Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zdrowie i Uroda - Wybielanie zebów

Alma_ - Nie Mar 19, 2006 12:39 pm
Temat postu: Wybielanie zebów
Wiem, że było już o zębach ogólnie, ale o wybielaniu niewiele, a mnie ten temat ostatnio zainteresował (niestety :? ).

Wybielaliście?
W salonie dentystycznym czy w domu?
Jakimi preparatami?
Jakie były efekty?
Co polecacie?
Czy są jakieś skutki uboczne?

Czy znacie i polecacie któryś z tych produktów:
:arrow: OPALESCENCE
:arrow: [URL=http://allegro.pl/item90774556_wybielanie_najtaniej_wysylka_gratis_.html]?el 35 % Carbamid-Peroxid [/URL]
:arrow: WHITENOW


Nie ukrywam, że liczę bardzo na opinię Gosiaczka ;)

Agatka_P - Nie Mar 19, 2006 1:03 pm

Używam tylko pasty wybielającej, więc raczej nie pomoge
bajeczka - Nie Mar 19, 2006 8:40 pm

Agatka_P napisał/a:
Używam tylko pasty wybielającej, więc raczej nie pomoge


Ja podobnie :(

gosiaczek - Pon Mar 20, 2006 10:59 am

A toś mnie, Alma, złapała. ?adnego z systemów wybielających w gabinecie nie używałam i moge polegac tylko na opiniach w czasopismach (mam teraz kupę czasu, to poczytam na ten i inne tematy zawodowe).

Z dostępnych w drogeriach osobiście stosowałam paski Blendamed i Aquafresh, w odstępach chyba półtora roku - raz dla wypróbowania, a potem przed ślubem. Zawierają ten sam środek wybiejalący, w tym samym stężeniu (jak i wszystkie inne tego typu preparaty do stosowania w domu) i jak dla mnie tak samo skuteczne. Efekt, zdaniem postronnych, widoczny juz po kilku dniach (opakowanie, o ile pamiętam, jest na dwa tygodnie), po zużyciu całości aż kłuje po oczach - nawet sama zauważyłam na zdjęciach. Może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów, u mnie jeszcze irytujące uczucie swędzenia zębów. Ale nic poza tym. Czas, w jakim efekt wybielania się utrzymuje jest sprawą bardzo indywidualną.

Ogólnie wybielanie jest bezpieczne i w wielu gabinetach jest standardem. Niektórzy lekarze mają wprawdzie obawy, co do stanu szkliwa zębów wielokrotnie poddawanych wybielaniu, ale nie bardzo wiedzą dlaczego (tzn. jak dotąd nikt mi tego nie wytłumaczył).

Zrobię obiad i poszukam czegoś wiecej o wybielaniu w gabinecie :)

pipi - Pon Mar 20, 2006 1:31 pm

Ja tylko dodam, że jak ktoś ma plomby lub "nie własnej produkcji wstawki" na przednich zębach, to nie powinien ich wybielać, bo efekt nie będzie przywoływał uśmiechu na usta :wink:
gosiaczek - Wto Mar 21, 2006 6:08 pm

Cenna uwaga, Pipi. Zapomniałam :oops:
dorota20w - Pią Mar 24, 2006 8:43 pm

A słyszeliście o wybielaczy do zębw "Biała perła" ? podobno do kupienia w aptekach?? albo co wogóle polecacie bo zamierzam sobie przed slubem wybielić ( moojem M też :lol: )
FifthAvenue - Sro Cze 28, 2006 12:03 pm

Z kosmetykami do samodzielnego wybielania zebow trzeba uwazac.... Nie sa specjalnie dobre dla szkliwa. Oprocz tego czesto moga odslaniac szyjki zebow, a to jest jeszcze gorsze niz zniszczone szkliwo.
Najlepszy jest chyba taki zabieg u dentysty... Ja sie strasnzie "napalilam" na wybielanie laserowe, ale juz mi moja dentystka odradzila :-( Jest jakas inna metoda, nie taka natychmiastowa, trzeba pojsc kilka razy, chyba troche drozsza, ale podobno "mniej inwazyjna". Trzeba miec wszystkie zeby zdrowe. Po zabiegu jest absolutny zakac picia kawy,herbaty i palenia papierosow. No i madrze jest wybielac zeby tak, zeby byly tylko o ton, maxymalnie 2 tony jasniejsze. Jesli ktos ma zeby naturalnie z kosci "zoltawej" i wybieli sobie do koloru A1 czyli takiej papierowej bieli, wyglada bardzo neinaturalnie.
Tyle sie dowiedzialam od mojej dentystki w kwietniu no i na codzien mam wiele informacji od mojego L, bo to troszke tez jego dzialka jakby... planuje zajac sie tym za powaznie jak tylko wroce czyi w okolicach wrzesnia :-)

Pusiak - Sro Cze 28, 2006 1:16 pm

A ten zakaz picia kawy i herbaty oraz palenia po zabiegu, to jak długo obowiązuje :?: tak z ciekawości pytam, bo nie zamierzam wybielac sobie zabków :)
FifthAvenue - Sro Cze 28, 2006 1:27 pm

zakaz scisle obowiazuje 2 tygodnie... wtedy absolutnie nie wolno.
Po uplywie tego czasu trzeba sie liczyc z ryzykiem.. kawa, herbata i papierosy zawsze wplywaja negatywnie na kolorystyke zebow (ojej, ale mi sie napisalo)..... kamien + przebarwienia. Chociaz podobno kawa + mleko i herbata + cytryna w duzej mierze rozwiazuja problem. co do papierosow - jesli ktos pali to raczej musi sie pozegnac z mysla o bialutkich zabkach, nawet przy stosowaniu past "dla palaczy".... niektore tylko zniszcza szkliwo, a inne niby dzialaja, ale to tez taki "pic na wode". Idealnie przy fajkach nie bedzie nigdy niestety.
Co do cytryny to akurat otwierdzam. Ja kiedys duzo pilam herbaty, strasznie mocnej. No i problem byl. Od kiedy pije tylko i wylacznie z cytryna jest o niebo lepiej.

madzia8181 - Sro Gru 06, 2006 1:42 pm

gosiaczek napisał/a:
A toś mnie, Alma, złapała. ?adnego z systemów wybielających w gabinecie nie używałam i moge polegac tylko na opiniach w czasopismach (mam teraz kupę czasu, to poczytam na ten i inne tematy zawodowe).


Ogólnie wybielanie jest bezpieczne i w wielu gabinetach jest standardem. Niektórzy lekarze mają wprawdzie obawy, co do stanu szkliwa zębów wielokrotnie poddawanych wybielaniu, ale nie bardzo wiedzą dlaczego (tzn. jak dotąd nikt mi tego nie wytłumaczył).

:)


jak sie domyslam... zawodowo sie tym zajmujesz ;)
a zatem prosze o odpowiedz czy jesli mam plomby w ząbkach z przodu to czy jak poddam sie kuracji wybielajacej beda bardziej widoczne?
Obawiam sie ze plomba sie nie wybieli i jak bedzie roznica bedzie sie rzucala w oczy ?

Alma_ - Sro Gru 06, 2006 1:49 pm

madzia, plombly na pewno się nie wybielą.
Jeśli będziesz mocno wybielać zęby (o kilka tonów), to konieczna będzie wymiana wypełnień, przynajmniej tych z przodu.

madzia8181 - Sro Gru 06, 2006 2:01 pm

no wlasnie :/ nie mam tragicznych zębów :) wiec chyba nie zdecyduje sie na drastyczne wybielanie i zostane przy pastach wybielajacych ;/
dzarusia - Sro Gru 06, 2006 2:02 pm

podobno jest jakis srodek ktorego uzywa sie tylko raz w miesiacu ... podobno jest super, ale nie mam pojecia co to :niepewny:
mischelle22 - Pon Gru 11, 2006 4:27 pm

Ja długo paliłam papierosy (na szczęście już tego nie robię) i dlatego moje ząbki nigdy nie będą już tak ładnie wybielone.
Na zabieg w gabinecie się nie zdecyduję, ale używam teraz pasty Blend-a-med 3d i muszę przyznać że jest całkiem niezła :)

Kati - Pon Gru 11, 2006 4:31 pm

Oj tak :) ja też jej używam i potwierdzam dobre efekty :ok:
kiciucha - Wto Lut 06, 2007 1:50 pm

JA TEZ BYM CHETNIE PODDAŁA SIE TAKIEMU WYBIELANIU, ALE CHYBA NIE ZA BARDZO MOGE..... MAM TO SAMO CO KTÓRA? Z WAS....BLOMBKI..... :znudzony:
Amy - Sob Mar 10, 2007 7:44 pm

Dziewczyny,

a ne znacie jakiś dobrych dentystów estetycznych, który zrobiłby porządnie nakładki z żywicy fotoutwardzalnej / licówki na zeby, ale w rozsądnych kosztach, mnie żadne systemy wybielania nie są w stanie poóc, gdyz mam zżólknietą kość od antybiotyków, jakie w dzieciństwie brałam, a dodatkowo źle wykształcone dwójki od neomecyny!!!!

Gabro - Wto Maj 29, 2007 1:15 pm

Moja dentystka poradziła mi dwie pasty wybielające (do kupienia w aptece): Rembrandt i Yotuel. Używam Yotuel i jestem zadowolona z jej działania. Wiadomo, że nie jest to takie wybielanie jak u dentysty, ale też mniej szkodzi szkliwu.
kochecka - Sro Maj 30, 2007 7:00 pm

Amy napisał/a:
mnie żadne systemy wybielania nie są w stanie poóc, gdyz mam zżólknietą kość od antybiotyków, jakie w dzieciństwie brałam!!!!


Amy witaj w klubie!mam ten sam problem, do tego mam martwą jedynkę wiec jest nieco ciemniejsza.Też szukam jakiegoś dentysty żeby zrobić licówki :)

mila1982 - Sro Cze 06, 2007 12:27 pm
Temat postu: wybielanie
:) Chciałam odswiezyć temat,czy któras z was była ostatnio u dentysty na wybielaniu?? i jaki był koszt,orientujecie sie w cenach?? ;)
grusia - Sro Cze 06, 2007 12:58 pm

Ja jestem umowiona na wybielanie zebow ide do dentysty we wtorek 12.06.2007.
Na pierwszej wizycie bede miala brany odcisk szczeki. Caly koszt wybielania tj. dwie szyny i cztery strzykawki bedzie mnie kosztowac 350.00zl.
Po wybielaniu, ktore trwa okolo 10-14 dni (nosimy w nocy szyny na zebach) oczywiscie nalezy wymienic wszytskie wypelnienia, ktore beda ciemniejsze od nowo wybielonych zebow, gdyz one sie nie wybiela. Wiec trzeba sie liczyc z kosztami i to znaczacymi.

Pozdrawiam

mila1982 - Sro Cze 06, 2007 2:49 pm
Temat postu: :0
oki:0 chcialam sie zorientowac bo tez ide w poniedzialek na to samo dokladnie,mialam juz pobierany odcisk,zęby mam zdrowe na szczescie i wyleczone,aha ceny porywnywalne widze:) dzieki
EJ-ET - Czw Cze 07, 2007 10:21 am

grusia napisał/a:
...oczywiscie nalezy wymienic wszytskie wypelnienia, ktore beda ciemniejsze od nowo wybielonych zebow, gdyz one sie nie wybiela. Wiec trzeba sie liczyc z kosztami i to znaczacymi.Pozdrawiam


A myslicie ze podczas leczenia zebow mozna przed wybieleniem wstawic od razu jasniejsze wypelnienia (tylko czy wiadomo oi ile jasniejsze?!)?

(no bo jesli mam np 4 zeby do wyleczenia i zaplace te 300 zl powiedzmy a pozniej za wybielenie kolejne 300 lub wiecej i pozniej znow 300 za te same plomby to troszke bez sensu co?)

Mac-erson - Czw Cze 07, 2007 11:13 am

A co drogie forumki sądzą o tym ?

wybielanie plazmowe

Nie palę już 4 miechy i zacząłem myśleć aby usunąć z ząbków starą nikotynę :razz:

gosc - Czw Cze 07, 2007 11:37 am

chyba baŁabym się użyć coś takiego. czy to aby nie niszczy szkliwa :?: Ale widzę również, że zainteresowanie na allegro jest spore. Dla mnie jest to zbyt tanie, za bardzo promocyjne i za bardzo rozreklamowane żeby byŁo zdrowie i skuteczne. Ale może jestem tylko zbyt sceptyczna
mischelle22 - Czw Cze 07, 2007 12:29 pm

Ja bym to skonsultowała najpierw z moją dentystką czy warto :-?
dominiqsz - Czw Cze 07, 2007 2:40 pm

Wszystko ok, efekt jest po wybieleniu faktycznie rewelacyjny, ale ... jak powiedziała moja dentystka trzeba miec naprawde zdrowe szkliwo żeby się na wybielanie zdecydowac :( Dlatego poradziła mi żeby częściej myć zęby nie moczyc szczoteczki z pasta wodą i myć je nawet po 10 minut, nawet nie koniecznie ciągle szczotkując. Tego sie trzymam, jak narazie widze poprawe, powolną ale zawsze :)
mischelle22 - Czw Cze 07, 2007 7:28 pm

Ja właśnie kupiłam pastę o której pisała Gabro - Yotuel.
Zobaczymy jak zadziała na moje ząbki (które przeszły nałogowe palenie, kawę i ciążę :wink: )

EJ-ET - Czw Cze 07, 2007 10:18 pm

A ta Yotuel droga? Można ją codziennie stosować?
I co ztym kolorem wypełnień o który wcześniej pytałam...?

mischelle22 - Pią Cze 08, 2007 10:59 am

Yotuel kosztuje ok.35 zł.Myję codziennie (nawet 2 razy dziennie :wink: )

EJ: A czy te zęby do leczenia to są trzonówki czy siekacze?
Bo jeżeli trzonowe - to i tak nie będzie widać zbytniej różnicy po wybieleniu - no chyba, że to siekacze.
Zresztą wydaje mi się, że wypełnienia też się wybielają (ja mam na przykład wypełnienie między górnymi jedynkami i nie widać różnicy, więc chyba tak :roll: )

EJ-ET - Pią Cze 08, 2007 1:12 pm

w moim przypadku mam trzonowe do leczenia, więc może faktycznie nikt nie zauważy (no chyba ze podczas śmiania się hehhe). co do wybielania wypełnień w gabinecie to mi się wydaje to dość niemożliwe, w końcu to sztuczny element jakby nie było.
A jesli chodzi o pastę to kurczę droga, ale może spróbuję. Dzięki!

Amy - Sro Cze 27, 2007 8:30 am

Uwaga, wybieliłam zęby, udało się zestaw kosztował 400 zł ale opłacało się, zwłaszcza że zostało jeszcze na później. teraz będę poprawiała ich kształt.

Osoby zainteresowane zapraszam na prv

mila1982 - Sro Cze 27, 2007 10:17 am
Temat postu: wybielanie
:D
ja juz też jestem po wybielaniu:)
kosztowało mnie to 360zł,efekt jest rewelacyjny,ząbki sa wybielone:):)

Amy - Sro Cze 27, 2007 10:35 am

Mac-erson napisał/a:
A co drogie forumki sądzą o tym ?

wybielanie plazmowe

Nie palę już 4 miechy i zacząłem myśleć aby usunąć z ząbków starą nikotynę :razz:


to jest własnie wybielaie laserem - robiłam nie działa - w gabinecie stomatologiczym, a domowe zawsze są słabsze, poza tym ze śnieżnobiałe zęby na zdjęciach to sa licówki, więc sie nie dajcie nabrac

mischelle22 - Czw Cze 28, 2007 11:29 am

To ja poproszę Amy i Milę1982 o namiary na pw :)
Opiszcie może jak wygląda taki zabieg wybielania ?

asia84 - Czw Cze 28, 2007 11:54 am

ja też poproszę o namiary na prv :)
Amy - Pią Cze 29, 2007 10:34 am
Temat postu: efekty wybielania
przed i po
mischelle22 - Pią Cze 29, 2007 10:56 am

:szok:
Naprawdę rewelacja :)
Może się skuszę - jak uda mi się odłożyć trochę "grosza" :)

mila1982 - Pią Cze 29, 2007 11:17 am
Temat postu: :)
mischeele:)

u mnie zabieg wyglądał tak,że na pierwszej wizycie pani doktor zrobiła mi odcisk szczeki,dala do protetyka,nastepnie dotalam 2 nakladki na zeby oraz 4 żele w strzykawce do domku,ktore zakladalam sobie na noc,pierw na gore,potem na dól,zeby widziec roznice,pozniej juz rownoczesnie i gore i dól,co 2 dni mniej wiecej
zel ze strzykawki wpuszczalam w ten aparacik i zakladalam wszystko na zabki
efekt byl juz po pierwszym razie,
kosztowalo mnie to jakies 360 zl,w sumie strzykawek wykorzystalam 6,kazda strzykawka to 20 zl( gdy bym chciala dobrac),wiecej nie bylo mi potrzebne ,zabki naprawde sa bielusienkie,bez osadu itd:)
moja dentystke znam od dziecka,jest swietna lecze zeby u niej juz ponad 12 lat,zreszta cala rodzinka do niej chodzi gdy cos sie dzieje:)
naprawde ma pojecie o tym co robi,nie jest naciagaczka,jest bardzo mila itd:)
oki ,namiary dam na priv
amy-> super ,ze Ci sie udało tak wybielic zabki:)

[ Dodano: Pią Cze 29, 2007 12:23 pm ]
mischelle 22 miało byc:) :oops:

pscoolka - Pią Cze 29, 2007 1:17 pm

mila1982, mozesz dać mi namiary na ta dentystke na prv? bo wlasnie szukam jakiejs dobrej dentystki bo ta moja chociaz bardzo dobra to wiekowa :( wiec juz nie mam do niej takiego zaufania :zalamany:
Amy - Pią Lip 13, 2007 2:13 pm

moje leczenie w dziedzinie stomatologii estetycznej zostało zakończone
przed wybielaniem
po wybielaniu
w trakcie odbudowy zębów
po zakończeniu leczenia

ancia19 - Pią Lip 13, 2007 5:14 pm

Amy, efekt naprawdę super :)
EJ-ET - Pią Lip 13, 2007 9:09 pm

Amy masz piękny uśmiech :D (pewnie Cię to sporo kosztowało...a ile trwało leczenie? i czy zdecydowałaś się na licówki??)
ancia19 - Pią Lip 13, 2007 9:21 pm

Oto moje ząbki po wybielaniu :)


EJ-ET - Pią Lip 13, 2007 9:22 pm

Anciu a Ty jakim sposobem wybielałaś??
ancia19 - Pią Lip 13, 2007 9:33 pm

metoda szybka i skuteczna. Wszystko na stronie www.wybielanie.pl
EJ-ET - Pią Lip 13, 2007 9:45 pm

wow! superszybko! a nie odczuwasz nadwrażliwości zębów??
mischelle22 - Pią Lip 13, 2007 9:50 pm

Anciu - napisz chociaż koszt - bo na stronie nie znalazłam :roll:
ancia19 - Pią Lip 13, 2007 10:02 pm

Skutków ubocznych brak. Nadwrażliwość była przez kilka godzin. Ja płaciłam 1200zł. Kolor rozjaśnił się o jakieś 3-4 tony :)
Amy - Nie Lip 15, 2007 5:12 pm

mnie metoda nakładowa rozjaśniła zęby maksymalnie czyli do koloru A1, więcej już się nie da, koszt 400 zł poprawa kształtu zebów to licówki kompozytowe, czyli kształtowane bezpośrednio na zębach, koszt to 590, łącznie 990 za wybielanie i stworzenie nowego uśmiechu :D
gosc - Nie Lip 15, 2007 7:59 pm

dość kosztowny ten uśmiech :mrgreen:
chyba nie zdecydowaŁabym się na taki zabieg, chyba że
1. zarabiaŁabym kilka krotność obecnej pensji lub
2. miaŁa szczerbaty i czarny uśmiech

tofee - Pon Mar 03, 2008 1:49 pm

A ja tak bardzo chciałam sobie wybielić moje ząbki a lekarz powiedział, że stanowczo odradza :cry:
Wszystko przez to, że miałam stały aparat i po usunięciu zameczków mam troche popękane szkliwo, przez co zęby mogłyby się nierówno wybielić. buuuuuuuuuu

Agiii - Nie Mar 23, 2008 2:59 pm

moze ktos wybielal zeby tutaj :" Prywatna Klinika Stomatologiczna NZOZ "Bojerowa"
ul. Bojerowa 3
94-124 Łódź, Smulsko"..Wybielanie zębów (metoda natychmiastowa) 500 zł
klinika-stomatologiczna .pl
przylatuje w maju do polski na 3 dnii i chciałabym sie poddać takiemu zabiegowi

justinaa - Nie Kwi 20, 2008 8:39 pm

ja ostatnio natknęłam się na firmę ars-dent, która oferuje laserowe wybielanie zębów ich stronka to www.ars-dent.com.pl
Amy - Pon Kwi 21, 2008 6:26 pm

Agiii napisał/a:
moze ktos wybielal zeby tutaj :" Prywatna Klinika Stomatologiczna NZOZ "Bojerowa"
ul. Bojerowa 3
94-124 Łódź, Smulsko"..Wybielanie zębów (metoda natychmiastowa) 500 zł
klinika-stomatologiczna .pl
przylatuje w maju do polski na 3 dnii i chciałabym sie poddać takiemu zabiegowi


ja tam korzystałam z metody nakładowej + licówki
nikt nie wierzy że to są licówki i zęby po wybielaniu i już wielu osobom dawałam dane tej kliniki także na forum

osobiście nie polecam metody natychmiastowej nie daje takiego efektu jak nakładowa i jest mniej trwała, a przecież droższa.
niestety zwykle jest tak co szybko przychodzi, to szybko odchodzi

tylko pamiętaj że wizyty trzeba umawiać z wyprzedzeniem.

aglucia - Wto Kwi 22, 2008 4:36 pm

ja powiem szczerze, nigdy nie poddawałam moich ząbków takim zabiegom. Zawsze się obawiałam, że niszczą one szkliwo...
Amy - Wto Kwi 22, 2008 6:57 pm

wybielanie zębów jest bezpieczne, nie uszkadza szkliwa, gdyż jet to metoda powierzchowna
Yoanna - Pon Sie 11, 2008 1:55 pm

Amy napisał/a:
wybielanie zębów jest bezpieczne, nie uszkadza szkliwa, gdyż jet to metoda powierzchowna


Nie zgadzam się... rozmawiałam z moim ortodontą (nosze aparat) i odradzał wybielanie.. Wiecie czym dokładnie zęby są wybielane :?: nadtlenkiem mocznika :kwasny:

Niebieskooka - Pon Sie 11, 2008 3:54 pm

Yoanna też mam aparat (stały) :!: już się nie mogę doczekać kiedy mi go zdejmą :-?

a co do wybielania...mój narzeczony wybielał sobie zabki jakies pół roku temu...efekt do dziś się utrzymuje, zęby sa super białe , szkliwo się nie uszkodziło...więc nie wiem jak to z tym jest....

Znalazłam taki artykuł o wybielaniu...może się komuś przyda:

Wybielanie zębów

Od dawien dawna ludzie pragnęli mieć jaśniejsze zęby. W starożytnym Rzymie elegantki wybielały sobie zęby....ludzkim moczem i to nie byle jakim. Uważano, że najlepszym do tego celu był mocz portugalski. Już wtedy wiedziano, że poprawa stanu estetycznego uzębienia może wpłynąć na psychikę, może poprawić samopoczucie. Szczery i szeroki uśmiech jest do dziś marzeniem wielu z nas.

Wybielanie zębów, jako dział stomatologii, znane jest od końca XIX wieku. Obecnie dysponujemy szeroką wiedzą opartą na wielu eksperymentach i badaniach. Pochodzi ona głównie z U.S.A., z kraju, z którego większość metod wybielania bierze swój rodowód. Około 92% stomatologów amerykańskich w swojej codziennej praktyce stosuje wybielanie zębów. Stwierdzono, że najbezpieczniejszą i dająca najlepsze efekty jest metoda wybielania nakładkowego.

Najwięcej przypadków wybielania to przypadki tak zwanych przebarwień fizjologicznych. Tkanka zęba jest w pewnym stopniu przepuszczalna dla płynów. Barwniki zawarte w żywności łączą się z substancjami organicznymi zęba. Przykładem barwników jest beta-karoten, występujący w marchwi, lipoken w pomidorach, flawonol i kwercetyna w herbacie. Zmiana koloru zębów występuje często jako następstwo chorób wieku dziecięcego przebytych w trakcie kształtowania się zębów. Najczęściej wybiela się przebarwienia pochodzenia endodontycznego pojedynczych zębów, przebarwienia w przebiegu fluorozy i przebarwienia tetracyklinowe i naturalną barwę zębów nie satysfakcjonującą pacjenta.

Metody wybielania.
Wybielanie wewnętrzne, dotyczy zębów uprzednio leczonych endodontycznie, w czasie którego materiał wybielający wkłada się do komory zęba w gabinecie na czas wizyty, lub na kilka dni.
Wybielanie zewnętrzne, w którym wybielacz nakłada się na powierzchnie korony zęba. Metodę tą można stosować w gabinecie lub w domu w formie nocnego wybielania nakładkowego.

Materiały stosowane do wybielania
Stosuje się preparaty na bazie:

* nadtlenku wodoru, o wysokim stężeniu 35% w gabinecie wewnętrznie lub zewnętrznie
* nadtlenku karbamidu w stężeniu 10%, 15% w przypadku nocnego wybielania nakładkowego, oraz 35% w ramach wybielania zewnętrznego w gabinecie.

Wybielające pasty do zębów są skuteczne w usuwaniu osadów, lecz nie zmieniają odcienia koloru zębów, nie są aktywnymi wybielaczami, lecz mogą podtrzymywać efekt wybielania.

Na czym polega proces wybielania?
Substancje barwnikowe (chromofory) posiadają w swej budowie chemicznej nienasycone wiązania podwójne. W związku z utlenieniem chromoforów dochodzi do zmian wiązań nienasyconych w nasycone. Dzięki temu staja się jaśniejsze lub bezbarwne. Aktywnym związkiem powodującym utlenianie jest nadtlenek wodoru, który występuje w preparatach w formie wolnej lub w kompleksach z innymi związkami.

Jaka jest różnica pomiędzy ogólnie dostępnymi w sprzedaży produktami do wybielania zębów, a tymi które oferują stomatolodzy?
Przed rozpoczęciem zabiegu wybielania pacjent powinien zostać dokładnie zbadany celem postawienia diagnozy wyjaśniającej przyczynę i stopień przebarwień. Dlatego tylko lekarz stomatolog jest osobą kompetentną, aby wybrać odpowiednią metodę wybielania bądź też z powodu przeciwwskazań zaniechać wybielania. Produkty do wybielania dostępne w sklepach kosmetycznych lub oferowane przez firmy wysyłkowe zawierają standardowe nakładki na zęby, które nie mogą być dobrze dopasowane do każdego rodzaju uzębienia. To oznacza, że istnieje realne ryzyko nierównomiernego efektu wybielania, podrażnienia dziąseł lub połknięcia dużych ilości żelu wybielającego. Niekontrolowane przez lekarza wybielanie może doprowadzić do uszkodzeń tkanek zęba zwłaszcza gdy nie było one poprzedzone dokładną sanacją jamy ustnej lub trwa zbyt długo.

Wskazania do wybielania
Ogólnie rzecz biorąc, wybielanie zewnętrzne jest możliwe w każdym przypadku, gdy mamy do czynienia ze zdrowym uzębieniem, niezależnie od liczby istniejących wypełnień. Wypełnienia, które początkowo oceniono na zbyt jasne lub zbyt ciemne można wymienić po zakończeniu wybielania, gdyż wypełnienia nie ulęgają wybieleniu.

Czy istnieją przeciwwskazania do wybielania zębów?
Wybielanie nie jest wskazane u kobiet ciężarnych i karmiących. Poza tym zabieg przeciwwskazany jest u pacjentów uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu do wybielania np. nadtlenek wodoru. Nałogowi palacze nie mogą palić papierosów w czasie wybielania zębów. Wybielanie nie jest wskazane w przypadkach dużego uszkodzenia szkliwa.

Czy wybielanie jest wskazane w przypadkach odsłonięcia szyjek zębowych?
?el wybielający nie może bezpośrednio kontaktować się z obszarami odsłoniętych szyjek zębowych, ponieważ będzie wywoływał zjawisko "wciągania" wody z kanalików zębinowych co powoduje odczucia bólowe.

Jak długo trwa zabieg wybielania?
W większości przypadków pierwsze efekty widać już w ciągu dwóch dni. Stosując 10% nadtlenek karbamidu oczekiwany rezultat osiąga się po upływie 2-3 tygodni. Gdy wybierzemy stężenie 15% na efekt trzeba czekać 10-14 dni. Efektywność wybielania zależy przede wszystkim od rodzaju przebarwień oraz budowy tkanek zęba.

Jak trwały jest efekt wybielania?
Rezultat pozostaje widoczny przez okres 2 do kilku lat. Zależy to w dużej mierze od ilości i rodzaju stosowanych przez pacjentów używek (tytoń), napojów (kawa, herbata) oraz pokarmów.

Dlaczego po wybielaniu pojawiają się często objawy nadwrażliwości?
Objawy nadwrażliwości po wybieleniu są związane ze zjawiskiem dehydratacji. ?ele wybielające zawierają glicerol, który pochłania pewna ilość wody znajdującej się w tkankach. Dolegliwości bólowe mogą zostać zniesione, bądź złagodzone przez zastosowanie związków fluoru. Całkowite ponowne uwodnienie tkanki zęba osiągają po upływie 2 tygodni od zakończenia wybielania.

Jak można zapobiec lub znieść objawy nadwrażliwości?
Nadwrażliwość wywołana dehydratacją zębiny często towarzyszy wybielaniu zębów. Polecamy następujące rozwiązania:

* stosowanie płukanek fluorowych zaleconych przez lekarza stomatologa po każdym użyciu nakładki z żelem wybielającym.
* stosowanie żeli fluorkowych napełniając nimi nakładkę i nosząc na zębach przez około 10 min dziennie

Jeśli dolegliwości bólowe są bardzo duże należy przerwać wybielanie na jeden dzień lub można skrócić czas noszenia nakładki do np. 2 godz. dziennie.

Czy wybielanie wpływa na stan szkliwa?
Opublikowano na ten temat wiele wyników badań. Nowoczesne metody wybielania nie powodują uszkodzenia tkanek zęba. Jest to faktem, zarówno w przypadku szkliwa, jak i zębiny - zębów martwych i żywych. Współczesne wybielanie nie sprawia, że zęby stają się bardziej podatne na próchnice, ani bardziej kruche.

Czy wybielanie ma szkodliwy wpływ na dziąsła i przyzębie?
Jeśli nakładka jest właściwie dopasowana - tzn. obejmuje zęby a nie pokrywa dziąseł - dziąsła pozostaną w prawidłowym stanie. Jeśli jednak nakładka obejmuje swym zasięgiem dziąsła to może dojść do ich podrażnienia. Dolegliwości znikną szybko po usunięciu przyczyny (korekta nakładki). Niskie stężenie nadtlenku karbamidu wykazuje właściwości bakteriobójcze i wpływa korzystnie na stan przyzębia. Jest stosowany w terapii periodontologicznej. W trakcie terapii nakładkowej może dojść do odbarwienia dziąseł, które przemija po kilku godzinach od kontaktu z żelem wybielającym. Można tego uniknąć pamiętając, o następujących zasadach:

* nie wolno stosować zbyt dużej ilości żelu na nakładki
* po wypłynięciu ewentualnych nadmiarów z nakładki, natychmiast je usunąć

Zapalenie dziąseł, choroby przyzębia są przeciwwskazaniem do zabiegu wybielania.

Czy zęby przebarwione po leczeniu endodontycznym można wybielić metoda nakładkową?
Można. Jednak najskuteczniejszym i najszybszym zabiegiem jest w tym przypadku wybielanie wewnętrzne przeprowadzone w gabinecie przez lekarza stomatologa.

Lek. stom. Renata Kaczorowska

Yoanna - Pon Sie 11, 2008 4:07 pm

Tez trafiłam na ten artykuł :-)
A jaka metodą wybielał :?: I czy Ty tez zamierzasz :?:

Jak długo będziesz jeszcze nosić aparat :-) :?: Ja do stycznia/lutego i tez nie mogę się doczekać kiedy go zdejmę...

Mam dość ciemną kość zębów i dlatego b.chciałam wybielić...Teraz nie wiem...

Niebieskooka - Pon Sie 11, 2008 4:58 pm

On wybielał jakims żelem, poszedł do dentysty , on zrobił mu odcisk zębów i dał jakiś specjalny żel....wciskał ten żel do tego wyciska i zakładał na noc ( na 6 godz) trwało to jakiś miesiąc) :arrow: zapłącił 600zl...ale efekt super :!:

Ja też będę wybielać :lol: na 100% chociaż kości mam wyjątkowo białe..więc zęby nie wyglądają źle...no ale na pewno będą wyglądały lepiej... :razz:

Yoanna szczęściara jesteś...mi zdejmie dopiero gdzieś w maju :cry: bo nosze go dopiero 9 miesięcy... :vis a już mnie tak wkurza...czuję się z nim taka :crazy brzydka :|
no ale powiedziałam jej, że przed weselem musi mi zdjąć...jak mi ortodontka zakładała to mówiła max póltora roku ( bo wziełam specjalnie ten najnowszy...Damon, bo niby on szybciej działa) więc trzymam ją za słowo...
a Ty ile już nosisz :?:

Yoanna - Pon Sie 11, 2008 5:07 pm

Nosze od stycznia ale tylko na dolny łuk (miałam krzywe jedynki i b.mi to przeszkadzało, chociaż postronne osoby tego nie zauważały- albo się już przyzwyczaiły :] ) Niby miałam mieć aparat do czerwca 2009 ale ortodonta powiedział, ze wszystko szybko i ładnie się ustawia więc nie będzie sensu przetrzymywania na siłę dłużej niż do lutego :smile:

Co do wybielania to ja mam na górnych jedynkach małe jaśniejsze przebarwienia (za dużo fluoru w tych miejscach). Powoli to zanika ale stwierdziłam że jak wybielę ząbki to będą mniej widoczne...

Niebieskooka - Pon Sie 11, 2008 5:16 pm

ja mam górny i dolny :kwasny: ale ze znajomymi to tak jest...jak założyłam to mi sie wszyscy pytali " po co Ty ten aparat założyłaś przecież masz proste!"
no ale ja wiem lepiej...miałam troche krzywe jedynki górne i 4 ząbki na dole...gólnie zęby bardzo ciasno więc opornie to idzie... :| no ale w maju ściągam co by nie było... :razz: ale Ci zazdroszcze nosisz krócej ode mnie i szybciej Ci zdejmą.. :cry:

A z tymi przebarwieniami to pogadaj z dentystą, bo nie wiem jak to jest ale np.plomby i martwe zęby się nie wybielają... :|

Yoanna - Pon Sie 11, 2008 5:24 pm

Niebieskooka napisał/a:
A z tymi przebarwieniami to pogadaj z dentystą, bo nie wiem jak to jest ale np.plomby i martwe zęby się nie wybielają... :|


A to wiem 8) Przebarwienia miały zejść po 10 latach (tak mi mówili jak miałam 12 lat) i teraz ortodonta mi powiedział, że zejdą po....10 latach :smile: Fakt faktem są cooraz mniejsze... Niestety żadne środki nie pomogą, ponieważ w każdej paście jest fluor...chyba że bym przestała myć zęby przez jakiś czas :smile: hahah :smile:

Niebieskooka - Pon Sie 11, 2008 5:31 pm

a może są jakieś takie specjalne pasty :?: nie znam się ale kto wie tyle tego teraz ...
Yoanna - Pon Sie 11, 2008 5:48 pm

hmmmmmm nie wiem..... ale chyba jednak je wybielę :smile: zobaczymy jeszcze :smile:
mrowcia - Sro Sie 20, 2008 8:56 pm
Temat postu: ...
a powiedzcie mi..orientujecie sie jak wyglada sprawa wybielenia pzy nierownym zgryzie?, gdy ktores zeby sa wysuniete do przodu lub lekko nachodza na siebie?
Niusia80 - Czw Sie 21, 2008 7:16 am

Ja niestety nie mam równego zgryzu, a mimo wszystko zdecydowałam się na wybielanie metodą nakładkową (przez 6 nocy nakładałam na zęby wyciski wypełnione specjalnym żelem). Efekt rewelacyjny. Zęby wybieliły się równo, nawet w miejscu w którym nachodzą na siebie. A dzięki temu, że są takie bielutkie wydaje mi się, że mnie widać moją wadę zgryzu.
justinaa - Pią Wrz 26, 2008 7:48 pm

ja sobie dzisiaj zakupiłam zestaw Biała Perła, ponoć klienci w aptece sobie chwalą zacznę od przyszłego tygodnia, zobaczymy, jakie będą efekty :)
MalaJu - Pon Wrz 29, 2008 10:38 pm

ja rozpoczynam wybielanie zebow zelami. mam 5 dni kuracji. o efektach poinformuje. poki co wiem jedno - cena powala... ale moze warto, szczegolnie, ze obiecuja dlugotrwale efekty
justinaa - Czw Paź 30, 2008 9:45 pm

ja jakieś 4 tygodnie przed ślubem zaczęłam używać Białej Perły, ale nie wiem, czy to dlatego, że piłam kawę, czego raczej nie powinno się robić, jakiś wielkich zmian nie zauważyłam, może to też za krótki okres, ale z drugiej strony trzeba przyznać, że piaskowanie zębów plus Biała Perła dało efekt - uśmiech mam bardziej promienny :smile:
Yoanna - Pią Sty 09, 2009 8:17 pm

MalaJu napisał/a:
ja rozpoczynam wybielanie zebow zelami. mam 5 dni kuracji. o efektach poinformuje. poki co wiem jedno - cena powala... ale moze warto, szczegolnie, ze obiecuja dlugotrwale efekty


I jak efekty:?:

dolcevita22 - Pią Mar 27, 2009 12:02 am

Witajcie. Czy któraś z Was, forumowiczki, niedawno wybielała zęby metodą '"lampy" w ARS-Dent? Czy jesteście zadowolone z rezultatów, i jak długo utrzymują się efekty? Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować wizytę? Aha, czy promocja- cena 800 zł nadal obowiązuje? dzięki za pomoc.
Laura - Pią Mar 27, 2009 9:44 am

Moja koleżanka, która jest dentystką zdecydowanie bardziej polecał mi metodę nakładkową. Polecała też pastę i płyn do wybielania chyba firmy Blendax. Mówiła, że efekty są widoczne, tylko ciężko jest ją dostać.
sistermonn - Pią Mar 27, 2009 9:50 am

Blendex można dostać w SuperPharm w Manufakturze.
magdaw84 - Pon Mar 30, 2009 12:55 pm

dzwoniłam dzisiaj do kliniki na ul.Bajerowa3 cena konkurencyjna za wybielanie , ale tanio nie zawsze znaczy dobrze ...może wiecie coś na temat tej kliniki?z góry dziękuję za pomoc :P
Pusiak - Pon Mar 30, 2009 12:57 pm

magdaw84, a co to znaczy konkurencyjna cena :?:
magdaw84 - Pon Mar 30, 2009 1:05 pm

pani powiedziała 300 zł chyba tanio
Pusiak - Pon Mar 30, 2009 2:09 pm

bardzo :)
gosc - Pon Mar 30, 2009 4:57 pm

sistermonn napisał/a:
Blendex można dostać w SuperPharm w Manufakturze.
'
kiedyś jej szukaŁam i znalazŁam na Allegro, czy nadal jest to nie wiem.

narcyz - Pon Kwi 06, 2009 8:58 pm

Dziewczyny
uwazajcie na wybielanie bo zeby robia sie pozniej b. wrazliwe i uszkodzone zostaje szkliwo pozdr
ps. moze potem lepiej wybielic na zdjeciach ;)

Tobik und Daga - Czw Kwi 16, 2009 6:06 pm

Ja wybielam wewnętrznie. Efekty są lepsze i dużo mniej kosztuje. to jest ok. 30zł za 1 zęba, oczywiście biorąc pod uwagę, że ząb był wcześniej leczony, bo szkoda wiercić dziurę w zdrowym zębie...
aniajaz - Sob Sty 29, 2011 12:14 am

Ja właśnie dziś siedzę z tymi ch..... nakładkami... Nie cierpię tego uczucia, ale fakt- to działa. Najpierw miałam zęby piaskowane. Różnica też była spora. A teraz wybielam żelem. Siedzę zawsze 2-3 godziny i nakładam mniej żelu niż zalecane. Efekt następuje wolniej, ale nie mam nadwrażliwości. Poza tym używam Sensodyne, żeby jeszcze bardziej przeciwdziałać ewentualnym skutkom ubocznym. Jestem w 1/3 kuracji i efekt już widać:) Ze swojej strony mogę polecić:)
Misiak87 - Sob Sty 29, 2011 9:27 am

A ja ze swej strony mogę polecić wybielanie nakładkowe, które naprawdę działa i to lepiej, niż się spodziewałam. Byłam u dentystki, zrobiła mi odcisk zębów i wykonała nakładkę idealnie pasującą. :) Dała żele Opalesence. O jego zaletach pisałam w wątku:
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11068
Od ślubu minęło 8 miesięcy a efekt widzę cały czas, więc warto. :) Nie pojawiła się też nadwrażliwość. Żeli nie wykorzystałam nawet do połowy, więc w każdym momencie kurację mogę sobie powtórzyć. Całkowity koszt- z odciskami, nakładkami i żelami- 250 zł.

agulka1989 - Sob Sty 29, 2011 11:20 am

Misiak87, poproszę Cię o namiary na tę dentystkę (na pw) :)
martula_87 - Sob Sty 29, 2011 12:01 pm

Ja zęby wybielałam Białą Perłą jakieś 2 lata temu i jak dla mnie efekt był super.
Teraz planuje powtórzyc kuracje przed ślubem.
Tania i skuteczna metoda.

Rado.slaw - Sro Kwi 17, 2013 7:36 am
Temat postu: wybielanie zębów
Wybielałem w Implamedzie na Bastionowej. Jestem bardzo zadowolony, efekty są trwałe i naprawdę spektakularne. Polecam gorąco wszystkim!
Paolina - Pią Cze 07, 2013 8:06 pm

Rok temu wybielałam zęby w Klinice na Księżym Młynie. Akurat mieli promocję ;) Byłam zadowolona z efektu. Czasem wybielam też sobie zęby w domku - kupuję paski wybielające w Rossmanie.
Sisska - Czw Paź 31, 2013 3:11 pm

dziewczyny, mozecie napisac ile placilyscie za wybielanie??? u mojego stomalotoga koszt to 500zl (piaskowanie w cenie). wydawalo mi sie, ze jest to tanio, zwlaszcza, ze pamietam jak kilka lat temu wybielanie bylo po 800-900 zl. jednak z kolei kolezanka z pracy juz kilka razy sobie wybiela i w promocji placila 150zl.

obecnie na grouponie jest oferta White&Beauty (Magda1312 w swoim watku slubnym pisala, ze wlasnie do nich ma jakis rabat) w cenie 109,00zl, http://www.groupon.pl/ofe...Beauty/28944358
a na gruperze - ta sama za 99,00zł
http://gruper.pl/x.php/1,...la-1-osoby.html

z jednej strony to niedrogo i mozna zobaczyc jaki bedzie efekt, ale z drugiej strony nie jestem pewna czy wybielanie w gabinetach kosmtycznych itp jest tak samo skuteczne i bezpieczne jak u stomatologa :roll:

getmarried - Czw Paź 31, 2013 8:28 pm

Na pewno bezpieczniejsze wybielanie jest u stomatologa. Mój mowi, że oferty zabiegów stomatologicznych w niskiej cenie się sprawdzają, ale niestety używa się do tego gorszych materiałów, niż standardowo oraz np. piaskowanie robi się o wiele mniej dokładnie po to, żeby zaoszczędzić czas oraz materiały.
Catylyn89 - Czw Paź 31, 2013 10:13 pm

Ja będę wybielać zęby Crest whitestrips advanced seal :) Moje kumpele kupiły zabieg 21 dniowy i mają śnieżnobiałe zęby... Jedynie wrażliwe się robią, ale przy dobrej mineralizacji nie trwa to długo :)


Co do grouponów i innych tego typu... Nie ufam i nigdy nie zaufam, szczególnie rabatom na zabiegi kosmetyczne i stomatologiczne... Dostałam raz taki kupon na maseczkę witaminową w gabinecie kosmetycznym i przez tydzien nie wychodzilam z domu, bo mialam twarz jak burak... Prawdopodobnie użyto przeterminowanego produktu :roll:

ithanielle - Pon Lut 24, 2014 11:33 am

Moja przyjaciółka - stomatolog, poleciła mi pastę Blanx Silver.

I choć nie wierzyłam możliwości wybielające past do zębów, po tygodniu stosowania muszę przyznać, że jest warta swojej ceny - widzę poprawę :)

Juska - Pon Lut 24, 2014 4:11 pm

Ja mam ogromne problemy z nadwrażliwością zębów, więc typowe wybielanie u mnie odpada :)
Ale moja dentystka poleciła mi taką oto mieszankę: rano Colgate White + płukanka Colgate Plax Whitening, wieczorem pasta ochronna - ja używam Elmex (albo pomarańczowy, albo fioletowy) i płukanka tego typu (czyli zamykająca kanaliki nerwowe). Jest to na pewno proces długotrwały, dlatego stosuję sposób już ok. dwa tygodnie i zaczynam widzieć efekty :)

ithanielle - Wto Lut 25, 2014 9:59 am

Juska, myślę, ze Blanx też byłaby dla Ciebie odpowiednia - jest raczej delikatna. Mój M., który ma bardzo wrażliwe zęby, stosuje ją razem ze mną i nie narzeka :)
Juska - Wto Lut 25, 2014 10:01 am

ithanielle, ja i tak zakładam, że bliżej ślubu zafunduję sobie jakąś mocniejszą pastę, ale chciałabym oddalić ten moment możliwie najbardziej, bo ja to z bólu potrafię usiąść :P
karolina_002 - Nie Mar 02, 2014 8:24 pm

dziewczyny, a używałyście może żelowych pasków do wybielania zębów Bright White? Zaczęłam myć zęby pastą biała perła, zobaczymy jaki będzie efekt po jednym opakowaniu :)


Catylyn89 - Nie Mar 02, 2014 9:44 pm

karolina_002 napisał/a:
Zaczęłam myć zęby pastą biała perła,



Zużyłam chyba ze trzy opakowania i nic, a unikam kawy, coli i tego typu rzeczy... Nie polecam!

karolina_002 - Pon Mar 03, 2014 9:36 am

Catylyn89, myję ją 3x dziennie po posiłku, z tym że najpierw zawsze normalną pastą blend-a-med a potem białą perłą. Ciekawe jak będzie w moim przypadku, ale pewnie podobnie jak w Twoim, niestety :( a używałaś jeszcze tego żelu z aplikatorami?
Catylyn89 - Pon Mar 03, 2014 11:37 am

karolina_002 napisał/a:
a używałaś jeszcze tego żelu z aplikatorami?


Mam zamiar, ale jeśli chodzi o paski, to wybielanie obejmuje tylko przednią część zębów, więc dentyści nie polecają takiej metody, zobaczę co z tym aplikatorem będzie...

Ewa_Ewi - Pon Mar 03, 2014 11:55 am

Catylyn89 napisał/a:
Crest whitestrips advanced seal
napisz proszę coś wiecej o tym produkcie - to są paski? Gdzie je kupiłaś? Wygodne w stosowaniu?
kinia22 - Pon Mar 03, 2014 12:02 pm

Ja ogólnie nie wybielałam sobie zębów, podobno potem wyglądają gorzej niż przed wybielaniem. Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu proszę.
Terry - Pon Mar 03, 2014 12:47 pm

Catylyn89 napisał/a:
karolina_002 napisał/a:
Zaczęłam myć zęby pastą biała perła,




Zużyłam chyba ze trzy opakowania i nic, a unikam kawy, coli i tego typu rzeczy... Nie polecam!


Zalecił mi ją dentysta sporo lat temu. Pomogła mi rozjaśnić bruzdy. Ale niestety jest pewien etap rozjaśniania, którego nie przeskoczy się pastą. Jak masz ciemną kość (jak ja), to pasta nie pomoże. Dlatego boję sie czy inne formy dadzą mi jakiś efekt. :(

Catylyn89 - Pon Mar 03, 2014 1:00 pm

Terry napisał/a:
Dlatego boję sie czy inne formy dadzą mi jakiś efekt. :(


Mi dentysta zlecił normalne wybielanie w gabinecie, bo inne formy mogą nie przynieść porządanych efektów. Tylko ta cena :(

ithanielle - Pon Mar 03, 2014 1:09 pm

Catylyn89 napisał/a:

Mi dentysta zlecił normalne wybielanie w gabinecie, bo inne formy mogą nie przynieść porządanych efektów. Tylko ta cena :(


Dokładnie. Dlatego właśnie posłuchałam się przyjaciółki, która jest stomatologiem i do lata walczę z pastą Blanx, jeśli to nie da efektu, będziemy wybielały u niej.
Odradzała jednak wybielanie, jeśli zęby nie są w naprawdę fatalnym stanie (podobno osłabia to szkliwo).

Catylyn89 - Pon Mar 03, 2014 1:14 pm

ithanielle napisał/a:
Odradzała jednak wybielanie, jeśli zęby nie są w naprawdę fatalnym stanie (podobno osłabia to szkliwo).


Każda pasta wybielająca i wszystkie zabiegi wybielające osłabiają szkliwo bez wyjątku... Nie ma na to rady.

Terry - Pon Mar 03, 2014 1:35 pm

2 lata temu dowiedziałam się, że pasty do zębów powinno sie używać 1-2 razy dziennie. Pozostałe szczotkowania nie potrzebują pasty. Za duża ilość składników pasty też źle na nie wpływa. A wmawianie nam, że należy myć pastą zęby po kazdym posiłku jest tylko zabiegiem marketingowym firm, które produkują pasty.

A jeśli chodzi o wybielanie. Mi dentystka kazała przyjść niecały miesiąc przed ślubem. Ma mi zrobić nakładkę dopasowaną do mioch zębów i będę używała żelu wybielającego. Wszystko odbędzie się w 2 sesjach, z użyciem słabszych preparatów. Inne formy mi odradzała.
Mam plombę na brzegu jedynki i jest spore prawdopodobieństwo, że mi ona ściemnieje. Dlatego nie mogę używac mocnych preparatów. Taka kuracja ma mnie kosztować 500 zł i uwzględnia ewentualną wymianę plomby.

Ewa_Ewi - Pon Mar 03, 2014 2:34 pm

Terry napisał/a:
Mi dentystka kazała przyjść niecały miesiąc przed ślubem. Ma mi zrobić nakładkę dopasowaną do mioch zębów i będę używała żelu wybielającego. Wszystko odbędzie się w 2 sesjach, z użyciem słabszych preparatów. Inne formy mi odradzała.
czy to jakiś gabinet w Łodzi?
Terry - Pon Mar 03, 2014 2:35 pm

Prywatny gabinet w Pabianicach.
Shilcia - Pon Mar 03, 2014 2:41 pm

Ja właśnie zamierzam kupić paski wybielające dla siebie i narzeczonego, na allegro jest tego sporo, mam nadzieję że zauważę różnicę.

Poza tym mogę polecić używanie szczoteczki elektrycznej. Naprawdę zupełnie inna jakość mycia zębów. No i może korzystać cała rodzina, wystarczy dokupić końcówki (które na allegro są nieporównywalnie tańsze niż w sklepach typu media markt).
My mieliśmy szczoteczkę oral-b z wybielającymi końcówkami (posiadały taką polerującą gumkę) i była super. Niestety jak poleciałam do brata w Anglii i chciałam naładować u nich z przejściówką, to padła. Dosłownie już się nie włączyła. Nie wiem dlaczego. W każdym razie zamierzam kupić nową, bo warto... no i już nie brać jej zagranicę ;)

Terry - Pon Mar 03, 2014 2:42 pm

Czy oni nie mają innego napięcia w gniazdkach?
karolina_002 - Pon Mar 03, 2014 3:12 pm

Catylyn89, też kupię te aplikatory. Będziemy używać razem z narzeczonym, tylko on ma trochę "żółciejsze" zęby niż ja. Zobaczymy, może to coś da. Ceny wybielania są wysokie, więc wolę najpierw spróbować jakiejś alternatywy :)

Jeżeli chodzi o paski do wybielania zębów Bright White to odpisała mi koleżanka, która ich używała "no aż się czuło jak się to wszystko zżera na zębach i bolalo, ale faktycznie mocno nam wybieliło". Są akurat w dobrej cenie na gruperze :)

http://gruper.pl/x.php/1,...-przesylka.html

Rusałka_Maja - Pon Mar 03, 2014 6:36 pm

Shilcia napisał/a:
My mieliśmy szczoteczkę oral-b z wybielającymi końcówkami (posiadały taką polerującą gumkę) i była super.


Ja niestety nie byłam zadowolona, nie wiem jakim cudem, ale ja nie domywałam dokładnie nią :roll: Przerzuciłam się spowrotem na tradycyjną i już jest ok.

Sisska - Pon Mar 03, 2014 8:51 pm

ja mam ta koncowke z gumka, ale szczerze mowiac nie zauwazam roznicy.

uzywalam kiedy paskow wybielajacych, ale tez zadnej roznicy nie bylo.

kupilam dzis paste blanx silver i bede testowac. niezaleznie od efektu planuje wybrac sie na wybielanie lampa. w moim gabinecie dentystka powiedziala, ze koszt 500 zl (razem z piaskowaniem) i ze kolor stabilizuje sie w ciagu 2 tyg.

plomby oczywiscie sie nie wybiela wiec pewnie 1 czy 2 beda do wymiany... ale nie przeszkadza mi to. chociaz raz w zyciu chce miec snieznobialy usmiech :P

Shilcia - Pon Mar 03, 2014 10:16 pm

no jeśli nie widzicie różnicy między szorowaniem zębów zwykłą szczoteczką a elektryczną, to widocznie ja zwykłą nie doszorowywałam :D bo widziałam ogromną różnicę
ithanielle - Pon Mar 03, 2014 10:36 pm

Sisska napisał/a:

kupilam dzis paste blanx silver i bede testowac. niezaleznie od efektu planuje wybrac sie na wybielanie lampa. w moim gabinecie dentystka powiedziala, ze koszt 500 zl (razem z piaskowaniem) i ze kolor stabilizuje sie w ciagu 2 tyg.



Z Blanx Silver jestem zadowolona, zobaczymy jakie efekty osiągnę po dłuższym stosowaniu. Co do wybielania lampą - właśnie to proponowała mi przyjaciółka, ale ostateczną decyzję podejmę bliżej wakacji.

Sisska, koniecznie daj znać jakie efekty u Ciebie przyniosło stosowanie tej pasty i późniejszego wybielania :)

Sisska - Pon Mar 03, 2014 11:23 pm

ithanielle, no sluchaj, slub mam przed Toba, wiec mozesz wpasc i efekty zobaczysz sama na zywo :P
ithanielle - Wto Mar 04, 2014 11:38 am

Sisska napisał/a:
ithanielle, no sluchaj, slub mam przed Toba, wiec mozesz wpasc i efekty zobaczysz sama na zywo :P


A żebyś wiedziała, że wpadnę i zobaczę :)

Terry - Sro Mar 05, 2014 10:02 pm

Też jestem ciekawa efektów. Jeśli tobie pomoże, to jeszcze zdążę na własny ślub. :razz:
otolinka - Pon Mar 10, 2014 7:25 pm

a co myślicie o wybielaniu u stomatologa? chyba mocno niszczy się szkliwo?
Sisska - Sro Kwi 09, 2014 6:18 pm

ithanielle, ile opakowan Blanxa trzeba zuzyc zeby bylo widac efekty? :D ja jestem po 1 i nic nie zauwazylam :P
koniczynka84 - Pią Kwi 11, 2014 7:55 am

otolinka, najpierw trzeba mieć perfekcyjnie zrobione zęby - żadnych ubytków, nawet najmniejszych
ithanielle - Pią Kwi 11, 2014 12:32 pm

Sisska napisał/a:
ithanielle, ile opakowan Blanxa trzeba zuzyc zeby bylo widac efekty? :D ja jestem po 1 i nic nie zauwazylam :P


u mnie jest lepiej :)

Juska - Pią Kwi 11, 2014 9:17 pm

otolinka napisał/a:
a co myślicie o wybielaniu u stomatologa? chyba mocno niszczy się szkliwo?


jak każde wybielanie :) zwłaszcza takie, które działa bardzo szybko :) Mimo wszystko pod opieką dentysty chyba i tak bezpieczniej :P

Loczek_16 - Sob Kwi 12, 2014 5:24 pm

Juska napisał/a:
otolinka napisał/a:
a co myślicie o wybielaniu u stomatologa? chyba mocno niszczy się szkliwo?


jak każde wybielanie :) zwłaszcza takie, które działa bardzo szybko :) Mimo wszystko pod opieką dentysty chyba i tak bezpieczniej :P


ale niestety chyba drożej.. u mojego dentysty 600zł taka przyjemność... pani robi nakładki, które można potem wykorzystywać.

Sisska - Sro Maj 07, 2014 9:18 am

Loczek_16, 600zl za nakladki to bardzo drogo. zwykle wybielanie nakladkowe jest tansze niz lampa.

jestem na swiezo po wybielaniu lampa u stomatologa. efekt jest o 1 ton poki co. roznice widac, ale spodziewalam sie lepszych efektow. jednak to wszystko kwestia naturalnego koloru kosci. jedni beda mieli od razu zeby biale jak kreda, inni (jak ja :( ) nie. nie wiem, co ci wszyscy celebryci z tv robia, ze niektorych biel zebow az razi po oczach.

natomiast... mam strasznie opuchniete wargi od srodka wybielajacego :/ przede wszystkim jedna strona gornej wargi... wygladam jakbym byla po botoxie albo jakby mi wyskoczyla oooogrooomna opryszczka. gore mialam naswietlana przez 20 min. z dolem bylo gorzej, bo srodek wybielajacy splywa bardziej na dziasla. prawie poplakalam sie z bolu :( dol mialam naswietlany tylko 10 min, bo dluzej nie wytrzymalam, ale efekt taki jak na gorze.

opuchlizna niby ma zejsc do jutra. z tym, ze dzis ide do pracy na 14:00 i mysle czy brac WŻ :/

nie wiem czy majac ta wiedze, ktora mam, zdecydowalabym sie na drugi raz :P :roll:

jednak uwazam, ze kazdy powinien sam zadecydowac. jedni maja bardziej wrazliwe zeby, inni mniej. jednych bedzie bolalo bardziej, innych mniej i efekt tez moze byc bardzo rozny.

lovinlizard - Sro Maj 07, 2014 9:41 am

celebryci to chyba licówki itp
ja tez nie mam szans na takie śnieżne zęby podobno mam odcień A1 i nie da rady jaśniej a mi się nie wydaje że mam jakieś super białe :zalamany:

Aniełek - Czw Maj 08, 2014 9:43 am

Z tym wybielaniem lampą to raczej bym uważała, mam kuzynkę stomatologa, pracuje prywatnie i na UM i ona mi to odradzała. Z tego co mówiła w Szwecji przeprowadzono badania skutków wybielania zębów lampami uv i wyniki nie są fajne. Podobno wzrasta zagrożenie wystąpieniem nowotworów itp. Z tego co Wiolka mówiła to producenci urządzeń działających w tej technologii obawiają się nawet procesów grupowych.

Ja zrobiłam sobie wybielanie żelem, ale powiem szczerze, efekt nie do końca satysfakcjonujący a zęby sponiewierane. Teraz ani chłodnych ani ciepłych, ani kwaśnych rzeczy jeść i pić nie mogę. Podobno to minie ale drugi raz już bym tego nie zrobiła.

Sisska - Czw Maj 08, 2014 11:23 am

ja poki co nadwrazliwosci nie mam. zreszta nigdy jej nie mialam, dlatego mocno mnie zdziwilo, ze przy wybielaniu tak mnie wszystko bolalo. w najgroszym stanie byly moje wargi od srodka, czego efekty bylo tez widac na zewnatrz. dzis na szczescie juz zdecydowanie lepiej, opuchlizna zeszla :D
tygrysek7773 - Wto Lip 15, 2014 8:42 pm

Używałam pasków, które poleciłam karolinie_002 i mnie wybieliło ząbki. To dosyć bolesny proces, ale warto było :D
Catylyn89 - Sro Lip 16, 2014 11:08 am

tygrysek7773, mam podobne, bo to samo stężenie, tylko muszę najpierw na skalling do dentysty iść, ale już się nie mogę doczekać jak zacznę używać :razz:
tygrysek7773 - Sro Lip 16, 2014 2:46 pm

Cytat:
tygrysek7773, mam podobne, bo to samo stężenie, tylko muszę najpierw na skalling do dentysty iść, ale już się nie mogę doczekać jak zacznę używać

Catylyn89 Muszę Cię sprowadzić na ziemię- to nie jest przyjemne :( mój luby któregoś dnia oświadczył, że już nie ma zamiaru zakładać tego g***a (wiadomo, faceci mają niższy próg bólu:P) Ale go przekonałam i jakoś dotrwał. Efekt jest, ale będziesz jeszcze kląć na te paski :)

Catylyn89 - Sro Lip 16, 2014 3:58 pm

tygrysek7773, właśnie słyszałam, że w trakcie stosowania tych pasków trzeba myć rano zęby tym specjalnym preparatem fluoryzacyjnym (tak, ten z przedszkola i podstawówki :D ) bo strasznie zęby bolą po jedzeniu i paskach :)
Rusałka_Maja - Sro Lip 16, 2014 6:34 pm

Catylyn89, ale jakim? może być elmex? on ma fluor

Przymierzam się powoli do tych pasków, ale bardzo powoli :razz:

Catylyn89 - Sro Lip 16, 2014 7:54 pm

Rusałka_Maja napisał/a:
Catylyn89, ale jakim? może być elmex? on ma fluor



Polecano mi fluor w płynie z apteki, który później się dodaje do pasty nałożonej na szczoteczkę. Elmex chyba też może być...

tygrysek7773 - Sro Lip 16, 2014 7:57 pm

Cytat:
tygrysek7773, właśnie słyszałam, że w trakcie stosowania tych pasków trzeba myć rano zęby tym specjalnym preparatem fluoryzacyjnym

Młooo, wiedza przyszła do mnie zbyt późno :smile:

mlodadama - Sro Lip 23, 2014 2:59 pm

Wybielanie trzeba co jakiś czas powtarzać, żeby mieć stale białe zęby, a to może być uciążliwe.
Matrixx - Czw Sie 07, 2014 8:34 am

Ja się boję takich zabiegów i wybielam sobie sama w domu. Na pewno mnie pomaga szczotkowanie zębów pastą wybielającą (tu biorę jaka mi wpadnie do ręki) + od czasu do czasu 2 sposoby:
1. Proszek wybielający EUCRYL - jak szczotkowałam nim zęby 2 tyg regularnie to efekt jest mega!
2. Zwykłą sodką spożywczą (którą też stosuję do prania) szoruję ząbki ;) Dodaję też sok z cytryny na koniec ;)

Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka ppola

ithanielle - Czw Sie 07, 2014 11:17 am

Zakupiłam dzisiaj Białą Perłę - System wybielający 10 dni, czy któraś z Was zna ten produkt? :)
Catylyn89 - Czw Sie 07, 2014 12:02 pm

ithanielle, nie polecam... Wywalenie kasy na nic... Miałam to przed weselem mojego kuzyna i nic nie dało...

Teraz jestem po kuracji Crest i rewelacja, różnica między zębem, a plombą w jedynce zniknęła! :smile: Ząbki są bielutkie i będąc na konsultacji po kuracji dentystka mi zmierzyła odcień. Jest A1!!! :)

ithanielle - Czw Sie 07, 2014 12:32 pm

Jestem dobrej myśli, dwie przyjaciółki używały i uzyskały wymarzony efekt, jak zakończę "kurację" na pewno podzielę się spostrzeżeniami :)
ZoltyTulipan - Czw Sie 07, 2014 6:53 pm

Catylyn89 napisał/a:
Teraz jestem po kuracji Crest i rewelacja, różnica między zębem, a plombą w jedynce zniknęła! :smile: Ząbki są bielutkie i będąc na konsultacji po kuracji dentystka mi zmierzyła odcień. Jest A1!!! :)


A których używałaś, bo są różne rodzaje? :)

Rusałka_Maja - Czw Sie 07, 2014 7:33 pm

Ja chciałam paski, ale trochę się cykałam, więc wybrałam wariant mniej drastyczny i kupiłam blanx (tą z czarnym napisem - bo też są różne rodzaje) i widać różnicę :smile:
Catylyn89 - Czw Sie 07, 2014 9:08 pm

ZoltyTulipan, Crest Noticeable czy jakoś tak :P 14% stężenie.

Wbrew opiniom, o tym, że zęby bolą, mnie może kilka razy impulsywnie zabolało, ale wytrwałam... To zależy o stopniu nadwrażliwości zębów :)

lovinlizard - Czw Sie 07, 2014 10:42 pm

Catylyn89 napisał/a:
ithanielle, nie polecam... Wywalenie kasy na nic... Miałam to przed weselem mojego kuzyna i nic nie dało...

Teraz jestem po kuracji Crest i rewelacja, różnica między zębem, a plombą w jedynce zniknęła! :smile: Ząbki są bielutkie i będąc na konsultacji po kuracji dentystka mi zmierzyła odcień. Jest A1!!! :)
cholera mi się moje A1 nadal nie wydaje białe i cięzko mi jest je rozjaśnic bardziej :(
Catylyn89 - Pią Sie 08, 2014 6:36 am

lovinlizard, jeżeli chcesz przejść z A1 do B1, to wizyta u stomatologa jest rozwiązaniem :)
karolina84 - Czw Sie 28, 2014 2:11 pm

Ja wybielałam przed ślubem u stomatologa poprzez zabieg Beyond. Efekt rewelacja, wybielanie dostosowane do moich wrażliwych zębów. Jedynie po musiałam pić dużo wody i uważać z jedzeniem i piciem,żeby nie "zafarbować" zębów :)
matama - Czw Wrz 25, 2014 11:01 am

w neo dentice, gdzie ostatnio często chodzę (chcę zadbać trochę o ząbki) powiedzieli mi kiedy spytałam o paski wybielające, że ok to zawsze jakoś działa, ale na chwilę i bardzo negatywnie wpływa na szkliwo. Dlatego uważam, że lepiej wybrać się do lekarza, żeby zrobili profesjonalnie.
Terry - Pią Wrz 26, 2014 9:57 am

U lekarza też jest na chwilę. Mi dentystka powiedziała, że przy moich zębach 2-3 tygodnie.
Catylyn89 - Nie Wrz 28, 2014 9:27 am

matama, to wszystko zależy od tego co jesz i pijesz :) wybielanie zębów u dentysty też będzie na chwilę jeśli pijesz ciemną herbatę, colę i kolorowe napoje :)
karolina84 - Nie Wrz 28, 2014 6:46 pm

Każde wybielanie jest tylko na jakiś czas. Ale tak jak napisała Catylyn89-wszystko zależy od tego co się je i pije. Najlepiej jeszcze po każdym posiłku myć zęby i stosować płyn do płukania jamy ustnej.. :roll:
Terry - Wto Wrz 30, 2014 9:44 pm

To was zaskoczę. Słyszałam opinię, że zębów nie powinno się myć pastą więcej niż 3 razy dziennie, ponieważ szkodzi się szkliwu.
ewa91 - Sob Sty 24, 2015 10:44 am

Wybielałam zęby kilka razy w życiu i na pewno zrobię to też przed ślubem. Dość często odwiedzam dentystę, stosuję się do jego porad. Najważniejsze jest to aby wybrać właściwą szczoteczkę, pastę i płyn.

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek

podrozniczkaa - Czw Lut 26, 2015 11:25 am

Sisska napisał/a:
Loczek_16, 600zl za nakladki to bardzo drogo.


Ja za nakładki i żele zapłaciłam 250zł kilka ale to było 8 lat temu. Byłam zadowolona z efektu wybielania, nie były jednak, aż tak białe jak po lampie. Teraz postanowiłam powtórzyć kurację, wczoraj kupiłam żel wybielający Opalescens w sklepie stomatologicznym na Kościuszki (za 4 strzykawki zapłaciłam 64zł). Jak ząbki będą ładnę to przed ślubem zakupię kolejny zestaw.

matama - Wto Mar 17, 2015 1:01 pm

Catylyn89 napisał/a:
matama, to wszystko zależy od tego co jesz i pijesz :) wybielanie zębów u dentysty też będzie na chwilę jeśli pijesz ciemną herbatę, colę i kolorowe napoje :)


Wiem wiem :) Ostatnio zdecydowałam się zamiast pasków to właśnie zrobić piaskowanie zębów w Neodentice i pani dentystka powiedziała mi że trzeba stosować tzw białą dietę, czyli przez pierwsze dni po piaskowaniu zero ciemnej herbaty, wina bo mogą zabarwić szkliwo. Niestety ja uwielbiam kawę, więc raz na jakiś czas będę musiała chodzić na wybielanie, bo w moim przypadku pasty wybielające raczej kiepko działają :/

maggdd - Nie Cze 14, 2015 4:52 pm

A wybielała któraś z was martwy, przebarwiony nieco ząb?;/
M4rcysi4 - Nie Cze 14, 2015 7:00 pm

Ooo dołączam się do pytania maggdd :]
karolina_002 - Nie Cze 14, 2015 7:45 pm

Narzeczony kupił paski silver crest - dwa komplety na 14 dni. Zaczynamy je stosować za 1,5 tygodnia. Napiszę jakie będą efekty, o ile jakieś będą. :D
Misiak87 - Nie Cze 14, 2015 7:57 pm

M4rcysi4, maggdd, ja.
http://forum.wesele-lodz....p=375125#375125

Dorotka_ - Nie Cze 14, 2015 8:44 pm

Misiak87, już nie ma tych zdjęć co trzeba ;)
Aldonka - Sro Cze 17, 2015 5:34 am

Mnie trochę nie stać było na wybielanie zębów u stomatologa. Co jak co ale takie zabiegi na pewno do najtańszych nie należą tak więc zdecydowałam się na wybielanie paskami. Wiadomo,że efekt nie będzie natychmiastowy ale o kilka odcieni zęby na pewno są bielsze.
Zdecydowałam się na te paseczki

Jest to już profesjonalny produkt polecany sobie przez lekarzy ( moja pani stomatolog mi to poleciła).
Na pewno natomiast nie polecam kupować tych szumnie reklamowanych w sieci paseczków ( często na reklamach wyskakujących z boku) - niestety ale nie dają efektu.

Link komercyjny usunięty. Post edytowany. PiotrekAdmin.

pamcia23 - Nie Lip 19, 2015 4:41 pm

Ja jeszcze nie wybielałam, ale mam zamiar użyć iBrigth. Mój chłopak jest dentystą i powiedział, że jest bardzo bezpieczny i mogę użyć go w domu. Stosują w niektórych gabinetach stomatologicznych wiec co do skuteczności i bezpieczeństwa nie mam wątpliwości :)
pucek - Czw Maj 04, 2017 7:54 pm

ja stosuję wybielanie nakładkowe żelem dr martin schwarz,kupuję przez internet,nie palę,nie piję kawy i zabieg starcza mi na 4 miesiace,żałuję tylko,że kiedy 5 lat temu brałam ślub to nie pomyślałam o wybielaniu i na zdjeciach wyglądam okropnie,o żelu dr martin schwarz niestety też wtedy nie słyszałam
sienna_081 - Sro Maj 10, 2017 6:24 pm

Akurat jestem w trakcie wybielania zębów paskami. Widać różnicę, ale zęby zrobiły się jakby bardziej "tępe". Dziwne uczucie. Polecam tylko na naprawdę ważne okazje. Nie wiem czy zdecyduję się kolejny raz.
karolcia94 - Sro Maj 10, 2017 7:47 pm

pucek napisał/a:
ja stosuję wybielanie nakładkowe żelem dr martin schwarz,kupuję przez internet,nie palę,nie piję kawy i zabieg starcza mi na 4 miesiace,żałuję tylko,że kiedy 5 lat temu brałam ślub to nie pomyślałam o wybielaniu i na zdjeciach wyglądam okropnie,o żelu dr martin schwarz niestety też wtedy nie słyszałam


Napisz coś więcej o tym żelu,bo przygotowuje się właśnie do ślubu i zębami nie hce straszyć.

pucek - Sob Maj 20, 2017 6:43 am

Żel do wybielanie nakładkowego.Pierwszy zestaw trzeba kupić ze szczękami.Kosztuje coś około 180zł.Nakładasz strzykawkami.Starcza na 4 użycia co 3 dni.Efekt utrzymuje się 4 miseiące.Bynajmmiej mi.Potym czasie kupuje nowy zestaw.Ogólnie polecam,bo żadnego bólu zębów nie mam.
karolcia94 - Nie Maj 28, 2017 2:18 pm

będę musiała kupić,ślub mam we wrzesniu,ale chce przetestować różne sposoby na wybielanie,by mieć pewnośc co jest dobre dla mnie
pucek - Sro Cze 07, 2017 5:34 pm

Kup teraz,a przed samym weselem poprawisz.
_Bella_ - Sro Cze 07, 2017 8:50 pm

pucek napisał/a:
.Efekt utrzymuje się 4 miseiące.Bynajmmiej mi.

chyba "przynajmniej" :wink:

A gdzie taki zestaw można kupić?
Chociaż przyznam szczerze, że mnie najlepiej wybieliło zęby piaskowanie, to był efekt wow :smile:
Szkoda tylko, że mam tendencje do odkładania się nalotów od kawy czy herbaty i szybko wszystko wraca do wyjściowego stanu... :-)

karolcia94 - Nie Cze 18, 2017 2:47 pm

zamówiłam na próbe,zobaczymy co z tego bedzie,jak nie da efektu to prawie 200zł w plecy w budzeie weslenym
mają sklep online,bez problemu znlazłam

pucek - Pią Cze 23, 2017 10:00 am

Nic nie będzie w plecy.Będziesz zadowolona.
Skrzypiecka.K - Wto Cze 27, 2017 7:28 am

To chyba dość kosztowny zabieg, nie? Ale myślę, że warto
pucek - Sob Lip 01, 2017 4:44 pm

150zł raz na 4 miesiące to chyba nie dużo??Pierwszy zestaw ze szczękami kosztuje 183zł.Za darmo nic nie ma.
cotumka - Wto Lip 18, 2017 6:41 pm

Dziewczyny, a czy o takie wybielanie (czy nakładkowe czy laserowe) można się pokusić karmiąc piersią? :oops: :oops: :oops:
Pifka - Sro Wrz 27, 2017 10:32 am

pucek napisał/a:
ja stosuję wybielanie nakładkowe żelem dr martin schwarz,kupuję przez internet,nie palę,nie piję kawy i zabieg starcza mi na 4 miesiace,żałuję tylko,że kiedy 5 lat temu brałam ślub to nie pomyślałam o wybielaniu i na zdjeciach wyglądam okropnie,o żelu dr martin schwarz niestety też wtedy nie słyszałam

Nie spotkałaś się może z opiniami jak wygląda sprawa jak się pije kawę? Bo pijam jedną dziennie z mlekiem i boję się, żeby za szybko efekt mi nie zniknął (np po miesiącu). Nie mniej dziękuję za pomysł i przeszukam dziś gdzie można to cudo dostać :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group