Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dom - Wanna czy prysznic?

vaniliaxxx - Sob Mar 25, 2006 1:24 pm
Temat postu: Wanna czy prysznic?
Mam do was dziewczyny (i chłopaki :) ) pytanie. Gdzie lubicie się kąpać? Pod prysznicem czy w wannie? a może łączycie te dwie opcje - prysznic w wannie ?? :)
Ja osobiście obstaję za wanną - duża wygoda i relaks, ale według mojego M. jest to zbędny element w łazience, bo zajmuje za duzo miejsca :/

Alma_ - Sob Mar 25, 2006 1:27 pm

Vanilko, u nas identycznie :D

Dla mnie tylko i wyłącznie wanna, uwielbiam spędzac tam dłuuugie godziny ;)
A Ł. wyłącznie prysznic.

W naszym nowym mieszkaniu planujemy wannę z taką specjalną ścinaką składaną, żeby mi nie zachlapywał całej łazienki :roll:

vaniliaxxx - Sob Mar 25, 2006 1:36 pm

hmm... ja tez o czymś takim myślałam, ale mój M. jest wilbicielem ogromnych przestrzeni, więc stwierdził, że taka składana ścianka to za bardzo zabuduje łazienkę. W sumie jeszcze nie wiemy gdzie będziemy mieszkać, więc nie wiemy jak będzie wyglądać łazienka, ale juz wiem, że moge się pożegnac z wanną (nie rozumiem czemu idzie o taką głupote na noże- chyba nie mamy poważniejszych problemów :/ ). I jeszcze jednym argumentem mojego M. przeciwko wannie z tą ścianką, jest to, że trzeba będzie nogę zadzierać jak przy wannie :/ ...Kurcze...bo to jest wanna...
Oj nadal mnie złość bierze jak pomyślę, że mamy sie jeszcze o to kłucić...więc chyba odpuszczę i urządzać mieszkanie bedzie M. ... w końcu to za jego pieniądze będzie kupowane...

Alma_ - Sob Mar 25, 2006 1:39 pm

Hm, nie rozumiem... Bo przecież Ty też masz tam mieszkac i czuć się dobrze prawda? :?

U nas własnie ta ścianka będzie kompromisem - ja wolałabym wannę wolnostojącą i najlepiej wpuszczoną w podłogę, a Ł. sam prysznic - no ale niestety, wszystko się nie zmieści (przynajmniej nie w pierwszym mieszkaniu), więc trzeba szukać rozwiązań pośrednich.

I powiem szczerze, że ja nie wyobrażam sobie życia bez wanny, szczególnie zimą... :roll:

vaniliaxxx - Sob Mar 25, 2006 1:49 pm

Alma...ja juz mam dość sprzeczania się na ten temat z M. , więc chyba po prostu ustąpię - skoro tak bardzo mu na tym zależy.. :(
kryszka - Sob Mar 25, 2006 2:22 pm

Kocham wannę! :lol: Prysznic lubię, ale w konkretnych sytuacjach. Niestety mam za małą łazienkę, żeby mieć jedno i drugie, więc mam wannę.
Wanna mi się bardzo przydaje do prania, do mycia żaluzji, blach z piekarnika i innych gospodarskich rzeczy, a poza tym - dla mnie jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem dla dzieci, i małych i tych większych. :D

Za to dla mnie wanna ze ścianką to jest okropne rozwiązanie, wręcz żadne. Po pierwsze niebezpieczne, a po drugie niewygodne. Nienawidzę brać prysznica na stojąco w wannie. :kwasny: A tak w ogóle to dochodzi niewygoda mycia, gdy panele są przesuwne - nieźle trzeba się nagimnastykować, żeby wszędzie dosięgnąć w głębokiej wannie.

Alma_ - Sob Mar 25, 2006 3:39 pm

To co - lepsza zasłonka?
Bo opcja prysznica musi zostać - Ł. żywi do prysznica takie samo uwielbienie jak ja do wanny i niewygoda mu nie przeszkadza. Zasłona jest chya średnio estetyczna i nie zawsze chroni łazienkę przed zachlapaniem - zwłaszcza, jesli komuś nie robi różnicy, czy zasłonka jest wewnątrz czy na zewnątrz wanny :roll:

Agatka_P - Sob Mar 25, 2006 3:54 pm

Ja lubie kąpać się pod prysznicem, zawsze jak gdzieś jestem na wyjeździe a jest prysznic mogła bym tam siedzieć i 3 razy dziennie
Alma_ - Sob Mar 25, 2006 3:59 pm

A może w takim razie tylko jeden panel ochronny na wannie?
Coś takiego:

lub

strawberrytea - Sob Mar 25, 2006 4:07 pm

a ja wolę prysznic! W domu mamy niestety wannę - bo jak był remont łazienki to mój tata i brat się uparli :(
Jest zasłonka i niby można brać prysznic ale w wannie nie znosze tego robić - tym bardziej że muszę go trzymać w ręku-jakoś nikt nie pali sie do pomysłu przykręcenia do kafelek uchwytu a poza tym nad wanną ciągle wisi pranie i nie bardzo jest jak :(
A wiecie czego najbardziej nie lubię w wannach? Mycia ich :wstyd:
Kryszka ma rację jeśli chodzi o dzieci-rzeczywiście prysznic przy dzieciach nie jest zbyt wygodny.
Ale co do prania w wannie... hmmm Zawsze piore w misce - w wannie zużywa się hektolitry wody... No jedynie mamy takie jedne narzuty na wersalkę których do praliki wrzucić nie można... Co wy pierzecie w wannie???

sylwia - Sob Mar 25, 2006 4:29 pm

w domu w Polsce mam wanne i lubie się tak kapać, lubie czasem poczytac sobie gazetke lub zanurzyć się w pachnącej pianie. w Niemczech( jestem na stypendium do lipca) mam prysznic i tez jestem zadowolona bo zużywam mniej wody i szybciej sie wykąpie.W sumie to nie wiem na co sie zdecydyje we własny mieszanki na prysznic czy wanne. Wanna jest praktyczne jeśli chodzi o pranie czy zamoczenie firan np.Czas pokaże co wybierzemy :)
kryszka - Sob Mar 25, 2006 5:05 pm

strawberrytea napisał/a:
Ale co do prania w wannie... hmmm Zawsze piore w misce - w wannie zużywa się hektolitry wody... No jedynie mamy takie jedne narzuty na wersalkę których do praliki wrzucić nie można... Co wy pierzecie w wannie???

Nie, nie piorę w wannie, ale wygodniej mi wstawić miskę i wlewać wodę bezpośrednio, no i wolę zachlapać wannę niż podłogę. A nie, przepraszam, czasami piorę właśnie w wannie - bardzo zabrudzone spodnie czy kurtki, które trzeba szorować szczotą.


Alma_ - ja ci nie doradzę, bo dla mnie żadne takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę.

strawberrytea - Sob Mar 25, 2006 5:34 pm

dzięki Kryszka za zaspokojenie mojej babskiej ciekawości ;)
Tak to ja tez robię-tzn wstawiam miskę do wanny ale jakbnym miała brodzik to bym do niego wstawiała i chyba by nawet wygodniej było...

bajeczka - Sob Mar 25, 2006 8:50 pm

Rano może byc prysznic, ale wieczorem nie ma jak długa kąpiel w wannie w painie, z książką w ręku............... Rozmarzyłam się :)
Kot - Sob Mar 25, 2006 9:30 pm

Ja przez ostatnie 7 lat mieszkałam w domu gdzie był tylko brodzik i marzyłam o wannie. Dlatego właśnie w naszym mieszkanku jest wanna. Ale o ironio korzystam z niej właściwie wyłącznie jako z prysznica.... przyzwyczajenie zrobiło swoje :rotfl:

Dla mnie odpadała możliwość powieszenia zasłonki przy wannie :znudzony: . Inną opcją były tzw. parawany nawannowe - tu jest wybór albo bardzo drogie z giętego szkła (warte zastanowienia i kosztujące majątek) albo nic niewarte plastikowe przesuwane (szybko się psują, podatne na pleśń i zbytnio zabudowujące przestrzeń). Innym wyjściem było postawienie ścianki. No i wybraliśmy luksfery.... Nie ma problemu z zachlapaną łazienką, jak dotąd nie mam żadnych zastrzeżeń.

Żaneta - Sob Mar 25, 2006 10:25 pm

Kotku świetne rozwiązanie obgadane z mężem i jemu też się podoba :lol:

Ja mam wannę i uwielbiam czasami wziąć taką relaksującą dluuugą kąpiel.
W naszym gniazdku (jak już będzie) to będzie obowiązkowo wanna.
Jeżeli chodzi o pranie to też wspomagam się wanną,wsadzam miskę do wanny i pranie jak trzeba inaczej cala lazienka plywalaby.

kryszka - Sob Mar 25, 2006 10:28 pm

Lubię luksfery, ale w takim wypadku chyba bym się nabawiła klaustrofobii. :roll:
katia - Nie Mar 26, 2006 11:49 am

Ja uwielbiam wanne, ale z racji rozmiarów łazienki w naszym przyszłym mieszkanku, bedziemy mieć prysznic, z czego ogromnie zadowolony jest mój N.
Ponieważ moja mama uwielbia prysznic,a u mnie w domu jest wanna, więc postanowiłyśmy,że raz w tygodniu będziemy sobie robić tą przyjemnosć i sie zamieniać.Oczywiście to tylko taki żart, bo mama powiedziała,że gdy tylko bedę miała ochotę to mgę wpadać na kapiel, a ona i tak ma prysznic na działce, z którego korzysta we wszystkie weekendy.

Kot - Nie Mar 26, 2006 2:45 pm

Przy małych łazienkach lepszym rozwiązaniem są jednak ta szklane osłony, zajmują znacznie mniej miejsca i są mniej przytłaczające. My powiększyliśmy znacznie powierzchnię łazienki i pewnie dlatego nie mam w niej poczucia klaustrofobii :hyhy:
vaniliaxxx - Nie Mar 26, 2006 11:13 pm

Pokazałam mojemu M. ten temat i obejrzelismy tez rozwiązania przedstawione przez Almę w postach o łazienkach, i muszę przyznać, że wreszcie jakoś udało nam sie porozumieć :) Tzn nie twierdze, że bedziemy mieli moją wymarzoną wannę, ale nie było tez zdecydowanego sprzeciwu :mrgreen: Więc chyba muszę Wam podziękować za podzielenie się swoimi opiniami na temat mojego (i jak widze nie tylko mojego :P ) problemu :)
Lucky - Pon Mar 27, 2006 9:02 am

ja jestem stanowczo za wanną :mrgreen: szczególnie zimą gdy zmarznięta wchodzę do cieplutkiej wody z pianą :lol:
Niestety D optuje za prysznicem, szybko i bez bólu :?
Więc jak rzyjdzie co do czego to pewnie też będzie wojna 8)

pipi - Pon Mar 27, 2006 10:42 am

Ja w swoim "nowym domu" mam prysznic z głebokim brodzikiem.
Wanna nie wchodziła w ogólę w grę bo łazienka za mała.
Ale wg mnie w domu powinna być i wanna i prysznic, a wszystko inne jest po prostu kompromisem z jakichś tam powodów, najczęściej braku miejsca.

Czasem po prostu chce się szybko umyć, a czasem trzeba się odmoczyć w gorącej wodzie i tyle.

Strasznie brakuje mi czasem wanny, np. te nieszczęsne wspomniane żaluzje nie mieszczą się ani w żadnej misce ani w brodziku, strasznie się męczę przy ich myciu. I jednak to nam kobietom chyba częściej potrzebna jest wanna, tak z autopsji, zauważyłam że tylko ja od czasu do czasu odmaczam tyłeczek w swoim głębokim brodziku i wychwalam pod niebiosa jak to dobrze że jest taki jaki jest, moje kochanie nigdy tego nie robi ;)

strawberrytea - Pon Mar 27, 2006 10:51 am

pipi napisał/a:
I jednak to nam kobietom chyba częściej potrzebna jest wanna, tak z autopsji, zauważyłam że tylko ja od czasu do czasu odmaczam tyłeczek w swoim głębokim brodziku i wychwalam pod niebiosa jak to dobrze że jest taki jaki jest, moje kochanie nigdy tego nie robi ;)
wiesz u mnie było na odwrót-to tata i brat chcieli wannę... Wiec chyba różnie z tym bywa ;)
Dotka - Sro Mar 29, 2006 10:53 am

Gdy mieszkałam z rodzicami miałam i wannę i prysznic do dyspozycji :D Powiem szczerze, że w 90% korzystałam z prysznica, szybko i wygodnie. W upalne dni w każdej chwili zimny prisznic,a gdy było zimno z łązienki robiłam "saunę" :oops:

Obecnie w swoim gniazdku mamy tylko prysznic (malutka łazienka), jest ok ale brakuje mi wanny do prania czy mycia róznych rzeczy o których pisała Kryszka :wink:

szczako - Czw Mar 30, 2006 11:16 am

na co dzien prysznic. zdecydowanie. wanne lubie od czasu do czasu. tzn. zapedzam sie, ze sobei poleze, poczytam, zrelaksuje sie ... zabieram do lazienki jakies gazetki, laptopa z muzyczka, woda pachnie, ... a ja sie szybko nudze.
nie potrafie wysiedziec w wannie dluzej niz 10-15 minut ...

ale w domu chce miec wanne, bo sie czasem przydaje :)

Filomena - Pią Mar 31, 2006 12:46 am

Wanna i prysznic, a ponadto umywalka porządnych gabarytów, miejsce na fotelik i rozkoszny regalik z dużą ilością wiklinowych koszyczków oraz wieszak na puchate szlafroki. I precz z łazienkami dwa na półtora metra. To chyba zemsta socjalistycznych planerów przestrzennych na ludzie robotniczym i inteligencji pracującej miast i wsi. Za to ktoś powinien odpowiadać. Ja chcę mieć pokój kąpielowy, a nie komórkę do redukcji zanieczyszczeń :zly: .
Alma_ - Pią Mar 31, 2006 12:57 am

Filomena napisał/a:
Ja chcę mieć pokój kąpielowy

Marzenia... :roll:

Kot - Pią Mar 31, 2006 10:02 am

Filomena napisał/a:
Ja chcę mieć pokój kąpielowy, a nie komórkę do redukcji zanieczyszczeń :zly: .



:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

mnie się mimo przebudowy fotel nie zmieścił :zly:

szczako - Pią Mar 31, 2006 10:03 am

Filomena napisał/a:
Ja chcę mieć pokój kąpielowy.


moja Mama tez chciala i z tego powodu zamienila moj stary pokoj w lazienke. nie byl to moze super duzy pokoj, ale zawsze. jest miejsce na wszystko to, co sobie mama wymarzyla.
a poniewaz troche jej malo, juz mysli o zamianie mojej ciemni na mala lazieneczke z prysznicem ... :)

ale jak patrze na zdjecia niektorych lazienek w watku 'lazienki', to wydaje mi sie, ze ta nasza 'pokojowa', to malenstwo jest :)

FifthAvenue - Czw Maj 18, 2006 11:30 am

U nas bedzie wanna z prysznicem, ale nie cala zabudowana, cos mniej wiecej jak na 2 zdjeciu, ktore wstawila Alma. Ja nie cierpie "parawanow nawannowych", a moj L koniecznie chce prysznic, wiec musimy pojsc na kompromis. No i wanna musi byc koniecznie zeliwna, zaden plastik... Niestety z powodu okrutnie nietypowych wymiarow i malej lazienki bedziemy musieli robic wanne-prysznic na zamowienie :-(
imbrulka - Czw Maj 18, 2006 11:48 am

My na razie w naszym malutkim mieszkanku mamy tylko prysznic. Jest ok, bo z prysznica raczej czesciej sie chyba korzysta, ale jak przychodzi dlugi, zimowy wieczor to marze o goracej, dlugiej kapieli... Tak wiec w naszym domku, ktory zaczynamy remontowac bedzie i wanna i prysznic. Zdecydowalismy sie na dosc duza lazienke kosztem mniejszej sypialni, ale mysle, ze warto. Trudno wybrac co waznejsze.
FifthAvenue - Czw Maj 18, 2006 11:57 am

Ja sama wlasciwie moglabym sie chyba obejsc bez wanny..... prysznic wystarczylby w zupelnosci. Ale.. pamietam, ze kiedy bylam malutka to uwielbialam godzinami przesiadywac w wannie.. mialam nawet caly zestaw zabawek kapielowych. Niedlugo sama tez bede chciala zostac mama, wiec mysle, ze wanna jest absolutnie konieczna :-)
hanusia - Czw Maj 18, 2006 11:58 am

u nas teraz w mieszkanku tez mamy tylko prysznic i w tym nowym co sie wlasnie buduje tez bedzie tylko prysznic. Czasmi troche ubolewam z tego podobu bo dbrze jest wziac goraca kapiel, ale to zawsze moge pojechac do domu rodzicow oni tam maja cudna wanne i przepiekna lazinke i w suie tak chyba zostanie. Ale jak bedziemy budowac swoj dom to bedzie tam na pewno ogromna lazienka i wielka wanna:))
kryszka - Czw Maj 18, 2006 11:59 am

O, właśnie FifthAvenue - świetny argument dla mnie za wanną. Dzieci wygodniej umyć w wannie niż w brodziku. :)
hanusia - Czw Maj 18, 2006 12:07 pm

To prawda, ale zawsze mozna wstawic gleboki brodzik i wtedy dla takiego malucha to prawie jak basen....
FifthAvenue - Czw Maj 18, 2006 12:08 pm

prawda ? Niby mozna wstawic wanienke do brodzika.... ale pozniej kiedy dziecko wyrosnie z wanienki to juz "kaplica" :-D Tylko na stojaco.


A jak ktos ma sporo pieniazkow i sporo miejsca, to tu jest fajne rozwiazanie....



Ale u nas bedzie troche "normalniej", czyli jakos tak:


hanusia - Czw Maj 18, 2006 12:10 pm

no tu sie nie zgodze, znajoma ma wlasnie dwoje dzieci jedno ma 6 drugie 2 latka i ma poglebiony brodzik i obie sie do niego miesza (tzn obie male dziewczynki) i bardzo im tam dobrze. Wiec jak nie ma miejsca w lazience na wanne to chyba jedyne rozwiazanie, a jak sie ma wybor to bym tez wybaral wanne
szczako - Czw Maj 18, 2006 12:53 pm

kryszka napisał/a:
O, właśnie FifthAvenue - świetny argument dla mnie za wanną. Dzieci wygodniej umyć w wannie niż w brodziku. :)

mnie na to uwage zworcila mama. i musze przyznac, ze ma chyba racje ...

Magda2 - Czw Maj 18, 2006 2:43 pm

My mamy i wanne i prysznic. W domku, ktory "sie" buduje bedzie pokoj kapielowy na gorze i mala lazienka z prysznicem na dole :wink:
fiona83 - Czw Maj 18, 2006 2:45 pm

Teraz mam wannę, ale w naszym mieszkanku będzie na 100% prysznic.
Olusia - Czw Maj 18, 2006 4:38 pm

A u nas będzie wanna, ja czasem lubię sobie poleżeć w cieplutkiej wodzie.
Megusia - Czw Maj 18, 2006 5:57 pm

Drogie Forumki, mam klopot. W mojej malutkiej lazience ( 1.7x1.7m) mam wanne i zamontowalam panel prysznicowy. Niestety nie wiem, jak odgrodzic czesc prysznicowa od reszty lazienki. Moglabym wstawic szklana scianke, ale
1. moglaby zajec zbyt duzo miejsca i trudno by sie wchodzilo do wanny
2. mam suszarke nad wanna ( takie sznurki podciagane do gory), ktora spisuje sie fantastycznie i nie chce z nich rezygnowac. W przypadku sztywnej sciany ze szkla, musialabym przestac ja uzywac, lub mialabym dostep tylko do polowy.

Czy macie jakis pomysl na rozwiazanie tego problemu?
Ja juz nie wiem, co robic. Chyba zostaje mi zwykla zaslona prysznicowa, ktorej nie chce, bo wydaje mi sie, ze nie pasuje do wystroju mojej lazienki.

Niestety nie moge wkleic zdjecia, bo moj programik do zmniejszania wielkosci zdjec nie chce go otworzyc. Gdy tylko wroce do Polski, zrobie nowe zdjecie i wkleje.

katarzynka1 - Czw Maj 18, 2006 5:59 pm

Kocham spędzać długie minuty w wannie z dużą ilością pianki - ale nie mam zbyt często czasu na taki luksus. :hyhy: No cóż prysznic musi wystarczyć a od święta długa kapiel
Zosiek - Czw Maj 18, 2006 8:30 pm

No to ja sie przyznam bez bicia, że biorę PRZYSZNIC W WANNIE w pełnym tego słowa znaczeniu :P
Kamyk - Sro Maj 24, 2006 3:13 pm

MNIE SIE WIZUALNIE NIE PODOBA TAKI KOMPROMIS, JAK PRYSZNIC W WANNIE :roll: Lubię poleżeć w wannie, ale zagłosowałam na prysznic, bo jest o wiele wygodniejszy i praktyczniejszy wg mnie :)
Oli - Sro Maj 31, 2006 8:56 am

Zaglosowalam na prysznic, gdyz jest tu niezastapiony, gdy jest cieplo (a cieplo jest przez wieksza czesc roku;-) , jednak w chlodniejsze , zimowe dni bardzo jest milo zatopic sie w wannie pelnej babelkow!!
Alma_ - Sro Maj 31, 2006 9:11 am

My właśnie postanowiliśmy, że w nowym mieszkaniu - żadnych rozwiązań pośrednich - będzie i prysznic i wanna :D
Mika - Sro Maj 31, 2006 9:22 am

Też bym tak chciała :) Ale dopóki metraż nie pozwala to wolę wannę :)
Pusiak - Sro Maj 31, 2006 9:43 am

Wanna :!: Uwielbiam sie pluskać :)
szczako - Sro Maj 31, 2006 10:59 am

Alma_ napisał/a:
My właśnie postanowiliśmy, że w nowym mieszkaniu - żadnych rozwiązań pośrednich - będzie i prysznic i wanna :D

a my, ze wzgledu na metraz, zdecydowalismy sie podczas remontu lazienki zrezygnowac z wanny i postawic prysznic.

Kati - Sro Maj 31, 2006 5:31 pm

Tylko i wyłącznie wanna. pomijam aspekty prania, czyszczenia różnych rzeczy... Za nic w świecie nie zrezygnuję z kąpieli z pianką :hyhy:
szczako - Sro Maj 31, 2006 5:32 pm

zerknijcie na ankiete. idziemy leb w leb ;)
8/8/8

Mika - Sro Maj 31, 2006 6:13 pm

Szczako popsułam równość, bo napisałam posta a zapomniałam zagłosować :oops:
emilkaa - Sro Maj 31, 2006 7:06 pm

a czemu nie ma odpowiedzi i jedno i drugie??

przysznic w wannie to nie to samo co i prysznic i wanna...

Alma_ - Sro Maj 31, 2006 7:10 pm

Bo pytanie jest - co wolicie - czyli zakłada, że nie można mieć jednego i drugiego.
Bo jeśli można - to chyba nie ma pytań ;)

emilkaa - Sro Maj 31, 2006 7:11 pm

no moze racja :oops:
w takim razie sie nie wypowiem bo nie moge sie zdecydowac :D

Audiolka - Sro Kwi 29, 2009 5:01 pm

Jeśliby miała decydować to prysznic w wannie. A że nie muszę to będzie jedno i drugie ;)
joannakarolina - Pon Sie 24, 2009 10:09 pm

Ja zdecydowanie wolę kąpiel w wannie ale np. rano jak mam mniej czasu to biorę szybki prysznic w wannie ;)
temidaaa - Pon Sie 24, 2009 10:12 pm

ja zdecydowanie prysznic, bo z wannowych kąpieli z pianką, świecami, książką czy lampką wina korzystam dość rzadko, raz że prysznic szybciej, a dwa w mojej wannie woda stygnie strasznie szybko.
mischelle22 - Pon Sie 24, 2009 10:15 pm

Wolę wannę - może dlatego, że mam prysznic i już mi się znudził.
Chętnie poleżałabym sobie od czasu do czasu w wannie z dużą ilością piany ;)

evelinka - Wto Sie 25, 2009 8:42 am

Ja wolę prysznic. Zdecydowanie szybszy niż kąpiel w wannie, a ja nie lubię dłuuuugo się moczyć
Debussy - Wto Sie 25, 2009 10:49 am

Ja chyba wolę wannę. Zawsze też można wziąć w niej prysznic na szybko :razz:
A z prysznica wannę ciężko zrobić :P
A może takie coś?


Wanna + prysznic.
Tylko to do dużej łazienki, bo prania nie byłoby gdzie wieszać zimą :wink:

Dorotka847 - Wto Sie 25, 2009 12:14 pm

Ja miałam wannę i jak robiliśmy remont łazienki to zdecydowaliśmy że będzie prysznic. To był świetny wybór bo w wannie kąpiele brałam sporadycznie a prysznic w wannie to nie to samo co prysznic w kabinie :smile: . Jest czysto, oszczędnie i szybko :razz:
madzik_86 - Wto Wrz 29, 2009 11:45 pm

hm ja mam wannę w domu ale biorę w niej prysznic :) nie lubię się tak moczyć długo hehe

chyba że z moim misiem przy świecach :buja w oblokach:

Maciek - Sro Wrz 30, 2009 11:54 pm

mnie się marzy taka wanna z funkcją prysznica :-) taka zamykana częściowo :-D dużo miejsca dla dwojga i ogólnie to takie 2w1 :-D
Laura - Sob Paź 03, 2009 3:58 pm

Wanna- do tego świeczki, olejki do kąpieli i dużo, duzo piany :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: Niestety higdy nie ma na to czasu więc szybki prysznic i do pracy :smile:
Magdzik - Sro Lip 28, 2010 2:01 pm

U mnie są dwie łazienki.Na górze mamy wannę, a na dole prysznic.Najczęściej korzystam z prysznica,bo szybko i wygodnie, ale od czasu do czasu też lubię poleniuchować w wannie :smile: :tit
Marchewunia - Czw Lip 29, 2010 9:10 am

Jak mieszkałam z rodzicami to miałam wannę i prysznic. Uważam, że prysznic to najlepsze rozwiązanie :) Jak chce poleżeć w wodzie to idę na basen :66: a prysznic jest świetny :)
diamond - Czw Lip 29, 2010 4:19 pm

zależy czy chce się kąpać samemu czy we dwóje :) jak samemu to szybki prysznic a jak razem do duuuuuża wanna :) polecam
martula_87 - Pią Lip 30, 2010 9:28 am

Ja wolę zdecydowanie szybki prysznic :)
sloneczkoo - Pią Lip 30, 2010 11:49 am

Ja mam w domu prysznic już się do niego przyzwyczaiłam jest wygodny, ale uwielbiam pluskanie się w wannie u mojego misia... wanna to coś cudownego :) ale nie zawsze praktyczna.
camelek - Sob Lip 31, 2010 7:01 pm

Jak płaciliśmy ryczałtem za wodę, to do wanny lałam jej po brzegi. Teraz ograniczam się do szybkiego pluskania pod prysznicem. A jak już nabieram chętki na namaczanie, to kąpiemy się we dwoje:D
bertula - Nie Sie 01, 2010 6:51 pm

Prysznic na co dzień a wanna, szampan i świeczki od święta :-)
M4rcysi4 - Wto Wrz 14, 2010 11:59 pm

Otóż to wanna od święta. Nie potrafię się kąpać w wannie i uważam to za niehigieniczne kąpać się w swoim brudzie :P . Codziennie biorę prysznic ,a wanna baaaardzo rzadko i nie do kąpieli ,a relaksu.
Debussy - Pon Paź 11, 2010 12:55 pm

Ja będę miała wannę, przecież na szybko prysznic też można w niej zrobić :-)
Klaudynka - Nie Paź 17, 2010 1:54 pm

U nas jest prysznic. Mamy łazienkę niedużych gabarytów więc musi być ładnie i przede wszystkim! funkcjonalnie. A w razie jak chcę się odprężyć, włączam hydromasaż :-)
paulinkaaMU - Pon Paź 18, 2010 10:53 pm

Cytat:
Ja będę miała wannę, przecież na szybko prysznic też można w niej zrobić :-)

dokładnie :) ja najczęściej biorę prysznic (właśnie w wannie), ale jak mam ochotę na kąpiel - to gdzieżby indziej jak nie w wannie :razz: Także zdecydowanie wanna :D

Blue - Pią Sie 16, 2013 12:41 am

Az sie usmiechnelam do siebie,ze chociaz ten "problem" odpada:)
u nas bedzie i jedno i drugie.

Paolina - Sro Lut 12, 2014 9:09 pm

Chciałabym mieć i wannę i prysznic... Ale na to brak miejsca.
Całe życie mam wannę i chociaż najczęściej biorę w niej prysznic, to nie wyobrażam sobie nie móc wziąć relaksującej kąpieli od czasu do czasu.

MalinAAA - Sob Cze 14, 2014 6:30 pm

Ja marzę o wannie, ale niestety z braku miejsca w łazience jestem skazana na prysznic :(
Sisska - Nie Cze 15, 2014 11:56 pm

My poszlismy na kompromis... Oboje caly zycie wychowani bylismy z wanna i we wspolnym mieszkaniu nie moglo byc inaczej. Lazienka coprawda mala, ale udalo sie wcisnac wanne 1,4m i na niej zamontujemy parawan nawannowy.
asia7 - Pią Cze 20, 2014 3:07 pm

W jednej łazience prysznic a w drugiej wanna, ale ja chyba jednak wolę prysznic :wink:
Juska - Sob Paź 18, 2014 7:26 pm

W domu, który się buduje będą dwie łazienki. W jednej prysznic, w drugiej wanna :)
Ale w naszym obecnym mieszkaniu metraż ograniczony, więc znaleźliśmy mały kompromis :) Mamy prysznic z pogłębionym brodzikiem, w którym dodatkowo jest siedzisko :) Poleżeć dla relaksu nie można, ale brodzik sprawdził się na przykład podczas kąpieli dzieciaków z naszych rodzin :)

ithanielle - Sob Paź 18, 2014 9:04 pm

Dla mnie bez znaczenia - ale M. uparł się na wannę w naszym nowym domu :) i będzie wanna.
Blue - Nie Paź 19, 2014 10:37 am

U nas jest jedno i drugie i wygląda to w praktyce tak,że częściej jednak w użyciu jest wanna.Dzieciaki wrzucamy do wanny (obie naraz),ja tez zdecydowanie wolę wannę a jedynie mąż bierze kąpiele pod prysznicem (i ja czasem,ale rzadko,wolę wannę).
lorien - Pią Paź 24, 2014 5:04 pm

Spora zagwozdka :) chyba jednak wanna ale do tego estetyczny szklany parawan lub szklane przesuwane drzwi a przy baterii jakas fajna deszczownia. Myslelismy o kabinie z glebokim brodzikiem, ale mamy 140 cm miejsca a one sa na 120 lub 150 wiec bez sensu...
Rusałka_Maja - Pią Paź 24, 2014 5:17 pm

Ja po tym jak wczoraj wymarzłam :roll: i wzięłam sobie super rozgrzewającą kąpiel w wannie doszłam do wniosku, że chyba nie mogłabym żyć bez wanny :razz: Więc jednak wanna i tak jak pisze Lorien z jakimś estetycznym szklanym parawanem
szaorma - Wto Paź 28, 2014 11:18 am

Najlepszą opcją jest wanna z prysznicem :) . Miałam taką ostatnio podczas pobytu w hotelu i po prostu się zakochałam :)
irila - Pon Paź 26, 2015 1:15 pm

Wole prysznic, mniejsze ryzyko zakażenia grzybica czy innym choróbskiem które może się zalęgnąć na dnie wanny.
Moniq25 - Sro Lis 04, 2015 5:32 pm

ja mam 2w1
_Bella_ - Czw Lis 05, 2015 9:25 am

Prysznic w wannie. Najpierw mieliśmy wannę, a po pewnym czasie wstawiliśmy sobie szklany parawan i mamy jedno i drugie. Bardzo polecam takie rozwiązanie.
Aga5 - Wto Lip 26, 2016 3:06 pm

My rzadko korzystaliśmy z wanny, więc przy okazji remontu, wstawiliśmy prysznic, tylko, że teraz tęsknię za wylegiwaniem się w wannie...
Ewa_Ewi - Pią Paź 07, 2016 5:29 pm

Polećcie mi proszę jaką super wyprofilowaną wannę, taką że mozna super oprzeć plecy i jest mega wygodnie. Kiedyś znajomy miał taką, ale nie wie jaka to była firma/model.
kfr89 - Sro Gru 28, 2016 2:53 pm

Mamy wannę i prysznic za parawanem ;) ja lubię dłuugo wygrzewać się we wodzie, a mój A. woli szybkie i treściwe kąpiele ;p

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group