Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Podróż poślubna - Tunezja

laryssa - Sro Lip 12, 2006 2:34 pm
Temat postu: Tunezja
(Nie wiem czy dobrze, ze zalozylam nowy temat, ale mysle,ze sie przyda)


Tunezja-ktora z Was byla, jakie wrazenia i w ogole czy warto jechac.

Alma_ - Sro Lip 12, 2006 2:43 pm

Byłam na północy, w okolicy Tunisu. Ogólnie - nie bardzo mi się podobało. Turyści zamknięci w betonowych enklawach na pustkowiu, brudno, dość zamknięte społeczeństwo, niechętne Europejkom.

Sa oczywiście wyjątki, przeurocze rynki i uliczki Tunisu (ale nie te dla turystów!), herbaciarnie, pyszne kebaby ;)
Kartagina - rzecz gustu - na mnie zrobiła wrażenie, ale byłam wyjątkiem ;)

Do Tunezji nie wracam :|

szczako - Sro Lip 12, 2006 2:49 pm

byłam jakiś czas temu w Tunisie. to była konferencja, ale na kilka dni pojechaliśmy z kolegą tubylcem zwiedzać okolicę.

samo miejsce, gdzie mieszkaliśmy, to jak wspomniała Alma - takie betonowe miasteczko z hotelem na hotelu. sami turyści i praktycznie żadnych oryginalnych ludzi zamieszkujących te tereny.
no, ale Tunis i jego kolorystyka - suuuper!!
moje fotki można obejrzeć tutaj
no i coś w tym jest, że reszta Afryki mówi, że Tunezja i Egipt, to nie Afryka.

pipi - Sro Lip 12, 2006 3:02 pm

Cóż ja się z zeszłym roku dzieliłam na świeżo swoimi wrażeniami z Tunezji.
Ja byłam zadowolona, ale nie mieszkałam w takim typowym centrum turystycznym (bo nie lubię), na traktowanie kobiet w Tunezji też nie narzekam w Grecji czasem się traktuje gorzej ;) . Zwiedziłam też półwysep Bon (to też okolice Tunisu) i piekielnie mi się podobał wiele uroczych nieskażonych turystami miejsc. Tunisu nie zwiedzałam, bo nie lubię zwiedzać miast.

adriannaaa - Sro Lip 12, 2006 3:28 pm

A ja napisałam taki elaborat o moim pobycie w tunezji i mi zeżarło:/
Mnie się ogromnie podobało - ale.. nie siedziałam w hotelu - bo przez 6 na 7 dni pobytu jeżdzilimy po kraju - 2 dni safari na saharę - drogie, ale warto wg mnie - bo najwiecej zdjec i wspomnień mam własnie z tej wyprawy. Kartagina - fakt - robi wrażenie, ale niestety zdażyliśmy tylko termy antoniusza obejżec - muzeum w bardo - piękne mozajki, Tunis - niestety nie mam opini - za mało czasu i tylko słowa przewodniak - prędzej prędzej, bo autokar odjedzie... na własna trękę zwiedzaliśmy już okoliczne Sus (przepięne uliczki suku , pyszny brik, i herbata miętowa) i Monastyr - w Monastyrze wspaniały monumentalny Ribat - kontrast nieba, kamienia z jakiego został zbudowany i morza.. coś niezapomnianego...
Prawdą natomiast jest to co mówi alma- kraj jest brudny - jest strasznie niska świadomość ekologiczna wśród Tunezyjdczyków.. widać biedę w kraju.. ale ludzie są generalnie dobrze nastawieni - jeśli Ty podchodzisz do kogoś z uśmeichem, on ci też uśmeichem odpowie. Jesli chesz coś kupić, czy dojechać gdzieś taksówką - to trzeba się targowac (wyjątkeim są skelepy z urzędowo ustaloną ceną - tak zwane MonoPrix) ogólnie jestes w stanie zejść jakeiś 60 a nawet 70% podanej ceny. Ale jak już sprzedawca zgodzi się na twoją cenę - musisz dokonać tranzakcji.
warto też zostawić napiwek kelnerowi, czy sprzątaczce, pół dinra, czy dinar dla nas nie sa majątkiem, a oni w ten sposób dorabiają do niskich pensji - trzeba tez pamietać, że tam często jedna osoba pracuje na 6 czy 7 członków rodziny..

generalnie - wg mnie warto - ja osobiście jestem zauroczona Tunezją. A tu były nasze zdjęcia;) jak ktoś jeszcze chce, to na priva podeślę link:)

laryssa - Sro Lip 12, 2006 7:29 pm

Adriannaaa zdjecia niesamowite! Dusza artystyczna.
Szczako Twoich nie udalo mi sie otworzyc.
Tutaj mam link do jednej oferty http://www.wakacje.pl/o_i...erminy=3139054.
Co o niej sadzicie?
I jeszcze jedno pytanie-co sie lepiej oplaca all inclusive (kolo 1700zl) czy sniadania i obiadokolacje (1347zl)-w tej samej ofercie?

szczako - Sro Lip 12, 2006 7:36 pm

:? hmmm ... u mnie się otwierają, więc nie wiem o co chodzi.
Kot - Sro Lip 12, 2006 8:22 pm

Adriannaaa boskie zdjęcia :padam:
Kati - Sro Lip 12, 2006 10:21 pm

Piękne zdjęcia :)


Ja wybrałabym ofertę All :) I może właśnie w Tunezji :hyhy:

Alma_ - Sro Lip 12, 2006 10:29 pm

Ja wolałabym wersję HB, a za zaoszczędzone 300 zł warto zjeść i wypić coś "prawdziwego" na mieście ;)
adriannaaa - Czw Lip 13, 2006 7:35 am

dzięki dziewczyny:)


ja też wybrałabym opcję HB - bo tak jak alma uważam, że warto wejść na mieście do jakiejś knajpki i zjeść ichnie jedzenie (brik, brik, brik!!!!) zwlaszcza, że trochę różni się od hotelowego.
do tego ludzie narzekali, że z tym AI różne bywa w niekrorych hotelach..że niby wyliczane są napoje itp..ale nie dam głowy za to - dla mnie AI to AI, a do tego nie spotkało mnie nic złego ze strony obsługi hotelowej - ale miałam HB...

Kati - Czw Lip 13, 2006 9:51 am

Ja miałam All w Turcji i warto było. Pić się chciało - a napoje tanie nie są. Poza tym owoce, przekąski, alkohole.
All zawierao 2 rodzaje lokalnego piwa, inne lokalne alkohole (bez limitu), wino białe i czerwone stołowe - bez limitu, herbata, kawa, zimne napoje 3 rodzaje (cola, pomarańczowy, mineralna - oczywiście lokalnych firm) do tego 4 posiłki w formie szwedzkiego bufetu w ciągu dnia, minibufet cały dzień, grill, kebab i inne. Moim zdaniem było warto.

FifthAvenue - Czw Lip 13, 2006 10:45 am

Kati, moim tez.. jedyny problem byl taki, ze mi to jedzenie nie sluzylo i strasznie sie meczylam. raz z rozpaczy odwiedzialm nawet lokalnego MacDonald'a :-D Ale moj L byl zachwycony.
Co do alkoholu nie narzekalismy.. w Turcji jest wszystko "orygnialne tureckie"... ale alkohole naprawde byly ok. My przez 2 tygodnie chodzilismy non stop leciutko zakreceni.. wina upalow i barku na plazy.
ja bym polecala opcje All Inclusive, ale w dobrym hotelu, 4* albo 5*. W hotelach nizszej klady jest wprawdzie all, ale okazuje sie, ze jakosc pozostawia wiele do zyczenia.

Kati - Czw Lip 13, 2006 10:47 am

Potwierdzam :) All w 4* był spoko :)
I my też chodziliśmy cały czas na lekkim rauszu :zdziwko: :hyhy:

adriannaaa - Czw Lip 13, 2006 10:52 am

wiecie, może jak się w większej częścpi obytu siedzi na miejscu - jest sens:)) ale my na 7 dni wycieczki 6 spędziliśy na "fakultetach" więc AI byo nam zbędne bo i tak byśmy go nie wykorzystali:) i fakt - wybralismy 3* - ale nie załujemy:)))) PS. nasz kelner darzył nam wielką sympatią - i baardzo czesto zdarało się, że do kolacji dostawaliśmy dodatkowo wino w gratisie;)
Kati - Czw Lip 13, 2006 11:00 am

Ależ nie siedzieliśmy cały czas w hotelu :) 7 dni - 5 wycieczek :D
(nurkowanie, rejs, rafting, pammukkale, Aquapark oraz wielokrotne wizytyw Alanyi)

I naprawdę miało to sens :)

FifthAvenue - Czw Lip 13, 2006 11:07 am

Wiecie, teraz mi sie przypomnialo cos smiesznego, to wprawdzie temat o Tunezji, ale szybciutko napisze. Przed naszym wyjazdem do Turcji szukalam w necie informacji.... i natrafilam na takie forum.... nie wiem jak to ladnie okreslic.. "forum dla dziewczyn zakochanych w Alanyi" Polecam, jesli gdzies je odnajde to wkleje link. Niektore dziewczyny (rzadzi glownie Skandynawia) sa szalone..... maja cale misterne plany powrotu, chec odnalezienia ukochanego, z ktorym po zakonczeniu turnusu jakos sie "zerwal" kontakt. Ale one wierza, ze on tam jest i czeka :)
Kati - Czw Lip 13, 2006 11:18 am

Nie no zabawne :rotfl:
adriannaaa - Czw Lip 13, 2006 11:23 am

5th - ale to nei tylko o Alanyi są takei fora:)))) przed wyjazdem do Tunezji równeiż siedziałam na forum na portalu wakacje w poszukiwaniu informacji o tym kraju i tam również było pełno dziewczyn zakochanych w animatorach, kelnerach i innych miejscowych chopakach, knujących misterne plany powrotu i wpatrujące się w jedyne posiadane fotki z wyjazdu - właśnie z tymi chłopakami;)))
Kati - Czw Lip 13, 2006 11:25 am

Dobra :) turcj ajest fajna ale to temat o Tunezji :D :D:D

i tego się będziemy trzymać :mrgreen:

kryszka - Czw Lip 13, 2006 11:53 am

Seksturystyka to się nazywa i to nic nowego. :wink: Po wakacjach znowu będą artykuły o tym w gazetach. :lol:
FifthAvenue - Czw Lip 13, 2006 12:42 pm

sexturystyka ?? ? hahaha, piekne, piekne...

:slonko: :slonko: :slonko: :drinkuje: :drinkuje: [smilie=233_new.gif] :slonko: :slonko: :slonko: :drinkuje: :drinkuje:

katia - Pon Lip 17, 2006 8:31 pm

Moim zdaniem do Tunezji warto pojechać, choć to kraj bardzo brudny(mnóstwo śmieci- wszędzie oprócz hoteli) i ja nie chciałabym tam pojechać w podróż poślubną- chyba, że miałabym tego świadomość. Safari fajne,Port el Kantoui,Tunis, a Kartagina niestety nie zrobiła na mnie wrazenia, mimo iż lubię takie klimaty.
W kwestii opcji żwieniowej w Tunezji nie warto brać All, bo alkohole są rozcieńczane,a posiłki mało urozmaicone i nie ma kompletnie prównania do All np. w Turcji.

sauvignon_blanc - Wto Sty 30, 2007 11:23 pm

Byłam w Tunezji 2 razy. Wydaje mi się, że jesli ktos decyduje się na wyjazd w podróż poslubną do kraju arabskiego obojętnie Egipt, Tunezja czy Maroko to musi się spodziewać brudu. Owszem w hotelach i na około może być pięknie, ale już w miastach to jest strasznie. Ale jak widać nie tak bardzo bo w tym roku jadę 3 raz :slonko: :drinkuje:
Jesli chodzi o Hotele to na podróż poslubną proponowałabym powyżej 4*, wydaje mi się że na tą jedną okazję warto pojechać w lepsze miejsce-oczywiscie jesli się zamierza być głównie w hotelu, bo jesli mamy w planach dużo zwiedzania to wtedy bierzmy najtańszy- i tak będziemy tam tylko spać. Warto brać też to hotele przy samej plaży i troszkę dalej od centrum miasta-z doswiadczenia wiem że nie ma nic lepszego niż romantyczne spacery brzegiem morza bez tłumu innych turystów i przede wszystkim tubylców.
Ale się rozpisałam :szok: -to już lepiej skończę

tweety - Sro Paź 03, 2007 11:19 pm

Ja wrocilam w poniedzialek z Tunezji. Jestem bardzo zadowolona, jednak nie wrocilabym juz tam drugi raz. Niewiem jakos tak dziwnie czuje sie wiedzac ze 90 procent ludzi, czyt. tubylcow, jest dla ciebie bardzo mila tylko ze wzgledu na wysokosc napiwku.

Generalnie bylo super, slonce, plaza, sahara...

Zdjecia wkleje jak znajde troche czasu:)

Pozdrowionka 8)

EwaM - Czw Paź 04, 2007 6:30 pm

[quote="tweety"]. jakos tak dziwnie czuje sie wiedzac ze 90 procent ludzi, czyt. tubylcow, jest dla ciebie bardzo mila tylko ze wzgledu na wysokosc napiwku.
quote]

To w zasadzie standard w arabskich krajach :kwasny: .

Ja w Tunezji byłam raz z rodzicami jako nastolatka. I nie pojechałabym tam nigdy więcej bez mężczyzny, który towarzyszyłby mi 24 godziny na dobę. Takie przy...dalania się do każdej kobiety nigdzie nie widziałam.
Obrzydliwe jest to, że tak wiele kobiet uprawia w arabskich krajach seksturystykę, że oni po prostu rzucają się na każdą święcie przekonani, że wszystkie Europejki marzą tylko o tym, żeby im wskoczyć do łóżka. BLE :sick:

tweety - Pią Paź 05, 2007 7:44 pm

Postaram sie zalaczyc troche wiecej zdiec jak chwile czasu znajde bo musze isc gotowac obiadek :(

[ Dodano: Pią Paź 05, 2007 6:56 pm ]
Wlasnie zauwazylam, ze te zdjecia sa jakies takie tyciutkie:( Chyba wkleje je do albumu bedzie latwiej. Wolalabym pokazac wieksze te zdjecia ale chyba nie umiem ich wkleich zeby byly duze :cry:

Martysia - Nie Paź 07, 2007 12:07 pm

a my nie chcemy żadnego arabskiego kraju:) byłam 2 razy w Turcji i mi wystarczy chociaż kraj piękny, polecam. ale egipt czy tunezja już są tak oklepane, że szok. nie chcemy tam gdzie wszyscy.
cosola - Nie Paź 07, 2007 6:53 pm

Martysia napisał/a:
ale egipt czy tunezja już są tak oklepane, że szok. nie chcemy tam gdzie wszyscy.

A co to ma za znaczenie :?:
My wybierając kraj na wakacje szukamy czegoś gdzie można dużo zwiedzić, zobaczyć coś czego nie ma u nas albo odpocząć (Egipt i Tunezja raczej spełniają te kryteria) :)

Kati - Nie Paź 07, 2007 8:48 pm

No tak :) ja też jeszcze nie byłam w Egipcie i Tunezji i dla mnie to byłaby atrakcja :roll: :cool:


ale jak się musi być oryginalnym - świat jest duży :twisted:

tweety - Nie Paź 07, 2007 9:19 pm

Kati, zgadzam sie z Toba w 100%. Uwazam, ze jezeli ktos ma ochote jechac gdzies gdzie inni nie jezdza, to jest wiele takich zakatkow. Ja wychodze z zalozenia, ze jade tam, gdzie mam okazje duzo zwiedzic i szczerze mowiac nie patrze na to czy jest tam duzo ludzi czy nie. Poza tym, uwazam, ze gdziekolwiek by sie nie pojechalo, to zawsze mozna znalezc zaciszne miejsce :wink:

P.S. Probowalam wkleic zdjecia z Tunezji wiele razy,jednak nie udalo mi sie tak jakbym chciala:( Postanowilam wiec wkleic je do Albumu. Tych, ktorzy maja niewustarczajaca ilosc gwiazdek, z gory przepraszam :)

Canaves - Pon Paź 22, 2007 12:01 am

Ja byłam i w Tunezji i w Egipcie i mam dobrą rade dla wszystkich którym przeszło przez myśl żeby tam jechać w podróż poślubną :

Do Tunezji warto pojechać jak sie ma pieniądze na wycieczki fakultatywne. Zwiedzić Kartaginę, Tunis, pojechać na 2 dniową wycieczkę na Saharę z noclegiem w oazie i rajdem na wielbłądach i Jeepami.. To są piękne przeżycia na które kasy nie szkoda i po których będzie masa pięknych wspomnień..
Ale jak ktoś ma niewielki budżet i chce po prostu pojechać do ciepłego kraju sie poopalać i poplażować to nie tam :? Na plażach i w miejscowych miasteczkach brud, jeden wielki plac budowy, namolni ludzie.. Jak ktoś nie jest tolerancyjny to sie zawiedzie.. Kultura Arabska jest dosyć specyficzna..

Co do Egiptu.. Ludzie jeszcze gorsi, jeszcze większy brud i plac budowy. Tam warto pojechać jak jest sie zapalonym nurkiem, żeby wyjazd spędzić głownie na łodzi i pod wodą.. Rafy Morza Czerwonego są przepiękne!! :roll: Masa pięknych kolorowych ryb, Europejskie morza sie nie umywają.. :D Ale kraj wymaga jeszcze większej cierpliwości i tolerancji :)
Będąc w Egipcie warto sie wykosztować na jednodniową wycieczkę do Izraela, zwiedzić Jerozolimę i Betlejem.. Przeżycie nie do opisania.. :roll:

W żadnym z nich nie ma bujnej zieleni, wszędzie piach i gruz..Zdjęcia z folderów i katalogów daleko odbiegają od rzeczywistości, z dziką Afryka też niestety nie ma to wiele wspólnego..
Ale jest to jest kwestią gustu co sie komu podoba... :wink:

EwaM - Pon Paź 22, 2007 1:49 pm

Prawie się z tobą zgodzę oprócz jednego. Nigdzie nie widziałam piękniejszych plaż niż w Tunezji. Może akurat byłam w odpowiednim miejscu.
Co sądzę nt Tunezji i innych arabskich krajów napisałam wyżej Natomiast pamiętajcie, że jeżeli ktoś chce się wygrzać na słonku w listopadzie lub październiku za niewielkie pieniądze to tylko Egipt wchodzi w grę. A przez tydzień czasu jak jest się z mężczyzną lub większą grupą to nawet arabusów można znieść. ;)

gosc - Wto Lut 12, 2008 8:20 pm

Dyskusję dotyczącą Turcji wydzieliŁam do nowego wątku.
Proszę unikać OT

agniesia22 - Czw Sie 28, 2008 11:40 pm

Zdecydowanie Tunezja, są tam najpiękniejsze plaże, najczystrza woda a jakie widoki. Kąpiąc się w zatoce jest prześliczny krajobraz gór, poprostu cudone miejsce na podróż poślubną.
MałaMi1 - Czw Mar 19, 2009 6:23 pm

my wlasnie planujemy nasz spozniona podroz poslubna. Prawdopodobnie zdecydujemy sie na maj-czerwiec (jakos wlasnie w tym czasie) na wyjazd z Triadą. może ktoś da nam jakieś przydatne rady co do tego wyjazdu? Jesli pojedziemy to na pewno do Sousse( przynajmniej takiego zdania jestesmy na dzien dzisiejszy). Chetnie uslysze od Was co warto zoabczyc w tym miasteczku, na jakie wycieczki sie wybrac, ile pieniazkow warto zabrac. Kazda rada bedzie dla nas cenna :) wiec licze na Wasza pomoc. Byłam juz w Turcji-od tamtej pory marzy mi sie zwiedzenie innych krajów arabskich-są one takie "inne", charakterysatyczne, no i mają wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia.... Bez porównania z karjami europejskimi (np.Grecja)... A moze ktos z Was byl w Tunezji wlasnie we wczesnych meisiacach letnich, ktore wyzej wymienilam i moze nam pwoiedziec jaka wtedy tam jest pogoda/temperatury? Z gory dzieki,pozdrawiam wszystkich podróżujących ;)
Debussy - Nie Cze 07, 2009 9:31 am

Ja juz prawie rok po mogę opisać co mi się podobało w Tunezji, a co nie...
Byłam w Hammamecie (niedaleko Nabeul).
Zacznę od plusów :razz:
Bardzo ciepłe, czyste, lazurowe morze :)
Dość ładna plaża, można też tanio zjeść i wypić...
Wycieczka na Saharę była najfajniejszą przygodą :)
Palmy... :cool:
Można było za grosze podróżówać pociągami.

Minusy:
Ludzie... w sensie tubylcy.. męczący jak cholera, nie przejdziesz spokojnie po targu, wszędzie Cię wciągają i omamiają cenami (nota bene z kosmosu), jasne.. jak masz czas, możesz się targować, a nawet musisz bo o to w tym wszystkim chodzi...
Taksówki.. które wręcz na Ciebie trąbią bo chcą Cię podwieźć :wink:
Czasami było czuć potforny fetor, nie mam pojęcia skąd... może jakieś masarnie? Obrzydlistwo!

Ale generalnie najbardziej męczący byli ludzie...
Nawet na plaży, człowiek sobie spokojnie leży a tu podchodzi jakiś natręt z cukierkami i musisz je kupić, bo on nie odejdzie... :eek:
Mimo tych wszystkich plusów, ładnych widoków i ciepełełka, ogromny niesmak pozostaje i takie umęczenie psychiczne.
I jednak doszłam do wniosku, podobnie jak któraś forumka powyżej... nigdy więcej kraju arabskiego !
Kiedyś miałam jeszcze chrapkę na Turcję, ale tam ludzie ponoć jeszcze upierdliwsi... a ja chcę się zrelaksować i nie martwić takimi rzeczami...
Teraz myślę o podróży poślubnej w spokojniejsze miejsca, europejską kulturę, a również piękne krajobrazy i znalazłam, ale o tym założę osobny wątek :mrgreen:

justinaa - Wto Cze 09, 2009 9:52 pm

my byliśmy w Tunezji dwa lata temu i uważam, że był to bardzo udany wyjazd, super pogoda, piękne plaże, może nie ma aż tyle do zwiedzania, ile np. w Egipcie ale zdecydowanym plusem w stosunku do Egiptu jest brak Zemsty Ramzesa, nie trzeba aż tak uważać na jedzenie, w każdym razie my byliśmy także w Hammamecie, ale w starszej części, bo jest też nowa hotelowa Hammamet Yasmin we wrześniu i było naprawdę ok
kasia_m85 - Wto Cze 09, 2009 10:28 pm

Ja jeśli chodzi o Tunezje zgadzam sie z Debussy:)
owieczka_foto - Wto Cze 09, 2009 10:43 pm

kasia_m85 napisał/a:
Ja jeśli chodzi o Tunezje zgadzam sie z Debussy:)

to ja jestem zupełnie na drugim biegunie, nie zgadzam się zupłnie.

Byłam w Turcji - wróciłam zakochana po uszy w tym co widziałam. Ludzie przesympatyczni, pomocni. A sprzedawcy? no cóż asertywność góra - nie dziękuję i kropka. Teraz właśnie wybieram hotel w Tunezji.

ola88 - Sro Lip 22, 2009 2:50 pm

A my wybieramy się właśnie w połowie września do Tunezji :) już nie mogę się doczekać, bo jeszcze nigdy tak daaaleko nie byłam za granicą :) :) będzie podróż przedślubna :D hihi :D
lodzia - Czw Lip 23, 2009 12:43 pm

mój brat był w tamtym roku w podróży poślubnej w tunezji, oaplili się bardzo i wypoczęli, ale stwierdzili też, że jedzenie było niesmaczne i w sumie nie ma tam zbyt wielu ciekawych miejsc, ale może oni tacy są.
MalaJu - Czw Lip 23, 2009 12:58 pm

lodzia napisał/a:
... i w sumie nie ma tam zbyt wielu ciekawych miejsc, ale może oni tacy są.


bo tam nie ma co zwiedzac, naprawde :)

EwaM - Czw Lip 23, 2009 2:02 pm

W sumie prawda. Jest Kartagina, ale to taka kupka gruzów, że trudno w tej stercie rozpoznać niegdyś świetne starożytne miasto. Mało co się zachowało. I to chyba właściwie tyle z ciekawszych miejsc.
My w Tunezji głównie plażowaliśmy. Tam gdzie bylismy plaża i piasek były niezwykłe. ;)

MałaMi1 - Czw Lip 23, 2009 2:46 pm

hmm no ja jeszcze w Tunezji nie byłam,ale trochę poczytałam...i planuję pomimo różnych opinii na temat tego kraju tam własnie kiedyś dotrzeć :)
tzn skoro nic w tej Tunezji nie ma do zobaczenia to takie miejsca jak Tunis i Kartagina, Sahara, Dugga i Tuburbo Maius, czy chocby samo Sousse czy Monastir uważacie za totalną nude? nic ciekawego nie ma tam do zwiedzania, czego bysmy nie mieli na codzien w naszym kraju....? kurcze-no wierzyc mi sie nie chce ;) wedlug mnie- jak ktos chce to znajdzie ;)

EwaM - Czw Lip 23, 2009 3:46 pm

No tak, wycieczka na Saharę była przyjemna. Zawsze jakaś nowość, godzinny spacer po pustyni na wielbłądach.

Natomiast byliśmy też w jakimś mieście i dzisiaj już nawet nie pamiętam gdzie. Bo upał był tak niemiłosierny, że zabrał całą przyjemność ze zwiedzania i niewiele z tego pamiętam. Generalnie jak ja byłam w Tunezji to było koszmarnie gorąco i mało kto decydował się na jakiekolwiek wycieczki.

[ Dodano: Czw Lip 23, 2009 3:49 pm ]
Ach, jeszcze mi się przypomniało, że zwiedzaliśmy piękny amfiteatr El-Dżem. Zrobił na mnie naprawdę imponujące wrażenie. Jest wielki, piękny i praktycznie w całości. Ale to naprawdę był jedyny ciekawy punkt zwiedzania.

MalaJu - Czw Lip 23, 2009 4:18 pm

moze sprostuje - moze cos i jest, ale są miejsca duuuzo ciekawsze.

Cytat:
wedlug mnie- jak ktos chce to znajdzie


Pcim Dolny tez ma wiele atrakcji.... kazde miejsce ma. A Tunezja została rozreklamowana na świecie nie ze względu na budynki, zabytki tylko "tanie słonce" i plaże.

Debussy - Pon Sie 10, 2009 7:53 am

Znalazłam ciekawy wpis na blogu właśnie o Tunezji :)

http://niechzyjebal.blog....2,ID381155859,n

Jeżeli ktoś się wybiera, radzę przeczytać :wink:

MalaJu - Pon Sie 10, 2009 8:01 am

Debussy, swietny tekst :) teraz moze jakies forumki niech napisza, czy to prawda,bo jak tak, to juz wiem, gdzie NIE pojade ;)
Debussy - Pon Sie 10, 2009 8:09 am

W dużej mierze to niestety prawda. Ci ludzie nie pozwalają odpocząć, no i też pod koniec pobytu miałam już tak zszarpane nerwy, że miałam ochotę ich pobić. :wink:
evelinka - Pon Sie 10, 2009 8:28 am

No to dzięki temu wpisowi poznaliśmy "ciemną" stronę Tunezji. Mnie już sama myśl, że tak może być odstrasza.
EwaM - Pon Sie 10, 2009 10:35 am

Ja już pisałam trochę o moim wyjeździe do Tunezji. Akurat tam gdzie byłam plaże były REWELACYJNE.
Ale spokojnego odpoczynku w Tunezji na pewno się nie zazna. Są koszmarnie upierdliwi. Jak wrzód na dup.ie :zly:

ola88 - Wto Wrz 15, 2009 2:34 pm

Czy któraś z Was się orientuje ile tak może kosztować koc z wielbłąda :) w krajach arabskich ?
Weira - Wto Lis 03, 2009 8:49 pm

Ja byłam w Hammamecie oraz w Sousse. Mnie osobiście bardziej podobało się w Hamammecie. Przede wszystkim było czyściej, a to z tego względu, że hotele są położone w dzielny hammametu - Jasmin. A domy mieszkalne tubulców nieco dalej. Plaża rewelacyjna, morze cudowne. A opalenizna to już boska!
Tubylcy upierdliwi - to fakt. Najlepiej nie zwracać na nich uwagi to dadzą spokój.
I nie dać się nabrać że coś chcą dać za darmoszkę - tam wszystko kosztuje one dinar :)
Aha i koniecznie się targować :)

ola88 - Sro Lis 04, 2009 4:23 pm

My byliśmy w Monastirze :) w Sousse pojechaliśmy na małe zakupy, dość fajne miasto, chociaż brudne, a ten ich targ to przerażający ( łby krowy wisiały sobie w sklepie... :( )
Ale zgadzam się z Weira, plaże super, opalenizna też suuuper :) :smile:
A Araby to upierdliwi....
Podobało nam się jak byliśmy w Monastirze, wchodzimy tam oglądamy sisze itp. Arab się pyta czy z Polski ? Mówimy że tak :) a on pokazuje na ladzie miał wyłożone pocztówki :) i się pyta ? Kraków ? a my że nie. To może Warszawa ? Mówimy ze nie. Mówimy że Łódź... a on nie pokazuje nam żadnej pocztówki tylko wlepke Widzewa :]

Aga1986 - Sro Paź 13, 2010 5:00 pm

my byliśmy w Sousse w 2007r., ogólnie wycieczka bardzo udana :) głównie ze względu na pogodę :) miasto brudne, ale jak cała Tunezja, tubylcy strasznie upierdliwi... trzeba mieć tego świadomość :) jeśli pojedzie się z dobrym nastawieniem to wróci się z pięknymi wspomnieniami :) na Medinie oczywiście się zgubiliśmy :) a wycieczkę taksówką do Portu el Kantaoui bardzo polecam :) Port piękny, a wrażenie z taksówki fiu fiu :)
Agnisia - Pią Lis 26, 2010 4:10 pm

My byliśmy w Monastirze. Wspomnienia mamy super, opalenizna już się sprała, ale była wyjątkowo ładna ;) Sprzedający faktycznie potrafią wykończyć, ale ja ich ignorowałam, więc męczyli mojego mężulka. I nigdy na plażę nie braliśmy pieniędzy. Specjalnie, żeby nic nas nie kusiło. No i oczywiście jak opalenizna była już troche ciemniejsza niż pierwszego dnia to nawet nie podchodzili. Widocznie wyszli z założenia, że wszystko już takim opalonym turystom musieli już wcisnąć. I faktycznie wszystko jest albo za darmo albo za "Łan dinar" tylko szkoda, że później cena rośnie. I targować się do bólu. Ja w sklepiku na Medinie zbiłam cenę o 70% od początkowej. Wtedy podobno cena jest w granicach normy.
ola88 - Sob Sty 29, 2011 11:26 am

Po ostatnich zamieszkach w krajach arabskich, drugi raz tam bym już nie pojechała. Bardzo miło wspominam Tunezję, to jednak już w kraje arabskie nie pojadę... nawet jak już się tam uspokoi.
antonka - Wto Mar 01, 2011 12:20 pm

Może do wakacji się wyprostuje sytuacja
malinka1984 - Sob Mar 19, 2011 11:58 pm

My byliśmy w zeszłym roku w Hammamecie niedaleko Yasmina Port i powiem że było super. Plaże ładne, ludzie tamtejsi też ok, organizowaliśmy sobie sami wycieczki, transport bus albo taxi- ceny bardzo niskie. Gorąco polecam
monic_pawlak - Czw Paź 27, 2011 10:32 pm

my byliśmy w zeszłe wakacje ( wrzesień 2010) w Hammamecie. Hotel piękny , plaże piękne, wycieczka do Tunisu , Kartaginy - coś naprawdę fajnego . ( byliśmy również w takim malym , typowym tunezyjskim miasteczku ) Jestem raczej cierpliwa i mnie się tam podobało, jednakże mój D dosc szybko traci nerwy...Juz na samym początku zaczął sie wkurzać bo obsluga w hotelu ( 4*) nie bardzo mówila po angielsku(!) , tylko po francusku.(jechaliśmy z angielskiego biura), potem na plaży pełno sprzedawcow, wieczorem na mieście ciagle nas zaczepiali , oczywiscie chcieli cos sprzedac .... ja byłam juz wczesniej w Egipcie wiec byłam przygotowana , ale D, bardzo sie nie podobalo i mówi ze nigdy wiecej ....
Malena - Pią Paź 28, 2011 10:27 am

Martysia napisał/a:
egipt czy tunezja już są tak oklepane, że szok. nie chcemy tam gdzie wszyscy.


Tak samo mozna powiedzieć o Paryżu, Londynie, Rzymie czy Mediolanie, ale jak się tam nie było - na pewno warto pojechać:)

My też byliśmy kilka lat temu w Tunezji, nie wiem, jak jest teraz, nam się podobało. Fakt, trochę nas Arabowie zaczepiali, ale nie było to bardzo upierdliwe - czasem na plaży chcieli zakładać nakrycia głowy, trzeba być po prostu asertywnym i tyle. Targowanie jest sprzeczne z naszymi przyzwyczajeniami i to mnie bardziej męczyło, ale ceny windują niemożliwie, więc warto, bo zawsze opłaca się potargować.
Niestety trzeba się nastawić na dość zatłoczone plaże, choć do tej pory chyba tylko w Portugalii w Lagos widziałam niezatłoczone..

My byliśmy w Sousse, nie chcieliśmy jechać do Hammametu, bo jest bardziej turystyczny, woleliśmy typowe duze miasto. Byliśmy na wycieczce w Porcie El kantoui, bardzo ładne miejsce, gdzie można popływać katamaranem. Oczywiście obowiązkowa wycieczka na Saharę - 2dniowa - warto zaliczyć, wielbłądy na pustyni, wchód słońca nad słonym jeziorem, jazda jeepem po wydmach, zobaczenie na zywo fatamorgany, odwiedziny w miejscu, gdzie kręcono "Gwiezdne wojny" i wciąż są makiety. Ja się cieszę, że byliśmy, pojechaliśmy do 4* hotelu na 2 tygodnie all inclusive, cena 1900zł, więc bardzo przyjemna.

Nie jest to niesamowita przygoda odkrywcza (miejsce bardzo turystyczne i zrobione pod turystów) ale jak ktoś chce takowej, niech jedzie do Doliny Amazonki - my chcieliśmy odpocząc, trochę poleniuchować i trochę zwiedzić za małe pieniądze i to nam się udało, choć drugi raz raczej nie wrócimy, bo chcemy poznać nowe miejsce.

Trochę fotek:
























szpilka86 - Pon Lis 14, 2011 8:33 pm

Pięknie zdjęcia!
Byłam w Tunezji trzy lata temu i widzę, że wybraliście tą samą wycieczkę co my :)

Wg mnie Tunezja jest bardzo dobrym pomysłem na podróż poślubną - bardzo malowniczy kraj (o ile oczywiście wystawi się nos poza hotel i wybierze się na liczne wycieczki)

motylek666 - Wto Lis 15, 2011 9:58 pm

my byliśmy rok temu we wrześniu w sousse - polecam zwłaszcze jezeli ktoś nastawia się na typowy odpoczynek brzuchem do góry - trafił się super hotel korzystna cena
fakt arabowie są natrętni, ich miasta brudne ale za to jest tam długo ciepło nam się trafił super hotel i na odpoczynek idealnie - na zwiedzanie tunezja nie jest najciekawsza - jest kilka wycieczek fakultatywnych, wielbłądy sahara itd ale dla mnie bez szału - tak jak nam to mówili znajomi do tunezji warto pojechac dla piaszczystych plaż i ciepła
jeżeli ktoś mówi ze tunezja jest oklepana to ma racje - ale trzeba się zastanowić co dzisiaj nie jest oklepane - zasadniczo wszystkie europejskie kierunki, plus jakies dominikany , bali, indie, kuba, seszele to też jest bardzo popularne - jeżeli ktoś chce być oryginalny to powinien jechać w głąb amazonii kajakiem po amazonce albo na antarktydę z misiami wtedy oryginalność gwarantowana

LukaszB - Nie Sty 22, 2012 12:21 am

motylek666 napisał/a:
my byliśmy rok temu we wrześniu w sousse - polecam zwłaszcze jezeli ktoś nastawia się na typowy odpoczynek brzuchem do góry - trafił się super hotel korzystna cena
fakt arabowie są natrętni, ich miasta brudne ale za to jest tam długo ciepło nam się trafił super hotel i na odpoczynek idealnie - na zwiedzanie tunezja nie jest najciekawsza - jest kilka wycieczek fakultatywnych, wielbłądy sahara itd ale dla mnie bez szału - tak jak nam to mówili znajomi do tunezji warto pojechac dla piaszczystych plaż i ciepła
jeżeli ktoś mówi ze tunezja jest oklepana to ma racje - ale trzeba się zastanowić co dzisiaj nie jest oklepane - zasadniczo wszystkie europejskie kierunki, plus jakies dominikany , bali, indie, kuba, seszele to też jest bardzo popularne - jeżeli ktoś chce być oryginalny to powinien jechać w głąb amazonii kajakiem po amazonce albo na antarktydę z misiami wtedy oryginalność gwarantowana


Oj to nie duzo wiesz o Tunezji skoro piszesz ze tam jest malo do zwiedzania i na dodatek oklepana. A w Ksar ghilane bylas, medynie najpieknijeszej w Sfax, czy Cartagina poza termami Antoniusza ze o miescie Dugga nie wspomne.

MałaMi1 - Nie Sty 22, 2012 2:46 pm

niestety ludzie myślą dość prosto i pochopnie wyciągają wnioski-że jest gdzieś nudno lub nie ma nic do zobaczenia. Wszystko to kwestia podejścia do tematu zwiedzania-wszędzie można znaleźć cos do zwiedzania, nawet będąc w tych samych miejscach kilka razy za każdym razem można odkrywać coś nowego-trzeba tylko chcieć. Nie ma miejsc oklepanych, tylko ludzie są leniwi :P
szpilka86 - Nie Sty 22, 2012 3:35 pm

zwłaszcza jak się jedzie po to, aby cały urlop leżeć przy basenie i jako rozrywki traktować zabawę z animatorami :?
olciap6, zgadzam się z Tobą w 100%

madziula13893 - Wto Maj 08, 2012 11:56 am

Tak czytam i przerażają mnie te opinie o Tunezyjczykach... nie cierpię nachalnych ludzi ale wybieramy się tam i mam nadzieję, że przyszły małżonek będzie odpierał ataki ze strony kupców:) Oni tacy już są i tyle, nagle się nie zmienią a ja na Saharę chcę jechać :eek:
LukaszB - Sro Sie 22, 2012 5:06 pm

madziula13893 napisał/a:
Tak czytam i przerażają mnie te opinie o Tunezyjczykach... nie cierpię nachalnych ludzi ale wybieramy się tam i mam nadzieję, że przyszły małżonek będzie odpierał ataki ze strony kupców:) Oni tacy już są i tyle, nagle się nie zmienią a ja na Saharę chcę jechać :eek:


Bez przesady, pewnie ze pierwszy raz ze spredawca moze byc trudnu ale wszystko trzeba brac przez pryzmat zabawy i z usmiechem na ustach. Da sie zyc :) ))

Sahara tak ale polecam jeepem nie w autobusie

Moniś :) - Wto Kwi 23, 2013 10:04 am

Witam!
Czy mogłybyście polecić mi hotel najlepiej z niską zabudową?
Pozdrawiam

kplecha - Pią Kwi 26, 2013 12:02 pm

Dokładnie:P Też byłem i jakoś średnio odpocząłem


Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek

Catylyn89 - Czw Mar 19, 2015 11:00 am

bo jesteśmy zmuszeni zmienić kierunek wakacji, w związku z wczorajszym zamachem w Tunezji... Lub całkowicie z wyjazdu zrezygnować :wsciekly:
mimeczka - Czw Mar 19, 2015 5:54 pm

Catylyn89 zginęli ludzie a Ty jesteś zła, że musisz zmienić plany wakacyjne? No doprawdy dramat.
ola88 - Czw Mar 19, 2015 9:59 pm

Catylyn89, to tylko do Tunezji można lecieć? My byliśmy w Tunezji w 2009r powiem tak jedynie hotel super, wieczorami strach wyjść na ulicę. Baaa nawet za ogrodzenie hotelowe strach wyjść. Mieliśmy wycieczkę po Tunezji dwudniową no i wtedy bałam się. A co dopiero teraz. Bo zatrzymywaliśmy się w różnych miejscach, różni ludzie itp.
Catylyn89 - Pią Mar 20, 2015 9:57 am

mimeczka, Mistrz w wyciąganiu pochopnych wniosków... Przeczytaj najpierw dwa razy, później się zapytaj po ludzku... :)

Jestem zła, bo teraz do żadnego kraju arabskiego nie można lecieć, przez tych oszołomów, co według Boga są litościwi dla tych, których zabijają. Poza tym moja znajoma tam pracuje (a raczej pracowała) jako animatorka. Jest zmuszona szukać pracy w innym kraju, w którym też nie będzie bezpiecznie (uroki arabistyki).
Teraz jasne?:)

ola88, do żadnego kraju arabskiego teraz nie pojedziesz, bo są ONI. Poza tym teraz jest wszędzie niebezpiecznie. Zamach za zamachem. :roll:

Asiek - Pią Mar 20, 2015 12:07 pm

Catylyn89 napisał/a:
Poza tym teraz jest wszędzie niebezpiecznie. Zamach za zamachem. :roll:

Ok, przeczytałam dwa razy :smile: i nie rozumiem. Co masz na myśli?

Catylyn89 - Pią Mar 20, 2015 1:13 pm

Asiek napisał/a:
Catylyn89 napisał/a:
Poza tym teraz jest wszędzie niebezpiecznie. Zamach za zamachem. :roll:

Ok, przeczytałam dwa razy :smile: i nie rozumiem. Co masz na myśli?


Paryż, Madryt, Londyn, Turcja, Tunezja, Egipt...

paulinkaaMU - Pią Mar 20, 2015 1:20 pm

Catylyn89 napisał/a:
mimeczka, Mistrz w wyciąganiu pochopnych wniosków... Przeczytaj najpierw dwa razy, później się zapytaj po ludzku...


Catylyn89, rozumiem Cię, ale moim zdaniem Twój pierwszy post nijak się ma do tego, co napisałaś później...

Catylyn89 - Pią Mar 20, 2015 1:26 pm

paulinkaaMU napisał/a:
Catylyn89 napisał/a:
mimeczka, Mistrz w wyciąganiu pochopnych wniosków... Przeczytaj najpierw dwa razy, później się zapytaj po ludzku...


Catylyn89, rozumiem Cię, ale moim zdaniem Twój pierwszy post nijak się ma do tego, co napisałaś później...


Dziękuję, zrozumiałam... Koniec tematu :-)

mimeczka - Pią Mar 20, 2015 6:20 pm

Catylyn89 przeczytałam nawet więcej niż 2 razy, bo nie wierzyłam w to co widzę. I nie bardzo rozumiem o co miałam po ludzku zapytać? O to, czy znalazłaś już inny kierunek? Napisałaś to co napisałaś, może niefortunnie sformułowałaś to co miałaś na myśli, ale nie zmienia to faktu, że wydźwięk jest jednoznaczny. Poczytaj sobie o dramacie dziewczyny, która straciła tam męża i pomyśl, czy chciałabyś żeby ona przeczytała Twój post.
Asiek - Pią Mar 20, 2015 7:35 pm

Catylyn89 napisał/a:
Asiek napisał/a:
Catylyn89 napisał/a:
Poza tym teraz jest wszędzie niebezpiecznie. Zamach za zamachem. :roll:

Ok, przeczytałam dwa razy :smile: i nie rozumiem. Co masz na myśli?


Paryż, Madryt, Londyn, Turcja, Tunezja, Egipt...

To jeszcze nie wszędzie, prawda? :wink:
Twój post zabrzmiał strasznie dramatycznie. Nic tylko się z domu nie ruszać, bo wszędzie niebezpiecznie i zamach za zamachem. Ja na wakacje trzymam się Europy: tyle pięknych miejsc do zobaczenia! :)

Catylyn89 - Pią Mar 20, 2015 7:48 pm

mimeczka, napisałam, że w związku z wczorajszym zamachem, jesteśmy zmuszeni (bo biura podróży odwołały wszystkie rezerwacje) zrezygnować z wakacji w Tunezji, co jest stanem faktycznym. Czy ja coś napisałam odnośnie osób, które tam zginęły? Nie. Z szacunku nawet słowem się do nich nie odniosłam, co nie zmienia faktu, że o nich nie myślę. A to, że zrozumiałaś tak, a nie inaczej, to już Twoja sprawa. Nie wiedziałam, że wszystkie moje słowa, będą tak dwuznacznie odebrane, ponieważ nie miałam zamiaru wprowadzać zamętu. Jeżeli coś jeszcze do mnie macie, to na PW zapraszam :)
ola88 - Pią Mar 20, 2015 9:15 pm

Catylyn89, hmmm no chyba że masz na myśli, że np. teraz w Tunezji całkiem przyjemna jest pogoda, a w Europie, no w sumie Wyspy Kanaryjskie teraz na pewno jest też tam ładnie.
Tylko no właśnie Tunezja cenowo na pewno jest dużo tańsza niż Europa.
Ale my byliśmy fartem (bo nam hotel musieli zmienić) na One Resort w Monastirze jak patrzę tam na nasz hotel to cena akurat jak na Tunezję kosmiczna. Ale nam się podobał bardzo hotel, lepiej niż w Grecji. (mimo że wtedy nie było jeszcze tam tych wielkich zjeżdżalni itp. dopiero później dobudowali) i jak to z mężem stwierdziliśmy, że taki hotel chcemy ale w Europie :)
A do kiedy musicie wylecieć? Możecie sobie jakoś przełożyć ?

Catylyn89 - Pią Mar 20, 2015 11:11 pm

ola88, chcieliśmy jechać do Tunezji, bo byliśmy już w paru miejscach w Europie (w tym dwa razy w Grecji), a bardzo chcieliśmy zobaczyć Saharę i pozostałości po nagraniach do Star Wars, wybrać się w przejażdżkę na wielbłądach, zasmakować tamtejszej kuchni i pobyć troszkę w tej kulturze. Kiedy zamawialiśmy te wczasy, to bardzo się cieszyliśmy. No i Tunezja fakt, jest tańsza.

Wszystkie loty do Tunezji zostały anulowane do odwołania, przestrzegają też przed innymi krajami islamskimi, w tym Maroko czy Egipt... Wylot mielibyśmy we wrześniu, ale mówią, że hotele i publiczne obiekty w takich krajach są łatwymi celami dla terrorystów :(

Się zastanawiamy, czy odwołać rezerwację i poprosić o zwrot kwoty czy zmienić miejsce. Czytałam, że większość ludzi, którzy są w tej samej sytuacji, zmieniają miejsce. My musimy to przemyśleć, bo jakby nie patrzeć to będą nasze ostatnie wakacje we dwoje. Czeka nas kupno mieszkania, remont no i założenie rodziny.

podrozniczkaa - Pon Mar 23, 2015 2:51 pm

Catylyn89 napisał/a:
Wszystkie loty do Tunezji zostały anulowane do odwołania, przestrzegają też przed innymi krajami islamskimi, w tym Maroko czy Egipt... Wylot mielibyśmy we wrześniu, ale mówią, że hotele i publiczne obiekty w takich krajach są łatwymi celami dla terrorystów


Do wakacji wycieczki wrócą do sprzedaży. Pamiętam jak odwołano wyloty do Egiptu z powodu zamachów, po miesiącu nie było problemów z wyjazdem. A nawet jeśli nie to można lecieć z Berlina, hotele lepsze, ceny często bardziej atrakcyjne więc nawet dojazd Polskim Busem nie wyjdzie drożej. :wink:

Catylyn89 - Wto Mar 24, 2015 10:20 am

podrozniczkaa napisał/a:


Do wakacji wycieczki wrócą do sprzedaży. Pamiętam jak odwołano wyloty do Egiptu z powodu zamachów, po miesiącu nie było problemów z wyjazdem. A nawet jeśli nie to można lecieć z Berlina, hotele lepsze, ceny często bardziej atrakcyjne więc nawet dojazd Polskim Busem nie wyjdzie drożej. :wink:


Kochana Itaka wznawia wyloty do Tunezji od 26 kwietnia... Także pogratulować, bo ja nie mam zamiaru już tam lecieć... Życie mi miłe :P

Juska - Wto Mar 24, 2015 11:42 am

Catylyn89 napisał/a:
bo biura podróży odwołały wszystkie rezerwacje


No i dobrze, że w końcu odwołały. Już w zeszłym roku MSZ wystosowało pismo, w którym odradzano wyjazdy do Tunezji na czas nieokreślony, ze względu na niestabilną sytuację polityczną oraz groźby zamachów terrorystycznych, ale BP bardziej zależało na kasie niż na życiu i bezpieczeństwie ludzi.

Asiek napisał/a:
Ja na wakacje trzymam się Europy: tyle pięknych miejsc do zobaczenia! :)


A my jeszcze bliżej, czyli naszego pięknego kraju :D Tyle tu do zobaczenia i mnóstwo miejsc do naprawdę fajnego wypoczynku :)

Catylyn89 - Wto Mar 24, 2015 12:11 pm

Juska napisał/a:


A my jeszcze bliżej, czyli naszego pięknego kraju :D Tyle tu do zobaczenia i mnóstwo miejsc do naprawdę fajnego wypoczynku :)


My Polskę zostawiamy na czas jak będziemy mieć dzieci, teraz jest czas, żeby świat pozwiedzać :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group