Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dodatki ślubne - perły do ślubu

hanusia - Wto Maj 16, 2006 4:58 pm
Temat postu: perły do ślubu
mam problem z dobraniem biuterii do sukni. Mam bałą perłową suknie z dużym dekoltem i zastanawiam się czy sznur pereł czy może jakiś wisiorek z perełką, tylko boję się ze wisiorek to zginie na dużym dekolcie.
emilkaa - Wto Maj 23, 2006 9:56 am

a ja chce taki sznureczek drobniutkich perelek na reke i szyje. Albo dlugie kolczyki - wtedy juz bez naszyjnika :)

mam drobne perelki na sukni to bedzie idealnie pasowac :D

FLOSSY - Wto Maj 23, 2006 6:18 pm

Słuchajcie dziewczynki.Powiedzcie mi proszę czy to prawda że jest jakiś przesąd żeby pereł nie zakładać do ślubu????? Bo ja bardzo lubie perły i właśnie chciałam te z Kruka kupic..ale mama i wszystkie koleżanki i zamężna już przyjaciółka powiedziały mi że się nie zakłada...słyszałyście coś o tym?????
FifthAvenue - Wto Maj 23, 2006 6:26 pm

Ano jest taki przesad... niestety. Podobno przynosza nieszczescie. A w wielu sklepach jubilerskich wlasnie bizuterie z perlami nam do slubu proponuja...
Zalezy tylko czy wierzymy w przesady czy nie, ja wierze, ale bardzo "selektywnie".
Jesli naprawde podobaja ci sie perly, a przesadna nie jestes, to nie ma problemu ;-)

dinka - Wto Maj 23, 2006 6:26 pm

Ja słyszałam, ale nie wierz w zabobony dziewczyno. Jak ci bedą mówiły że perły to łzy to powiedz, że i owszem ale szczęścia. Mi się podobają takie delikatne na żyłkach i sznur pereł zapleciony kilkakrotnie na szyi (ale ten drugi do prostej sukieni)
kryszka - Wto Maj 23, 2006 7:04 pm

Nawet, jeśli uwierzysz w przesąd, to czy na pewno będziesz miała prawdziwe perły? 8)
fiona83 - Wto Maj 23, 2006 7:22 pm

Sznur prawdziwych pereł to więcej niż my na wesele przeznaczamy ;) Ja przesądna nie jestem - po prostu mnie nie stać :niepewny:
hanusia - Wto Maj 23, 2006 10:29 pm

a czy muszą być od razu prawdziwe, ładne są też hodowlane czyli rzeczne mnie nie przeszkadza że to nie są takie z morza i w przesądy też nie wierze wiec pewnie bede miała perły
FLOSSY - Sro Maj 24, 2006 6:41 am

:D hehe skoro nie bedą morskie to juz mogą byc ?:D ..to moja kolezanka przesadzila tłukąc młotkiem nawet koraliki przy bukiecie.. :D
fiona83 - Sro Maj 24, 2006 7:37 am

FLOSSY napisał/a:
to moja kolezanka przesadzila tłukąc młotkiem nawet koraliki przy bukiecie.. :D


Przegięcia są w różne strony :rotfl:
Na szczęści ja w ogóle perł nie lubię, więc kłopot z głowy ;)

emilkaa - Sro Maj 24, 2006 8:59 am

hanusia a skad te fotki?? sliczne kolczyki niektore :P

co do tych pereł dziewczyny to nie wierzcie w to tak jeśli wam sie podobaja... ja uwazam ze perly sa najodpowiedniejsze do slubu.. takie niwinne, biale, romatyczne... ech.. ja bede miala perly, perly i tylko perly :)
No ale u mnie to akurat dodatkowo bardzo pasuja bo sukienke mam z perelkami wiec bedzize do kompletu..

ja gdzies czytalam ze perly symbolizuja lzy aniolów.. są więc to raczej na pewno lzy szczęścia.. i jesli ktos wam co powie ze perły to łzy i ich nie kupujcie - to zastosujcie właśnie tą wymówkę - o ile ktoś ma jaw ogóle jakiekolwiek wyrzuty sumienia z powodu nie dostosowana się do przesądów :)

hanusia - Sro Maj 24, 2006 9:38 am

większość z akoya.pl a reszta to nie wiem chyba z jakiś amerykańskich stron. Ale Akoya ma bardzo wysokie ceny :( , ja chyba kupie sobie perełki na takim targowisku co jest we Wrocku bo sznur gladkich pereł bez zadnych dodatków kosztuje tak kolo 50 zł więc na to sobie moge pozwolić
julia - Pon Maj 29, 2006 11:38 pm

i jeszcze ja:

Perełki

hanusia - Wto Maj 30, 2006 9:03 am

julia dzieki, tylko że na tej stronce są troche drogawe jak na moj budzet :oops:
julia - Wto Maj 30, 2006 12:07 pm

Hanusia a jeśli byś to zdjęcie zaniosla do jubilera, może zrobiłby taniej. Jeśli nie zależy ci na prawdziwości pereł to zobacz tą str.a może sama coś wykombinujesz :roll:
http://www.qnszt.pl/catalog/103.html

hanusia - Wto Maj 30, 2006 12:16 pm

no a stronka jest super, bo chcialabym jakis prosty zestwik wiec mysle ze sama go sobie zrobie, dzieki wielkie
julia - Wto Maj 30, 2006 3:24 pm

Hanusia jeśli zadowalają cię sztuczne perły to proponuję, abyś udała się do hurtowni z dodatkami krawieckimi, tam na pewno kupisz perełki i zapewne znacznie taniej, nie wiem tylko, czy będzie taka wielkość jakiej potrzebujesz, ale spróbuj :roll:
Limeryk - Sob Lip 15, 2006 7:00 am

Prawdziwe perły nie muszą być zaraz drogie. Popatrz na [tu była reklama] . Tam znajdziesz prawdziwe perły z Morza Andamańskiego za logiczną cenę. Nie sądzisz, że szklane koraliki do sukni ślubnej to obciach ?
Pozdrawiam cieplo
L

sylwia - Sob Lip 15, 2006 9:12 am

mam szczęscie ostatnio w wychwytywaniu tych reklam na forum,wysyp ich jak grzybów po deszcze,ktoś wchodzi sobie na forum i nawet regulaminu nie przeczyta,to nie giełda a ni gazeta,że ludzie się ogłaszają. :twisted: Ale inni chyba myślą inaczej
fiona83 - Sob Lip 15, 2006 10:51 am

Limeryk napisał/a:
Nie sądzisz, że szklane koraliki do sukni ślubnej to obciach ?


Obciachem nazwałabym nachalną reklamę 8)

Pusiak - Pon Lip 24, 2006 2:00 pm

Fiono, masz rację..... jak widzę coś takiego to mnie normalnie trzepie....

i, nie, szkalne koraliki to dla mnie nie obciach jesli ładnie komponują sie z całością ubioru :twisted:

imbrulka - Pon Lip 24, 2006 7:50 pm

Popieram dziewczyny! Jaki obciach? Bo tanie? :shock: Szklane koraliki gorom :D
kasik32 - Czw Sie 17, 2006 11:27 am

Ja będę miała jedną perełkę na złotym łańcuszku, do tego perełkowe kolczyki. Moja mama długo nie chciała się zgodzić na perły, ale ją z panią szyjącą sukienkę przekonałyśmy :D
Nikulec - Wto Lis 28, 2006 3:33 am

Ja też uwielbiam perły i będę musiała coś zadziałać w tym względzie. Jak znajdę coś ciekawego to Wam wkleję.
EwaM - Sro Wrz 26, 2007 11:12 pm

W przesądy nie warto wierzyć. Perły są piekne. Ja bardzo lubię perły. Tzn bardzo mi się podobają, bo żadnych nie mam na razie. Wydaje mi się, że to jedna z najpiękniejszych ślubnych biżuterii. A kuzynka mojej mamy miała sukienkę całą wyszywaną perełkami i bynajmniej nieszczęścia jej to nie przyniosło, więc wcale się nie przejmuj. ;)
=MiLi= - Czw Wrz 27, 2007 7:03 am

Ja miałam perełki w dniu ślubu, co prawda nie prawdziwe, ale tak wyglądały :) nawet moa krawcowa powiedziała, ze sztuczne perełki do przesądów się nie wliczają ;)
Gabro - Czw Wrz 27, 2007 9:53 am

Moja koleżanka miała w dniu ślubu perły, a jest bardzo szczęśliwą mężatką :)
misia-misia - Czw Wrz 27, 2007 10:49 am

ja wykonywałam na zamówienie zestaw z pięknych pereł... i nie sądzę, żeby perły przynosiły pecha - to kolejna wymówka przy rozpadzie małżeństwa.
A Panna Młoda wyglądała w tych perłach cudnie. I ciesze się, że taka biżuteria wyszła spod mojej ręki :D

Martysia - Czw Wrz 27, 2007 10:53 am

ja np. pereł po prostu nie lubię ale nie sądzę żeby przynosiły pecha:)
gosc - Pon Paź 01, 2007 9:56 pm

ja perŁy uwielbiam i nie baŁabym się ich zaŁożyć na ślub - myślę że to gŁupi zabobon (np. w Niemczech panna mLoda musi mieć w biżuterii lub w stroju perŁę bo ponoć przynosi to szczęście i dostatek w związku - co kraj to obyczaj :) )
Olala - Pon Paź 01, 2007 10:29 pm

mi przyjaciolki kategorycznie odradzaja, bo niby maja znajome co mialy perly na slubie i teraz nie jest za dobrze...
ja osobiscie perly lubie, i nie jestem przesadna, dlatego jak znajde jakis ladny komplecik to nie zawaham sie. Moze widzialyscie jakies u jubilerow? szukam czegos delikatnego, i niekoniecznie w cenie Apartu...

zabeczka - Sob Paź 06, 2007 6:12 pm
Temat postu: och te przesady
ja nie wierze w przesady,moja kolezanka miala perly i juz kilka ladnych lat jest szczesliwa zonka,a perly sa sliczne i takie romantyczne,wygladaja pieknie na kazdej szyjce :smile:
misia-misia - Nie Paź 07, 2007 1:05 pm

Olala napisał/a:
mi przyjaciolki kategorycznie odradzaja, bo niby maja znajome co mialy perly na slubie i teraz nie jest za dobrze...
ja osobiscie perly lubie, i nie jestem przesadna, dlatego jak znajde jakis ladny komplecik to nie zawaham sie. Moze widzialyscie jakies u jubilerow? szukam czegos delikatnego, i niekoniecznie w cenie Apartu...


ja tam nie wieżę w przesądy... kolejny pretekst bo w małżeństwie źle się układa



edit: usunęłam treści autoreklamowe
kryszka

Canaves - Nie Paź 07, 2007 9:54 pm

Ja słyszałam, że tylko perły które się dostanie od ukochanego przynoszą pecha w związku..
Fakt, że kiedyś dostałam taki prezent, i się rozeszłam z tą osobą, ale i tak w ten przesąd nie wierzę... Tym bardziej, że życie napisało mi później piękniejszy scenariusz.. 8)
Więc z perspektywy czasu -wcale nie był to pech ..
?lubne komplety z perłami są prześliczne i też bym taki kupiła gdyby mi któryś wpadł w oko..

Misia - prześliczne te kolczyki! :razz:

Olala - Sob Lis 17, 2007 5:59 pm

Misia, czy to sa twoje kreacje, te perelki??? Sa Sliiiiczne!!!! :o
caixa - Sob Sty 10, 2009 7:58 pm

misia-misia śliczne są te komplety... a czy ktoś wie może gdzie można by znaleźć takie perły



Jeszcze jestem na etapie badań co bym chciała ale zdjęcie wklejone w dziale "fryzury" przez Klaudynkę tak mnie zachwyciło, że coraz bardziej skłaniam się ku perłom...

A w przesądy nie wierzę :smile:

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 5:42 pm ]




KotaBasia - Sob Maj 23, 2009 3:55 pm

Ja również na swój ślub założę perły




Misiak87 - Czw Wrz 10, 2009 2:00 pm

Mnie się szalenie podobają perły. Chyba sama będę mieć je do ślubu. Wyglądają bajecznie.


bellas - Pią Wrz 25, 2009 2:47 pm

Z tego co wiem perły przynoszą pecha, ale tylko prawdziwe, bo perła powstaje wwskutek cierpienia, ocierania się małży czy jakiegos takiego zwierzatka o kamień w jej wnętrzu. No ale kogo stać na prawdziwe perły. więc sztuczne są bezpieczne;p Sztuczne, albo te rzeczne:)
Basia.83 - Wto Wrz 29, 2009 3:55 pm

Perły są przepiękne, zawsze modne.Ja mam takie kolczyki

i do kompletu zawieszkę http://www.apart.pl/pl/kl...j-produkty,1944

neskalodz - Czw Paź 01, 2009 1:59 am

Ja tez w takie przesady nie wierze, zreszta one tylko dotycza tych prawdziwych :wink: a do slubu nie zaloze ich tylko dlatego ze nie pasuja do sukni :-)
Tissaia - Czw Paź 01, 2009 12:16 pm

Ten przesąd jest tym głupszy, że perły idealnie pasują do białej sukni.
agataka - Sro Paź 21, 2009 10:02 am

też bym chciała perły tym bardziej że suknie mam właśnie w takim pełowym kolorze...nazywa sie oester wiec mysle ze bedą slicznie pasowac...a slub tez biore w miesiacu bez R wiec chyba wiecej pecha juz miec nie mozemy;)
kakonka - Czw Lis 05, 2009 5:19 pm

Tissaia napisał/a:
Ten przesąd jest tym głupszy, że perły idealnie pasują do białej sukni.


dokładnie. mam w nosie wszystkie przesądy i perełki w dniu ślubu będą obowiązkowo :)

Malena - Czw Lis 12, 2009 1:52 pm

perły nie są w moim stylu i wybiorę iną biżuterię, ale rezygnowanie z nich z powodu przesądu? Absolutnie nie! Jesli pasuja do sukni - a do większości chyba tak - nie ma co się wahać. To ponadczasowa klasyka.
pestka - Pon Lis 16, 2009 8:47 pm

W życiu nie słyszałam, żeby perły w dniu ślubu przynosiły pecha, a na przesądach znam się, oj znam się ;) . Perły (rzekomo) przynoszą pecha jeśli są kobiecie podarowane przez mężczyznę. Dotyczy to zwłaszcza perły (lub pereł) w pierścionku zaręczynowym.

NIE MA przesądu zabraniającego pannie młodej noszenia pereł w dniu ślubu.

randomgirl - Czw Lut 04, 2010 8:21 pm

Ja za nic nie założe pereł do ślubu :o ani pereł w biżuterii, ani na sukni, ani we włosach...a nawet ani jedej nie chce widzieć w wiązance :o

Jest wiele różnych zabobonów, w które można wierzyć bądź nie.... ja co do pereł, kalii i pokazywania narzeczonemu sukni przed ślubem mówię stanowcze nie!

Elwirka1 - Czw Lut 04, 2010 8:29 pm

randomgirl napisał/a:
ja co do pereł, kalii i pokazywania narzeczonemu sukni przed ślubem mówię stanowcze nie!


Uff! Kalii nie będę miała :lol:

Misiak87 - Nie Lut 14, 2010 8:32 pm

Elwirka, to jak się starasz? :smile:

A co do kalii, to są jakieś zabobony? Nic o tym nie słyszałam, ale coraz bardziej mnie rozśmieszają te rzeczy. :D

Ambrozja - Nie Lut 14, 2010 9:28 pm

randomgirl napisał/a:
ja co do pereł, kalii i pokazywania narzeczonemu sukni przed ślubem mówię stanowcze nie!


O kurczę a ja miałam i perły, i kalie, i mój mąż widział moje zdjęcia w sukni... To teraz czekam tylko na rozwód :smile:

szaraczarownica - Nie Lut 14, 2010 9:31 pm

Ambrozja napisał/a:
O kurczę a ja miałam i perły, i kalie, i mój mąż widział moje zdjęcia w sukni... To teraz czekam tylko na rozwód :smile:

Ja też miałam perły, też miałam kalie, a mój mąż zobaczył mnie w sukni około godziny 12, a ślub był dopiero o 17.30, więc też można uznać, że widział mnie przed ślubem :lol: Ambrozja, rozwodzimy się też tego samego dnia? :smile:

Ambrozja - Nie Lut 14, 2010 9:39 pm

Szara, no pewnie na to wyjdzie, skoro już tyle zbieżności między nami :)
Kiero - Sob Kwi 17, 2010 12:52 am

Perły oznaczają cierpienie, nie są dobre do ślubu.
kakonka - Sob Kwi 17, 2010 8:44 am

Kiero napisał/a:
Perły oznaczają cierpienie, nie są dobre do ślubu.


podobno łzy :P ale wiele forumek ma w nosie przesądy i dobrze :D jak juz pisałam do mojej sukni nie pasują :( a szkoda bo sama bym je do ślubu przyodziała :)

karin_k - Sob Kwi 17, 2010 11:13 am

A do mojej sukni perły właśnie pasują, ale pasują też kryształki SW. Pomijając oczywiście wszelkie przesądy - nie wiem na co się zdecydować :?
kazia - Nie Maj 16, 2010 12:54 pm

kakonka napisał/a:
Tissaia napisał/a:
Ten przesąd jest tym głupszy, że perły idealnie pasują do białej sukni.


dokładnie. mam w nosie wszystkie przesądy i perełki w dniu ślubu będą obowiązkowo :)



A ja będę dmuchać na zimne, bo widziałam wiele nieszczęśliwych małżeństw.

Misiak87 - Nie Maj 16, 2010 1:17 pm

kazia napisał/a:
bo widziałam wiele nieszczęśliwych małżeństw.

Ja też, i nie miały na ślubie pereł... :roll:
Więc czyja to wina?

Ambrozja - Nie Maj 16, 2010 6:28 pm

Misiak87 napisał/a:
kazia napisał/a:
bo widziałam wiele nieszczęśliwych małżeństw.

Ja też, i nie miały na ślubie pereł... :roll:
Więc czyja to wina?


Na pewno czegoś nie mieli :smile: podwiązki, czegoś starego, niebieskiego, czy jeszcze innej pierdoły :wink: Dla mnie to tylko głupie usprawiedliwienie, dlaczego nie wyszło :roll:

Malena - Pią Maj 21, 2010 4:48 pm

Ambrozja napisał/a:
Dla mnie to tylko głupie usprawiedliwienie, dlaczego nie wyszło


zgadzam się, zawsze najlpeiej zwalić na zły los...

a ja własnie wczoraj zamówiłam kolczyki z perłami:):)

ART DECO JUBILER - Pon Cze 21, 2010 8:05 pm

Dziewczyny, macie świętą rację! Nie rozumiem wiary niektórych osób w tak śmieszne przesądy. Jeśli ludzie się kochają, to żadne perły nie zniszczą ich związku.
Basia.83 - Czw Lip 08, 2010 10:23 am

Jak coś tak pięknego może przynieść pecha?
http://www.apart.pl/pl/sr...kcje,Perly,3302
ja bym się nie obraziła za takie kolczyki:)

wiolancia - Pią Maj 27, 2011 4:38 pm

Ja przymierzyłam mnóstwo różnej biżuterii i do mojej sukni nie pasuje nic innego jak tylko perełki.Suknia jest obszyta koronką i perełkowymi koralikami.Poza tym nie wierzę w żadne idiotyczne przesądy.Jak niby perły miałyby zachwiać związkiem dwojga kochających się ludzi?Problemy pojawiają się zawsze i tylko od ludzi zależy jak je rozwiążą,a nie od paru sztucznych koralików....
Marcka - Pią Maj 27, 2011 7:16 pm

ja również nie wierzę w te głupie przesądy. Niektóre są fajne i z tradycją i radością wybiera się coś starego, niebieskiego, porzyczonego, ale Perły- bez przesady.
Ja również mam zamiar mieć perły bo mi się poprostu strasznie podobają, są takei piękne i delikatne. I nie obchodzi mnie, że jakaś ciotka powie że to ŁZY.
Mnóstwo jest par nieszczęśliwych, rozstających się a nie mieli pereł i na odwrót, szczęśliwych z perłami

Jak komuś w małżeństwie nie wychodzi to wtedy wymyśla, kto bądż co zawiniło-padło na perły ;)

paulinkaaMU - Pią Maj 27, 2011 11:17 pm

ja też nie wierzę w przesądy, dziś zakupiłam bransoletę z pereł, a w planach perły - kolczyki 8)
M_and_M - Sob Maj 28, 2011 11:15 pm

paulinkaaMU napisał/a:
ja też nie wierzę w przesądy, dziś zakupiłam bransoletę z pereł, a w planach perły - kolczyki 8)


i bardzo słusznie. nawet jesli ktos powie ze to łzy to przeciez rownie dobrze może chodzić o łzy szczęścia ;)

PaulinaS - Nie Maj 29, 2011 10:27 am

Ja nie wierzę w te przesądy, że perły to łzy itd. Dla mnie to głupota. Ale pereł do ślubu nie założę. Powód? Nie podobają mi się :wink:
antonka - Sro Cze 01, 2011 1:26 pm

Ja mam bransoletkę z perłami - nie ślubną :) jest naturalna, bo to połączenie pereł i sznurka, taki ekologiczny klimat :) nawet nazwa kolekcji jest rajska - Eden :) wypatrzyłam ją na Anji Rubik - na zdjęciach z sesji Apartu w Australii i musiałam kupić :)
wiolancia - Czw Cze 02, 2011 8:40 pm

Ta biżuteria z reklamy Apart jest super,idealna na lato!!!!
antonka - Sob Cze 04, 2011 8:09 pm

Mi się jeszcze marzy taka bluzka jak ma Anja na tym zdjęciu gdzie pozuje z tym słodkim kangurem, lubię takie kolory na lato, a bransoletka już wpadła w oko mojej siostrze i coś marudzi o pożyczaniu :)
sss_ - Czw Sty 17, 2013 6:58 pm

Moim zdaniem PERŁY to elegancja i klasa sama w sobie i jak najbardziej pasują na taką okazję jak ŚLUB :)
M4rcysi4 - Czw Sty 17, 2013 9:51 pm

Moje perły na ślubie:


Polecam :]

Rusałka_Maja - Pią Sty 18, 2013 7:01 am

Marcka napisał/a:

Jak komuś w małżeństwie nie wychodzi to wtedy wymyśla, kto bądż co zawiniło-padło na perły ;)


Nic dodać, nic ująć :)

Karolain - Pią Sty 18, 2013 7:43 am

Ja bardzo chciałam założyć perłowe kolczyki i bransoletkę bo do mojej sukni pasowały idealnie, nawet kupiłam śliczny komplet, ale moja teściowa upierała się żebym nie zakładała, bo ona na swoim ślubie też miała perły i jak to powiedziała miała "przepłakane życie". W przesądy nie wierzę, ale dla świętego spokoju odpuściłam, a teściowa - gdyby nie uszy to uśmiech miała by dookoła głowy :D A zamiast tych pereł miałam komplet z opalizujących kryształków swarovskiego.
Karollka - Pią Sty 18, 2013 8:14 am

M4rcysi4 piękny ten Twój komplecik :) ja też zastanawiam się nad perłami :)
Agusia20l - Pią Sty 18, 2013 1:00 pm

Nie rozumiem tych głupich przesadów, są dziwne, a perły pięknie wyglądają przy suknie ślubnej. ja tam olewam zdanie teściowej i jeśli nie znajdę nic ciekawszego to i tak będę mieć perły, czy jej się to podoba czy tez nie.
Karolain - Pią Sty 18, 2013 1:23 pm

Ja odpuściłam, chociażby przez to że ten miniony rok była dla niej naprawdę tragiczny :(
aqa - Pon Kwi 28, 2014 12:24 pm

A ja tak kocham perły że i tak będe miała. Juz sobie nawet wykukałam śliczne kompleciki w internecie Choco Jewelry tylko zastanawiam się który wybiorę. Jak będe mogła wstawić zdjecia to na pewno wstawię:)
Skyler - Pią Maj 09, 2014 11:21 am

Ja mam w kolczykach w bransoletce i w ozdobnie do włosów sztuczne perły. W żadne przesady nie wieżę:)
E-kwiaty - Pon Maj 26, 2014 6:04 pm

I bardzo dobrze,poniewaz idąc tym tropem musielibyśmy odrzucić jeszcze kilka rzeczy jak i to aby młodzi nie widzieli się jakiś czas przed ślubem,samych przesądów jest naprawdę bardzo wiele:)
Gomigo - Nie Maj 15, 2016 12:58 pm

Pereł nie lubię... jakoś jak zawsze je miałam na sobie miałam jakieś smutne dni. Na ślub nie zdecyduję się założyć, choć bardzo mi się podobają. Na ślubie siostry nawet sznur pereł mi się zerwał... więc było zbierania. Co do przesądu widoku sukni przez narzeczonego - cóż ja nie mam z kim chodzić za suknią, koleżanek nie mam, siostra ma małe dziecko - więc zakupy z nią odpadają. To co - jestem skazana na pecha? Bo nie mam wyjścia i muszę wszytko co związane z strojem z narzeczonym załatwiać? Jakaś bujda kolejna.
Aga5 - Czw Lip 14, 2016 10:29 am

Po sklepach możesz pochodzić z forumowiczkami :) a co do pereł, to moja mama zawsze mówiła, że ten przesąd został wymyślony przez ludzi, których nie stać na prawdziwe perły i szukali dobrego wytłumaczenia, czemu ich nie mają. Jeśli ci pasują do sukni, to nie oglądaj się na innych i je załóż, w końcu to twój dzień!
alb.kla - Sro Maj 31, 2017 1:32 pm

prawdziwe perły sa bardzo drogie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group