Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Nauki przedmałżeńskie - gdzie sie obywaja teraz nauki w Łodzi

lida - Sro Paź 04, 2006 11:28 am
Temat postu: gdzie sie obywaja teraz nauki w Łodzi
Może ktoś wie gdzie teraz odbywają sie nauki? najlepiej oczywioście popołudnia (praca) Poproszę o popmoc :shock:
pozdrowienia dla wszystkich narzeczonych :D

madzia8181 - Czw Paź 05, 2006 10:56 am

Ja wybieram sie na nauki do koscila akademickiego nie pamietam jak sie nazywa ale znajdujeise prawie na rogu siekiewicza a pilsudskiego. Nie robia problemow. zajecia trwaja ok 5 tyg niestety 2 razy w tg ale za to popludniami. Trzeba sie dowiedziec kiedy rusza grupa i sie zapisac.
milkablabla - Pon Paź 09, 2006 4:01 pm
Temat postu: Re: gdzie sie obywaja teraz nauki w Łodzi
lida napisał/a:
Może ktoś wie gdzie teraz odbywają sie nauki? najlepiej oczywioście popołudnia (praca) Poproszę o popmoc :shock:
pozdrowienia dla wszystkich narzeczonych :D


W kościele na Zgierskiej (Najświętszego Serca Jezusowego) są teraz w poniedziałki o 19. Dzisiaj są trzecie zajęcia, poprzednie dwa trwały po 35 minut. Ksiądz jest ok. Myślę że gdyby ktoś chciał zacząć od 3 zajęć, czyli od dziś to nie byłoby wielkiego problemu.

Agas - Wto Paź 10, 2006 9:04 am

z tego co pamiętam napewno nauki przedmałżeńskie odbywają sie u Jezuitóow na ul, Sienkiewicza przy Galerii Łódźkiej
katia - Sro Paź 11, 2006 2:12 pm

Duszpasterstwo Akademickie W?ZEŁ
ul. Kopcińskiego 1/3

- zapisy na 1 spotkaniu
- godz. 19
- terminy:
16.10
23.10
30.10
06.11
13.11
20.11
27.11
04.12

Mała_Mi - Sro Paź 18, 2006 11:31 pm

To ja dodam do tego nauki na Dąbrowie, w kaplicy u o. Franciszkanów na Tatrzańskiej.
Na razie były dopiero 2 zajęcia, w tym pierwsze organizacyjne, więc na pewno jeszcze nie jest zbyt późno żeby się ewentualnie dopisać.
Zajęcia odbywają się co środę (razem 10 śród) o godzinie 18.00.

madzia8181 - Czw Paź 19, 2006 11:32 am

Bylam wczoraj w kosicele akademickim na sienkewicza i nauki zaczynaja sie 23 listopada i trwaja do 18 grudnia.
w poniedzialki i czwartki od godziny 19.

pozdrawiam

j_kal - Czw Lis 09, 2006 12:38 pm
Temat postu: Re: gdzie sie obywaja teraz nauki w Łodzi
lida napisał/a:
Może ktoś wie gdzie teraz odbywają sie nauki? najlepiej oczywioście popołudnia (praca) Poproszę o popmoc :shock:
pozdrowienia dla wszystkich narzeczonych :D

Zapytaj w kościele św. Katarzyny w Zgierzu. My tam mieliśmy w sierpniu nauki trwały tylko 2 dni, krótko i fajnie. Płaciliśmy co łaska na kościół, ok 20 zł

Nikulec - Wto Lis 28, 2006 2:13 am

U Jezuitów na ul. Sienkiewicza 60 podobno nauki odbywają się "na okrągło" jak to powiedział mi pan z kancelarii. Wystarczy się zapisać w którąś środę między godz. 17-18. Z tym, że spotkania ciągną się przez 4 tygodnie, po 2 razy w tyg. i są płatne 30 zł od osoby.

Ja osobiście mam zamiar odbyć nauki właśnie u św. Katarzyny w Zgierzu, o których pisała też j_kal. Tam są 3 spotkania 3 dni pod rząd na godz. 19-stą. Z tym, że najbliższe nauki mają być po Wielkanocy, także jak komuś są potrzebne wcześniej to musi szukać dalej :(

madzia8181 - Wto Lis 28, 2006 8:22 am

Nikulec napisał/a:
U Jezuitów na ul. Sienkiewicza 60 spotkania ciągną się przez 4 tygodnie, po 2 razy w tyg. i są płatne 30 zł od osoby.



prawda ale platne sa 40 zl od osoboy :)
ja jestem juz po 2 spotkaniu...jeszcze tylko 6...
uffff

fajnie jest z tym ze jak nie uda sie byc na minimum 6 zajeciach, mozna odrobic zajecia na ktorych mielismy nieobecnosc z inna grupa i nie ma potrzeby powtarzania calego kursu... :)

Linka - Wto Lis 28, 2006 8:22 am

Wiem, że od niedzieli 26 listopada rozpoczęły się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela na Al. Włókniarzy. Odbywają sie po południu w niedzielę. Co do kosztów i dokładnej godziny i ilości spotkań - trzeba zadzwonić do kancelarii.
yott - Wto Lis 28, 2006 10:12 am
Temat postu: a ile czasu wazne jest zaswiadczenie?
Moze wiecie na ile wczesniej przed slubem warto zapisac sie na nauki? Mam niejasne wrazenie ze "zaswiadczenie" z nauk wazne jest tylko przez jakis czas <3 miesiące> :| Mylę się? :oops:

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów,

Asia

madzia8181 - Wto Lis 28, 2006 10:18 am

tak, mylisz sie :)
nauki sa wazne cale zycie...jesli mialas je np w liceum i dostalas takie zaswiadczenie na lekcji religii to jest ono wazne i nie musisz chodzi na takie nauki :)

Nikulec - Wto Lis 28, 2006 1:26 pm

No popatrz madzia, mi pan w kancelarii zaśpiewał 30 zł. Może trafiłam na jakąś promocję ;)
Agnies - Pią Gru 08, 2006 10:21 am
Temat postu: Nauki przedmałżeńskie
Cześć ja własnie uczęszczam na nauki w kościele na sienkiewicza u Jezuitów ten kościół jest przy zbiegu ulic piłsudskiego i sienkiewicza zapisy są bodajrze w środy miedzy 18-19 ale najlepiej wejść do kancelarii tam po lewo i tam powiedzą gdzie trzeba iść. Spotkań jest 9 spotkań 2 razy w tygodniu. od 19 do 21 czasem krócej. Płatne jest 40 zł na koniec kursu i w dodatku za zaświadczenie jeśli oczywiście chodzi ktos tylko dla towarzystwa to jest to bezpłatne.
Pozdrawiam

madzia8181 - Pią Gru 08, 2006 10:28 am

:) ja tez wlasnie na nie uczeszczam :) wiec chyba jestesmy w jednej grupie :)
Agnies - Pią Gru 08, 2006 12:51 pm
Temat postu: kurs przedmałżeński
Z tego co wiem to sa dwie grupy ale moze razem na mnie uczęszczamy :D
justyncia83 - Nie Gru 10, 2006 3:47 pm

czesc wszytskim forumkowiczkom.
właśnie wybieram się z moim ukochanym na nauki przedmałżeńskie.
jedziemy do klasztoru w Łagiewnikach bo o 17-tej zaczynają się tam nauki.
dowiadywałam się w kilku miejscach o nauki i tylko w łagiewnikach było najdogodniej dla nas- po pierwsze spotkania sa w niedziele a poza tym ksiadz powiedzial ze co prawda kurs juz sie zaczal- tydzien temu ale nie ma problemu jak zaczniemy od tej niedzieli.
zobacze dzis jak tam jest i napisze wam co i jak.


buziaki i pozdrowionka dla wszystkich forumkowiczek.pa

[ Dodano: Wto Gru 12, 2006 4:08 pm ]
czesc wszystkim forumkowiczkom.
w niedziele byłam na naukach przedmałżeńskich w klasztorze.
pojechaliśmy tam troszkę wcześniej żeby się czegoś dowiedzieć- jednak jedyne co usłyszeliśmy to to że nauki odbywają się o 17-tej.
o tej właśnie godzinie- czekając w sali stwierdziliśmy, że chyba jest coś nie tak bo nikt się nie pojawia.ale na szczęście przyszła bardzo duża grupa ludzi.
na moje oko było 50 no może nawet 60 osób.
duuużo!!!
ojciec spoko- zaczął opowiadać o "przeszkodach w zawarciu związku małżeńskiego".
spotkanie trwało ponad godzinkę.
mój misio troszkę ziewał- ale jak zauważyłam to nie tylko on- dużo osób wyglądała na znudzoną.
pod koniec było sprawdzanie obecności- i wtedy zapisaliśmy się!
spotkań jest podobno jeszcze - 4-ry.
spoko- myślę, że damy radę.hehe!!!
pozdrawiam wszystkich

BUZIAKI DLA WAS...

[ Dodano: Pon Gru 18, 2006 8:17 am ]
hej hej.
jestem po kolejnym spotkaniu w Łagiewnikach.wczoraj mniej osób przybyło na nauki- być może zrezygnowali.
spotkanie prowadził inny ojciec niż ostatnio.
opowiadał jakie dokumenty są potrzebne, jak wygląda ceremonia ślubna itd.
jak dla mnie to nawet ciekawe.
jednak spotkanie trwało dłużej niż ostatnio.trwało 1,5 godzinki.
następne spotkanie dopiero 7 stycznia.Fajnie!!!
już niedługo razem z Misiaczkiem będziemy mieć z głowy te nauki.bo po nowym roku jeszcze 3 spotkania- i koniec.

POZDRAWIAM WSZYSTKIE FORUMKOWICZKI

Madjarica - Sob Sty 13, 2007 3:56 pm

Witam!
Wlasnie otrzymałam odpowiedź od Pana prowadzącego nauki w parafii Jezuitów przy Sienkiewicza 60. Oto co napisał:

"Nową edycję zaczynamy 8 lutego (w czwartek) o 19.00 w parafii o. Jezuitów. Zajęcia odbywają się 2 x w tygodniu (poniedziałek, czwartek). Jest 9 spotkań ok. 2 godziny każde), opłata za cały kurs wynosi 40 złotych od osoby.
Zajęcia zawsze zaczynają się o 19.00, trwają do ok. 21.00 (dwie godziny
trzeba sobie zarezerwować). Zapraszam 8 lutego do poradni
rodzinnej (tam odbywają się zajęcia), na Sienkiewicza 60 (budynek po prawej
stronie kościoła."

Z tego co wiem można się zapisać mailowo - ja tak zrobiłam - koszb@poczta.onet.pl- to adres mailowy Pana odpowiedzialnego za katechezę, do niego należy napisać.

Mam nadzieję, że komuś przydadzą się te informacje :)

P.S. Jeżeli kogoś interesują nauki w Katedrze - na razie nie ma ustalonego terminu, należy dzwonić jakoś w połowie miesiąca, wtedy powinno być coś wiadomo.

lmyszka - Sob Sty 13, 2007 4:05 pm

a nauki sa płatne z tego co ja się dowiadywałam to są za darmo, ja będę odbywała w Zgierzu i nic mnie to nie będzie kosztować.
Madjarica - Sob Sty 13, 2007 6:36 pm

Ja dzwoniłam do 3 czy 4 kościołow i wszędzie są płatne: 30 - 40 zł. Masz szczęście, że nie zapłacisz :) Mi niestety nie jest do Zgierza po drodze, więc wybrałam możliwie najbliższą parafię. Plusem jest też to, że nauki potrwają tylko 1 miesiąc.
lmyszka - Sob Sty 13, 2007 6:42 pm

z tego co wiem to w Zgiezu trwaja tylko 3 dni :) mnie też nie jest tam po drodze ale wole odbębnic 3 dni i miec z głowy :)
Madjarica - Nie Sty 14, 2007 10:58 am

A możesz mi podać dokładniejsze informacje, tzn. kiedy i októrej są te nauki i w jakiej parafii? Bo może rzeczywiście bardziej się opłaca podjechać...
lmyszka - Nie Sty 14, 2007 2:06 pm

jak dotsane namiary od koleżanki to ci podam :) ale ma byc to zaraz po świetach Wielkanocnych
Madjarica - Nie Sty 14, 2007 7:04 pm

Bede bardzo wdzieczna :) Mam nadzieję, że cos do tego 8. lutego sie dowiem, bo jeśli nie, to pojdę na Sienkiewicza, ale chyba w sumie wolalabym tez do tego Zgierza :) A zalatwić to trzeba bo czas ucieka :)
mags77 - Wto Sty 23, 2007 12:09 pm
Temat postu: nauki w katedrze i Łagiewnikach
Z tego co wiem nauki w Katedrze rozpoczęły sie wczoraj, czyli 22 stycznia i odbywają się w poniedziałki o 19.00. Spotkań ma być 8 po 1-2 godziny. Opłata 30 zł od osoby.
Dzwoniłam dzisiaj do Łagiewnik i nowy kurs rozpoczyna się w pierwszą niedzielę Postu (czyli chyba 25 lutego ;) ) i ma być najprawdopodobniej 7 spotkań, w niedziele o 17.00.
Pozdrawiam,
Magda

Aniadamowicz - Sro Sty 24, 2007 12:14 pm

Dzwoniłam do kościoła w Zgierzu, ksiadz powiedział że nauki przedmałżeńskie trwaja 3 dni od poniedziałku 16 kwietnia o godz 19 w parafii.

Nie ma zapisów, ile osób potzrebuje tyle może przyjść. Ja mam ślub w maju, mam nadzieje że nie okaże się że coś nie wypali z tymi naukami i bedzie duzyyyyy klopot. No nic ale nie mam czasu na 9 spotkan u Jezuitów na Sienkiewicza.

lmyszka - Sro Sty 24, 2007 12:24 pm

Ania to tam gdzie my będziemy chodzić :)
napewno wypali wszytsko :)
a pytałaś się o pieniążki czy kosztuje coś? bo z tego co ja wiem to nie ale może cos sie zmieniło :)

Aniadamowicz - Czw Sty 25, 2007 9:39 am
Temat postu: nauki
Imyszka, chyba co łaska... mnie już cena nie interesuje, ja chce przejść te nauki szybko i bezboleśnie:) Jeszcze sie tylko musze mojego ksiedz spytac czy nie bedzie za pozno jak zaswiadczenie o przebytych naukach dam na miesiac przed slubem. Boje sie strasznie ze cos nie wypali z tymi naukami na miesiac przed i bede miala stresa . Chyba przejade sie do kosciola w zgirzu porozmawiac z ksiedzem w 4 oczy i zeby mnie wpisal na liste ktorej nie prowadzi hahahha...

eh........ same formalnosi, gdybym nie zgubila zaswiadczenia z liceum ze mialam nauki-- zginelo na zawsze:)

lmyszka - Czw Sty 25, 2007 10:08 am

Ania a nie da się odzyskać takiego zaświadczenia z liceum? bo przciez ksiądz który to prowadził napewno ma gdzies to wpisane :) może warto sie wybrac na odwiedziny szkoły :)
a co do zaświadczenia z nauk to pewnie można je donieść nawet na tydzień przed ślubem, przeciez różnie ludziom się układa :) nie martw się głowa do góry :)

Aniadamowicz - Czw Sty 25, 2007 10:33 am

Imyszka- jestes genialna.

odnalazłam ksiedza z liceum i wypisze mi nowe zaswiadczenie- i juz po moich mekach. Ale sie ciesze- ze tez ja na tow czesniej nie wpaslam- DZIEKUJE raz jeszcze.

:) huraaaa

lmyszka - Czw Sty 25, 2007 1:48 pm

no widzisz jak fajnie :)
Super że Ci się udało :)

Madjarica - Pon Lut 05, 2007 3:21 pm

A mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz - zadzwonilam dzis do tego Zgierza zeby wszystko potwierdzic, i owszem, sa 3 spotkania, ale potem trzeba jeszcze 2 razy udac sie do Poradni Rodzinnej - czy orientujecie sie gdzie takowe sa i jak to potem wyglada?
lmyszka - Pon Lut 05, 2007 7:13 pm

wiesz co ale z ta poradnia to juz chyba zalezy od księdza który udziela ci ślubu a nie od tego co nauk udziela, nasz ksiądz powiedział że do poradni nie będzie nas wysyłał więc czemu ten ze Zgierza ma o tym decydować ?
Madjarica - Wto Lut 06, 2007 3:18 pm

Hmmm.... to w takim razie musze sie dowiedziec, bo ja tego ksiedza ze Zgierza zrozumialam, ze musze isc dotej poradni, ale skoro mowisz ze to jest opcjonalne, to zadzwonie i zapytam - po co lazic po jakichs poradniach niepotrzebnie...
lmyszka - Wto Lut 06, 2007 7:46 pm

wiesz ręki nie dam sobie uciąć ;)
trzeba to doprecyzować, jak się dowiesz to napisz nie będe niepotrzebnie i ja wydzwaniać :)

kryszka - Czw Kwi 12, 2007 10:28 am

madzia8181 napisał/a:
nauki sa wazne cale zycie...jesli mialas je np w liceum i dostalas takie zaswiadczenie na lekcji religii to jest ono wazne i nie musisz chodzi na takie nauki :)

Niekoniecznie. Odsyłam do wątku na ten temat: Nauki w szkole średniej

Karolcia82 - Pon Kwi 16, 2007 1:14 pm

Dla zainteresowanych powiem, ze nauki bede sie odbywac od chyba 7 lub 8 maja w kosciele św. Anny, dwa razy w tyg. po poludniu. Narazie nic wiecej nie wiem :)
Nadia1982 - Pon Kwi 16, 2007 10:35 pm
Temat postu: :)
W kościele na Retkini rozpoczynaja sie za tydzien tj 23.04 w poniedzialek o 19.00......i trawaja 11 tygodni az:( Ale my chodzimy.Kościół Najswietszego Serca Jezusowego.
KreaToR - Pon Maj 14, 2007 6:09 pm

Widzę, że temat dawno nie odświeżany, więc tu piszę <po co zakładać nowy> Jestem pod ścianą, ślub mam 25 sierpnia, i ciągle słyszę, że kościoły nie prowadzą nauk w wakacje. Pytałem się w kilku parafiach i tam juz nic nie będa prowadzić. Czy znacie namiary na jakąś parafię w łodzi, która teraz prowadziłaby nauki przedmałżeńskie? <żeby było ciekawiej moja narzeczona już zaczęła nauki//musimy oddzielnie je mieć, gdyż dzieli nas skromne 113 km ;) >

będę wdzięczny za każdą informację, oby jak najszybciej

Meli - Pon Maj 14, 2007 9:14 pm

Sądzę, że Duszpasterstwo akademickie Węzeł przy kościele św. Teresy na Kopcińskiego prowadzi cały czas te nauki. Trzebaby zadzwonić do kancelarii (?) i dowiedzieć się o szczegóły.
Magari - Wto Maj 15, 2007 8:15 am

W Kościele Jezuitów na Sienkiewicza nauki odbywają się cały rok, jedne się kończą a drugie zaczynają (9 spotkań dwa razy w tygodniu).

Najlepiej wybrać się w środę do działającej tam poradni rodzinnej (od 17) i na pewno wysoko powiedzą.

My właśnie tam chodziliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

KreaToR - Sro Maj 16, 2007 10:46 pm

dziękuję za informację, byłem dziś zapisać się u jezuitów, rzeczywiście są zapisy, ale nauki zaczynają się dopiero 2 sierpnia, więc zapisałem się wstęonie tu <ale nie zdążę zrobić wszystkich> jednocześnie szukam czegoś innego, może się uda

[ Dodano: Wto Maj 22, 2007 11:10 pm ]
dziś byłem na moich pierwszych naukach :)

w kościele Chrystusa odkupiciela na ul ?ubardzkiej, można zapisać sie w każdej chwili i nie ma żadnych problemów, nauki są 2 razy w tygodniu i cały kurs to 20,5 zł

Magari - Wto Cze 05, 2007 11:03 am
Temat postu: Przedwakacyjny Kurs Przedmałżeński
Dowiedziałam się wczoraj o kursie w kościele św. Teresy na Kopcińskiego (KreaToRowi już nie potrzebne :lol: , nam też już nie , ale może komuś innemu się przyda).

Oto informacja :
"W dniach 18 - 23 czerwca organizujemy Przedwakacyjny Kurs Przedmałżeński "Przed nami małżeństwo". Dotyczy on jednak wyłącznie tych, ktorzy w najbliższym czasie pragną przyjąć Sakrament Małżeństwa. Jest to cykl 6 dwugodzinnych spotkań.
Zgłoszenie należy dokonać osobiście w kancelarii Parafii św. Teresy lub w Duszpasterstwie Akademickim.
Warunkiem jest jednak 100% obecność na wszystkich spotkaniach. "

askapi - Pią Sie 24, 2007 3:55 pm

Czy ktoś wie, gdzie we wrześniu organizują kurs przedmałżeński?
mo (d) nisia - Pon Sie 27, 2007 8:46 pm

Askapi dobrze, że przypomniałąś temat bo zupełnie mi ten "szczegół" umknął w feroworze przygotowań :razz:
Wydaje mi się, że powinny odbywać się w Kościele u o. Jezuitów na Sienkiewicza, ale pewności nie mam :(

kamasz - Sro Sie 29, 2007 6:45 pm

mo (d) nisia napisał/a:
Askapi dobrze, że przypomniałąś temat bo zupełnie mi ten "szczegół" umknął w feroworze przygotowań :razz:
Wydaje mi się, że powinny odbywać się w Kościele u o. Jezuitów na Sienkiewicza, ale pewności nie mam :(


Kiedy dokładnie wiecie?

fiona - Nie Wrz 02, 2007 2:27 pm

ja wlasnie skonczylam nauki u Jezuitow na Sienkiewicza i pan prowadzacy powiedzial ze teraz sa zapisy na pazdziernik bo we wrzesniu maja juz komplet

zapisy sa w kazda srode w poradni rodzinnej w godz 17-18 poradnia jest w budynku po prawej stronie jak sie stoi przodem do kosciola, ostatnie drzwi pokoj na pietrze

nauki sa 2x w tygodniu po ok 1,5godz spotkan jest 9 na 7 obecnosc obowiazkowa :)
my akurat chodzilismy w pon i czw na 19 ale wiem ze sa tez na 17
koszt calego kursu 40zl od osoby
jezeli ktos ma tylko spotkania z poradnictwa rodzinnego to to sa chyba 3 spotkania i wtedy kosztuje mniej nie wiem ile dokladnie

m.kwiatuszek - Pon Wrz 03, 2007 9:26 pm

Witam, czy ktoras z Was, kochane Forumki moglaby napisac mi adres tego kosciola w Zgierzu, ktory robi blyskawiczne nauki? Zalezy mi zeby je zrobic szybko i bezbolesnie, ze wzgledu na brak czasu. Pozdrawiam
lmyszka - Pon Wrz 03, 2007 9:38 pm

Parafia farna św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu
95-100 Zgierz, Pl. Jana Pawła II nr 11/13

Kancelaria czynna codziennie z wyjątkiem sobót

od godz. 15.00 do godz. 17.00

Ostatnie nauki były pod koniec sierpnia, nowych terminów narzie nie ma

nauki

mo (d) nisia - Sro Wrz 05, 2007 9:14 pm

Potwierdzam to co napisała Fiona :) można zapisać się na nauki przedmałżeńskie, które rozpoczynają się w październiku (3 grupy) wszystkie jednak są od 19.
Jest 9 spotkań w tym na 7 obecność obowiązkowa, koszt 40 zł wpłacają osoby tylko te, które potrzebują zaświadczenie (jeżeli druga osoba ma zaświadczenie może nam towarzyszyć na naukach nic za to nie płacąc).

m.kwiatuszek - Czw Wrz 06, 2007 12:02 pm

lmyszka, dziekuje bardzo za informacje :)
nie wiem za bardzo o co chodzi z ta poradnia przed naukami... gdzie mam sie zglosic? do kosciola w ktorym bierzemy slub? to zasadniczo na to samo wyjdzie jakbym tam pojechala na nauki... hmmmm...
nie iwem co zrobic :(

rafi-w - Czw Wrz 27, 2007 5:29 am

Witam, czy ktoś wie gdzie teraz rozpoczynają się nauki w Łodzi?
miluka - Czw Wrz 27, 2007 8:19 am

My wczoraj byliśmy się zapisać na nauki przedmałżeńskie w Kościele Jezuitów na Sienkiewicza. Nauki rozpoczynają się 2 października do 30, odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki od 19 do 21. Jest 9 spotkań na 7 obecność obowiązkowa. Wiem że jest jeszcze jeden termin od 8 października w poniedziałki i wtorki też o 19. Z tego co widziałam to jest już sporo chętnych więc proponuję się szybko udać.
askapi - Wto Paź 23, 2007 12:02 am

22 października rozpoczynają się katechezy w Duszpasterstwie Akademickim W?ZEŁ przy Kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus ul. Kopcinskiego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (poniedziałek) o godz 19. Będą trwać do 11 grudnia (jak dobrze usłyszałam) :)
Tola - Sro Paź 24, 2007 2:23 pm

Ja dziś zaczynam nauki przedmałżeńskie na Dąbrowie w Kościele św. Maksymiliana Kolbego ul. Tatrzańska 111 . Zajęcia odbywaja się w środy o godz. 18 w kaplicy.Pierwsza lekcja była w tamtym tygodniu ale ksiądz był na tyle miły że pozwolił nam dołaczyć do grupy w tym tygiodniu.

Pozdrawiam wszystkich uczęszczających, podobno to nie lada wyzwanie takie nauki.

HATHORIA - Sro Gru 12, 2007 11:19 am

WITAM!!Zbieram grupę która che odbyć kursy przedmałżeńskie w weekend termin to19,20 styczeń ewentualnie można jeszcze zmienic kurs odbywa sie na Sienkiewicza 60 zainteresowanych proszę o zgłaszanie sie.Wielie dzieki i pozdrawiam :)
anita-gb - Sro Gru 12, 2007 12:53 pm

HATHORIA napisał/a:
WITAM!!Zbieram grupę która che odbyć kursy przedmałżeńskie w weekend termin to19,20 styczeń ewentualnie można jeszcze zmienic kurs odbywa sie na Sienkiewicza 60 zainteresowanych proszę o zgłaszanie sie.Wielie dzieki i pozdrawiam :)



Hej, Ja i mój narzeczony byli byśmy baaardzo zainteresowanii, w naszym przypadku tylko weekendowe nauki wchodzą w gre. Wyślij mi proszę na maila jakieś bliższe informacje anita-gb@wp.pl

gosc - Sro Gru 12, 2007 12:59 pm

Szczegółowe informacje dotyczące kursów weekendowych są publikowane tutaj
Memmo - Sro Lut 13, 2008 10:14 am

Dla zainteresowanych naukami przedmałżeńskimi:

19 lutego 2008 w Kościele św.Faustyny Kowalskiej na ul.Rzgowskiej 7 <chyba> o godzinie 18:30 rozpoczną się nauki przedmałżeńskie.Opłata pewnie symboliczna,bo trzeba będzie zapłacić proboszczowi za prąd i osobą z poradni.Z tego co się dowiadywałem <wczoraj> to koszt to 10 złotych ,ale z tego co wiem będzie trochę drożej bo oskarżano księdza że bierze 450 złotych od pary,wiec stwierdził że dołoży coś do ceny nauk,ale zdzierać nie zamierza i napewno nie będzie drożej niż w innych kościołach.
Chętnych zapraszam do kancelarii w tym tygodniu w godzinach 16:00-17:30.Dla osób które nie wiedzą który to kościół to znajduje się on na rogu Rzgowskiej a Sieradzkiej w parku przy rynku Górniak.

martynahehe - Czw Kwi 24, 2008 8:10 pm

Hej!!!
Przeprowadziałam mały wywiadzik ;)
NAuki w Zgierzu będą dopiero we wrześniu
Na Sienkiewicza 60 są zapisy ale dopiero na koniec lipca ( 9 spotkań- ostatnie 21 sierpnia)
Zapisy w środy 17-18

No i najważniejsze w PARAFI DOBREGO PASTERZA (ul. Pasterska 12/14 ) okolice rynku bałuckiego
Zapisy są w każdą środę 17-19 więc wydaje mi się że prowadzone są na bierząco- postaram się tam przejść w środę to dam znać ;)

Magda_M. - Wto Kwi 29, 2008 1:39 pm

My chodzimy na nauki do mojej parafii czyli do Dobrego Pasterza na Bałutach.
Można na nauki chodzić pojedynczo, a jeżeli ktoś ma kartkę ze szkoły (taką żółtą) to może przyjść tylko na ostatnie spotkanie.
Ogólnie nauki OK. Pan który je prowadzi cały czas podkreśla że musimy być pewni swojej decyzji itd. Nie ma żadnych gadek o mieszkaniu ze sobą przed slubem ani o naturalnych metodach zapobiegania ciąży itp.
Następna tura nauk zaczyna się 21 maja o godz. 17 i potrwa nie dłużej niż do końca czerwca.
UWAGA !! ! - Jest to ostatnia tura nauk w Dobrym Pasterzu przed wakacjami.
Zapisywać można się na pierwszym spotkaniu.
Nauki odbywają się w salce na parterze plebanii. Trzeba wejść furtką obok kościoła, przejść przez podwórko (parking) i po prawej stronie jest wejście do budynku.
Koszt dla osób które mają już kartkę ze szkoły średniej - 10 zł, dla pozostałych 20 zł. Spotkania są w środy o 17 i trwają około godzinki.
Mam nadzieję że pomogłam :)
Pozdrawiam :)

Kamelija - Nie Lut 22, 2009 11:09 am

Czy ktoś się orientuje gdzie zaczynają się kursy w najbliższym czasie? Mnie najbardziej interesuje parafia św. Piotra i Pawła na Przędzalnianej lub Podwyższenia św. Krzyża. Szkoda, że wcześniej nie zauważyłam wpisu o kursach na Wodnej bo mieszkam w tej okolicy i moglibyśmy z narzeczonym już zacząć te kursy.
kasia.p - Sob Lut 28, 2009 10:38 pm
Temat postu: gdzie nauki w marcu w łódzi
mam dokładnie takie samo pytanie jak moje poprzedniczki, czyli gdzie na chwile obecna można pójść na jakieś szybkie nauki przedmałżeńskie?? a może ktoś jest chętny na nauki weekendowe, to może uda sie zorganizowac jakąś grupkę??
Hosiole - Sro Mar 04, 2009 1:47 pm

"Dziś(01.03.2009) rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński dla osób chcących przygotować się do Sakramentu Małżeństwa o godz. 15,00 w sali pod zakrystią" ogłoszenie z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi ul. Kilińskiego 228
szaraczarownica - Sob Mar 07, 2009 7:00 pm

23 kwietnia rozpoczną się nauki u Jezuitów. Godzina 19.00.

Jesli któraś forumka się zdecyduje, niech da mi znać. Będę wiedziała, że mam jej wypatrywać w grupie :lol:

balbinus - Sro Mar 11, 2009 7:07 pm

Hejka, przyłączam się do prośby o najbliższe terminy nauk przedmałżeńskich w Łodzi - ślub mamy w czerwcu.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi!! :-)

Agguniaa - Czw Mar 12, 2009 2:56 pm

Witam
nie wiem czy Ci to coś pomoże ale przeglądając stronę http://www.rzgowska.franc...ancelaryjne....
znalazłam informację, że nauki ciągłe odbywają się w parafiach św. Maksymiliana przy ul. Tatrzańskiej, Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza,,spróbuj podzwonić i się dowiedzieć..

W parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi, kurs przedmałżeński:
Jest to cykl ośmiu spotkań w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł" (zobacz). Organizowane są trzy serie w ciągu roku. Zapisy na pierwszym spotkaniu, ilość miejsc nie jest ograniczona.
I seria kursu rozpoczyna się w poniedziałek, 2 lutego o godzinie 19.00
II seria - poniedziałek, 20 kwietnia o godzinie 19.00
III seria - poniedziałek, 26 października o godzinie 19.00


Terminy kursów przedmałżeńskich w parafii św. Józefa przy ul. Ogrodowej 22:
1.5.02.2008

2.1.04.2008

3.13.05.2008

4.24.06.2008

5.5.08.2008

6.16.09.2008

7.28.10.2008


Tyle udało mi się wyszukać :] :cool: :lol:

zwyklaszaramysz - Pią Mar 13, 2009 8:21 pm

Cześć .
Ja właśnie w pn zaczęlam nauki w swoim kosciele św.Antoniego (bałuty -Limanoswkiego ),spotkań bedzie 5(poniedziałki o godz.18:45) czyli jeszcze 4 przed nami z tego co ksiądz mówil,w grupie jest 11 osób ale można się dopisać ,nauki przeprowadzone są dość miło w zasadzie bez żadnego przynudzania i nawet się zdziwiłam kiedy ksiądz powedział po 1 ,15 min że już nas za długo trzyma wiec mam nadzieję że te 4 spotkania tez przebiegną dość miło ,oczywiście na ostatnim spotkani bedzie poradnia hmmm

izka80 - Sro Kwi 01, 2009 9:10 am

Czy wiecie gdzie w najblizszym czasie beda prowadzone nauki?Jestem z Retkinii ale zawsze mozna gdzies dojechac;)
Kamelija - Sro Kwi 01, 2009 9:18 pm

Najbliższe nauki zaczynają się w kościele św.Teresy - a dokładniej w Węźle- na Kopcińskiego 20.04, ale nie wiem o której (myślę że o 19).
asiulek82 - Pią Kwi 03, 2009 10:52 pm

Zgadza się, o 19.00. http://www.teresa.salezja..._przedmalzenski
Ze swojej strony polecam, bardzo ciekawie prowadzone.

sweet_sugar - Czw Kwi 09, 2009 7:53 pm

Witam!! Błagam o pomoc! Gdzie aktualnie odbywają się nauki ? Obojętnie jaki kościół, byle byśmy zdążyli do 4 lipca ! Na Sienkiewicza 60 powiedziano nam , że kolejne nauki będą dopiero w lipcu! :(
Kamelija - Czw Kwi 09, 2009 11:59 pm

sweet_sugar jak pójdziesz na nauki do św. Teresy to powinnaś spokojnie je zakończyć przed ślubem :)
Kunda - Wto Kwi 14, 2009 10:21 am

hej asiulek82 :) weszłam na tę stronę co podałaś i widzę, że to jest 8 spotkań a słyszała, że kurs trwa 5. wiesz może jak to jest??
Kamelija - Wto Kwi 14, 2009 11:46 am

W prawdzie to nie pytanie do mnie, ale z chęcią odpowiem :) Moja koleżanka właśnie ukończyła kursy w kościele św. Teresy i miała 8 spotkań. Może zależy od wyrozumiałości księdza czy trzeba być na wszystkich czy można jakieś opuścić. Ja z moim D. wybieramy się w poniedziałek na pierwsze spotkanie to wszystko się wyjaśni.
Kunda - Sro Kwi 15, 2009 12:05 pm

No to będzie nas więcej, bo ja też się tam wybieram
Kamelija - Czw Kwi 16, 2009 10:27 pm

W kupie raźniej :lol:
asiulek82 - Nie Kwi 19, 2009 2:36 pm

Tak, potwierdzam, 8 spotkań, trwają zawsze około 1,5 godziny. Najpierw jest krótka msza z kazaniem a potem jeszcze katecheza. Do tego jeszcze trzeba dodać 3 spotkania w poradni rodzinnej (właściwie częściej dwa po 2,5 godziny - to kwestia wyboru) Poradnia u pana Pawła jest płatna 50 zł za osobę + książeczka za 15 zl na parę. Katechezy płatne co łaska na ostatnim spotkaniu kiedy dostajecie dyplomy.
Kunda - Wto Kwi 21, 2009 10:06 am

Tak, byłam wczoraj na pierwszym spotkaniu. faktycznie trwało 1,5 h (godzinna msza i półgodzinna katecheza). o opłatach nie było mowy - bo faktycznie "co łaska" pewnie będzie a i o poradni rodzinnej też nic nikt nie wspomniał. no zobaczymy. super będzie na końcu, bo powiedzą o formalnościach z załatwieniem slubu konkordatowego - a to ważne. spotkania będą co tydzień, w poniedziałki o 19:00
Kamelija - Sro Kwi 22, 2009 9:36 am

Też byłam:) Jednak z tymi opłatami to wiem tyle, że w poprzedniej turze moja koleżanka nie płaciła nic za nauki, ale płaciła za poradnię u pana, który będzie na jednym ze spotkań. Z tego co słyszałam to można iść do innej poradni i nic nie płacić lub płacić mniej, a nie 100 zł od pary :o
France - Pią Kwi 24, 2009 1:36 pm

w parafii Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny(pl.koscielny 8) sa teraz nauki-rozpoczely sie w marcu
Arko - Czw Kwi 30, 2009 9:26 am

Witam.

Pytanie: Zaczęły lub się zaczną się gdzieś w Łodzi lub w okolicach Łodzi nauki przedmałżeńskie? Mamy ślub w lipcu a do tego pracujemy w różnych godzinach więc jedyną formą aby się nie zwalniać z pracy są weekendówki, jednak godziny 19, 20 też nam pasują.

pozdro

Kunda - Sro Maj 06, 2009 9:03 pm

Arko,
obecnie odbywają się w kościele św. Teresy przy rondzie Solidarności w kapliczce "Węzęł". zaczęły się 20.04. i odbywają się co poniedziałek od 19.00. spróbuj dołączyć do grupy. zawsze przed 19 jest w kaplicy taki fajny młody ksiądz, więc napewno Ci pomoże :wink:

Mudik - Pon Maj 11, 2009 11:26 pm

A gdzie można uczęszczać do poradni rodzinnej, ile razy trzeba, ślub mam 20 czerwca. Pozdrawiam!
Kunda - Wto Maj 12, 2009 10:19 am

Wiesz co, poradnię rodzinną masz tak naprawdę w każdej parafii, czyli przy każdym kościele. najlepiej może udaj się do swojej parafii. no i ceny są różne, z tego co słyszałam. powodzenia :P
juliettqa - Pon Maj 18, 2009 9:10 pm

Witajcie,

moja przyszła świadkowa zaczęła się bardzo przejmować przygotowaniami do wesela i podsyła mi różne fajne link, np. taki o kursach dla narzeczonych organizowanych przez Dominikanów (ul. Zielona 13). Najbliższy w dniach 19-20 czerwca 2009 r.
Nie znam szczegółów, ale zachęcam do zerknięcia.
Nie mogę niestety wstawić linka, bo jestem nowa na forum. W samym ogłoszeniu jest niewiele więcej niż tu napisałam, więc jak coś, służę dodatkowymi informacjami teleadresowymi, bo tyle wiem.

Pozdrawiam!

aness - Sro Maj 20, 2009 11:55 am

do 02 .06 w Katedrze Łódzkiej trwaja nauki przedmałzeńskie razem z poradnia.
w kazdy wtorek o 19 i trwaja 1h ,hmm......Pan który przyszedł z poradni troche przeciagnał ta 1h,ale tak ciekawie mowi ze wogole tego sie nie odczuło.koszt tego kursu 30 zł od osoby.....(razem z poradnia)

Miałam problem ze znalezieniem teraz nauk,tam nie było problemu z dopisaniem sie juz do trwajacych zajec :oops: czyli w sumie będziemy na tych spotkaniach 5 razy

Ogólnie polecam tam nauki .....prawie kazde zajecia prowadzone sa przez innego ksiedza.

W srode w kancelarii dyzur ma baaardzo sympatyczny ksiadz Przemek,Dziękuje za dopisanie do listy :lol: który tez prowadzi 1 wykład

eva_p - Sro Maj 20, 2009 8:51 pm

Matko czytam i czytam i sama niewiem co mam robić....ja mam nauki ze szkoły ale mój M żadnego zaświadczenia nie ma jedynie świadectwo z liceum z oceną z religii....czy to w ogóle wystarczy....a wściekła jestem jak niewiem co ci faceci jak zwykle wszystko na ostatnią chwile
koteczek03 - Pon Cze 01, 2009 4:58 pm

u św. Józefa też są nauki
ani - Pią Cze 12, 2009 8:56 pm

Czy ktos wie gdzie poza parfią NSJ odbywaja sie nauki w Sieradzu?
Kunda - Wto Cze 16, 2009 10:18 am

od 22 czerwca rusza wakacyjny cykl nauk przedmałżeńskich w kościele św. Teresy przy rondzie Solidarności w Łodzi. spotkania będą się odbywały od poniedziałku do soboty od godz. 20:00. ja właśnie wczoraj ukończyłam tam kurs. w zasadzie polecam ;) ;)
France - Wto Lip 21, 2009 1:29 pm

podobno w kosciele SW. Teresy nauki rozpoczynaja sie cyklicznie co miesiac.
alexaw - Wto Sie 11, 2009 4:22 pm

Szczerze mówiąc nie wiem jak każda z was podchodzi do tematu nauk przedmałżeńskich ale my je potraktowaliśmy jako "zło konieczne" że tak się wyraże bo słyszałam od wielu osób że nic ważnego nie wnoszą. Mieliśmy szczęście i dostaliśmy od księdza namiary na panią (z Łodzi - ulicy nie pamiętam), która ma upoważnienie żeby wystawić zarówno odbycie nauk przedmałżeńskich jak i poradni rodzinnej (którą niektórzy księża niestety wymagają). Byliśmy u niej może 2 godziny, porozmawialiśmy czym dla nas jest sakrament małżeństwa, etc. i po wszystkim. Zapłaciliśmy po 80 zł na osobę ale dla nas to było na rękę bo żadne z nas nie miało ani czasu ani ochoty żeby biegać dwa razy w tyg. i siedzieć po 2 godz.

Pozostałym życzę wytrwałości ;)

Dosia_Zosia - Pon Wrz 14, 2009 12:10 pm

Dwudniowe katechezy dla narzeczonych

Dwudniowe katechezy dla narzeczonych prowadzone w formie wykładów prowadzonych przez parę małżeńską i duchownego. Chętni muszą się zapisać wcześniej drogą mailową: narzeczeni.lodz@dominikanie.pl.
Kurs trwa 18 września w godz. 17.00-21.30 i 19 września w godz. 9.00-19.30.
czas: godz. 17:00
miejsce: Łódź, Klasztor oo. dominikanów, ul. Zielona 13

tysiaak - Pon Wrz 14, 2009 11:45 pm

od poniedziałku 21.09.2009 w parafii Najświetszego Serca Jezusowego na ul. Zgierskiej 123 rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Zczynają się o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
martuchaa25 - Wto Wrz 22, 2009 10:47 pm

Od pażdziernika zaczynaja sie nauki przedmałzenskie w Parafii św. Archaniolow Rafala i Michala w Aleksandrowie Łódzkim, o godz. 19.00
betula - Wto Wrz 29, 2009 8:55 am

Od wtorku, 13 października (zdaje się, że o 19.00, ale nie jestem na 100% pewna), zaczynają się nauki przedmałżeńskie w parafii Św. Maksymiliana na Dąbrowie. Zapisy na pierwszym spotkaniu. :)
gohnia - Pią Paź 02, 2009 2:34 pm

9-10 października, u Dominikanów przy ul. Zielonej w Łodzi odbędzie się przyspieszony kurs, pod warunkiem, że zapisze się odpowiednia ilość chętnych.

Zapisy: narzeczeni.lodz@dominikanie.pl



26 października zaczynają się nauki w DA "Węzeł" przy parafii św. Teresy ul. Kopcińskiego 1/3. Zapisy na pierwszym spotkaniu o 19.00



Od 3 października w parafii św. Marka Ewangelisty przy Limanowskiego 59 przez 5 następnych sobót (co najmniej 5 par)

Tyle wiem ;)

Dosia_Zosia - Nie Paź 11, 2009 2:21 pm

2009-10-15
++ Inauguracja cyklu 'Wieczory dla zakochanych'

Inauguracja cyklu 'Wieczory dla zakochanych' prowadzonego przez Centrum Służby Rodzinie i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie. Spotkania przygotowują narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa.
Spotkania odbywają się w czwartki od 15 października do 10 grudnia. Zapisy w Centrum Służby Rodzinie, mail: jaspinski@csr.org.pl
czas: godz. 19:00
miejsce: Łódź, Centrum Służby Rodzinie, ul. Broniewskiego 1a

Szczęsliwa M - Pon Lis 09, 2009 6:07 pm

Witam 15.11.2009r. rozpoczynają się nauki w klasztorze w Łagiewnikach, niedzielną mszą o godzinie 16a nastepnie spotkanie w sali seminaryjnej.
agnieszka1985 - Wto Lis 10, 2009 9:20 pm

16.11.2009 r. rozpoczynają się nauki w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego w Łodzi (Chojny).Odbędzie się 5 spotkań.Pierwsze spotkanie - 16 listopada(poniedziałek)o godzinie 19 w salce katechetycznej :)
Weira - Pią Lis 13, 2009 9:59 am

Oh też nas jeszcze czekają te nauki :(
Pinokio - Pon Lis 16, 2009 7:45 pm

11-12 grudnia u dominikanow
Laguna - Czw Lis 19, 2009 8:37 am

Piszcie kiedy się rozpoczynają, kiedy są spotkania, ile ich jest i ile kosztują :-)
Aga1986 - Czw Lis 19, 2009 12:27 pm

ja nauki mam, ale mój przyszły mąż niestety nie :/ poradnie będziemy mieć zaliczoną jeśli będę z nim chodzić na te nauki blech :/ i po co się w liceum męczyłam ?! w mojej parafii polecali nam Sienkiewicza u Jezuitów, Łagiewniki i Sw. teresy, hmmm ale czytam u tej parafii w Zgierzu i jeśli mają to być 3 spotkania to juz wolę tam jeździc. Alexaw jeszcze cos pisała i jakiejś Pani która po spotkaniu 2 godz wzięła 80zł i mieli zlaiczone i nauki i poradnię. no to zobaczymy może się coś uda tak szybko i żeby juz mieć to za sobą... :)
pawlaczka - Nie Lis 22, 2009 9:32 am

Dziewczyny ile kosztowały was nauki, bo ceny są bardzo zróznicowane. U dominikanów kosztują 70zł od osoby (niby nie ma obowiązkowej zapłaty, ale głupio nie dać). Ja robiłam nauki w liceum, ale moj kosciól ich nie honoruje i musze robić jeszcze raz. No i ta poradnia jeszcze. Dwoniłam do jedej to Pan powiedział mi 100 zł. Ratunku
Aga1986 - Nie Lis 22, 2009 10:53 am

pawlaczka, w Zgierzu jest koszt 15zl za 3 spotkania, ale dopiero 12,13,14 kwietnia w przyszłym roku o 19,trwają 45 min każde spotkanie, zapisów nie ma po prostu się przychodzi. Jak byś chciała to chyba możesz zaczekać i zrobić w kwietniu jak w lipcu masz ślub co? No i niby potem trzeba zrobić poradnie, ale to już zależy jak spojrzy na to twoja parafia, bo my już nie musimy jak będę tez chodziła na te nauki z moim Ł, poradnie musisz załatwić sobie osobno tam w Zgierzu nie ma jak.
Misiak87 - Nie Lis 22, 2009 11:55 am

Równo za tydzień jest w Łagiewnikach pierwsze spotkanie w sprawie nauk przedmałżeńskich, jeśli chcecie je mieć zrobione teraz to zapraszam. :) Bo my właśnie tam będziemy je robić.
madzik_86 - Nie Lis 22, 2009 2:55 pm

Misiak87, a jaki jest koszt tych nauk? :)
Misiak87 - Nie Lis 22, 2009 6:12 pm

Madzik no właśnie nie wiem, na pewno na tym spotkaniu organizacyjnym będzie można się wszystkiego dowiedzieć. :)
pawlaczka - Nie Lis 22, 2009 6:27 pm

Misiak87, a masz jakis namiar na te Łagiewniki? Ja bym zadzwoniła i się zorientowała w cenie - jeżeli powiedzą. Zastanawiamy się jeszcze nad tym Zgierzem w kwietniu, bo do kościoła pójdziemy 2 miesiące przed ślubem, gdyż i tak pewne dokumenty sa wazne tylko 3 miesiace (wiec nie ma co sie spieszyc)
Szczęsliwa M - Nie Lis 22, 2009 10:54 pm

Witam nauki w klasztorze w Łagiewnikach rozpoczęły się juz tydzień temu i trwają do 6.12 czyli cztery spotkania (obowiązkowa obecność na minimum3). Nastepne nauki odbędą sie jakos na wiosne tylko wtedy będzie 5-6 spotkań. Koszt nauk to35zł od osoby i w tym jest już też zaliczenie poradni rodzinnej które będzie za tydzień.
Misiak87 - Pon Lis 23, 2009 9:29 pm

pawlaczka napisał/a:
do kościoła pójdziemy 2 miesiące przed ślubem, gdyż i tak pewne dokumenty sa wazne tylko 3 miesiace (wiec nie ma co sie spieszyc)


To chyba tylko te z USC. Kościelne się nie przeterminują.

Szczęsliwa M napisał/a:
Witam nauki w klasztorze w Łagiewnikach rozpoczęły się juz tydzień temu


Super, nam ksiądz powiedział, że zaczną się w pierwszą niedzielę adwentu. :/ No ekstra. Zostają nam nauki w Zgierzu, bo na wiosnę mamy ślub.

madzik_86 - Pon Lis 23, 2009 10:04 pm

Misiak87, a może i tak spróbujcie iść w tę niedziele..Szczęsliwa M, napisała że
Cytat:
obowiązkowa obecność na minimum3
więc jeszcze 3 by wam wyszły :) ja bym spróbowała tym bardziej że nie są drogie i poradnia od razu zaliczona :)

Szczęsliwa M, czy na te nauki trzeba się zapisać jakoś wcześniej czy to jest tak że idę i jestem :) ?

Aga1986 - Pon Lis 23, 2009 10:19 pm

madzik_86, ma rację zadzwoń tam może jeszcze się Wam uda, o ile nie ma wcześniejszych zapisów...
Szczęsliwa M - Pon Lis 23, 2009 10:40 pm

Nauki były juz 2 także tylko została połowa, można próbować dzwonić i sie pytać czy przyjmą. Wcześniejszych zapisów nie było, na 2 poprzednich zajęciach były rozdawane karteczki na których pisało się nazwisko, adres i parafię. Płatność podczas zajęć (można na ostatnich).
madzik_86 - Pon Lis 23, 2009 11:58 pm

aha ja zrozumiałam że się zaczęły w minioną niedzielę ale faktycznie wczoraj była nadziela więc wczoraj były drugie zajęcia :D ostatnio gubię dni tygodnia hehe
pawlaczka - Wto Lis 24, 2009 4:11 pm

Misiak87 napisał/a:
"To chyba tylko te z USC. Kościelne się nie przeterminują"


My bierzemy ślub w innej parafii i potrzebujemy również pozwoleń ze swoich parafii. Ksiądz nam powiedział, że one są również ważne 3 miesiące.

Dzwoniłam dzisiaj do Łagiewnik i następne nauki maja być na przełomie stycznia i lutego. Sa to nauki przedmałżeńskie razem z zaliczeniem poradni. Na poczatku stycznia trzeba dzwonić i dowiadywać się o nie.

gohnia - Wto Lis 24, 2009 6:15 pm

pawlaczka napisał/a:


My bierzemy ślub w innej parafii i potrzebujemy również pozwoleń ze swoich parafii. Ksiądz nam powiedział, że one są również ważne 3 miesiące.


Dziwne by bylo gdyby pozwolenie z parafii było ważne tylko 3 miesiące! My potrzebowaliśmy pozwolenia, żeby zarezerwować termin w innym kościele, a było to we wrześniu.

pawlaczka - Sro Lis 25, 2009 7:00 am

gohnia napisał/a:
"Dziwne by bylo gdyby pozwolenie z parafii było ważne tylko 3 miesiące!"


Tak nam powiedzieli więc się tego będziemy trzymać. Widocznie każda parafia ma jakieś swoje wymagania. Ja np mam nauki ze szkoły średniej i parafia w której bierzemy ślub ich nie honoruje, a inne tak. Rezerwując sobie termin ślubu nie wymagano od nas zadnych zaswiadczen z naszej parafii. Więc sama widzisz jak to jest. Ja się nie zamierzam z nikim spierac, bo po co mi to.[/quote]

gohnia - Sro Lis 25, 2009 6:49 pm

pawlaczka napisał/a:
Ja się nie zamierzam z nikim spierac, bo po co mi to.
[/quote]


Nie dziwię się ;) Ale z drugiej strony dziwne jest, że są takie różnice, bo można się nieźle przejechać zakładając, że się wie jak to powinno być i nie dowiadując się szczegółów :?

ola88 - Sro Lis 25, 2009 8:16 pm

Hmmm właśnie na stronie mojego Kościoła zauważyłam że też pisze 3 miesiące ważne, ale przy najbliższej okazji pójdę do kancelarii i się dowiem co i jak:)
pawlaczka - Czw Lis 26, 2009 7:10 am

Moim zadaniem odgórnie powinno być określone dla każdej parafii jakie dokumenty trzeba przynieść ze sobą i przez jaki okres są one ważne. Ja np. nie szukałam gdzie można zrobić nauki przedmałżeńskie, bo miałam ze szkoły. Tymczasem przy potwierdzaniu, czy dobrze przepisano do kalendarza naszą godzinę ślubu, zapytałam się czy szkolne nauki są ważne otrzymałam odp że nie. Dziwne jest dla mnie, że to samo miasto a różne zwyczaje.
Daszek - Czw Lis 26, 2009 10:55 am

Dla mnie te nauki to byla czysta strata czasu.
Chodzi tylko o formalność ....zgroza

ola88 - Czw Lis 26, 2009 12:26 pm

pawlaczka napisał/a:
zapytałam się czy szkolne nauki są ważne otrzymałam odp że nie
u mnie w Kościele też do niczego się nie przydają nauki szkolne.... no więc po co one są ?? ? Fakt ja nie mam nauk szkolnych( ksiądz nie chciał nam zrobić, ze względu na zachowanie klasy....)
gohnia - Czw Lis 26, 2009 6:27 pm

Daszek napisał/a:
Dla mnie te nauki to byla czysta strata czasu.
Chodzi tylko o formalność ....zgroza


Jak czytam/słyszę takie komentarze, to zastanawiam się po co ktoś kto tak myśli bierze ślub kościelny :zly: Dla sukni? Dla wesela? Nie wiem... no bo na pewno nie dla sakramentu!

Aga1986 - Czw Lis 26, 2009 10:55 pm

gohnia, a wiesz ja mam podobne podejście do sprawy i chociaż odpowiedź może Cie zdziwi to ja biorę ślub kościelny, bo wierzę w Boga, ale w księży i kościół już NIE, oczywiście jest kilka wyjątków i taki "ksiądz wyjątek" będzie nam udzielał ślubu, natomiast ani w zakłamanych księży, ani w ich nauki, ani w to co próbują nam wmawiać - nie znając się zupełnie na rzeczy tak btw, nie wierzę i nigdy nie będę wierzyła. Kościół już od dawna nie jest kościołem dla Ludzi, z powołania. Teraz liczy się tylko kasa, mam na to kilka swoich "dowodów", których absolutnie nie mam zamiaru tutaj roztrząsać bo to nie po to jest ten wątek. To dlaczego ktoś bierze ślub kościelny to jest każdego indywidualna sprawa i nikt nie powinien tego oceniać. A te wszystkie przymuszone nauki przedmałżeńskie czy spowiedzi są po to, żeby mieć kontrole nad wierzącymi, gdyby kościół tego nie wprowadził to nie miałby nad nami kontroli, a tak trzeba być miłym, uśmiechać się, żeby pozwolili Ci załatwić coś do czego masz prawo i nikogo nie obchodzi czy jesteś dobrym człowiekiem, czy pomagasz bliźnim tylko jak często chodzisz do kościoła (czyt. dajesz na tacę) ...
madzik_86 - Czw Lis 26, 2009 11:01 pm

Aga1986, zgadzam się z tobą..może trochę lżej bym to ujęła :)
gohnia - Pią Lis 27, 2009 10:17 am

Aga1986,
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro "nie wierzysz w kościół" to czemu bierzesz tam ślub? Czemu chcesz ślubu katolickiego skoro nie zgadzasz się z jego naukami???
Jaką moc będzie miał dla Ciebie ten sakrament, skoro pośredniczy w nim ksiądz- przedstawiciel instytucji, w którą nie wierzysz???

Jak dla mnie za dużo tu sprzeczności, żeby twierdzić, że zależy Ci na sakramencie.
Uważam, że skoro ktoś nie wierzy w instytucję udzielającą ślubu to tym bardziej nie wierzy w brany tam ślub.

"te wszystkie przymuszone nauki przedmałżeńskie czy spowiedzi"
Dziewczyno! Przecież nikt Cię do niczego nie przymusza! To jest część sakramentu małżeństwa, który ponoć bierzesz dobrowolnie.

Zastanawiam się, dlaczego ludzie chcą ślubu w KK skoro w niego nie wierzą, wyśmiewają jego nauki, nie wierzą w jego przedstawicieli, nie chcą nawet próbować żyć według jego zaleceń?
Dlaczego nie znajdują innej formy potwierdzenia przed ludźmi swojego związku (bo tym generalnie jest ślub)? Może to konformizm???

Zaznaczam, że to wszystko to moje zdanie, a wasze wybory pozostawiam ocenie waszym sumieniom.

truskawka_ja - Pią Lis 27, 2009 10:20 am

Rany Aga1986, biedny ten twoj jedyny i ostatni na swiecie ksiadz wyjatek z powolania. Jak on wytrzymuje???
madzik_86 - Pią Lis 27, 2009 10:56 am

dlatego ja napisałam że dużo delikatniej bym ujęła to co Aga napisała, właściwie trochę pod innym kątem..ja wierzę w Boga wierzę w kościół i staram się żyć wg jego nauk ale..no właśnie jest ale..są sprawy przy których podejście kościoła jest dla mnie niezrozumiałe..hm nie chcę powiedzieć że kościół nie idzie z czasem ale chyba trochę o to mi chodzi.. :( są księża którzy zobaczą przyszłą pannę młodą z brzuszkiem, pogłaszcze ją po głowie i spyta się jak dzidziuś a są tacy którzy widząc tą samą dziewczynę spyta się jej czy współżyje :o a potem doda czy "ten młody człowiek wie że "to" jego" byłam świadkiem takiej sytuacji która przytrafiła się mojej koleżance..chodzi mi o to że czasy się trochę zmieniły i np seks dla ludzi jest czymś innym niż był kiedyś..ja nie czuję że grzeszę bo uprawiam go z osobą którą kocham ponad wszystko a ksiądz na naukach właśnie mówił nam o tym jak ważne jest życie w czystości i kiedyś przy spowiedzi powiedział że nasza miłość jest nic nie warta skoro kochamy się już teraz ze sobą..inni księża tak naprawdę na to nie reagowali podczas spowiedzi..no ale doczepiłam się do seksu hehe jst wiele innych takich przykładów ale to co napisała gohnia jest najważniejsze nasze wybory pozostawiajmy ocenie naszym sumieniom :) nikt tu nikogo nie przekona do tego czy nauki są potrzebne czy nie są..dla mnie są a z księdzem który nie trzyma się sztywno wszystkich zasad to może być przyjemne spędzenie czasu :)
ola88 - Pią Lis 27, 2009 11:18 am

No to u mnie jeden ksiądz chodził po kolędzie i nie było siostry ( bo już mieszkała w Łodzi lub Warszawie) więc co chodził po kolędzie jej nie było.... no to wykreślił ją z Kościoła... czyli wyszło ze już nie jest katoliczką, bo w żadnym Kościele nie była ( a dobrowolnie się z niego nie wypisała) do mojego taty z tekstem o mojej mamie- " zmień na nowszy model", tata prowadził jego do sąsiada (a że musiał iść polną dróżką) machnął ręką i mówi że nie idzie i poszedł do innego sąsiada... no sorry bardzo ale jak tak można traktować i to ksiądz co powinien być dla nas wzorem ...znam księdza który ma dziecko i nadal jest księdzem....
mnie w szkole uczyli że Bóg jest wszędzie, że modlić można się np. w domu
Aga1986u nas też będzie ślubu udzielał ksiądz do którego mamy zaufanie :)

Aga1986 - Pią Lis 27, 2009 11:28 am

gohnia, biorę tam ślub, bo jak powiedziałam wierzę w Boga, wierzę w sakrament, ale nie wierzę w księży, którzy nie mają powołania, którzy zamiast wspierać wiernych, oceniają ich, którzy zamiast pomagać krytykują i narzucają swoje nie pasujące do dzisiejszych czasów nauki, którzy nie wypełniają swojej służby Bogu tak jak powinni. Wybaczcie ale, przydarzyło się w mojej rodzinie kilka przykrych sytuacji, które zmieniły mój pogląd na tą instytucje o 180 stopni. Okazało się, że niektórzy są obłudni, zakłamani i liczą tylko kasę w portfelu...przykre, ale prawdziwe.
truskawka_ja, czytaj ze zrozumieniem napisałam, ze
Aga1986 napisał/a:
oczywiście jest kilka wyjątków i taki "ksiądz wyjątek" będzie nam udzielał ślubu
a nie, że tylko mój jeden jedyny ksiądz jest wyjątkiem. Wyobraź sobie, ze ten ksiądz zna moje zdanie na temat instytucji kościoła bardzo dobrze, mało tego przyznawał mi rację i kiedy inni księża zawodzili on nam pomagał. Może dlatego nie straciłam jeszcze wiary w Boga i w ten sakrament.
Dziewczyny macie inne zdanie na ten temat ok, wasza sprawa. Musicie wziąć jednak pod uwagę, że nie jesteśmy wyjątkami i wiele moich znajomych traktuje nauki jako przymus, chce załatwić to jak najszybciej i "mieć z głowy". Te wszystkie nauki, poradnie, spowiedzi, stały się przymusem albo jeśli wolicie warunkiem koniecznym do zawarcia ślubu kościelnego i dlatego zniechęcają, gdyby były dobrowolne nie byłoby problemu. Jeśli ktoś czułby, ze ksiądz może nauczyć go wiele o współżyciu to by na nie poszedł, a gdyby ktoś uznał, ze to bzdura to by nie poszedł. W Biblii nie ma nigdzie napisane, ze jeśli nie będziesz mieć nauk to ślubu nie będzie, albo, ze jak nie zapłacisz to ślubu nie będzie...wymysły kościoła nie mają dla mnie większego znaczenia. Jednakże uważam, że jest to indywidualna sprawa każdego z nas i nie powinnyśmy tego oceniać.

truskawka_ja - Pią Lis 27, 2009 1:15 pm

Po prostu nie rozumiem osob ktore uwazaja ze Bog to jedno a Kosciol to drugie. Skoro tak to po co slub koscielny. Przed panem Bogiem mozna przeciez wszedzie slubowac. W USC tez. :wink:
gohnia - Pią Lis 27, 2009 10:56 pm

biorę tam ślub, bo jak powiedziałam wierzę w Boga, wierzę w sakrament, ale nie wierzę w księży.

Ja uważam, że wcale nikt nie wymaga od nas wiary w księży! Toż to bzdura! To są tacy sami ludzie jak my!

truskawka_ja, czytaj ze zrozumieniem napisałam, ze
Aga1986 napisał/a:
oczywiście jest kilka wyjątków i taki "ksiądz wyjątek" będzie nam udzielał ślubu
a nie, że tylko mój jeden jedyny ksiądz jest wyjątkiem.

Wydaje mi się, że wśród księży świata zdecydowaną większością są księża "dobrzy", tylko o nich nikt nie mówi.



Wyobraź sobie, ze ten ksiądz zna moje zdanie na temat instytucji kościoła bardzo dobrze, mało tego przyznawał mi rację i kiedy inni księża zawodzili on nam pomagał. Może dlatego nie straciłam jeszcze wiary w Boga i w ten sakrament.

Czyli opierasz swoją wiarę w Boga na podstawie dobrych stosunków z jednym księdzem??
Gdyby ten ksiądz się z Tobą nie zgodził to straciłabyś wiarę??



Musicie wziąć jednak pod uwagę, że nie jesteśmy wyjątkami i wiele moich znajomych traktuje nauki jako przymus, chce załatwić to jak najszybciej i "mieć z głowy". Te wszystkie nauki, poradnie, spowiedzi, stały się przymusem albo jeśli wolicie warunkiem koniecznym do zawarcia ślubu kościelnego i dlatego zniechęcają, gdyby były dobrowolne nie byłoby problemu.

No tak, sakrament pokuty jest dla Ciebie czymś bez znaczenia, a sakrament małżeństwa uważasz za święty??

Aga1986 - Sob Lis 28, 2009 3:56 am

truskawka_ja, to tak najprościej wygląda to w ten sposób w moim odczuciu: Kościół jako instytucja NIE ! Kościół jako Świątynia, Dom Boży TAK !

gohnia,
gohnia napisał/a:
To są tacy sami ludzie jak my!
to nie są tacy ludzie jak My, wymaga się od nich więcej ze względu na to jaką funkcję pełnią, powinni dawać przykład, poza tym sami często zachowują się jakby byli lepsi od każdego innego człowieka...nie wszyscy! żeby nie było nie uogólniam tego tematu,
gohnia napisał/a:
Wydaje mi się, że wśród księży świata zdecydowaną większością są księża "dobrzy", tylko o nich nikt nie mówi.
widocznie miałam pecha w moim 23letnim życiu, że trafiałam na samych ***, a Tobie dopisało szczęście skoro takie masz dobre zdanie o tej instytucji. Pisząc "kilka wyjątków" nie miałam na myśli np. tylko 5! przecież nie znam dokładnej liczby, która z reszta nie byłaby obiektywna...może nie warto czepiać się każdego słowa w tej obronie Kościoła...
gohnia napisał/a:
Czyli opierasz swoją wiarę w Boga na podstawie dobrych stosunków z jednym księdzem??
Gdyby ten ksiądz się z Tobą nie zgodził to straciłabyś wiarę??
dziewczyno ! opamiętaj się ! to jaką ja mam wiarę i na czym ja opieram to jest moja sprawa, ja Tobie nie wnikam dlaczego masz dobre zdanie o Kościele, i nie mam zamiaru Ci się tłumaczyć. Moja słowa rozumiesz na opak, tak jak jest Ci wygodnie, nie próbujesz mnie zrozumieć, tylko oceniasz, przeinaczasz wszystko... czy jesteś w ogóle w stanie zaakceptować to, ze ktoś ma inne zdanie niż Ty? czy wszyscy powinni myśleć tak jak Ty, bo tylko to jest słuszne ? zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy, któremu zburzono babkę z piasku...dorośnij.
gohnia napisał/a:
No tak, sakrament pokuty jest dla Ciebie czymś bez znaczenia, a sakrament małżeństwa uważasz za święty??
jestem człowiekiem i mam swój rozum, wiem kiedy robię coś źle i mogę sobie to sama ocenić, nie potrzebuję do tego księdza, który potrafił mnie wyzwać w konfesjonale od "świnii", bo miałam przerwę w tym "sakramencie pokuty" 2 lata !! jest to jedyna z historii, która mnie spotkała, którą mam zamiar tutaj przytaczać. Nie będę reagować na Twoje zaczepki i ocenianie, nie będę odpisywać ani tutaj ani na pw więc nie pisz, twoje zachowanie jest co najmniej niewłaściwe i tak się zastanawiam czy godne tzw. "przykładnej katoliczki"?
gohnia - Sob Lis 28, 2009 12:03 pm

to tak najprościej wygląda to w ten sposób w moim odczuciu: Kościół jako instytucja NIE ! Kościół jako Świątynia, Dom Boży TAK !
Kościół to przede wszystkim ludzie.

to nie są tacy ludzie jak My, wymaga się od nich więcej ze względu na to jaką funkcję pełnią, powinni dawać przykład,

Myśląc tak, też bym traciła wiarę, no bo jak ksiądz może mówić cokolwiek o macierzyństwie, o małżeństwie, o życiu w rodzinie itp. itd.

dziewczyno ! opamiętaj się ! to jaką ja mam wiarę i na czym ja opieram to jest moja sprawa, ja Tobie nie wnikam dlaczego masz dobre zdanie o Kościele, i nie mam zamiaru Ci się tłumaczyć. Moja słowa rozumiesz na opak, tak jak jest Ci wygodnie, nie próbujesz mnie zrozumieć, tylko oceniasz, przeinaczasz wszystko... czy jesteś w ogóle w stanie zaakceptować to, ze ktoś ma inne zdanie niż Ty? czy wszyscy powinni myśleć tak jak Ty, bo tylko to jest słuszne ? zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy, któremu zburzono babkę z piasku...dorośnij.


Patrząc na adres internetowy tej strony widzę tam "forum", a nie np. Twój blog, więc skoro piszesz tu swoje zdanie to godzisz się na opinie innych.

Nie, nie uważam, że wszyscy powinni myśleć jak ja, a tym bardziej nie uważam, że to ja mam 100% rację. Jednak nie przedstawiłaś w tej dyskusji żadnych argumentów, które by choć skłoniły mnie do zastanowienia nad moim stanowiskiem w tej sprawie.


jestem człowiekiem i mam swój rozum, wiem kiedy robię coś źle i mogę sobie to sama ocenić

Tego nawet nie trzeba komentować.

"przykładnej katoliczki"

:) i kto tu kogo ocenia

Pinokio - Pon Lis 30, 2009 9:07 pm

Planowane terminy kursów u dominikanów:
11-12.12.2009
22-23.01.2010
26-27.02
19-20.03
16-17.04
21-22.05
18-19.06
Terminy bardziej odległe niż miesiąc są planowane, ale jest pewne prawdopodobieństwo, że ulegną zmianie (zapisy rozpoczynają się na miesiąc przed terminem kursu).

madzik_86 - Nie Lut 14, 2010 8:24 pm

kochane daję Wam ogłoszenie z mojej parafii (Najświętszego Zbawiciela przy al. Włókniarzy :) ) może komuś się przyda (my będziemy chodzić)

5. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu przeprowadzamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Odbywać się on będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu. W niedzielę za tydzień zapraszamy chętnych celem dokonania zapisu i ustalenia dogodnej godziny prowadzenia spotkań. Zapisy przyjmowane będą w salce na plebanii (wejście od ulicy) w godz. od 16:00 do 16:30.

ogłoszenie jest z dzisiaj czyli z 14.02.2010r :)

pawlaczka - Nie Lut 14, 2010 10:06 pm

Dokładnie 17.02 nauki przedmałżeńskie rozpoczynają się w Parafii Matki Boskiej Bolesnej al. Pasjonistów 23 chyba o 18:00 jak dobrze pamietam - ale lepiej zadzwonić i się upewnić co do godziny.

21.02 mszą świętą o 16:00 rozpoczynają się również nauki przedmałżeńskie w Łagiewnikach. Koszt około 35 zł, prawdopodobnie 5 spotkań. My się na nie wybieramy.

anula86 - Sro Mar 10, 2010 4:30 pm

a w parafii matki odkupiciela i sw jana bozego kiedy sa?i ile kosztuja?
katarynka14 - Wto Mar 16, 2010 8:02 pm

Dziś odbyło się spotkanie dotyczące nauk w parafii pw. Maksymiliana M. Kolbego na Dąbrowie. Spotkania <10 w sumie>będą odbywać się we wtorki o 18:30!Koszt od os. to 40zł . Pierwsze już za tydzień tj. 23.03
przy okazji można będzie odbyć z tą panią konsultacje w poradni <3spotkania>Sama poradnia to koszt 20zł

KoraMozgowa - Pią Mar 19, 2010 10:00 am

Jesli chodzi o nauki ODRADZAM Dominikanów na ul. Zielonej - niby spokojnie i smiesznie, nauki trwaly piatek wieczor i sobote całą ale oprócz tego musielismy zaliczyc wizyty w PPR w odstępach 2 tyg i miesięcznych nie chcieli szybciej, bo wykres malzenski etc....

Polecam natomiast kosciol św. Teresy ul. Kopcińskiego maja swoja strone. Jest tam taki gosc prowadzi nauki razem z tak zwanymi wizytami w Poradni Zycia Rodzinnego - my bylismy tam mimo Dominikanow i zaplacilismy 100 zl i w 2 dni mielismy nauki i 3 wizyty w PPR zaliczone!!
Takze jak kogos goni czas - tak jak nas gonił to polecam!
Bo w normalnej Poradni są nawiedzeni ludzie, ktorzy raz na miesiac wynzaczaja spotkania, bo kto byl to wie ze trzeba prowadzic obserwacje i badac sluz kobiety... paranoja, a w Św. Teresie pan nie robil zadnych problemow, kazal dolaczyc sie nam do grupy i juz :)

anula86 - Pią Mar 19, 2010 11:12 pm

Ze co trzeba????Chyba zarty, niby po co to?
luckyluki - Pon Mar 22, 2010 7:05 pm

Polecam natomiast kosciol św. Teresy ul. Kopcińskiego maja swoja strone. Jest tam taki gosc prowadzi nauki razem z tak zwanymi wizytami w Poradni Zycia Rodzinnego - my bylismy tam mimo Dominikanow i zaplacilismy 100 zl i w 2 dni mielismy nauki i 3 wizyty w PPR zaliczone!!
Takze jak kogos goni czas - tak jak nas gonił to polecam!


Ma ktoś namiary na tego gościa z kościoła św Teresy?

Misiak87 - Pon Mar 22, 2010 7:28 pm

Ja mam, bo też byliśmy tam w poradni. :) [xxx]

To prawda, że za 100 zł i w 2 dni można mieć całą poradnię z głowy a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego. :)

Warto wspomnieć, że w tym kościele prowadzona jest tylko poradnia, nauki nie.



edit: namiary proszę podawać na priv
kryszka

mariusz415 - Wto Mar 23, 2010 8:12 am

jak to 2 dni ? W poradni na Łąkowej ( vis a vis filmówki) wizyta trwa pół godziny.
Misiak87 - Wto Mar 23, 2010 8:36 am

A jaka cena na tej Łąkowej? No i czego się można nauczyć w pół godziny?
anula86 - Czw Kwi 15, 2010 10:45 pm

12.04 rozpoczely sie nauki w parafii NMP Matki Odkupiciela i sw Jana Bozego w Łodzi
akarolka - Pią Kwi 30, 2010 3:13 pm

Pan z poradni u św. Teresy na pewno prowadzi kurs w tempie ekspresowym, i z pewnością przez pierwszą godzinę mówi rzeczy ciekawe, natomiast przez kolejne w ciągu dwóch spotkań to już raczej prezentowanie jednej jego zdnaniem prawdziwej strony medalu. Dyskusyjna jest też cena za ten kurs, czyli uściślijmy 120 zł od pary, ale za to mamy dwie mało przydatne książeczki. Jeżeli ktoś był na tych kursach to rachunek zysku dla Pana Pawła jest prosty, bo ludzi tam jest masa. Od znajomych wiem, że poradnie można zaliczyć za mniejszą kasę. Niestety dowiedzieliśmy się o tym po fakcie.
akwila - Pon Maj 17, 2010 8:22 am
Temat postu: weekendowy kurs w czerwcu
Misiak87 napisał/a:
A jaka cena na tej Łąkowej? No i czego się można nauczyć w pół godziny?


pół godziny to indywidualne spotkanie po kursie, więc w grę wchodzą tylko pytania, wyjaśnienia itp.

najbliższy weekendowy kurs jest w 11-12 czerwca

sunrise1983 - Pon Cze 07, 2010 1:21 pm

Witam, chciałabym razem z Narzeczonym odbyć kurs przedmałżeński...ślub 07.08.2010r. - mamy zaświadczenia z liceum (kurs) więc w sumie nie musimy takich nauk odbywać ale bardzo byśmy chcieli...jak wiadomo tuż przed ślubem mnóstwo spraw do załatwienia...więc przydałby się jakiś ekspresowy kurs...
co poradzicie?

beatrise - Sro Cze 09, 2010 12:47 pm

My też szukamy kursy najlepiej ekspresowego. Z powodu specyfiki pracy mojego Narzeczonego nie możemy sobie pozwolić na regularne spotkania np. raz w tygodniu. Ma może ktoś jakiś pomysł?
akwila - Sro Cze 09, 2010 3:46 pm

beatrise napisał/a:
My też szukamy kursy najlepiej ekspresowego. Z powodu specyfiki pracy mojego Narzeczonego nie możemy sobie pozwolić na regularne spotkania np. raz w tygodniu. Ma może ktoś jakiś pomysł?


Weekendowy kurs odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2010 r.: piątek (18.00-21.00) i
sobota (9.00-21.00) w sali wykładowej przy kościele pw. Matki Boskiej
Zwycięskiej w Łodzi przy ul. Łąkowej 27

zgłoszenia mailem michal@zycie.lodz.pl lub osobiście w dniu rozpoczęcia kursu o godz. 17.30

Pinokio - Sro Cze 09, 2010 4:35 pm

U dominikanów na zielonej są planowane nauki: 16-17.07; 27-28.08; 17-18.09; 22-23.10; 19-20.11; 10-11.12
Maja z Dąbrowy - Sob Cze 19, 2010 8:24 pm

Ja byłam na naukach u Salezjanów , przy kościele Tereski. Nie byłam na innych, ale chyba można powiedzieć,że były dobre. Mało ględzenie, dużo ciekawostek. No i trochę czasu na zastanowienie się na spokojnie nad życiem. Nie mówił sam ksiądz ale zapraszał rodziny, osoby z doświadczeniem, psychologów. Jak ktoś ma czas to polecam.
Emmi - Sob Sie 07, 2010 11:36 pm

Nie wiecie czy parafia św.Anny w Łodzi prowadzi nauki przedmałżeńskie....zastanawiam się też czy te zaświadczenia ze Zgierskich trzydniowych nauk wystarczą...czy w Annie wymagają dodatkowo zaświadczeń z poradni rodzinnej?Bierzemy tam właśnie ślub w przyszłym roku i chcemy to załatwić za wczasu....a że pracujemy oboje w trybie zmianowym po 12h na dobę i większość dni się mijamy to trudno znaleźćczas na regularne nauki.A weekendówki też nie wchodzą w grę bo więcej niż 1 wolny weekend w pracy nie wydębię....dlatego te Zgierskie by mi odpowiadały.....tylko obawiam się że potem itak będę musiała tę poradnię zaliczać :/
Misiak87 - Nie Sie 08, 2010 12:02 am

Emmi napisał/a:
Nie wiecie czy parafia św.Anny w Łodzi prowadzi nauki przedmałżeńskie

Nie, tylko poradnię rodzinną.

Aga1986 - Nie Sie 08, 2010 1:04 am

u mnie w parafii Św. Antoniego zaakceptowali nauki ze Zgierza, może zadzwoń do swojej parafii i zapytaj czy będą je honorować, ale myślę, że nie mają wyjścia i powinni zaakceptować :)
Emmi - Nie Sie 08, 2010 9:45 am

chyba tak zrobię...zadzwonię do kancelarii i zapytam....te by mi bardzo pasowały....łatwiej mi wyprosić w pracy 3 dni wolnego niż kilka weekendów z rzędu...a nie chce tych nauk zostawiać na ostatnią chwilę...
atalinka - Pon Sie 16, 2010 9:56 pm

Na Sienkiewicza u Jezuitów będą nauki weekendowe 4-5 września od 9 do 17. Koszt 50 zł od osoby. My z Lubym już zapisani. Zobaczymy co to będzie ;)
Dosia_Zosia - Pią Paź 01, 2010 11:29 pm

12 października zaczynają się nauki w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi, pierwsze spotkanie o godzinie 19.
anooleczka - Sob Paź 02, 2010 3:39 pm

U Dominikanow 22-23 pazdziernika. To jest poltora dnia+2 polgodzinne spotkania z prowadzacymi zajecia (malzenstwami) w ramach poradni rodzinnej.
Koszt- 70zl/os. Zapisy tylko mailowo. Jak wejdziesz na ich strone tam jest wszystko wyjasnione i opisane.
Podobno najbardziej wartosciowe nauki przedmalzenskie w Lodzi. My idziemy na nastepne- 19-20 listopada

kasia_m - Wto Paź 05, 2010 6:50 pm

Cześć

mamy pytanie dotyczące kursów które odbywają się u dominikanów, czy tam trzeba iść razem? Mój M ma już nauki nie bardzo mu się widzi ponawianie tego kursu. Dziękuje za pomoc:)

anooleczka - Wto Paź 05, 2010 8:00 pm

chyba nie trzeba parami :p Napisz do nich maila i dowiedz sie dokladnie :)
kasia_m - Wto Paź 05, 2010 8:08 pm

anooleczka napisał/a:
chyba nie trzeba parami :p Napisz do nich maila i dowiedz sie dokladnie :)



Dzięki za pomoc. Znalazłam stronkę i zaraz biorę się za pisanie maila.

anooleczka - Wto Paź 05, 2010 9:01 pm

kasia_m napisał/a:
Dzięki za pomoc. Znalazłam stronkę i zaraz biorę się za pisanie maila.

W zasadzie to za wiele nie pomoglam.. :p ale cala przyjemnosc po mojej stornie :)

kasia_m - Sro Paź 06, 2010 8:50 am

Właśnie dostałam odpowiedź. Kurs u Dominikanów może odbywać tylko jedna osoba;) Już zapisałam się na 10/12/2010;)
anooleczka - Sro Paź 06, 2010 9:02 am

no to super :)
Ja nie wiem czy nie bede musiala sie tez przepisac na grudzien :(
Zaczynam studia podyplomowe i nie wiem czy w czasie nauk nie bede miec zjazdow.. dowiem sie w ostatnij chwili :?

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 2:17 pm

Matki Boskiej Bolesnej TEOFILÓW ul. Pasjonistów we wtorki o 19:00
Nie wiem od kiedy - wiem, że przyjmowane są jeszcze nowe pary i nie znam kosztu.

[ Dodano: Wto Paź 12, 2010 2:18 pm ]
jednak znalazłam, że zaczęły się 5 października... więc dziś jest 2 spotkanie ;)

towosi - Pon Paź 18, 2010 7:18 pm

Serdecznie polecam nauki przedmałżeńskie u Jezuitów. To nie żadna męka przez teorię , ale naprawdę dobrze spędzony wspólnie czas. Dużo się można dowiedzieć o sobie nawzajem i o czekających nas zadaniach w życiu małżeńskim. Wszystko to okraszone sporą dawką humoru zarówno prowadzących jak i uczestników.
nezabravka - Sro Lis 10, 2010 7:19 pm
Temat postu: łagiewniki
może ktoś wie coś wiecej o naukach w łagiewnikach?
bo ja zaklepując termin ślubu usłyszałam, że będą od połowy listopada, 5-6 spotkań...

[ Dodano: Nie Lis 14, 2010 10:38 am ]
już się wszytskiego dowiedziałam, a więc:
nauki w łagiewnikach zaczynają się 21.11 o godz 16 (msza św), potem o 17 jest pierwsze spotkanie, na którym można się zapisać na kurs
jak się dowiedziałam u ojca w kancelarii, nauki obejmują także poradnię, a spotkań będzie w sumie 5 (ale nie wyklucza, że może będą 4), odbywać się będa w niedziele o 17, termina zakończenia planowany jest na 19 grudnia

Hellen - Wto Sty 04, 2011 2:26 pm

U Dominikanów na ul. Zielonej są teraz 14 i 15.01.2011
Mam pytanie do tych, którzy byli niedawno - jak było?

kasia_m - Wto Sty 04, 2011 3:37 pm

Byłam na kursie w grudniu. Kurs od strony "kościelnej" prowadzi Dominikan u którego się zapisujesz. Natomiast pozostałe wykłady były prowadzone przez małżeństwa. Nie jest tak starsznie. Chociaż ja byłam sama a część rzeczy jest kierowana łacznie do obojga narzeczoych np. jakies testy.

Moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Nikt nic nie każe. Tylko trzeba być na całym kursie

Orócz kursu trzeba jeszcze umówić się do poradni planwania rodziny na dwa spotkania.

Hellen - Wto Sty 04, 2011 5:45 pm

Dzięki za informacje, już się zapisaliśmy :)
Malena - Wto Sty 11, 2011 6:18 pm

My tez bedziemy na naukach u Dominikanów w ten pt i sobote:) Wolimy hurtowo...A że są tak polecane, może nie będzie tak źle.
Hellen - Wto Sty 11, 2011 6:20 pm

No to się zobaczymy....
Malena - Wto Sty 11, 2011 6:58 pm

Hellen napisał/a:
No to się zobaczymy

super, im wiecej osob tym lepiej, bo czulabym sie jakos tak nie halo:)

Cola - Pon Sty 17, 2011 6:06 pm

Witam,
poszukuje kosciolka w ktorym zrobie szybciutko nauki przedmalzenskie najlepiej w jeden dzien gdyz praca mi nie pozowla na normalny tryb nauk... Pilnie prosze o jakies namiary i z gory dziekuje :) A słub w katedrze wiec wszystko musi byc na tip -top ...

Malena - Pon Sty 17, 2011 6:17 pm

Cola, najszybciej zrobisz u Dominikanów, kurs trwa półtora dnia - w piątek 17-21.30 i sob 9-19.00. Najbiższy na początku lutego i potem na początku marca, sprawdz na stronie Dominikanów.
Cola - Pon Sty 17, 2011 6:44 pm

Tylko jest wielki problem bo weekendy całkowicie odpadają. Generalnie to w ogolę nie mam czasu :( Studiuje dziennie i zaocznie i do tego pracuje w tygodniu i w weekendy wolne od uczelni. Prace kończę o 22 :( w dodatku zmienilam pracę od stycznia wiec nie mam co liczyc na wolne czy ulozenie grafiku pode mnie :(
agulka1989 - Pon Sty 17, 2011 6:49 pm

Cola, ja o takich jednodniowych naukach nie słyszałam...
My chodziliśmy do Zgierza. Miały być 3 spotkania po 45minut, były tylko dwa i drugiego dnia już dostaliśmy zaświadczenie.
Może warto wziąć dzień czy dwa wolnego żeby to załatwić...

Malena - Pon Sty 17, 2011 7:06 pm

Cola, no ja mam nieregularna prace, mieszkam w Warszawie, nauki zrobilam w Łodzi, na pt wzielam urlop, choc jestem w nowej pracy 3 miesiace, pogadalam i nie bylo problemu. Niestety inaczej sie nie da. Jednodniowych raczej nie ma, te u Dominikanow sa najkrotsze. Chyba, ze poszperasz w necie lub tu w watkach i znajdziesz kogos, kto Ci s=da za kaske zaswiadczenie..
Cola - Pon Sty 17, 2011 7:54 pm

No własnie tego szukam. A ja w prace zaczelam nowa w sumie nie do konca bo jestem w trakcie badan wstepnych i zaczynam prace juz swoja zmianowo od srody :( wiec nie ma szans na wolne. Bo teraz tydzien mialam szkolen. A stara prace zakonczylam 9 stycznia. A do slubu coraz blizej i jestem juz przerazona bo zostaly mi 2miesiace na zrobienie nauk :O
kasiechna - Pon Sty 31, 2011 6:08 pm

Witajcie Forumowiczki
w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, tj 13,02 zaczynają się nauki przedmałżeńskie w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Teofilowie, na ul. Chochoła 3. Będzie 5 spotkań w tym poradnia przedmałżeńska; najprawdopodobniej 50zł od osoby. Nauki zaczną się mszą o 16.30 a po niej zaczną się nauki.
Chętnych zapraszam do zapisów w kancelarii parafialnej, która jest czynna we wt i pt 16-17.30.

Dosia_Zosia - Pon Lut 07, 2011 3:53 pm

1 marca rozpoczynają się nauki w kościele pw. św.Maksymiliana Kolbego w Łodzi, pierwsze spotkanie o godz.18:30.
sachmet - Pią Lut 11, 2011 12:04 pm

Od 14 marca zaczyna się kurs kościele św Anny Dąbrowa/ Zarzew.
Karinka - Wto Lut 15, 2011 6:16 pm

Cześć :)

Nauki przedmałżeńskie w Klasztorze w Łagiewnikach - początek 13 marca, o godzinie 16:00 msza, a po mszy pierwsze nauki:) I wtedy można się zapisać.

Annika - Pon Lut 21, 2011 4:57 pm

a jak jest od strony organizacyjnej - czy nauki mozna brac w kazdej parafii? mieszkamy teraz u mnie na Radogodszczu, ale moja druga polowka jest z Chojen :/ a to dwa krance miasta :( i nie wiemy co robic - czy nie bedzie problemu jesli on bedzie chodzil od nie swojej parafii? i jak to wyglada - czy w kazdej parafii w Łodzi odbywaja sie nauki przedmalazenskie i mozna wybrac parafie, ktora najbardziej pasuje? np. organizacyjnie?

slub planujemy na 2012r., ale wolimy ten drobny problem miec z glowy szybciej, tak, zeby pozniej nie trzeba bylo biegac po parafiach :) dzieki za odpowiedz!!!

asiaj2001 - Pon Lut 28, 2011 1:53 pm

Annika to nie jest problem, możecie zrobić nawet w innym mieście tam gdzie chcecie :)
My idziemy do dominikanów za 3 tyg. a ślub mamy w innym mieście :)

sadakot1 - Pon Lut 28, 2011 6:07 pm

mamy ślub 28-05-2011 i jeszcze nie załatwiliśmy nauk. wiecie gdzie można się w miarę bez problemu zapisać?
martula_87 - Pon Lut 28, 2011 8:42 pm

Chyba parafia św Anny rusza wkrótce z naukami i tam nie powinno byc problemu z zapisaniem się/
Annika - Sro Mar 09, 2011 2:24 pm

Dzieki za podpowiedzi - macie racje, nauki mozna odbyc praktycznie wszedzie tam, gdzie sa organizowane :) Pewnie wybierzemy sie do Jezuitow lub na Łąkową, duzo dobrego sie akurat o tychkosciolach mowi :)
turecik - Pią Mar 25, 2011 7:57 pm

Polecam nauki przedmałżeńskie w parafii Św. Anny - super atmosfera, nauki fajnie prowadzone, aż chce się chodzić na takie spotkania :)
Dosia_Zosia - Nie Wrz 25, 2011 7:49 pm

Od 10 października do 12 grudnia przy ul.Skorupki 7 w każdy poniedziałek o godz.19 będą się odbywały Wieczory dla Zakochanych, zapisy poprzez stronę www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl
Ja również uczestniczyłam w takich spotkaniach i powiem krótko - szczerze polecam :)

ernol - Czw Lis 24, 2011 10:08 pm

Witam, poszukuję z narzeczoną kursu przedmałżeńskiego w najbliższym czasie. Wiecie coś o jakiś terminach w grudniu?
asia7 - Nie Lis 27, 2011 8:45 pm

ernol napisał/a:
Witam, poszukuję z narzeczoną kursu przedmałżeńskiego w najbliższym czasie. Wiecie coś o jakiś terminach w grudniu?


o grudniowych nic mi nie wiadomo, ale widziałam na stronie dominikanów, że są zapisy min na 27-28.01

tygrysek7773 - Pon Paź 22, 2012 8:25 pm

Witajcie, czy orientujecie się może czy w kościele św. Antoniego na Żubardziu będą się w niedalekiej przyszłości odbywać kursy? I czy ktoś wie jaki jest tutaj koszt? Do tego kościoła mam najbliżej i bardzo mi zależy na informacji o kursach,a na ich stronie nic nie ma :(
Waldi87 - Czw Paź 25, 2012 6:17 pm

Nauki są na pewno w kościele MBZ przy ul. Łąkowej 40. My idziemy 23-24 listopada i koszt 140 zł od pary.
tygrysek7773 - Czw Paź 25, 2012 9:54 pm

Cytat:
koszt 140 zł od pary.
Sporo..Kurde szkoda mi kasy na coś co mogłam mieć w liceum gdybym miała normalnego księdza od religii :/
martinni - Pią Paź 14, 2016 10:51 am

Ktoś wie gdzie są teraz?
Paolina - Czw Paź 27, 2016 9:54 pm

"Jeśli poszukujecie kursu przedmałżeńskiego, w parafii Św. Jana XXIII w Łodzi przy Alei Hetmańskiej 9 rozpoczyna się w czwartek 3 listopada o godz 20. Będzie to 5 spotkań w czwartki o 20. Zapraszamy.
więcej informacji Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 - 17.30
tel.: 42 671-14-95"


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group