Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Fotograf - Fotoksiążka

emilkaa - Czw Gru 29, 2005 4:31 pm
Temat postu: Sobieraj na Piotrkowskiej
No to widze ze troche z narzeczonym przesadzilismy :P
WYbralismy studio Sobieraj na Piotrkowskiej bo urzekly nas zdjecia. Na nasze nieszczescie trafilismy tam na samym poczatku i potem wszystko co ogladalismy bylo po prostu gorsze. :(

Zdecydowalismy sie na bardzo ciekawa nowa propozycje - album ksiazkowy. Zdjecie sa nadrukowane na baaardzo grubym papierze, wszystko elegancko oprawione, tworzy oryginalny dokument z okolo 30stoma zdjeciami. Ale koszt... hm... sam ten album kosztuje ok 1700 zl. Miniaturka dla rodzicow - 500 zl od sztuki, kazda dodatkowa odbitka 16,50... albo jakos tak :) Sama pojedyncza poza kosztuje 110 zl :P

Zdjecie rewelacyjne, album elegancki.. no coz.. w koncu to raz w zyciu... ale sami widzicie ze mam powod do bolu glowy teraz.. heheh....

Emilkaa

kryszka - Czw Gru 29, 2005 7:31 pm

emilkaa napisał/a:
Zdjecie sa nadrukowane na baaardzo grubym papierze, wszystko elegancko oprawione, tworzy oryginalny dokument z okolo 30stoma zdjeciami. Ale koszt... hm... sam ten album kosztuje ok 1700 zl. Miniaturka dla rodzicow - 500 zl od sztuki

Delikatnie mówiąc jestem w szoku! :shock: W np. tej firmie cena albumu z 40 stronami (więc i 40 dużymi zdjęciami) to 155 zł.


To jeszcze pytanko - to jest cena za całość? Wydruk i robociznę? Czy do tego dochodzi jeszcze cena za 1 pozę?

Alma_ - Czw Gru 29, 2005 7:32 pm

Emilkaa, moze się jeszcze zastanów? :hm: Bo różnica ogromna! :roll:


I właśnie za to kocham to forum - nigdzie nie miałabym tak błyskawicznej, precyzyjnej informacji... :smilegirl:

Kasik - Pią Gru 30, 2005 1:07 pm

?ciągnęlam program fotoksiążka i całkiem serio zastanawiam się czy takiego sobie nie zamówić (albumu). Czy któraś z Was widziała na żywo te książki i mogła by powiedzieć jak to wygląda?
kryszka - Pią Gru 30, 2005 3:15 pm

Widziałam na targach, ale nie pamiętam jakiej firmy. Tamte wyglądały super, normalnie jak album np. o Łodzi. :)
emilkaa - Sob Gru 31, 2005 11:40 am

kryszka napisał/a:
emilkaa napisał/a:
Zdjecie sa nadrukowane na baaardzo grubym papierze, wszystko elegancko oprawione, tworzy oryginalny dokument z okolo 30stoma zdjeciami. Ale koszt... hm... sam ten album kosztuje ok 1700 zl. Miniaturka dla rodzicow - 500 zl od sztuki

Delikatnie mówiąc jestem w szoku! :shock: W np. tej firmie cena albumu z 40 stronami (więc i 40 dużymi zdjęciami) to 155 zł.


To jeszcze pytanko - to jest cena za całość? Wydruk i robociznę? Czy do tego dochodzi jeszcze cena za 1 pozę?



Spojrzalam na stronke. Faktycznie jest roznica cenowa.. hehe... powiem szczerze ze zachecam do wybrania sie do Sobieraja i obejrzenia tego albumu, w porownaniu z tym co jest prezentowane na stronie to widac ogromna roznice.
Przyznam ze wlasnie sciagam program i zobacze co on jest w stanie zrobic. Obawiam sie czy nie jest za malo opcji i czy te wszystkie albumy wykonywane w tym programie nie wygladaja tak samo?
Raczej i tak juz zdania nie zmienimy bo moj ukochany zakochal sie w zdjeciach i tym albumie a ze oszczedzac i tak nie mielismy zamiaru.... hehe..
Ale moj rozsadek bierze gore teraz i poswiece troche czasu na przeanalizowanie tego co mi podeslalas... dam znac co i jak :P

kryszka - Pon Sty 02, 2006 1:31 pm

Tylko pamiętajcie, że to na szybko znaleziona firma w Google. Ten album, który oglądałam na targach, wyglądał na dużo lepsze (ciekawsze) wykonanie, ale niestety nie pamiętam ile kosztowała ta przyjemność.
emilkaa - Wto Sty 03, 2006 1:13 pm

Sciagnelam, widzialam i zrezygnowalam. :)
Album jednak wykonywany u fotografa ma zdecydowanie lepsza jakosc i tak jak juz bylo powiedziane jest po prostu ciekawszy, wiecej mozliwosci daje. Ale ten ze stronki za te 155zl tez mozna wykorzystac jako bardzo mily prezent dla kogos.
Co tu duzo mowic, cena Sobieraja jest strasznie wywindowana no ale coz.. jak juz pisalam moj Mily jest nim zachwycony a ja sie ciesze ze postanowil na to nie oszczedzac :)

Innym jednak polecam troche poczekac i zrobic u innego fotografa bo nie ulega watpliwosci ze za pare miesiecy wprowadza to i inne firmy i wtedy ceny tez spadna.. zreszta ceny u innych fotografow sa i tak o polowe mniejsze niz u Sobieraja.. no coz... takie zycie...

kryszka - Pią Cze 02, 2006 1:47 pm

Dostałam ostatnio ofertę z Superfoto.pl:

fotoksiążka

fotospinka

Brzmi bardzo ciekawie. :)

hanusia - Pią Cze 02, 2006 3:13 pm

super sprawa, zwlaszcza ze my po slubie chcemy rodzicom zrobic kilka najladniejszych odbitek i zastanawialismy sie jak im to dac, a taka forma jest rewelacyjna moze byc super prezent pod choinke
kryszka - Wto Cze 06, 2006 10:09 am

kryszka napisał/a:
Widziałam na targach, ale nie pamiętam jakiej firmy. Tamte wyglądały super, normalnie jak album np. o Łodzi. :)

O, właśnie o czymś takim pisałam:




?liczne! :mrgreen: Tylko ta cena :shock: :
Cytat:
Ł2095 = 75 images in a 30x40cm book + all photos 6x4 + calendar.
Ł2295 = 105 images in a 30x40cm book + all photos 6x4 + calendar.

emilkaa - Wto Cze 06, 2006 1:26 pm

http://www.graphistudio.com/

tu jest strona z takimi ksiazkami :) koszt w granicach 800 funtow :(

w Foto Ewa tez sa juz dostepne takie ksiazki - koszt bardzo podobny z tego co wiem.. ale mi osobiscie nie podoba sie ze umieszczaja sporo tekstow obok zdjec - ale to jest pewnie do uzgodnieina :D

misia-misia - Sro Cze 07, 2006 2:28 pm

To oferta studia w którym my robimy zdjęcia. My robimy wprawdzie zdjęcia w normalnym albumie (nie książkowym) ale moze komuś sie przyda.

książka 20 stron cena 700zł

Link do strony FotoLab Fuji - album ślubny książkowy

emilkaa - Sro Cze 07, 2006 2:30 pm

no no.. tutaj ten album tez jest calkiem fajny :D
misia-misia - Sro Cze 07, 2006 2:39 pm

Mnie się osobiście bardzo te albumy podobają.
Ale jak dla mnie to troszkę za dużo pieniążków. Ale gdybym miała kasę i mogłabym sobie pozwolić na taki album to wybrałabym go!
To naprawdę super sprawa :wink:

FifthAvenue - Sro Cze 07, 2006 4:25 pm

czym wiecej ogladam takich albumow tym bardziej sie do nich przekonuje......
Chyba dzisiaj przymusze mojego L do wspolnego poogladania. Fajna sprawa....
A jesli nawet my wybierzemy tradycyjne zdjecia, to moze dla rodzicow na prezent chociaz cos takiego... zobaczymy.Pomysl mi sie bardzo podoba. Chcialabym tylko, zeby w takim albumie byly zdjecia jak najbardziej naturalne, bez zadnych rekwizytow. Po prostu nie lubie zadnych rowerow, ram do zdjec, nieistniejacego molo, wiatraka itd.

emilkaa - Sro Cze 07, 2006 5:03 pm

Fifth.. przeciez album taki jest efektem Waszej sesji.. a sesje sama decydujesz jaka chcesz.. nie widze wiec problemu.. ja jestem po uszy zakochana w tych ksiazkach..

mozna zrobic tansza wersje - linki gdzies wkleila kryszka powyzej..

jakos jednych i drugich widac od razu - nie oszukujmy sie - no ale nie kazdy akurat chce tyle kasy wydac na sama ksiazke :)

hanusia - Sro Cze 07, 2006 6:01 pm

Nasz fotograf za taką Fotoksiążkę liczy sobie 300 zł, chyba troche dużo nie wiem czy sie zdecydujemy
Alma_ - Sro Cze 07, 2006 6:16 pm

Coraz bardziej mi się podobaja te książki... i faktycznie, świetny pomysł na podarowanie zdjęć rodzicom czy dziadkom :D
kryszka - Sro Cze 07, 2006 8:49 pm

FifthAvenue napisał/a:
Chcialabym tylko, zeby w takim albumie byly zdjecia jak najbardziej naturalne, bez zadnych rekwizytow.

Ja myślę, że sens tej książki jest tylko wtedy, gdy jest tam zawarty tylko reportaż z całego tego dnia - taka zdjęciowa opowieść. :) A nie sucha sesja ze studia czy pleneru.


Może kiedyś... na którąś rocznicę... 8)

emilkaa - Czw Cze 08, 2006 7:35 am

no masz racje kryszko... zbieram na to pieniazki :D .. tez myslalam ze na ktoras rocznice NAM zasponsoruje w prezencie :P
holka - Pią Cze 09, 2006 1:57 pm

ufff...
troche czasu zajelo mi przekopanie sie przez wszystkie ulotki z targow fotograficznych, ale znalazlam... otoz na jednym ze stoisk ogladalam takie albumy, wygladaly calkiem przyzwoicie, odwiedzilam przed chwila ich strone i troche o tych albumach poczytalam
www.fotoexpress.pl
z tego co doczytalam, jesli przesylacie im swoje zdjecia a oni to opracowuja (rozplanowuja) na stronach to za kazda wolaja (olaboga) 11zl.
album mozna oczywiscie zaprojektowac samemu, albo w jakims magicznym i drogim programie albo w Photoshopie... mam swiadomosc, ze nie kazdy ma lub umie sie w PSie poruszac, a dodatkowe koszty zwiazane z projektowaniem albumu przez te firme, moga przytloczyc. Poniewaz jest wszystko ladnie opisane jak to w Photoshopie robic (wymiary, marginesy, spady itp), to mam propozycje dla chetnych. NIEODPLATNIE dwom-trzem parom moge pomoc w zrobieniu takiego projektu - ja sie pobawie a Wy bedziecie miec projekt. No i jakas pizze mozemy przy okazji zjesc :D
to nie jest ogloszenie ani tym bardziej reklama - tylko chec pomocy :!:

nie przegladalam jeszcze wymienionych wyzej linkow i jak to wyglada z projektami nie wiem, ale zaraz sobie poczytam.

szczako - Pią Cze 09, 2006 2:10 pm

wczoraj wymyslilam!!
Michala Dziadkowie nie beda mogli sie na slubie i weselu pojawic i taka ksiazka to bylby super prezent dla nich. mysle, ze zdecydujemy sie na cos takiego i wreczymy im, jak ich po weselu odwiedzimy.
Wy to macie lebki, Dziewuszki ...
przejrze te wszystkie oferty, przejde sie po miescie i zobaczymy co tam ciekawego maja.

juzti - Pon Cze 12, 2006 9:39 pm

Mój fotograf też oferował taką książkę tzw: Coffe Table Album :)
Przyznam, że pamiątka cudowna.. i chciałabym go mieć.. no ale... ten dodatkowy 1000 zł troszkę ochładza mój entuzjam..

dzidek - Wto Cze 13, 2006 9:14 pm

To jeszcze nic bo mój fotograf bierze za fotoalbum DWA !! razy wiecej. Co prawda jest tam okolo 100 zdjęć które nie są oczywiście wynikiem sesji fotograficznej tylko są tworzone specjalnie na potrrzeby albumu ale to i tak duzo. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Cały czas się zastanawiamy czy się zdecydować. Niby dużo ale taki album jest na całe życie. Hmm.... A co wy o tym sądzicie ?

Chętnie poznam opinie innych forumowiczów :) pozdr

tijoka - Pon Cze 19, 2006 6:53 pm

mnie tez sie strasznie podobaja te ksiazki!! a jak pokazalam mojemu M. to tez sie zapalił do tego pomysłu . bedziemy szukac w Krakowie, moze maja cos takiego. jak sie cos dowiemy to oczywiscie dam znac na forum :)
Weronika - Pią Cze 23, 2006 9:52 am

A ja swój album ze ślubu zamówiłam w Wydawnictwie - www.wolablakowa.pl
Nie musiałam się bawić w ściąganie programów, tam wszystko zrobili za mnie :D i jak tak słyszę jak mówicie ile dałyście za albumy to się zagłowę łapię! ja za swój zapłaciłam niecałe 500 zł. - drukowany na papierze, w twardej oprawce, zdjęcia ślicznie wystylizowane i wogóle!!
Naprawdę polecam - tam na stronce jest wszystko dokładnie opisane i są nawet galerie do ogladnięcia :D

jusca - Pon Cze 26, 2006 4:30 pm

Hej dziewczyny... Ja zdjęcia ślubne robiłam w studiu fotografi barwnej "OMEGA" w Łodzi przy ulicy Cieszkowskiego. SUPER to mało powiedziane. Album w formie książki z 20 rozkladówkami w eleganckiej oprawie. polecam
niikitka - Pią Lip 14, 2006 6:39 am

Treść posta usunięta ze względu na niedozwoloną reklamę.
kryszka

sylwia - Pią Lip 14, 2006 7:34 am

Znowu pierwszy post i zaraz reklama,jak tu wierzyć w dobre intencje kogoś,że przyszedł pogadać na forum a nie zarklamować swój towar,bo jest tyle postów po drodze,że nittrzeba zaczynać od jakiegoś środka i akurat fotoksiążka.Chyba podpada?
kryszka - Pią Lip 14, 2006 8:30 am

Sylwio - podpada jak najbardziej, bo niikitka jest znana szerokiemu gronu ze swojej działalności, dlatego to ewidentna reklama.
frizz - Nie Paź 08, 2006 5:03 pm
Temat postu: FotoKsiążka
Witam !
Chcę sobie zrobić FotoKsiążke praktycznie mam wszystko , ale brakuje mi jednej rzeczy .
Książka miała by być zrobiona z grubych kartek sztywnych - i moje pytanie co to za kartki jaki to materiał.

Pozdrawiam

Agatka_P - Nie Paź 08, 2006 5:11 pm

A czy to nie był papier taki jak do zaproszeń? A tak wogóle to taki temat już istnieje tutaj http://www.forum.wesele-l...&highlight=foto
frizz - Nie Paź 08, 2006 5:36 pm

ok było ale nie padło słowo co to za papier i nie jest to taki jak do zaproszeń bo ten który ja widziałem jest dość gruby ok 2 mm ciekaw jestem poprostu jak się on fachowo nazywa.
mgielka - Nie Paź 08, 2006 7:13 pm

zdjęcia w fotoksiążkach naklejane są na tekturze (nie takiej pudełkowej) to jedyna nazwa, tektura do fotoksiążek może być z tego co się orientuję od 1 mm
Zbychu - Nie Paź 08, 2006 10:23 pm

dziewczyny - fotoksiazka to jedno i fotoalbum to drugie
te dwie sprawy to jak porownanie czajnika za 50 zl i czajnika za 400 zl Porshe Design
oba gotuja wode - ale wyglad jest zupelnie rozny

fotoksiazke mozna zobaczyc w kazdym fotojokerze - zaczeli chyba pol roku temu je robic
cena jest fajna, sam pomysl tez - ale wykonanie juz z takim przymknieciem oka...
same wydruki (laserowe) niestety odbiegaja od tego co daje nam odbitka

a fotoalbum - to wlasnie odbitki naklejone na tekture lub pianke (chyba 3mm) - pianka ponoc jest lepsza bo nie rozkleja sie i nie zagina sie tak latwo - ale albumy sa drozsze odrazu...

no i fotoalbumy to juz zabawa za okolo 400-1000 zl :(
choc robia wrazenie...



no chyba ze nie zrozumialem czegos i moj post jest bez sensu
bo autorka watku chce zrobic samodzielnie - czyli zszywac/kleic itp, itp...
jesli tak to chcialbym zobaczylbym efekt koncowy - moze wyjsc bardzo fajnie :)

emilkaa - Nie Gru 03, 2006 6:14 pm

Odebralam swoj fotoalbum z Sobieraja... oboje z mezem jestesmy zachwyceni... a rodzina to juz nie moze sie opamietac w zachwytach.. hehe... zdjecia sa tez cudowne... proste, bez sztucznych tel i rekwizytow... wiekszosc to po prostu my na bialym tle..
uzyskalismy efekt o jaki nam chodzilo -- nie ma przerostu formy nad trescia :D

goraco polecam Sobieraja i fotoksiazke.. koszt jest ogromny ale to pamietka na cale zycie.. w najblizszym czasie postaram sie moze zrobic zdjecia albumu i Wam pokazac :D chcialabym sie pochwalic calemu swiatu :) :)

kryszka - Pon Kwi 23, 2007 9:47 pm

Emilkaa - masz już zdjęcia Waszego albumu?
EJ-ET - Czw Kwi 26, 2007 3:47 pm

Wow!
Wyobrażam sobie ten Twój album Emilko! Byłam niedawno w Foto Sobieraj i oglądałam to cudo;)...heh dlaczego jest taakie drogie! Jak wkleisz zdjęcia to też będę podziwiać!

Aha, dla tych, którzy również nie mogą aż tyle wydać na taką pamiątkę: podobno w Rossmanie można samemu taką "fotoksiążkę" stworzyć, dość tanim kosztem.

kochecka - Czw Kwi 26, 2007 6:58 pm

a nam nasz fotograf zaproponował do wyboru foto książkę lub album i nie wiemy na co sie zdecydować :)
EJ-ET - Pon Kwi 30, 2007 2:42 pm

Kochecka-też bym nie wiedziała...

chyba że książkę w wersji "pierwszej" + (te same lub więcej) obrobione fotki na CD, to wtedy można samemu stworzyc album;), a to raczej tansze niz ksiazka, prawda?

kochecka - Pon Kwi 30, 2007 6:38 pm

nasz fotograf proponuje nam album lub ksiązkę i to które wybierzemy nie ma absolutnie żadnego wpływu na cenę bo są wliczone w cenę.ponadto dostaniemy ok 2tys zdjęc na płycie, wszystko wliczone tak wie pozostaje dylemat co wybrać:książke czy album :)
EJ-ET - Pon Kwi 30, 2007 8:05 pm

wow! co to za fotograf?!
To może spytaj go ile zdjęć obrabia do książki a ile do albumu spróbuj obliczyć co Cię drożej wyniesie jeśli będziesz chciała to "drugie" dorobić na własną rękę
(mnie się wydaje że stworzenie książki jest bardziej skomplikowane, a zdjęcia łatwiej wywołać i wkleić do albumu)

kochecka - Pon Kwi 30, 2007 8:08 pm

jeszcze zobaczymy, na razie zastanawiamy się nad tym :)
jacek - Wto Maj 01, 2007 6:18 pm

witam
Skad wy bierzecie takie ceny fotograf z którym wspolpracuje ostatnio mówił ze taka fotoksiążka na kosztuje maksymalnie 500zł dlatego dziwie sie ze pojawiaja sie takie kwoty jak 1000 zlotychwydaje mi sie ze ci fotografowie chca na tym dodatkowo zarobic a poniewaz robi sie to modne to wykorzystuja ten fakt
pozdrwiam

EJ-ET - Czw Maj 03, 2007 8:43 pm

emilkaa napisał/a:
Odebralam swoj fotoalbum z Sobieraja... oboje z mezem jestesmy zachwyceni... a rodzina to juz nie moze sie opamietac w zachwytach.. hehe... zdjecia sa tez cudowne... proste, bez sztucznych tel i rekwizytow... wiekszosc to po prostu my na bialym tle..
uzyskalismy efekt o jaki nam chodzilo -- nie ma przerostu formy nad trescia :D

goraco polecam Sobieraja i fotoksiazke.. koszt jest ogromny ale to pamietka na cale zycie.. w najblizszym czasie postaram sie moze zrobic zdjecia albumu i Wam pokazac :D chcialabym sie pochwalic calemu swiatu :) :)


Przepraszam że cytuję Cię Emilkoo w całości, ale właśnie się zorientowałam, że to CUDO, które widziałam, to były Wasze zdjęcia ;) !!! Oglądałam w FotoSobieraj kilka "przypadkowych" fotoksiążek i jedna z nich to była Wasza :D , tak więc zgodnie z Twoim wczesniejszym życzeniem chwalisz się całemu światu.

Wyglądaliście Cudownie, naprawdę zazdroszczę takiej pięknej pamiątki
Pozdrawiam!

liliana - Wto Maj 08, 2007 6:43 pm

Witam , czesto odwiedzam to forum i z checia czytam rozne wypowiedzi , ale nie do konca zgadzam sie z tym co mowi Jacek. Widzialam rozne ksiazki w roznych firmach ,ktore mialy rozne ceny,ale jesli ksiazka ma koszt 500 zl to co to za ksiazka.Moim zdaniem cena mowi sama za siebie.To jest pamiatka na cale zycie i chyba warto poswiecic troche wiecej funduszy . Pozdrawiam
jacek - Czw Maj 10, 2007 3:48 pm

witam ja co prawda jej nie widziałem opieram sie tylko na tym co on mi powiedział ale dowiem sie dokładnie wszystkiego i dam znak ale musi byc w tym sporo prawdy bo na ostatnich targach wideo-foto był facet nie pamietam z jakiej miejscowości i maił ceny za mała ksiąke na grubym papierze do 20 stron ok 150zł a zadużą do 500zł ale tak jak mówie dowiem sie dokladnie i dam wam znak
Agnieszka19 - Czw Maj 10, 2007 3:57 pm

Ja chciałam tylko napisać że to że coś jest droższe nie znaczy że lepsze :)
Po cenie nie można oceniać tego czy coś jest lepsze od innego :-?

Martysia - Nie Wrz 02, 2007 2:32 pm

fotoksiążka to cudowna sprawa. mnie osobiście zachwyciły te które widziałam i wiem, że chcę mieć koniecznie taką pamiątkę.... ja robię taką za 600 zł....

[ Dodano: Nie Wrz 02, 2007 3:36 pm ]
aha i NIE DAJCIE SI? NABRA? widziałam książkę, która kosztuje prawie 1900 zł ( to jakiś NONSENS!) a ta którą ja robię raczej nie odbiega jakością bo widziałam i dotykałam i kosztuje 600!!! oczywiście zgadzam się, że w sprawach ślubnych oszczędzać nie należy (ewentualnie tam gdzie się da:)) i ja również stawiam zawsze na jakość....ale 1200 zł RÓ?NICY między tak samo wyglądajcymi albumami? LITO?CI

kryszka - Pon Wrz 03, 2007 8:05 pm

Widziałam na żywą tą książkę u Sobieraja - faktycznie jest śliczna. Ale w życiu nie zapłaciłabym za nią 1200 zł, tym bardziej, że w cenie jest tylko ta książka, nie ma odbitek dla rodziców i za nie trzeba płacić dodatkowo. I sesja do niej trwa bardzo długo, a w studio jest ukrop. :roll:
ancia19 - Pon Wrz 03, 2007 9:04 pm

przepraszam, ale za co taka książka ma kosztować 1700zł ?? ???????? To już jest dla mnie gruuuba przesada!!!
Martysia - Pon Wrz 03, 2007 9:56 pm

no ja pisałam w swoim poprzednim poście własnie o sobieraju. byłam tam tydzien temu, w tym roku kosztuje to 1850 zł a nie żadne 1700;) masakra, nie?:)
ancia19 - Pon Wrz 03, 2007 10:00 pm

Martysia napisał/a:
no ja pisałam w swoim poprzednim poście własnie o sobieraju. byłam tam tydzien temu, w tym roku kosztuje to 1850 zł a nie żadne 1700;) masakra, nie?:)


no przebitkę nad kosztami to mają z 500%

Gabro - Sro Wrz 05, 2007 9:58 am

Chyba ktoś zwariował... :)
MałaMi1 - Pon Paź 22, 2007 1:22 pm

nasz fotograf dał nam następującą propozycję:

"Moja oferta tworzona jest zawsze indywidualnie, w zależności od ilości zdjęć, wielkości odbitek,
czasu trwania i rodzaju sesji zdjęciowej czy usług dodatkowych.

Pełna oferta sklada sie z wykonania wielu set zdjeć, a przy dobrej współpracy przekracza niejednokrotnie 2000 szt.
Na pełny fotoreportaż ślubny proponuję
- Przygotowania do ślubu,
- Ceremonie ślubną,
- Przyjęcie weselne,
- Fotografie plenerowa,
- Zdjęcia studyjne.

Nastepnie zdjęcia ze wszystkich etapów są dobierane tak, aż stworzą unikalną opowieść.
W pełnej ofercie otrzymujecie Państwo nastepujace materiały.
- ok 200 szt. zdjęć w formacie 10 x 15 cm,
- Pakiet zdjęć studyjnych (indywidualny projekt),
- Książkę 52 stronicową ze zdjęciami w twardej oprawie,
- Pokaz slajdów z dzwiękiem na płycie CD

Koszt całego pakietu uzgadniamy indywidualnie.
Zestaw w wersji mini który wypełnia też cały fotoreportaż ślubny kosztuje 1200 zł"

wierzcie mi, że zdjęcia zrobiły na nas piorunujące rważenie, fotoalbum również.
Polecam....

Ryszard Sierociński
Tel. 509 360 146
(Sieradz)

Dosia_Zosia - Nie Lut 03, 2008 10:30 pm

Szczerze przyznam,ze bardzo mi sie taka fotoksiążka podoba. :)
Wypatrzyłam je też na tej stronie: http://www.studiociesielski.pl/galeria.php
Przejde się tam w najbliższym czasie i dowiem się ile w tym studio kosztowałaby taka fotoksiązka.

kryszka - Pon Lut 04, 2008 1:42 pm

Z tego co widziałam na targach to już chyba większość fotografów ma w ofercie taką fotoksiążkę. Koszt to ok. 1500 zł.
klarysa - Czw Lut 21, 2008 1:11 pm

fotoalbum to dla nas troche za droga opcja. dlatego zdecydujemy sie na fotoksiazke, np:

http://www.ufoto.pl/fotoksiazka.html

widzielismy taka na zywo i byla super

MałaMi1 - Czw Lut 21, 2008 1:14 pm

a co to za różnica-fotoksiążka a fotoalbum ? :?
kryszka - Czw Lut 21, 2008 3:20 pm

Patrząc po różnych zdjęciach to fotoksiążka jest gorszej jakości (cienki papier, nieciekawie standardowo rozmieszczone zdjęcia i podkłady).

W porównaniu do fotoalbumu, który oferuje np. Foto Ewa (swój odbieram jutro :tancze: ) - duży, grube kartki, każde zdjęcie przemyślane - to różnica jest ogromna.

MałaMi1 - Czw Lut 21, 2008 4:02 pm

hmmm... to teraz się sama zastanawiam czy my wybralismy u siebei fotoalbum czy fotoksiążkę....do tej pory myslałam, że jedno i drugie to to samo... :? dzieki za wyjasnienie :)
kryszka - Czw Lut 21, 2008 9:49 pm

olciap6 - ale ja sobie tylko snuję domysły po poście klarysy i tym linku . :lol: A jak je nazywają ludzie w branży to trzeba by się ich pytać co mają na myśli i czy jest jakaś konkretna różnica.
555 - Pią Lut 22, 2008 11:53 pm

kryszka napisał/a:
Patrząc po różnych zdjęciach to fotoksiążka jest gorszej jakości (cienki papier, nieciekawie standardowo rozmieszczone zdjęcia i podkłady).

Kryszko, nie do konca masz racje, ale zdjecia moga byc chyba rzeczywiscie mylace. Ja ogladalam ja zupelnie przypadkowo w "rtv-euro-agd" w manufakturze, chyba nadal jest tam wystawiona.. bylam mile zaskoczona jakoscia i wykonaniem:
1. papier wcale nie jest cienki, przypomina kredowy papier z typowych wydawnictw albumowych,
2. zdjecia niekoniecznie musza byc rozmieszczone standardowo, owszem, sa szablony, ale wszystkim mozna sterowac i dokonywac zmian..
3. podklady to rozumiem tla..? jesli o to chodzi to, owszem, jest standardowa galeria, z ktorej mozna wybrac, ale jako tlo mozesz rowniez wybrac jakiekolwiek zdjecie z wlasnych zasobow, oczywiscie w odpowiednio duzej rozdzielczosci, zeby jakosc nie byla marna..
bo generalnie jakosc tej ksiazki zalezy w glownej mierze od jakosci materialow, jakimi sie dysponuje, ale takze od zdolnosci i gustu osoby projektujacej, a tutaj moze byc problem dla wielu osob..

MałaMi1 - Pią Lut 22, 2008 11:58 pm

no własnie czyli to co opisujesz 555 jest fotoksiązką czy fotoalbumem w końcu? gdyz my będziemy miec właśnie cosik takiego, a ostatnio już sie sama zastanawiam czy to fotoalbum czy fotoksiązka :?
555 - Sob Lut 23, 2008 12:02 am

z tego co ja zauwazylam, to fotoksiazke robisz sobie sama korzystajac ze zdjec ktore masz i zamawiasz jej druk, a fotoalbum zamawiasz u fotografa, ktory robi wszystko: zdjecia, uklad, zajmuje sie drukiem, oprawa itd.. :))
MałaMi1 - Sob Lut 23, 2008 12:13 am

acha w takim razie juz wiem-mam fotoalbum :D dzieki za pomoc w uświadomieniu mnie ;)
Agnieszka19 - Sob Lut 23, 2008 7:45 pm

A czy mógłby ktos napisac jaka jest różnica w cenie?
jancio - Nie Lut 24, 2008 12:18 pm

Agnieszka19 napisał/a:
A czy mógłby ktos napisac jaka jest różnica w cenie?


Poneważ jestem z branży zarejestrowałem się tak bu nie było to reklamą.
Na to pytanie mogę odpowiedzieć mniej więcej tak

Koszt wyprodukowania FOTOALBUMU jest mniej więcej trzykrotnie wyższy od FOTOKSI??KI

Agnieszka19 - Nie Lut 24, 2008 4:10 pm

No to za wiele mi to nie mówi bo w ogóle sie ni orientuje w cenach tego ;) to może napiszesz mi na priv ?
555 - Pon Lut 25, 2008 9:13 pm

cena fotoksiazki zalezy od ilosci kartek, np.
Cytat:
Okładka laminowana o wysokim połysku.
Rozmiar: 22 x 30 cm
Liczba stron: 26 do 98 stron

Cena podstawowa: 119,99 zł*
Dopłata za każde kolejne 8 stron: 15 zł


tutaj wiecej cen..

jesli chodzi o fotoalbumy zamawiane u profesjonalistow to slyszalam o cenach znacznie powyzej 1.000 PLN

aglucia - Sob Kwi 26, 2008 9:30 am

Wdziałam piękny fotoalbum w "unoperdue". Cena wraz z sesją plenerową to 2500. Strony grube, układ zdjęć przemyślany, na każdej stronie złota myśl...
Audiolka - Sob Lis 08, 2008 9:23 pm

Ja widziałam taka foto-książkę za 100 zł.
Naprawdę bardzo ładna.W życiu bym 1000 zł nie zapłaciła(chyba,ze była by w cenie zdjęć)

Agnieszka19 - Sob Lis 08, 2008 9:48 pm

Za 100 zł?
To ja nie wiem ale za taką cenę nie widziałm nigdzie :-?
Może napiszesz gdzie to innym ta wiedza się przyda :)

Audiolka - Sob Lis 08, 2008 9:56 pm

M1-Foto-Joker.
Agnieszka19 - Sob Lis 08, 2008 10:03 pm

A no ktoś juz pisał o tym- faktycznie :)
Belluszi - Sob Lis 08, 2008 10:42 pm

Fotoksiążka to tylko sposób prezentacji zdjęć. Najwżniejsze jest to, że ktoś musi te zdjęcia dobrze zrobić i to stanowi lwią część ceny. W fotojokerze rzeczywiście można za 100zł zamówić ksiązkę, ale trzeba mieć własne zdjęcia i to nie jest taka fotoksiążka jak oferują fotografowie. Zamawiałam na prezent zdjęcia z wakacji w formie takiej książki. Jest to fajne, ale dosyć przypadkowa kompozycja.
Agnieszka19 - Sob Lis 08, 2008 10:53 pm

Nie wiem jak tam. Ale jak ja zamaiwłam w necie to sama ukłądał zdjęcia i podpisywałam.
Także może tam też jest takak opcja.
Tym bardziej ża ja nie zapłaciłam dużo więcej bo około 160 zł.

555 - Sob Lis 08, 2008 10:54 pm

Belluszi napisał/a:
dosyć przypadkowa kompozycja.

w fotoksiazce sama sobie ukladasz zdjecia jak chcesz, byc moze w Twoim przypadku ulozylas je losowo.. :roll:

Audiolka - Nie Lis 09, 2008 10:37 am

Belluszi napisał/a:
W fotojokerze rzeczywiście można za 100zł zamówić ksiązkę, ale trzeba mieć własne zdjęcia i to nie jest taka fotoksiążka jak oferują fotografowie.


Chyba logiczne,ze nie zrobią Twojej książki,ze swoich zdjęć :-?
Nie jest taka jaką oferują fotografowie-jest prosta,bez żadnych udziwnień-za 100 zł nie można się za wiele spodziewać(porównując do książek za 1000 zł czy więcej )

Belluszi - Nie Lis 09, 2008 5:00 pm

Nie zrozumiałyśmy się Audiolka. Naturalnie, że ksiązki nie zrobią ze swoich zdjęć (plików), ale najpierw trzeba za nie zapłacić fotografowi który je robił. wówczas 100zł. będzie tylko dodatkiem do 1000 a może i większej sumy. Poza tym książka zamawiana w Fotojokerze jest drukowana laserowo, a ksiązka, którą oferują fotografowie jest na papierze fotograficznym ręcznie klejona w oprawie introligatorskiej, ale też sama w sobie nie osiąga ceny 1000 zł dopiero w połączeniu z fotografowaniem może kosztować nawet więcej.
Audiolka - Nie Lis 09, 2008 7:43 pm

Z tego co wiem, to do Foto Jokera można zanieść zdjęcia na dysku i oni robią książkę.
Pewnie,ze w oprawie introligatorskiej z wszystkimi dodatkami tyle nie osiągnie(tys złoty).mnie chodziło o to,ze wolę taka za 100zł,niż za 1000 zł:)
A swoją drogą jako intrologator z zawodu, można uruchomić znajomości i za 100 zł mieć fajna księgę :)

kaczorowski_fot - Wto Lis 25, 2008 1:49 pm
Temat postu: Foto-księga
Chciałbym coś wtrącić.
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć że foto-książka to nie to samo co foto-księga.
Foto-książka wygląda jak zwykła książka, zdjęcia nadrukowane są na zwykłych dość cienkich kartkach i jakość takiej książki jest naprawdę kiepska.
Foto-księga natomiast to zdjęcia nadrukowane na papierze takim jak typowe odbitki foto i umieszczonym na kartach o grubości 1 lub 1,6 mm. Karty foto-księgi rozkładają się tak jak karty w książkach dla dzieci (na płasko), są to tzw. rozkładówki. Jedna rozkładówka to dwie strony.
Jeśli chodzi o foto-książkę to faktycznie można ja zrobić za 100zł, natomiast w przypadku foto-księgi koszt wykonania jednej rozkładówki (2 strony) to ok. 35zł.
Tak więc typowa foto-księga (10 rozkładówek na kartach grubości 1,6mm) o wymiarach 30x22cm (rozkładówka 30x44cm) w oprawie z eko-skóry to koszt 350zł.

Audiolka - Wto Lis 25, 2008 1:55 pm

350 zł za porządnie zrobiona foto -księgę byłabym w stanie zapłacić.Ale nie tys :o
kaczorowski_fot - Wto Lis 25, 2008 2:14 pm

Tysiąc czy półtora tysiąca to foto-księgi kosztowały ale rok temu, a teraz ceny mocno poszły w dół. No chyba że fotograf tyle dolicza za wykonanie projektu foto-księgi, ale to czyste zdzierstwo.
mazurowicz.com - Wto Lis 25, 2008 7:32 pm

Koszty fotoksiazki , twarde karty , sztywna oprawa zaczyna sie od 200 zl , srednio 400-600 zl , ladnie wykonczona , na cene wplywa wiele rzeczy , grubosci kart , ilosci zdjec , wykoczenia okladek itd. , jesli kogos stac polecam bo o wiele lepiej sie prezentuje niz album ze zdjeciami. Mozna to zlecic teraz zewnetrznym zakladom ksero/poligrafia bo coraz czesciej maja cos takiego w ofercie - jeden minus - fotograf ma czesto zaufana osob/zaklada ktory odpowiednio zrobi wydruk zdjec - tzn np nie wyjda w tonacji zielonej i inne kwiatki - zaklad poligraficzny zazwyczaj nie przejmuje sie z tym , dostaje plik i drukuje , wiec efekt koncowy moze byc kiepski. To w zasadzie tyczy sie tez robienia odbitek , radze uwazac i czasem nie oddawac zdjec do wywolania w hipermarketowych labach bo 20gr taniej :)
julietta - Wto Lis 25, 2008 8:56 pm

Pewnie się narażę paru osobom, ale chcę być szczera - wg mnie fotoksiążka jest ... Jakość zdjęć nie jest powalająca, a te śmieszne szablony to już w ogóle...
Najlepsza jest tradycyjna metoda - fotki wywołane w dużym formacie (np. 15x21) i wklejone do albumu ze sztywnymi stronami przedzielonymi pergaminem. Takie coś ma swój własny urok, a te wszystkie wynalazki to tylko taki uroczy gadżecik :)

Profesjonalnej "fotoksięgi" nie widziałam na żywo, więc się nie wypowiadam...

Audiolka - Wto Lis 25, 2008 9:14 pm

To zależy co kto lubi.
Wg. mnie foto księgi/książki nie zniszczą się tak jak albumy(w których jakby nie było rogi są częściej pozaginane niż w książkach).
W albumie, czasem zdarzy sie komuś palcem dotknąć zdjęcie i "utłuścić" czy jak się to nazywa .W książce raczej nie.
Fakt albumy mają swój urok (szczególnie takie na czarnym papierze),foto-książki to nowość.

pees.wszystko napisane z własnych obserwacji.

kaczorowski_fot - Sro Lis 26, 2008 8:02 am

Wydaje mi się że klasyczny album jest bardziej prestiżowy, a trwałość i jakość zdjęcia w formie odbitki lepsza. Foto-księga to chwilowa moda która tak jak się pojawiła tak szybko się skończy, choć muszę przyznać że wizualnie robi wrażenie.
Xcymenes - Sro Lis 26, 2008 1:39 pm

Witam.
Może zaczniemy od tego co wchodzi w cenę prawdziwej, porządnej fotoksiążki ślubnej robionej przez fotografa;
Rozkładówki-czyli duże zdjęcia (np 15szt 30x60cm)- koszt... np Kodak w Tulipanie 22zł za szt(drogo).
Zmontowanie, sklejenie tego w jedną całość w introligatornii 250-600(w zależności od okładki).
Koszt wykonania zdjęć z np wesela, pleneru. np 500-700zł
Wykonanie projektu ( programy "gotowce" nie nadają się do tego). powiedzmy z 200zł(tanio).

kaczorowski_fot napisał/a:
jakość zdjęcia w formie odbitki lepsza

nieprawda- papier w fotoksiążce i jako zwykła odbitka jest taki sam.

julietta napisał/a:
wg mnie fotoksiążka jest ... Jakość zdjęć nie jest powalająca

Jakość zdjęć zależy od fotografa a nie sposobu oprawy

julietta napisał/a:
a te śmieszne szablony to już w ogóle...

zgadzam się, szablony-gotowce, nadają się co amatorskich zastosowań

julietta napisał/a:
fotki wywołane w dużym formacie (np. 15x21)

format 15x21 to takie minimum na slub.

Cytat:
Tysiąc czy półtora tysiąca to foto-księgi kosztowały ale rok temu, a teraz ceny mocno poszły w dół

a tak konkretnie to co staniało? bo odbitki, introligator, usługi foto nie staniały

kaczorowski_fot napisał/a:
fotograf tyle dolicza za wykonanie projektu foto-księgi, ale to czyste zdzierstwo.

rozumiem ze Ty część usług robisz charytatywnie, ja bym czyjejś pracy zdzierstwem nie nazywał

Audiolka napisał/a:
jako intrologator z zawodu, można uruchomić znajomości i za 100 zł mieć fajna księgę

jak sama sobie zrobisz zdjęcia, projekty i pokopiujesz powiekszenia to zgodzę się.

Sorc - Sro Lis 26, 2008 2:12 pm

hmm jak dla mnie fotoksiazka to dodatek wiec nie wliczam w cene samego wykonania zdjec bo jezeli fotograf za full serwis liczy sobie 1-2k zl to naturalne jest ze zrobienie fotoksiazki to kolejne +600 czy ile sobie za to bierze

co do jakosci to w dobrej fotoksiazce jakos fotek jest porownywalna do jakosci odbitek z labu.

Co do samego montowania to slyszalem ze sa maszyny do sklejania tego w calosc, ktore swoja droga kosztuja sporo grosza.

A w kwesti samych fotoksiazek i ich jakosci to jak juz ktos wczesniej zauwazyl dobre fotoksiazki ktore kosztuja sporo kasy sa na prawde fajna pamiatka i jesli kogos stac na taki wydatek to moze sobie taka zanabyc, co do fotozeszycikow za 200 zl to wolalbym zrobic sobie z odbitek klasyczny album, za ktory razem z odbitkami zaplacimy tez ok 200 zl ( plus oczywiscie zabawa z wklejaniem fotek :) )

555 - Sro Lis 26, 2008 5:10 pm

Xcymenes napisał/a:
w introligatornii 250-600(w zależności od okładki).

chyba lekko przesadziles, bi ja za swoja oprawe ze wszystkimi dodatkami (usługa + materiały) zaplacilam niecale 50 zl.. mega wypas w skorze ze zloconymi tloczeniami wyceniono mi na ok. 100 zl..

Audiolka - Sro Lis 26, 2008 7:30 pm

Xcymenes napisał/a:



Audiolka napisał/a:
jako intrologator z zawodu, można uruchomić znajomości i za 100 zł mieć fajna księgę

jak sama sobie zrobisz zdjęcia, projekty i pokopiujesz powiekszenia to zgodzę się.



Owszem jak ktoś nie ma znajomości, to sam sobie by musiał wszystko robić.Przez 3 lata pracy w drukarni znam to środowisko i 100 zł w moim przypadku by wystarczyło.
I właśnie pisałam o sobie ...

Xcymenes - Sro Lis 26, 2008 9:07 pm

555 napisał/a:
w introligatornii 250-600(w zależności od okładki).


chyba lekko przesadziles, bi ja za swoja oprawe ze wszystkimi dodatkami (usługa + materiały) zaplacilam niecale 50 zl.. mega wypas w skorze ze zloconymi tloczeniami wyceniono mi na ok. 100 zl..

Ja mam na mysli prawdziwy, duży album, min 30str 30x30 na twardych kartach ze zdjęciami na papierze fotograficznym z labu, a nie jakieś wydruki metodą cyfrową.
Audiolka napisał/a:
Owszem jak ktoś nie ma znajomości, to sam sobie by musiał wszystko robić.Przez 3 lata pracy w drukarni znam to środowisko i 100 zł w moim przypadku by wystarczyło.
I właśnie pisałam o sobie ...

Masz swoje pliki, sama sobie robisz projekty, po znajomości drukujesz strony do sklejenia i składasz to w album. Ok.
Czy masz może doświadczenie jak zachowują się wydrukowane zdjęcia metodą poligraficzną umieszczone w fotoksiążce? Chodzi mi o trwałość. W fotoksiążkach które ja widziałem a zdjęcia w nich były drukowane a nie kopiowane , po kilku latach wycierały się karty ze zdjęciami, tam nie ma pergaminu i strony stykają się ze sobą. Widzialem też wydruki laminowane ale zdjęcia się rysowały się o siebie.
Jeśli to ma być na wiele lat to w/g mnie zdjęcia muszą być KOPIOWANE/WYWOŁYWANE metodą tradycyjną.
Pozdrawiam

kaczorowski_fot - Czw Lis 27, 2008 8:06 am

Xcymenes nie wiem czy zauważyłeś ale tematem rozmowy jest koszt wykonania samej foto-księgi a nie koszt jej wykonania wraz z usługą. Ja wykonuje profesjonalne foto-księgi i jeszcze nigdy cena księgi składającej się z 10 rozkładówek nie przekroczyła 350zł, a 20 rozkładówek - 600zł. Wiadomo że do tej kwoty dochodzi jeszcze koszt usługi, max 1400zł.
Audiolka - Czw Lis 27, 2008 10:05 am

Xcymenes napisał/a:



Masz swoje pliki, sama sobie robisz projekty, po znajomości drukujesz strony do sklejenia i składasz to w album. Ok.
Czy masz może doświadczenie jak zachowują się wydrukowane zdjęcia metodą poligraficzną umieszczone w fotoksiążce? Chodzi mi o trwałość. W fotoksiążkach które ja widziałem a zdjęcia w nich były drukowane a nie kopiowane , po kilku latach wycierały się karty ze zdjęciami, tam nie ma pergaminu i strony stykają się ze sobą. Widzialem też wydruki laminowane ale zdjęcia się rysowały się o siebie.
Jeśli to ma być na wiele lat to w/g mnie zdjęcia muszą być KOPIOWANE/WYWOŁYWANE metodą tradycyjną.
Pozdrawiam

A co to ma do rzeczy??Ja od początku pisze,że gdybym chciała dla siebie taka książkę to koszt by wyniósł 100zł!
Po kolejne skąd Ty wiesz jaką metodą są robione książki w drukarni w której pracowałam?
Czy tak trudno Ci zrozumieć,ze mogłabym mieć profesjonalnie wykonaną księgę po takiej cenie?Bez ruszenia palcem.

555 - Czw Lis 27, 2008 7:54 pm

Xcymenes napisał/a:
555 napisał/a:
w introligatornii 250-600(w zależności od okładki).


chyba lekko przesadziles, bi ja za swoja oprawe ze wszystkimi dodatkami (usługa + materiały) zaplacilam niecale 50 zl.. mega wypas w skorze ze zloconymi tloczeniami wyceniono mi na ok. 100 zl..

Ja mam na mysli prawdziwy, duży album, min 30str 30x30 na twardych kartach ze zdjęciami na papierze fotograficznym z labu, a nie jakieś wydruki metodą cyfrową.

a ja, jak wczesniej napisalam, mam na mysli OPRAWE U INTROLIGATORA, a nie to, co w srodku.. i Twoj komentarz uwazam za niegrzeczny..

Xcymenes - Czw Lis 27, 2008 9:22 pm

555, Przepraszam, faktycznie nie zrozumiałem, ale i tak 50zł to bardzo tanio. Można wiedzieć gdzie są takie ceny?
kaczorowski_fot, Czytając wątek od początku odniosłem wrażnie że niektórzy mylą samą usługę introligatorską z pełnym wykonaniem usługi.

555 - Czw Lis 27, 2008 10:57 pm

korzystalam z uslug introligatorni na Kilinskiego 47.. oprawialam w satyne, zdobilam sama szyfonem i krysztalkami..
agunia84 - Nie Maj 31, 2009 2:50 pm

Nasza fotoksiążka, kosztowała 270 zł oprawiona jest w skórę. Jesteśmy pod jej wrażeniem.
aNusia^^ - Pon Lis 29, 2010 10:05 am

Kochani wiecie co mam dylemat czy wybrać foto książke czy album... Słyszałam że po jakimś czasie w foto książce kartki się rozklejają... Jak to jest :?: Powiedzcie mi coś o obu wariantach z własnego doświadczenia :?: :roll:
Bian - Pon Lis 29, 2010 11:21 am

aNusia^^ my wybraliśmy u fotografa fotoksiążkę z bardzo prostego powodu - duży album ślubny dostaliśmy od znajomych, więc nie było sensu powielać. Wprawdzie fotoksiążkę mamy dopiero dwa tygodnie, ale jak tak dobrze zrobiona, że nie widzę powodu, dla którego miałaby się rozkleić. Do tego otrzymaliśmy ją w takim drewnianym opakowaniu (nie wiem jak nazwać). Sama fotoksiążka oprawiona jest w skórę :)

W fotoksiążce na pewno jest mniej stron niż w albumie, z tym, że jest możliwość innego rozłożenia zdjęć. Ja jestem zadowolona z naszej fotoksiążki. A do albumu tak czy siak wywołamy zdjęcia.

Aha, myślę, że najlepiej jest poprosić fotografa, aby na spotkanie przyniósł i album, i fotoksiążkę (jeśli sam tego nie zaproponuje). Wtedy można ocenić jak to wygląda i co się bardziej podoba.

aNusia^^ - Pon Lis 29, 2010 11:26 am

Bian widzieliśmy to i to... mnie bardziej podoba się album a mojemu przyszłemu małżonkowi książka i szukam powodów za albumem i przeciw książce :D :D :D
monika_zyga - Sro Sty 05, 2011 9:06 am

My zrobiliśmy i jedno i drugie. Album jest fajny bo taki tradycyjny i tam mam zdjęcia ze studia i pleneru w dużym formacie. A w fotoksiążce mamy zdjęcia ze ślubu, wesela i poprawin. Książka bardzo ładnie wyszła i jestem bardzo zadowolony, ale cieszę się że mam obie rzeczy.
asimi - Wto Maj 10, 2011 4:33 pm

ile kosztują takie fotoksiazki ze zdjęć plenerowych?
fotografialodz - Wto Maj 10, 2011 5:41 pm

od 100 do 800-900 zl albo i wiecej , w zaleznosci od wielkosci ilosci rozkladowek i rodzaju oprawy oraz firmy ktora to wykonuje
justynka25 - Wto Sty 17, 2017 9:44 am
Temat postu: FOTOKSIĄŻKA/ FOTOALBUM.
Witam
Czy jest tutaj może ktoś kto zajmuje się tworzeniem fotoalbumów fotoksiążek?albo ktoś kto poleci gdzie to zrobić?:)Pozdrawiam

_Bella_ - Wto Sty 17, 2017 5:31 pm

Ja robiłam przez stronę Rossmanna i polecam :)
Potem odbierasz w wybranym sklepie.

Irmine - Nie Sty 29, 2017 11:56 am

Uwolnij kolory. Wykonywała tam zarówno fotoksiazki jak i fotokalendarze. Jakość super, dobra cena i szybkie wykonanie ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group