Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Fotograf - wywoływanie zdjec

kasiek - Sob Wrz 30, 2006 7:17 am
Temat postu: wywoływanie zdjec
sluchajcie gdzie wywolujecie zdjecia ze slubu?chodzi mi o te reportazowe ktore dostaje sie od fotografa na cd.chcialabym zeby byly wywolane na jakims dobrym papierze.a wiecie jakie sa ceny?
Agatka_P - Sob Wrz 30, 2006 7:31 am

U każdego forografa gdzie są wywoływane zdjęcia cyfrowe, cen akurat nie znam
Zbychu - Nie Paź 01, 2006 10:00 pm

Agatko_p - calkowicie sie z Toba nie zgadzam...
Przepraszam, ze tak brutalnie - ale Twoja odpowiedz na prawde nic nie dala... lub podalas najgorsza droge...

Kazdy taki fotograf naliczy sobie marze na przewiezenie zdjec z laboratorium do siebie...
Poza tym - fotograf nie wywoluje zdjec, lecz zleca wykonanie odbitek w laboratorium...


Kasiek - sa laboratoria lepsze i gorsze - jesli bedziesz kierowac sie tylko cena - wybierz te masowe - Fotojoker, MediaMarkt - i raczej ten drugi... Maja laboratoria na miejscu...

Jesli stawiasz na jakosc - Te ktore maja duze siedziby w centrum Lodzi...

ceny sa rozne, zalezne od promocji, wielkosci odbitki
10x15 od 0,29 do 0,99 zl
13x18 od 0,69 do 1.69 zl
15x21 od 0.99 do 2.49 zl

nie wszedzie tam gdzie drogo jest dobrze
nie wszedzie tam gdzie tanio jest kiepsko
sprawa jest dosc indywidualna
duzo zalezy od tego jak sa przygotowane zdjecia, czy trzeba wprowadzic korektne do zdjec
albo czy laborant ja wprowadzi i jaka bedzie mial fantazje przy jej wprowadzaniu...


Calkowicie odradzam wszelkie laboratoria internetowe... Programy poprzez ktore laduje sie tam zdjecia silnie kompresuja oraz zmniejszaja rozdzielczosc do "akceptowanej"
to co pozniej otrzymujemy nie nadaje sie do ogladania...

Agatka_P - Nie Paź 01, 2006 10:29 pm

Ja tam się nie znam, napisałam po amatorsku :oops:
holka - Pon Paź 02, 2006 3:25 pm

jesli chcesz dobry papier, jednoczesnie format 15x21 to proponuje papier ktory nazywa sie Endura, specyficzny mat, podobno bardzo trwaly, nie blaknie, sami go zawsze zamawiamy.
nie chce tu robic reklamy w ktorym labie jest dostepny (2,21 zl za odbitke), ale jak inaczej udzielic Ci wskazowki?

Alma_ - Pon Paź 02, 2006 3:30 pm

Na prive 8)
holka - Pon Paź 02, 2006 3:32 pm

sluszna uwaga :)
adriannaaa - Pon Paź 02, 2006 6:03 pm

to ja też poproszę infona priv - gdzie można dobrze wywolać zdjęcia:)

czy wiecie może gdzie można wywołać zdjęcia dużego formatu? (A1 lub B1??) ale właśne na papierze fotograficznym

kryszka - Pon Paź 02, 2006 7:23 pm

Ada - może tutaj: http://www.powiekszenie.pl/
Ewela - Pon Paź 02, 2006 8:21 pm

Ja także poproszę o info na priv.
Zbychu - Pon Paź 02, 2006 10:07 pm

kryszko - "powiekszenie" niestety jest straaaasznie drogie... a z wykonaniem bywa roznie
poza tym obsluguja maksymalny format 30x45 (lub panoramiczne 30x90cm)


labfoto
tutaj ceny sa znacznie korzystniejsze - no i otrzymujemy prawdziwe odbitki

jeszcze 2 lata temu jedyna mozliwoscia wykonania duzych zdjec (powyzej 30x45) byl wydruk z drukarki - dzis mozemy juz miec prawdziwa odbitke (do ktorej jestem znacznie bardziej przekonany - lecz jest to moje prywatne zboczenie zawodowe - sa fotograficy ktorzy preferuja wydruki) - jakosc juz mozecie ocenic sami...

lecz np cena 50x70 za 44.9 uwazam za bardzo ciekawa propozycje... (sam wykonywalem powiekszenia w tym formacie i fajnie to wyglada na scianie - lecz trzeba juz odpowiednio przygotowac plik, a takze miec plik odpowiedniej jakosci)

adriannaaa - Wto Paź 03, 2006 6:58 am

Zbychu - jestem zdecydowanie tego samego zdania - jeśli chodzi o zdjęcia - wolę stanowczo odbitkę - i właśnie o powieszenie na ścianę chodzi... Wydruk nie będzie miał już tego czegoś;) co do przygotowana pliku - nie mam obaw.... mąż zajmuje się takimi rzeczami zawodowo....
dzięki za informację:)

Agas - Sro Paź 04, 2006 8:30 am

my zdjecia repotażowe wywoływaliśmy w Media Markt formacie 13x18 i wyszły naprawde nieźle
mgielka - Pią Paź 06, 2006 9:24 am

możecie spróbować w drukarni Tęcza na ulicy ?eromskiego lub w Fokalu na Narutowicza, druk pigmentem z plotera na papierze fotograficznym - jakość bardzo dobra ale cena również nie należy do najniższych 50X70 w cenie 40-60 PLN
fotoGrzegorz - Sro Mar 28, 2007 10:45 am

Bardzo dobrze wywołują na Piotrkowskiej 26 w Kodaku p. Tomaszewskich. Endura w dobrej cenie. Mają sporo kooperantów z branży ślubnej więc to o czymś świadczy.
APROPO Studio - Pon Kwi 02, 2007 8:51 am

fotoGrzegorz napisał/a:
Bardzo dobrze wywołują na Piotrkowskiej 26 w Kodaku p. Tomaszewskich. Endura w dobrej cenie. Mają sporo kooperantów z branży ślubnej więc to o czymś świadczy.


Grzesiu jak mogłeś??!!??
Skoro tak dobrze wywołują na Piotrkowskiej to więcej do nas nie przychodź zdrajco jeden... :-)







Usunęłam podpis ponieważ zawierał reklamę.

fotoGrzegorz - Pon Kwi 02, 2007 10:40 am

APROPO Studio napisał/a:


Grzesiu jak mogłeś??!!??
Skoro tak dobrze wywołują na Piotrkowskiej to więcej do nas nie przychodź zdrajco jeden... :-)


Oj Wy też bardzo dobrze wywołujecie i te upusty ;) Ale endurki już nie macie, szkoda.

555 - Pon Sie 25, 2008 7:29 pm

Petitka napisał/a:
Ciagle ogladam nasze zdjecia, wracam do nich i postanowilam, ze z ponad 1000 reportazowych fotek, ktore mamy na plytach, musze wywolac chociaz z 200 i zalozyc album z prawdziwego zdarzenia - taki do reki, bo to jednak milej poogladac takie prawdziwe zdjecia...
Jakos tak nam sie zeszlo do tej pory, ze nie wywolalismy zadnych zdjec - z pleneru tez nie :roll: .

I wlasnie, mam takie pytanko a propos wywolania - gdzie polecacie wywolywac taka spora ilosc fotek? Tzn, gdzie jest w miare najtaniej i najszybciej? Bede wdzieczna za sugestie, bo ja jeszcze nigdy nie wywolywalam zdjec cyfrowych i nawet nie wiem, jak to sie robi :oops: :oops: :oops:


pytanie przeniesione z wątku [URL=http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=244783&sid=4855d46adba4b846ad440565220aa5d4#244783]?lub Petitki[/URL]
Sajonara6



ja robilam odbitki przez empikfoto , zamawialam przez internet, bardzo proste narzedzie i darmowe, placisz tylko za odbitki i ewentualne koszty przesylki, jesli chcesz otrzymac zdjecia do domu.. w najblizszym czasie bede zamawiala zdjecia dla Chrzestnych (dla nas i dla Rodzicow juz zamowilam).. jestem zadowolona z jakosci, chociaz nie jest moze z najwyzszej polki.. natomiast relacja ceny do jakosci jest znakomita..

gebka - Pon Sie 25, 2008 7:37 pm

ja robiłam w rossmanie wysyła sie przez interent odbiera w ktorym chce sie sklepie rossman
*Motylek* - Pon Sie 25, 2008 8:09 pm

Też słyszałam, że w Rossmannie jest tanio i zdjęcia są dobre.
Petitka - Pon Sie 25, 2008 8:55 pm

Dzieki dziewczynki za info - musze popatrzec :smile: . Z takich znanych "wywolywaczy" to jeszcze chyba bedzie Media Markt i fotojoker, czy jakos tak :roll: Porownam ceny i moze w koncu zabiore sie za to
MałaMi1 - Wto Sie 26, 2008 2:50 pm

ja polecam fotojokera-jak robisz wieksza ilosc zdjec czasami daja promocje :roll:

Petitko, minelo dopiero kilka dni od naszego ślubu a ja czuje już teraz to co Ty...z jednej strony szczsliwa z drugiej zal ze tak szybko minelo... :|

ava - Wto Sie 26, 2008 3:48 pm

Ja najczęściej wywołuję zdjęcia w Rossmanie, cena faktycznie niewysoka, bo za fotkę 10x15 cm płaci się 0,29 zł (czasami trafiały mi się promocje, wtedy było 0,25 zł). Ale swoich zdjęć ślubnych nie mam zamiaru tam wywoływać- wolę dołożyć i mieć zdjęcia lepszej jakości, ta co prawda nie jest najgorsza, jak za taką cenę to powiedziałabym nawet, że bardzo dobra, ale jednak nie idealna :roll:
Niusia80 - Sro Sie 27, 2008 2:17 pm

Polecam punkt Kodaka, który znajduje się w markecie Carrefour na ul. Bandurskiego. Wywoływaliśmy tam zdjęcia w formacie 10 x15 - 0,68 zł. i zdjęcia plenerowe duże (o ile się nie mylę to 15 x 21) na papieże jedwabnym w cenie 1,76. Zakład ten polecił nam fotograf, który sam tam wywołuje i rzeczywiście nie zawiedliśmy się. Zdjęcia są super jakości, na co akurat ja jestem wyczulona. Uważam, że lepiej trochę więcej zainwestować w wywołanie zdjęć ślubnych bo przecież to jest pamiątka na całe życie. Nie chciałabym za klika lat stwierdzić, że szkoda, że są one kiepskiej jakości.
Sorc - Sro Sie 27, 2008 8:53 pm

ja od jakiegos czasu wywoluje tutaj http://www.fotospektrum.pl/ , ceny moze minimalnie wyzsze od mediamarktu ale jakosciowo duzo lepsze :)

a do tego szybko i w centrum miasta ;P

justinaa - Nie Gru 21, 2008 11:01 am

ja chętnie sprawdzę to fotospektrum, ale jeśli ktoś jeszcze ma jakiegoś sprawdzonego fotografa, to piszcie proszę :) zależy mi na jakości, ładnym, grubym papierze i profesjonalnym podejściu, cena nie jest ważna, bo to w końcu zdjęcia ślubne :)
koleżanka mi podpowiedziała fotografa w Pabianicach, państwo Pelc, czy ktoś wywoływał tam może fotki ??

[ Dodano: Nie Gru 21, 2008 11:26 am ]
PS. my dostaliśmy kilkanaście fotek wywołanych w FOTO PLUS na Gogola i nie polecam tego miejsca, owszem cena jest niska, bo 1 zł za fotkę rozmiar 13x18 cm ale cena jest adekwatna do jakości - cienki papier, mało nasycone kolory bez rewelacji, przynajmniej jak na fotki ślubne

evelinka - Nie Gru 21, 2008 4:54 pm

ja wywołuję wszystkie zdjęcia przez internet na www.superfoto.pl
Jestem zadowolona z jakości, kiedy pierwszy raz przysłali mi zdjęcia byłam bardzo miło zaskoczona jakością. A dodatkowym plusem jest to, że nie jest wcale tak drogo :)
Szczerze polecam.

Wujaszek - Sob Gru 27, 2008 7:58 pm

Przepraszam ale na papierze Endura wykonuje się wizytówki. Papier godny polecenia to Fuji Cristal.
fotografialodz - Wto Gru 30, 2008 11:56 pm

spieral bym sie z przedmowca , endura to papier foto a nie do wizytowek
asiulek82 - Sro Lut 25, 2009 11:36 pm

Mój kolega otworzył niedawno punkt z drukami wielkoformatowymi i z tego co mi mówił efekt drukowania na papierze fotograficznym jest super, dużo lepszy niż przy wywoływaniu odbitek, zresztą profesjonaliści drukowali u niego zdjęcia w ten sposób, więc to chyba najlepszy argument. Jeśli ktoś chciałby na niego namiary to podam na priv.
Agunia-W - Wto Wrz 22, 2009 12:45 am

Pierwsza sprawa to co to za fotograf, który nie posiada własnego laboratorium lub przynajmniej nie współpracuje z kimś kto ma fotolaba i do niego ma ustawione kolory. Druga sprawa jeszcze ważniejsza jest taka, że otrzymując fotki "do własnego wywołania" macie ustawione kolory do monitora osoby która obrabiała zdjęcia, a nie do maszyny która je wywołuje. Znajomy pracuje na takiej maszynie i pokazywał mi parokrotnie jakie zdjęcia ślubne ludzie przynoszą(niewykluczone że u tego co obrabiał wyglądały ładnie). Za ciemne, za zielone, przeżółcone itp. a w takich przypadkach korekcja kolorów na maszynie jedynie w pewnym stopniu pomaga uratować takie spaprane zdjęcie - by wyglądało dobrze powinno się je jeszcze raz poprawić w jakimś programie graficznym. Szukajcie więc po firmach które mają możliwość zrobienia wam zdjęć od A do Z za normalne pieniądze (wiem że są takie - tylko należy troszkę poszukać)
kaczorowski_fot - Wto Wrz 22, 2009 6:50 am

Musze dodać swoje trzy grosze. Mało który fotograf reportażowy posiada swoje laboratorium, ale zgadzam się z tym ze powinien współpracować na stałe za jakimś labem. Prawdą jest też to że najlepsze efekty uzyskuje się gdy to właśnie fotograf wykonuje odbitki. Nie prawdą jest to że kolory ustawione są tylko do monitora fotografa obrabiającego zdjęcia. Aby odbitki odzwierciedlały to co fotograf widzi na monitorze to ten właśnie monitor każdy szanujący się fotograf ma ustawiony (kalibrowany) pod maszynę na której wykonuje odbitki. A jeśli młodzi chcą koniecznie wykonywać odbitki sami to niestety czasem muszą liczyć się z dziwnymi efektami kolorystycznymi :)
mazurowicz.com - Wto Wrz 22, 2009 9:19 am

... i dlatego warto Mlodym polecac laba ktory jest sprawdzony , jesli chca sami wywolwac pozniej zdjecia , to problemu nie ma ;]

Niestety niektorzy wolal oddac do Media np i pozniej kwiatki o tym wychodza , zazwyczaj myslacy fotograf o tym uprzedza Mlodych ;]

Co do wlasnego labu heh , marzenie scietej glowy :)

kaczorowski_fot - Wto Wrz 22, 2009 9:57 am

mazurowicz.com napisał/a:
... i dlatego warto Mlodym polecac laba ktory jest sprawdzony , jesli chca sami wywolwac pozniej zdjecia


Dokładnie tak

kryszka - Wto Wrz 22, 2009 1:15 pm

Nasz fotograf tak właśnie zrobił i mieliśmy zdjęcia w bardzo dobrej jakości. Zdjęcia które sobie dodatkowo wywołaliśmy niczym nie różniły się od tych, które dostaliśmy od fotografa i dzięki temu album wygląda bardzo dobrze.
Bałwanka - Sob Paź 03, 2009 11:52 am

Bardzo polecam fotolab Kodaka na Bandurskiego - robią bardzo dużo ślubnych odbitek i sporo fotografów ślubnych oddaje tam zdjęcia dla klientów.
ava - Czw Paź 29, 2009 9:16 pm

kaczorowski_fot napisał/a:
mazurowicz.com napisał/a:
... i dlatego warto Mlodym polecac laba ktory jest sprawdzony , jesli chca sami wywolwac pozniej zdjecia


Dokładnie tak

W takim razie gdzie poleca Pan wywołać zdjęcia w Bełchatowie? :)

gorskit - Pią Paź 30, 2009 9:40 pm

Zgadzam się z moimi przedmówcami.

Niestety większość par nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest odpowiedni dobór laboratorium do wywołania zdjęć. Jako fotograf siedzę nad fotkami, kolorystyka zdjęcia jest dopracowana w każdym szczególe. Bardzo łatwo to zniszczyć zanosząc zdjęcia do pierwszego lepszego labu. Dlatego warto się spytać swojego fotografa gdzie on wywołuje zdjęcia i skorzystać z tego laboratorium.

Naprawdę warto dołożyć parę groszy do zdjęcia i być zadowolonym z efektów. Raz jak para mi przyniosła zdjęcia wywołane w Media to ich niepoznałem 

kaczorowski_fot - Nie Lis 01, 2009 5:48 pm

ava napisał/a:
kaczorowski_fot napisał/a:
mazurowicz.com napisał/a:
... i dlatego warto Mlodym polecac laba ktory jest sprawdzony , jesli chca sami wywolwac pozniej zdjecia


Dokładnie tak

W takim razie gdzie poleca Pan wywołać zdjęcia w Bełchatowie? :)



Nie wywołuję odbitek w Bełchatowie, dlatego nie bardzo wiem kogo można polecić.

Adamuso - Sob Paź 02, 2010 9:09 am

Ja polecam zakład Foto Pelcowie znajduje sie on na ulicy Św. Jana 5 w Pabianicach.
angelikax - Czw Cze 14, 2018 7:35 am

Same odbitki najtaniej wychodzą w Empik Foto, przynajmniej przy formacie 10x15.
Najlepiej duże ilości - w setkach.
Wtedy schodzą z ceny, a czasami nawet poniżej 20 groszy zapłacicie.
To samo na mieście kosztuje kilka razy więcej ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group