Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Przesądy - Kolor samochodu istotny??

ania_i_slawko - Wto Sie 22, 2006 12:48 pm
Temat postu: Kolor samochodu istotny??
Czy slyszalyscie taki przesad ze do slubu nie wolno jechac ciemnym samochodem bo to przynosi pecha??ja wlasnie chcialabym jechac cielnym i martwie sie.piszcie!!czekam.buzka
miza4 - Wto Sie 22, 2006 12:56 pm

NIE SŁYSZAŁAM, ale bym się nie przejmowała za bardzo. My jedziemy czarnym Mercedesem. Kto wierzy w gusła temu pupa uschła....
imbrulka - Wto Sie 22, 2006 12:57 pm

Ja nie znam przesądów dotyczących koloru samochodu. Proponuję pojechać takim jaki Wam się podoba :D Osobiście wolę jasne samochody do ślubu (jechaliśmy srebrnym). Moja siostra jechała natomiast czarnym mercedesem i jak na razie są nieziemsko szczęśliwi :D
Pozdrawiam Was i życzę wymarzonego samochodu do ślubu, takiego jaki Wam się najbardziej podoba! :D

julia - Wto Sie 22, 2006 1:22 pm

Pierwszy raz szlysze taki zabobon. Jeśli podoba Ci się ciemny kolor samochodu to takim jedz, a pecha moze przynieść Ci tylko to, jeśli bedziesz myslała o tym w ten sposób.
FifthAvenue - Wto Sie 22, 2006 1:24 pm

Ja tez pierwsze slysze.....
Jasny, ciemny - jaki komu pasuje.
Jakos tak chyba sie utarlo, ze na slub raczej jasny, z jakiegos powodu bardziej chyba pasuje..... moze dlatego, ze karawan jest czarny ?

karmelcia - Wto Sie 22, 2006 2:27 pm
Temat postu: Re: Kolor samochodu istotny??
ania_i_slawko napisał/a:
Czy slyszalyscie taki przesad ze do slubu nie wolno jechac ciemnym samochodem bo to przynosi pecha??ja wlasnie chcialabym jechac cielnym i martwie sie.piszcie!!czekam.buzka

Co to za przesąd!! Jedzcie do slubu jakim Wam sie podoba i tyle . nie przejmujcie sie . :)

Pusiak - Wto Sie 22, 2006 2:48 pm

:shock: :shock: :shock:
Kolejny z "głupich przesądów" majacy wytłumaczyć ewentualną porażkę w pożyciu małżeńskim :rotfl: Radziłabym sie nie przejmowac i pojechac ciemnym, skoro taki Wam sie podoba :)

fiona83 - Wto Sie 22, 2006 2:52 pm

Łoj, ludzie są zdolni :rotfl:

W ?YCIU nie słyszałam :niepewny:

Żaneta - Wto Sie 22, 2006 9:14 pm

W życiu nie slyszalam o takim przesądzie :shock:
Kot - Wto Sie 22, 2006 9:42 pm

Też nie znałam tego przesądu :wink: i jechaliśmy granatowym samochodem. Jak na razie nie odbija się to negatywnie na naszym małżeństwie :hyhy:
Mika - Sro Sie 23, 2006 6:37 am

Ja również nie słyszałam o takim przesądzie :roll:
sylwia - Sro Sie 23, 2006 8:08 am

Wcześniej nigdy nie słyszałam o takim przesądzie.
Dotka - Czw Sie 24, 2006 12:56 pm

Nie słyszałam o takim przesądzie, a nawet jeśli taki jest to miałabym to gdzieś. My jechaliśmy czarnym chryslerem udekorowanym białymi wstążakmi.
senra - Pią Sie 25, 2006 7:41 pm

My jedziemy granatowym. Gdyby był czarny, wzięłabym czarny. Nie sądzę, żeby kolor samochodu miał wpływ na moje przyszłe życie. ;)
evcia84 - Pią Sie 25, 2006 10:25 pm

Ja mam czarny i nie zamieniłabym go na żaden inny :)
bajeczka - Sob Sie 26, 2006 3:07 pm

My też mielismy czarny i wyglądał pięknie przystrojony na biało :D
Kot - Nie Sie 27, 2006 7:31 am

Oj tak! Wasz samochód i jego dekoracja robiły wrażenie :D
bajeczka - Nie Sie 27, 2006 10:32 am

Kot napisał/a:
Oj tak! Wasz samochód i jego dekoracja robiły wrażenie :D


Dziekuje :)

fiona83 - Nie Sie 27, 2006 8:31 pm

Kot ma całkowitą rację. Do dziś nie wiem jak zrobiliście te fałdki na masce :rotfl: Takiej dekoracji jeszcze nie widziałam :)
bajeczka - Pon Sie 28, 2006 8:35 pm

Kierowca sam stroił, wiec nie mam pojecia :)
madzia8181 - Czw Paź 05, 2006 11:10 am

Mi tez sie podobaja czarne samochody i nie bede sie przejmowala tym czy to zly kolor czy nie:)
nie slyszalam nigdy zeby czarne auto mialo przyniesc pecha:)
pozdrawiam:)

szczako - Czw Paź 05, 2006 1:45 pm

my jechaliśmy czarnym i ani przez chwilę nie pomyślałam, że to może jakiegoś pecha przynieść :roll:
Agas - Pią Paź 06, 2006 8:16 am

Ja również nie słyszałam o takim przesądzie, ja jechałam ciemno granatowym samochodem i przyznam szczerze że nigdy nie przywiązywałam uwagi do koloru ślubnego samochodu, czytając te wszystkie ślubne przesądy.
emilkaa - Pią Paź 06, 2006 8:42 am

ja przesadow nie slyszallam ale ciemnym samochodem nie chcialabym jechac - i juz :D

bo mi sie po prostu nie podoba.. no ale o gustach sie nie dyskutuje :D

Nikulec - Pią Lis 24, 2006 6:38 am

Pierwsze słyszę o takim przesądzie. Ale ja bym się nie martwiła, bo pewnie jest jeszcze przesąd, o którym nie wiemy, mówiący, że jasnym też nie wolno ;)
mischelle22 - Sob Lis 25, 2006 2:11 pm

My jechaliśmy ciemno zielonym.
Też nie slyszałam o takim przesądzie :roll:

karszym - Nie Kwi 22, 2007 11:42 pm

Nie słyszałam o takim przesądzie, ja jechałam ciemno granatowym samochodem. Dlatego, że podobają mi sie ciemne auta z ozdobami ślubnymi. Uważam, że na jasnym kolorze one zanikają, ale kazdy lubi coś innego:)
gosc - Pon Kwi 23, 2007 8:32 pm

ja również nie sŁyszaŁam o tym przesądzie a wszystko zależy od gustu narzeczonych :D
Dunia - Pon Kwi 23, 2007 8:54 pm

[smilie=12_new.gif] Mam nadzieję, że nikt w coś takiego nie wierzy!?!?!?!
kochecka - Pon Kwi 23, 2007 8:57 pm

nie słyszałam o tym przesądzie ale oczywiście jest to tylko kolejny głupi przesąd :) my mamy białe autko ale całkiem nieświadomie
madzia8181 - Wto Kwi 24, 2007 8:55 am

Jechalismy czarnym i zyję i jestem szczesliwa :razz:
Maja_Kris - Wto Kwi 24, 2007 9:25 am

ja slyszalam ale jak wszyscy tez uwazam ze to glupota! co to za roznica?! :?
Szpilka - Wto Kwi 24, 2007 12:57 pm

najwiecej zalezy od dwojga ludzi..a nie od koloru samochodu
asia84 - Czw Kwi 26, 2007 6:59 pm

zgadzam się, że wszystko zależy od ludzi.... ja nie wierzę w przesądy. coraz ciekawsze słyszę :roll:
Gabro - Pon Maj 28, 2007 1:20 pm

O różnych przesądach związanych ze ślubem słyszałam, ale o takim nigdy :)
555 - Pon Wrz 17, 2007 8:05 pm

mnie sie nie podobaja ciemne, a w szczegolnosci czarne, samochody do slubu.. dlatego bedziemy mieli albo srebrny Opel Astra II, albo zlocisty Honda Accord, mimo ze narzeczony myslal na poczatku o czarnej limuzynie..
Martysia - Wto Wrz 18, 2007 6:26 pm

mnie też się nie podobają ciemne samochodu w dniu ślubu, normalnie jakby się na pogrzeb jechało:)
Karolka_23 - Pon Cze 15, 2009 5:48 pm

Martysia napisał/a:
mnie też się nie podobają ciemne samochodu w dniu ślubu, normalnie jakby się na pogrzeb jechało:)

Ciemne, jasne, rzecz gustu-ale stwierdzenie, że na pogrzeb to już chyba lekka przesada...
Nasze autko będzie czarne bo akurat takie przypadło mi do gustu :)
Swoją drogą nie wierzę w przesądy, a o takim jak ten nigdy w życiu nie słyszałam.

ppola - Pon Cze 15, 2009 6:16 pm

A dla nas w gre wchodzily tylko ciemne samochody w koncu jechaliśmy czarnym, prezentowal sie fantastycznie i na pewno ne czulam sie pogrzebowo.
Tissaia - Pon Cze 15, 2009 6:23 pm

To strasznie, my nie tylko do ślubu, ale i na co dzień takim pogrzebowym autem jeździmy...
Misiak87 - Pon Cze 15, 2009 8:08 pm

A my wybraliśmy biały, bo czarne i inne ciemnego koloru nam się po prostu nie podobają. A nie dlatego, że to przyniesie pecha. Naprawdę nie wiem kto w to wierzy.
ava - Wto Cze 16, 2009 12:01 pm

Dla nas kolor samochodu nie jest istotny, ale rodzice S. przestrzegali nas przed czarnym :evil: Choć kiedy ogladaliśmy z nimi model samochodu, który baaardzo nam się podobał, a był akurat czarny, przypomnieli oczywiście, że "czarny samochód do ślubu przynosi pecha", ale dyplomatycznie stwierdzili, że decyzja należy do nas :lol: Ale ze względu na cenę i tak z niego zrezygnowaliśmy :roll:
Kociadło - Wto Cze 16, 2009 1:18 pm

nam było wszystko jedno jaki kolor:):) mamy w końcu srebrny :)
Agguniaa - Sro Cze 17, 2009 7:40 pm

Generalnie to nam było wszystko jedno czym pojedziemy do ślubu:) Nie chcieliśmy wynajmować auta....mieliśmy do wyboru trzy: dwa srebrne i jeden fioletowy...padło na srebrny:)
misiao1983 - Sro Cze 17, 2009 8:19 pm

A my właśnie dokonaliśmy wyboru - kremowo czerwone alfa romeo z 1929r :) ) strasznie mi się podoba :)
xmichalx - Pią Cze 19, 2009 8:52 am

u mnie w rodzinie zdecydowanie nie zgadzali sie na czarny, a mialo byc czrne bmw, naszczescie udalo Nam sie znalesc srebrnego lincolna i juz nie ma problemu.
agunia84 - Sob Cze 20, 2009 1:32 pm

obojętne nam było jakiego koloru samochodem pojedziemy do ślubu, ostatecznie był to ciemny fiolet (prawie czarny).
ableart - Pon Cze 22, 2009 6:33 pm

tak tak znam ten przesąd, a Pan młody też nie powinien miec ciemnych oczu - pech murowany!!!!
:) )))) w zyciu nie słyszałam o takim bzdurnym przesądzie

Tissaia - Pon Cze 22, 2009 9:44 pm

Pewnie ten przesąd napędzają wypożyczalnie białych limuzyn :D
ewelka - Sob Lip 04, 2009 1:26 am

A my jedziemy pięknym czarnym BMW z pomarańczową wiązanką na przedniej masce i wstążkami w tym samym kolorze na klamkach :tancze: Czerń z pomarańczem będzie ładnie kontrastować ;)
lula2 - Pon Lip 06, 2009 3:51 pm

nigdy nie slyszalam o czyms takim:) ale wydaje mi sie ze odpowiedniejszy kolor samochodu do slubu to jakis jasny fajnie sprawdza sie srebny
izunia_82 - Wto Lip 07, 2009 5:13 pm

Ja także pierwszy raz w życiu słyszę taki przesąd. My jechaliśmy srebrnym samochodem, ale tylko dlatego, że do ślubu akurat nie podoba mi się czarny kolor, a nie dlatego, że jest jakiś przesąd. :o
ewcia29 - Czw Lip 16, 2009 2:58 pm

Ja jadę czarnym i mam to w nosie!!! nigdy nie słyszałam o takim przesądzie!
naz - Pią Lip 17, 2009 11:57 am

Bzduuuura.

My jechaliśmy czarnym mercedesem i nic złego nam się nie przytrafiło.
Więc śmiało! Poza tym czarny kolor wydaje się być bardzo elegancki. ;)

Agata1234 - Pią Sty 29, 2010 1:53 pm

Ja również nie słyszałam o przesądach dotyczących koloru auta, ale prawda jest taka, ze dla wygody i innych dziwnych powodów można wymyślić wszystko na poczekaniu. Ja jadę czerwonym, a właściwie bordo i wiem tylko tyle, ze to znaczy, z e bardzo podoba mi się mój samochód i taki właśnie chciałam :razz:
Stokrotka812 - Sro Kwi 07, 2010 8:43 pm

My jedziemy perłowym mój narzeczony sobie już go upatrzył dawno, dawno temu - nawet wtedy nie byliśmy zaręczeni. Uważam, że w dniu ślubu można zaszaleć i powinno się jechać jakimś luksusowym autkiem, a kolor wedle uznania. Przesądy precz! :smile:
randomgirl - Pon Lip 05, 2010 2:27 am

Ja też nigdy nie słyszałam o takim przesądzie, ale w sumie może być-, ponieważ my będziemy jechać samochodem jasnym :smile:
Magdzik - Pon Lis 22, 2010 11:14 am

ania_i_slawko napisał/a:
ze do slubu nie wolno jechac ciemnym samochodem bo to przynosi pecha??

No nie wytrzymam z tymi przesądami :o :o :o :o Czego to ludzie nie wymyślą.Już są chyba przesądy wymyślone do każdego drobiazgu ślubnego.
Bardzo dziwny przesąd bo akurat bardzo dużo osób bierze do ślubu czarne i ciemne samochody.I jeszcze białe często są zamawiane.A tak w ogóle to każdy powinien zamawiać sobie auto jakiego chce koloru,jakie mu się podoba.Co komu do tego???? ]:)

aNusia^^ - Sro Gru 01, 2010 1:26 pm

A my będziemy jechac kremowo - bordowym Alfa Romeo z 1932 r :smile:

Kremowo - bordowy.. to dopiero pech :vis

:jumpingmrgreen:

citizenfish - Czw Sty 06, 2011 10:06 pm

To jakaś bzdura, jak większość przesądów. 8)
kaska8866 - Pon Cze 13, 2011 1:28 am

:smile: Kto ci takie głupoty nawciskał :smile: :D :smile: :D
nigdy o takim czymś nie słyszałam.. :smile:
jakby każdy miał pilnować się wszystkich tych przesądów to hohohohohoh... :wink:
Ja będe miała coś pożyczonego i starego 8) myślę, że to mi wystarczy :smile:

Paolina - Pią Cze 20, 2014 9:47 pm

Ciekawe czy kiedyś kolor dorożki lub karety też był problematyczny :D
Juska - Sob Cze 21, 2014 12:59 pm

Czego to ludzie nie wymyślą :P My jechaliśmy czarnym - odniesienia jeszcze nie ma, ale moi rodzice jechali do ślubu CZARNĄ WOŁGĄ ;p - to już totalny zły omen :P , a w tym roku będziemy świętować 36stą rocznicę ślubu... Nieszczęście? Nie sądzę :P
Skyler - Pon Cze 30, 2014 4:22 pm

o kurczę, znów jakiś przesąd złamałam. My mieliśmy czarną Octavie przyozdobioną białymi kokardami i mam w nosie czy będzie pech czy nie. Chyba bardziej trzeba w to wierzyć, niż w rzeczywistości tak jest 8)
emiiskaa - Wto Lip 08, 2014 1:15 pm

a my będziemy mieli dwa niebieskie - w tym jedno w sumie bardziej granatowe niż niebieskie :)
ZlotaLinia_com - Wto Lip 08, 2014 4:09 pm

Dla mnie osobiście kolor samochodu nie ma najmniejszego znaczenia,a juz na pewno nie utożsamiam go z przesądem bo to czysty stereotyp i legendy:)
01Karolina01 - Wto Mar 03, 2015 2:42 pm

Pierwszy raz słyszę o taki przesądzie, moim zdaniem to już jest przesada z tym kolorem samochodu. niedługo pojawi się przesąd dotyczący nawet koloru sali weselnej lub kościoła.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group