar 13, a obrączka 11,5 :D
aniolek1987 - Nie Kwi 10, 2011 7:13 pm

Ja swój pierścionek zaręczynowy noszę na środkowym palcu prawej dłoni, tak chciałam i tak mi sie podoba, a po ślubie dojdzie obrączka na serdecznym. Oczywiście to jest rzecz gustu, nie ma dla mnie tu znaczenia to jak powinno sie nosić pierścionek, po prostu nie lubię nosić pierścionków na lewej dłoni i nie noszę ;)
ewa.krzys - Sro Sie 03, 2011 2:29 pm

Na serdecznym palcu prawej ręki i już nie umiałabym się przestawić na inny :) także obrączka dojdzie do pierścionka.
oreska - Pon Sie 22, 2011 8:05 pm

swój pierścionek noszę na środkowym palcu prawej ręki, jakoś nie dogadaliśmy się z narzeczonym z rozmiarem :P przez chwile była myśl, że wymienimy na mniejszy ale potem stwierdziliśmy, że przecież to nie będzie już ten sam pierścionek, którym się oświadczał, potem była myśl o zmniejszeniu bo bałam się, że zgubie go z serdecznego palca ale i ten pomysł został porzucony :) noszę go zatem na środkowym palcu a niedługo dojdzie obrączka na serdeczny i będzie to wszystko razem ładnie wyglądało :D
Magdzik - Wto Sie 23, 2011 8:07 am

oreska napisał/a:
noszę go zatem na środkowym palcu a niedługo dojdzie obrączka na serdeczny i będzie to wszystko razem ładnie wyglądało :D

Ja tak samo zrobiłam. Po diecie musiałam pierścionek z serdecznego przełożyć na środkowy prawej ręki. Na początku też miałam myśl żeby go zmniejszyć, ale stwierdziłam, że jak obrączka dojdzie to itak bym musiała na środkowy przekładać i znowu powiększać, więc sobie darowałam. Teraz obrączkę dobraliśmy odcieniem do pierścionka i będzie się ładnie razem komponowało :razz:

Wioneczka - Wto Sie 23, 2011 12:08 pm

Ja też pierścionek zaręczynowy noszę na środkowym palcu prawej ręki :) Głównie właśnie dlatego, żeby po ślubie pięknie komponował się z obrączką :smile:
Szarlotka - Wto Sie 23, 2011 2:49 pm

na serdecznym prawej ręki :)
turecik - Czw Sie 25, 2011 1:21 pm

serdeczny palec prawej ręki, kiedy dojdzie obrączka pierścionek będę nosić na środkowym paluszku prawej ręki oczywiście :)
Miguela - Nie Wrz 04, 2011 8:39 pm

ja mam pierścionek na środkowym palcu prawej ręki
fuente - Nie Wrz 25, 2011 10:17 pm

Na razie standardowo, na serdecznym prawej ręki, ale po ślubie pewnie go przełożę na serdeczny lewej ręki, ponieważ jakoś nie pasuje mi z obrączką ;)
malinka1984 - Pon Wrz 26, 2011 7:48 am

ja na srodkowym lewej reki
Magdzik - Wto Wrz 27, 2011 9:13 am

Mój pierścionek zaręczynowy jest na środkowym palcu prawej ręki obok obrączki. Pasują koło siebie :P
All-me - Wto Wrz 27, 2011 4:26 pm

anooleczka napisał/a:
Oczywiscie serdeczny palec prawej reki :D
ja też :lol:
ART DECO JUBILER - Sro Wrz 28, 2011 3:30 pm

Powinno nosić się na serdecznym palcu,ale coraz częściej spotykam się z tym,że kobiety noszą go na środkowym palcu prawej dłoni. To też kwestia wygody.
grejpfrut - Sro Sty 25, 2012 1:50 pm

serdeczny palec lewej dłoni :) na prawej ręce wszystko mi przeszkadza, więc zapewne obrączka kiedyś też wyląduje na lewej.
szpilka86 - Sro Sty 25, 2012 2:26 pm

serdeczny palec prawej dłoni - narzeczony dobrał idealnie rozmiar :lol:
Flipomania.pl - Czw Sty 26, 2012 9:13 am

serdeczny palec prawej ręki :)
agacionek - Pią Lut 10, 2012 10:52 am

Ja noszę na serdecznym prawej rękii bardzo chciałam nosić też obrączkę na tym palcu, bo dla mnie to takie rpzypieczętowanie tego okresu narzeczeństwa, ale obrączka którą chcę nie pasuje do pierścionka, więc przełożę go na lewą rękę, bo na środkowy prawej nie pasuje ;)
wiolancia - Pią Lut 10, 2012 5:18 pm

A ja swój pierścionek zaręczynowy zmniejszyłam i teraz noszę go razem z obrączką na prawej dłoni.
karolina84 - Sro Lut 15, 2012 12:52 pm

Ja mam złoty pierścionek i prawdopodobnie obrączkę z przewagą białego złota i nie wiem czy będą razem pasować :roll: Czy któraś z Was ma taką sytuację i nosi je razem? :wink:
Gahanova - Czw Lut 16, 2012 11:54 am

A ja nie mam, wiec i problemu nie ma. :razz:
Jak kiedys dostane to bedzie najprawdopodobniej na srodkowym palcu prawej reki, bo na lewej dloni na tym palcu nosze juz pierscionek, ktory ma dla mnie wielkie znaczenie.

demonka - Czw Lut 16, 2012 12:37 pm

ja noszę na serdecznym palcu prawej ręki, a po założeniu obrączki przełożę go na lewą rękę i po sprawie :)
Zuza12345 - Sob Lut 18, 2012 2:47 pm

jak większośc na serdecznym palcu prawej dłoni, a później wyladuje na lewej na srodkowym, bo z serdecznego spada :roll:
Iva - Nie Lut 19, 2012 12:33 pm

Ja noszę nietypowo na środkowym palcu lewej ręki. Jakoś mi tak wygodnie. Z serdecznego palca pierścionek mi spada. I dobrze, i tak będzie tam obrączka :)
Paulinaa - Wto Lut 21, 2012 9:58 pm

Ja podobnie jak Iva noszę na środkowym lewej ręki, tylko na tym palcu pasuje idealne, nie spada, nie przekręca się.
Niedawno znajoma zauważyła go po raz pierwszy i powiedziała, że gdyby był na innym palcu, to pewnie zaręczynowy... Śmiesznie tak każdego uświadamiać :)

Iva - Wto Lut 21, 2012 10:07 pm

Paulinaa, uff, dobrze wiedzieć że nie jestem sama z moim palcem i pierścionkiem :)
Paulinaa - Wto Lut 21, 2012 10:18 pm

Nieważne, na którym palcu- ważne, że w ogóle jest :D
MadMar - Sro Lut 22, 2012 11:57 am

ja noszę pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej ręki, a po ślubie wyląduje albo na serdecznym lewej, albo na środkowym lewej ręki :)
bambolea - Sro Lut 22, 2012 10:35 pm

Serdeczny prawej ręki :)
agnies89 - Nie Lut 26, 2012 1:36 pm

Ja również serdeczny prawej ręki, a później razem z obrączką albo serdeczny lewej :)
aguuuunia44 - Wto Lut 28, 2012 7:56 pm

ja na początku nosiłam na
agnies89 napisał/a:
serdeczny prawej ręki,

a po ślubie powędrował na serdeczny lewej ręki. A drugi pierścionek po babci męża, który noszę od święta- środkowy lewej ręki.

angela1983 - Sro Lut 29, 2012 9:44 am

Ja zaręczynowy noszę na serdecznym prawej ręki, a po ślubie planuję na środkowym obok obrączki, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :)
aurinko - Sro Maj 02, 2012 11:12 am

Ja noszę na środkowym palcu prawej ręki. Nie będę przynajmniej miała problemów, jak pojawi się obrączka.
cewex - Pią Maj 25, 2012 11:15 am

Ja też mam zaręczynowy na środkowym, bo jest trochę za duży, ale nie zamierzam go wymieniać na żaden inny - nigdy!!! Więc już chyba mi tak zostanie, chyba, że przytyje 20kg to może bede zmuszona go na serdecznym nosić ;p ;)
owocowka - Pon Lip 16, 2012 10:34 pm

Prawa ręka, palec serdeczny :) a po ślubie się zobaczy ;)
Iris - Sob Lip 28, 2012 6:13 pm

Prawa ręka, palec środkowy, z tego względu, że pierścionek był za duży na palec serdeczny, a że nie chciałam się z nim rozstawać nawet na minutę dlatego go nie wymieniałam na mniejszy, poza tym wszystkie pierścionki do tej pory nosiłam na środkowym, tak mi jest wygodniej :) Po ślubie albo zostanie na tym palcu, na którym noszę go do tej pory, albo przełożę go na lewą rękę również na palec środkowy :)
ola88 - Sob Lip 28, 2012 6:18 pm

Wcześniej gdy jeszcze nie było obrączki był na prawej dłoni, palec środkowy, teraz gdy już obrączka, to jest na lewej dłoni, na palcu środkowym :)
Eurograv_pl - Wto Sie 14, 2012 12:13 pm

Ja dla wygody noszę pierścionek na środkowym palcu, serdeczny zarezerwowałam na obrączkę. Ale najważniejsze jest to, że na prawej dłoni. Reszta to kwestia indywidualna.
Dorotka_ - Sob Sie 18, 2012 5:46 pm

serdeczny lewej ręki :wed7
Rusałka_Maja - Nie Sie 19, 2012 7:52 pm

A nie jest przypadkiem tak, że na lewej dłoni noszą wdowy? Mam tu na myśli w szczególności obrączkę (w naszej tradycji oczywiście, bo np w stanach wiadomo, że noszą na lewej dłoni..)
Dorotka_ - Nie Sie 19, 2012 8:04 pm

tu jest Polska :smile:
Mi puchną dłonie i na lewej ręce pierścionek mnie nie ciśnie. Na prawej Go czuję.

Rusałka_Maja - Nie Sie 19, 2012 8:25 pm

Wiem, że polska, dlatego napisałam, że w stanach tak mają, ale tam takie zwyczaje więc to normalne, a u nas w kraju tak jak napisałam, zawsze słyszałam, że wdowy noszą..
Choć jak palce puchną no to nie ma wyjścia :roll:

mynia_89 - Nie Sie 19, 2012 8:26 pm

Serdeczny palec, prawa ręka :)
marthussia - Sro Sie 22, 2012 1:12 pm

serdeczny palec prawej ręki :)
Selene - Pią Sie 31, 2012 5:10 pm

Ja sobie tak myślałam, żeby do ślubu na serdecznym prawej ręki a potem przenieść na środkowy prawej ręki. Ale niestety nie da rady :( mam tak bardzo różne oba palce że nie da się dopasować pierścionka a nie chciałabym zmieniać rozmiaru po ślubie.
Czy spotkałyście się żeby przed ślubem ktoś nosił na środkowym palcu prawej ręki pierścionek?
Bo chciałabym po ślubie mieć i pierścionek i obrączkę na jednej ręce, ale nie na jednym palcu (z czym się spotkałam) dlatego że mi się to bardzo nie podoba...

kariczeq - Pią Sie 31, 2012 5:14 pm

Selene, ja tak nosiłam, do czasu ciąży dopóki mi nie spuchły palce, teraz nosze tylko obrączkę, a w ogóle od początku nosiłam pierścionek na środkowym palcu
Iris - Pią Sie 31, 2012 7:04 pm

Selene ja już wcześniej pisałam o tym w wątku, ale noszę pierścionek dokładnie tak jak napisałaś : środkowy palec prawej ręki z tego względu, że był za duży na serdeczny palec, a nie chciałam go zmniejszać, bo musiałabym się z nim rozstać na jakiś czas, a poza tym tak mi wygodniej. Na początku miałam wątpliwości, bo wiadomo, że jeśli nosi się na serdecznym to jest taki sygnał wydany do świata, że jest się zaręczonym ;) Ale chyba nie ma takiej zasady, bo zdarzyło się, że dawno niewidziana koleżanka spotkana przypadkiem, zerkając na moją rękę od razu spytała, czy to zaręczynowy :)
marciami - Sob Wrz 01, 2012 5:30 pm

Iris, ja nosiłam dokładnie tak jak Ty i z tych samych względów. Wszyscy od razu wiedzieli co to za pierścionek ;) Także bez obaw :) Obecnie ta symbolika to chyba się trzyma tylko przy obrączkach... tak mi się wydaje :roll:
Dorotka_ - Sob Wrz 01, 2012 6:07 pm

a ja schudłam, i na lewej ręce pierścionek zaczął mi "latać" :roll: przełożyłam na prawą rękę, a na lewej mam blady ślad :smile:
msmika - Pon Wrz 03, 2012 8:57 pm

ja noszę na serdecznym prawej ręki, a po ślubie będzie na lewej. Niestety na środkowym palcu mam za grubą kość i mi się nie mieści ;(
Rusałka_Maja - Sro Wrz 05, 2012 8:36 pm

Ja też noszę na środkowym palcu prawej ręki, :mrgreen:
justine81 - Sro Wrz 05, 2012 10:56 pm

Ja noszę na serdecznym lewej ręki, przed ślubem nosiłam na serdecznym prawej.
jaagacik - Pią Wrz 14, 2012 9:59 am

Nosiłam na serdecznym palcu lewej ręki a teraz ze względu na wygodę przy dziecku nie noszę wcale. Tylko obrączkę.
tynnnka - Wto Paź 23, 2012 11:32 am

ja noszę na serdecznym prawej ręki, a po śubie albo zostanie razem z obrączką albo powędruje na serdeczny lewej :) Na środkowym jakoś mi się nie podoba :oops:
nata_ska - Nie Lis 04, 2012 7:03 pm

Ja noszę na serdecznym tam gdzie później zagości obrączka :)
evvka - Pon Lis 05, 2012 3:13 am

na serdecznym lewej, ale z drugim swoim ulubionym.
marlena89 - Pon Lis 05, 2012 8:22 am

A ja odkąd mam obrączkę pierścionka nie noszę w ogóle. Przed ślubem oczywiście miał swoje miejsce na serdecznym palcu prawej ręki.
za_kochana - Pon Lis 05, 2012 10:25 pm

Prawa ręka, serdeczny palec... uwielbiam na niego spoglądać :-)
Loczek_16 - Wto Lis 06, 2012 12:04 pm

serdeczny prawej ręki :) później powędruje prawdopodobnie na środkowy :) bo na lewej mam co innego :D
tygrysek7773 - Sro Lis 07, 2012 9:03 pm

Ja na środkowym palcu prawej:) ładnie będzie wyglądał obok obrączki na serdecznym.
Please - Pon Lis 12, 2012 4:54 pm

Serdeczny palec lewej reki (po slubie), na prawej jest obraczka ;)
mikolajdrew - Wto Lis 13, 2012 10:04 am

Serdeczny palec prawej ręki :) później idzie na rękę lewą w to samo miejsce :P
sandra.s - Sro Lis 14, 2012 9:28 pm

Ja też na prawej ręce, potem pewnie będzie noszony na lewej :)
basia.nowak - Czw Lis 15, 2012 10:11 am

Na prawej, na palcu serdecznym :)
tiooti - Sro Gru 26, 2012 9:40 pm

Chyba jak większość, na palcu serdecznym prawej dłoni. :)
Paolina - Sob Mar 02, 2013 5:33 pm

Noszę pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu prawej dłoni :) Niestety jest zbyt duży na palec serdeczny a nie można go już bardziej zmniejszyć.
Catylyn89 - Nie Kwi 14, 2013 11:22 am

Serdeczny prawej ręki... Po ślubie, będę nosić razem z obrączką:)
marthussia - Pon Kwi 15, 2013 2:12 pm

Catylyn89 napisał/a:
Serdeczny prawej ręki... Po ślubie, będę nosić razem z obrączką:)


dokładnie taki sam mam zamiar :)

Kasienka_23 - Pon Kwi 15, 2013 9:32 pm

Paolina napisał/a:
Noszę pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu prawej dłoni :) Niestety jest zbyt duży na palec serdeczny a nie można go już bardziej zmniejszyć.


Ja mam dokładnie tak samo. Zresztą na moje palce bardzo ciężko dobrać pierścionek.
Chociaż po ślubie jeden kłopot mniej bo pierścionek zostanie na tym samym palcu.

alex88 - Wto Kwi 16, 2013 3:18 pm

Na serdecznym palcu prawej dłoni :) Po ślubie również chcę nosić razem z obrączką, na tym samym palcu.
karoosia - Pią Kwi 19, 2013 11:30 pm

ja zaczęłam na lewej ręce, ale okazało się, że spada więc poszłam zmniejszyć. Niestety po zmniejszeniu nadal spada (choć według miarki było ok) więć przełożyłam na prawą rękę, która jest z reguły grubsza.
JNovi - Pon Kwi 22, 2013 6:41 pm

Również noszę na serdecznym palcu prawej ręki i tutaj prezentuje się najlepiej :) Z lewej strony niestety mi spada. Planuję nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę razem właśnie na prawym serdecznym palcu.
asimi - Wto Kwi 23, 2013 6:33 pm

Ja noszę na prawej ręce na środkowym palcu. POWÓD- pierścionek jest bardzo okazały i najładniej wygląda na środku dłoni, a po za tym jak przyjdzie obrączka nie będę musiała kombinować, zmieniać.

pozdrawiam

samanda - Pon Kwi 29, 2013 2:53 pm

Serdeczny wydaje mi się że najlepiej prezentuje takie rzeczy :)
Juska - Czw Maj 09, 2013 7:20 pm

Pierścionek noszę na serdecznym palcu prawej ręki i nie zamierzam przekładać go po ślubie :D Dołożę do niego tylko obrączkę :smile:
Torradora - Nie Maj 26, 2013 9:14 pm

Jakiś czas nosiłam na serdecznym palcu lewej ręki, ale że dostałam w prezencie gwiazdkowym drugi, to zaręczynowy przeszedł na prawą :) po założeniu obrączki myślę, że wróci na miejsce :)
krokodile1 - Wto Cze 25, 2013 2:01 pm

na serdecznym to wyraźny znak - że to zaręczynowy :)
roksancia - Sro Lip 17, 2013 2:51 pm

Ja noszę na środkowym palcu prawej ręki, zgodnie z tradycją rodzinną. W związku z tym, że mam dużo szczuplejszy palec serdeczny przełożenie pierścionka po ślubie na inny nie wchodziłoby w grę
lilia.em - Pon Lip 22, 2013 1:57 pm
Temat postu: Na którym palcu nosicie pierścionek zaręczynowy?
Zaręczynowy pierścionek nosi się na prawej dłoni na palcu serdecznym, a po ślubie, gdy jego miejsce zajmie obrączka, przekłada się na serdeczny palec dłoni lewej :)
tygrysek7773 - Pon Lip 22, 2013 9:36 pm

Nosi się gdzie się chce, gdzie pasuje i gdzie wygodnie :P
misia82 - Wto Sie 13, 2013 1:37 pm

Ja swój noszę na serdecznym palcu prawej ręki. A po ślubie trafi na palec środkowy (obok obrączki) - na ten palec nawet rozmiarem lepiej pasuje ;)
roksancia - Nie Sie 18, 2013 4:33 pm

tygrysek7773, popieram w 100% :) nosi się tak żeby było dobrze dla właścicielki :P JA niestety z serdecznego nie założyłabym już na środowy a nie lubię mieć pierścionka na lewej dłoni.
Moniak - Pon Sie 19, 2013 10:25 pm

Ja na środkowym prawej dloni, gdyż nie dało się go na tyle zmniejszyć, aby pasował na serdeczny. Niestety po ślubie trafi chyba na lewą dłoń, gdyż jest mocno niestandardowy jak na pierścionek zaręczynowy (choć bardzo piękny!) i chyba będzie się gryzł z obrączką :(
panmlody12 - Wto Sie 27, 2013 5:56 am

lewa ręka, serdeczny palec
dzastab - Sro Wrz 04, 2013 4:52 pm

A ja nosze na serdecznym palcu lewej reki :) Jakos mi sie tak ubzduralo od dawien dawna, ze zareczynowy to na lewej rece no bo od serca a obraczka na prawej , gdyz ta reka sie zawsze slubuje/przysiega/itp.

i tak zostalo ! chociaz Francuzi (tu sie nosi wszystko na lewej rece) pytali wlasnie czy juz za maz wyszlam?

Aaaale jak powiedziala Paulinaa, niewazne na ktorej rece.. najwazniejsze ze JEST :D

oliwiabednarek - Pią Lis 29, 2013 1:00 pm

a ja noszę na serdecznym palcu prawej ręki, potem zastąpię go obrączką :)
KaMika - Pon Sty 06, 2014 6:55 pm

Prawa dłoń, palec serdeczny :)
meggi2334 - Pon Sty 06, 2014 7:09 pm

Jak większość noszę na serdecznym palcu prawej ręki, później zastąpię go obrączką
aniuniai - Pon Sty 06, 2014 7:12 pm

Ja tez jak wiekszosc na serdecznym prawej pozniej przeloze na lewa reke a na prawej bedzie obraczka ;)
Karollka - Pon Sty 06, 2014 8:58 pm

a ja trochę inaczej noszę na środkowym palcu prawej ręki, tak mi wygodniej poprostu :)
herbatnik - Pon Paź 20, 2014 8:48 pm

ja również noszę pierścionek na palcu serdecznym prawej dłoni; jest ciut za luźny, więc będę go nosić razem z obrączką, która będzie rozmiar mniejsza i mi go "przytrzyma" :)
alekul89 - Pon Paź 20, 2014 9:19 pm

herbatnik napisał/a:
ja również noszę pierścionek na palcu serdecznym prawej dłoni; jest ciut za luźny, więc będę go nosić razem z obrączką, która będzie rozmiar mniejsza i mi go "przytrzyma" :)

Mam dokładnie tak samo :-)

Dorotka_ - Pon Paź 20, 2014 10:23 pm

Po ślubie - zmiana. Pierścionek na serdecznym lewej dłoni, obrączkę noszę na serdecznym prawej
ZlotaLinia_com - Sro Lis 05, 2014 12:39 pm

Ja tak samo na serdecznym palcu na lewej dłoni,chociaż dla wielu osób wygodniej byłoby zapewne na prawej o czym piszecie powyżej:) A jeżeli jest za luźny,ktoś wspomniał także o takim problemie,to polecam zmniejszyć rozmiar jeśli jest to możliwe bo inaczej na każdym palcu będzie nam niewygodnie.
dorotka0603 - Czw Kwi 16, 2015 6:23 pm

Na serdecznym palcu prawej dłoni:)
Iru - Czw Kwi 16, 2015 6:33 pm

Także na serdecznym palcu prawej dłoni :) W dniu ślubu przewędruje na lewą dłoń, ale tylko dlatego, żeby przez ten dzień obrączka była ładnie widoczna na palcu. Później zaręczynowa wróci na prawy serdeczny :)
Sycylijka - Czw Kwi 16, 2015 7:56 pm

serdeczny paluszek, rączka prawa :)
kapatka - Czw Kwi 16, 2015 8:45 pm

Ja tak samo :)
Martusia90 - Czw Kwi 16, 2015 8:56 pm

Prawa rąsia paluszek serdeczny:)
M-Martusia - Wto Kwi 21, 2015 9:35 am

Iru napisał/a:

Także na serdecznym palcu prawej dłoni :) W dniu ślubu przewędruje na lewą dłoń, ale tylko dlatego, żeby przez ten dzień obrączka była ładnie widoczna na palcu. Później zaręczynowa wróci na prawy serdeczny :)


U mnie jest i będzie tak samo :)

ZlotaLinia_com - Czw Maj 14, 2015 2:01 pm

Akurat w dniu samego ślubu zrozumiałym jest to,że pierścionek wędruje na inny palec oraz dłoń,szczególnie podczas samej ceremonii kiedy obrączka jest numerem jeden:)
panna.chichotka - Sro Sie 26, 2015 4:01 pm

ja też noszę na serdecznym palcu prawej ręki, bardzo ładnie się tam błyszczy, zwłaszcza przy zmienianiu biegów błysk idzie na całe auto :D no a po ślubie... sama nie wiem, najprawdopodobniej trafi na serdeczny palec lewej ręki, zeby na prawej obrączka się dumnie prezentowała... :D bo jedno z drugim na jednym palcu to mi jakoś nie pasuje. Przymierzałam i za dużo szczęścia :D
Julia_ja - Czw Sie 27, 2015 3:29 pm

Jak jeszcze byłam panną to zaręczynowy nosiłam na palcu serdecznym prawej dłoni, teraz miejsce to zajęła obrączka, a zaręczynowy trafił na palec serdeczny lewej dłoni :-)
Atko - Pon Lis 21, 2016 7:57 am

A ja noszę na środkowym palcu prawej dłoni, bo jest trochę za duży na palec serdeczny. Mieliśmy go zmniejszyć, ale doszłam do wniosku, że nie ma sensu, bo jak przyjdzie obrączka to będę musiała go i tak przenieść na inny palec, a tak zostanie na swoim dotychczasowym miejscu :)
kfr89 - Pon Lis 21, 2016 9:31 am

Atko napisał/a:
A ja noszę na środkowym palcu prawej dłoni, bo jest trochę za duży na palec serdeczny. Mieliśmy go zmniejszyć, ale doszłam do wniosku, że nie ma sensu, bo jak przyjdzie obrączka to będę musiała go i tak przenieść na inny palec, a tak zostanie na swoim dotychczasowym miejscu :)


Atko, to tak samo jak u mnie :) mam za duży kamień na serdeczny palec, więc jest na środkowym prawej ręki :)

mspp - Pon Lis 21, 2016 1:04 pm

Na prawym serdecznym, doszła teraz do niego obrączka i wygląda to całkiem zacnie. Jak taka długa historia opisana w skrócie na jednym palcu :)
ZuzannaZ - Wto Mar 14, 2017 12:30 pm

serdeczny palec prawej ręki a potem do pierścionka dojdzie obrączka i będą razem noszone na jednym palcu :D
Staviori - Sro Sie 16, 2017 1:41 pm

Chyba jak większość - na serdecznym palcu prawej ręki :)

usunięty podpis z reklamą i linkiem. Dorotka_

anjexosdefrgos - Pią Sty 14, 2022 4:03 pm

Zazwyczaj na serdecznym palcu prawej ręki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group