Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Gdzie w Łodzi kupić tort weselny?

lucky72 - Sob Paź 11, 2003 12:43 pm
Temat postu: Gdzie w Łodzi kupić tort weselny?
czy któraś z was mogłaby podać mi adres cukierni gdzie robią dobre torty i wyjaśnić dlaczego nikt nie chce mi zrobic na wesele tortu z bitej smietany byłam w dwóch cukierniach i powiedziano mi że takich się nie robi a ja i wielu moich gości nie lubię kremu na myśl o wielkim torcie kremowym przechodzą mnie dreszcze a może jest jakiś smaczny zamiennik o którym ja nie wiem totalnie nie wiem co robić
gosia - Sob Paź 11, 2003 3:50 pm

czesc nie słyszałam jeszcze żeby nie mozna było zrobić tortu wselnego z bitej śmietany widocznie oni nie umieja tego robić bo im sie to rozwala i dlatego bo innego wytłumaczenia nie widze ja miałam tort weselny smietankowo czekoladowy był pyszny w kształcie prostokata nie żaden pietrowy tylko jest pewien problem ja jestem z Warszawy a ty pewnie z Łodzi jeśli tak to zapraszam po tort do STOLICY :wink: :D
Asia - Pon Paź 13, 2003 9:35 pm

Słyszałam, że dobre tory robi "Miś" i "Hortex", ale nie wiem czy z bitej śmietany również. Hej mężatki, gdzie zamawiałyście swoje torty i po ile płaciłyście?
Majaa - Wto Paź 14, 2003 7:17 am

"MI?" robi fajne torty tylko trzeba uprzedzić, żeby nie zrobili za słodkiego.
Madlen_ - Wto Paź 14, 2003 7:55 am

Ja miałam tost wliczony w salę-nie zamawiałam go.

Ale na Limanowskiego jest podobno rewelacyjna cukiernia-dowiem się o bliższe namiary.

Edyta - Wto Paź 14, 2003 2:52 pm

ja też słyszałam że w Łodzi najlepsze torty robi "HORTEX"

pozdrawiam i powodzenia

gosia - Sro Paź 15, 2003 5:24 pm

Asia napisał/a:
Słyszałam, że dobre tory robi "Miś" i "Hortex", ale nie wiem czy z bitej śmietany również. Hej mężatki, gdzie zamawiałyście swoje torty i po ile płaciłyście?


czesc ja jestem z Warszawy i płaciłam 25 zł za kg. i miałam tort prostokątny z bitej smietany zrobiony w szachownice był pyszny :)

nei - Czw Paź 16, 2003 11:26 am

Przepyszny tort z bitej smietany i swiezych owocow lub o smaku czekoladowym czy tiramisu mozesz zamowic na retkini, na poczetku olimpijskiej (kolo torow kolejowych) "U KUCZKI"

kg 25 zl, dowoz gratis, 100zl kaucja za stelaz

tort jest naprawde cudowny, mozna zamowic rozne ksztalty, a smakowo - REWELACJA

lucky72 - Czw Paź 16, 2003 11:41 am
Temat postu: dziękuje
dziękuję za informację jeszcze w tym tygodniu wyruszę na retkinię
Asia - Czw Paź 23, 2003 10:11 am

Chciałabym mieć tort 4-piętrowy. Ile to będzie kilogramów tak mniej więcej oczywiście? Ile ważyły wasze torty?
lucky72 - Sro Lis 26, 2003 10:37 pm

a no własnie byłam u Kuczki w pażdzierniku i tort rzeczywiscie zapowiada sie pysznie nie odmówiłam sobie i oczywiście kupiłam tam trochę słodkości po prostu pychota !! . Jednakże jest pewien problem bo ta cukiernia pracuje tylko do 14 albo 16 ale mniejsza z tym problem że torty dowożą tylko w godzinach pracy gdzie ja taki tort umieszczę na sali jest kuchnia ale nie ma dobrego miejsca dla przechowania tortu tak długo. No i znów problem Galionko obiecałaś adres cukierni na limanowskiego ratuj!
Madlen_ - Czw Lis 27, 2003 10:43 am

Lucky to podobno jest na Limanowskiego przy Kasprzaka...ale nie wiem jak się nazywa. 8)
Edyta - Czw Lis 27, 2003 10:42 pm

a nie mozesz dogadac sie z ta cukiernia???
jak im zalezy na kliencie to powinni pojsc ci na reke

lucky72 - Pią Lis 28, 2003 8:22 pm

niestety edytko pani miło aczkolwiek dobitnie dała do zrozumienia że torty dowożą tylko w czasie pracy może gdybym porozmawiała z jakimś przełozonym ale prawdę mówiąc nie pomyslałam o tym musze wysłac tam mojego K. może coś załatwi
Edyta - Pią Lis 28, 2003 9:42 pm

a jak nie to lepiej nie zaprzatac sobie glowy i poszukac innej cukierni
Tomi - Pią Lis 28, 2003 10:28 pm

A wiecie co, w tej kwesti to musze sie wam pochwalić. Wiem że to nieładnie ale co mi tam.

Ja na moje wesele choć skromne sam robiłem cały tort (no moze za wyjatkiem łabątków z cukru bo to musiałem kupic w cukierni)
Nie był to oczywiście wielki 18-sto poziomowy tort ale dla wszytkich gości wystarczyło.
i oczywiście pozatym to jestem dumny z siebie bo raczej żadko się spotyka żeby ktoś robił tort na własne wesele.

:wink: :wink: :wink:

kryszka - Pią Lis 28, 2003 10:56 pm

Kurcze Tomi, w tym samym czasie wysyłaliśmy posta i mnie wyrzuciło. :evil: I muszę pisać jeszcze raz.

Ale mnie zaskoczyłeś swoimi zdolnościami :shock: . ?onka ma chyba z ciebie dużo pożytku? :mrgreen:


Ale wracając do tematu:

Lucky, coś mi się widzi, że pani nie zmieni zdania. :? Może faktycznie poszukaj innej cukierni?

:arrow: Ta cukiernia o której pisze Galionka (przynajmniej tak mi się wydaje że to ta) jest na rogu Limanowskiego i Klonowej na przystanku autobusowym w stronę Radogoszcza. Nie na Kasprzaka (bo takiego skrzyżowania nie ma), gdyż to jest tak: najpierw jest Hipoteczna która kończy się na Limanowskiego i przechodzi w Klonową, a ta z kolei w Kasprzaka. Chyba zrozumiałe? Nazwy niestety nie kojarzę, ale jak będę jechać do pracy w poniedziałek to sprawdzę i ci powiem. :D

:arrow: Patrz: oferta kolegi powyżej :wink:

:arrow: A może spróbuj w szkole gastronomicznej na Sienkiewicza? My tam zawsze zamawiamy żarełko i ciasta na imieniny i muszę powiedzieć że robią pyszności w bardzo rozsądnej cenie.

Nina - Wto Gru 02, 2003 9:53 am

Moj torcik byl az 6 pietrowy i zamowilam go na Pomorskiej 17, to jest cukiernia turecka.
Torcik byl z bitej smietany, po prostu super, i zamowilam jeszcze tort czekoladowy "negro" po prostu bomba :D :D

Edyta - Wto Gru 02, 2003 4:21 pm

przestancie o tych slodkosciach gadac, bo chce mi sie jesc :wink:
kryszka - Czw Gru 04, 2003 6:48 pm

W końcu sprawdziłam tą cukiernię. Jest to Cukiernia "Karpatka", ul. Limanowskiego 134.
Madlen_ - Pią Gru 05, 2003 9:40 am

Tak, to ta cukiernia Kryszko-rewelacyjnie pieką. :mrgreen:


Ja zabardzo nie lubię tortów i z natury ich nie jadam...ale "swój" zjadłam...był pyszny...mniammm... 8)

Edyta - Pią Gru 05, 2003 11:32 pm

no nie no niesamowite te torciki

sory nei, ale jest tutaj coraz wiecej ludzi i czasami myla mi sie fakty :wink:

kryszka - Sob Gru 06, 2003 1:37 am

Edyta napisał/a:
sory nei, ale jest tutaj coraz wiecej ludzi i czasami myla mi sie fakty :wink:


Proszę oto potwierdzenie faktu: nie nei, a Nino ! 8)




A torciki wyglądają pysznościowo. Z tego pierwszego zjadłabym cały dół. Chyba weekend mi na to wystarczy. Jakby co proszę się nie obrażać, że mówię z pełną buzią. :wink:

Edyta - Sob Gru 06, 2003 12:53 pm

widzisz kryszko zostalam przylapana poraz drugi hihihihihihi
kryszka - Pon Kwi 26, 2004 11:25 pm

W niedzielę miałam przyjemność skonsumować tort z Grandki. Tort był z bitej śmietany, bardzo lekki, nie za słodki, zjadłam 2 kawałki, a mogłabym jeszcze z raz tyle. ;) Naprawdę polecam. :) Jadłam też wiśniowy, ale ten był już słodki do obrzydzenia. :?
just_Kate - Sro Kwi 28, 2004 5:13 pm

A ja bym się chciała dowiedzieć, gdzie to dokładnie jest "u Kuczki"??? Bo ja mieszkam na Olimpijskiej i szczerze mówiąc to nigdy nie zauważyłam tu tej cukierni (przy okazji Olimpijska do torów chyba nie dochodzi?). Natomiast jest u nas Karpatka (sklep sieci) i co prawda na początku (jak się otworzyli) to byłam z nich bardzo zadowolona, ale po jakimś czasie ich wypieki straciły na jakości, ale oczywiście nie wiem jakie torty weselne robią...

Ja będę miała tort weselny zamawiany przez 'salę' ale dokładnie się wypytałam, i wiem, że będzie śmietankowy, i z cukierni "Ptyś" - mojej ulubionej (już gdzieś to pisałam). Cukiernia jest w 100% sprawdzona przeze mnie, moją rodzinkę i znajomych pod względem ciast, natomiast jeszcze nie próbowałam tortu. Ale i tak im ufam :D
(Cukiernie są dwie - jedna na Białostockiej na Chojnach, na przeciwko cmentarza Kurczaki, a druga na Zaolziańskiej, niedaleko Szpitala im. Kopernik)

Kati - Sro Kwi 28, 2004 6:01 pm

U Kuczki to jest tam gdzie jest sklepik i piekarnia (wg. mojej babci słynna na całą Retkinię) na rogu Olimpijskiej i Maratońskiej... Taki domek na samym rogu prywatny :D


Rodowita Retkinianka - obecnie Zgierzanka - Wkrótce Warszawianka 8)

just_Kate - Czw Kwi 29, 2004 9:32 am

Aaaa no to już wiem, czyli jest to ta cukiernia w sklepie... to już mi się wyjaśniło :wink:
pipi - Pią Kwi 30, 2004 8:28 am

A czy jedliście kiedyś ciasta z Kaskady :?:
dowiedziałam się że moja sala tam zamawia ciasta :roll:

Asia - Czw Wrz 02, 2004 4:21 pm

pipi napisał/a:
A czy jedliście kiedyś ciasta z Kaskady :?:
dowiedziałam się że moja sala tam zamawia ciasta :roll:


Ja będę miała tort i ciasta właśnie z Kaskady. Polecił mi tę cukiernię mój kucharz.

Ceny przystępne, poza tym na szczycie tortu nie ma sztucznych figurek pary młodej (nie podoba mi się taka dekoracja tortu), sa spore łabędzie z ciasta ptysiowego, zwrócone do siebie dzióbkami.
Pipi, czy pamiętasz jakie ciasta były na Twoim weselu i które z nich najlepsze? Muszę własnie wybrać rodzaje ciast.

pipi - Czw Wrz 02, 2004 4:40 pm

Asiu, ponieważ nikt mi nie udzielił odpowiedzi, zamówiłam sobie w Kaskadzie tort czekoladowy - ceny faktycznie bardzo przystępne - tak do spróbowania.
Tort był jak dla mnie za słodki i bardzo przeciętny w smaku - dał się zjeść.
Dekoracje na torcie były rewelacyjne, bez przesadyzmu i z gustem, jednak zrezygnowałam i zamówiłam w Ptysiu - gdzie cena jest mniej przystępna, ale goście zjedli wszystkie pięć pięter tortu, nic nie zostało. Dekoracje znacznie skromniejsze i bez figurek na szczycie tylko z czekoladowym serduszkiem :graba:

just_Kate - Czw Wrz 02, 2004 9:31 pm

pipi napisał/a:
Asiu, ponieważ nikt mi nie udzielił odpowiedzi, zamówiłam sobie w Kaskadzie tort czekoladowy - ceny faktycznie bardzo przystępne - tak do spróbowania.
Tort był jak dla mnie za słodki i bardzo przeciętny w smaku - dał się zjeść.
Dekoracje na torcie były rewelacyjne, bez przesadyzmu i z gustem, jednak zrezygnowałam i zamówiłam w Ptysiu - gdzie cena jest mniej przystępna, ale goście zjedli wszystkie pięć pięter tortu, nic nie zostało. Dekoracje znacznie skromniejsze i bez figurek na szczycie tylko z czekoladowym serduszkiem :graba:


w Ptysiu? :graba:

pipi - Pią Wrz 03, 2004 10:33 am

Just_Kate Ty też miałaś ciasta z Ptysia? :mrgreen:
just_Kate - Pią Wrz 03, 2004 4:05 pm

pipi, część ciast - tak, część była wypiekana na miejscu a tort to w sumie nie wiem, choć był bardzo dobry (śmietanowo-lodowy). Natomiast Ptyś to moja ulubiona cukiernia :D
artnow - Wto Wrz 07, 2004 7:17 pm

nei napisał/a:
Przepyszny tort z bitej smietany i swiezych owocow lub o smaku czekoladowym czy tiramisu mozesz zamowic na retkini, na poczetku olimpijskiej (kolo torow kolejowych) "U KUCZKI"

tort jest naprawde cudowny, mozna zamowic rozne ksztalty, a smakowo - REWELACJA



Potwierdzam. Sam jadlem tort weselny od nich i nie wyobrazalem sobie zeby gdziekolwiek indziej zamowic. Na weselu gdzie byl ich tort pierwszy raz widzialem zeby sie ustawiala kolejka po dokladke tortu.

Ja bede mial Tiramisu Brandy - 3 pietra + ksiazeczka obok owocowa.

mmichalina - Pon Lut 14, 2005 12:24 pm

witajcie. dzis z narzeczonym poszliśmy na spacer do cukierni "U Kuczki". Pani za bardzo nie była w stanie podać nam konkretnych informacji oprócz tej że cena wzrosła do 30 zł za kg. Hmmmm ... teraz, to juz nie wiem co robic!
megi - Sob Lut 19, 2005 7:28 pm

Torciki dobre napewno są z HORTEXu ale słyszałam że dobre robi cukiernia DYMBALSKI, chyba tak się nazywa, choć ostatnio jadłam na przyjęciu torta i był tak smaczny że lepszego nie w zyciu nie jadłam, ale jeszcze nie wiem jaka firma to robi ale nic straconego, zapytam, był czekoladowy ach....... :P
thiti - Sob Lut 19, 2005 7:49 pm

chodzi zapewne o cukiernie Dybalskiego...
potwierdzam, że tort z bitej śmietany mają wyśmienity, podobnie w Hortexie
obydwa są ze świeżymi owocami
zdecydowanie nie lubię tortów i jedynie z bitą śmietaną czasami skosztuję
powyższe firmy na pewno robią je bardzo smaczne
o innych smakach nie piszę, bo nie jadam :)

just_Kate - Sob Lut 19, 2005 11:34 pm

Jeśli chodzi o cukiernie Dybalskiego, potwierdzam, że mają bardzo smaczne... rurki z bitą śmietaną :wink: :lol: . No może parę innych wyrobów też. Ale i w przypadku Hortexu i Dybalskiego (za sprawą mojej mamy - koneserki, wiem) torty typu: węgierskie, czekoladowe, są strasznie ciężkie i tłuste, więc na takie należy uważać. Chyba, rzecz jasna, że ktoś w gustuje w kremie z margaryny. :lol:
?mietanowe są prawdobodobnie dobre, bo i np. w-z-tki z bita śmietaną mają dobre. :mrgreen:

opium - Sob Lut 19, 2005 11:36 pm

Przepyszny tort jadłam u Spadkobierców na Pietrynce - delikatny, śmietankowy z malinami, pychota!!!, trzeba by było tylko wywiad zrobić gdzie oni go zamawiają, bo inaczej to by był tort z podwójną marżą :(
A może ktoś ma jakieś dojcia i może się dowiedzieć?

juttah - Wto Mar 08, 2005 1:41 pm

Ja mam zamówiony w cukierni Kuczka na Olimpijskiej 28. Ciasta mają super, jak mi zrobią taki tort to chyba ich ucałuję !! ! :D
just_Kate - Wto Mar 08, 2005 2:21 pm

juttah napisał/a:
Ja mam zamówiony w cukierni Kuczka na Olimpijskiej 28. Ciasta mają super, jak mi zrobią taki tort to chyba ich ucałuję !! ! :D


Qrcze, kolejna osoba chwali ciasta Kuczki, a ja mieszkam obok tej cukierni (czy raczej sklepu sieci 34) i próbowałam już kilka razy różnych ich wyrobów, i za każdym razem klapa. :( Juttah - może powiedz mi jakie ciasto najczęściej u niego kupujesz i tobie smakuje, to może i ja będę miała szczęście...

juttah - Wto Mar 29, 2005 8:23 am

O torcie tylko slyszalam, ze jest super, nie za słodki, nie za suchy...podobno swietny, a mi osobiscie smakuje babka adwokatka-moge zjesc ja cala!!Polecam!
just_Kate - Wto Mar 29, 2005 5:12 pm

juttah napisał/a:
O torcie tylko slyszalam, ze jest super, nie za słodki, nie za suchy...podobno swietny, a mi osobiscie smakuje babka adwokatka-moge zjesc ja cala!!Polecam!


Ta babka brzmi smakowicie, więc zapewne sie skuszę. :wink:

Filomena - Nie Cze 26, 2005 11:57 pm

Chciałabym się poskarżyć na dwie cukiernie, które złośliwie w czasie mojego wesela mają urlop. Chodzi o dostawcę Klubu Spadkobierców, u którego chciałam zamówić ten pyszny tort z malinami i o cukiernię Ptyś, która była rezerwowa. Byłam tam dzisiaj na rekonesansie, patrzę, a tu takie śliczne ciasteczka tortowe i pettifoury. Już chciałam zamawiać, a tu pani za ladą stwierdza, że źle sobie wybrałam datę slubu, bo oni mają urlop :evil: . Z kolei Kuczka dzisiaj nie pracuje. Chyba zamówię w Karpatce. Pani obsługująca była bardzo miła, sprowadzi mi zdjęcia tortów, które robili. Dekoracje może dobrac kolorystycznie do wystroju sali. Mam nadzieję, że tort śmietanowy będzie tam dobry. Kremowym z jakiejkolwiek cukierni mówię stanowcze, zdecydowane NIE!!! Wolę sobie sama taki krem ukręcić. Przynajmnej nie będzie się składał głównie z margaryny i cukru pudru.
Kasiawka - Pon Cze 27, 2005 7:13 am

Filomena mieszkałam kiedyś niedaleko Ptysia i zawsze kupujemy tam ciastka na wszystkie okazje i to normalne, ze oni w wakacje mają wtedy jeden cały miesiąc urlopu. [/scroll]
Filomena - Pon Cze 27, 2005 9:39 am

Ja rozumiem, ze cukiernicy też muszą odpocząć i doprowadzić zakład do porządku po całorocznej eksploatacji, ale dlaczego akurat te cukiernie, w których chciałam zamówić pyszny tort śmietanowy :smut:
Kasiawka - Pon Cze 27, 2005 10:40 am

Za Ptysia mogę odpowiedzieć, bo przynajmniej 5 lat temu moja siostra robiłą wesele i chciała tort z Ptysia i tez okazało się, ze cały lipiec mają nieczynne i w odpowiedzi na swoje rozczarowanie usłyszała, ze w lipcu i sierpniu mają najmniej zamówień, dziwne ale tak jej powiedzieli.
Kati - Pon Cze 27, 2005 12:09 pm

My mięliśmy tort z cukierni z głowna (tylko nie wiem z której :roll: :mrgreen: ) zamawiany przez Borynę. Przepyszny, śmietanowy z migdałami. Goście byli zachwyceni :D
just_Kate - Pon Cze 27, 2005 12:13 pm

Dziewczyny, te "Ptysiowe" (bo ja też 'Ptysiowa' jestem ;) ) przecież Ptysie są dwa, oni w obydwu mają cały miesiąc wolnego??? Czy właściciele tak generalnie wszystkich na zakładzie na miesiąc na urlop wysyłają? :lol:
Kasiawka - Pon Cze 27, 2005 12:14 pm

O tego nie wiem, ja pisąłam o tym z ul. Zaolziańskiej
just_Kate - Pon Cze 27, 2005 12:17 pm

Jest też "Ptyś" na Białostockiej, na przeciwko cmentarza 'Kurczaki', w takich białych domkach, tyle że intryguje mnie to, czy oni tak faktycznie wsio na amen zamykają... :?
kryszka - Pon Cze 27, 2005 2:32 pm

Filomena - no coż, taki urok wesela w lato. :roll:

Ale to normalne, że niektóre firmy usługowe zamykają całą firmę na cały miesiąc lub dwa w lipcu lub sierpniu. Bardziej im się to opłaca niż ponosić wszystkie koszty. Dla pracowników taki plus, że zawsze wiedzą kiedy mają urlop. :wink: Pracowałam tak i bardzo mi się podobało.

strawberrytea - Nie Lis 20, 2005 4:36 pm

najlepszy tort jaki jadłam to był tort na moim przyjeciu weselnym :) Tort zamawiała restauracja (Art Deco) i mam ochotę się dowiedziec gdzie go zamawiali, moze się jeszcze kiedys przyda ta informacja. jesli ktos z was będzie miał wesele w Art Deco to spytajcie...
Kasiawka - Pon Gru 05, 2005 3:29 pm

U nas był pycha tort jak sie okazało z mojej ulubionej cukierni PTY? mniam mniam
Agatka_P - Pon Gru 05, 2005 3:37 pm

Ja polecam cukiernie na Retkini przy ryneczku na Retkińskiej "Basendowski" ciasta i torty mają pycha jak się dowiadywałam o tort z bitej śmietany na wesele 60 osobowe to kosztował by 150 zł + 300 zł kaucji za stelarz
rorrim - Pią Mar 31, 2006 11:39 am

Zamówiłam tort!
Po pewnych perturbacjach niestety... ale już jest ok. Napiszę tylko, że firma Skórka robi duże problemy z przywiezieniem tortu po godzinie 12 w południe. Problemy, czyli opłata 200 zł więcej niż normalnie :evil:

W końcu tort będę miała z "Kaskady" z bitej śmietany z owocami, ozdobiony bordowymi różami :mrgreen: Na czubku będą dwa ptysiowe łabędzie. Tort jest bardzo smaczny, bo go próbowałam. Ale oczywiście zobaczymy co na to goście.
Pan przywiezie mi go na godzinę 24 bez żadnego problemu i dodatkowej opłaty. Za kilogram tortu płacę 23 zł + 100 kaucji za stelaż. Jak narazie polecam!

szczako - Pią Mar 31, 2006 11:44 am

rorrim, tort na pewno bedzie pyszny ...

rorrim napisał/a:
Napiszę tylko, że firma Skórka robi duże problemy z przywiezieniem tortu po godzinie 12 w południe. Problemy, czyli opłata 200 zł więcej niż normalnie :evil:


dobrze, ze piszesz, bo ta cukiernia znajduje sie na mojej liscie 'do odwiedzenia'.

rorrim - Pią Mar 31, 2006 11:47 am

Szczako - jeśli sala ma odpowiednią lodówkę do przechowania tortu to nie ma sprawy i u Skórki możesz spokojnie zamówić tort.
U mnie po prostu na tort nie ma wystarczająco dużo miejsca. Duże wesele = duży tort :wink:

szczako - Pią Mar 31, 2006 11:54 am

rorrim napisał/a:
Szczako - jeśli sala ma odpowiednią lodówkę do przechowania tortu to nie ma sprawy i u Skórki możesz spokojnie zamówić tort.
U mnie po prostu na tort nie ma wystarczająco dużo miejsca. Duże wesele = duży tort :wink:


i wszystko jasne. dzieki za informacje.
czyli Skorka zostaje na liscie.

angi23 - Sro Kwi 05, 2006 11:17 am

Majaa napisał/a:
"MI?" robi fajne torty tylko trzeba uprzedzić, żeby nie zrobili za słodkiego.


ZAmowilam "tort hiszpański" na sprobowanie z tej cukierni i muszę powiedzieć, że smakował całej mojej rodzince ale jest pewien problem. Ponieważ jest z bitej śmietany (bez dodatku żelatyny- co cukiernie często praktykują niestety) i z owocami musi być zamrożony i wyjęty dopiero na 45 minut przed podaniem (duży weselny na 3 godz przed). Owoce rozmrażają się dużo wolniej niż śmietana i kiedy są zjadliwe niestety śmietna już "płynie". Dlateo też tortu hiszpańskiego nie polecam na wesele choć na małe przyjęcia myślę, że zamówię go jeszcze nie jeden raz :) [/quote]

bajeczka - Sro Kwi 05, 2006 7:31 pm

Jeśli ktoś wie coś więcej o Misiu to dajcie znać. :) Stamtąd ma byc moj tort ;)
laryssa - Pią Maj 19, 2006 8:45 am

Drogie forumki powiedzcie gdzie jest ta okrzyknieta cukiernia Ptyś,a moze ma stronke?Ja mialam ukochana cukiernie w Aleksandrowie z przepysznym tortem smietankowym i niestety zlikwidowali ja niedawno.I w ten oto sposob zostalam bez tortu. :cry:
Jesli macie swiezsze wiadomosci na temat jakis nowych poleconych cukierni(z tortem smietankowym-na innego sie nie decyduje) to dajcie znac.

FLOSSY - Pią Maj 19, 2006 7:02 pm

Yuca zamawia tort u Krakowiaka z Alexandrowa..moze słyszałyscie cos na temat tortow z tej cukierni???????

Ps.Z Retkini bralam 2razy tort smietanowy z jagodami......DELICJE!!!!!! Jak tyko da sie zmienic tort w Yuce na inny to pewnie zamowie na Retkini :D

szczako - Czw Lip 27, 2006 9:53 am

no to zabieram się za zamówienie tortu.
odwiedziłam wczoraj Skórkę (obok kina Polonia) i niestety pierwsze wrażenie jest bardzo negatywne. lubię wypieki tej firmy, ale Panie w tym "oddziale" do miłych nie należą.

teraz w kolejności jest cukiernia rorrim. zobaczymy co tam uda mi sie ustalić.

Kot - Czw Lip 27, 2006 10:11 am

Ja do Skórki chodzę na Zieloną tuż przy Zachodniej i panie tam są bardzo miłe :D
szczako - Czw Lip 27, 2006 10:39 am

masz rację Kot, panie w Centralu też są miłe.
ale te odesłały mnie z kwitkiem na Klimatyczną ...
a i ceny nie są konkurencyjne.

Mika - Czw Lip 27, 2006 3:28 pm

Ja również lubię wyroby tej cukierni tylko, że zawsze chodziłam na Struga zaraz przy Kościuszki, torta nigdy nie zamawiałam, ale na stronie www bardzo apetycznie wyglądają :P http://www.skorka.pl/b2bgal3.html
szczako - Pią Wrz 15, 2006 11:51 am

zamówiłam tort w cukierni rorrim ;)
w Kaskadzie. pan cukiernik jest bardzo miły i wszystko można z nim ustalić. to była rozmowa telefoniczna. w czwartek idę zapłacić i dogadać szczegóły przewozu, ale jak wspominała rorrim, nie robią żadnego problemu.

adriannaaa - Pią Wrz 15, 2006 12:03 pm

szczako - witam w gronie:)) nie będziesz zawiedziona - mają torty rewelacyjne w smaku - my także mieliśmy z kaskady, i nawet Łukasz, który nie lubi tortów zjadał ze smakiem:)))

notabenę my mieliśmy cały catering ( poza ciepłymi daniami) przygotowywany przez kaskadę - do dziś śni mi się ich tatar z łososia ..mniam...

rorrim - Pią Wrz 15, 2006 5:09 pm

szczako napisał/a:
zamówiłam tort w cukierni rorrim ;)


OT
Tak naprawdę to ja nie mam cukierni :wink:
Ale namiary na dobrą cukiernię mam i chętnie się nimi podzielę.

bajeczka - Pią Wrz 15, 2006 7:27 pm

Ja miałam z Misia. Pycha :)
szczako - Pią Wrz 15, 2006 8:47 pm

rorrim napisał/a:
szczako napisał/a:
zamówiłam tort w cukierni rorrim ;)


OT
Tak naprawdę to ja nie mam cukierni :wink:


wiem, wiem. to był skrót myślowy ;)

Filomena - Sob Wrz 16, 2006 7:51 pm

A cukiernia Sowy z Manufaktury i Galerii? Nie wiem, czy prowadzą torty weselne, ale ciasta mają całkiem całkiem.

Ja chwalę swój weselny tort hiszpański z Grandki :mrgreen: .

Agnieszka19 - Wto Paź 31, 2006 5:30 pm

Ja polecam cukiernie Braci Miś. Bez problemu robią torty z bitrj smitany na wesele. Ponad to mają różne wzory do wyboru. Mogą zrobić trot ze djęciem. Na prawdę bomba. :lol:
askapi - Czw Maj 31, 2007 12:08 am

Jeśli ciasta i praliny od Sowy są tak wspaniałe w smaku i wygladzie, to torty weselne zapewne też. Całą plejade tortów jakie oferują można obejrzeć na ich stronce internetowej. Osoboście bardzo mi się podobają i pewnie jeden z nich będzie mój. :) Przy okazji pobytu w Manufakturze zajrzałam do cukierni i wypytałam o szczegóły. Szeroka gama smaków, chyba z 10, dowolna gramatura. Pani na 70 osób poleciła mi zamówić tort ok. 10 kg, w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle. Wiem jedno, torty te sątroszke ciężkawe bo niektóre kryte są marcepanem. Więc to, czy 10 kg tortu wystarczy na 70 osób, zalezy tylko od tego z czego będzie zrobiony. Bo 10 kg tortu z kremu i marcepanu w swojej wielkości znacznie się rózni od tortu zrobionego z bitej smietany. Wadą tortów od Sowy moze być jedynie tylko cena ok. 40 zł/kg.
madzia8181 - Czw Maj 31, 2007 7:16 am

Ja mialam wesele w Skarabeuszu i tort byl integralną częscią menu. Byl z bitej smietany i przepysznie smakował. Z tego co sie oreitnuję to coraz częsciej na sali tort jest juz wloczony w cene talerzyka... :razz:
minio3367 - Czw Wrz 20, 2007 12:18 pm

Czesc
Zamawiałam tort w piekarni róg Olimpijskiej i Maratońskiej. Był przepyszny. Z owocami:maliny i jagody. Goście sie zajadali. Nie spotkałam jeszcze tak dobrego torta. I jeszcze jedno zamawiasz u nich podajesz im adres sali i w ten dzień kiedy masz ślub dowożą gratis na salę. Super. Godne polecenia. :)

gebka - Czw Wrz 20, 2007 12:22 pm

ja tez polecam swoja cukiernia na Placu Slonecznym nawet nie przypuszczalam ze tort moze tak smakowac poprostu pychota i wizualnie tez piekny zdjecia w moim watku :razz:
mietka - Wto Wrz 25, 2007 11:28 am

a moj byl z grandki :) piekny i pyszny
chcialam zamowic u Sowy w Manufakturze, ale tam chcieli mi go przywiezc o 11 czy 12 rano, a w grandzie mnie znaja (zamawiamy tam torty na wszystkie wesela w naszej karczmie) to sie dogadalam i przyjechali pozniej.

najbardziej smakuje mi tam hiszpanski bezowy z bitej smietany, ale balam sie ze sie rozpusci to kupilam marcello i tez byl bombowy.

ale moze nie jestem najlepszym doradca tortowym... nie lubie za bardzo slodyczy - kieruje sie zazwyczaj opinia innych gosci ;d

aness - Sro Paź 17, 2007 5:05 pm

torcik z bitej śmietany jadłam od Dybalskiego ...rewelacja... :mrgreen: polecam
podrozniczka - Czw Paź 18, 2007 1:34 pm

Ja tez polecam tort od Dybalskiego. Moj tort wliczony byl w koszt sali wiec nie wiem ile dokladnie kosztowal ale wiem ze byl od Dybalskiego. Zreszta cala moja rodzina na rozne okolicznosci zawsze tam zamawia bo sa pyszne i swieze.
ewaok - Pon Gru 10, 2007 2:49 pm

Już wielokrotnie jadłam torty od KUCZKI i chyba nigdy nie jadłam lepszych.Są wyśmienite, krem z owocami no po prostu rewelacja.Napewnono wesele zamówię tort właśnie tam. Nie za słodki, śmietankowy......PYCHA i robią bardzo estetycznie. POLECAM!!!!!!!!!!!!! U KUCZKI!!!! [smilie=g035.gif]
mietka - Pon Gru 10, 2007 4:48 pm

tydzien temu na weselu u mojej przyjaciolki jadlam tort ciasteczkowy od Sowy. chyba nigdy nie jadlam lepszego!!!
zabeczka - Pon Gru 10, 2007 8:48 pm

ja tez slyszalam pozytywne opinie na temat tortow z Sowy
dalenka - Pon Sty 21, 2008 12:03 pm

Wszyscy tak chwalą torty z Horteksu, a mnie one zawsze rozczarowywały...Bardzo lubię te od Skórki, ale najlepsze jakie jadłam były od Sowy, najfajniejszy taki z czarnymi porzeczkami...mmmm... :razz: tylko dość drogie :(
izunia81 - Sob Lut 02, 2008 10:56 am
Temat postu: Cukiernia z Limanowskiego 56
Czy ktoś próbował tortów z tej cukierni, bo słyszałam, że są tak pyszne jak torty Sowy?

[ Dodano: Sro Lut 06, 2008 10:08 pm ]
Czy naprawdę nikt nie zna tej cukiernii???

[ Dodano: Wto Lut 26, 2008 10:59 am ]
Wracając do cukierni z limanowskiego 56 z przykrością stwierdzam, że torty z niej to jedna wielka pomyłka. Pan Jagiełło (właściciel) twierdzi, że jego torty są takie jak u Sowy a nawet lepsze. Znam bardzo dobrze wyroby sowy i w zeszłym tygodniu z ciekawością (choć jestem na przedślubnej diecie) skosztowałam urodzinowy tort szefowej z Cukiernii Jagiełło. Pomijając cenę to niestety nie znalazłam podobieństwa do tortów Sowy. Tandetna dekoracja, która odpadła tuż po wyjęciu torta z pudełka, smakowała jak pamiętny z mojego prl-owego dzieciństwa wyrób czekoladopodobny. Tort bardzo słodki, jakoś dziwnie się kruszył, warstwy kremu były trzy razy grubsze niż biszkopt. A wszystko to z wyraźną nutą smaku i zapachu nieświeżego masła. Tort pozostawił po sobie niezapomniane wspomnienia wszystkim gościom. Następnego dnia wszyscy opowiadaliśmy sobie wrażenia z nocy spędzonej w toalecie. Nigdy więcej. Prawie 40 zł za kilogram to chyba do czegoś zobowiązuje!!!

klient1 - Nie Mar 16, 2008 9:59 pm

Bardzo polecam wyroby z cukierni Jagiełło!!! Pierwszy raz jadłem tort z tej cukierni na weselu przyjaciela i postanowiliśmy z żoną, że żaden inny nie wchodzi w grę na naszym weselu. Od tego czasu dość dobrze poznaliśmy asortyment z tej cukierni i przynajmniej raz w tygodniu coś smakowitego gości na naszym stole.
Torty są przepyszne, nie za słodkie i rozpływają się w ustach. Myślę, że pisząc ten post pomyliłaś cukiernie, bo w cukierni Jagiełło wszystkie torty kosztują w granicach 30 PLN, a nie jak podałaś 40 PLN. Jeszcze raz polecam!!! Palce lizać!

kryszka - Pon Mar 17, 2008 1:16 pm

Taaaa....

klient1 = pan Jagiełło

Choć powinnam usunąć post klienta1 jako autoreklamę to pozostawię go dla potomnych jako przykład "uczciwości".

birkinowa - Wto Kwi 01, 2008 1:14 pm
Temat postu: tort od Misia
Zamówiliśmy tort u Misia.

Piękny trzypiętrowy z ubraniem wg naszych preferencji.

Tydzień wcześniej miałam urodziny, więc dla pewności zamówiłam też mały tort w tej samej cukierni. Zarówno urodzinowy jak i weselny były przepyszne! :)

Kejti - Wto Kwi 01, 2008 1:17 pm

My się chyba zdecydujemy na tort od Adama Sowy :) To będzie z mojej strony niejako ukłon w stronę przyszłej bydgoskiej rodziny - ponieważ wesele w Łodzi, niech będzie słodziutki bydgoski akent ;-)

Torty i ciasta Sowy są po prostu przepyszne! W Bydgoszczy jakoś jeszcze nie widziałam żeby kogoś w sklepikach Sowy nie było, prawie zawsze jest ogonek :D To mówi samo za siebie :)

Alotka - Czw Kwi 03, 2008 8:19 pm

No to mam pytanko do profesjonalnych poszukiwaczek ciast:

Czy wybierając torn na własne wesele (albo po prostu kupując słodkości) widziałyście gdzieś torty z marcepanową "polewą"? Coś co wygląda tak:



Nie mówię nawet o kokardzie, kolorze czy generalnie zdobieniu, ale takim typie tortów.

Kejti - Czw Kwi 03, 2008 8:37 pm

No właśnie cukiernia Adama sowy robi takie torty :) Bardzo ładnie to wygląda, zajrzyj na ich stronkę :)
Alotka - Czw Kwi 03, 2008 9:24 pm

Kejti napisał/a:
No właśnie cukiernia Adama sowy robi takie torty :) Bardzo ładnie to wygląda, zajrzyj na ich stronkę :)


DZI?KI! :D

Znalazłam jeden wręcz identyczny z moją wizją, a podejrzewam, że drobna zmiana design'u nie będzie problemem. :)

Kejti - Pią Kwi 04, 2008 7:34 am

Nie sądzę :) To jest akurat taka firma, której mocno zależy na klienteli, można powiedzieć że przy dużym ale i nie tylko takim zamówieniu skaczą wokół ciebie ;)
Co do smaku tortu, to będziesz miała okropnie trudny wybór podejrzewam, bo ja też mam ten dylemat. Na razie zastanawiam się nad tortem królewskim albo lodowym... Geeezz... :roll:

P.S. A o którym torciku wspomniałaś?

kryszka - Pią Kwi 04, 2008 9:13 am

Myślę, że w każdej cukierni powinni mieć w ofercie torty z tym marcepanem. To są gotowe "placki" do ułożenia na torcie, więc co to za problem zrobić taki tort.
Alotka - Nie Kwi 06, 2008 1:06 pm

kryszka, a jednak.

Jak na razie (widziałam oferty ok 5-6 cukierni), tylko Sowa miał takie torty i kosztują 45zł/kg. Nie byłam w Hortexie (a dodzwonić się - porażka), więc nie wiem jak tam kształtuje się to cenowo, ale przy cenie 25zł/kg, za sprawdzony, smaczny tort z innej cukierni... wybiorę ten za 25zł. (Chyba, że w przedślubnym szaleństwie znajdę dodatkowe 300zł na tort w marcepanie).

Albo zamówię prosty, 2-warstwowy bez ozdób, i sama zamarcepanuję, ozdobię i po kłopocie. 8)

gosc - Nie Kwi 20, 2008 3:51 pm

co do wpisu forumowicza klient1 - następnym razem Panie JagieŁŁo proponuję usunąć adres mailowy z podpisu - nie będzie może wtedy aż tak widać oszustwa, a tak nasze czyny świadczą o nas więc raczej nie znajdzie Pan tu klientów. Pozdrawiam

Alotka napisał/a:
Albo zamówię prosty, 2-warstwowy bez ozdób, i sama zamarcepanuję, ozdobię i po kłopocie. 8)

tylko musisz znaleźć na to czas na dzień przed weselem a z wŁasnego doświadczenia wiem, że jest to trudna sztuka bo milion rzeczy jest do zaŁatwienia, no i te nerwy... BaŁabym się, że coś wyjdzie nie tak

IGRASZKA - Sro Kwi 30, 2008 1:00 pm

jesli mogę coś doradzić, to na wesela wybierajcie torty z bitej smietany!
są najlżejsze i najdelikatniejsze, dobrze komponują sie z realiami polskiego wesela (wódka!).
Po ciezkich i słodkich tortach z kremami itp łatwiej o "mdłosci".
Moje typy cukierni to:
Skórka, Sowa, Barbarella...
Choc przyznam szczerze, że w Sowie za tortem smietanowym nie przepadam, wole inne, np Daquoise, ale on sie akurat na wesele nie nadaje... polecam jednak kupić kawalek i spróbować.

Lejdi - Nie Paź 05, 2008 1:04 pm

Muszę na początek przyznać, że zazwyczaj unikam tortów weselnych jak ognia, nie lubię ani tych kremowych ani tych z bitej śmietany, szczególnie nie mam ochoty na takie słodkości późno w nocy, po zjedzeniu kilku posiłków i po alkoholu. Postanowiłam więc na swoim weselu tort podać dużó wcześniej, ale do rzeczy...
Wczoraj miałam okazję spróbować tortu z cukierni pana Sowy i ... jestem oczarowana, żadna inna cukiernia nie wczodzi w grę, zjadłąm cały kawałek, co mi się nie zdarza, gorąco polecam:)

pimpulek - Sob Lis 15, 2008 10:17 pm
Temat postu: cukiernia Braci Miś
A ja polecam torty z cukierni Braci Miś. Dla mnie są mistrzami. Jestem piłkarzem i chciałem tort w kształcie piłki - rewelacja! wielka słodka czarno-biała piłka na 80 osób:) ..aż kelnerowi szkoda było kroić, bo mówił, że nigdy czegoś takiego nie widział;)
kasia_m85 - Nie Lis 16, 2008 9:39 pm

Ja mam tort wliczony w cene sali,ale zrezygnujemy z niego na rzecz wiekszej ilości ciast (które potem porozdajemy), bo już dawno postanowiłam sobie,że nasz tort będzie od Sowy... Miałam okazje spróbować kilka tortów od nich i jestem zachwycona (nie wszystkimi oczywiście,ale to rzecz smaku:)) Mam zwłaszcza jeden taki swój ulubiony, najpyszniejszy na świecie:)- mam nadzieje,ze da sie z niego zrobić weselny:) No a poza tym wizualnie ich torty dla mnie nie do przebicia...
izunia_82 - Nie Lis 16, 2008 9:50 pm

My swój tort zamawialiśmy u p. Kuczki. Poleciła nam tą cukiernię właścicielka sali. I chyba dobry wybór bo goście do dnia dzisiejszego wspominają ten tort. :)
Matuzalem - Wto Lis 18, 2008 10:44 am

Cukiernia "Sowa" - 45 PLN kg. Z doświadczenia wam powiem, że nie schodzą smaki owocowe. Najlepiej brać czekoladowe.
Martuś i Jaruś - Wto Sty 27, 2009 1:20 pm
Temat postu: Gdzie kupić tort weselny w Aleksandrowie Łódzkim
A ja mam pytanko, czy ktoś może orientuje się gdzie najlepiej zamówić tort weselny w Aleksandrowie Łódzkim?? Mamy sale pod Aleksandrowem i dlatego planujemy tam zamówić. Jak znacie ceny to również poproszę:)
rene244 - Wto Sty 27, 2009 9:47 pm

super torty są w cukierni Kuczka na retkini. nie znam dokładnego adresu. ja tam zamówię na pewno.
MalaJu - Wto Sty 27, 2009 10:07 pm

rene244 napisał/a:
super torty są w cukierni Kuczka na retkini. nie znam dokładnego adresu. ja tam zamówię na pewno.


piekarnia i cukiernia na ul. Olimpijskiej zaraz przy skrecie z Maratońskiej :)

Paulinqa - Czw Lut 12, 2009 10:37 am

Czesc

Pierwszy raz biore udzial w forum. Chcialam zapytac czy orientujecie sie ile srednio kosztuje kilogram tortu w cukierni Kuczka, a ktorej wczesniej byla mowa? Ile mniej wiecej nalezy kupic na 120-osobowe przyjecie?

Pozdrawiam!

izunia_82 - Czw Lut 12, 2009 4:56 pm

Paulinqa my za kg tortu w cukierni Kuczka płaciliśmy coś około 40zł. Mieliśmy tort jagodowo-malinowy z bitej śmietany, przybrany żywymi różami. Cena oczywiście waha się w zależności od tego z jakich owoców ten tort ma być. Do tego wliczona jest w cenę patera lub inaczej stelaż, cukiernia ta ma kilka takich na składzie i Wy wybieracie na jakiej ten tort ma być. Co do ilości zamawianego tortu to liczy się średnio 1 kilogram na 10 osób.
kryszka - Czw Lut 12, 2009 6:20 pm

Paulinqa napisał/a:
Ile mniej wiecej nalezy kupic na 120-osobowe przyjecie?

Zapraszam do odpowiedniego wątku: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=1013

Paulinqa - Pią Lut 13, 2009 8:43 am

Dzieki dziewczyny i przepraszam, ze mieszam watki - odkrylam ten o ilosci tortu chwile po wyslaniu pytania...

Pozdrawiam!

Kamelija - Czw Lut 26, 2009 1:01 am

A ja polecam "Misia" :) Mój przyszły teść jest tam cukiernikiem i robi torty na wszystkie wesela w rodzinie mojego D. Torty są pyszne!!! Pięknie przystrojone i zachwycające :) Z tego, co wiem to ceny zaczynają się od 30 zł/kg.
Paulinqa - Czw Lut 26, 2009 10:09 am

Hej, mozesz w takim razie podac adres do "Miska" na priv?
Dzieki!

555 - Czw Lut 26, 2009 8:52 pm

to bardzo znana w Łodzi cukiernia: http://www.cukierniamis.pl/
Kamelija - Pią Lut 27, 2009 9:59 pm

Wybacz Paulinqa, ze nie odpisałam, ale nie przejrzałam wczoraj tego wątku. Ogółnie jest wiele cukierni "Miś" w Łodzi (m.in na Zielonej przy Piotrkowskiej, Nawrot przy Sienkiewicza). Tam możesz sie wszystkiego dowiedzieć (ceny, terminy, smaki tortów)
caixa - Sob Lut 28, 2009 1:00 pm

Dla mnie torty tylko w PTYSIU 8)
Są przepyszne. Lekkie, niezasłodkie... Są dwie cukiernie "Ptysia" w Łodzi przy ul Ciołkowskiego (niedaleko szpitala im. Kopernika) oraz przy ul. Białostockiej (niedaleko cmentarza na Rzgowskiej). U nas na każde okazje są torty kupowane właśnie u nich.

Amira - Pon Sty 04, 2010 10:00 pm

Takze podpisuje sie pod pochwalami dla Braci Miś :) pyszne torty mają :mrgreen:
malgooska - Czw Lut 04, 2010 10:15 pm

Dziewczyny Wasze sale nie oferują tortów ? Czy może zamawiacie tort od siebie jako dodatek ?
Pecetka - Pon Lut 15, 2010 8:46 pm

Moja sala nie oeruje tortu, wiec sami zamówimy najprawdopodobniej w cukierni Miś lub od p. Ewy, która ogłasza sie na NK. Czekam na cennik od niej, ale torty sa bajeczne, ciekawe jak smakuja ?
karolka-d - Pon Mar 08, 2010 4:11 pm

mam pytanie odnośnie cukierni Sowa
chciałabym się tam wybrać ale kompletnie nie mam pojęcia gdzie szukać tej cukierni
na stronie jest podane ze w tesco i manufakturze czy tylko tam jest cukiernia?

kasia_m85 - Pon Mar 08, 2010 5:50 pm

karolka-d napisał/a:
na stronie jest podane ze w tesco i manufakturze czy tylko tam jest cukiernia?

Skoro tak jest napisane na stronie to znaczy,że tak jest, tak jest na stronie i w rzeczywistości.

sheria - Pon Mar 08, 2010 9:05 pm

karolka-d napisała:
Cytat:
na stronie jest podane ze w tesco i manufakturze czy tylko tam jest cukiernia?


Tak, tylko tam jeśli chodzi o Łódź. Osobiście byłam u nich w manufakturze (nawet dzisiaj wyciągnęłam tam koleżankę :) ).
Na planie w manufakturze można ich łatwo znaleźć (1 piętro), dokładnie jest to przed realem.

karolka-d - Pon Mar 08, 2010 9:08 pm

kasia_m85, nauczona doswiadczeniem ze nie zawsze na stronach sa aktualne ingo wolalam sie dopytac :)

sheria, bardzo dziekuje za odp :)

Weira - Wto Mar 16, 2010 10:05 am

Najlepsze ciasta i torty są u Sowy.
agulka1989 - Wto Mar 16, 2010 10:14 am

baaardzo dobre torty mają Cierpikowscy. Firma jest chyba z konstantynowa łódzkiego. Nie wiem czy mają w Łodzi gdzieś jakąś cukiernię, ale ich torty na pewno można zamówić w jednym ze sklepów spożywczych na Piłsudskiego.My na każdą rodzinną uroczystość tam zamawiamy i zawsze się wszyscy zachwycają.Gdyby nie to, że u nas tort jest w cenie sali to na pewno właśnie tam byśmy zamawiali.
Ligia - Wto Kwi 06, 2010 8:26 pm

Witam Wszystkich! :)
Mam pytanie- może mi pomożecie :)
Wesele mam 1 maja... i trochę z tym komplikacji- czy ktoś też ma wesele w tym "dziwnym" terminie i udało mu się już znaleźć cukiernię, która zrobi i przywiezie tort??

Ja już myślałam, że mam umówioną, ale okazało się, że się jednak rozmyślili ;/

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 4:43 pm ]
:)
Cukiernik sie znalazł, przemiły pan z Ksawerowa :)
Gdyby ktoś miał podobny problem podam namiary na priv

...cukiernik z polecenia, ale osobiście jak smakują torty od niego przekonamy sie na weselu :)

krufka - Sob Maj 15, 2010 3:23 am

Z cukierni "Sowa" polecam takie cudo jak tort truflowy - najlepsze ciacho jakie w życiu jadłam i z tego co wyczytałam, to jest dostępny też w formie tortu weselnego.
Elwirka1 - Wto Maj 18, 2010 9:36 am

A mnie jakoś nie zachwycił wygląd tortów weselnych u Sowy :( Wiem, że sa pyszne, ale wyglądają fatalnie :(
pestka - Nie Sty 09, 2011 12:07 pm

A jak wygląda kwestia dowozu tortów weselnych od Sowy? Czy trzeba płacić za dowóz? Jeśli tak, to ile? I na ile wcześniej powinno się zamówić tort weselny?
marciami - Nie Sty 23, 2011 12:37 pm

a ktoś się orientuje jak z tortami w Pabianicach? Gdzie warto zamówić? Jak się kształtują ceny?

no i mam jeszcze pytanko: czy figurki na tort można sobie zamówić w cukierni? Ja mam taki dość nietypowy pomysł i się zastanawiam czy mi takie coś zrobią i za ile? Bo gotowa taka figurka jaką chce kosztuje 180 zł :/

sylwka27 - Pon Mar 21, 2011 8:05 pm

Witam!!
Co myślicie o Skórce?? Wcześniej ktoś się wypowiadał,że robili problem z dowozem,ale to było parę lat wstecz ;) Wiem,że drogawo ale torty super i cena też ;)
Dzięki i pozdrawiam!

figazmakiem - Wto Lip 26, 2011 11:36 am

My zamawialiśmy tort z cukierni Aspal z Poddębic, którą poznaliśmy na targach ślubnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Dwa miesiące przed ślubem umówiliśmy się na degustacje i wybraliśmy tort z tulipanami. Ślub był wiosną i te kwiaty idealnie pasowały do tej pory roku :) Tort był 5-piętrowy i każde piętro miało inny smak. Na początku bałam się o dojazd tortu, bo wesele było w Łodzi. Na szczęście wszystko odbyło się bez zastrzeżeń. Tort zrobił wrażenie na wszystkich i smakował pyyyyysznie:)
desti - Nie Sie 21, 2011 8:29 pm

Ja miałam mieć tort z Misia ale spróbowaliśmy 2 propozycji jakie nam dawała Rezydencja i były nijakie. Przeczytałam na forum o pysznym torcie które robiła cukiernia U Kuczki ( Olimpijska 27 ) niestety na 2 końcu Łodzi. Zamówiłam mały torcik na spróbowanie i zakochałam się . Naturalna bita śmietana, biszkopt i połączenie malin w 1 warstwie i jagód w 2 coś pysznego i lekkiego :)
Za darmo jest stelaż i dowóz w dniu ślubu..Jak dla mnie bomba

2 dobra cukiernia to cukiernia z Niciarnianej niestety nie pamiętam nazwy :(też pyszny tort z malinami

misia-misia - Pią Cze 01, 2012 7:52 am

Wprawdzie nie o torcie weselnym ale o torcie :) więc mogę napisać swoją opinię...
Tort zamówiliśmy w cukierni Sowa w Manufakturze. Chciałam lekki, niesłodki tort. Pani doradziła mi śmietankowo-malinowy. Zmienili trochę dekorację (zrezygnowali z obleczenia tortu masą cukrową). Przyozdobili jedynie bitą śmietaną.

Tort był przepyszny! Lekki, nie słodki. W środku tej różowej malinowej masy znajdowały się takie jakby kulki z ciasta francuskiego z nadzieniem z bitej śmietany.

Następny tort też zamówię u Sowy.

Dwór Artusa - Sob Cze 02, 2012 11:41 pm

Sowa jest jednak najlepszy w całej Polsce.
Ceny są najwyższe ale warto...
W Łodzi- Dybalski, Skórka i ewentualnie małe "rodzinne" cukiernie.
W ramach podpowiedzi- zamawiając tort - wystarczy uwzględnić max 100-150 gr/ osobę.

Deco-Strefa - Pon Cze 04, 2012 5:44 pm

Nasz był z cukierni Jaś i Małgosia na Strykowskiej - był pyszny! Tym bardziej że ja za tortami nie przepadam. O ile dobrze pamiętam to smakiem przewodnim było tiramisu.

Co prawda cukiernia zaliczyła małą "wpadkę" bo dostaliśmy tacki nie od patery, którą rezerwowaliśmy i w efekcie nie pasowały (były za małe, więc jedno piętro nie wyjechało w ogóle) ale nie słyszałam, żeby komuś przydarzyło się coś podobnego, wiec to chyba nasz pech.
Ale jeżeli chodzi o sam tort: wygląd i smak - polecam.

Mi się co prawda marzył tort hiszpański od Dybalskiego, ale nie pamiętam już dlaczego ostatecznie był inny (chyba zadecydowała jednak cena)

shitty_kitty - Sro Sty 09, 2013 11:58 pm

Chciałam polecić cukiernię Coffe House w Pabianicach (dwie lokalizacje) i ich pyszny tort "Niebo w gębie" :) Prosty śmietanowy tort z owocami (do wyboru), nie przesłodzony, lekki, smakował każdemu. No i pięknie przystroili mi szyszkami w zimowym klimacie :) Dowóz do Łodzi w cenie, stelaż za kaucją. Wklejam zdjęcie :) No i cena 35zł za kg, w Łodzi chyba nigdzie nie ma tak tanio :o

cotumka - Czw Sty 10, 2013 2:48 pm

Sowa bezkonkurencyjna! :D
a-gorzkiewicz - Czw Sty 10, 2013 4:26 pm

a czy któraś z Was brała tort bezowy od Sowy na swoje wesele ? Jest pyszny ale podejrzewam, że nie da rady ładnie go wykroić. . . może któraś brała go na wesele i może się podzielić opinią ?
vendi - Sro Sty 23, 2013 8:02 pm

Polecam tort z cukierni Kuczki ul. Olimpijska 28. Przede wszystkim przepyszny. Bita śmietana i owoce leśne. Nie jest za słodki ani ciężki. Goście zachwyceni. Dodatkowo piękne przybranie różami.


Hokuspokus - Nie Kwi 07, 2013 7:02 pm
Temat postu: Torty
Tutaj mają swietne ciasta i torty, wpiszcie w google Pracownia Cukiernicza Viktoria Nowostawy Dolne
posiadaja swój sklep na zjazdowej w Łodzi, jak sie pojedzie do pracowni wybierać ciasta to mozna sobie pojeść troszkę :P
Pracownia Cukiernicza Viktoria Nowostawy Dolne, Polecem na tej stronce sa zdjecia tortow, i bardzo dużo róznych smaków do wyboru

CałaWymalowana - Pią Kwi 26, 2013 7:49 am

zdecydowanie polecam cukiernię Sowa w Manufakturze. każde piętro tortu może (a nawet powinno) mieć inny smak. także na samym dole może być coś cięższego, typu pralina, a na górze może coś owocowego, typu malina. tym sposobem każdy gość dostanie to co lubi, bo wiadomo - niektórzy lubią, żeby było bardzo słodko, a inni wolą lżejsze, owocowe smaki. niestety nie każdy dostępny w cukierni smak może być użyty do konkretnego tortu. to już chyba wychodzi podczas indywidualnego zamawiania. ale ogólnie rzecz biorąc, mają bardzo ładne wzory tortów i pyszne smaki.
niestety, nie polecam brania tam ciast 'od ręki', bo najpewniej wcisną jakieś starocie. ale torty na zamówienie - jak najbardziej. zawsze są świeżutkie i rozpływają się w ustach ;)

figazmakiem - Czw Paź 03, 2013 1:11 pm

Ja również jestem wielką zwolenniczką tortów od sowy. Chociaż ostatnio bardzo się rozczarowałam, kiedy w manufakturze Pani sprzedała mi na pół zamrożony tort hiszpański kawowy. Teraz nie wiem, co myśleć o stopniu świeżości tych wyrobów :/
qlaudia - Nie Paź 06, 2013 6:29 am

figazmakiem, pracowalam w innej cukierni i tak się robi,ale torty typu urodzinowy czt weselny tym bardziej sa robione na swiezo :] ja mam jeszcze prawie rok i teraz bedzie probowac roznych tortow na kazda okazje :]
KaMika - Nie Sty 05, 2014 3:17 pm

Wczoraj jadłam tort z "Jaś i Małgosia" pyszny był !! Już kilka razy jadłam właśnie tej firmy i muszę przyznać, że naprawdę są smaczne ! :)
KateAte - Wto Lut 11, 2014 4:26 pm

My po próbach z wypiekami Sowy, Misia i Dybalskiego wybraliśmy tego ostatniego.
Pasowały nam smaki i ceny :)
Gościom bardzo podpasowały smaki - tym starszym, z rodziny zaserwowany został alkoholowy tort marcello z górnej części, dolną część stanowił lżejszy tort truskawkowy :)
Cały pokryty był masą cukrową i dekoracjami z żywych kwiatów - gerberów.

Było to w 2012 roku, teraz sama upiekłabym i ozdobiła torta na swoje wesele :p

NataliaG - Czw Mar 06, 2014 9:14 pm
Temat postu: Jaki tort
Witam, możecie doradzić gdzie kupić dobry tort w Łodzi? Tort musi być spooory, zaprosiliśmy 260 gości. Nie chcę tortu piętrowego ponieważ obawiam się wpadki podczas krojenia:)
Staviori_pl - Pią Mar 07, 2014 9:03 am

Nie musisz sama kroić- równie dobrze może zrobić to za Ciebie kelnerka i wtedy wpadki raczej nie będzie. Poza tym przy dużej ilości osób najlepiej sprawdzą sie właśnie piętrowe torty.


Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

agniesia0588 - Czw Mar 20, 2014 10:05 am

Możecie też sprawdzić cukiernię Kup Ciacho, która ma sklepy w Zgierzu i w Łodzi oraz sklep internetowy: www.kupciacho.pl. Jestem ich stałą klientką jeżeli chodzi o domowe wypieki oraz ciasta z kremem i bitą śmietaną. Polecam szczególnie Hiszpańskie ciasta (krem + beza) od 22zł/kg. Zamawiam u nich torty na imprezy okolicznościowe i wiem, że niektóre z tych tortów mogą być również "robione" jako torty weselne. Zachęcam do zajrzenia do ich cukierni w celu popróbowania kawałeczków z każdego smaku. Dziewczyny pracujące tam na pewno doradzą. Na stronie mają podane już ceny za cały tort, jednak wiem, że ceny za kg zaczynają się już od 35/kg. Jeżeli będę organizowała swoje wesele to z pewnością jest to jedna z pierwszych cukierni, które wezmę pod uwagę.
Catylyn89 - Czw Mar 20, 2014 10:47 am

My bierzemy z Cukierni Sowa tort :) Po spróbowaniu, nie chcemy żadnego innego :P
Skyler - Sro Maj 14, 2014 6:18 am

My myśleliśmy nad tortami z cukierni Sowa, Skórka, Miś. Faworyci to Sowa i Skórka ale po wprowadzeniu naszych modyfikacji i wyborach zdecydowaliśmy się ostatecznie na Skórkę :D
Juska - Sro Maj 14, 2014 6:39 am

Skyler, a podpowiedz dlaczego nie Sowa, bo jesteśmy na etapie wyboru... :/
Dorotka_ - Sro Maj 14, 2014 6:40 am

Juska, mi np. torty od Skórki dużo bardziej smakują, nie są tak przesłodzone i ciężkie.
Catylyn89 - Sro Maj 14, 2014 12:37 pm

Sprawdzę tą Skórkę, bo wcześniej typowaliśmy na Sowę, ale po tym czego się dowiedziałam jestem zmuszona szukać alternatywy.
Skyler - Sro Maj 14, 2014 1:46 pm

Juska napisał/a:
Skyler, a podpowiedz dlaczego nie Sowa, bo jesteśmy na etapie wyboru... :/


Niejasne zasady wyceny. Natomiast będąc u fryzjerki mojej własnej osobistej i jej klientek cytuje. Torty w ciągłej sprzedaży są pyszne, ale te weselne już takie nie są.zdarzało się ze torty podjechaly wgniecione. Płacić tyle za tort i wcale niesmaczny. Polecana jest za to Szarlotka w Zgierzu. My jeszcze tam się udajemy.

Rusałka_Maja - Sro Maj 14, 2014 5:27 pm

Dorotka_ napisał/a:
torty od Skórki dużo bardziej smakują, nie są tak przesłodzone i ciężkie.


Ja uważam odwrotnie ;) , że to właśnie w skórce mają tak przesłodzone, że ulepek i zjeść nie jestem w stanie

Skyler - Pon Cze 30, 2014 2:07 pm

Mogę teraz i ja doradzać w kwestii tortu. Nasz ostateczny wybór padł na zgierską cukiernię SzarlotkA. Dlaczego?? Wszystkie inne cukiernie które braliśmy pod uwagę nieco nas zawiodły. Wyjaśnię, że większość z nich albo twierdziła, że mojego tortu nie da się wykonać na takim i takim stelażu, albo twierdzono, że nie może być wtedy z bitej śmietany(skórka), albo generalnie dyktowano mi cenę jak za zboże (sowa). Jednak po rozmowie z moją fryzjerką, która mogła dać mi szczere opinie klientek o każdej z cukierni i szczere opinie o tortach jakie pary zamawiały, padło wiele pochlebnych opinii o tej małej cukierni. Pojechałam ustaliłam wszystko na jednym spotkaniu, nie było mowy o tym, że stelaż musi być widoczny, albo, że z kremem musi być tort. Cukiernia spełniła nasze oczekiwania i na pewno bardzo pomocne były Panie, które przyjmują zamówienia, mimo, że one bezpośrednio tych tortów nie robią. Wszystko skrupulatnie opisały i przekazały do realizacji. Ponadto kiedy powiedzieliśmy na sali skąd przyjedzie tort Pani powiedziała, że ich torty naprawdę smakują gościom i przede wszystkim bardzo dobrze się z nimi współpracuje.
Nasz tort wszystkim przypadł do gustu i mogę śmiało polecić to miejsce. Zawsze jakaś alternatywa dla Sowy, Dybalskiego, Skórki, itp....

bambolea - Sro Sie 06, 2014 9:34 am

Dziewczyny,

Powiedzcie mi jak to wygląda z dowozem tortu. Cukiernia sama dowozi na miejsce wesela czy trzeba jakoś samemu odebrać (ale czym ?? )? Skyler, czy ta Szarlotka ma też dowóz? I jak kształtują się mniej więcej ceny za kg? Bo my jesteśmy troche w czarnej d.. :D

Dzięki za odp.

Catylyn89 - Sro Sie 06, 2014 11:00 am

bambolea, my mamy dowóz na miejsce, później ktoś z obsługi z sali podpisuje cyrograf i wtedy się martwią tym tortem, ale to z Aspalu...
bambolea - Sro Sie 06, 2014 1:30 pm

Catylyn89, a czy stelaż też wypożyczają?
Catylyn89 - Sro Sie 06, 2014 2:12 pm

bambolea, Tak :) później go odbierają :)
zbuntowanapanna - Czw Sie 14, 2014 10:09 am

Z własnego doświadczenia polecam szczerze CUKIERNIĘ BAJKOWĄ.
https://www.facebook.com/cukierniabajkowa1?fref=ts
Firma zrobiła Nam przepyszny tort wg Naszego wymarzonego projektu i smaków, które lubimy. Ceny nie są wygórowane, a jakość i smak warte każdej złotówki!

Jak tylko będę miała zdjęcia, z chęcią się podzielę.

zbranzy - Wto Sie 26, 2014 8:12 pm

Bajkowa jest bardzo dobra tez tam nie raz kupuje
adagio85 - Nie Wrz 21, 2014 9:29 am

dziewczyny a ile kosztuje tak średnio tort?
ile płaciłyście za kg?

Catylyn89 - Nie Wrz 21, 2014 4:29 pm

adagio85, my płaciliśmy 40 zł za kg (tort w stylu angielskim) ;)
DZG - Wto Wrz 23, 2014 1:55 pm

Hej a ile kilo trzeba na 100 gosci ?

Ja zastanawiam sie nad sala Jedliczanka w grotnikach i tam nie ma tortu w cenie. Ciekawy jestem ile trzeba na tort doliczyc.

Swoja droga nie bardzo moge znalesc opinie o tej jedliczance. (sa ale stare jak swiat) ten watek jest w miate uczeszczany moze ktos z was slyszal o tym miejscu?

Pozdrawiam,

Dorotka_ - Sro Wrz 24, 2014 6:44 am

my płaciliśmy też 40 zł/kg za tort w stylu angielskim. Na 110 Gości zamówiliśmy 13 kg.

Ale różne cukiernie, jedna cukiernia zaproponowała mi cenę gdzie z kosztem dojazdu wychodziłoby prawie 160 zł/kg :smile:

pozdrawiam :smile:

ZlotaLinia_com - Sro Lis 05, 2014 12:32 pm

U znajomej na 100 gości zamówione było 14kg tortu,ale niestety nie wiem ile płacili za 1kg,postaram się tego dowiedzieć w najbliższym czasie i napisać,nie sadzę aby było to więcej niż 40zł jak wszystkie zgodnie piszecie.
agniesia0588 - Sob Cze 06, 2015 10:27 pm

bambolea napisał/a:
Dziewczyny,

Skyler, czy ta Szarlotka ma też dowóz? I jak kształtują się mniej więcej ceny za kg? Bo my jesteśmy troche w czarnej d.. :D

Dzięki za odp.


Szarlotka współpracuje z cukiernią Kup Ciacho, w której ja zamierzam wybierać sobie tort weselny. Z tego co wiem to z właścicielami można się spokojnie dogadać w kwestii dowozu, koszt to 50-100zł (z tego co pamiętam). Mogą Ci go dowieźć nawet na 12 w nocy. Ceny zaczynają się od 40zł, smaki dowolnie wybierane. Kremy o przeróżnych smakach lub bita śmietana z owocami. Mogą być dekorowane bitą śmietaną lub masą marcepanową + kwiatki i inne ozdoby. Nie ma problemu z dekoracją żywymi kwiatami. Ja zamierzam wybrać tort śmietanowy z truskawkami lub wiśniami (jeżeli w sierpniu nie będzie super truskawek) + biszkopt nasączony alkoholem. Współpracują z firmą, która wykonuje dla nich torty na własny wzór. Mają rewelacyjnego cukiernika, który stworzy dosłownie wszystko. Świetnie mu wychodzą dekoracje z masy marcepanowej.

Załączam zdjęcie tortu, który chciałabym zamówić. Nie będzie problemu z wykonaniem (będzie jednak inna kolorystyka).


emiiskaa - Nie Cze 07, 2015 6:59 pm

jak nie lubię tortów tak zakochałam się w naszym <3
był piękny, pyszny i jedyny w swoim rodzaju :)
polecam szczerze Aspala :)

Patka88 - Wto Cze 09, 2015 10:52 am
Temat postu: Szarlotka - Zgierz
Wiem, że temat dotyczy cukierni łódzkich jednak dla tych, którzy mieszkają np na Bałutach polecam zamówić tort z Szarlotki w Zgierzu. Nam polecono tę cukiernię na sali (Czarny Staw) i naprawdę nie żałujemy, w naszej opinii był przepyszny, wielu gości ustawiało się po dokładkę, a obsługa sali powiedziała nam po weselu, że cały tort 'poszedł' i że to rzadko spotykane przy takiej ilości jedzenia na weselu:D
a teraz trochę danych: mieliśmy stu nastu gości (w tym zespół, kamerzysta, fotograf...) 10kg tortu, 4 piętra, dwa smaki: japoński i belgijski, dekoracja z bitej śmietany.
Było pysznie, z czystym sumieniem polecam(MY:) )

konkret42 - Pią Cze 12, 2015 12:26 am

SOWA jest chyba najdroższa i najlepsza.
ale wszystko jest kwestią smaku - najlepiej spróbować bezpośredni w cukierni

Patka88 - Pon Cze 15, 2015 8:57 am

Sowa jest pewnie najdroższa, ale jadłam z niej kilka ciast i wg mnie to takie ulepy z samego cukru więc nawet nie brałam tej cukierni pod uwagę przy wyborze tortu. Ale to - jak wszystko - kwestia gustu :razz:
Gomigo - Pią Lip 01, 2016 8:18 pm

Nie znoszę słodkości z Skórki i Sowy. Jak poprzedniczka - w ogóle nie braliśmy ich pod uwagę. Same ulepy z cukru. Nasz tort będzie z cukierni Dybalski z bitej śmietany i jasnego biszkoptu.
oleczqa002 - Pią Lip 01, 2016 8:33 pm

Ja uwielbiam cukiernię Sowa i wszelkie torty zawsze zamawiam stamtąd. Uwielbiam je ! :smile: Natomiast ze względu na to, że sama cukiernia nie należy do najtańszych, nie zdecydowałabym się na zakup u nich tortu ślubnego... wydałabym chyba z mln zł :D
Na szczęście mam znajomości w jednej z popularniejszych cukierni, także swój tort ślubny mam już zaklepany, po "koleżeńskiej" cenie :D

lukash - Nie Lip 03, 2016 9:50 am

Dla mnie jedynynymi pysznymi tortami jakię są dostepne w Łodzi to cukiernia na.ul Anczyca. Torty są pyszne i nie sztuczne jak z sieciowkach ;)
anecia00 - Sro Sie 23, 2017 12:01 pm

Oj tak zgadzam się z tobą . Torty są tam pyszne :)
Daniela77 - Wto Sie 29, 2017 10:47 am

Jestem tutaj nowa, ale zaczynam wchodzić na fora tego typu, bo my z narzeczonym planujemy ślub na początku przyszłego roku i widzę, że można dowiedzieć się od Was naprawdę dużo :) Właśnie zastanawiamy się nad tymi wszystkimi rzeczami, między innymi tortem...będziemy mieć u siebie na weselu osoby uczulone na gluten, tak więc, czy któraś z Was może mi polecić na przykład jakąś cukiernie, która takie torty dla uczuleniowców pokarmowych realizuje? Z góry dzięki za wiadomość i pozdrawiam! :)
Hachiko - Wto Sie 29, 2017 11:55 am

Daniela77, my za niedługo będziemy się rozglądać też za tortami, choć do ślubu jeszcze trochę, ale ja wolę mieć kilka rzeczy już załatwionych wcześniej. Powiem Ci, że w życiu nie wpadłabym na pomysł, żeby pytać cukiernie o takie torty, może dlatego, że wśród moich gości nie ma takich osób. Może po prostu wybierz sobie kilka cukierni i napisz do nich w tej sprawie? Popularne, polecane i dobre torty robią: Sowa, Aspal, Ptyś, Dybalski...
LinaMiódMalina - Wto Sie 29, 2017 10:44 pm

Daniela77, na pewno Słodka Pracownia z Piotrkowskiej 115 robi takie torty ( i różne inne - dla wegan, alergików, dietetyczne itd). W dodatku są naprawdę piękne - zobacz sobie na ich stronie na Fb :smile: Na mój termin niestety nie mieli już mocy przerobowych, by przyjąć kolejne zamówienie (trochę się zgapiłam), ale dzięki temu znalazłam drugą bardzo fajną cukiernię (Babkarnia na Piramowicza), która także robi zdrowe i pyszne ciacha. Powodzenia :)
oleczqa002 - Sro Lut 14, 2018 6:56 pm
Temat postu: TORT WESELNY - jaka cukiernia?
Cześć wszystkim!

Jaką cukiernię polecacie na wykonanie tortu weselnego?

Słyszałam dużo pozytywnych opinii o cukierni As-Pal i oferta wydaje się korzystna, ale skoro firma jest spoza Łodzi to może ktoś wie ile doliczają za dowóz do Łodzi?

A może macie jeszcze jakieś inne cukiernie godne polecenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi 8)

RudaNiepoprawna - Sro Lut 14, 2018 8:25 pm

Ja miałam z As-Pala. Oni są z Aleksandrowa. Miałam z nimi bezpośrednio podpisywać umowę, ale okazało się, że moja sala od nich bierze torty. A to jest drugi koniec Łodzi praktycznie, bo miałam wesele za Dołami.
oleczqa002 - Sro Lut 14, 2018 8:56 pm

RudaNiepoprawna, a doliczają coś za dowóz tortu do Łodzi?
alekul89 - Sro Lut 14, 2018 9:13 pm

My też mieliśmy tort z Aspala. Ładny i pyszny. O ile dobrze pamiętam to nie doliczali nic za dowóz do Łodzi do Dworu Artusa. A po weselu przyjechali po odbiór stelaża od tortu.
Dorotka_ - Czw Lut 15, 2018 10:37 am

Podobny temat już istniał, zatem je scaliłam.
RudaNiepoprawna - Czw Lut 15, 2018 5:03 pm

Nam także nic nie doliczyli nic dodatkowego
Dorotka_ - Czw Lut 15, 2018 5:08 pm

As-Pal jest akurat z Poddębic ;) i bodajże do 30 km mają dowóz darmowy :) do Sieradza nam dowieźli bez problemu.
Daysleeper - Pon Lut 19, 2018 12:41 pm

Darmowy dojazd do 30 km? Trochę ciężko uwierzyć. Jeśli to prawda to są bardzo "łaskawi" :) 20km to maksimum o jakim słyszałem.
Dorotka_ - Pon Lut 19, 2018 4:00 pm

Daysleeper, a jednak. 36 km między As-palem, a "Dworkiem za Lasem" - dowieźli bez dodatkowych opłat.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group