Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zaproszenia - własnoręczne

Edyta - Pon Sty 26, 2004 5:50 pm
Temat postu: własnoręczne
jak robiliscie zaproszenia, to korzystaliście z jakiejś określonej instrukcji??????

a może są jakieś strony z propozycjami???

Asia - Pon Sty 26, 2004 7:26 pm

Ja oglądałam w Internecie mnóstwo zaproszeń i wykorzystałam niektór pomysły. Ale żadne z moich zaproszeń nie stanowi kopii tego co oglądałam.
kryszka - Pon Sty 26, 2004 8:24 pm

Ja tak samo jak Asia - bardzo dużo oglądam, niekiedy zamawiam darmowe próbki żeby podpatrzeć dane rozwiązanie, a potem trenuję jak to wyjdzie.
Asia - Pon Sty 26, 2004 8:35 pm

Kryszko, wiesz już jakie zaproszenia zrobisz?
kryszka - Pon Sty 26, 2004 10:58 pm

Nie Asiu. :smut: Zamiast dokonać ostatecznego wyboru cały czas dodaję nowe pomysły i nie umiem wybrać. Wszystkie mi się podobają. :sciana:

Na dodatek wszelkie próby muszą poczekać, bo mam taki nawał pracy, że nawet w domu pracuję. :?

Edyta - Wto Sty 27, 2004 6:26 pm

ja chyba tez sie zdecyduje na taka forme zaproszen

tylko trzeba bedzie przekonac narzeczonego!!
on chce isc na latwizne i kupic :cry: ale ja juz znajde sposob na niego :graba:


aha powiedzcie czy w kazdej hurtowni poligraficznej mozna dostac elementy dekoracyjne do zaproszen

mam na mysli : stazeczki, tasiemki, przyklejane serduszka itd....

Asia - Wto Sty 27, 2004 6:32 pm

Wstążeczki, tasiemki itp to raczej w hurtowniach z dodatkami krawieckimi. Ja kupowałam w hurtowni na Północnej przy Kilińskiego. Tam jest chyba największa hurtownia pasmanteryjna w Łodzi. Wybór ogrooooooooooomny!!!
kryszka - Wto Sty 27, 2004 8:14 pm

Asia, a w jakich ilościach tam się kupuje? Bardzo hurtowo?
Asia - Wto Sty 27, 2004 11:51 pm

Hurtowo, ale nie są to ogromne ilości. Przykładowo wstążeczka, z której robiłam różyczki sprzedawana jest w rulonikach po 25 metrów, ale taki rulonik kosztuje ok 2 zł.
W pasmanterii za taką ilość tej wstążeczki zapłaciłabym 7,50. Wybór jest ogromny.

Edyta - Sro Sty 28, 2004 12:01 am

Asiu ja widzialam jedno zaproszenie gdzie elementy dekoracyjne byly poprzyklejane specjalnym przylepcem

czy maja tam np. gotowe kokardki razem z takim przylepcem????

Asia - Sro Sty 28, 2004 12:36 am

Nie wiem czy są kokardki z przylepcem, bo takich nie szukałam. Kokardki do moich zaproszeń były przyklejane klejem "wikol" i trzymają się świetnie.
laurena - Sro Sty 28, 2004 1:41 pm

Dziewczyny, proponuje wykorzystac oferte jednej z firm, ktora nawiazała z nami współpracę. Mają olbrzymi wybór zaproszeń i dodatków, ale najważniejsze jest to, że możecie otrzymać bezpłatną próbkę zaproszenia. Wtedy możecie zobaczyć na jakim jest papierze i czy w rzeczywistości wygląda tak samo jak na zdjęciu. Odsyłam do działy zaproszenia na stronie wesela. Może się chociaż poinspirujecie. My z Ice też mieliśąmy zaproszenia z tej firmy ( nazwa zaproszenia - staropolskie). Zyczę miłych wrażeń przy oglądaniu. :)
olenka - Nie Lut 08, 2004 12:10 am

A ja ostatnio wykonałam cos takiego
olenka - Nie Lut 08, 2004 12:14 am

i jeszcze tak


lubie skronne, nie wiem co z doborem kolorystycznym kokardki na razie taka miała pod reka. tekst, który chce umiesci sie zmiesci. a zaproszenie szybko sie robi i tanio wychodzi po przeliczeniu z koperta 0,80 zł/szt

kryszka - Nie Lut 08, 2004 2:20 am

Bardzo fajne. :) A z czego jest ten zaokrąglony brzeg? I jak to wycinałaś?
olenka - Nie Lut 08, 2004 11:21 am

zaproszenie jest z papaiery "wizytówkowego" z jednej strony faktura a z drugiejm gładki (lepiej sie drukuje), brzeg wyciety specjalnymi nozyczkami (mozna kupic w papierniczych) a ozdobiony lakierem do paznokci z brokatem firmy Bel (ładnie sie rozprowadza), tasiemka z pasmanterki (do wyboru do koloru), pomysł i wykonawstwo własne:)
kryszka - Nie Lut 08, 2004 4:26 pm

Tak też myślałam, że to te nożyczki. A lakier to niezły patent. :D
olenka - Nie Lut 08, 2004 6:14 pm

walczyłam z klejem brokatowym ale lakier jest o niebo lepsiejszy, pozatym wiekszy wybór w kolorystyce.
Lakier wogóle jest ok, do innych róznosci, polecam równiez, perłowe cienie do oczu do malowania na papierze z czarnym cienkopisem (kontury) mozna poszalec z inewncja twórcza, wychodza bardzo fajne obrazki tylko mało trwałe trzeba zabezpieczac:)

Edyta - Nie Lut 08, 2004 6:39 pm

Olenko fajniutkie to twoje zaproszenie

ja bylam ostatnio w Grażce na Północnej

factycznie jest tam wiele dodatkow, ktore mozna wykorzystac przy zaproszeniach!!

Asia - Sro Lut 11, 2004 1:35 am

olenka napisał/a:
walczyłam z klejem brokatowym ale lakier jest o niebo lepsiejszy


Oleńko, ja używałam do ozdabiania zaproszeń kleju z brokatem i uważam, że tez jest dobry. Zresztą przyniosę je na spotkanie to zobaczysz.

Twoje zaproszenie jest bardzo ładne. Czy tekst będzie drukowany w środku, czy na wklejanej kartce?

olenka - Sro Lut 11, 2004 11:34 am

Masz racje Asiu klej brokatowy jest dobry, przeciez nie napisałam ze nie:( tylko ze moze mi lepiej było lakierem. Ale co osoba t o sposób:)
Tekst na zaproszeniu bedzie wydrukowany bezpośrednio na papaierze.
Ale wciaz jeszcze mysle i ulepszam wzory:))

Asia - Sro Lut 11, 2004 11:45 am

olenka napisał/a:

Ale wciaz jeszcze mysle i ulepszam wzory:))


Ja też ciągle myślałam i z tego myślenia wyszło az 5 wzorów zaproszeń. Są już prawie skończone, ale roboty było ogroooooooooooooomnie dużo. Moja mama była na długim zwolnieniu i je dłubała. Sama w życiu bym się nie wyrobiła, bo sa bardzo pracochłonne.

gosia - Nie Lut 15, 2004 3:03 pm

Słodziutkie :D









































Dostałam teraz od koleżanki zaproszenie na ślub oto one

kryszka - Nie Lut 15, 2004 3:40 pm

Gosiu, ale to zaproszenie które dostałaś od koleżanki to raczej nie jest robione ręcznie, gdyż ma je w ofercie któraś firma i zapewne robi masówkę. No chyba że koleżanka sama je sobie zrobiła. 8)
gosia - Nie Lut 15, 2004 4:11 pm

Nie robiła je sama tylko poprostu je wkleiłam
Edyta - Wto Lut 17, 2004 11:16 am

bardzo fajniutkie te zaproszenia

ja tez bede robila sama i mam tyle pomyslow ze kazdy gosc moglby dostac inne :lol:

olenka - Czw Kwi 29, 2004 12:18 am

Już zdecydowałam i wybrałam wzór zaproszenia:). dzis zakupiłam w hurtowni, która poleciała Asia (dzieki wielkie) sliczny paier. Błekitny o nazwie "skóra" za 100 szt. A4 zapłaciłam 40 zł. W slepie A4 zakupiłam bialy papiero fajnej strukturze 0,60 gr A4 i błękitna!! kalkę. I prototyp zaproszenia lezy juz obok mnie:)

A i zmówiłam koperty. Błekitne duze, trche drogie po 0,71 gr ale co tam.

Wiec całe zaproszenia wyniesie mnie ok. 2zł. Jestem zadowolona jak nie wiem co:)

Asia - Czw Kwi 29, 2004 4:10 pm

Oleńko, miło mi, że się na coś przydałam :D

Gdzie kupiłaś niebieską kalkę?

olenka - Czw Kwi 29, 2004 7:56 pm

Własnie w sklepiku A4
Asia - Czw Kwi 29, 2004 8:57 pm

Oleńko, mozesz mi jeszcze napisać w jak dużych arkuszach sprzedawana jest kolorowa kalka i w jakiej cenie?
kryszka - Czw Kwi 29, 2004 9:38 pm

Kolorowe kalki są też na pewno w sklepie "Matejko" na ?wirki. Mają tylko arkusze A4 po 80 gr / szt.
sylwerson - Wto Cze 01, 2004 9:35 pm

hej
a my sobie zrobiliśmy zaproszenia sami. ładny papier+koperty+nadruk komputerowy=niepowtarzalne, piękne zaproszenie
a jakie tanie w porównaniu z ofertą rynkową!
syl

Edyta - Sro Cze 02, 2004 12:13 am

sylwerson napisał/a:
hej
a my sobie zrobiliśmy zaproszenia sami. ładny papier+koperty+nadruk komputerowy=niepowtarzalne, piękne zaproszenie
a jakie tanie w porównaniu z ofertą rynkową!
syl


no to pochwal się troszkę

może jakąś fotkę wkleisz??

albo cos doradzisz???

josephine - Czw Cze 03, 2004 8:18 pm

Ja myślę, że my zrobimy jednak, bo można duuzo zaoszczędzić, a poza tym ja lubię się bawić.. i wymyślać, ale jak oglądam te wszystkie śliczne, które w klejacie i jeszcze masę innych na necie... to juz sama nie wiem...
dobrze, że jeszcze tyle czasu :roll:

olenka - Sro Cze 16, 2004 3:46 pm

za kalke błekitna płaciłam 0.61 gr chyba ale niecała złotówke
Asiu przepraszam ale nie doojzałam wczesniej tematu:(

Asia - Sro Cze 16, 2004 5:10 pm

olenka napisał/a:
za kalke błekitna płaciłam 0.61 gr chyba ale niecała złotówke
Asiu przepraszam ale nie doojzałam wczesniej tematu:(


Oleńko, dziekuję, ale proszę, byś przypomniała mi jeszcze gdzie jest sklep A4. Wiem ,że gdzieś o tym czytałm, ale nie moge znaleźć.

olenka - Sro Cze 16, 2004 9:43 pm

To musze wtlłumaczyc bo dokładnie nie znam numeru:)
Na Piotrkowskiej 1113/115 (glowy se uciacnie dam:)na przeciwko Horteksu lub pasażu jest brama okratowan trzeba wejs w ta brame, po lewo jest pizeria de Grasso a po prawo w odrapanym budyneczku jest ten sklep z paierami tam sprzedaja formaty duze. A sklepik A4 jest za taka ala kamieniczaka, pan w sklepie (duze formaty) miły pokaże na 100% nas podprowdził chetnie:) i to bedzie wlasnie TAM:)

Asia - Sro Cze 16, 2004 10:13 pm

Bardzo dziękuję :D
olenka - Sob Cze 19, 2004 11:12 pm

To ostaeczny wzór moich zaproszen. Juz wyprodukowane. Proste , skromne szybko sie robi.


Edyta - Nie Cze 20, 2004 11:00 pm

My również będziemy robili sami

zarówno zaproszenia na ślub , wesele jak i przywieszki na alkohol!!!!



Tylko podpowiedzcie jak ładnie złożyć zaproszenie, żeby na złączeniu nie było zbyt wielu zgięć????!!!

Artek1977 - Czw Wrz 02, 2004 11:56 pm

Edyta napisał/a:
Tylko podpowiedzcie jak ładnie złożyć zaproszenie, żeby na złączeniu nie było zbyt wielu zgięć????!!!
Ja bym proponował zrobić na jakiejś kartce znaczniki (końca zaproszenia i miejsca zgięcia), w ten sposób, żeby te znaczniki wystawały (były widoczne) po przyłożeniu do nich zaproszenia. Następnie kładziemy linijkę na zaproszeniu (w miejscach znacznika zagięcia) i składamy. Albo do szybszego składania większej ilości zaproszeń, podobnie, tylko zamiast kartki jakas płaska (czysta!) deseczka i zamiast znaczników małe gwoździki. Wtedy szybko się prawidłowo umieszcza zaproszenie i linijkę (nie trzeba celować w znaczniki).
Agni - Sro Lut 02, 2005 4:04 pm

Będe robić również sama!
- mam już pomysł i część materiałów: główną, ozdobną częscią będzie obwoluta zamiast koperty o rozmiarze całego zaproszenia. Na takie obwoluty zakupiłam już bardzo elegankie ozdobne-we-wzorki-orientalne bordery do tapet :lol: i jestem z tego pomysłu bardzo dumna :party: borderów mam dwa rodzaje - liliowo-srebrne i czerwono-złote. Border wygrał z tapetą(taki był plan pierwotny) bo jest ładniej wykończony na brzegach i jest mniej cięcia :graba:

dzięki waszym adresom bedę jeszcze robić zakpy w: hurtowni pasmanteryjnej (cienka wstążeczka do zaproszenia), sklepik A4 (kalka do drukowania i kartony na okładkę zaproszenia - gładkie lub tylko z fakturą grubszego papieru o odpowiednim kolorze do obwoluty)

dzięki za wszystkie adresy! będzie mi dużo łatwiej :D

joa - Sob Lut 05, 2005 5:48 pm

A ja mam zamiar zrealizowac nasze zaposzenie wg. ponizeszego szkicu.
Oczywiscie ma to byc nasze zdjecie w slubnych strojach , w sepii najpewniej.
Tekst jednolity na wszystkich, zaproszeni na wesele dostana tekscik dodrukowany na kalce technicznej, wsuniety do zaproszenia.
NIe wiem jak bedzie to odbiegac od pierwowzoru, ale jak powstanie, to wkleje :)

Gniesia - Pon Lut 07, 2005 11:18 am

My również mamy zamiar sami zaprojektować zaproszenia. Nie mamy jeszcze konkretnego pomysłu ale wiemy że w środku jako tło ma być albo nasze zdjęcie albo portret.
kryszka - Pon Lut 07, 2005 10:31 pm

joa napisał/a:
A ja mam zamiar zrealizowac nasze zaposzenie wg. ponizeszego szkicu.
Oczywiscie ma to byc nasze zdjecie w slubnych strojach , w sepii najpewniej.

Mamy takie zdjęcie ślubne. :wink:

Sam pomysł mi się bardzo podoba, bo jest inny. Tyle że ja zamiast zdjęcia wybrałabym właśnie szkic; Waszych postaci oczywiście. Wydaje mi się że takie zaproszenie byłoby lżejsze.

Agulka - Wto Lut 08, 2005 4:55 pm

Ja również robię własnoręcznie. Kupiłam taki śliczny fakturowany papier z połyskiem i do tego ozdobną przeplataną biało-złotą tasiemkę, która będzie przepasywała zaproszenie.Niby prosto ale wyszło bardzo ładnie.Jak będę mogła to wkleję zdjęcie:)
tusia_queen - Sro Lut 09, 2005 9:42 am

Ja zrobiłam sama zaproszenia dla rodziców,
sa bardzo proste,
ale jest na nich tak osobiste wyznanie, że chciałam by były jak najprostsze
więc są tylko na papierze czerpanym - grubym, w kolorze mojej sukni.

Co do zaproszeń dla gości to zastanawiam się czy robić sama..

Viola - Wto Lut 15, 2005 11:41 pm

My również sami zrobiliśmy zaproszenia, do których wykorzystaliśmy nasze zdjęcia z wakacji. Zdjęcie na rewersie jest fotomontazem z dwoch zrobionych z innej perspektywy ale moj zdolny narzeczony tak je sprytnie złożyl, ze efekt zaskoczył mnie samą ;-) .. i jego też! :-)
Całość składa się z tego zaproszenia oraz okładki wykonanej z teksturowanego kartonu (w wersji niebieskiej lub żółtej), która przewiązana jest (żeby zaproszenie nie wypadło!) zwykłym szarym pakowym sznurkiem (zawiązanym w kokardę). I tyle:-) Myślę że całość wygląda skromnie ale efektownie i oryginalnie. Zresztą zobaczcie i ocenicie same.

kryszka - Wto Lut 15, 2005 11:51 pm

Violu - super pomysł i efekt :spoko:
gambi - Sro Lut 16, 2005 12:14 am

Violu
Wasze zaproszenia są rewelacyjne, bardzo mi sie podobaja!!
gratuluje pomysłu i efektu, bo calość wyglada niesamowicie. :brawa: :brawa:

just_Kate - Sro Lut 16, 2005 8:59 am

Przyznam, że to jedne z najpiękniejszych zaproszeń jakie do tej pory widziałam. :graba:
opium - Sro Lut 16, 2005 9:01 am

Ekstra - bardzo fajny pomysł, oryginalny i ciekawy - i like it :)
Sami drukowaliście?

pipi - Sro Lut 16, 2005 9:22 am

Violu projekt rewlelacyjny :graba:
powiedz czy macie za sobą już wydruki, na jakiej drukarce, czy oddajecie do drukarni?
ciekawi mnie czy drukowanie nie psuje efektu

Ewela - Sro Lut 16, 2005 9:56 am

?wietny pomysł, bardzo oryginalne zaproszenia.
Szkoda,że nie jestem na tyle zdolna, aby samemu coś takiego zrobić.

malina - Sro Lut 16, 2005 11:42 am

Viola - zaproszenie jest SUPER - ja kiedyś widziałam zaproszenie moich znajomych - było z dwóch części - również związane jakimś sznureczkiem - pierwsza to było coś w rodzaju białej kalki takiej sztywniejszej - nie wiem jak się taki papier nazywa - a na tym było wydrukowane ich zdjęcie - dokładnie twarze - na drugiej części (papier zaproszeniowy) - treść zaproszenia, która prześwitywała przez ich twarze, jak było złożone - nie wiem czy nie zamotałam za bardzo. Ja też myślę o zaproszeniu ze zdjęciem - bo na takie jak się spojrzy za x lat to wiadomo czyj to był ślub i mnie się to podoba.
Viola - Sro Lut 16, 2005 1:09 pm

:oops: Naprawdę nie wiedziałam źe tak bardzo spodoba się Wam nasz pomysł. Dzielujemy i bardzo się cieszymy, źe zaproszenie wzbudza takie reakcje - mamy nadzieje wzniecić podobne u naszych gości :-) No cóź... gęby są jakie są :allinone: :allinone: ale w końcu są nasze własne więc co się mamy ich wstydzić! :mrgreen: I tak jak napisała Malina, wiadomo będzie za x lat czyj to był ślub.

Jesli tylko potraficie oobsługiwać PhotoShopa lub coś w tym stylu albo jeśli macie znajomego grafika, który mógłby profesjonalnie przygotować wam zdjęcie do druku, zachęcam Was do podobnych eksperymentów - naprawdę mielismy z tym mnóstwo roboty, ale i duźo satysfakcji. Ważne jest jednak aby mieć dobrze skalibrowany monitor - tzn. żeby to co na monitorze wyszło dokładnie po wydrukowaniu na papierze. W razie pytań, chętnie służymy pomocą.

Odpowiem teraz na pytania Opium i Pipi. Wydruki mam już zrobione, ale niestety nie drukowaliśmy ich sami - nasza drukarka by chyba padła na przedbiegach :D To znaczy mozna się samemu w to bawić, ale potrzebna jest dobra drukarka, papier fotograficzny, no i jak juz napisałam skalibrowany monitor. Wtedy można się bawić w zdejmowanie i dodawanie kolorów, ale na pewno przy wiekszej ilości zaproszeń jest to nieopłacalne.
Dlatego zlecicliśmy to drukarni, której pozwolicie, źe nie będę reklamować, bo nieco nas nabili w butelkę, tzn. kolory sa w porządku, ale oszukali nas na grubości papieru! Zapłacilismy za grubszy, a dostaliśmy o kilka milimetrów cieńszy - oczywiście na wierzchu pliku połozyli te grubsze, więc człowiek musiałby przejrzeć wszystkie 150 szt. żeby wszystko sprawdzić! Ale trudno, najwazniejsze źe kolory sa takie, jakie chcieliśmy. Ale uwaga! Jeśli będziecie drukowały zawsze proście o wydruk próbny (czasami trzeba za to zapłacić, ale i tak warto). Mój Piotrek tak zrobił, no i dobrze, bo na próbie okazało się że maszynista polał za mało jakiego tam koloru i sepia wcale nie wyglądała jak sepia ;-( Piotrek mówi, źe właśnie z kolorami sepi jest najtrudniej i trzeba tego pilnować....

Ach, ale się rozpisałam... ale widzicie, że to temat rzeka i chyba jeśli ktos sie na tym nie zna (tak jak ja!) to lepiej poprosić kogoś o pomoc w przygotowaniu zdjęcia do druku (to jest ponoć najważniejsze).. ;-)

Jeszcze raz dziękujemy za ciepłe opinie :-)

malina - Sro Lut 16, 2005 1:44 pm

Violu, a powiedz mi jeżeli nie jest to tajemnicą ile Was wyniosła 1 szt., jeżeli liczyliście (bo jak napisałaś zrobiliście 150 szt.) - jestem ciekawa, bo zaczynam się coraz poważniej zastanawiać się nad własnym chociażby projektem, ale zobaczymy.

Przesłałam mojej siostrze i też jej się bardzo spodobały, więc opinia jest całkiem serio obiektywna!!
:D

Viola - Sro Lut 16, 2005 1:52 pm

O Kurcze! Malina, teraz naprawdę nie pamiętam ceny, bo to mój Piotruś zajmował sie całą tą strategią i walką z drukarnią... ale jak tylko zjawi się po pracy zaraz sobie przypomnimy i napisze Ci ;-) Podziękuj proszę sisotrze za obiektywizm :-)
malina - Sro Lut 16, 2005 2:03 pm

Ok. Dzięki - w takim razie czekam na wieści. Bez przesady nie musi być dokładnie (w przybliżeniu poproszę) :D
PIT - Sro Lut 16, 2005 2:17 pm

Violu

:iconpray:

Viola - Czw Lut 17, 2005 1:19 am

Malina, mam dla Ciebie cenę wydruku (przy trzech kolorach). Tak jak widziałaś nasze zaproszenie jest drukowane po dwóch stronach i za jedną sztukę gotowego zaproszenia zapłaciliśmy 1,92 zl. Cena obejmuje oczywiście wybrany przez nas papier oraz wycięcie zaproszeń. Tak więc do drukarni zanieśliśmy CD z przygotowanym plikiem, a wynieśliśmy 150 szt. gotowych zaproszeń za około 288 zl.
Myślę, że cena jest sensowna, choć nie mam pojęcia jak się to ma do zakupienia gotowych juź zaproszeń (powiedzmy nieco lepszej jakości i nie zupełnie szablonowych;-)

malina - Czw Lut 17, 2005 8:32 am

Violu cena jest więcej niż sensowna, bo my bralismy pod uwagę zaproszenia nawet do ceny 3,50 - wiem, że samemu też trzeba trochę czasu poświęcić, ale pomyślę a właściwie pomyślimy i może coś wykombinujemy.
pipi - Czw Lut 17, 2005 9:48 am

Tak też sobie myślałam, że tu raczej drukarnia będzie najlepszym rozwiązaniem :graba: i odda najlepiej efekty Waszej pracy
Viola - Pią Lut 18, 2005 9:27 am

Jesteśmy już po kilku "rozdaniach" zaproszeń i jak na razie w większości nasi goście są bardzo zaskoczeni... pozytywnie! :-)
Agni - Wto Mar 15, 2005 12:31 pm
Temat postu: moje zaproszenia
klisza wywołan i mogę juz pokazać swoje zaproszenia - jak robiłam - pisałam zdaje się wcześniej :)
gambi - Wto Mar 15, 2005 1:44 pm

Agni
moje gratulacje zaproszenia sa sliczne!! :D
super pomysl, wygladaja bardzo ciekawie i elegancko!!
zdradzisz jaki papier uzylas na te zaproszenia?

Agni - Wto Mar 15, 2005 1:49 pm

pisałam wcześniej - też w tym wątku chyba..
Papier jest faktycznie efektowny, a nie jest to nic innego jak border do tapety - z niego sa zrobione te obwoluty :) rozmiar zaporszenia dostosowałam już do rozmiarów bordera.. Na poczatku miałam plan że będzei to tapeta ale w sklepie znalezlismy te bordery i od razu wpadły mi w oko że to jest akurat do mojego projektu - no i mniej cięcia niż przy tapecie właśnie.. 8)

Viola - Nie Mar 20, 2005 3:06 pm

Agni, macie śliczne oryginalne zaproszenia! Gratuluję pomysłu i efektu :graba:
juttah - Nie Mar 20, 2005 10:26 pm

bardzooo fajne, my tez robimy sami, ale chyba nie wyjda takie fajne
joa - Pon Mar 21, 2005 8:50 am

Moje tez jest juz gotowe:) Wreszcie /po drobnych perturbacjach w drukarni ;) /
I z głowy ! Ufffff....

Viola - Pon Mar 21, 2005 9:10 am

Joa, pomysł super, zreszta efekt można już było sobie wyobrazić po zamieszczonym przez ciebie wczześniej szkicu. Rozumiem że wasze zdjęcie jest na przodzie zaproszenia? A co w środku? Czy jest otwierane czy drukowane dwustronnie jak nasze? Acha, to są jux wasze stroje ślubne?
joa - Pon Mar 21, 2005 9:24 am

Dzieki Violu,
Stroje slubne -pożyczone, w sumie to był dobry pomysł, bo pewne rzeczy mozna było sobie sprawdzic -jak co wygląda i czy coś co sobie wymarzyłam wygląda dobrze w rzeczywistosci czy nie .Przy okazji stwierdzilam, ze taka fryzura wystarczy, nie chce koczka.

W srodku-zwyczajnie -tekst w brazowym kolorze , ze dnia tego i tego tu i tu wezma slub Joa i Mis /nasze nazwiska oczywiscie/ i , ze serdecznie zapraszamy. I to tyle.

just_Kate - Pon Mar 21, 2005 3:27 pm

Agni, Joa - baaardzo fajne te wasze zaproszenia. Widać wystarczy pomysł i trochę wysiłku i można zrobić samemu coś, co wygląda lepiej niż z katalogu. :graba: :D
Gniesia - Pon Kwi 25, 2005 2:30 pm

Agni mam pytanie odnośnie Twoich zaproszeń. Powiedz mi czy do tych zwijanych drukowaliście tekst na tym papierze czy na kalce. Rozumiem też, że robiliście dwa rodzaje jedne zwijane a drugie w formie książki :?: I jeszcze jedno te zwijane wycinaliście prosto w formie prostokąta czy jakoś inaczej :?:
Agni - Wto Kwi 26, 2005 1:11 pm

Gniesia - te zwijane :) robilismy tylko kilka sztuk dla osób które wiedzieliśmy że docenią orginalny pomysł :) do nich drukowany był tekst normalnie na kalce ale nie wycinałam ich gilotynką tylko darłam - i taki nierówny brzeg był na bazie prostokąta. Inne zaproszenia robione były - obwoluta - taka jak widać we wzorek i zaproszenie książkowe wsuwane z boku - środek, również, jak widac, drukowany na kalce. To były zaproszenia na wesele - natomiast na sam slub zaporszenia były mniejsze - tylko kartonik i kalka w kopercie (kwadrat 12X12)
Gniesia - Wto Kwi 26, 2005 1:23 pm

Dzięki Agni. My właśnie myślimy nad takimi zwijanymi ale nie mamy pomysłu co do brzegów. Jak to wyciąć żeby ładnie wyglądało. A poza tym chcieliśmy drukować na papierze nie na kalce. Ale to wszystko jeszcze wyjdzie w praniu. Narazie na sobotę jest plan żeby się wybrać i poszukać papieru.
pallas - Sro Paź 12, 2005 4:21 pm

Ja sama robię recznie zaproszenia i jęsli chcecie podglądność wzory to oczywiście można - mi to nie przeszkadza bo i tak kazdy zrobi troszkę inaczej a wzorów nie mam zastrzezonych :) Moze cos zgapicie z ponad 100 wzoróww na mojej stronce :)
szczako - Pon Sty 09, 2006 1:08 pm

zaczynamy prace nad zaproszeniami!!
projekt robimy sami, bo chcemy, zeby bylo wyjatkowo. nad projektem pracuje ja, jako fotograf i nasz kolega, jako grafik.
zaczelismy omawiac projekt dopiero dwa dni temu, a juz sa super pomysly. nie moge sie doczekac, jak zrobimy jakas wersje robocza, ktora sie oczywiscie od razu podziele.
na razie wiemy, ze bedzie w formacie takiej podluznej koperty (nie wiem jaki to numer rozmiaru), drukowane dwustronnie. bedzie tam jedno nasze zdjecie i zdjecie naszych kluczykow, jakis standardowy tekst zaproszeniowy i nasz cytacik.
ten kolega robil wszystkie zaproszenia na osiemnastki w naszej klasie, wiec znam jego styl i wiem, ze nasze zaproszenia tez beda super.

Madzialena - Nie Lut 19, 2006 11:13 pm

Również postanowiliśmy sami wykonać zaproszenia. Mamy już nawet projekt.

Skorzystaliśmy z tekstów zamieszczonych na stronach internetowych (po wpisaniu w wyszukiwarkę Googli "teksty zaproszeń ślubnych", lub tym podobne, pojawia się mnóstwo stron zawierających wiersze i przykładowe treści zaproszeń, więc nie podaję adresów). Na stronie, z której pobrałam wiersz podano również autorów.

Grafikę zaprojektowałam w Corelu korzystając z najprostszych narzędzi - nie jestem grafikiem, ale zależało nam właśnie na prostocie.
Teraz pora dobrać papier i koperty.

Podziwiam zamieszczone tu pomysły (mój wydaje mi się "dziecinną igraszką" w porównianiu do niektórych), zamierzam poddać kilka z nich mojej drugiej połowie pod rozwagę. Podoba mi się zwłaszcza efekt uzyskany z borderu.

kokosek2 - Nie Lut 26, 2006 12:47 pm

Witam,
ja także robiłam zaproszenia sama - są poziome - format zbliżony do 9 na 13cm rozkładane - po jednej stronie jest nasza fotka a na drugiej tekst. Zdjęcia robiła nam mama - cała sesja trwała półtorej godziny ale w koncu wybraliśmy to najładniejsze. Drukowałam także w domu - jedynie co musiałam zrobić poza domem to dać do pocięcia na warsztaty do poligrafika. Tam też zrobili takie wgłębienia zeby mozna było je ładnie zgiąć na pół. Koperty kupiłam również sama - a ponieważ mamy 2 rodaje zaproszeń - jedno na papierze ecru w zdjęcie w sepii a drugie na szarym paierze - czarno białe zdjecie to i koperty dobrałam odpowiednio. Za sztukę koperty wyszło 0,55PLN - i to jest wlasnie cena 1 zaproszenia ponieważ papier i tusz miałam za darmo. Mąż koleżanki troche wyretuszował zdjecie. Jestem zadowolona z siebie że postanowiłam nie iść na gotowe. ?yczę Wam fajnych pomysłów.

Alma_ - Nie Lut 26, 2006 12:58 pm

Kokosku, ale podziel się koniecznie zdjęciami tych cudeniek, czekamy! :D
kokosek2 - Nie Lut 26, 2006 1:24 pm

Ok postaram sie zamieścić zdjęcia jutro.
anna_b - Sro Mar 15, 2006 1:13 pm

Napatrzyliśmy się z moim H. na Wasze cudeńka :lol: i też chcemy wszystko zrobić sami :lol:
Po prostu Wasze pomysły i końcowe efekty są SUPER [smilie=4.gif] Jedno zaproszenie lepsze od drugiego :spoko:
Nie wiemy czy wyjdzie nam tak ładnie jak Wam :? ale będziemy starać...
Na razie ustaliliśmy już format i mniej więcej jak to ma wyglądać - zdjęcie na wzór zamieszczam poniżej. Spód zaproszenia zrobimy z borderu (nie koniecznie w takie kwiaty jak na zdjęciu :wink: ) - dzięki Agni za pomysł :lol: , a tekst zaproszenia nadrukujemy na kalce - prawdopodobnie w kolorze białym lub ecrue - i tutaj też dziękuję Wam za adresy papierni :lol:
Ja ze swej strony mogę Wam polecić papernię "Sklep plastyka" na ul. Franciszkańskiej (niestety numeru nie pamiętam :? ) - na wprost budynku ASP - Wydziału Edukacji Wizualnej - ul. Franciszkańska 76/78.
?yczę wszystkim duuużo pomysłów, miłej pracy przy zaproszeniach i zapierających dech w piersiach (oczywiście pozytywnie :wink: ) efektów końcowych :graba:

kryszka - Sro Mar 15, 2006 2:17 pm

anna_b - śliczne to zaproszenie. :D Takie wiosenne, aż buźka mi się uśmiechnęła. :D I łatwiutkie do samodzielnego zrobienia, dobra drukarka i dobrej jakości tusz i będzie super!
szczako - Sro Mar 15, 2006 3:24 pm

mnie tez sie Aniu, Wasze zaproszenia bardzo podobaja. takie pozytywne. proste, ladne i przejrzyste. :)

podoba mi sie format, kolorystyka, kokardka i dwuwarstwowosc.

tylko wezcie pod uwage koszty wyslania, bo inny format ma, z tego, co sie orientuje, inne ceny.

anna_b - Sro Mar 15, 2006 3:58 pm

Cieszę się, że pierwowzór moich i H. zaproszeń znalazł u Was poparcie :lol:
A co do kosztów wysyłki - wesele robimy malutkie i większość gości, jeśli nie wszystkich, "nawiedzimy" osobiście :D Wykorzystamy także wszelkie zjazdy rodzinne :lol:
A zaproszenia na ślub - chyba też damy radę wręczyć osobiście, a tym "najdalszym" znajomym, z którymi kontakt jest baaardzo sporadyczny wyślemy e-zaproszenia. Więc chyba poczta aż tak dużo na nas nie zarobi :twisted:
Z resztą zapraszanie chyba nie jest takie straszne - można porozmawiać o czekającym ślubie i weselu, a ja o moim Wielkim Dniu - wszelkich pomysłach i marzeniach, mogłabym gadać bez przerwy :mrgreen:

kryszka - Sro Mar 15, 2006 6:16 pm

Szczako, ja swoje zaproszenia wysyłałam w kopercie 15x15 cm i nie było innej ceny. A jeśli koperta jest biała to i jej koszt też jest niewielki. :)
Kot - Sro Mar 15, 2006 8:07 pm

Aniu śliczne te wasze zaproszenia :30:
sylwia - Sro Mar 15, 2006 9:58 pm

:) Aniu bardzo fajny pomysl na zaproszenie, ktore sa swietne i ory :) ginalne
anna_b - Wto Kwi 04, 2006 10:55 pm

Fajnie, że podoba Wam się pierwowzór mojego zaproszenia, ale nie wiem, czy na samym pierwowzorze się nie skończy :( To znaczy się zaproszenia będą i to własnoręczne, ale nie wiem, czy wzór nie ulegnie znacznej modyfikacji... Po pierwszych oględzinach sklepów papierniczych i nie tylko doszliśmy z H. do wniosku, że możemy mieć problem z zakupem brystolu z ciekawym wzorem. Po prostu wszędzie (no może nie zupełnie :twisted: ) jest brystol, ale zupełnie gładki... Liczyliśmy też na tapetę/border, o którym wspominała Agni. Ale póki co natknęliśmy się tylko na jakieś cieniutkie i giętkie bordery i tapety, które zdecydowanie nie nadają się na zaproszenie :(
No nic - nie ma co marudzić, tylko brać się za projektowanie próbek zaproszeń z materiałów, które nabyliśmy (różnego koloru karty brystolu, kalka techniczna, ozdobny biały papier, nożyczki tnące falkę) i podjęcie decyzji.



Wypowiedź dotycząca sklepów papierniczych itp. została przeniesiona do wątku Materiały do własnej produkcji.
kryszka

agulus - Sro Maj 31, 2006 9:46 pm

kurcze ja tez sama robilam swoje zaproszenia ale jak teraz patrze na wasze dziela tomoje wydaja sie takie nijakie!!! moze mi sie juz opatrzylu :roll:
emilkaa - Czw Cze 01, 2006 11:07 am

to niech mi ktos powie jak najlepiej wyciac drobne wzorki w kartonie...

ja dostane juz zaproszenia gotowe ze sklepu ale na wewnetrznej wkladce chcialabym wycaic dodatkowy wzorek.. nie moge sobie zatem pozwolic na zaden blad bo beda to juz wlasciwe zaproszenia.. i tak sie zastanawiam jak najlepiej to zreobic.. moze ktoras z was ma doswiadczenia??

anna_b - Czw Cze 01, 2006 11:27 am

Emilkoo, gotowy wzorek możesz wyciąć takimi specjalnymi dziurkaczami - mają one już gotowe fikuśne wzorki np. w kształcie falki, albo wykończenie starych fotografii :) Możesz kupić taki dziurkacz np. do robienia tylko samych ozdobnych rogów, ale także tzw. "brzegowy" którym spokojnie zrobisz ładne wykończenie wzdłuż całego boku zaposzenia. Takie dziurkacze na pewno znajdziesz w sklepie na Piłsudskiego - a tutaj link do pooglądania tych dziurkaczy http://www.wojtek.com.pl/...dg1=18&idg2=114 . Radzę - oglądanie na "żywo" - większy wybór niż w necie :)
emilkaa - Czw Cze 01, 2006 11:34 am

dzieki... wow.. nawet nie wiedzialam ze takie cos jest :) ... niestety pewnie nie znajde wzoru dla siebie a to dlatego ze ja bym chciala powielic wzor z okladki tego samego zaproszenia... zobacz...

to jest moje zaproszenie.. (tylko ja mam w innych kolorach)



i takie ptaszki jak tu widzisz chcialam dodatkowo wyciac na wkladce w srodku.. w oryginale jest gladziutka a za takie wyciecie drukarnia mi powiedziala 300 zl!!! trzeba na nowo ustawic wycinarke czy cos w tym rodzaju... nie wiem.. nie znam sie... ale to bylo ddrugie tylko co za zaproszenia wiec dziekuje za taka przyjemnosc... bede myslalam nad tym by samemu to dopracowac wedle swojego uznania..

a wymyslilam sobie juz ze ptaszki w srodku beda i ciezko mi sie tej wizji pozbyc :) uparta jak osiol jestem....

kryszka - Czw Cze 01, 2006 11:37 am

A muszą być wycięte dziurki w kształcie ptaszków? Może wytnij ptaszki z innego koloru papieru i naklej po prostu na tą kartkę? Można nakleić dodatkowo np. na cienką piankę 3 mm i dopiero to nakleić - będzie ładny efekt 3D. :)
emilkaa - Czw Cze 01, 2006 11:40 am

no tak... ale wtedy powinnam sie zgrac z kolorem okladki albo wkladki nie? a papier jest dosc nietypowy i nie wiem czy bym taki znalazla.. a wprowadzac kolejny kolor jakos mi sie nie widzi... ja jestem straaaszna pedantka i jesli nie moglby byc taki sam to zaden chocby najbardziej podobny mnie nie zadowoli :) :) :)
kryszka - Czw Cze 01, 2006 11:54 am

Emilkaaa - nie rób problemów. ;) Idź do któregoś sklepu z bogatym wyborem papieru i zobacz czy coś się nada czy to w jednym czy w drugim kolorze. Bez sprawdzenia nie będziesz wiedzieć. :)
szczako - Czw Cze 01, 2006 11:57 am

kryszka ma racje, a nawet jak nie znajdziesz dokladnie takiego samego koloru, to kto sie tam bedzie dopatrywal, ze jest jeden ton roznicy.
a jezeli masz dwa jasne, to czasem wprowadzenie innego, kontrastowego tez sie ladnie prezentuje.
musisz poprzymierzac.

anna_b - Czw Cze 01, 2006 11:58 am

Zgadzam się z Kryszką - najpierw Emilkoo przejdź się po sklepach papierniczych (najlepiej tych dla plastyków - większy wybór rzeczy wszelakich ;) ), i przejżyj ofertę. A nóż wpadniesz na jeszcze zupełnie inny pomysł upiększenia zaproszeń :mrgreen: :lol:
emilkaa - Czw Cze 01, 2006 12:24 pm

jakos nie przekonujecie mnie....

jak ja sobie cos umysle to tylko mlotkiem mi mozna wybic :D

jesli chodzi o kolory to wierzch jest kremowy (z zatopionymi drobinkami brokatu w srodku) natomiast wkladka co przebija od spodu jest zlota... uwazam ze wprowadzenie kolejnego koloru byloby bledem.. a wierzcie mi ze faktura papieru jest dosc niespotykana i pewnie ciezko byloby mi znalezc cos podobnego.. chociaz moze sie myle :)

powiedzcie mi lepiej jak mam wyciac te przeklete ptaszki :) bo ja juz zdania raczej nie zmienie... zrobilam sobie w domciu sama projekty z probki ktora zamowilam wczesniej i dokladnie wiem jak ma byc :D

kryszka - Czw Cze 01, 2006 12:36 pm

Polecam Sklepik A4 na Piotrkowskiej - jak przejrzysz tysiące próbek to wtedy pogadamy. :wink:


A jak wyciąć? Jeśli amatorsko to chyba tylko nożem do tapet lub żyletką. ?yczę wytrwałości osiołku. ;)

szczako - Czw Cze 01, 2006 12:47 pm

najlepiej zrobic sobie szablon z trwardej tektury, albo czegos podobnego (linoleoum tez jest dobre) i jak pisze kryszka - nozykiem.
nie wiem ile masz zaproszen, ale jezeli faktycznie chcesz wycinac te ptaszki, to juz zacznij :wink: , bo paluszki i dlonie po takim ciecu bola i na raz tego nie zrobisz.
powodzenia.

anna_b - Czw Cze 01, 2006 12:50 pm

oj z tym nożem do tapet albo żyletką, to będzie strasznie duuużo roboty :? a i efekty mogą nie zawsze być zadowalające :(
Coś wiem na ten temat - z moim H. skończyliśmy wycinać zaproszenia i winietki. Cięliśmy niby tylko linie proste, żadnych szlaczków czy wywijasków. A jednak zdażało się czasami omsknięcie nożyka o milimetr czy dwa i zaproszenia szły do poprawki, bo niestety widać było te niezamierzone skosy :evil:
Jeżeli jednak Emilkoo zdecydujesz się na nożyk czy żyletkę, to proponuję zrobić z jakiegoś grubego brystolu szablon, który po przyłożeniu do zaproszenia ułatwi Wam wycinanie upragnionych ptaszków :)
PS. Oj Szczako chyba wyprzedziła mnie z tym szablonem :wink:

emilkaa - Czw Cze 01, 2006 1:46 pm

kryszka napisał/a:
Polecam Sklepik A4 na Piotrkowskiej


do sklepiku zajrze... ale tego nozyka do tapet juz zaczne szukac.. zaproszen jest 75.. po dwa ptaszki na kazdym daje 150 ptaszkow do wyciecia :)

dam rade spoko :) wszystkich zaproszen nie zamierzam rozdac od razu wiec stopniowo stopniowo jakos to pojdzie.. najwyzej niektorzy dostana z ptaszkami inni bez.. hehe... ale mysle sobie ze nie bedzie tu problemu z jakimis omsknieciami nozyka bo ptaszek nie musi byc idealnie rowny.. poza tym zawsze mozna go ciutek powiekszyc jesli jakas krawedz zjedzie... no nic.. zobaczymy....

nozyk nozyk nozyk... wpisuje na liste zakupow :D

szczako - Czw Cze 01, 2006 1:53 pm

jezeli moge jeszcze jedna rade dot. ciecia nozykiem - nie trzymaj go zbyt mocno w dloni. raczej luzno i pewnie. przy mocnym sciskaniu i silnym nacisku bardziej bola rece i wieksze prawdopodobienstwo, ze ciecie bedzie nierowne.
emilkaa - Czw Cze 01, 2006 3:24 pm

no pewnie ze mozesz!!!! po to sie zapytalam zeby dostac jak najwiecej rad :D

w projekcie ktora sama sobie zrobilam z probki jaka zamowilam wczesniej jak wycielam te ptaszki po prostu nozyczkami to J. stwierdzil ze wygladaja jakby laserowo byly ciete :) a mama tez nie widziala roznicy... tak wiec mam chyba dosc pewna reke.. problem w tym ze nozyczkami ciezko manewrowac przy tak maly wzorze by kartka sie nie zgniotla lekko :(

szczako - Czw Cze 01, 2006 3:27 pm

i dlatego do takich 'manewrow' lepszy jest nozyk.
tylko pamietaj, zeby nie ciac na rodzinnym 100-letnim stole. musisz sobie cos dobrego pod spod polozyc.
dobrego, czyli twardego, ale zeby Ci sie kartki nie slizgaly. gazety tez sa dobre, tylko trzeba je co kawalek wymieniac, bo pociete przeszkadzaja jako podloze.

anna_b - Czw Cze 01, 2006 4:03 pm

Jako podłoże pod takie cięcie nożykiem polecam gruby brystol złożony na cztery - u nas się sprawdził zdecydowanie lepiej niż gazety. :) Tyle, że ja takie duże kartony brystolu miałam zachomikowane z jakiś dawnych czasów mojej wesołej "twórczości" ;) więc nie wiem ile takie kartony teraz kosztują, ale chyba nie za dużo.
Agatka_P - Pią Cze 02, 2006 6:46 pm

Właśnie dlatego przeszłam na etap szukania zaproszeń łatwych do zrobienia :) A tak wogóle może byśmy zrobiły taki wątek??

Dziewczyny a takie?? Samemu można zrobić

tysia - Pią Cze 02, 2006 10:28 pm

Moje zaproszenie ręcznie robione wygląda tak:

Agatka_P - Pią Cze 02, 2006 10:29 pm

Bardzo ładne :)
Olusia - Pią Cze 02, 2006 10:32 pm

Tysia, bardzo fajne.
fiona83 - Pią Cze 02, 2006 10:34 pm

tysiu - suuuuper :!:

Agatka - te obrączki .... nie, jakoś niezbyt :?

Agatka_P - Pią Cze 02, 2006 10:34 pm

No a bez obrączek?
fiona83 - Pią Cze 02, 2006 10:37 pm

Bez obrączek i tych złotych kwiatków (ale wtedy to na komunijne zaproszenie będzie wyglądać)
Agatka_P - Pią Cze 02, 2006 10:39 pm

To ja się poddaje :cry:
fiona83 - Pią Cze 02, 2006 10:43 pm

Agatka - przecież masz babo jeszcze czas :cisza:
Nie krzyw się tu (widać że Misiek daleko) tylko szukaj dalej - jak znajdziesz odpowiednie to nawet nie będziesz miała ochoty nas pytać - to po prostu będą TE ;)

Agatka_P - Pią Cze 02, 2006 10:45 pm

Ja wiem co zrobie założe wątek z zaproszeniami latwymi do zrobienia
Martita - Czw Cze 15, 2006 9:48 pm

Moje zaproszenia sa najpiekniejsze (heheheh)..robione własnoręcznie.................przez moją SIO :lol: - dzięki kryszka :wink:
strawberrytea - Sob Cze 17, 2006 6:43 pm

Agatka, my robilismy bardzo podobne do TYCH Tyle ze inny kolor i były prostokątne :)
Dziurki robisz taka tulejka, przewiązujesz rafka... Bardzo to ładnie wyglada i sa prościutkie do zrobienia

Agatka_P - Pon Cze 19, 2006 8:37 am

A ja mam takie pytanie czy któraś z was drukowała tekst na kalce i jak to wygląda??
kryszka - Pon Cze 19, 2006 9:50 am

Ja drukowałam. :) Dokładnie na 4 drukarkach - na Canonach i HP było ok, czyli tak jak na normalnej kartce, żadnych różnic, ale na Epsonie cały wydruk się rozlewał w kleksy.
Po prostu wkładasz kalkę i drukujesz . :) Jeśli drukarka ma takie ustawienia to można ustawić "inny rodzaj" papieru, a jak nie to na normalnych ustawieniach też nie miałam problemu.

hanusia - Pon Cze 19, 2006 10:14 am

ja tez drukowałam na kalce i to Epsonie (ale miała funkcje drukowania zdjęć) i na canonie i na obu wyszło super
Agatka_P - Pon Cze 19, 2006 12:27 pm

No my mamy drukarke HP z możliwościa drukowania fotek więc powinno wyjść ok :)
fiona83 - Pon Cze 19, 2006 12:54 pm

Agatko - a już chcecie drukować :hyhy: ??
Chyba wcześnie trochę :roll:
A data ustalona :oczami: ??

Agatka_P - Pon Cze 19, 2006 12:57 pm

Nie :wink: Narazie chciałam zrobić próbki więc się dopytuje
emilkaa - Pon Cze 19, 2006 4:30 pm

ja mam takie pytanko... zaproszenia juz mam i teraz chcialam na kopertach ladnie napisac imiona czy nazwiska osob zaproszonych... niestety jak pisze to wychodza mi litery jak pierwszoklasiscie :( ((

wydruk odpada bo moja drukarka stanowczo odmawia drukowania na kopertach..

chce zeby literki byly takie ladne - kaligrafowane. Wiem ze sa takie szablony ale na pismo techniczne. Nie wiecie czy na takie pismo kaligrafowane sa tez jakies szablony?????

pipi - Pon Cze 19, 2006 4:51 pm

Emilkaa daj komuś kto ładniej pisze, nie musi to być od razu kaligrafia z najwyższej półki. ;)
emilkaa - Pon Cze 19, 2006 4:52 pm

problem w tym ze rodzina sie wypiela.. mama ladnie pisze ale powiedziala ze nie bedzie tego robila bo to moje zaproszenia.. musze ja jeszcze przycisnac :) ))
narzeczony tez taki niemrawy na pomysl wypisywania tych zaproszen.. a ja juz napisalam dwa i nie moge na nie patrzec.. wrrr....

pipi - Pon Cze 19, 2006 4:55 pm

Jeżeli mama jest estetką to pokaż jej Swoje wypociny może zmięknie, no i męcz męcz. Na pewno się uda. :wink:
jpuasz - Pon Cze 19, 2006 4:57 pm

Albo spróbuj wydrukować u kogoś, kogo drukarka "przyjmie" koperty ;) Ja nawet nie wiem jak jest u mnie, bo nigdy nie próbowałam :D
FifthAvenue - Pon Cze 19, 2006 5:06 pm

Agatka_P napisał/a:
Nie :wink: Narazie chciałam zrobić próbki więc się dopytuje


Agatko..... jestes na dobrej drodze do stania sie Monster Bride :-D
zartuje ;-)
Podziwiam twoj zapal i tak wczesny entuzjazm zwiazany z tymi wszystkimi sprawami organizacyjnymi odnosnie slubu/wesela ! Uwazaj tylko, zebys sie przed czasem nie wypalila :-)

emilkaa - Pon Cze 19, 2006 5:07 pm

nie... to ja jestem estetka nie mama.. ona twierdzi ze przesadzam ale sama sie boi.. hehe... spoko... moze przy ostatnich sztukach dojde do wprawy... bede cwiczyc ladne pismo - moze kiedys sie przyda i wam zaadresuje zaproszenia ;)

zeby ludzie tylko takie problemy mieli jak ja ;)

kryszka - Pon Cze 19, 2006 5:52 pm

emilkaa napisał/a:
wydruk odpada bo moja drukarka stanowczo odmawia drukowania na kopertach..

Co to znaczy, że odmawia? Jak chcesz to napisz na priv - spróbuję ci rozwiązać ten problem. :)
Drukarka po to jest, żeby z niej korzystać, na dodatek przy tych wszystkich odręcznych czcionkach aż żal nie skorzytać. :wink:

Calinka - Pon Cze 19, 2006 8:40 pm

szczako napisał/a:
i dlatego do takich 'manewrow' lepszy jest nozyk.
tylko pamietaj, zeby nie ciac na rodzinnym 100-letnim stole. musisz sobie cos dobrego pod spod polozyc.
dobrego, czyli twardego, ale zeby Ci sie kartki nie slizgaly. gazety tez sa dobre, tylko trzeba je co kawalek wymieniac, bo pociete przeszkadzaja jako podloze.


Jako podłoża do przycinania papieru wykorzystałam szybę od starego segmentu, i o dziwo nic się nie ślizgało :) , a do cięcia nożyk do tapet.

szczako - Wto Cze 20, 2006 10:44 am

super Calinko, ze sie udalo. moez jakas prezentacja wynikow ... ;)
Nemek - Pią Cze 23, 2006 4:33 pm

ja moze tu dam troche technicznych informacji :) zeby drukowac na kopertach wcale nie musi byc specjalnie drukarka do tego przystosowana.

Otwierasz worda i dajesz drukowanie kopert tam wpisujesz dane. Koperte wkladasz tam gdzie papier i musisz poprobowac po prosto najlepiej na kartce A4, a mianowicie poprobowac z ulozeniem koperty w druku bo mozna ja dowolnie odwracac no i rozmiar koperty podac wlasciwy. Moja ma mozliwosc druku ale tylko malych kopert z wiekszymiw lasnie w ten sposob sobie radze :)

pozdrawiam i powodzenia :)

Agatka_P - Pon Cze 26, 2006 1:22 pm

Dziewczyny a macie jakiś pomysł na strzępiącą się kokardke??
kryszka - Pon Cze 26, 2006 1:43 pm

Jeśli satynowa to opalić końcówkę nad świeczką czy zapalniczką. Tylko uważać!
Agatka_P - Pon Cze 26, 2006 1:58 pm

A jak tiulowa?
kryszka - Pon Cze 26, 2006 2:32 pm

To samo. :) Tylko nie długo, bo się za dużo zroluje i zrobi się czarna rurka.
Madzialena - Pon Cze 26, 2006 2:34 pm

kryszka napisał/a:
Polecam Sklepik A4 na Piotrkowskiej


Kryszko - próbowałam go ostatnio znaleźć, ale mi sie nie udało, czy mogłabyś podać dokładniejsze namiary?

kryszka - Pon Cze 26, 2006 2:50 pm

Z innego wątku:

olenka napisał/a:
A ja polecam sklepik A4. Piotrkowska 111 lub 113 nie pamietam dokładnie. Na Piotrwskiej 113/115 jest to samo tylko papier w dużych formatach.

Dziewczyny ten sklepik A4 jest dobrze zakamuflowany:) Moge wytłumaczyc jak dość. Trzeba wejśc w brame (podcienia) vis a vi (jak to sie pisze?:)) pasażu Szylera:) Horteks. Taka okratowana (szare kraty) potem podwórkirm prosto po lewo w ruderze jes ten z duzymi formatami. a po prawo wchodzac za taka ala kamieniczke jes ukrytu A4. A jak by co zapytac w tym z duzymi papierami, Pan sprzedawca uprzejmnie poprowadzi:)

Agatka_P - Wto Lip 04, 2006 9:48 pm

Zrobiłam dzisiaj zaproszenia na próbę


fiona83 - Wto Lip 04, 2006 9:54 pm

Ogólnie :ok:
Tylko te złote obrączki :? Jak dla mnie całkowicie psują całość :kwasny:
One są przyklejone ?? (na zdjęciu niezbyt wyraźnie widać)

I czy one są jakoś składane, czy będziecie je wręczać w takiej postaci jak na zdjęciu ??

To już zaproszenia rodzinie prezentujesz :wow:
Jestem w tyle ;)

Agatka_P - Wto Lip 04, 2006 9:57 pm

Obrączki są przyklejone na klej.
kryszka - Sro Lip 05, 2006 9:26 am

Obrączki - rzecz gustu. ;)

Ja tylko mam nadzieję, że zamiast kropek będzie wydruk.

Agatka_P - Sro Lip 05, 2006 9:31 am

Oczywiście że będzie wydruk tylko Sz.P będziemy wpisywać, a że teraz jeszcze nie miałam coś wpisać więc wsatwiłam kropki :wink:
FifthAvenue - Sro Lip 05, 2006 10:36 am

Jeju... jestem w szoku. Moj slub za niecaly rok, a ja jeszcze " w polu " z zaproszeniami... Wiem mniej wiecej co mi sie podoba, a co nie.. ale zadnych konkretow. Dobrze, ze moj L "twardo stapa po ziemi" bo chyba bym wpadla w depresje i stres, ze ze wszystkim jestem w tyle....
Agatka_P - Sro Lip 05, 2006 10:39 am

Ale chyba próbowanie to nie jest nic złego
FifthAvenue - Sro Lip 05, 2006 10:49 am

Pewnie, ze nie ! Jesli ktos ma czas, ochote i mozliwosc to dlaczego nie :-)

ja tylko powiedzialam w kontekscie mojej wlasnej osoby.... czasami wpadam w lekkie przerazenie jak widze, ze na przyklad dziewczyny, ktore maja dalej do slubu juz duzo lepiej orientuje sie w roznych slubno-weselnych tematach. Pojawia sie "o jejku, czy ja zdaze ?"
Ale w takich chwilach przypomina mi sie moja kolezanka, ktora w 2 miesiace zdazyla zorganizowac absolutnie wszystko i byla zadowolona, wiec moze i ja zdaze :-)

Aguś79 - Pią Gru 01, 2006 3:38 pm

Bardzo podoba mi się Twoje zaproszenie, prawdopodobnie bedę robiła cos w podobie. Powiedz jak mocowałaś kokardki? I czy klej nie marszczy kalki??
Pozdrawiam cieploutko.

lmyszka - Wto Gru 12, 2006 11:15 pm

ja też planuje sama zrobić zaproszenia :) tzn. mój luby by je robił :) zawsze wyjdzie taniej i jakieś dodatkowe zajęcie :) lubie takie zabawy :D
Aguś79 - Sro Gru 13, 2006 9:14 am

Właśnie, zawsze taniej, jak obliczałam ogólne koszty całości zaproszeń wychodzą naprawdę sporo taniej - a przy okazji trochę przyjemnej zabawy :)
My w zasadzie już zdecydowaliśmy się na wzór - teraz czekam na informację z hurtowni - mają mi dać znać w jakiej cenie wykonają nadruk na kalce i jak szybko a jak już będę wszystko miała zaczynam :D

Pozdrawiam

Agatka_P - Sro Kwi 04, 2007 12:58 pm

Jak zagiąć sztwny papier żeby się to zagięcie nie zrobiło brzydkie?
gebka - Sro Kwi 04, 2007 1:46 pm

ja zaginalam przy pomocy linijki tz przykladalam ja do kartki i na nia zaginalam druga czesc kartki ale jesli jest bardzo sztywny karton to sie nie obejdzie bez zgniecien
Agatka_P - Sro Kwi 04, 2007 2:28 pm

Niestety bez odrobiny zgięcia się nie da, ale tą brzydszą część dałam do środka i wygląda lepiej :)
dymocha - Sro Kwi 04, 2007 6:10 pm

Z zajęć praktyczno technicznych pamiętam ze trzeba miejsce gdzie ma być zgięcie delikatnie naciąć nożykiem do papieru Wtedy obejdzie się bez zagnieceń Sposób wypróbowany :)
Agatka_P - Sro Kwi 04, 2007 6:21 pm

Jak naciąć?
dymocha - Sro Kwi 04, 2007 6:31 pm

Hmm czy ja to zdołam wytłumaczyć? W miejscu, w którym ma być zgięcie należy przyłożyć linijkę i wzdłuż tej linijki przejechać tym nożykiem Tak delikatniutko żeby nie przeciąć a I wtedy łatwo da się kartkę zgiąć - to nacięte ma być na zewnątrz.
Agatka_P - Sro Kwi 04, 2007 6:34 pm

Już wiem, dzięki spróbuje :)
jpuasz - Sro Kwi 04, 2007 9:03 pm

jeżeli nacięcie będzie na zewnątrz, to będzie widoczne ale mozna dac do wewnątrz i efekt praktycznie taki sam, tylko nie widać nacięcia :)
Agatka_P - Sob Kwi 07, 2007 10:29 pm

Zrobiłam zaproszenia tak na próbę i co o tym sądzicie, która wersja najlepsza?









Zaproszenia są rozkładane, teskt w środku

Suelen - Sob Kwi 07, 2007 10:35 pm

Agatka super, to z obrączkami podoba mi się najbardziej
kochecka - Sob Kwi 07, 2007 11:12 pm

dla mnie równiez 3 wygląda najciekawiej!a jak wyglądają w środku?
askapi - Sro Kwi 11, 2007 1:35 am

Jeśli wykonujecie samodzielnie zaproszenia ślubne i macie problem z zagięciem sztywnego papieru, to polecam metodę, którą zasugerowała mi moja koleżanka, która jest z zawodu introligatorem. Na wewnętrznej stronie zaproszenia, w ustalonym miejscu zagięcia, przyłóżcie linijke. Następnie przy użyciu wypisanego długopisu typu Gel-pen, dociskając wzdłuż linijki zakreślcie linie (wystarczy przeciągnąć 3 razy by zaznaczyć miejsce złożenia). Próbowałam tej metody ze sztywnym papierem posiadającym fakturę, jak i perłowym. W oby dwóch przypadkach sprawdziła się.
Pamiętajcie jednak, że długopis powinien być wypisany :!:

gosc - Sro Kwi 11, 2007 3:46 pm

Agatka fantastyczne zaproszenia. Mnie również najbardziej do gustu przypadŁo 3. Gratuluje pomysŁowości i samozaparcia w ich przygotowywaniu :D
asia84 - Czw Kwi 12, 2007 3:29 pm

moim zdaniem też numer 3 :) podziwiam odwagi i chęci do samodzielnego robienia :) może i ja się skuszę :roll:
Agnieszka19 - Czw Kwi 12, 2007 6:22 pm

Najlepsza 3 :)
gebka - Czw Kwi 12, 2007 9:17 pm

a jak zlączylas karteczki w srodku?
Hatifnatka - Pią Kwi 20, 2007 3:09 am

a mi podoba się to bez obrączek. śliczne te powycinane wzorki :smile:
dominiqsz - Pią Kwi 20, 2007 12:16 pm

Mi równiez podoba sie najbardziej 3, gratuluje zmysłu artystycznego :)
asiula - Czw Cze 14, 2007 10:46 am

Nam się bardzo podobały zaproszenia z papieru czerpanego zwijane w rulon, ale były dla nas za drogie, więc zdecydowaliśmy się na samodzielne wykonanie. Papier czerpany zamówiliśmy bezpośrednio w czerpalni, więc było taniej, do tego kupiliśmy taka taśmę i własnoręcznie zrobiliśmy lak. Musze przyznać, że napracowaliśmy się bardzo tym bardziej, że zaproszenia na ślub były takie same, ale warto było, bo efekt jest super i ludziom się bardzo podoba a Wam?? PS niestety musiałam zmniejszyć pojemnośc pliku, bo był za duży, więc dośc stracił na ostrości, ale w razie potrzeby mogę przesłac na priv joanna.trzcinka@gmail.com. Nie moge dodać zaproszenia rozłożonego....
Nioka27 - Pon Lip 09, 2007 7:59 pm

asiula świetne zaproszenia
słonko - Wto Lip 10, 2007 11:17 am

asiula, gdzie i za ile kupiłaś papier czerpany? I czy mają też bordowy?

[ Dodano: Pon Lip 30, 2007 1:59 pm ]
Kupiłam już wszystko!!! papier (bordo i ecru) i kalkę w A4, dodatki (satynowe serduszka, gołąbki, tasiemki, koraliki) w Grażce, ozdobne nożyczki w Księgarni artystycznej i graficznej na Piotrkowskiej (są też w księgarni Notabene w Galerii łódzkiej). Wszystko kosztowało mnie 120 zł. Jeszcze tylko koperty, ale dopiero jak bedę miała gotowe zaproszenia, bo nie wiem jaki rozmiar. jak da radę wkleję zdjęcia :D

[ Dodano: Sro Sie 01, 2007 2:50 pm ]
czy ktoś ma pomysł jak przymocować do zaproszeńmałe koraliki (3-4mm średnica)? Nitka, czy jakikolwiek sznurek odpada, bo chcę żeby mocowanie było niewidoczne. Na razie przoduje super glue, ale może ktoś zna jeszcze lepszy sposób, żeby się mocno trzymały? Bo obawiam się, że jak przykleję i ktoś puknie, czy pstryknie korali, to ten odpadnie :?

MałaMi1 - Wto Lis 06, 2007 3:57 pm

słonko,masz już zrobione swoje jakieś przykładowe zaproszenie? bo ja sie niedługo będę zabierać do klejenia,może wkleiłabys jakaś fotke...?
SYLWECZKA - Wto Lis 06, 2007 8:35 pm

Dziewczyny super, że same robicie zaproszenia! Takie własnoręcznie wykonane będą na pewno wyjątkowe! Ja niestety nie mam zdolności plastycznych :(
MałaMi1 - Wto Lis 06, 2007 8:39 pm

powiem Ci Sylweczko, ze jest teraz tyle gotowych elementów do zaproszen ze zrobienie takiego zaproszenia samemu to nic strasznego i bez zdolnosci plastycznych spokojnie dalabys sobie z tym rade-wierz mi ja tez ich zbyt wiele nie posiadam ;-) a juz wyliczylismy ze takie zaproszonko robione samemu wyniesie nas przynajmniej polowe ceny kupowanego-wiec chyba warto poswiecic troszke czasu ;-)
słonko - Sro Lis 07, 2007 2:18 pm

olciap6 napisał/a:
słonko,masz już zrobione swoje jakieś przykładowe zaproszenie? bo ja sie niedługo będę zabierać do klejenia,może wkleiłabys jakaś fotke...?


Olciap6, zdjęcia są w moim wątku na stronie 2 w formie załącznika, bo inaczej nie potrafię wklejać zdjęć :oops: . Zapraszam. Obecnie jestem na końcowym etapie klejenia i wkrótce przejdę do detali, wykończeń, mocowania ozdób.
Robię również własnoręcznie winietki pasujące do zaproszeń oraz tablicę z planem rozsadzenia gości.

misia-misia - Czw Lis 08, 2007 9:17 am

jak ja bym sobie jeszcze własnoręcznie jakieś zaproszenia porobiła :mrgreen:
juta79 - Sro Lis 14, 2007 1:48 pm

Zamierzam jak wiekszosc z Was sama robic zaproszenia i mysle ze to bedzie niezla zabawa. Wzor zaproszen mam juz w glowie, materialy kupie na Swieta ale jeszcze nie mam pojecia jak sie mam za to zabrac. Wiec moje pierwsze pytanie brzmi, w jakim programie drukujecie tekst?
Z gory dziekuje za pomoc :)

Anuszka - Sro Lis 14, 2007 1:58 pm

ja robilam swoje w photoshopie, a poniewaz drukowalam z komputera, gdzi nie bylo tego programu, to zapisywalam je do pdfa.

Dodam, ze wszystkie zaproszenia byly imienne, wiec dla kazdej zapraszanej osoby robilam oddzielny plik pdf...

Ale odradzam zabawe z wlasnym robieniem zaproszen, drugi raz chyba bym sie nie zdecydowala... W moim przypadku wyszlo drozej, niz gdybym zamowila podobne w drukarni...
A i pracy bylo z tym mnostwo!

MałaMi1 - Sro Lis 14, 2007 2:04 pm

ja się z tym nie zgodzę.... zaczęłam robić przykładowe zaproszenia na nasz ślub. projekt jest mój własny i chcę Wam powiedzieć , że zrobienie takiego zaproszenia wynosi mnie około 1,80 zł a gdybym chciała kupic takie jak mi sie podobaja to min. 4,50 zł . więc ja uważam , że się opłaca...

trzeba tylko dobrze poszperac w dodatkach i nie kupować pierwszych lepszych tylko konkretne i w miejscu gdzie są tansze...

no ale to tylko moja uwaga :-) chce zaznaczyć , że jestem początkujaca :-) ale takie klejenie sprawia mi mnóstwo przyjmeności :-)

juta79 - Sro Lis 14, 2007 2:22 pm

Ja mam malo przyjemnosci z przygotowan slubno - weselnych bo nie jestem w Polsce a jak jade do Polski na tydzien to goni mnie czas, to sobie pomyslalam ze chociaz w tej glupiej anglii wezme sie za zaproszenia, winietki i takie tam i moze troche bardziej poczuje ten klimat.
Zaproszenia chce proste, skladane wiec moze jakos dam sobie rade :?

Anuszka - Sro Lis 14, 2007 2:24 pm

olciap6 napisał/a:
zrobienie takiego zaproszenia wynosi mnie około 1,80 zł a gdybym chciała kupic takie jak mi sie podobaja to min. 4,50 zł . więc ja uważam , że się opłaca...


moje kosztowalyby w drukarni jakies 3,20 (tak mi podala kochecka, a mialysmy calkiem podobne), a mnie wyniosly jakies 4 - 4,50 ...:/ tyle tylko, ze mialam lak z naszymi inicjalami i zloty sznurek

olciap6 napisał/a:
takie klejenie sprawia mi mnóstwo przyjmeności :-)

jeszcze - przy setnym wymiekniesz ;)

juta79 - Sro Lis 14, 2007 2:27 pm

prosze mnie nie zniechecac :zly:
Anuszka - Sro Lis 14, 2007 2:33 pm

:glaszcze: ja Cie nie zniechecam tylko lojalnie uprzedzam:)

Jezeli chcesz proste zaproszenia to moze to inaczej wyglada, ja sobie wybralam na tyle skomplikowane, ze mialam ich po dziurki w nosie, i do tego jeszcze doszly problemy z drukowaniem :(

Zaproszenia wyszly piekne, ale jakim kosztem...

Dlatego drugi raz juz bym takich nie zrobila :)

Glowa do gory, poradzisz sobie. Moze jeszcze poprosisz o pomoc rodzine albo przjaciolke, to bedzie Ci lepiej i milej? :)

juta79 - Sro Lis 14, 2007 2:49 pm

Wiem Anuszko ze tylko mnie uprzedzasz :) . Poki co mam duzo checi i zobaczymy co z tego wyjdzie.
A jakis inny program oprocz photoshopa sie nadaje?

MałaMi1 - Sro Lis 14, 2007 3:34 pm

juta głowa do góry, nie ejsteś sama- będziemy się wspierać ! mi ogólnie juz zzaproponowało kilka osób pomoc. poza tym jest jeszcze mnóstwo czasu na ich robienie. drukowanie nie bedzie problemem, bo u nas wszystkie zaproszonka beda takie same, nie imienne. i jestem pelna optymizmu :D
Anuszka - Sro Lis 14, 2007 4:06 pm

Corel albo Word. To zalezy od tego, o chcesz robic. Jezeli nic skomplikowanego, to Word wystarczy, mozna tam nawet proste cliparty wstawic.

Ja chcialam taka ladna ramke z jakis roslinek, wiec wybralam photoshopa, bo jest duzo specjalnych pedzli z takimi wlasnie ramkami i wiecej mozliwosci edycji samego zaproszenia. No i jak dla mnie wygodniej (nie lubie takich rzeczy robic w Wordzie, bo to dla mnie jest durne narzedzie:P)


W zalaczniku - efekt mojej pracy (na razie same pliki :)
uzylam czcionek coronet, georgia i quasichancery

słonko - Sro Lis 14, 2007 5:11 pm

Ja wam powiem, że cieszy nie robienie zaproszeń. Owszem ręczne cięcie i klejenie papieru na ok.150 zaproszeń nie raz doprowadzało mnie do szału, ale za to jak już widzę efekt i wiem, że sama to zrobiłam, bez niczyjej pomocy, przy użytku własnej wyobraźni i własnych rączek, to jestem z siebie dumna :D I mimo, że klecę te zaproszenia już od 3 miesięcy (po troszku, na spokojnie, kiedy mam na to ochotę), to wciąż jestem podekscytowana - czekam z niecierpliwością aż zapełnię całe pudło gotowymi zaproszeniami :D
MałaMi1 - Sro Lis 14, 2007 5:13 pm

kurcze zazdroszcze Ci, ze juz masz je zrobione w wiekszosci... nam odpada przyjmenosc ciecia gdyz brat mojego A pracuje w drukarni i na juz podocina i podogina wszystko. mi zostanie tylko klejenei i poskladanie tegow calosc :)
SYLWECZKA - Sro Lis 14, 2007 8:04 pm

Anuszka jeśli to nie tajemnica to czy mogłabyś powiększyć albo napisać ostatnie wersy treści Twoich zaproszeń? Tez myślałam o takiej formie, a nie mogę sie doczytać jak to zakończyliście! :)

Dziewczyny jeśli możecie to poproszę na PW namiary na miejsca gdzie się zaopatrujecie w materiały do produkcji zaproszeń :)
olciap6 już tyle razy mi pisałaś, że to nie takie trudne i zaczynam sie zastanawiać czy jednak spróbować swoich sił ;)

MałaMi1 - Sro Lis 14, 2007 8:15 pm

hehe,mówiłam :-) chociaż spróbuj.... ja wyżej zamieszczałam juz w swojej wypowiedzi adres sklepu internetowego z róznymi pierdółkami, tam też kupiłam dobry klej do zaproszeń. jesli chodzi o papiery to zdecydowanie polecam sklep A4 na Piotrkowskiej. Poza tym tasiemki, jakieś serduszka itp można kupić w sklepie Grażka. Jak spróbujesz to sie sama przekonasz jakies to miłe i ze nie jest to takie straszne :)
SYLWECZKA - Sro Lis 14, 2007 8:20 pm

:) ale to wszystko wciąga :) aż zaczynam sie bać ;)
jpuasz - Sro Lis 14, 2007 11:48 pm

Sylweczko treść zaproszeń Anuszka wkleiła właśnie do wątku, o takim temacie :) Także tam szukaj ;) A co do materiałów, to ja polecam Matejko (jeśli chodzi o papiery), gdybyście chciały sznurek papierowy, to mam go kilka kilometrów :D a inne rzeczy?? no cóz zależy co byś chiała :) my jeszcze mieliśmy takie serduszka na allegro zamówione i klej też. No i klej zdecydowanie polecam!! Nazywa sie bodajże magic - jest biały a po wyschnięciu robi sie przezroczysty. Naprawdę wg mnie jest świetny. Doskonale potrafi skleić dwa dosyć grube papiery i np karton z tymi serduszkami, czyli papier i materiał.

Słonko podziwiam Cię za ręczne cięcie zaproszeń :eek: My mieliśmy na szczęście gilotynę więc poszło w miarę szybko - nie trzeba było np rysować linii po której ammy ciąć i nie było zabawy z nozyczkami :) Także szczere gratulacje :)

MałaMi1 - Sro Lis 14, 2007 11:55 pm

widze , że mówimy o tym samym kleju-ja co prawda robiłam na razie tylko próbne zaproszenia, ale jestem z tego kleju bardzo zadowolona! klei super i przede wszystkim nie brudzi, tak jak to robią często inne kleje. Polecam Magic :-)
SYLWECZKA - Czw Lis 15, 2007 12:21 am

Dziękuje bardzo za informacje jpuasz :) na pewno poszukam dokładniej w innych wątkach ;)
Anuszka - Czw Lis 15, 2007 12:49 am

ja Wam polecam nozyczki ozdobne - bylo tu juz chyba pisane, ale przypomne - mozna je kupic za 7 zl w Matejce, ostrza maja rozne naciecie i przez to tworza sie ciekawe wzorki (chyba z pol godziny wybieralam te nozyczki :P )

Ale tnie sie bardzo sprawnie, nie wiem tylko jak potem z ostrzeniem - da sie je naostrzyc?

Dzieki jupuasz za wyreczenie :) W istocie, wkleilam tresc moich zaproszen tu:
http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=596

campari_z_lodem - Sro Lut 06, 2008 9:42 pm

FifthAvenue napisał/a:
Pewnie, ze nie ! Jesli ktos ma czas, ochote i mozliwosc to dlaczego nie :-)

ja tylko powiedzialam w kontekscie mojej wlasnej osoby.... czasami wpadam w lekkie przerazenie jak widze, ze na przyklad dziewczyny, ktore maja dalej do slubu juz duzo lepiej orientuje sie w roznych slubno-weselnych tematach. Pojawia sie "o jejku, czy ja zdaze ?"
Ale w takich chwilach przypomina mi sie moja kolezanka, ktora w 2 miesiace zdazyla zorganizowac absolutnie wszystko i byla zadowolona, wiec moze i ja zdaze :-)


He, he znajomi zorganizowali wesele w 3 tygodnie. Pod koniec sierpnia bawiłam się na ich weselu i była to najfajniejsza impreza tego typu w moim zyciu

owieczka_foto - Sro Lut 06, 2008 10:03 pm

campari_z_lodem napisał/a:
He, he znajomi zorganizowali wesele w 3 tygodnie. Pod koniec sierpnia bawiłam się na ich weselu i była to najfajniejsza impreza tego typu w moim zyciu


I dobrze :) my tez uwinęlismy się ze wszystkim szybciutko. Mamy sporo czasu, ale wszystko właściwie już załatwione. Pierwsze wybory okazały się najlepsze :) a marny wybór na targach utwierdził nas w przekonaniu, że dobrze zaufaliśmu swoim gustom.

ingainga - Pon Lut 11, 2008 11:18 pm

Własnoręcznie robione zaproszenia to świetna zabawa Nawet mój P. się w to wciągnął a koszta o wiele mniejsze druk 0,35gr koperta 0.60gr a złoty sznurek kosztował ok 18 zł no plus nożyczki i kleje ale pewnie się kiedyś przydadzą jeszcze
Martuś i Jaruś - Pon Lut 18, 2008 5:44 pm

Witam, my także chcemy zrobić własnoręcznie zaproszenia:), jednak mam parę wątpliwości: obawiam się najbardziej kopert, bo chyba najpierw trzeba mieć koperty a potem dostosować zaproszenia do nich (a nikt nie pisał chyba gdzie kupić koperty).
Zaznaczam, że chodzi mi o koperty nie takie jak na poczcie:)
Obawiam się także wycinania samych zaproszeń, na pewno w drukarni o wiele profesjonalniej to wykonają, a nie chciałabym krzywo powycinać, zastanawiam się czy drukarnie wykonują takie usługi dla indywidualnych klientów i czy sie to opłaca??.
Koszt zaproszeń także nie jest mi znany, choć sądzę że jest dużo mniejszy, ale czy jakość może być podobna??

To są mniej więcej moje wątpliwości :(

IgaIga koszt druku który podałaś jest to koszt z drukarni za sztukę?? a jeżeli tak to czy wchodzi w to wycinanie zaproszeń??

Pozdrawiam

MałaMi1 - Pon Lut 18, 2008 5:49 pm

koperty są na www.panako.pl , poza tym w sklepie A4 (tam gdzie papiery) oraz na allegro uzytkownik e-arti ma tanie kopertki i ładne :) duży wybór kolorów :)

ja najpierw zrobiłam zaproszenia, teraz dobieram kopertki-nie ma z tym większego problemu, gdyz koperty sa różnych wymiarów-takie przyblizone wymiary sa podane własnie w aukcjach e-arti np tu:

http://www.allegro.pl/ite...owe_.html#photo

[ Dodano: Pon Lut 18, 2008 5:51 pm ]
różnica w cenie zaproszen jest ogromna, te które mi sie podobały kosztowały około 4,50 zł zaś moje wyniosły mnie około 1,70 zł

a myslę, że jakościowo nie sa jakieć niedociagni ęte ;) w moim dzienniczku sa wklejone a tutaj w watku tez chyba gdzies wklejałam-więc zapraszam do ogladniecia jak mi to wyszło :]

tutaj link:

http://forum.wesele-lodz....r=asc&start=900

kryszka - Wto Lut 19, 2008 10:02 am

Martuś i Jaruś napisał/a:
Witam, my także chcemy zrobić własnoręcznie zaproszenia:), jednak mam parę wątpliwości: obawiam się najbardziej kopert, bo chyba najpierw trzeba mieć koperty a potem dostosować zaproszenia do nich (a nikt nie pisał chyba gdzie kupić koperty).

Na forum wszystko się znajdzie. O kopertach: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=653

Martuś i Jaruś napisał/a:
Koszt zaproszeń także nie jest mi znany, choć sądzę że jest dużo mniejszy, ale czy jakość może być podobna??

Moje np. były dużo lepsze niż oryginały :arrow: lepszy (grubszy) papier.
A koszt? 4 razy tańsze.

anna1984 - Wto Lut 19, 2008 7:02 pm

Marta, koperty świetnie Ci dobiorą w A4, tak jak pisała olciap6. A co do druku, to ja będę drukować w jeszcze tańszym miejscu - za 100 szt. zapłacę 11 zł :) Wszystko opisałam w wątku Materiały do własnoręcznych zaproszeń.
Olcia, świetne są te Wasze zaproszenia, naprawdę śliczne. Gratulacje ;)

owieczka_foto - Wto Lut 19, 2008 7:21 pm

kryszka napisał/a:
Martuś i Jaruś napisał/a:
Koszt zaproszeń także nie jest mi znany, choć sądzę że jest dużo mniejszy, ale czy jakość może być podobna??

A koszt? 4 razy tańsze.


Nasze według szybkiego rachunku 8 razy tańsze :D

Martuś i Jaruś - Wto Lut 19, 2008 8:57 pm

Kochana Aniu a mozesz podac jakies namiary na ta drukarnie?? Pozdrawiam Marta
anna1984 - Sro Lut 20, 2008 1:09 pm

To jest takie miejsce na Piotrkowskiej prawie przy placu Wolności, po stronie parzystych numerów. Tuż przed jakimiś budkami jest stojąca reklama - druk cyfrowy, reklamy itd. Myślę, że traficie. Aha, wszystko zależy od tego jaki macie papier. Mnie na początku pani pokręciła głową na drukowanie zaproszeń, ale jak jej pokazałam, że mój papier jest dość cienki i bez żadnych wytłoczeń, choć ozdobny, to powiedziała, że nie będzie problemu :)
ingainga - Sro Lut 20, 2008 8:55 pm

Ja płaciłam 70gr za stronę A4 kalki gdzie zmieściły się dwa zaproszenia To jest cena bez cięcia A jeśli chodzi o koperty to ja znalazłam odpowiedni rozmiar w manufakturze i były tańsze niż w sklepie A4
fotografialodz - Sro Lut 20, 2008 9:15 pm

jest cos tagiego jak firma tecza na zeromskiego tam maja rownego rodzaju papiery , przynajmniej kiedys mieli
kryszka - Czw Lut 21, 2008 8:48 am

"Tęcza" nie ma ozdobnych papierów, ale za to zajmują się przeróżnym drukiem na różnych materiałach w kilkunastu formatach.
ava - Sob Lut 23, 2008 1:45 pm

Ale ja Wam wszystkim zazdroszczę... Własnoręczne robienie zaproszeń to jest naprawdę coś- będę takie jak dokładnie chcecie i na pewno dużo tańsze niż takie kupione. Ale ja niestety jestem absolutnym beztalenciem w tych sprawach- więc pozostaje mi tylko kupno gotowych...
MałaMi1 - Sob Lut 23, 2008 1:52 pm

ja tez myslałam, że jestem beztalenciem,ale spróbowałam i teraz sprawia mi to przeogromna przyjemnośc :) więc może warto spróbować... chocby wzorując sie na jakichs zaproszonkach z forum... :-?
ava - Sob Lut 23, 2008 1:58 pm

Do ślubu mamy jeszcze 1,5 roku wiec może... Ale bedziemy potrzebować okolo 80 zaproszeń, więc chyba nie dam rady- co prawda podejrzewam, że coś tam udałoby mi się stworzyć, ale w przeciwieństwie do wklejanych na forum przykładów własnoręcznych zaproszeń, od razu byłoby widać, ze moje nie są robione przez profesjonalistę :( Ale może...
MałaMi1 - Sob Lut 23, 2008 2:03 pm

nikt z nas tutaj nie jest profesjonalista :) ja tez robiłam swoje na podstawie innego, robionego przez kogoś... i jakos to wyszlo-zrobiłam 140 zaproszen i jestem z siebie dumna, radze chociaż porobić sobie jakieś przykładowe, popróbować- może coś z tego wyjdzie...a wtedy będziesz miała satysfakcje i zaoszczędzone pieniążki-robienie samemu wychodzi naprawde znacznie taniej...
klarysa - Pon Lut 25, 2008 2:02 pm

dokladnie. my zrobimy w sumie ok 100 zaproszen. juz teraz wszystkim sie podobaja i nie wierza, ze sami je zrobilismy :) jedna kuzynka zapytala o adres firmy produkujacej nasze zaprosznia, bo chciala je komus polecic ;) a ja nie szczegolnie jestem uzdolniona manualnie.
julietta - Pon Mar 17, 2008 9:44 pm

Również robię zaproszenia własnoręcznie. Choć do ślubu jeszcze jakieś pół roku, to już się do tego zabrałam - ciężko jest zrobić około 100 zaproszeń jak się wraca do domu zmęczonym po pracy, a w weekend po prostu chce się pobyć ze sobą... Przyznaję, że to naprawdę niezła zabawa i miłe uczucie, gdy coś wyjdzie tak, jak sobie to zaplanowałam. Zobaczymy jaka będzie reakcja zapraszanych gości? :hyhy:
Kejti - Czw Mar 27, 2008 9:24 pm

Dziewczyny, czy znacie jakiś sposób na to, by nadruk z drukarki laserowej na papierze wizytówkowym nie rozcierał się? :?
Bo mam właśnie taki problem, nawet po kilku dniach po wydrukowaniu literki się najzłośliwiej na świecie rozmazują! Do swoich rysunków wykonanych węglem czy sepią zawsze używałam jako utrwalacza odrobiny lakieru do włosów... Myslicie, że w tym przypadku to zdałoby egzamin? :?

jpuasz - Pią Mar 28, 2008 8:30 am

Kejti albo szwankuje Ci drukarka i nie utwardza, albo drukujesz na zbyt grubym papierze. W laserach max grubość to chyba 260 g/m^2.
Kejti - Pią Mar 28, 2008 11:12 am

Mój papier ma 246, więc jeszcze się chyba łapie...
Utwardzać utwardza, bo na innych wydrukach wszystko jest ok. Tak chciałam mieć zaproszenia na tym ładnym papierze... :cry: :cry: :cry:

kryszka - Pią Mar 28, 2008 11:20 am

A masz zwykły papier matowy czy lekko błyszczący i choć trochę śliski?

Ja drukowałam zaproszenia na takim trochę śliskim z drobinką brokatu na atramentówce i musiał wydruk schnąć kilka godzin, a i tak po kilku dniach jak się przejechało palcem trochę mocniej to się rozmazywało. Dopóki się nie dotknęło było ok.

Na laserówkach się nie znam, ale może to wina wkładu? Masz oryginalny czy zamiennik (nie wiem czy w ogóle istnieją takie do laserówek)?

fiona83 - Pią Mar 28, 2008 11:29 am

Możliwych jest kilka przyczyn rozmazywania tonera.

1) Toner został zregenerowany czyli dopełniony - nie wymieniony na nowy. Wtedy, podobnie jak w przypadku atramentówek, możliwe jest niewłaściwe działanie drukarki. Dlatego apeluję o to aby jednak na tym nie oszczędzać, bo prócz tonera można stracić sprzęt.

2)Papier jest wyjątkowo śliski i trzeba się pogodzić z faktem rozmazywania (choć laserówki są po to stworzone, żeby tego uniknąć).

Jako ciekawostkę podam, że ja drukowałam zaproszenia atramentowo na papierze perłowym, czyli śliskim, a wydruk po 1 minucie był nierozmazywalny. Chyba mam szczęście do sprzętu :lol:

Kejti - Pią Mar 28, 2008 12:02 pm

Dziewczyny, papier jest matowy, ozdobny, wizytówkowy.
Dość gruby
Toner prawie że świeżutki i oryginalny (btw są zamienniki i są też regeneraty)

Ale chyba jednak jest po prostu za gruby :(

Klaudynka - Nie Kwi 27, 2008 4:55 pm
Temat postu: kilka wskazówek :)
Napiszę parę wskazówek, które wykorzystał mój kuzyn przy robieniu zaproszeń:

1. On wybrał format A5 składany na pół.
2. Projekt w zależności jaką technologią chciała byś drukować zaproszenie. On wybrał druk cyfrowy kolorowy na okładce i czarny w środku.
3. Wybór papieru, tutaj możesz mieć problem jeśli wybierzesz druk cyfrowy, ponieważ większość firm oferujących takie usługi drukuje na własnych materiałach ( papierach ). Są przeważnie gładkie, kredowe i wyboru nie ma za bardzo. Tutaj przydałaby się zaprzyjaźniona firma. Papier ozdobny szukaj w hurtowni papieru lub w sklepikach dla artystów itp.
4. Następna rzecz to zaginanie i przycinanie. Są do tego urządzenia specjalne i o ile z zaginaniem możesz poradzić sobie sama przy pomocy linijki i jakiegoś narzędzia do zrobienia bigi np. tępego noża (nie jest to bardzo profesjonalne rozwiązanie) to w przypadku przycinania powinnaś mieć jakąś gilotynę lub przycinarkę.
5. koperty - może w tym samym sklepie gdzie papier.

Serdecznie pozdrawiam, :lol:
Powodzenia!

[ Dodano: Nie Kwi 27, 2008 5:10 pm ]
I jeszcze sklep dla osób które same chcą zrobić zaproszenia ślubne:

Kolekcja dla Kreatywnych

Nowość w Studio Druków Ozdobnych - regał z kreatywnymi elementami papeterii:

* okładkami
* kopertami
* wkładkami
* winietkami
* saszetkami
* menu

Tę wyjątkowa ofertę kierujemy do Tych z Was, którzy chcą sami zrobić zaproszenia lub powiadomienia wszelkiego rodzaju. Kolekcja dla kreatywnych ułatwia także dobranie do już posiadanych zaproszeń brakujących kopert, okładek czy innych elementów papeterii.


Oferta dostępna jest w Studio Druków Ozdobnych Warszawa - ?ródmieście i w Siedzibie Wydawnictwa.


A oto link do strony:
http://kfstudio.printia.p...d6f451f59daaf90


Pozdrawiam, życzę owocnej pracy :P
Klaudia

[ Dodano: Sob Maj 24, 2008 10:34 pm ]
Natknęłam się na ciekawą stronę "Jak własnoręcznie robić zaproszenia"

http://www.pobieramysie.pl/show_art.php?id=59

styczniówka - Sob Sie 23, 2008 1:26 pm

A to nasze zaproszenia :smile:


agunia84 - Sob Sie 23, 2008 3:51 pm

?liczne :buja w oblokach:
Niebieskooka - Sob Sie 23, 2008 5:39 pm

to zaproszenie jest tak ładne, że sama powaznie się zastanawiam czy nie robić zaproszeń samodzielnie :!: :smile:
styczniówka - Sob Sie 23, 2008 6:11 pm

Bardzo cieszę się, że się Wam podoba.

Tak wygląda środek



a tak tył



Powiem szczerze, że to chyba z 10 projekt. Non stop wydawało mi się, że coś nie tak :kwasny:
Wiedziałam tylko, że chcę w takich kolorach. Ale skoro się Wam podobają to znaczy, że dokonaliśmy dobrego wyboru.
Będę jeszcze robiła winietki, podziękowania i karty menu :smile:

Niebieskooka - Sob Sie 23, 2008 7:40 pm

super!
a jakie podziękowania będziesz robiła :?: :!: bo ja kompletnie nie mam na nie koncepcji :kwasny:

agunia84 - Nie Sie 24, 2008 2:44 pm

Niebieskooka robienie takich rzeczy to świetna zabawa. :)
Ja też sama robie zaproszenia, winietki, podziękowania, pudełka na prezenciki dla gości i dyplomy dla świadków. Nad kartami menu jeszcze się zastanawiam, muszę porozmawiać o tym z K.

Malwina_łódź - Nie Sie 24, 2008 2:57 pm

Podpisuję się pod agunią rękoma i nogami. Robienie zaproszeń samemu to frajda jakich mało. ;)
Ja może już od października zacznę robić podziękowania dla rodziców a koło grudnia zacznę właśnie zaproszenia ;)

Klaudynka - Sro Sie 27, 2008 10:47 pm

Może będzie dla kogoś inspiracją:

Zaproszenia ślubne krok po kroku:

1

Do wykonania jednej sztuki przedstawionego na powyższym zdjęciu zaproszenia, będziemy potrzebować:

* ½ arkusza A4 gładkiego, białego papieru o grubości 250 g/m2,
* ok. 0,5 m bordowej tasiemki o szerokości 1,5 cm,
* ok. 0,6 m blado zielonej wstążki o szerokości 3,5 cm,
* czerwonej różyczki z zielonymi listkami o średnicy ok. 2,5 cm,
* gipsówki do przystrojenia róży i kokardy,
* kleju do materiału (np. Kropelka),
* nożyczek.

Cały arkusz papieru A4 przecinamy wzdłuż tak, aby powstały dwa podłużne paski. Jeden z nich zginamy również wzdłuż i uzyskujemy kształt naszego zaproszenia. W środku kartki wypisujemy treść zaproszenia wraz z informacjami o dacie i miejscu odbycia się uroczystości ślubnych. Złożone zaproszenie przewiązujemy bordową wstążką dość luźno tak, aby była możliwość ściągnięcia ozdobnej kokardy. Do bordowej wstążki przyklejamy wcześniej upiętą kokardę z taśmy zielonej oraz różę z ozdobnymi listkami i gipsówką. Przycinamy niepotrzebne końcówki tasiemek, całość pozostawiamy do wyschnięcia, po czym nakładamy na wypisane zaproszenie i projekt zaproszenia ślubnego gotowy.



2

Do wykonania tego typu zaproszenia będziemy potrzebować:

* ¼ arkusza A4 kolorowego papieru z gramaturą, w barwach różu bądź beżu, o grubości min. 250 g/m2,
* 1/8 arkusza A4 gładkiego, białego papieru o grubości 250 g/m2,
* ok. 0,7 m białej lub kremowej koronki o szerokości 3 cm,
* tasiemki dobraną do koloru arkusza o szerokości 0,5 cm i długości 40 cm,
* imitacji obrączek, gipsówkę i białe koraliki do ozdoby,
* kleju do materiału (np. Kropelka),
* nożyczek.

Do kolorowego arkusza z gramaturą przyklejamy na środku biały arkusz papieru (wcześniej wypisany). Następnie prasujemy koronkę i przyklejamy ją na dole i u góry kolorowego arkusza bądź obklejamy go na około. Do tak przygotowanego zaproszenia doklejamy dodatki z wstążeczki, koralików, imitacji obrączek i drobnych części gipsówki. Projekt pozostawiamy do zupełnego wyschnięcia i rewelacyjny wzór własnoręcznie przygotowanego zaproszenia mamy gotowy.

podrozniczka - Nie Sie 31, 2008 2:04 am

Ja bylam bardzo dumna ze swoich zaproszen. Wiele osob nie wierzylo ze zrobilam je sama. Zaoszczedzllismy duzo pieniedzy i udalo mi sie skonczyc na czas. Od tamtej pory polubilam robienie kart i czesto przygotowuje karty urodzinowe, imieninowe itd. Super zabawa tylko ten brak czasu.
MałaMi1 - Pon Wrz 01, 2008 3:12 pm

zgadzam się z przedmówczynia-u nas też niektórzy ie wierzyli że to ręczne robótki ;) i też mnie naszło na dalsze robienie kartek, mam andzieje,ze bedzie na to czas,aby czasami cos nie coś sobie pokleić, może w przyszłości zaproszenia na chrzciny ;)
Tajgete - Sob Wrz 20, 2008 10:13 am

To i ja się pochwalę - na razie udało nam się zrobić A? 5 zaproszeń, z czego tylko 3 nie mają żadnych niedociągnięć...

Ale zabawa przy tym była niesamowita. I tak miło było robić to wspólnie (ja robiłam wzorki - które i tak na zdjęciach są prawie niewidoczne niestety, Wojtek kleił środek) i widzieć, że nie tylko ja się angażuję :wink:


Martuś i Jaruś - Sob Wrz 20, 2008 10:47 am

Super, bardzo ładne:) a gdzie kopiłaś papier i "wyciskacz do papieru"?? My planujemy podobne tylko, tylko zamiast brązowego srebrny papier:) Pozdrawiam
Tajgete - Sob Wrz 20, 2008 11:14 am

Niestety te wzorki nie są robione wyciskaczem, ale dłutkami... Nie byłoby to nawet skomplikowane, gdyby nie to, że papier nie przepuszcza światła i kwiatki trzeba robić totolotkow (tj. na chybił-trafił). Oba papiery kupiliśmy w A4 na Pietrynie (wydaliśmy około 100 zł za 50 grubszych brązowych i 50 cieniutkich jasnozłotych). Ozdobny dziurkacz jest z allegro.

Dodatkowo zamówiłam jeszcze naklejki z napisem "zaproszenie" na allegro :wink:

Martuś i Jaruś - Sob Wrz 20, 2008 11:54 am

Dziękujemy za szybką odpowiedź, bardzo ładnie i profesjonalnie wyglądają Wasze zaproszenia - gratuluję:))). A ile sztuk planujecie zrobić?? bo my 65 dla gości weselnych i myślę że koło 20 na ślub (ale to jeszcze nie wiem). Trochę pracy przy tym jest ale to super zajęcie:), my jeszcze nie wzięliśmy się do pracy, tylko mamy przygotowany wzór. Pozdrawiam
555 - Sob Wrz 20, 2008 1:54 pm

Tajgete, bardzo mi sie podobaja, sliczny wiersz, ale Wy bedziecie je recznie wypisywac..?
Tajgete - Sob Wrz 20, 2008 4:15 pm

Dziękuję bardzo! 555, tak - wydawało mi się, że tak będzie bardziej osobiście. I dość elastycznie, bo możemy najpierw zrobić zaproszenia, a potem doprecyzować listę... ;)

Martuś - planuję ich zrobić 50 na wesele i około 40 na ślub. Wychodzi nam ich kilka dziennie, więc pewnie będziemy je robić do samego ślubu... :lol:

555 - Nie Wrz 21, 2008 12:23 am

jesli chcecie, zeby bylo osobiscie, to proponuje zrezygnowac z tych kropeczek..
kryszka - Nie Wrz 21, 2008 10:16 am

Uważam podobnie jak 555 - zdecydowanie bez kropek. Będzie bardziej elegancko i na pewno bardziej pasuje do samodzielnie robionych zaproszeń. Takie kropki to są w gotowcach.
agunia84 - Sro Wrz 24, 2008 11:45 am

Zrobiłam projekt naszych zaproszeń, wyglądać będą tak:


Tajgete - Sro Wrz 24, 2008 12:19 pm

Aguś, rogi drukujesz, czy to jakieś stemple? ;)
agunia84 - Sro Wrz 24, 2008 2:05 pm

Rogi są drukowane. :wink:
misia-misia - Czw Wrz 25, 2008 12:43 am

czy macie jakieś godne polecenia sklepy z artykułami papierniczymi?

Gdzieś w tekście przewinął mi się sklep na Piotrkowskiej. Ale może polecacie inne?
Szukam ładnych, fajnych i niedrogich papierów ozdobnych

kryszka - Czw Wrz 25, 2008 12:10 pm

Moim zdaniem największy wybór jest właśnie w A4 na Piotrkowskiej, w innych sklepach jest dużo mniej i drożej.
misia-misia - Czw Wrz 25, 2008 3:47 pm

byłam dzisiaj w A4 i obłowiłam się w papiery jak nigdy! :D

Faktycznie wybór rewelacyjny i ceny atrakcyjne! Warto było się wybrać do tego sklepu

pearlania - Czw Wrz 25, 2008 6:51 pm

Też byłam dziś w A4, kupiłam kilka papierów na próby, w przyszłym tygodniu pójdę po więcej i rusza produkcja :)
Belluszi - Wto Paź 07, 2008 4:54 pm

Ta czytam jak piszecie ile trudu i pracy i czasu wkładacie w zrobienie wlasnoręcznie zaproszeń. Podziwiam i zazdroszczę zdolności. I powiem szczerze nie chciało by mi się trudzić. Rzeczywiscieładne zaproszenia sporo kosztują, ale cala impreza ślubno-weselna sporo kusztuje. Jest tyle spraw do zalatwienia i jeszcze siedzieć i robić zaproszenia. A może bym je niestarannie wykończyła, a przecież zaproszenia są wstępem do calej uroczystości w krórej dbając o wszystkie szczegóły wyraża się szacunek do gości. I czy odliczają materialy będzie duzo taniej. A moze gdzie indziej należy szukać oszczędności? :wink:
Tajgete - Wto Paź 07, 2008 5:07 pm

Wiesz co... czy dużo taniej. Niekoniecznie ;)

Nasze będą nas kosztowały około 2 zł licząc ze wszystkimi materiałami: papierami, specjalnym klejem, dłutkami, dziurkaczem, naklejkami i kopertami. Dałoby się kupić taniej, ale uważam, że nasze ręcznie robione są naprawdę ładne i nie kupiłabym takich za 2 zł. Są starannie wykończone i są oryginalne. Ale to takie moje zdanie :wink:

Zrobienie jednego zaproszenia to około 10 minut pracy. Niestety zaproszenia, które mi sie podobały kosztowały około 4 zł. Przy ponad 50 zaproszeniach weselnych i 30 ślubnych, byłoby to jednak o 160 zł więcej (i zostaną mi dłutka i dziurkacz ;P ). Jeśli doliczyć zawieszki, które wyjdą raczej dużo taniej, jest to jednak kilka zaoszczędzonych złotych, a dla nas to ważne. Poza tym, robienie tych zaproszeń to naprawdę spora fraja ;)

MałaMi1 - Wto Paź 07, 2008 5:39 pm

spora frajda a pozniej ogromna satysfakcja jak sie zaprasza a ktos mowi ze piekne i ze takie oryginalne....
kryszka - Sro Paź 08, 2008 9:47 am

Beluszi - wszystko zależy od osoby, nikt tu nie pisze, że zaproszenia trzeba robić samodzielnie. ;)

Ja akurat miałam dużo wolnego czasu z racji wykonywanego zajęcia, więc mogłam sobie dłubać, poza tym moje zaproszenia były akurat dużo lepiej wykończone niż oryginalne, na których się wzorowałam. :lol:

Belluszi - Sro Paź 08, 2008 11:02 am

kryszka napisał/a:
moje zaproszenia były akurat dużo lepiej wykończone niż oryginalne

Dlatego was podziwiam. Masz rację kryszka wszystko zalezy od zdolnosci. Mnie brakuje cierpliwości do prac ręcznych typu wycinanie, wiazanie, klejenie. Ale być może odważyła bym się na rękodzieło w przypadku zaproszenia prostego z dobrego papieru z ładnym drukiem. Ponoć w prostych formach kryje się elegancja.


edit: poprawiłam wyświetlanie cytatu
kryszka

kancia5 - Wto Mar 10, 2009 3:56 pm

To nie jest takie trudne. Najwięcej czasu zajął mi projekt, bo ok. 3 godziny. Ale jak już się go ma to wpisywanie nazwisk i drukowanie idzie już ciurkiem. A to zawsze miło, gdy zaproszenia są imienne. Moje zaproszenia są umieszczone na tekturkach (z 1 tekturki wychodzą 4 zaproszenia). Zaś z 1 kartki A4 z tekstem wychodzą 2 zaproszenia. Wycięcie tekturek i kartek (co dało 120 zaproszeń) zajęło mi ok. godziny przy użyciu gilotynki, więc papier docięty jest równiótko. Wykonanie 1 zaproszenia, tj. połączenie kartki z tekturką i ozdobienie tego rafią + włożenie do kopert zajmuje góra 3 min. i naprawdę nie trzeba do tego filozofii i zdolności manualnych.
A gdy wręczyliśmy nasze I zaproszenie reakcja była fantastyczna, a satysfakcja jeszcze większa.
Polecam

happy_margaret - Sro Mar 25, 2009 10:56 am

jestem w trakcie tworzenia własnoręcznych zaproszeń i zgadzam się z Tobą Kancia, że wcale nie zajmuje to tyle czasu, a sprawia tyyyyyle przyjemności, szczególnie jak lubi się robić takie rzeczy :)
takie zaproszenia będą na pewno świetną pamiątką dla gości i wyobraź sobie, jak będą oglądać takie zaproszenia za 25 lat podczas Waszej rocznicy ślubu...

mmika4 - Pią Mar 27, 2009 11:02 am

witajcie ja tez zaczełam pierwsze próby robić zaproszen na razie coś takiego mi wyszło:

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 11:03 am ]
i jeszcze jedno

niesia2708 - Pią Mar 27, 2009 11:39 am

mmika4, bardzo ładne :)
mmika4 - Pią Mar 27, 2009 11:43 am

niestety kiepskie zdjecia i nie widac ani koloru papieru ani tego,ze jest on taki fajny błyszczący..
dymocha - Pią Mar 27, 2009 2:20 pm

Bardzo ładne te zaproszenia! Podziwiam i zazdroszczę umiejętności. Mnie najbardziej podoba się to 1 z serduszkami. :)
Klaudynka - Pon Mar 30, 2009 8:15 pm

Propozycje własnoręcznie wykonanych zaproszeń :)

1. Kwiatki wykonane za pomocą ozdobnego dziurkacza (puches quilling)


2.Quilling1


3.Quilling2

MałaMi1 - Pon Mar 30, 2009 8:49 pm

pierwsze bardzo mi sie podobaja :) gratulacje wygladaja perfekcyjnie
Klaudynka - Pon Mar 30, 2009 9:00 pm

Olciu, to nie są zaproszenia wykonane przeze mnie, ale moją ulubioną techniką quillingiem :wink:

I jeszcze takie propozycje:



MałaMi1 - Pon Mar 30, 2009 9:10 pm

acha, myslalam ze sama poszalalas ;)
doni_iza - Wto Mar 31, 2009 8:43 am

Śliczne te zaproszenia Klaudynko :) .
Renia82 - Sro Maj 20, 2009 12:54 pm

Witam

My też sami robiliśmy zaproszenia. Mało tego sami je drukowaliśmy. Całe szczęście mieliśmy drukarkę, która mogła drukować na większej gramaturze papieru. I zgadzam się z przedmówczynią, że satysfakcja jest duża, a dodatkowo za zaoszczędzone pieniądze mogliśmy wynająć fotografa :P

Debussy - Sro Maj 20, 2009 8:30 pm

Renia82 napisał/a:
. Mało tego sami je drukowaliśmy. Całe szczęście mieliśmy drukarkę, która mogła drukować na większej gramaturze papieru

No my oczywiście też. A drukowaliśmy zwykłą atramentówką, żadnego specjalnego sprzętu do tego nie potrzeba. Tylko trochę dobrych chęci :D

EMRO - Pon Lis 02, 2009 12:58 pm

A oto nasze zaproszenia, niestety pierwszy projekt z bulionem perłowym legł w gruzach - stwierdzam że nie da się w żaden sposób trwale przykleić perełek, które nie posiadają płaskiej powierzchni:(
W związku z tym perełki zastąpiła aksamitka i oto efekt:




Po rozłożeniu:


I tutaj bezbłędnie sprawdził się klej Magic, dzięki dziewczyny, forum jest niezastąpione [smilie=g035.gif]

Agata1234 - Czw Lis 26, 2009 3:54 pm

Też chyba z decyduję się na robienie zaproszeń, a przy okazji jeszcze przywieszek na wódkę i winietek dla gości jeśli się na nie zdecydujemy.

mam takie pytanko do Was ile wcześniej zaczęłyście produkcję swoich zaproszeń? Ja mam do zrobienia ok 80. Kiedy powinnam zacząć??

niesia2708 - Czw Lis 26, 2009 6:27 pm

Agata1234, ja jeszcze nie zaczęłam :) Na razie mam koncepcje :) Ok 100 zaproszeń muszę zrobić plus winietki :)
Zostawiam składanie na święta jak siostra z odsieczą przyjedzie :)

martka - Czw Lis 26, 2009 6:30 pm

Agata1234 napisał/a:
ile wcześniej zaczęłyście produkcję swoich zaproszeń? Ja mam do zrobienia ok 80. Kiedy powinnam zacząć??

My zabawe z zaproszeniami (ok 100 sztuk ) zaczelismy w lipcu br (slub w kwietniu 2010) i kazdy sie dziwil ze juz o tym myslimy a tu mamy koniec listopada a my jeszcze nie skonczylismy, wiec cale szczescie ze duzo wczesniej sie za to zabralismy :) Można bylo to juz dawno skonczyc ale wiadomo jak to jest..nie zawsze jest na to czas jak sie pracuje..
Dodatkowo robimy tez winetki oraz pudeleczka dla gosci.

Weira - Czw Lis 26, 2009 7:53 pm

hmm... nie wiem czy będziemy mieć czas na taką zabawę, ale pomysł fajny :)
kakonka - Czw Lis 26, 2009 8:04 pm

my znaczy ja i moja siostra :) będziemy robić zaproszenia :) właśnie miałam zacząć, kiedy, podajnik w drukarce się popsuł :P złośliwość rzeczy martwych :P
Agata1234 - Pią Lis 27, 2009 4:02 pm

Myslałam, zeby mniej więcej rok wcześniej zacząć przynajmniej wstępny projekt, zeby był czas na ewentualne przeróbki i udoskonalenia i oczywiście zrobić chociaz przywieszki na butelki i może też winietki zawsze to trochę mniej na później. Jeszcze dużo czasu, ale on tak pędzi, ze chyba lepiej wczesniej zacząć i mieć gotowe nawet długo przed ślubem niż się stresowac, ze już mało czasu. Tym bardziej że mamy bliską rodzinę w różnych zakątkach Polski więc kilka weekendów bedziemy musieli poświęcić na ich rozwożenie.

I niestety ani ja ani mój narzeczony nie mamy siostry, która może przybyć z odsieczą. Mamy tylko braci i to pod dostatkiem bo łącznie aż 4, ale raczej żadnemu bym nie powierzyła tego zadania znająć ich zdolności manualne hihihihi

K11_06_2011 - Pon Mar 29, 2010 5:39 pm

ja rowniez dolaczam do grona PM,ktore robią zaproszenia ślubne :) Jesli bedzie okazja to pstryknę fotkę i sie pochwalę :) )
niesia2708 - Pon Mar 29, 2010 6:17 pm

A to moje własnoręczne:


mysza83 - Pon Mar 29, 2010 6:35 pm

No dobrze moje Kochane, a teraz powiedzcie mi - jak Wy wycinacie zaproszenia i winietki, żeby było równo? :) Bo szkoda mi 200 zł na przycinarkę, a chciałabym samodzielnie wykonać winietki... Jeśli ją kupię - to żadna oszczędność.
niesia2708 - Pon Mar 29, 2010 6:42 pm

mysza83, ja pożyczałam.....
mysza83 - Pon Mar 29, 2010 6:44 pm

No taaaaak... Ale ja nie bardzo mam skąd ;)
Agnesia - Pon Mar 29, 2010 6:44 pm

Ja używałam linijki i noża do tapet.
mysza83 - Pon Mar 29, 2010 6:45 pm

Agnesia napisał/a:
Ja używałam linijki i noża do tapet.


o... to już bardziej wersja dla mnie ;) dzięki :)

fiona83 - Pon Mar 29, 2010 7:27 pm

Agnesia napisał/a:
Ja używałam linijki i noża do tapet.


Ja identycznie. Choć często musiałam dokupywać linijki, bo nieco je ciachałam :lol:

marysia - Pon Mar 29, 2010 11:27 pm

A ja kupiłam trymetr w macro chyba był za 20zł. Ma linijkę nożyk i narysowane linie odpowiednich formatów kartek co jest bardzo pomocnicze ;)
kasia.p - Pon Cze 07, 2010 8:31 pm

my robilismy sami zaproszenia duza oszczednosc pieniedzy ale duzo roboty i czasu trzeba poswiecic
rusałeczka:) - Pon Cze 07, 2010 10:48 pm

Ale jaka frajda była jak my robiliśmy swoje :D a pożniej jak miło jak każdy z zapraszanych gości zachwycał sie nimi :razz: będzie co wspominać za kilka lat :D
Mary86 - Pon Maj 04, 2015 10:06 am
Temat postu: Re: własnoręczne
Edyta napisał/a:
jak robiliscie zaproszenia, to korzystaliście z jakiejś określonej instrukcji??????

a może są jakieś strony z propozycjami???


Masz już pomysł na własne zaproszenia? Widziałam piękne ręcznie robione, ale zastanawiam się czy przy dużej ilości osób nie będzie to bardziej kosztowne, a na pewno bardzo czasochłonne.

malinka87 - Pon Maj 04, 2015 8:08 pm

Dziewczyny, jeśli chodzi o przycinanie zaproszeń to robią to teraz nawet mniejsze zakłady poligraficzne. Napewno na Gdańskiej przy Zielonej i w Tęczy na Żeromskiego, bo ja tam robiłam. Koszt to ok 2 zł za "uderzenie", gdzie uderzenie przecina cały plik kartek na raz. Naszymi też się goście zachwycali :)
Mary86 - Czw Maj 07, 2015 3:52 pm

Świetnie wyglądają te zaproszenia robione ręcznie. Cudne są, ale nie wiem czy byłabym w stanie i czy by mi się chciało tyle ich robić. Co innego jakbym miała zrobić np 3 :)
malinka87 - Czw Maj 07, 2015 6:43 pm

Te moje akurat są bajecznie proste do samodzielnego zmajstrowania :) . Miałyśmy z siostrą dużo frajdy podczas klejenia kokardek, a resztę posklejałam sama w dwa zimowe wieczory :)
herbatnik - Czw Maj 07, 2015 6:52 pm

Robienie zaproszeń to niezła frajda, ale trzeba dobrze zaplanować prace, żeby nie zniechęcić się, kiedy coś nie wyjdzie :) Ja swoje zrobiłam już jakiś czas temu i niedawno okazało się, że lista gości się wydłużyła i musiałam dorobić :) Ale teraz szło już bardzo szybko, miałam wprawę.

Reakcje zapraszanych gości były różne. Niektórzy zachwyceni(sama je robiłaś?), inni nie zainteresowali się, skąd takie wzięliśmy, a było kilka osób, które nie wiedziały...jak otworzyć zaproszenie :P (chyba zmyliła ich ta wstążka).

Iru - Nie Maj 17, 2015 6:08 pm

I ja się pochwalę swoimi zaproszeniami :)




Julia_ja - Nie Maj 17, 2015 6:42 pm

Piękne!!!! Gdybym znała Twój talent to nie przeszukiwałabym internetu przez półtora roku :P
Sycylijka - Pon Maj 18, 2015 3:11 pm

Iru, wyszły przepiękne! serio jestem pod wrażeniem :ok:
Iru - Pon Maj 18, 2015 9:42 pm

Julia_ja, Sycylijka, dziękuję Wam bardzo :* Te zaproszenia to już czwarty projekt na komputerze a nasty w głowie Alice świadkiem jak już fiksowałam z tymi zaproszeniami bo ciągle brakowało mi tego wow :lol:
kapatka - Wto Maj 19, 2015 1:02 pm

I jest wow! Naprawdę są piękne! :P
Martusia90 - Wto Maj 19, 2015 8:35 pm

Iru, Cudowne! Efekt na prawdę wooooooow
Iru - Wto Maj 19, 2015 10:03 pm

kapatka, Martusia90, dziękuję bardzo :*
studentka - Sob Lip 25, 2015 2:39 pm

My właśnie też chcemy sami zrobić, teraz robimy próbne w kilku wersjach żeby ocenić które najładniejsze :)
Iru - Sob Lip 25, 2015 9:34 pm

studentka, koniecznie pochwal się efektami :)
Gomigo - Wto Lip 28, 2015 2:38 pm
Temat postu: Zaproszenia własnoręczne
Dziś zrobiłam wstępne zaproszenia, ze względu na małą ich ilość będę robić je samemu. Mam wprawę, zawsze robię sama wszelkie kartki, więc przycinanie mam opanowane do perfekcji zwykłym nożykiem do papieru, tnę po 10 sztuk, wychodzi idealnie jak od gilotyny, a nawet lepiej. Zastanawiam się nad kolorem zaproszeń. Nasze chyba będą niebieskie, siostra miała beżowe, a druga czerwone. Jakoś czerwony kolor za mną nie przemawia.


studentka - Nie Sie 30, 2015 2:58 pm

Na czerwień bym się nie zdecydowała, nie pasuje mi ten kolor do zaproszeń ślubnych.
kajab - Pon Gru 21, 2015 1:48 pm

Koszt naszego zaproszenia z koperta to było ok 3zł.
Zaproszenia zaprojektowalismy sami, w Corelu, mialy forme magnesow na lodowke, rozmiar pocztowki.

Z kolezanka kupilysmy na jej slub papier wizytowkowy (a4), z 1 kartki cietej w poprzek wychodzily nam 2 podluzne zaproszenia (format tych podluznych kopert) + 3 winietki.
Przed pocieciem drukowalysmy zparojektowane w tabeli w Word'zie teksty. Kupilysmy duzy,azurowy dziurkacz, wycinalysmy 2 polkola, ktore naklejalysmy na dole i na gorze paska za pomoca kleju Magic. Na koniec ozdabialysmy naklejanymi perelkami (gotowe naklejki). Wyszlo pieknie a koszt takiego zaproszenia bez koperty to 90gr!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group