Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zdrowie i Uroda - Depilacja nóżek

gosia - Czw Sty 29, 2004 9:13 pm
Temat postu: Depilacja nóżek
Czym depilujecie sobie nogi :?:



Ja używam maszynki do golenia i żelu Nivea, depilatora nie moge
robią mi sie czerwone krostki na nogach :roll:

Madlen_ - Pią Sty 30, 2004 10:00 am

Oczywiście, że tak. 8)
Z racji wykonywanego zawodu depiluję sobie nóżki, okolice bikini, paszki..wszędzie tam gdzie jest nich za dużo, albo być ich nie powinno.

ice - Pią Sty 30, 2004 2:31 pm

Heee .... zaczyna mi sie podobac ten dzial :jezyk2:
Madlen_ - Pią Sty 30, 2004 2:53 pm

ice napisał/a:
Heee .... zaczyna mi sie podobac ten dzial :jezyk2:


No ładnie :mrgreen: powinnyśmy go "jakoś" zastrzec :?: :roll:

ice - Pią Sty 30, 2004 2:55 pm

Taaaak .... dzial widoczny tylko dla uzytkownikow plci zenskiej :)
Asiek - Pią Sty 30, 2004 2:57 pm

Co Wy tak Ice'owi żałujecie? :hm: :)
Niech sobie chłopak poczyta, poogląda.
Nie takie rzeczy widział w internecie! :mrgreen:

ice - Pią Sty 30, 2004 4:25 pm

No baaaa ... pewnie ze nie takie rzeczy sie widzialo :jezyk2:
gosia - Pią Sty 30, 2004 8:37 pm

galionka napisał/a:
Oczywiście, że tak. 8)
Z racji wykonywanego zawodu depiluję sobie nóżki, okolice bikini, paszki..wszędzie tam gdzie jest nich za dużo, albo być ich nie powinno.


Galionko, nie chodzi mi o to czy sobie golicie nogi
tylko czym golicie nogi: depilator, maszynka, kremy :?:
Nie znam dziewczyny żeby sobie nie goliłam nóg :roll:
a już nie wspomne o innych częsciach ciała :wink:

kryszka - Sob Sty 31, 2004 1:09 am

Maszynką, bo najszybciej. Depilatorem tylko przed długimi wyjazdami jak mam dużo czasu na taką zabawę. :roll: Próbowałam też wosku Veet AquaSystem, ale jak dla mnie jest do niczego. Musiałam przyklejać po kilka razy w to samo miejsce paski wosku a i tak nie wszystko usunęłam. :evil:
Cały czas mówię sobie że czas najwyższy sprawdzić krem ale zawsze zapominam go kupić. :?

olenka - Sob Sty 31, 2004 5:31 pm

naleze do szczesliwców a moze i nie co maja skape owłosienie. ja tam sie ciesze, depilatora nigdy w zyciu nie uzywałam, po maszynce mam podrazniona skóre. stosuje taka pianke ale nie wiem jak to firma. dostaje ja (testery) od mojej zaprzyjaznionej kosmetyczko - wizazystki.
gosia - Sob Sty 31, 2004 7:36 pm

Olenko zazdroszec Ci że masz tak mało tego zbędnego owłosienia
nie wiem po co to rosnie tylko czas sie cenny na to traci :roll:
no ale cóż taki jest nasz los ''maszynka do rączki i naprzód'' :abashedgirl:

Edyta - Sob Sty 31, 2004 9:31 pm

gosia napisał/a:
''maszynka do rączki i naprzód'' :abashedgirl:



tak jak wiekszosc z was uzywam maszynki, gdyz jest szybko i bezbolesnie :graba:

Ice a ty czym sie golisz???????????????? hahahahahaha

ice - Nie Lut 01, 2004 12:05 pm

Ja tam jestem leniwy i wcale sie nie gole :) Jeszcze troche i jak bym mial bujniejsze owlosienie wygladal bym jak Rumcajs :)
Madlen_ - Pon Lut 02, 2004 10:23 am

Gosiu a ja znam takie osoby co się wogóle nie golą.

:oops: Ja golę się maszynką.

Asia - Pon Lut 02, 2004 3:24 pm

Ja nie rozpieszczam specjalnie swoich nóżek: używam maszynki i mydełka, które akurat jest pod ręką.
Mi - Czw Lut 05, 2004 9:55 pm

Nóżki depiluję, "inne" miejsca golimy maszynką.
Kasia21 - Pią Wrz 03, 2004 9:39 pm

Depiluję depilatorkiem - zabójcą. Nienawidzę go, ale dłużej mam gładkie nogi. Miejsca bikini i pachy wcale tak nie bolą, a jest spokój na ponad miesiąc. Wystarczy dobrze naciąnąć skórę :roll:
Ewela - Pią Wrz 03, 2004 10:43 pm

Najczęściej golę się maszynką bo nie mogę zcierpieć bólu przy użyciu depilatorza.
otosia - Pią Wrz 03, 2004 10:56 pm

Asia napisał/a:
Ja nie rozpieszczam specjalnie swoich nóżek: używam maszynki i mydełka, które akurat jest pod ręką.


To ja dokładnie tak samo :)

Anion - Pią Wrz 03, 2004 11:04 pm

Ja stosuję depilator do wszystkich miejsc. Na początku było makabrycznie, ale to kwestia przyzwyczajenia.
pipi - Pon Wrz 06, 2004 2:03 pm

Ja niestety muszę unikać depilowania właściwie w każdej formie zarówno golenie jak wyrywanie włosków powoduje u mnie powstawanie takich ropiejących czerwonych krostek.
Przed ślubem zdecydowałam się na regulację brwi i właśnie w ten weekend wyskoczyła mi taka krostka w brwiach - dobrze że z takim opóźnieniem.
Także z reguły depiluję się pianką - bo to najbezpieczniej i bardzo rzadko może 3,4 razy do roku, bo im rzadziej to tym wolniej odrastają włoski i mogę sobie troche w spódniczkach pochodzić - szkoda że epilacja jest taka droga, bo ja bym bardzo chętnie

monicleo - Sro Wrz 08, 2004 10:30 am

pipi napisał/a:
Ja niestety muszę unikać depilowania właściwie w każdej formie zarówno golenie jak wyrywanie włosków powoduje u mnie powstawanie takich ropiejących czerwonych krostek.
Także z reguły depiluję się pianką - bo to najbezpieczniej i bardzo rzadko może 3,4 razy do roku, bo im rzadziej to tym wolniej odrastają włoski i mogę sobie troche w spódniczkach pochodzić - szkoda że epilacja jest taka droga, bo ja bym bardzo chętnie

A gdzie depilujesz pianką?
u kosmetyczki?
i za ile?

pipi - Sro Wrz 08, 2004 10:45 am

Kosmetyczki chyba pianek nie używają, kupuje się w sklepie takie chemiczne psik psik w butelce które wypala włoski - coś jak krem do depilacji tylko inaczej się to nakłada
monicleo - Sro Wrz 08, 2004 10:52 am

pipi napisał/a:
Kosmetyczki chyba pianek nie używają, kupuje się w sklepie takie chemiczne psik psik w butelce które wypala włoski - coś jak krem do depilacji tylko inaczej się to nakłada

Ostatnio zastosowałam coś takiego w spray-u i niestety bardzo krótko działa - po trzech dniach już musiałam ponownie depilować...
Dlatego pytam jak to możliwe, że tak rzadko - czy to jakiś specjalny specyfik i jak się nazywa, bo na Veet jestem uczulona...
;(

pipi - Sro Wrz 08, 2004 11:00 am

Odrastają tak szybko jak po goleniu i tak jak pisałam włosy często golone szybko odrastają, więc żeby nie przypominać małpki depiluję się bardzo rzadko.

Jest to straszna chemia więc jeśli na veet masz uczulenie - to pewnie na wszystkie pozostałe również.

Najskuteczniejsza jest epilacja, ale jak na razie jest koszmarnie droga

tusia_queen - Wto Mar 15, 2005 11:29 am

Anion napisał/a:
Ja stosuję depilator do wszystkich miejsc. Na początku było makabrycznie, ale to kwestia przyzwyczajenia.


To dokładnie tak jak ja..
niestety mam nieładne zaczerwienienia później
i malutkie krosteczki,
ale żadne inne środki na mnie nie działają.......

moje włosy bujne i szalne żadnej maszynki się nie boją
po goleniu, piankach i tego rodzaju specyfikach
to moje włoski zaszczyciły mnie swoją obecnością
już po kilku godzinkach

po depilatorze też nie jest tak pięknie
jak być powinno!!

wredne czarnuszki.. odrastają już po 4 dniach

tragedia z tymi moimi włosami.......

gosiaczek - Wto Mar 15, 2005 2:00 pm

Mam to co Tusia i traktuję wszystko depilatorem. Ale pierwszy raz nie użyłam go na dziewicze miejsca nigdy nie katowane, tylko po wosku. Chyba że się gdzieś bardzo spiesze to Veet albo maszynka.

A w ogóle to jak jest zima, mniej mi jakoś ta sierść przeszkadza :oops:

gambi - Wto Mar 15, 2005 2:13 pm

ja uzywam maszynki, ale na szczescie wlosy nie odrastaja mi szybko, a do tego sa bardzo jasne, takze nawet jesli czasem sa malutkie to ich w ogole nie widac :lol:
wszystkie zele i pianki sie nie sprawdzily, a poza tym ten zapach :x
a depilatora strasznie boje sie uzyc, moze dlatego ze jeszcze nigdy nie probowalam :lol:

IKA - Pią Mar 18, 2005 8:13 pm

Ja się golę maszynką z żelem Gillete dla kobiet, ale niestety już na 2 dzień mam czarne ,,pipcie" już nie wspominając o okolicy bikini, gdzie pojawiają mi się czerwone krostki. Kupiłam sobie depilator ale rzuciłam go w kąt bo nie mogę znieść bólu. Regularnie chodzę do kosmetyczki na regulację brwi, ale kiedyś przeżyłam szok. Usiadłam na fotelu a ona bez pytania wzięła wosk i fru.... ogólnie ok bo szybko ale po godz. w tym miejcu miałam czerwone ślady jakby mi ktoś podbił oko. Wyglądałam fatalnie. Aha! moja przyjaciółka robi regularnie depilację woskiem całej okolicy intymnej u kosmetyczki podobno rewelacja!!! Co sądzicie o wosku? Bardzo boli???
gosiaczek - Pią Mar 18, 2005 8:18 pm

Boli jak depilator, ale inaczej. Więcej włosków wyrywasz na raz (bardzo boli), ale trwa to chwile (czyli boli jakby mniej). Parę razy się skusiłam, ale na nogach mi potem włosięta boleśnie wrastają. Po depilatorze tego nie mam.
Pusiak - Czw Kwi 21, 2005 10:57 am

Na razie depilatorem... krostki się robią, ale znikają po wymoczeniu nóżek w chłodnej wodzie i wysmarowaniu balsamem :D Przerzucę się na wosk, jak znajdę dobry... a w ogóle to najczęściej nie chce mi się depilować i ograniczam sie do golenia :oops:
bajeczka - Czw Kwi 21, 2005 8:43 pm

Ja mam bardzo mało włosów na nogach to je golę i tez mam spokój :)
Gniesia - Pią Kwi 22, 2005 10:15 am

Ja nóżki najczęściej golę maszynką. A okolice bikini przeważnie u kosmetyczki woskiem traktuję :lol: Trochę boli ale później na miesiąc mam spokój.
Próbowałam kremów do depilacji ale się nie sprawdziły. Wosk w domowych warunkach również. A depilatora boję się użyć :oops:

fjona - Czw Maj 12, 2005 8:55 am

a ja tak jak anion, depilator wszędzie, już się przezwyczaiłam. no może z wyjatkiem pach, tam zwykłą golarką bo nie byłam w stanie wytrzymac bólu.
Kasiawka - Czw Maj 12, 2005 8:58 am

Zazdroszcze wam, że uzywacie depilatora, bo ja nie jestem w stanie wytrzymac bólu, a maszynkę mam całkiem dobrą, ale nie zmienia to faktu, że lezy ona w szafca a ja wole częściej , a bezboleśnie golić się zwykłą maszynką... :)
Kot - Czw Maj 12, 2005 10:30 am

boję się bólu i nie zdecydowałam się na depilator, pozostaje mi zwykła maszynka do golenia :cry: chyba że ktoś wymyęli jakąś bezbolesną i trwałą metodę :wink:
Kasiawka - Czw Maj 12, 2005 10:32 am

Kot napisał/a:
boję się bólu i nie zdecydowałam się na depilator, pozostaje mi zwykła maszynka do golenia :cry: chyba że ktoś wymyęli jakąś bezbolesną i trwałą metodę :wink:


tez czekam na takie rozwiązanie :D

pipi - Czw Maj 12, 2005 10:39 am

Trwała i w miarę bezbolesna metoda już jest tylko strasznie droga - np. za nogi 1000 zł. To trochę za dużo. Ja czekam aż stanieje i się upowszechni :wink:
gambi - Czw Maj 12, 2005 10:44 am

Pipi
a co to za metoda?? bo ja o niej nie slyszalam.
na pewno nie zdecyduje sie na nia za taka cene, ale warto byc na biezaco ze wszystkimi nowosciami :wink:

pipi - Czw Maj 12, 2005 10:59 am

Może dodam że to cena za jeden "seans", a dla pełnego efektu trzeba zrobić to 6 razy :lol: :dead: .
A metoda jedna to laserowo, ale to nie jest bezbolesne bo polega na wypaleniu cebulek włosowych i kończy się lekkim poparzeniem skóry.
Druga o niej wiem mniej, ale panie mnie zapewniały że jest bezboleśnie, to jakieś traktowanie cebulek światłem "flash" czy coś takiego. Niestety strona internetowa gabinetu jest w tej chwili niedostępna i nie mogę dokładnie sprawdzić.
Jakby za pełen efekt trzeba było zapłacić 1000 zł i miałabym spokój przez np 5 lat to już bym sobie zrobiła :mrgreen:

Kot - Czw Maj 12, 2005 11:06 am

pipi napisał/a:
Jakby za pełen efekt trzeba było zapłacić 1000 zł i miałabym spokój przez np 5 lat to już bym sobie zrobiła :mrgreen:



o ja też ja też bym już jakoś wyskrobała ten 1000 zł byle mieś spokój na 5 lat

tusia_queen - Czw Maj 12, 2005 3:52 pm

zgadzam się z PIPI i KOTEM
ja też piszę się na taki zabieg
gdyby to było tak jak w domyslach
ale to chyba zbyt piękne by mogło być prawdziwe

wracajac do depilatora,
dziewczyny nie bójcie się go tak
po paru, nawet juz trzech użyciach
ciało się przyzwyczaja i nie odczuwa się już bólu
po kapieli, wytarte nózki depilujemy i boli znacznie mniej!

Kot - Czw Maj 12, 2005 4:17 pm

tusia_queen napisał/a:
wracajac do depilatora,
dziewczyny nie bójcie się go tak
po paru, nawet juz trzech użyciach
ciało się przyzwyczaja i nie odczuwa się już bólu
po kapieli, wytarte nózki depilujemy i boli znacznie mniej!



no Ok załóżmy że pomijamy kwestię bólu to pozostaje jeszcze problem wrastających w skórę włosków- czy to prawda :?: czy też jakieś mity :wink: :?:

tusia_queen - Czw Maj 12, 2005 8:35 pm

no niestety tak jest, że włoski wrastają
ale jest ich bardzo mało
i szybciutko i łatwo można się ich pozbyć.

dodam jeszcze, że z czasem używania depilatora włoski sa coraz słabsze, odrasta ich mniej
a co za tym idzie i mniej bólu i roboty..

gosiaczek - Czw Maj 12, 2005 9:32 pm

Poza tym jest wrastanie i wrastanie. Jedno boli i krostki i w ogóle, a drugie to włoski w naskórku, nic nie bolą tylko je trzeba wyskubać. Ja mam już tylko to drugie po depilatorze.
Kot - Czw Maj 12, 2005 9:50 pm

Oj to ja chyba jednak zostane przy zwykłej maszynce do golenia - jej największą wadą jest szybkość odrastania włosków :cry:
Linka - Pią Maj 13, 2005 9:25 pm

Do nóżek jak dla mnie najlepszy jest ciepły wosk - idealnie gładkie i można to zrobić w domku. Jedyny minus, że to cały rytułał i bardzo czasochłonne. Dlatego teraz coraz częściej stosuje depilatorek, ale niestety tylko tu :? bo w "innych" okolice boli jak diabli... :beksa:
Mika - Pią Maj 13, 2005 9:28 pm

Mój depilator leży w kącie a używam maszynki do golenia szybciej i mniej boleśnie :wink:
Żaneta - Pon Sie 01, 2005 11:11 am

używam maszynki do golenia i żelu gilette dla kobiet :tonguegirl:
olenka85 - Pią Sie 12, 2005 5:52 pm

a ja uzywam od niedawna depilatora, moj kochany postanowił rozprawić sie z moją zmorą, kupił mi brauna (strasznie drogi był i tu od razu mowie,ze wszelkie bajery typu nasadki przy depilatorze sa pozniej zbędne, dobre sa tylko na pierwszy raz, wiec po co przeplacac ?? ) do bolu mozna sie przyzwyczaic, nogi ida mi sprawnie. zrobiłam kiedys blad i dorwalam sie z maszynka do rak i je ogolilam :( wydawalo mi sie, ze maja okropna siersc, teraz wiem ze po kazdym goleniu ona jest 5 razy wieksza :/ dlatego musze sie przemoc i potraktowac je depilatorem, ale na razie boli i zazwyczaj koncze na jednej ;) do bikini i pach mojego "przyjaciela" jeszcze nie probowalam. minusem jest to, ze odrastaja po tygodniu, czasem dluzej, ale z daleka ich nie widac, rosna inaczej niz po maszynce i to jest plus ! OGOLNIE POLECAM !!
Dotka - Sob Sie 13, 2005 9:37 am

Nóżki depiluję depilatorem (zimą bardzo rzadko) i tylko nóżki bo w okolicach bikini już się nie nadaje.
monique - Sob Sie 13, 2005 9:43 am

ja pomimo że mam depilator to wolę maszynkę - szybciej i bezboleśnie a przede wszystkim w okolicach w których akurat potrzebuję, bo depilatorem to juz tak się nie da
Edi - Sob Wrz 10, 2005 8:26 pm

Ja używam depilatora i jestem z niego dość zadowolona. Tylko do depilacji pach i okolic bikini używam tradycyjnej maszynki do goleniaa. :)
Pusiak - Sob Wrz 10, 2005 9:19 pm

We wtorek wybieram się na przedślubną depilację nóżek i okolic bikini :) Ciekawe jak to wygląda w salonie kosmetycznym :)
strawberrytea - Pon Kwi 03, 2006 9:47 pm

przez jakiś czas uzywałam depilatora ale obecnie jak go widze to :rozpacz: Od kilku lat po prostu nie mam odwagi tego uzyc. Tak po prostu, nagle.
Zele i kremy nie działają na mnie :(
No i ostatnio mąz namówił mnie żebym spróbowała skorzystac z jego golarki Gilette Mach 3 (wymienne ostrza więc nie ma najmniejszego problemu) i jest :ok:

Agatka_P - Pon Kwi 03, 2006 10:26 pm

Ja używam maszynki zwykłej jednorazówki, wcześniej używałam też kremów
Alma_ - Pon Kwi 03, 2006 11:20 pm

Używam depilatora do nóg i maszynek do delikatniejszych okolic.
Wygodnie, szybko, trwale... dla mnie to najlepsza opcja :)

sylwia - Pon Kwi 03, 2006 11:23 pm

używam maszynki jednorazowej i latem chodzę na depilacje woskiem wtedy mam prawie 4 tygodnie spokoju z depilacją :)
Zosiek - Wto Kwi 04, 2006 8:38 am

Nogi i pod pachami depiluję, ale nie skusilam się by wykorzystać depilator do okolic bikini, za bardzo boli! Tam golarka, choć ostatnio zastanawialam sie nad trwalym laserowym usunięciem włoskow! ale to troszkę kosztuje!
Agula - Wto Kwi 04, 2006 9:55 am

Alma_ napisał/a:
Używam depilatora do nóg i maszynek do delikatniejszych okolic.
Wygodnie, szybko, trwale... dla mnie to najlepsza opcja :)


Ja tak samo Alma :-)

misia-misia - Wto Kwi 18, 2006 10:08 pm

U mnie w ruch poszedł depilator (nowy nabytek) ale... boli jak ch... :znudzony:
No ale myslę że się przyzwyczaję. W końcu nie depilatorem nie depiluje się nóg co tydzień :hyhy:
W razie czego mój niezawodny Venus-ik czeka cierpliwie.
A co do kremów to mam jedną i ta samą opinię...mało sie sprawdzają przynajmniej u mnie. :wink:

Alma_ - Wto Kwi 18, 2006 10:10 pm

misia-misia napisał/a:
U mnie w ruch poszedł depilator (nowy nabytek) ale... boli jak ch... :znudzony:

Jak coo? ;)

misia-misia napisał/a:
W końcu nie depilatorem nie depiluje się nóg co tydzień

Nie, nie co tydzień. Częściej :twisted:
Ale z czasem boli duużo mniej do wcale, skóra się przyzwyczaja.

misia-misia - Wto Kwi 18, 2006 10:20 pm

Alma_ napisał/a:

Ale z czasem boli duużo mniej do wcale, skóra się przyzwyczaja.


Mam taką nadzieję :hyhy: :lol:

Alma_ - Wto Kwi 18, 2006 10:22 pm

Ja już właściwie nic nie czuję ;)
Włoski wyrastają dużo słabsze i mniej widoczne. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie, jak można golić nogi maszynką - czy wtedy włosy nie robią się twardsze i grubsze? Da się w ogóle uzyskać przy goleniu idelaną gładkość (taką, jak z reklamy)? ;)

kryszka - Wto Kwi 18, 2006 10:34 pm

Alma_ napisał/a:
Włoski wyrastają dużo słabsze i mniej widoczne.

No, pod warunkiem, że włoski faktycznie wyrastają, a nie wrastają pod skórę. :roll:

misia-misia - Wto Kwi 18, 2006 10:40 pm

kryszka napisał/a:

No, pod warunkiem, że włoski faktycznie wyrastają, a nie wrastają pod skórę. :roll:


Jest na to bardzo prosty sposób o którym zresztą uprzedzaja producenci depilatorów.
Wystarczy częsty masaż skóry gabką np. podczas kąpieli oraz pillingi.

Alma_ napisał/a:
Da się w ogóle uzyskać przy goleniu idelaną gładkość (taką, jak z reklamy)?


Oczywiście że tak :wink: Tylko musi byc odpowiednia maszynka z dobrymi ostrzami. Ja od dłuuuzszego czasu uzywam maszynki Venus od Gilette i naprawdę jestem zadowolona. Zobaczymy jak będzie po moim nowym nabytku (depilatorze-wyciskaczy łez) :hyhy:

ewig - Sro Kwi 19, 2006 8:22 am

Alma_ napisał/a:
Ale z czasem boli duużo mniej do wcale, skóra się przyzwyczaja.


Dokladnie :) I wiesz co, na poczatku radzilabym Ci jednak uzywac go co tydzien. Wloski sa wtedy malutkie-przez co mniej ciagnie i boli-i w ten sposob szybciej sie do niego przyzwyczaisz i jak mowi Alma dojdziesz do momentu, w ktorym w ogole nie bedzie bolec. Wiem, metoda sprawdzona ;)

dorota20w - Sro Kwi 19, 2006 11:55 am

ja maszynka jednorazową :D tak mi wygodnie i nie boli :D
Żaneta - Pią Kwi 21, 2006 6:24 pm

Wlaśnie ostatnio myślę nad zakupem depilatora i nie wiem czy się zdecydować :roll:
emi_teufelchen - Pią Maj 05, 2006 2:29 pm

Alma_ napisał/a:

Ale z czasem boli duużo mniej do wcale, skóra się przyzwyczaja.


Moja skora sie jakos kurcze nie chce przyzwyczaic (chociaz depilatora uzywam juz prawie 2 lata) :twisted: ale jestem twarda: zaciskam zeby i do przodu :kwasny:

Klaudia22 - Pią Maj 05, 2006 4:58 pm

A ja nie musze depilować nóżek bo mam gładziutkie mmm :D Jeden problem kobiecy Mniej ;)
fiona83 - Pią Maj 05, 2006 5:07 pm

Klaudia22 napisał/a:
A ja nie musze depilować nóżek bo mam gładziutkie mmm :D Jeden problem kobiecy Mniej ;)

Jestem zazdrosna - zazdrosna jestem :zly: :zly: :zly:
Ja podobnie jak Dorota - maszynka jednorazowa (no i moj mily nie ma problemow w sklepie jak ma mi kupic ;) )

Klaudia22 - Pią Maj 05, 2006 5:13 pm

fiona83 napisał/a:
Klaudia22 napisał/a:
A ja nie musze depilować nóżek bo mam gładziutkie mmm :D Jeden problem kobiecy Mniej ;)

Jestem zazdrosna - zazdrosna jestem :zly: :zly: :zly:
Ja podobnie jak Dorota - maszynka jednorazowa (no i moj mily nie ma problemow w sklepie jak ma mi kupic ;) )


Nikt mi nie chcial wierzyć że ja naprawde nie gole nóżek dopiero na wycieczce szkolnej - powyzej 4 dni wszyscy sie przekonali :) hehe
Ja tam wloski jakies mam ale taki cieniutki i jasne ze niewyczuwalne dopiero pod sloneczko cos widać. :)

Sylwiątko - Pią Maj 05, 2006 5:20 pm

Ja chodzę latem na wosk, a takto używam maszynki. Mam depilator ale użyłam go tylko raz :? Po użyciu dostałam strasznych wylewów pod skórą i tam gdzie był włosek to zrobiła się wielka czerwona kropa!!! :rozpacz: Koszmar. Przez ponad tydzień musiałam chodzić w długich spodniach zanim mi zniknęło. teraz zastanawiam się nad laserem.
Kamyk - Sob Maj 06, 2006 3:58 pm

Ja używam maszynki. Tradycyjnie, ale nie za długi efekt...
Dotka - Sro Maj 10, 2006 4:09 pm

Teraz jak jestem w ciąży to depilator poszedł w odstawkę i stosuję maszynkę jednorazową. Nienawidzę tego bo włoski wyrastają szybko, grube i ciemne :zalamany: (choć w ciąży może nie tak szybko odrastają)
FifthAvenue - Pon Maj 15, 2006 10:46 am

Dotka napisał/a:
Teraz jak jestem w ciąży to depilator poszedł w odstawkę i stosuję maszynkę jednorazową.


A to w ciazy depilatorem nie wolno ??

Dotka - Sro Maj 17, 2006 7:22 pm

Gdzieś wyczytałam, że nie powinno się stosować depilatora podczas ciązy, nie wiem czy to nie była instrukcja depilatora.
laryssa - Czw Maj 25, 2006 3:12 pm

A ja mam pytanie do tych forumek,ktore stosuja plastry.Ja jestem troche plochliwa i boje sie sprobowac,wiec powiedzcie-tylko szczerze-czy to boli? :?
FifthAvenue - Czw Maj 25, 2006 3:28 pm

Czy boli ? PEWNIE !! !!
Wprawdzie to krotki bol - jedno gwaltowne pociagniecie :-) Ale da sie wytrzymac :-)

adriannaaa - Czw Maj 25, 2006 4:00 pm

Kiedyś dawnooo temu kupiłam soebi depilator - za długo odkładane pieniądze. Mam mnie ostrzegała , ale ja się uparłam... użyłam go raz. ogoliłam połowę łydki, imyślałam, ze umrę z bólu - od tego czasu depilator poszedł w odstawkę - w końcu odziedziczyła go moja dzielna siostra, a ja używam zwykłych maszynek jednorazowych
imbrulka - Czw Maj 25, 2006 6:19 pm

Ja jestem zwolenniczka depilatora. Od wielu lat depiluje tak nozki i jestem zadowolona. Faktycznie po paru razach skora sie przyzwyczaja, ja juz nie czuje zadnego bolu. Szybko i skutecznie!
emilkaa - Czw Maj 25, 2006 7:00 pm

ja depilator mam i ladnie sobie w szafie wyglada :D

nigdy nie mam na niego czasu bo zawsze mi sie spieszy :) .. swoich nog raczej nie rozpieszczam... jade maszynka do golenia uzywajac jakiegokolwiek mydla czy plynu co mam pod reka... albo i na sama wode nei raz :)

FifthAvenue - Sob Cze 17, 2006 12:36 pm

Dostalam wczoraj cos takiego od mojego L... zobaczymy czy dziala. Zestaw do elektrolizy. tego jeszcze nie probowalam, zobaczymy czy warto :-)



laryssa - Sob Cze 17, 2006 12:47 pm

FifthAvenue to zdaj relacje jak najszybciej :!:
FifthAvenue - Sob Cze 17, 2006 1:03 pm

No zdam, ale to moze troche potrwac, bo to nie sa efekty natychmiastowe. Jedyne co moge stwierdzic po wczorajszej probie, to to, ze po takim zabiegu wloski wychodza prawie same, nie trzeba ich "wyrywac" no i nie boli.. strasznie to czasochlonne, ale ja sie moge poswiecic jesli efekty beda trwale :-)
emilkaa - Sob Cze 17, 2006 1:08 pm

z tego co wiem efekty elektrolizy nie sa trwale chociaz wystarcza na sporo dluzej niz pozostale metody depilacji.. jednak to chyba nie na nogi.. hehe.. chbya miesiac by zajelo ich wydepilowanie.. :P
FifthAvenue - Sob Cze 17, 2006 1:21 pm

Nogi tez sie da, sa takie specjalne plastry na wieksza powierzcznie.... zobaczymy czy bede miala cierpliwosc
pipi - Wto Cze 27, 2006 9:33 am

FifthAvenue napisz nam jak pierwsze wrażenia, czy faktycznie jest to bezbolesne, czy masz cierpliwość się w to bawić, itd. itp. :roll:
pinia_pinia - Wto Cze 27, 2006 10:03 am

Ja używam depitatora do nóg, ale bardzo rzadko gdyż mam blond cieniutkie włoski. Mój depilator ma nasadką masującą, która początkowo trochę łagodziła ból. Do tego mam zamienną nasadkę- golącą i jak nie mam czasu depilować nóg oraz do miejsc delikatnych uzywam właśnie jej :)

Dziewczyny do depitatora naprawdę można się przyzwyczaić. Na początku cierpiałam niemiłosiernie a teraz zupełnie jakbym goliła nogi zwykłą maszynką :)

Megusia - Wto Cze 27, 2006 2:58 pm

Podziwiam wszystkie dziewczyny używające depilatora. Ja mam mocne i grube włosy ( niestety nie na głowie :( ), więc depilacja jest bardzo bolesna. Również wosk nie zdał egzaminu.
Od lat używam jednorazowych maszynek BICa dla kobiet i jestem bardzo zadowolona. Nie mam żadnych krostek czy podrażnień, choć czasami ( bardzo rzadko) zdarza mi się zaciąć, szczególnie wokół kostek czy kolan. No i jest to bardzo tania metoda, bo takie maszynki, choć nazywane jednorazowymi, wystarczają na bardzo długo.

FifthAvenue - Wto Cze 27, 2006 3:04 pm

ja podbieram ostrza mojemu L.... Mach 3 sprawdza sie jeszcze lepiej niz jednorazowki dla kobiet. A on sie pozniej dziwi, ze tak szybko mu sie koncza :-D
A wychodzi jeszcze taniej :-D
Jak bylam mlodsza to podbieralam ostrza tacie, ale poniewaz nie mialam wlasnej maszynki, czasem zapomnialam zmienic ostrze po goleniu i jak tatus chcial sie ogolic to byly straszne awantury :-) po jakims czasie zaczal chowac maszynke w kajies kosmiczne miejsca co uznalam za wysoce nie fair :-)

[ Dodano: Wto Cze 27, 2006 2:32 pm ]
Dodatek - na specjalne zyczenie Pipi i ogolnie dziele sie wrazeniami z elektrolizy

1) jest to w 200% bezbolesne. Niby cos tam czuc, jakies leciusienkie mrowienie, ale nawet nie ma o czym gadac
2) Jest to faktycznie bardzo czasochlonne, malutkimi koncowkami trzeba robic miejsce przy miejscu
3) te wloski same nie wychodza, trzeba je albo usunac po zabiegu, albo najlepiej w ogole wczesniej zgolic/wydepilowac, przeprowadzic elektrolize i miec nadzieje, ze dlugo nie odrosna,lub odrosna slabsze.

punkty "problematyczne"
- kazdy pojedynczy wlosek, zeby go "wybic, znieszczyc" na dobre, musi byc akurat w fazie wzrostu. Nie zalezy to od cebulki, ale od mieszka wlosowego. Wloski sa w roznym czasie w fazie wzrostu, nigdy wszystkie w tym samy, wiec przy kazdym zabiegu elektrolizy niszczymy tylko niektore. Jeden raz nie wystarczy, przy regularnym wykonywaniu zabiegu mozna wlasciwie powiedziec, ze dopiero po 90 dniach naprawde wszystkie wloski zostaly chociaz raz "zaatakowane".
- nie widzimy efektow natychmiast

ALE...
z tego co zauwazylam po tak krotkim czasie, wyglada na to, ze moze faktycznie to dziala.... szczegolnie na rozne takie pojedyncze wloski, ktore nam bardzo przeszkadzaja.
Ja zdecydowalam sie najpierw na rozne wlasnie takie problematyczne, zeby zobaczyc czy to w ogole dziala. Zrobilam juz kilka razy na brodzie, wprawdzie nie mam tam mocnych silnych i widocznych wlosow, ale kiedys juz ten "meszek" probowalam usuwac woskiem. Bolalo i za jakis czas wszystko odroslo. Po chyba 2 zabiegu wyjelam sobie doslownie te wloski i jak do tej pory nie ma po nich sladu.

Niedlugo bede testowac inne obszary "porosniete", ale jesli chodzi na przyklad o nogi to nie wiem czy jest sens..
W miare uplywu czasu bede uaktualniac moje wrazenia :-)

pipi - Wto Cze 27, 2006 3:39 pm

To z tego co piszesz można próbować tym tępić włoski pod pachami i bikini - tam gdzie bolesność wyrywania największa.
To chyba mnie przekonałaś do tej maszynki :)

FifthAvenue - Wto Cze 27, 2006 3:41 pm

okolice bikini na pewno.... nawet bede w stanie sie poswiecic i spedzac nad tym duzo duzo czasu, zeby tylko efekty byly :-)
pod pachami przezyje maszynke, to akurat zaden problem dla mnie, pod prysznicem rachu ciachu i po sprawie.Chociaz kto wie, jesli stwierdze, ze to metoda najlepsza ze wszystkich...

[ Dodano: Sro Sie 02, 2006 3:01 pm ]
No to male sprostowanie. Nie wiem czy ta elektroliza dziala tak na 100%. Chyba sie zniechecam. Nie wiem czy w ogole istnieje jakis idealny sposob. Pewnie jak juz bede stara i pomarszczona to mi same wszystkie wypadna i bedzie po problemie. Poki co jestem zdegustowana i juz chyba nie chce wyprobowywac nowych rzeczy :-(
Moze za szybko sie poddalam, ale jak nie widze WYRAZNYCH efektow natychmiast to sie zniechecam.

dzarusia - Sro Sie 30, 2006 3:10 pm

teraz praktycznie nie używam niczego innego jak depilatora ... mogę się nim depilować dosłownie wszędzie :rotfl: ... kiedyś używałam typowej maszynki lub kremu veet ... ale to przszłość 8)
FifthAvenue - Sro Sie 30, 2006 4:09 pm

dzarusia napisał/a:
nie używam niczego innego jak depilatora ... mogę się nim depilować dosłownie wszędzie


Podziwiam i gratuluje :graba:

dzarusia - Sro Sie 30, 2006 4:10 pm

FifthAvenue napisał/a:
dzarusia napisał/a:
nie używam niczego innego jak depilatora ... mogę się nim depilować dosłownie wszędzie


Podziwiam i gratuluje :graba:

no ja też siebie podziwiam :rotfl: ... trochę pozaciskam ząbki i takie tam i do przodu :rotfl:

pipi - Pon Paź 02, 2006 12:03 pm

FifthAvenue napisał/a:
[ Dodano: Sro Sie 02, 2006 3:01 pm ]
No to male sprostowanie. Nie wiem czy ta elektroliza dziala tak na 100%. Chyba sie zniechecam.


Fifth jak Twoja cierpliwość i efekty? Bo mnie udało się w końcu kupić podobny zestaw do Twojego i potrzebuję psychicznego, moralnego wsparcia, żeby mieć ochotę i cierpliwość to stosować. Tak po pierwszej próbce mój entuzjazm mocno spadł - mam wrażenie że to nie może działać i nie działa - no nic nie czuję i włosy wcale nie chcą po potraktowaniu tym prądem wychodzić bez bólu :kwasny: .

FifthAvenue - Pon Paź 02, 2006 12:08 pm

Ooooo...
Ja sie ostatnio troche rozleniwilam, ale juz wracam do moich zabiegow...
Jakas specjalna rewelacja to nie jest, wosy odrastają (jeszcze ?) ale na pewno wolniej. Licze na to, ze za ktorymś razem zadziała na dobre. Podobno każdy włosek musi być poddany działaniu elektrolizy w jakiejś tam konkretnej fazie, a tych faz jest kilka i oczywiście nigdy wszystkie włoski w tym samym czasie nie sa w tej samej fazie...Trzeba sie uzbroić w cierpliwośc. Ja chyba już zaczęłam poznawać kiedy włosek jest w tej "Własciwiej" do zabiegu fazie - wtedy faktycznie wychodzi leciutko, bez żadnych problemów.

Pipi... wytrwałości i efektów życzę... Tobie i sobie !

pipi - Pon Paź 02, 2006 12:31 pm

A stosujesz te łatki, czy pojedynczo każdą sztukę.
Mam wrażenie że indywidualnie na pojedyncze włoski znacznie lepiej to działa, ale ja wolałabym żeby łatki działały, bo w międzyczasie można sobie książkę poczytać, film obejrzeć 8)

FifthAvenue - Pon Paź 02, 2006 10:40 pm

I "łatki" i pojedynczo. Ale tak jak tobie, wydaje mi się, ze tu jednak lepiej sprawdza sie indywidualna praca z trudnym przypadkiem :-)
jpuasz - Czw Paź 05, 2006 5:33 pm

Dziewczyny ja mam pytanie. Czy to o czym mówicie to coś w tym stylu:
3in1 babyliss epiliss e3 lub depilator electroliss babyliss ??

Jeżeli tak, to powiedzcie czy widzicie jakiekolwiek efekty i jak często to stosujecie?? Zasnanawiam się nad zakupem, ale kwota mnie trochę przeraża, bo nie chcę wyrzucić 200zł w błoto :roll:

Klaudia22 - Czw Paź 05, 2006 5:37 pm

A ja nie musze golić bo mam takie maciupkie i jaśniutkie ze ich nie widać a co dopiero czuć - szkoda ze mało kto mi wierzy w to że nie golę nóżek :)
FifthAvenue - Czw Paź 05, 2006 9:43 pm

jpuasz: tak, to takie coś :-)

Klaudia: szczęściara :kwasny:

pipi - Pią Paź 06, 2006 12:08 pm

Jpausz ja kupiłam ten pierwszy i teraz jak pokazałaś tą aukcję drugą to żałuję bo wolałabym ten nowszy model (ten pierszy to straszny bubel jest - wymysł jakiegoś szalonego konstruktora).
Co do działania - ja nie widzę żadnych efektów. Ale ja dopiero wykonałam jeden zabieg. Było to w poniedziałek, a włosy już rosną (potraktowałam włosy pod pachami). Niestety ja je tylko zgoliłam przykleiłam te plasterki potraktowałam je prądem. Wychodzić bezboleśnie nie chcą więc nie woskuję ich.
Fifth mnie podnosi na duchu że ma jakieś efekty (mizerne ale zawsze) więc stwierdziłam że dam urządzeniu szansę. Będę swoje paszki i łydki cierpliwie co tydzień katować prądem przez wg, instrukcji 12 tyg. i dopiero się wypowiem bardziej konstruktywnie.
Jak zadziała to z wielką cierpliwością i entuzjazmem zabiorę się za resztę zbędnego owłosienia

jpuasz - Pią Paź 06, 2006 7:20 pm

Hmmm ale ten drugi nie ma chyba opcji "punktowego" działania, czyli tylko te plasterki. A wydaje mi się, że jednak punktowe działąnie jest lepsze. Nawet jeśli trzeba by było poświęcić na to nie wiem ile czasu (tych włosków jednak troche jest :? ), ale z tego co słyszałam i co mówi Fifth, to wystarczy raz a włos sam wychodzi. Potem pewnie odrośnie, ale słabszy i jasniejszy. Ja nie wierzę, żeby były jakies efekty na stałe, bo nikt jeszcze czegoś takiego nie wymyslił, więc się nie łudzę. No ale szukam czegoś bezbolesnego co by było skuteczne przynajmniej na kilka (2-3) miesięcy... Myślicie, że efekty się utrzymają tak długi czas? :roll:
FifthAvenue - Sob Paź 07, 2006 2:35 am

no taaaak... tylko tym punktowym mozna "się zarobić na śmierć".... ale to jeszcze zależy które okolice ciała chcesz depilować...To jest pewnie fajne na pojedyncze, uporczywe włoski... ale raczej nie na całe, większe obszary
Oli - Sob Paź 07, 2006 7:05 pm

Ja jestem zadowolona z golarki Brauna (Silk.epil/soft perfection), golę raz na tydzień i to im wystarcza a raz na trzy/cztery tygodnie golę nogi zwykłą maszynką do golenia (slyszałam, że zapobiega to wrastaniu włosków- czy wierzyć czy nie :kwasny: ?? !!? a ja stosuję i jakoś włosków wrośnietych nie mam)
Na partie bikini stosuję depilację woskiem u kosmetyczki-zdaje egazmin.

ancia19 - Nie Paź 08, 2006 1:18 pm

Ja się golę damską maszynką pod prysznicem. Niestety po depilatorach strasznie wrastają mi włoski.
Zastanawiam się nad kupnem golarki elektrycznej. Czy takie golenie nie wysusza / nie podrażnia skóry? Jakie golenie wolicie?

FifthAvenue - Nie Paź 08, 2006 6:56 pm

Ja juz chyba wypobowalam wszelkie mozliwe sposoby... i neistety (?) - wybor numer jeden to maszynka. Najlepiej Gilette Mach 3... jakakolwiek, podbieram ostrza od Ł. Szybko, dokładnie, bez efektów ubocznych i włoski nie wrastają. Wszystkie inne sposoby to albo długa i uciążliwa praca + małe efekty lub włoski wrastajace pod skóre, a tego nie cierpię.
pipi - Pon Paź 09, 2006 12:44 pm


Jpausz!, a ta końcówka, pod kosmetyczką to do czego jest?
Bo mnie się wydaje że może to być do pojedynczych włosków. Na pewno można sprawdzić na stronie producenta. :wink:

emilkaa - Nie Paź 22, 2006 12:19 pm

jpuasz napisał/a:
. Ja nie wierzę, żeby były jakies efekty na stałe, bo nikt jeszcze czegoś takiego nie wymyslił, więc się nie łudzę.


a wlasnie ze jest... laserem :D wciaz w trakcie sprawdzania ale juz polecam :D

jpuasz - Nie Paź 22, 2006 1:34 pm

No tak, tylko, że to odpowiednio kosztuje :]
FifthAvenue - Nie Paź 22, 2006 6:58 pm

A ja juz słyszałam abrdzo różne opinie na temat lasera... i niekoniecznie własnie same pochlebne.
PODOBNO pomaga bardzo, wloski odrastaja słabsze i wolniej... ale odrastają :-(
Sama nie wiem czy warto w ogóle próbować. Poczekam az ktoś kto sie poddał takiemu zabiegowi po 2-3 latach potwierdzi, że włoski nie odrosły.

emilkaa - Nie Paź 22, 2006 9:03 pm

no to Fifth przypomnij mi za 2-3 lata to Ci powiem.. :D
Nemek - Pon Paź 30, 2006 9:15 am

WItam drogie Panie :)

Ja tylko chce rozwiac wasza 1 watpliwosc :) otoz zadna metoda nie sprawi ze wloski calkowicie przetana odrastac :) to tak jakbyscie chcialy "wylaczyc" gojenie sie ran :) jedno jak i drugie jest reakcja mechaniczna organizmu :) wiadomo ze po usunieciu wloska wraz z cebulka dluzej bedzie on odrastal ale w koncu kiedys odrosnie :) Poniewaz wlosy (wszytskie) pomagaja w termoregulacji organizmu sa potrzebne :)

Ale troche optymizmu z dreszczykiem :) Naukowcy na swiecie zdaja sobie sprawe ze chyba kazda z was chcialaby miec 24/7/365 gladkie nozki bez wlosow :) Jakis czas temu na lamach tygonika Science naukowcy z MIT opracowali cos powtrzymalo rozwoj wlosow :) narazie sa to testy ale ogolnie chodzi o to ze zmienic cos w organizmie mozna tylko poprzez manipulacje genami... no i tu sie zaczynaja schody poniewaz w czasie testow (nie na ludziach oczywiscie) przestawaly wyrastac wlosy na calym ciele... A wiec istnieje duze prawdopodobienstwo ze kobiety pozbylyby sie wlosow nie tylko z nog ale i calego ciala... Takze pozostaje wam czekac ile nie wiadomo moze rok moze dekade :) pocieszenie jest takie ze tegie umysly tego swiata robia cos w tym kierunku :) wiec 3majcie kciuki :)

pozdrawiam

katarzynka1 - Pon Lis 06, 2006 3:35 pm

golarka - gdy sie spiesze
depilator - gdy chce pocierpiec :hyhy:
krem - gdy mam czas

a tak wogóle to i tak wychodzi ze w 90% golarka

mischelle22 - Pon Gru 11, 2006 4:49 pm

Maszynka do golenia lub veet rasera w piance.
Kati - Pon Gru 11, 2006 4:52 pm

Mischelle a ta pianka to działa?

bo krem veet był :znudzony: nie na mój zarost 8) :?

mischelle22 - Pon Gru 11, 2006 5:13 pm

działa, ale nie po 3 minutach jak tam piszą.:(
Zawsze czekałam ok.5 ale czasami miałam uczulenie bo za długo :(

fiona83 - Pon Gru 11, 2006 5:49 pm

mischelle22 napisał/a:
Maszynka do golenia


Ile ja się nagimnastykowałam w szpitalu z taką maszyneczką. Nogę do umywalki musiałam wsadzać (brodzik zapchany :? ). Gimnastyka pierwsza klasa :mrgreen:

mischelle22 - Pon Gru 11, 2006 5:59 pm

I się dziwi że schudła :)
Niebieska - Pon Gru 11, 2006 8:44 pm

Ja z uporem maniaka wybieram depilator. I włoski mi nie wrastają w skórę. I nie trzeba tak czesto, jak maszynką.
AGRAFKA - Pią Gru 29, 2006 11:27 am

zamierzam sie wybrac na depilacje do kosmetyczki ale zanim gdzies pojde zwracam sie z prosba o jakies informacje do was :-)
do tej pory uzywalam depilatora ale tylko na nogi, u kosmetyczki chcialabym zrobic depilacje kompleksowa :-) tzn. nogi, okolice bikini i pachy
moje pierwsze pytanie: czy to bardzo boli???
po drugie: ile kosztuje?
i po trzecie: czy mozecie polecic jakis gabinet lub kosmetyczke?
dziekuje z gory za wszelkie informacje :-)

kiciucha - Czw Lut 08, 2007 3:01 pm

ja tez stosuje depilator ale tylko na nogi. Inne okolice typu pachy, okolice bikini sa dla mnie za delikatne. Nie moge ścierpieć tego bólu.....
karolina - Nie Lut 11, 2007 2:47 pm

Kiedys uzywalam depilatora ale za bardzo mnie boalo i mialam zaczerwieniona skore wiec musiaam pzrestac go uzywac i teraz nozki traktuje jednorazowka :)
asia84 - Pon Mar 19, 2007 5:45 pm

ja nie lubię depilatorów i stosuję maszynki jednorazowe :)
Dunia - Pon Mar 19, 2007 7:14 pm

Moje włoski poddawałam już wielu torturom :twisted:
Maszynka- było szybko, ale włoski odrastały bardzo szybko i stawały się silniejsze, :superman:
kremy- dawały miły efekt jedwabistych nóżek, ale trwało to długo i czasami "oporni przedstawiciele gatunku" nie dawali się tak łatwo :secretsmile:
wosk- był całkiem O.K ale zabieg wykonywany w domku nie był zbyt dokładny ;P
laser- jest drogi, trzeba go powtórzyć kilka razy i działa tylko na silne, ciemne włoski, a nie na meszek. Pomimo to byłam zadowolona z efektów :unhappy:
depilator- boli tylko na początku, trzeba "zabierać się" za włoski w odpowiednim momencie- gdy nie są zbyt krótkie żeby maszynka je złapała i niezbyt długie- bo to źle wygląda i bardziej boli ciągnięcie za długi włos. Czasami pojawiają się czerwone krostki- ale znikają jak potraktuję je balsamem z aloesem. Wyrastają coraz słabsze i coraz rzadziej ;]
Zostałam przy depilatorze i innym polecam; elektrolitu jeszcze nie próbowałam, ale brzmi zachęcająco :heart:

MonikaZgierz - Pon Mar 19, 2007 7:28 pm

Latem używam depilatora. Co prawda pierwsze trzy razy bolą, ale potem włoski odrastają coraz cieńsze i już jest ok. Depilatora zazwyczaj używam po kąpieli. A zimą, gdy tak często nie pokazuję nóżek, używam jednorazówek.
dagmara - Pon Mar 19, 2007 9:32 pm

A ja kupiłam wosk taki jak używają kosmetyczki... i podgrzewacz do wosku pożyczam od koleżanki, a nauczyłąm się tym posługiwać również od koleżanki która jest kosmetyczką... super sprawa raz na 3 tygodnie... szybko, dokładnie, może troszkęboleśnie, ale co tam... :)
Ela_i_Adam - Pon Mar 19, 2007 10:06 pm

ja jednak zostane przy kremie do depilacji o nazwie Nair mam po nim gładką skóre usuwa dokładnie więc nie mam żadnych "placków" nie uczula i nie powoduje czerwonych krostek i jest tani :) a na moich nóżkach moge go robic co 3 tygodnie bo opóżnia odrastanie włosków :)
asia84 - Pon Mar 19, 2007 10:16 pm

Ela_i_Adam napisał/a:
ja jednak zostane przy kremie do depilacji o nazwie Nair mam po nim gładką skóre usuwa dokładnie więc nie mam żadnych "placków" nie uczula i nie powoduje czerwonych krostek i jest tani :) a na moich nóżkach moge go robic co 3 tygodnie bo opóżnia odrastanie włosków :)


może się pokuszę :) brzmi zachęcająco :)

Ela_i_Adam - Wto Mar 20, 2007 9:48 am

spróbuj można go kupić w rossmanie kosztuje ok 5zł dwie saszetki. dla mnie jest dobry (nie wiem jak dla innych ) i prosty w użyciu bo nie trzeba nawet szpatułki używać wystarczy gąbka :)
asia84 - Sro Mar 21, 2007 5:32 pm

dzięki :) może dla mnie też będzie delikatny :)
Ela_i_Adam - Sob Mar 31, 2007 5:53 pm

Asia i jak wypróbowałas krem Nair?
asia84 - Sob Mar 31, 2007 7:46 pm

jeszcze nie, ale pójdę w poniedziałek i kupię :) jak wypróbuję dam znać :) pozdrawiam
żenia - Sob Mar 31, 2007 11:09 pm

Dla mnie przyjacielem w tej kwestii stał się depilator:)
Pozdrawiam

Ilona83 - Nie Kwi 01, 2007 9:08 am

ja używam maszynki i od czasu do czasu depilatora :wink:
krystek - Nie Kwi 01, 2007 11:37 pm

Całe szczęście, że jestem facetem :wink: ....ale taki gładkie damskie nózki 8) to jes to :]
Hatifnatka - Pią Kwi 20, 2007 2:20 am

najczęściej (i najszybciej) - maszynka, czasem krem do depilacji. przygoda z depilatorem zakończona fiaskiem (mam zbyt wrażliwą skórę) :wstyd:
gosc - Sob Kwi 21, 2007 12:52 am

Cytat:
przygoda z depilatorem zakończona fiaskiem (mam zbyt wrażliwą skórę)

to zupeŁnie tak jak u mnie
kiedyś używaŁam wosku na zimno w plastrach a teraz po prostu maszynki do golenia dla kobiet i żelu do golenia

Maverick - Sob Kwi 21, 2007 9:12 am

A ja właśnie jakiś czas temu zakupiłam plastry i wydepilowałam nimi łydki. Na początku bałam się bólu, ale nie było tak źle :cool: Efekt naprawdę długo się utrzymuje, dlatego zastanawiam się, czy przed wakacjami nie pójść do kosmetyczki, która zrobi to dokładniej a potejrzewam, że ilość plastrów jaką wykorzystam będzie miała łącznie podobną cenę do zabiegu właśnie w gabinecie.
gosc - Sob Kwi 21, 2007 4:05 pm

Maveric przed którymiś wakacjami tak zrobiŁam jak piszesz i faktycznie byŁam bardzo zadowolona. Efekt utrzymaŁ się ok. miesiąca. Ale wydatek też spory - zapŁaciŁam ok 100 zŁ. (nogi + okolice bikini)
Dunia - Sob Kwi 21, 2007 9:50 pm

A ja się szarpnęłam i byłam w zeszłym tygodniu na laserze. Po zabiegu trzeba bardzo uważać, żeby nie opalić tego miejsca. Używa się kremiku z filtrem +50 A tu jak na złość taka ładna pogoda się zrobiła :evil: W sam raz do wystawienia się troszkę na słoneczko.
gosc - Sob Kwi 21, 2007 10:38 pm

Dunia a jakie masz wrażenia, bolaŁo? DepilowaŁaś caŁe nogi? Zabieg trzeba powtarzać? No i oczywiście jaki jest koszt? I na końcu, czy efekty są faktycznie trwaŁe?
Maverick - Nie Kwi 22, 2007 9:02 am

Sajonara6 napisał/a:
Maveric Ale wydatek też spory - zapŁaciŁam ok 100 zŁ. (nogi + okolice bikini)

Ja myślałam tylko o nogach, bo na okolice bikini chyba bym się nie zdecydowała :-? Noga to noga, nie boli aż tak bardzo. Bikini ostatnio zrobiłam kremem do depilacji i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona :) :) :)

kochecka - Nie Kwi 22, 2007 1:46 pm

Dunia napisał/a:
A ja się szarpnęłam i byłam w zeszłym tygodniu na laserze. Po zabiegu trzeba bardzo uważać, żeby nie opalić tego miejsca. Używa się kremiku z filtrem +50 A tu jak na złość taka ładna pogoda się zrobiła :evil: W sam raz do wystawienia się troszkę na słoneczko.


dunia napisz coś więcej o tym zabiegu.jestem bardzo ciekawa bo też o tym myślalam. i przede wszystkim jaki koszt :)

Maverick - Nie Kwi 22, 2007 2:01 pm

Kiedyś czytałam wypowiedź dziewczyny na innym forum, że jeden zabieg nie wystarcza. Ona robiła okolice bikini. ?eby wszystko było tak, jak być powinno musiała zrobić 5 zabiegów za co łącznie zapłaciła 2500 zł :/ :/:/
gosc - Nie Kwi 22, 2007 2:39 pm

Cytat:
?eby wszystko było tak, jak być powinno musiała zrobić 5 zabiegów za co łącznie zapłaciła 2500 zł

no to ja już wolę moją maszynkę

asia84 - Nie Kwi 22, 2007 2:46 pm

ja również. nie wydałabym tyle kasy na depilację.... :kwasny:
Agnieszka19 - Nie Kwi 22, 2007 3:05 pm

A wiecie co ja zawsze uzywałam do nóg depilatora, a dzisiaj mielismy na zajęciach depilację woskiem i mimo że byłam nastawiona sceptycznie do tego dałam sie namówić. Powiem Wam że ból o wiele mniejszy( jeżeli się dobrze naciągnie skóre) także teraz zdecydowanie przeżucam się na wosk. A moja koleżanka ktora stosuje wosk od roku prawie wo oógle nie ma włosków na nogach. Podgżęwarka do wosku kosztuje około 100 zł a 1 opakowanie wosku coś koło 6 zł( starcza na dwa golenia nóg) :D
gosc - Nie Kwi 22, 2007 4:19 pm

a jak taka podgrzewarka dziaŁa? Nie ma niebezpieczeństwa, że wosk zostanie przegrzany i skóra zostanie poparzona?
Agnieszka19 - Nie Kwi 22, 2007 4:35 pm

Wejedź na allegro to zobaczysz jak wygląda( podgrzewacz do wosku) :D bo ciężko to opisać.
A poza tym do przegrzania nie dojdzie, ale w razie czego można co jakis czas odłanczać od prądu.
Te co my urzywałysmy sa bez podstawki tylko pojemnik na wosk jest bezpośrednio podłanczany do prądu :)
Na allegro teraz są jakieś drogie modele, ale moje koleżanka rok temu kupiła za 120 zł więc teraz na pewno w granicach 100 zł można już kupić :D
Na prawdę świetna sprawa :D

gosc - Nie Kwi 22, 2007 4:42 pm

Agnieszko czy coś takiego mogŁoby być?
podgrzewacz do wosku

Agnieszka19 - Nie Kwi 22, 2007 4:44 pm

pewnie :D
z tym że moim zdaniem lepsze są takie gdzie nie masz tej podstawki tylko to z woskiem ma bezpośrednio kabel( który się odłancza tez od urządzenia) do prądu :D
Ale takie też mielismy i dobre są :D

misia-misia - Pon Maj 11, 2009 3:02 pm

ja mam w domu podgrzewacz i bardzo go sobie chwalę. Kupuję tylko woski, paski, oliwke i puder mam stale i wsio! Przedwczoraj depilowałam sobie ręce a ostatnio całe nogi. Sama.
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż depilator.
Ja już nie chcę maszynki, dpeilatora. Tylko wosk.
Niedługo będę depilowała nogi bo powoli zaczynają włoski odrastac. Niesamowita wygoda.
No i czekają mnie tez paszki - lada dzień.
Męża przeszkoliłam, więc mi pomaga. Resztę robię sama.

izunia_82 - Pią Maj 15, 2009 6:13 pm

Ja przez kilka ładnych nogi goliłam zwykłą maszynką, ale ostatnio spróbowałam wosku i doszłam do wniosku, że teraz tylko nim będę się depilować, tak samo okolice bikini. Fakt, jest to trochę bolesne, ale jakoś jestem odporna na ten ból :) i go wytrzymuję , a efekty naprawdę warte zachodu i tego bólu. Mam spokój z goleniem na przynajmniej miesiąc. :)
Katarzyna. - Pią Maj 22, 2009 12:56 pm

Ja również polecam wosk, można spokojnie poradzić sobie samemu w zaciszu domowym. Koszt wosku to około 5-6 zł i paski sprzedają za 10 zł chyba 100 sztuk wiec też się opłaca.
Mniejsza bolesność niż depilator.

temidaaa - Czw Lip 23, 2009 3:40 pm

używam depilatora. Spróbowałam plastrów, ale efekt był raczej opłakany - i tak musiałam poprawiać depilatorem :( Jak działa depilowanie woskiem? Bo z tego co czytam u Was, to jesteście zadowolone, a efekty są ok.
truskawka_ja - Czw Lip 23, 2009 3:46 pm

Doswiadczone w deplacji dziewczyny powiedzcie mi: czy to normalne zeby po depilacji depilatorem wlosy na nogach odrastaly po trzech dniach? Czy to ze mna jest cos nie tak czy z depilatorem?
temidaaa - Czw Lip 23, 2009 4:02 pm

wiesz co ja miałam ten sam problem - musiałam golić nogi co najmniej 2 razy w tyg. Zmieniłam depilator i jest lepiej. Fakt, że po 3 dniach pojawiają się jakieś tam pojedyncze włoski, ale generalnie jestem zadowolona ze zmiany.
Klaudynka - Czw Lip 23, 2009 4:05 pm

Truskawko, a dopiero od niedawna zaczęłaś używać depilatora? U mnie było podobnie, dopiero po paru miesiącach regularnego depilowania włosy były bardzo cienkie i rzadziej odrastały
PS. Polecam mleczko łagodzące po depilacji, zawierające wyciągi roślinne spowalniające odrastanie włosów.

truskawka_ja - Czw Lip 23, 2009 4:13 pm

Klaudynka, wlasnie uzywam od dosc dawna ale wydaje mi sie ze teraz jest gorzej niz na poczatku - wloski sa faktycznie ciensze ale szybciej odrastaja. :roll:
temidaaa - Czw Lip 23, 2009 4:28 pm

truskawka_ja napisał/a:
uzywam od dosc dawna ale wydaje mi sie ze teraz jest gorzej niz na poczatku

no ja właśnie miałam to samo :) Mówię Ci zmień depilator

truskawka_ja - Czw Lip 23, 2009 4:33 pm

Dzieki temidaaa, a Ty na jaki zmienilas?
temidaaa - Czw Lip 23, 2009 4:38 pm

miałam philipsa i po jakiś niecałych 5 latach zmieniłam na brauna z nakładką masującą.
Malena - Pon Lis 16, 2009 5:26 pm

mam ten sam problem. Uwielbiam gładkość nóg po depilatorze, ale włoski szybko odrastają. Na reklamach mówią 3 tygodnie - no way, po 3 dniach poprawiam. fakt, trwa to już krócej, ale zawsze. Do wosku jakos nie mam przekonania - w końcu, żeby włoski wyrwać, trzeba je najpierw zapuścić...
Amira - Sro Sty 20, 2010 10:44 pm

ja nie moglam przezyc depilatora :( jakos nie dalo rady :roll: od niedawna stosuje wosk i jest ok :mrgreen:
gulii - Czw Sty 21, 2010 9:45 am

Ja stosuję wosk i jestem zadowolona,nie podrażnia zupełnie. Depilator jest dla mnie drastyczny...
asiulek82 - Czw Sty 21, 2010 11:27 am

A ja mam problem z pękającymi naczynkami na nogach i obawiam się, że po użyciu wosku stan moich nóg mógłby się pogorszyć. Przy depilacji depilatorem tak się działo. Czy któraś z was ma podobne doświadczenia? Może jednak wosku mogłabym używać. Boję się spróbować, moja kosmetyczka też raczej mi odradzała.
Poza tym, kiedy używałam depilatora dłużej pojawiał się zawsze problem wrastających włosków. Podejrzewam, że z woskiem mogłoby być podobnie. Chyba pozostaje mi golenie nóg do końca życia, ewentualnie kosztowny laser.

agulka1989 - Czw Sty 21, 2010 3:03 pm

asiulek82, jeśli masz problem z pękającymi naczynkami,to zdecydowanie nie powinnaś używać depilatora ani plastrów z woskiem,bo to tylko pogorszy sytuację...
Twoja kosmetyczka ma rację odradzając Ci te metodę depilacji.

Malena - Czw Sty 21, 2010 3:06 pm

Amira napisał/a:
ja nie moglam przezyc depilatora jakos nie dalo rady


tak jest tylko na początku, gdy zaczynałam to plakalam, teraz jest super, nie boli prawie wcale, tylko delikatnie (to jednak jest wyrywanie włosków jak by na to nie patrzeć).

Agata1234 - Pią Sty 22, 2010 3:57 pm

Cytat:
Doswiadczone w deplacji dziewczyny powiedzcie mi: czy to normalne zeby po depilacji depilatorem wlosy na nogach odrastaly po trzech dniach? Czy to ze mna jest cos nie tak czy z depilatorem?

U mnie też tak jest chociaz nie wszystkie, tylko gdzieniegdzie odrastają, ale za to bardzo nieregularnie przynajmniej u mnie i nie ma takiej możliwości, że wystarczy depilować nogi raz w miesiacu

katrina - Sro Lut 03, 2010 2:07 pm

ja używam maszynki i kremu do depilacji...niestety depilator powoduje u mnie to że mam krostki :(
Audiolka - Nie Mar 21, 2010 12:00 am

Używałam depilatora, niestety nie sprawdził się (i to wcale nie przez ból, bo mój próg odporności jest wyższy niż u przeciętnego człowieka).
Teraz maszynka i krem. Ale coraz częścij myślę o laserowym pozbyciu się owłosienia.

diamond - Pią Kwi 09, 2010 11:19 pm

depilatory wcale do końca nie wyrywają włosków z cebulką, połowe przynajmniej ścinają, najlepsze na pozbycie się całego owłosienia z cebulkami jest wosk, dla mniej wytrzymałych najlepiej ciepły wosk, z czasem włoski coraz rzadziej odrastają, przerzedzają się, robią się cieńsze i miękkie, a po goleniu nóg efekt jest odwrotny
owieczka_foto - Nie Kwi 11, 2010 9:25 am

a ja się jakoś nie mogę przekonać do depilatora... nigdy nie używałam i jakoś nie mam ochoty.
Elwirka1 - Nie Kwi 11, 2010 11:31 am

owieczka napisał/a:
a ja się jakoś nie mogę przekonać do depilatora... nigdy nie używałam i jakoś nie mam ochoty.

to tak jak ja :) ale chciałabym rzadziej golić nogi i może pomyślę nad woskiem :)

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 10:43 am ]
A możecie mi doradzić czy pierwszy raz uzywając wosku, lepiej zrobić to u kosmetyczki czy mogę sama spróbować?

martula_87 - Nie Maj 23, 2010 3:16 pm

Ja stosuje wosk i jestem zadowolona.
Zdarza mi sie użyc maszynki do golenia.
Natomiast depilator odpada ponieważ po nim strasznie wrastają mi włosy.

Magdzik - Pon Lip 05, 2010 10:32 am

Dawniej używałam maszynki do golenia ale często zacinałam sobie kostki :smile: Ale już sporo czasu używam golarki elektrycznej(prezent od narzeczonego- ułatwił mi życie) :lol: hi hi szybko i wygodnie ;)
randomgirl - Sro Lip 07, 2010 12:34 am

Ja stosuję maszynkę, ale niebawem wybieram się na laser :smile:
Elwirka1 - Sro Lip 07, 2010 9:16 am

ja zaczelam stosowac wosk w plastrach na zimno i jestem bardzo zadowolona :)
Lusi - Wto Wrz 13, 2011 11:49 am

Ja stosowałam maszynkę ale włoski mi zaczęły wrastać :( i zaczełam mieć okropne blizny. Depilator jest fajny ale rzadko kiedy chciało mi się siadac i golić nogi przez godzine, a do tego nie wyłapywał wszystkich włoskow, a kremy na mnie nie działaja, albo nie umiem ich używać :P Natomiast teraz zdecydowalam sie na depilacje laserowa w lodzi w salonie viviean... zobaczymy, po jednym zabiegu nie wiele mogę powiedzieć, ale napewno już coś tam troche działa, wloskow jest mniej i rzadsze, jak bede po serii to dam znać
Pozdrawiam!

PaulinaS - Czw Lut 02, 2012 3:35 pm

Dziewczyny powiem Wam, że długo nie mogłam się przekonać do tego, aby spróbować, ale to zrobiłam i jestem bardzo zadowolona. Pasta cukrowa, czyli cukier, woda i sok z cytryny. Przygotowanie takiej pasty to jakieś 20 min + czas do przestygnięcia. Boli mniej niż wosk (przynajmniej mnie), a efekt porównywalny, czyli jakieś 3-4 tygodnie bez włosków (depiluję tak nogi i pachy). Przed depilacją robię zawsze peeling kawowy (to również domowy kosmetyk, a przygotowanie to dosłownie 5 minut). Ten duet sprawdza się super. Jeśli macie czas to polecam spróbować :-) Gdybym miała teraz iść do salonu na depilację woskiem, to byłoby mi szkoda, bo efekt ten sam, a po wizycie w salonie portfel dużo lżejszy :wink:
ewa.krzys - Czw Lut 02, 2012 4:30 pm

PaulinaS, jeśli rekomendujesz to i ja w końcu przetestuje ten sposób depilacji :) a jak przygotowujesz peeling kawowy?
PaulinaS - Czw Lut 02, 2012 5:07 pm

ewa.krzys napisał/a:
a jak przygotowujesz peeling kawowy?


Ewa odpowiedziałam Ci w wątku o peelingu :-)
http://www.forum.wesele-l...p=579892#579892

[ Dodano: Czw Lut 02, 2012 7:53 pm ]
I jeszcze przy depilacji tą pastą polecam najpierw posypać to miejsce, gdzie będziemy wyrywać włoski, pudrem (takim jak dla dzieci). To spowoduje, że pasta będzie się bardziej "kleiła" do włosków, a nie do skóry i będzie jeszcze mniej bolało :wink:

Tinny - Sob Cze 29, 2013 10:11 pm

A może są jakieś zabiegi, żeby ten efekt wydłużyć i żeby słabsze odrastały, albo najlepiej wcale? :/
revelinka - Wto Lip 16, 2013 9:03 am

Są, ale do zrobienia w salonie, nazywa się to epilfree, całkowicie bezbolesny zabieg, smaruje się po prostu nogi takimi preparatami, które wnikają w pory, docierają do cebulek włosa i hamują rozwój włosa. Przedłuża to efekt po depilacji woskiem albo pastą cukrową, a po kilku zabiegach efekty mogą być nawet porównywalne z laserem
Tinny - Wto Sie 27, 2013 5:08 pm

Serio takie to proste? A gdzie to robią w Łodzi? Możesz powiedzieć po ilu zabiegach są pierwsze efekty?
dudkaann - Czw Wrz 12, 2013 2:02 pm

Ja depiluję metodą tradycyjną - czyli maszynką. Nie mogę się przemóc, żeby użyć wosku czy depilatora, a z drugiej strony narzekam na wrastające włosy i szczecinę po kilku dniach od depilacji... No ale nie mogę, jestem bardzo nieodporna na ból :/
karoosia - Czw Wrz 12, 2013 9:01 pm

ja używam depilatora, ale włoski są widoczne juz po kilku dniach więc raz w tygodniu muszę używać, trwa to strasznie długo (na 1 akumulatorze nie dam rady całych nóg), włosy wrastają i niestety boli, nie tak jak za 1 razem ale uzywam go już ponad rok i nadal czuję ból:(
revelinka - Pon Wrz 23, 2013 12:32 pm

Tinny napisał/a:
Serio takie to proste? A gdzie to robią w Łodzi? Możesz powiedzieć po ilu zabiegach są pierwsze efekty?

juz po pierwszym widać, że włoski później odrastają, a po kolejnych jest ich coraz mniej.
Hmm... w Łodzi masz np. w Salonie Atelier, ja tam chodzę, a tutaj masz pozostałe salony: epilfree.pl/index.php?go=gabinety

Tinny - Nie Wrz 29, 2013 8:51 pm

Dzięki Ci dobra kobieto :D A dużo kosztuje zabieg??
marthussia - Pon Wrz 30, 2013 3:29 pm

Dziewczyny a jaki polecacie depilator?
Catylyn89 - Nie Wrz 28, 2014 10:25 am

marthussia, mam depilator phillips Satin Soft, ze wszystkimi dodatkami i mogę go z całego serca polecić :) rewelacyjny do depilacji nóg, jak i innych stref ze zbędnym owłosieniem :)
ManaMana - Wto Kwi 25, 2017 3:14 pm

Ja jakiś czas temu bylam na depilacji pastą cukrową, a teraz chodzę na zabiegi epilfree, które są całkiem przyjemne. Normalnie teraz już bym musiała drugi raz się depilować a jest spokój. Mam nadzieję, że tak zostanie na bardzo długo, ale później najwyżej wybiorę się na zabiegi przypominające.
sienna_081 - Sro Maj 10, 2017 7:23 pm

Sama najbardziej lubię woskowanie. Po kilku sesjach nie jest to już tak bolesne i włosy odrastają znacznie rzadsze.
karolcia94 - Sro Maj 10, 2017 8:50 pm

Ostatnio kupiłam sobie plastry z woskiem do depilacji dla skóry normalnej, nic nie zadzialaly, nie wiem czy ja nie umiem tego robic czy co...;/ Zrobiłam wszystko tak jak pisało w "sposób użycia". Jak możecie to napiszcie jak wy to robicie. pliz
pucek - Sob Maj 20, 2017 8:07 am

polecam kupić Philips Lumea
4ever77 - Nie Cze 25, 2017 9:21 pm

Ja od 3 lat depilatorem i nie wyobrażam sobie inaczej. :)
Zakupoholiczka - Wto Paź 03, 2017 9:21 am
Temat postu: Re: Depilacja nóżek
gosia napisał/a:
Czym depilujecie sobie nogi :?:



Ja używam maszynki do golenia i żelu Nivea, depilatora nie moge
robią mi sie czerwone krostki na nogach :roll:


Woskiem lub depilatorem, włosy odrastają bardzo długo

Daritka - Czw Paź 26, 2017 1:04 pm

Woskiem próbowałam, dla mnie zbyt dużo babrania się i bawienia, ale może nie potrafię robić tego dobrze... Pozostałam więc wierna maszynce :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group