Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Luźne rozmowy - Zakupy przez internet

Alma_ - Sob Kwi 22, 2006 9:46 am
Temat postu: Zakupy przez internet
Jak to jest z Wami, kupujecie?

Ja uwielbiam Allegro, i zaopatruję się tam praktycznie we wszystko - książki, kosmetyki, ubrania, elektronika... Moim zdaniem to dużo szybszy i bardziej praktyczny sposób na zakupy, a często tez dużo korzystniejszy finansowo ;)
Jedyny minus to taki, że obliguje do wizyty na poczcie kilka razy w miesiącu, a za tym nie przepadam :evil:

A wczoraj odważyłam się i zrobiłam przez net pierwszy raz w życiu zakupy spożywcze. Zamiast iść do mojego ulubionego sklepu (Piotr i Paweł) weszłam na ich stronę internetową i szybciutko i sprawnie zakupiłam wszystko, co mi było potrzebne :D
Mówię Wam - re-we-la-cja! Jaka oszczędność czasu, no i dźwigać ciężkich siat nie trzeba ;) Od dziś kupuje tylko tak :mrgreen:

Żaneta - Sob Kwi 22, 2006 10:05 am

Nie robię zakupów przez internet,jakoś nie mam przekonania,ale na pewno się skuszę kiedyś
sylwia - Sob Kwi 22, 2006 10:19 am

czasami robie zakupy przez internet i najczęściej prze allegro, zamówiłam już :zabawki, bielize, kosmetyki,pościel i wszytsko było ok, szybko tanio i wygodnie, jeszcze jak dotąd nie zawiodłam się i polecam :) a wczoraj zamówiłam zdjecia online w Rossmannie.
misia-misia - Sob Kwi 22, 2006 11:14 am

Bardzo często robię zakupy przez internet. A właściwie jak ja coś chcę to mój S. zamawia. Najczęściej na Allegro.
Oj sporo już żeczy kupiliśmy... telefon komórkowy, depilator, ciuszki, do komputera, kometyki.... generalnie spoko sprawa.
A poza allegro to tylko raz - w sklepie wysyłkowym mój welon ślubny.

P.S. Sporo żeczy na Allegro również sprzedaliśmy....

ewig - Sob Kwi 22, 2006 12:21 pm

My zawsze zdjecia zamawiamy przez net w Rossmannie. Poza tym oczywiscie zakupy w allegro :) Choc raz niestety sie zawiodlam. Ale bylo minelo... :wink:
kryszka - Sob Kwi 22, 2006 9:37 pm

Ciuchy w większości na Allegro, tam też jakieś książki czy płyty, zdjęcia przez net w Empiku, cała wyprawka dla kota też była kupiona w internetowym sklepie dla zwierzaków. :D
efina - Nie Kwi 23, 2006 12:26 pm

Najwiecej rzeczy kupuje wlasnie na allegro i sa to "roznosci"do paznokci..Ostatnio(zima) tez kupilismy mojemu psiakowi kubraczek na zime :P :P :P :P :P :P :P
Olusia - Nie Kwi 23, 2006 9:30 pm

Ja też jestem zadowolona z Allegro, ale ja kupuję tam najczęsciej jakieś książki, których nie mogę gdzie indziej dostać. Poza tym jestem fanką gier planszowych, a je też można kupić tylko w sklepie internetowym.
Alma_ - Nie Kwi 23, 2006 9:34 pm

A może mogłybyście podawać tu adresy ciekawych sklepów internetowych?
Olusia napisał/a:
jestem fanką gier planszowych, a je też można kupić tylko w sklepie internetowym.

Np. ten chętnie poznam :)

Olusia - Nie Kwi 23, 2006 9:40 pm

Jeśli chodzi o gry planszowe to sklep z którego korzystam to www.rebel.pl

Ewentualnie, można zobaczyć www.gry-planszowe.pl i to jest bardziej strona o gra planszowych i mozna tam znależć też adresy sklepów.

szczako - Pon Kwi 24, 2006 10:00 am

ja zakupy robie najczesciej w merlinie (www.merlin.com.pl). allegro na drugim miejscu.
ostatnio czestotliwosc zakupow spadla z powodu pustego polskiego konta :) i tego, ze paczki stoja nieotwarte w domu i czekaja na moj powrot.

Olusia - Pon Kwi 24, 2006 10:01 am

A ja wczoraj kupiłam bilety na dwa mecze Ligi ?wiatowej w Łodzi pod koniec lipca, oczywiście przez Internet
kryszka - Pon Kwi 24, 2006 10:06 am

Och, Olusia, świetnie, że piszesz o Lidze, bo ja znowu zupełnie zapomniałam. :oops: Zaraz biorę się za te bilety. :mrgreen:
Olusia - Pon Kwi 24, 2006 10:09 am

Ja tez dopiero wczoraj się zorientowałam, szkoda tylko że już najfajniejsze miejsca dawno wyprzedane.
kryszka - Pią Kwi 28, 2006 10:43 pm

No to zakupione. :mrgreen: Na niedzielę jeszcze były bardzo dobre miejsca, bo ja najbardziej lubię na trybunie i przy barierce. Muszę mieć przecież dużo miejsca na 8-miesięczny brzuchol. :hyhy:
Olusia - Pią Kwi 28, 2006 11:55 pm

Będziesz kibicować za dwóch, to musisz mieć dużo miejsca. Zdaje mi się, że na drugi dzień zawsze jest więcej miejsc. :)
pinia_pinia - Sro Wrz 06, 2006 1:00 pm

Ja kupuję, dość często rzeczy na allegro. Wczoraj zdecydowałam się na pierwszy zakup w sklepie internetowym. Zamówiłam upatrzony aparat cyfrowy :mrgreen: Bezpłatna dostawa do domku i oszczędność w stosunku np. do elektromarktetów 300 zł :shock: . Czekam na rezultat :)

Wcześniej źle obliczyłam różnicę 300 zł tyle ceny się różnia :)

Kati - Sro Wrz 06, 2006 5:03 pm

Na mojej lodówce różnica była 800 zł :mrgreen:
FifthAvenue - Sro Wrz 06, 2006 5:04 pm

Moj L zastanawia sie nad kupnem aparatu fotograficznego przez internet. Ja sie troche boje, bo jest to spory wydatek i "jakby cos".... ale cena faktycznie jest nizsza, o ponad 100 funtow niz w sklepach :-( Zatem chyba bedzie internet.
kryszka - Sro Wrz 06, 2006 6:57 pm

Tyle że przy większych zakupach typu lodówka, kuchnia, może się okazać, że kurier przywiezie zakup i zostawi pod drzwiami klatki nie zamierzając wcale wnieść na górę do mieszkania.
Zależy z jaką firmą kurierską sklep ma umowę i na jakiego kuriera się trafi. Ale oczywiście jak mu się zapłaci "do łapy" to wniesie, choć podobno nie zawsze. :roll:

Fifth - a nie możesz zapłacić przy odbiorze po sprawdzeniu paczki?

Kati - Sro Wrz 06, 2006 9:48 pm

Hmm... nie miałam problemów :roll: Płaciłam przy odbiorze, cena za dowóz i wniesienie na terenie Warszawy była podana z góry ( 35 zł)
Zresztą w większości sklepów internetowych, które odwiedziłam, podana była cena za dowóz i wniesienie.

kryszka - Sro Wrz 06, 2006 11:19 pm

Ja nie twierdzę, że zawsze są problemy, ale istnieje takie ryzyko. Widocznie Kati miałaś szczęście do sklepu. :)
Mika - Czw Wrz 07, 2006 6:28 am

Kryszko zgadzam się z Tobą, zależy jaka firma. Miałam ostatnio taki przypadek, że pan z firmy kurierskiej stwierdził, że sam sobie nie poradzi i przydałaby mu się pomoc we wniesieniu paczki na górę.
FifthAvenue - Czw Wrz 07, 2006 10:13 am

kryszka napisał/a:


Fifth - a nie możesz zapłacić przy odbiorze po sprawdzeniu paczki?


No wlasnie nie bardzo. Oplaty trzeba dokonac PRZED.
Kolega nas namawia, on juz sporo zakupow tak wlasnie zrobil, w tym kilka drobiazgow z elektroniki... zobaczymy. Moj L pewnie bedzie wolal jednak przez Internet a za "oszczedzone" pieniadze cos sobie do aparatu dokupic - katre, pokrowiec czy inne bajery.

mischelle22 - Czw Wrz 07, 2006 12:52 pm

Ja bardzo często kupuję na allegro - tylko czasami porównuję ceny sklepowe z tymi z allegro po doliczeniu kosztów przesyłki i wtedy jak się opłaca to kupuję, jak jest cena niemalże identyczna to też kupuję na allegro (lenistwo :) )
karmelcia - Czw Wrz 07, 2006 1:31 pm

Ja tez zaopatruje sie czesto na Allegro. po pierwsze dlatego ze nie mam czasu chodzic po sklepach a po drugie czasmi trafia sie naprawde jakas fajna oferta cenowa. Szczegolnie czesto kupuje ubrania a poniewaz ostanio mam bzika na punkcie decoupagu wiec i rzeczy to tego kupuje na Allegro badz w sklepach specjalizujacych sie w tym.
Ogolnie mowiac jestem zadowolona z zakupow i nigdy jeszcze sie nie zawiodłam :)

misia-misia - Czw Wrz 07, 2006 1:34 pm

Ostatnio kupiliśmy ..a właściwie mój małżonek mi kupił...maszyne do szycia przez Allegro.
jestem superaśnie zadowolona! :rotfl:

Kati - Czw Wrz 07, 2006 3:24 pm

FifthAvenue napisał/a:
No wlasnie nie bardzo. Oplaty trzeba dokonac PRZED.


To ja bym się zastanowiła... :wink:

FifthAvenue - Czw Wrz 07, 2006 3:25 pm

Na szczescie "jakby co" to nie bedzie na mnie.
:mrgreen:

gosc - Czw Wrz 07, 2006 3:49 pm
Temat postu: zakupy przez internet
A ja "z dużą taką nieśmiałością" traktuję zakupy przez Internet. Chyba za bardzo się obawiam kupować kota w worku (buty, ubrania, bielizna) i przysłowiowej cegły w paczce.

Ale ostatnio się przemogłam, czy też przemógł mnie mój Criss i zakupiliśmy pakiet programów graficznych dla niego za... ładną sumkę (nawet sama z siebie i osobiście w sklepie tyle nie wydaję na raz). Wszystko poszło bez zarzutu w 3 dni. Jedyny zgrzyt do kurier z DHL, który stwierdził, że pracuje tylko do 16 a jak poprosiłam żeby do pracy paczkę przywiózł to usłyszałam, że to nie jego rejon.

Są ludzie i ludziska.

Teraz w każdym razie obiecuję poprawę i będę kupować (oczywiście zachowując rozsądek by domowy budżet za mocno nie ucierpiał)
:)

Znowu dopisek ale muszę
Na zakupy spożywcze przez internet chyba jednak bym się nie poważyła, tak jak Alma. Lubię robić takie zakupy sama (sklep pod nosem) a poza tym zawsze sprawdzam daty ważności i nie miałabym zaufania do jakości produktów przywiezionych przez dostawcę a może do sklepu, z którego pochodzą.

A jeśli chodzi o wywoływanie zdjęć w Rossmanie - super, że jest taka możliwość ale jak ostatni chciałam skorzystać z tej usługi to zdjęcia przesyłały się cały dzień i w końcu straciłam cierpliwość. Do tej pory ich nie wywołałam. Może nie miałam szczęścia a może trzeba to robić w mniejszej ilości niż 37 :?: Sama nie wiem.

mischelle22 - Czw Wrz 07, 2006 8:29 pm
Temat postu: Re: zakupy przez internet
Sajonara6 napisał/a:

A jeśli chodzi o wywoływanie zdjęć w Rossmanie - super, że jest taka możliwość ale jak ostatni chciałam skorzystać z tej usługi to zdjęcia przesyłały się cały dzień i w końcu straciłam cierpliwość. Do tej pory ich nie wywołałam. Może nie miałam szczęścia a może trzeba to robić w mniejszej ilości niż 37 :?: Sama nie wiem.


to spróbuj na
www.superfoto.pl

Sama tam kilka razy wywoływałam i wcale się tak wolno nie ładują :)

gosc - Pią Wrz 08, 2006 8:18 am

Mischelle22
dzięki za informację. Spróbuję w weekend i dam znać jak mi poszło.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :P

pinia_pinia - Pią Wrz 08, 2006 1:23 pm

No i dziś kurier przywiózł zamówiony we wtorek aparat :) Nie było kota w worku tylko zamówiony towar. Z czystym sumieniem moge wię polecić sklep www.fotobasia.pl :)
agutka - Pią Lis 24, 2006 11:07 pm

Kilka razy dokonałam zakupów przez internet. Wygodnie - towar sam do mnie przyjechał :) a przy tym dużo taniej niż w zwykłym sklepie.
Do tej pory nie zawiodłam się na żadnym e-sklepie, raz tylko miałam problem z dostarczeniem paczki (ale to z winy gburowatego kuriera - tydzień cały szukał mojego mieszkania!) :]

Zachęcam Was do korzystania z tzw. porównywarek cen -
- wtedy łatwiej wybrać sklep np z promocją na interesujący nas produkt :hyhy:

agulka1989 - Czw Paź 14, 2010 11:46 pm

Widzę, że dawno nikt tu nic nie pisał. No to ja napiszę :)

Zakupy przez internet już robiłam, ale zazwyczaj były to zakupy na allegro i zdecydowanie nie były to zakupy spożywcze.

A dzisiaj mnie podkusiło i złożyłam zamówienie w sklepie internetowym marketu Alma. Właściwie chciałam tylko zerknąć co tam mają, ale jak zobaczyłam większość rzeczy potrzebnych mi na Dukanie, których nigdzie nie mogłam znaleźć, to zaczęłam zamawiać... No i mają przywieźć w sobotę między 21 a 22.
Aż jestem ciekawa co z tego wyjdzie :)

aggar - Pią Paź 15, 2010 11:11 am

A ja wczoraj zamówiłam sobie pierwszy raz coś na allegro.
Kupiłam używany płaszczyk ciążowy, który kosztował mnie z przesyłką 51 zł.
Mam trochę mieszane uczucia co do tej transakcji, no bo w końcu będę nosić coś po kimś i to jeszcze po kimś obcym. Zdecydowałam się bo to odzież wierzchnia, oddam do pralni i, mam nadzieję, będzie jak nowy.
Skusiła mnie też cena, bo to o 200 zł mniej niż nówka ze sklepu internetowego z odzieżą ciążową.
Zobaczymy jak przyjdzie czy spełni moje oczekiwania :?

justinaa - Pią Paź 15, 2010 11:25 am

a ja baardzo lubię zakupy na merlinie i odbiór paczek w paczkomacie :) taniej niż kurier, a tak samo wygodnie :)
Pepsi - Pią Paź 15, 2010 2:23 pm

Allegro, allegro i jeszcze raz allegro. Uwielbiam tu robić zakupy :]
sloneczkoo - Nie Paź 17, 2010 9:48 pm

agulka jak zakupy w Almie?
agulka1989 - Nie Paź 17, 2010 10:03 pm

sloneczkoo napisał/a:
agulka jak zakupy w Almie?

super! Jestem baaaardzo zadowolona :)
Wczoraj po południu dostałam telefon właśnie z Almy, że jeden produkt, który zamówiłam jest niedostępny i zaproponowali mi zamianę na ten produkt innej firmy w podobnej cenie :)
Przemiła babeczka poinformowała mnie, że reszta mojego zamówienia jest już skompletowana :)
A około 18.30 dostałam drugi telefon- dzwonił dostawca zapytać czy może być wcześniej. Powiedział, że będzie za 15 minut i dokładnie tak był :)
Wszystkie produkty z długimi datami ważności. A przy okazji dostałam 10 złotych rabatu do pierwszego zamówienia :) No i dowóz za darmo, bo miałam zakupy za kwotę powyżej 50 zł.

Mogę z czystym sumieniem polecić :)

kakonka - Nie Paź 17, 2010 10:25 pm

Pepsi napisał/a:
Allegro, allegro i jeszcze raz allegro. Uwielbiam tu robić zakupy :]


ja też :D

i soczewki też przez neta kupuje bo wychodzi taniej :)

Michasia - Pon Paź 18, 2010 10:20 am

Pepsi napisał/a:
Allegro, allegro i jeszcze raz allegro. Uwielbiam tu robić zakupy :]


Ja też.Nie ma dnia żebym tam nie zajrzała. Ostatnio kupiłam łóżko :D Jesteśmy niesamowicie zadowolenie. Mamy super drewniane łozę za śmieszne pieniądze.

Pepsi - Pon Paź 18, 2010 10:46 am

Choć z allegro bywa rożnie. Nieraz jest tak, ze w sklepie są tańsze rzeczy niż na allegro. Ostatnio znalazłam body H&M 3 szt za 49,99 + wysyłka, a w sklepie 39,99 :? ale jest dużo aukcji gdzie za mniej niż połowę ceny można coś kupić. Ja na allegro kupiłam 3/4 wyprawki dla maleństwa, mój mąż przed ślubem kupił markowy garnitur za śmieszne pieniądze. Na allegro można znaleźć wszystko - od ugryzionej pizzy, przez podarte skarpetki, skrzypiący śnieg, po kwiaty, śrubki, meble itp.
Tak się przez allegro rozleniwiłam, że do sklepu ciężko mnie wygonić :P

kaniaa - Wto Mar 08, 2011 8:52 pm

Również uwielbiam zakupy na allegro... gdy mam zły humor zakupy poprawiają humor a kiedy zbyt mało czasu na wyjście na zakupy to allegro moim przyjacielem :wink:
ostatnimi czasy kiedy było zimno to częściej zaglądałam na allegro niż do galerii czy manufaktury ;-)

R.Stanulewicz - Wto Lip 28, 2015 7:01 pm

Teraz jest OLX, można czasem znaleźć coś ciekawego dla siebie
Catylyn89 - Czw Lip 30, 2015 1:15 pm

Jeśli chodzi o ciuszki, to ja już z allegro zrezygnowałam, wolę zakupy ze strony choies.com lub Vubu i z tych stron przychodzą fajne, sprawdzone ciuszki :) Kosmetyki i inne rzeczy biorę też ze sprawdzonych stron, na allegro różnie można trafić :)
Forever - Wto Lis 24, 2015 1:45 pm

To może ja się pochwalę moim najnowszym nabytkiem z netu. Już dawno chciałam sobie kupić żakiet z szalowym kołnierzem - taki jest bardziej oryginalny i wygląda moim zdaniem dobrze z białą koszulą. Lubię drobne paski, a teraz podobno znowu modne. Z dżinsami taki zestaw wygląda naprawdę ładnie, a na bardziej oficjalne sytuacje tez się chyba przyda. Stylizacja mi się od razu spodobała i coś takiego sobie złożyłam z nowego żakietu i ciuchów, które miałam w szafie. Tylko, że nie wiem, co z torbą. Może któraś z was wie, gdzie kupię torebkę w tym stylu, jak na zdjęciu, tylko trochę większą?

aldo10 - Pią Gru 11, 2015 2:21 pm

no ciuchy to może nie ale ksiązki dodatki jak najbardziej allegro cały czas na czasie:)
pagim - Pią Gru 18, 2015 10:26 am

zakupy przez internet zawsze i wszędzie :) uwielbiam, jestem wręcz uzależniona :) często kupuję na aukcjach zagranicznych, szczególnie z UK bo tam mają ogromny wybór markowych rzeczy w super cenach więc chyba każdy wie, że się bardziej opłaca :)
drapak23 - Pon Sty 04, 2016 10:13 pm

Teraz właściwie wszystko przenosi się do internetu, bo e-sklep możemy odwiedzić praktycznie w każdej chwili, no i jest po prostu taniej. Sam jestem trochę uzależniony od takich zakupów, nie pamiętam kiedy ostatnio odwiedziłem jakaś większą galerię handlową.

Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

Julia_ja - Wto Sty 05, 2016 10:56 am

ja odkąd jestem w ciąży korzystam tylko ze sklepów internetowych, zakupy spożywczo-przemysłowe robię w e-sklepie Tesco i przywożą mi je następnego dnia :-) zadowolenie olbrzymie i nie muszę pchać wózka po markecie! (Mąż niestety dużo pracuje i często nie jest w stanie kupić nawet bułek :P )
Dorotka_ - Wto Sty 05, 2016 11:20 am

Julia_ja, ja też robię zakupy internetowe spożywcze :)
kiedyś zamawiałam dużo przez almę, ale na wrocławską się obraziłam i teraz głównie tesco i piotripaweł :wink:

ciuchy ciążowe też sobie przez internet kupiłam, bo są niewiele, ale troszkę tańsze :)

podrozniczkaa - Sro Sty 06, 2016 1:32 pm

Uważam, że zakupy spożywcze w sklepach internetowych taki jak Tesco czy Alma to niesamowita wygoda, zawsze kupi się tylko to, co niezbędne (mniej pokus :P ), spokojnie można przeczytać skład produktów.

Ubrania też często kupuję przez internet gdzie często cena jest bardziej atrakcyjna niż w tradycyjnych sklepach.

studentka - Czw Sty 14, 2016 9:10 pm

Jednak ja spożywki to nie umiem przez net kupować:)
LouCphR - Nie Sty 17, 2016 11:24 am

Ciuchy prze net- IMO duża odwaga cywilna :wink:
krackuz57 - Pon Sty 25, 2016 10:46 am

Spożywki sobie nie wyobrażam kupować, miałabym opory przed zjedzeniem czegokolwiek, co zamówiłam przez neta, nawet, jakby było opakowane 7 foliami próżniowymi i zamknięte w stalowym pudełku.
Ciuchy już prędzej, ale tutaj też to taki hit and miss, trzeba bardzo dokładnie sprawdzić wszystkie parametry przed zakupem, info o producencie, cuda na kiju.
Ale z drugiej strony nie lubię chodzić za często i za długo po sklepach więc zawsze jakaś alternatywa.

Dorotka_ - Pon Sty 25, 2016 11:12 am

E tam. Ja się na wrocławską Almę obraziłam, ale kupuję nałogowo teraz w Piotrze i Pawle i jestem bardzo zadowolona. Zawsze na czas, miły Pan Kurier wnosi mi wodę, mleko, czy ziemniaki na to nasze 7 piętro. Zawsze świeże produkty. Raz miałam wątpliwości i napisałam, że koperek taki sobie przyjechał. Dali mi bon na 10 zł i przeprosili. W naszej okolicy nie ma sklepu z dobrą wędliną (jest tylko Tesco, ale chyba najstarsze w całej PL i klimat tego miejsca mnie odstrasza) a wędliny z PiP są pyszne.

Nie muszę taszczyć żadnych toreb, a auto dopiero kupimy, więc zakupy hurtowe mam od razu wniesione na górę :) Moja Mama też była zachwycona, bo wszystko co potrzebowaliśmy zamówiliśmy przed Świętami do domu i oszczędziliśmy mnóstwo czasu!

majoz - Pon Sty 25, 2016 11:33 am

no, etesco to super wygoda :D a poza jedzeniowymi sprawami, to kupuje też ciuchy, elektronikę, agd, obraz nawet kupiłam ;-) ale to właściwie tylko jak znajdę jakiś fajny kod rabatowy (serio, taniej jest niż w stacjonarnych sklepach, czasem nawet o połowę!)
Julia_ja - Pon Sty 25, 2016 11:38 am

Ja teraz zamawiam natomiast tylko w Almie - wszystko jest pakowane jakieś maksymalnie 2 godziny przed dostawą, bo zazwyczaj dzwoni do mnie Pani z Almy, że na przykład jogurt, który chcę kupić ma krótką datę przydatności i czy chcę wybrać inny. Wszystko dostaję świeże i na czas :-) i tak jak pisze Dorotka_ - jestem w ciąży a maż ma nogę w gipsie, a Pan dostarcza nam kilogramy zakupów do samej kuchni :-)

A i dodatkowo - oszczędność. Kupujemy to, co jest nam potrzebne, mamy kontrolę nad wydawanymi pieniędzmi i wierzcie mi, że oszczędzamy, mimo, że Alma nie należy do najtańszych to i tak w tym miesiącu wydaliśmy mniej niż robiąc tradycyjne zakupy w czterech różnych miejscach :-)

[ Dodano: Pon Sty 25, 2016 11:39 am ]
Aaa i zapomnialam - nic nam się nie marnuje, zamawiamy jak się wszystko konczy i już następnego dnia mamy wszystko świeżutkie w domu :-)

Dorotka_ - Pon Sty 25, 2016 11:52 am

Julia_ja, bo w Łodzi Alma działa super. Tutaj we Wrocku, to sobie darowałam, bo każde zamówienie kończyło się reklamacją. A to coś policzone na paragonie, ale siatki brak. A to mięso śmierdzące. A to kurier zamiast między 16-18 przyjechał o 21.

W łódzkim oddziale nigdy nie złożyłam reklamacji :P

lovinlizard - Pon Sty 25, 2016 8:12 pm

muszę spróbować z almą, zawsze tylko w tesco zamawiałam

a poza jedzeniem to jak leci
bielizna, buty, ubrania (inditex sale :smile: ), torebki, biżuteria, kosmetyki

nawet apteki wolę internetowe

Terry - Wto Sty 26, 2016 8:14 pm

Też czasem kupuję w PiP i Tesco. Zawsze przed imprezą i gdy mąż nie ma czasu na większe zakupy. Wolę Tesco, bo przyjeżdża ich pracownik, a nie kurier. Jest różnica. Pracownik bardziej dba, żeby towar był właściwie wydany. Do kuriera z PiP musiałam dzwonić 2 razy, bo wydał zakupy mężowi, czy teściowi i np. nie było całego nabiału. Pracownik Tesco sam pilnuje żeby wszystko się zgadzało.

Cytat:
krackuz57 
Nie ma co się bać kupować jedzenia z marketu. Znam osoby, które pracowały w Almie i Tesco w Łodzi. Zajmowali się kompletowaniem zakupów lub dostawą. Naprawdę robią to nie długo przed dostawą. W Almie od rana do 12. W Tesco 2 razy w ciągu dnia, zgodnie z zmianą kierowcy. Wszystko czeka w chłodni na załadunek.
limonka54 - Czw Kwi 14, 2016 8:52 am
Temat postu: Zakupy przez internet.
No nie, spożywkę jednak wolę kupować tradycyjnie, ale buty i ciuszki jak najbardziej w sieci, właściwie to tylko w sieci.

usunięta reklama :) Dorotka_

szaorma - Czw Kwi 14, 2016 12:59 pm

Internet wiele ułatwia, ale tak naprawdę chyba nigdy nie wyprze tradycyjnych sklepów. Ja czasem kupuję przez internet, ale częściej jednak korzystam z pierwotnej formy :P
Gilgamesz - Sob Kwi 16, 2016 5:39 pm

limonka54 napisał/a:
No nie, spożywkę jednak wolę kupować tradycyjnie, ale buty i ciuszki jak najbardziej w sieci, właściwie to tylko w sieci.
Tez jakoś nigdy nie mogłem się na to zdecydować by zamówić spożywkę, ale dziś nie miałem totalnie czasu i zaryzykowałem :) Przyjechało wszystko i nie mam zastrzeżeń, a największy plus, że nie kupiłem żadnych chipsów i innego badziewia co to samo spada do wózka ;)
Maria353 - Pon Maj 09, 2016 8:23 pm

to zależy co kupuję :) jeśli chodzi o ubrania to wolę nie ryzykować tylko po prostu kupuję w stacjonarnych :) ale jakieś pierdołki do domu czemu nie ;) nawet kosmetyki - bo często wychodzą taniej :D
Gilgamesz - Sro Maj 11, 2016 7:56 pm

a ja jeszcze dopowiem, że ostatnio odbiło mi na punkcie zakupów spożywki online :) Kupuję dokładnie to co potrzebuję :)
W dodatku zrobiłem porównanie koszyków w Tesco i Almie. Alma była tańsza o 20zł ( koszyk za ok 150zł ), a jednak jakość w almie nie do porównania z Tesco.

Julia_ja - Czw Maj 12, 2016 10:41 am

Gilgamesz, zgadzam się, też kupujemy w Almie, bo wychodzi dużo taniej i jest lepsza jakość produktów :-)
wioslarka - Sob Maj 14, 2016 2:16 pm

Przy kilku dzieciakach nie ma czasu chodzić po sklepach, internetowe zakupy to dobra sprawa

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_

Kaszanek - Pon Maj 16, 2016 2:13 pm

Ja sam kupowałem często na allegro różne przedmioty, ostatnio znajomy pokazał mi chiński portal Aliexpress(jest w dużej części po polsku), wraz z ukochaną zamawiamy tam raz na jakiś czas większą paczkę bo stosunkowo długo idzie jednak jest naprawdę tanio.(Ona przebiera głównie w torbach z kotami :smile: )

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_

nawigatorka - Wto Cze 14, 2016 1:27 pm

Ja jestem za zakupami przez internet jak najbardziej na TAK. Ostatnio kupiłam ładne tapety, o takie usunięty link z reklamą. Dorotka_ bo już mnie w łazience znudziły białe kafelki. Ciuchy tez z reguły kupie na allegro albo w innych sklepach internetowych. Bo w stacjonarnych nie ma z reguły tego czego szukam.
Pejczen - Sro Cze 22, 2016 10:08 am

Razem z żoną robimy zakupy przez internet ale głownie elektronike i inne rzeczy do domu. Ale jak pojawi sie maluszek to pewnie spożywka również będzie zamawiana przez internet - bo niestety dużo pracuje a jak żona ma wyjsc z domu z bobaskiem? :)
nawigatorka - Czw Cze 23, 2016 1:19 pm

Często kupuje w sieci. Z reguły ciuchy i elektronikę. Ostatnio zamówiłam sobie kilka toreb ekologicznych od Allbag i jestem zadowolona z tego faktu :D
nikola45 - Pią Lip 29, 2016 9:21 am

Dla mnie zakupy przez internet to świetne rozwiązanie. Nie mam czasu na tradycyjne zakupy. Teraz przez internet kupuje praktycznie wszystko, ciuchy, buty, dodatki do domu, elektronikę itd.
Sajgonka - Sob Lip 30, 2016 10:35 pm

Ja butów nie ...muszę przymierzyć :)
mlodadama - Czw Sie 11, 2016 1:25 pm

Ja na razie wszystko co kupuję jest związane z organizacją wesela, dziś w końcu z narzeczonym wybraliśmy zaproszenia


poprawiłam tak, żeby nie trzeba było szukać na stronie. Dorotka_

Babcia_Jadzia - Sob Lut 25, 2017 7:07 pm

Ja w internecie kupuję elektronikę, czasem ciuchy, ostatnio też wyprawkę dla dziecka - jeszcze nie całą ale dla mnie to wygodniejsze niż chodzenie po sklepach
kfr89 - Pon Lut 27, 2017 2:20 pm

Przez internet kupujemy elektronikę, kosmetyki, czasem leki. Ubrania wolę kupować na żywo, bo nie zawsze trafię z rozmiarem a jedzenie na rynku lub w markecie.
Atko - Wto Lut 28, 2017 7:05 am

Ja przez internet kupuję prezenty, swego czasu artykuły spożywcze z Tesco, kiedyś sporo ubrań z Aliexpress i wszystko było dobre ( :) ), kosmetyki. Kiedyś często biegałam po galeriach handlowych i bardzo to lubiłam, teraz jak mam iść do Manufaktury czy Galerii, to jestem chora, więc naprawdę zakupy internetowe są bardzo przydatne :)
swieta - Wto Maj 30, 2017 1:32 pm

Przez internet to przede wszystkim gadżety związane ze ślubem typu zaproszenia, kupuję też regularnie książki - czyli rzeczy, których nie muszę przymierzyć lub dotknąć :)
nigdy nie zdarzyło mi się kupować ubrań, pod tym względem jestem staroświecka :)
kupowałam też meble, kołyskę dla córeczki, czy np. szybę nad wannę
raz zdarzyło mi się zrobić też zamówienie na zakupy spożywcze i generalnie byłam zadowolona, chociaż nigdy się to powtórzyło, jak kupuję jakieś warzywa czy owoce to jednak muszę je sobie dobrze obejrzeć :)

splita - Pon Sie 21, 2017 9:52 am

Na aliexpress parę razy zamawiałam, ale nuży mnie czekanie. Dlatego zrezygnowałam z zakupów tam.
brydzia - Sob Sie 26, 2017 9:36 pm

ja zamawiam glownie w internecie :) ostatnio nawet buty zaczelam bo znalazlam swietny outlet

usunięta reklama

jasielka - Pią Wrz 22, 2017 1:42 am

Uważam, że zakupy przez internet są przede wszystkim wygodne! Nie trzeba wychodzić z domu, aby coś kupić. Sama, coraz częściej zamawiam przez internet również zakupy spożywcze.
sandra888 - Nie Wrz 24, 2017 12:22 am

ja kupuję tylko jeśli nie mam czasu lub ewentualnie wyboru. A tak ogólnie wolę robić je normalnie :)
RudaNiepoprawna - Nie Wrz 24, 2017 11:12 am

Ja przez internet kupuję najczęściej rzeczy na uczelnię, na allegro jak wyszperam to często wychodzą mnie dużo taniej niż w stacjonarnych sklepach dla plastyków. Kupuję też książki, szpargały do rękodzieła, ciuchy też się zdarzają :D
cleopatraa - Pon Sty 08, 2018 10:58 am

Slusznie i naukowo :) Najgorzej jest jak sie mieszka w mniejszym miescie .. na miejscu nie ma nic ciekawego .. zakupy online mocno ratuja skore.
Urukot - Sob Sty 13, 2018 3:30 pm

w necie kupuję prawie wszystko - książki, ubrania (zwłaszcza dla młodej, bo ona nie znosi chodzić po sklepach), buty. Stacjonarnie kupuję spożywkę - bo nigdy nie wiem na co mam ochotę i gazety, bo empik po drodze kusi ;)
wiki32 - Pią Sty 19, 2018 12:35 pm

na allegro chyba najczęściej robię zakupy:) jakieś głupotki do domu zamawiam też przez alliexpress
Jurek55 - Nie Sty 28, 2018 5:36 pm

Ja przez internet kupuję praktycznie wszystko. Ograniczam się tylko do artykułów spożywczych.
DeLir12 - Nie Sty 28, 2018 9:14 pm

Zawsze to trudna kwestia do samodzielnego działania. Warto korzystać z pomocy kogoś, kto ma większą w tym zakresie wiedzę.
balbina8 - Pon Sty 29, 2018 11:11 pm

ubrania często kupuje w necie ale spożyki chyba bym nie mogła
nawigatorka - Wto Sty 30, 2018 8:58 am

balbina8 napisał/a:
ubrania często kupuje w necie ale spożyki chyba bym nie mogła
ubrania w sieci - never, 20 oznaczeń rozmiarów, nie wszędzie tabele rozmiarów, takieś tolerancje - nie dla mnie. Poza tym, to u nas od żywności, po ostatnio panel szklany do kuchni i oświetlenie led.
jeszcze jedna ukryta reklama tapet, a się pożegnamy. Link usunięty. Dorotka_

pinacolada - Wto Sty 30, 2018 3:03 pm

Ja ostatnio zacząłem kupować przez internet nawet żywność. Oszczędność czasu, a jakość taka sama.
pieknyolek - Sro Mar 13, 2019 10:45 am

Ja ostatnio także przekonałem się do zakupów on-line. Jest to najlepszy sposób na oszczędzanie czasu.
zxccxz - Czw Mar 28, 2019 12:53 pm

No niestety na naszej prowincji nie można spożywki kupować on line
sercioxxww - Sob Kwi 13, 2019 4:18 pm

Nie szkoda Wam kasy na dowóz artykułów spożywczych ?
bak_julia - Sro Kwi 24, 2019 11:31 am

I ja dużo częściej robię zakupy przez internet. Głownie ciuchy na stronach Zary, H&M, często jest choć odrobine taniej..
gina89 - Sro Kwi 24, 2019 3:23 pm

tyle co ostatnio robie zakupów przez internet to się w głowie nie mieści :o wygrać w totka i na zakupy :D

[ Dodano: Pią Kwi 26, 2019 1:45 pm ]
nwm tylko czy to już nie uzależnienie :?

harrari - Sro Sie 21, 2019 5:37 pm

Ciuchów nie lubię zamawiać, jestem zbyt leniwa, żeby potem odsyłać. Jak już to przeglądam online i wtedy na zakupy. Spożywki również nie zamawiam, ale pozostałe rzeczy jak najbardziej.
To co do mnie przemawia, to, że często po prostu za identyczną rzecz płaci się sporo mniej i nie trzeba wychodzić z domu :razz:

czarnamagia - Czw Wrz 12, 2019 11:14 am

ja nie lubie kupowac przez internet lubie widziec co kupuje i wiedziec jakiej jest jakosci

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

thorin_bw - Pią Wrz 20, 2019 8:59 pm

Większość rzeczy kupuje teraz przez Allegro. Nie mam czasu biegać po sklepach.
petronela - Wto Wrz 24, 2019 10:18 pm

lubię, wygodnie i mżna łatwo porównać ceny
Alina87 - Sro Paź 09, 2019 7:08 pm

Oczywiście, że kupuję przez internet, teraz to chyba tylko spożywkę kupuję w sklepach stacjonarnych. Tym bardziej, że można znaleźć kody rabatowe na zakupy przez internet. Ja korzystam z [...] - praktycznie do każdego sklepu do którego potrzebowała, udało się znaleźć działający kod rabatowy. Ostatnio w h&mie zaoszczędziłam grubo ponad 100zł dzięki temu.

Usunęłam komercyjny link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

anjexosdefrgos - Pią Sty 21, 2022 9:08 am

Nie robię zakupów przez internet,jakoś nie mam przekonania,ale na pewno się skuszę kiedyś
nagnieszka2001n - Wto Mar 08, 2022 12:39 pm

Jaz w sumie wszystko już kupuję przez internet. Począwszy od spożywczych a na ubraniach skoczywszy. Jest ot poprostu wygodniejsze. Allegor Olx eobuwie wiadomo :)
Olek55 - Pią Mar 18, 2022 1:00 pm

wszystko już kupuję przez internet
zuzanka385 - Czw Wrz 28, 2023 1:34 pm

Też wszystko przez neta kupuję nawet bielizne bo zawsze mają mój rozmiar a w sklepach stacjonarnych nigdy. Zwłaszcza jeśli chodzi o biustonosze odpinane ramiączka

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group